“Real techniques makyaj süngeri” için 168 yorum

 1. Her isimi gördügüm ürün. Ciddiyim. İlk önce fondoteni cildime iyice yedirip arkasından göz altı kapatıcısı sürüyorum bununla hafifçe göz çevreme. Üstüne fırçayla allık sürdüten sonra doğal görüntü yakalamak için minik vuruşlarla allığı hem sabitliyorum hemde doğal görüntü sağlıyorum. Ben bile nasıl allık sürdüğüme inanamıyorum.Dip not:tüm makyajımı real techniques fırçalarla yapıyorum. En büyük hayranıyım süngerini de öneriyorum!

 2. Daha önce yurt dışından aldığımı söylemiştim bu süngeri. Bu süngerim artık çürüdüğü için geçen Watsons’ta bi bakayım dedim. Türkiye’deki sünger delikli delikli¸ resmen bulaşık süngeri gibi. Bendeki ise beauty blender gibi hiç deliksizdi. Bu sayede stippling fırçanın neden parçalandığını keşfettim. Bize resmen 3. Kalite ürün yolluyorlar. Benden söylemesi.

 3. Beauty blender için o kadar para veremem deyip gratis indiriminde kıstırdığım makyaj süngeri. Memnun muyum¸ evet ama beauty blender alma niyetim de hala var mı¸ paraya kıyarsam evet.

 4. beauty blenderimi kısa sürede kullanılmaz hale getirmem sebebiyle şans verdiğim sünger. gerçekten başarılı bir makyaj süngeri ama bir beauty blender değil. beauty blenderin daha doğal bir uygulama sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim ayrıca ürün kullanımım bu süngerde daha fazla. bu süngerin de küçük alanlar için (burun kenarları) daha uygun tasarımı var. aradaki fiyat farkını düşününce kesinlikle kullanılabilir. ama beauty blender için ilk yurtdışı ziyaretimi beklediğim de doğrudur.

 5. Gerçekten de ¸ muadili çok daha uygun fiyatlı süngerlerden bir üstün yanını göremediğim sünger. Yapısını da sevmiyorum pürüzlü geliyor oysa eklipsin muadil ürünü dokusu olarak beni daha memnun ediyordu.

 6. vazgeçilmezim. ben fondoteni fırçayla sürmeyi sevmiyorum. bana katman katman duruyormuş gibi geliyor. sünger ile daha doğal bir sonuç elde ediyorum. ayrıca bu süngerden önce watsons ve gratişlerde satılan eklips süngeri kullanıyordum. ne yaparsam yapayım tam temizlenmiyordu¸ hep lekeler kalıyordu. fakat rt sünger öyle değil güzelce yıkarsanız lekesiz tertemiz kullanabilirsiniz. bana göre rt sünger ile eklips süngerin en büyük farkı rt’in gözeneklerinin daha büyük olması¸ eklips sünger ise daha dar gözeneklere ve sıkı bir yapıya sahip. rt sünger o büyük gözenekeleri ve pofıdık yapısıyla fondoteni ve kapatıcıyı mikemmel dağıtıyor.son olarak ben rt süngeri karşıyaka çarşıdaki yücel parfümeriden 16 tl gibi bir fiyata alıyorum. sanırım gratış ve watsonslarda 25 lira. haberiniz olsun:)aslında asıl denemek istediğim sünger tabiki de beauty blender. bb rt süngere göre daha pofıdıkmış. eminim ki daha da doğal bir sonuç veriyordur.

 7. Temizliğini dove’un herhangi bir kalıp sabunuyla yaparsanız daha kolay temizleniyor. Ben her kullanım sonrası önce süngeri ıslatıp¸ sonra sabuna iyice sürüp¸ elimde bi kaç kez sıkıyorum¸ sonra suyun altında sıkıp bırakarak temizliyorum. Yeni almışım gibi tertemiz. Üründe de henüz bir bozulma olmadı. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. lou salome caraazul

 8. cosmetica’da 19 liraya bulunca hemen aldığım sünger. bb ve cc kremlerimi uygulamak üzere aldım¸ bakalım nasılmış göreceğiz.

 9. Süngerlere karşı çok önyargılıydım. Bana hem pahalı hemde bir kenarda kalıp çöpe gider diye düşünüyordum.Aman allahım ne kadar yanılmışım! Öncelikle bu süngeri tercih etmemin sebebi fiyatının beauty blender’a göre daha ucuz olmasıydı.Bugün ilk defa kullandım¸ Estee Lauder Double Wear Fondotenimi bununla uyguladim sonuç çok kusursuzdu. Yüzüm çok pürüssüz göründü ve fondoten cildimle bütünleşti. Sanırım artık diğer fondeten fırçalarım bir kenarda kalacak. Fondoteninizin kusursuz görünmesini istiyorsanız şiddetle öneriririm.

 10. yurtdışında 2-3 dolara aldığım süngerin gratis’te 25 liraya satılması diye bir gerçek vardır ki¸ içler acısı!

 11. Başkası da aynı sorunu yaşıyor mu bilmiyorum ama ben bu süngeri açıp suyla ıslattığım zaman çok kötü bir deterjan kokusu geliyor. Kokudan o kadar rahatsız oluyorum ki uygulama yaparken huylanıyorum süngerden.Ayrıca eklips fırça bende çok daha başarılı bir sonuç verdi. Real Techniques sünger hayalkırıklığına uğrattı.

 12. Büyük hayallerle aldığım ancak kullandıktan sonra beni hayal kırıklığına uğratan sünger.Yapısı beauty blendera göre kesinlikle daha yumuşak ancak kısa bir süre sonra parça parça kopup pancık pinçik oldu…

 13. Yaklaşık biraydır kullandığım sünger. Çok memnunum yorumları okuyunca hayrete düştüm. Fondoteni çok iyi alıyor ve ciltte ıslak bitiş sağlıyor aradığınız buysa kaçırmayın derim. Ben her gün yıkıyorum yüz yıkama jelimle kopma falanda olmadı.

 14. genelde söylenilenin aksine benim nerdeyse 5 ay her gün kullanım sonunda eskitmeyi başardığım ürün. bence çok uzun süre kullanılabiliyor. yeni edindiğim beauty blenderla karşılaştırırsak beauty blender makyaj süngerini özellikle göz altı için çok daha kullanışlı bulsam da yüz için real techniques oldukça yeterli geliyor bana. fiyat karşılaştırmasında real techniquesin indirimli fiyatını düşünürsek sanırım beauty blender bozulunca real techniquesi göz önünde bulundurabilirim

 15. Uzun suredir bu sungeri kullaniyorum susluler. Urunden cok memnunum guncel fiyati suan icin 32 lira diye biliyorum. Ben fondotenimi makyaj fircasi ile uyguladigimda urunun kapaticiligindan cok memnun kaliyorum fakat yuzumde katman katmN durup¸ mimik cizgilerime doluyor. Bu sebeplerden sungeri tercih ediyorum. Islak sunger o katman katman goruntuye sebep olmuyor. Gelelim asil konumuza bugun kullandigim sungeri kestim. Bakalim icinden neler cikacak diye. Urunu kestigimde icinin tertemiz oldugunu gordum ve derin bir ” oh” cektim. Hatta ici disindan daha temizdi. Belki bana salak diyeceksiniz ama ben sungerimi arap sabunu ile yikiyordum. O kadar guzel temizliyorki anlatamam. Kopurtup kopurtup sıkıyorum sunger resmen fondoten kusuyor. Makyaj temizleyici jellerle dahi yikadigimda lekeler kalmasina ragmen arap sabunuyla yeni alinmis gibi oluyordu. Gorsellere sungerimin kesilmis halleri ekliyorum. Ici ne kadar temiz gorebilirsiniz.

 16. Rossman’dan 23 liraya aldigim cici. Yani watsons veya gratis’tense rossman’a ugrayiniz efenim.Daha yeni ve sanirim 3 defa hunharca yikadim¸ sapasaglam duruyor. Parcalandiginda edit gelecek.

 17. fiyatı yaklaşık 30 tl civarı olan makyaj süngeri. Kalın fondötenleri inceltip uygulaması açısından gayet kullanışlı fakat temizlemesi biraz zahmetli olan makyaj süngeri.

 18. Çok ürün yediğini söyleyebilirim.bir de düz yüzeyindeki lekeyi çıkaramıyorum.kullandığım tek makyaj süngeri olduğundan karşılaştırma yapamam ama ürünleri gerçekten çok doğal ve ince uyguluyor.ben o kadar ince uygulama sevmiyorum zira gözaltlarımın iyi kapanmadığını düşünüyorum ve bir kez daha uygulama yapıyorum.Çürütürsem başka süngerlere şans vermeyi düşünüyorum özellikle eklips ve yves rocher

 19. mac prolong wear kapatıcıyı dahi homojen şekilde dağıtıp en iyi uygulama sonucunu verdiren sünger. ne güzel şeymiş ya bu. bu zamana kadar neden almamışım

 20. Bir zamanlar çok sevdiğim ama artık sert bulduğum sünger. Çok tok bir sünger yahu¸ su çektirene kadar canım çıkıyor. Beauty blender ve eklipsi tercih ederim¸ benim için yumuşak süngerlerin kullanımı daha kolay¸

 21. 4.5 aydan sonra küflenmiş olan sünger.atacağım şimdi kıyamıyorum sanki yeni gibi geliyor hala o bulaşık süngeri hissine¸bir türlü kurumamasına rağmen çok kullanıyordum…başka süngerler denemek istiyorum ama şu an ciddi anlamda 0’dayım hatta eksideyim.bulamadım ki şöyle zengin bir koca :/ off tam böyle zor zamanlarda masraf çıkar ya hani Görselini de ekliyorum buraya küflü süngerin

 22. Tek denediğim makyaj süngeri. 7-8 aydır kullanıyorum ve benimkinin sadece düz kısmı biraz eskidi onun dışında gayet yeni gibi ve çok yoğun bir şekilde kullanıyorum. performansından çok memnunum. fondotenim yok gibi duruyor cildimle bütünleşiyor ve kuruma da yapmıyor. ayrıca cakey bir görünüm oluşmasını da engelliyor. ben rt süngerden önce fondotenimi rt buffing brush ya da rt expert face brush ile uyguluyordum. ancak iki fırçadan da daha başarılı ve doğal bir sonuç sağlıyor.eğer beauty blender rt süngerden daha başarılı bir sonuç sağlıyorsa onu da en kısa zamanda deneyip buraya karşılaştırmasını editleyeceğim.

 23. Yves Rocher süngerim baya eskiyince yenisi de bulunmaz olunca aldığım süngerim. İyi ki almışım diyorum. Gerçekten yumuşacık. Eklips sünger falan kesinlikle yanından geçemez bence. Bir aydır en az on beş kere kullandım. Kullandıktan bir gün sonra Dalin’le yıkıyorum.Şu ana kadar ne şekli bozuldu ne de lekelendi. Eskiyince yenisini alacağım kesin.

