“Rimmel london wake me up fondöten” için 131 yorum

 1. kuruya dönük karma cilt sahibi olarak beğendiğim bir fondöten. Watsons indiriminden 12 TL’ye “ivory” rengini aldım. Cilt tonuma uyumu iyi¸ yalnız bir müddet sonra yarım ton koyulaşabiliyor. Simler gözünüzü korkutmasın ciltte belli olmuyor¸ aydınlık bir görüntü veriyor sadece. Hafif floral bir kokusu var. Pompalı cam şişede. Ve SPF 15 içeriyor.

 2. yağlı ciltlilerin kesinlikle kullanmaması gereken fondöten serisidir.kullandığınızın ertesi günü büyük irinli sivilceyle karşılaşmanız çok olası.

 3. Renk seçeneği sınırlı olan¸ fiyatına göre çok kaliteli fondötendir. İçerisindeki ışıltılar sayesınde yüzünüz daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Turkiye’ye geldiği an kapış kapış satılmıştır. İndirimli fiyatı sanırım 14 tl. İçerdiği vitaminler sayesınde cildi nemlendiriyor. Kapatıcılığı orta. Bendeki rengi classic beige. İçerik kısmı¸ ürün etiketinde bulunmadığı için paraben içerip içermediğini bilmiyorum.

 4. normal ve karma ciltlere daha uygun olduğu söylendiği için bir koşu aldığım ancak karma cildimi kurutan ve sanki yüzümden uçmuş gitmiş hissi yaratan fondoten.

 5. bu kadar övgülere dayanamayıp koştum 201 classic beige tonunu aldım. Çok koyu durmasına rağmen cildimde bembeyaz durdu. Kardeşimden daha açık tenliyim¸ kendisine daha çok yakıştı¸ gayet ten rengine uyum sağladı. Bu duruma anlam veremedim.

 6. indirimde yarı fiyatından daha aşağıda aldığım¸ rengi bazı günlerde daha açık bazen daha koyu duran¸ bendeki tonu ıvory olan¸ hoş kokulu (fazla mı kokulu ne?) ve hafif simli fondoten. Hoş ama çıldırtmayan performans (gün ortasında sanki uçuyor bazı bölgelerdeki ürün?) sınırlı ve yetersiz renk seçeneği… Öyle işte¸ bayılmadım. Onun yerine aynı markanın match perfection ını tavsiye edebilirim.

 7. Hiç ama hiç beğenmediğim fondoten. Yağlı bir cildiniz varsa asla tavsiye etmiyorum. Sabah 7de cildime uyguladım. Şu an saat 16:00 ve sanki disko topu gibi parlıyorum. Üstelik saat başı pudra kullanmama rağmen! İş çıkışı direkt başka bir yere gidecektim ama makyajımı silip tekrar yapmak için eve uğrayacağım!..

 8. karma ve hassas cildimde duruşunu çok beğendiğim fondöten. simli durmuyor kesinlikle. kapatıcığını da beğendim günlük kullanıma uygun. yalnız kalıcılığı kötü tazelemek zorunda kalıyorum.aylar sonra gelen edit: bir-iki kullanımdan sonra sivilce yaptığını fark ettim cildimi yağlandırdı. itiraf ediyorum bloggerların gazına gelip almışım.

 9. Light rengi bile koyu ve turuncu alt tonlu olan¸ içindeki hafif simle güzel bir etki uyandıran hoş drugstore fondöten. Günlük için ideal.

 10. yüzümde çok pembe kalan fondöten¸ bende ki ivory. aslında ben bu fondötende bu kadar abartacak ne var anlamadım. bence gayet sıradan. kısaca bayılmadım.

 11. Karma bir cildim olmasına rağmen kışın sabahları bazen yüzüm o kadar kuru ve solgun duruyordu ki ne sürüceğimi şaşırıyordum¸ mükemmel mat fondötenlerim adeta ağlıyordu yüzümde bende hem uygun hem de azıcık canlılık katması umudu ile çıkar çıkmaz ucuz yollusundan bu fondöteni aldım. Böyle berbat sabahlarda altına mat bir baz ile bu fondöteni uyguluyorum (tabii ki de real tec. expert face fırça ile) hem kapatıcılığı hem nemlendirici özelliği ile bir taşla iki kuş vuruyorum çünkü çoğu nemlendirme özelliği olan fondötenin aksine kapatıcılığıda¸ kalıcılığıda çok iyi. Ama havalar azıcık ısındığından beri elimi sürmedim fiyatı ucuz olduğu için vicdan azabıda çekmedim. Bence bu şartlarla kullanmak için çok başarılı.Ayrıca mat fondötenlerede canlılık katması için karıştırmışlığımda var o da güzel sonuç vermişti. Cildimiz karmada olsa bizimde biraz ışıltıya ihtiyacımız var

 12. en açık rengi bende kırmızı duran fondöten. aslında yapısı ve ciltte duruşu çok güzel. cicişler sizden sarı alt tonlu bir fondöten önerisi istiyorum. mesaj kutumu şenlendirin çok rica ediyorum.

 13. İçinde resmen sim var. Hadi ışıltıyı anlarımda sim ne alaka? Bir de denemeden almamanızı tavsiye ederim en açık rengi kışın bana koyu gelmişti.

 14. Bu fondöteni almadım¸ almam da zaten. Alanların da yüzde doksanı olumsuz yorum yapıyor. Bazı blogger arkadaşalar çıkıyor bir ürün için hayatımın ürünü diyor¸ bir övüyor bir övüyor¸ hepimizin ağzının suyu akıyor. Ama durun! Malesef ürünün Türkiye’de olmadığı hemen arkasından belirtiliyor.Aaaaa ama bir bakmışsınız o ürünler bir iki ay sonra ülkemize geliyor ve kapışılıyor adeta mağaza talan ediliyor. Bu insanları kandırmak değil de nedir? Soruyorum size ey süsülüler. Kendime kızıyorum salak gibi gidip gidip milletin gazına gelip ürün alıyorum.

 15. içinde parıltılar olan ve cildi yorgun ve uykusuz görüntüden kurtarmayı vaat eden ürün. içindeki simlerden dolayı yüze ışıltı katıyor¸ fiyat-performans olarak çok iyi¸ rahatsız etmeyen güzel bir kokusu var. dezavantajları ise yağlı ciltlerde aşırı parlama yapıyor ve dağıtması gerçekten zor. kullanmadan önce peeling yapıp nemlendirici sürmek şart. ben real techniques expert face brush veya süngerle sürmeyi tercih ediyorum.

 16. Alırken simlerini fark etmeyerek hayatımın hatasını yaptım. Hayır zaten fondöten kullanmıyorum. Bari almışken mat alsana be kızım. Yine de ara sıra sürüp hafif ışıldayarak dolaşmayı seviyorum. Bir de şişesi hoşuma gidiyor.

 17. hayatımda ilk bitirdiğim fondötendir. çok seviyorum yapısını ama farklı bir ürün denemek istiyorum bakalım.

 18. Rimmel london’ın fondötenlerini hep merak etmişimdir¸ bu da onlardan biri. Fakat öyle bir renk skalası yapıyorlar ki en açık rengi bana iki ton koyu geliyor. Bu yüzden göz göre göre tabii ki almıyorum. İngiltere sitesini falan incelediğiniz de aslında daha açık renklerinin de olduğunu görüyorsunuz fakat bizim ülkemize getirmiyorlar ne yazık ki.

 19. En açık renginin koyu gelmesiyle ilgili bir çok yorum okuduğum ve herkes acaba 100-ivory renginden mi bahsediyor diye çok merak ettiğim fondoten.Bende ivory rengi var nw15 im ve sürünce hayalet gibi oluyorum. Bronzer ile falan biraz ısıtmak durmunda kalıyorum yüzümü. Fleur de force ve sharon farrell gibi peynir beyazlığında vloggerlar da ivory rengi için bize koyu geldi falan dememişler. Türkiye’ye illamasqua skin base’ in “white” rengi gelse buna da 1-2 ton koyu yorumu yapılacağından korkarım.

 20. Bir ara neydi öyle fırtınalar estirmişti kendisi geçen sene bu zamanlar. Ulaşılması zor olduğundan mıdır bilinmez bir tane kötü yorum okumamıştık. Tabi ki gelir gelmez indirimi beklemeden koşa koşa ben de almıştım ancak pek kullandığım söylenemez çünkü kendisini match perfection olanı ile aldattım! Belki bu kış project pan tarzı bir şey yapıp bitiririm durmasın öyle kenarda.

