“Rimmel london match perfection fondöten” için 42 yorum

 1. bayağı alalı oldu bu fondöteni. cildim karma¸ kışın kuruya dönük yazın ise yağlıya dönük. hiçbir şekilde uyum sağlayamadık¸ inanılmaz parlıyor ve mutlaka sivilce çıkartıyor. bir eksisi ise parfüm ve oksitlenmesi. nasıl bir ruh hali ile aldım bu fondöteni bilmiyorum.

 2. Yaklaşık 1 senedir kullanmakta olduğum fondöten. Bendeki rengi 100-Ivory. Daha sarı alt tonlu olduğunu düşünerek almama rağmen sanki sarıdan çok yeşil (olive) alt tonlu gibi görünmekte. Üstünden sarı alt tonlu pudra ile geçtiğim için pek de sorun olduğunu düşünmüyorum. Yukarıdaki yorumlara katılmaktayım¸ kesinlikle ıslak bitişli bir fondöten¸ yağlı ciltlerin pek sevmeyeceği türden. Fazla parladığını düşünüyorsanız ince bir pudra ile sabitleyebilirsiniz¸ cakey bir görüntü vermemekte (kullandığım pudra mac select sheer pressed). YSL in touche eclat fondöteninde yaşadığım durumu bunda da yaşıyorum (yapıların benzer olduğunu düşünmekteyim)¸ yüzünüzde sabitlenmeyip gün içerisinde bulaşma yapmakta ve bu nedenle fondoteni yüzünüzde tutmakta zorlanıyorsun. Genelde altına Benefit Porefessional baz kullanıyorum ve belirttiğim gibi pudra ile sabitliyorum ama malesef elimi yüzüne götürenlerden biriyim ve burnumu çokça silen biriyim. Gün sonunda (yaklaşık 10 saat) burun ve çene bölgemde üründen eser bulunamazken¸ yanak bölgemde düzgünce durmakta¸ alın bölgem ise parlamakta (10 saate normal bence). Kullandığım süre boyunca herhangi bir sivilcelenme durumu yaşadığımı hatırlamıyorum (hormonal ve stress kaynaklı olanları saymıyorum). Parfüm kokusu beni ne irite etti ne de cezbetti. Bu tür ıslak bitişli ve uygun fiyatlı fondöten arıyorsanız şansınızı deneyin derim (çok açık renkliler itina ile uzak dursunlar¸ size göre rengi yok).

 3. Eğer bir fondötenin cildi kurutmasından cildinizde pütürler yapmasında rahatsızsanız ki ben o durumdaydım bu fondöten günlük makyaj için kurtarıcım oldu. Yüzünde derin izler olmayan inanılmaz kapatılık beklemeyenler kesinlikle denemeli bence. yapısı ve uygulanışı çok kolay altına cc kremle uygulayınca kapatılıcığı 3 saat kadar daha artıyor.

 4. yağlı bir cildim olmasa çok iyi anlaşabileceğim fondötendir. fakat ince yapısı¸ katman katman görünüm vermemesi¸ kolay kullanımı gibi güzel artılarının yanında az sonra güreşe çıkacakmışım gibi parlama yapması beni çok üzüyor.

 5. sevgililer günü indiriminde watsons’tan aldığım fondöten¸ ince yapısından¸ kapatıcılığından¸ karma cildimde alnım haricinde uzun süre dayanmasından¸ nemlendirmesinden¸ doğal duruşundan memnunum. tek eksisi watsons görevlisinin bana mağazada denediğimden daha koyu tonlu bir adedini kaktırmış olması. o kalabalıkta ve acelem olduğu için fark etmedim¸ 201 classic beige beyaza dönük buğday tenli olan bana çok koyu geldi¸ bundan böyle özellikle indirimlerde o mağazanın çalışanlarının verdiği ürünlerin numaralarını kontrol edeceğim mutlaka.

 6. pek çok fondöteni testerlarından denedikten sonra almaya karar verdiğim watsons satış görevlisi yüzünden alamadığım fondöten. başkasının kartını kullanamazmışım. kartın sahibinin rızası olduktan sonra kendilerini ilgilendirmediği kanaatindeyim. mağaza kartlarının amaçları müşteri sadakati sağlamaktır. watsons kart ise tamamen soğutuyor beni watsonstan.

