“Real techniques stippling brush” için 46 yorum

 1. Hakkında yapılan yorumları okuduğumda şaşırdığım fırçadır. MAC 187’ye seçenek olarak almıştım yaklaşık 1 sene önce. 187 her kullanışımda kıllarının yarısını yüzümde bırakırken rt stippling henüz tek bir kıl bile dökmedi. Üstelik fondoten uygulamak için kullanıyor olmam da cabası. Expert face brush varken stippling kullanmak da neyin nesi dediğinizi duyar gibiyim ancak stippling’in bitirişini daha bir seviyorum. Estee Lauder double wear fondotenimi stippling ile pıtır pıtır uyguladığım da elde ettiğim sonuç mükemmele yakın oluyor. Kısaca kendisini ailecek sevenlerdeniz.

 2. Daha öncede yazmıştım kullandığım en çok kıl döken real techniques fırçası diye¸ hatta o günden sonra da kullanmaya korkar olmuştum. Bu gün krem allık sürmek için kullandım ve tekrar yıkadım. Fırçanın son hali resimlerde. Hayatımda ilk defa bir fırça elimde dağıldı.

 3. krem allık kullanmayan biri olarak ne akla hizmet aldığımı çözemediğim fırça. kullanılabildiği tek yer krem allık bence. toz ürünler için yada fondöten¸ bb krem gibi sıvı ürünler için kesinlikle uygun değil.

 4. Fırçanın kıllarının dökülmesi Türkiye’ye gelen yeni serideki sorundan kaynaklanıyor olmakla birlikte kullanıcı hatasından dolayı da olmaktadır. Stippling’ in kelime anlamı dahil noktalama anlamındadır bu fırçayı badana yaparcasına yatay bir şekilde kullanırsanız hatanın sizden kaynaklandığını bilmenizde fayda var¸ yatay değil dikey bir şekilde (nokta atışları şeklinde) uygulamak gerekiyor bu yüzden bu ürün krem allıkları uygulamada kullandığım en kullanışlı fırça¸ neyi neyle ne için kullandığınız gerçekten çok önemli. İşin temizlik kısmı (yıkama ve kurutma) da bir o kadar dikkat gerektiriyor¸ fiyatı ucuz ya da pahalı fark etmeksizin para verip almış olduğunuz bir ürünü nazik bir şekilde kullanmak ya da kullanmamak sizin sorumluluğunuzdur. Tüm özeni gösterdiğiniz halde fırçanız ile ilgili bir sorun yaşıyor iseniz sorun ülkemize gelen yeni seriler ile ilgilidir diye düşünüyorum¸ muhtemelen yeni gelenler aynı seri olacağı için tekrar almanızın fırçaya bir şans daha vermenizin böyle bir durumda bir anlamı kalmayacaktır. Muadili sayılabilecek farklı markalara yönelmenizi işte o zaman tavsiye ederim¸ aksi halde fırçanın gerçekten kaliteli olduğunu ve doğru ürünler ile doğru şekilde uygulandığında her hangi bir dökülme problemi yaşayacağınızı zannetmiyorum¸ en azından ben şuana kadar RT’nin her hangi bir fırçasında hiç sorun yaşamadım ve umarım hiç bir zaman da böyle bir sorunla karşılaşmam. Sentetik kıllara sahip bir fırçaya göre oldukça başarılı bulduğumu da söylemeliyim.

 5. meşhur mac 187 tarzı fırça. bu tarz fırçalar bana fonksiyonel gelmiyor. baktığınızda¸ uzun kıllar var. kıllar oynuyor¸ yüzde çizgi bırakır¸ dolandırması/dağıtması zordur. r.t. expert face brush varken bunu kullanmak olmaz bence. expert face brush kesinlikle daha iyi. expert tok kıllarıyla ürünü daha iyi yayar¸ tuval boyar gibi gezdiriyorsunuz yüzünüzde fondöteni. expert candır.

 6. Çokça yıkamalarıma dayanmış olan fırçadır. Amazondan neredeyse 1.5 yıl önce aldım çok nadiren kullandım ama dayanıklıklık adına çok büyük bir eksik görmedim. Kullanmasam dahi fırçalarımı yıkadığımda onu da yıkıyorum¸ muhakkak tozdan vs. kirleniyor diye düşünüyorum. Türkiye’ye gelenlerin dayanıksız olmasına üzüldüm. Görüntü itibarı ile de Gratis¸ Watsons vs. yerlerde satılanlar benimkinken daha farklı geliyordu bana demek bundan kaynaklanıyormuş.