 24. uzun süre tüm sünger arkadaşlardan hijyen açısından uzak durdum. sonrasında merakıma yenik düşüp türkiye’ye ilk geldiğinde aldım ve ta taaam! işte aranılan doğal duruş! Beauty Blender’ı kullanmak daha nasip olmadı çünkü her seferinde “bu sefer bb alacağım bi kere de onu deneyeyim.” diyorum ama RT’in bu süngerine bir şekilde indirimlerde yakalıyorum. Bence fiyat performans açısından şahane. en kalın fondöteni bile en doğal haliyle sürüyor.

 25. gerçekten güzel bir ürün özellikle fırça ile fondöten uyguladıktan sonra bunla uygulanan fondötenler daha güzel durduğunu söylemek gerekir. Islak ve kuru olarakta rahatlıkla kullanılabiliyor tutuşu rahat kullanımı kolay fakat bende mi sorun var anlayamadım benim aldığım süngerler sürekli parçalanıyor her 1 ayda bir gidip yenisini almak zorunda kalıyorum hayır çok hunharca da kullanmıyorum normal bir biçimde makyajımı yapıyorum ayrıca fırça ve süngerleri temizlemek için özel olarak üretilmiş temizleyici kullanıyorum ki bu sırada da çok baskı uygulamıyorum üstünde ki fondöten tam geçmemesine rağmen ama yinede sürekli parçalanıyor beuty blender’ın İnternet sitesinde de tüm ürünler tükenmiş olsa oradan alıp deneyeceğim bakalım bu süngerden dolayı mı benden dolayımı diye ama…

 26. bunu temizlemek için içeriğinde hiçbir kimyasal olmayan doğal bir zeytinyağlı şampuan aldım¸ iyice köpürtüp yıkıyorum. hem makyaj lekeleri çıkıyor hem de tertemiz kokuyor¸ yiyesim geliyor o derece. üstelik zarar da vermiyor süngere. benim taktiğim küçük bir kaba su doldurup zeytinyağlı şampuanı eklemek¸ süngeri de içine koyup kabın içinde sıkıp bırakmak¸ sıkıp bırakmak. bir süre sonra fondöten rengi suya geçiyor¸ o zaman suyu tazeliyorum¸ tekrarlıyorum işlemi. en son olarak da duru¸ deterjansız suyun içinde sıkıyorum¸ köpük ya da şampuan artığı varsa yine suyu tazeliyorum. zaten en iyisi ya bebek şampuanı ya da doğal katkısız şampuanlarla yıkamak bence. sabunu da denedim ama sabun kalıntılarını temizleyebiliyor muyum emin olamadım.

 27. bu süngere 35 lira verecek paranız varsa gidin 15 daha koyup beauty blender alın. yok ben bir süngere 50 lira veremem diyorsanız avonun süngeri bile bundan daha iyi. ilk kullanımdan sonra tiip kaydı üzerinde deformeler oldu. hiç bir şekilde orjinal şeklinde kullanamadım hep ezişik büzüşük bir acaip. düz kısmıyla güzel kapatıcı uygulanıyor ama asla bir beauty blender olamaz. öylece kenarda duruyor.şu an çekmecede şekline bakıyorumda 8 yaşındaki kardeşimin pipisine benziyor.

 28. 1 sene oldu alalı¸hiç parçalanmadı¸ havadar yerde kuruttum vs. Baya baya bebek gibi baktım kendisine ammaa son zamanlarda yüzümde sanki peçete parçaları kalmışçasına garip uygulama yapıyor.

 29. Önceleri hem youtube’da hem de başka mecralarda bu süngeri beauty blender ile karşılaştıran hemen herkes¸ beauty blender’i galip ilan ediyorken¸ artık her yerde rt’yı daha çok sevenler görüyorum. Üç aşağı beş yukarı aynı işi yapıyorlar¸ hatta rt çok daha iyi¸ hem de uygun diyenler oldukça çoğaldı. Dolayısıyla Beauty blender sahibi bir ciciş olarak bu süngeri de çok merak etmeye başladım. Oysa başta güya neyse parası vermiştim¸ ilk defa muadil işleriyle uğraşmiciim demiştim. Beauty blender’dan hala gayet memnunum¸ fakat orda burda rt süngerin 2si 1arada avantajlı paketlerini görüyorum. üstelik real techniques dm’lerde de satılıyor artık¸ ağır tahrik var anlayacağınız. (Gizlinot: Alırsam karşılaştırma yazımla ya burada ya da bb başlığında alırım soluğu.)

 30. watsons’tan indirimle 25 liraya sahip oldugum sungerdir. daha once hic beauty blender kullanmadim bu yuzden karsilastirma yapamayacagim ancak ilk izlenimlerimi aktarmak isterim. bu sabah makyajimda kullandim ve gercekten begendim¸ bir kere cok yumusak ve ergonamik bir yapisi var. gozalti kapaticimi emmedi ve homojen bir sekilde dagitti. daha kendisiyle krem kontur yapacagiz¸ bb krem surecegiz… hadi bakam anamedit: krem konturumuzu de yapmis bulunuyoruz¸ hemen izlenimlerimi aktarayim dedim kizlar. ozellikle duz ucuyla bildiginiz turuncu alt tonlu kapaticiyi yanagimda guzel dagitti¸ cildimde guzel uyum sagladi o kapatici. ve bunlari yaparken sungerim islak degildi. neden islatmadigimi hatirlamiyorum almisim cat cat yuzumu zimparaliyorum 😀 ama eminim islakken de cok iyi dagitir konturu. kisacasi memnun kaldim bu konuda da.

 31. Cosmetica sag olsun 21 liraya aldığım süngerdir. Zamanında beauty blender kullanmış biri olarak çok bi farkları yok. Aşırı bir ten makyajı yapmadığım için farkı belki ben anlamıyorum ama gayet başarılı buldum. Indirimde yakalarsanız alınabilir

 32. Normalde çok fazla fondöten kullanan bir insan değilim. Günlük makyajda bb krem daha kolay geliyor bana¸ önceden fırça ile uyguluyordum hep¸ bence fırça ile uygulamaya göre ciddi fark var. Kullandığınız ürün ciltle daha kolay bütünleşiyor¸ ürün eşit olarak dağılıyor¸ süngeri kullanmaya başladığımdan beri hiç fırçayı almadım elime. Yıkama konusunda da ben biraz hassasım¸ genelde her kullanımdan sonra yıkıyorum¸ ama dediğim gibi çok sık kullanmıyorum. Yıkaması da çok basit genelde beyaz sabuna sürterek yıkadım¸ 1-2 defa bebe şampuanı kullandım¸ hepsinde de sonuçtan memnun kaldım.

 33. Ben bu süngeri yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve inanılmaz memnunum¸ yağlı-kuru kombinasyonu bir cildim var ve genelde fondöteni fırçayla kullandığımda cildim pütür pütür görünüyordu. Ama bu sünger sayesinde o irritasyonlar tamamen minimal düzeyde olmaya başladı¸ bazla kullanıldığında daha mükemmel bir sonuç veriyor. Beauty blender’i hiç kullanmadım¸ onun dışında başka muadil süngerler kullandım ve bu şu ana kadar kullandığım en başarılı sünger. Eğik başı sayesinde dağıtmak çok kolaylaşıyor ve diğer ucuyla concealer daha kolay emdiriliyor yani kısaca bu sünger über ötesi bir ürün! Tek kötü tarafı ıslak kullanıldığında bazen ürün emebiliyor yani ıslak kullanmak istediğinizde daha fazla ürün kullanmak durumunda kalıyorsunuz ama dediğim gibi verdiği sonuç için benim açımdan değer :).

 34. watsons indirimden aldım. 5-6 kere kullandım gayet memnunum. her kullanıştan sonra yıkıyorum şimdilik bir sorun görünmüyor. ayrıca formuyla beauty blender’a göre daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

 35. Bende 3. Ayında falan bu sünger artık her yıkamamda başka bir yırtıkla karşılaşıyorum zaten doldu süresi galiba zaten yedeklemiştim neyse cicişler.

 36. Normalde daha fazla bir kapatıcılık istersem Bb krem ya da fondötenimi fırçayla uyguluyorum ama istisnasız her zaman gözaltılarım için sünger kullanıyorum. Beauty blender kullanmadım fakat eklips süngerle karşılaştıracak olursam arada pek bir fark yok hatta Rt süngerin ürünü daha çok emdiğini bile söyleyebilirim. Sonuç olarak eklips süngerimden sıkılmadığım sürece bir daha almayı düşünmüyorum.

 37. uzun süredir sıklıkla kullandığım ve çok memnun kaldığım makyaj süngeri¸ olumsuz olarak söyleyebileceğim şeyler ise makyaj fırçalarına oranla biraz daha fazla ürün kullanıyor oluşunuz ve fırçanın verdiği kapatıcılığı tek katta vermiyor oluşu olabilir.

 38. mutlaka denenmesi gerek bir urun diye dusnuyorum. Gayet guzel islevini yerine getiriyor. Bauty blenderdan pek bir farki yok ve hatta o ince sivri tarafi goz altlarinda da gayet iyi is goruyor. Bunu aldim alali goz altarima firca kullanmiyorum diyebilirim. Yurtdisinda yasadigim icin £5 -£6 gibi komik bir fiyata temin edebiliyorum(ingiltere sartlari icin konusuyorum) bugunku kurla 25 tl ediyorsanirim turkiyede. turkiye icin 25tl cok mu az mi bilemedim ama burasi icin sanki 5 tl gibi diyeyim.

 39. geçen hafta gratis indiriminde denk getirerek 20 tl’ye aldığım başarılı sünger. beauty blender’la fiyat-kalite performans kıyaslamasına gidersem (gerçi henüz bir hafta oldu real techniques’i kullanmaya başlayalı) hiç düşünmeden tercih edeceğim sünger gibi görünüyor şimdilik. Kalite açısından aynı fakat fiyat olarak beauty blender’ın pahalı olması (neredeyse 2 katı)¸ yapıları nedeniyle fırça gibi olmadığı için bir süre sonra sonra deforme olması ve sürekli yenisinin alınmasının gerekmesi nedeniyle de daha makul ve tercih edilebilir buldum.

 40. beauty blender kullanmış biri olarak¸ hiçbir farkları olmadığını söyleyebilirim. üstelik aralarında 20 tl civarı fark var. beauty blender 55 tl¸ bu 29 tl. gayet güzel ürünü dağıtıp doğal görünümünüze kavuşturuyor. tabii ki nemli kullanılıyor. ben ilk temizlemeye kalktığımda fazla sabuna bulamışım¸ durulayamadım bir türlü. öyle bir hataya düşmeyin. 🙂 mutlaka alın¸ deneyin¸ başarısını göreceksiniz zaten.