 21. 100 ivory rengi çok uyumsuz¸ kalıp gibi durmuştu bende¸ mac nc 15-20 mevsime göre. benim ten rengimde olup da koyu geldiğini söyleyen arkadaşlar muhtemelen ürün pembe alt tonlu olduğu için öyle düşünüyor diye düşünüyordum ki cinnamon un girdisi de bu fikri pekiştirdi. bu arada hala fikrim sabit¸ match perfection 100 ivory sarı alt tonlu ve benim ten rengimle uyumlu¸ aynı ten renginde olup ekonomik günlük fondöten arayanlara önerilir.

 22. İnidirim zamanında 15li veya biraz daha az bir fiyata aldığım fondöten.Fiyatına göre oldukça güzel bir fondöten olduğunu düşünüyorum sivilce ve kızarıklıklarda da orta düzeyde bir kapatıcılığı var kesinlikle iş görüyor.İçerisinde çok hafif derecede ışıltılar var ama kesinlikle öyle abartı bir sim yok yüze ışıltı veriyor kısaca ben memnun kaldım bir dahaki indirimde yedeklemeyi düşünüyorum…

 23. wake me up fondötenini sevmedim. Yüzümde fondöten pudra vb ürünlerin belli olmasını istemiyorum. Suni bir görünüm oluyor. Wake me up kapatıcılığı iyi bir fondöten ama benim yüzümde ben burdayım diye bağırıyor. T bölgesi hafiften yağlı yanak bölgesi normale yakın kuru olan cildime uymadı sanıyorum. Onca insan beğeniyormuş ama dedim ya bana uymadı. Bitene kadar idare edeceğim.

 24. bir zamanlar standlarda deneyip deneyip en son kesin bir şekilde bana koyu olduğuna ikna olup her ne kadar yapısını sevsem de almaktan vazgeçtiğim üründür. ve sevgili poisonın no: 0 numaralı entrisinde dediği gibi¸ aynı problemi bu markanın neredeyse bütün fondötenlerinde yaşayınca ben de kendilerine¸ türkiyede sadece esmerlerin veya orta ten renginde insanların olmadığını¸ skalalarında var olmasına rağmen Türkiyeye o açık renklerin neden gelmediğini soran bir mail attığımda aldığım cevap:ivysaur¸ many thanks for your email.I have spoken to my Turkish colleagues at Watsons in Turkey and we have looked at the  sales of the Rimmel foundations by shade.   In Turkey we  have limited space on the  Rimmel makeup unit and have to focus on the top selling and key products and shades.  Ivory is  the smallest selling shade by a long way and we do not think that there  is demand    for  paler shades which is why we have not introduced them in Turkey.  The dark shades all sell far better.I am sorry to disappoint you and thank you for your interest in RimmelWarm regardsTimothy WalcotCommercial DirectorCoty Export Londonnot: ingilizcesi olmayan arkadaşlar için¸ yani diyo ki “money money money ! must be funny !”gerçek not: (özetle) rimmel standı olarak kısıtlı bir yerimiz var¸ onu da en çok “giden”¸ en çok satış yapan ürünler için kullanıyoruz¸ ivory tonu da ülkenizde en az satış yapan ton¸ üzgünüm.

 25. Bende garip bir şekilde parlak bitiş sağlamayan fondoten.şişesinden bakınca bile içi yaldır yaldır ışıltılı duran bir ürün neden böyle bir etki yapıyor anlamıyorum.Hayır mat bitişli de olmuyor ama parlak da değil.çıldırmamak elde değil sözlük.

 26. içerisinde hafif ışıltılar barından çok yağlı yüzlerin kullanmaması gereken gayet orta kapatıcılıkta¸ fiyatı da uygun günlük olarak çok rahat kullanılabilecek iyi bir ürün. ürün miktar olarak da iyi. porselen bir yüz sunmuyor ama mac’in face and body’si gibi de çıplak ince bir fondoten değil.

 27. öncelikle söylemeliyim ki benim için asla bir (bkz: rimmel match perfection fondöten ) olamayacak fondötendir.nc 20-25 arası olmama rağmen en açık rengi 100 ivory bana tam uyuyor. herhangi bir renkli baz olmadan cildim çok solgun göründüğü için içindeki minik ışıltılar sayesinde daha canlı görünmeyi başarabiliyorum. karma/yağlı olmama rağmen yaklaşık altı saat kadar iyi tutunuyor cildimde ama sabah erkenden süreyim akşama kadar cildimde güzel dursun diye düşündüğüm günlerde kullanabileceğim bir fondöten değil¸ kalıcılığı çok zayıf bana göre.kokusu yoğun ama güzel bir koku¸ fiyatı uygun¸ şişesi ve pompalı oluşu muazzam.

 28. özellikle bu ara severek kullandığım fondötenim. Kuru¸ soğuk günlere çok iyi geldi.cildim yağlıya dönük karma¸ amaben bu simli fondötenle baya iyi anlaştım. Cildimle çok iyi bütünleşiyor ve simleri beni rahatsız etmiyor. Kendisini çoğunlukla pudrasız kullanıyorum ve kapatıcılığını da beğeniyorum. Özellikle aynı serideki kapatıcıyla beraber kullandığım zaman cildime aşık oluyorum!

 29. karma-yağlı ciltlerin kaçarak uzaklaşması gereken fondöten. gerçi kuru ciltli olsaydım da tercih etmezdim çünkü içinde bildiğin sim var yani. olay tamamen cildinde simi sevip sevmemenle alakalı. ayrıca nars sheer glow’a muadil falan değildir¸ merak edenlere duyurulur.

 30. sürdükten 2 saat içinde tenimden resmen yok olan bir fondöten. pudrayla sabitlesem süre 1 saat daha uzuyor en fazla. yüzüm çok terlediğinden olsa gerek hiç mi hiç sevemedim o yüzden. ışıltılı oluşu falan süper ama yanımda cam şişeyle fondöten taşıyamam sürekli.

 31. Rimmel london’in guzel bir fondoteni. Isiltili¸ orta kapaticilikta¸ yine cilt tonuma en acik rengininde tam olmadigi bir fondoten. Islak bitisli. Pudrayla sabitlendiginde guzel bir taban olarak kullanilabilir:) son olarak siseye bakinca icinde sim varmis gibi duruyo ama bence cilt oyle degil. Sim sim durmuyor. Guzel bi isilti veriyor

 32. Cilde ışıltı veren¸ orta kapatıcılıkta¸ ağır yapıda olmayan fondoten. Cildim kuru filan değil¸ ama rahatça kullanabiliyorum. yalnız şöyle ufak bir sorun var. Rimmel london’ın fondötenlerinin renkleri gerçekten koyuymuş¸ bu fondöten ile tecrübe etmiş oldum. Denemeden 200 numaralı rengini almıştım yazın. İlk sürdüğümde yarım ton koyu geliyor¸ yaklaşık 1 saat sonra 1 tondan daha fazla koyulaşıyor gibi. Pembe-turuncu-bronz gibi karışık¸ tuhaf bir renk oluyor yüzüm. Ben de başka markaların en açık renkli bb kremleriyle karıştırarak kullanıyorum. Onun dışında yapısını¸ kapatıcılığını¸ cildi sağlıklı gösterisini beğeniyorum. Buğday tenliyseniz ya da buğdaya yakınsanız 100 numara gayet güzel uyar.

 33. wake me up likit fondotenini aldığımda içindeki simleri farkedince gidip iade etme isteği duymuştum ama yapılan yorumları görünce -e fiyatı da uygun nasılsa- bi şans vereyim dedim. ben eclipsin blender sponge i ile uyguladım sanki birkaç kat yapmam gerekiyormuş izlenimine kapıldım ama üzerine stay matte transparent pudra geçince gayet hoş durdu. ben karma ciltliyim kızlar yüzümde çok yağlı bölgeler olduğu gibi çok kuru bölgeler de var. wake me up fondotenin yağlı ciltlilere pek önerilmediğini görüyorum belki karar vermek için erken olabilir ama bana kalırsa dikkat edildiği sürece kullanılabilecek güzel bi ürün gibi görünüyor. ilerleyen zamanlarda izlenimlerimi eklemeye devam edicem.

 34. çok övüldüğü için uzun zamandır denemek istediğim¸ sonra bir takas ile deneme fırsatı bulduğum¸ yüze sürüldüğünde simli durmadığını söyleyenler olsa da gayet simli bir fondöten. elimde denediğimde hiç sim görmemiştim ama bugün yüzüme sürünce bir an gözlerime inanamadım. uzaktan belli olmuyor neyse ki. yüzü aydınlık gösterdiği ise doğru.