 7. Duo fiber bir fırça olduğu için doğal bir şekilde fondöten ve bb krem sürerim diye aldım. lakin seyrek kılları yüzünden¸ benim gibi üşengeç bir bünyeye zor geldi. şimdi yoğun pigmentasyonlu allıklarımı sürmek için kullanıyorum. bu konuda ki performansından memnunum¸ ortaya doğal bir sonuç çıkıyor. kılları sert olduğu için allıklarımın biraz tozutmasına neden oluyor ama bunu sorun etmiyorum ¸ zaten bu allıkları ömür boyu bitiremem.

 8. Doğru kullanılmadığı için haksızlığa uğradığını düşündüğüm fırça. stippling fırçasını yüzünüze dokundurup çekerek ve yüze bastırmadan kullanmanız gerek. Expert face brushla kıyaslanmamalı çünkü stippling fırçayı (ör: fondoten uygularken) kullanıyorsanız amaç kapatıcık değil doğallıkdır.

 9. benim için highlighter¸ allık fırçasıdır. Koyu allıkları¸ yoğun simli aydınlatıcıları hiç riske girmeden uygulamak için biçilmiş kaftandır.Daha fazla okumak isterseniz burada

 10. mükemmel krem allık fırçası. Başka türlü gerçekten kullanamıyorum. mac 187 ye muadil olması mümkün değil. mac 187 uzun kıllı ve yumuşak bir fırça olmasına rağmen real tecqniques stippling brush kısa ve sert kıllara sahip bir fırça. Mac 187 yi toz allıktan pudraya¸ fondötenden bronzlaştırıcıya birçok şekilde kullanabilirsiniz. Bu fırça olsa olsa mac 130 a muadil olabilir ki mac 130 u yine birkaç iş için kullanabiliyor iken bunu kullanmayı başaramadım.

 11. pratik uygulama için birebirdir. krem allık¸ krem bronzer¸ likit fondöten gibi yedirilmesi ne kadar zor ürün varsa hepsini de harika dağıtıyor¸ doğal bitiş sağlıyor. mac 187 isteyip pahalı bulanlara alternatif olabilir.

 12. Fondöten¸ bb krem tarzı ürünleri güzel uygulamıyor¸ çizgi çizgi bırakıyor ama krem ve toz allık uygulamada bana göre çok başarılı. Pıt pıt hareketlerle uygulayıp hafifçe dağıtınca en iyi sonuca ulaşıyorum.

 13. Şu yanda insanın içini acıtan fotoğrafın sahibi olarak¸ korka korka yine aldım¸ indirimden yararlanıp. Aynı sorunla tekrar karşılaşmamak için sadece çok pigmentli allıklarda kullanmayı düşünüyorum. Belki fondöten zarar veriyordur ne bileyim.

 14. Hassas ciltliyseniz fondoten veya bb krem ile kullanmamanız gereken fırça. Sadece çizmekle kalmıyor¸ kaşındırıyor ve kızarıklıklar oluşturuyor. O yüzden bronzer veya krem allık uygularken¸ çok hafifçe yüzümde gezdirerek kullanıyorum.

 15. hafifce¸ bastirmadan uygulandiginda guzel sonuc veren¸ ama bana kalirsa hakkinda olmazsa olmaz denmeyecek bir fircadir.

 16. İnsanı şebeğe çevirme potensiyeli olan en yoğun pigmentli allık ve aydınlatıcıları bile doğal bir şekilde sürmemi saglayan fırça. Özellikle the balm’ın allık ve aydınlatıcıları için kullanıyorum. Başka fırçalara göre sonuç bariz farklı oluyor. Benim için vazgeçilmez bir fırça. Defalarca yıkadım tek bir kıl bile dökmedi.

 17. Doğru kullanıldığında¸ fondoten ve bb kremleri cok güzel uygulayan fırçam. Ilk önce pek anlasamamıştim kendisiyle. Allik ve aydınlatıcı için kullanıyordum… Meğer hata bendeymiş¸ biraz calişip didindikten sonra başimin tacı oldu:) Iyiki almişim. Yedeklemem gerekiyor ama bir turlu bulamıyorum:( dik durabilmeside iyi bir özellik.