 41. mutlaka şans verilmesi gereken makyaj süngeri.1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. beauty blender ve başarılı addedilen muadillerini de denememe rağmen real techniques süngeri daha başarılı buldum ben. muadillerden başarılı olduğu çok nokta söyleyebilirim zaten¸ beauty blenderdan da başarılı bulduğum noktaları ise kesik ucu ve tabi ki çok daha uygun fiyatı¸ onun dışında sonuç bence aynı. ıslattığınızda çok güzel şişiyor kocaman oluyor¸ ürünleri gayet eşit ve iyi dağıtıyor. kesik ucu fondöten uygulamada büyük kolaylık sağlıyor bence. bende ürün emme gibi bir problem yapmadı ama sanırım ben baya baya ıslatıyorum süngerimi 🙂

 42. Bir sunger en fazla ne yapabilir ki diyordum alirken ama fondoteni dagitmak icin yaptigim ilk hamleden sonra fonda smoke weed everyday sarkisi esliginde sungerde gunes gozlugu ve sigara belirdi. O kadar seviyorum ki isirmak istiyorum.

 43. Beauty blenderın yerine geçemeyecek ancak fena da olmayan makyaj süngeri. Beauty blendera göre daha az esnek bir yapısı var. Buna rağmen¸ gözenekleri biraz daha gevşek. Daha az esnek olması cildin ürünü daha uzun zamanda emmesine neden oluyor. Beauty blenderın yapısı parmak dokusundan hallice ve esnekliği çok iyi o sebeple ürünün cilt tarafından daha kolayca emilmesini sağlıyor. Gözeneklerinin geniş olması ise¸ daha fazla ürünü içine çekmesine neden oluyor diye düşünüyorum¸ oysa beauty blenderda¸ bu daha az oluyor. Ancak yine de bu söylediklerim çok ürkütücü değil. Yani aslında işe yarıyor sünger¸ beauty blender alınamayacaksa bu da gayet iş görebilir.

 44. elim ayağım olan cağnım süngerim. gerçekten görüntüyü çok değiştiriyor.beauty blender’a verilecek paraya kıyamayan cicişler kesinlikle almalılar.sevgiler¸sümük

 45. 4. kullanışım ve 2.yıkayışımda yırtıklar oluşmuş süngerdir bende turuncu bir renk bırakmadı yıkarken. açık alanda bekleterek kurutmaya çalışıyorum bozulmasın diye.bir de ürünü emiyor tam anlamıyla temizlik sağlanmıyor. fazla da hor davranmak istemiyorum parçalanmaması için : )

 46. toplamda 3 tane kullandım ve hepsi 1-2 ay sonunda pütür pütür dökülmeye ve dağılmaya başladı. H&M çok daha dayanıklı ama RT’ye göre çok daha sert 🙁

 47. Ten makyajını sevmeme sebebim bu süngerden habersiz olmammış benim. Kendisi ile sevgililer günü indiriminden beri aşk yaşıyoruz. İlk önce termal su ile ıslatarak kullanmaya çalıştım öyle çok çok hafif nemli oluyordu sünger. Son Zamanlarda ıslatıp kullanıyorum ve o Nasıl bir yumuşaklıktır. Zaten ıslatınca daha da büyüyünce iki üç darbede bütün yüzüme fondöteni yayıyor. Bronzerı sürdükten sonra nemli haliyle üzerinden gene geçiyorum o pudralı görüntüyü alıyor daha bir doğal oluyor. Göz çevremde alerji olduğu için kapatıcı ile Nasıl olur onu henüz bilemiyorum. Görkem’in muadil videosundan sonra hm süngeri de bulursam fiyat açısından bir şans vericem. Ama eğer de ona aşkla bağlanmazsam gene bu bebeğe dönerim. Hep buna dönerim. Fırçaların hepsini çöpe attırır bana.

 48. üzerinden fondöten lekelerinin çıkartamadığım süngerdir. 1 sene boyunca kullandım ve en sonunda haşin bir yıkama sırasında yırtıldı ne yazık ki.

 49. Bence o kadarda güzel değil bu sünger . Bi kere fazla ürün emiyor . Suyu fazla emiyor süngeri habire bastırıp suyunu akıtayım derken sinir oluyorum . Bi kaç kerek fondöten uygulamasında kullandım eh yani idare eder bence . Özellikle burun çevremi pudralamak için kullanıyorum . Sırf o yüzden ikinciye aldım diyelim .İlkini aldım kullanmaya başladıktan kısa süre sonra parçalanmaya başladı . Belki ben kötü kullanmışımdır dedim ama çoğu kişi aynı şeyi söylüyor . Neyse dedim bi daha alayım belki bende hata vardır . Bi kaç kullanımdan sonra yine parçalanmaya başladı . İyice ortadan bölününce atarım artık şimdilik işimi görüyor. bi daha alır mıyım bilemicem . Sağım solum belli olmaz :)Rt sünger beauty blender yanında solda sıfır kalır bana göre . Yurt dışındaki ürünleride mi böyle acaba ? Bize farklı versiyonunu gönderiyorlarmış gibi duyumlar aldım . Eğer öyleyse rt bi süre sonra gözden düşer çünkü insanları kandırmak bu bana göre . Neyse¸ yorumlarım şimdilik böyle seveni de var sevmeyeni de . Memnun olanlar kullanmaya devam etsin.

 50. cosmetica online dan neredeyse yarı fiyatına aldım 1-2 hafta önce. çok fazla ten makyajı yapmam genellikle kapatıcı sürüp dağıtmak için kullandım. açıkçası ilk süngerim olduğu için karşılaştırma yapamayacağım. ama büyük kolaylık olduğu tartışılmaz. bana temizlemesi biraz zor geldi. sabunla birkaç kere köpürtmeme rağmen hala kapatıcı¸ fondöten vs. lekesi vardı üstünde.

 51. kadınlar günü indiriminden 18 tl civarı bi fiyata aldım.ilk kez bu sabah kullandım.ve çok beğendim.BB a çok benziyor.neredeyse aynı gibi geldi bana.diğer tüm muadil gösterilenlerle alakası yok.bu ikisine en yakın yves rocher in süngeri.ama o da artık üretilmiyor.daha önceden iki adet almıştım.ara ara kullanıyorum.

 52. düz tarafını baking için kullandığım makyaj süngeri. bunun dışında yapısını göz altları için sert buluyorum.

 53. başıma bir şey gelmeyecekse hiç beğenmediğim makyaj süngeri.methini çok duyunca özellikle kapatıcı olmak üzere ve fondöten vb. ten makyajı uygulaması için indirimden 20 liraya almıştım.ince yapılı fondötenleri güzel dağıtıyor ama kapatıcı konusunda hiç ama hiç memnun kalmadım. göz altıma kapatıcımı bununla dağıtınca sanki hiç bir ürün yokmuş gibi duruyor¸ bütün kapatıcıyı emiyor resmen. üstelik ıslak süngerleri kullanım amaçlarımdan biri olan ” cildi kuru göstermeme” olayı da olmuyor¸ göz altlarım pul pul duruyor. sonuç olarak kapatıcımı parmaklarımla uygulamak durumunda kalıyorum ve parmaklarımda biriken kapatıcıyla içimde biriken pişmanlık hissi doğru orantılı.

 54. Elimde ikincisi bulunan makyaj süngeridir. İlk aldığımda indirimden almıştım ama nasıl meraklardaydım. Eh hadi kullanmaya başladım ama ciksss olmamış. Süngeri ıslatıp kullanayım dedim sıktım sıktım ama yok olmadı. Çok nemli kaldı ve çokça ürün harcattı. Çabucak da parçalandı. Halbuki alalı çok olmamıştı. Neyse ikinciye indirim görünce yine aldım. Belki ilkinde hata vardır belki ben kullanmayı bilemedim dedim. Yok anacım yok yine aynı bu sünger de. Benim aldıklarımda mı sorun var ben mi yanlış kullanıyorum anlamadım. Islatıp sıktıktan sonra bile aşırı nemli kalıyor. Ben de süngeri ıslatmadan kullanıyorum 🙂 bu aralar fondöten kullanmayı bıraktım. Burun çevremde kızarıklık olduğunda kapatıcıyı sürüyorum. Üstüne süngerle pıt pıt yapıyorum tamamdır. Yine parçalandı zaten. Tamam dedim daha da almam. Zaten bb var elimde. Sadece burun çevrem ya da ufak bölgeleri kapatmak için daha uygun fiyatlı sünger alırım ya da fırçayla işimi hallederim. Bİ daha para vermem rt süngerine.

 55. Birkaç hafta önce cosmetica’dan 18¸9’a ikinci kez aldığım süngerdir.birincisini aylarca kullanmıştım¸iyice deforme olunca yenilemek istedim.bu arada ¸bb hariç ¸farklı markalar deneyeyim dedim ancak hepsi fiyasko oldu.bb kullanmadığım için karşılaştıramam ancak rt’den çok memnunum.bir de piyasadan yok olmadan önce yves rocher deneyebilseymişim iyi olacakmış.kısacası rt gayet güzel iş görüyor ¸özellikle göz altlarımda kullanmayı çok seviyorum.bb alır mıyım?şu anda o parayı vermeyi geçekten düşünmüyorum.

 56. beauty blender’ı severek kullanan biri olarak bu süngere alışmam kolay olmadı. işlev olarak benzediklerini düşünüyorum¸ tıpkı bb gibi ürünü çok doğal bitişli uyguluyor. düz tarafı bronzer uygulamada iyi iş görüyor¸ sivri ucu da kapatıcı uygulamakta başarılı. yine de sert ve şişmeyen yapısını bb’ye alıştığım için beğenmediğimi söylemeliyim¸ yıkarken ürün çıksın diye hafif sıktım ve ecişbücüş oldu sözlük¸ öyle de kaldı¸ düzelmiyor¸puf.

 57. Urunu cok dogal yayiyor ama cok fazla urun emiyor.temizlemesi hergun islatmasi falan filan benim gibi usengec insanlar icin zor seyler.bir de kedim surekli bu sungerle oynamak istiyor bundan oncekini gizlice parcalamisti.nereye saklayacagimi sasirdim.

 58. Çok severek kullandığım bir süngerdi. Kaç aydır kullandığımı hatırlamıyorum ama artık iyice yıpranmıştı. Yumuşacık çok güzel bir süngerdi.Hatta watsons indiriminden aldığım beauty blenderden pek bir farkı olmadığını düşünmüştüm. Bugün migros indiriminde görünce bir tane alayım dedim. Eve bir geldim kutusundan çıkarıp bir bakayım dedim. Resmen sünger değil taş. Şekli farklı yapısı farklı rengi tupturuncu. Benim kullandığım o yumuşacık güzel süngerle alakası yok. Bir ara yapısı değişti falan denmişti. Cidden bu kadar kötü mü oldu bu sünger? Birazdan gidip iade edeceğim. Neyseki yves rocher geri dönmüş uygun fiyatlı olarak onu alırım artık.

