Real Techniques

kamelya: geçtiğimiz indirimde 3 adet fırçasını almıştım.allık¸ ekspert ve yeni çıkanlardan orta boy çok amaçlı bir fırçasıydı. migrostan aldım¸ sanırım sahte falan değildir.o aralar cilt yüzeyim çok incelmişti.glikolik asit ve c vitamini kullanıyordum. hassastı yani bayağı.elimde bir de eklipsin fırçaları vardı ve ben bu real techniques fırçaları yüzüme süremedim.resmen yüzümü rahatsız etti. cildim aşırı hassas olduğu için böyle bayağı bayağı yüzüme sert geldi kılları.o dönem eklipsin fırçalarını kullandım ve gerçekten çok çok yumuşaktılar.açıkçası fırça dizaynları ve kıl şekilleri olmasa bence kıl kalitesi olarak eklipsten daha kötüler.şimdi cildim biraz düzeldi ikisi arasında çok fark yok gibi ama o dönem cidden çok sertti bu fırçalar.bilseydim almazdım üç fırça yerine bir fırça alır gerçekten yumuşak bir şeyler alırdım.ya da benim fırçalarım sahte bilemiyorum açıkçası. bir daha almayı düşünmüyorum.

bağdagül: ınstagram’da papatyadukkan adlı hesapta en uygun fiyatlara satılan harika fırçalar. sadece sam’s picks seti (göz makyaj seti hariç) tüm makyaj fırçası ihtiyacını karşılar diye düşünüyorum içinde çok kullanışlı fırçalar var bütün fırçalara tek tek para vermeye gerek yok bence.ayrıca ben expert face ve pudra fırçasını migros ve rossmann’dan almıştım ikisinden de çok memnunum fakat sams picks seti gelince buffing brush expert face’in yerini alacak 🙂

mukaddes: Rossmann bayram indiriminden expert brush’ı 23 tlye almıştım¸ gerçekten çok hoşuma gitti. Fırça hem çok sevimli¸ çok rahat tutuluyor hem de performansı süper. Fondoten ve bb krem için kullandım¸ ikisini de oldukça güzel uyguladı. Çizgi çizgi görüntüsü yok ve kılları çok yumuşak. Daha az ürün kullanma durumunu ben yaşamadım¸ normalde ne kadarsa o şekilde uyguladım.

rezzan: gratis’te de cosmetica’da da %30 indirimde olup cosmetica’da daha ucuz olan fırçalar. bi de watsons kendi markası adı altında bunların çakmasını yapmış¸ stippling fırçanın aynısı indirimsiz 15 liraydı ve ciddili bir şekilde aynısı.

ülkü: watsons ve gratisin son broşürlerinden gördüğüm kadarıyla sculpting brush ve concealer brush tekli biçimde yurdumuza bu ay giriş yapacaktır. vatana millete hayırlı olsun.

andaç: Amerika’daki satış fiyatlarına göre pek çok üründe olduğu gibi Türkiye’de biraz daha fazla olan¸ bazı ürünleri henüz Türkiye’ye gelmese de¸ Türkiye’deki ürünleri ile uzun yıllar başka hiç bir fırçaya ihtiyaç duymadan pahalı fırçalardan çok çok daha güzel olan fırça. Severek makyaj yapıyor ve amatör ruh taşıyorsanız yüksek fiyatlı fırçalara hiç ihtiyaç duymadan uzun seneler kullanabileceğiniz ürünler.

adel: Severek kullanıyorum bir çok fırçasını ama kesinlikle yurtdışında satılanlarla ülkemizde satılan aynı kalite değil. Ben iki sene önce internetten aldım ve hem kaliteli hem de daha büyük bazı fırçalar burada gördüğümden. Kuzenimde de blush brush var daha küçük ve seyrek benim elimdekine göre¸ onun yazıları falan da silinmiş. Pixiwoo kardeşlere ülkemize 3. sınıf muamelesi yaptıkları için teşekkürler ! Bu sebepten bir daha da rt fırça almam artık sigma kozmela’da satılıyor. Kral varken şaklabana tamah edemem :d

kamile: Son zamanlarda piyasada aşırı derecede sahtesi bulunan fırçalar.. Arkadaşımla instagram’dan sınırlı sayıda olan (tam hatırlamıyorum ama nick’s pick’ti sanırım) bi setini almıştık fakat elimizdeki fırçalarla internette gösterilen fırçalar arasında epey fark vardı.. Şekilleri birbirini tutmuyordu ve fırçaların üstündeki yazı karakterleri de aynı değildi.. Son zamanlarda gratis’ten fırça alan arkadaşlardan da benzer şikayetler duyduk artık neyin gerçek neyin sahte olduğunu çözemez duruma geldik maalesef..

deste: Allık fırçası güzel ancak fondöten fırçasını tavsiye etmem yoruyor sertleşiyor ve iz yapıyor.

tülin: 10 mayıs’ta gratis indiriminden bir expert face bir pudra fırçası aldım. Bir kere yikadim ve kullandım. Üzerlerindeki yazılar şimdiden silindi¸ zaten ilk gün de çok düzgün değildi. Fırça yumuşaklığına gelince hiç öyle sürekli yüzüme değdirme hissiyle dolmadım. Hatta eklips’in pudra fırçası bunlardan daha yumuşak. Ozellikle expert face bildiğin batıyor. Gratis’tki fircalardan bazilarinin kutularında da dökük tüyler vardı. Aydınlatin beni cicişler.

