“Rimmel london provocalips likit ruj” için 24 yorum

 1. 730 make your move rengi benim hayatımın nude ruju oldu. gerçekten harika. çok kalıcı gün içinde sadece renksiz bir lipbalm yeterli biraz kurutuyor çünkü. lipbalm olmasa bile dudaklar yalanarak bile o kuru his yok olunabilir ki ben bu hareketi gün içinde istemsiz olarak sık sık yapıyorum ruj olsun ya da olmasın bu yüzden de normal rujlar hemen siliniyor. o kadar kalıcı ki ben akşamları çift fazlı göz makyaj temizleyicisi ile temizliyorum. gün içinde çok hafif dudağın iç kısımları silinebiliyor fakat rengi hafif olduğu için beli olmuyor. koyu renkli olan çeşitleri için bu biraz sorun teşkil edilebilir tabi.ayrıca ben bu ruju sevgili mavi sonsuzluk ile yaptığımız takas sayesinde edindim. kendisine tekrar teşekkür ediyorum 🙂

 2. Make your move rengine sahibim. Önce renkli kısmı sürüp üstüne parlatıcı tarafını geçiyorum. Parlatıcı kısmını sürmediğimde gün içinde dudağımda parçalandı ve iğrenç yapış yapış bir his bıraktı. Ama ikisini anlatıldığı gibi uyguladığımda gerçekten çok memnun kaldım. Yemek yememe rağmen hala dudağımda duruyordu. Rengi de gerçekten çok güzel şeftaliye çalan bir nude. Eğer benim gibi dudaklarınız koyu renkte ise ve o meşhur nude rujlar sizde ölü gibi duruyorsa bence bir şans verebilirsiniz. Tek dezavantajı ise gün içinde ıslak mendil ya da peçeteyle sileyim de tekrar tazeleyim derseniz epey zorlanır sonuç alamazsınız. O kadar kalıcı yani 🙂

 3. İlk çıktığı zaman instagram timelineımın %60ı bu ürünle doluydu.merakıma yenik düşüp koşup aldım.kırmızı olan bendeki.rengi çok güzel¸çok canlı bir kırmızı.ama sürdüğün an yapış yapış kuru bir his bırakıyor.mat ruj olarak kullanmak istiyorsun ama konuşurken dudakların biribirine yapışıyor.arkadaki glossuyla o his biraz kayboluyor ama e bu sefer de matlık kayboluyor.Velhasıl¸kalıcılık¸kurutma¸matlık konusunda pastel daylong kissproofun eline asla su dökemez.

 4. hiç memnun kalamadım bu rujdan kalıcılığını göremedim dudaklarımda yarattığı yapış yapış his ve sanki katman sürülmüş gibi duruşu beni aldığıma pişman ettirdi saolsun 🙁

 5. Kaliciligi gayet iyi olan urun¸ zor cikardim. Fakat 730 rengi bende ambalajdaki gibi kiremitimsi duracagina pembe duruyor kafayi yiyecegim. Gorsellere ekliyorum.

 6. dudaklara zamk gibi yapışan¸ sürerken çok dikkatli davranılması gereken ciddi anlamda kalıcı ruj. benim dudaklarımda hafif bir kuruluk yaptı ama çok sorun etmedim. sadece benim aldığım tonu fazla koyu ne bileyim doğal durmuyormuş gibi geliyor.

 7. Bende 420 numarası var çok tatlı bir kırmızı. Sadece bunu ve bi rimel kullanarak tüm gün çok canlı dolaşabiliyorum. Evet dudakta başlarda garip bir his bırakıyor ama bütün gün sapasağlam yerinde kaldığı için ve öpünce kesinlikle iz bırakmadığı için ben çok severek kullanıyorum. Ürün 20 lira ama şu an watsonsta yüzde elli indirimle 10 liraya düştü. Kesinlikle indirim zamanı herkes bi denemeli.Edit: benim için tek olumsuz tarafı çok kalıcı olduğu için sürerken aşırı dikkat etmek gerekiyor zira hata kabul etmiyor.

 8. aldığımdan beri başka hiçbir kırmızı ruja elimin gitmediği ürün. 550 play with fire var bende¸ koyu kırmızı. sürdüğünüz anda dudağınızda sabitlenen ve orada kalan bir ruj¸ bu sebepten çok dikkatli uygulamak gerekiyor veya dudak kalemiyle çerçeveledikten sonra da kullanılabilir. sonrasında ise bütün gün dudakta kalan bir ruj ne yaparsanız yapın yerinden oynamıyor. makyajımı günde yaklaşık 17 saat kullanan bir insanım¸ buna rağmen sabah sürüp çıktığımda yanıma almama bile gerek kalmıyor. ilk sürdüğünüzde 2 dakika kadar bir yapış yapış hissi var fakat sonra o da geçiyor. kesinlikle tavsiye ederim.

