“Rituel de Beaute” için 159 yorum

 1. cicişler ben bunu aldım¸ yaklaşık 3 paket falan da kullandım yani nivedan daha uygun olduğu için¸ yoksa çok çok da başarılı bulmadım. beyaz komedonları çıkarmada yetersiz gibi geldi bana¸ sanki derindeki komedonları tam çekip alamıyor. benim siyah değil de beyaz noktalarım var¸ bunu kullanıp da temizlemeyince sephoradan aldığım ucu halka şeklindeki siyah nokta temizleyici ile temizlemek zorunda kalıyorum. yine de eğer sadece yüzeyel siyah noktanız varsa ve uygun fiyatlı olsun derseniz denenebilir.

 2. Temizlemesi güzel. Ama bazen kokusu yüzünden başıma ağrı giriyor¸ gözlerim ağrıyor. 15 dakika zor dayanıyorum. Sadece bir kutu bitirdim¸ yedeğim var.

 3. Burun bandı denen olgunun düzmece bir şey olduğuna ve burundaki komedon yahut siyah noktaların böylelikle çıkamayacağına ikna olmuşken denememle hayretlere düşmemi sağlayan ürün. Ailecek test sürüşü yaptık ve sonuçlar karşısında nutkumuz tutuldu: o kadar etkili ki burnun tamamını sökebilir¸ o derece.

 4. uzun süredir aşkla kullanıp çok memnun kaldığım uygun fiyatlı burun bandı.duştan sonra burnuma yapıştırıp 15-20 dakika bekletiyorum. bandı burnumdan çıkarttıktan sonra da siyah nokta önleyici bir toniği bir pamuğa döküp tampon hareketlerle burnumun üzerinden geçiyorum. sonrası tamamen temiz hissettiren¸ dokunmalara doyamadığım bir burun. en az iki haftada bir bu işlemi tekrarlıyorum. bittikçe kullandığım bir ürün. keşke tüm yüz için de böyle bir şey yapıp yine uygun fiyata satsalar diye düşünmeden edemiyorum.

 5. Denediğim en güzel ürün¸ burnumu yumuşacık yapıyo¸ 15 dakikadan fazla bekletiyorum¸ nerdeyse 25 dakika bekletiyorum etkisi daha da güçlü oluyo. Tavsiye edilir¸ fiyatı da gayet uygun.

 6. Burnumdaki siyah noktalardan ve ölü derilerden kurtulmamı sağlayan burun bandı. 4.kutunun sonundayım. Etkili bir temizlik sunmasının yanında kokusunun rahatsız etmiyor olması almam için büyük bir sebep. Çünkü öyle siyah nokta temizleme bantları denedim ki kokuları mahvetti

 7. Bim’de tesadüfen görüp almıştım bayağı evvel. Meşhur olmadan önce yani. Bende sanki bir etkisi yokmuş gibi hissediyorum¸ hiçbir burun bandı wooooov etkisi yapmadı henüz. Acaba diyorum¸ siyah noktam mı yok ama burun bölgem aynaya bakınca hiç öyle söylemiyor. Yine de kullanıyorum işte vicdanımı rahatlatmak için.

 8. ilk başlarda çok memnundum. hatta ilk kullandığım da çok şaşırmıştım hiç bir burun bandı böyle bir etki yaratmamıştı. ama 2-3 hafta geçti ve ondan sonra yaptıklarım aynı etkiyi yaratmadı.. yine de her hafta kullanıyorum çünkü daha iyisini bulamadım şimdilik.

 9. Güzel temizliyor¸ kullanımı da oldukça kolay. Abartıla Abartıla bitmeyen hiç bir etkisi olmayan peelinglerden sonra yine buna döndüm. Fiyatı diğerlerine göre daha uygun performansı daha iyi. 15 dakikadan fazla bekletiyorum burnumda. Öyle aman aman rahatsız edici bir kokusu yok. Arayıştaysanız tavsiye ederim

 10. bunu kullananları hala anlamadığım burun bandı. burnuma yapıştırdığım andan itibaren buram buram kimyasal kokuyor. ve nedense bende hiçbir işe yaramadı¸ geçenlerde bir şans daha vereyim dedim bir paket daha aldım ama yok. kokusuna katlanamıyorum ve de bir şey de fark ettirmiyor.

 11. denediğim burun bantları arasında en iyisi.normalde çok fazla siyah nokta problemi olan birisi değilimdir. problemim siyah noktalarımın çok olmasından ziyade derinde olması. bu yüzden aslında işim daha zorlaşıyor. denediğim hiçbir siyah nokta bandı siyah noktalarımı tamamen temizlemedi. zaten siyah nokta bantlarının tüm siyah noktaları temizleyebileceğine inanmıyorum ve bir üründen de bu yönde beklentim olmuyor. bu bant da tüm siyah noktalarımı temizlemedi ama denediklerim arasından en fazla temizleme işini yapan da bu oldu. tek seferde en fazla siyah noktayı söktü. yalnız bantı çıkartırken yavaş yavaş çıkartmakta fayda var¸ böylece burnunuzu daha az acıtmış olursunuz hem de burnun üstündeki tüyleri kopartmazsınız.biraz farklı bir kokusu var hatta çoğu kişi bu kokudan nefret ediyor. sanırım kokusunu seven tek insan benim :)fiyatı da diğer burun bantlarının yanında oldukça uygun olduğu için en azından şans verilmesi gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum. yalnız bildiğim kadarıyla bir stok problemi var her yerde kolay kolay bulunamıyor.

 12. 2 yıl önce cilt bakım manyağı olan teyzemde görüp denemiştim. Önce uygulayacağınız bölgeyi ıslatıyorsunuz ve sonrasında bantı yapıştırıp kurumasını bekliyorsunuz. Kuruyuncada yavaş yavaş kaldırıyorsunuz. Kaldırırken canınızın yanması normal çünkü zamk gibi yapışıyor yüzünüze. Siyah noktaları bandın üzerinde görünce kendinizden kısa süreli bir iğrenme yaşayabilirsiniz buda normaldir zannımca. Ancak ben kulkanmıyorum çünkü yüzümde tüysüz olan bi burnum bide alnım var. Bunu kullanırsam sanki burnumun üstünde kıllar çıkarmış gibi hissediyorum ve kullanmıyorum.

 13. Kullandığım ilk ve tek banttır. Belki bilmeyenler olur onlar için uyarı yapayım ben çıkarırken ağda mantığı bi anda çekim olsun bitsin diyosum eskiden hızlı çekmeye çalışıyodum ama siz siz olun yavaş yavaş çıkarın. O şekilde hem burnunuzun derisi de soyulabiliyor. Ben ne zaman yavaş yavaş çıkarmaya başladım hem daha az acılı-ki zaten yavş yavaş bence acımıyomuş ben durduk yere hızlı çekip derimi kaldırım canımı acıtıyomuşum- hem de daha fazla siyah noktayı kavrayıp çıkarıyorsunuz. Ki ben bildiğiniz t bölgeme de yapmaya başladım almım ve bıyık bölgemi de bununla temizliyorum siyah nokta ve pütürcüklerden.

 14. iki kez kullandığım bim’de satılan burun bandı. 4.95’e almıştım¸ içinden altı tane bant çıkıyor. burnunuzu ıslatıp öyle uyguluyorsunuz. yaklaşık 15 dk bekledikten sonra yavaş yavaş çıkarıyorsunuz ve tertemiz bir burnunuz oluyor. bir iki tane tek tük kalabiliyor ama çoğunu alıyor. zaten ne kadar yavaş çıkarırsam çıkarayım canım biraz acıyor. daha önce diadermine burun bandını kullanmıştım ama bu kesinlikle kat kat daha iyi. deneyip de memnun kalmayacağınızı düşünmüyorum.

 15. Muadillerine göre çok çok ucuz¸ fiyat performans olarak uçmuş bir ürün. İğrençlik yapmamak adına görsel eklemiyorum ama çok siyah noktalı bir burun bölgesine sahip olmamama rağmen çıkarttığı miktar kardeşimde ve bende şok etkisi yarattı. Çıkarırken acıtma vs yok¸ kokusu hoş değil evet ama dayanılmayacak gibi de değil. Watsons’ınkileri kullanıyordum bundan önce ama daha da yüzüne bakmam. İzmitte yaşayan cicişler için çarşıdaki bimde koli koli stok var.