 59. Migros indiriminden 20 tlye aldığım sünger olur kendileri. Daha önce kullandığım hm ve yves rocher süngerler içinde en beğendiğim bu oldu. Diğerlerini kullandıktan bir süre sonra yıkadığımda kıvamları bozuldu ve hamurlaşmaya başladılar bunda öyle bir problem yaşamadım. Kesik ucu gözaltlarına güzel bir şekilde oturuyor ve sürümü kolaylaştırıyor. Temizlik konusunda da beyaz banyo sabunu imdada yetişiyor.

 60. Çok fazla makyaj süngeri geçmişi olan bir insan değilim. Bb ilk popüler olmaya başladığı zamanlarda avon pembe makyaj süngeri çıkarmıştı¸ onu sipariş etmiştim bu yüzden bu ürünü onunla kıyaslayacağım. Öncelikle yapı olarak avonun makyaj süngerinden çok daha yumuşak ve gözenekli olduğunu belirtmeliyim¸ şekil olarak da birbirlerinden farklılar ki bunların bana birtakım avantajları ve dezavantajları oldu. Önce real tech. avantajlarından bahsedeyim: – Ürün yumuşak¸ az bir miktar ıslandığında boyut değiştiriyor ve yumuşak yapısı sayesinde daha rahat uygulama sağlıyor. -Uygulandığında daha doğal bir bitiş yakalıyorsunuz- Bir ucu verev kesilmiş olduğundan geniş alanlara daha rahat uygulama yapma imkanı sağlıyor. Dezavantajları ise: -Fazla gözenekli ve yumuşak bir yapıda olduğu için fondöten gibi likit ürünleri daha fazla emiyor¸ hem daha çok fondöten kullanmanız gerekiyor hem de çabucak emdiği ve gözenekli olduğu için temizlenmesi daha zor oluyor. -Yine ürün daha yumuşak olduğu için yıkarken sert hareketlerle ovalar¸ avcunuzun içinde sıkarsanız daha çabuk yıpranıyor. Diyeceğim şu ki¸ Eğer fondöten israfından kaçınıyor¸ ellerim kirlenmesin yeter¸ fondötenim kıymetlidir¸ sünger fondöteni çok emmesin sürümü güzel olmasa da olur diyosanız avon¸ emerse emsin yeter ki yüzüme fondöteni güzel yedirsin¸ doğal bir bitiş sağlasın¸ rahat uygulansın diyosanız real tech. derim.

 61. bi süredir kullanıyorum¸ çok iyi bakarım ve çok memnunum. ama son zamanlarda beni üzen bi şeyi oldu bu süngerin. hamurlaşmaya başladı ya 🙁 bunda olmaz demiştim ama oldu. üstelik kullanmaya başlayalı 2 ay falan oluyor… Ürünü uygulamasından¸ şeklinden¸ yumuşaklığından her şeyinden çok memnunum gerçekten. Severek kullanıyorum ama hafif hamurlaşmaya başladığına göre bi süre sonra kullanamayacağım.süngerin yenisini alırım kullanamayacağım hale geldiğinde ama 35 liraya alacağımı sanmıyorum. indirimden alırım. 20-25 liraya bile düşüyor zaten…

 62. Beauty blender’dan daha güzel olan sünger bana kalırsa. yapısı daha yoğun ama gerek şekli dolayısıyla daha rahat ve güzel yayıyor bb’den daha fazla ürün ve su emiyor ama şu an bb kullanmama rağmen kendisini özlüyorum. Edit: Yollarımızın Nasıl ayrıldığını hatırladım da bir kaç kere ıslakken makyaj çantama atmıştım sünger küflenmişti hemen ve sinirlerim bozulmuştu yüzüme sürdüm o halde diye. Alacaksanız asla ıslakken yanınıza almayın

 63. Her zaman beyaz kalıp sabun ve antibakteriyel sabunla temizleyip ilk günkü gibi tertemiz çıkmasına¸ en ufak parçalanma gostermemesine karşın dün akşam üzerinden lekeler çıkmadı¸ hamur gibiydi ve bir miktar parçalandı. Kuflendi diye korktuğumdan bir lekenin üstünü parçaladım. Küf yoktu fondoten lekesiydi ama çok üzdü beni bu sünger. Ayrıca bir süredir kapalı sivilcemsi puturcuklerin sorumlusu olduğuna inandigimdan kullanmiyordum. Hakikaten o puturcukler gecti 1 haftadır. Sanirim bir daha almayacağım sünger. Başka sünger de almayı düşünmüyorum hatta.Onun dışında fondoteni güzel uygulardi ama bi kısmını kafaya dikerdi. Beauty blender ile kiyaslayamadim¸ elimde açılmamış beauty blender var ve hala takasa koymak ile koymamak arasında bekliyorum. Sanırım sungerlerle ugrasamayacagim artık.Edit: ölmüş gibi konuşuyorum da daha yaşıyor yani şimdilik.

 64. beauty blenderım biraz bozulmaya başladığı için¸ doğru düzgün de bir indirime girmediği için bir süre kenara kaldırmak düşüncesiyle aldığım sünger. anneler gününde cosmetica indiriminden almıştım. geçen haftaya kadar bayıla bayıla kullandım fakat geçen haftadan itibaren çatlaklar oluşmaya başladı. hep beyaz sabuna sürterek yıkadım ve havlu arasında kuruttum. tırnaklarım uzun değil tırnakla parçalanmadılar o yüzden.. nedenini çözemedim cicişler.onun dışında ten ürününü gerçekten harika yayıyor. yumuşacık¸ su ile şişiyor. çatlaması dışında çok memnunum. beauty blender indirime girmemeye devam ederse almaya devam ederim hatta.

 65. beauty blender’dan daha yumuşak¸ düz tarafı da daha kullanışlı¸ ama çok daha dayanıksız olan makyaj süngeri… benimkisi çok çabuk deforme oldu¸ kullanılamayacak bir hamur haline geldi¸ ama bunun öncesinde çok severek kullandım.yanlış yıkamakla da alakası olamaz¸ çünkü aynı şekilde yıkadığım beauty blender hala taş gibi…fiyat farkı bir yerde belli olacak demek ki…

 66. Yanağım üstünde içten sivilcemsi beyaz bir pütürcük çıktığından beri bir kenara koyduğumdur. cicişmüz yazmıştı komedondu galiba onlar. Sünger sebep oluyormuş yaptığımız pıt pıt baskıdan ötürü. Çok sevsemde sünger kullanmayı bunun kardeşi olan rt expert face fırçaya geçiş yaptım.

 67. indirimden 20 liraya almıştım birkaç ay önce. çok geç kuruyor onun dışında beğenerek kullanıyorum. beauty blender ım falan olmadı hiç o yüzden karşılaştırma yapamayacağım ama bu da yumuşacık 🙂 benimki ikiye ayrıldı gerci temizlerken biraz yırtıldı ben de tamamen kopardım. sanki daha iyi oldu böyle ikiye ayırmak. artık iki tane süngerim var biri ıslakken diğeri kuru oluyor ve işim kolaylaşıyor. ama yakın zamanda yenisini almak farz oldu. bir de merak ettiğim bu makyaj süngerleri fön makinesiyle falan kurutulabilir mi acaba¸ deneyen var mı? büyük ihtimalle ömrünü kısaltıyordur ama acil durumlar için yapılabilir mi?

 68. Bb kullanmadim ama bicok uygun fiyatli markanin sungerini kullandim aldiklarim icinde en fazla fiyati olan buydu ve ben bu sungeri gercekten hic sevemedim.uygulama yaparken cok cok fazla urun emdi yuzume uyguladigim tum urunleri daha kuru daha pul pul gosterdi.hadi fondoten neyse de kapatici ve pudra uygulamada benim icin gercekten fiyasko.sekil itibariyle gercekten kullanisli diger sungerlere gore.lakin bence biraz daha yumusak olabilirdi.fondoteni emdigi gibi¸zamanla temizlenmesi asiri zor hale geldi o fondoten leke leke hep ustunde kaldi(kullanimdan hemen sonra yikadigim halde) hamurlasti sunger iyice.cok kisa zamanda deforme oldu.yves rocher i bulabilsem deli gibi stoklayacagim o fiyata mukemmel bi sungerdi.bi de h&m in siyah bi sungeri var ondan da memnunum.rt den memnun kalmayanlarin bu ikiliye bakmasi tavsiyemdir.

 69. Bir gratis indirimden 20 tl gibi bir fiyata almıştım çok büyük bir merakla. İlk olarak beauty blender çok daha yumuşak ve daha kolay yıkanıyor. Real techniques uygulama olarak daha fazla ürün emiyor kesinlikle fondöten uygulamasında bb çok daha iyi. Daha pürüzsüz bir etki bırakıyor. Benim için tek avantajı kesik kısmıyla göz altlarına pudra uygulamak. Ürün ömrü olarak da bb çok daha başarılı. Real techniques arada 1 ay geçmeden parçalanmaya başladı bir süre sonra da hamurlaştı¸ yıkarken suyu sıkılmış haliyle kalıyordu¸ su içeride kalıyordu. Sonuç olarak beauty blender gerçekten daha iyi. Ama eğer takip ediyorsanız real techniques yeni bir kaç tane sünger çıkarıyor. Onlarını da denemek istiyorum¸umarım en yakın zamanda ülkemize gelir.  özellikle bu süngeri çok merak ediyorum.

 70. çok çok memnundum kendisinden bir indirimde 18 tlye almıştım sanırım. tepe tepe kullandım ne zaman aldığımı çok net hatırlamıyorum ama yeni yıla girdiğimiz dönemlerde almıştım yani çok çok uzun bir zamandır kullanıyorum. hiç bir problemimiz yoktu fakat bir kaç aydır yıkarken elimde lastik gibi olmaya başladı yapısı bozuldu sanırım. geçen bir yolculuğa çıktım halbuki nemli bırakmamıştım makyaj çantasında bir baktım üzerinde yemyeşil bir şey var sanki boyamışım gibi küf gibi de değil. yıkadım ettim ama olmadı geçmedi. olsun çok uzun zaman kullandım fiyatını hak etti. çöpe gidecek muhtemelen. bulursam hm süngeri almak istiyorum ama sanırım imkansız :p beauty blender’a o kadar para vermek istemiyorum çünkü ten makyajı hiç yapmıyorum sadece nadiren kızarıklıkları örtüyorum. bilemedim bir ara beauty blender 34 tl’ye inmişti. eğer yine öyle bir kampanya olursa alırım. ürünü yorumlarsamdüz kısmı çok hoşuma gitmişti mükemmel yayıyordu. çok doğal gösteriyordu. çok fazla ürün emmiyordu ve bende kapatıcılığını çok azaltmıyordu. yavaşta kurumuyor

 71. indirimde 19 tl gibi bir fiyata aldım. 5 6 kere anca kullanıp gözüm gibi bakmama rağmen parçalanıp dökülmeye başladı. her ne kadar yumuşak ve düz yüzeyi kullanışlı olsa da maalesef tekrar almayacağım bir ürün.

