“Real techniques blush brush” için 193 yorum

 1. bende olan allıklarda çok iyi sonuç vermiş fırça.bende olanlar ise sadece the balm o yüzden adlarını yazıyorum:-hot mama-fratboy-instain toile-instain pinstripe-instain swissdot-instain houndstoothbu saydığım allıklar görece olarak gayet pigmentli allıklar ve RT blush bize çok pigmentli allıklarda düzgün uygulama şansı veriyor. bence pigmentli allıklar için güzel bi fırça dediğim gibi.

 2. beklentimi karşılamadı açıkçası¸ çok güzel pofidik birşey ama nasıl desem¸ fazlasıyla doğal bir bitiriş sunuyor¸ çok pigmentli allıklarda daha işe yarar.

 3. allık fırçası olarak sevemediğim fırça. benim gibi detaylı çalışmayı seviyorsanız ve iri yüz hatlarına sahip değilseniz muhtemelen sizin de allık için sevmeyeceğiniz fırça olacaktır. bahsettiğim kriterlere sahip arkadaşlar için elf’in tapered brushını öneririm. kıl dökmüyor¸ yumuşacık ve her türlü allığı (frost¸ mat¸ çok pigmentli vb) çok iyi uyguluyor.

 4. dağıtması zor olan allıkları harika dağıtır. büyük görüntüsünün altında¸ tapered yapısı sayesinde minnacık yanaklara allığı düzgünce uygulayan bir pofidik yatar.

 5. Yok gibi doğal uygulama yapmanızı sağlıyor allığın yanı sıra pudra uygulamada da çok başarılı buldum 🙂

 6. Yumuşaklığı ve şekli tam allık sürümü için. Severek kullanıyorum. Kozmela’da indirimli satılıyor. 25 TL

 7. Fırça deyip geçmemek lazım algısını insanda yaratan fırçadır. O kadar yumuşaktır ki üstünde ürün yokken insanın yüzünü okşayası gelir. Zaten performansına diyecek yoktur bu fırçayı kullanıp da hala palyaço gibi olabilen varsa tüm makyaj bilgilerini resetleyip baştan bi öğrensin derim ben. Yıkadığında da çabucak kurur¸ kısacası hiçbir yönden üzmez sahibini:)

 8. aldığım ve kullanamadığım bir real techniques fırçası daha. benim için fazla yumuşak ve kılları uzun. yüzümde kontrolünü iyi sağlayamadım sanki. daha sık kılları olan tok fırçalar daha kullanışlı benim için.

 9. allık sürmeyi beceremediğimi düşünüyordum ama meğer bugüne kadar hep yanlış fırçayla uygulama yapmışım.bu fırçayı aldığımdan beri bütün allıkları yüzüme sorunsuz uygulayabiliyorum¸yumuşaklığı da ayrı bir güzel.

 10. Alışkın olduğumuz allık fırçalarına göre gerçekten de çok büyük. Başta bununla nasıl allık sürülür ki diye düşünüyor insan ama sadece sivrilen uç kısmını allığa dokundurup fazlasını pıt pıtlayıp yanağa sürdüğünüzde öyle güzel ve dengeli dağıtıyor ki bu fırça. Doğal bitişineHayran bırakıyor.

 11. yumuşacık tüyleri ve şeker pembe rengi çok çekici. Uygulama yaparken de gayet başarılı buluyorum. Çok fazla ürünü içerisine hapsetmiyor. dairesel ve çizgisel hareketlerle uyguladığımda tam olarak istediğim sonucu elde ediyorum. Hatta gaza gelip allığı ben biraz fazla fazla sürüp sürüştürüyorum sanırım 😀 2 defa bebek şampuanı ile diğer fırçalarımı ve blush brush ımı yıkadım. tüylerinde hiçbir bozulma dökülme tahribat olmadı. kısacası i love RT fırçslsı diyorum :)))

 12. bunun yeni bir versiyonu mu çıktı bana mı öyle geliyor anlamadım buyrun link linktanım: bildiğimiz kocaman puf haliyle sadece makyaj rutinimde pudra fırçası olarak kullanabildiğim tüylü.

 13. yeni satılan fırçalarda eski pofudukluğun p’si yoktur. Uzun tüylü¸ hacimsiz bir şey olmuş bildiğiniz. Bende de bu hali mevcut.Bu fırçayı kendim almadım¸ erkek arkadaşıma aldırdım. Kendim alacak olsam¸ o hacimsiz fırçayı alır mıydım gerçekten hiç bilmiyorum. Ama yine de yorumlarımı belirtmek istiyorum. Muhtemelen artık piyasada yalnız benim kullandığım gibileri var.Öncelikle fırça gerek hafifliğiyle gerek yapısıyla tutuşu çok kolay ve çok şık tasarımlı. Alıştığımız allık fırçalarından çok farklı. İlk başta uygulamasını hiç sevmedim. Anlam veremedim¸ anlayamadım¸ o kadar ürüne buluyorum sanki hiç ürün almıyormuş gibi geldi. Ama sonradan yuvarlak hareketlerle uyguladığımda çok iyi sonuçlar elde ettim. tüm allıklarımla kullanıyorum şimdi ve çok doğal sonuç veriyor. Hele bir tane allığım vardı ne kadar hafif uygularsam uygulayayım fazla kaçardı¸ öyle pigmentli öyle dağılmaz bir allık. Ama bununla öyle güzel oluyor ki suratım aynı bir bebek poposu.

 14. gerçekten de doğal bitişli allık uygulaması için gayet kullanışlı. özellikle de yoğun¸ pigmentli allıklarla.

 15. Nars allıkları seviyorsanız bundan bir adet edinmeniz tavsiye olunur.İlaveten benim gibi sadece t bölgesine pudra uyguluyor ve bu pudranın mümkün olduğu kadar ince durmasını istiyorsanız bu iş için biçilmiş kaftan.Benim en sevdiğim Real Techniques fırçası bu sanırım.

 16. Çok hoş¸ yumuşacık bir fırça. Bir kere kılların tasarımı güzel. Konik olduğu için fırçanın ucuyla allık alınıp diğer kısımlarıyla da yanakta dağıtılıyor. Ama bir kusuru var. Minicik suratıma çok büyük. Aynısının bir boy küçüğü olsa harika olurdu.

 17. Bugün gratis indiriminden aldım (20 tl gibi bir fiyatı vardı ) ilk deneyimde başarısız oldum çünkü allık kalıp gibi kaldı ben de doğru kullanmadım tabiiki ama üstte yazılanları dikkate alıp deneyeceğim tekrar . Ayrıca bana da küçük gibi geldi makyaj videolarindan gördüğüm kadarıyla pişman olmam umarım Not : istek listemden bir parça daha silinmiş oldu sırada the balm meet matte nude var ) )

 18. Aman ben bunu almam deyip¸ dayanamadan aldığım fırçadır. İyi ki aldım. Severek kullanıyorum. Diğer tüm allık fırçalarımı unuttum.

 19. Sanki bu fırça biraz ürün yiyor gibime geliyor. Pigmentasyonu az ve normal allıkları bununla uygulamıyorum. Ama çok renk veren cesur renkler için ideal bir fırça.

 20. ürünü ne kadar pigmentli olursa olsun ”yok gibi” uygulama konusunda usta bulduğum başkalarına elimin hiç gitmemesine sebep olan allık fırçası.

 21. büyüklüğü¸ şekli şemali benim tepsi suratım için herhangi bir sıkıntı yaratmasa da biraz fazla abartıldığını düşündüğüm fırça. evet yumuşacık¸ yüzü irrite etmiyor¸ hassas cildimi kaşındırmıyor. dediğim gibi suratım ufak olmadığı için boyutuyla da herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. ama çok pigmentli allıkların dışındaki allıkları bununla sürmeye çalışırken imanım gevriyor. böyle diyorum ama kılları dökülüp kel kalana kadar kullanırım ben bunu. olmadı tavşan kuyruğu gibi sevimli tipine bakıp bakıp mutlu oluruz.

 22. Kendisine aşık olduğum yaklaşık 1 senedir hemen hemen hergün kullandığım fırçadır kendisi.2 çeşidinin olduğunu öğrenmem beni çok üzdü ilk seriden olan daha pofuduk olanı bulamıyorum çünkü

 23. indirim zamanı bir hevesle aldım ama videolarda gördüğüm gibi pofuduk değildi¸ sonra bir öğrendim ki fırçayı değiştirmişler¸ yeni seri çok pofuduk değilmiş.br kere kullandım¸ sonra denk gelmedi bir türlü¸ o bir kerede de çok ihtiyacım bir fırçaymış gibi gelmedi¸ ben the balm ın pudra fırçasını kullanıyorum allık için ve ondan daha memnunum.fikrimin değişmesi ya da alışmam için kendime zaman veriyorum.fakat o kadar sivri uçlu bir fırça ile allık sürmek pek keyıflı gibi gelmiyor bana¸ hatta yıkarken bile elimde çok tuhaf bir his oluşuyor¸ zayıf bir kediyi tutuyormuşum da kemikleri gelmiş elime gibi.