 16. kullandıklarım içinde en iyisi ama yine de yeterince iyi değil. zaten siyah noktalar için yeterince iyi bi sey buldugum gün bütün gün halay çekcem

 17. Kokusu iğrenç olan¸ etkisinden memnun kaldığım burun bandı. cicişdeki yorumları okuyunca merak edip ‘hadi bak sen de kullanacaksın’ diyerek kardeşime aldırdım. Daha önce markasını hatırlamadığım bir burun bandı kullanıp işe yaramıyor diyerek bir kenara atmıştım. Pek ümidim yoktu. Siyah noktaların hepsi geçmedi tabi ama burnuma dokunduğumda pütürcüklerin hepsi gitmiş¸ yumuş yumuş oldu. Kardeşimin resmen burnunun rengi açıldı Çenemde denediğimde ise hiç işe yaramadı :/ tüylerimi çekti sadece.. Bir de cicişler ben bunu 15 dakika tuttuktan sonra zor çıkardım burnumdan¸ beyaz beyaz kalıntıları kalmıştı 🙁 siz 40 dakika nasıl tuttunuz 🙁 bir dahaki sefere daha uzun süre bekleteceğim inş. sonum voldemort’a dönmez

 18. benim de burnumda ağrılı sivilce çıkmasına sebep oldu. siyah nokta temizliği gerçekten çok iyi ama her seferinde burun deliğimin üstünde aynı yerde kocaman sivilce çıkıyor. stoklamıştım…hayır ağlamıyorum…

 19. ilk bim markette gördüm kendisini.fiyat 3.5 idi tam bir sene önce şimdi 4.95 ölmüş ¸sanırım talep yoğun hala ürünü şöyle kullanıyordum : dusta burnumu siyah nokta temizleyici jel ile temizliyorum.duştan çıkar çıkmaz kafama havlu geçirdiğim gibi bandı burnuma bir güzel yapıştırıyorum kuruyunca yavaş yavaş çıkarıyorum ve ooo piis görüntü ta ta ta taa:)) üzerinde sarı mi ararsınız kara minik kıl mi ararsınız hepsini alıyor arkadaş :)tabi bunlar aylar önceydi cicişler..şu an halka hızmamı çıkarmaya hiiiç halim yok..onun için soyulanilen jel kullanmaktayım..nerde o eski karapamuk¸ zırt pırt hızma değiştiren…

 20. Yüzüm icin lrp effaclar jel haricinde bisey kullanmiyorum. Bi de haftada bir bu bandi kullaniyorum. Siyah nokta sayimda epey artis oldu hangisi sebep anlayamiyorum 🙁 cok mutsuzum keske en basta o beyazimsi gözenekleri hic kafama takmasaydim. Her ne kadar temizlemesi iyi olsada gözenek büyütüyo gibi geldi bana

 21. çeşitli yerlerde çokça övüldüğüne denk geldiğim için aldım kullandım ama unuttuğum şey benim siyah noktam yok gibi bir şey daha doğrusu yoktu artık var. gözeneklerimi büyüttü ilerleyen günlerde kahverengi noktalar oluştu cildim çok çok kuru olduğu için bir hafta falan pul pul soyuldu nemlendirici dışında hiçbir şey süremedim burnuma. Ama sanırım burnuma bu tarz ne kullansam aynı şey olacaktı çünkü çok kuru. Sonra erkek arkadaşıma denedim onda sonuç iyiydi neyse ki.

 22. bunu beğenmeyen bir tek ben varım galiba. bir kere kokusu çoook kötü. zor dayandım ama siyah noktalarımı temizlesin yeter dedim o kokuya dayandım hatta sonuçtan da memnundum ta ki sabah kalkana kadar. sabah burnumda çok acılıkocaman bir kistik sivilcem vardı. önce belki bundan değildir dedim ama ikinci deneyişimde de sonuç aynıydı. kısacası bana tam bir hafta geçmeyen sivilceler kazandırmış burun bandıdır.

 23. Fiyatı şu an piyasadaki en yüksek burun bandına eşit olsa bile tercih edilebileceğini düşündüğüm ürün. Birkaç arkadaşımdan duymama rağmen burun bantlarına harcadığım ve bi nevi boşa giden paralardan sonra inandırıcı gelmemişti ve bi süre denememiştim. %100 sonuç¸ tabii ki elde edemesem de alabildiğim en iyi sonucu bu bantta bulduğumu yeni keşfettim. Çekerken ciddi bi acı veya kaşınma da yaşatmadı¸ kurtarıcım oldu.

 24. İki gün önce bimden alıp denediğim siyah nokta bandı. Çok fazla siyah nokta sorunum olmaz bu ara biraz gözüme batmaya başladılar o nedenle denemek istedim. İlk kez bu bandı kullandığım için başka bir ürünle kıyaslama yapamayacağım. Ama ilk tecrübem sonucu şunları söyleyebilirim¸ bandı çıkarırken hapşırma krizine girdim ¸ biraz acı vericiydi¸ burun kenarlarımda hafif bi tahrişe sebep oldu. Ama üst bölgeyi güzel temizledi . Büyük ihtimalle tekrar kullanırsam yanlara değil sadece üst bölgeye yapıştırırım. Fiyat performans oranını başarılı buldum.

 25. (bkz: görkem karman etkisi ) yazlıktayım ve öyle pek bilinen bi yer değil youtuber izleyen genç kızlar vs yok burdaki bime her gittiğimde dolu dolu vardı şimdi görkem video yaptı duyurdu ya herkese istanbulda bulamam burdan stoklıyım diye baktım ama yok arkadaş yok allahın armutlusunda bile mi görkitocular var? bu kıza dua mı etsem beddua mı bilemedim:(Tanım: siyah noktalarımı silip süpüren ama daha sonra burnumda küçük tüyler çıkardığını farkettiğim için attığım bant.

 26. Bu ürünü uzun zaman önce siz cicişler sayesinde keşfetmiştim. Size kaç kere teşekkür etsem azdır. Bundan önce toz jelatin ve süt ile alıyordum. O da güzel temizliyordu fakat zahmetli¸ kurumasının zor¸ çıkarmasının daha zor olduğunu söylemeliyim. Ayrıca bu burunn bantlarının kokusuna dayanamayanlar toz jelatine yaklaşmasın bile. Bu bantları burnumda tamamen kuruyuncaya kadar bekletiyorum ve sonuç mükemmel. Şansıma hiç bulamamazlık yaşamadım. Bir de toz jelatinle yapılan maske kılları öyle bir söküyor ki gözümden yaş geliyordu. O yüzden jelatin ağdaysa bu burun bantları jilet benim için.

 27. hiç bir beklentiye girmeden alıp denediğim burun bandı. buna rağmen bütün beklentilerimi karşılayarak burnumdaki siyah noktaların nerdeyse hepsini temizledi. kısa süreli temizlik için çok iyi ama maalesef bir süre sonra o siyah noktalar geri geliyor.

 28. ilk denememde direkt burnumu ıslatıp yapıştırdığım ürün. sonuç beni şok etmişti. normalde nivea¸ diadermine vs. deneyip hiçbirinden verim alamamıştım çünkü benim de siyah noktalarım derinde ve sıkarak bile çıkarması imkansız.ikinci denememde siyah noktalar için kullandığım bir maskeyi sürdüm önce onu yıkayıp temizledikten sonra da bandı yapıştırdım ve şunu söyleyebilirim ki bu bant bir mucize. gözlerim yaşlı baktım bütün gece kurtulduğum siyah noktalara. burnum derimden bile nefes alıyor artık resmen swh

 29. Daha önce çok siyah nokta bandı deneyimi olan biri olarak söylüyorum ki çok net en iyisidir. Fiyatı diğer siyah nokta bantlarına göre çok daha uygun olmasına karşın performansı ha ri ka. Her seferinde hayranlıkla çıkan siyah nokta/kirlere (biraz mide bulandırıcı olabilir.guilty pleasure) bakakalıyorum. Haftada bir kullanıyorum kendisini burnum kullandığımdan beri hep tertemiz

 30. tüm çevreme¸ ablama¸ kuzenime¸ herkese önerdiğim burun bandı. kendimi görsem markanın türk satış temsilcisi sanardım ama böylesine fiyat performans olayını aşmış bir üründen herkesin haberi olsun¸ herkes yararlansın istiyorum. seviyorum sözlük!

 31. kullandıktan sonra burnumun üzerinde minik sivilceler çıkmasına sebep oluyor her seferinde. maalesef övüldüğü kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. watsons burun bantları çok daha iyi.

 32. Bende çok fark yaratmadı bu ürün. Sadece beyaz minik noktaları temizledi. Bu ürünü kullandıktan sonra burun çevremde ne yapsam geçmeyen kaşıntı oluyor. Bu durumu diğer cicişlerde yaşadı mı acaba?

 33. Gerçekten işe yarayan siyah nokta bandı.Tek kötü yönü tüyleri de yoluyor.Bimde bir çalışana sordum kaldırılma gibi bir durum yokmuş.

 34. en sevdiğim burun bandı.kaldırılacak dediler¸bazen bime uğradığımda bir tane alır oldum.ama gidip geldikçe bakıyorum ki daha çok eklemişler koliyle¸azalacağına artıyor.ben de dedim üzülmeye gerek yok kalkmıyor sanırım canım bandım.