 72. gayet yumuşak ve bb kremi olsun fondöteni olsun güzelce uygulatan sünger. tek eksiği parçalanmaya müsait olması bence. ben biraz hunharca yıkadıgım icin sungerin düz kısmında 3 tane yerden ayrıldı gerçi de ben orayi kullanmiyorum artik haliyle. yenisini de ne zaman alırım bilinmez. karsılaştırmaya gelecek olursak ben oncesinde eklips ve flormarın süngerini kullanmıstım. flormarınkini süngerden saymıyorum taş gibiydi. eklips kanımca daha az parçalanmaya müsaitti rt ye göre.

 73. kendisi benim çok severek kullandığım üründür. hatta 3 adet bulunduruyorum¸ biri concealer için biri fondoten için otekini de far bazı vs. için. hatta fondoten bb krem için expert face fırça almıştım fakat aşırı fırça izi yaptığı için yüzüme fırçayla uyguluyorum¸ süngerle de dağıtıyorum. ilk süngerimi kış aylarının ortasında almıştım ve minik yarılmalar oldu ama hala kullanıma müsait¸ biraz ürün emse de çok doğal dağıtıyor hiçbir yeri atlamıyor çok memnunum

 74. kendisini aldigimdan beri makyaj fircalarimi bana biraktiran sunger. hem kapaticimi hem fondotenimi bununla uyguluyorum. fakat bb krem icin expert face fircami kullanmaya devam ediyorum cunku urunun zaten pek fazla olmayan kapaticiligini daha da aza indiriyor. fircalara gore daha dogal bir goruntu verdigi icin cok sevsem de parca pincik olmaya cok yatkin ya da ben hunharca kullaniyorum bilmiyorum. cok yumusak oldugu icin yikarken dikkat edilmeli¸ kucuk kucuk yirtilabiliyor.

 75. Gratis indiriminden aldım 19.90’a Benimki baya eskimişti artık gözenekleri falan baya büyümüş her gün yıkadığım için biraz da hamurlaşmıştı. Bugün yenisini açtım kullandım Ve bana kendisini ne kadar sevdiğimi hatırlattı. Ay böyle bir ponçiklik yok. Bb kullanmadım karşılaştıramayacağım ama rt’nin dokusunu çok beğeniyorum ben. Önceki süngerimi 2 buçuk ay kadar kullandım¸ antalyada yaşıyorum ve buradaki neme rağmen küflenme gibi bir sorunla karşılaşmadım. Fondöten¸bb krem¸kapatıcı¸ stick allık hepsini bununla dağıtıyorum ben ve performansından gayet memnunum. Bb’ye 60 lira vermek istemiyorsanız deneyebileceğiniz güzel bir sünger bence.

 76. Altı ay önce falan almıştım. Elimdeki tek makyaj süngeri. Dolayısıyla karşılaştırma yapamıyorum. İlk aldığımdan beri yapısı aslında değişmedi sadece parçalandı zaten parçalanmaya müsait bir sünger. Düz kısmında yırtıklar var şu an da. ben zaten sivri Ucunu ve bombeli yanlarını daha çok seviyorum. Bu açıdan bakınca sanırım beuty blenderı severim. Süngerin ucu sağlam bu arada. Ucu da parçalanana kadar kullanırım. Bir de süngerin yapısı çok gözenekli pek hoşlanmadım bu durumdan daha pürüzsüz Bi cilt yüzeyi elde etmek için kullanıyoruz sonuçta. Sanki bu gözenekler buna biraz engel oluyor gibi geliyor bana yine de emin Değilim. Ama sonuç olarak fena Bi uygulaması yok. Yeniden tercih edebilirim.

 77. Gratisin son indiriminde 19.90’a aldığım sünger. Beklediğimden daha sertti. Uygulamasında sorun yaşamadım. Düz kısmı gözaltı uygulaması için harika.

 78. beauty blender’ın uçuk fiyatından ötürü orta halli bir makyaj süngeri ararken bulduğum iyi ki de bulmuşum dediğim¸ ne daha ucuzun ane de daha pahalısına elimin gitmeyeceği sünger. hem yapısı hemde şekli çok kullanışlı.

 79. markanın fırçalarının aksine aşırı yavaş kuruyan sünger kusura bakmasınlar ama bir bb değil. dönüşümlü olarak ikisini de kullanıyorum ama son dokunuşlarda elim hep bb a gidiyor

 80. kullandığım ve denediğim tek makyaj süngeri. Düzenli kullandığımdan gratis indirimini kaçırmadım ve 19.90’a yedekledim bi’ tane. Bi ara dirty works makyaj süngeri almıştım burdaki yorumları okumadan. sonra geldim eve entryleri bi’ okudum pişman oldum. daha pakedi açılmadı bekliyor. Araya sıkıştırıp onu da deneyeyim bari.

 81. Bugüne kadar yves rocher¸ h&m¸ lionesse çoğu süngeri denedim ama geçen hafta gratis indiriminde bunu aldım. ba-yıl-dım! yumuşaçııık ve çok az ürün emiyor. favorim şu an¸ diğer süngerler nasıl sertmiş öyle yahu.

 82. Hİç beğenmediğim sünger. Birkaç ay önce aldım daha önce eklips ve yves rocher kullanmış biri olarak beğenmedim. Ürün dağıtımını hiç güzel bulmadım ve ıslattıktan sonra kurumuyor ne yaptıysam istediğim şekilde kullanamadım. Boşuna paranızı harcamayın gidin h&m falan alın kat kat iyidir. Tamamen şişirilmiş bir balondur.

 83. denediğim sünger sayısı arttıkça soğuduğum makyaj süngeri. dirty works’ün süngeri hariç (watsons’taki beauty blender dışındaki süngerleri denemediğimi de belirteyim) bundan daha kötüsüyle karşılaşmadım henüz. kötü bir ürün olduğunu ima etmiyorum açıkçası¸ ama sünger konusundaki müşteri beklentisi çözüldü ve markalar maksimum 10 liraya kullanılabilir süngerler üretiyor. bir çoğu da bundan daha yumuş açıkçası. niye indirimle 25 lira verelim ki? açısı dışında bir esprisi kalmadı gibi.bunları klasik turuncu sünger için yazdım. yeni koleksiyondaki şekli değişik süngerleri denemediğimi belirteyim.

 84. ilk başlarda kullanırken çok beğendiğim¸ ama çok çabuk deforme olan sünger…birçok farklı markadan sünger kullandım¸ yapısı en çabuk bozulanı bu oldu…

 85. Bir önceki girdiye kesinlikle katılıyorum. H&m¸ eklips ve nascita(sarı olan) markalarının süngerlerini de kullandım rt dışında ancak indirim de bile en pahalı olan bu olmasına rağmen en hızlı yıpranan da yine bu oldu. Evet yumuşak ama digerleri de zımpara değil yani hm ve nascita da gayet yumuşacık.

 86. açıkcası bendeki ne bozuldu ne deforme oldu.sadece bir yere tırnağım değdi orası çukurlaştı.ama çok ürün emiyor cicişler. size de oluyor mu bilmiyorum. ürüne acıdığımdan ellerimle devam ediyorum ya da rt fırçaları elime alıyorum her seferinde. kesinlikle süngerden daha az ürün emiyor fırça. hiç bb kullanmadım eğer o emmiyorsabu kadar ondan alayım kızlar paraya acımayıp. yeşillendiren cicişleri beklerim 🙂

 87. yeni aldım bu süngeri ten makyajımı sadece kaptıcıyla yaptığım için ıslatmaya bile üşenip kuru kullanıyorum. ürün emmemesi için eğer fondoten sürüyorsam önce expert face brushla sürüp daha sonra singerle fazlalığını alıp homojen bi görüntü elde ediyorum.

 88. Yaklaşık bir yıldır yıkayıp yıkayıp kullandığım¸ dayanıklılığına da hayli şaşırdığım sünger. Muadilleri de aynı işi görüyor ama çabuk parçalanabiliyorlar. Fondoteni güzel güzel dağıtıyor¸ ürünü kendi içine çok emmeden yüze güzel yayıyor. Hem fondotenlerle¸ hem CC ve BB kremlerle kullandım ve kullanmaya devam edeceğim sanırım:)

 89. Bugün eve kozmetikten 19.90a aldım. Ne çok yumuşak ne çok sert. Gözenekleri sık. Boyutu ve şekli çok hoşuma gitti. Umarım uygulama sonucu da beklentilerimi karşılar

 90. Krem konturu yayarken gayet başarılı bulduğum¸ yapısı itibariyle elmacık kemiklerine tam oturan sungerdir. Ben h&m in sungerlerinden kullanıyorum genelde bunlar da güzel ama real techniques daha tok sık bir yapıya sahip uzun vadede h&m sungerlerden daha dayanıklı olacak gibi görünüyor ancak ürünü çok emdiği hakkında girdiler okudum hak vermemek mümkün değil gerçekten ürünün rengiyle birlikte ilk kullanımdan hemen sonra bile kahverengi kirli bir şekil çıkarıyor.

 91. 2 sene önce aldığım ile yaklaşık 1 sene önce aldığımın yapıları resmen çok farklı. ilk aldığım bir seneden fazla dayandı ve her gün kullanıyordum ve yapısı çok az deforme olmuştu. ancak son aldığımı toplamda 10 kere ancak kullanmış olmama rağmen sünger ufalanıyor çürümüş durduğu yerde adeta. kullandıktan sonra sabunla temizliyordum ve lime lime oldu. görsele fotosunu ekliyorum. bir daha bu ürüne tek kuruş harcamayı düşünmüyorum.

 92. tıpkı h&m süngerleri gibi ilk ıslatmada hamurumsu bir kıvama gelen makyaj süngeri. fiyatına değmeyen bir ürün.

 93. Eve mağzasından edindiğim bir sünger.Seveni çok fazla öve öve bitiremiyorlar ancak beni hayal kırıklığına uğrattı.1 ay kullanabildim hemen parçalandı.Hm süngerim bile daha çok dayandı.Hatta sahte olabileceğini bile düşündüm.Bi blogger arkadaşım övmüştü baya ona durumu söylediğimde sahteleri olduğunu söylemişti.Bi beauty blender değiil..

 94. 2 sene önce alıp 1 sene kadar sorunsuz kullandığım süngerdir kendisi. Beyaz sabun veya dalin şampuan ile yıkayıp muhakkak kuruması için açıkta bırakıyordum. Tabi zavallım 1 yılın sonunda hamur gibi parçalanmaya başladı. Kullandığım süre boyunca küflenme koku vs bir sorun hiç yaşamadım. Uygulama olarak ise oldukça doğal pürüzsüz bir sonuç veriyor. Ürünü emiyor tabi ama emmeyen sünger yok sanırım. Beauty blender kullanmadığım için bugüne kadar denediğim en iyi sünger diyebilirim. Bunu indirim zamanı 20-25tl ye almıştım¸ paraya kıyıp beauty blender da alırım bir gün inş.

