“Rimmel london stay matte pudra” için 376 yorum

 1. bir sexy mama değildir. ya da ben beceriksizim bunun hakkını veremiyorum. hayır herkes yanıyor bitiyor bu pudraya evet güzel tamam matlığı koruyor falan ama ben kendisine aşık olamadım. yanlış renk mi seçtim – ki renk vermiyor pek zaten- ama bilemiyorum. bilen varsa¸ şunu yanlış yapıyor olabilirsin clairvoyant diyen varsa beni aydınlatsın rica ediciiim

 2. Alırken fiyatını düşünüp pek bir beklenti içinde olmadığım ürün. Ama daha sonra tam olarak aşık oldum diyebilirim. Hayatımın pudrası. Yüzüme kalıp gibi oturmuyor kesinlikle incecik bir yapısı var. Pul pul bir görünüm de vermiyor hem alttaki makyajı sabitliyor hem de o nemli ıslak görünümü yok ediyor. Eğer bir gün rimmel standlarında bulamazsam ne yaparım diye düşündüm bir an

 3. Uygun fiyatlı bir ürün aranıyorsa mutlaka bir şans verilmesi gereken¸ ambalajı kullanışsız ama kendisi başarılı bir pudra.

 4. bloglarda oldukça methedilince e bi de uygun fiyatlı olunca hemen edindim ve memnun kaldım.yağlıya dönük karma cildim var.t bölgemde parlama sorunuma geçici çözüm oldu¸gün içinde tazelemem gerekiyor.yüzümdeki durusunu sevdim.kapağı çok dayanıksız çantaya atılacak türden değil ki zaten çatladı.keşke daha sağlam ve daha hoş yapsalardı.bitince yenisini alabilirim.farklı farklı ürünleri denemeyi seviyorum belki de almam.yoklukta gideri var o kadar.

 5. Abartıldığını düşündüğüm ürün.Herkes feci şekilde övdüğü için transparan olanını almıştım geçtiğimiz yıl. Öyle övüyorlardı ki “mac msf’e muadil” diyenleri dahi gördüm. O yüzden bir merak alıp kullandım hem de ilk kullandığım gün¸ sunum yapacağım bir gündü. sunumu yaptıktan sonra aynaya bir baktım ki… Bakmaz olaydım. o nasıl iğrenç bir transparan pudradır¸ yüzümde resmen grimsi tuhaf bir sarıya dönmüş ve hastalıklı bir cilt tonuna sahipmişim gibi göstermiş beni. Belki cilt alt tonumdan kaynaklanıyordur bu durum bilemiyorum. Ama ikinci kez sürmedim hemen elden çıkardım o ürünü¸ gidip adam gibi mac msf aldım.

 6. çok beğenildiği için ve hazır pudram da bitmişken denemek için aldığım ürün. ben de beğenmedim bu pudrayı. aynaya yaklaşınca yüzümde beyaz beyaz durduğunu farkettim. transparan rengini aldım ben bu arada. aynaya yaklaşınca ne kadar kendini belli ettiğini gördüm. hiç doğal duran bir pudra değil yani. belki sıcaklar yüzünden bilmiyorum ama dışarı çıktığımın 10-15 dakikasında yüzümde yağlanma başladı. yani işlevini de yerine getiremedi. allahtan pahalı birşey değildi de üzülmedim. öylece duruyor şimdi.

 7. Tamamiyle overrated bi ürün. Niye bu kadar abartıldigini anlamis değilim. Bi kere tanecikleri çok buyuk yani ince yapılı bir pudra değil. İkincisi parlamayı belki normal ciltlerde engelliyodur ama karma-yagli ciltte maksimum 1 saat. İyi olan tek şeyi fiyati.

 8. hem kalın yapıda hem de parlamayı çok uzun süre engelleyemiyor. birçok uygun fiyatlı bu şekilde gerçi ama neden sadece bu övülüyor anlamadım. ayrıca paketlemesi çok dandiktir¸ aynası yok ve kırılma olasılığı oldukça yüksek.

 9. Transparan rengini almış olmama rağmen suratıma ne zaman sürsem cildimi bi tuhaf gösterir. Belki benim beceriksizliğimdir bilemeyeceğim ama kullanıp bitirdiğim zaman yenisini almayı düşünmediğim bir ürün olmuştur kendisi.

 10. elimde kalın yapılı bir pudra olduğu için hiç tereddütsüz diyebilirim ki yapısı kalın değil bence .yapısının güzellliği. indirimde 6 küsur bi fiyata almam¸ yaklaşık 1.5 senedir kullanmama rağmen bitmemesiyle çok çok çok güzel bir ürün benim için.

 11. Abartıldığı kadar randıman alamadığım pudra. The balm sexy mama daha iyidir. Hatta flormarın pudrasından daha memnun kaldığımı da eklemeliyim. Flormardan beklenmeyen bir performanstı.

 12. başta çok güzel olan kokusu 1-2 aya değişik bir hal alan¸ yine de sabitleme ve parlamayı önleme konusunda memnun olduğumdur.

 13. Benim ilk pudram yıllar önce aldığım alix avien pudraydı kendisinden çok memnun kalmıştım çok doğal duruyordu. Sonra neticede o bitince çok övüldüğünden mütevellit stay matte alayım dedim. Nasıl diyeyim pide altında olan unlar vardırya hani elinize yüzünüze dökülür¸ aynen öyle duruyor yüzümde. Siz cicişler nasıl diyorsunuz¸ ha buldum cakeydi galiba. Bence cidden parasını hak etmeyen bir ürün.

 14. Yağlı cildimi çok güzel bir şekilde kontrol altına alıyor¸bir süre sonra tazelemek gerekse bile 🙂 Bol bol uygulansa bile un kurabiyesi gibi bir görüntü yaratmıyor¸en güzel özelliklerinden biri ¸)

 15. Yağlı cildim yüzünden parlama sorunundan bıkmışken bloglarda görüp şans verdiğim ve fiyatını da göz önüne alınca fazlasıyla memnun kaldığım pudra. Kuru ciltler sevmeyebilir zira kurutmaya meyilli bir ürün.

 16. yağlı cildimi kontrol edeceğine inanarak transparan olanını aldığım pudra. ancak çok fazla yenilemem gerekiyor. belki kışın daha performanslı olur. o sorun değil de sivilce yaptı bende. bende çoğu cilt ürünü sivilce yapar ama onu da belirtmem gerekir. bu yüzden cilt makyajı yapamam bildim bileli. heves etmiştim oysa. kışın şans vereceğim bir de kendisine.edit: o ne biçim kapak yahu? unutulduğundan son dakika alınan yıl dönümü hediyesi gibi.

 17. alalı henüz bir hafta oldu ve dün 3.kez kullandım. şunu söyleyebilirim ki parlamayı önlüyor¸ cakey bir görünüm oluşturmuyor. cildiniz yağlıysa ilk 2 saat parlamayı önlüyor sonra yenilemeniz gerekiyor. fiyatına göre performans iyi ama malesef bende sivilce yaptı. büyük umutlarla almıştım ve memnundum ama 3. kullanışımda sivilcelerin bu denli artması gerçekten üzdü.

 18. şu ana dek bir tane kullanıp bitirdiğim¸ bende sivilce yapan (belirtmekte fayda var ki sivilceye meyilli yağlı bir cilde sahibim)¸ “bence” abartılmış bir ürün. bende sivilce yapmayıp cildimin mat kalma süresini buna göre kat kat daha fazla uzatan bir ürün mevcuttu zaten. neden merak edip bunu aldım¸ hiç bilmiyorum. rahat battı herhalde.kısacası bu pudra bana göre bir essence fix & matte translucent loose powder¸ bir başka versiyonuyla essence all about matt kompakt pudra değil.

 19. Karma cildimin sevdiği pudra. Hafif cakey duruyor fazla uygulayınca. Eli korkak alıştırmakta fayda var. Fiyatına göre performansı iyi. Ama ambalajı çok dandik yahu.

 20. o kadar blogta gördüm ki kesin işe yaramaz diyordum. ama daha önce hiç pudra kullanmadığım ve fondötenim de rimmel olduğu için aldım. pişman değilim. tek derdim burun parlamasıydı engelledi.

 21. altında fondöten ya da bb cream olmadan¸ yüzüme şöyle bir dokunuşla uyguladığım zaman (hafif matlık için) gördüm ki bildiğin sivilce yaptı. Bir daha bu şekilde uygulamayacağım gibi¸ tekrar da almam belki bitince.

 22. Hiç pudra kullanmayan insanken bana pudrayı sevdiren ürün. Yağlı ciltler için çok güzel bir pudra bence.Ben bb cream veya fondöten günlük hayatımda kullanmayan biri olarak¸bu pudrayla yeterli kapatıcılığı da sağlıyorum. 1 tanesinin dibini göreli çok oldu¸yakında bitmek üzre.Yedeğim de hazır yani o derece 🙂 En sevdiğim yanı ise doğal durması¸pütür pütür bir görüntü yaratmaması oldu.Yani herkesin övdüğü kadar varmış dedirtti bana.

 23. Ben bunu yüzüme sadece kapatıcı sürdüğüm zaman kullanmayı seviyorum. sorunlu bölgelere kapatıcı uygulayıp¸ tüm yüzümü (bkz: ecotools pudra fırçası ) kullanarak pudraladıktan sonra oluşan mat görüntüyü seviyorum. Gün içerisinde de bu etkisi devam ediyor.gel gör ki benim bu ürünü bb krem ya da fondöten üzerine süremiyorum. yok yani böyle bir berbat durur¸ böyle mi kabuk kabuk ve yapay durur. tanım: rimmel london’ın matlık vaad eden pudrası. Aynı zamanda bir daha makyaj çantama giremeyecek olan pudra.

 24. Alınacaklar listesinde olan pudradır kendileri.Bu ara gözüme çok çekici görünüyor. Çok sürerseniz yüzünüz un kurabiyesine benziyormuş. Bu yorum bende daha çok alma hissi uyandırdı. Canım çekti resmen sözlük. Nolacam ki ben böyle?

 25. un kurabiyesi görünümünden kaçınmak için¸ burun kenarlarına bol bol¸ hafif alın bölgesine ve kaldığı kadarıyla da yanaklara sürülebilecek ürün. fotojenik de yapıyor (çünkü mat).

 26. O kadar yağlı bir cildim var ki denediğim hiç bir yöntem bu burnu matlaştırmayı beceremedi. Gerçi bu ürün benim ki gibi bir cilde bile 4 saat yettiyse kesinlikle alınması gereklidir.

 27. Benim bir turlu sevemedigim pudra.Oncelikle yuzu bence beton gibi gosteriyor¸ canliligini yok ediyor.Ayrica adi gibi hic bir kaliciligi da yok. Ayrica o paketlemesi bir felaket!Gerci mac blot powder almayi dusunuyosaniz eger sakin almayin¸ gidin rimmel alin cunku paketlemelerinden baska hic bir farklari yok.

 28. Aldım denedim ve diyorum ki the balm kadar iyi değil. Ama fiyatını düşünecek olursak al at çantaya yani. Üç dört saat idare ediyor. yalnız benim sadece t bölgem yağlı cicişler

 29. 2. paketimi aldıktan sonra gereksiz şişirildiğinden emin olduğum ürün. bir kere un kurabiyesine çeviriyor yani matlık için de çekilmiyor zaten yağ emici mendil diye bir şey var 1 kere kullanmak idare eder diye düşünüyorum. sexy mama nın verdiği o porselen efekti ve paketinin ergonomikliği dururken bu pudrayı tekrar almam.

 30. feelunique’den almıştım¸ ben de öyle aman aman iyi bir ürün olarak görmüyorum¸ orta karar. NYC’nin pudrası bununla aynı gibi¸ o da çok ucuz¸ hatta o daha satenimsi dokuda.

 31. Nasıl sevilmediğini bir türlü anlayamadığım bir pudra. Yüzü pul pul yapmıyor ve yüzdeki parlamayı birkaç saat de olsa önlüyor. Evet kabı gerçekten çok dandik hemen kırılıyor tam kapanmıyor ama içeriğinden memnunum.

 32. Kendisinden sürekli çıkan sivilcelerim yüzünden süpehelenmemiştim hiç ama artık ondan olduğuna eminim ve direk çöpe gidiyor bu yüzden

 33. Bloggerların öve öve bitiremediği pudra. Neyse ki almadan önce transparan renginin bile sarı durduğunu okudum ve vazgeçtim.

 34. başlığı baştan sona okuyunca “oh be yalnız değilmişim” dedim. bloggerlar yerlere göklere sığdıramayınca “bende mi bi sorun var acaba” diye düşünmeme sebep olan pudra. az ürün alan fırçalarla sürmeme rağmen suratımda kalıp gibi durmasına sebep kalın yapısından mı bahsedeyim sürdükten bir saat sonra t bölgemin gayet de parlamasından mı dert yanayım yoksa çıkardığı sivilcelerimi mi sayayım bilemiyorum. karmadan yağlıya dönük hassas ciltlilerin reyondayken bile ellerine alıp incelememesi gereken overrated ürün.

 35. 1 numarasını bulmak için var gücümle çalışıyorum . Seveni çok ¸ denediğim kadarıyla başarılı da bir pudra

 36. Kendisinin olayını çözdüm. Fondoten/bb krem üstüne uyguladığımda cakey duruyordu. Bugün bb kreme çok üşendiğimden kapaca bi pudrayla geçtim burun çevresine de daha yoğun uyguladım (hem yağlanmadan hem gözenek kapansın diye) o cakey görünüm olmadı yani şikayetçiyseniz bi de böyle deneyin belki yardımcı olur.

 37. bb krem üstüne uyguladığımda güzel sonuç aldığım pudra. beklentimin üstünde çıktı. bende öyle toz toz durmadı. ama ambalajı dandik olduğu için yanımda taşımayı düşünmüyorum. biliyorum ki ben o kapağı kesin kırarım.İki ay sonra gelen edit :çantada taşımadım ve düşürmedim. Buna rağmen nasıl olduysa kapağında kocaman bir çatlak var¸ bugün fark ettim. Pes yani… Bu kadar dandik kapak olmaz

 38. Herkesin dilinden düşmeyen uygun fiyatlı pudra. Kaç watsons gezdim bilmiyorum ama sonunda transparan olanını nihayet buldum ambalajı daha iyi olabilirmiş bakalım sexy mama kadar memnun kalacak mıyım?

 39. Çok severek kullanırdım kendisini. Fakat bayatladı mı ne oldu anlamadım yüzüme bulasam da artık bir sonuç alamıyorum t bölgem evden okula gidene kadar ışıl ışıl parlamaya başlıyor

 40. başta çok severek kullanıyordum ama sanki kullandıkça aynı etkiyi alamadım :(sanırım yine blogger şişirmesi bir ürün elimde kalacak :/

 41. Nedensiz yere önyargıya sahip olduğum almaya elimin bir türlü gitmediği pudradır. Alternatifi için (bkz: the balm sexy mama pudra)

 42. Çoğu pudranın yaptığı gibi un kurabiyesi efektini asla yapmaz mat bitişli ve ten renginizle uyumludur. 14-15 tl gibi bir fiyatı da göz önünde bulundurunca kalite anlamında kesinlikle ilk 5’e oturur.

 43. vazgeçemediğim ürünlerden. bi ara the balm sexy mama pudrasını da kullandım ama rimmel stay matte geri dönüş yaptım. ince yapısı ve karma olan cildimde özellikle t bölgemde gün boyu yağlanmayı engelliyor. cildimde de kalıp gibi durmuyorum. daha ne olsun 🙂

 44. bende karma cilde sahibim. hatta yağlıya dönük karma. ama memnunum. fondötenden sonra t bölgemi parlamadan korusun diye kullanıyorum ve uzun zamandan beri ilkj defa bir pudra yüzümde cakey durmuyor. ayrıca fiyatı da çok uygun.

 45. uzun süre kullandıktan sonra eski flormar pudramın bana daha uygun olduğuna karar verdim. iyidi güzeldi ama bazen az sürdüğüm halde kaşımın etrafında burnumun çevresinde tuhaf birikmeler yaptı.

 46. oldukça hafif özellikle T-bölgesine sürülen fondöteni sabitleme ve gün içinde makyaj tazeleme için ideal bir pudra. bu pudrayla cakey görüntü elde etmek baya zor ama yine de yağ kontrolünde başarılı. Yağlı ciltler için tek başına çözüm olmaz belki ama normal ve T-bölgesinde hafif parlaması olan ciltlere iyi bir çözüm olabilir. Tek başına hiç kullanmadığımdan nasıl bir performans gösterir bilemiyorum.

 47. vadettiklerini yerine getirse de ambalajını hiç beğenmedim. tatile giderken makyaj çantama koydum ama ne yazık ki kırılmıştı. ambalaja dikkat

 48. bende küçük minik kaşındıran sivilcelere neden olan pudra. RT blush brushla uyguluyordum T bölgesine ve bunu kullandığım günün ertesi günü alnım pütür pütür oluyordu. bıraktım ve pütürlüklerim de gitti. panı görmüştüm ama daha fazla anlaşamayacaktık ve yollarımızı ayırdık. şimdi kendisini çok seven bir sahibesi var. herkesin bahsettiği gibi o ambalaj korkunç. maybelline’in affinitone pudrasının kabıyla bu ürünü birleştirseler harika olurdu mesela.