 35. dün cicişlerin önerileriyle aldım güzel temizliyor kokusu da bence her burun bandında olan bir koku fakat gel gelelim ki burnumun üzerinde ayva tüyü bırakmadı¸ bu yönüyle biraz soğudum kendisinden.

 36. bu bandın daha çok sevilmesinin nedeni bence yapısının ince ve burnu daha iyi saran bir materyale sahip oluşu. Aklınıza gelmeyecek kadar çok marka denedim. ve içlerinde bende rituel de beaute’den memnun kaldım. en iyi sonucu da buhar banyosu yapıp¸ yeşil konjac süngerimi kaynattığım suya batırmanın ardından burnumun üzerinde gezdirdikten sonra aldım. biraz uzun bir süreç gibi. ama gözenekleri iyice yumuşattıktan sonra performansı yükseldi. tabi birde tavsiye edilen kurutma dakikasından biraz daha uzun tuttum ben. siyah noktaların tamamından kurtulmak hayal bence. ama en azından pis ve tıkalı görüntüyü bir nebze olsun hafiflettiğini düşünüyorum.

 37. arkadaşımın tavsiyesi üzerine bimden aldığım ürün. Kullandım gayet güzel çıkardı her şeyi burnumdan ama iki gün boyunca sürekli kaşındı burnum ve en sonunda iki tane küçük sivilce çıkardı. onun çıkardığından eminim ayrıca bandı çıkarır çıkarmaz başladı bu kaşıntı iyice temizledim ettim ama maalesef….

 38. Bende pek işe yaramayan burun bandı. Uzun da beklettim kısa da¸ banyodan sonra da öncede. Olmadı hiç çekemedi noktaları..

 39. Bimde 4 tlye satılan burun bandıdır. Ben hep duştan sonra kullanıyorum¸ duştayken gözeneneklerim açılıyor ve bu yüzden bandın işlevi daha çok artıyor. Burun üstündeki herşeyi çekip alıyor. İki haftada bir yapılmalı bence. Ben kokusundanda rahatsız olmadım¸ güzel kokuyor. Memnun kaldığım güzel bir ürün. Watsons ve gratislerde satılıp 10-15 tlye aldığınız ürünler yerine aynı işlevi gören 4 tlye bu ürünü almak hem kârlı hem güzel.

 40. bence de çok çok başarılı ve çok ucuz.kokusu biraz kötü o da çok etkilemiyor yani.siyah nokta bandı alıcaksanız bir bakın derim cicişler.

 41. Fiyatına göre performansı gayet iyi olan üründür.Duştan sonra hazır gözeneklerim açılmışken kullanıyorum temizliyor hakikaten siyah noktalarımı.Yalnız bir kokusu var aman allahım çok kötü ama sonucu iyi olduktan sonra değer mi değer.

 42. Denediğim ilk burun bandı. Böyle bant tarzında ürünlere karşı ön yargılıydım. İlk bunu denedim ve yanılmadım hiç bir işe yaramadı sadece burnumun üstündeki minik tüyleri aldı o kadar. Ayrıca kokusu da sinek ilacı gibi.

 43. ben bu ürünün hiç etkisini göremedim. talimatlara uyuyorum ama acaba bir şeyi yanlış mı yapıyorum. en sevdiğim watsons’un kömürlü olanı

 44. Bayramdan önce bimde koliyle gördüğüm üründür. O zaman da kalkıyor söylentileri vardı. Satış politikası mıdır nedir?

 45. instagramda o kadar çok övgüyü görünce gidip aldığım¸ kullandıktan sonra kokusu yüzünden bir daha almadığım burun bantları. siyah nokta temizlemede başarılılar isteyen bir yumurta akı ve peçeteyi denesin çok daha memnun kalcaklar

 46. Dün gittiğim Bim’de 6 tane vardı ve evime çok da yakın olmadığı için 3 tane almıştım. Kaldırılıyor mu bilemeyeceğim çünkü Rituel de Beaute markasının başka ürünlerini bloggerlara göndermeye başladığını gözlemledim.

 47. bugün “artık gelmeyecek hanımefendi” yanıtı almamdan sonra ve sol framede tesadüftür ki baslığın canlandığını görmemle burayı ağlama duvarına cevirme kararı aldırtan nadide burun bandımdır.Ulan kimi sevdiysek gitti be…

 48. Daha önce hiç burun bandı kullanmayan beni oldukça memnun etmiştir. Fiyata göre performansı güzel. Çektiğinizde veda ettiğiniz siyah noktaları banda yapışmış halde görmek de oldukça zevk verici. Ben duştan sonra kullanıyorum. Burnunuzun epey ıslak olması lazım. Mutlaka deneyin derim.

 49. Duştan çıktıktan sonra açık olan gözeneklerinize 10 yerine 15-20 dakika uygulamanızı önereceğim yalnız şunu da unutmamak lazım kuruduktan sonra hızlıca çekmeyin yavaşça çıkartın çünkü diğer türlü yaptığımda benim burun kenarlarım kırmızılıktan ağlıyordu.Ben yaptım¸siz yapmayın cicişler.Sonuç:Memnunum¸kullanmaya devam ediyorum evet yok etmiyor belki ama gözle görülür bir azalma fark ettim.

 50. buhar banyosu vs. yapmadan burnumu ıslatıp yapıştırdım 10 dakika değil 20 dakika beklettim. sonuç¸ nivea ve watsons burun bandına göre daha iyi¸ hemde onları sıcak suyla gözeneklerimi açtıktan sonra kullanmış halime göre. sıcak banyodan sonra da haftaya kullanıp burayı editleyeceğim.

 51. ilk defa az önce duştan sonra kullandım. yukarıda bir ciciş yazmıştı en iyi sonuç için 40 dakika bekleyin diye ¸ ben de öyle yaptım. bence birçok pahalı burun bandından çok daha iyi sonuç veriyor. hatta şu an elimde banta bakıp çıkanları görüp mutlu oluyorum :d

 52. Kokusu pek hosuma gitmedi bu kismi cok dert degil tabii de.yuzume sicak suya hafif gul suyu ekleyerek buhar banyosu yaptim ardindan yuzumu yikayip (jel ile) durulayip¸burun bolgemi islattim ve kuru elimle yapistirdim. 20 dk kadar bekleyip cikarttim.yanlis mi kullandim bilmiyorum ama cok fazla siyah noktam oldugu halde pek siyah nokta goremedim bantta¸daha cok yapistirdigim yerlerdeki tuyleri cekmisti.biraz da hafif yag biriken kisimlardan kucuk yag birikintilerini cekmisti.Dipnot:siyah noktalarim derin bu yuzden ise yaramamis olmasi olasi.

 53. bimde 6lı paketi 4.5tlye satılan burun bantları. görkem karman’ın tavsiyesiyle aldım ve iyi ki de aldım diyorum. gerçekten çok başarılı¸ burunda ne kadar iğrençlik varsa topluyor. her hafta pazar banyosu sonrası yapıyorum¸ bant üzerinde kalan kirleri görünce en azından psikolojik olarak rahatlıyorum temiz hissediyorum. bu ürünün fiyatı daha da artar¸ alıp kutu kutu stoklamak lazım. yalnız çok kötü bir kokusu var¸ burna yapıştırdıktan sonra 15 dakika beklerken zor dayanıyorum. koku tam olarak sineksavar sprey kokusu. bandı çıkardıktan bir yarım saat sonra falan koku kalmıyor gerçi. özetle¸ fiyat performans açısından çok başarılı bir ürün.

 54. kuru elle yapıştırıldığında tam performans alınması mümkün olan burun bandıdır. kaç kere kullandım¸ hala tam olarak yapıştırabildiğimi söylemem güç. ancak son denememde azmedip tüm adımları eksiksiz olarak gerçekleştirdikten sonra¸ son adımda temiz bir mendil ile burnumu silermiş gibi üstünden ve yanlardan iyice bastırdım. böylece bant burun kanatları dahil olmak üzere uygulama bölgesine tamamen yapıştığı için sonuç daha iyi oldu.

 55. siyah noktalarımdan çok burnumun üstündeki minik görünmeyen tüyleri çekiyor çıkardığımda. bence çok da işe yaramıyor. ama eğer burnunuza ağda yapmak istiyorsanız kullanabilirsiniz 😀

 56. Bugün edindigim ve az önce kullandığım ürün. Kokusu berbat aynı hastane kokusu gibi. Fiyat performans açısından uygun diyebilirim. Daha önce bir çok markanın ürününü kullandım ve hiçbiri bir işe yaramadı. Bazıları yapışmadı bile. Bu ürününde tamamen yaradığını soyleyemem siyah noktalarimin %20sini aldı çıkarırken gordum ama geri kalan %80i hala burnumda. Talimatlara uygun şekilde uyguladım fakat pek memnun kalamadım. Diğer kullanımda daha güzel bir sonuç elde etmeyi umuyorum.Edit: 2. Kullanımımda siyah noktalarımın neredeyse tamamı bandın üstündeydi. Bundan sonra siyah nokta bandı için başka adres tanımam. Herkese öneriyorum.