 95. geçenlerde yedeklediğimdir.çok uzun süreden beri sahibim ve ara ara kullanyorum. hnm¸ yves rocher¸eklips¸ beauty blender … liste uzar gider hepsini kullandım ve hala sahibim ama sünger kullanacaksam elim sadece buna gidiyor. beauty blender ın orijinal pembesine sahibim onda ilk kullanımlarda boya akması vardı¸ rt de hiç bu sorunu yaşamadım. yedeğimi alma sebebim de küflenme falan değildi¸ bayadır sahibim bi değiştireyim hijyenik olsun gibi düşündüm. bu nedenle ilk süngerimi parçalara ayırmak suretiyle attım kii bir içini göreyim küf zart zurt var mı diye¸ hiç bir şey yoktu içinde. fondoten lekesi bile yoktu tertemizdi. ben bunu özellikle şekli için seviyorum¸ bb ye göre çok daha hızlı uygulama yapabiliyorum ve bence bb den daha az ürün emip kolay temizleniyor¸ bununla yaptığım makyaj bb ye göre daha kalıcı oluyor. o düz ucun daha iyi uygulama yaptığını düşünüyor ve görüyorum kendim için. bb iyi bir satış politikası¸ bence pek çok youtuber real tech. ın tasarımını ilk bb yapmıs olsa onu seçerdi. cosmetica indiriminden 19 tl ye aldım ikincimi¸ ilkine yıllar önce 34tl vermiştim sheh.

 96. Yaklaşık 2 yıldır kullandığım beauty blenderdan sonra sırf merakımdan bu süngeri denemek istedim ve aldım. uygulama konusunda her iki ürünün de başarılı olduğunu düşünüyorum aslında ama ben bu ürüne nedense ısınamadım. Bu durum bana bile çok saçma geliyor ama ürün sanki fazla büyük. Normalde bu iyi bir şey daha az darbe ile makyajı tamamlayabiliyorsunuz ama anlatamadığım bir olumsuzluk var üründe belki de fazla yumuşak 🙂 Yine de tekrar etmek istiyorum ki ürünü dağıtma ile ilgili bir eksisi olduğunu düşünmüyorum. Bir de bence daha geç kuruyor bu sünger.

 97. Cosmetica’dan 21 liraya aldığım süngerdir.Sadece bir kere denedim.Ilk izlenimim başarılı olduğu yönünde.Daha önce beauty blender kullanmadım.Ilk süngerim eklips sonraki ise hm süngerdi.Hm de yoğun fondotenleri dağıtmak zordu ama rt güzel dağıtıyor.Çok ürün emmiyor diyecektim ki emiyor diyenleri görüyor ve arttırıyorum siz hiç hm sünger denediniz mi fondöteniniz yarısını süngere kaptırdınız mı? Hm kadar ürün emen bir sünger var mı?

 98. Yaklaşık altı aydır kullandığım bu süngerin formu bozuldu¸ ilginç bir hal aldı. Ürünü ilk zamanlardaki gibi başarılı uygulamıyor ve ıslatıp suyunu sıktığımda elimin şeklini alıyor¸ uzun süre eski haline gelmiyor. Artık kullanmayacağım sanırım.

 99. Performansını beğeniyorum fakat yıkayınca hamurlaşan ve en ufak bir darbede yırtılan bir sünger. 6 aylık ömrü oldu benim için.

 100. beauty blender’a muadil degil kesinlikle bu sunger farkli bir sey. ama drugstorelardaki en iyisi diyebilirim gayet kullanisli isinizi gorur. h&m ve eklips kullanmis biri olarak soyluyorum bu iki markanin sungerleri cabuk kufleniyor haliyle kisa omurlu oluyor. yine de omrunu uzatmak icin nemliyken kapali alanda cantada vs. tutmayindiyorsaniz ki profesyonel biseyler yapmak istiyorum param da var¸ sizi (bkz: beauty blender ) yonlendiriyorum

 101. açılın kızlar kendimi gömmeye geldim. önceki gönderilerimde bu süngeri beauty blenderdan veya herhangi bir markanın süngerinden çok daha fazla sevdiğimi yazmıştım. ilk aldığımı yıpranmamasına rağmen eskimiştir artık diye bölük pörçük ederek atmıştım¸ böylece küf mi var cenavar mı var içinde görme imkanım olmuştu. ve süngerin içi çok temizdi¸ şaşırmıştım.yedeğimi alalı iki – üç ay oldu yanılmıyorsam. ilk kulllanımda bir fark farketmedi eski süngerim ve yenisi arasında ancak yeni aldığım bu kadarcık ayda aşırı yıprandı. düz ucu kırıntı kırıntı gibi oldu¸ su almış halini biraz sıkışık bi yere koydum diye ortasından “yırtılmış”. hala en sevdiğim sünger olarak kalmasına rağmen¸ her nasıl bilemesem de kalitesinden ödün vermiş gözüküyor. üzüldüm durumun böyle olmasına hem şekil hem yumuşaklık itibariyle en sevdiğim sünger olmasına rağmen bir kaç ayda bir falanca lirayı bir araca vermek istemiyorum.

 102. Yapısı beauty blender’dan daha sert olsa da uygulama açısından ikisi arasında çok fark göremedim. Bana göre en bariz farkları beauty blender üzerindeki lekelerin 1 yıkamada çıkması ama real techniques makyaj süngeri üzerindeki lekelerin defalarca yıkasam dahi çıkmaması. Bu açıdan bence beauty blender daha uzun ömürlü.

 103. eveshop’tan dün aldım. hiç beauty blender kullanmamış biri olarak çok sevdim bu süngeri. daha önce golden rose’un makyaj süngerini kullanıyordum¸ ondan sonra real techniques bana çok güzel geldi. paketi açar açmaz süngeri yıkadım¸ turuncu boya akmadı ama kendi kendine köpürdü sünger¸ biraz durulayınca geçti. Fondötenimi ve kapatıcımı bununla uyguladım ve ilk izledim olarak çok beğendim. Ürünleri yüzümle güzelce birleştirdi ve çok da ürün yemedi. Umarım çabuk yıpranmaz. Ömrünü de beğenirsem tekrar alırım.

 104. Nascitanın meşhur mor süngerinden sonra sahip olduğum süger. Kullandıktan sonra anladım ki nascita fondöteni yiyor bitiriyor ve aşırı su tutuyormuş. Bir sürgerin ürün emme oranını kesinlikle su tutma potansiyelinden anlayabiliriz. BB ile arasında çok bir fark da görmedim fiyat dışında. İndirimlerden 22-25 tl civarı alarak kullanmaya devam ediyorum.

 105. bundan 3 ay önce 36 liraya aldığım makyaj süngeri¸ oldukça yumuşak ve kullanması kolay altındaki düzlüğü de çok seviyorum fırçam kurumamışsa allık da sürüyorum¸ highlighter sürmek için oldukça uygun fan fırçadansa toz ürünü de süngerle sürebiliyorsunuz ayrıca 5000 tane ürüne de para bayılmamış oluyor insan. fondöteni de göz altı kapatıcısını da oldukça iyi yayıyor hiç öyle pıtır pıtır iz kalmıyor.

 106. fircalarina nazaran cok da basarili buldugum bir urun degil. guzel¸ oluru var ama daha iyi olabilirdi. nasil daha iyi olabilirdi? dayanikli olarak. birkac yikamada parcalanmaya basliyor. beauty blender bu konuda da basarili oldugu icin birkac tik onde. neyse bunu o baslikta yazarim.

 107. Sevemedim ben bu süngeri. Islatınca şişince bi derece idare ediyor ama genelde süngerleri kuru kullandığım için beni memnun etmedi. Çok sert ve yoğun bir yapısı var. Bu sebeple yıkaması bile zor oluyor. İndirimde buna 20 lira vereceğime 30 lira verip beauty blender almayı tercih ediyorum. Ama indirimsiz fiyatıyla beauty blender da almazdım sanırım. Fırçalar hepsinden güzel ama göz altı için sünger bi tık daha iyi sanırım.

 108. @elmasekerinin medya girdisinde gözüken ( ben henuz medya paylaşımı yapamıyormuşum boşuna resim çekmişim) sünger içinde lekelenmeler bendede oldu. Daha iki ay kullandım¸ memnunum ama lekeler can sıkıcı

 109. uygulama açısından fena olmayan ancak çok kolay parçalanan makyaj süngeri. benim kullandığım ilk yıkamada parçalandı. kız kardeşimin kullandığı ise bir haftada küflendi.

 110. eksikliğini zerre hissmetmediğim makyaj süngeri. h&min krem rengi olanı en sevdiğim. eklips ile de idare ediyorun. bi süngere bu kadar para vermem. fazla pahalı.

 111. Tek ben de mi oldu bilemedim yazılanlari okuyunca fondöteni çok emiyor bu sunger ilk aldigimda denemek için kullandım. Fondöten yüzüme zerre gelmedi evet çok yumuşak ısıtıldığında daha yumuşak 2 sene olucak ben alalı sadece 2 kere kullandım ve bu sene süresinde de sürekli yıkıyorum kullanmasam da hicbir yırtılma vs söz konusu olmadi. Belki de kuru kullanmalıyım hoc çözemedim. Bu süngeri. Rossmana aylar önce pembe sünger gelmişti 7 liraya ben tekrar görmedim. Blender in aynisi resmen mudailli umarim keşfeden olmuştur o süngeri hala kullanıyorum ve hiç bir zarar gelmedi cik dayanıklı fiyatına göre..

 112. Yapısının sert olduğunu düşünüyorum. Makyajımı ne zaman uygulasam süngeri bırakıp parmaklarımla fondotenimi uygulamaya devam ettim. Tabii benim cildim hassas olduğu için de öyle hissetmiş olabilirim. Bir de temizlerken yapısı çabuk bozuldu. Benim için olmazsa olmaz bir ürün değil.

 113. Yumuşacık ve çok uzun süre (6-8 ay) dayanan bi sünger. temizlemesi kolay. şişmesi ve kesik ucuyla uygulama yapması güzeldi. eclipsin ve lionesein sünger setlerini aldım ve büyük küçük 8 farklı süngerlerini denedim. rt kadar yumusak ve şişince büyük değillerdi ama başarılılardı da. şimdi beauty blender kullanıyorum. tek kıstasım ekonomik ve yumusak olmaları. en fazla %50 indirimde alınabilecek bi ürün ama ben başka alternatifler arayısındayım. (nascita¸ hm¸ yves rocher vs)

 114. benim canım süngerim <3kullanım süresi çok çok uzun ve bana fazla ürün emmiyormuş gibi geliyor. çok yumuşacık bi sünger. kaç tane farklı sünger denesemde yeri dolmuyor. özellikle düz olan kısmı pudra sürmek için çok kullanışlı ve kolayca eskimiyor da.

 115. Kullandığım diğer süngerlerle kıyasladığımda epey yumuşak diyebilirim. Şekli sayesinde göz altlarıma ve yüzümün diğer bölgelerine çok rahat uygulama yapabiliyorum. Çoğu sünger gibi ürünü biraz emiyor.Tek sıkıntısı yapısının yıkandıkça bozulması bence. Diğer süngerlere göre ömrü daha kısa. Yine de indirimde denk gelirsem alırım. 