 24. Bir türlü yıldızım barışmadi bu fircayla herkes doğal bitiş sağlarken ben nasil palyaço oluyorum anlayamıyorum tamam çok becerikli değilim ama bu kadar da beceriksiz değilimdir ya diye düşünüyorumbide insanlar harika mükemmel doğal bitiş dedikce deniyorum yine hüsran yine bir garip hüzün doluyor içime

 25. tanım : görüntüsü çok şeker olan fırça. lakin hiç sevemedim ben bu fırçayı. çeşitli işlevlerde denedim ama bir türlü yer veremedim makyaj rutinimde kendisine. allığı kontrollü sürmek ve küçük bi bölgeye uygulamak isteyen insanlara göre değil kesinlikle. tamam gerçekten hafif bi uygulama sağlıyor ama ben fırçaya ürün geldi mi gelmedi mi havaya mı uçtu ne oldu onu da anlamıyorum bu fırça ile. tam gelmedi galiba yaa diyerek biraz daha almaya çalışıyorum sürekli. sonra bi sürüyorum tüm yanağımda kocaman belirgin bi renk. sonra dağıtmaya çalışıyorum falan¸ olmuyo yani eyeliner çekmek bile daha kolay bana göre. sadece şu aralar ¸ transparan pudra uygulamak konusunda¸ fırçanın ucuyla değil de¸ daha çok yan yüzeyleriyle uygulama yaparak başarılı oldum. benim gibi bu fırçayla allık sürmede sıkıntı yaşayan ve ne yapacağını bilemeyen varsa bunu deneyebilir. bir de kontür uygulamasında keskin hatlar yaratmak istemiyorsanız o görüntüyü bununla dağıtabilirsiniz. yine de bendeki boşa alınmış imajını silemiyorum fırçanın. şöyle bir diyalog düşünüyorum da: “aa bu ne şeker fırça ¸ ne için kullanıyosun bunu?” “haa o mu ¸ o şey¸ aşırı keskin hatlar yarattığımı düşündüğümde kontürümü dağıtma fırçam o benim. ” edit : zamanında bayaa bi gömmüşüm zavallıyı. 1 senedir pudra fırçası olarak kullanıyorum. bilhassa artık daha ince daha az örtücü cilt makyajı sevdiğim için çok işime yarıyor. ama hala allık fırçası olarak ” no “

 26. Yaklaşık 1¸5 sene önce amazondan sipariş etmiştim. Severek kullanıyorum diye dün gratis indiriminde hadi bir tane daha blush brush alayım dedim. Eve gelip açtığımda aralarında bariz fark vardı. Yenisinin sapı daha açık pembe¸ fırça kılları daha küçük ve bir nebze daha seyrek geldi bana. Eski fırça yüzüme çok büyük gibiydi ve kılları da çok tok/sıkıydı sanki.Gerçi öyle abartılı bir şekilde değişmişliği yok ama ben yeni çıkanı daha çok sevdim. Bazıları da eski tipten daha memnun sanırım.

 27. Ben bu fırçayı çok heves ederek¸ büyük umutlarla almıştım sözlük. Lakin hiç de öyle fantastik değilmiş¸ ürünü alıyor mu almıyor mu¸ sürüyor mu sürmüyor mu bilemedim. Ben mi beceremedim acaba¸ bi yardım et¸ el at be sözlük. Canımsın. Tanım: Yoklukta giden fırçadır. Yoklukta ama.

 28. ya ben bu fırçayı aylardır kullanıyorum ama¸ tam performans alamadım mı nedir anlayamadım. ürünü fırçaya alıyor muyum¸ aldıysam yüzüme sürüyor muyum onu da anlayamıyorum. allığın pigmentasyonu mu kötü acaba diyorum¸ yine anlayamıyorum. yine de kullanıyoruz bakalım. bazen bunun yerine rt buffing brush ile allığı daha belirgin uyguladığım ve oldukça memnun kaldığım da doğrudur.

 29. bence çok pigmentli allıklar için (bkz: ) the balm cabana boy ¸ ideal olan fırça¸son aylarda allık için severek kullanıyorum tabi sadece apple of cheeks e ¸ ince çizgi gibi sürmeye kalkarsanız olmaz¸ olamaz yani

 30. boyutunu gördüğüm zaman almaktan vazgeçtiğim fırça.bununla allığı hatasız kullanabilme ihtimali pek yok benim için.

 31. şimdiye kadar kullandığım en saçma allık fırçası. hangi akla hizmet aldım bilemiyorum. yumuşak olduğundan kontrol etmesi oldukça güç. uç kısmıyla uyguluyorum¸ fırça hemen açılıyor/yayılıyor. istediğim etkiyi alamıyorum. bundan iyi pudra fırçası olur. sigma f10 ile yola devam.

 32. Sanırım artık bu fırçayı sevemediğimi kendime itiraf etmem gerek. Bir dönem furyasıyla büyük hevesle yurtdışından aldım. O dönem makyaja da ilgim yeni başlamıştı¸ artık ne bekliyordum bilmiyorum. Aldığımda sevdim yumuşaklığını falan¸ bir sıkıntısını görmedim ama istediğim performansı da alamıyorum. Yüzüme büyük geldi sanırım tam istediğim çizgiye süremiyorum. Kesik uçlu fırçalar yüzüme daha çok uyar diye düşünüyorum. O yüzden benim gibi küçük yüzlülere tavsiye etmediğim bir fırçadır.

 33. ecotools allık fırçamdan daha yumuşak gelmedi bana hatta eco tools’un uç kısımları biraz daha yumuşak. kötü ve kullanışsız değil iyi bir fırça bu kadar beğenilmekte haklı ama olmazsa olmaz değil.

 34. çok güzel fırça¸ beyaz tene bulamaç gibi allık sürmemek için ideal yumuşaklıkta ancak son zamanlarda büyüklüğü beni rahatsız etmeye başladı. çok severek kullandım uzunca bir süre ancak farklı arayışa girmiş bulunmaktayım.

 35. Allık uygulamada da başarılı olsa da benim için daha çok pudra kullanmaya uygun olan fırçadır. Pudrayı harika bir şekilde uyguluyor bence yüze. Sabitleme amaçlı kullanılan pudralar için çok uygun olduğunu düşünüyorum.

 36. Ayıptır söylemesi ışıltılı allık hastasıyım. hatta takıntı derecesinde¸ belki de hobidir bilmiyorum. deli gibi allık sürmeyi seviyorum (yaldır yaldır sürmek favorim). ama hiç bi zaman yanaklarım palyaço değil¸ zaten ya şeftali ama açık tonlu ya da yine pembeye çalan şeftali o da açık tonlu yani çok köyü olmadıklarından palyaço olmuyorum şükür. bu fırça da bana inanılmaz yardımcı o konuda. yumuşacık oööööyyy çok tatlı.

 37. allık konusunda en beceriksizler bile bu fırça sayesinde tamamen doğal ve eşit dağılmış görünüm elde edebiliyor¸ bayılıyorum bu fırçaya.ayrıca yumuşaklığı ve yıkansa bile bozulmaması bile kendini sevdiriyor!Edit:bazıları fırça için fazla büyük ve yumuşaklığı kontrol zorluğu yaşatıyor demiş büyük bir yüzüm olmamasına rağmen ben çok beğendim. Kontrol edilişide gayet iyi geldi bana. Bununla allık kullanınca sanki koşudan sonra kızaran yanak doğallığı yakalıyorum gibi geliyor bana¸ bilemem tabi.

 38. allık sürmeyi sevmeyen bana¸ allıkları sevdirmiş pofuduk fırçadır. kolay yıkanıp çabuk kuruması da cabası:)

 39. yaklaşık bir aydır kullandığım fırçadır. ilk zamanlar alışılmış allık fırçalarından daha değişik bir yapıda olduğu için kullanmakta zorlansam da şu ara en çok elimin gittiği fırça olduaz ürünle doğal uygulama yapıyor ve daha önce de yazıldığı gibi yıkaması ve kurutması çok kolay.severek kullanıyorum (:

 40. Bu fırcayı türkiyeye gelir gelmez koştum gratisten büyük umutlarla aldım fakat benim minyon yüzümde ve küçük yanaklarımda hiçte güzel sonuç vermedi.yumusaklıği ve büyüklüğü nedeniyle kontrol edemedim foş diye açılması nedeniyle bütün yanağımı boyuyordu.napıcam ben bu fırçayı atsan atılmaz satsan satılmaz diye kara kara düşünürken çok dahiyane!!:) bir fikir buldum dur dedim ben buna alttan az bir kismina lastik takayım tutsun bunu foş diye açilmasın sadece ucuyla yumusak hareketlerle uygulayayim.2 defa doladım lastiği fazla sıkmadım. sonuc vallahide başarıli oldu fırca acılmadı ucuyla küçük yanaklarima cok güzel uygulama yaptim. makyaj çantamın demirbaşı oldu şimdi :)))

 41. ilk rt fırçamdır kendisi. ilk önce kuzenimde görmüştüm. gayet güzeldi. kendim alınca çok büyük olduğunu farkettim. sonra karşılaştırınca bir baktım ki onunki daha küçükmüş. yeni seri de daha küçük bir fırça. çok pofıdık¸yumuşacık. ve elimdeki tüm rt fırçaları gibi çok hızlı kurumakta. yüzüme biraz büyük ama üç kısmıyla çok bastırmadan uyguladığım için çok sıkıntı çıkarmadı. kendisiyle pudra da rahatça uygulanabilir. genel olarak uygun fiyatlı fırçalar arasında birincidir benim için.

 42. Kozmela’dan aldığım ile Amerika’dan getirilen arasında dağlar kadar fark olan allık fırçam. Kozmela’dan aldığımı pudra fırçası olarak kullanıyorum. Kesimi orjinalden çok uzak ve aşırı büyük.

 43. Gratisten aldığım her iki allık fırçası da o kadar farklı idi ki o nedenle orjinal ve ya değil demek mantıklı gelmedi bana. Daha evvel konusu açılmış ve fırçaların müşteri isteklerine uygun olarak biraz değiştirildiği söylenmişti. Gratisten alınan iki ayrı Starter Set de bambaşka idi. Bunun haricinde çok sevdiğim bir allık fırçası oldu. Ben de şu anda sadece ufak versiyonu var ve ufak olan sonradan aldığım daha da memnun kaldım. Bronzer¸ allık herşey için uygun. Her yüz şekline de uyum sağlıyor.

 44. Bu fırçada değişikliğe gidildiğini okumuştum ilk çıkan versiyon daha tombul ve pofuduk yapıda. benim gratisten aldığım yenilenen seriden sanırım çünkü daha ince ¸ seyrek kıllı açıkçası bu durumdan memnun kaldım bu haliyle bile yeterince büyük ve kontrolü biraz zor¸ alışmam bayaa zaman aldı. Şimdi vazgeçilmezim oldu ama öbür ilk çıkan tombulunu sanırım hiçbir şekilde kullanamazdım.

