“Real techniques setting brush” için 48 yorum

 1. Bugün Migros’ta 22 tl’ye görüp reyondaki sonuncusunu kaptığım fırça. Normalde gittiğim migroslarda hiç görmüyorum bu çok şansa geldi . Fiyatını da tam bilemediğimden kazıklanmış olmaktan korkmuştum ama sitesinde 8 dolar olduğunu gördükten sonra iyice mutluluktan uçtum.

 2. Göz altımı sabitlemek için bayıldığım fırça. 3 adedine sahibim. Biri evde¸ biri ofiste¸ biri sevgilimin evinde duruyor. Ayrılamıyorum vazgeçemiyorum her gittiğim yerde onu görmek istiyorum 😀

 3. Allık¸ far¸ aydınlatıcı… Ve varsa bu fırça ile uyguluyorm en sevdiğim fırçam. Youtube da Tek fırça makyajımda bunu seçmiştim. Her sabah onlarca fırça arasında bakıyorum elim sadece buna gidiyor.

 4. Asıl görevi göz altı kapatıcısını sabitlemek olan ama benim aydınlatıcı sürmek için kullandığım ve çok memnun kaldığım fırça. Göz altlarında pudralı görünümü kendimde sevmiyorum. Ama bu işlemi yapanlar bu fırçaya şans vermeli derim. Şekil ve yapı itibariyle çok uygun. Ben mary lou gibi pigmentli aydınlatıcıları yaldir yaldır parlamadan bölgesel olarak istediğim noktalara sürmek için aldım. Elimden düşmeyen bir fırça oldu. Migros ve kozmelada satılıyor diye biliyorum. migros’tan 21.90 a aldım.

 5. Henüz pudra ile sabitlemek haricinde her şekilde kullandığım fırça.Tüm göz kapağıma wet and wild brulee’yi sürmek için kullandım ama bunun için çok elzem değil. Ancak kontür için ve likit kapatıcı için çok uygun. Bugün cilt makyajı yapma niyetinde değildim ama sonra yüzümün çok kırmızı olup dudağımdaki cart pembe rujla komik olduğumu farkedince hiç adetim olmamasına rağmen yanımda sadece concealer olduğundan çok geniş bir alana bununla uyguladım ve sonuç çok güzel oldu. Stippling brushta çözemediğim çizgi çizgi olma durumu olmadı ve çok hafif ve doğal oldu. Yüzü küçük olanlar veya uğraşmaktan yorulmayanlar deneyebilir.

 6. Kozmela’da kargo dahil 20 lira olduğunu görünce 5 saniye içinde aldığım fırçadır. O kısım biraz bulanık. Çok hatırlamıyorum. Sayesinde anladım ki Gerçekten ben iflah olmaz bir para saçıcıyım. Şimdi de aydınlatıcı ya da göz altı kapatıcımı sabitlemek için kullanırım diye kendimi teselli ediyorum. Umarım hakkıyla kullanabilirim ve kıl dökme gibi bir sorunla karşılaşmam.Deneyimlerimi editleyeceğim.Edit: killari bir rt powder brush gibi yumusak gelmedi bana ve o yuzden garipsedim. Kil dokmuyor ama geldiginde bir tane upuzun kili vardi sanirim kesilmesi atlanmis¸ onu kestim sorun yok. Goz alti kapaticimi sabitlemede kullaniyorum simdilik. Ileride aydinlatici olayina girersem yuzumu guldurecegine eminim. Bir de bazi vloggerlarin kontur icin kullandigini gormustum. Ne yazik ki kontur yapmiyorum ama anladigim kadariyla oldukca islevsel bir firca.

 7. Aklınıza gelen her şeyi uygulayabileceginiz harika fırça. Kol dökme sorunu yok. Ürün yemiyor. Yıkayınca çok çabuk kuruyor . Ve uyguladığıniz ürünün çok doğal görünmesini sağlıyor. Benim bununla göz farı sürmüşlüğüm bile vardır. Ama genel olarak kontur yapmak için kullanıyorum. Tam o boşluğa denk geliyor. Anladınız siz o boşluğu.

 8. Parasını sonuna kadar hakeden nadir ürünlerderden kanımca.özellikle indirim dönemleri artık biraz daha makul hale gelir oldu fiyatları. Edinin efem

 9. her makyajımda kullandığım demirbaş fırçamdır. bende iki tane var¸ fırçalarımı sıklıkla yıkadığım için dönüşümlü kullanıyorum. Göz altı kapatıcısını sabitlemekte çok başarılı bence. yaklaşık bir yıldır hunharca kullanıp¸ sürekli yıkamama rağmen¸ ne şekli bozuldu ne de kıl döktü.

