“Real techniques buffing brush” için 22 yorum

 1. çok güzel fondöten uygulamayı sağlayan ama kendisini yıkarken kıllarının elimde kalmasıyla beni şok eden fırçadır. evet öncesinde biraz şekli değişmişti¸ sırf biraz daha kullanabilmek için görmezden gelmiştim ama bir gün yıkarken kılları elimde kalınca¸ bende üzülerek atmak zorunda kaldım. Böyle olunca da elimdeki diğer RT fırçalarına daha narin davranır oldum¸ korkuyorum resmen yıkarken artık. çok sevmiştim ama şansımı başka fırçalarda deneyeceğim artık.

 2. efsane bir fırça bence bu. expert face’e benzediğini zannederek çooook büyük bir hata yapmışım. cidden içinde bulunduğu set sırf bu fırça için alınır. bu kadar doğal ürün uygulanabilen bir fırça daha olabileceğine imkan vermiyorum. muhteşem kesinlikle edinin.

 3. Beni gosh mineral pudra ile barıştıran¸ pudramı hibenin kıyısından döndüren fırça. Boşuna çamur atmışım güzelim pudraya¸ yanlış fırçayla uyguluyormuşum. Duruşu¸ kapatıcılığı¸ kalıcılığı¸ yağ kontrolü her şeyi değişti düzgün kullanınca. Keşke ayrı da satılsa bu fırça.

 4. Kuru cildim yüzünden pek fazla pudra kullanabilen biri değilim ama mac prolongwear conealer üzerine pudra sürmeye özen gösteriyorum çizgilere dolmasın diye. Onu da buffing brush ile yapıyorum. Pek fazla pudra fırçam da olmadığından aslında. Ama elimdeki daha küçük fırçaları bu iş için kullanmayı denedim daha önce ama hassas olan gözlerim yüzünden göz altıma sert bir fırça değerse gözlerim sulanıyor. Bu yüzden buffing brushtan çok memnunum. Yumuşaklığı ile fırça tokluğu arasındaki oran optimum.

 5. Çok ama çok kullanışlı bir fırçadır. Denediğim her fondöten ile güzel sonuç veriyor. Set içerisinde satılması ise üzücü. O setten çıkan “fondöten fırçası” nedir Allah aşkına.

 6. mü-kem-mel!!! peki ne için? bence allık için. ya bu kadar mı uyumlu olur yanaklara¸ rengi bu kadar mı güzel verir. bende makyaj konusunda yetenek 0 (sıfır). ama bu fırçayla allık öyle güzel sürülüyor ki¸ içimden ”acaba o kadar da yeteneksiz değil miyim?” diye düşünüyorum. core collection’dan çıkıyor ve aldığı her bir kuruşa değiyor!

 7. RT Core Collection’ın içindeki tek ve en önemli fırça. Setle birlikte satılmasa havada kapılır diye düşünüyorum. Gerçi Expert Face ile kardeş olduğu söyleniyor ama yok bence değil ya¸ kuzen falan olabilirler ama. Buffing dairsel hareketler ile uygulandığında çok daha yüksek performans sergiliyor.

 8. Bu kadar övüldü¸ anlatıldı…Gerçekten bu kadar iyi olup olmadığını merak ettiğim ancak set içinde satıldığı için almak istemediğim fırçadır. Zira sigma f80’le tanıştım tanışalı benim için mükemmel fırça f80’dir…

 9. expert face brush’a bin basar. Resmen fondöteni cildimle bütünleştiriyor. Ayrıca allıkta da çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Fiyatına göre gerçekten çok başarılı.

 10. bugüne kadar bir çok fondöten kullandım¸ hepsi için en iyi duruş süngerle oldu fakat süngerden sonra performansını en beğendiğim fırça budur.

 11. Bu fırçayı almak için setiyle almak zorunda kaldım çünkü tek tek satılmıyor malesef. Ama pişman değilim hepsi işime yaradı. En favori gösterebilceğim fırça ise buffing!! Likit fondotenimi uyguladıktan sonra yüzümdee duruşu bile acayip değişti. Elle uyguladığımda kalıp gibi duran fondoten buffingle tam yüzüme oturdu ve çok doğal bi bitiş sağladı. Ben her kullanımından sonra bebek şampuanıyla yıkıyorum yoksa içim rahat etmiyor.

