“Rimmel london kate sculpting & highlighting kit” için 14 yorum

 1. 02 coral glow rengini kullanıyorum. beyaz tenli olduğum için aydınlatıcı ilk başta biraz koyu göründü ama yüzüme sürdüğümde verdiği ışıltıya bayıldım. mary lou kadar aydınlık ve iddialı değil ama günlük kullanımda cilt renginden bağımsız¸ sanki gün ışığı yansımış gibi doğal duruyor. yoğun pigmentli olmaması yerinde olmuş¸ uygularken dozunu ayarlayabiliyorsunuz. kontur rengi de soğuk ama çamursu değil¸ beyaz tenliler için uygun bir ton ve simli görünmesine rağmen cilde simler geçmiyor. allık rengi zaten klasik şeftali¸ herkese gider. kısaca özel gün için değil tabii ama günlük olarak ofiste¸ okulda filan gayet güzel iş görür. bu fiyata daha ne.

 2. Her şeyden önce tasarımına ve görünüşüne anlamsızca bayıldığım ürün. Sizce de o palet çok şık durmuyor mu? Özelliklerine gelecek olursak da daha çok günlük kullanım için uygun bir palet. Ben neredeyse her gün bu paleti kullanıyorum. Küçük olduğu için de tam at çantana çık paleti. İlk bronzerından bahsedeyim. Çok sıcak tonda bronzer ve hafif ışıltılar barındırıyor içinde. Keskin kontür yapmayacaksanız günlük kullanımda çok güzel yüze boyut verip suratın fondötenli görünümünü ısıtıyor. Bronzer kısmından ben çok memnunum. Aydınlatıcı kısmı ise kendi kendime bunun neresi aydınlatıcı diyorum. Özel bir makyaj yapacaksanız kesinlikle aydınlatıcısını makyajınızda kullanmayın çünkü günlük makyaja dahi yetersiz kalıyor aydınlatma performansı. birkaç defa uygulayınca anca parladım diyorsunuz. Bir aydınlatıcı olarak değil de içinde hafif ışıltılar olan bir pudra gibi. eğer varla yok arası bir aydınlık arıyorsanız belki memnun kalabilirsiniz. Allık kısmını ise ben kendime hiç yakıştırmıyorum. Çok fazla pembe gibi geliyor. Birkaç entryde the balm hot mama ya benziyor denmiş fakat bence uzaktan yakından alakası yok. Açık veya buğday tenliyseniz size yakışma ihtimali daha fazla fakat esmerlerin allık kısmını kullanmasını tavsiye etmiyorum kendim de kullanmıyorum.

 3. 001 golden sands rengine sahibim. ortadaki kontür rengini kontürden çok allık gibi kullanıyorum daha hoş duruyor. bence beyaz tenlilere uygun bir ton olmuş çamur gibi göstermiyor.allığa gelecek olursak tatlı bir pembesi var çok pigmentli olduğunu söyleyemem.genellikle hafifçe uyguladığım krem allığın üstüne tek kat geçerek kullanıyorum.tek başına üstünden 2 kat geçince daha güzel bir renk veriyor¸kalıcılığı orta. aydınlatıcısı ise sadece sim barındırır gibi tenime koyu gelmesi bir yana bir etkisini göremedim. bronzer ve allık için alınır bence. fiyat performans olarak da uygun ve boyutu sebebiyle istediğim çantada taşıyabiliyorum

 4. alırken güzel umutlarla almış olduğum ve sonrasında ise beni tamamen hayal kırıklığına uğratmış olan palet. bu biraz benim beklentimle alakalı sanırım. bu kadar fazla pigmentsiz olacağını tahmin etmemiştim¸ hatta benimkinde mi bir sorun var diye bile düşündüm kontur ve allık renkleri bir nebze iyi olsa da¸ aydınlatıcısından neredeyse hiçbir şekilde verim alamadım. fırçayla¸ parmağımla¸ hatta kuru ve ıslak makyaj süngeriyle denedim hiçbirinde güzel sonuç vermedi. allık rengi tatlı hoş bir şeftali¸ herkese yakışacağını düşünüyorum¸ ambalajda simli dursalar da yüzde simler pek belli olmuyor. kontur rengi de hafif ve günlük kullanıma uygun. günlük kullanım için hafif bir şey arıyorsanız size uygun olabilir ancak benim beklentimi karşılamadı.