 7. Yağlı ciltler için dünyanın en kalıcı fondöteni. Tam olarak ciltle bütünleşen yapısı ve renklerin cilde oturması ile aşık olunası fondötendir.

 8. Karmadan yağlıya dönük bir cildim var. Bu fondöteni de dün aldım. Denemek istediğim bir kaç fondötenden biriydi. Öncelikle gayet doğal bir duruşu var. Yüz de hiç bi şekilde ağırlık hissi yaratmıyo. Pompalı bi ambalajı olduğu için kullanımı hijyenik ve pratik. Orta kapatıcılıkta. Yalnız 4-5 saat sonunda parlama yapmıştı fakat rahatsız edicek kadar değil. Hafif bi pudra geçişiyle onu da hallettim. Kalıcılığıyla da benden geçer not aldı.

 9. çok beğendim ben bu fondöteni. fiyatının çok üzerinde bir performansı var. kapatıcılığı orta kararda ki bu doğallık isteyenler için çok güzel. cilde kendi doğal sağlıklı parlaması gibi bir parıltı veriyor.

 10. İndirim döneminde 10 liraya aldığım fondöten. Kapatıcılığı orta¸güzel bir nemlendirmeyle kuru ciltliler sevecektir.

 11. Her cilt tipine gidebilecek bir fondöten. Uygun fiyatlılar arasında belki de en iyisi. İndirimde 13 lira gibi bir fiyata geliyor bence denemeye değer.

 12. Yüzünde fondoten yokmuş gibi duran fondotendir.Duruşunu yapısını seviyorum ama bb ile uyguladığımda burnumdaki siyah noktaları kapatmıyor arkadaş.Diğer türlü uygulamaları da deneyip editlerim cicişler :))

 13. Duruşunu yapısi en sevdiğim fondoten. Kendisinden elimde iki tane var. İyi kapatıyor¸ parlamiyor matlasmiyor cildimle direkt butunlesiyor rengi ve dokusu ile. Bayılıyorum. BUYUK HARFLERLE AMA….Sivilce yapıyor. Tam sivilcelerim gitmişti¸ iyilesmisti. Kaç gündür o kadar iyi durumdaydı cildim son rutinimle 2 haftada puturler¸ sivilceler tamamen sonmustu. Soluk soluk izleri vardı birkaç ama onlar da geçiyordu. Daha önceden suphelenmistim ama yedirememistim. Bugün sabah surdum¸ akşam 2-3 adet şişmiş sivilce çıkarttı. Ağlıyorum şu an. Bu arada bu kozmetik aknemi iyi takip ediyorum neler yapıyor neler yapmıyor iyi cetele tutuyorum. Bi süre makyaj yapmıyorum sonra bir gün birisini sürüyorum. Olmadı iki üç gün aynı ürünü sürüp deniyorum. Şu an malesef rimmel match perfection en sevdiğim fondoten olsa da bande sivilce yaptı. Daha önceden de yapmıştı. Offf of. Yapmamişsa sizde eğer çok şanslısınız.cunku gerçekten başarılı bir fondöten

 14. Watsons’da 23 liraya satılıyor. Orta derecede kapatıcılığı var. Öyle kırmızı belirgin sivilceleriniz filan varsa altına colour corrector olarak yeşil kapatıcı kullansanız bile tamamen lekelerinizi yok etmez¸Duruşu çok doğal. Ben 100 numara Ivory tonunu kullanıyorum. Sarı alt tonlu. Suan yaz havasında 3-4 saat sonra burun kenarlarımda belli belirsiz bir yağlanma yapıyor. Onun dışında uzun süre mükemmel bir şekilde duruyor.Çok az mıktarı bile bütün yüzüm için yeterli oluyor. Hassas bir cildim olmasına rağmen hiçbir kötü etkisi olmadı. 120 lira ödediğim fondotenlerimi bile bir saatten fazla kullanamıyordum. Hemen kaşıntı yapmaya başlıyor¸ çıkarınca yüzüm kıpkırmızı oluyor. Bu fondotende varlığını bile hissetmiyorum. İndirim filan olursa birkaç tane alıp stoklayacağım