 49. geçen seneden beri kullandığım uygun fiyatlı pudra. 06 yoksa 05 numarasını alıyorum. Altına (Gbkz: rimmel london stay matte fondöten)ini uygulayınca daha iyi sonuç veriyor. Doğal bir görünüm elde ediyorum. Ama 5 saate kadar kalıcılık sağlamıyor bende belki cilt tipimden dolayı 2 saat sonra parlamaya başlıyorum bu durumda gün içinde süngerle hemen üstünden geçiyorum.

 50. Herhalde bunu belediye dağıtıyor dediğim pudra çünkü para verilecek bir numarası yok. Herkeste var bende niye yok dedim gittim aldım hatta kullanmadığım günlerin kazasını yaparım diye iki adet aldım¸ almaz olaydım¸ yüzünüzde pudra olduğu fazlasıyla belli oluyor dolayısıyla sadece makyajı sabitlemek için yanlış bir seçim ayrıca gün boyu yüzüme zımpara yapılıyormuş hissiyle dolaştım. Bu kadar çok beğenilmesini sadece uygun fiyatlı olmasına bağlıyorum.

 51. stay matte pudrası fiyatına göre gerçekten mükemmel ama ambalaj sıkıntısı var kesinlikle. çantaya ilk atmamla beraber kapağı elimde kaldı bu sıkıntılarını da çözdüklerinde kesinlikle beş yıldızı hak ettiğini düşündüğüm bir marka

 52. Severek aldım ve severek kullanıyordum¸ sivilce yaptığını fark edene kadar… Ne zaman sürsem ertesi gün nur topu gibi bir sivilcem oluyor. Sürmediğimde sivilce problemim olmuyor. Mesela bir gün alnıma sürdüm sadece denemek için¸ hoop sivilce. Ertesi gün sadece çeneme sürdüm¸ hoop yine sivilce. Deneylerime bu noktada son verdim. anneme hediye edeceğim bir başka ürün daha…

 53. Transparan olan bile renk veriyor. İnsanı soluk ve daha sarı yapıyor¸ hafif cakey görüntü de oluyor yoğun uygulandığında. Bir tane bitirip bir daha almadım mesela ama kulanırken de büyük nefret etmedim. Öyle işte..

 54. çok şişirilmiş bir ürün¸ matlığına diyecek lafım yok ama yapısı çok kalın. rt allık fırçasıyla uygulamayı denedim yine tabaka gibi durdu. ki cildim gün içinde yağlandıkça iyice ben burdayım diye bağırıyor. ama seveni çok tabi¸ belki bazı ciltlerle daha iyi uyum sağlıyordur.

 55. mimiklerimi çok fazla belli ediyor cildimde donuk duruyor ve sanırım göz altı kapatıcımı grileştiriyor. bitirmek için çabalıyorum gerçekten…

 56. geçen gün 16 tlye watsons’tan aldığım 001 numara transparan mükemmel pudra. yağlı cilde sahipseniz mükemmel bir sabitleyici stay matte powder.

 57. transparan olanına sahip oluğum pudra. bence bu tam bir yaz pudrası. terlediğimiz için yüzümüzden daha çabuk akmaya başlayan yüz makyajını güzel sabitliyor. t bölgesi yağlı olanlar için de parlamayı çok iyi kontrol altına alıyor. gün sonunu da getiriyor¸ kalıcılığı güzel. ben bunu yaz aylarında göz makyajımın üzerine çok hafif uyguluyorum¸ eyeliner performasını ciddi anlamda arttırıyor.

 58. kışın ne kadar seviyorsam yazın o kadar nefret ettiğim pudra. renksiz olanı kullanıyorum. karma ciltliyim daha önce 672347246 kere belirttiğim üzere¸ ama kışın çok ciddi bir parlama sorunu yaşamıyorum. yazınsa suratım sürekli parlak dolaşıyorum ve bu durum sinir bozucu oluyor. kışın stay matte kullandığım zaman ürünün performansı yeterli geliyor fakat yazın hem cildime ağırlık yapıyor¸ hem yüzümde bir tuhaf duruyor(allah aşkına şu cakey denen şeyin türkçesi ne?) hem de parlamayı en ufak bir şekilde bile engelleyemiyor.bitirince bir daha almayacağım sanırım. aklımda nars setting powder var ama o fiyata sadece aklımda olacak gibi duruyor. bu ürünü kullanıp beni almaya teşvik edecek ciciş varsa mesaj kutumu morartmasını bekliyorum.

 59. yakın zamana kadar severek kullandığım¸ ama son zamanlarda yüzümde küçük küçük sivilceler çıkaran pudra. bendekinin son kullanma tarihi mi geçti acaba diye düşünmüyor değilim¸ zira ilk zamanlar bu sorunu yaşamıyordum. bir de parlamayı önlemesinden öte yüzümü çok donuk göstermeye başladığını fark ettim¸ dediğim gibi belki ürünün yapısı bozuldu¸ belki cildimin ihtiyaçları değişti. son zamanlarda golden rose mineral terracota pudra ile gosh prime’n set prime&mattifiying pudra yı kullanıyorum¸ benim için ikisi de stay matteden daha verimli sonuç veriyor.

 60. cakey bir görüntü yaptığını düşünmüyorum ve bir pudra ne kadar sevilirse seviyorum işte. öğrenciyseniz ve bir pudraya bilmemkaç lira vermek istemiyorsanız indirimde 10 lira gibi bir şey oluyordu¸ alın deneyin. ve mümkünse çantanıza atarken bir daha düşünün¸ sonra çantanıza un dökmüşsünüz gibi bir şey oluyor¸ ağlıyorsunuz.not: şuan yukarıdaki yorumları okudum da¸ benim de yüzümde son 1 senedir sivilce eksik olmuyor. acaba bu allahsızın işi mi diye düşündüm şimdi. eğer buysa yemin olsun elimdeki 3 paketi çöpe atmazsam.

 61. Karma veya yağlı ciltler için ideal olabilecek oldukça uygun fiyatlı olan pudra. Transparan değil de 008 cashmere rengini kullanıyorum¸ oldukça güzel sabitliyor. Gün içinde tazelemek gerekiyor evet ama hangi pudrada gerekmiyor ki. Çantaya koyarken dikkatli olmak gerekiyor¸ zira ambalajı çok dandik. Kapak kilitli değil ve sürekli açılabiliyor. Onun dışında gayet güzel ve kolay kolay bitmeyen bir ürün.

 62. Makyajı harika şekilde sabitleyebilen¸ var mı yok mu asla anlaşılamayan ince yapılı bir pudra. Asla cakey durmuyor yüzüme resmen bocalıyor olmama rağmen. Ayrıca yüzüme bb krem sürmeye erindiğim günlerde bile sadece kendisini sürmem yüzümdeki renk eşitsizliğini gidermeme yardımcı oluyor. Herhangi bir cilt probleminiz yoksa aynı işlevi görecektir. E bir pudradan daha ne istenebilir? Üstelik ciddi manada uygun fiyatı. Ben herhalde yiyorum kendisini yoksa nasıl bu kadar çabuk bitebilir? Rimmel london’ın efsanesi… gönlümün prensesi. Ayrıyeten the balm’ın sexy mamasıyla çok benzer olduğu yönündeki söylemlere pek katılmıyorum. Sexy mama biraz daha ışıltılı kalıyor yanında.

 63. özellikle yaz aylarında yaşadığım bir problem olarak gün içerisinde burun kenarlarımda oluşan yağlı görüntüyü alan doğal görünümlü fiyatı çok cazip rimmel ürünü. tavsiye etmekteyim.

 64. drugstore markalar daha iyisini yapana kadar bu. transparan rengini kullanıyorum¸ beyaz tenler için ideal. ancak öyle çok ince yapılı falan değil. yani kapatıcı bir fondöteni sabitlemek için kullanmıyorum ben bunu¸ o zaman loose powder kullanırım. ama bb krem ile süper ikilidir kendisi. (pure beauty) keşke kabı adam gibi olsaydı¸ elimdeki 3. ya da 4. sanırım. dibi çabuk görülüyor ve kenarlar çok inceldiğinde çöpe gidiyor. genelde kırılıyor çok kullandıktan sonra. düşüp kırılmalardan bahsetmiyorum bile. ufak ve derin kapta¸ ve o saçma kapağı yerine aynalı kapta olmalı.

 65. hiç ama hiç sevmediğim pudra. rujlarımı sabitlemek için kullanıyorum. essence’in transparan sıkıştırılmış pudrası daha güzel. gözaltımın rengini koyultuyor.

 66. Hiçbir yorumu okumadan tamamen kendi tecrübelerimi anlatmam gerekirse benim yazın karmadan yağlıya dönük ve sivilceye meyilli suratımda bile cakey görünümü yarattı. Dışarda aynaya bakınca şok oldum bb kremin üstünde o kadar kötü durmuş ki 3 kat fondöten sürüp üstüne de tonlarca pudra uygulamışım gibi. Sadece bunu sürüp çıkmayı da denedim ama ciddi anlamda sivilcelenme yaptı. İçeriği de o kadar hoş değil yani diyeceğim o ki biraz fazla para verip high end bir ürün alın ya da the balm sexy mama alın. Sonuçta ten ürünü yani ya iyisini kullanayım ya da hiç kullanmayayım. Kısacası bence baya boşa şişirilmiş dandik bir ürün.

 67. Fiyat performans açısından çok başarılı bulduğum bir ürün. Çok mat duran fondoten sevmediğim için fondotenimi sabitlerken kullanmıyorum ama göz altında iyi iş çıkarıyor bence.

 68. Makyajımı çok iyi sabitliyor gerçekten ayrıca gerçekten mat ve hoş bir duruşu var. Kapatıcılığı da gayet iyi. Hafif ve yumuşak yapılı. Fiyatı da gayet uygun.

 69. Çoğunluk gibi benim de beğendiğim bir ürün. Bende 001 transparan olanı var ve bu zamana kadar kullandığım en iyi ikinci pudra diyebilirim (birincisi the balm sexy mama) benim karma cildimi çok güzel sabitleyip yağlanmayı 3-4 saat engelledi ki bu benim için çok iyi bir süre t bölgem çok hızlı yağlanır. Evet paketi biraz dandik ama bu fiyata bu kadar iyi bir pudrada tolere edilebilir bir kusur.

 70. kendisi öğrenci dostudur ayrıca ablamdan aldıklarım hariç ilk pudramdır. ben 001 transparan rengini kullanıyorum cc kremimle çok güzel uyum sağlıyor matlaştırıyor evet etkisi çok sürmüyor bu arada. ve bu pudradan tek şikayetim göz altı kapatıcımın rengini koyulaştırması. ayrıca 1 haftadır kullanıyorum yaklaşık her gün çantaya atıyorum ambalajıyla bir problem yaşamadım

 71. ambalajı her seferinde dağılsa da 4. kez aldığım¸ makyajımın demirbaşlarından olan pudradır. Ne sivilcelenme yapar ne cakey durur ( cakey diyenlere çok şaşırdım çünkü ben 3 farklı tonunu denedim 001¸002 ve 003 ¸ hiçbirinde bu sorunu yaşamadım) şu an transparan olanını kullanıyorum en çok bunu beğendim diyebilirim. Çok doğal matlaştırıyor ve tizzylena nın da dediği gibi öğrenci dostu. Watsons eskiden Rimmel’a %50 yapardı hep o zamanlarda 9.90 a aldım¸ geçen yıldan stoğum var 1 tane daha transparan elimde. Başka pudra kullanmayı düşünmem bile. Hem roaccutane kullanırken kullandım hem normal yağlı cildimde. Sonuç süper¸ kesin tavsiye ederim.

 72. Fiyat performans grafiği cici gözüken bir ürün. Ama alır mıyım alman çünkü¸ zaten pudraya ihtiyaç duyan cilt gün içinde tazelemeyi de isteyen cilttir ve yanında taşınması imkânsiz. Onu pamuklara sarmalar sararsanız makyaj aynanızın önüne tahteravanla oturtursanız ondan iyisi yok ama çantada durmuyor meret.

 73. 3 gün önce sonunda aldım kendisini. Hemen ertesi gün denedim gerçekten çok doğal matlaştırıyor. Cakey görünümden bahsedildiğini gördüğüm için az az sürdüm ben ama öyle bir görüntü oluşturacakmış gibi gelmedi bana. Bu arada benim aldığım 001 transparan olanı.

 74. kendisi fiyatına göre çok güzel bir pudra olan¸ ancak kırılan ambalajı yüzünden evde bırakılan¸ ancak ev pudrası olan¸ ambalajı daha dayanıklık olsa sürekli alınacak bir ürün. En sonunda kırık kapağı yüzünden her yana dökülmesine dayanamayıp atmıştım¸ severken ayrılmıştık.

 75. bloglarda övülmekten yere göğe sığmadığı dönemlerde tanışmıştık bu pudrayla¸ o övgülerin boşa çıkmadığını düşündüğüm nadir ürünlerden biridir. transparan olanıyla en açık renkli olanların arasında ciddi fark olduğunu düşünmüyorum açıkçası (altına renkli ürün kullanıldığı durumlar için bu söylediğim¸ çünkü hiç direkt yüzüme uygulamadım) çok uzun süre mat tutmuyor¸ 1-2 yenileme ihtiyacı duyabilirsiniz bunun da kötü tarafı uyduruk ötesi ambalajıyla yanınızda taşımak zorunda kalmak. bi çıt çıt takıverseler artık şuna…

 76. Sıradan bir pudra. Transparan olanı her yerde herkeste var¸ sürerken sıkılıyor insan. Fiyatı ve performansı olması gerektiği kadar¸ müthiş¸ dehşet¸ inanılmaz değil.

 77. abartıldığı kadar saatlerce parlamayı kesen bir ürün değil ama benim ultra yağlı cildimi 2 saatçik de olsa matlaştırmaya yardımcı oldu.Fakat the balm sexy mama’nın fiyat performans olarak bir tık önünde diyebilirim.

 78. Benim ilk pudra bu sene mezuniyet makyajım için almıştım. Bu pudrayı fazla kaçırınca gerçekten cakey face olabiliyor. Ama sabitlemesi bana göre mükemmel. benim gibi yağlı cildi olanların kesinlikle bir şans vermesi lazım. Bir de bilmiyorum ama kokusu çok hoşuma gidiyor.

 79. Bir adet bitirmiş olduğum üründür. Serinin diğer ürünleri olan primer ve fondöten ile birlikte kullandım. Öncelikle ambalaj konusunda kesinlikle kendilerini geliştirmeleri gerekmekte. Pek çok pahalı ürüne eş değer olsa da biz yağlı ciltlerden fışkıran yağlarını yine de tam anlamıyla kontrol altına aldığını söyleyemem. Bir diğer sevmediğim yanı ise pul pul görüntü yapması oldu. Onun dışında kapatıcılık ve alerji yapmama yönünü beğeniyorum. Aşırı yağlı olmayan ciltlerde tavsiye ederim.

 80. hiçbirinize bu ürünü almanızı önermiyorum arkadaşlar. alanı veya önereni eksilerim. çook eski bir zamanda deli gibi önerildiği için ve ilk pudram olacağı için ucuz diye aldım. çok pudra insanı olmamamdan dolayı hala bitiremedim. zaten pek memnun değilim ne güzel sabitliyor ne de mat tutuyor. yüzüm bir saate yağlanıyor.fakat bu ürüne gıcık oluşum bundan değil. geçen gün essence all about matt kompakt pudra aldım ve içeriğini karşılaştırayım bakayım dedim. ilk defa döndürüp baktım arkasına ve aboovvvvv ne ararsanız var bu rimmel’da. silikon¸ parafin¸ parabenin bütün çeşitleri¸ mineral yağ¸ mica¸ parfüm ve daha sayamadığım bissürü bissürü şey.essence’te toplasan 10’u geçmez içeriktekiler ve yukardakilerin hiçbiri yok. bunun detayını kendi başlığında veririm. ama rimmel yerine bunu alın dostlarım. zaten bir işe de yaramıyor pehh!!

 81. nedense bir türlü sıcak ilişkiler kuramadığım pudra. bazı vloggerlar tarafından o kadar övüldü ki uygun fiyatına karşılık almamak olmaz diye düşündüm. ama abartılacak bir şeyini göremedim. yani bildiğimiz pudra işte. tamam sabitleştiriyor filan ama bunu başka pudralar da en az stay matte kadar başarıyor. üründen şikayetçi değilim ama sadece hakkında bu kadar konuşulup övülmesini anlamsız buluyorum.

 82. İlk olarak zoella nın tavsiyesi ile tanışmıştım kendisiyle¸ transparan kullanıyorum. Özellikle loreal true match kapatıcımı sabitlemede işime yarıyor ve gerçekten tüm gün kalıyor. Bende yağ bezesi yapmadı ama tabi kişiden kişiye değişebilir. Saçma ucuz da bir fiyatı vardı performansına göre¸ 2. Kutumdayım¸ bitince yine alacağım. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 83. fiyatının da ekonomik olmasından dolayı bittikçe yenisini aldığım pudra. kesinlikle yüzünüze kalıp gibi bir görüntü vermiyor ve rahatsız etmiyor. özellikle benim gibi yağlı cilde sahip kadınlar için birebir. benim için tek eksi yanı kalıcılığı. yüzde 2-3 saatten sonra kalmıyor ve mutlaka yenilemem gerekiyor. ama olsun yine de benim vazgeçilmezim.