 35. malesef bu fondöten benim için hayal kırıklığı oldu. o kadar övüldüki bu yüzden çok büyük umutlarla sırf burda yok diye taaa almanya’daki sevgilimden rica ettim bana alması için. asos’tan sipariş verdi. 100 ivory rengiydi benimki. geldiğinde büyük bir helecanla hemen denemeye koyuldum. kendimi banyoya attım güzelce sigma f80 fırçamla sürmeye başladım.yapısı çok kıvamlı bir kere ilk elime sıktığım anda bunu farkettim. ben karma ciltliyim ve bu zamana kadar kullandığım bütün ten ürünleri çok akışkandı. kremsi ürünler kullanmadım. ve bana biraz turuncu göründü. neyse yüzüme sürmeye koyuldum¸ sürüyorum da sürüyorum kokusu güzel diyorum bu arada. bitirdim sürmeyi yaklaşayım bakayım nasıl olmuş dedim. aman allahımmmm o da ne! yüzüm simle kaplanmış. resmen simli bir far sürerken yüzüme dökülmüş gibi parlıyor. dedim hani belli olmuyordu bunlar. o anda bitti zaten benim için ama bununla bitmedi tabi…neyse dışarı çıkarken bir gün deneyeyim hem sorarım insanlara dedim nasıl durmuş diye. sürdüm yine ve elledim yüzümü¸ yapış yapış bir his dedim kremsiliğinden herhalde pudra süreyim ki hiç sevmem pudra sürmeyi baya sürdüm¸ yok anacım yok hala kremsi kaşısam yüzümü oynucak yerinden öyle. gün ışığında baktım boynumla yüzüm arasında bariz bir fark¸ resmen yüzüm turuncu duruyor. olmaz ki ama böyle yaa dedim hani hiç mi bir şeyi güzel olmaz.velhasıl kelam seveni çok biliyorum ama karma ciltli biri olarak hiç ama hiç sevmedim. keşke bunun yerine başka bir şey isteseymişim dedim. aşırı şişirilmiş bir ürün üzgünüm :/

 36. acayip şişirildiğini düşündüğüm bir fondötendi eskiden.benim cilt tipime uymadı diye hiç denemedim. sonra aynı markadan stay matteyi denedim. ve anladım ki ben rimmel’e haksızlık etmişim. fondötenleri genel olarak gerçekten iyiymiş.

 37. Ben en açık rengini aldım. Ancak turuncu gibi¸ rengi gerçekten çok değişik. Bu yüzden kullanamıyorum. İçinde bariz bir biçimde sim var yüzümde de çok belli oldu. Yok ya da belli olmuyor diyenlere ayrıca şaşırdım. Ancak rengi uysaydı sim mim dinlemezdim sanırım nemli bir bitiş sağlıyor çünkü.

 38. asos’tan en açık rengi olan light porcelain’i indirimdeyken aldığım fondöten. burada da söylendiği gibi ivory renginin çok koyu kaçabileceğini düşünüp böyle bir yanılgıya uğradım. yanılgı diyorum çünkü fazla açık gelmekle kalmayıp (ki bu kusur değil¸ yanlış seçimim olurda ancak) turuncu ile pembe arası¸ tuhaf alt tonuyla beni şaşırttı. bunun dışında simli oluşunu da kokusunu da hiç mi hiç sevemedim maalesef.

 39. bir fondotende olan bütün kötü özellikleri içinde barındıran ürün. – oksitlenme- turuncu alt ton (böyle bi alt ton yok ki. en azından bizim ülke kadınlarında)- sim (aydınlık bitiş demiyorum¸ baya sim)- tenle bütünleşmeme¸ tene oturmama ( yasoliten de bahsetmiş bundan)- sivilce üzerinde parça parça durmabir daha tövbe.

 40. bir saat içinde tamamen yok olmak da bu fondotenin özellikleri arasında. sevmedim görkem karmanın gazına gelip aldığım ürün.

 41. Bloggerlarin gazina gelip almistim ama yuzumde oksitlendi. Bildiginiz turuncu durdu. Markanin diger fondotenlerine de önyargım oldu.

 42. berbat bir fondöten hakikaten Türkiye’de yokken blogerlar yurt dışından alıp¸ getirtip ziyadesiyle bu fondöteni övmüşlerdi geldiğinde hemen gidip aldım lakin yüze oturmuyor sanki yüzde çüzülmeye uğruyor yağı ayrı bir katman¸ diğer bileşenleri o yağlı görüntünün altında ayrı katman olarak bir garip duruyor¸ doğal bir aydınlık kesinlikle sağlamıyor . En açık rengi bile eski anne fondöteni tokalon turunculuğunda hiç beğenmedim beğeneni öveni de anlayamıyorum tamam cilt tipi¸ rengi¸ alt tonu¸ beklentiler falan var da bu fondötenin izafi hiç bir yanı yok.

 43. İvory rengi koyu sarı¸ turuncu olan¸ yüzde oksitlenen¸ içinde kafam kadar simler bulunan¸ yüze oturmayan bir fondöten. İşgüzar 1 bloggerın bir deliğe attığı taşı 40 akıllı çıkaramadık yani :/ Paramı ona vereceğime keşke gidip bir golden velvet ruj daha alsaymışım ^_^

 44. abartılmış bir ürün. en açık rengi olan 100 – ivory bile koyu geldi. güneş ışığı yüzünüze vurunca içindeki simler parıl parıl parlıyor. mac 187 no’lu fırça ile uyguladığımda fırça izleri kaldı¸ elle uygulayınca da eşit dağıtamıyorum. bir daha almam.

 45. Yapısını beğendim¸ yüzde çamur gibi sert durmuyor¸ nemlendirici özelliğe sahip¸ kuru ciltlilerin kullanmasını tavsiye ettiğim bir ürün. Fakat simli ve özellikle çok fazla sivilce yapıyor. match perfection’u deneyeceğim

 46. sabahtan surdugumde aksama dogru alin ve burun bolgemde yaglanma yapan fondoten(aslinda cildimin yagli oldugunu soyleyemem) ama pudrayla kontrol altina alindiginda oldukca guzel is cikarir¸ aydinlik gorunum icin tavsiye edilir. birkac saat sonra kaliciligi azalsa da¸ kapaticilik yonunden zayif oldugu soylenemez. 1 kutu bitirmistim¸ tekrar almayi dusunurum.

 47. Hayatımda rengi cildime oturan tek fondötendi sağ olsun yaz güneş derken birkaç ton karararak yine kaybettiğim makyaj ürünü. Yumuşak dokusuna rağmen kapatıcılığı ve aydınlık duruşuna hastayım. İvory rengi artık maske gibi durmasa keşke suratımda ah ahh…

 48. Yorumları okuyunca bende mi bir gariplik var dedirten içinde iri iri simler olan fondoten. Amcamız yapmış fondoteni kırtasiyeden bir kutu simi bocalamış içine. Bazıları high end le yarışır filan demiş şaka mısınız demek istiyorum. Bir fondoten ancak bu kadar abartılır. Bildiğimiz fondoten işte tek farkı içine sim dökmüşler. Görkem karmanın aşırı övmesi sonucu gidip almıştım. Binde bir kullanıyorum olmasa da olur bir fondoten.

 49. bunu ben roaccutane tedavisi görürken “ay cildim kuruyacak şimdi¸ double wear sürülmez yumuşak bir şey alayım” diye gittim aldım. roaccutane’ı bıraktım¸ wake me up kaldı. double wear de bitince kullanmaya karar verdim. aylardır kullanıyorum ve kötü bir fondöten diyemem. ama beni drugstore fondötenlerden soğuttu diyebilirim.1. yağlı cildimde akıp gidiyor. hele altına baz sürersem daha da az dayanıyor!2. pürüzsüz bir bitiş sağlayamıyor. üzerine stay matte geçince de bir ton ürün ve çok az kapatıcılıkla geziyorsunuz öyle.3. ben içindeki simleri büyük ve rahatsız edici bulmadım yağlı cildime rağmen. ancaaak gözeneklerimi kocaman göstermesinin sebebini bunlara bağlıyorum. yine de kuru ciltli ve gözeneksiz kişilerin beğeneceğini düşünüyorum. zira eşit dağıtması kolay¸ cildi kurutmuyor¸ ciltte parça parça ayrılmıyor ve okside olmuyor. bir de bende sivilce yapmadı.