 15. İndirimdeyken hayli uygun fiyata aldığım¸ doğal bitişli¸ çok sevdiğim fondötenim. Ayrıca tek fondötenim. Gün içinde parlama yapabilir ancak transparan pudra geçişiyle kontrol altına alınabiliyor. Onun dışında ağırlık yapmaz¸ maske gibi durmaz¸ gün içinde yokluğunu unutursunuz. Ben her gün makyaj yapan biri değilim¸ her makyaj yaptığımda da fondöten kullanan biri değilim ama ne zaman kullansam çok hoşuma gidiyor 🙂

 16. Hem günlük hemde gece makyajlarında rahatlıkla kullanılacak çok bereketli bir ürün asla bitmiyor bir ara bitirmeye çalıştım evde bile sürdüm ama yok. Kapatacılığı orta tam mat olmasada yağlı ciltlerin bile rahatlıkla kullanabileceği bir fondoten.

 17. Bir süre önce takas ile elime geçtiğini belirterek yorumuma geçiyorum. Renk konusunda kendisiyle çok iyi anlaştık¸ boynumda hiç fark olmadı neredeyse. Kapatıcılığı orta sayılır. Ama kuru cildimde nemlendiricinin üzerine sürmeme rağmen bazı yerlerde pul pul göründü. Ağzımın kenarındaki ince mimik çizgisinde pudrayla sabitlememe rağmen her seferinde çizgilendi. ayrıca aşırı geniş gözeneklerim olmamasına rağmen gözüme çok belirgin olarak gözüktüler. Bittiğinde zaten satıldığı kozmetik zinciri sebebiyle almayı düşünmüyordum¸ o yüzden çok da beğenmediğime üzülmedim açıkçası. Hala mükemmel fondoteni arıyoruz¸ inanıyorum bulacağız.

 18. karma ciltliyim¸ yazın kullandığımda güzel sonuçlar elde edemiyorum ne yazık ki. cildim sağlıklı bir şekilde değil¸ yapış yapış yağlıymış gibi gözüküyor ve en son kaşıntı yaptığı için fondöteni kuzenime hediye ettim. sürdüğüm zaman varlığını unuttum tarzı cümleler kuramıyorum çünkü bence kokusu çok ağır. yine de kuru ciltlilerin memnun kalacağını düşünüyorum¸ fiyatı da uygun olduğu için denenilebilir.

 19. Ne kadar nemlendirici ve makyaj bazı kullansam da¸ scrublar maskelerle bakım yapsam da denediğim tüm fondötenlerin (Kryolan hariç) cildimin kuru bölgelerini pütür pütür göstermesi sorununa ilaç gibi gelmiş olan bütçe dostu fondöten. Bu fondöten için güzelleme yazabilirim o derece memnunum :)Üzerinde yazdığı gibi cildi 24 saat nemlendiriyor mu bilemem ama fondöteni yüzünde ortalama 6-7 saat tutan biri olarak kesinlikle kurutmadığını ve yeterli kalıcılıkta olduğunu söyleyebilirim. Gözenek görüntüsünü silici etkisi olduğu yazıyor¸ kesinlikle doğru¸ burun ve çevresindeki gözeneklerimi gözle görülür şekilde pürüzsüzleştirdi. Yüzde kalıp gibi durmuyor¸ ciltle bütünleşiyor ve sağlıklı bir görüntü veriyor. Makyaj bazı sürmeye bile kasmıyorum artık¸ günlük kullanım için gayet yeterli oluyor tek başına. Karma veya yağlı bir cildiniz varsa da pudrayla birlikte gayet rahat kullanabilirsiniz bence. İçeriğinde Spf 20 var¸ düşük-orta kapatıcılıkta¸ ancak 2.kat uygulamayla kalıcılığı arttırılmaya müsait. Fiyat performans açısından beni şaşırtmış ve muhteşem meyvemsi kokusuyla makyaj yapmayı daha keyifli hale getirmiştir. Alınız aldırınız efenim 🙂