 84. Parlamayı iyi engelleyen ancak fazla uygulandığında kendini belli eden pudra. Bunu biraz fazla kaçırsam burnumun üzeri beyaz beyaz olurdu. Kalıcılığı ise ortalama. Fiyat/performans iyi ancak geçen sene kullanmiştım ben bunu ve yanağımda mutlaka 1-2 sivilce olurdu. Şimdi acaba bu mu neden oluyordu diye düşünüyorum.

 85. %50 indirimle kendisine sahip oldum (7küsür liraya). ben pudra seven bir insan değilimdir¸ o cake face denilen kalıp gibi görüntüden hiç hoşlanmam. bunu da korka korka aldım ve kullandım. sonuç beni çok şaşırttı. çok çok ince bir pudra. sürdüğümde pudra sürmüş hissiyatı vermeden güzelce sabitledi makyajımı. çok beğendim bittikçe alacağım.

 86. çok sevilmesine rağmen benim sevemediğim pudra. Kuru bir cildim olduğundan mı bilmem bende inanılmaz kötü bir görüntü yarattı. Buna ek olarak transparan pudrayı kullanmama rağmen gözaltıma sürdüğüm concealerı grileştirdi ve hiç hoşuma gitmedi. ürün çöpe atmayı sevmem bitirene kadar sadece t-bölgemde sabitleme amacıyla kullandım.

 87. Bu pudradan daha önce 2 kutu bitirdim. Şuan üçüncü kutumun yarısındayım bir tanede yedeğim var. Cildimde kendimi bildim bileli beyaz nokta şeklinde yağ bezesi sorunum var. Yazın sonuna doğru temizlettim hiçbir şey kalmadı tek tük dışında. 1 aydır yarım kalan pudrama devam ediyorum gözaltlarımı sabitlemek için. Ve yağ bezelerim inanılmaz arttı. Önce konduramadım ama bir kaç kişi daha söyleyince emin oldum. Çıkan ve o iğrenç küçük küçük yağ bezelerine mi yanayım¸ yoksa senelerce kullandığım ve yedeklediğim pudramın bunu yapmış olmasına mı bilemedim. Kısaca eğer cildiniz yağ bezelerine ve sivilcelere karşı hassassa dikkatli olun derim cicişler. Ben yandım siz yanmayın.

 88. ben fondöten kullanmıyorum ancak kullananlara fondöteni sabitlemek için şiddetle önerebileceğim uygun fiyatlı bir üründür. Concealerımı sabitlemek için kullanıyorum ve gün boyu akma yapmıyor çok memnunum.

 89. Çok sevdiğim ve şiddetle tavsiye ettiğim pudra.benim elime bitmek üzere olan bir tanesi geçti¸deneyeyim seversem alayım diye düşündüm sevmedim resmen aşık oldum.gözaltı kapatıcımı sabitliyorum bununla¸sabah sürdüğüm kapatıcı akşama kadar orada kalıyor.ayrıca kapatıcımın çizgilere dolmasını da engelliyor.velhasıl kelam alın.kullanın.aldırın¸kullandırın.

 90. En iyi sonucu¸ süngerle uygulayarak alıyorum ben¸ fırçayla sürünce bi sevememiştim¸ kalın yapılı zaten¸ cakey durmuştu. Sevmeyen varsa süngerle de uygulasın efem.

 91. Çok severek kullanıp bitirdiğim ilk pudram. Fakat elimde iki tane farklı markanın ürünleri var ve onlar bitmeden gidip almayacağım. bittiği gün koşarak alırım diye düşündüğüm uygun fiyatlı ve çok başarılı bir ürün. Transparan rengi her zaman bulunmasa da bulunduğu an yapışılacak bir üründür.

 92. Bence herkesin makyaj çantasında bulunması gereken bi ürün. Ben ağustos ayında alıp kullanmaya başladım. Dibini görünce artık çantaya attım dışarda da kullanmaya başladım. Çok da bereketli yani. Ama çok sürülürse ve dağıtılmazsa cakey duruyor. Kokusu bence güzel. Bence alınmalı

 93. transparan olanının ikincisini bitirmek üzereyim. ben gözaltı kapatıcımı sabitlemek için kullanıyorum ve bu konuda beğeniyorum. ama t-bölgesi sabitlemek için bence başarılı değil. gün içinde birkaç kere tazelemek gerekiyor¸ parlamaya engel oluşu çok kısa sürüyor. ama belki t-bölgesi fazla yağlanma yapmayanlar çok beğenebilir. edit1: bir de içeriği hiç temiz değilmiş diye okumuştum. bu konuda takıntısı olanlar aklında bulundursun.

 94. Uygun fiyatlı¸ yazın çok severek kullandığım¸ kışınsa pabucunu dama attığım pudradır. Fakat ambalaji hiç sağlam değil ilkini düşürüp kırınca ikincisini satın almak zorunda kaldım. Cildi çok fazla kurutmuyor ama şu aylarda cildim egzamik kuru oldugu icin¸ kısaca hiç birşey süremediğim için elim gitmiyor.

 95. sanırım tüm kadınların üzerinde hem fikir olduğu nadir ürünlerden biri. 🙂 evet ben de bayılarak kullanıyorum¸ dibini de gördüm test edilip onaylanmıştır yani. bu fiyata daha başarılısı yok.

 96. Uzun zamandır transparan rengini kullandığım¸ dibini gördüğüm¸ makyaj sabitlemede harikalar yaratan¸ gün içinde parlamaya engel olan¸ yağlı ve karma ciltlerin kurtarıcısı¸ fiyat performans oranına göre fazlasıyla başarılı pudra.

 97. Mağazadaki ışıktan ve ordaki çalışanın size bu renk uyar demesine kanıp 06 numarasını almıştım ama eve gittiğimde 05in daha iyi olacağını anladım yine de pek çok markanın pudrasından daha iyi olduğunu söylemek mümkün içinde ufak ufak ışıltılar da var. Fiyatı da çok uygun 🙂 Kesinlikle denemelisiniz.

 98. Severek kullandığım pudra. fondötenden sonra sürer sürmez kadifemsi mat güzel bir bitiş sağlıyor ve uzun süre devam ediyor.

 99. Mat bitişleri seven ve bütün fondötenleri mat bitişli olan biriyim. Bu pudrayı aldığımda sonuç tam bir fiyaskoydu. En hafif fondötende bile Suratımda fondöten var diye bağırdı ve yüzümde kendimin bile bilmediği tüyleri ve çizgileri ortaya çıkardı. Suratım çok az sürmeme rağmen cakey oldu. Resmen nefret ettim ve hiç kullanmadım. Sonra loreal lumi magique i (hAngi kafayla o kadar ıslak bitişli bir fondöteni aldım bende bilmiyorum) sürüp t bölgem ve yüzümün geri kalanı için elime ilk geçen pudra o olduğu için onu kullandım. Sonra herkes yüzümün canlı ve parlAk durmasına iltifat etti¸ çok doğal durdu ve 6-7 saat falan boyunca kaldı. Özetle parlak bitişli fondötenlerde sevdiğim¸ mat bitişlerde nefret ettiğim bi pudra oldu kendisi

 100. Ününü duyup sonunda indirimden 9.5 tl’ye transparan rengine sahip olduğum ürün. Bakalım övüldüğü kadar var mıymış

 101. Üçüncü kutumdayım. Gayet memnunum yapısı bence çok ince. Yer yer karma yer yer kuru cildim olmasına rağmen herhangi bir bölgede pütür pütür olmadım. Bende işe yaradı yani. Üstelik gün içinde tazelediğimde de hiç pudra pudra durmuyorum.

 102. çok kötü olmamakla birlikte çok güzel de değil ama ben şu an 4.kutumdayım. niyeyse sadece sabitlik bu dandik ambalajlı ürüne taktım. matlaştırmada idare eder ama karma ciltte. bana 2 saat anca idare ediyor. tazelemek gerekiyor lakin ambalajından dolayı yanımda taşıyamıyorum. sadece evden çıkmadan sürüyorum. hem göz altı kapatıcısını hem de yüzümü bunla sabitleyince pürüzsüz bir görünüm elde ediyor. cakey bir görüntüsünü görmedim. transculent rengini kullanıyorum. ama kişiden kişiye değişiyor işte. çok sevmesem de başka ürün de almadım. yağlı cildim için en fazla 2 saat dayanacak olan ürünlere o kadar para vermeyeceğim. yetiyor bu uygun fiyatlı hemi de.

 103. Hakkında yazılanları okuyunca iyi ki gaza gelip almamışım dediğim ürün. Yeni birşey almadan önce burdaki yorumlara bakmayı tercih ediyorum artık. Bloggerlara güven kalmadı malesef. Reklam mı yapıyorlar yoksa gerçekten iyi bir ürün mü bilemiyorsunuz.

 104. transparan olanını kullanıyorum. dibini görmesem bu pudra nereye gidiyor derdim cildimde var mı yok mu anlamıyorum yani cakey etkisini ben hiç farketmedim cicişler.

 105. transparan olanını kullanmaya başladım ve essence’in transparan pudrasıyla karşılaştırdığımda bin kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim. essence gibi sivilce yapmıyor en azından.

 106. Elimde olan hiç tercih etmediğim bir pudra. Var mı yok mu belli değil zaten ayrıca o pudralı görüntüden nefret eden biriyim ve hiç tercih etmem o yüzden.

 107. Fiyat/performans yönünden sıkça tavsiye edildiği için aldığım pudra. Zamanla kendim için doğru miktarda uygulamayı öğrendim. Ambalajını değiştirseler tadından yenmez¸ çantamda taşırken kapağı kırıldı.

 108. Dünyanın en güzel pudrası. Resmen makyajım level atladı bu ürünle.Ancak bende sivilcelenme yaptı:( Her sürdüğümde kocaman bir sivilceye merhaba dedim 🙁 Aşkımız kısa sürdü 🙁

 109. Sadece göz altı kapatıcısını sabitlemek için kullanıyorum. İlk bir saat gayet güzel kapatıcı orda duruyor. Sonra çizgilere doluyor cakey bir görüntü oluyor. Alnım yağlı olmasına rağmen boşver parlasın diyorum çünkü yüzüme pudra sürmeyi zaten pek sevmem. Bu yüzden alnımda hiç denemedim. Gözaltında da ahım şahım bir etkisini görmedim..

 110. nemlendirilmiş veya herhangi bir sıvı ten ürünü kullanılmış cildin üzerine geçildiğinde gün boyu görevini yerine getirecek¸ fiyat/performans oranı başarılı bir pudra. senelerce mac studio fix kullanmış biri olarak¸ günlük makyajımda birkaç aydır stay matte kullanıyorum. öğleden sonra alnımda parlama yaptıysa¸ minik bir peçeteyi alnıma hafifçe bastırarak fixliyorum. aynı şeyi mac’te de yapıyordum. bu sebeple sorun yok.bir deneyin derim.

 111. neden bu kadar abartıldığını anlayamadığım pudra.çok övüldüğü¸ hakkında güzel şeyler okuduğum için satın aldım ve 1 yıldır falan onu kullanıyorum. Bildiğiniz pudra işte¸ cildimde ne gibi iyileştirme yaptığını anlamamama rağmen ondan da vazgeçmiyorum. Sanırım risk almak istemiyor ve siz cicişlere güveniyorum.

 112. indirim zamanı watsons’tan büyük bir heves aldım fakat benim için hayal kırıklığı oldu. Undan farkı yok¸ ambalajı çok dandik. üstelik kullanmaya başladıktan çok kısa bi süre sonra üstü taşlaştı.

 113. bana ilk kullanımda “sen bunca zamandır nerelerdeydin” dedirten pudra. fondoten asla kullanamam cildime her türlüsü alerji yapıyor. bb kremleri de inatla kullanmaya çalışırdım ama karar verdim ki o bile cildime ağır geliyor. her sürdüğümde yüzüm alev alev yanıyordu son olarak yağlı cildime arkadaş tavsiyesiyle bu pudrayı aldım. dünya varmış! bb kremi bile sürdükten maksimum 2 saat sonra yağ fışkırtan cildimi 6-7 saat idare etti. verdiği minnoş aydınlık ve kapatıcılıkla gün boyu “ne sürdün” soruları aldım. halbuki çok hafif uygulamıştım. artık seni asla bırakmam gözümün bebeği.edit:hata düzeltmesi

 114. göz altı için kullanıldığında çizgilere dolma ve birikme yapmayan fakat alın burun gibi parlama önlemek amaçlı kullanımlarda kuru ve normal ciltlerde pütür pütür bi görüntü veren yine de fiyatına göre performans açısından iyi bi ürün.

 115. Her gün kullandığım¸ görevini yeterince yerine getiren pudradır. Ayrıca bana o kadar uzun süredir gidiyor ki arkadaşımla aynı anda almama rağmen o dibini gördü bile¸ sanırım ben fazla kullanmıyorum çok da yağlı cildim yok fakat ben baya memnun kaldım

 116. Aldığıma bin pişman oldum bundan önce the balm sexy mama kullanıyordum ama stay matte kadar yüzümde kalip gibi duran alnıma beni yıka yazılacak kadar toz toz duran başka bir pudra kullanmadım. Simdi Essence transparan pudrayı kullanıyorum adam gibi pudra

 117. Şu an kullandığım pudra olur kendileri. Yapısı gerçekten incecik ve tende yok gibi duruyo. Bu arada ben sadece kapatıcımı sabitlemek için kullanıyorum normalde kuru ciltli olduğum için yağlanmayı önlemesi noktasında bir fikir sahibi değilim. Eğer siz de hafif yapıda uygun fiyatlı bir pudra arıyorsanız bence bi şans verin. Not: yalnız dibini gördükten sonra fark ettim sanırım içinde minicik ışıltılar var. Ama gerçekten minicik. Yeni fark ettiğime göre

 118. arkadaş bu ürünü ben mi kullanmayı beceremiyorum bilmiyorum ama her ne kadar dikkatli uygulamış olsam bile beni çılgınlar gibi hapşurturdu. kullanamıyorum diyip kaldırdığım ürünler arasındadır kendisi.

 119. çoğu kişi gibi ben de hakkındaki övgüler yüzünden aldım¸ benimki transparan renkli olanı ve olduğu gibi duruyor nedenine gelirsek kullandığım ilk günden sonra direkt kapalı komedona sebep oldu ve bende bazı alerjik şeylere yol açtı. bıraktığım gibi düzeldi cildim. ayrıca cakey görüntüye sebep oluyor bence. ürüne gelirsek¸ içeriğinde talc ve paraben bulunuyor. zaten almadan önce baksaymışım görecekmişim¸ daha birçok zararlı içerik bulunduruyor ve tercih edeceğim son şey belki de. fiyatı cazip¸ alerjiye neden olmayan kişiler kullanabilir fakat bence daha iyi alternatifler var.

 120. Cildimde hiçbir sorun yaratmayan¸gün boyunca akmayan pudramdır kendisi.Daha güzel bir ürün buluncaya kadar rimmel ile yola devam ediyorum.

 121. Boş yere abartılan ürünler halaya dursa halay başı bu ürün olurdu heralde. Bir kere ismi stay matte olan bir pudranın tazelenme ihtiyacı yaratmaması gerekiyor. 2 saat sonra parıl parıl parlayan bir alınla karşılaşıyorum ki ben karma ciltliyim¸ yağlı ciltlilerin bu ürünü nasıl sevdiğine anlam veremiyorum. 2 saatte bir hangi pudrayı tazelesen matlık verir zaten. olsun ya tazelerim desek dandik ambalajı sağolsun çantada taşımaya müsait değil¸ e ben ne anladım bu işten? Ha hiç mi sevdiğim özelliği yok? Var. Transparan olanı kullanıyorum o bile ilk uygulandığında hafif de olsa bir kapatıcılık sağlıyor ve çok ince yapılı¸ bir kez bile cakey bir görünüm yaratmadı. Sivilceye sebep olmadı. Bu özelliklerini seviyorum ama mat tutamadığı ve esas vaadi bu olduğu için ben tekrar almam.

 122. Abartılan yorumlarla aldığım bir başka ürün. Ambalaj¸ kullanım olarak çok kötü zaten çantaya at çık bir ürün değil. Sıradan da bir pudra hiç bir getirisi yok sadece parlak ruju matlaştırmak için kullanıyorum.

 123. Cildimde fazla ‘pudra pudra’ duran pudra. Istediğim kadar dağıtayım¸ canlı un kurabiyesi gibi hissediyordum kendimi. Acaba elimin ayarı mı yok diye düşündürüyor. Sabitlemesi ve yağ kontrolü fiyatına göre fena sayılmaz lakin bittiği zaman tekrar edineceğim bir ürün değil. Pek tabii ben de övgüler üzerine almıştım.

 124. bir watsons indiriminden 9¸25 gibi bi fiyata aldığım pudra. cildim kuru ama gözaltı kapatıcısı çizgilerime doluyodu¸ baktım herkes bununla sabitliyo bi deneyim dedim. ama sonu hüsran. çünkü:1) yapısı bahsedildiği kadar ince değil. bu yüzden pudra sürdüğüm gayet net belli oldu ve un sürmüş gibi durdu.2) zaten kuru olan gözaltlarımı iyice kuruttu¸ kurudukça çizgilendi¸ çizgilendikçe ürünler daha çok araya doldu.3) bi de benim zaten pudra bitişli bi kapatıcının üstüne pudra sürmem de pek aklı karı değil kabul. sonuç itibari ile şu an kendisini koyu renkli rujlarımı sabitlemek ve rengini açmak için kullanıyorum. zira kendisi vaat ettiği gibi transparan değil. göz altı kapatıcılarının rengini koyulaştırıyor¸ rujların rengini açıyor. tabi fiyatına göre iyi bi ürün ama asla övüldüğü kadar iyi değil.