 50. bildiğin disko topuna çeviren fondöten.bir kaç gün önce aldım ben bu fondöteni¸ hakkında baya bi olumlu yorum okumuştum. dün makyajımı bununla yaptım gayet normal duruyordu. banyonun ışığında aynaya bakınca şok oldum bildiğin yüzüme sim dökmüş gibi pırıl pırıl parlıyordum. günlük makyajda asla ve asla kullanılmaz hele yazın hiç.

 51. almadan önce yazılan olumlu yorumları okuyup watsonsa koştuğum¸ aldığım günün akşamı da olumsuz yorumları okuyup sürmesem mi acaba diye beni tedirginliğe sürükleyen¸ yine de sürdüğüm ilk gün benden tam not alan fondotendir. evet içinde fazlaca sim barındırıyor ama benim canı istediğinde parıl parıl parlayan¸ canı istediğinde kuruyup pul pul olan T bölgemde hiçbir sorun yaratmadı. cildime hoş bir aydınlık¸ canlılık kattı. sivilceye meyilli bir cildim var. daha ilk kullanımda yüzümü nasıl etkiler bilemiyorum ama şu an için duruşundan memnunum. günlük kullanımda çok yoğun bir kapatıcılık ve yoğun bir kalıcılık beklemediğim için beklentilerimi karşıladı. renk skalası konusuna gelirsek ivory tonunu kullanıyorum. cildime tam olarak uydu mu? hayır. bir iki tık koyu kalıyor sanki. yine de çok göze batan bir renk farkı olmadığı için sanırım daha iyisini daha uygun fiyata bulana kadar severek kullanmaya devam edeceğim kendisini.

 52. Açık buğday tenliyim 02 numarası ile aramızda müthiş bir uyum var. Kalın bir fondoten olmasına rağmen yüzdeki bitişi çok naturel. İçindeki simler beni hiç ama hiç rahatsız etmiyor. Yüzüme gerçekten sağlıklı bir canlılık kazandırıyor. Ancak şuanda üzülerek bu fondoteni kullanamıyorum. Bu kadar güzel artisina rağmen hiç kalıcı değil. Ben bir fondotenin 12 saat boyunca cildime yapışıp hiç bir yere kıpırdamadan kalmasını bekleyen biri değilim. Ama bu fondoten de hiç abartmiyorum yuzumde sadece 2(iki) saat duruyor. Sonra eriyerek Yok oluyor ¸((

 53. Şimdilik en sevdiğim drugstore fondöten. Işıltıları beni rahatsız etmiyor¸ kalıcılığından da memnunum. Sadece kıvamı daha ince olsaydı daha çok sevebilirdim. Ben en iyi sonucu sünger ile alıyorum bu fondötende.

 54. ışıltılı diye tanıtılan ancak¸ ışıltıları sedefli geçişli değil minik simler şeklinde olan fondöten. bu nedenle yağlı ciltler için pek uygun olmayabilir. çünkü karma-kuru bir cilde sahip olan bende bile zaman zaman parlama veya yağlı görünüme sebep olabiliyor. kıvamını fazla yoğun buluyorum¸ ince yapılı fondötenleri sevdiğimden olsa gerek¸ bu nedenle fırçayla ince bir tabaka halinde uygulamayı tercih ediyorum. ayrıca bunu sürdüğüm zaman aydınlatıcı kullanmıyorum¸ çünkü fondöten zamanla cilde oturdukça parlamaya sebep oluyor ve evet rengi koyulaşıyor. ve son olarak ağırlığı sebebiyle kış için uygun bir fondöten diyorum ve bitiriyorum 🙂

 55. Gerçekten aydınlık¸ orta kapatıcılıkta çok güzel bir fondöten. Elinize sürdüğünüzde çok ışıltılı gibi görünebilir ama kesinlikle yüzde değil. Çok tatlış yani fondöten arayanlar bir baksın derim

 56. Rimmel londonın çokça övülen fondoteni. Makyaj bloglarında dikkatimi çeken bir üründü bu nicedir. Watsonslarda bir türlü 100 ivory tonunu bulamadığım için uzun süre bekledim almak için. Bulup aldığımda ise bana bekleneni verememiş fondotendir kendisi. Ben öyle simli bir görüntü elde etmedim. Bende kapatıcılığı düşük seviyede. Fakat sağlıklı bir görüntü veriyor. Ama bu ürünü ararken deneyip aldığım lasting finish fondoten benim için çok çok daha iyi bir ürün oldu. Rimmel londonın iki farklı fondotenine sahibim en en memnun kaldığım tarafları cilt tonuma yüzde yüz uyum sağlamaları oldu. Sırf bunun için bile bu markayı sevebilirim.

 57. Çok övüldü çok övüldü gittim aldım. indirimde 17 tl¸ 30ml ¸ ucuz ve güzel. Yaglı ciltler için değil de kuru ciltler için daha uygun. Aşırı bir kapatıcılığı yok. fiyatına göre çok iyi alınabilir.

 58. yapı olarak kendisini ellis faas fondötene benzetiyorum. ikisi de böyle yoğun kremsi¸ tabii bu fondötenin sorunu direkt turuncu alt tonları. ellis faas’ta öyle bir sorun yok. ayrıca ellis faas yüze inanılmaz bir aydınlık veriyor.

 59. Yağlıya dönük karma bir cildim var. esasen bu ürün pek yağlı ciltlere uygun değil ama ben kullanıyorum.Fakat makyaj uzun süre yüzümde kalmayacaksa kullanıyorum çünkü tüm gün yüzümde kalınca oksitleniyor¸ kesinlikle rengi değişiyor¸ koyulaşıp parlıyor. Ama 2-3 saat hiç bir sorun yaşatmıyor bana. fakat dediğim gibi daha uzun sürelerde sorun çıkarıyor karma-yağlı ciltlerde.

 60. Bir drugstore ürünü olarak iyi bir ürün. Ama fazla iyi değil¸ daha iyileri de var tabi. Cildimle güzel bütünleşiyor ama kusursuz bir bitişi yok. T bölgem zaten yağlıyken¸ parlama yapması da kaçınılmaz oluyor¸ öyle aman aman kapatıcılığı da yok cildi pürüzsüz yapacak. Yine de hiç yoktan iyidir ama bir high end değildir.

 61. Memnun kaldığım bir fondöten¸ kuru ciltliler için bence daha iyi çünkü yapısı ıslak bitişili ve simli¸ kapatıcılığı da orta¸ güzel kapatıyor. ben memnunum.

 62. Cildimin yapısını sevdiği ama benim renk skalasını hiç beğenmediğim bir fondöten. Açık sarı alt tonlu ten rengine sahip birisi olarak maalesef bu skalada kendime uydurabildiğim bir renk yok. Yurt dışında bu kadar övülünce Watsons’a gelir gelmez testerını elimde deneyerek (biliyorum boynumda denemem gerekiyordu) ve Watsons çalışanının önerisiyle aldım. Ancak ertesi gün yüzüme sürüp gün ışığına çıktığımda sonuç benim için hüsrandı. Yüzümde pembe alt tonlu ve cildimden 1 ton daha koyu bir fondöten vardı. O gün hemen Watsons’a gidip başka uyabilecek renkleri var mı diye baktım ancak bulamadım. Rimmel London Wake Me Up Fondöten maceram o gün son buldu 🙁

 63. bugün ilk defa kullandığım ürün ve gerçekten memnun kaldım. karma cilt yapısına sahibim bende yapışkan bir görünüm bırakmadı. simleri yorumları okuyana kadar farketmemiştim. üzerine loreal infallİble pudra uyguladım ve sonucundan memnun kaldım. ayrıca kalıcılığıda gayet iyi.

 64. fondöten kullanmıyorum elimde iki adet var birisi wake me up. onu da fondötenden ne beklemem gerektiğini anlamak için aldım.benim cildime blur efekti veriyor.ivory rengi yüzümde boynuma göre sarı kaldı ki ben sarı alt tonlu olduğumu zannederdim . renk skalasında fondötenden hiç anlamayan halimle sıkıntı olduğunu hissedebiliyorum.ağır yapış yapış bir his bırakmıyor bence öyle olsaydı katlanamaz çıkarırdım zaten.ama o ışıltı denilen cisimcikler evet var gün ışığında belli değil ama yüzünüze güneş vurduğunda direkt karşıdan ışık geldiğinde yanardönerlisiniz onu bilin

 65. Yagli bir cilde sahi olmama ragmen ozellikle kisin kullanilabilir bir fondoten. Agir bir hissi yok ve gunluk kullanima cok uygun. Bir sise bitirdim ancak yenisini henuz acmadim zira su siralar fondoten kullanmiyorum. Ama kis aylarinda yagli ciltler de degerlendirebilirler bence.