 20. tanım: rimmel london markasının mavi kapaklı fondöteni”canım sevgilim seni aldattığım için çok özür dilerim. köpekler gibi pişmanım nolur geri dön tülaaaayyy” naraları eşliğinde geri döndüğüm fondötenim. ben bundan 2 şişe bitirdim sonra sıkıldım diye başka fondötenler aldım. salaklığıma doymayayım efendim. önce indirimde bulamadım diye aynı markanın stay matte fondötenini aldım. hayatımda alıp kullanmadığım tek ürün olabilir. makyaj masamda bekliyor öyle aldığımdan beri. ondan sonra farmasi bb krem aldım. sonra gittim max factor facefinity aldım. önce her şey güzeldi. sonra baktım kuruluklarımı belli ediyor burnum böyle töbestafurullah bi garip pütür pütür duruyor dedim bu iş böyle olmayacak. en yakın indirimden bunu aldım gözyaşları eşliğinde. mutluluktan ağlıyorum. hele bir de lorealin glow drops ürünüyle karıştırdım varya üfff füze oldu füze hem içten böyle ışıl ışıl hem kendi cildim gibi. sivilce yapmadı¸ karma cildimi yağlandırmadı¸ maske gibi de durmadı daha ne isterim yav canım fondötenim

 21. Öncelikle cilt tipim karma¸100 ivory rengini kullanıyorum.Denemeden aldım ama rengi uyuyor.Diğer serilerdeki gibi pek koyu değil renkler.Hafif çiçekli bir kokusu var benim için sorun değil hatta daha çok seviyorum böyle ürünleri.Cildimde sivilcelenme yapmadı ama burnumda çok fazla yağlanma yaptı gün içinde.Duruşu ise sağlıklı diyebilirim ne mat ne ışıltılı¸ikisinin ortası.Uygun fiyatlı olmasıyla birlikte sonradan yenileceğim anlamına geliyor.

 22. Yapısına ciltteki dokusuna aşık olduğum orta kapaticilikta bir fondöten. Ancak sadece yazın kullanabiliyorum çünkü en açık rengi ancak ben bronzlastigimda bana uyuyor. Ama ciltteki o sağlıklı parlaması ve hafif ıslak duruşuyla her zaman kalbimde kalacak bir fondöten

 23. Ben bu fondöteni büyük ümitlerle almıştım. Rengi tam oldu ancak cildimle bütünleşmesini sağlayamıyorum. Fırçayla denediğimde mimik çizgilerime doldu ve homojen dağılmadı. Islak sünger ile denediğimde parça parça oldu yüzümden silindi. Ne yapsam ne etsem bilemedim burada aynı sorunu yaşayan var mı diye baktım ama herkes memnun kalmış. Fikir verebilecek çözümü bilen biri varsa lütfen mesaj atın¸ çok mutlu olurum

 24. ilk fondötenim kendisi. günlük hayatımda fondöten kullanmıyordum normalde. mezuniyetim için almıştım. 200 soft beige rengi.cildim karma ve sivilceye meyilli. yüzümde pütür pütür durdu biraz. kapatıcılığı da bana yetmedi sanki. ama rengi tam uydu. günlük olarak kullanıp bitirip yeni arayışlara giricem. fondöten kullanmak hoşuma gitti :))ben indirimde 13.5 tl gibi bir fiyata almıştım ama şimdi 37 tl olmuş.

 25. Sanırım hayatımın fondötenini buldum diye başlamak istiyorum girdiye. Yazın da kullanabileceğim hafif formüllü¸ fazla kapatıcılığı olmayan¸ ciltte pudralaşmayan fondöten benim için en güzel fondötendir. Ve bu beklentilerimi karşılayan fondöten de bu oldu. Renk olarak ülkemizde çok kısıtlı tonlar var ama 100 ivory rengi açık buğday tenimde tam oldu. ) sarı alt tonlu olması ayrıca güzel yönü. Ciltle hemen bütünleşen ve kurutmayan yapısı olduğu için karma cilt tipiniz varsa memnun kalacağanız bir fondöten olabilir. Ambalajı da cam ve pompalı şişede. Fiyat olarak indirimde 22 tl civarı olduğunu hatırlıyorum. Tek eksi yönü beni çok rahatsız etmesede hassasiyeti olanlar için parfümlü bir ürün olduğunu belirteyim ama buram buram kokmuyor. 20 spf li bir ürün yazın yetersiz kalabilir tabiiki. Kısaca kalıp gibi durmayan¸ doğal bitişi olan çok kapatıcılığı olmayan fondöten arayışınız varsa tavsiye ederim. )