sanem: Türkiye’ye fırçalar ilk geldiginde blush brush ve stippling fırçaları gratis’ten expert fırcayı rossmandan almıştım. Hicbirinde en ufak bir sorun yaşamadım. performanslarından çok memnunum daha tek bir tüy bile dökmediler. Gayetde kaliteliler. Watsonstan hiç firca almadığim için orda satılanlar hakkında yorum yapamam. Ayrıca Blush brushin istek üzerine daha kolay allık sürülebilmesi icin pofudukluğu azaltılarak daha ince versiyonu üretildi diye biliyorum.

zeliha: türkiye’ye gönderdikleri fırçalarında mı yoksa genel olarak mı kalitelerinde bir düşüş var merak ediyorum. daha önce bi entry görmüştüm-şimdi bulamadım- amerika’daki ürünlerin daha kaliteli olduğu yazıyordu. benim de bu kanıya varmamı sağlayan bugün aldığım real techniques expert face brush. yazın aldığım ilk expert fırçanın gayet sık kılları var ve daha sıkı duruyor. ama bugün aldığım tam bi hayal kırıklığı¸ o sık kıllar seyrekleşmiş! bana mı uyduruğu geldi bilemiyorum ama arada bariz fark var. zaten pofuduk real techniques blush brush kedi kuyruğu gibi kalmış. garip bi durum açıkçası.bence ilk gelen fırçaları alanlar şanslı-kalite açısından- bu yüzden yeni alacaklar bence biraz fark ödeyip ki şu an ciddi zamlanmış bi yandan¸ gidip sephora ya da mac tercih edebilirler. core collection’ı alacaktım vazgeçtim. açıkçası real techniques almak gibi bir düşüncem yok artık. bunu demezsem çatlarım “bok ettiniz bayanlar”.

diler: blush bushu popüler ve başarılıdır.

dilay: Daha önce hiçbir yerde duymadığım halde bugün Türkiye’den aldıklarımla Amerika’dan aldıklarım arasında kalite manasında çok büyük fark olduğunu gördüm. Araştırınca internette de böyle yorumlar olduğunu farkettim. Amerika’dan aldığım setin fırçaları yumuşacık ve matken buradan aldıklarım parlak¸ daha ucuz ve sert materyalden yapılmış gibi. bir bilen açıklarsa çok mutlu olacağım. fırçanın da mı kötüsü bize sözlük

meryem: allık¸ pudra fırçası ve makyaj sungerine bayıldığım marka. benim ihtiyaçlarımı son derece görüyorlar. bir öğrenci olarak 40 lira bir fırçaya vermek beni üzdü ancak uzun vadede yaptığım çok güzel makyaj yatırımlarından biri olduğunu düşünüyorum.

müjgan: core collection-starter kit- powder brush- expert face brush olmak üzere bir çok fırçasını kullanıyorum¸ çok memnunum ve çok sağlamlar. defalarca yıkadım defalarca kullandım. setler her işinizi görüyorlar. başka fırça alma isteği duymuyorum ihtiyaç olarak. ama gene de arsızlığımdan sigma fırçalara gözüm kaymıyor değil. özellikle expert face brush ve buffing brush joker gibiler. hangi ürünü uygulamak isterseniz o konuda emrinize amadeler. ben zaten ürünleri de fırçaları da amaçları dışında da kullanmayı en azından denemeyi severim. çok amaçlı olmaları çok güzel bir şey. haa daha kaliteli fırçalar var mıdır¸ vardır. ama bunlar bana yeterli oluyor + hayvan testleri yapmıyorlar. sentetik kılları var. benim için önemli bir etken bu da. süngerine gelirsek¸ sünger konusunda deneyimli değilim gene de bir konuşmada yurtdışındaki ile buradaki arasında gözenek farkı olduğunu buradakilerin 3. kalite olduğunu duymuştum. her indirim zamanı indirime girmiyorlar ama ben tüm fırçaları azimle bekleyip indirim anına denk getirerek aldım. son zamdan önce baya uygundu indirimsiz fiyatları da. kullanım yıkama vs. konusunda ayrıntılı bilgi isteyenleri aydınlatabilirim.

hülya: online sitesinden alışveriş yapan bir kimse var mı merak ettiğim marka. Türkiye’de bulunmayan sculpting fırça setini almayı düşünüyorum sitesinden ama kargoda bir sorun çıkıyor mu merak ediyorum.

afra: Expert face ve blush brush isimli fırçalarına sahip olduğum pixiwoo kardeşlerce geliştirilen makyaj fırçası markası. Çok uzun zamandır kullanmamakla birlikte şimdilik oldukça memnunum. Özellikle expert face brush fondöten konusunda gerçekten de expert 🙂

ülfet: allık fırçasının yumuşaklığına bayıldığım marka. muhtemelen en pamuk gibi olan ürünü.

melisa: Çok beğendiğim fırça markası. Hiçbir şekilde kılları dökülmüyor ve yumuşacık. Ben set olarak almıştım ve çok memnunum. Daha hiç yıkamadım ama yıkanmasında da problem çıkacağını sanmıyorum.

rahime: birkaç gün önce elime geçti ancak hala kullanmaya kıyamadım. Ama çok yumuşak dokuları olduğu bir gerçek. En kısa zamanda kullanacağım.Ama kafamda bazı sorular var.