 66. Türkiye’ye ilk geldiğinde birkaç sefer koşarak gidip elim boş dönmüştüm. Sonrası da bu hayal kırıklığını izlemişti. Alıp geldim¸ kullanmaya başladım. En açık ton bildiğiniz koyu gelmişti. Belki zamanla gözüm alışır bütünleşir diye düşünsem de bir de kusma problemi yaşadım. Kurular ötesi cildim vıcık vıcık oluyor ve bazı kısımlarda fondoten yarılıyordu. Bu nedenle uzun süre bir köşeye attım ve yazın gelmesini bekledim. Bronzlaşıp da yazın sadece akşamları serin havada makyaj yaptığımdan bu şekilde bitirmeyi planlıyordum. Sonra kusma yüzünden yine attım elimden. Taaa ki beauty blender kullanmaya başlayana kadar. Şu an fondotenim bitmek üzere¸ renk hala koyu ama onu da elimdeki nude tonlu fondötenlerle karıştırarak kullanmaktayım. Ne kusma ne bir şey. O bahsedilen ışıltıyı sağlıklı hissini o zaman anladım.

 67. yoğun kremsi yapısı ve nemlendirici özelliğiyle benim için kış fondöteni. bu fondötenin ilgimi çekmesinin nedeni¸ isminde de vaat ettiği gibi yorgun ve uykusuz görünümü alması¸ canlı¸ aydınlık görünüm vermesiydi. glowy make up trendi bu kadar popüler olmamışken bile makyajda aydınlık görünümü daha çok sevdiğimden çok merak ederek satın almıştım ve beklentimi de karşılamıştı. buğday tenliyim ama ivory rengini kullandım¸ çünkü fondöten ilk sürüşümde tenime açık kaçsa da ilerleyen saatlerde oturup ten rengimi alıyor. renk skalası açık tenlilere pek hitap etmeyebilir. karma ve yağlı ciltlerde parlama yaptığı gerçek ama bunu mat fondötenler bile yapabiliyor zaten. içindeki ışıltılar evet şişeye bakınca farkediliyor ama yüzümde sim sim duruş bende olmadı. yalnız zaman geçtikçe fondötenin renginin koyulaştığını ¸ pembe tonlara yaklaştığını ben de farkettim. turuncu kapaklı ambalajını hoş buluyorum. uygun fiyatına göre bence başarılı bir ürün.

 68. Herkes gibi benim de olumlu yorumlardan ötürü gaza gelip aldığım¸ gerçekten de vaad ettiği o doğal ve canlı bitişi sağlayan fondöten. Günlük kullanıma uygun olmakla birlikte incecik¸ yüzde yokmuşçasına hafif ve hoş bir yapıya sahip. İçindeki ışıltılar da öyle rahatsız etmeyen cinsten. Feci ötesi kuru cildimde pullanma ve dökülme gibi problemler de yaratmadı. Tek sorun uygulamadan birkaç saat sonra renginin koyulaşması oldu. alırken denemiş olmam ve rengin o an uymuş olması bir şeyi değiştirmedi. zaman geçtikçe yüzümde maske varmışçasına ton farkı oluşturdu. yine de sevdiğim ve günlük kullanımından vazgeçemediğim bir ürün. açık tonlu başka bir ürünle karıştırarak kullanmaya devam ediyor ve watsons’un indirim zamanlarını bir ton açığını edinmek için kolluyorum.

 69. sen bir fondöteni bitirmek için bütün yaz “akıyo bu lanet şey” diye söylene söylene kullan. dibine gelince bir kenara atıp unut. sonra kışın ortasında 3 damla kalmış fondöteni sürüp aşık ol. son 1 yıldır cildimde hafif skarlar ve pürüz problemi var. eskiden makyaj yapınca cildim pürüzsüz olurdu¸ artık olamıyor. yağlı cildime aldığım kalıcı ve cilde tutunan fondötenler de bu konuda hiç faydalı olmuyor. wake me up gibi silikon yapılı kaygan fondötenler ise hem gerçekte hem de fotoğraflarda yumuşacık görünüyor. yağlı cilt kusuyor bu fondöteni¸ ama normal cilde pudra ve bazla güzel tutunuyor. 10 saat gitmez büyük olasılık (hello¸ double wear!)¸ ama 5 saat gidiyor.not: cildim kış¸ yasmin ve acnelyse sebebiyle normal(acnelyse’ı sık kullanırsam kuru) durumda. uzun zamandır ışıl ışıl bir burunla uyanmadım ki bu benim için bir mucize.

 70. En en en sevdiğim fondöten bu kesinlikle. Bu ürüne bakarkan yüzüm cidden şu kalpli bakan emojiye dönüyo. Cildim karmadan yağlıya dönük olduğu halde bu hafif ışıltılı fondöten benim cildime çok iyi geldi. Kışları normale dönen cildime uygulayıp üstüne de pudra sürmeyince çok canlı bir görüntü elde ediyorum yalnız yazın pudrasız şekilde yüzümden aktığı için yazları muhakkak transparan bir pudrayla sabitliyorum. Her iki hali de benim için muhteşem :))

 71. yakinda kendisi benim olacaktır merak ediyorum tonlari tamda bana göre. güneş koruyuculu olmasi hic sıkıntı değil. parlasin parlak yüz daha sağlıklı duruyor bence 🙂 onunla birlikte kirmizi kapakli seriyide alacağım fondöten fakirliği yaşıyorum..

 72. simli bi yapisi var evet ama yuzunuzde hicde simli durmuyor. alicam dedim aldim kullandim ve anladigim kadariyla bunu iyi okuyun BU SERI CILDINE UYGUN RENK TONDAKI FONDOTENI BULAMAYAN HAFIF BUGDAY ESMER TONLARDAKI HANIM KIZLARIMIZ ICIN URETILMIS !! BEYAZLARDA KULLANIRSA EN ACIK RENGININ BILE KOYU DURACAGI HATTA SIMLI GÖSTERECEĞİ COK ACIK NET. beyaz tenli arkadasta uyguladik aynen dedigim gibi durdu yakismadi ama bende super oluyor bildiğiniz tenimin rengini buldum her markayi denedim ama bu fondoten cok baska bambaska ! benim icin mucize oldu. bende 200 numaralisi var. ten esitleme harika e vitaminli. kuru ciltliyim 12 saat yüzümde kaldi baz olmadan ! tavsiye ediyorum edicemde sadece esmer ve acik bugday kumrallara. beyazlar bu urunden uzak durup gidip baska markalara kaysinlar beyaz ten tonlari her markada mevcut.

 73. Simli olduğunu bilmeden bir heves almaya gittim ben bu fondöteni. önce watsonsta testerını boynumda denedim rengi tutuyo mu diye tabii simli olabileceği hiç aklıma gelmiyor ya… elimde biraz kalmıştı fondöten onu da elimin üstüne yaydım ve “bi dursun bu gratise de bakınıyım çıkarken alırım” demek suretiyle çıktım watsonstan. gratiste bi şey denicem tam bir baktım elimin üstünde bir şeyler parlıyor tövbe yarabbim güneş görmüş Edward cullen gibiyim. bildiğiniz sim. ışıltı ¸ sedef falan değil baya sim… allahtan alıp çıkmamışım 2. bir pure beauty cc cream vakası daha kaldıramazdım valla…

 74. cildime çok sağlıklı bir ışıltı veren¸ hayatımın fondöteni olduğunu düşündüğüm üründür. karmadan kuruya dönük cildime güzel bir bitiş sağlayan¸ ivory tonu cildime tam uyan¸ bittikçe aldığım ve cildime sürekli iltifat edilmesini sağlayan başarılı bir fondöten.

 75. Hakkindaki olumlu yorumlari okudukca şoklardan şoklara sürüklendiğim fondoten. Oksitleniyor ve içinde oldukca belirgin simler var. Ürün atmaktan nefret ettigim icin baska fondotenlerle karistirarak kullaniyorum umarim bir an önce biter.

 76. aldığımdan beri kullandığım bi ürün kesinlikle esmerler ve buğday tenliler için üretilmiş. 12 saatden uzun durdu kalıcılığı süper baz olmadığı halde ^^ her fondeten her cilde gitmez ucuz alınır denenir beğenilmezse esmer birine hediye edilir can yakmaz ama denenmeye değer gruyorum çünkü ben bu zamana kadar kullandığım çoğu fondotenden iyi buldum.