 45. kozmeladan aldığım allık fırçam.yumuşacık kılları var çabuk kuruyor¸kıl-tüy dökmüyor.ilk başta allık sürmeyi beceremiyordum ama sonra elim alıştı meğer fırçadan değil benim el beceriksizliğimden kaynaklanıyormuş.

 46. Kozmela’da satılanı kesinlikle orjinaldir fakat eski modeldir. Bildiğiniz üzere real techniques fırçaların kurucusu samantha chapman. Fırçaları ilk olarak o çıkardı ve fırçanın üstünde de sam chapman yazıyordu. Kozmela’da satılan da işte o fırça. Çok zaman geçmeden samantha chapman’ın kardeşi nicola chapman da bu markaya dahil oldu ve artık fırçaların üstünde de sam&nic chapman yazıyor. Birleştikten sonra fırçaların büyüklükleri ve kıl yoğunluklarıyla biraz oynadılar ve allık fırçasını küçültmeye karar verdiler. O yüzden şu anda gratis¸ watsons¸ rossmann¸ migroslarda satılan allık fırçası kozmeladakine göre daha küçük¸ çünkü yeni.Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır.

 47. Geçen kış kozmeladan almıştım. Severek kullandığım bir fırça çok çabuk temizleniyor çabuk kuruyor ve hiç kıl dökülme sorunuyla karşılaşmadım. Sanırım eski fırçayla yeni fırça arasında fark var bir kaç kişide daha ince olduğunu görmüştüm bendeki tombik yapıda. Yenisi için yorum yapamam fakat ben eskisinden memnunum. Başka fırça arayışına hiç girmedim kullandığımdan beri.

 48. Kozmela’nın yenilenmemiş¸ eski tombul yapısındaki fırçayı sattığını duyunca hemen sipariş verdim. Elimde gratis’ten aldığım bir tane blush brush var ancak kılları seyreltilmiş¸ yenilenmiş olanı. Siparişim geldi heyecanla açtım ki kozmela da yeni seriyi satmaya başlamış¸ alma sebebim tombul olana sahip olmaktı. Boşuna alışveriş yapmış oldum. Üzgünüm biraz 🙁

 49. aldığımda ilk 1 hafta elim alışmadı¸ düzgün uygulayamadım¸ uzun bir fırça olduğu için kontrol etmekte zorlandım. hatta kızdım kendime 34 liram çöpe gitti diye lakin sanırım elim alıştı ve şu an zevkle kullanıyorum.

 50. bronzer sürmeyip sadece allık sürmek istediğimde yanaklarıma pufur pufur sürüp kullandığım¸ serinin en yumuşak ve tontik fırçası.bronzer sürdüğümde ise sadece yanaklarımın gülünce ortaya çıkan kısmına allık sürdüğüm için o zamanlar için fazla büyük geliyor.

 51. real techniques türkiye’de gelmeden önce yurtdışından aldığım fırça.az önce şöyle bir girdilere baktım. hemen herkes aslında benzer şeylerden şikayetçi.bu aslında bir çok rt fırçası gibi çok yönlü bir fırça. bir grup bu fırçayı allık için değil de¸ transparan pudra gibi ürünleri çok ince bir tabaka halinde geçmek için kullanıyor. kısaca alttaki fondöteni vs. sabitlemenizi sağlıyor ki¸ bu amaçta çok başarılı. ince katman halinde pudra uygulamak ve doğal bir bitiş istiyorsanız kesinlikle elinizde bulunmalı.diğer kullanım alanı da allık kullanımı ki¸ burada dikkatli olmak gerekiyor. fırça çok pigmentli allıklarla bile doğal bir bitiş sağlıyor yani çok renk vermiyor. eğer bundan hoşlanmıyorsanız kesinlikle almayın. öte yandan az renk veren allıklar neredeyse yok gibi durabilir.fırça yüzüme çok büyük dediğiniz noktada da¸ uygulamaya dikkat etmeniz gerekiyor. allığı fırçanın sadece konik ucuna almanız ve istediğiniz bölgeye geçmeniz lazım.kontür ve highlight için kullananlar da var ama ben bu amaçla tercih etmiyorum.genel olarak fiyat performans oranı iyi¸ dayanıklı ve yumuşak bir fırça.

 52. allık uygulamasını çok beğendiğim yumuşacık fırça. sadece uç kısmına aldığım allığı yine fırçanın sadece ucunu yüzüme temas ettirerek sürüyorum. böylece rengi İstediğim bölgeye tam istediğim hafiflikte dağıtabiliyorum. fırça kullanımı biraz el alışkanlığıyla da ilgili. ben genelde fırçaları bastırmadan kullanmayı severim. bir de 5 kg yanağım var¸ belki fırçanın büyüklüğü de ideal geliyordur .

 53. 15 gündür kullanıyorum. Gayet memnunum eski fırçam tabiri caizse yüzümü fırçalıyormuş¸ bu fırçanın yumuşacık dokunuşu ve yuvarlak hareketlerle bir güzel yayıyorum allığımı ve tüm gün bir daha allık filan sürmüyorum. Mutluyuz.

 54. yeni üretilenlerinin eskiye oranla tüy sıklığının azalıp pofidikliğinin gittiği hakkında söylentiler olan fırça

 55. Benim gibi allık süreyim derken palyaçoya dönenler için üretilmiş fırçadır resmen fırça kendi kendine sürüyor allığı düzgünce benim tüm beceriksiZliğime ragmen

 56. Bence Real Techniques’in en işlevsel fırçalarından biridir. Allığı oldukça doğal uygulamanızı sağlıyor ve bunu cildi tahriş etmeden yapıyor. Ben hiç kıl dökme sorunuyla karşılaşmadığım için fazladan 1 puan daha ekliyorum hanesine kendi bakış açımla. Sigma¸ M.A.C vb. markaların fırçalarına oldukça fazla para vermektense %30- %40 indirimden 20-25 TL ye bu fırçayı almak daha mantıklı geliyor bana. Kendi sitesinde 10 $ gibi bir fiyatı var. İndirimde aldığınızda “keşke yurtdışından alsaydım” sorunsalı yaşatmayacağına emin olabilirsiniz 🙂

 57. İlk başlarda bu kadar büyük allık fırçası mı olur dedirten ama kullandıkça lafımı yutmama sebep olan¸ matahari ve taj mahal gibi zor renkleri bile harika dağıtan sevdiğim bir fırça.

 58. Bayıldığım fırçadır önce bana da çok büyük gelmişti fakat allık sürerken hiç de yoğun bir etki vermiyor gayet doğal bir uygulama sunuyor pofudukluğunu sevdiğim.

 59. pofidik allık fırçası.eğer size büyük geliyorsa allığınızı alırken sadece uç ve uç yanları kullanmayı deneyin 🙂

 60. Başlarda gözüme çok büyük geldiği ve konik şekliyle bana hitap etmediği için almaya direndiğim bir allık fırçasıydı. Direndim çünkü malum¸ her yerde övgüler eşliğinde karşıma çıkıyordu. Şimdilerde ünü biraz sönmüş gibiyken tekrar merak saldım kendisine zira elimde rengini çok sevdiğim halde hakkıyla kullanamadığım bir the balm allığım var ve burada da herkesler çok pigmentli allıklar için biçilmiş kaftan olduğunu söylüyor bu fırçanın. Edit: dün itibarıyla elime geçti¸ düşündüğüm gibi the balm allığım için biçilmiş kaftan. Mıtlıyım 🙂

 61. Çıkık elmacık kemiklerim olduğu halde allık srmeyi bir türlü beceremezdim ta ki kendisiyle tanışana kadar. Şu ana kadar aldığım tüm allık fırçalarından bin kat daha başarılı. Verdiğim parayı son kuruşuna kadar hak ediyor ve temizlerken çitilediğim halde kılları maşallah dökülmüyor. KEsinlikle tavsiye edilir.

 62. Buraya gelmeden çok önce yurt dışından sahip olduğum allık fırçası. Çok yumuşak pofuduk bir fırça herkesin hemfikir olduğu gibi. Bana öyle aman aman gelmemişti en başta. Sevmiştim ama muhteşemm falan dememiştim. Sonra başka bir allık fırçası aldım. zoevanın bir fırçası o da çok kaliteli ve yumuşak olmasına rağmen uyguladığımda gördüm ki rt fırçanın pofidikligi ve kıllarının seyrek olması aslında çok büyük bir avantajmış. Yani allık sürerken kesinlikle alttaki fondoteni yerinden oynatmıyor bozulma olmuyor. Benim yanak kısmımda bir adet güneş lekesi var. bu fırça dışındakiler oraya allık uygularken o lekeyi belli ediyorlar ama rt kesinlikle bunu yapmıyor. Çok doğal uyguluyor.Aynı şekilde pudra için kullandığımda da fondoteni bozmama ve incecik uygulama özelliğinden dolayı çok sevmiştim. birden fazla edinmeliyim diye düşünmeme sebep oluyor.

 63. Yumuşacık sentetik kıllarıyla allık¸ bronzer¸ pudra¸ hatta pudra formunda ki aydınlatıcıları dahi çok doğal bir şekilde sürmemi saglayan fırça. İlk zamanlar büyüklüğünden dolayı allık sürmekte zorlansamda sonradan vazgecilmezim oldu. İlk fırsatta ikincisini almayı istiyorum.

 64. Bayram indirimiyle Rossman’dan 26 Tl ye aldığım ve allık sürmek fırça işiymiş meğer dedirten ve başarılı uygulama yapmamı sağlayan fiyatına göre alınabilecek en güzel fırçadır.

