“Rosense” için 141 yorum

 1. buzdolabında saklamak gerektiğini öğrenip öyle yapmaya başladığımdan beri daha bir memnunum kendisinden. serin serin daha iyi gidiyor. sanırım kokunun ağırlaşmaması ve kullanım ömrünün kısalmaması için de böyle gerekiyor.

 2. methini çok duyduğum¸ en sonunda watsonsta dolanırken görüp kaptığım ürün. gülsuyunun cilde olan faydaları malum¸ fakat yüzde yüz doğal bir gülsuyu bulmak cidden sıkıntılı. çoğunda alkol vs. oluyor¸ yüzüne kolonya sürmekten farksız oluyor haliyle. internette uzuuun araştırmalarım sonucu bu markada karar kılmıştım¸ iki üç gündür de kullanıyorum. sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez¸ temiz cilde pamukla uyguluyorum. doğal olduğu kokusundan belli. bence kokusu söylenilenin aksine rahatsız edici değil¸ ben buram buram bir koku almadım üründen. henüz sivilcelenme falan da yapmadı bende¸ üstelik yağlı bir cilt yapısına sahibim. şimdilik gözlemlerim bu kadar¸ kullandıkça güncellerim ben bu yorumu.

 3. Kokusuna dayanamadığım gül suyubi de bende sivilce yapıyo. Regl zamanım diye sandım ama normal zamanda da denedim yine aynı yine aynı koca siseyi nasil bitircem diye düşünüyorum şimdi…

  1
  1
 4. GülBirlik tarafından formülize edilmiş yağ altı suyudur. GülBirlik bir dönem bu profesyonelleşme için Türkiye’nin en iyi Farmakognozi hocalarından destek almıştır. Hatta bu serüveni TRT belgesel olarak çekmiştir. GülBirlik’in bu profesyonel tavrı Isparta ve çevresindeki gül üreticisi çiftçilerin de daha nitelikli üretim yapmasına imkan sağlamıştır.Gülbirlik olarak bir çok kozmetik ürün çıkardılar ama hiçbiri gül suyu kadar tutulamadı. Yine de takdire şayan.

  1
  1
 5. Yüzümü yumuşacık yapan gül suyu. ısparta’ya her gittiğimde kendi mağazasından alırım. düzenli olarak kullanmıyorum¸ bakım yapma isteğim geldiyse tonik şeklinde uyguluyorum ve yumuşacık bir surat. sivilce izlerime hiçbir etkisi olmadı.

 6. İki yıldır severek kullanıyordum. Ama son zamanlarda fark ettim ki yüzümde çok ufak sivilce gibi kabarıklıklara sebep oluyor. (şu aralar sıfır makyaj yapmama ve değişik yiyecekler yememe rağmen) Uzun zamandır şüpheleniyorum. Belli aralıklarla her ara verişimde cildim düzeldi. Sanırım başka marka kullanma zamanım geldi. Ya da elimdeki ürün bozuldu bilemiyorum ama ben kendisini kullanmaktan maalesef soğudum.

 7. %100 saf gül suyu yazdığı için aldım ama o nasıl bir koku katlanması çok zor gerçekten. zaten gül kokusundan hiç hoşlanmam bir de üstüne böyle çürük gibi kokunca iyice kötü oldum. çay ağacı yağını damlattım bol bol ben de anca aldı kokusunu öyle kullanıyorum. biraz da pirinç kepeği yağı damlattım. Neyse ki cildimi çok güzel yaptı çok bir şey diyemiyorum. lavanta suyuna devam etseydim keşke. Tonik olarak kullanıyorum bu arada.

 8. Piyasadaki en iyilerdendir. Bebeğim daha çok küçükken banyo yapmadığı günlerde vücudunu bununla silerdim ve sonra bebeyağı ile yağlardım. O tazecik tende bile hiçbir allerjik reaksiyona sebep olmadı.

  2
  1
 9. Tonik olarak pamukla yüzümü sildiğimde 2-3 gün hemen sivilce çıktı 2 tane. bana yaramadı yani cildimi çok fazla kuruttu bu sivilceye sebep oldu yağlı ciltlilere mi uygun bilemedim. yinede alışveriş manyaklığı camanımda watsons spreyli şişesinde 1+1 yapınca yine almıştım. buz dolabında tutuyorum çook nadir ayda 1 kere falan fıs fıs fıs sıkıyorum tüm yüzüme ayda 1’le hiç bir etki ya da fark olmuyor tabii ki 🙂

 10. Buzdolabında sakladığım ve tonik niyetine kullandığım üründür. Yüzümü yıkadıktan sonra soğuk soğuk cildime mükemmel bir canlılık hissi veriyor. Kullanılabilecek en masum tonik kanımca. Ayrıca toniklerden beklenti temizleme olmamalı. Cildi neme hazırlık aşamasıdır. Temizleme jellerle yapılmalıdır.

  2
  2
 11. La roche posayin tonigi bitince denemek için satın alıp hiç memnun kalmamıştım. Temizlik hissi vermiyor yağlı bırakıyor sivilce yapıyor. Şimdi yorumları görünce baya şaşırdım

  1
  1
 12. Birkaç senedir tonik niyetine kullandığım ve çok memnun olduğum üründür.arada bir de otacı’nınkini bitirdim ancak rosense’nin verdiği hissi alamadım .spreyi çıkmış diye duyunca onu almaya gittim ama spreyli şişe 100 ml olmasına rağmen 300 ml.lik normal şişeden daha pahalıya geliyordu.ben de bir spreye bu kadar fark vermek değmez diyip normalini aldım¸ evdeki boş bir spreyli şişeye boşalttım.şimdi mutlu mesut yaşıyoruz.

 13. accık suyla karıştırıp buz küpleri haline getirirseniz¸ sonrasında yüzünüzde gezdirdiğinizde über serinletici birşey haline gelmektedir.neyse¸sevgiler¸sümük

 14. tonikler cildimi çok yaktığı için ben de tonik yerine rosense gül suyunu kullanıyorum. herhangi bir tahriş¸ yakma vs. zaten söz konusu değil. doğal ürün kullanıyor olmak da içimi rahatlatıyor açıkçası. ayrıca cildimi peelinglerle jellerle sabunlarla ne kadar temizlediğimi düşünsem de gül suyuyla temizlediğimde hala kirleniyor pamuk. çoğilginç yaa

 15. birkaç yıldır kullanırım. hemen her gün sabahları yüzümü yıkadıktan sonra pamukla yüzümde ve boynumda gezdiririm. bir de geceleri yaparım bunu. hem temizliyor hem rahatlatıyor gibi hissediyorum¸ seviyorum bu hissi.

 16. Bir şişesini lisedeyken tonik niyetine pamukla yüzüme sürüyordum¸ aydınltıyordu hoştu.Bugün watsonsta fısfıslısını görüp aldım. Cildim karma kuru. Makyajımı silip yüzümü yıkadıktan sonra baya bi fıslattım biraz bekleyip havluyla ıslaklığını aldım ve nemlendiricimi sürdüm¸ şu an yüzüm bebek poposu gibi yumuşak.Bir de tonikleri genel olarak sevmem tonik kullanma alışkanlığım da yoktur fısfıslı olması sebebiyle hem pratik geldi hem de doğal ürünlerin uzun vadede faydalı olduğuna inanıyorum bekleyip zamanla göreceğiz.

 17. spreyli şişenin yarısına misel su ekleyip makyaj sabitleyici olarak kullandım. şimdi ikinci şişeye geçeceğim çok memnunum. tavsiye ederim.