 77. Ben bunu ilk alınca çok sevdim¸ sonra sim¸ turuncu¸ oksit¸ derken nefret ettim. Hatta bitsin diye bol bol kullandım. O arada 3-4 tane daha fondöten aldım ve bidaha kullanmadım. Şişenin 4te 1 I kalmış bulunuyor. Geçenlerde suratım iyice kurumustu¸ dedim bugün de bunu kullaniyim aman tanrım didim. İlk sevdiğimden çok daha fazla sevdim. Cildimi rahatlattı¸ güzel gözüktü. Hiç de simli gelmiyor şimdi¸ gayet sağlıklı ışıltı¸ minik isiltilar gibi. Turuncu alt tonlu olması da ölü gibi donuk duran cildimi sahlandiriyor¸ koyu lekeleri kapıyor. Kalıcılık az ama olsun. Öğrenci bütçesi ve öğrenci ders saatleri (üniversite 3-5 saat¸ daha fazla değil) idare ediyor.

 78. Renk koyu¸ buğday tenliler 100 numarasını kullanabilir¸ açık tenlilerde bir turunculuk gösteriyor. Benim cildime çok güzel oturuyor¸ oksitleniyor accik ama özellikle bronzer falan da kullandiysam böyle güzel duruyor¸ ilk defa bir fondöten bitirdim¸ tam bir kuru cilt fondoteni¸ karma ve yağlı ciltlilere göre değil bence¸ yani en azından suratiniz sıcağa göre yaglanabiliyorsa çok çabuk uçup gidiyor¸ ama kupkuru ciltteyseniz ve hiç bir yağ belirtisi yoksa kusursuz bir fondöten. Tüm kişi bunla geçirdim¸ elimde bisuru başka fondöten var diye tekrar almayacağım ama almak da istiyorum. Sim mim yok¸ o kadar kullandım¸ hiç bir şekilde en ufak bir sim görmedim¸ ki görürüm gerçekten görürüm. Simli falan durmuyor. Kalıcılığı az ama renk tonunu güzel dengeliyor ve ortaya yakın kapatıyor. Kış günleri fondotenim artık kendisi¸ hem canlılık¸ renk veriyor hem kurutmuyor¸ en önemli artışı sivilceye meyilli cildimde hiç sivilce yapmadı. Loreal lumi magique ise allahın belası abartmıyorum¸ sürdüğüm anda sivilce çıkartıyor 2- 3 tane kocaman. Takasa koyayım bari içinden eksildi sayılmaz bile.Edit: kendisi benefit hello flawless fondötenine dupe gösteriliyor¸ unutmuşum.

 79. Fiyatı oldukça uygun olan fakat fazla beyaz tenli olmasam bile en açık rengi bile koyu gelmiş olan fondoten. Kalıcılığı orta olmakla beraber her arkadaşımda gördüğüm azı kullanılmış ama atılmaya kıyılmayan fondötendir kendisi

 80. Benefitin hello flawless fondotenine muadil olarak gosterilmesinden dolayi ki müthiş bir doğal duruşu vardır benim cildimde almis bulundum içindeki simleri ve renk kitligini göz ardi ederek. Sonuç olarak tabiki muadil falan değil pembe rengiyle bozulmayi bekliyor.

 81. Bir donem gorkem cok övüyodu bunu. Denedim ve cok kotuydu. Cildim vicik vicik duruyordu. Elime degdigi an elim sim icinde kaliyordu. Hic tavsiye etmiyorum

 82. benim hoşuma gitti¸ fiyatından dolayı aldım ilk. beyaz tenliyim¸ çoğu fondöten koyu duruyor bende¸ bunun en açık rengi hoş oldu yüzümde.

 83. Bb krem tadında¸ içinde minik simler bulunan güzel fondoten.. Yapısı gerçekten çok kremsi¸ kapatıcılığı hafif ve orta arasında¸ bence kışa uygun fondoten.. Çünkü yazın çok simler parlama yapabilir ama kışın yüzünüzdeki o solgunluğu alır ışıltı katar.. Hep kullandım sivilce olmadı ama geçen tam adet zamanı sürdüğümde bir adet sivilce bıraktı.. Ama böyle kronik sivilce yapan bi ürün olduğunu düşünmüyorum genede

 84. Merve Özkaynak’ın youtube videosunda görüp¸ merak edip denemek istemiştim¸ buyaka watsons’daki personel bana 2 ton koyu ürün sattıktan sonra¸ denemek amaçlı bir süre ara ara kullandım. cildim kuruya dönük karma. bu fondöten bana aşırı yağlı ve cıvık geldi. Her an sivilce oluşacak mı diye bekledim¸ zaten koyu olan rengi bir süre sonra daha da koyulaştı pis bir görüntü oluştu. Birkaç ay sonra da çöpe attım. Orta derecede kapatıcılığı olan bu ürüne 25 tl gibi bir fiyata almıştım. Bu ürünü kullanmaktansa İndirim zamanlarını takip edip L’oreal True Match gibi ürünleri de aynı fiyata alabilirsiniz çokk daha memnun kalırsınız

 85. Dün yorumların azizliğine uğrayıp hiç düşünmeden kaptım en açık rengini denemedim bile en son mağazadan çıkmadan dur bi deniyim dedim sim falan yoktu hiç. Gece eve gelir gelmez dayanamadım sürdüm aynadaki spotların altında assolist gibi parlıyordum resmen 🙁 Ama uslandım mı hayır tabii ki bu sabah uyandığımda makyajımı bununla yaptım okula o şekilde gittim gün ışığında her şey normal gibiydi arada kontrol ettim sim falan görünmüyordu ama meğer güneş ışığında pırıl pırıl gezmişim bütün gün çimenlerde uzanırken erkek arkadaşım al şu ıslak mendili şu yüzünü sil hertarafın sim disko topu gibi geziyorsun dediğinde farkettim küçücük ışıkta yada güneşe çıktığınızda dişi edward cullen oluyorsunuz 🙁

 86. bence yapısı çok hafif bb kremin olması gerektiği kadar hafif bi fobdoten.. sim sorunu var evet ama bence az miktar ve sadece belli bölgelere dağıtılarak kullanılsa sorun değil.. Ben yarım şişeye yeni gelebildim çok kullanmıyorum fondoten.. Bunun yanında stantta duran mavi kapaklı çeşidi var¸ bide onu denicem o yağlı ciltler için..umarım o da bu yapıda ve simsizdir..

 87. yapısı hafif¸ kapatıcılığı orta¸ parlak bitişli bir fondöten. herhangi bir sıkıntıya sebep olmadı bende. ödediğiniz parayı kesinlikle hak ediyor¸ hele de indirimde yakaladıysanızz.. Ben çok kullanamadım çünkü çok nadir fondöten sürüyorumm onda da face and body tercihim oluyor..

 88. En acik rengi bile koyu denmis ama¸ turkiye’ye gelen en acik rengi koyu olan¸ ingiltere’de ise “light ivory” rengi bulunan¸ benim gibi ciddi anlamda beyaz tenliyseniz light ivory’si gayet dogal duran¸ bitisi guzel¸ karma ciltte gun icinde parlama yapmayan fondotendir kendisi.

 89. ben bunu ilk kullandığımda pek sevdim güzel bir ürün ama şişede oksitlendi¸ tupturuncu duruyor yine de ince yapılı olduğundan ve cidden uyanık canlı gösterdiğinden seviyorum. simleri rahatsız etmiyor¸ içine başka fondötenler karıştırıp rengini açarak kullanıyorum. fiyatı düşünüldüğünde -hele indirimli haliyle aldıysanız- alıp beğenmeseniz bile pişmanlık krizine sokacak bir ürün değil.

 90. Maalesef sevemediğim fondöten¸ ince yapılı ancak içinde gerçekten simler var ve kokusu da parfümlü olduğu için sanki çok fazla kimyasal içerikli ürün kullanıyormuşum hissiyatına kapılıyorum . Bir ya da iki kez kullanıp anneciğimin makyaj masasına iliştirmiş olduğum fondöten.