 10. Vakti zamanında göz kapatıcımı sabitlemek için çok çeşitli fırçalar / süngerler kullanmıştım fakat hiç biri doğru düzgün sonuç verememekle birlikte tozutma¸ çizgilere dolma problemi yaratıyordu. Sonraları çok severek takip ettiğim bir blogger’in “real techniques setting brush” ilgili bir postuna denk geldim. Okudukça aşka geldim¸ aşka geldikçe etrafta fellik fellik aramaya başladım. Gratislerde¸ watsonslarda rt’nin çoğu ürününü bulabiliyor fakat bir türlü şu “setting brush” a ulaşamıyorudum. Girdiğim herhalde bir yirminci mağazadan yine olumsuz cevapla ayrılıyorken araştırmama internetten devam edeyim dedim. Şans eseri kozmela’da güzel bir rt indirim zamanına da denk gelmiş ve iki adet edinmiştim. Kendisiyle o günden beri ayrılamıyoruz. Haftada bir yıkamama rağmen kıl dökmeyen¸ yamulup yumulmayan¸ ilgili alana sürülecek olan pudrayı-sabitleme pudrasını-highlighteri yumuşacık ucuyla tozutmadan¸ dağıtmadan uygulayan sihirli fırça. Evet kesinlikle sihirli..

 11. Ister far sur¸ ister kapatici sur¸ ister pudrayla sabitle¸ ister aydinlatici sur¸ ister kontur yap ister allik sur. Her sey yapilabiliyor harika bir firca. Real techniques ten blush brush¸ expert face brush ve eye starter setine ve bir de buna sahibim. En kullanislinin bu firca oldugunu dusunuyorum.

 12. Yeni aldım ya¸test ediyorum hemen bu minik neyde iyi diye.Gözaltı kapatıcısını uygulamada çok çok başarılı.Bendeki Kapatıcı fırçalarıyla sanki üstünden süngerle geçmek zorundaymışım gibi oluyor. Tam cilde oturmuyor. Ama bu minik tek başına harika uyguladı.Ay bir mutluluk geldi.

 13. göz altı kapatıcımı uygulamada kullanıyorum ben. önceden makyaj süngeri kullanırdım. Ama setting brush bence daha etkili.

 14. göz farını dağıtıp doğallaştırmak için aldığım fırça. geçtiğimiz hafta migros indiriminden 12 küsur liraya edindim. bir tane kalmıştı bir tane daha olsa alacaktım. farı çok güzel dağıtıyor¸ biraz büyük olmasından korkmuştum fazla yayar diye ama korktuğum gibi olmadı¸ gayet iyi anlaştık.

 15. Diğer cicişlerin de dediği gibi her iş yapıyor neredeyse¸ haydi bir fondöten¸ bir farı kenarda bırakalım¸ ki onu da çaresiz kalsanız yapar¸ maximum performanslı bir kapatıcı fırçası¸ çok iyi bir highlighter fırçası¸ eşsiz bir sabitleme fırçası¸ allık¸ kontur ne ararsan yapıyor. Dışarı çıkarken yanıma bir bunu bir de göz için eco tools’un eye enhancing duo setini alıyorum¸ sabahın köründe 5 dakikada makyaj yapıyorum tuvaletlerde. Amma ve lakin¸ kuru¸ mor¸ bolca derin çizgili iğrenç gçz altlarımı iki swipe iki pat pat motion ile hayvani bir şekilde kapıyor. Tabii bunu mac pro longwear concealer’dan şöyle 0.00005 ml gibi bir ürünle yapıyor. Küçük bir kaba iki pompa sıkıp bir buçuk hafta kullanıyorum hemen hemen her gün. Fırçanın ucunu çok hafifçe concealera değdirince göz altımı tamamen kapatan ve bunu en minimum ürünle başaran muhteşem bir fırça. Mary lou manizer abartmadan uygular¸ kapatıcıyı kabuklaştırmadan sabitler. Mikemmel bir atlayış.