 125. övüldükçe insana kendinden şüphe ettiren¸ izafiyete inandıran pudra. uzun süre önce kullanmıştım¸ ayarı azıcık kaçırınca insanı fırıncının çırağı gibi göstermenin yanında kolayca okside olup böyle garip bir turuncuya dönüyor. bunu bir pudrada ilk ve son kez gördüm¸ çok ilginç bir tecrübeydi diyebilirim. ya biz zaten pudrayı (diğer amaçlarının yanında) altındaki ten makyajı okside olmasın diye sürüyoruz sen ne yaptın güzel kardeşim. kalın bir yapıya sahip¸ adı ve temel iddiasına rağmen çok da öyle efsane bir mat tutma performansı yok¸ ambalajı kalitesiz ve kullanışsız¸ kolay kırılıyor¸ babalar gibi talk içeriyor¸ dolayısıyla ne anladım ben bundan dedirtiyor. pudramı bavula koymayı unuttuğum için koşarak bir drugstore’dan almıştım¸ o dönem kullandığım mac msf ve mac blot powder’dan sonra aşırı kalın gelmişti. ha bir de garip olan şu ki¸ olay yeri tüm halkının nc10 ve altı olduğu¸ benim nc15’le baya esmer kategorisine girdiğim irlanda¸ ülkede satılan en açık 2. rengi almışım dolayısıyla turuncu veya bronz olmaktan son derece uzak bir tondu¸ hatta yaz olduğu düşünüldüğünde (normal koşullarda) belki bir tık koyusunu kullanmam gerekirdi¸ ben el alışkanlığıyla onu almış bulunmuştum. fakat bu stay matte adlı arkadaş nasıl yapıyorsa yapıp bir şekilde yüzümde tüp patlatıyordu falan sevimsiz olaylar. dolayısıyla yurda döner dönmez kendisini  aramam! diyerek bırakmıştım. o zamandan beri yollarımız kesişmedi¸ denk gelirsek selam vermeyi düşünmüyorum.

 126. Bloggerların abarttıkça abarttığı¸ kabarttıkça kabarttığı pudra. Yüze oturmuyor¸ tozutuyor ve makyajı sabitlemiyor! Pişman oldum aldığıma.

 127. Vakti zamanında YouTube’da kullanmayanı dövdükleri pudra. Pek bir heyecanla alıp uzun süre un kurabiyesi olarak dolaştıktan sonra acı gerçekle yüzleşerek çöpü boylattığım pudradır aynı zamanda. Başarılı bir alternatifi urban decay ‘in mat pudrasıdır. Lakin kişisel olarak vardığım kanı bu mat pudraların pek işe yaramadığı¸ kötü bir görüntü oluşturduğu yani kısaca ütopya olduğudur. O t bölgesi yağlanacak arkadaş¸ kaçarı yok. Pek farkını görmemekle birlikte yine ud’nin yağ kontrolü yapan sabitleyici spreyi denenebilir.

 128. Hakkındaki son yorumları okuyunca sevindiğim ürün. Çünkü uygulama sonrası cakey görünüm beni çok rahatsız ediyordu. Ama herkes övgüyle bahsedince galiba bende sorun var diye düşünmüştüm. Allahtan bitmek üzere.

 129. affedersiniz ama leş gibi içeriği olan pudra. (bkz: Petrolatum)(bkz: Polybutene)(bkz: Paraffinum Liquidum)(bkz: Ethylhexyl Methoxycinnamate)(bkz: Methylparaben)(bkz: Propylparaben)(bkz: Butylparaben)(bkz: talc)(bkz: Dimethicone)(bkz: bht)

 130. Bayıla bayıla kullanıyorum. <3 fiyat performans açısından gayet başarılı. gün içinde tazelemeniz gerekebilir tabii.

 131. ürünün dibini görmesem gerçekten kullandığımdan emin olmayacaktım. bende hiç u kurabiyesi görünümü olmadı ama beklediğim performansı da alamadım bittikten sonra essence transparan pudrayı denemeyi düşünüyorum.

 132. Fiyat performans açısından başarılı bir ürün. Ancak dibini görmeme rağmen artık kendisiyle yoluma devam etmeyeceğim.Sebebi ise the balm sexy mama ile tanışmam. Hem sexy mama daha az un gibi duruyor¸ hem de talc içermiyor yani içeriği daha temiz.

 133. Günlük olarak fondöten¸ bb alışkanlığım fazla olmadığı için yüzüme nemlendirici sonrası t bölgesine bunu uyguluyorum ve birkaç saat parlamayı önlüyor ama kapağı çok dandik çantanın içinde kırılıverdi. 🙁

 134. Herkesin bayıla bayıla kullandığı fakat benim bir türlü kendisine ısınamadığım pudradır. Çok ince bir yapısı olduğunu düşünmüyorum. Kuru bir cildim olması sebebiyle sadece göz altlarımı sabitlemek için pudra uyguluyorum fakat bu pudrayı uyguladığımda bende cakey face denilen olay meydana geliyor. Ayrıca gözümün altı olduğundan daha pütürlü gözüküyor. Sebebini bir türlü anlayamadım. Bu pudra konusunda benimle aynı görüşte olan cicişlere Nars’ın Crystal Transparan Pudra’sını gözüm kapalı öneririm.

 135. yaz aylarında birbirimize sık sık eşlik etmemize rağmen benzer bir performansa sahip doğal içerikli mineral pudra bulduğum anda şutlayacağım pudra.kullandığım mat bitişli bb cream sayesinde kışın ekstra bir pudra katmanına gerek duymuyorum. fakat yazın dünyanın bütün matlaştırıcı bazlarını da kullansam¸ en mat bitişli bb cream’leri¸ fondötenleri de sürsem 50 derecelik izmir sıcağında disko topu gibi parlıyor yüzüm. rimmel london stay matte’ın kesinlikle bu parlamayı önlediğini söyleyebilirim. üstelik en sıcak günlerde birkaç kez tekrar etmek zorunda kalmama rağmen cakey de durmuyor bende. rengi de cuk oturuyor.gelin görün ki¸ içeriği iğrenç¸ içeriği berbat. paraben mi ararsın¸ petrol türevi mi ararsın¸ çeşit çeşit silikon mu ararsın¸ ne ararsan var. kimyasal atık deposuna suratımı sokmuşum gibi hissediyorum. eve gelsem de yüzümü yıkasam diye sabırsızlanarak geçiyor günlerim. kendisiyle ilişkime bu yaz bir son vermeyi düşünüyorum kısacası.

 136. Pudra sevmeyen biri olarak rimmel london stay matte 001 yani transparan olanını aldım ve fiyat kalite olarak tercih edilebilecek bir ürün olduğuna karar verdim t bölgemde oluşan parlamayı gün boyu sabitleyebilmiş ve kalıp gibi bir görüntü de oluşturmamış başarılı pudra.

 137. Çıktığım seyahate makyaj malzemelerini evde unutmuş ve dehşete kapılmış birisi olarak¸ watsons’a dalıp transparan olanını aldığım pudra. Kasaya gittiğimde 1 alana 1 bedava diyerek 2.yi elime tutuşturdular. Normalde loreal true match kullanıyorum ve bunu ilk kez kullandım. Yapısını çok beğendiğimi söylemeliyim. Sabitleme ve matlaştırma iyi. Parlamayı engelliyor ve cakey görünüm yok.

 138. Beğenmediğim pudra. Bir kere kapatıcımın rengini koyulaştırıyor¸ en büyük sıkıntısı bu bence. T bölgemi sabitlemekte de oldukça başarısız. Arada bir elim gidiyor kullanıyorum fakat bittikten sonra almayı düşünmüyorum.

 139. Rimmel london stay matte pudra 20 tl den 13 tl ye düşmüştü. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Zaten çok bir beklentim yok kendisinden. Pudramın üzerine sadece yağlanan t-bölgeme uygulayacağım¸ umarım parlama konusunda işe yarar. edit: bu sabah ilk kez kullandım. ben makyajımın en son adımında bunu sürdüm. makyajı tutsun ve mat bir görünüş versin diye. zaten sürer sürmez cildinin gerildiğini hissediyorsun. bu hissi¸ benim gibi yağlıya dönük karma ciltliler çok seviyordur eminim. sabahtan sürmüştüm şuanda hala parlama yok cildimde ayrıca cildime dokunduğumda kadife gibi yumuşacık bir his bırakıyor . bendeki rengi 05 silky beige. transparan olanını elimde denemiştim bana biraz açık kalmıştı.her ne kadar transparan denmiş de olsa¸ beyaz tenli ya da açık kumrallara uygun bir ton o. esmerlerde açık kalıyor.

 140. Ben bunu yıllarca kullandım¸ makyajdan zerre anlamadığım yıllardan beri 4 kutu falan bitirmiştim ama hiçbi zaman fondöten kullanmiyordum¸ sadece Garnier roll on gozalti kapatici ve üstüne tüm suratıma bu. Çok güzel gösteriyordu yüzümü¸ bisuru pudra denedim bukadar mutlu olduğum başkası olmamıştı. İki yıldır kullanmıyorum¸ bugün tekrar aldım bakalım yanlış mı hatırlıyorum¸ editleyecegim.

 141. Bugün 3. Kutusunu aldığım pudra. Ben hep 001 transparan rengini kullandım. Başka markalardan denemediğim için versus yapamam ama benim makyajım için gayet yeterli bir ürün. Seviyorum 🙂

 142. Tekrar aşık oldum¸ kadife bu ya¸ un kurabiyesi gibi gelmedi hiç¸ gerçekten ince geldi¸ ve sungerle kat kat sürdüm kek olmak için¸ yok. Cici bu bildiğiniz. Sexy mama çok kötü geliyor bana ama bu çok daha farkla alır. Ambalajı gördüğüm en boktan ambalaj her zamanki gibi. Ama yapı benim özellikle kuru kısımlarıda cakey durmadı¸ puturlenmedi¸ deli gibi mat mi bilmiyorum ama kadife gibi. Tekrar aşk yaşıyorum. Açıkçası baya korkmuştum ki pudralarin çoğu bende iğrenç duruyor. Bende transparan rengi var¸ bence çok renk vermiyor. Müthiş. Yapısı kesinlikle ince ve yumuşak. Bana loose powder gibi bir bitiş sağladı. Ama yağlı ciltlerin matlasmasini gün içerisinde yeniden uygulanırsa sağlar. Üst üste uygulaninca ağır durmadı.

 143. Sivilce yapıyor denildiğini duyduğumda vazgeçmiştim. Essence’ınkini mi alsam acaba transparan pudra alacaksam diye düşünmüştüm. Essence’ınki olmadığından bunu almak zorunda kaldım yine. 3 gündür kullanıyorum. Parlaklığı önlemede iyi. Sevdim. Sivilce yapmadı şu an yüzümde umarım hep böyle gider. Kendisini sevdim çünkü. Bir de aldığım ürünü bitirmeden atınca çok üzülüyorum.

 144. yağlı cilt mağduru olarak sabah uğraşıp yaptığım makyajın öğle arasında parıl parıl parladığını artık görmeme güzelliğini bana yaşatan¸ sevgililer günü indiriminde 12 tl civarında aldığım transparan pudram. kokusu mis gibi¸ sanki nivea cold krem anne eli kokusu gibi. 🙂 ambalaj dandikliği konusunda henüz pek bir şey yaşamadım¸ sadece üstündeki gümüşi yazı hafif hafif silinmeye başladı.

 145. transparan pudra arayışımın başlarında bloggervlogger’ların övgüleri sayesinde dikkatimi çekmiş ve makyaj çantama girmiş pudradır. bende sivilce yapmadı veya herhangi kötü bir reaksiyon göstermedi. cildim için yazın yağlıya¸ kışın kuruya dönen karma diyebilirim. bu pudrayı cildimin kuruya dönük olduğu zamanlar uyguladığımda “bakın¸ ben pudra sürdüm!!” diye bağırdı ve cakey görüntü nedir öğrenmemi sağladı. ürünleri çöpe atmayı sevmediğim için cildimin nem oranının yüksek olduğu zamanlar kullanarak değerlendirmeye çalışırım ama kesinlikle tekrar alacağım bir ürün değil. şahsi fikrim ise uygun fiyatlı oluşu nedeniyle yağlı ciltler deneyebilir¸ kuru ciltler koşarak kaçsın.edit:imla

 146. İndirimden 9¸30 tl’ye aldığım ve çok beğendiğim pudra. Face and body fondötenim T bölgemi çok parlattığı için T bölgeme uyguluyorum. Oldukça memnunum¸ zaten rimmel London markasının aşığıyım. 🙂 bazen de göz kapağıma far öncesi baz olarak uyguluyorum¸ bence farın kalıcılığını arttırıyor Ve rengini daha çok ortaya çıkarıyor. Bir de saten rujlarımla birlikte kullanarak rujumu matlaştırıyorum. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim¸ kapağını her açtığımda koklamadan uygulamaya geçemiyorum. 🙂

 147. Karma cildime rağmen yüzümde 3-4 saate yakın kalabilen¸ fiyatına göre çok çok başarılı bulduğum pudra.

 148. Transparan olanın bile ufaktan bir rengi olan pudra. Pudra pudra durmaması için az sürmeye çalışsam da fazla olduğunda nemli süngerimle üzerinden biraz geçiyorum¸ hem daha canlı duruyor cildim hem kalıcı oluyor. Yalnız gerçekten cildi kurutmaya çok meyilli bir pudra. Ayrıca ambalajını beğenmiyorum çok basit duruyor. Kokusu çok tatlı ve pudraya dokunduğunuzda böyle yumuş bir his geliyor

 149. bir fondotenim vardı maybelline pudrayla kullanırken burnum çenem hep yağlanıyordu.pudram bitti bu pudrayı fondotenimin üzerine sürmeye başladım.bildiğiniz artık yağlanmıyo t bölgem.herkese öneririm <3

 150. sözlükte görüp aldığım¸ hoş duran¸ ama kesinlikle direkt cilde sürülmemesi gereken pudradır. çünkü acayip derecede kurutuyor. nemlendirin¸ fondöten sürün vs öyle kullanın. çok doğal bir duruşu var. ciltle çok güzel bütünleşiyor. fırçayla uyguluyorum ben. ha bi de indirimde alın :):)

 151. Transparan olanı var elimde. Çok seviyorum kendisini bazen eyeliner altına gözüme bile sürüyorum. Bu sefer renklisini alacağım bakalım hadi hayırlısı 🙂

 152. Essence all about matte bulamayinca onun yerine aldığım transparan pudra. Gayet başarılı tenle uyumlu ve goz alti kapaticisini sabitlemek icin ozellikle kullandığım tatlış pudram. Essence’i aratmadı.

 153. Uygun fiyatlı¸ her gün kullanmaya rağmen çoooooook uzun zaman götüren¸ ciltte belli olmayan¸ sadece parlamayı alan¸ en sevdiğim pudram.

 154. içerisinde silikon bulunduğu için kullanmayı tercih etmeyi düşünmediğim pudra çeşidi. bunun yerine the balm’dan sexy mama alın hem içeriği temiz hem de aynı işlevi görüyor.

 155. ve ilk paketini bitirdim.. gerçekten çok güzel bir pudra. bırakın uygun fiyatlı pudraları¸ bence piyasadaki pahalı olan pudraların çoğundan daha başarılı bir ürün.ürünün herkesçe en sevilen yanı herhalde incecik bir yapısı olması. evet o kadar ince bir yapısı var ki üst üste kat kat sürdüğünüzde bile yüzünüzü un kurabiyesine çevirmiyor¸ doğal cilt görünüşü gibi bir bitiş sağlıyor. evet belki kalıcığı muazzam değil¸ öyle tüm gün yüzünüzü sabit tutmuyor ama normalde pudra tazelediğinizde olan o görüntüyü vermiyor¸ kafanız rahat tazeleyebilirsiniz.içinde minnak minnak simler var ama o kadar minnaklar ki ben pudranın bitmesine yakın çok yakından incelediğimde fark etmiştim yani¸ görünmüyor kesinlikle simli durmuyor.paketinin dandikliğine gelince¸ valla bir kutusunu bitirdim¸ bunu sürekli evdeyken kullanmadım neticede¸ gittiğim her seyahatte makyaj çantamın içindeydi¸ hiçbir şey de olmadı kendilerine.bu fiyata piyasada daha iyisini bulamazsınız. en azından bir şans verin bence¸ beğenmeseniz bile uygun fiyatlı olduğu için içiniz yanmaz o kadar

 156. compact pudra süngeriyle uygulandığında ciltteki parlamaları engelliyor ve cildi daha pürüzsüz hale getiriyor.

 157. Tam beş yıldır silky ve warm beige versiyonlarını severek kullanıyordum. Bu süre zarfında elimde olan mac studio fix’e bile elim gitmiyordu sonradan makyajımın çok cakey durduğunu anlayana kadar. En az üç pudramın kapağı kırıldı yine de vazgeçmemiştim. Artık kendime yakıştırmasam da o yumuşacık dokusunu¸ yüzümü rahatsız etmemesini özlüyorum.

