“Rebul yasemin kolonyası” için 46 yorum

 1. Yaz gelince başka hiçbir şey kullanmıyorum¸ indirimde gördükçe 270 ml’liğini stokluyorum. Ve herkese olduğu gibi¸ yaklaşık 1/3’ünü ne koktuğumu merak eden eşe dosta -ve hatta bazen tanımadıklarıma sıkıyorum. İmza kokum.

 2. Bugün indirimden büyük boyu ve duş jeli kofresini 7tl’ye aldığım kolonya. Harika kokuyor ya. Çok da kalıcı. Umarım duş jeli de güzeldir.

 3. joanhollaway beni kahkahalara gark etmiş olup¸ bugün yenisini satın aldığım bu kolonya ile ilgili yazacaklarımı unutturmuştur.Tanım : Watsons¸ Rossmann ve Gratis’te satıldığını gördüğüm¸ Jasmine’e alternatif olarak Mandarinlisinin de mis gibi koktuğu¸ en makul kullanım boyunun 100 ml fıs fıslı şişesi olduğunu düşündüğüm parfüm triplerindeki kolonya. Zaten adına eau de cologne demişler. Kulak arkası¸ saç baş ense demeden sıkınız. Oh mis (:

 4. Az önce A101’de rastladım 100ml fısfıslı şişe 9¸90 TL’ye beğeninize sunulmakta. Haftaiçi gratis’ten 12¸90’a almıştım ben de.Markete gideceklere duyurulur¸ jasmine’siz mandarin’siz dönmeyin.We love A101.

 5. ofiste el altında kolonyamın bulunmadığını farkedip¸ ciciş’deki iltifatları da okuyunca¸ denk gelen ilk gratisten 100ml’lik fısfıslı şişesini aldım fakat kalıcılık konusunda pek benim tenimle uyuşmadı ¸ ayrıca limon kolonyasının ferahlığını da sağlamıyor. yine de hafif pudramsı kokusu ile yaz parfümü olarak gün içinde tazelenerek kullanılabilir.

 6. Kokusu ilk sıktıktan bir iki dakika sonra nefis¸ferahlatıcı bir hal alıyor.Ama ne yazık ki hiç kalıcı değil.Tabi bir kolonya kokusunun kalıcı olmasını beklemek ne kadar doğru tartışılır.

 7. Rebul markasının limon ve tütün kolonyasına alternatif ürettiği seriden yasemin çiçeği kokulusu.Kalıcılıkları çok iyi olmasada kolonya olarak böyle çeşitli kokuları ürettiği için firmayı tebrik ediyorum

 8. erkek parfümü olarak kullanan tanıdıklarım var. Bence harika kokuyor. Ama nedense English home daki yasemin kokusu daha bi güzel geliyor sanki daha kadınsı ne bilim

 9. Çantanın içinde duran 30 ml’lik boyu bile buram buram yasemin kokusu almanıza yetiyor ve en ucuzu¸ Karşıyaka’da yaşayan arkadaşlar için¸ çarşıda¸ Yücel Parfümeri’de…

 10. Yasemin aşığı bir insan olarak kendimi bulduğum kolonya. Tüm yazıların favorisi. Sanki yasemin bahçesini alıp içine hapsetmisler gibi. Ayrıca bana göre kolonyadan çok parfüm ayarında kalıcılığı var.

 11. çok çok çok seviyorum spreyli şişesi masamda minik hali ise çantamda benimle geziyor ders aralarında uyku açmak¸ mutlu etmek gibi özellikleri de var.

 12. Çok hafif kokusu olan bir kolonyadir. İstediğiniz yerde çıkarıp sürebilirsiniz kimseyi rahatsız etmez. küçük boyunu sürekli yanımda taşımaktaydım yazın özellikle toplu taşımada çok iş görüyor.

 13. En sevdiğim kolonya çantamda hep minik boy bi şişe kolonya bulunur ne Zaman ihtiyaç olacağı belli olmuyor.kokusu tabi çok kalıcı değil ama olsa parfüm olurdu zaten.yeni şeyler deneme aşkım yüzünden muhtemelen başka bir kolonya ile yoluma devam edicem ama belki sonra dönerim buna.

 14. Çok güzel ferah bir Yasemin kokusu. Minik boyunu çantamda ve çalışma masamda tutuyorum. Makyaj yapmadan önce¸ ders çalışırken¸ dışarı çıkarken ellerime sürmeye bayılıyorum hem ferah mis gibi bir koku bırakıyor hem içerisindeki alkol sayesinde mikropları kırdığını düşünüp rahatlıyorum. Bir de insanların “mis gibi bir şey koktu aaa çok güzel” diye mest olmasını istiyorsanız hiç pahalı parfümlere ihtiyacınız yok. Bir diğer favorim için (bkz: rebul Lavanta kolonyası)

 15. Yüksek lisans tezimi yazarken tepe tepe¸ bayıla bayıla kullandığım ama tez bittikten sonra bana sadece Molla Cami’yi hatırlattığı için yenisini almadığım kolonya.