 9. Geçenlerde gidip 420 numarasını aldığım ruj ve şu ana kadar bu kadar kalıcı bir ruja rastlamadım gün boyunca bana mısın demedi. Sanırım dayanamayıp başka renklerini de alacağım. Yalnız sürerken dikkatli olmanızı tavsiye ederim çünkü gerçekten uyguladıktan sonra dudaktan çıkması oldukça zor bir ruj. Ben çıkarırken baya kazıdım resmen.

 10. Kalıcılığı çok iyi olan likit ruj.Pastelin likit kalıcı rujundan sonra garip geldi bana. Çünkü mat değil¸ çünkü glossuz kullanamıyorsun. Glossunu sürmediğin an yapış yapış his vermesi çok kötü ve o zaman çok da kalıcı değil. Ama glosla kullanınca efsana bir kalıcılığı var.Bir de konuyu bilen cicişler bana mesaj atarsa çok sevinirim. Diğer likit kalıcı rujlaraın üstüne(mac¸ pastel gibi) gloss sürünce hemen dudaklarımdan cıkıyor ruj. Bu ise tam tersi. Bu iş nasıl oluyor kızlar?

 11. böyle bir ruj yok arkadaşlar.gerçekten kalıcı.arkasındaki beyaz şey kötü kokuyor ama sürdükten sonra geçiyor.ben de 730 numarası var.ambalajında durduğundan dudakta koyu duruyor ama rengini yine de ben beğendim.sabah üni ye giderken sürüyorum akşam eve gelene kadar bozulmamış oluyor.indirimde her renginden alıcam kararlıyım!!

 12. bende üç rengi olan kalıcı ruj. Arkasındaki fixatörü ile rengini tüm gün koruyan¸ dağılmayan¸ bozulmayan bir ürün. nemlendiricisi sayesinde dudaklarınızda kurumuyor. ancak şöyle bir durum var. Fixatör kısmı kötü kokmaya başladıysa o ürünü atın çünkü maalesef ürün bözulmuştur.

 13. Kalıcılığı çok çok iyi olan ruj ama renk açısından çeşitliliği az. Bende 700 numarası var tam bir nude rengi biraz beni ölü gibi gösterse de başka rujlarla karıştırarak kullanmayı seviyorum. Benim için eksi yanı dudakta ki kusurları belli etmesi onun dışında severek kullanıyorum. Kalıcılığı çok iyi bir şeyler yiyip içerseniz bile sadece ortalardan biraz siliniyor o kadar.

 14. 730 numaralı olanına sahibim. rengi çok güzel ve ulaşılması pastel kalıcı rujlara oranla çok daha kolay. fakat sürdükten sonra arka tarafındaki parlatıcı ya da lipbalm ile üzerinden geçmeniz gerekiyor. üzerine bir şey sürmeyip mat kalmasını tercih ederseniz bütün gün yapış yapış geziyorsunuz. yani ya yapış yapış bir matlık ya da mat olmayan kalıcı bir ruj. tek dezavantajı bu bence. bu çok da önemli değil derseniz kalıcılığı harika. sabah evden çıkarken sürüyorum bütün gün ders anlatıyorum yiyip içiyorum ona rağmen gece makyajımı silerken çıkarmak için uğraşmam gerekiyor.

 15. Arkadaşlar çok acayip bir şey oldu. Make your move rengini satın aldım. Şeftali¸ pembe¸ kahve gibi tonları barındıran hoş bir renk gibi görünüyordu. Denedim ve bilin bakalım ne oldu. Tam olarak the balm charming. Yanlış anlaşılmasın bende de bu sonucu vermiş olabilir. Google görsellerde aradığımda bir kaç kişide böyle durmuş ama charming in hani muhteşem gül kurusu rengini verdiği bazı dudaklar varya google görsellere baktıysanız ne demek istediğimi anlarsanız. İşte make your move bende böyle durdu. Aylardır charmingi arıyorum ve bulamıyorum. Eğer benim gibi pigmentli dudaklarınız varsa¸ bir bakın diye şiddetle öneririm. Sürdükten 30 saniye sonra matlaşıyor ve gerçekten söz verdiği 16 saat kesinlikle doğru¸ gece yattım ve sabah kalktığımda hala dudaklarımdaydı. Ve inanır mısınız çıkarmak için ne ürünler kullandım anlatamam…

 16. hayatımda kullandığım en kötü ruj. bendeki skinny dipping isimli rengi¸ dudaklarıma kireç sürmüşüm gibi değişik¸ parça parça durdu. çıkarmak için saatlerce uğraştım bir türlü çıkmadı dudaklarımın bir kısmında kaldı¸ bir kısmı çıktı. sadece bir kere ilk aldığımda sürdüm¸ bir daha sürmem.hakkında bu kadar iyi yorum olmasına çok şaşırdım¸ acaba bendeki renginden mi kaynaklı yoksa aldığım ürün bozuk mu diye düşündürdü.