 65. eskisi gibi kocaman bir fırça değil değiştirmişler¸ben yeni aldım geçen hafta 39 lira olması lazımdı. hem tüyleri çok yumuşak hem de bronzer&allık hatta ve hatta kontür için bile ideal ürünü çok güzel dağıtıyor hem de ucuna doğru sivrileştiği için kontür bile yapabiliyorsunuz ben bronzer uygulamayı tercih ediyorum

 66. yüz için tek bir fırçam olsun derseniz eğer hiç düşünmeden bunu öneririm. öyle ki seyahatlerimde yanıma sadece bunu alıp gerisini düşünmediğim çok oldu. bronzer¸ pudra ve allık için kullanıyorum. aynı anda üç işlemiyse şu sırayla yapıyorum¸ önce göz altlarım dahil tüm yüzüme pudramı geçiyorum daha sonra fırçayı temizlemeden allığımı hallediyorum şayet renk çok yoğunsa bir pamuğa makyaj temizleme suyu döküp kabasını alarak birkaç dakika kuruması için bekliyorum. fırçanın tüyleri sentetik ve sık değil bu nedenle çabuk kuruyor. o kuruduktan sonra da bronzerımı uygulayıp işimi bitiriyorum. bu şekilde kullanıldığında gerçekten fiyatının 3 misli iş yaptığını söyleyebilirim ama sırf allık için kullanılacaksa da parasını hakediyor çünkü daha iyi dağıtanını görmedim¸ en azından bu fiyata.

 67. şimdiye kadar kullandığım en iyi allık fırçası¸ hem servet dökme hem de iyi bir allık fırçasına sahip olup yıllarca kullan¸ bence mantıklı.

 68. Bunu sevgililer gününde watsonsdan almıştım. Malesef yanımda sevgilimde vardı (artık eski) kasada öderken o almıştı… hangi insan sevgililer gününde sevgilisini watsons’a sokar??!?! Tabiki ben! Neyse ürün yorumuma gelecek olursam¸ çok büyük yani i na nil maz büyük! Ben allık uygularım diye aldım ama hiç uygulayamadım tek bir allığım var o da çok pigmentli değil zaten. Hiç uygulamadı kısaca¸ benim yüzüm küçük o yüzden suratıma çok büyük geldi hakimiyet kuramadım fırça üzerinde. Bunun dışında bronzer¸pudra vs kullanmadığım için fırça gereksiz oldu. Sonra bu yaz ucuna lastik toka takip küçülttüm fırçayı daha dar yaptım. Sanırım bunu cicişde okumuştum şimdi kim yapmıştı hatırlamıyorum ama sağolsun onun sayesinde fırçam ise yaramaya başladı. Çok güzel bb cream uygulanıyor o şekilde çok doğal bir sonucu oluyor bayıldım!!!!

 69. bu fırça bence allığın pigmentasyonunu yansıtmakta başarısız. çünkü sık değil çok gevşek tüyleri var. h&m in kabuki minik fırçasını kullanıyordum kaybetmeden önce. tek bir dokundurmamla allığa direk yanağıma taşıyordu rengi. kullandığım allık the balm ın cabana boyu çok pigmentli bir allıktır kullananlar bilir. aynı etkiyi real tecniques te yakalayamadım maalesef.

 70. büyüüük büyüüük heveslerle alıp sonra hayal kırıklığına uğradığım fırça¸ kötü değil ama benim allık fırçasından beklentimi vermiyor¸ tam adını koyamasam da bu fırça ile allık sürmeyi sevmiyorum¸ hatta takasa koyayım ben bu fırçayı

 71. doğrusu bende bu fırçadan beklediğim performansı alamadım ya ben çok acemiyim ki geçmiştir artık diye düşünüyorum ya da bu fırça seyrek ve yumuşaklığının kurbanı olup gitti. Yarım yamalak ve disiplinsiz bir duruş veriyor yüzüme olmamış bu fırça ama ölene dek kendisi ısrarla kullanmaya devam edeceğim ya da daha iyisini bulana dek diyelim.

 72. çok kararsız kaldığım¸ başta çirkin bulduğum ama içimde bi yandan almamın gerekliliğini hissettiğim fırçaydı kendisi. ne oldu sonra diye sorarsanız 29 ekim indiriminde görünce dayanamadım aldım 😀 alışılagelmemiş yapısından dolayı ilk anda nasıl kullanacağımı bilemedim ama biraz kıllarının yapısını inceleyip en uygulanabilir ve doğal etki yaratacak şeklin allığı fırçanın ucuyla değil yan taraflarıyla sürülmesi olduğunu ve ucunu ise büyük bir karıştırma fırçasıymış gibi dağıtmak¸ yedirmek amaçlı olduğunu düşündüm. bilemiyorum diğer ciciş arkadaşlarım nasıl kullanıyor ama hislerim böyle bir kullanıma yöneltti beni. yumuşaklığına ve sürerken verdiği tatlı hisse bağımlı olabilirsiniz 🙂

 73. yıllaar önce avondan aldığım bir allık fırçam vardı başka da hiç ihtiyaç duymuyordum. Sonra bir allık fırçası daha aldım daha güzelini bulurum elki diye yok elim yine eskiye gidiyordu. Bunu ilk geldiği zamanlarda heveslenerek almak istedim ama sonradan unuttum gitti derken geçen ay sonu 29 ekim indirimiyle alayım yaa dedim.Yukarıda yazılanların çoğuna katılıyorum. allıklarımın rengini tam veremiyor çok hafif uyguluyor çok dağıtıyor. Yüzüm geniş olduğu halde kontür bölgesine kadar iniyor. evet yumuşacık ama uygulaması kötü olduktan sonra yumuşak olsa ne olur :/

 74. Aldığım ve severek kullandığım bir ürün oldu. Daha önce (bkz: The Balm Powder to People pudra fırçası) kullanmış biri olarak inanılmaz yumuşak buldum. Yanaklarım hassas ve kızarmaya müsait dolayısı ile yüzüme sert gelen diğer fırçalara göre yüzümde yaşattığı okşama hissinden çok memnun kaldım. Özellikle pigmentli allıklarda rengi haif aldığı için uygulama anlamında büyük kolaylık sağlamakta

 75. Yoğun pigmentli farları doğal uyguluyor. Bir de toz pudraları… Ama mesela pressed pudralarda başarılı değil bence…

 76. bu fırçanın ilk üretimlerinden pofidik olanını almıştım. çok pigmentli allıkları uygularken çok güzel sonuç alıyorum evet ama biraz fazla büyük¸ acelem olduğunda istemediğim yerlere de sürebiliyorum.

 77. yaklaşık 2 yıldır elimde olan fırça. bütün allıklarımı bununla sürerim¸ sık sık yıkar temizlerim¸ hiçbir deformasyon olmadı. çok doğal bir uygulama yapmamı sağlıyor. yumuşacık bir fırça. memnunum.

 78. İlk aldığımda o kadar bayılmıştım ki yedeklemiştim¸ hem ikide bir yıkamaya gerek olmasın diye :)Şimdi düşünüyorum sanırım biraz daha küçük olsa olurmuş. Yeni versiyonları daha ufakmış fakat buradan okuduğum kadarıyla tüyleri cılızmış. Kolay yıkanıp¸ kolay kuruyor.Açıkçası yine de başka fırçalara değişmem¸ doğal bitirişini seviyorum.

 79. görür görmez aklıma fırçadan önce görkem karmanın geldiği ürün. görkem karmanın kendi görüntüsü bile bu kadar hızlı çağrışım yapmıyor ben de :))

 80. çıkar çıkmaz amazondan aldığım fırça. yıllardır kullanmama rağmen ne bir kıl dökmesi ne bir deformasyon ne de sapında bir bozulma görmedim mesela o pofuduk pudra fırçasının masada ayakta durmasını sağlayan alttaki siyah kısmı çıkmıştı geri yapıştırdıktan sonra başka bi sorun da yaşamadım. neyse allık fırçasına gelecek olursak kimisi şeklinde deformasyon kıllarında ayrılma yaşamış kimisi de çok büyük olduğunu düşünüyor. bu konuda sam yaptığı açıklamada özellikle böyle tasarladıklarını tam ortadaki daha uzun kıllar ürün alırken yanlardaki görece kısa kılların homojen dağıtım yapmasını amaçladığını söylemişti ki bence de vaadettiğini yerine getiren bir fırça oldukça doğal sonuç veriyor. fiyat performans olarak değerlendirirsek real teqniques’in çıkış amacı highend markalarla eş kalitede ama uygun fiyatlı ürünler çıkarmakken gerek türkiye’ye geliş fiyatı gerekse sonradan değişen politikaları sonucu rt’ler hiç de azımsanmayacak fiyatlara sahipler. benim aldığım dönemde amazonda 6-7 $ olan tekli fırçalar bir de ortak kargoyla tanesi 15 tl ye gelmişti şimdi nerdeyse üç katına satılıyor. bu noktada artık rt’nin her fırçasını almanın mantıklı olmadığını düşünüyorum çünkü piyasada az farkla high end ürünlerin bi tık daha kaliteli ürünleri var dolayısıyla cicişler ihtiyaç ve bütçe doğrultusunda rt’lere denk bir çok markada aynı fiyat performans eğrisine sahip ürünler bulabilir.

 81. Dün cosmeticadan indirimde 31.50 tl ye aldığım ve inanılmaz güzel allık uygulayan fırça. Yalnız bronzer kullanmaya uygun değil. Dün akşam yıkadım sabaha kurumuştu.