 158. Hayatımda gördüğüm en dandik ambalajlardan birine sahip olan pudra. Transparan pudra modası patlak verdiği dönem almış ama kullanmamıştım. Sonrasında kullanmaya niyetlenmiş ancak içindeki küçük simler yüzümde acayip belirgin durduğu için kaldırmıştım. Geçenlerde tesadüfen gözüme ilişti. Ben de göz altlarımı sabitlemek için deneyip performansından memnun kalınca başka bir ürün bulana kadar kullanayım dedim¸ nasılsa bitmeyecek. Bugün makyaj malzemelerimi temizlerken sıra bu pudraya geldi. Üzerine hafifçe bastırmamla kapağın ortadan ikiye ayrılması bir oldu. Pudra da elimden kayıp takla atarak şov yaptı bana sağolsun Daha önceki girdilerde dandik bir ambalajı olduğuyla ilgili yorumlar görmüştüm ama bu kadarı bana da sürpriz oldu. Neyse¸ pudranın kendisine bir şey olmadı. Kapağı da yapıştırdım kullanacağım. Ama bir sonraki kazadan sağ çıkamayacak gibi bir his var içimde…

 159. Herkes bu pudranin herseyine sövse de¸ benim yıllar yili sanırım 4-5 adet bitirdiğim pudra.En az 10 farklı pudram da var. Bak dikkatini çekerim. Bence karsilastirildigi sexy mamadan çok daha ince ve güzel yapılı. Gözaltı kapaticisini günlük olarak güzel sabitliyor. Hani gündelik dandik makyaj pudram bu benim. Seviyorum keratayı. Pürüzsüz yapıyor teni de. Çok kalın yapılı kesinlikle değil. Bencr Drugstore ürünlerde en kompakt gözaltı sabitleyicisidir. Yıllar yılı da makyajdan bok anlamadığım zamanlarda da bunla sabitliyordum kalıcılık için. O zamanlar da Garnier roll on ile kullanıyordum. Hiç çizgilere dolma yaşamadım. Tekrar altını Çizerek söylüyorum benim 4-6 arası her Gözümün altında derin cizgilerim var. Böyle katanma çizgisi gibi de değil. Yaşlı gibi. Ben bunun kesinliklle pudra pufuyla kullanılması taraftarıyım. Gozenek bazı sürülmüş gibi oluyor.

 160. Çok severek kullandığım pudra. ancak benimki azaldıkça taşlaşma yapıyor bunun önüne nasıl geçebilirim merak ediyorum

 161. Oluşturduğu cakey görüntüyü üstüne bi fıs gül suyu sıkarak aldığım¸ rimmel london ın uygun fiyatlı pudrası. Yapısından falan hiç hoşlanmıyorum. Toz toz durması ayar ediyo beni. Ama daha deseni bile bozulmadığı için atmaya falan da kıyamıyorum. Gül suyu güzel bi çözüm oldu şimdilik. Aklınızda bulunsun.

 162. transparan olanını severek kullandığım pudra. övüldüğü kadar var bence gerçekten de çok hafif bir yapısı var¸ matlaştırmada da epey başarılı. bu üründen başka pudra kullanmadım henüz¸ çünkü bütün ihtiyacımı karşılıyor. fiyatı da uygun daha ne olsun. ancak bir dezavantajı var ki ambalajı çok ama çok uyduruk. kapağı her yerinden kırılıp parça parça dökülüyor. şu an elimdeki ürünün kapağının kenarlarının yarısı resmen yok¸ oradan hava alıp duran ürün süratle kurumaya yüz tuttu tabi. makyaj çantamda minik mika parçaları buluyorum kendi kendine mi parçalanıyordur nedir anlayamadım. ama fiyatı uygun olduğu için ve güzel bir ürün olduğu için bu dandik ambalajı görmezden geleceğiz artık.

 163. az önce deneme amaçlı tüm yüzüme uyguladım ve şu an küçük tatlı eğlenceli bir disko topuyum. daha da elime alıp mıncıklamadan bi şey almam. bi de 20 teeeleeeye aldım ben bunu düşünün acımı. not: gündüz daha az belli olsa da gece hâlâ küçük tatlı eğlenceli bir disko topu olduğumu düşünüyorum. bu ek sadece bilgilendirme amacıylan yazılmıştır.

 164. Zamanında çok övülüp şişirilen ve benim de birçok kişi gibi gidip aldığım¸ bir türlü bitmeyen pudra. İki senede ortasında beş kuruşun yarısı kadar genişlik açılabildi anca. ince yapılı değil evet¸ ancak öğrenci bütçesine uygunluğuyla bir klasik¸ sanki ailemizden biri Daha iyi icerikli pudralara bakılabilir bana kalırsa. Bunun bitmesini bekleyeceğim tabi. İnşallah mezarıma götüreceklerim arasında olmaz. (bkz: yazarların mezarlarına götürecekleri şeyler )

 165. Çok büyük heveslerle aldım ancak gidip kendime koyu olan rengini almışım ve yüzümde bariz bir şekilde turuncu durdu. Hayır sorun sende değil bende stay matte. Sanırım transparan versiyonuna da şans vereceğim.

 166. Cakey durabilen fakat bence çok güzel kokan pudra. Fiyatına göre abartı sürülmediği takdirde gayet iyi iş görür ama makyaja ilk başladığımda ne kadar çok sürersem parlamayı o kadar uzun süre önler sanıp delice çok sürmüşlüğüm var bunu¸ böyle burnuma dokunsan eline pudra gelir¸ düşünemiyorum görüntüyü.

 167. İlk pudram l’oreal true match ti. Ben ona cakey diyordum fakat bu ondan beter çıktı. Büyük umutlarla almıştım ama pek sevemedim. Yani yüzümün bir tarafına l’oreal bir tarafına bunu uyguladığımda fark bariz ortada bu çok daha cakey duruyor. Ben transparan olanını aldım aslında çok transparan takıntım da yoktur fakat transparan olmasına rağmen ürünü uyguladığım taraf bariz şekilde beyaz. Çözemedim yani hala. Onun dışında ambalaj inanılmaz dandik asla çantama atamam. Kokusu güzel. Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı belirdi yine karşımda 10tl gibi bir fiyata almıştım

 168. çok çok severek kullandığım kullanmaya başlayınca başka bir mat pudra aratmayan üründür. her cilt tipi için uygun olacağını düşünüyorum çünkü cidden yapısı çok ince ve pudranın hakkını veriyor. benim cildim yağlıya dönük karma bir cilt olduğu için gün içinde fazladan birkaç kere uygulamam gerekiyor ama kuru ciltler için böyle bir problem olacağını düşünmüyorum . kesinlikle denenmesi gereken bir ürün

 169. transparan seçeneği ile göz doldursa da övüldüğü kadar iyi bir pudra değildir. İlk uygulamada beklentiyi karşılar ancak ilerleyen zamanda tazelenmesi gerekmektedir. Sürdükten kısa süre sonra ciltte parlamalar başlıyor malesef. Fiyat performans ilişkisi indirim dönemlerinde tatmin etse de normal fiyatı için o performans yetersizdir.

 170. uzun süren gözlemlerim sonucunda¸ cildimdeki yağ butonlarının sebebi olduğunu fark ettiğim üründür. bunu fark ettikten sonra bıraktım yavaş yavaş yağ butonlarının geçtiğini görüyorum. aynı zamanda gözenek yaptığını da düşünüyorum ama bu konuda kesin bir yargıya varamadım. seni çok seviyordum sen neden bana bele yaptın

 171. watsons indirimiyle sadece 10 tl ye aldığım pudra. Yüzümde kalıp gibi bir görüntü bırakmadığı¸ parlak göstermediği için yeniden alma sebebim olacak gibi duruyor şimdilik.

 172. True match pudramdan sonra aklımda essence ve bu vardı. Gaza gelip bunu almıştım. Ama bu nasıl bir cakey durmadır. Fondötenimin o canlı o ışıl ışıl görünümünden eser bırakmıyor desem yeridir. Bendeki transparan olanı ama asla beğenmedim. Elimdeki birkaç ürünle daha beraber hibe edicem büyük ihtimalle.

 173. hayatımda bundan başka pudra kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum ama bir yerde okumuştum bu pudrayı diğerlerinden daha az kullanmak yetiyormuş yoksa yüzünüz un kurabiyesine dönebilirmiş. beğendiğim pudradır.

 174. kokusu güzel ama benim için sınıfta kalan bir ürün oldu. Sadece cakey durmasıyla değil benim T bölgemde (karma bir cilde sahip olmama rağmen) olan bütün fondöteni de nasıl olduğunu anlayamadığım bir şekilde süpürdü. sildi. beni üzen pudra.

 175. Bu pudrayı herkes övdüğünden ben de üç tane stokladım görür görmez. Eve gittiğimde¸ yüzüme sürdüğümde abartısız pudra şekeri dökülmüş kurabiye gibi oldum. Ayrıca ambalajı da küçükken mahallenin tüm kızlarıyla en yakın japon pazarından kuaförcülük oynamak için aldığımız pudraların ambalaj kalitesiyle neredeyse aynı .

 176. Benim için¸pazarlanışının aksine¸ un gibi duran¸yoğun bir pudra.Ben de sevemedim.güneş koruyucu kullanıyorum¸yaglı duruşu icin biraz emilmesini bekliyorum.daha sonra bb krem ¸kapatici¸pudra kullaniyorum.simdilik mac studio fix powder+foundation kullaniyorum.epeydir de bitmedi.bundan sonrasi icin hayvan deneyi yapmayan bir firmaya ait hafif yapılı pudra önerilerine açığım.

 177. nedense bende hiç yoğun durmayan pudra. kış aylarında hiç ihtiyaç duymuyorum ama yaz sıcağı ile cildim parlama yapıyor. özellikle t bölgem neredeyse ıslak gibi gözüküyor¸ çok rahatsız bir durum.ten ürünü kullanmasam da (ki çoğu zaman kullanmıyorum) güneş koruyucu kremin üzerine geçiyorum.matlaştırması çok güzel¸ hafif duruyor cildimde hiçbir şey yok gibi.ama gel gör ki¸ hiç kalıcı değil. saat başı tazelemek gerekiyor ve ben tabiki yapamıyorum.matlaştıran ve kalıcı transparan bir pudra önerisi olan varsa harika olur ^^

 178. Bazen göz altı sabitlemek¸ çoğu zaman da rujun kalıcılığını artırmak ve matlaştırmak için kullandığım pudra. Göz altı için farklı bir arayış içerisindeyim şu sıralar.Kokusu hoş. Yapısı çok kalın değil. Fiyatına göre idare eder bence.

 179. parlamaları engelliyor evet. ama gerçekten cakey görünüme sebep veren bir pudra. sivilce yaptığını da düşünüyorum ben. aynı işlevli essence all about matt pudra bana daha güzel geliyor.

 180. Bu ürünün neden o kadar övüldüğünü anlayabilen bana anlatsın lütfen. Tamam parlamayı engelliyor ama resmen cildi donuklaştırıyor ve o istenmeyen pudralı görünümü veriyor. Asla doğal duruşlu bir pudra değil. Ben tavsiye etmem.

 181. o kadar övüldü ki 1 ay önce transparan olanını aldım. hiç memnun değilim. bunun nesini övüyorlar dedim. olmayan gözeneklerinizi bile gösterebilir. sürdüğüm an kapanmış bütün gözenekler ışıl ışıl. 1 aydır cildimde aşırı sivilcelenme var. sıcaktandır dedim hep ama burda ki yorumlara bakınca anladım ki sebebi bu arkadaş. 1 2 hafta kullanmayıp test edicem bakalım.

 182. Aylar önce cahilliğimden artı sözlük yüzünden -bakın yüzünden hayır sayesinde değil çünkü memnun değilim bu olumsuz birşey- aldığım pudra Yanaklar çöl benim surata kullanma şansım yok sadece kullanmış olmak için göz kapaklarına baz gibi sürüyorum matlık için Ya da işte ruj sabitlemek için kullanıyorum o kadar Hani çok ta matah değil benim için T bölgem biraz yağlı orda bile cakey de görünmüştü onu da bıraktım

 183. hem çok övülmesi hem de uygun fiyatlı olması sebebiyle aldığım ama memnun kalmadığım pudra. aşırı kurutuyor ve transparan olmasına rağmen sürülen bölgenin rengini aşırı koyulaştırıyor bende. bunun yerine bulursanız essence’in pudrasını ya da nyc’ nin transparan pudrası bende daha kullanılır oldu.

 184. Bende 006 Silky Beige var şahsen memnunum bende sivilcelenme yapmadı . Fondötenime çok güzel uyuyor. Pudraya iyice batırın ve üzerindeki ürünle yapın bütün pudralamayı. Tekrar tekrar ürün aldığınızda hoş durmayabiliyor.

 185. Bu üründen 2.5 adet bitirdim 3.sü artık taşlaştığından o yarım kalmış oldu. Cildim yağlı olduğu dönemler çok güzel kontrol altına alıyordu çoğu zaman yüzüme sadece bunu sürüyordum arada bir tazelemek gerekiyordu bende. Tekrar ihtiyacım olursa transparan olanı alabilirim fiyatı gayet uygun.

 186. 001 numarasını kullanıyorum bu fiyata bence gayet iyi iş çıkarıyor. Tabiki herkesin cilt tipi aynı olmadığı için beğenmeyenler de olacaktır çok beğenenler de. Benim cildime uyum sağladı. Yağlı bir cildim vardı¸ bunu kullandığım zamanlar parlamayi alip hoş bir doku bırakıyordu cildimde. Şimdi cildim cok kuruyor bir ilaçtan dolayı ama gerektiğinde guneş kreminin verdiği parlaklığı almak için cok az uyguluyorum hala memnunum.

 187. bir zamanlar etrafımdaki insanların övmesiyle birlikte gidip almıştım. baya baya kalın bir pudraymış meğersem benim cildimde kalıp gibi durdu ve cilt rengimle bütünleşemedi. o yuzden memnun kalamadığım pudra. mecburan memnun kalan arkadaşıma verdim. keşke memnun kalsaymışım fiyatı da çok uygundu.

 188. Bu ara başlık tekrar hortlayinca ve herkes yerden yere vurunca aylardır gram kullanmadığım pudrayi bi kullanayim dedim. Real techniques duo fiber setteki koca seyrek kıllı pudra fircasi ile kullandım. Vallahi cakey durmadi. Cakey dursa önce benim cildimde durur. Pudra pufuyla patlatinca cake oluyorum ama bu şekilde hafif bir duo fiber fırça sayesinde makyajı güzel sabitliyor. Bende transparan olanı var¸ yüzüme ek bi renk kattığını düşünmüyorum renkli olsa da. Ben çantamda pahalı makyaj malzemesi taşımaktan hoşlanmıyorum geriliyorum düşürürüm kırarım bok olur çalınır vs diye. Bu sebeple makyaj çantası pudram ayrıca pek beni yarıda bırakmıyor. Cildim karma kuru yanaklarım sürekli bi kuruma halinde t bolgemdeki yaglanmayi da normal bisekilde tutuyor¸ gün içinde ekstradan hiç tazelemesem de ara ara kafayı yiyip yeniden makyaj yaparsam o zaman kullanıyorum dışarıdayken. Ben seviyorum bence çok ağır değil hafif elle kullanıldığında. Yüzüme sivilce yaptı mı bilmiyorum. Herşey yapıyor zaten…

 189. Benim de uzun süre kullanıp sonra bir süre ara verdiğim¸ makyajda mat bir bitiş sağlayan pudra. Evet dozunu ayarlamak lazım yoksa un kurabiyesi görünümü kaçınılmaz.Bir de yazılanları okudum herkes çok övüldüğü için almış. Bence bu ürünü karma/yağlı cilde sahip olanlar sırf matlığından ve fiyatı da oldukça uygun olduğu için övdüler¸ sonra insanlar da ya inanılmaz yüksek beklentilerini karşılamadığı için ya da cilt tiplerine uymadığı için (kuru ciltlere asla gidecek bir ürün değil kendileri) hmmmsspf ppmmssf bunun neresi övülüyor ya hiç de güzel değil moduna geçtiler.Bence yağlı/karma ciltler için hala gideri var¸ ama daha başarılıları var be. Yemiyoruz artık doymuyoruz seninle stay matte bizimle deyılsın.

 190. Bu kadar övülünce öldü sandığım pudra. Son 7 yıldır pudra kullanmayan bünyeme 001 transparan tonunu cc krem ile kullanmak suretiyle azar azar sokacağım. Memnun kalırsam standı boşaltırım . Öyle de bi kadınım biliyor musunuz? Yalnız koskoca watsonsta transparan pudra dediğimde stay matte önerdiler iki satış danışmanı da. Rimmelden ekstra prim mi alıyorlar yoksa ürün sahiden şahane bi ürün müdür nedir?

 191. Gerçekten nasıl bu kadar seviliyor hala anlamadığım pudra. Evet fiyatı uygun ama gerçekten yüzde ağırlık yapan ve söylenildiği gibi yüzü öyle uzun süre sabitleyip harikalar yaratmıyor.Aldım bitiremiyorum¸ öyle çürüyecek.

 192. göz altımı şöyle sabitlesin¸ yanaklarımda böyle dursun gibi pudrayla ilgili yüksek beklentileri olan biri değilim. sadece yaz mevsiminde bb krem üstüne geçiyorum. terleyince çok fazla parlama yapmasın diye. onun için de gayet yeterli oluyor bu pudra. uygun fiyatıyla da bittikçe alınacak cinsten

 193. the balm sexy mama’yı bitirdikten sonra bir de bunu deneyeyim diye düşünüp aldığım pudra. bendeki transparan olanı. çok hafif sürüyorum ama “çok hafif”ten birazcık fazla sürdüğümde yüzümün gerildiğini hissediyorum¸ özellikle yanaklarımın. fazla tozlu tozlu durmuyor yüzüm ama geriliyor. bu arada paketinin içi değişti sanırım çünkü herkes çok çabuk açıldığından bahsediyordu ama bendeki sıkı bir şekilde oturuyor kapattığımda.