 57. Niveanın bantlarından sonra bu bantlara inancımı yitirmiştim ama bunu gayet başarılı buldum. Kokusu çok kötü yalnız ben zar zor dayandım. Bir de o yapışkan özelliği falan niveaya göre fazlasıyla güçlü¸ çeneme yapıştırdığımda ayva tüylerimi feci yoldu gözlerimden yaş gelecekti neredeyse sevgili sözlük! Bunlara rağmen performanstan memnunum¸ tekrar alır kullanırım yani.

 58. Yıllardır siyah nokta bandı kullanıyorum. Çünkü burnumdaki siyah noktalar sıkıp bitirilecek gibi değil. Bildiğiniz gibi derin değil ama sık oluyorlar. bunu da tabi burada görünce aldım. Oldukça beğendim şimdiye kadar kullandıklarım arasında bende en işe yaramayan Nivea iken¸ en işe yarayanı cettua olmuştu. Hala bulanabiliyor olsa yine cettua ile devam ederdim ama bu da ona yakın bir performans gösteriyor. İlk kullandığımda uzunca bir zamandır bütün bandı kullanmadığım için oldukça dramatik bir sonuç aldım. Haftada iki kere olacak şekilde kullanmaya devam ettim. Tabi her kullanımda etkisi azalıyor. Yapışması¸ kokusu gayet iyi. Çıkardıktan sonra biraz artık kalıyor ama o hepsinde oluyordu bende. Sadece bu ürün için değil genel olarak burun bantlarıyla ilgili bir problem var. Biz bunlarla gözenekleri temizliyoruz ama sonrasında orası tekrar dolmaya hazır bir boşluk olarak kalıyor. Sonrasında ne kullanacağımı hala çözebilmiş değilim. Gözenekleri sıkılaştırıp tekrar dolmasını engelleyecek bir ürüne ihtiyaç var. Bu konuda önerisi olan varsa mesajlarınız bekliyorum.

 59. ben pek siyah nokta bandı kullanmamama rağmen epey iyi sonuç verdi.siyah noktaları yağ butonlarına kadar çekiyor.ve kokusu çok güzel.

 60. 15 dk bekletmenin kesinlikle yetersiz olduğu burun bandı. Ben de 40 dk sonra çekiyorum. Ürünün performansı artıyor bu şekilde. Fiyat/performans olayını yazmıyorum zaten 🙂

 61. bim’den kaldırıldı diye ürünü bulamayan varsa bugün moda’daki tedi mağazasında vardı. buradan diğer mağazalarında da olduğu varsayımını yapabiliriz sanırım.

 62. watsons ve nivea bantlarını da kullandım¸ ve aralarında en başarılı bulduğum ise bu oldu. Size tavsiyem ürünü burnunuza yapıştırdıktan sonra tüm hava kabarcıklarını alacak şekilde sabitlemeniz. Bastıra bastıra yapıştırın yani acımayın. Çıkarmadan önce de bandın iyice kuruduğuna emin olun yoksa siyah noktalara fayda etmiyor.

 63. Gerçekten sorunlu burunlarda daha etkili olduğunu düşündüğüm burun bandı. Roaccutane tedavisi gördükten sonra siyah noktalarım tamamiyle geçmişti fakat tedavinin üzerinden 7-8 ay gibi bir süre geçince azar azar geri geldiler. Ben ve erkek arkadaşım bu burun bantlarından aldık. Benim az siyah noktalı burnumdan hiçbir şey çıkarmazken erkek arkadaşımın belirgin ve daha çok olan siyah noktalarını bayağı bayağı çıkardı. İkimiz de duştan sonra ıslak burnumuza uygulamıştık ve 10 dakika kadar tutmuştuk.

 64. Yapışması güzel¸ çıkartınca elinize gelen pürüzsüzlük hissi de öyle %60’a kadar temizlik sağlıyor diyebilirim. tam beklentileri karşılamıyor ama fiyat performans açısından çok çok iyi.

 65. ilk denememde oldukça beğendiğim¸ burnumun üstünde ve yanındaki gözeneklerin çoğunun rahatlamasını sağlayan burun bandı. yıllar önce nivea’nınkini denemiştim¸ daha sonra pahalı gelmeye başladıkça watsons’ın burun bandını denedim ama o yeterli gelmedi. komedon aletiyle de denemeler yaptım¸ çok acıtmasına rağmen sonuç güzeldi. ama beynime vuran acıya çok katlanamadım sanırım¸ herkes övünce bim’in burun bandına şans vereyim dedim. daha yeni kullanmaya başladığım için uzun vadedeki etkisi ne olur bilemiyorum ama ilk kullanışta gördüğüm sonuçtan tatmin oldum. gayet iyi yapışıyor¸ zaten çekerken de biraz acıtmasından anlıyorsunuz. gözeneklerdeki kiri sağlam yakaladığını bandı çıkarıp bakınca anladım¸ çoğunu söküp almıştı¸ resmen hoşuma gitti manzara 🙂 tabii hepsini boşaltabilseydi harika olurdu ama buna da şükür diyelim. tam sevmişken bim bu ürünü satmayı bırakmaz umarım.

 66. Ben de görkem karman da görüp denedim 1 paket bitirdim ve gerçekten etkili¸ bir iki kere burnumu ıslatıp bir iki kere de duştan sonra kullandım duştan sonra hep burun kenarlarımda yapışkan his ve iz bıraktı iz yıkayınca geçiyordu tabi¸ verdiği pürüzsüzlük hissi güzeldi sanırım kaldırılıyormuş ama tekrar görürsem alırım

 67. Nedense burnuma tam yapıştıramadığım burun bandı. Anlatılan gibi güçlü bir çekiş de hissetmedim ben. Deneysel amaçlı olarak sevgilime de uyguladım onda bütün vaatlerini yerine getirdi. Fark ne anlayamadım 🙁

 68. işe yarayan bir burun bandı. daha bu sabah kullandım. daha önce de bir kaç kez uyguladım yalnız bu sefer burnumun kenarlarını inanılmaz tahriş etti. sabahtan beri bir yanma var. ya ben fazla uzun tuttum yüzümde ya da temiz cilde uyguladığım için oldu bilmiyorum. burun bandıyla da canını yakmayı beceren bi ben varım herhalde 🙂 umarım tekrar bim de görürürüz yakın zamanda.

 69. Görüp değer vermezdim kendilerine ta ki Görkem Karman güzelliğim söyleyene kadar. Aldım kaç haftadır kullanıyorum memnunum. Kokusu biraz garip ama katlanılamaz gibi de değil. Hayvanlar üzerinde denenmiyor ve Güney Kore’den ithal ( Uzak doğu marka düşkünlüğüm belli oldu )Önemli olan şey kullanmadan önce burnu iyi ıslatmak ve kullandıktan sonra kalıntıları su ile temizleyip toniklemek. Zaten tek seferde gözenekleri tamamiyle yok etmek diye bir şey yok.Makyaj malzemelerinin içeriği¸ makyajı iyi temizlemek kalıntı bırakmamak makyajla yatmamak vs en başta yapılabilecek şeyler.. Sonrası gözeneklerin içini temizleyip küçültmek… Kurtuluncaya kadar banta devam

 70. tavsiye üzerine aldığım burun bandıdır kendisi. çok fazla siyah noktam vardı uyguladım ve sonuca inanamadım. bandı çıkardıktan sonraki o ferahlık etkisine bayıldım.fiyatına göre baya başarılı buldum.

 71. harika bir ürün¸ ilk kullandığımda zamk gibi yapışıp ne var ne yok aldı götürdü ancak¸ bir sonraki denemede daha etkili olmasi acisindan sıcak suya batırdığım havluyu burnum üzerinde tuttum ki gözenekler genişlesin daha çok alsın diye¸ sonra yeterince nemlendiğini düşündüm hafif ıslatıp yapıştırdım sonuç hüsran¸ hiçbir şeyi çekemedi. kurudu kendi kendine. tavsiyem burnunuz sulu halde iken hemen yapıştırın ve ıslak parmaklarınızla üstten de bastırın. sonra çıkartın.