 18. İçerığinin doğallığı tartışma konusu gibi görünse de¸ bi tonik kullanılacaksa o bu olmalıdır derim ben. Diğer toniklerin içeriğine bakınca¸ zaten makyajda yabancı maddeye doyan cilde bari temizledikten sonra bunu yapmayalım. Nemlendirmeye çoğu zaman gerek görmediğim yüzüme¸ geceleri temizledikten sonra sürüyorum mutlaka. Sıklaştırıcı etkisini gözeneklerde farkedebiliyorum ancak kullanırken pamuğa döküp yüzünüzü silmek yerine avucunuzun içine az bir şey döküp elinizde dağıtıp kolonya sürer gibi yüzünüze sürmeniz daha iyi sonuç verecektir. Bende öyle oldu. Bu şekilde kullanımının rahatlığı dolayısıyla da büyük delikli şişe değil de küçük sprey olanını alın derim. Direkt yüzünüze sıkar dağıtırsınız.

 19. doğal gül suyu olduğunu söylüyorlar da cidden öyleyse yazık o plastik şişeye koyulmak için.benimkisini de ilk açtığımdan beri kokusu hoş değil o yüzden huylanıyorum sanki yüüzüme çürük bir şey sürüyormuşum gibi geliyor. ama yumuşattığını hissettim.

 20. Övdüler övdüler bugün gittim aldim cicişler. Ama o nasıl bir kokudur benim ki bozuk olabilir mi? Yoksa bu koku gercek mi ? Bilmiyorum biri beni aydinlatsin lutfen. Midem kalkti dayanilacak gibi degil

 21. Daha önce 2 şişesini bitirdiğim üründür. Tonik niyetine kullanıyorum en sevdiğim yanı¸ hicbir zararı olmadı¸ yararı ise bence düzenli kullanımda gözeneklere etkisi oluyor. Çünkü başka farklı farklı ürünler kullanmıyorum bundan dolayı etkisini görmem daha kolay oldu. Yalnız kokusu biraz rahatsız edici ve hemen geçen cinsten değil bu konuda hassasiyeti olanlar bu uyarıyı dikkate almalı.

 22. aldığım günden beri bozdolabında sakladığım için kokusu pek değişmedi. parfüm ve benzeri kokusunu korumak istediğiniz şeyleri buzdolabında tutun kızlar¸ benden söylemesi.

 23. Kötü kokusundan muzdaribim. İçine karıştırmak için uçucu yağlardan ıtır çiçeği yağı aldım¸ biraz bundan biraz da argan yağı ekleyeceğim gül suyunun içine. Belki kullanabilirim bu şekilde.. bir umut..

 24. 1buçuk sene filan kullandım. daha çok gece yatmadan pamuğa döküp yüzümü siliyordum. kokusu gerçekten hoş değil ama katlanılabilecek düzeyde bence. biraz sorunlu sayılabilecek cildimde pek de düzelme yaratmadı. sürdükten sonra cildimde kurumaya yakın gerilme¸ pul pul olma gibi durumlarla karşılaştım. onun dışında eğer gece yüzümü bununla sildiysem sabah kalktığımda yine gergin diye tabir edeceğim türden garip bir his oluyordu. ama doğal olduğuna inandığım ve silerken arındırıyormuş gibi hissettiği için¸ hem de bitirmek için kullanmaya devam ettim. ha bir de gece yatmadan kullanmıyorsam duştan sonra kullanıyordum yukarda anlattığım şekilde. gözenekler açıkken sürüp yüzümü germesine vakit vermeden nemlendiricimi uyguluyordum. bu üründen genel anlamda müthiş memmun kalmadım ama yanına eklediğim ürünlerle birlikte arındırırken yüzümde hafif bir etki bırakmış oldu. bittikten sonra almadım. şu anda da otacı’nınkini kullanıyorum. hatta birkaç kullanımlık kaldı. rosense’den daha iyi olduğunu söyleyebilirim. önemli bir nokta olarak o gergin hisle hiç karşılaşmadım otacı’da. bitmesini bekliyorum bir daha alacağım.

 25. Gül suyunun faydaları saymakla bitmez ama rosense gül suyunun diğer ucuz marka gül sularından bi farkını göremedim. güzel mi güzel rosense gül suyunu toplamda 3 paket kullandım kokusu¸ yapısı gerçekten güzel. Hassas cildime rağmen şimdiye kadar hiçbir yan etkisini görmedim. Cildime¸ saçıma kullandım gayet güzel başarılı bir ürün.

 26. bir fısfıslı bir normal şişe bitirdim. normali de fısfıslıya dökerek kullandım. yalnız o fısfıslı olan bozuldu¸ bir daha da denk gelip almadım¸ ben memnundum. sabahları buzdolabında sakladığım halini tonik niyetine fısfıs yüzüme sıkıyordum. ferahlattı ama işe yaradı mı bilmiyorum. cildim karma bu arada. kokusuna gelince¸ üniversite zamanı ilk tanıdığımda muhtemelen bekletilmiş haliydi ve çok ağır kokuyordu ama yeni alınan o kadar ağır gelmedi bana. bendeki de bitene kadar hiç o kadar ağır hale gelmedi. severek kullandım.

 27. kokusu dedikleri kadar varmış. ilk aldığımda çok ağı kokmadığı için rahatsız etmiyordu ama birkaç ay sonra çekilmez bir hal aldı gerçekten. bu şişe bittikten sonra almam bi daha. önceden otacının normal gül suyunu kullanıyordum. bi dahaki sefere otacının sonradan çıkardığı yüzzde yüz doğal yazanını denerim sanırım.

  1
  1
 28. sünger kullanarak makyaj yapacaksam süngeri suyla ıslatmak yerine süngeri gül suyu ile nemlendiriyorum. bu şekilde cildimde hem tonik etkisi yaratıyor hem de kullandığım ürün biraz inceliyor.

 29. Fısfıslı şişesi kullanım açısından çok pratik. Buzdolabında biraz beklettikten sonra sıktığımda çok ferah bir his bırakıyor. Düzenli kullandığım zamanlar cildimdeki kuruluğu önlüyor bende.

 30. normal şişede olanını bitirdikten sonra bir süre hiçbir etkisi yok diye almadım ancak geçen gün fısfıslısı watsonsda indirimdeydi tekrar aldım böyle daha kolay olur diye. en azından ferahlatır.

 31. Fısfıslı şişelisine sahip olduğum gül suyu.Bende herkes gibi duştan veya yüzümü yıkadıktan sonra sıkıyorum.o ilk sıkılan anlarda büyük bi ferahlama rahatlama sağlıyor fakat etkisi geçici.Ben cildim üzerinde bir etkisini pek göremedim belki olmuştur ama gözle görülecek kadar değil.bir şekilde rutinime girdi kokusu da beni rahatsız etmiyor açıkçası temiz bir koku çok ağır değil.

 32. Gül suyunun kurutucu etkisi olduğunu düşünmüyorum.Tam tersine nemlendiriyor. Ben buzdolabında saklıyorum yüzümü yıkadıktan sonra tonik niyetine kullanıyorum. Aydınlatıcı etkisi var ama aman aman bi sonuç beklemeyin. Gözenek sıkışlaştırma konusunda bi iddaası yok etki etse de azdır. Yine de cildimi rahatlatıyor ve ferahlatıyor. Doğal olduğu için bittikçe yenisini alırım daha.