 91. En açık rengini aldım ve oldukça beyaz tenliyim. İçinde minik minik simler var ama düğündeki baldızdan ziyade sağlıklı bir görünüm veriyor. Sim sim değil de ışıl ışıl bir cilt diyelim :)Ancak kapatıcılığından çok bir icraat beklememek gerek daha çok ton eşitleyici gibi ama yanaklarımın kırmızılığı bir kaç saat sürmeden tekrar ortaya çıkıyor. Özetle fiyatı için iyi bir ürün bence cildiniz yağlı değilse tavsiye ederim 🙂

 92. gerçekten de yüzü çok canlı gösteren ve hafif loş ortamda veya belirli bir mesafeden bakınca çok doğal duran bir fondöten¸ ama yakından bir de iyi ışıklı bir ortamda bakıldığında sim tabakası korkunç görünüyor gerçekten¸ ıslak bir ışıltı filan değil ama bildiğin sim yani. bloglardaki “simler hiç belli olmuyor” lara güvenip meraktan almıştım¸ bir kenarda bekliyor öylece. edit:1) kullandığım zamanlarda yüzümde birkaç kızarıklık oluyor¸ alerjik ciltliyseniz almadan iki kere düşünün2)gözlerime çok yakın sürersem gözlerim yanıyor

 93. yüzüme ilk sürdüğüm gün fondöteninin markası ne sorusuna en az 3 kez maruz kaldığım bi üründür kendileri. nemli makyaj süngeriyle uygulamayı tercih ediyorum yalnız gün ışığına çıkınca edward cullen misali bişey oluyorum. hele ki bi de gözümde ışıltılı bi far varsa. tam bi disko topu kıvamına gelmiş oluyorum.

 94. İçerisinde simler bulunan ama yüze uygulandığında rahatsız etmeden sağlıklı görüntü veren bir fondöten. kapatıcılığı ortanın üzerinde bulaşma sorunu var sabitlenmiyor ama fiyatına göre performansı gayet başarılı

 95. Tam bir hayal kırıklığı¸insanı resmen doğal halinden alıp gelinin kız kardeşi moduna sürüklüyor. Bir merakla gidip aldım pişmanım…

 96. Bu fondöteni sıcak yaz aylarına uygun olduğunu bir çok bloggerdan duyduğum için watsons anneler günü indiriminden bayağı uyguna aldım fakat fiyatını tam hatırlamıyorum. 6 renk tonu olması çok iyi çünkü cildim çok beyaz olduğu için yüzüne uygun bb krem bulmakta zorlanıyordum. Zaten bu fondöten de bb kremler gibi ince¸ hafif. İçindeki minik simler tam yaza uygun. Fakat kapatıcılığı ne kadar güzel tartışılır. Zira yüzümde güneşten çıkan çilleri çok kapattığını söyleyemem. Fiyatı uygun. Ee biraz da renk veriyor. Ama benim için olmazsa olmazı kokusu. Kokusu harika ve fresh

 97. şimdiye kadar 2 şişe bitirdiğim¸ başlarda çok sevmeme rağmen artık pek sevmediğim fondöten. yapısı çok güzel¸ cilde çok güzel bir ışıltı veriyor. dendiği gibi içinde minik minik simler var gerçekten¸ ki bu simler beni pek rahatsız etmiyordu¸ aksine hoşuma gidiyordu verdikleri ışıltıyı seviyordum. ama bir gün güneş ışığı direkt yüzüme vururken aynaya baktığımda gördüm ki o simler güneşte inanılmaz belli oluyormuş. resmen balık derisi gibi parlıyordu yüzüm ve bu görüntüyü hiç sevmedim. ayrıca en açık rengi bile bana koyu geliyor (100 ivory). bu renk farkını çok takmıyordum ama artık takıyorum ve bir süre almayacağım bu fondöteni. gerçekten çok açık beyaz tenliyseniz renk konusunda dikkatli olun denemeden almamaya çalışın. ama uygun rengi bulursanız ve sim konusunu dert etmezseniz¸ orta kapatıcılıkta olan ve fiyat performans anlamında çok başarılı bir ürün.

 98. Takas yoluyla edindiğim ve kendisine bayıldığım fondöten. Açıkcası uzunca bi süredir merak ettiğim bi fondötendi. Ama okuduğum yorumlardan dolayı yağlı cildimle anlaşamayacağını düşünüyodum. Ama hiç de öyle olmadı. Yüzümde çok fazla kusur yok. O yüzden kapatıcılığı bana yetti. Duruşunu çok beğendim. Hatta bayıldım. Resmen her aynaya baktığımda fondötenle aşk yaşadım. Cildime güzel bi aydınlık verip sağlıklı gösterdi. Ben kendi adıma simli durduğunu düşünmüyorum. Hoş da bi kokusu var. Kalıcılığı da baz kullandığım için gayet yeterli geldi bana. Herhangi bi sivilce¸ kızarıklık vb sorun da yaşamadım.

 99. İlk geldiğinde alıp nefret ettiğim fondöten. En açık rengi pespembe ve benim sarı alt tonlu cildimde sanki alerji olmuşum gibi duruyor. Güneşte bakarsanız içinde bariz sim olduğunu görürsünüz. Işıltı¸ ıslak görünüm değil bildiğiniz sim. Bitirmek için dahi kullanmadım¸ Kuru ciltliler de dahil önermem.

 100. İndirimde 9 lira gibi komik bir fiyata almıştım hafif ışıltılı diye biliyordum almadan önce ama kullandıktan sonra sanki yüzümü sime bulamışım gibi durunca anında bıraktım

 101. ışıltılı ıslak bitişli aman yağlı karma ciltler uzak dursun dedikleri için¸ çok kullanmak istesem de uzak durduğum bir zamanlar şişesi çok klas duruyor diye övülen fondöten

 102. fondotenin iyi ve kötü yönlerini sıralayacak olursam¸ pozitif yönleri:aydınlık görüntüsü¸ doğal bitiş¸ doğal görünüm¸ hafif yapılı¸ uygun fiyatlı¸ bende sivilce yapmadı.negatif yönleri: parlama yaptı¸ kalıcı değil¸ simler var¸(sevenler için sorun olmasa da ben pek hoşlanmadım) bir kaç saat sonra yüzünüzden yok oluyor¸ en açık tonu bile çok ta beyaz olmayan tenime köyü geldi.Bir daha alır mıyım alabilirim abartıldığı kadar iyi bir ürün olmasa da aydınlık görünümünü sevdim.Kuru ciltlilerin özellikle sevebileceğini düşünüyorum.Edit: Bu ürünü ilk aldığımda çok sevmesemde benim ten rengimle bütünleşip doğal durduğu için 3. 4. kutusunu bitirmiş olduğum fondotendir. İlk başta gözüme çarpan simler de çarpmaz oldu. Gözüm mü alıştı¸ yoksa simleri mi azalttılar bilemiyorum. Ama cildimde sivilce yapmaması ve hafif olması ile gönlümü kazanmış olan fondotendir.

 103. En açık tonu pembe alt tonlu¸ aydınlık görünüm veren fondöten. Yapısı çok güzel ama zaman zaman simleri rahatsız ediyor. Sıcak havalarda korkunç parlama yapıyor. Catrice’in elimdeki even skin tone fondöteniyle karıştırarak uygulamaya başladım birkaç seferdir ve parlama + kalıcılık + ton çok iyi dengelendi. edit: Islak beauty blender ile uygulayınca simlerin sünger üzerinde kaldığını gördüm. Böylece daha doğal aydınlık bir görünüş elde edebiliyorum. Simleri yüzümde parlasın diyenlere fırça ya da el ile uygulamalarını öneririm.

 104. Aydınlık görüntüsüne bayıldım fondöten. ilk sürdüğünüz haline aldanmayın hemen¸ bir 5 10 dakika kadar süre verin. o zaman tam olarak oturduğunu göreceksiniz. Tek eksisini kalıcılık konusunda söyleyebilirim. ama zaten ben kalıp gibi duran değil yüzüme biraz ışıltı katsın¸ biraz aydınlık görüneyim derdinde olduğum için bir numara fondötenimdir kendileri.bir de ¸ gözüm mü alıştı¸ yoksa şişenin dibine yaklaştığım için mi¸ bilemiyorum. en başta bana da yapısı çok ışıltılı gelmişti ama şimdi hiç rahatsız eden bir durum yok. hatta buradaki yorumlarda fondöten içindeki fazla ışıltıdan bahsedilen girdileri okuyunca¸ “aa evet başlarda sim gibi bir şeyler vardı” dedim 🙂

 105. cildimin yağlı olmasına rağmen çok seviyorum bu fondöteni evet kullanmakta zorlanıyorum tabii ki ama olsun o ışıltısı beni benden alıyor ve bana kalırsa gayet doğal duran bir fondöten.