selma: arkadaş tavsiyesi ve burada okuduklarımdan sonra koşarak türkiyede satılan tüm fırçaları almıştım ve 2 tanesi hariç hepsinden korkunç memnunum. yakında bi cesaret internet sitelerinden geri kalanlarıda alicam sanırım¸ özellikle mini brush trioyu istiyorum sanırım

arya: Pixiwoo kardeşlerden samantha chapman tarafından geliştirilen makyaj fırçalarının markasıdır. Fırçalar tasarım anlamında özgün¸ sentetik kıllardan oluşan¸ yıkandığında dökülme yapmayan¸ çabuk kuruyan¸ çok kullanışlı ve fiyat olarak -indirim zamanı- gayet uygun fırçalar. Elimde tek olarak satılan fırçalardan expert face brush¸ stippling brush ve blush brush¸ set olarak da core collection ve starter set var. Tüm fırçalarını severek kullanıyorum. Setlerin stantlarının tasarımı da ayrıca hoş olmuş. Katlayıp makyaj masasına koyduğunuzda üzerine fırçalarınızı dizebiliyor¸ fırçaları yıkadıktan sonra aynı stantta ters çevirip gönül rahatlığıyla kurutabiliyorsunuz. Kullanırken insana “Pixiwoo kardeşler yapmış!” dedirtiyorlar.

fulden: Çok beğendiğim fırça markası.Elimde expert face¸powder ve blush brush var.Kozmela’dan almıştım.Migros¸macro center¸rossman¸gratis ve watsonslardan satın alabilirsiniz.

gülşen: özellikle expert face brush’ının hiçbir zaman makyaj masamdan eksik olmadığı¸ yeni bold metal serisine bir an önce sahip olmak istediğim makyaj fırçası markası. fırçaları yumuşacık ve oldukça sık yapısı sayesinde birçok kaliteli/lüks markayla yarışır. bir de kaş fırçası vardır ki onun da eşi benzeri yok.real techniques fırçalar hakkında daha ayrıntılı yazı  burada

ümran: expert face brushından memnun olduğum marka.özeliikle mac studio fix powder uygulamasını çok başarılı buluyorum.

füsun: kozmeladan iki takımını yarı yarıya indirimli aldım. oldukça kaliteliler¸ hiçbir dökülme olmadı şimdiye kadar.

melike: Bu fırçalar tam olarak aradığım mükemmellikte değiller (yüz fırçaları).real techniques expert face brush olan kıl döküyor¸ çizgilenme yapıyor çoğu zaman.real techniques stippling brush yüzüme batıyor.real techniques powder brush ise sanki tam homojen dağıtamıyor şeklinden dolayı.evet özellikle indirim dönemi fiyatları iyi de¸ bir sephora fırçalar¸ ecotools fırçalar ya da inglot fırçalar daha iyi. Kullanım ömürleri dolana kadar kullanacağım fakat tekrar satın almam.

zübeyde: Fırçaları çok kullanışlı¸ çok güzel¸ yıkarken ve ürün uygularken kesinlikle kıl dökmeyen¸ kılları yumuşacık olan¸ bende olan fırçalarından klasik tipi fondöten fırçaları hariç diğer tüm fırçalarının hastası olduğum bir marka.

balın: umduğumu bulamadığım fırçalardır ne yazık ki. fondoten fırçası yüzümde iz bıraktı. buffing fırçası da ona keza. eye starter seti ise çok yetersiz buldum. doğru düzegün gölgelendirme yapacak fırça bile yok içinde. indirim zamanı sephora’dan çok daha güzel ve hemen hemen aynı fiyata fırçalar bulunabilir.

naz: Geçen sene sam’s picks setini almıştım¸ bir senedir tepe tepe kullanıyorum kendilerini. Hemen her temel ihtiyacıma karşılık veriyor ama tek fırça setim olsa sıkıntı yaşardım. Birkaç ay önce de türkiye’den blush brush’ını aldım. Yıkarken de çok özenemiyorum açıkçası¸ zira hayat kısa¸ o an kullandığım vücut sabunu ya da şampuanla yıkayıp ayda bir falan da saç yağıyla nemlendiriyorum falan o kadar. Niye anlattım bu kadar¸ taş gibiler çünkü. Bir tel bile dökmediler¸ çabuk kuruyorlar ve çok da iyi olmayan şartlarda taşısam bile bozulmuyorlar¸ dağılmıyorlar. Ucuz oldukları için de aklım kalmıyor bir şey olur mu diye açıkçası. Halbuki mac ve shiseido fırçalara dikkat edeyim diye strese giriyorum gereksiz yere¸ ha onlar da sağlam ama pahalılar ya¸ böyle gereksiz bir özen… Üstelik bir mac fırça fiyatına rt’den set alabiliyorsunuz ve performansı daha mı düşük¸ yoo hiç de değil. Ayrıca cruelty free.Bir kanım ısındı bak şimdi¸ eve gidince bir banyo yaptırayım¸ temiz temiz dursunlar¸ canlarım ya!

sibel: Yumuşacık ve uygun fiyatlı fırçaları olan marka.

günsel: sadece powder brush’ını edindiğim fırça markası.indirimlerde expert face ve blush brush’ı da edinmek istediğim fırça markası.

almila: her gün¸ en geç iki günde bir haşır huşur yıkamama rağmen bendeki expert face’i taş gibi olan fırça. türkiye’ye ilk geldiği zaman almıştım¸ acaba sonradan gelen serilerde sorun mu var diye düşünmeden edemiyor insan.