 33. Kokusu bu konuda hassas olanlar için rahatsız edici olabilir fakat sürdükten birkaç dakika sonra zaten hemen geçiyor¸ geriye verdiği o güzel ferahlık hissi kalıyor. Benim karma bi cildim olduğu için sabah cildimi yormamak adına sabah suyla yıkadığım yüzüme tonik gibi sürüyorum. cildimi gerçekten çok rahatlatıyor. hatta o gün evdeysem arada sırada yine rosense’i yüzüme uyguluyorum. Kokusundan rahatsız olmadığım için makyaj süngerimi bile onunla ıslattığım oluyor. Daha güzel ve doğalı elbet var fakat kolay bulunabilirlik açısından bu konuda tavsiye edebileceğim bir cilt bakım ürünü.

 34. Fısfıslı şişesindekini kullanmak yüzünüzü yıkadıktan sonra ya da duş aldıktan sonra epey ferahlatıyor. Ama aylardır kullanmama rağmen pek değişiklik saptamadım açıkçası. Gözeneklerimi küçültmesi umuduyla almıştım öylesine bir ritüele döndü. Her gece kullanıyorum. Bununla beraber nuxe’ün göz kremine başladığım için gözaltlarıma hangisi iyi geldi bilemiyorum ama daha aydınlık olduklarını söyleyebilirim.Sadece bunu kullanırsanız epey kurutur¸ 10 dakika içersinde iyi bi nemlendirmeniz lazım cildinizi ki soyulmasın yanaklarınız.

 35. Açıkçası ben sevmedim.. kokusunu da içeriğinide. Taaakii ‘bebak’ markasının gül suyunu keşfedene kadar. Kokusu halis muhlis gül bahçesindeymişsiniz gibi. Fakat gratis’te bulamadım hazır indirimdeyken de “otacı’ nın gülsuyunu aldım. Bakalım denemekte fayda var

 36. doğal olduğuna inanıyorum.kokusu kesinlikle insanı iğrendiriyor ama bir süre sonra uçup gidiyor yani o kadar da önemli bir şey değil. verdiği his yeter.

 37. Kullanmayı öğrenince işe yaradığını gördüğüm gül suyu. Ben pamuğa döküp yüzümü sildiğimde yüzümde bir değişiklik göremedim. Fıs fıslı bir şişenin içine üç parmak kadar gül suyu döktükten sonra içine birkaç damla çay ağacı yağı damlatıyorum. İki üç parmak dökmemin sebebi ise yağ ile karıştığında bozulmasından korkmam. Abartmak gibi olmasın ama bu yöntemden aşırı aşırı memnum kaldım ki cildim problemlidir. Gül suyunun kokusuna gelince¸ abartıldığı kadar kötü olmadığını düşünüyorum.

  1
  1
 38. içerisinde sadece gül suyu olan belki de tek markadiğerlerinde gül suyu hariç her şey olabiliyorama gül kokusunu bir türlü sevemediğim için dolabımda öylece duran bir ürünfaydasını görenler varmış

 39. 1 yıldır dolabımda duran¸ ne yapsam bilemediğim ¸ elimin bir turlu gidemediği minnoş bir urun kendileri. düzenli kullanıp faydasını görenlere benden bir “helal olsun “.

 40. Doğal olduğunu iddia eden¸ tonik niyetine kullanmak için aldığım ama artık yüzüne bakmadığım gül suyu. Içinde kimyasallar bulunan tonikleri kullanmaktansa ben de bunu kullanayım diye aldım fakat kokusu yüzünden yüzüme sürmeyi bırak¸ kapağını açmamla kapatmam bir oluyor. Benim sevdiğim ve katlanabildim gül kokusundan çok çok uzak. Ekşimsi ve hoş olmayan bir kokuya sahip.

 41. bir şişesini bir yıl boyunca kullandım¸ iyi ya da kötü bir etkisini görmedim¸ nötr bir ürün olarak kaldı benim için.

 42. Çürük kokan ama tonik olarak çok başarılı bulduğum ürün kendisi. Zaten gül kokusunu sevmem çürük gül kokusundan hiç haz etmedim. Aşk nefret ilişkisi yaşıyoruz kendisiyle.

 43. Tonik yerine kullandığım ürün. Tamamen doğal olması ben tavladı aslında. Çok mucizevi yönleri yok ama cildimi temizledikten sonra siliyorum hem yumuşacık yapıyor hem de gözeneklerimi daha iyi temizliyor. Kimyasalları cildime sürmek yerine bunu tercih ediyorum.

 44. kötü kokması doğal olmadığı anlamına gelmiyor. içinde parfüm ya da esans yok bunu anlıyorum ben. kendi kokusu rahatsız edebilir o ayrı konu.

 45. daha önce de belki yazdım anımsamıyorum ama bu kadar iğrenç kokan bir gül suyu var mı piyasa doğal olduğunu iddia eden ? mesela vazelini kullanıyorum ama aman allah ‘ ım nasıl güzel kokuyor . gül suyu bu haliyle paketinden yeni çıkmış haliyle köşesinde duruyor .

 46. Cilde çok iyi geliyor¸ memnunum. Ama koku fena. Gül kokusundan hoşlanmıyorum. Bir de acı acı… Fena demiş miydim? Yalnız öyle iyi ki bu ürün geçen kremini gördüm¸ bence iyiydi o da¸ ama kokudan dolayı alamadım.

 47. Kokusuyla kendinden tiksindiren gül suyu.Yüzde yüz gül suyu olduğunu idda ediyorken nasıl bu kadar gül suyu kokamaz anlayamadım. karma cildime tonik olarak kullanmak için aldım¸ performansını beğendim. Cildi rahatlatıyor buzdolabında saklandığında.Ancak kokusu sebebiyle¸ bir an önce bitirip bir daha yanaşmayacağım bir ürün.Daha güzeli için: (bkz: otacı gül suyu)

 48. Seveni de var¸sevmeyeni de var ama bir merak içindeyim.Alma düşüncesi var ne yalan söyleyim bir süre daha bekler alınacaklar listesinde.Sonrasına bakarız artık.Gül suyu seven biriyim.Kokusu olsun¸doğallığı olsun iddia ettiği gibi doğalsa da beklentimi karşılar.

 49. Doğallığından emin olamamakla birlikte yaklaşık 1 haftadır tonik olarak kullanıyorum. Yüzümde herhangi bir probleme sebep olmadı. Hatta cildimin rengi açıldı sağlıklı bir parlaklık geldi. Beklediğimden çok daha iyi bir sonuç aldım. Watsons’dan fısfıslı olanını almıştım. Yedeklemeyi düşünüyorum ilk fırsatta. Bence bir şans verebilirsiniz cicişler¸kullandığımız tonikler ne kadar doğal olabilir gerçekten.

 50. Tonik olarak kullandığım gül suyu markası. Isparta’ya gezmeye gittiğimde almıştım ilk. Ondan sonra da kullanmaya devam ettim. Doğal mı değil mi bilemeyeceğim. Kokusu kötü ama çabuk geçiyor. Ben bazen içine 1-2 damla cilt için yağ damlatıyorum ya da bir kapta maden suyu ile karıştırıp öyle kullanıyorum.Çok aman aman bir cilt problemim yok. Yaş ile birlikte ufak kırışıklıklarım var. En azından piyadasaki pek çok markadan daha az kimyasal içerdiğini düşünüyorum.