 82. yarın alıp real techniques fırça koleksiyonumu şimdilik tamamlayacağım allık fırçası. herkes çok büyük olduğundan yakınmış ama koca yanaklarıma güveniyorum umarım elimde patlamaz.edit: az önce indirimin son vurgununu yaparak gratisten %30 indirimle 31¸90 a aldığım fırça. eve gelir gelmez de açtım denedim tabi büyük bi merakla. tam tahmin ettiğim gibi hiç de büyük gelmedi bana. kesinlikle homojen bi uygulama sağlıyor. daha önce avonun allık fırçasını kullanıyodum ve bazı yerlere çok bazı yerlere az allık geliyordu¸ sinir oluyodum. ama bununla koyu gelen bi allığımı bile rahatlıkla dağıttım. ayrıca tabanının düz olması büyük kolaylık sağlıyor. tüyleri de diğer real techniques fırçaları gibi yumuşacık

 83. Bugün itibariyle resmen şansıma sahip olduğum gözde allık fırçamdır. Rossmann’a uğradığımda aklımda ecotools’un 30 tl gibi bir fiyata olan allık fırçasını alıp iyi kötü yetinmek vardı. Fırça raflarına ulaşınca bir baktım real techniques %40 indirimle 24 tl’ye geliyor¸ şaka gibi! Ben almadan bir süre bakınırım¸ fiyat karşılaştırırım falan¸ sakin bir müşteriyimdir aslında ama tam o anda 1 metre arkamdaki kadın görevliye ‘kaliteli bir allık fırçası’ sorunca dedim motivasyon budur 🙂 son kalan fırçayı kaptığım gibi sepete atıp uzaklaştım. Bugün bu konuda bir şansım var ama büyük ihtimalle sevgililer gününü yalnız geçirmenin rövanşıdır bu…Onun dışında fırça çok başarılı¸ kıllarının yoğunluğu ve şekli o kadar güzel ayarlanmış ki allığı istediğim bölgeden fazlasına kesinlikle yaymıyor.

 84. Türkiyeye henüz gelmemişlerken ağzım akardı benimde bunlardan olsa diye.yaklaşık bir senedir bende bulunan bu allık fırçası ilk günki kadar taze ve sağlam.allığı çok doğal uygulamanızı sağlıyor ve gerçekten yumuşacık.verdiğimiz paraya değiyor bence aksi olmadıkça uzun yıllar beni idare edeceğini düşünüyorum.Fiyatı da piyasadaki uçuk fırça fiyatlarına göre gayet uygun sayılabilecek kıvamda ha bide indirim varsa çok daha uyguna gelir kendileri.

 85. ilk real techniques fırçam olur kendileri. ‘meeh bu fırçalar pahalı ne gerek var buna şurdan ucuz yollusunu alayım’ diyerek yaptığım hatayı yüzüme yüzüme vuruyor her gün. migros indiriminden 22tlye almıştım sanırım hadi bir şans vereyim bakalım diyerek. şimdi diğer real techniques fırçalar için indirim kovalamama neden oluyor. kılları yumuşacık ve cidden ürünü çok güzel uyguluyor. resmen bu fırçadan sonra ben bile kendinden kırmızı yanaklarıma allık sürmeyi sevmeye başladım.

 86. aşk nefret ilişkisi yaşadığım fırçadır. bazen eşitleyemiyorum bazen çok doğal oluyor. 2-3 ay önce edindim. hala emin değilim kendisinden.

 87. Bence bu bildiğin pudra fırçası¸ bu kadar büyük fırçayla allık sürülmüyor ki. Bare Minerals mineral veil’imi bununla sürüyorum¸ yumuşacık

 88. Bir süredir kullandığım allık fırçası. Ben kullanırken zorluk çekmiyorum¸ allığımı kolay dağıtıyor ve fırçayı yıkarken kıllarında dökülme bile olmuyor fakat şekli çok çabuk bozuluyor malesef. Araştırdığımda bu sorunu yaşayan tek ben değilmiş alacaklar bunu göz önünde bulundurmalı.

 89. bir yıl önce aldığım allık fırçası. yeni chanel allık almanın sevinciyle kendime bir fırça almak istedimeve geldiğimde ilk denememde allıkta problem olduğunu düşündüm sonra mac allık ile denedim gerçekten pigmentli allıkları dağıtmada başarılı fakat her allık için farklı fırça mı kullanacağız çok gereksiz geldi.

 90. Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki ¸ Mat allıkları zor Işıltılı allıkları mükemmel uyguluyor . Yumuşacık ¸ kolay temizlenen ¸ kolay kuruyan aşık olunası fırça .

 91. Aşırı pigmentli alliklari elimize gözümüze bulastirmayalim diye yapılmış allık fırçası. Yoksa pigmentsizeri fırçaya dahi alamıyor doğru düzgün. Ama tatlı fırça gene de

 92. Alıştığımız kesik uçlu orta büyüklükte allık fırçalarından tamamen farklı¸ daha büyük daha konik gelen ama yumuş yumuş olan bir fırçadır. Allığı bu fırça ile sürerken¸ bu ne yaa¸ gibi nidalar atabilirsiniz ama zamanla bu fırçayı öğrenmeye başlarsınız¸ aslında bu fırçanın diğer klasik allık fırçalarına göre daha geniş alanda daha homojen dağıttığını¸ bu sayede doğal renkli yanak görüntüsünü elde ettikten sonra ısınabilirsiniz.

 93. Normal boyutlarda bir yüzüm var ve bu fırçadan gayet memnunum. Başlarda aldığıma lanet etmiştim şimdiyse yeni bir yöntem geliştirdim hemen paylaşıyorum: fırçayı allığa tamamen dik değdirip o en uç kısmıyla yine yüzüme de dik duracak şekilde pıt pıt sürüyorum küçük bir alana. Daha sonra fırçayı eğik tutup yan taraftaki kıllarla dağıtıyorum. Çok doğal ve kontrollü bir uygulama sağlıyor böylece¸ bir deneyin derim.

 94. allık için tercih edemeyeceğim kadar büyük. flormar allık fırçası ve rt kabuki brush ortak çalışması benim işimi görüyor. bi ara denk gelirsem allık fırçası niyetine setting brush ı da eklemek istiyorum. ama blush brusha hiç yeltenmem sanırım.

 95. Biraz büyük bir allık fırçasıdır. İlk aldığımda allığı bununla uyguluyordum¸ şimdi fazla büyük gibi geliyor o yüzden sabitleme pudrasını uyguluyorum sanki daha başarılı bu işte. Yine bu yapıda olan Nascitanın pudra fırçasını almayı düşünüyorum hatta¸ oldukça benzer olduklarını söylüyorlar¸ eğer öyle yaparsam bu da bir köşede kalır herhalde.

 96. merak edip¸ almaya gidip 10 kere geri döndüm gratisten ancak bir indirimden edindiğim değişik fırçadır. Allık için büyük bir fırça kullanım amacını ben de değiştirdim¸ ama pofidik¸ yüzüme sürmeyi bile seviyorum 🙂

 97. herkesin şikayeti benimle aynı… güzel ve kullanışlı bir fırça ama biraz büyük ki benim suratım da büyüktür… demek ki pixiwoo aynı fırçanın azıcık küçüğünü yapsa mutlu olacağız. ya da adını değiştirebilirler. ben de bronzer ve toz pudra sürmek için kullanıyorum¸ ama başlarda adında yazdığı için allık sürme dışında başka bir şeyde kullanmamak için inat etmiştim. niye şartlandıysam öyle???

 98. uzun zamandır allık uygulamak için kullanıyorum pek sıkıntı yaşamadım¸ gerçekten doğal uygular allıkları. bu sene yeni yeni bronzer kullanmaya başlamış bir insan olarak¸ bronzerımı da bu fırçayla uygulayayım dedim. fakat ilk başta fark etmesem de aynalara bakıtıkça aslında doğal uygulamadığını gördüm bu fırçanın. bence stippling brush çok daha doğal uyguluyor bronzerı hem kontrolü de daha kolay¸ aklınızda bulunsun kızlar.

 99. çok iyi fırça¸ çok güzel fırça.yıkayınca da şekli falan bozulmuyor¸ şans vermek gerek.allığı gayet güzel dağıtıyor¸ bir anda elma yanak olmuyorsunuz. bilasbiras gelir aklıma. 🙂

 100. Allık kullanmayı sevdiren fırçadır. Elimin ayarında bir bozukluk olsa gerek bir yanağıma hafif ve küçük bölgeye uygularken diğer tarafa kocaman bir alana uygulamış oluyorum bunu da fırçanın üç kısmına allık alıp fırçayı dik tutarak uygulama ile çözdüm. Küçük yanaklı cicişler bu şekilde uygulayabilirler. not: özellikle pigmentli allıkları fırçaya az almakta fayda var.

 101. kendisi sahip olduğum ilk makyaj fırçası olması nedeniyle bendeki yeri ayrıdır. ürünü homojen şekilde dağıtan¸ yumuşacık kılları olan indirimdeyken alırsanız tadından yenmez denilebilecek allık/pudra fırçasıdır. ben genellikle toz allıklarım için kullanıyorum. son yıkadığımda ortasındaki kıllarda biraz yer yer açılma¸ şekil bozukluğu olduğunu farkettim. yenisi listeme eklendi bile.

 102. genellikle bronzer ve pudra uygulamak için kullandığım allık. allık uygulamada da kötü değil kesinlikle ama allık için elim buna değil açılı fırçalara gidiyor. bronzerı çok doğal uyguluyor¸ pofidikliği yüzünden ise pudrayı bu fırçayla uygulamak çok hoşuma gidiyor.

 103. Eylül ayından beri kullanıyorum.Şunu belirtmeliyim ki benimki o eski versiyonlar kadar büyük değil ama boyutu çok ideal. kontür¸ bronzlaştırıcı ve allık için kullanıyorum düzenli bir şekilde yıkarım bebek şampuanıyla ve şunu diyebilirim ki ne yumuşaklığını kaybetti ne de kıl döktü.Ancak ben bu markanın uygun fiyatlı olduğunu düşünmüyorum evet mac vs daha pahalı ama bundan daha uygun fiyatlı ve aynı kalitede fırçalar da var. ben 39 tl’ye almıştım indirimsiz şuan ne kadar oldu bir fikrim yok

 104. kafamı karıştıran fırçadır. bazen allığı güzel yayıyor¸ bazen pütür pütür kalıyor yanaklarımda belirli yerler. acaba diyorum nemlendiriciden sonra yeteri kadar beklemediğimde mi öyle oluyor¸ ama yoo. beklesem de oluyor bazen. anlamadım. altına fondöten ve pudra kullanmam genelde¸ sevmiyorum çünkü günlük makyajda. o yüzden bir umut bu fırçayı almıştım ama yine aynı sorunu yaşıyorum arada bir. bir de allığı daha küçük bir alana uygulayınca daha çok hoşuma gidiyor. ve bu fırça bunun için fazla büyük. keşke aynısının biraz küçüğü de olsa. küçük allık fırçam var ama pek kaliteli yaymıyor allığı.