güldem: expert face brush aldım bundan kısa zaman önce kaldı ki zaten haftada bir fondöten bile uygulamam nerdeyse (onu da fırçayla uygulamadım)¸ ara sıra bronzer için falan kullandım belki iki defa yıkamışımdır ama şu an elimi fırçaya değdirdiğim anda kılları dökülüyor. kemoterapi görüyor mübarek. töbe yaaaayrıca bence yine pahalı yani Tr için de olsa¸ üstüne az daha konur adam gibi bir tek fırça alınır¸ kılları dökülen fırçaya 30 küsür lira vermektense

elvan: bebeğim lisa eldridge bir kere bile bu fırçaları kullanmadıysa¸ kesin fiyaskodur gibi dev bir ön yargıyla yaklaştığım fırçalar dizinidir. uzun vadeli fırça yatırımı yapacaksam tercihimi japon markalardan yana kullanırdım. (bkz: hakuhodo) (bkz: suqqu)

derya: Elimde Türkiye’de satılan fırçalarının hepsi olan marka. Göz setinin en büyük eksiği güzel bir karıştırma fırçası bence. Eyeliner fırçasını fazla kalın buluyorum ama sanırım yeni setlerde o değişmiş. Core colection seti tek tek satılsa sadece kontür fırçasını alırdım sanırım. Tekli fırçalardan Stippling fırçasını neden aldığımı hala kendime soruyorum ama pudra ve allık fırçasını severek kullanıyorum. Expert face ve buffingi fondöten için bir türlü sevemedim ben. Son olarak da gaza gelip setting fırçasını aldım. Niye? göz altımı sabitleyecek milyon tane fırçam yoktu çünkü.

şengül: turuncu olan fondoten fırçasından hiiiç güzel randıman alamadığım fırçadır. hem kılları yoğun değil¸ hem de yüzümde fırça izleri kaıyor.

ümmiye: sıkıntılı fırçalardır. niçin sıkıntılı derseniz¸ insanlar iki adet buffing brush’a ihtiyaç duyabilirler ve ne yazık ki ikinci buffing brush için ikinci bir sete 60 70 lira vermemiz gerekiyor. türkiye fiyatları için konuşuyorum. neden setlerin içindeki fırçalar artık tekli satılmıyor ki? sonuçta alan aldı o setleri ve içindeki işe yarayan ve yaramayan fırçaları¸ mesela benim için en en gereksiz fırça o eyeliner fırçası. asla para verip almazdım setin içinde almaya mecbur bırakılmasaydım. 2-3 günde bir fırça yıkamak için çok gencim lütfen tek olarak beğendiklerimi yedeklememe izin ver sayın pixiwoo kardişler.

ışıl: Fazla şişirilmiş olan markadır. Videolarda izlediğimde pofuduk pofuduk olan o fırçalar¸ elime geçtiğimde ufak çaplı bir şok yaşamama sebep olmuştur. Hiç de öyle tombul değillerdir¸ cılızlar. Ayrıca stippling brush ve buffing brush birkaç kullanımdan sonra yıkadığımda elimde kaldılar. Oysaki yıllarca kullandığım Sigma F80 fırçasını defalarca yıkadım¸ ne bir kıl dökmesi ne de bir başka sorun¸ hiç yaşamadım. Sigma’yla yola devam.

gonca: geçenlerde drugstore’dan yaptığım alışverişimde 14 dolara edindiğim(set) şahane fırça markası. doğru düzgün makyajı yeni yeni öğrenen biri olarak beni çok gaza getirdi gelsin smokey eye’lar…

oya: süngerini istanbulda hala bulamadığım süper marka. bendeki orjinal beauty blender çürüdü artık¸ diğer çakmaları ise işe yaramaz şeyler.bu markanın en güzel fırçası hangisi derseniz¸ kesinlikle ama kesinlikle expert face brush. mac 187 tarzı fırçalar iz bırakıyor bence ama bu fırça fondöten vs için ideal.

eftalya: sadece ten makyaji için fırçalarını kullandığım marka bende bir travel seti¸ bir pudra fırçası ve bide expert fırçası var her derde deva niteliğinde yalnız göz makyajı için olan fırçaları gözüme hep çok büyük göründügünden onları mac’ten aldım zaten onda da bir blending ile düz bir far sürme fırçası yetiyor.

hadise: setting brushı inatla türkiye’ye gelmeyen marka

ecem: Expert face brush’ı ile utanmasam ruj bile sürebileceğim marka.eğer dünyaya bir daha gelsem bir daha expert face cdmdkdkkskf abarttım tamam.Güzel ama orası ayrı.

ceylan: birkaç hafta önce indirimden 38 tl’ye starter set’i almıştım¸ içinde 5 adet göz fırçası olan.deluxe crease brush gerçekten ‘deluxe’¸ nasıl bir crease bölgesine¸ kaş kemiğinin altındaki katlanma bölgesine¸ uygundur bilmiyorum ama benimkine pek uygun değil ki gözlerim de göz kapağım da hiç öyle küçük olmamasına rağmen. bana oldukça büyük geliyor¸ gölge için kullandığım çok çok daha güzel fırçalar var. bunu göz altı kapatıcısı uygulamak için kullanıyorum. base shadow brush : eh işte¸ tüylerinin daha tok olmasını tercih ederdim¸ bu şekilde farı sürerken biraz daha dökmeye¸ bulaştırmaya meyilli oluyor. mesela inglot düz far fırçamı buna kat kat tercih ederim ki inglot’u 5-6 yıldır sürekli kullanıyorum. brow brush setteki en beğendiğim fırça. laura mercier kaş jelimi bununla rahatlıkla uyguluyorum¸ kalınlığı¸ tokluğu¸ şekli benim için ideal.fine liner brush : eh¸ ortalama¸ benim için pek kullanışlı değil¸ tek satılıyor olsa dönüp bakmayacağım tarzda bir fırça. bobbi brown jel eyelinerımı kullanmayı pek sevmedim mesela bununla¸ ecotools’un kesik uçlu eyeliner fırçasını tercih ederim. accent brush : sette en beğendiğim 2. fırça. küçük detaylarda kullanmak için uygun. göz pınarını aydınlatmada ya da mesela benim çok sevdiğim bir makyaj detayı olarak¸ eyeliner kadar keskin bir uygulama istemediğinizde bu fırçaya oldukça koyu bir kahverengi far alın ve üst kirpik diplerinize bastırın. hem keskin durmuyor hem de gözleri çok güzel vurguluyor. bu fırça da bunun için ideal.açıkçası 60 küsür tl vermek istemezdim böyle bir sete¸ 38tl’e göre iyi denilebilir¸ elinizde işinizi gören fırçalar varsa rahatlıkla boşverilebilir..