 16. pudrayla göz altı sabitlemek için çok uygun bir fırça. eskiden büyük fırçalarla göz altımı sabitlemeye çalışıyordum sonra bu fırçayı duyunca direkt aldım. ama ben bir sürü watsons gratis gezdim hiçbirinde yoktu o yüzden internetten aldım. T bölgesine pudra uygularken de kolaylık sağlıyor. fiyatı normalde 28 TL galiba. bence mutlaka elinizin altında bulunması gereken bi fırça. 🙂

 17. Göz altı sabitleme de ne kadar başarılıysa¸ aydınlatıcı sürmek için de o kadar başarılı bence. Ayrıca kontur yapmakta da kullanabilir diye düsünüyorum. Kısacası¸ işlevi çok ve en sevdiğim fırçalardan biri. Çoktan yedekledim bile

 18. Setting işinde çok iyi olan ama aydınlatıcı uygulamasında da başarılı olan fırça. Severek kullanıyoruz efenim.

 19. Cosmetica indiriminden internetten siparis edip 13¸99 tl fiyata sahip olduğun fırça. Bana beklediğimden biraz minik göründü. Ancak ufak alanlara uygulama yaparken iyi iş çıkardı. Aydinlatici¸ goz altlarıma pudra uygularken kullanıyorum şimdilik. Bir süre kullandıktan sonra bakalım başka hangi ürünlerde iyi sonuç verdiğini de kesfederim diye dusunuyorum. Ufak olduğundan çok işlevsel buldum.

 20. bana da beklediğimden küçük gözüktü fakat aydınlatıcı sürmek ve tüm göz kapağıma ten rengi far sürmek için kullanıyorum şimdilik memnunum.

 21. Cosmetica indiriminde 13¸80e görüp hemen aldığım fırçadır . Tahmin ettiğimden küçükmüş şahsen fotoğraflarda daha büyük gözüküyor. Bence aydınlatma işinde başarılı . Göz altı kapatıcısı kullanmadığımdan bu bölgedeki performansını bilemiyorum . Daha kontör yapmadım ama yapılabilcek ve beni yanıltmıcak bi fırçaya benziyor . Ben genelde burun kenarıma biraz daha pudra sürmek için kullanıyorum . Yapı itibariyle küçük olduğundan burun kenarında performansı baya yüksek oluyor .Geçende allık uygulayayım dedim . Ya allıkta sorun vardı ya ben başarılı olamadım 🙂 Benim tombiş yanaklarıma küçük kaldı 🙂 Şimdi başka allıklarda denicem . İnşallah başarılı performans alırım .

 22. inanılmaz işlevsel¸ inanılmaz şirin olan fırça. fırça koleksiyonum genişlesin¸ bu boyda bir fırçam olsun diye düşünerek aldığım fakat hemen hemen her şey setting brushı.ben bu fırçayla önce concealer dağıtmaya başladım. concealer fırçası olarak biraz büyük olsa da gerçekten çok başarılı olduğunu düşünüyorum. eğer çok çok küçük bi yüz yapınız yoksa sizin göz çevresi yapınızla da uyuşacaktır. daha sonra concealerımı elimle dağıttığım bi dönemde bununla pudra uygulamaya başladım göz altlarıma. hatta tam mat bir makyaj yapmıyorsam kullandığım transaparan pudayı bununla burun kenarlarıma ¸ alnımın ortasından başlayarak yanlara doğru ve çeneme de geçiyorum¸ başarılı.son kullanım alanım da aydınlatıcı uygulaması. hafif¸ toz aydınlatıcılar kullandığım için bu fırçayla uygulama yapabiliyorum¸ fazla kaçmıyor aydınlatıcı. onda da gayet başarılı. güzel bi şekilde fırçaya hakim olarak istediğiniz her yere ayrınlatıcı uygulaması yapabiliyorsunuz. eğer üşengeçliğimin doruklarındayken yapıyorsam makyajımı¸ fırçanın üzerine aydınlatıcıdan alıp şöyle bi göz kapaklarımın üzerinden de geçiyorum. indirimde gayet ucuza alınabilicek ve fiyatına göre de çok güzel iş çıkaran bir fırça olduğunu düşünüyorum. fırçalığınızda iki tane bile arıyorsunuz bazen.

 23. Goz alti ve ustune surdugum kapaticiyi sabitlemek icin aldim ama elim gitmiyor. golden rose round face tarzi duz kesimli bi fircayi stay matte a bulayip gozlerimi kapatip altini ustunu komple sabitlemek daha kolay.