 26. Sanırım 5. Şişesini bitirdiğim fiyat/performans olarak düşünürsek oldukça iyi¸ parlak ve canlı bitişli¸ oksitlenme yapmayan¸ ciltle bütünleşen¸ az/orta kapatıcılıkta bir fondötendir. Kızarıklıkları tam olarak kapamasa da cilt rengi eşitlemede oldukça başarılı ve spf20. Fotoğraflarda patlama yapmıyor. Tüm bunları düşününce 201 classic rengini yeni bitirdiğim için risk almamak adına yenisini indirimde 21¸90 a tekrar aldım. Yeni aldığım renk 101 classic ivory. 201 rengi bronzken tam oluyordu¸ 101 de şuan tam oldu. Ayrıca ben yapısı yoğun olan fondötenlerle karıştırarak da çok kullanıyorum bu ürünü zira karıştırdığım hiç bir ürünün yapısını bozmuyor ve güzel bir canlılık veriyor. Rengi açık/koyu gelen fondötenlerizi rengini ayarlamak için kullanabileceğiniz uygun fiyatlı güzel bir fondöten. ilgili medya: 1

 27. Bembeyaz yüzüme uygun fondoten rengi bulamayışımdan yakınırken rastladığım 100 ıvory rengiyle kuru cildimde doğal bi parlaklık yaratan ve gün sonunda çamurlaşıp koyulaşmayan hafif orta kapatıcı mis gibi bi fondotendir kendisi.Watson’s internet sitesinde anneler günü indirimi sebebiyle 22.5 liraya düşmüştü gayet uygun fiyata kaptım hemen.(normalde fiyatı 36 tl filandı galiba)

 28. cosmetica üzerinden aldığım¸bugün elime geçen fondöten.öncelikle kendisini canım mac waterweight fondötenimin bitmesiyle yana yakıla fondöten ararken ciciş sözlükteki yorumlarıyla keşfettim.kalın yapılı ve mat fondötenlerden nefret eden ve su sürsem sivilce çıkaran biri olarak öyle kolay kolay her fondöteni beğenemiyorum.cildim kuruya dönük karma¸çoğu fondöten cildimin kuru noktalarında pul pul durur.studio waterweight bu konuda tek dayanma noktam¸tek arkadaşımdı..hiç sivilce yapmaz ve kuruluklara dolmazdı.fakat fiyatı dolayısıyla şu ara tekrar alabileceğim bir ürün değil¸bu yüzden bu fondöteni denemeye karar verdim.benim aldığım renk 100 ivory¸buğday tenliyim ve cildimle birebir aynı renk.ilk puanı kendisine burdan verdim.az önce deneme amacıyla nemlendirici+güneş kremi+baz sürülmüş cildime nemli sünger ile yaydım.incecik¸çok kolay dağılan ve yüzde ağırlık yapmayan bir fondöten bence.benim cildimde kuruluklara dolmadı¸pütür pütür olmadı.iki sivilce lekem var onları sıfırlayacak kadar kapatıcı değil (yine de biraz kapattı) ama renk eşitlemesi başarılı.pudrayla sabitlenmezse bulaşma yapabilir gibi geldi bana.kısacası fiyat performans açısından çok güzel bir ürün¸ben cosmetica dan 22 liraya aldım diye hatırlıyorum.bir de sivilce yapmazsa eğer gönlüme taht kurabilir.