funda: Yaklaşık bir yıl önce  myprettyfaceplace adlı siteden aldığım makyaj fırçalarının markası. Özellikle expert face brush¸ buffing brush ve fine liner brush en sevdiklerim.

melek: expert face bir tek bana mı sert geliyor allasen tamam iyi fırça hoş fırça da hiç de pofidik değil ki 2 yıl önce uyduruk bir kozmetikçiden 4-5 liraya aldığım allık fırçası bundan kat be kat yumuşak laf aramızda cicişler 2 yıldır yaz dönemi hariç her cuma akşamı yıkarım köpürte köpürte ama bir tek kıl dökmedi tatlışim

nihan: Expert face brush resmen elim ayağım! Fondoteni kusursuz uygulayisina mi yoksa o yumusacik killarina mi hayranim daha tam karar veremedim ama makyaj yapan herkes bir adet edinmeli bence.Ayrica elimde markanin traveler seti de var. Multitask brush’i cok seviyorum¸ allik ve pudra uygulamak icin kullaniyorum. Eye starter set ve core collection da gozum var. Ayda kac kere sepete ekle¸ sepeti temizle yapiyorum tahmin edemezsiniz. Ben expert face brush’i amazondan¸ traveler seti kozmeldan almistim. Bana kalirsa bu markanin en vasat fircalari fondoten fircalari. (pointed foundation brush..vs)

cansın: türk bloggerlar tarafından çok ciddi  ikea virali yapılmasını sağlayan fırçalara sahip marka. gizli bir işbirliği içerisinde olduklarını düşünüyorum.

melda: foundation brush adlı fırçasını kullanamadığım marka. en son maske falan sürücem ama kıyamıyorum da. ne yapılır anlamadım.

julide: expert face brush’ını fondöten ve krem allık uygulaması için çok beğendiğim marka¸ancak ne yazık ki ben de allık fırçasını beğenmeyenlerdenim¸ fazla büyük..

alpike: Fırçalarından stippling brush’a aşık olduğum marka. expert face brush’ı da aldım fakat stippling brush’ın verdiği air brush etkisine bayılıyorum. ilk fırsatta yedekleyeceğim.

adile: Kendi sitesinde %25 gibi bir indirim yaptıklarında aldım.Core collection seti kargoyla birlikte 35 lira gibi uygun bir fiyata geldi.Ancak 1 ay gibi upuzun bir sürede elime geçti.Müşteri ilişkileri kötü.Cevabı mail attıktan 3 gün sonra veriyorlar.O yüzden alışverişimden memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim.

özge: herkes gibi expert face brush’ını bayılarak kullandığım sam chapman ve nic chapman (nam-ı diğer) pixiwoo’lara ait makyaj fırçaları markası.  real techniques core collection serisinden buffing brush ve  real tehcniques starter set’den domed shadow brush da gerçekten çok başarılı.

müjde: bu markanın üstüne fırça yok. alllık fırçası muhteşem¸ kesinlikle dökülme yapmıyor¸ on günde bir ılık suyla da temizliğini yapıyosun oh mis. tabii fondöten fırçasını da es geçmemek lazım.

pelin: kaliteli olup pahalı olmayan makyaj fırçalarına olan ihtiyacı gideren marka.

eda: 24 yaşıma kadar tanışmamış olduğuma lanet ettiğim fırçalara sahip marka. özellikle fondöten sürümünde fırçanın önemine haiz oldum sayelerinde. varolsunlar.

selda: attigi tas urkuttugu kusa degmeyen firca markasi.kotu mu? hayir degil¸ fiyatini hak ediyor mu? bence hayir.

cansel: gratis ve watsons’ın mayıs ayı kataloglarında yer bulan fırça. watson %20 indirim yaparken gratis %25 indirim yapmış. fiyatlarını net olarak bilemiyorum ama tekli fırçalar indirimli halleri ile 20-30 arası bir fiyatta satılacak sanırım.bu arada watsons sadece tekli fırçaların getirmişken¸ gratislerde setler de bulunabiliyor.kozmela.com da rakiplerinin artması ile her zamanki şişirilmiş fiyatlar üzerinden %50 indirim yapmış¸ tekli fırçalar 25 tl civarına denk geliyor.* gratiste fondöten fırçası 20.90¸ expert face 23.90¸ allık fırçası 25.90¸ stippling 25.90¸ pudra fırçası 30.90¸ starter set 47.90.

berçin: çin’de üretilen kozmetik aksesuarlarını kullanmaktan hazzetmeyen bünyeme hiç cazip gelmeyen fırçaların markası…

melodi: real techniques core collection’a sahibim. itiraf ediyorum ki neredeyse her şeye (bkz: real techniques buffing brush)ı kullanıyorum. yanılmıyorsam bir tek core collection içinde bulunuyor¸ tek olarak satılmaması çok sinir bozucu¸ yoksa herkese almaları için baskı yapardım. o kadar farkettiriyor. ikinci favorim de yine core collection’dan (bkz: real techniques detailer brush). yıllardır izlere¸ sivilcelere nokta olarak kapatıcı sürerim. be kadın bir kere de fırçayla sür¸ fark edeceğini nasıl akıl edememişim¸ kendime şaştım. bakteri çoğalır gibi geliyordu¸ o kadar farkediyor ki parmakla sürmekten¸ iki günde bir yıkıyorum fırçamı¸ sürüyorum kapatıcımı.