 72. Sonunda doğru kullanmayı öğrendiiiim. Ben de burun bantlarını çoğu kişi gibi dustan sonra uygulamayı tercih ediyordum ama bir iki tane siyah nokta anca çıkıyordu.Ritüel de beaute burun bandında da diğerlerinden aldığım sonuç tamemen aynıydı ve uygun fiyatlı olduğu için tercih sebebi oldu. Bugün tamemen can sıkıntısından şöyle hafif ıslattığım burnuma yapıştırdım. Gayet yüzüm makyajlı gözeneklerim buharla falan açılmamış. Ve o bant öyle bir yapıştı ki burnuma çıkardığımda gördüğüm sonuca inanamadım. Siyah noktalarla dolu bir bant. Sonra anladım ki dustaki buhar etkisi¸ yüz temizleme jeli¸ yüzüme değen şampuan kalıntıları falan burnumun üst yüzeyini kayganlaştırıyormuş ve bant sabitlenemiyormuş. Yani sonuç olarak yukarda bahsettiğim yöntemle süper verim alınabilen uygun fiyatlı bir burun bandı.

 73. performansı siyah noktanın yapısına göre değişiyor sanırım. sevgilimde ve annemde baya güzel temizledi¸ bantın üstünde bi yığın siyah nokta vardı ikisinde de ve burunları tertemiz pürüzsüz oldu bikaç tane banttan kurtulan kaçak hariç. fakat bende çok da etki etmiyor gibi geliyor. bantta bikaç tane oluyor ve üstüne kendim burnumu sıktığımda hala epey çıkan oluyor. bunun sebebini şeye bağladım. sevgilimle anneminkiler yüzeydeydi ama benimkiler daha derin gibi. sanırım o yüzden böyle oluyor¸ yüzeydekileri epey iyi temizliyor ama derindekilere gücü pek yetmiyor.

 74. Tıpkı bimin yapışkan madde olarak tutkal kullanmışçasına güçlü ağdaları gibi oldukça kuvvetli çekiş gücü olan (araba tanıtımı gibi oldu asdfg) burun bantları. Daha önce Nivea markasını denemiştim ama hiçbir sonuç alamamıştım. Bu burun bantlarını uzun bir banyo ardından ıslak yüzüme yapıştırıp 20 dk bekletip çıkarınca gözlerimden yaş geliyor fakat buna kesinlikle değiyor. Fiyatı da 5 tl gibi bir şeydi. Kesinlikle tavsiye ederim.

 75. Siyah noktaları bu kadar iyi çeken bir burun bandı daha görmedim. Resmen mıknatıs gibi. Ama zamanla benim burnumun üstünde büyük boşluklar oluşmaya başladı. Tonik kullanmama rağmen bu oluyorsa zamanla mariana çukuru gibi bişey olucak herhalde. Artık sadece peeling ve kil maskesi ile halletmeye çalışıyorum.

 76. burnumdaki siyah noktalar için alıp bir kutusunu kullanmıştım. genellikle 3-4 günde bir kullanıp beğenmiştim. gerçekten siyah noktaları temizliyor. bu konuda tamamız. birinci kutu bittikten sonra bir süre bunu bulamamıştım ve kullanamamıştım. bu süre zarfında da burnumun bu banda alıştığını fark ettim. normalde çıkan siyah noktalardan daha fazla çıkartıyor ve gözenekleri büyütüyor. böylece aldığım kutu elimde patladı. çekmecede duruyor. edit: iyelik eki.

 77. kullandığım ilk siyah nokta bandı.birkaç gün önce denedim ve şu an burnumda minik minik bir sürü sivilce var. son kullanışımdı.

 78. Burda çok övülünce almıştım nerdeyse 1 yıldır 3-4 haftalık periyotlarla kullanıyorum ve erkek arkadaşıma kullandırıyorum :DBenim çok fazla siyah nokta sorunum yok¸ tek tük olan siyah noktalarımı gidermesi için kullanmayı amaçlıyordum ve istediğim gibi sonuç aldım. Diğer denediğim ürünler (nivea¸ diadermine) pek bir işe yaramıyordu ben de bunu siyah noktalarımın az olmasına bağlıyordum (az siyah nokta olunca çıkaracak siyah nokta da pek olmuyor herhalde diye düşünüyordum) ama bu resmen siyah noktalarımı çıkarıyor.Fikir vermesi açısından erkek arkadaşımdaki etkilerini yazmak istiyorum 🙂 Onun gerçekten siyah nokta sorunu var ve bu ürün burnunun rengini 2 ton açtı. En başta erkek ve kadınların daha sonra bireylerin deri yapısından kaynaklanan farklardan ötürü herkeste bu etkiyi verir diyemem tabi.

 79. burnumu iyice üstünden su damlayan halde ıslattıktan sonra hemen ellerimi kurulayıp yapıştırıyorum (elleriniz kuru olmalı üstüne ıslaklık değmemeli) kuruyana kadar bastırıp sağa sola yapıyorum iyice ıslanıp yapışkanlığı çıksın diye. Sonra ta taa yüzlerce siyah noktanız bandın üzerinde.

 80. fiyat performans açısından benden tam puan aldı¸ ama koku konusunda maalesef sınıfta kaldı. sırf kötü kokuyor diye de fiyatı ve performansı¸ en önemlisi performansını göz ardı edemem. o kadar maske yapıyorum¸ siyah nokta toniği kullanıyordum ama hiçbir işe yaramadıklarını bu burun bandı ile anladım. duştan çıkar çıkmaz kullanıyorum 20-30 dakika bekliyorum ve şa-ha-ne. gözeneklerimi büyütmedi¸ bunun dışında olumsuz bir şeyi de yok.

 81. Tecrübelerime göre bu tür siyah nokta bantları Vs. Duş sonrası işe yaramıyor. Ben duşa girmeden yapıştırıyorum 30-40 dakika sonra çekiyorum bandı. Sonra hemen duşa giriyorum¸ duşta da ya hafifçe kese yapıyorum ya da peeling yapıyorum burnumun üstüne miss gibi oluyor. Ama sık yapmamak lazım burnun dengesini bozuyor resmen bu meretler. Ayda bir falan yapıyorum yeterli oluyor.

 82. Daha önce 2 3 kez farklı markaların burun bandını kullandım fakat çok memnun kaldığım olmamıştı¸ nivea hele bence fecaat. Buradaki entrylerden gaza gelip az önce bim’e koştum. Giderken de bayağı endişeliydim boşa mı gidiyorum acaba kaldırmışlar mıdır diye ama doluydu raf. Kasadaki kızla biraz sohbet ettik de kaldırılma durumu var mı falan dedim hiç sanmıyorum bimin en çok sattığı ürünlerden hayatta kaldırmazlar dedi. Haftada iki üç koli bitiyormuş ortalama. Burnuma ve alnıma yapıştırdım hemen denemek için. Benim varlığını farketmediğim minicik siyah noktaları bile topladı. Mükemmel gerçekten.

 83. Evet¸ gerçekten inanılmaz temizliyor siyah noktaları. Fakat ben mi hata yapıyorum bilmiyorum o yapışkanlı kısım mutlaka kalıyor burnumda. Sonra onu çıkartayım derken iyice zedeliyormuşum gibi geliyor burnumu. Bilemedim 🙁

 84. bir paketi bitirdigime gore yorumlayabilirim.Oncelikle urun gercekten ucuz. Ben bimden 4 kusur liraya almistim 6 adet bant icin uygun bi fiyat bence. Ben dustan ciktiktan sonra gozeneklerim iyice acilmisken kullandim. Hatta bazen kese yapip ustune bunu kullandim cildim hassas olmasina ragmen kizariklik ya da herhangibir sorun olmadi. Bu tur bantlardan “derinlemesine” bir temizlik beklemeyin¸ bilin ki sadece yuzeydekiler cikacak. Ben performansini bu acidan gayet yeterli buldum¸ banda baktiginizda midenizi bulandiracak kadar kir cikartiyor. Gelelim kotu yonune¸ gozenek genislettigine eminim. Bu sebepten bitince almadim cunku aynaya bakinca sasirtacak kadar genislemisti gozeneklerim. Goze alabiliyorsaniz kullanin ama bence peeling de is goruyor bunun yerine.

 85. Tesadüfen bir YouTube videosunda görüp denemek için aldığım ürün. İlk aldığımda etkisine inanamadım¸ etkisi aldığımız o pahalı markaların hepsinden çok daha fazlaydı¸ oldukça başarılı bir burun bandı olduğuna karar verdim ve burnumdaki siyah noktalar geçene kadar uygulamaya karar verdim aralıklarla. İşte buradan sonrası hiç hoşuma gitmedi çünkü artık burun bandı olmadan bir ay bile geçirsem burnum siyah noktalarla doluyor. Problemli bir cildim olduğundan yüzümü hep temiz tutarım¸ bu yüzden bu etkiyi bende yaratanın bantlar olduğunu düşünüyorum. Uzun vadede beğendiğim bir ürün değildi ama siyah nokta çıkarma anlamında cidden piyasadaki en iyisi bence.