 18. Sıvı ürünlerden çok kremsi ve toz ürünlerde başarılı olduğunu düşündüğüm fırça. Yıkarken tek tük kıl dökme yaptı bendeki ama onun dışında memnun kaldığım bir fırça oldu ki ben genelde makyajın sonunda herşeyi karıştırmak için kullanıyorum. Çok fazla allık vb uyguladığımda da fırçaya biraz pudra alıp allığı yumuşatmak için ya da çok pigmentli ürünlerde hafif uygulama yapmak için kullanmayı seviyorum. Bana hediye gelmeseydi kullanmam diye düşünüp gidip almazdım herhalde ama şu anda joker bir ürün oldu benim için. Kısacası çok farklı kullanım alanları olan güzel fırça

 19. aldığım günden itibaren ne kadar yumuşak ve az kullanırsam kullanayım mutlaka en az 5-6 kıl döken ekseriyetle çöpe attığım fırça. bazı arkadaşlar aynı sorunu belirtmiş¸ haldır huldur sürmüyordum tabii ki de pıt pıt kullanıyordum ama maalesef aşırı kıl döktü¸ bunun çöpe atacağım parasına biraz daha koyup mac fırça alsaydım diyordum o sırada da hevesim kaçtı zaten.özetle¸ kalitesiz fırça.

 20. Daha 2. defa yıkamam da paramparça olan ve beni gerçekten hayal kırıklığına uğratan fırça. Bir çok yerde okudum bu fırçayla ilgili problemi. Özellikle de Gratis’in ihraç ettiklerinde çıkıyormuş bu dökülme problemi. Acaba rastlantı mıdır yoksa bir sorun mu vardır bilinmez ama¸ bir daha alırsam asla Gratis’ten almayacağım fırçadır. Oysa çok severek kullanıyordum pudra için. Bütün hayallerim yıkıldı resmen. (bkz: gratis )

 21. krem ve sıvı ürünler ile kontür ve bronzer uygulamasında başarılı olan fırçadırbenefit dew the hoole sıvı bronzer ve nars matte multiple altai ile çok yakıştırıyorum

 22. Hiç beklemediğim şekilde çok sevdim¸ krem allığımı uygulamak için aldım¸ sonuç süper ama aynı fırçayla fondöten¸ bb krem hatta bronzer bile sürüyorum. Utanmasam farlarımı da bunla sürücem cicişler. Genel olarak Real-Techniques in hemen hemen tüm fırçaları var diyebilirim ama niyeyse son zamanlarda elim buna gidiyor. Sanırım çok hızlı şekilde ürünü yayıyor ve daha doğal bi bitiş sağlıyor diye takıldım.İkincisini de en kısa zamanda almayı düşünüyorum. Fondöten için ayrı fırça kullansam iyi olur.

 23. likit ürünleri ve çok az doğal toz allık uygulamak için kullandığım fırça. geçtiğimiz aylarda gratis’ten satın aldığım henüz yeni sayıldığı için daha kıl dökme gibi sorunlarla karşılaşmadım lakin asıl sorunum diğer rt fırçalarımın yazı bölümünde tırnağımla kazısam dahi yazıları çıkmıyorken bu fırçayı aldığımın aynı günü yazılarının silik olduğunu¸ azıcık tırnaklayınca komple soyulduğunu fark ettim. burada da kıl dökme sorunundan bahsetmişsiniz. benimde diğer rt fırçalarımda kesinlikle kıl dökme yaşamıyorum. kendi fırçamın sahte olabileceğini düşünüyordum burada okuyunca bu seri komple sahte olmasın?

 24. ten makyajımı yaparken kullanıyordum üstelik çok seviyordum ama yakın bir tarihte fırçalarımı yıkarken bütün kılları döküldü:(

 25. bir türlü kullanmayı sevemediğim ve niye almışım dediğim fırça. krem ürünlerde başarılı olduğu söyleniyor ama elimde krem ürün olarak sadece chanel soleil tan de chanel bronzing base var¸ onu da setting brush ile uyguluyorum. bir kez fondöten sürmek için kullandım¸ sevmedim¸ bir de toz aydınlatıcı uygulamak için kullandım¸ en işe yarar hali buydu bana göre ama aydınlatıcı için de ayrı fırçam var zaten. allık için hiç denemedim. kenarda duruyor öyle şimdilik.