 51. Ben de bu ürünün doğallığına pek güvenmiyorum doğal diyor saf diyor ama şişesinde ya da sitesinde bunula ilgili tasdiklenmiş bir şey yok. O kendi kendini tasdiklemiş :)) Bi de başka bir marka “organik” gül suyunun içinde ömrünü uzatmak için citric asit kullanılmış ömrü kapak açıldıktan sonra 9 ay iken¸ bu ürünün içinde başka bir şey yok diyor ömrü 12ay. Kafam karışıyor haliyle sarsık güvenim bir darbe daha alıyor. Ama yine de piyasada kolay ulaşılabilecek diğer ürünlerden daha güvenilirdir. Bir yan etkisi olmamıştır.Bahsettiğim diğer gül suyu Florame ‘in gül suyu. Florame ‘e her an ulaşamadığım için arada rosense alıyorum. Bir de ben daha almadım ama rosensenin fısfıslı şişesi de çıkmış bence alırsanız onu alın

 52. Bende sivilce yaptı bu ürün minik minik kızarıklar şeklinde o yüzden çok sık kullanamıyorum bazen makyaj çıkarırken gözüm tahriş olmuşsa bunu kullanıyorum

 53. ben rosense gül suyunun sprey başlıklısını aldım.günlük makyajımda hep pudra kullanırım.o pudramsı görüntüyü biraz hafifletmek istiyordum sadece onun içinde fix plus a para bayılmak istemedim.makyajımı yapıp bunu yüzüme sıkıyorum pudralı görüntüyü alıyor.ben sevdim bu amaç için kullanabilirsiniz:)

 54. Gerek tatlılara konulan gerek tonik yapılan gerekse sadece kokusu için sevilen ürün. çoğu kişinin bildiği gibi gül suyu cildi yatıştırıp toparlayan bir ürün. buzdolabına koyup gece yatmadan cilde tampon yaparak yedirilen gül suyu sabaha daha yumuşak bir cilt kazandırıyor fakat bu daha çok sivilce sorunu olmayan ciltler için geçerli. çünkü içinde sivilceyi kurutacak kadar etkili bir madde barındırmıyor. cildi durulaması elbetteki cilt sorunlarını azaltır fakat sivilce ya da izi içeren ciltler için çok mükemmel sonuç beklenmemesi gerekiyor. içinde katkı maddesi ya da cilde zarar verecek bir şey bulunmaması en büyük artılarından fakat yine de tüm sorunları geçirmesi gibi bir etki beklemek saçma olur arada ya da her gece soğuk şekilde yüze uygulayarak en yüksek verim alınabilir hatta sabahları makyajdan önce cildi hazırlamak için kullanılırsa daha duru bir makyaj için zemin hazırlar.

 55. spreyli olanını kullanıyorum. benim cildimi nemlendiriyor kızarıklarıma iyi geliyor. biraz ekşi kokuyor ama dert etmiyorum. annemden aldığım yegane tavsiyedir gül suyu kullanmak.

 56. watsonstan fısfıslı bir şişe ile 3-4 tl gibi bir fiyata aldım. nedense çok pudralı bir kokusu vardı. nitekim her şeye rağmen bitirdim ama nasıl? anlık fırça temizliği mi yapmadım tonik olarak mı kullanmadım. birçok aktivitede yardimci oldu ve bitti. cildimde sudan farkı yok. eksi artı bir şey görmedim. ama sıktı bi daha da almam gari sözlük

 57. Benim cildime ne artısı oldu ne eksisi. Ferahlatmadı¸ kızarıklık geçirmedi¸ nemlendirmedi¸ sıkılaştırmadı kısaca fark yaratmadı ama sivilce¸ tahriş¸ alerji de yapmadı. Ha saf suyla yıkamışım yüzümü ha bu gül suyunu sürmüşüm. Peşpeşe aktardan aldığım başka gül suları da kullandım onlar da aynıydı benim için. Daha önce başka markalar kullanıp sonuç alamadıysanız bir de rosense deneyeyim diyorsanız yani cildiniz genel anlamda gül suyuna tepkisizse rosense’in de fark yaratacağını hiç sanmıyorum. Bir de gündüz kullanınca leke yaptığını okudum korktum iyice. Kokusu da berbat değil ama bayılmadım da¸ etkisini görsem kullanıp kullanmamamda etken olmayacak bir kokuydu. Karma ve hassas bir cildim var¸ doğru toniği bulabilmiş değilim. Keşke yarasaydı cildime de bitmeyen tonik arayışına hiç girmeseydim.

 58. yağlı cildime sivilce yapan ürün. tonik niyetine kullanıyordum¸ bana yetmedi ama buzdolabından çıkarıp sürünce ferahlatıyordu.

 59. Bana¸ iki sene önce sivilce yapan üründür. 🙁 tekrar riske girip denesem mi bilemiyorum. doğal diye de¸ her şeyi yüze sürmemek lazım¸ doğal ürünler de çat diye¸ yeni sivilcelere kapı açabiliyor.

 60. Birkaç deneyimden sonra doğal olduğuna inandığım ama elbette ki bundan emin olamadığım bakım ürünü. İlk kez bu gece sürdüğüm için ne işe yaradığından bahsetmicem ama kokusunun neye benzediğini buldum¸ sizlerle paylaşayım istedim. Hani mısır haşlarsınız sonra bir iki tanesi yenmez dolaba kaldırılır. Zamanla geriye itilir o tabak bi gün bakarsınız aa mısır var. Bozuk mu anlamak ister ve koklarsınız. İşte bu gül suyu dolapta en az 2 gün beklemiş haşlanmış mısır kokuyor. Açın koklayın bana hak verin…

 61. Bir ara bin türlü kozmetik ürününden sonra hiçbişey işe yaramayınca doğala yöneleyim diyerek tonik yerine kullanmak üzere aldığım fakat hiç de faydasını göremediğim ürün maalesef

 62. sabahları hele ki yaz mevsiminde buzdolabında saklayıp tonikleme yapmak için mükemmel bir ürün. yüzüme verdiği o ferahlık hissi ve germe yapmaması en sevdiğim özellikleri.

 63. liseyi ısparta’da okumuştum o yüzden bol bol kullanma şansım olmuştu. gül kokusundan hoşlanmıyorum ve ben de hiç bir işe yaramamıştı. temizleme sivilceleri yatıştırma vs. gibi yararlarını göremedim. serinlik hissi veriyordu işte biraz o da ne kadar önemliyse.

 64. Yağlı bir cilde sahibim yine de alıp denemek istedim. Aman aman farklar yaratmadı bende ama çok da düzenli kullandığım söylenemez. Şimdilik elimin altında¸ arada bir tonik olarak kullanıyorum. cicişlerin tavsiyesine uyup buzdolabında saklayacağım ve düzenli kullanıp etkisini merakla bekleyeceğim.

 65. Yaklaşık 6 yıldır Rosense ürünleri bir şekilde cilt bakımımın temel parçalarından birini oluşturur. Kalitesine çok güveniyorum. Neden derseniz bir ara cildimde sıklıkla akne ve gözenek açılması sorunu yaşadım¸ gül suyunun iyi geldiğini öğrendim ve Rosense’in gül suyunu her gece yatmadan cilt temizliğim için kullandım. bir yaz tatili böyle geçti ve okul açıldığında arkadaşlarım yüzüne ne yaptın¸ sende bir değişiklik var¸ yüzünde fondöten mi var vs vs diye yaklaşımlarda bulundular. Elbette cildimi önceden de temizliyordum düzenli olarak ancak Rosense gül suyu çok güzel. insanı baymayan gül kokusuna sahip enfes bir cilt temizleme toniği benim için.

 66. geçenlerde 100 ml’lik bir sprey şişede olanını aldığım gül suyu. nemlendirici sürmeden önce yüzüme fıs fıs sıkıyorum¸ çok güzel ferahlatıyor. bazen de makyajdan sonra¸ fazla pudralı görüntüyü dağıtması için birkaç defa fıslatıyorum.