 116. kararsız kaldığım sünger. herkes beauty blenderın muadili çok iyi f/p harika dediği için sanırım daha fazla beklentiye girmiştim ve beklentiyi karşılamadı. eğer yüzüme direkt kapatıcı uygulayıp bu süngerle dağıtmaya çalışırsam bir yerden sonra uyguladığı ürünü kaldırmaya başlıyor bu sebeple de eşit uygulamıyor ürün bir yerde az bir yerde fazla oluyor. eğer yüzümün tamamına fondöten uygulayıp üzerine başka bir şey uygulayacaksam ürün çok sert değilse fondöteni ve üzerine uygulayacağım ürünleri dağıtmakta bir sıkıntı yaşamıyorum ama bir bb da değil şimdi. ama bu fiyata özellikle indirimli fiyatına çok kötü bir ürün asla kullanılmaz diyemiyorum. eh işte olan süngerdir benim için.

 117. bende gözler için olan mor renkli miniklerden var. kutu içinde iki tane olduğu için bir tanesini yüzüme fondöten sürerken kapatılması gereken ufak bölgeler için kullanıyorum. diğerini de gözaltı kapatıcısı uygularken kullanıyorum¸ kesik kısımları kullanım kolaylığı sağlıyor. seviyorum valla ben.

 118. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Turuncu boyanın akması gibi birşeyi hiç yaşamadım. Dove sabunla kolay temizleyebiliyorum. Küflenme olmadı henüz.Gelelim bb ye nazaran olumsuz yönlerine… Sadece likit fondoten ve concealer uygulamak için kullanıyorum ve bb ye oranla daha fazla ürün emdiğini düşünüyorum. Beauty blender ın fiyatı yüksek olduğu için bunu indirimdeyken gratis ten alıp denemek istemiştim. Ancak ürünleri fazla emdiği için daha ziyade zarara giriyor olabilirim şu an. 3 farklı fondoten ve concealer ile denediğim için problemin rt ile ürünlerimin uyuşmamasından ya da direkt rt den kaynaklandığından eminim. Ürünleri dağıtmaktaki performansı bb ile aynı ama bb ürünlerin ciltle daha iyi bütünleşmesini sağlıyor¸ rt de ise ürün cildimin üstünde kalıyor. Ayrıca bb nin sivri ucu göz altındaki iç kısma daha iyi oturuyor bende¸ rt nin ucu daha az sivri/daha tok olduğu için kirpiğime burnuma falan değiyor ve ürünü istemediğim yerlere de dağıtıyor. Gerçek bir dupe bulana kadar bb ye devam edicem gibi görünüyor.

 119. 2 tane kullandığım ve sonuncusu 2 ay gibi bir sürede küflendiği için atmak zorunda kaldığım makyaj süngeri.. Ne yazık ki tekrar almaya elim gitmedi. Öyle abartılacak bir özelliği olduğunu da sanmıyorum. Hm’in beyaz süngerinden gayet memnunun ve fiyatı da oldukça uygun(6¸90)

 120. Atmadan önce meraktan keseyim dedim ta ta içi küflenmiş ki hiç kapalı yerde ıslak bırakmadım. Üzdün real techniques.  ilgili medya: 1

 121. rossmandan 22tlye indirimde aldığım ilk ve tek süngerim.Kıyaslama şansım olmasa dahi genel olarak süngerlerin yumurtamsı şeklinden uygulaması zor olur gibi geliyor.Düz ucunu aşırı seviyorum ve fondoten gibi ürünü biraz daha geniş yüzeylere uyguladığımda tombul kısmını kullanıyorum¸yüzümün diğer kısımlarına hep düz tarafıyla ürünü uyguluyorum .Hm’in de düz süngerlerini merak ediyorum fakat deneme şansım olmadı henüz¸şimdilik memnunum.Yıkadığımda da çok kir çıkmadı¸ben de ürünü çok emdiğini düşünmüyorum doğrusu.

 122. fondötenin ciltte daha doğal olarak durmasına yarayan süngerdir. Daha önce hep h&m ve watsons süngerleri kullandığım için benim açımdan en başarılı süngerdir.Tam olarak doğal bir görüntü yakalıyorum.

 123. Önceleri kullandığımda 4-5 ay rahat kullanırken son aldığım nedense 1 ay anca gitti. bana mı yanlış ürün geldi yoksa süngerleri mi yenilemişler bilmiyorum ama artık fırçalar bana daha kullanışlı geliyor¸ sürekli sünger alıp atmaktansa.bu arada bozulan süngerleriniz eğer bir kediniz varsa muhteşem bir oyuncak olabilir.

 124. Daha once bb¸ yves rocher¸ h&m ve miniso süngerleri de denedim ve hic rt kadar hızlı parcalanan ve kuflenen bir sunger görmedim.

 125. zamanının overrated bir ürünü. Elimde bulunduruyorum ancak aylardır kullanmıyorum desem yeridir onun yerine h&m süngeri var çünkü ve beni daha güzel idare ediyor.

 126. Bendeki 2 kullanımda parçalandı. 2 aydır kullandığım beauty blender bile daha iyi durumda. Overrated buldum¸ kullandığım h&m süngerler daha başarılıydı. 

 127. hiç memnun kalmadığım sünger. real techniques’in fırçalarını çok sevmeme rağmen bu süngerle anlaşamadım. daha doğrusu anlaşmaya fırsatım olmadı. çok temiz kullanmama rağmen aldıktan yaklaşık 1 hafta sonra küflendi ve gratise geri götürmeme rağmen kabul etmediler. aldığım ilk süngerdi diğer süngerler de böyle mi bilmiyorum ama o güzel fırçalardan sonra bu sünger hiç olmadı real techniques.

 128. eskiden favori süngerimdi. ama en son aldığım süngerin hem performansı düşüktü hem de çabuk parçalandı. süngerin kalitesinin tutarlı olmadığını yabancı vlogger’lardan ve reddit’ten de duydum daha sonradan. bir daha almam.bunun yerine dermoeczanem’den Ecotools Perfecting Blender Duo almanızı öneririm. indirimde iki süngeri 25 liraya alıyorsunuz. drugstore için en çok Ecotools Perfecting Blender Duo¸ flower beauty¸ shopmissa’nın ve l’oreal’in süngerleri(ülkemizde yok) tavsiye ediliyor bu aralar.ayrıca ecotools süngeri başka sitede gören bana da haber versin. dermoeczanem eskisi kadar sık indirim yapmıyor.

 129. elimin sürekli gittiği¸ kullandıklarım arasına f/p açısından açık ara en iyi sünger. düzgün temizlendiği takdirde yıpranma sorunu da yaşatmıyor.

 130. Islatınca kocaman ve yumyumuşacık olan bayıldığım sünger <3 Daha önce kuru olarak kullanıyordum ancak daha fazla ürün emdiğini ve sert gelmeye başladığından beri ıslak kullanıyorum. Tabi öyle çok ıslak değil hatta mümkünse gecen yıkayıp kaloriferin üzerine bırakıyorum ve sabaha nemli olarak kullanıyorum hala kocaman ve yumuşacık oluyor :)Ancaaak ¸ temizleme kısmını çözemedim bir türlü . Bebek şampuanı ve kalıp sabun ile yıkadım her seferinde. Bebek şampuanı ile yıkadığımda çok fazla arındırmam gerekiyor ve sanki tam temizlemiyor. Kalıp sabun ile temizlemeyi daha pratik buluyorum fakat bunda da çok çabuk parçalanıyor. 3. Süngerimi alalı daha 1 hafta oldu ama şimdiden küçük yırtılmalar meydana geldi 🙁 Sanırım bir sonraki süngerimde Nascita'ya şans vereceğim :((EDİT: Sanırım son aldığım rt süngeri farklı. Çözemedim. Yıkıyorum suyunu sıkıyorum sanki hiç şişmemiş gibi eski haline dönüyor ve şekli bozuluyor. Şekli de hafif değişmiş sanki sivri ucu da bir tuhaf. Eve shop'tan 27 tlye almıştım Zira sinirlerimi çok bozuyor şu sıra

 131. mor renkte olanın performansı çok başarılıydı ama şu an kullandığım turuncu sünger gerçekten ocağıma incir ağacı dikti. kullandığım bb cream‘in yarısından fazlası bence bu süngerin içinde yaşıyor¸ her sabah bb cream’den bir parça daha yutuyor ve benim cildime sürebildiğim krem bir damla falan oluyor. kendime koyduğum bütçe kısıtlaması bitince bu arsız süngere veda edip yerine beauty blender alacağım buna da mutlulukla veda edeceğim! 

 132. 2-3 hafta önceki indirim alışverişimde¸ 20 küsür tlye görünce bari bunu alayım dedim (bb 70 tlydi). almaz olaydım. ben gözaltıma kapatıcı uygularken senelerdir makyaj süngeri kullanıyorum. aslında bu mak.süngerinden de çok kullandım ama bu sonuncu gözlerimi bir yakıyor¸ makyajımı hiç abartmıyorum ikinciye yapıyorum. başkasına da böyle oluyor mu bilmiyorum ama çok kötü bir yanma¸ gözlerim kıpkırmızı oluyor. hm süngerlerinde dahi ben yaşamadım bu sorunu.

 133. ilk kullandığım makyaj süngeridir¸ uygulaması ve ürün emme oranı beauty blenderdan sonra en iyi olan sünger bu bana göre. bunlara ek olarak tek olumsuz yanı çok çabuk yıpranıyor bu sünger 🙁 

 134. Süngerin şekli kullanımda büyük rahatlık. Göz altları ve burun kenarları çok güzel kapatılıyor. Kullandıktan sonra hava alacak şekilde bırakıldığında uzun ömürlü oluyor. Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.

 135. ıslatıldığında yumuşacık olan¸ fondoteni hatta bir çok ürünü yüze çok güzel oturtan ve doğal bitiş sağlayan fakat kullandığınız ürünleri biraz emen bir yapısı var. ben beyaz sabun ve dalinle temizliğini sağlıyorum ve hassas davranıyorum fakat gerçekten çok çabuk deforme oluyor ve bu görüntü insanın canını sıkıyor. her makyajdan sonra yıkanması ve makyaj çantasına koyulacaksa gerçekten kuru olduğundan emin olunması gerekiyor aksi taktirde küfleniyor ve o küf yıkamakla geçmiyor malesef.

 136. hiç aklımda yokken reyon gezerken bi baktım indirimde 28 tl hoop kaptım hemen¸ iyki de almışım fondötenimi çok iyi oturtuyor.

 137. çok kötü bir sünger olduğunu düşünüyorum. suyun altına tuttuğumda resmen elimde hamur oluyor¸ çok su tutuyor bu da sıkarken patlamasına sebep oluyor anladığım kadarıyla. sabunla yıkayınca eski formunu alana kadar canım çıkıyor. çok çabuk yıpranıyor ve hemen kurumadığı için küfleniyor. buna vereceğim paraya 2-3 tane h&m süngeri alırım çünkü yapı¸ ürün uygulama gibi pek çok açıdan aynılar. 