 26. daha iki üç kez kullandığım bi fırça. şöyle ki studio fix fluid fondötenimi ne yapsam inceltemiyodum doğal durmuyodu. bu fırçayla dairesel hareketlerle uyguladım ve gayet doğal ve eskisi kadar mat olmayan bir görünüm verdi. bunda after shave balsamın da etkisi var fakat balsamı bu fırça olmadan da denedim studio fixle ama o kadar incelmedi. tampon hareketlerle uygulamasını ben sevmedim. ayrıca iyice izler gidene kadar yedirildiğinide fırça izi kalmıyo. expert fırça için de iz bırakıyo diyolar ama bence o da bırakmıyo. sorun iyice yedirmekte uğraşmakta yani. sanırım iz bırakıyo diyenler fazla uğraşmıyolar diye düşünüyorum.

 27. büyük beklentilerle aldım fakat fondoten sürerken çok çizgilenme yapıyor ve çok uzun zaman alıyor o yuzden sadece vaktim olduğu zamanlarda kullanıyorum

 28. Bu fırçayı aydınlatıcı için kullanıp da çok mutlu olan bir ben miyim acaba diye merak ediyorum. Tavsiye ederim cicişler çok doğal bir ışıltı elde ediyorsunuz. Tabiki milli aydınlatıcımız mary ile denedim..

 29. real techniques’in neredeyse bütün fırçaları olan biri olarak nedense bunu almaya gerek görmemişim hiç. rt’nin zannımca en gereksiz fırçası olan foundation brush bile var da bu yoksa benim ayıbım mı bilemedim şimdi ama belki de ikinci bir gereksiz fırça draması yaşamak istemediğim içindir. indirime girerse diğer fırçalardan stoklarım yine ama bunu alır mıyım bilmiyorum işte hala da.

 30. bu fırçayla fondöten kullanayım dedim ilk kedi dili fırçayla uyguladıktan sonra fırça izi kalmasın diye uygulardım fakat yeni keşfim bununla krem-likit allık uygulamak. çok pratik ben sevdim cicişler bilgilerinize 🙂

 31. fondötenimi uygulamak için kullandığım duo fiber fırça.sürme hareketi yerine hafifçe dokundurarak kullanıldığında mükemmel sonuç veriyor.fondöteni çok ince bir kat olarak uygulamaya olanak sağlıyor¸bu yüzden kalın yapılı fondötenlerimi bu fırçayla uygulamayı seviyorum.fırçanın kılları gayet yumuşak.beyaz sabuna sürterek yıkıyorum¸aylardır kullanıp sık sık yıkamama rağmen tek bir kılı bile dökülmedi¸çok memnunum.

 32. bb krem ve fondöten uygulamamda yüzümde çizgi çizgi kaldı her seferde¸ sanırım yanlış uygulamışım. bir de burdaki cicişlerin söylediği gibi tampon hareketlerle uygulamayı denicem. ancak pudrayı bu fırçayla sürüyorum ve sonuç gerçekten güzel¸ bence pudra için çok daha iyi bir ürün. yıkadıktan sonra çabuk kuruyor ve herhangi bir tüy dökülme olmadı

 33. Real techniques fırçalar hakkında güzel yorumları görmeme rağmen yeterince fırçam olması ve biraz da abartıldığını düşünmem nedeniyle almamayı düşünüyordum. Yine de bunu denemek istedim. Hatta beğenmemek için en sevmediğim fondotenimi kullandım. Cildime fondöteni çok kısa bir sürede güzelce yedirip¸ pürüzsüz ve doğal bir bitiş aldım. Süngerler gibi ürünün çoğunu emmediğinden normalde kullandığım miktarın neredeyse yarısına tüm yüzümü mükemmel bir sonuç elde ettim. Yıkama sonucu ise herhangi bir dökülme-koku olmadı. Çok memnunum.