 194. bitirdiğim ve kullandığım ilk pudram. seveni çok bence çok cakey duruyor. sevip sevmediğim konusunda da emin değilim sanırım bidaha almam.

 195. İstanbul a yeni taşındım ve Ankara da asla ihtiyaç duymadığı m iki ürünle tanıştım . 1) saç spreyi 2) pudra çok acele aldım zamanım yoktu transparent rengini aldım. Bence makyajı güzel sabitliyor. İlk pudram kendisi ama tek sorun yer yer tortu gibi duruyor sonra makyaj istanbul neminde erimeye başlayınca düzeliyor. Kalıcılığı da güzel ben sevdim

 196. mat fondöten kullanıyorum ve üzerine bu pudrayı kullanınca fazla geliyor.ben artık sadece makyaj yapmayacağım zaman güneş koruyucumun üstüne sürüyorum ve vaat ettiği matlaştırmayı yerine getiriyor. izmir sıcağında dayanabileceği kadar dayanıyor…

 197. Evet parlamayı engelliyor ama biraz kalın bir yapısı var. Benim transparan pudradan aradığım makyajı iyi sabitleme ve ince yapı olunca benim için olmasa da olur bir ürün oldu. Yine de fiyat performans oranı oldukça başarılı

 198. bir klasik olarak yaz sıcağında makyajımı yaptıktan 1-2 saat sonra watsonstaki aynada karma cildime uyguladığım bb kremin (t bölgesi) yaldır yaldır parladığını görünce bu ne böyle diye tepki verip o anda direk almaya karar verdiğim¸ beni rl standına yürüten üründür kendisi. memnunum açıkcası.

 199. Ben bu ürünü seviyorum ama herkes sevdiği için seviyorum sanırım insanların yorumundan çok etkilendiğim için.T bölgemdeki yağlanmayı makyaj yaptığım an önlüyor fakat gün ortasında yine aynı derecede parlıyorum¸pudra sürmesem de aynı şekilde parlardı sanırım.

 200. Transparan olanını kullandım¸ cildim de yağlı ama öyle pütür pütür durmasından dolayı ablama verdiğim bir pudra. Kendisine puanım 10 üzerinden 5.5

 201. Bence bu ürünü benim gibi yeni başlayanlar almamalı biraz ucunu kaçırdığın an cakey görüntüsünü veriyor.Evet matlığı iyi ama kalıcılık konusunda çok başarılı bulamıyorum.nice göz altıcı kapatıcısına çizgilere dolmuyor dendi ama bu ürün kalın yapılı olduğu için çizgilere doldurduğunu düşünüyorum Neredeyse bitti sayılır ve ben dayanamayıp sexy mamayı denedim kızlar ne olur affedin

 202. Karma cildim için bu yaz kurtarıcımdi diyebilirim özellikle yazın t bolgemde fondotenden yarım saat sonra oluşan parlamayı matlastirmasi benim için gayet yeterli ben 20tl ye almıştım şuan memnunum ama bitince başka ürünlerde denemek isterim açıkçası

 203. ürünü watsonsdan bir alana bir bedava fırsatında aldım en açık rengini ona rağmen bir tık koyu geldi tamam onu aştık bir şekilde ama kullanmaya başladığımdan beri herkes çok makyaj yapmışsın demeye başladı :S ki yüzümde sadece bb olmasına rağmen¸ yüzüm çok parkadığı için almıştım pudrayı normalde kullanmıyordum ki makyaj yapmadım sanılırdı bu lafı pek çok kişiden duymak üzdü¸ hafif bir geçişi yok bana kalırsa matlığı mükemmel ama yakına gelince ben pudra sürdüm diye bağrıyor¸ karar sizin 🙂

 204. Ilk başlarda sivilce yaptığını düşündüğüm ama sonradan günahını aldığımı fark ettiğim transparan pudra. Tüm yüzüme sürmüyorum çünkü cakey görüntüye sebep oluyor¸ yalnızca T bölgesinde kullanıyorum¸ bir de göz altımı sabitlemek için. Kalıcılığı çok iyi olmasa da fiyatına göre çok iyi bir iş çıkarıyor.

 205. ben bu pudradan bir tane severek bitirdim. ama o zaman zaten cildim sorunsuzdu¸ yağlanma problemim yazın bile yoktu ve fondöten¸ bb/cc krem kullanmıyordum. sadece güneş kremi ve bu pudra. çok sevmiştim. bitince yeniden aldım¸ fakaaaaaat bu pudrayı ben nasıl bu kadar sevmişim? im-kan-sız! içeriği mi değişti ne oldu buna? yani böyle cakey duran¸ sürdükten yarım saat sonra parlama yapan başka pudra var mı? bildiğin suratımdaki cc kremi bile çamurlaştırdı. bakın tek başına kullanınca cakey¸ fondöten¸ bb/cc kremle çamurlu görüntü bırakıyor. kötü yaa¸ bildiğin leş. sakın almayın.

 206. essence’in transparan pudrasıyla arasında kalıp kendisini seçtiğim pudra. şimdi seçtim diyorum ama essence hala aklımda. stay matte evet güzel sabitliyor falan ama biraz kalın buldum¸ o cakey değidiğimiz görüntüye yakalanabiliyoruz. arayış devam etmekte.

 207. Fiyatına göre değerlendirilirse gayet başarılı. Uzunca bir süredir kullanıyorum ve çizgilere dolma sorunuyla karşılaşmadım. Tek eksisi¸ tazelemek gerekebiliyor.

 208. mükemmel diyemeyeceğim bi ürün. fiyat performans açısından belki çok uygundur ama gözaltı kapatıcınızın üstüne uyguladığınızda çizgilere dolmasına yardım eden bi pudra. yüze uygulamadığım için bi yorum yapamayacağım.

 209. 001 transparan olanına sahip olduğum pudra¸ kokusu tam bir bebek kokusu ama rahatsız edici düzeyde değil 🙂 Ambalajı tam kapanıyor ama kapak çatlama vs yapmaya çok müsait dikkat etmekte fayda var¸ watsonsta indirimli fiyatı 11.50₺ ve çoğu ciltle anlaşabilecek bir pudra sabitlenmesi t bölgesinde oldukça başarılı çok da bereketli bir ürün şans vermenizi öneriyorum cicişler

 210. fiyat performans açısından çok iyi bi pudra kızlar. ben transparan olanını kulanıyorum her cilt tipi ve tonu ile uyacağını düşünüyorum. bittiğinde aldığım tek makyaj ürünüdür. tek sorunum bu pudrayla kapağının dandik olması. rimmel duy sesimi düzgün bi kapak yap şu pudraya!!!! 🙂

 211. Kokusunu ağır buluyorum.Normal bir pudra. Bir daha almam sanırım. Pastel’in pudrasından çok daha memnun kalmıştım.Tanım: sıradan¸ yüzde beyaz beyaz kalabilen pudra.

 212. Sadece T bölgemde kullanıyorum gün içinde yağlamayi önlüyor ama kesinlikle Essence nin transparan pudrasini tercih ederim

 213. Nedense herkesin bayıldığı bir ürün fiyat ve performans ilişkisi açısından heralde.transparan olanını kullanıyorum bereketli bi ürün.Cildim karma¸ problemli bölgelerime sürüyorum.Normalde bu tarz pudralar gözaltlarını sabitlemek için de kullanılır ama bu ürünü gözaltlarınızdan uzak tutun derim.Pudranın adı stay matte peki stay mi evet ama nasıl stay.İlk iki saat cilt pürüzsüz sonra ciltteki yağ ile parça parça kuru çirkin bi görüntü.uçsa daha iyi.fondötenin kalıcılığını arttırmıyor.Akne yapmıyor fakat gözenekleri genişletiyor.Çok da gerekli bi ürün değil bence.Ama benim cildim gün içinde parlama yapıyor diyorsanız gün içinde çok hafif uygulamanızı öneririm.Daha çok yağlı veya iyi nemlendirilmiş karma ciltler için uygun.Watsonstan 18 tl ye almıştım

 214. Bir ciciş arkadaşımız sivilce yaptığından bahsetmiş.Ben bu pudrayı ne zaman kullansam alnında hiç sivilce çıkmayan madeleine’ın iki tane sivilcesi çıkıyor.Başka pudralarda olmuyor?Allalaaaa.normal ve kuru ciltteki etkilerini hiç bilmiyorum.Suç sende stay matte!Yağlıya dönük karma cildim var.Mat pudra dese de en fazla 4 saatin sonunda T bölgemde parlama yapıyordu.Ayrıca yere düşünce de çok çabuk kırılıyor.ve üstteki şeffaf kapağı çok dandik.Kaç kere iki kullanımda elimden düşüp kırıldın ey stay matte?:@arada uygun fiyatlı ürünleri sevsem de watsons boykotumdan dolayı yüzümde sivilce çıkaran pudrayı arayışa girmem!

 215. Yahu herkes çok güzel şeyler yazmıştı bloglarda vs. Gittim aldım denedim ben mi anlamıyorum bu pudra olaylarından yoksa gerçekten kötümüydü anlamadım. Seveni var sevmeyeni var. Kutusu baya dandik onu rahatlıkla söyleyebilirim.

 216. Yapısını beğendiğim¸ bende sivilcelenme yapmayan bir pudra lakin ambalajı gerçekten çok adi¸ üst kapağı hemen kırıldı. Ayrıca gün içinde tazelemek şart.

 217. Dünyanın en berbat pudrasıdır. Kim neden övüyor anlamış değilim. Kesinlikle transparan değildir. Fondöteninizin yapısını bozarak cakey görüntüye maruz bırakır. Aynı fiyata essence in transparan pudrası¸2-3 tl fazla öderseniz catrice in harika farklı bitişli transparan pudraları varken bundan uzak durun. Bebek pudrası bile bundan iyidir zannımca

 218. Herkesin cilt özellikleri farklı olduğu ve bir üründen beklentileri farklı olduğu için de beğenen veya beğenmeyenler de var. Ben beğenen taraftayım¸ yaz aylarında ten makyajı yaptığımda t bölgemi çok güzel sabitliyor¸ kesinlikle partlamıyor ¸ bazen biraz fazla kuruttuğuda oluyor. Sevilceye meyilli bir cildim olmasına rağmen ¸ sivilce yapmadı. Bunu sürdüğümde bir güzelleşiyorum ¸ normalde olmayan bir şey olduğu için seviyorum ben bu ürünü.:)

 219. Transparan olduğunu düşünmediğim sevmediğim pudradır kendisi.Sürünce azıcık fazla kaçırsan bembayaz hortlak gibi bir surat ve maske görünümü veriyor sürülen ten ürününün bütün güzelliğini alıp götürüyor tozutması da cabası

 220. Ilk başlarda harika gelse de uzun zamandır yüzümdeki ürünlerin yapılarını bozduğunu farkediyorum. Makyaj çantamda derinlerde bi yerlerde duruyor. Bitmesi 1 ömür sürer ki bidaha alacagimi zannetmiyorum.

 221. İlk kullandığım zamanlarda oldukça memnundum ama şu an taslasmis durumda olduğu için dolabimin derinliklerini boyladi. Taslasan pudralarla ilgili çözüm onerilerinizi bekliyorum 🙂

 222. ben de cakey bir görüntüye yol açmadı fakat matlaştırma özelliğini çok başarılı bulmadım. onun için belki biraz daha fazla uygulamak gerekiyordur. transparan gibi durmuyor gerçekten de rengi açısından ama ten makyajımın rengini koyulaştırdığını hiç gözlemlemedim.

 223. Uygun fiyatli gayet de tatli matlastiran pudra. Alirken renginden hic emin olamadim ama transparan gibi hic belli olmuyor suratta. Cok farkli bir ton olmadikca alirken renginden korkmaniza gerek yok. Bundan sonra hep bunu kullanmayi dusunuyorum.

 224. Sayisiz tukettigim¸ bende sivilcelenme yapmayan¸ cakey durmayan¸ ucuz bir urun. Tek kotu ozelliginin ambalaji oldugunu dusunuyorum.

 225. Büyük umutlarla almıştım fakat yüzümü ne kadar nemlendirirsem nemlendireyim¸ altına hangi fondöteni sürersem süreyim yüzüme çamur sürmüşüm gibi parça parça durdu. Biz anlaşamadık ama genel olarak memnun kalınan bir ürün¸ sorun bende de olabilir.

 226. transparan rengini kullandığım pudradır¸ sabitlemek için birebir. çok kullanıldığında göz altlarını çöle çeviriyor ve içindeki minik ışıltılar korkunç durmaya başlıyor dikkatli olmak lazım. gratislere gelirse bir tane daha alacağım (bkz: watsons boykotu )

 227. kesinlikle plastiği çok dandik. yani sadece bir kere elimden düşürdüm ve anında çatladı. ama fiyat performans olarak kesinlikle çok iyi. kesinlikte tozutmuyor.elimde maybelline 24 hours super stay pudrası da var ama ciddi anlamda tozutuyor. fakat stay matte öyle değil ben gayet memnunum. özellikle indirimdeyken gerçekten uygun bir fiyata geliyor. t bölgemde ki o yağlı görüntüyü kesinlikle kapatıyor. kendisini yanlışlıkla akan suyun içerisine düşürdüğüm halde gayet sapasağlam. swh. hemen kuru peçete ile kuruladım ve ta tam! eski haline döndü. hiç bir bozulma yok. o satten sonra benim için ayrı bir yer tutmaya başladı çünkü sakar bir insanım ve muhtemelen daha çok düşüreceğim. özetle¸ fiyat performans olarak gayet memnun olduğum pudradır.

 228. Makyajımın üzerine ne kadar az uygularsam uygulayayım cakey görünüm elde ediyorum. Kalın yapılı bir pudra. Parlamayı 3 4 saate kadar engelliyor. Bende 005 numaralısı var. Orta kapatıcılıkta bir ürün. Dışarıda bir iki saatlik ufak bir işim varsa ve makyajla uğraşmak istemezsem bu pudrayı sürüp çıkıyorum.

 229. mat görüntüden çok hoşlanan biri olarak¸ karma ciltliyken çok hoşuma giden bi pudra oldu. cakey görüntüye iki kat sürerseniz ulaşıyorsunuz evet yalan yok. transparan olanında gözüm var. ama iyice kuruya çalıyor yüzüm. fiyatı da ciddi anlamda uygundur ayrıca.

 230. transparan olanını kullandığım pudradır. burada bir cicişnün parfümü yapılsa kullanılacak kokular başlığındaki iletisinde bahsetmesiyle kontrol ettim¸ güzel bir kokusu varmış 🙂 paketi malesef dandik yani kırılmadı ama çatlak çatlak oldu üst plastiği¸ tam kapanmıyor¸ vs. çok övüldüğü ve fiyatı uygun olduğu için almıştım. denediğimde sevmedim ve 1 senedir makyaj çantamın derinliklerinde bekliyordu. birkaç ay önce makyaj düzenleyici aldım ve bazı sık kullandığım ürünleri masamın üstüne yerleştirdim. o sırada bu ürünü de kullanayım bitsin diye düşünerek (project pan mevzusundan esinlenerek) masamın üstüne koydum. şimdi sabahları makyajımı bitirdikten sonra rt duo fiber pudra fırçasıyla T-bölgeme uyguluyorum. fırça az ürün aldığından çok cakey durmuyor cildimde. yağlı T-bölgemde uzun süreli herhangi matlaştırıcı bir etkisi yok bence.. bunu bitirdikten sonra nars light reflecting pressed powder almak istiyorum.

 231. yüzde yok gibi durmayan kendini oldukça belli eden bir pudra. bu kadar sevilmesinin sebebini anlayamıyorum pek. transparan olanını dibini görene kadar kullandım. bence transparan değil¸ yalnızca ismi transparan.yoğun olduğundan göz altlarına kullanmak iyi bir fikir değil. yüzde de oldukça kalın gözüküyor ve makyajdan anlamayan biri bile kişinin yüzde bir şeyler olduğunu anlıyor. herkesin söylediği gibi kokusu çok güzel. fiyatı da iyi fakat benim için ikinci kez alınacak bir ürün asla değil.

 232. Drugstore ürünleri içinde transparan pudra olarak başarılıdır. Makyaj spreyi sıkılırsa üzerine çok iyi olur.hiç birimiz cakey görüntüden hoşlanmayız değil mi?

 233. sahip olduğum ilk pudradır kendileri¸ pudrayı sadece göz altımı sabitlemek için kullandığımdan dolayı gosh markasını prime’n set pudrasını aldığımdan beri kenarda öylece duruyor. arada elim gitse de genellikle gosh kullanıyorum. yine de uygun fiyatlı sıkıştırılmış pudralar arasında en iyisi olduğunu düşünüyorum.