 105. Yeni aldım ama kendisine vuruldum. O ne güzel uygulamaktır öyle. Cidden abartıldığını düşünüyordum altı üstü bir fırça diyordum ama öyle değilmiş. Sanki her gün kullandığım o balm desert gitti yerine başka bir şey geldi. O kadar farklılaştırıyor dokunuşu. Muazzam. Kocaman görüntüsünden korkmayın derim¸ en pigmentli en zor uyguladığım balm desert bu fırçayla şahesere dönüştü. Bundan böyle sözünüzden çıkmam cicişler.

 106. Övgüleri duydukça ben de koşa koşa bu fırçayı almaya gittim ama sevmedim ben bu fırçayı daha geniş fırçalardan hoşlanıyorum onu fark ettim. Kılları çok yumuşak ve doğal bir sonuç veriyor yine de ara sıra kullanıyorum.

 107. yumuşluğuyla beni kendine aşık ediyor¸ bütün allıkları çok güzel dağıtıyor. eğer beğenmediğiniz bir allığınız varsa bir de bu fırçayla sürmeyi deneyin. özellikle çok pigmenti allıkları bir kaza bela çıkmadan eşit dağıtıyor ben allık dışında bronzer uygulaması için de kullanıyorum (keskin bir görüntüden hoşlanmıyorum) çok uygun fiyatlı mı tartışılır indirimde bulunursa kapılmalıdır

 108. Sonunda kullanmayı başarabildiğim güzel fırçacık¸ minik kuş İki h&m allığım dışındaki allıklarım hep yoğun pigmentli allıklar dolayısıyla doğru miktarı almazsam fırçaya tüm ten makyajımı rezil edebiliyorlar. İki aylık başarısız denemelerden sonra şunu keşfettim kendimce¸ fırçayı yuvarlak değil de düz bir fırça gibi düşünüp tek tarafını pıt pıt iki sefer allığa dokundurup yine pıt pıt yanağıma ve sonra fırçayı kesinlikle dik değil¸ yanağa paralel yani yere dik olacak şekilde tutup kibarca dağıtıyorum. Yan kıllarının boyutları bu şekilde dağıtmak için kesilmiş gibi hem de üç saniye sürüyor dağıtmak¸ inanılmaz hızla bitiyor allıksal işlerim. Mac frankly scarlet’i palyaço olmadan sürebildim sonunda!

 109. bazıları allık sürmek için büyük olduğunu iddaa ediyor! haklı olabiler çünkü bi koca yanak olarak kendisinden gayet memnunum efem 😛

 110. yumuşacık ve büyük olması sayesinde allığı istediğiniz oranda uygulama imkanı veriyor. temizlenmesi kolay defalarca yıkamama rağmen dökülme vs yaşamadım.

 111. hem bronzer hem allık için kullandığım¸ çok sevdiğim pufidik allık fırçası. almila ya katılıyorum benim de yanaklarım kocaman olduğundan boyutu benim için mükemmel. şekli¸ yumuşaklığı¸ ürün alışı¸ yayışı herşeyiyle vazgeçilmez bir allık/bronzer fırçası benim için.

 112. Güzel bir ürün¸ allığı abartmadan uygulamanızı sağlıyor fakat olmazsa olmaz bir ürün değil bence çok daha iyi allık fırçaları var ama fiyat/performans olarak kıyaslarsak (tabii indirimden alındığını varsayıyorum :d ) fırçaya çok para baymak istemeyenler için en iyi seçeneklerden biri

 113. Bana göre kendisi Pigmentasyonu çok fazla olan allıkları kullanırken heidi olmayalım diye üretilmiş harika bir şeydir.

 114. bu fırçanın şeklini sevenler¸ ama büyük bulanlar için şöyle bir şey buldum:nascita.com.tr/urun/detay/oval-yapili-allik-fircasi/1561muadil olarak göstermiyorum kesinlikle… şekil olarak aynı ama küçüğü. fırça da çok yumuşak.

 115. sapı koyu pembe olunca fantastik fiyatlara satılabilen -üstelik indirimli hali- allık fırçası. benim mi kaçırdığım bir farklılık var bilemedim doğrusu.  şundan bahsediyorum

 116. Görkem Karman da görüp pofidikliğine kapılıp aldım. İlk başlarda pek allık surmediğim için ben bunu neden aldım ki dedim çoğu kez. Sonra dogru allıkla kombinleyince cok hosuma gitti. Ama yine de allık fırcası olarak acılı olanlara saha cok elim gidiyor.

 117. Çok heves ederek aldım fakat allık sürmek için benim yüzüme çok büyük kalıyor ben daha çok bronzer sürmek için kullanıyorum¸ onun dışında şekli bozulmaya müsait bir fırça.

 118. Bende eski seriden olanı var çok seviyorum tam yüzüme göre ama yeni seriden olanı gördüm o kadar büyük ki anca powder blush olur saçmalamışlar iyice bunu çoğu marka yapıyor güzel bir ürünü değiştirip daha kötü hale getirmek neden?

 119. Bende de hem eski hem yeni seri mevcut.Farklı oldukları kesin¸ eski serideki boyut olarak çok güzeldi ve cidden insanı maymuna çevirecek allıkları tam kararında uyguluyordu.Yeni serideki ise biraz daha uzun/ince diğerine göre. Bu yüzden uygulamada fark oluyor. Daha noktasal uyguluyor¸ dağıtmak gerekiyor başka bir fırça ile. Kötü diyemem asla¸ hiçbir fırçasından memnun kalmadığım olmadı ama farklı mı sorusuna cevap arayan varsa karşılaştırmalı yazayım dedim.

 120. Yaklaşık 2.5 senedir kullanıyorum¸ bence küçük yüzlülere bile gayet iyi uygulama yapıyor homojen bi şekilde dağıtıyor¸ ben daha önce ecotools pudra fırçasıyla allık uyguluyordum ve palyaçoya dönüyordum ne zaman bu fırçayı aldım gayet güzel uygulamalar yaptım¸ üstelik uzun zamandır kullanıyorum şeklinde bir bozulma veya tüylerinde dökülme olmadı

 121. çok pigmentli allıkları bile homojen şekilde uygulamayı başaran bir fırça. allığı bu şekilde uygulamasının yanı sıra yumuşaklığı ve yıkanırken tüy dökmemesi¸ çok çabuk kuruması gibi özellikleriyle de kendini sevdirir.

 122. mis gibi fırça dayanıklı. kokmuyor. hunharca yıkıyorum bana msn demiyor. uygulaması da çok güzel hem allık için kullandım hem high lighter için ikisinde de başarılı buldum. ürünü üzerinde tutması da başarılı. daha ne olsun

 123. bu fırçayı almadan önce eklipsin açılı allık fırçasını kullanıyordum ve palyaça dönüyordum her seferinde hatta the balm deserti hiç kullanamıyordum ne kadar az alsam da bunsefer dağıtma problemi yaşıyprdum. balm deserti bana sevdirendir mükemmel homojenlikte uyguluyor allığı tavsiye ediyorum

 124. yanaklarıma biraz büyük geldiği için allık değil pudra uygulamak için kullandığım real techniques fırçası. herkes gibi yumuşaklığını ve kıl dökmemesini seviyorum. hafif bir uygulama yapıyor.

 125. Koca yanaklı olduğumdan eski halini daha bi sevdiğim fırça.Fakat günlük allıkları bu fırçayla uygulamak biraz zahmetli oluyor.yoğun pigmentli allıklar için üzerine tanımam ama kesinlikle 🙂

 126. sırf özendiğim için carrefourdan aldım ne yalan söyleyeyim. hiç beklediğim gibi olmadı. evet çok yumuşak ve çok güzel bi dokusu var doğru. allık için almadım kontür için aldım ve hiç memnun kalmadım. ya ben beceremiyorum ya da dağıtamıyor bu fırça kontürümü.

 127. Fırçalarımın çalışma masamın üzerinde durması sebebiyle çalışırken ister istemez elimin gittiği ve bir yandan pofidik pofidik yanaklarımda gezdirdiğim fircadir.ba-yı-lı-yo-rum.Herkes yoğun pigmentli alliklarda basarili oldugunu yazmis ama benim gibi allik konusunda eli bol olanlar icin hic renk vermeyen alliklari bile bu ponçik fircaya adeta bulayarak dunyanin en dogal allik bitisini elde edebilirsiniz

 128. renkli pudra uygulamada gayet başarılı pofidik real techniques fırçası. fark ettim de aldığımdan beri bir kere bile allık uygulamak için kullanmamışım bu fırçayı. normal fiyatı 45-50 tl civarında. indirim zamanlarında ise 27-30 tl aralığına düşüyor fiyatı.

 129. rt markasının ikonik pembe metalik saplı büyük ve yumuşacık allık fırçası. memnun kalıp kalmadığıma hala karar veremedim. büyük oluşu bazen dezavantaj olup gereksiz fazla uygulama yapmama sebep oluyor. önerilerle satın almıştım çok fazla kullanmıyorum bu yüzden.

 130. Yüzümde yanak bölgem ve allık uygulamayı istediğim alan oldukça kısıtlı¸ ondan bu fırçayı almadan yüzüme büyük gelir mi diye çok düşündüm¸ ancak bu fiyat skalasında başka bir alternatif bulamayıp en kötü pudra fırçası yaparım diyerek aldım. Önceden onlarca defa söylendiği gibi çok yumuşak¸ kıl dökmüyor ve allığı aşırı doğal bir duruşla uygulama imkanı veriyor. Ve fırçaya elim alıştıktan sonra ürünü tam istediğim yere tam istediğim kadar uygulamayı başardım. Allığı fırçaya az miktarlarda alarak yavaş yavaş uygulayınca küçük yüzlere de gayet uygun bir fırça¸ ben gibi çekinip almayanların aklında bulunsun.