 67. içeriğini bir türlü öğrenemediğim gül suyudur. doğal ve temiz içerik diyen arkadaşlar¸ bu bilgiyi nereden edindiniz? kutunun üzerinde doğal yazıyor dediğinde doğal olmaz ki ürün. ayrıca arkasında %100 saf gül suyu yazıyor ve 15-20 lira gibi bir fiyata satılıyor. Gül Suyunun vikipedi sayfasında 1 litre gül suyunun 6 bin adet gülden üretildiği yazıyor. 300 ml gül suyu¸ demekki 1800 gülden yapılıyor. 1800 tane gül 20 lira olabilir mi?

 68. artık son derece eminim benim cildimde sivilce yapan ürün. ayda 2-3 sivilce çıkar ya da çıkmaz onlar da gayet insani boyutlarda olurlar. kullandığım 5 gün içerisinde yüzümde devasa boyutlarda ağrılı ve renkleri abartmıyorum mora yakın 5 adet sivilce var ve yanında promosyon olarak minik minik sayısız sivilce. nasıl toparlanır bu cilt bilmiyorum.şunu da belirteyim ne günlük temizleme rutinimde ne beslenme rutinimde ne de psikolojik anlamda bir değişim yaşamadım.herkesin cildi aynı reaksiyonu verecek diye bir kaide yok kesinlikle ama yağlı ve kolay tepki veren cildiniz varsa bir gece deneyin¸ tek sivilce oluşumunda bir daha asla kullanmayın.

 69. seyreltilmiş hali bile yüzümde lekeye neden olan ürün. üstelik güneş kremi de kullanıyorum. gündüz gözüne gül suyu kullanmamak lazımmış.

 70. bir heves alıp alerji yaptığı için kullanamadan kenara attığım gül suyu. oysa ki doğal tonik falan diye heveslenmiştim. denemeden almamak lazım sanırım.

 71. İçinde koruyucular ve katkı maddeleri olmadığı için yani doğal olduğu için buzdolabında saklanması ve son kullanma tarihine dikkat edilmesi gerekiyor.tüm gül suları gibi rosense de yağlı ya da yağlıya meyilli ciltler için hiç uygun değildir. Daha çok yağlandırır ve sivilceye boğar.Gül suyu Kuru ve normal ciltlerin biçilmiş kaftan toniğidir.

 72. kullandığım gecenin ertesi günü yüzümde 3 tane devasa sivilceye merhaba dediğim ürün. acaba kendisinden şüphelenmeli miyim¸ kullanmaya devam etmeli miyim bilemiyorum.

 73. tonik yerine kullandığım caaanımmmm gülsuyum.şimdiye kadar birçok markadan tonik kullandım¸en ‘benim’ diyen tonik bile gülsuyu kadar etki göstermedi cildime.sıkılaştırsın diye bir beklentim yok¸zaten toniklerin sıkılaştırma özelliği olduğuna pek inanmıyorum.benim için yüzümü yıkadıktan sonra kalan birşey varsa temizlesin-ki ne kadar iyi yıkasamda mutlaka pamuğa birşeyler çıkıyor kir¸makyaj vs- nemlendiriciden önce hazırlasın cildimi¸yüzümü yıkadığım ürün kalmışsa durulama sonrası temizlesin.ve tüm bu istediklerimi yapıyor kendisi.bittikçe alırım başka da tonik düşünmem.

 74. Alkollü alkolsüz birçok tonik kullandım. Hiçbiri bunun kadar güzel değil iddiasındayım. Kuru ciltler hariç herkese tavsiye edilir. O eksi kokusuna bile alıştım hatta seviyorum bile. Doğal olması da cabası..

 75. Doğallığından kesinlikle Şüphe etmediğim. Yağlı cildime tonik olarak kullanıyorum yıllardır ve gerek rahatlatması gerek o temiz temiz hissine aşığım. Kokusu da beni rahatsız etmiyor. Sevmeyeni çokmuş¸ şaşırtıcı.

 76. Bir aralar bittikce alıp kullandıgım kalitesinden de memnun oldugum bir gul suyu markası. Baska bir markanınkini denemedim acıkcası bu yuzden kıyas yapamam fakat yorum yapabilirim sanırım . Kokusu güzel ¸ buzdolabında tutuyorum yazın serin serin kullanıyorum. Ben pamuga biraz döküp yuzume suruyorum veya bazen fıs fıslı siselere koyup arada ihtiyac duydukca kullanıyorum iyi geliyor. Uzun vadede bir yararıni gormedim acikcasi sadece cildi temizliyor ve bi miktar yumusaklik veriyor makyajimi sildikten sonra da bi pamukga dokup ustunden gul suyu ile geciyorum o zaman iyice temizlendiginden emin bir sekilde icim rahat oluyor .

 77. kullanıldığı zaman yüze iyi bir yumuşaklık veriyor hakkaten. zamanında çok övüldü¸ edildi diye aldım kullanıyorum bakalım. memnun kalacağım gibi gözüküyor. doğallığından emin olamasam da alkolsüz bir ürün olduğu için kullanıyorum yine de göreceğiz.

 78. nedense şişesinden dolayı asla elimin almaya gitmeyeceği şey. kalitesizlik akıyor şişeden. güllü kolonyaları hatırlatıyor. milattan önceden kalmış bi marka asla artık kullanılmaması gereken gibi sbddbhd bilemiyorum.

 79. Salisilik asit barındıran toniklerden sonra “tonik” olarak kullanmaya başldığım ürün.Biraz geriyor ama yatıştırıcı etkisini hissediyorum.

 80. 1 şişe bitirmiştim öylesine kullanıyordum artısı eksisi yoktu severim yüzümü silmeyi… 2. şişenin birazını kullandım¸ sonra her sürdüğümde sivilce yapmaya basladı. kullandığım için bundan olduğunu düşünmüyordum.4 kere falan denedim ağrılı sivilce cıkarmaya başladı¸ sonra cesaret edemedim bir daha.öyle beklemiş falan da değildi bi sorun yoktu.

 81. neredeyse her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz muadillerine göre daha iyi olduğu söylenen gül suyu. ben tonik olarak kullanmıştım. belki daha önce bu başlığa yazmışımdır ama bulamadım şimdi. önceleri güzel etki görüyorum diye düşünmüştüm ancak ya anlık gözlemdi ya da bana öyle geldi. ne olumlu etkisi oldu ne olumsuz. anlık bir aydınlık etki verdi o kadar. kokusu ise felaketti zorla bitirdim diyebilirim. fiyatı çok uygun. ben indirimden 1 sene önce 10 liraya almıştım şu an da çok pahalanmış olmaması lazım. bundan sonra yerine gülsha almıştım. ondan çok daha memnunum. fiyatı biraz yüksek ama almayı düşünürseniz piyasadaki en iyisi diyebilirim.

 82. 2 yıldır her sabah yüzümü pamuğa dökerek bununla siliyorum genelde sivilce cilt sorunum olmaz pek işe yarıyor mu bilmiyorum ama akşamları günün kirliliğini alıyor yüzeysel temizlik için hoş

 83. yüzü baya yumuşatan ürün. kokusu beni rahatsız ekmedi aksine sevdim. 100ml 11 liraya almıştım sanırım 🙂 şimdilik banyo sonrası kullanıyorum makyaj için de kullanacağım. sivilce vb. henüz yapmadı yaparsa editleyeceğim.edit: sivilce yaptı…. üstelik pompası bozuldu 🙁 hoşçakal rosense gül suyu.