 12. bu fırça hayattır. likit fondötenimi de krem fondötenimi de bununla uygularım. kedi dili fondöten fırçası kullanıyordum bundan önce¸ bunu kullanmaya başladıktan sonra aslında ne kadar doğal bir bitiş olabileceğini fark ettim meğerse ne kadar fırça izi kalıyormuş yüzümde. önce beauty blender’la uygular gibi tampon hareketlerle uyguluyorum sonra dağıtıyorum. hatta bir makyaj süngerinden daha iyi bir sonuç veriyor bence. ben zaten makyaj süngerini göz altlarıma likit kapatıcı uyguladıktan sonra ya da fazla fondöten sürdüğümü düşündüğüm zamanlarda kullanıyorum. almayı düşünüyorsanız bir setle beraber satılıyor¸ indirimlerde 55 gibi bir fiyata iniyor o set. ben o fiyata almıştım. üstelik sette ki hiç bir ürün kullanışsız değil. kısacası bu fırça ve seti benim yabancıların deyişiyle “must have”lerim oldular :).

 13. rt’nin çıkardığı en iyi fırça bu olabilir. highlight dışında her türlü yüz fırçasının işlevini görüyor kesinlikle¸ fondöten¸ pudra¸ kontür… ben toz ürünlerle kullanırken daha rahat ediyorum¸ likit ürünlerden sonra sertleşmesi biraz can sıkıcı. sık sık fırça yıkamaktan bıkıp ikincisine ihtiyaç duyduğumda aynı sete bir kez daha para dökmek yerine aliexpressteki şahane muadil/taklit fırçalardan birini aldım rahat ettim. bir tane orjinal bir tane taklit buffing brush hayat kurtarıyor.

 14. real techniques’in en sevilen fırçalarından biri. benim de core collection alma sebebim. bir senedir kullanıyorum fırçayı ve fırçalarım içerisinde en sevdiğim diyebilirim. son zamanlarda her ne kadar real techniques sculpting brushı da kullansam bunu da bir şekilde kullanıyorum makyaj yaparken. çoğunlukla kontürü dağıtırken kullanıyorum ya da bazen ten ürünü uygularken kullanıyorum. çok yumuşak¸ doğal bir bitiş sağlıyor. iyi ki almışım.

 15. güzel güzel allık uygulardım kendisiyle. fondöten¸ baz¸ pudra hatta bronzer her şeyi uygulayabilecek kapasitede. bir kaç yıkamadan sonra tüm kılları yapışkanıyla birlikte elimde kaldı¸ anlam veremedim. en dandik fırçalarda bile böyle bir sorun yaşamadım. senelerdir kullandığım fırçalara bile bir şey olmamışken kısa süre içerisinde buna ne oldu anlamadım. fonksiyonelliğini sevmeme rağmen bu nedenden dolayı bir daha almadım.

 16. bu aralar kılları dökülmeye başlayan canım fırçam 4 yıl olmak üzere. core collection sırf bunun için almaya bile değer gerçekten. fondöteni bununla sürüp üzerine likit aydınlatıcı uygulamasını da bu sıra bununla yapıyorum sonuç tatmin edici fakat neden ayrı satılmıyor neden!? :/

 17. pudra ve allık için kullanıyorum¸ allığı daha önce düzgün süremediğimi fark ettim. bu fırçayla sanki daha doğal bi duruş yakalıyorum.

 18. O kadar yumuşak ki bir keresinde makyaj yaparken keşke bunun kadar yumuşak kedim olsa diye enteresan düşüncelere dalmisligim vardır.

 19. allık uygulamada çok çok başarılı bulduğum fırça. ürünle cildi harika bütünleştiriyor¸ bu fırçayı kullanana kadar allık yüzümün üzerinde duruyormuş da şimdi tenimle bütünleşmiş gibi hissediyorum. fondöteni de çok güzel uyguladığı bir gerçek ki zaten esas üretim amacı da bu. ama bence ince yapılı fondötenlerde daha iyi sonuç veriyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?