 86. Kendisi ile ilgili şöyle de bir anım vardır¸ geçen yaz ananem “benim burnum karardı¸ burnu kararana ölüm yakınmış” diye yakınıp duruyordu. Şöyle bir yakından bakınca onların siyah nokta olduğunu anladım “ah be ananem siyah nokta onlar¸ ölüm mölüm yok rahat ol sen” desem de inandıramadım. “Dur bak göstericem sana şimdi” dedim ve soluğu en yakın bim de aldım. Lafın kısası bu siyah nokta bantları ananemin o kararan burnunu bembeyaz yaptı¸ o kadar da etkili yani. İşlem sonunda ananeme “hadi yine iyisin yolladın Azrail’i ” dedim. Kısaca Azrail le aranızı bozabilecek bir siyah nokta bandıdır efenim.

 87. 3. Paketi kullanıyorum şuan. Haftada bir gün Öncesinde banyoda peeling yapıyorum sonrasında uyguluyorum bandı kokusu rahatsız edici değil benim için ¸bant kolayca uyuyor burnuma .Burnumu gerçekten yumuşacık yapıyor çok az siyah noktalarımı temizliyor sonra tekrar aynısı karma cilt tipine sahibim ve özellikle yazın burnum çok yağlanıyor haftada bir yaptıkça sıkıntı yok ama öyle hepsini efsanevi şekilde temizlemiyor tam fiyat-performans ürünü .

 88. herkesin övdüğü bir burun bandı olduğu için zamanında heyecanla ben de almıştım. birkaç kez duş sonrası kullanıp uzun süre bekletmeme rağmen bende hiç işe yaramadı. kutuyu bitirmeden çöpe attım. ayrıca gerçekten berbat kokuyor¸ sırf o kokusu yüzünden kullanası gelmiyor insanın.

 89. Bimde satılan oldukça ünlü ve uygun fiyatlı ayrıca gayet iyi sonuçlar sağlıyan burun bandıdır.Ben 4 tl gibi bir fiyata almıştım hatırladığım kadarıyla ve görkem karman önerdiği için bulmakta zorluk çekmiştim aldığımda ise oldukça memnun kaldım.Duştan çıkar çıkmaz yapıştırıyorum.

 90. kendim zamanında yanlış kullandığım için işe yaramıyor sanmıştım. belki benim gibi yanlış yapanlar vardır. şimdi işe yararken nasıl yaptığımı yazayım duştan sonra gözenekler iyice açıkken ıpıslak burna kuru elle koyulmalı ve dediğinden bi 5-10 dakika fazla tutulmalı. böyle yaptıktan sonra ne var ne yok temizledi. pürüzsüz yaptı.

 91. kötü koku ve burun üstündeki ince tüyleri yolma kısmına +1 de benden. denemek için almıştım¸ kutu bitmeden o dönem siyah noktalarını çok takan erkek kardeşime verdim. zira anlık bir temizlik görüntüsünden sonra ilerleyen dönemde eskisinden daha çok sayıda ve daha koyu çıkan tüylerle başbaşa kaldım. ilk burun bandı deneyimimdi ve muhtemelen son olacak¸ zihnimde bantlara karşı önyargı oluşturdu kendisi.

 92. siyah noktaları yolma cabası süper ama son kullanımımda burnumun üzerinde iki kocaman sivilceye neden oldu¸ zar zor geçti ki hala izi bile var¸ üzdü beni..

 93. bende işe yaramıyor ve beni çok üzüyor. arkadaşım burnunda ne var ne yoksa aldığını söyledi. ayrıca kokusu gerçekten de kötü.

 94. 6-7 aydır kullandığım siyah nokta bandı. öncesinde watsons¸ essence gibi markaların siyah nokta bantlarını kullanmıştım ve aralarında en çok memnun kaldığım hem fiyat hem de performans açısından rituel de beaute oldu. sonuçta bir siyah nokta bandından istediğiniz şey en zahmetsiz şekilde siyah noktalarınızı -en derinini bile- çekmesi ki bu ürün bunu gerçekten yapıyor cicişler. tek kötü yanı uygulamadan sonra burunda bıraktığı o yapış yapış hissi¸ sanırım bandın yapışkanı burna bulaşıyor biraz ama o da bir iki yıkamayla geçiyor tabii ki. hatta gül suyuyla tonikledikten sonraki hal¸ burnumun en sevdiğim hali desem abartmam cicişler. değil bb krem nemlendirici bile sürmeye kıyamıyorum o derece temiz duruyor.

 95. yoluyor¸ yoluk yoluk yoluyor burundaki küçük tüyleri¸ pürüssüzlük hissiyatı da ordan geliyor kanımca¸ ya benim siyah noktalarım çok derinde ya da bu arkadaş bende işe yaramıyor 🙁

 96. O kadar kötü kokuyor ki gerçekten buna katlanmaya değer mi diye sorguladım kendimi.Bir de gözenekler açılmıştır diye duş sonrası uyguluyorum¸zaten sıcak sudan eğilip doğrulmaktan başım dönmüş vallahi bayılacaktım! Kutuda kalanları güç bela bitirip bir daha almayacağım sanırım.Sonuç ortalamanın üstünde ama başka markalar denemeye devam edeceğim.

 97. memnun kaldım gerçekten de siyah noktaları temizlediğini gözle görüyorsunuz ama burnuma yapıştırırken sanki uhu sürüyormuşum gibi hissediyorum uzun süredir almamamın tek sebebi bu his. çok kimyevi geliyor bana.

 98. Burun bantlarında açıkcası niveadan vazgeçemiyordum ve denediğim farklı burun bantlarını beğenemiyordum.benim siyah noktalarıma niveanınkiler en iyi geliyordu fakat fiyatı ve içindekilerin bir kısmının çene ve alın bandı olması benim için kullanışsız olan özellikleriydi.bu sebeple bir de rituel de beaute burun bandına şans verdim ve iyi ki de vermişim.bence temizlemesi niveayla eş değer ama niveaya göre daha zor yapıştırıyorum tamamını ve tam manasıyla en iyi sonuç için burnunuzun ıslak elinizin kuru olması gerekiyor.bunlara dikkat edince sonuç niveayla aynı oluyor.fiyatını ve cruelty free olduğunu da göz önüne alınca tabiki yeni burun bandım oldu kendisi

 99. Bim’de 4.95 tl gibi bir fiyata satılıyor ki niveanın 15 tl olan siyah nokta bantlarından çok daha iyi olduğunu söylemem gerek. Hem uygun fiyatlı hem de siyah noktalardan kurtulmak için ideal bir ürün. Ancak burnumdaki tüm siyah noktaları maalesef yeterince iyi temizlemese de burnumun eskisinden iyi gözüktüğü de aşikar ve verdiği o pürüzsüzlük hissine bayılıyore. Bu arada lütfen bantı uyguladıktan sonra tonikle açıln gözenekleri sıkılaştırmayı unutmayın. Bu siyah nokta ve kirlerin dolmasını geciktirecektir. 1 aydır kullanıyorum¸ 4 kutu bitirdim. Kıl falan da yapmıyor yahu burunda

 100. Siyah noktalarımı gidermek için bir sürü yöntem denemiş biri olarak hiçbir denemem bu bant kadar iyi sonuç vermedi. Özellikle ilk denememde burnumun kenarındakileri tamamen temizledi. Ara ara aklıma geldikçe kullanıyorum ve her kullanmamda çok iyi bir sonuç elde ediyorum. Benden daha fazla siyah noktası olan kardeşim de denedi ve o da temiz bir buruna sahip oldu. Hem fiyatının uygunluğu hem de performans açısından favorim. elim başka bir markaya gitmiyor kullanmaya başladığımdan beri.

 101. benim burnumdaki siyah noktaları gayet iyi temizliyor. fakat bu ürünü burnuma yapıştırırken bayağı zorlanıyorum. içinde hava kabarcığı kalıyor nedense.ayrıca kokusu gerçekten kötü¸ ama hiç sorun değil. bence 15 dakikadan fazla bekletmeyin yüzünüzde. çıkarmak çok zor oluyor.

 102. Pişman olduğum burun bandıdır. Karma bir cildim var haliyle siyah noktam fazla. Burun bandını uyguladım fakat anlatıldığı kadar etkili olmadı bende ki doğru uyguladığımı düşünüyorum. Aksine burnumun üstünde kıl gördüm bir hafta sonra üç tane bildiğiniz simsiyah kıl yani ki kesinlikle hızlı çekmedim cidden pişmanlık benim için bir daha asla kullanmam.