 84. sprey olanini banyodan hemen sonra yüzüme sıkıyorum¸ ferahlatiyor ve nemlendiriyor tabi yine de krem kullanmak zorunda kaliyorum cildim cok kuru oldugu icin. ama bebeksi bir his veriyor bana normalde sevmem ama kokusu da rahatsiz etmiyor beni.

 85. Artık almanya’nın dm raflarında da bulabileceğimiz gül suyudur. Dm¸ bunu bizzat duyurmuş¸ benim bu gül suyunu daha birkaç gün önce tr’den getirmiş olmama acı acı güldürmüştür. :)Almanya’da bayağı popüler olmuş¸ hep amazon üzerinden satın alınıyordu. Dm buna geç de olsa uyanmış görünüyor.Edit: bugün bizzat olay yerindeydim¸ 14¸99€ gibi oldukça yüksek bir fiyata satışa sunulmuş. Hele ki daha yeni 17 tlye aldığımı düşününce..

 86. maalesef gözenek falan küçültmeyen¸ ama kokusuna zamanla alışılan ürün. 2. kutusunu kullanmaktayım şu an. kuruluk yaşadığım bir dönemde yüzüme harika gelmişti. mucizevi bu demiştim içimden. şimdi minik minik 1-2 tane sivilce çıkardım ve o kadar da iyi değilmiş demek ki diyorum. bu zamanda dermokozmetik bir tonik kullansam belki daha çok faydasını görebilirdim. çünkü gözeneklerim hala açık¸ cildim hala son 2-3 aydır yaşadığım üzere yağlı- yani yağlı yerleri yağlı.orjinal gül suyu olmadığını düşünüyorum ayrıca. orjinalini söyleyecek yazarlara şimdiden teşekkür ederim.tabi konuk yazarlığım kalkar da görebilirlerse bu girdiyi :

 87. Sivilceye iyi geldiği için gül suyu kullanmaya karar verdim en çok kullanılan da rosense di internette hakkında kötü bir şey bulamayınca kullanmaya başladım ancak dudak çevresi gibi hiç sivilce çıkmayan yerlerimde bile sivilceye sebep olduğunu fark ettim(sivilce yüzünden yediklerime dikkat ediyorum zaten başka bir şeyde kullanmıyorum cildimde bu yüzden sebebin o olduğuna eminim)sonra internette baktım yanlış hatırlamıyorsam marka belirtmeden gül suyunun ciltlerinde sivilceye sebep olduğunu söyleyen kişiler gördüm ama yabancı sitelerde hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım Türkiye’de de en çok kullanılan gül suyu markası rosense ve otacı olduğuna göre rosense’in sivilce oluşumuna sebep olduğu tek kişi olmadığıma karar verdim ne kadar doğru bilemem ama bendeki etkisi ve gözlemim bu yönde oldu Gül kurusundan kendim gül suyu yapıyorum şimdi gayet memnunum öneririm tanım:sivilceye sebep olan gül suyu.

 88. Buz kalıplarına az az dökülüp dondurulduğunda hem soğuk kompres hem de gülsuyu etkisi ile cilde harika gelen tonik muadili üründür. Saf olanı makbuldür ben daha iyisini keşfedene kadar Rosense kullanacağımdır.

 89. 1 e 1 ölçülerinde gül suyu ve sodayı karıştırıp buz kalıplarına koyuyorum. Her sabah 1 adet buz kalıbı yüzüme kullanıyorum. Cildim daha canlı ve gergin oluyor. Bu aralar toniğim bitti¸ yoğunluktan çıkıp alamıyorum. Gül suyu kullanmaya başladım. Herhangi bir sıkıntı şimdilik yok gibi ve umarımda olmaz 🙂

 90. dün aldım¸ bugün temiz yüzüme disk pamuğa dökerek uyguladım. kokusu hakkındaki girdilerin hepsi doğru. o kadar kötü ve ağır kokuyor ki midem bulandı :/ neyse ki hemen geçti o kötü koku. ayrıca çok çok hızlı emildi. ben sivilce çıkarır diye korkumdan yine üstüne (bkz: isana young sivilce önleyici nemlendirici bakım kremi yağlı ve akneli cilt ) kullandım. bakalım bu solgun cildime iyi gelecek mi.

 91. gözeneklerimle kafayı bozduğum şu dönemde yardımıma yetişmiş ürün. toniklerden sonra cidden çok iyi geldi. toniklerin yaptığı gibi yüzümü germiyor aksine rahatlatıyor. hele de bozdolabında saklayınca harika bir ferahlık hissi veriyor. evimin yakınındaki bir kozmetik mağazasından 12 liraya almıştım sanırım. fiyat performans açısından oldukça başarılı aynı zamanda. gözeneklerimi küçülttüğüne inanıyorum ama placebo etkisi mi yoksa gerçek mi bilemiyorum. ama rahatlattığı bir gerçek.

 92. Kokusu yüzünden muhtemelen hiçbir zaman kullanamayacağım gül suyudur kendisi. Dün ilk defa denedim ama bence aşşşırı kötü kokuyor¸ öyle böyle değil. Yüzümden gider kokusu diye bekledim ama gitmedi¸ sonunda yıkamak zorunda kaldım. Ne kadar doğal olursan ol¸ benimle deyilsın rosense

 93. spreyli şişede olanını alıp içerisine çay ağacı yağı karıştırarak kullanıyorum. yüzümü temizledikten sonra soyucu etkili bir tonik kullanıp¸ daha sonra da gül suyunu yüzüme sıkıyorum. cildimi yumuşatıp içindeki çay ağacı ile sivilceleri kurutuyor. yağlı ve sivilcelenmeye yatkın bir cildim var¸ benim için en verimli kullanım şekli bu oldu. tek eksisi¸ eğer kokulara karşı hassasiyetiniz varsa gül suyu ve çay ağacı kokusu karışımını pek sevmeyebilirsiniz diye düşünüyorum.

 94. kendisi hakkında çok net bir şey söyleyemediğim ürün.tek bildiğim kokusu çok ama çok ağır ben normalde gül suyu kokusundan rahatsız olmam ama bu gerçekten ağır. ayrıca yüzde o koku kalıyor…genelde buzdolabında bulundurup yüzüme sıkıyorum ferahlamak için. bazen de makyaj kalıntısı var mı diye yüzümü siliyorum.

 95. Şahsen asla tonik olarak kullanamayacağım ürün. Bunun sebeplerinden biri kokusuna tahammül etmemin çok zor olması. Ikinci ve asıl önemli sebebi¸ özellikle makyaj temizledikten sonra alkolün o hafif yakıcı etkisini yüzümde hissetmeden asla temizlenmiş gibi hissedemiyorum. Gözenekleri gerçekten küçültüyorsa çok şey kaçırıyorum demektir ama yine de yapamayacağım.Ben sadece beyaz kille karıştırıp maske halinde kullanıyorum.

 96. tonik olarak kullanmaya niyetlendiğim zamanda yüzümde sivilceler çıkaran¸ çok ağır kokulu gül suyu. elimde 100 ml hiç açılmamış boyu bulunmakta¸ isteyenlerle her hangi bir ürünü takas edebiliriz.

 97. bayıla bayıla yüz temizleme jelinden sonra düzenli olarakkullanıyorum cildimi yumuş yumuş yapıyor 🙂 çok da bereketli her gün kullanmama rağmen aylardır şişesi daha dolu tabi bir de psikolojik olarak doğal ürün kullanmış olmanın verdiği mutluluk ayrıca cildime yansıyor.kokusu kötü ama kullandıktan kısa bir süre sonra gidiyor.