 24. Mary lou’yu en guzel uygulayan firca sanirim. Her fircayi denedim bu muazzam ama ben nedense fotoğraflarda videolarda sert ve sık killi bir yapisi oldugunu dusunmustum yumusacik cikti. Bir de cok yonlu bir firca gercekten herseyi yapabilirsiniz bir expert bir de bu…

 25. (bkz: mary lou) ile olan uyumu bir şahane olan fırça. ben kendisini kırk yılda bir kullandığım göz altı kapatıcısını sabitlemek için almıştım. ancak maryciğim ile olan uyumunu keşfettiğimden beri kapatıcı sabitlemek için kullanmadım. en yakın zamanda kesinlikle yedeklenecek.

 26. allık fırçası olarak da harikalar yaratan fırça. bir heves aldığım rt blush brush tüm yanağımı kapladığı için bir de buna şans vermek istedim ve sonuçtan çok memnun kaldım. yüzümde tam istediğim yerlere kontrollü bir şekilde uygulama yapabiliyorum. ufak yüzlü olup da aradığı allık/aydınlatıcı fırçasını bulamayanlar bir şans verebilirler bence ..

 27. Real techniquesin tekli olarak sattığı pembe saplı fırça. Göz altı kapatıcımı transparan pudrayla sabitlemek icin müthiş bir fırça. Göz diplerine kadar ulaşıyor. Ama ben daha çok aydınlatıcı surmek icin kullanıyorum. Özellikle mary lou manizer surmek icin on numara olacaktır.

 28. geçen hafta kozmela’dan sipariş edip 2 gün önce teslim aldığım fırçadır. neden daha önce keşfetmedim ben bunu dedirtir. göz altı sabitleme¸ spesifik bölgelere pudra uygulama¸ kontür yapma gibi bir çok işlevi görür. ben kendisine bayıldım !

 29. rt sünger ve ponçik allık fırçasıyla birlikte en sevdiğim rt ürünlerinden biri. ben göz altı kapatıcısı kullanmıyor¸ haliyle sabitleme yapmıyorum ama aydınlatıcı uyguluyorum bu ürünle. yelpaze fırçayla çizgi çizgi yoğun oluyor uygulama bence¸ bu bebek çok yumuşak ve güzel durmasını sağlıyor aydınlatıcının. iki yıla yakın zamandır sahibim şeklinde bozulma olmadı¸ lekeler de çok kolay çıkıyor tüm rt fırçalarında olduğu gibi. boy ve şekil itibariyle de her markada olan klasik bir ürün değil. alınız aldırınız anacım

 30. Anneler günü indiriminden 13 liraya aldığım ilk rt fırçam. Ben göz altımı sabitlemek için almıştım ama mary louyu da çok güzel uyguluyor. Acilen yedeklenmesi gereken bir fırça oldu bemim için.

 31. Cosmetica’nın kadınlar günü indiriminden 13 tlye aldığım fırça. Aydınlatıcı sürerim diye almıştım ama ben zaten aydınlatıcıyı core collectiondaki kontür fırçasıyla sürüyorum ve daha güzel bir sonuç aldığıma inanıyorum. Zaten bence oldukça benzer fırçalar. Eğer core collection elinizde varsa bu fırçaya ihtiyacınız yok. Ama yine de kendisi çok şirin tabii.

 32. cosmeticadan indirimde 13¸80’e almıştım. iki tane var bende birini göz altıma ve t bölgeme pudra sürmek için diğerini ise aydınlatıcı sürmek için kullanıyorum. göz altı kapatıcısını sabitlemek için kesinlikle biçilmiş kaftan. o küçük el kadar oluşuyla da gün içinde rahatça yanımda taşıdığım bir fırça¸ hatta en sevdiğim fırçam.aydınlatıcıyı ise gayet güzel dağıtıyor¸ daha doğal durmasını sağlıyor bence. her cicişde olması gereken baş tacım minnak fırçam kısaca.

 33. Mac msf lightscapade aydınlatıcıyı bununla uyguluyorum. büyüklüğü¸ yumuşaklığı çok ideal¸ ayrıca fan fırçalar gibi kontrolü zor değil.