 103. o kadar da efffsane bi ürün olduğunu düşünmüyorum¸ beyaz noktalar icin yeterli degil ama elbette fiyat performans acisindan en iyisi 😀

 104. Siyah nokta problemim olmamasına rağmen sırf denemiş olmak için aldığım bimde 5 lira gibi bir fiyata satılan burun bandı.Burnumdaki pütürleri götürür hiç değilse diye denedim.sonuç: tahmin etmediğim kadar siyah nokta çıktı ben şok.yani tabi ki vardı ama rahatsız etmiyordu beni çok küçüklerdi.banttan sonraki o pürüzsüzlük hissi beni benden aldı muhtemelen düzenli kullanırım sırf bu his yüzünden.daha önce hiç burun bandı kullanmadım karşılaştırma yapamam ama bence alın aldırın cicişler.yani bendeki küççücük noktaları bile çekip aldıysa varın siz düşünüz.ucuz ama etkili yani şans verin.edit: 2 paket kullandım sonradan farkettim ki gözeneklerimi büyütüp daha çok siyah nokta çıkardı.hayal kırıklığına uğradım açıkçası.evet çok güzel temizliyor ancak bende nedense bir artışa sebep oldu.uzun süreli kullanımda bunu dikkate almanızı öneririm.

 105. Dün bim’den 4.50 TL’ye aldığım aloe veralı burun temizleme bandı. Daha önce diadermine’ni kullaniyordum ve indirimden 12 TL’ye alıyordum. Gayet memnundum. Burada çok övülünce ve fiyatı yaklaşık 3te 1i olunca aklıma gelir gelmez aldım. Çünkü denemeyeni dövüyorlarmış 🙂 ve sonuç mükemmel. Burnumda siyah nokta bırakmadı 🙂 üstünü bir de tonikledim. Ohh mis gibi yumuşacık oldu. Bundan sonra yoluma rituel de beaute ile devam edeceğim. Teşekkürler bim!

 106. az önce denediğim ilk ve tek siyah nokta bandı. kokusunu katlanabilir buldum ben. uygularken bant üzerindeki maddenin yanaklara falan dağılması ve o yapış yapış his rahatsız etti. 15 dk beklettim¸ nispeten derinde diyebileceğim siyah noktaları da topladı. yine de tamamen temizlemedi benim burnumu.ammmma¸ inanılmaz yavaş çekmeme rağmen bıraktığı kızarıklık beni korkuttu. sık sık uygulandığında o bölgede tahriş ya da kararma yapabilir endişesindeyim.

 107. Ha kaldırıldı ha kaldırılacak derken hala Bim’ler de boy gösteren burun bandı. Fiyatı 4¸90. İçinden de altı adet burun bandı çıkıyor. 2 kere kullandım. Çok kuvvetli kötü bir kokusu var¸ çekerken de canımı çok acıttı gözlerim doldu resmen. Çok işe yaradığını da söyleyemem¸ sadece burnumun üst derisini aldı siyah noktalar olduğu gibi duruyordu her iki kullanımımdan sonra da. Hayır ben mi yanlış uyguluyorum anlamadım ama tekrar almam.

 108. Nivea¸ Watsons ve Gratis markalarına ait burun bantlarından sonra aşık olduğum siyah nokta bandıdır. Eşimle birlikte haftalık yaptığımız “burun bandı ritüeline” farklı bir boyut kattı diyebilirim. Bim’e her uğradığımızda ikişer tane alıp depoluyoruz. İlk başlarda yapışmıyor gibi hissetseniz de aradan bir beş dakika geçtikten sonra sıkı sıkı yapışıyor ürün. Kokusunu hiç hissetmedim bile. Bandı çıkarırken baya can yakıyor ama sonuca kesinlikle değiyor bu acı. O çıkan siyah noktaları incelemek de büyük bir zevk veriyor (manyak mıyız neyiz) 🙂

 109. Başka burun bantı denemedim ama bence mü kem mel Bi ürün. Arkadaşlarım bile farketti burnunun kenarındaki pütürler geçmiş falan diyenler oldu. Kullanmaya başladığımdan beri burnum pürüzsüz geziyorum neredeyse gözeneklerim dolmuyor her hafta pazar günü yapıyorum haftada bir.ayrıca burnumdaki pul pul görünümüde engelliyor ölü deriyide alıyo galiba yapışkanı. Tüyleri koparma uzatma gibi olumsuzluklarla karşılaşmadım bayadırda kullanıyorum.sadece yaptıktan sonra burnum kaşınıyor arada ama geçiyor sorun değil. Bantın üstündeki siyah noktaları incelemekte garip Bi zevk veriyor aldldkdk.

 110. Temizlemesinden çok memnun kaldım ben. İlk denediğim buydu¸ karşılaştıramayacağım fakat bu ürünü çok beğendim. Erkek kardeşimde de kendimde de olabildiğince iyi temizlediğini düşünüyorum. Yalnız bantın üst köşe kısımları benim göz altıma denk geliyor gözlerimi yaşartmıştı çıkartırken. Bandın uzun gelen kısmını kısaltarak deneyeceğim birdahaki sefere. yapıştırırken aklınızda bulunsun ölçmeden yapıştırmayın.

 111. Aslında çok güzel bir ürün ancak burnum büyük olduğundan sanırım¸ çıkarırken her an problem yaşıyorum ve tum bölgeyi kapsamiyör malesef. Minik Kore burnu için yapılmış bu. Benim ve ülkenin büyük kısmının Helen-Anatolian- Mesopotamian karışımı genleri ile gelen o kemerli büyük buruniçin yerli firmaları inavosyona davet ediyorum.

 112. benim memnun kaldığım bir burun bandı oldu¸ sadece kuruduktan sonra bandı burnumdan çıkarırken fena halde canım acıyor¸ çok yavaş hareketlerde bulunmam gerekiyor ki buna rağmen acıdan gözlerim yaşarıyor. ancak gerçekten performarsını başarılı buldum. fiyatı da uygun. daha ne olsun.

 113. Aylar aylar oncesinde epey bi alıp kullandığım cok da memnun kaldigim ilk burun bantları. Aşırı siyah noktam yoktu ama bunu kullandıktan sonraki puruzsuzluk hissini seviyordum. Ama bi kac aydır BİM bana cok ters olduğu icin gidip alamadım şuan hic olmadığı kadar siyah noktam ve burnumda kıllar var cok kotu bi durumdalar . bu bant mi yaptı acaba diye düşünüyorum

 114. Peeling yapılmış temizlenmiş buruna uygulanmasının etkisini azalttığını düşünüyorum. Banyo sonrası genişlemiş gözeneklerin üzerine yapıştırıyorum. O deri üzerinde pütür putur hissi veren şeylere daha iyi yapıştığını ve çekiş gücünü arttırdığını gözlemledim. Etki etmedi diyenler bence bir de böyle denesin.

 115. kesinlikle işe yarıyor¸ cildime güzel baktığım ve temizlediğim halde hiç beklemediğim şekilde yağ noktacıklarını çıkarttı attı. kullanın¸ kullandırın.

 116. Diadermine¸nivea¸watsonslarda satılan kömürlü dışı siyah olan (adını tam hatırlayamadım) ve rituel de beaute burun bandını kullandım.Şimdilik sevdim gibi.En çok da bandı çıkarınca bandı incelemek hoşuma gidiyor aslında ilgimi çekiyor

 117. Bende hiç işe yaramadı 🙁 Annemde denedim onda işe yaradı ben anlamadım bu işi. Sanırım burun seçen bir burun bandı… Bandı burnumdan kaldırırken burun kenarlarını tahriş etti bir de 🙁

 118. Bu kadar övgüye güvendim¸ aldım. sonuç başarısız. pişmiş kelle gibi öyle sırıtıyor siyah noktalarım burnumun tepesinde. Bende işe yaramadı valla.

 119. alıp kullandıktan sonra çok abartıldığını düşündüm. kuruduktan sonra burnumdan çıkarırken ağladım cildimi soydu resmen. fiyat-performans açısından iyi olabilir ki bence değil¸ siyah noktalarımı temizlediğini de söyleyemeyeceğim.. benim sorunum zaten siyah noktaların derinde olması 🙁 o yüzden scruba devam…

 120. siyah noktaları arttırdığını düşündüğüm bant. bunu ilk kullandığımın üzerinden 1 sene geçti. 1 sene önce daha az siyah noktam vardı.

 121. En iyi siyah nokta bandı¸ en mükemmel ürün diyemem ama fiyat performans açısından ciddi manada iyi. Daha bu kadar popüler değilken ev arkadaşımla görüp denemek için almıştık. Blogger ablalarımız gibi pazar bakımı yapalım dedikten sonra kullandık ve ağzımız açık kaldı. daha önce watson’ın burun bandını kullanmıştım ve çok başarılı bulmamıştım¸ bu onun yanında elmas gibi kaldı. Bir ara artık Bim’de satılmayacak denince ev arkadaşım stoklamış ama benim stok anlayışım olmadığından öyle bir şey yapmadım. En son Bim’e gittiğimde fazlasıyla vardı¸ aldım bir tane daha. evet başarılı ama stok anlayışım olmadığından yapabileceğim bir şey değil fakat başarılı olduğunu tekrar söylemeliyim.

 122. Hiç abartıldığı kadar olmayan bant. Neredeyse tüm siyah noktalar olduğu gibi duruyorlar. Nivea’nın yanından bile geçemez.