 131. Rt fırçaların tutuşu çok kolay zaten uygulaması da bir o kadar keyifli. Ben bu fırçayla aşk yaşıyorum resmen. Küçük bir yüzüm var ama ürünü yaymak bununla çok kolay. İlk başta herkes gibi benim de büyüklüğünden dolayı korktuğum bir fırça oldu ama hem allık hem bronzer hem pudra uygulaması yapabildiğimi görünce çok sevindim. Biraz reklam gibi oldu ama o yumuşacık kılları yok mu bitiyorum ya…

 132. aldığım ilk adam akıllı fırçaydı. yaklaşık 4 senedir kullanıyorum ama artık hem kılları çok sertleşti hem de çiçek gibi açıldı fırça. şimdi bazen bronzerı yanaklarıma dağıtmak için kullanıyorum ama eskisi gibi değil performansı haliyle. belki bir kozmela indirimi olursa alırım yeniden. yenisini almadan atmaya da kıyamıyorum.

 133. Çok iyiydi güzeldi ama yıkarken kılları komple dipten koptu:( sanırım tek benim başıma gelmiştir bu da benim şansım.

 134. yüzüme biraz büyük gelmesine rağmen eğer usturuplu kullanmayı başarabilirsem çok doğal sonuçlar veren¸ yumuşacık kıllarıyla yüzüme dokundurdukça dokundurasım gelen¸ fiyatının hakkını veren kalitede başarılı ürün. bu fırçayı kullandıktan sonra farkettim ki eskiden kullandığım fırçalarla allık uyguladığımda kontür gibi çok fazla net duruyormuş¸ doğallıktan uzak oluyormuş :/

 135. Ben de zamanında indirimden severek aldım. Kılları yumuşacık ve fırça biraz büyük ama sorun değil. Allığı çok doğal uyguluyor. Isteseniz bile palyaço görünümü elde edemezsiniz. Sevdiğim fırçadır. Dökülme yapmadı ve deforme olmadı henüz. bir tek sapının ucundaki siyah kısım soyuldu. Diğer Rt fırçalarımda bu olmazken bunun siyah kısmı resmen parça parça kalktı. Çok ilginç.

 136. 3 yıldır kullandığım allık fırçası. performansını çok beğeniyorum. hiç kıl dökmedi ve hunharca kullanırım. şekli de bozulmadı. ben tavsiye ederim çok severek kullanıyorum.

 137. Ben birkaç ay önce aliexpress’den rt fırçaların imitasyon bir setini aldım¸ orijinaliyle ne kadar farkları var bilmiyorum ama çok fazla iş gördüklerini söyleyebilirim. Blush brush da benim çok merak ettiğim bir fırçaydı¸ setin içinde en sevdiğim fırçalardan şu an. “Sedona brush” olarak aratırsanız aliexpress’de görmeniz mümkün¸ ürünü güzel dağıtan¸ sentetik¸ kolay yıkanabilir fırçalar hepsi tavsiye ederim cicişler

 138. Daha once alligi ecotools pudra fircasi ile uyguluyordum. Ne kadar yumusak olsa da alligi dengesiz dağıtıyor bir anda renk öylece kaliyordu yüzümde. Fırçaya da suc atamam tabi sonucta o bir pudra fırçası. bu fircayi aldiktan sonra allik uygulamak sıkıntı olmaktan çıktı. Yuvarlatılmış ve sık olmayan yumusak kılları sayesinde homojen bir biçimde yayıyor. Oldukca memnun kaldim.

 139. allık kullanmıyorum¸ bunu alırken amacım kontür yapmaktı ancak çok hafif uygulama yaptığı için benim istediğim görüntüyü sağlayamıyorum. yumuşacık ve defalarca yıkamama rağmen hiç dökülme yapmadı. allık aldıktan sonra hakkını vererek kullanacağımı umuyorum.indirimden almış olmama rağmen kasada ödeme yaparken gözümden bir damla yaş akmıştı¸ o yüzden seni kullanmam gerek sevgili blush brush.

 140. Alalı kısa bir süre olsu. İlk yıkamadan sonra girdi yazmak istedim. Çünkü benim için önemli olan yıkandıktan sonraki performansı.Kılları dökülmedi çok şükür. Ben abartarak allık uygulayan biri olduğum içim büyük ve geniş fırça yapısını beğendim. Uzun süre beraber olacağız gibi.

 141. aliexpress muadili:  linkben gayet emnunum 2-3 hafta gibi sürede geldi üstelik:) belki birinin işine yarar.edit: yalnız mutlaka söyleyeyim yüzünüz küçükse dikkat edin¸ fırça baya büyük olduğu için allık sürerken suratı pancara çevirebiliyor¸ memnun olsam da elim daha küçük fırçalara gidiyor şu ara.

 142. Makyaja başladığım günden beri sürmediğim fakat nedense aniden gelen allık sevdasıyla edindiğim yumuş fırça. Henüz kullanamadım (çünkü allığım yok :d) o ayrı.

 143. Sanırım real techniques’in en popüler ürünlerinden birisi. Zaten ben de o yüzden satin aldım geçenlerde. 2 gündür allığımı onla sürüyorum az bir süre belki ama pek beğenmedim sanki. Nedeni de önceki fırçamla tek seferde istediğim bölgeye istediğim yoğunlukta uygulayabiliyorken bunda birkaç defa üstünden geçmem gerekti. Sanırım yazarların pigmentli allıkları uygulamakta başarılı demelerinin sebebi de bundan 🙂 ayrıca öyle anlatıldığı kadar da yumuşak bulmadım :/ neyse kendisine biraz daha şans verip girdime edit yapmayı düşünüyorum. Son söz olarak almadan önce iyi düşünün derim piyasada bu fiyata daha iyi allık fırçaları mutlaka vardır.

 144. çok seviyorum¸ kimi görsem çevremde herkese de aldırıyorum. gören de rt bana sponsor oldu sanacak ama nerede tabii neyse allık¸ bronzer¸ gerekirse pudra için tüm toz ürünleri homojen bir şekilde uygulayıp¸ dağıtmaya ve de karıştırmaya olanak sağlayan on numara beş yıldız bir fırça kendisi. yıllar sonra kırmızı allık sürdürdü bana daha ötesi var mı. her şey süper de öyle bir şey var ki bu fırçada benim ayrıca sevdiğim ondan bahsetmezsem olmaz. bu fırça yıkandıktan ve fazla suyu bir kağıt havlu yardımıyla alındıktan maksimum bir saat sonra kullanıma hazır. öyle baş aşağı dikip kuruyacak diye bekletmeye falan hiç gerek yok. bu yüzden özellikle uzun süreli seyahatlerde de kullanımı son derece pratik. temizliği de¸ kurutması da¸ performansı da çok iyi bir fırça daha ne diyeyim. bugüne kadar elimde çok fırça var deyip pas geçtiyseniz¸ özellikle indirim dönemlerinde falan denk geldiğinizde mutlaka bir şansı hak ediyor bence.

 145. Hem tipini sevdiğim için hem de hakkındaki övgüleri duyduğum için ihtiyacım olmamasına rağmen aldım. Bu kadar abartılacak kadar mükemmel bir fırça değil. Doğal uygulama konusunda eco tools blush brush’ı döver yani:))) Çabuk kuruma konusuna katılıyorum¸ en çabuk kuruyan fırçam bu diyebilirim¸ ama zaten çok nadir kullanıyorum.

 146. Allık uygulaması için bana fazla büyük başlı geliyor. Allık yerine pudra uygularken kullanıyorum. Eskiyince asla almayacağım bir fırça.

 147. Bu fırçayla allığı abartamazsınız¸ yeteri kadar uygular. Hani makyaj kanallarında görüyoruz allığı aldıktan sonra allığın kabına tık tık yaparlar fazlasını atarlar ya¸ bu fırçada öyle bir durum söz konusu değil. Elinizin ayarı yoksa ve allık fırçası istiyorsanız bakmalısınız.

 148. çok seviyorum. özellikle nars gibi pigmentasyonu yüksek allıkları çok doğal ve homojen uyguluyor bence. asla kalıp gibi kalmıyor allık¸ ben pıt pıt tampon hareketler uyguluyorum genelde. yüzümde sürüklemiyorum allığı¸ böylece daha doğal sonuç alıyorum.

 149. Dolce vita’yı en güzel uygulayan allık fırçası. Gerçekten de homojen bir uygulama sağlıyor. Let the brush do the work for you bebeklerim:d

 150. Yüzüm küçük olduğu için kullanamadığım pofuduk allık fırçası. Ufak yüzlüler rt setting fırçayla da allık sürebilir bence. 

 151. taş gibi fırça 🙂 birkaç yıldır kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşatmadı bana. güzel uygulaması da bonusu. Cidden çok doğal bir uygulamaya olanak sağlıyor.

 152. rt sculpting brush’ından da özellikle yüksek pigmentli allıklarda fena olmayan bir performans alıyorum ama bugün denemek için bunu da aldım. gayet doğal uyguluyor allığı¸ aynen beklediğim gibi. güzel.

 153. Allık dışında bronzerı da çok güzel uygulayan¸ muhteşem yayan bir fırça. ayrıca oldukça sağlam¸ defalarca yıkamaya rağmen kıllarda dökülme sertleşme kesinlikle yok.