 98. kullandığım günden beri yüzümde tek bir sivilce dahi çıkarmayan marka. yememe içmeme dikkat etsem dahi adet zamanı mutlaka çıkan 1-2 tane sivilce artık bana küstü. doğallığından şüphe etmiyorum. en azından satılan diğer gül suları içinde en bilindik ve kaliteli olanı bu. güvenmekten başka çare yok.

 99. 1-1¸5 yıldır düzenli olarak bittikçe aldığım bir ürün. lakin asla watsons ve gratis gibi mağazalar zincirinden almadım. zira fiyatları 2 katı resmen. 9-10 lira gibi bir fiyata oturduğum yerde ki parfümeriden alıyorum. hatta stoklu aldığım tek ürün. hep buz dolabında tutuyorum. yaz kış fark etmeksizin. yazın daha düzenli kullanırken (sıcak ve nem kaybı nedeniyle) kışın daha seyrek kullanıyorum. özellikle maske/peeling yaptığım zaman hemen akabinde kullanarak cildimi sakinleştiriyorum.

 100. Bitirip bitirip tekrar alıyorum. Hatta 4. Şişemi watsons puanlarımı değerlendirmek için geçen hafta aldım. Gül suyunu cilt bakım rutinime kattım¸ piyasa ürünleri içinde bana en güven veren rosense. Kokusuna tahammül edemediğim için fısfıslı şişeye koyduktan sonra çay ağacı yayı ekliyorum. Yağın kokusu gülü bastırıyor.

 101. yakında ikinci şişesine başlayacağım tonik olarak kullandığım ve memnun kaldığım tek üründür. gözeneklerde hafif bir küçülme gözlemledim ben yıkama jellerinden sonra rahatlatıyor baya bazen sadece yıkayıp gülsuyu sürüp krem sürmeden yatıyorum. iyi geliyor bana diğerleri kimyasal olduğu için ve zaten sivilcelerim için birşeyler sürdüğüm yüzümü rahat bırakmak adına yaptığım bir işlem. işe de yarıyor gibi geliyor bana içim rahat en azından. kokusu beni rahatsız etmedi ama yine rosense in peelingi de var turuncu tanecikli birşey hem kokusu çok güzel hem de siyah noktalarımı filan çıkarıyor ben memnunumm

 102. Su ana kadar bir sürü gül suyu deneyip en memnun kaldığım marka. Karma cilde sahibim. Parlamayi azaltıyor cildi güzelleştiriyor. Başlarda kokusu rahatsız etse de o kadar kısa sürede alıştım ki artık hiç farketmiyorum kokuyu. Bittikce alacağım bir ürün kendisi

 103. Normal disk pamuğa alıp tonik niyetine uyguluyorum.düzenli kulanmasam da evde mutlaka gülsuyu bulundururum.ekstra sivilcelenmeye neden olmad.kokusu daha ekşimsi gibi ama alıştım.seyahat boy sprey şişesine gülsuyu ve birkaç damla çay ağacı yağı ilave edip karıştırdıktan sonra yastığıma sıkıyorum.Yastıktan da sivilce oluşmasını engellemiş olduğumu düşünüyorum:)

 104. Yagli ciltler icin gul suyunun sivilce yaptigini lavanta suyunun daha iyi geldigini okudum birkac yerde. Henuz lavanta suyunu denemedim ama gul suyundan memnun kaldim. Faydasini en iyi gorebilmek icin yuzde yuz gul suyu olmasi gerekiyormus icerik olarak bakinca da bana en sivak gelen rosense olmustu. Lavanta suyu kullanan varsa beni bilgilendirsin lutfen 🙂

 105. fısfıslı olan şişesini bitirdim. yüzümü yıkadıktan sonra yüzüme sıkıp kurumasını bekleyerek kullandım. kokusunu sevmeyenler için bikaç saniyede kokusu gidiyor¸ ben rahatsız değilim kokusundan. cilde çok güzel bir ışıltı katıyor. doğal olarak yüzü çok canlı gösteriyor. başka bir etkisini göremedim ama bu ışıltı için yeniden alırım.

 106. Yaklaşık 3 şişe bitirmiş olduğum saf olduğuna inanmak istediğim gül suyu .Tonik olarak etkisi bende cildimi yumuşatmak oldu sadece.Sivilce ya da siyah noktalarıma etkisi olmadı.Öyle abartıldığı gibi çok büyük değişim beklentim yoktu zaten.Kokusu çok ağırda değil ¸ fiyatıda uygun.Ortalama bi ürün.

 107. turkiye’de yasadigim zamanlarda devamli kullanirdim. ve cok cok cok memnumdum. cildimi parlatip sikilarstirirdi. tavsiye ederim.

 108. Yaklaşık 5 yıldır tonik niyetine kullandığım ürün. Ayrıca ağır bir makyaj yapmamışsam makyajımı önce pamuğa damlatttığım gül suyuyla silip sonra yüzümü dove sabunla yıkıyorum. Bir de bandıyla siyah nokta temizliği sonrası eşimin gözeneklerini küçültmek için de etkili oldu.

 109. zamanında çok tavsiye edilmesiyle alıp denediğim doğal olduğu iddia edilen gül suyu. kokusundan tiksindiğim için bitiremeyip çöpe atmıştım. tonik olarak kullanıp hiçbir etkisini¸ diğer gül sularından bir farkını ve nemlendirme adına artısını görmediğimden tekrar almazdım da zaten.

 110. Yıllar önce eczacımızın içeriği ayrıştırdığını ve bu uygulamayı yaptığı bütün ürünler arasında gerçekten de en doğal olanın rosense olduğunu söylemesi üzerine yıllardır dolabımda bulunan tek gül suyu markası. Diğerlerini bilmediğim için kıyaslama yapamayacağım ama eczacımıza bu konuda güveniyorum.

 111. Pamukla tonik olarak uygulandığımda bu tür ürünler bende sivilcelenmeye sebep oluyor fakat eski bir sprey şişesine doldurdum ve hem makyajdan sonra pudramsı¸ pütürlenmiş görüntüyü ortadan kaldırmak için sıkıyorum hem de bir ara sivilce kremi kullandığımdan yüzüm hassaslaştığı için güneş koruyucumu sürünce yanma yapıyordu. Onu yatıştırmak için sıkıyordum ve kesinlikle cildimi rahatlatıyordu. Geceleri yatmadan gözüme çarparsa iki fıs sıkıyorum çok güzel oluyor. Denemenizi tavsiye ederim.

 112. Bildiğimiz gibi gül suyunu yüzüne tonik olarak kullanan çok. Bende bir iki yıl önce denemiştim. Piyasadaki en popüler gül suyu Rosense deniyor bende onu tercih etmiştim. Üzerinde %100 doğal yazıyor ama ne kadar doğal bilemiyorum. Kullandığım süre zarfında yüzümde bi değişim olmamıştı.

 113. gerçekten saf mı bilmiyorum ama ıspartada üretildiğini biliyorum. ayrıca bildiğim kadarıyla gerçek gül suyu ekşi kokar ve gerçeten rahatsız edicidir. yani misler gibi gül kokuyorsa doğal değildir zaten. ben de kullanıyorum zaman zaman. kokusu bence çok ağır değil.

 114. kokusu diğer gül sularına göre daha ekşi ve garip olan ama performans olarak diğerlerine göre daha iyi olan gül suyu. normal fiyatı 16 lira civarı ama indirimde 11 liraya düşmüştü. ben bazen makyaj çıkarmak için de kullanıyorum¸ iş görüyor. Benim cildim karma ama yüzümde bazı bölgelerim çok kuru¸ buna rağmen bir gerginlik hissi bırakmadı. İçeriği de diğerlerine göre daha temiz. Sivilcelenme de yapmadı. Kısacası memnunum. Kokusu da katlanılmayacak kadar kötü değil cicişler. eğer arayıp içinde olanınız varsa bir baksın derim.