 5. Görüntüsü dandik olsa da şirin bulduğum için 001 rengini aldım. Pigmentasyonu eh işte düzeyde¸ allık ve bronzerı renk veriyor ama highlighterı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Aslında kullanabileceğim bi paletti fakat maalesef yanaklarımda sivilceye neden olduğu için kullanmayı bıraktım. Zaten kokusu da bir kalitesizliğe işaret ediyordu bence. Yine de problemli cildi olmayanlar günlük makyajlarında memnun kalabilirler.

 6. 02 rengi benim tüm beklentilerimi karşılamış durumda. Öncelikle aydınlatıcı muhteşem doğal bir görünüm veriyor. Kontur rengi oldukça tatmin edici. Allık rengi pigmentasyonu düşük tek renk olabilir. Ağır kendini belli eden makyajlardan hoşlananlar muhtemelen sevmeyecektir çünkü oldukça doğal ve hafif bir görünüme sahip.

 7. Elimde 02 numarası olan güzel palet. Highlighter dışında beklentimi karşılasa da kontür rengi fazla sıcak¸ daha çok bronzer gibi. Highlighter ise sadece göz pınarlarına yetiyor benim için. Ama allık rengi ve pigmentasyon beni tatmin etti.

 8. aydınlatıcı¸ kontür ve allıktan oluşan kit. bendeki 002 coral glow¸ alırken şöyle bi göz atıp allığını en beğendiğim bu olunca bunu almıştım. aydınlatıcısı şampanya¸ allığı mercan renginde olup günlük kullanıma uygun oldukça doğal duruyor bence. fiyat performans açısından da oldukça başarılı.

 9. 001 golden sands rengine elimde bulunan kit. 18¸5 gr ile makyaj koleksiyonunuzda sonsuza kadar duracak kadar çok. Aydınlatıcısı çok doğal¸ beni açıkçası fazla tatmin etmiyor ama bazı zamanlarda tercih edilebilir Kontür rengi ise ışıltılı¸ aşırı pigmentli olmadığı için uygulaması rahat. Allığı da keza öyle¸ daha çok pembe tonlarında göz makyajı yaptığımda kullanmayı seviyorum kendisini gerçi. Çok sık kullanmıyorum ama elimle daldığımdan aydınlatıcısında ve allığında hafif taşlaşmalar oldu. Geçenlerde gratis’de kırk küsür liraya gördüm bence fiyat performans olarak daha iyi ürünler vardır piyasada.

 10. 02 numarasının allığı¸ far olarak kullanıldığında çok güzel bir renk. Bu kiti kullandığımda¸ far olarak da allığı kullanıyorum. almak isteyenler indirimi bekleyip alabilir¸ indirimsiz fiyatı bence fazla.

 11. fiyat performans aralığına bakacak olursak çok güzel bir kit. sık kullanmamama rağmen atmaya da kıyamam zira kontur rengi güzel geliyor.

 12. Ben 001 golden sand rengini kullanıyorum. Aydınlatıcı kısmını hiç sevmedim.yapması gerekn işi yapmıyor.yalnızca sim bırakıyor yüzümde maalesef. Bronzer kısmını sevdim.Sanki Güneş öğleden sonra uzanmış yanaklarımı sıkmış gitmiş gibi görüyorum sürünce.Kalıcılığı 3-4 saat ama renginden dolayı göz ardı edebilirim. Allık kısmı da tam benlik.Utanmışım da pembeleşmişim gibi oluyor.Bunun da kalıcılığı az ama rengi yeter.

 13. 002 numarasına sahip olduğum kit. Hepsi ışıltılı¸ kontür rengi kontur yapmaktan daha çok bronzera uygun. Ben allığı ve kontur rengini karıştırıp yanaklarımım üstüne uyguluyorum canlı bir yaz görüntüsü oluyor. Onun dışında kalıcılığı iyi denemez.

Siz ne düşünüyorsunuz?