 154. kendime aşırı kızıyorum bu zamana kadar almadığım için. allık ve bronzer sürerken dozu çok kaçırdığımdan hiç bir zaman istediğim görünümü yakalayamıyorum ama bu fırça varya bu fırça… ne desem az. balmın frat boy u¸ hot mama sı ve desert bronzer ını kullandım şimdiye kadar onunla birlikte. tek kelimeyle mükemmel başka diyecek bir şeyim yok. bizimlasın

 155. Ben de bu allığı en az 1 yıldır kullanıyorum o sebeple yorumlayabilirm gerçekten fondöten sürümünde beaty blender ne kadar çığır açmışsa benim için allık sürümünde bu fırçadır çığır açan. Mac melba essence 20 nyx high definition allık hepsini mükemmel uygulanıyor. Ayrıca düzenli yıkıyorum kıllarında en ufak bir dökülme yıpranma sertleşme olmadı benim için istediğim tüm özelliklere sahip. Ayrıca kesik allık fırçalarına 10 basar tavsiye ederim.

 156. Üç yıldır kullanıyorum mükemmel bir fırça. Kaç kere yıkadım bilmiyorum daha tek bir kıl dökmedi. Minnak yüzüme en pigmentli allıklarda bile doğal renk veriyor. Mesela the balm down boy başka fırçayla beni heidi gibi yaparken bu fırçayla çok doğal tatlı bir görünüm oluyor. İndirimde yakalayınca almanızı tavsiye ederim özellikle minik yüzlü cicişler 

 157. bu fırça bende birkaç yıldır var ama sayılı kullanmışımdır. allıkta elimin ölçüsü sıfır olduğundan hafif uygulamasını beğenmemiştim sanırım. bu aralar çok beğeniyorsunuz cicişler¸ bir şans daha vereceğim sanırım. yalnız gerçekten bu markanın fırçalarının kalitesi müthiş. ilk çıkardıklarında göz ve yüz seti mi ne olarak almıştım.  ne kıl döktü¸ ne eskidi. hala taş gibiler. 

 158. bu fırçayı o kadar çok seviyorum ki hayatım boyunca yüz için tek bir fırça kullanma hakkım olsa kesinlikle bu olurdu. 1 senedir kullanıyorum¸ defalarca yıkadım ve bugüne kadar tek bir kıl döktüğünü görmedim. kıllarında en ufak bir sertleşme de olmadı. allık¸ bronzer¸ pudra hatta aydınlatıcı bile uygulanabiliyor. özellikle çok pigmentli ürünleri bu fırçayla sürmek işinizi çok kolaylaştırıyor¸ tam ayarında bir uygulama sağlıyor. bence fiyatı daha da artmadan alın malum her şeye zam yapa yapa bir hal oldular. 1 sene önce indirimle 23 tl gibi bir fiyata almıştım¸ an itibariyle indirimli fiyatı 32 tl.

 159. Yeni aldim¸ eski fircalarim gibi hart hurt yanaklarima surunce hic renk vermedi nars orgazm alligim hayrola dedim.. ¸ isin espirisi 90 derece aciyla sadece ucuna az allik al¸ 90 derece aciyla kucuk bolgeye pit pit koy¸ sonra asagi yukari yuvarlak harekerler yapa yapa git. Eger yine olmadiysa lutfen ucuna bir lastik bagla ki kocaman firca kucuk yuzde acilip kulaklara kadar allik bulasmasinmis. Iyiki ogrendim suslulerden bunu ¸ isine yaradi

 160. Satın aldıktan sonra yeni allıklar alma isteğimi uyandıran fırça. En koyu rengi bile çok hafif uygulayabiliyorum¸ en pigmentsiz/ fazla pigmentli allığı bile adam gibi sürebiliyorum. Daha ne isteyeyim ki. Bazen de yeğenimi gıdıklamak için kullanıyorum ama siz bunu bilmeyin tamam mı

 161. bu markanın neredeyse her fırçasını farklı işlevlerde kullanabiliyorum. bununla allık uygulama dışında gerekiyorsa eğer pudra ve bronzer da uygulayabiliyorum. ama asıl işlevine gelirsek allığı yanağa homojen dağıtıyor. fırça büyük olduğu için de geniş bir alana uygulama yapıyor. ben allığı o şekilde uygulamayı çok sevmediğim için genellikle pudra veya bronzer için kullanıyorum.

 162. paraya kıyıp aldığıma pişman olmadığım nadir ürünlerden biridir bronzerimi çok doğal bir şekilde yarar kendine hayran bıraktırır canım fırçam benim

 163. Uzun zamandır kullandığım güzel fırça. Kozmetikte parasını en çok çıkaran ürünlerin fırçalar olduğunu düşünüyorum. eğer güzel bakarsanız fırçanıza çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Benim bu allık fırçam neredeyse 4 senedir benimle ve hala bebek gibi. kılları neredeyse hiç dökülmedi¸ yumuşaklığı da azalmadı. ve gün geçtikçe de zamlanıyor. iyi ki önceden almışım.

 164. pofidik mi pofidik¸ en pigmentli allıkları bile çok güzel ve doğal dağıtan¸ bobbi brown allık fırçasından sonra en sevdiğim fırça. hatta bazen transparan pudrayıda bulunla sürüyorum.

 165. Sevmeyen kişileri gördüğümde şaşırtan fırçadır. Ben bayağı alıştım kendisine. Küçük allık fırçalarına göre büyük olması bana göre daha doğal bir görünüm sağlıyor ve gerek yumuşacık olması gerekse boyutu bana istediğim görünümü veriyor açıkçası 

 166. Pudra¸ sıvı fondöten¸ allık¸ kontürde kullanılabilecek gerçekten çok amaçlı expert bir fırça. Özellikle pudra¸ kontür¸ allık sırasıyla kullanırsanız renklerin birbiriyle çok güzel karışmasını da sağlıyor. Tek fırça¸ doğal sonuç!

 167. ilk başta allık uygulamak için aldığım ama daha sonra stay matte pudram için biçilmiş kaftan olduğunu farkettiğim canım fırçam. allığı zaten kırk yılda bir uygulayan biri olduğum için kenarda boynu bükük kalmasına dayanamadım pudra için denedim oldu valla çokta güzel oldu eğer fiyatı pahalı geliyorsa aliexpresste 1 dolara da alabilirsiniz ben şuan bir tane de ordan almayı planlıyorum 😀

 168. Yüzüm küçük olduğu için bronzer uygulamak için kullanıyorum daha çok ve çok memnunum homojen ve kontrollü uygulama sağlıyor¸ allık ve pudra uygulamasında da başarılı. Kesimi ve kıllarının yumuşaklığını seviyorum.

 169. Şu fırçayı kullanamayan bir benim herhalde.Allık fırçasına ihtiyacım olunca çok övüldüğü için bunu aldım ama neresi allık fırçası anlayamadım. Allık bütün suratıma dağılıyor bununla uygulayınca. kocaman gevşek bir şey.

 170. Geçtiğimiz yaz almıştım ama sanırım ilk uygulama şeklim yanlıştı o yüzden pek beğenmeyip köşeye atmıştım geçen hafta birdaha deneyim dedim ve inanamadım o kadar güzel ki! İlk olarak allığı çok soft ve eşit dağıtıyor asla yamalanma olmuyor. Biraz büyük sanki pudra fırçası gibi ama en başarılılarından bence. Elimdeki 2 tane nascita allık fırçasını unutturdu kendisini artık yeni gözdemsin

 171. Yumuşacık kıllara sahip¸ allıklarımı doğal rengimmiş gibi sürmemi sağlayan minnoş fırça. Bronzlaştırıcıyı sürdükten sonra allığımla hafifçe karıştırarak şakaklarıma doğru rengi yayıyorum¸ bu şekilde natürel görüntü yakalamamı kolaylaştıran ilk fırçam oldu. İki üç sene önce almıştım¸ defalarca yıkadım ve tüyleri hiç dökülmedi.

 172. Eski fırçamla karşılaştırma yaptım  ve eskiden yüzüme bronzer degil çamur sürüyormuşum resmen dağıtmak için çok uğraşıyordum iyiki almışım burdaki girdilere güvenerek gittim¸kesinlikle allıklarımı sevmeye başladım.  yakışmıyor bana allık diyip kenara atiyordum aldıklarımı¸ meğer olay fırçadaymış

 173. başlangıçta anlaşamayıp şimdilerde bayıldığım allık fırçam. kılları son derece yumuşak ve sık yıkamaya bile dayanıklı. alışma evresinde ürünü arttırarak kullanırsanız fırçanın dilini de çözmüş olursunuz. indirimlerde mutlaka edinin derim.

 174. İlk real techniques fırçam. Allığı¸ bronzerı uygulaması harika. Yumuşacık¸ yıkadıktan sonra hemen kuruyor. Ben yaklaşık 4 senedir beyaz sabuna sürterek temizliyorum ve hiç deforme olmadı. Alın¸aldırın. 

 175. Genellikle çok yoğun pigmentli ürünleri dağıtmak için kullandigim real techniques fırçası. Uygun fiyata alınabilecek performansı çok iyi olan fırçalardan biri idi ben aldığım zaman. 5 senesi vardır. Kıl dökme ve bozulma ile karşılaşmadım. Memnunum.

 176. En sevdiğim allık fırçam. yaklaşık olarak 2013 ten beri aynı fırçayı kullanıyorum. bence fiyatlarına göre aşırı kaliteliler. pigmentli allıkları dağıtmak için birebir. hala ilk günkü durumunda olduğu için gözüm kapalı tavsiye ederim.

 177. 2014ten bu yana bir tek kılı düşmemiş olan emektarım. pigmentasyonu çok iyi verip¸dağilmayan allıkları bile haşat eder.

 178. Benim gibi küçük yüzlüler için bu fırça cidden büyük¸ ve cok yayiliyor. Firca altina lastik toka sararak kullaniyorum. 

 179. Burda yazılan bütün övgülere katılıyorum ancak maalesef benim için büyük bir eksisi var. Fırça çok büyük. Allık sürerken burnumun yanındaki¸  dudaklarıma inen çizgiye kadar allık oluyor her yerim. yüzünüz küçükse başka bir fırça deneyin¸ buna para bile vermeyin. Kontrolü çok zor oluyor

Siz ne düşünüyorsunuz?