 138. Çok çok çabuk yıpranıyor. Suyu çok tutuyor. Bir tek düz kısmını sevdim göz altına güzel oturuyor. Sıkmama ve peçeteyle kurulamama rağmen çok ıslak kalıyor sanki. 

 139. İlk makyaj süngerim olur kendisi. O dönemde çok sık kullanmadığım için uzun süre dayanmıştı ve çok memnundum. İndirimde denk gelirse denemek isteyenlere önerebilirim. H&M süngerlerden çok farkı olduğunu düşünmediğim için ben tekrar almam herhalde.

 140. Ben beauty blender hiç denemedim hem fiyatından dolayı hemde bu fiyatı hakedicek nasıl bir sünger olabilir yeaaaa diye düşünüyorum açıkçası. O yüzden bu süngeri almıştım ve defalarca yıkamama rağmen nerdeyse hiç deforme olmadı ve ben kendim attım. Çevremde herkes 2 ay zor dayandı¸ şöyle dandik¸ şöyle içi küf oluyo dedikçe bende panikledim her gün kullanmadığımdan içi küflendi heralde ama ben anlamıyorum sanırım diyip 6-7 aydan sonra kendisi çöpü boyladı. Açıkçası ben performansından çok memnundum¸ benim beklentimi fazlasıyla karşıladı ve sırf bu yüzden indirim zamanı bi tane stokladım. Ama h&m’in siyah süngeri de hem daha uygun fiyatlı hemde gerçekten dupe.u bence. Stoktakini hala açmadım ve sürekli h&m’den alıyorum.

 141. Hala kullandığım tek ve ilk makyaj süngerim. Doğrusu oldukça memnunum¸ tek sıkıntısı temizlendikten sonra düzgün durulamak için bayağı zaman harcamam¸ ama eskidiğinden dolayı artık içine su tutuyor olabilir inatla da atmıyorum..

 142. Kullanmaya başlayalı birkaç hafta oldu ve ben çok memnunum. Renginin çıkması gibi bir sorunla karşılaşmadım ve kesik ucu aşırı uygulama kolaylığı sağlıyor. Sadece sipariş verdiğim yerden ufacık bir yeri yırtık geldi. her ne kadar santim santim aramayınca gözükmese de bu biraz üzmüştü üstelik paketliydi ama sanırım satın aldığım yerle alakalıdır

 143. Çok¸ çok severek kullandığım süngerim. Çok fazla ürün emmediğini düşünüyorum ve şeklinden dolayı çok rahat uygulama yapılıyor. Kuru hali biraz sert “amanın bu ne” diyebilirsiniz ilk başta ama suyla çok güzel şişiyor ve yumuşacık oluyor. Pıt pıt hemen uyguluyorum fondotenleri. Yapısından dolayı krem allıkları hatta krem yapıda olan bir çok uygulamayı da rahatlıkla yapabilirsiniz. Fiyatı bir tık fazla ama güzel olduğu için indirimlerde bakılabilir diye düşünüyorum. Tek eksisi çok çabuk yıpranmasa bile bir yerden sonra minik minik kopmaya başlaması ve o turuncu renginin akması. Ama genel olarak iyi bir sünger arıyorsanız bakmanızı öneririm. 

 144. Uzun süredir bende olan fakat¸ çok kullanmadığım makyaj süngerin. Performansından ve süngerin temizlenmesinin kolaylığından gayet memnunum. Fondöteni ya da kapatici tamamen emmiyor¸ eşit sekilde yüze dağıtıyor.

 145. ilk çıktığı zaman almıştım bu süngeri ancak çok kullanamadan kaybettim daha sonra cosmetica indirimlerinden birinde %70 indirimle 11 liraya denk gelince almıştım. daha önce eklipsinkini kullanıyordum süngerden çok beklentisi olmayan bir insan olarak ikisi arasında çok bir fark yok bence. indirimde görünce 3 tane almıştım:) beni uzun süre götürür zaten bir şikayetim de yok yine indirimlerde denk gelirse eskidikçe alırım.

 146. Beauty blender hiç kullanmadığım için onunla karşılaştıramayacam ama bu sünger gerçekten çok iyi. Ürünü çok fazla emmiyor ve kolay dağıtabiliyosunuz. Ben maalesef indirime denk gelemeyip alanlardanım 🙁

 147. ilk ciktiginda almistim cok memnun kalmistim. yenilemek icin tekrar aldigimda cok kalitesizlesmis oldugunu gordum 1 ayda paramparca oldu. bu yapilir mi yani insana¸ kardesim dolandiriciliga mi ciktiniz??

 148. Kullandığım ilk sünger eklipsin süngeriydi. Daha sonra paraya kıyıp rt sünger alınca allahım ben ne kullanmışım dedim. Tamam eklips sünger dirty works süngeri kadar taş gibi olmayabilir fiyatına göre de iyi bir sünger ama kesinlikle daha iyisini kullandıktan sonra alasınız gelmiyor. Rt süngeri ilk aldığımda kuruyken eklipsten daha sert gelmişti ve pişman olmuş gibi hissettim ama ıslatınca eklipsten en az iki kat daha yumuşak oluyor. Ayrıca eklips süngeri temizlemek gerçekten işkenceydi. Temizlerken kullandığım beyaz sabunu yarım saat de durulasam hiçbir şekilde akıtamıyordum. Rt bu açıdan çok daha iyi. Kolay temizleniyor. İlla ki ürün de emiyor ama benim için kötü bir özellik değil çünkü emdiğinde daha doğal görünüyor bence. Beauty blender için en iyi alternatiflerden biri. Bazıları çabuk yıpranıp küflendiğini söylüyor ama bence olay iyi bakmakta. Yani ben çok sık kullanmadığım ve iyi temizlediğim için 1 yıldan uzun zamandır kullanıyorum. Her gün kullananları ne kadar idare eder bilemem.

 149. kesinlikle çok sevdiğim bir sünger ama birkaç yıkamadan sonra parçalanmaya başladı… halbu ki o kadar özenli davranıyorum. hm süngerlerim yerini almakta 🙂

 150. Temizlemesi kolay¸ yumuşacık oluyor ıslatınca ama tırnaklarım uzun olmamasına rağmen 1-2 hafta sonra parçalanıveriyor. H&m’in 11.90₺’lik süngeri bile daha dayanıklı.

 151. Makyaj yapmaya başladığımda kullandığım ilk süngerlerden biriydi Real Techniques’in süngeri. Bir süngere yüksek meblağlar ödemek istemediğimden uzunca bir süre makyaj camiasında adına destanlar yazılan Beauty Blender’ı almayı hiç düşünmedim. Derken yıllar sonra Gratis’te %50 indirimde görünce dayanamadım aldım sonunda. Dedim Real Techniques süngeri bu kadar güzelse herhalde Beauty Blender kullanırken zevkin doruklarına çıkıp hüngür hüngür ağlayacağım ve yaptığım efsanevi ten makyajı rezil olacak bu yüzden. Ama asla böyle bir şey olmadı. Ağlamalarım daha çok giden parama yanma şeklinde oldu.  Bir defa Real Techniques süngeri¸ uyguladığınız fondöteni daha nemli yapma ve yüzünüze oturtma konusunda Beauty Blender’dan çok çok daha başarılı. Beauty Blender fondötende hiçbir değişiklik yaratmıyor. O zaman ben ne anladım bu işten. Aynı sonucu güzel bir fırça ya da parmaklarımla da  alabilirim gayet. Evet¸ Beauty Blender daha az ürün emiyor¸ ama allah aşkına hangimiz bir fondötenin dibini hemen görüyoruz ki. Fondöteni içmediğiniz sürece Real Techniques süngerinin fondöten emişinden aşırı rahatsız olacağınızı sanmıyorum. Ayrıca Beauty Blender hem fazla çitilemeye gelmiyor  hem de çok zor temizleniyor. Aşırı saçma bir döngüye sahip bu açıdan. En iyi temizlemeyi beyaz sabunla sağlayabilmiştim ben. Real Techniques olanda ise böyle bir sorunla karşılaşmadım. Temizlemesi çok daha kolay. Kısacası benim için Real Techniques vs. Beauty Blender savaşının kazananı açık ara Real Techniques kimse de kusura bakmasın. Daha nemli bitiş seven ve az biraz fondöten emilmesiyle sorunu olmayan her cicişye de Real Techniques’i tavsiye eder ve Beauty Blender’la hiç işleri olmaması yönünde de uyarmak isterim.

 152. bence beauty blenderdan çok daha güzel bir sünger.hemencecik şişip kocaman oluyor. düz tarafıyla ürün yayma süresini kısaltıyor. fondöten¸ kapatıcı hatta krem allık tarzı ürünleri yapılarını bozmadan dağıtıyor. aşırı miktarda ürün emmiyor. beyaz sabunla hızlıca temizleniyor¸ leke kalmıyor. sık sık indirime giriyor.beauty blenderın tek artısı göz altına daha iyi girebilmesi çünkü ucu daha sivri.

 153. Kurumuyor¸ kurumuyor¸ kurumuyor… Bir sünger açıkta kalıp 3 gün nemli durmayı nasıl başarır? Nemli kaldıkça bakteri ürüyor gibime geliyor ve hiç hoşuma gitmiyor. Sanırım artık daha fazla fırça alıp süngere tamamen veda edeceğim.Kurumayan ve çok çabuk parçalanan makyaj süngeridir.

 154. ben elmas şeklinde olanı kullanmıştım¸ bir ay olmadan küflendi. yani normalde süngerlerim 3-4 ay dayanıyor benim¸ yves rocher olsun¸ hm olsun¸ bunun turuncusu olsun. niye öyle oldu anlamadım¸ zaten kullanışsız bir şey¸ sivri kısmı aşırı ince olduğundan yüzünüze bastırınca yana bükülüyor hemen¸ kapatıcıyı göz altına dağıtmak imkansız yani. bir de gereksiz pahalı.

 155. Çok zorda kaldığımda kullandığım makyaj süngeri. Hem h&m¸ hem yves rocher hem de diğer bütün makyaj süngerlerini denedim hiçbirini sevemedim. Beauty Blender’dan başkası olmuyor bence. Real Techniques sünger de işte kötülerin arasındaki en iyi sanırım. Yüzümü acıtıyor hatta. 

 156. Gayet memnun olduğum sünger. Genelde bb krem ile kullanıyorum. Ürünü bir miktar emiyor ama kabul edilebilir bir düzey. Pratik ve düzgün bir uygulama sağlıyor.

 157. ne yazık ki 1.5 ay önce aldığım sünger yıkayıp temizleyip hava alacak şekilde kurutmama rağmen her tarafından küflendi.üstelik kapalı alanda asla tutmadım bundan önce aldığım rt süngerlerde böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. eski kalitesini yitirmiş olduğunu düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?