 16. Benim gibi yasemin kokusunu sevenlerin severek kullanacağı bir ürün. Fakat Rebul kolonyaların fiyatları son zamanlarda çok yükseldi. Almak için indirim zamanını beklemekte fayda var.

 17. bugün 100 ml’lik spreyli şişesini rossmann’dan 12.90’a aldığım kolonyadır.uzun süredir rebul’un kolonyalarına dadanmak istiyordum ve gözümü de yeşil çaylıya dikmiştim fakat parfümüm bitmeye yaklaşınca daha baskın bir çeşidini alıp parfüm niyetine kullanmayı düşündüm. bu sebeple¸ temiz¸ sabunsu veya çiçeksi kokuları sevdiğimden¸ yasemin olanını aldım.kolonya diye aldım¸ kendisi parfüm çıktı rıza baba!7de bileğime tek fıs sıktım ve koku hala duruyor. bir de alkol uçunca formu değişti keratanın¸ iyice güzelleşti. çok sevdim ve pişman olacağımı düşünmüyorum.bokunu çıkarmazsa ölecek hastalığına sahip olduğumdan¸ incirlisini de almak istiyorum çünkü o daha şekerli olacağından kendisini kış parfümü yapmak istiyorum. onu da alırsam girdiyi editlerim.p.s yatmadan tek fıs pijamama sıkacağım ve sevgilim “bu ne yaa” deyince¸ “benim kendi kokum ne oldu ki???” diyeceğim çünkü zeka…

 18. n11 den ikili üçlü olarak daha ucuza 2 yıldır aldığım kolonyadır. Ofiste masamda olmazsa olmazdır. yasemin ve yeşil çay favorilerimden. normal kolonya gibi eli kurutmuyor. elimden sonra masayı da silince ofis uzun süre mis oluyor. daha ne olsun.

 19. Yazın parfüm yerine kullanılabilecek kolonyadır. Spreyli şişeleri de çıktı hatta body mist niyetine alınabilir. Kokusu bence biraz yoğun ama güzel.

 20. Kokusu çok güzel¸ kalıcılığı çok başarılı parfümümsü bir kolonya. İş yerinde masamın üstünde her zaman bulunurdu bir ara. Aynı kokuyu uzun süre kullanamadığım için bir zamandan sonra sıkmaya başladı beni şu an kullanmıyorum. Hatırladığım kadarıyla büyük boyunun indirimsiz fiyatı 20 tl civarındaydı. Almak isteyenler gratis¸ watsons dışındaki kozmetik mağazalara bakarlarsa daha uygun fiyata bulabilirler.

 21. Misler gibi kokan¸parfümün nedir diye sorduran kolonya. Kalıcılığı çok iyi¸üstelik deneme boyları da var. Kolonya severler mutlaka bir göz atsınlar

 22. parfüm niyetine bileklerime kol eklemlerime¸ boynuma ve biraz da kulak arkasına çok az sürerek kullandığım zat-ı şahane…benim tenimde inanılmaz kalıcı ve ne zaman kullansam hangi parfümü kullanığıma dair sorular alıyorum. her mevsime giden çok günlük bir kokusu var.edit: büyük şişesi biraz pahalı gibi gelebilir¸ ama çok bereketli olduğunu düşünüyorum

 23. en sevdiğim kolonyadır kendisi. duş jeli de var bunun. sürün sürü ferahlayın ¸mis gibi kokun. çoğu tende alerji de yapmayan¸yakmayan bir kolonya.

 24. Abimin eczacılık okuyan kız arkadaşı staj yaptığı eczanesinden getirmiş¸ çok ferah kokan bir şey. Parfüm niyetine kullanılabilir sonuçta tek nota ve yasemin yani. 

 25. asla yanımdan ayırmak istemediğim tam manasıyla müptelası olduğum kolonya.çanta boy 30 ml olan şişelerinin kapağının kendi kendine açılıp bütün çantayı mis gibi kokutmasının yani sıra zarar ziyan olması bir miktar üzücü bir hadise.hadi rebul hadi arslanım çöz şu ambalaj işini.

 26. ilk sıktığımda keskin bir kokusu vardı¸ben hafiflemiş halini daha çok seviyorum. zara – applejuice ile birlikte kullandım ve gün sonunda yasemin kokusu daha baskın geliyordu burnuma. zaranın parfümlerinin kolonya gibi olduğu benim gözümde kanıtlanmış oldu.