 17. Kesinlikle mat olarak kullanılmayan likit Ruj! Renkli kısım tamamen mat¸ sürdükten yaklaşık 1 dakika sonra matlaşıyor. Ama üstüne parlaklık veren şeffaf kısımdan sürmeden kullanılamıyor. Dudakları birbirine yapıştırıyor dudak içlerinden kabuk kabuk duruyor. Mat olarak kullanıma kesinlikle uygun değil anlaşıldığı üzere. Üzerine parlaklık veren şeffaf kısımdan sürdüğünüz zaman da çok abartılı duruyor ¸ Parıl Parıl parlıyor. Bence kesinlikle kullanışlı bir ürün değil . Dudakları aşırı kurutuyor. Altına nemlendirici sürmek de bir işe yaramıyor. Ayrıca renkli kısmın içinde simler var. Ben kullanmaya cesaret edemiyorum. İndirimde 10 lira gibi bi fiyata bulabilirsiniz . Normal fiyatı 19.90 .

 18. Uktemi ben doldurayım:)Bu likit ruju lipgloss ararken tesadüfen satın aldım.Bir tarafı ruj diğer tarafı lipgloss.Niye böyle yaptım bilmiyorum ama iyi ki almışım:)Hayatımda kullandığım en kalıcı ruj oldu.Yedim içtim sildim çıkmak bilmedi dudağımdan.Likit fakat mat değil tam sevdiğim gibi.Kokusu biraz nahoş ama beni rahatsız etmedi.Vişne rengine dönük bir bordo-kırmızı benim aldığım(renk tarifine gel:)) tavsiye ederim cicişler

 19. dare to pink’i bugün aldım. Açıkçası bu kadar dayanaklı olmasını beklemiyordum. 16 saat elbette içinde japon yapıştırıcı yoksa mantıklı bir vaat değil ancak 4-5 saatlik performans benim için yeterliydi. Üzerinize afiyet yemek yedim¸ duşa girdim ¸ sıkılıp üzerine parlatıcı sürüp sildim¸ peçete ile sildim ve bunlara rağmen kendisi ile 3 saati doldurduk. Hala hoş bir pembe şeftali mat görüntü var. Pembeler neyse ama koyu renklerde kalıcılık çok önemli. Koyu renklerinden sadece play with fire kalmıştı kısmetse kendisini kışa saklıyorum. +kalıcı+zamanla renk oturuyor+dudaklarımı kurutmuyor-ilk kokusu sevimsiz ama geçiyor-ilk 20 dakika yapış yapış bir his bıraktıKendisine puanım 9

 20. make your move isimli rengine sahibim. rengini çok sevmeme rağmen bıraktığı yapış yapış histen dolayı elim pek gitmiyor buna.

 21. Ben de sevgili handel gibi make your move rujunu aldım fakat gerçekten rengi çok güzel olmasına rağmen dudaklarımı yapış yapış yaptı¸ beğenmedim. (bkz: bitse de atsak)

 22. Make your move rengi çok güzel bir renk ancak sürdükten birkaç dakika sonra dudaklarımda karıncalanma oldu. Biraz daha zaman geçince dilimde de uyuşma oldu. İçindeki hangi madde bunu yaptı bilmiyorum. Daha önce aynısı max factor rujlarında da başıma gelmişti. Bu yüzden the balm rujlarını kullanmaya devam edicem. Şu an için en sağlıklı onlar.

 23. Bayadır çekmecemde duruyordu. Şu ana kadar kullandığım en kötü mat likit ruj olabilir kendisi. O yüzden çekmecemin derinliklerine gömüldü ama şimdi canım sıkılınca dur bakalım bi şans daha vereyim dedim¸ sürdüm. Sıkıntı şu ki matlaşıyor iyi hoş ama dudakta ağırlık yapıyor. Sanki yağlı bi şey yemişim de ağzımı silmemişim gibi. Bi de sabitlendiğinde bile dudaklar birbirine değdikçe yapışıyor. Çizgilere doluyor. Sevemedim. bendeki provocalips 730 make your move rengi bu arada renk kahvelik barındıran bi şeftali ama yapısını sevemiyorum.

 24. Bu yapış yapışlığı yüzünden çöpü boylayacak rujumdur kendisi. Ayrıca bu kadar kalıcılık da bana fazla geldi açıkçası. Kazımak gerekiyor çıkarırken. Tamam rengi çok güzel ama kokusu da korkunç geldi. Üzgünüm 🙁

Siz ne düşünüyorsunuz?