benli: expert face brushtan sonra stippling brush da aldım ve ikisini de fondöten¸ kapatıcı ve allık dağıtmak için kullandım ve çok memnun kaldım. Bunlar çok yönlü fırçalar olduğundan sadece bir fırçayı belli bir amaçla kullanmak zorunda kalmıyor¸ tek bir fırçayla tüm makyajınızı tamamlayabiliyorsunuz. Üstelik yıkadıktan sonra¸ kopma olmuyor veya şeklinde değişiklik de meydana gelmiyor. Başka yerlerde de satılıyordur belki ama ben bugüne kadar watsons¸ gratis¸ migros ve macrocenterlarda gördüm. Genel olarak hepsinde fiyatlar aynı.

gülçin: gratislere de gelmiş bir kaç eksiğim vardı onları da aldım fırçalar gerçekten iyi ancak far fırçalarını kıyaslarsak yine mac diyorum¸ ayrıca real techniquesin bir eyeliner fırçası var ki akıllara zarar¸ otoban genişliğinde eyeliner sürmek istesem fırça kullanmam herhalde¸ hangi mantıkla öylesine kalın yapılmış anlamadım bir de o kadar övülen expert fırçası benim çok da işimi görmedi fondöten fırçasını daha çok kullanıyorum.

fehime: migroslarda satıldığını ögrendiğim an fellik fellik aradığım sonra macrocenter kanyon da bulup bir adet blush brush bir adet de expert face brush edindim. Expert face brush gerçekten mükemmel bir fırça¸ tok kıllı ve yüzünüzde asla çizgı bırakmıyor. Blush brush bildiğimiz allık fırçalarından daha büyük ve yumuşacık ama uygularken de allığı daha çok alana yayıyor

rengin: Çoğu kadının fırçalarına adeta taptığını gördükçe şirket sahiplerinin reklam yapmayı ne kadar iyi bildiklerini düşünmeme sebep olan markadır efendim¸ zira fırçaların öyle ölünecek bitilecek bir tarafları yok.

nükhet: bazı watsons şubelerinde satılmaya başlandığı söylemekte. Güzel…

ulviye: Bugün makro center’da görüp expert face brush’ına aşık olduğum marka.

berva: amazon.com’dan iki temel fırça setini toplamda yaklaşık 70TL’ye alabildiğim harika fırçaların markası. Kargo sorunsuz söylenen günden 3 gün önce geldi¸ başka şeyler de vardı siparişte kitap gibi¸ onlarda yaşanan kargo problemi (iparcel kulakların çınlasın!) sebebiyle amazon kargo ücretimi de iade etti üstelik. Sonuç olarak fırçalardan çok memnunum¸bu zamana kadar neden hep üşenmişim de sipariş vermemişim dedim. Sanırım internetten bu fırçaların en ucuza alınabilecek yeri de amazon.com şu an.

meltem: az önce bi çılgınlık yapıp amazon’dan sipariş verdiğim marka.

piraye: kozmela indirimini duyunca çok sevindiğim ancak sürekli “out of stock” olan marka. Migros geziyorum alayım diye ancak hiç göremedim hala. Artık yılıp cloud10’dan sipariş vereceğim neredeyse.

zehra: pudra fırçası kısa zamanda en favori pudra fırçam oldu çıktı. Bol bol alıyor ama tozutmadan uyguluyor¸ yumuşak ama dolgun¸ kolay dağıtan¸ pembe renkte¸ dayanıklı.. daha ne olsun =)

nuran: en son nic’in makyaj fırçalarını nasıl hızlıca temizlediğini gösteren  videosunda gördüğüm kadarı ile fırçaları ters kurut(ama)ma derdine dahi çözüm bulmayı amaçlayan tasarımcılara sahip markadır bu. setlerde yer alan kılıfı stand haline getirip fırçalarınızı ters takarak kurutma işlemini gerçekleştirebiliyormuşsunuz meğerse. helal olsun diyorum kendilerine.

berinay: dermomarket ve dermoeczanem’de de satışı başlamış olan fırçalar.

serpil: üzerindeki yazıları silinmek suretiyle hemen kaybolan ama inanılmaz kullanışlı yumuşacık -sam chapman’ın yaratıcısı olduğu- makyaj fırçaları.

ülker: bir insan her gün migrosa gidip real techniques fırça gelmiş diye bakar mı? bakar. real techniques alıcam diye başka markalara gözünün ucuyla bile bakmaz mı?bakmaz:)

handan: Migrosta başlayan satışıyla ülkedeki bütün kozmetik mağazalarının türkiye ayaklarındaki yöneticilerinin beceriksiz olduğuna kanaat getirdiğim marka.

nural: Daha bizim buralarda yüzünü göremediğim kaliteli ve uygun fırçalar 🙂

emel: Myprettyfaceplace sitesinden cok daha ucuza alınabilecek marka. Bir kez ürün aldim sorunsuz ulaştı. Şu anda bi kodla yüzde 15 indirimli alınabilir.

anka: Kanyon Macrocenter’dan makul fiyata satın aldığım fırçaların markası.

iclal: Youtube camiasında ünlü pixiwoo kardeşlerin çıkarmış olduğu kalitesine göre fiyatları çok uygun olan fırçalar.

fahrünissa: her fırçasına sahip olmak istediğim..

cilvenaz: Zamanında yurtdışından gümrüğe takılır mı acaba korkusuyla getirttik ama şimdi Migroslarda satılmaya başlandı. Birazcık dokunuyor insana tabi ama neyse¸ biz de böylece yedekleriz.