 234. en iyi drugstore pudra olduğuyla ilgili söylentilere kapılıp %50 indirimle geçen yıl edindiğim bu ürün¸ benim için makyaj sabitlemede başarılı olmayan¸ karma-yağlı cildimde hem pullanma hem parlamaya neden olan¸ göz altı için çok kalın ve çizgilere dolan¸ üstüne bol parabenli içeriğiyle tam bir hayal kırıklığıdır. Gerçi şu ana kadar hiç bir pudrayla yıldızım barışmadı¸ hayatının pudrasını bulanları çok kıskanıyorum sözlük 🙁

 235. yağlı ciltlerin kurtarıcısı¸ drugstoreda en başarılı bulduğum¸ 3.sünü daha geçenlerde aldığım¸ fiyatına göre oldukça başarılı performansı olan gönüllere taht kurmuş sabitleyici pudradır. hafif bir yapısı var aynı zaman da hafif hoş bir kokusu da var. kısacası alın aldırın.

 236. Benim icin performansi buyukce bir “meh” olan üründür. Kaliciligi:meh. Mat tutma ozelligi:meh. Gorunum:meh. Bir de yarısına gelmisken taşlaşti. Fircaya alamaz oldum. Sungerle iyice bulayip oyle kullanıyorum artik. Firca ile uygulamadan daha başarılı sonuc veriyor. Bu gidisle bitiremeden atacagim sanirim.

 237. Ben de önceden nasıl beğenildiğine şaşıyordum¸ çünkü ben sürünce un gibi patiküllü görünüyordu. Uzun zamandır öylesine çekmecede bekliyordu. Yeni bir pudra fırçasıyla denediğimde neden bu kadar beğenildiğini anladım. Ama bu sefer çöpü boylayacak gibi duruyor. Çünkü Son bir iki haftadır alnımda pütürcükler oluştu. Fondöten kullanmıyorum ve kapatıcıyı alnıma hiç değdirmiyorum. Son zamanlarda yaptığım tek farklı şey bunu yeniden kullanmaktı. O yüzden bu üründen kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

 238. dün uzun zamandır duyduğum stay matte pudrasını aldım ve çok sevdim. günlük kullanıma uygun birazcık çok az ışıltısı olan bi pudra.

 239. insanların neden bu kadar çok sevdiğini anlamadığım pudradır. 14 yaşlarındayken bunun fondötenini kullanıyordum¸ çok mutlu olduğumu hatırlıyorum. çok sevdiğim bir youtuber olan nathalie paris’in önerisi ile gidip aldım ancak resmen nefret ettim. bir pudra insanı böylesine cakey gösteremez kardeşim. berbat yahu. insanların böylesine sevmesini anlayamıyorum açıkçası… çok fazla pudra denedim ve catrice’in pudralarının uygun fiyatlı pudralar listesinin başını çekeceğini düşünüyorum. p.s: holy grail pudram nars light reflecting pressed pudra.

 240. Rengini vermiyor diyorlar ama ben yüzü çok cansız bir beyaza boyadığını düşünüyorum sanki ölü gibi. Bb kremi sabitlemek için kullanıyordum yağlı görüntüyü alıyor ama kutusu çooook dandik üst kapağı kırıldı bile. Cruelty free mi bilmiyorum ama olsa da tekrar almam çok doğal durmadığını düşünüyorum.

 241. 1.5 senedir elimde bitmiyor arkadaşlar¸ bitmiyor. güzelliği konusunda bir yorum yapamayacağım çünkü kendisi aldığım ilk pudra. karşılaştırabiliceğim başka pudra yok ama memnunum. 2-3 saatte bir tazelemem gerekiyor.

 242. yazdım mı bilmiyorum ama cildimi cakey ve çok kötü gösteriyor¸ pul pul yapıyor. ben hiç beğenmedim¸ cakey yapmayan bi pudra bulduğumda çöpe atacağım

 243. 01 transparent olanını kullanıyorum çok memnunum. yüzü pudra pudra yapmıyor¸ çok ince buldum ben yapısını. Bazen sadece güneş kreminin üzerine uyguladığım bile oluyor.

 244. kuru bir cilde sahibim bu yuzden bu urun bende cok fazla cakey bir sonuc birakiyor. karma ve yagli ciltler icin ideal olabilecegi kanaatindeyim cunku urunun kuru bir yapisi var¸ sert dokulu.

 245. benim cildimle bütünleşmeyen transparan pudra.bahsedilen pul pul görünümü farkettim ki yapısı benim için ince değil. bu sebeple kullanamıyorum. Essence transparan pudra ile devam.

 246. karma cildimde cakey görüntüsüne sebep olan pudra. aynı şekilde göz altı kapatıcısının üzerinde uyguladığımda zaten çizgilere dolan kapatıcıyı daha beter yapıyor. içerisinde talc olduğunu aldıktan sonra fark ettiğim için elim pek gitmiyor ama kullanacaksam cildimi çok iyi nemlendirip sadece üzerine bunu sürerim. fondötenin üzerinde çok korkunç bir görüntüye sebebiyet veriyor zira…

 247. dakikalarca uğraşıp mor göz altımı mükemmele yakın kapatıp sabitleme amacıyla sürüp her şeyin içine eden pudra .bugün itibariyle çöp olmuştur kendisi.

 248. Bende de varmış bu.ama o kadar uzun süredir kullanmıyorum ki unutmuşum.elimin altında da değilmiş bu yüzden.geçenlerde buldum tekrar kullanayım diye önüme koydum.ve neden kullanmadığımı bir kenara attığımı hatırlamış oldum.Aşırı kalın yapısı var.aşırı yani.göz altlarımı sabitlemek için kullanıyorum ama ayrı bi katman oluşturuyo ve pütür pütür oluyo bi süre sonra.Göz altları için kullanıp da memnun olmayan varsa benim gibi w7 banana powder deneyebilir bunun yerine.

 249. İlk aldığım pudra buydu. Yeni makyajla ilgilendiğim sırada herkes bunu çok övüyordu. İçinde minik simler var ama belli olmuyor bence¸ bende cakey de durmadı. Ama bu pudra benim cildimi yağlandırıyor¸ normalden karmaya dönük cilt yapım var¸ essence’in pudrasını kullanınca böyle bir şey yaşamıyorum. Tanım:Cildi yağlandırmaya meyilli pudra

 250. Bende olumlu sonuçlar vermeyen pudradır.Özellikle göz altı kapatıcısını sabitlesin ve kapatıcının göz altı çizgilerine dolmasını engellesin diye transparan pudra almak istedim. Bunun da methini duymuştum¸ gidip aldım. Fakat!.. Kapatıcıdan sonra bunu bir uyguladım¸ yol yol çizgi oldu göz altım. Kapatıcıyla bile bu kadar dolmuyordu. Hani çizgilere dolması için üretilmiş bir ürün olsa yüzde yüz sonuç veriyor¸ mükemmel derdim. Ya cilt tipime uygun olmadı¸ ya yanlış zamanda yanlış şekilde uyguluyorum bilemedim. Ama bu kadar hayal kırıklığı yaratan bir ürün kullanmamıştım daha önce.

 251. İlk başlarda aşk yaşıyordum¸ her şey gayet güzeldi yağlı görünümü azaltması olsun kalıcılığı olsun. Benden kaynaklı bir sorun mu bilemedim ama son 1 aydır ne zaman kullanmaya kalksam aşırı cakey bir görüntü¸ ve ardından bb kremle birleşip çamurlaşan bir surat. Elimdekini bitirmeden yenisini almama hastalığım var ama uygun fiyatlı ¸ cildi kurutmayan¸ transparan pudra önerilerine açıgım.

 252. transparan rengi geniş ve büyük bir pudra fırçasıyla uygulandığında gayet pürüzsüz bir sonuç veren uygun fiyatlı bir pudra. benim yağlı cildimde parlamayı 5 saate kadar kontrol ediyor. üstelik pudralarla hiç anlaşamayan cildimde sivilce yapmaması sebebi ile yıllardır kullandığım bir ürün.

 253. Bir kere kullanmamla yüzümde iki tane büyük¸ iltihaplı ve acılı sivilce çıkartan pudra. Sivilceye meyilli ciltlere asla önermiyorum. Duruşu da pudra pudra.

 254. hakkındaki övgülere kapılıp aldığım ama ilk kullanımdan pişman olduğum pudra. toz toz duruyor yüzde.

 255. Trasparan olanını uzun bir süreden beri kullanıyorum. İlk sürdüğümde güzel bi etkisi var ama sonra yağlı cilde sahip olduğum için yüzümde fazla durmuyor. İlk pudramdı o yüzden bittikten sonra başka markaları denemek istiyorum.

 256. ilk kullandığım zaman çok memnun kalmıştım ama şuan nasıl memnun kaldım diye kendimi sorguluyorum. zar zor kapattığım gözaltımı sabitlesin diye umut ederken tam aksine tüm çizgileri ortaya çıkardı. yapısı da kalın geldi. sanırım bir daha kullanmam.

 257. ambalajı dandik ötesi olan transparan pudra. makyaj çantamda üstünde ağırlık bulunmamasına rağmen kapağı kırıldı yetmedi bütün çantaya pudra bulaştırdı. bunun haricinde kendisini alma amacım olan mat görüntüyü yeterli ölçüde sağladığı için en azından bitene kadar kullanmayı sürdüreceğim. aslında fiyat performans olarak oldukça iyi olmasına rağmen o dandik ambalajı yüzünden tekrar alma fikri tamamen çıktı aklımdan. umarım ilerleyen zamanlarda rimmel london formülü değiştirmeden nispeten daha dayanıklı bir ambalajla piyasaya sürer diyerek temenniyle noktalıyorum.

 258. Yağlı cilde sahip olmama rağmen hatta sivilceli bir yüzüm olsada sivilce yapmadı bende.Gayet başarılı üstüne üstlük uygun fiyatlı bir pudra.

 259. Abartmayı sevmem(!) Ama ben bu pudrayı cidden sevdim. Hem gramajı hem de işlevi cidden beni tatmin etti. Bence tek sıkıntısı ambalajı çünkü çok ama cok kolay açılıyor. Fakat fiyat performans açısından harika bir ürün.

 260. watsons boykotunda çok daha önce almıştım ama hala bitmedi. çok bereketli bir ürün¸ fardan önce baz olması için göz kapaklarıma da kullanıyorum bazen.yağlı cilde sahibim¸ performansı iyi ama daha önce essence in transparan pudrasını kullanmıştım.karşılaştırdığımda essence daha iyiydi bence. rimmel bitince essence alırım muhtemelen.

 261. Watsons boykotundan çok önce transparan olanını almıştım. Karma cilde sahibim ve bu pudradan hiç memnun kalmadım gerçekten. Yani parlama önlüyor mu evet ama ciltte duruşu o kadar kötü ki¸ üstelik ben pudra tazeleyen biri de değilim. Baking için de kullandım¸ tüm yüze de fırçayla uyguladım ama iki türlü de verim alamadım. Baking için kullandığımda aşırı derecede kuruttu gözaltlarımı. Yüzümün tamamında ise cakey bi görüntüyle karşı karşıya kaldım. (Pudra sürdükten sonra üstünden ıslak süngerle geçerim her zaman¸ buna rağmen) ayrıca burun kenarlarımdan yanaklarıma doğru parça parça bi görüntü oluşturuyordu. Kısaca kimseye tavsiye etmiyorum¸ zaten sadece watsonsta satılıyor bildiğim kadarıyla. Zaten  watsons boykotu

 262. 1.5 sene önce bitirmiştim şuan watsonstan alışveriş yapmadığımdan başka markalarınkini deniyorum ama o kadar da memnun kalamadım. bu ürün başka nerelerde satılıyor bilen varsa yazabilir mi?

 263. Karma bir cildim olmasına ve çok az alıp tüm yüzüme iyice dağıtarak sürmeme rağmen cakey bir görüntü yaptı. Boykottan bayağı bir süre önce almıştım ve ortası baya açıldı. Bereketli yani. Göz kapaklarımı eşitlemek için kullanıyorum sadece. Biiiiiit artık. Ha bu arada bendeki rengi transparan.

 264. takas yoluyla gelmişti bana. ilk pudram oldu kendisi. bi ürün bitmeden diğerine geçmeyi sevmediğim için elimdeki tek pudra da bu. düzenli kullanmasam da biraz dibi görünüyor. bence bereketli bir ürün. parlamayı önlüyor fakat bazen tazelemek için sürdüğümde alnımı pul pul yapıyor sanki yanmışım da soyuluyor gibi. fakat nemlendirilmiş cildime uyguladığımda bu sorun biraz daha azalıyor.bir de hafif uygulanmadığında un kurabiyesi gibi gösteriyor ben peçeteyle pıt pıt kurular gibi yapıp dengeliyorum.

 265. kuru cilde sahip olduğumdan pudra kullanmayı oldum olası sevmememe rağmen tamamen tüketim çılgınlığı ile bu ürünün transparan rengini göz altlarımı sabitlemek için almıştım. cildimi yeterince temizleyip¸ nemlendirsem de bu ürünle yıldımız bir türlü barışamadı. yağlı/karma ciltlilerin kesinlikle fiyat/performans olarak beğenebilecekleri uygun fiyatlı bir pudra olduğunu düşünüyorum¸ gramajı da oldukça fazla¸ bu da bir artısı zaten. kuru cilde sahip olup bu üründen memnun olan birçok insan tanıdım ama benim kullanma amacım sadece rujlarımı sabitlemek¸ üzgünüm 🙁

 266. Sabitlemesi iyi¸ Beyaz tenliler daha iyi sonuç alabilir diye düşünüyorum. Bunu söylelememin sebebi transparanda olsa beyazlık vermesi. Esmer birinin çok memnun kalacağını düşünmüyorum. Transparan olmasına rağmen pudra olduğunu anlıyorsunuz. Ama fiyatına göre gerçekten iyi bir ürün. Bir daha alır mıyım? Kesinlikle evet. Pudra görünümünü tam sevmesem de yaz aylarında benim gibi karma ciltlere kesinlikle gerekli olduğunu düşünmekteyim.

 267. ikinci kez dibini gördüğüm¸ yağlı cildimin yaz aylarında kurtarıcısı fakat kapağı aşırı dandik olan uygun fiyatlı transparan pudra.

 268. Çok önerildiği dönemde gidip almıştım.Evet¸ güzel bir matlık sağlıyor. Kalıcı. Ama bence tanecikleri çok büyük. Yine de güzel sabitliyor¸ lazımsa bakabilirsiniz.

 269. Ayarını tutturduğunuz sürece çok güzel bir pudra. Biraz fazla sürdüğünüz an kek gibi gösteriyor¸ bilmiyorum bir başkası yaşadı mi bunu bilmiyorum ama ben bundan sıklmıştım bir ara. Sonra ayarını tutturmaya başladım tabi. Bir sıkıntısından daha bahsetmeliyim ki ambalajı gerçekten çok kıytırık. Hala kullanabilecekken kapak kırıldı ve tuz buz oldu canım pudra..

 270. makyaj yapmaya ilk başladığım dönemde arkadaşım tarafından tavsiye edildiği için edindiğim pudra. adını o kadar yansıtmıyor ki ürün benim için¸ bir süre sonra cildimin yağlanmasının asıl sebebi olduğu fark edip için fondötenimi bu pudra ile sabitlemeyi bıraktım. makyaj yaptığım/kullanan kimsenin yaşamadığı bu problem sebebiyle kullanacaksam sadece gözüme sürdüğüm far bazını sabitlemek için kullanabiliyorum. 

 271. Resmen evladiyelik pudra. İnanın ne zaman satın aldığımı hatırlamıyorum özellikle yaz aylarında sürekli kullanmama rağmen hiç de öyle hit the pan durumu yaşatmadı. Cakey görüntü yaratmaması gayet doğal durması ve gün boyu parlamayı önlemesiyle benim de bir çoğumuz gibi gönlümde yer etti. O değil de  Açıkçası artık kullanmaya da korkuyorum doğrusu son kullanma tarihi varsa eğer çoktan geçmiştir.

 272. essence’in transparan pudrası bittikten sonra denemek için almıştım. ilk başlarda aramız gayet iyiydi fakat bence hiç denildiği kadar ince bir yapısı yok. O ‘cake’ görüntüden kaçamıyorsunuz. Pudra sürünce zaten o görüntü oluyor ama bu ürün fondötenide bozuyor bence. Göz altını sabitlemek için uygun bir pudra değil. Neyse bunları görmezden gelebilirdim ta ki yüzümde ağrılı ağrılı sivilcelere sebep olana kadar. Kullanmayı bıraktım¸ öylece duruyor. Daha sonra watsons ı boykot etmeye başladım¸ iyice soğudum. essence candır¸ başka heyecanlara girişmek gibi niyetim hiç yok. Kısacı beğenmedim¸ tekrar almam.(bkz: essence all about matt kompakt pudra)

 273. transparan olanını kullanmıştım bir alana bir bedava olayı vardı yazımı ve kısımı çok rahat geçirmiştim iki pudrayla ki ben çok pudra kullanan bi insanım. pul pul yapma olayı fondoten kaynaklı oluyordu mesela çok ağır yapılıysa direk toz gibi duruyordu hafif bb cream gibi ürünlerde bunu hiç yaşamamıştım bu arada aşırı dandik kapakları var ikiside makyaj çantamda ortadan ikiye kırılmışlardı bantlayıp kullanıyordum artı olarak durmadan açılıyor düzgün yerleşmiyordu son halleri nasıl değiştiler mi bir fikrim yok

 274. Elimde bulunan ilk ve tek pudradır. Zaten çok fazla pudra kullanan biri değilim¸ kapatıcıdan kapatıcıya değiştiği için bazen göz altlarımı sabitliyorum bazen de tüm yüzümü. Fiyatı da uygun¸ şimdilik gayet iyi anlaşıyoruz.