 106. yüz yağıyla karıştırmadığım sürece t bölgemde çöl etkisi yaratan fondöten. ama içindeki simlere aşığım keşke watsons’dan başka yerlerde de satılsa 🙁

 107. Aşırı derecede beyaz tenli olmama rağmen en açık rengi benim yüzümde turuncu olan fondöten. Bir kaç defa maybelline fit me 110 ile açarak denemeye çalıştım fakat bu fondöten daha çok öne çıktı¸ fit me hiç yokmuş gibi durdu. ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bu ürün kuru cilt içi uygun ve ben karma-yağlı cildim olmasına rağmen aldım. En kötü tarafı (bana göre) içinde sim olması. Arada yüzümde likit bronzer gibi kullanarak bitirmeye çalışıyorum. Bitirsem tekrar yüzüne bile bakmam

 108. bu fondöteni kullandığımızda gelinin kız kardeşi gibi olmamız pek lüzumsuz geldi bana. aydınlık¸ taze bir görüntünün yoğun simlerle sağlanmayacağını öğrenin sayın rimmel london.

 109. 2 şişe bitirdiğim ve sanırım bir daha özel olarak gidip almayacağım fondöten¸ indirimde görürsem belkii. Kötü değil ama içindeki ışıltılar artık illallah dedirtti¸ sağlıklı bir görünümden ziyade az sonra sahnem varmış gibi gösteriyor. İlk aldığımda bu kadar belirgin değildi sanki belki formülünü değiştirmişlerdir. Kapatıcılığı orta¸ günlük kullanım için güzel ama maalesef her yere bulaşıyor¸ telefonla konuşuyorum bir bakıyorum telefon fondöten kaplı. Bende mi sorun var¸ çok mu sürüyorum acaba diye düşünmüştüm ama fondöten değiştirince böyle bir şey olmadı. Çok kötü de değil çok iyi de değil çok kararsızım.

 110. Ben bu fondöteni 3 yıl önce falan kullanıyordum. Zaten o aralar herkes övüyor beğenmeyen yok almayanı dövüyorlar. Bayağı da bir kullandım. Bir gün arkadaşımla dışarıda buluştum kış ayı ama güneş tam tepede yüzüme yüzüme vuruyor. Arkadaşım beni görür görmez yüzüne nerden sim bulaşırdın dedi. Aynaya bir baktım yaldır yaldır parlıyorum. Nerdeyse her gün sürüyorsun insan içindeki o kadar simi farketmez mi e be kızım. O günden sonra kullanamadım zaten.

 111. N’aaptınız siz rimmel london ya? indirimden 15-17 tlye aldığımız normal fiyatı 25 tl olan fondöten nedense aniden 45 tl civarına fırlamış. sadece günlük bi fondöten bu alt tarafı heyyo kendinize gelin.

 112. içinde partikül partikül simler olan¸ kokusu tuhaf¸ yapısı ağır¸ ortadan yükseğe doğru kapatıcılığı olan¸ 1 şişe alıp bitiremediğim ve tekrar satın almayacağım fondötendir kendisi(gelinin kız kardeşi gibi gezmek istemeyenler almayın aldırmayın)

 113. ilk sürdüğümde muhteşem¸ böyle nemli duran fondötenleri seviyorum ama o nasıl her yere bulaşmak ve nasıl bir sim ya. Loş ortamda duruşunu sevsem de asansörlerde kendime bakamaz oluyorum. Loş bir mekanda akşam yemeğine gideceksem birkaç saatliğine kullanırım. Yallah çekmece diplerine.5 ay sonra gelen edit: bayağıdır ortamı olmuyor diye kullanmıyordum. diğer cicişlerin de dediği gibi ambalajı içinde oksitlenmiş. bayağı turuncu duruyor. çöpe gitti.

 114. fondöten arayışlarım sırasında iki şişe kullandığım fondöten. açıkcası toy dönemlerimde çok iyi olduğunu düşünmüştüm. daha sonra ¸diğer cicişlerin de belirttiği gibi¸ fazla sarı kalan¸ simli ve bir müddet sonra yüzde çamurlaşan bir fondötendir kendisi.tüm bunlar yetmiyormuş gibi kuru cildimi daha da kurutup üstüne bir de sivilce yapmıştır.velhasıl benim için sevimsiz ürünler listesindedir.

 115. Şu an anımsayamıyorum ama indirimden baya ucuza almıştım eğer şimdiki fiyatı 45 tl ise gerçekten şoklardayım. Bence bu fondöten 20 lirayı bile hakketmez yahu. Bir kez renk skalası aşırı dar en açık rengi bile beyaz veya açık buğday tenliler için aşırı koyu kalır. Üstelik durdukça da oksitleniyor. Kapatıcılığı az-orta yapısı ince. Sağlıklı görünüm veriyor diyor ama ışıltı falan değil içi bayağı sim dolu bunun. Ayrıca bence kokusu da kötü nereden tutsan elinde kalır. Almayı düşünen varsa parasını ziyan etmesin bence

 116. En açık rengi bile koyu olan hatta yüzümü turunculaştıran bekledikçe de oksitlenen¸ azdan ortaya kapatıcılığı olan ince yapılı fondöten. İnce yapılı olduğundan yazın rahat kullanılıyor tek güzel yanı bu¸ bir de spf 15 içeriyor biz anlaşamadık ama buğday ve esmer tenlilerle¸ kuru ciltliler sevebilir 

 117. Birkaç yıl önce kullandığım içinde sim barındıran oksitlenip turuncu olan cildi yağlandırıp sivilceler çıkaran fondöten. Son girdide okuduğuma göre fiyatı 45 tl olmuş. Ben 12 13 tl gibi bir fiyata almıştım indirimde. Dört beş kez kullanıp tarihi geçtiği için attım.

 118. Bende bu fondöteni sevemedim. Insanin yuzunde bir kalip gibi durmasi hic hos değil. Kaldi ki insan surekli yaz gunlerinde yüzünü kontürleyip çıkmıyor. Ben mesela yazin sadece fondöteni yeterli bulanlardanim bir gloss bir rimmel bir kas kalemi yetiyor insana ama fondötenin kalip gibi durmasi hos değil. Boynumda deneyerek aldım ama hoşuma gitmedi kesinlikle bir de kuru bir cildim var daha da kurutuyor sanki. Bir daha bu markayi seçeceğimi sanmiyorum.

 119. kusur kapamada on numara kapatıcılıkta. üzerine şeffaf pudra kullandığım için parlama yapıyor mu bilmiyorum… sarı alt tonlu cildime de uyumluluğunu da sevdim. ama gel gör ki yüzyılda bir¸ önemli bir yerlere gidince kullandığım halde herhangi bir bozulmasını¸ oksitlenmesini görmedim.

 120. Tamam güzel ¸ sağlıklı cilt görünümü veriyor. Sizi bir nevi ‘uyandırmış’ gibi gösteriyor. Yalnız ten rengi skalası çok dar. En açık rengi bile koyu duruyor¸ üstüne ilerleyen dakikalarda¸ sinsice turunculaştırılıyorsunuz bu fondöten tarafından. 

 121. sevdiğim bir kuru cilt fondöteni. ama artık fondöten kullanmayı bıraktığım için sadece bacaklarımda kullanıyorum. ve fondöten gerçekten de simli yani. güneşte bacağımdaki simler belli oluyor. normalde orta kapatıcılıkta bir ürün ve güzel bir görünüm veriyor. eğer vücut fondöteni arayan varsa buna baksın derim. vücut için özel fondöten alıp 70 80 lira vermeye hiç gerek yok. simli olduğu için teni ışıl ışıl gösteriyor. üzerinden bir kat da pudrayla geçtiğiniz zaman hiçbir yere bulaşmıyor.

 122. en sevdiğim fondöten diyebilirim¸ cildim çok kuru. Nemlendiriciler ve bazlar kullanmama rağmen cildim gerilirdi ve fondöten pul pul olurdu. Bu fondötende böyle bir problem yaşamadım. Cildim gerilmedi ve ışıltılı olduğu için bitişini çok sevdim.

 123. High End olmamasına rağmen çoğu pahalı ürüne taş çıkartır. 2 yıldır bittikce aldığım¸en sevdiğim fondötenlerden biri. (Digeri de Rimmel London’in kirmizi kapakli fondoteni ) ışıltıli yapısı¸cildi parlak göstermesi benim için bir fondötende aradığım en önemli özelliklerden. Cildim kuru. İyi bir nemlendirmeden sonra fondoteni hem firca hem de süngerle uyguluyorum yüzüme. (Değişiyo) kapaticiligi bana göre ortadan yükseğe doğru. En açık rengi bana biraz koyu geliyor ama yazın özel günlerde elim direk bu ürüne gidiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?