hürmüz: migrosta satılmaya başlamış şükela fırçalardır

izel: sculpting fırçası dışında hiç bir fırçasından memnun kalmadım ve hepsini takas yoluyla elimden çıkardım. sculpting fırçasıyla krem far sürmüşlüğüm bile var¸ kılları o kadar yumuşak ki¸ yüzümde adeta kayıyor. pamuk kıvamında yumuşaklık için büyük kedimin göbüş tüyleri bir¸ sculpting fırça iki.

behrem: kısa sürede ülkemizde patlamış olan ürünlerden biridir.

esmeray: Dün pudra/toz malzemelere uygun ve mavi sincap kılına kopyalayan ilk sentetik kıllı fırça setini tanıtmıştır. Powder bleu kolleksiyonunun piyasada ne zaman olacağı belli değil. Multitech kolleksiyonu çok duyulmamıştı¸ bu kolleksiyonu heycanla bekliyoruz.

imran: Allık fırçasından çok memnunum ama çok benzerini artık başka uygun fiyatlı markalar da çıkarmaya başladı göz fırçaları zaten baya gereksiz bence ecotools cok daha uygun fiyatlıve bence daha başarılı

latife: İndirim döneminde yatırım yapılması gereken marka.Özellikle fondöteni güzelce uygulamak için bi tane el altında bulunmalı.Çabuk kuruyor¸kokmuyor¸antibakteriyel¸sağlam daha ne olsun.Tabi iyi bi marka diye her çıkan ürününden alınması da saçma.Önemli olan ihtiyaç olanı belirlemek ve f/p oranını göz önüne alarak alışveriş yapmak.Tüketim çılgınlığına lüzum yok.

güven: Anneler günü indiriminde Migros’tan %50 indirimle sahip olduğum fırçalar. Özellikle expert face brushla aşk yaşıyorum.

eylül: harika makyaj fırçaları olan marka. hiç kullanmadım ama makyaj süngeri de çok meşhur.bendeki rt ürünleri¸ Duo Fiber Collection¸ Core Collection¸ Blush Brush¸ Expert Face Brush. tümünü 40% indirim dönemlerinde aldım dolayısıyla fiyatları baya uygundu. fırçalar çok kaliteli¸ uzun süre kullanabilirsiniz. ben elimdekileri tamamen suyun içine sokarak 2-3 kez yıkadım bir şey olmadı. sonra öğrendim ki fırça öyle yıkanmıyormuş 🙂 Performansları da çok iyi. rahat uygulama yapabiliyorum¸ ürünleri aynı fiyat aralığındaki diğer fırçalara göre daha güzel dağıtıyor ve ciltle bütünleşmelerini sağlıyor. fırça kılları yumuşak¸ sorunlu cildimi kesinlikle rahatsız etmedi.özellikle duo fiber fırçaları ve allık fırçasını günlük makyaj yaparken¸ her sabah¸ kullanıyorum. core collection ve expert brush ise biraz daha ten makyajı yaparken lazım olan ürünler¸ dolayısıyla sık olmasa da ihtiyaç duyduğumda severek kullanıyorum.

adelya: Ciddi anlamda artık güzel bir göz makyajı seti çıkarmasını beklediğim marka. kaliteli karıştırma fırçası özellikle.

füruzan: starter set & core collection setine sahibim. iherb’ten siparis etmistim ekim ayinda. sunu anladim ki ben bu zamana kadar makyaj degil badana yapiyormusum. iki sette tek kelimeyle ha ri ka!

dilek: gayet kaliteli bulduğum fırça markasıdır. mac’e gidip bir fırçaya 80tl vermektense real techniques indirime girdiğinde aynı paraya 2-3 tane fırça alırım. kaliteleri mac ile yarışır mı bilmiyorum ama elimde 10’dan fazla rt fırça var ve çok memnunum ben.

esin: geçenlerde arkadaşım travel essential kitini hediye etti. daha sonra bahçelievler yedinci caddede mcdonaldsın karşısındaki sergiden spothlight essential seti aldım. e tabii ki benim aldıklarım çakma. ama orjinalden daha iyiler be cicişler. sadece azıcık geç kuruyorlar. kokusu da pek yoktu¸ yıkayınca da dökülmedi. eh 140 liralık sete 30 lira verip böyle de mükemmel çıkınca mutlu oldum. rt iyi mi değer mi fiyatına inanın bilemiyorum.not : ankaralı cicişlerin bahsettiğim sergiye bakmasını tavsiye ediyorum. gerçekten çok iyi fırçaları. fan fırça falan geldiği zaman yok satıyor. ayrıca oval fırçaları da var.

dünya: yumuşacık fırçalarını bazen temizken yüzümde dolandırdığım oluyor o yumuşaklığa bayılıyorum. yüzlerce lira harcamaya gerek yok bence fırçalar için¸ real techniques fiyat performans açısından güzel gayet.

duygu: Gratis ¸watsons¸ rossmann mağazalarına da gelecek oldugu söyleniyor.

lemide: Migros indiriminden core collection ve eye starter set’ini aldım…daha önce elimde fi tarihinden kalma everyday minerals’in seti vardı…everyday minerals hala 1000 basar bence…özellikle kabuki fırçasının muadilini hiç bulamadım…

merve: fırçaları ne kadar güzelse süngerleri o kadar berbat olan marka

beltun: cicişlerr koşun!real techniques yeni 3 tane sünger çıkartıyor. bir tanesi real techniques miracle diamond sponge¸13 yüzlü¸ bold metal koleksiyonundan.  bubir diğeri mini beauty blender gibi minik 2 li pakette eraser sponge.  budiğeri ise boğumlu sculpting sponge. daha çok kontur ve aydınlatıcı içinmiş.  bu

nisan: başıma bir şey gelmeyecekse fırça temizleme şampuanı bir işe yaramıyor. azmettim direndim ama fırçalarım istediğim gibi temizlenmedi. hadi ordan deyip chicco’nun bebe şampuanı ile devam ettim ve her zamanki gibi pırıl pırıl oldu fırçalarım. Neyse ki indirimli fiyattan almıştım da saçımı başımı yolmadım. bebe şampuanına devam. sonuçta bebişlere uygun görülen bir ürün fırçalarıma neden uygun olmasın değil mi? özetle¸ bu markanın fırça temizleyicisine sakın onca parayı vermeyin. onun yerine bir fırça daha alın. fırçaları candır.