 115. daha fazla kimyasal istemediğimden tonik olarak kullanıyorum. kendi şişesinden sprey şeklinde bir şişeye boşalttım¸ canım sıkıldığında sıkıyorum. özellikle fashiolala’nın bir snapinde pamukların cilde zarar verdiğini söyledikten sonra bu şekilde kullanmam kesinleşti sanırım. hem cildime nem veriyor¸ hem gözeneklerimi sıkılaştırıyor daha nolsun:)

 116. Yılların gül suyu. Ben de bunu yıllar yıllar önce genç kızlığa yeni adım attığım çağlarda tonik olarak kullanmıştım. Aklımda tek kalan buruk kokusu. Yakın zamanda alıp arada bir tonik niyetine tekrar kullanmak istiyorum zararı olmaz en azından

 117. Yıllardır asla evimden eksik olmayan bir ürün. Gerçi çok düzenli kullanmıyorum ama. 16 17 yaşlarındayken cildimde aşırı olmasa da sivilcelenme sorunu vardı. Rosense mağazasına gitmiştim orda cildi pamuk gibi olan bir bayan rosense gül suyu ve rosense tonik verdi. Her gün yüzümü sabah akşam yıkamamı ardından tonikle geçmemi üstüne gül suyu sürüp nemlendirmemi söyledi bunu düzenli olarak 3 4 hafta yaptım ve cildimde inanılmaz bir değişim oldu fakat sonra hiçbir şeyi düzenli olarak devam ettiremediğim için bu rutinim de kısa sürdü ama hala yüzümü yıkadıktan sonra aklıma geldikçe kullanıyorum bu ürünü ve gerçekten seviyorum.

 118. üniversite 1. sınıftayken -hiç makyaj yapmadığım dönemlerde – tonik niyetine yatmadan önce kullandığım ama o zamanki pürüzsüz cildimde anlamsız şekilde sivilcelere sebep olan bir üründü kendisi. ne ben ne çevremdekiler anlam verememiştik. en nihayetinde doğal olduğu söylenen içeriğinde alerji yapabilecek ne olabilir dediğimiz basit bir gülsuyuydu yani. ama bana uymamıştı işte :/

 119. Rosense marka olanını kullanıyorum. Doğallığı hakkında şüphelerim olsa da¸ cildimi çok fazla germemesi ve buzdolabında saklandıktan sonra uygulandığında verdiği ferahlık hissi hoşuma gidiyor.

 120. yıllardır yüzümü ne ile temizlersem temizleyim mutlaka bu ürünle üzerinden geçiyorum. anında nemlendiriyor ve yüzümdeki gerginliği alıyor. boynum için de kullanıyorum. cam şişede ve fısfıslı olanını tavsiye ediyorum. hem yüze sıkmak açısından kolay oluyor hem de plastik şişe içinde olana göre daha sağlıklı.

 121. ergenlik zamanlarında makyaja cilt bakımına heves eden genç kızlara önerilecek ilk üründür bence. ben her zaman kullanırım¸ bittikçe alırım. hatta evde dolanırken gelip geçerken bile şöyle bir süründüğüm olur yüzüme.

 122. Yıllardırrrr kullandığım ürün. İlk tanıştığım cilt ürünüm. Ve hala bırakamadım. Kokusu vs bir kenara benim için verdiği sonuç önemli. Yüzümü yumuşacık yapıyor ve bence onca kimyasalı cildime uygulamaktansa sadece bu ürünü kullanarak geçirebilirim. Bence nasıl yemek yediğimizde vücut besleniyorlar cilt de ne sürecek olursak onu emiyor. Gül suyunu gıda olarak tüketebiliyoruz bile. Ki cildinize sürünce aklınızda şüphe kalmıyor.ciltle ne kadar uğraşırsan o kadar sorun malesef ben öyle gördüm. Ne zaman bir ürün alsam ya etki etmedi ya da alerji yaptı. Hele ki toniklerBen de her seferinde paşa paşa gül suyuna döndüm

 123. kokusu beni çok rahatsız etmiyor¸ fısfıslı şişedekini kullanıyorum makyajım bitince pudralı görüntüyü alması için¸ tonik olarak hiç denemedim. sonuçta doğal¸ neden olmasın ki.

 124. ben bunun fısfıslı şişesini değil delikli şişesini aldım. pamuğa döküp yüzümü siliyordum ama çenemde iki devasa sivilce çıkınca sivilceme sürdüm pamuğu tekrar yüzümde gezdirmek asla yapmayacağım bir hareket. sonra ben de şu gratis’in küçük fısfıs şişelerine boşalttım bu gülsuyunu. cildimi neutrogena jeliyle temizledikten sonra bol bol¸ suratımdan damlayacak kadar çok sıkıyorum ve kurumasını bekliyorum. buzdolabında saklıyorum. herkes “koku!” diyip durmuş. azıcık bir kokusu var o da güzel bir gül kokusu. kokudan asla şikayetçi değilim yani. etkisine gelirsek mucize diyeceğim bir ürün değil ama tonik kullanmayı severim ve tonik açısından kimyasaldansa doğal bir ürün tercih ettiğim için bunu kullanıyorum. ferahlatıyor ve yumuşatıyor. ama sanırım sivilce geçiriyor diyemem. ki bir gül suyundan bunu beklemek pek mantıklı olmaz sanki. ps:buraya bunu yazınca “dur bir bırakayım şunu çok bir şey fark edecek mi yaa” diyip 2 günlüğüne bıraktım. fark ediyor. jel ile temizlediğim cildim gül suyunu sıkmadan azıcık da olsa kuruyor. gül süyü kesinlikle yumuşacık yapıp rahatlıyor.

 125. Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Severek de kullanıyorum. Öncelikle gül kokusundan pek hoşlanmamama rağmen kokusu beni rahatsız etmedi. Öyle abartılıcak kadar bi koku olduğunu düşünmüyorum. Ben normal şişesinden alıp evde küçük bi sprey şişesine koydum. Öyle kullanıyorum. Cildimi temizledikten sonra direk olarak yüzüme sıkıyorum bikaç fıs. Karmadan yağlıya dönük bir cildim var. Ve gül suyu kurutup biraz geriyo. Açıkcası bu kurutması durumundan gayet memnunum cilt tipimden ötürü. Sivilcelenmeye fazlasıyla meyilli cildimde hiç bi sorun yaratmadı. Fazlasıyla memnunum¸ almaya da devam edeceğim bir ürün oldu.

 126. gece yatmadan önce tonik niyetine tüm yüzüme ve boyun bölgeme uyguluyorum ben bunu. doğal olduğu için hem cildimi temizlemiş hem de cildimi yormamış oluyorum. uzun vadede düzenli kullanıldığında ciltteki gözenekleri azaltıyor.

 127. Dün antalya erasta watsons da fiyatının 17 küsür tl olduğunu görünce küçük çaplı yuh dememe sebep olmuştur¸ bir kaç ay önce 8 tl ye almıştım¸ daha da almam.

 128. düzenli kullanımda cilde güzel bir nem veriyor ve cildi temizlemesi de başarılı bir ürün. aktardan aldığım kil ile karışıtırıp maske yapıyordum ve oldukça memnundum her cilt tipine uygun bir ürün.

Siz ne düşünüyorsunuz?