 275. Onca öneri¸ onca beğeni sonrasında aldım. Bir de o zamanlar indirimsiz almıştım bir tane pudra olsun bari elimde diye. Ya bunun yüzümü cakey yapmasına mı yanam ben¸ çabucak kırılıp dağılmasına mı¸ sivilce yapmasına mı yanam yoksa kendimi dağlara mı atam bilemedim…

 276. Watsons boykotunda olduğum için neredeyse bir yıldır yana yakıla özlemini çektiğim canıms pudram. Gerçi cf değil başka bir yer satarsa tekrar alır mıyım bilmiyorum. Cildim yağlıya dönük karma olduğu için her ne kadar mat kapatıcı ve ya fondöten kullansam da illa üstüne bir transparan pudra geçmem gerekiyordu. Fiyat performans oranından oldukça iyidi. Normal¸ kuru ve kuruya dönük karma ciltlerde kurak çöl görünümü verebilir. Bazen cakey de durabilir. Ama benim yağlıya dönük karma cildime iyi geliyordu 🙁 Yaşadığım şehirde rossman olmadığı için essence markasına da ulaşamıyorum. Yoluma şimdilik mac prep+prime transparent sıkıştırılmış pudra ile devam ediyorum. Cruelty free kaliteli transparan pudra bileniniz varsa¸ mesaj kutumu morartabilir ^^

 277. Karma ciltliyim. Yuzumu collere ceviren kek goruntusunun alasini saglayan pudra. Sadece gozaltimda kullanayim dedim orayi da grilestiriyor. Bi daha mi tobe tobbbeeee

 278. Tam bir fiyat/performans ürünü.Çoğu high-end pudradan daha kaliteli¸t bölgem 3-4 saatte bir yağlanır sürekli pudra tazelememe rağmen¸bu süreyi biraz daha uzattı.1 tanesinin dibini gördüm¸2.sini kullanıyorum.Memnunum.

 279. iki hafta çok severek kullandığım¸ iki haftanın sonunda kapağıyla beraber çok kolay şekilde kırılmasıyla başka pudralara yelken açmak durumunda bırakandır.

 280. Ambalajının dandikliği hariç çok güzel bulduğum ürün. Bir kere kokusu muhteşem kurabiye gibi kokuyor. Ben t bölgeme ve göz altlarıma uyguluyorum yanaklarım zaten kuru olduğu için oraya uygulama gereği duymuyorum ve sonucundan da memnunum. Yüzümde pudra pudra gibi durmuyor doğal duruyor ben severek kullanıyorum.

 281. Göz altıma sürdüğümde kapatıcıyı sabitlemek için ne kadar az sürersem süreyim o cakey görüntüye engel olamıyorum ben mi beceremiyorum nedir anlamadım ki gerçi burnuma sürdüğümde de bir garip duruyor benim pek anlaşamadığım kullanmayı beceremiyor da olabilirim evet 😀 bir ürün memnun kalan bir ciciş hangi fırçayla ne şekilde kullandığı konusunda aydınlatırsa çok seviniriiim ziyan olmasın evde 🙁

 282. kullandığım en iyi transparan pudra. kokusu çok güzel¸ dokusu harika.uzun süre kalıcı bir ürün. Bir pudradan beklediğim tüm beklentiyi karşılıyor. cildi kurutmuyor. yağlı görünümü engelliyor. normalde 23-25Tl aralığındayken indirim dönemlerinde 12-15’e felan satın alabilirsiniz.

 283. çok fazla övüldüğü için dayanamayıp aldığım üründür efendim. fiyat performans açısından değerlendirecek olursam oldukça beğendiğimi söylemeliyim. özellikle sıcak yaz günlerinde cildi karma ya da yağlı olanlar için parlamayı önlemesi açısından ilaç gibi olacağını düşünüyorum.

 284. 001 numarasından çok memnun kaldığım¸ benim gibi aşırı yağlı cildi olanlar için biçilmiş kaftan denilebilecek ürün. yorumlara dayanarak aldığımda ambalajının kullanışsız olduğunu düşünmüştüm¸ ama o yönüyle beni yanılttı. sadece fırçam yahut süngerim nemli mi kalmıştı da o mu sbebiyet verdi bilmiyorum¸ yarıladıktan sonra taşlaşma oldu. ikinci pakette daha iyi anlarım sanıyorum nedenini.

 285. Göz altını inanılmaz grileştiren sanki yüzümü un kavanozuna sokup sokup çıkarmış görüntüsüne sokan beğenenlerin yapısı ince diyenlerin aksine suratı pütür pütür yapan pudra.

 286. Uygun fiyatıyla gönlüme taht kurmuş pudra kalp çok beyaz tenli değilim ama en açık rengini çok çok az uyguluyorum gün içinde tazelemememe rağmen cildim parlamıyor kış mevsimi falan demeyin akşam eve gelince suratından yağ damlayan bir insanım yaz kış 🙁 

 287. yıllar önce indirimden 12 lira gibi bir fiyata aldığım ve bana kalırsa fiyatının çok çok üstünde bir performans sergileyen pudra. makyaja yeni yeni başladığım ve dışarı çıkarken ”bir pudra sürer çıkarım” dediğim dönemlerde kendisi kurtarıcım olmuştu. benim gibi ultra yağlı bir cilde sahipseniz anlayacaksınızdır. :’) kalıcılığını çok da başarılı bulmadığımı hatırlıyorum¸ gün içinde tazelemem gerekse bile kesinlikle işimi görüyordu. yumuşak ve hafif bir yapısı var¸ fiyatı uygun ve un kurabiyesi görünümü yaratmıyor. bir de cruelty free olsa tadından yenmezdi.

 288. Kapatıcılık beklenmeden matlaştırma amaçlı kullanılacak fiyatına göre gayet başarılı bir pudra.Tek sıkıntısı ambalajı oldukça dayanıksız ve bi süre sonra kapağı kendiliğinden açılmaya başladığı için çantada taşımak biraz zor hale geliyor.

 289. Essence all about matt pudram yere düşüp kırıldı. Bi süre daha kullanmaya devam ettim ama yüzümde grileşme yapıyordu bence. Sonra onu atıp bu pudrayı aldım. Matlaştırması¸ kalıcılığı güzel. Sivilce yapmaması çok iyi benim için. Memnunum¸ rimmel london trendyola ve gratise de geldi bulmak kolaylaştı. İhtiyacı olanlar şans vermeli bence. İndirimde 13¸90 tl ye kadar düşüyor normal fiyatı 27¸90 tl.

 290. 001 transparent olanına sahip olduğum pudra. 2. kutumu kullanıyorum. cake durmayan¸ kapatıcı da olmayan¸ sadece yağlanmayı önlemek ve makyajı sabitlemek için kullanılabilecek uygun fiyatlı en iyi pudralardan bence. tek sorunu ambalajının aşırı dandik olması. kapağı her seferinde kırılıyor ben de bantla tutturmaya çalışıyorum. sürekli yanında taşımak isteyenler için çantanın tamamen pudra olabilme ihtimali çok yüksek.

 291. Herkes çok severek kullansa da benim pek sevemediğim bi ürün kendisi 🙁 cildimde muhteşem duran fondoten ve kapatıcımın üstüne onu uyguladığımda caaaağnım cildim portakal kabuğuna dönüşüyor. Gün içinde aşırı yağlanıyor cildim. Sanırım bu ürün benim cildimi pek sevmedi.

 292. Nedense bendeki parlamayı pek azaltamayan pudra. Daha iyisini ve yakın fiyatta olan bir başka pudra bilmediğim için uzun süredir kullanıyorum. Taşlaştı¸ dağıldı¸ kapağı aldığım gün ucundan kırıldı. Yeni pudra arayışım sürüyor

 293. Uzum bir süre kullandım hiç farketmeden ama bu pudra benim cildimi daha da yaglandiriyor gün içinde cicişler çok garip ama. Cildim aşırı yağlıdır revlon colorstay fondöten kullanıyorum belki fondotenle anlaşamadı bilmiyorum ama üzerine bu pudrayi gecmezsem baya uzun süre revlonun matligi devam ederken üzerine bunu gecersem anlik matlik verse de 2-3 saat sonra paril paril parlıyorum. Başka pudrayla denemek lazım tabi olayın sadece bu pudrada mı olduğunu anlamak için ama ben yazayım dedim

 294. Fondöten in üzerine kullandığım pudra. cildim yağlı olduğu için uzun süre sadece pudra ile lekelerimi kapattim. Ama Rimmel London Atay matte pudra bu görevi layığıyla yerine getirecek bir ürün değil. Fontodenin üzerine kullanıyorum¸yagli görünümden dolayı ya da koyu renkli fondotenimin rengini açmak için sürüyorum.

 295. Karma cildimi gerçekten daha da yağlandıran pudra. bilhassa t bölgem hiç olmadığı kadar yağlanmıştı bu pudrayı kullanırken. sonrasında nars’ın light reflecting pudrasına geçince pudra kullanmanın ne demek olduğunu anladım ve elimden tamamen çıkartmam hiç uzun sürmedi.

 296. Gosh markasının prime n set pudrasıyla tanışmadan önce aşk yaşadığım pudraydı ama goshdan sonra rimmelın göz altlarımı biraz grileştirdiğini farkettim. Grileşme kapatıcıdan kaynaklanıyor sanmıştım ama pudradanmış:( Gosh lütfen Türkiye’ye geri dön:(

 297. 2 sene önce watsonstan bir alana bir bedava kampanyasıyla almıştım. Birini ben kullandım¸ diğerini en yakın arkadaşıma verdim. Arkadaşımın cildi çok yağlıydı ve cildi tüm makyajı kusuyordu. Ben çok fazla kullanmama rağmen cildimdeki parlamanın geçmesi çok hoşuma gitmişti. Ama maalesef düşüp kapağı kırılınca tekrar almadım. Dolar arttı fiyat da arttı haliyle..

 298. fiyat performans olarak çok iyi olan makyajı çok güzel sabitleyen pudradır. çok hafif renk veriyor olmasını ben çok seviyorum. BB krem kullanınca özellikle hafif renk vermesi epey işe yaramakta.

 299. Bu üründen memnun kalamayan bir tek benim heralde. Bana yapısı çok kalın geldi bir kere. Ayrıca çok kısa sürelik bit matlik sağlıyor bende ve çok fena bir cakey görüntü veriyor. Cakey görüntü vermesinin nedeni yapısının kalın olmasından kaynaklı diye düşünüyorum.

 300. Bittikçe yenisini aldığım¸ fiyatına göre performansı gayet güzel bir pudra. Güzel sabitliyor¸ mimik çizgilerini azaltıyor. Yüzde kalıp gibi durmayan¸ hafif¸ ağırlığını hissettirmeyen bir pudra. Çok çok övülmesi üzerine almıştım¸ memnun da kaldım açıkcası. Yağ dengesini kontrol altına alması¸  benim gözümde kendisini ilk sıralara yerleştirdi. Güzel hafif de bir kokusu var¸ ben bayağı sevdim. 

 301. makyaj sabitlemekte başarılı ama içindeki küçük simler beni rahatsız etti.yüzü de çok kuruttuğunu düşünüyorum.

 302. 01 rengini bittikçe aldığım¸ bana kalırsa az ürünle sabitleme görevini çok güzel yerine getiren¸oldukça uzun süre giden pudra. Diğer cicişler de belirtmiş zaten o kadar başarısız bir ambalaj tasarımı var ki 1 ay önce aldığım güzelim pudrayı dalgınlıkla kapaktan tuttuğum için yere düştü ve paramparça oldu. Olsun seviyorum kendisini 

 303. yüzümü kek gibi yapmayan¸ sabitlemesi başarılı olan ve uygun fiyatlı transparan pudra. bu fiyata alınabilecek en iyi pudralardandır.

 304. Makyajı ilk yaptığımda göz altı kapatıcısını sabitlemek için kullandığım¸ gün içerisinde ise parlamayı önlemek için fırçayla hafiften gezdirdiğim pudradır. Sonrasında daha mı çok yağlandırıyor acaba diye düşünmüyor değilim. Damn yağlı cilt 🙁

 305. kullanmaya başlayalı iki gün oldu¸ bende transparan pudrası var. Cildim karma olduğu için sadece t bölgeme uyguluyorum¸ göz altıma henüz uygulamadım. T bölgeme de küçük bir fırçayla ve az miktarda uyguluyorum çünkü bu pudra çok ince yapılı olmadığı için cakey durmasını istemiyorum. Şimdilik memnunum iyi ki almışım dedim çünkü uygun fiyatlı. özellikle t bölgemin yağlanmaya başladığı yaz aylarında kullanmak keyifli olacak gibi. Kışa geçince performansında bir değişiklik görürsem yine buraya yazarım.

 306. Aşırı yağlanmalı geçirmemiş sadece biraz örtücülük sağlamış üstüyse sürünce kek görüntüsü devam ettiren bir pudra bence.T bölgem yağlıdır bana mı faydası dokunmamıştır pek

 307. Paketi çok kalitesiz olduğu için çantaya atmalık değil. Fiyat performans oranı gayet başarılı. Transparan olanını kullanıp memnun kalmıştım. Uzun sürede idare ediyor.

 308. Özellikle sıcakların başladığı bu dönemde ciltte parlamaların olmaması ve makyajın sabitlenmesi için birebir. Yapısı çok ince. Makyajın üstüne uyguladığımızda birçok pudranın yaptığı o kalıp görüntüsünü oluşturmuyor. 17 TL olan bir ürün için beklentilerin bence çok üzerinde.

 309. yüzünüzde ağırlık ve cakey görüntü oluşturmadan sabitliyor ve parlamayı önlüyor bence. ince bi yapısı var ama gün sonuna kadar kalıcı değil. yani o fiyata göre yine de çok başarılı bence¸ tazelemeniz gerekiyor tek eksi yanı bu benim için çünkü yanımda sadece ruj taşıyorum

 310. defalarca şans verdiğim ama asla anlaşamadığım bir pudra ( 001 transparent ) . normal ciltliyim¸ sıcak havalarda ve makyajımın daha uzun süre kalmasını istediğim günlerde pudraya ihtiyacım oluyor. sabitlemesi başarılı ama 2-3 saat sonrasında alttaki fondotenimi parçalamaya ve cakey durmaya başlıyor. ayrıca anlamsızca sarı renge dönüşüyo yüzümde. maalesef organizerımın en alt katına sürgün edildi

 311. ambalajı bu kadar dandik ürün daha görmedim. saf gibi iki tane almıştım ikisinin de kapağı her köşesinden kırıldı. ürüne gelirsek bence çok abartılan bir pudra¸ belki ben bu kadar mat ürün sevmediğimden olabilir ama ne zaman kullansam cildim kötü görünüyor. makyajsız cildimi beğenen arkadaşlarım bu pudra ile görünce cildin pütür pütür olmuş diyorlardı. ışıltılı cilt sevdiğim için golden rose’un meşhur primerı ile kullanıyordum. primerı sürdükten sonra ne kadar beklesem de yüzüm ıslak kalıyor belli ki bu yüzden fırçadan o ıslaklık pudraya transfer olup taşlaşmasına sebep oluyordu. 2. paketin dibini görmeden çöpe attım. flormar lose powder veya golden rose mineral pudra bu üründen daha güzel sonuç veriyor. ayrıca bildiğim kadarıyla golden rose hayvan deneyi yapmıyor. bu açıdan rimmel london tercih sebebi değil benim için.

 312. fiyatına göre alınabilecek güzel bi pudra fakat paketlemesi aşırı dandik olduğundan dikkat edilmesi lazım çantaya atılacak bi ürün asla değil.

 313. Beyaz tenliyim mac’te nc 10-15 arasıyım yüzümde kullandığımda tenimden koyu kalıyor maalesef. Göz altlarım ise genetik olarak koyudur. Kapatıcıyı grileştiriyor. Bunlar da yetmezmiş gibi ambalajı o kadar dandik ki her alışımda o kapak illa ki kırılıyor. iki kere kullanıp bitirmiş biri olarak söylüyorum çok beyaz tenliyseniz veya göz altlarınız çok morsa uzak durun..

 314. Uzun zamandır kullanıyorum. Cildim karma ve sabitlenen ürünler kullansam bile göz altımı ve t bölgemi hafif de olsa pudralamadan içim rahat etmiyor. Cildi kek gibi göstermeden matlaştıran incecik bir pudra. Fiyatı da uygun. Daha ne olsun…

 315. içeriğinde hem talc hem mica olan pudra. oldukça hafif bir yapısı var. renkleri arasında inanılmaz farklar yok¸ çok fazla renk veren bir pudra da değil. ben ilk makyajı sabitlemek için değil de¸ kompakt pudraları daha çok gün içerisinde makyajı tazelemek için kullanıyorum. yağlanan yüze ilk önce yağ emici kağıtlarla müdahale etmesem dahi bu ürün asla un kurabiyesi yapmıyor¸ ancak deli gibi de matlaştıran bir ürün değil¸ tekrar tekrar kullanmak gerekebiliyor¸ yine de kek görünüme sebep olmuyor. bence toz halindeki pudralar kadar gözenek görümünü küçültmüyor. sonuç olarak fiyat / performans değerlendirmesinde çok başarılı kalıyor.

 316. çok başarılı. uygun fiyatlı pudraların arasında fiyat/performans açısından en verimlisi. fakat çok hassas bir ürün¸ dikkatli kullanmanızı tavsiye ederim.