 29. Cildimde çok büyük sıkıntım yok sağlıklı bi görünüm ve doğal bi bitiş istiyorum diyorsanız tam sizlik derim. Ben araştırmadan tesadüfi bi şekilde almıştım ve çok büyük de bir beklentim yoktu doğrusu ama sabahtan sürdügüm ve tüm gün yüzümde kaldıgı halde gün sonunda karşı komşumuzun cildin ne kadar güzel görünüyor ne kullanıyorsun sorusuyla tam olarak emin oldugum fondotendir. Bu arada nemlendirdikten sonra ıslak süngerle uyguluyorum¸ cildim karma.

 30. Neyi yanlış yapıyorsam artık bir türlü cildime yediremediğim fondöten. Süngerle¸ oval fırçayla¸ primer sürerek/sürmeyerek denedim ama benim yüz bunu emmiyor arkadaş. (karma bir cilt tipim var) 100 Ivory rengi de öyle güzel olmuştu ki oysa 🙁 sonunda kuru ciltli bir arkadaşa verdim¸ o gayet memnun kaldı.

 31. Aynı seriden kapatıcı alırken bunu da denemek istedim. Önümde bir düğün var ve bende hiç Fondöten yoktu yazı sadece bb kremlerle geçirdiğim için. Denedim ve aman Allahım o ne güzel şey. Ciltle bütünleşen doğal duran¸ ısıltılı sonuç veren pudrayla sabitleyince t bölgemde parlama yapmayan çok güzel bir ürün olduğunu keşfettim. 100 ivory rengi var bende beyaz tenliyim ama peynir gibi bir cildim yok. Çok beyaz iseniz rengi size uymayacaktır. Hafif bir ürün olduğu için yazın bile rahatlıkla kullanılır. Orta kapatıcılıkta ışıltılı fondöten.

 32. yeni satın alıp kullanmaya başladım ama çok sevgi doluyum bu fondötene karşı¸ çünkü ilk defa cilt alt tonu olsun¸ renginin açıklığı olsun cildime tıpatıp uyan bir fondötenim var. benim tenim yazın çok bronzlaşabildiği gibi¸ kışın beyaz değil ama açık¸ sarımsı¸ soluk bir renk alabiliyor. açık renk olan¸ turunculuk içermeyen hele pembelik asla içermeyen bir ürün arıyorsanız¸ 100 ivory rengine bakın mutlaka. diğer entryleri de okudum ama kokusu bana fazla gelmiyor¸ belki spf kremlerden gelen aşinalıktır. bitişi mat¸ ama cildi kurutmuyor. benim cildim karma yapılı¸ gün içinde t bölgem parlama yapar normalde¸ bunu sürdüğüm zaman öyle bir şey yaşamadım. sadece yaz sıcağında biraz terlediğim zaman peçeteyle pıt pıt yaptım¸ parlama geçti. üzerine çok hafif pudra sürüyorum ama o da kalıcı olsun diye.ürünün kapatıcılığı çok fazla değil ama ben memnunum yine de¸ kapatmaya ihtiyaç duyduğum yerler için de concealer kullanıyorum.fiyatı da oldukça uygun¸ tavsiye ederim.

 33. Kokusu aşırı güzel. Fakat kalıcılığı çok kötü. Örtücülük 5 üzerinden 2 maalesef. Cildi yağlandırıyor. Büyük ümitlerle alıp hiiiçç sevemedim. 

 34. gözaltı kapatıcısını severek kullandığım için fondötenide şans vermek için indirimde almıştım. ben kapatıcısı kadar memnun kalamadım. çok azda olsa gün içinde oksitleniyor. ben fondötende günlük olarak ışıl ışıl bir görüntü sevdiğim için pudralı yapısınıda sevemedim. eğer cildiniz yağlıysa ve mat görüntüden hoşlanıyorsanız indirimde denenebilir.

 35. Bugün kendisinden edindim. Cildim kuru ve aşırı hassas. Ayrıca sarı alt tonlu bir beyazım. Güneşten biraz bronzlaştığım için kendisine bir şans tanıdım ve sonuç mükemmel. Renk tonumuz birebir aynı. Kapatıcılığı çok yok tam istediğim gibi. Aşırı beyaz tenlere olabileceğini sanmıyorum.