 34. Bir buçuk iki yıl önce mart lou aydınlatıcıyı uygulamam için eklipsin fan fırçasını almıştım. O zamandan bu zamana kadar da fan fırçayla devam ettim bütün aydınlatıcılarımı onla sürdüm. Ten rengim esmer ve bütün aydınlatıcılar çizgi çizgi duruyordu nasıl anlatsam sürdüğüm yerde lök diye kalıyordu. Dedim ki herhalde ten rengimin koyuluğundan öyle duruyor. İki gün önce de rtnin setting brushını aldım ve ertesi gün denedim. Hatta denediğim aydınlatıcı da genelde pek sevilmeyen sim sim durduğu söylenen ama benim yine de çok sevdiğim macin soft and gentle aydınlatıcısıydı. Aman allahım o nasıl güzel bir duruş. O nasıl güzel bir eşit dağılma! Meğer aydınlatıcıların öyle durmasının sebebi ten rengim değil o lanet fan fırçaymış. İyi ki almışım bu fırçayı aydınlatıcı sürmek için muazzam güzel. Yumuşacık bir fırça yıkadığımda kıl dökülmesi şekil değişmesine de rastlamadım ve çok da çabuk kuruyor pembe sapını yediğim 🙂 üstteki girdilerde göz altını sabitlemek için de kullananlar olduğunu gördüm bence çook mantıklı eminim onu da güzel yapıyordur açıkçası en yakın indirimde yedeklemeyi düşünüyorum

 35. Yaklaşık 1 yıldır göz altı kapatıcımı sabitlemek için bu fırçayı kullanıyorum ve gayet memnunum. Boyutu nedeniyle o bölgeye tam oturuyor. Diğer rt fırçaları gibi sentetik kıllardan oluşuyor ve yıkarken dökülme sorunuyla karşılaşmadım. herhangi bir bozulma da olmadı kıllarında henüz. Yalnız artık drugstore’lara pek gelmiyor sanırım¸ ben de bu fırçayı aradığım dönemde online’da bulabilmiştim.

 36. Küçük¸ minyon yüzlüler için harika bir allık fırçası. Yumuşacık.Oldum olası büyük fırçaları sevmemişimdir¸ yüzüm küçük olduğundan çok kontrolsüz ve işlevsiz buluyorum o tarz fırçaları. bu tam benlik¸ sürüşü¸ ürünü dağıtması vs. her şeyi çok iyi. ayrıca denildiği gibi çok fonksiyonel bir fırça¸ ister pudra sürün ister kontür yapın ister aydınlatıcı sürün. her eve lazım.

 37. COSMETİCA İNDİRİMDEN 16.90A ALDIĞIM FIRÇA. AYDINLATICI SÜRMEK İÇİN ALMIŞTIM VE BENİ KESİNLİKLE TATMİN ETTİ AYDINLATICIYI GÜZEL DAĞITIYOR¸PARÇA PARÇA DURMASINI ENGELLİYOR. GÖZ ALTINA PUDRA UYGULAMAK İÇİN DE BİÇİLMİŞ KAFTAN¸ EN YAKIN ZAMANDA BİR TANE DAHA EDİNECEĞİM 

 38. Çok işlevli bir fırça¸ kalitesi de çok güzel. Satın aldığımdan beri (1 yıl civarı) herhangi bir dökülme yapmadı. Hem tüm yüze pudra uygulamak için hem göz altını sabitlemek için kullanıyorum. Aydınlatıcı da çok rahatlıkla uygulanıyor. Hiç denemedim ama zorda kalınırsa allık ya da far bile uygulanır bence 🙂 o yüzden seyahatlerde yanıma mutlaka bu fırçayı alıyorum.

 39. Çok yönlü tatlı fırça. Yüzü ufak olanlar allık bile uygulayabilir bence.Ben çok hafif elmacık kemiklerimin altına yapacaksam kontür yapıyorum¸ bununla allık sürüyorum(çok doğal duruyor)¸ hatta aydınlatıcıyı da bununla aradan çıkartıyorum(bunu da çok doğal uyguluyor) kısacası almak lazım. O değil de pudrayı da… asdfgh.

 40. ilk çıktığı zaman almıştım ve o günden beri onunla sadece highligter uyguluyorum. çok güzel uyguladığı için başka alanda deneme gereği hissetmedim. bendeki de asla kıl dökme yapmadı. fakat cicişler kapatıcı uygularken de memnun kalmışlar en kısa zamanda o alanda da denicem kendilerini. yalnız allık için fazla küçük bir fırça değil mi? en azından ben koca yanaklarım için küçük buluyorum 🙂

 41. aydınlatıcımı yoğun uygulamayı severim o yelpaze fırçalarla çok doğal uygulama yapılıyor ben onu yeterli bulmuyorum bu nedenle aydınlatıcımın hakkını vermesi için bu fırçayı aldım cosmetica indirimden çok da memnunum şimdi yeterince parlıyorum ¸)

Siz ne düşünüyorsunuz?