 27. Markanın favorim olan ürünü. Elinizden uzunca bir süre kokusu çıkmıyor¸ yaz aylarında en ferahlatıcı seçeneklerden biri.

 28. Rebul’un tüm kolonyaları muhteşem. Son zamanlarda birçok resmi dairede¸ birçok kişinin masasında Rebul kolonyalarıyla karşılaşıyorum. Kahverengi olan dark spice tam bir erkek kokusu ve kesinlikle gittiğiniz yerde varsa elinize döktürmeyin çünkü kalıcı 😀

 29. 100 ml olanını denemek için aldım.harika ve hafif koku.parfüm gibi.benim gibi çantasında dezenfekte amacıyla sürekli kolonya taşıyan obsesifler varsa kesinlikle önerimdir.keşfettiğimden beri limon kolonyasının bayıltıcı kokusuyla baş başa kalmıyorum ayrıca hep çiçek gibi koktuğumu söylüyorlar ^.^ 

 30. Ben bunu daha önce niye bulmadım diye üzendir. Light blue parfüme o kadar para bayılmıştım zamanında¸ şu güzelliği kalıcılığı bulamadım köşede yatıyor.

 31. markanın yeşil çaylı kolonyası ile birlikte¸ gerçekten sevdiğim kolonyasıdır. ferah¸ temiz ve burnu yormayan güzel bir yasemin kolonyası. limon kolonyasından bıkmışsanız¸ hafif ve güzel kokulu bir kolonya arıyorsanız mutlaka göz atın¸ herkesin rahatça seveceğine inandığım bir kolonya.

 32. koku kalitesi olarak neredeyse parfüm olacak kolonyaymış. hatta notaları var bildiğim kadarıyla¸ bunu kullandığımda “oh güzel bişey koktu” demişlerdi. tam yasemin kokusu olmasa da çok başarılı bir kolonya.

 33. parfüm niyetine kullandığım güzel kolonyam. o buram buram yasemin kokusu insanı mutlu ediyor. büyük şişesi evde duruyor¸ minik cep boy şişesini de hep yanımda taşıyorum. kalıcılığı da çok iyi bence.

 34. aşşşırı kaliteli bir kolonya.normalde kolonyalardan nefret ederim ama bunu öylesine ferahlamak için almıştım¸ beklediğimden çok daha güzel çıktı. kokusu hem çok hoş hem de hafif ama buna rağmen kalıcı. ben genelde dışarda elim pislenirse sıkıp biraz temizlik hissederim diye kullandım ama yanıma parfüm almayı unuttuğum şu günlerde çok güzel bir parfüm görevi gördü.

 35. sanki kolonya değil de bir parfüm kokusu gibi… parfüm sıkmayı unuttuysam hemen bileğime sürüp sonra da boynuma değdiriyorum.

 36. yasemin kokusu bulunan her parfüm dikkatimi çeker. bi ara rossmann da 30 tl üzeri alışverişe indirimliydi bu kolonya. tester olmadığı için kararsız kalıp vazgeçmiştim. rebul kolonyalarının çok kaliteli ve kalıcı olduğunu da biliyorum. şimdi arıyorum bu kolonyayı ama yok. aylarca peşinden koşup sonunda bulduğum bir diğer kolonya (bkz: eyüp sabri tuncer japon kiraz çiçeği)

 37. Yasemin kokusunu çok sevdiğim için toz alırken suya birer ikişer damla damlatıyorum. Evde hoş ve temiz bir koku bırakıyor. Uyumadan önce yastığınıza da damlatabilirsiniz veya burnunuzun önüne sürebilirsiniz¸ ilk etaptaki o keskin koku hemen uçuyor¸ ardından gelen hafif koku sakin bir uyku sağlıyor.

 38. adeta parfüm kalitesinde olan bir kolonya.küçük plastik şişede olanları çantada taşımak için uygundur. kapaklarındaki yapısı sayesinde çok fazla dökülmez¸ uzun ömürlüdür. fiyat performans oranı çok çok yüksek. efsanedir benim için.

 39. Özellikle erkeklerin kullandığını bilsem de kendime çok yakıştırmakta ve feminen boyutunu yakalamaktayım. İlk başta elbette alkol kokusu baskın oluyor ama biraz bekleyince esansın kokusu ortaya çıkıyor. Tam yasemin kokusu değil bir karışım daha çok. Ayrıca ne zaman sürsem erkekler hep iltifat etmekte. Belki afrodizyak bir özelliği vardır bilemiyorum. Bir kolonyaya göre zarif ve komplike bir koku. 

 40. Yıllardır her boyunu edindiğim harika kolonya. Ben bunu bazen boynuma sürüyorum ve bir süre kokusu devam ediyor¸ özellikler ders çalışırken iyi hissetmek için birebir.

Siz ne düşünüyorsunuz?