 36. Fondöten arayışındayken burda görüp aldığım uygun fiyatlı bir fondöten. Yüzümdeki duruşunu seviyorum¸ bunu kullandığımda yüzüne ne kullanıyorsun tarzı yorumlar alıyorum. Ancak ben de minik sivilcelere neden oluyor 🙁 benim cildim sivilce çıkarmaya meyilli onu da eklemeliyim. Özel günlerde kullanıyorum ben de. Verdiği etkiden memnunum

 37. sarı alt tonlu ve kapatıcı bir fondöten. Mat değil ama güzel bir parlaklık veriyor cilde. kalıcılığı idare eder. yağlı bir yapısı var ama yağlı cildimde kusma yapmadı¸ iyi anlaştılar. sivilceleri ve izlerini kapatması için iki kat uygulamak gerekebilir. parfümlü bir kokusu var. beni rahatsız etmedi ama hassas kişileri rahatsız edebilir dikkat etmek lazım. indirimlerde alınabilecek ürünlerden biri.

 38. Yaklaşık bir ay önce 200 soft beige rengini edindiğim fondöten. Nemli bir bitişi var cildi doğal ve sağlıklı gösteriyor fakat örtücülüğü lekeleri olan birisi için yok denecek kadar az ve kalıcı değil. Bir haftalık kullanımdan sonra yanaklarımda beliren ve ucu olmayan sivilcelerin sebebi olduğunu düşünüyorum. Bir ara tekrar deneyip şüphelerimi açıklığa kavuşturacağım.

 39. yüzdeki o mat görüntüyü hiç sevmediğim için fiyatlar bu denli artmadan önce almıştım. bb krem tadında fondöten demek ayıp kaçar bu ürüne eğer ki sivilceniz değil iziniz bile yoksa tam size göre. cilt tonumu eşitlesin¸ aydınlık bitiş versin¸ yüzümde ağırlık yapmasın 3 4 saat de kalsın diyosanız size göre. kapatıcılık arayanlar uzak dursun. koku hassasiyeti olanlar da uzak dursun çok parfümlü.

 40. yüzümde uzun saatler kalsa da (sabah 06:30da sürülüp akşam 20:30da çıkardım) yerinden oynamayan¸ altına ışıltılı bir baz sürünce pudralı pudralı durmayan süper fondöten. kendisi benim ahir ömrümde aldığım ve yüzüme sürdüğüm ilk fondötendir¸ geçen hafta önerilerden doğan merakıma yenik düşüp aldım. daha önce sadece diadermine cc krem kullanıyordum. ben mat mat duran ürünlerden hoşlanmıyorum fakat sürdüğüm şeylerin bir süre sonra suratımda cakey durması ile ilgili ciddi problemlerim var. bu yüzden mac strobe cream ile kullandım. beauty blender ile çok güzel uygulanıyor¸ kapatıcılığı benim için gayet yeterli¸ yüzümde maske varmış da boğulacakmışım hissi vermiyor¸ rengi tam oturuyor (010 light porcelain¸ açık tenlilere önerimdir) ve oraya buraya bulaşmıyor. yapısını da inanılmaz sevdim. kokusu idare eder vaziyette. göz altıma da bb ile geçtiğimde çizgilere dolmadı hatta. kısacası kuru-karmaya dönük kuru ciltler bence nemlendirici/ışıltılı baz ile kesinlikle beğenir.

 41. Bu ürünle ilgili bloglara göz atayım dedim kimi yağlı ciltler için¸ kimi kuru ciltler için önermiş. Açıkcası ikilemde kaldım. Mağaza görevlisi yağlı ciltler için uygun deyince Denemek için Testerini tüm yüzüme uygulayıp mağazadan çıktım. 5-6 saat yüzümde kaldı. Cildim yağlı olmasına rağmen aşırı bir parlama yapmadı sadece burnumun üstü azcık parladı. Onun dışında yüzümde ağırlık yapmamasını¸ cildimle bütünleşmesini çok beğendim. 200 numara soft beige rengi de cildime tam olunca aldım. Indirimde 23 tl idi. Fiyat performans açısından başarılı bulduğum bir ürün oldu.

Siz ne düşünüyorsunuz?