 34. bebeğim oldun daha ilk günden edit: gratis sevgililer günü indiriminden almıştım. çok sevdim. zaten istek listemdeydi. ben krem allıkları uygulamak için kullanıyorum. Edit 2: begenme sebeplerim¸1) toz veya krem formdaki alliklari cok naturel dagitti. 2) yikayinca hemen kuruyor cunku sentetik. 3) goruntu olarak cok hosuma gidiyor.

 35. Ben bunla sadece betty lou suruyorum kontur pudrasi degil elbet ama o hatta kullaniyorum cok iyi oluyor elinizde varsa bir deneyin derim

 36. Duo fiber fırçaların görüntüsüne dayanamıyorsanız almaktan geri kalamayacağınız fırçadır. Aslında real techniques e ait her alanda başarı sağlayan iki fırça expert ve blush tır. Onlar varken stipplinge çokta gerik kalmaz ama gene krem allık uygulamasında çok başarılıdır gayet iş görür homojen dağıtır. Ama fondatende sınıfta kalır hele ki acemiyseniz expertten şaşmayın derim.Yinede etsik etmeyeceğim fırçadır.

 37. bu fırçayı ben baya bi sevdim hatta markanın diğer fırçalarından daha başarılı buluyorum. Fondoten sürmek için çok ideal bi ürün. muadilini flormardan almıştım duo fiber diye bi fırça inanın onu iki üç seferden fazla kullanamadım. fondoten yüzümde çizgi çizgi kalıyordu fırçanın kıllarından dolayı. üstüne bir de elimle dağıtmam gerekiyordu. ama stippling fırça öyle değil yumuşacık dokusuyla iz miz yapmadan homojen şekilde ürünü dağıtmanızı sağlıyor. ha indirim dönemini bekleyip almak mantıklı ne de olsa gratisler zırt pırt indirime giriyor.

 38. Temizlemesi büyük problem olan¸ ürünlerin çoğunu içine çeken bir fırça¸ yani hijyeniyle ilgili büyük soru işaretleri oluşturuyor. Fakat sık sık temizlenirse sorun olmayacaktır¸ üstelik temizlemek de fırçayı bozmuyor¸ 1.5 senedir kullanıyorum hiç tüyünün döküldüğüne şahit olmadım. Fondöten değil ama pudra bazlı ürün uygulamalarında daha başarılı¸ fondötende ise hem ürünü fazlasıyla çekiyor¸ hem de bir önceki kullanımdan dolayı yüzde çizgiler oluşturuyor. Her seferinde temizleyip kullanma imkanı olan alsın. Ama alınması da hiç şart değil¸ iyi bir makyaj süngeri çok daha iyi iş çıkarır.

 39. chanel krem allıklar bununla şöyle güzel sürülüyor böyle güzel sürülüyor dediniz gittim aldım. henüz yıkamadım. kıl tüy dökerse valla çok üzülürüm. güzel¸ kullanışlı bir duo fibre fırça. allah sam ve nic ablamızdan razı olsun.

 40. Asiri pigmentli alliklari uygularken surata tup patlamis efekti yasamamak icin gayet uygun firca. Bugun alip nars sin uyguladim¸ normalde yanagimi dovmusler gibi gosteren allik kendini tam belli etti ilk defa. Bes yildiz.

 41. krem allık ve likit allıklarda nirvanaya ulaşan¸ yine likit aydınlatıcıları elmacık kemiklerine çok güzel dağıtan ama maalesef fondöten konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim fırça. ne zaman bununla fondöten uygulasam yol yol izleri duruyor fırçanın. belki çok likit fondötenlere uygundur¸ face and body gibi. ama pudra bitişli ten ürünlerine kesinlikle uygun değil¸ fırça kıllarının izleri çizgi çizgi duruyor¸ dapıtmak için üzerinden sünger geçmek gerekiyor.

 42. Su bazli ince yapidaki fondotenleri veya bb/cc creamleri uygulamada basarili bir firca. Kalin yapida olanlarda ise iz birakiyor. Allik veya highlighter’la denemedim ama yarin sabah ilk isim bu olacak. 

 43. kapatıcılığını yakalamak istediğim fondöten¸ bb/cc kremlerde başka alternatif aratmayan fırçadır. kedi dili fondöten fırçalarından sonra ilaç gibi geldi resmen.

Siz ne düşünüyorsunuz?