 123. Üniversitedeyken ucuzmuş deneyeyim diyerek aldığım ve çok memnun kaldığım bant. Cettua¸ Nivea ve essence markalı bantları da kullanmıştım ama en iyi performansı kendisinden aldığımı söyleyebilirim. Bim’de bulamayanlar olursa¸ tedi marketlerde de satılıyordu.

 124. Ürün diğer pahalı markalarla karşılaştırıldığı zaman kesinlikle hakkını veriyor. Hem performans hemde fiyat açısından çok çok iyi.Bim marketlerde bulabilirsiniz

 125. 3.kutuyu kullanıyorum. Banyodan sonra veya yüzüme buhar uyguladıktan sonra kullanıyorum. Benim bugüne kadar işe yaradığını düşündüğüm tek siyah nokta bandı bu. Daha önce nivea vs kullandıktan sonra hep param boşa gitmiş hissi yaşarken ilk defa bu bant işe yaradı.Bence siyah nokta varsa bu kadar iyi ve ucuz bir ürünü edinilmeli.

 126. evimin çok yakınındaki tedi’de satıldığı için her gittiğimde alıyorum. Evet güzel işe yarıyor ama bende ertesi gün burun kenarlarımda muhakkak silivce çıkartıyor. Hiç sivilce çıkmayan yüzümde son bir kaç haftadır uyguladığım zaman burnumda bana el sallayan sivilceleri görmeme rağmen fiyatı ve siyah noktaları yok etmesi sebebiyle kullanmaya devam ediyorum..

 127. oldukça düşük maliyetli bir ürün¸ birkaç kez kullandım¸ çok yağlı bir cildim var belki de bu yüzden işe yaradı mı tartışılır. O anda siyah noktaların birazını temizliyor ama iki gün sonra aynı şekilde yine burnumun üstünde beliriyorlar¸ hatta gözeneklerimi büyütmüş bile olabilir¸ çok tavsiye etmiyorum.

 128. 1 senedir bunlardan kullanıyorum¸ gerçekten fiyat-performans açısından tek kelimeyle muhteşem bir ürün ve sanırım ürünün menşei: Kore. Nivea’nın bantlarına onca parayı vermenize gerek yok.

 129. şu ana kadar kullandığım ve duyduğum hiç bir burun bandı zaten tamamen temizlemediği için ve açıkcası diğerlerine göre daha başarılı olduğu için kullanmaya devam ediyorum. fiyatı da oldukça uygun diğerleri ile karşılaştırınca. haftada 1 veya 2 kez duştan sonra uyguladığınızda siyah nokta sorununuz azalır diye düşünüyorum. tamamen geçirecek olan formülü bilen varsa beni de bilgilendirsin

 130. burnumda ki pütürleri ve ne idüğü belli olmayan ufak kıllar var onlardan kurtulmama yardımcı oluyor. Roaccutane tedavisi gördüğüm ve ondan önce de siyah nokta problemim olmadığı için bu problemlerim için kullanıyorum. Burnuma dokununca o pürüzsüz bitiş beni benden alıyor. Orgazmik bir haz.

 131. Aklımda olan soru şu: Bu bantların formulasyonu mu değişti?? Geçen yıl kullanıyordum ve bi sıkıntım yoktu ama bu yıl galiba iki paket kullandım ikisinde de aynı problemle karşılaştım¸ burnumun üstü yapış yapış ve geçen yılki siyah nokta çekemeyişi… Belki tekrar dönerim yine şans verip ama sanmıyorum..

 132. Bundan önce nivea’nın burun bandını kullanıyordum ve pek memnun değildim aslında ¸nivea’dan çok daha güzel siyah noktaları gayette iyi temizleyen uygun fiyatlı işini iyi yapan burun bandı.

 133. Burunda birikmiş siyah nokta ve kirleri derinden temizlemeyi vadeden aloeveralı burun bandı. Vaadini yerine getiriyor mu? Hiç de fena sayılmaz ama mucizeler beklenmemeli tabii. Ufak tefek siyah noktalar maalesef kalıyor. Yine de o fiyata almaya değer.

 134. Vegandır. Bim’de rastgele görüp aldım bu bantları az sonra uygulayacaktım. Ambalajina baktim ve ta ta! O minik tatli tavsani görünce nasil mutlu oldum anlatamam. Gorsel ekliyorum<3

 135. Sosyal medyada çok övülünce Bim’den uygun bir fiyata aldığım burun bantları ¸ içinde 6 adet bant bulunuyor. Genel olarak kullananlar memnun kaldıklarını belirtiyorlar ancak benim bazı rahatsızlıklarım oldu. Bunlardan birincisi ¸ en ufak hatalı hareketinizde¸ örneğin yapıştırdıktan sonra eliniz ufacık ıslak kalsa dokunduğunuz yer işe yaramaz hale geliyor (büzüşüyor ve sertleşiyor ) ayrıca güzelce ıslatmama rağmen kolayca yapışmadığını düşünüyorum¸ özellikle burnun uç kısmına. Ve söylemeden geçemeyeceğim ¸ kokusu gerçekten çok kötü . Ama işe yarıyor mu ¸ evet yarıyor ¸ yine de kullandığım en iyi burun bandı değil.

 136. fazla siyah nokta problemim olmadığı için beni tatmin eden bi’ ürün. ilk kullandığımda bandı çıkarıp üzerinde gördüklerime inanamamıştım¸ hiçbir burun bandından alamadığım sonucu aldım ve kullanmaya devam edeceğim bi’ ürün oldu.

 137. Banyodan çıkınca önce burnuma peeling yapıyorum ardından bu bandı yapıştırıyorum. Ne kadar doğru bir yol bilmiyorum ama sonuç gayet iyi.

 138. Benim burnumda bayağı derin ve köklü siyah noktalar olduğu için bantlardan ümidi keseli çok olmuştu. Ama bunu herkes o kadar övüyordu ki ne kadar alabiliyodur ki yeaaa¸ diğerleri gibidir işte diye yaklaşıyordum hep. Bi kere kokusu gerçekten aşşşırı rahatsız edici. Burnumun üst kısmındaki derin siyah noktalarda yine işe yaramadı¸ buna şaşırmadım ama birkaç tane köklü dışında o kadar güzel temizledi ki¸ banda bakarak hayretler içerisinde kaldım birkaç dakika. Keşke bi de kokusu güzel olsa ama o kadar kusur kadı kızında da olur ^^

 139. Benim tam verim alamadığım üründür. Hatta herkeste işe yarayan bir ürün bende neden yaramasın ki diye düşünüp nişanlıma da kendime nasıl uyguladıysam öyle uyguladım ve gayet pürüzsüz sayılabilecek bir sonuç aldık. Ne yazık ki benim siyah noktalarımdan çok bir kaç beyaz noktamı aldı. Zaten aman aman siyah nokta sorunum yok. Ama onları bile alamayınca abartıldığını düşündüm ancak kişiden kişiye değişiyor sanırım. Cilt tipim de kuru-normal arası bununla alakası var mıdır bilemiyorum.

 140. hakkında olumlu yorumları okuduktan sonra oda arkadaşlarımla edindiğimiz burun bandı. bolca siyah noktası olan üç kız olarak denedik. benimki yapıştırdığım zaman nasıl temizse çıkarttığımda da aynı temizlikteydi tek bir siyah nokta bile yoktu üzerinde. ama arkadaşlarım bayıldılar. acaba yanlış mı uyguluyorum diye 3 kere denedim sonuç hüsran. zaten çok keskin ve berbat kokusu migrenimi tetikliyordu. yoluma bu burun bandı ile değil artık bütünleştiğim siyah noktalarım ile devam ediyorum.

 141. Burnum çok yağlı¸ iyice yapıştırdıktan sonra üstünde ki yeni oluşan siyah noktaları ve beyaz şeyleri alıyor. Büyük siyah noktalarda çok etkili olduğunu söyleyemem. Ama pürüzsüzlük hissini veriyor. Bu açıdan beğendiğim bir ürün. Fiyat performans açısınsan mükemmel 🙂

 142. kullanmaktan memnun kaldığım ¸başka bir burun bandı kullanmadığım için karşılaştırmayacağım güzellik. aklıma geldikçe duştan sonra himalaya purifying neem mask ¸ ardından da burun bandı ¸sonrasında da yves rocher kırışıklık karşıtı sıkılaştırıcı serum vegetal i kullanarak burnumdaki siyah noktalarla mücadele ediyorum .kendilerinin bu mücadele katkısı en çoktur .fiyatıda gayet uygun . kendisinden fiyatı daha yüksek olan muadillerinden hiçbir eksiği olduğunu düşünmediğim için yola bununla devam ediyorum .burun bandı sonuçta yani ne olabilir ki siyah noktalarla mücadelede geçici hizmet

Siz ne düşünüyorsunuz?