gökçe: neredeyse bütün fırçalarına sahip olduğum fırça markası. öyle çok seviyorum ki bu markanın fırçalarını core collection olsun göz makyajı için olan fırça seti olsun tek tek satılan fırçaları olsun hepsi de işe yarar. içlerinde tek beğenmediğim foundation brush onda da bu kadar kusur kadı kızında da olur diyerek görmezden geliyorum. son zamanlarda fırça renklerinde değişikliğe gidip aynı rengin çok daha cırtlak halini üretip satışa sunmuştur. hıı ayrıca piyasada replikası bi dünya dolusudur. bunlara dikkat etmek lazım. bugün girdiğim yerel bir kozmetikçide replikasına rastlamış olup adamın abla bakma aslında kozmetikçilerdekinin çoğu replikadır ama söylemez gider gerçeğiyle aynı fiyata satar¸ ben bunu saklamayı doğru bulmuyorum onun için bunlar replikadır ve 40 tl’ye satıyorum ben kimsenin hakkına girmek istemem diyerek piyasadaki çakmaları resmen gün yüzüne çıkarmıştır. sorun şu ki her satışı bu kozmetikçi gibi dürüst değil¸ orijinal diye yedirmeyi ve gerçek parasını almaya çalışır. onun için dikkatli olmak lazım bu konuda.

nergis: Aldığım kullanışsız fırçalar sonucu yaptığım hiç bir makyajdan istediğim sonucu alamazken karşıma çıktı RT fırçalar. allık fırcası özellikle favorim¸ ürünü istediğiniz ölçüde uygulamanıza imkan veriyor¸ far fırcaları da bence mükemmel.

alisa: birazcık herkeste var bende de olsun furyasıyla alındığını düşündüğüm fırçalardır. ilk aldığımda sünger fazlasıyla işimi görüyordu aslında ama şeytan dürttü¸ üstelik indirimdeydi aldım. pişman değilim ki sonra da almaya devam ettim. ama makyajın olmazsa olmaz parçası değil bana göre. kıl yapısı güzel¸ iz bırakma olasılığı çoğu fırçası için düşük¸ tutuşu rahat.

meriç:: ilk olarak blush brush ve expert face almıştım. allık fırçası gerçekten de kullanışlı¸ kılları yumuşacık¸ yıkandıkça yıpranmıyor¸ verdiğiniz parayı hakediyor. expert face konsunda ise oldukça kararsızım. fondöten ve kapatıcımı süngerle sürüyorum. bronzer sürmeyi başaramadım pek. pudra deseniz kabukileri daha severek kullanıyorum. galiba bunu sadece arada sünger ıslatmaya üşendiğimde kullanıyorum o kadar.gelelim makyaj süngerine. beauty blender mı bu mu diye çok düşünüp indirimde görünce almıştım. çok memnun kaldım. fondöten de kapatıcı da rahatlıkla sürülüyor. kesik kısmı da çok kullanışlı. edinmenizi tavsiye ederimm

hayat: Çokta gerekli olmayan fırçalar silsilesi. Göz makyajı haricinde sünger hepsini döver ama illa alınacak bir fırça varsa o da setting brushtır.

gülben: Temel ihtiyaclar icin real techniquesin en ideal seti core collectiondir. Ayrica yaninda bi de settin brushi alirsaniz sirtiniz yere gelmez. Ben kontur uygulamadigim icin kontur fircasini pudralamak icin kullaniyorum ama en yakin zamanda pudra fircasini da edinmek var hedefimde. Pahali fircalar yerine bunlardan almak en mantıklısı bence.

sevil: Migroslarda satılmaya başlamış. Ecotools fırçalar ile neredeyse aynı fiyatta olduğunu gördüm. Umarım en yakın zamanda bütün migroslarda görürüz

öykü: Temel ihtiyaclar icin real techniquesin en ideal seti core collectiondir. Ayrica yaninda bi de settin brushi alirsaniz sirtiniz yere gelmez. Ben kontur uygulamadigim icin kontur fircasini pudralamak icin kullaniyorum ama en yakin zamanda pudra fircasini da edinmek var hedefimde. Pahali fircalar yerine bunlardan almak en mantıklısı bence.

lida: Expert face brush ı kullanıyorum “”şimdilik”” diğerlerine de özellikle pudra ve allık fırçasına kesinlikle el atmayı planlıyorum. İlk aldığımda acaba yüzümde fırça izi bırakır mıyım acaba kullanmayı becerebilir miyim korkusu yok değildi çünkü yıllardır sadece sünger kullanıyordum fakat bu ürünü merakıma yenilip almıştım. İyi ki de almışım bir kere bu fırçayı kullanıp da yüzünde iz bırakabilen varsa gerçekten tebrik ediyorum çünkü isteseniz bile iz bırakmak mümkün değil ürünü (bb cream fondöten kısacası likit & köpük ürünler) inanılmaz homojen bir şekilde yüze dağıtıyor benim genelde rutinim şöyle oluyor¸ önce makyaj bazımı daha sonra fondötenimi bu fırçayla uyguluyorum yüzümde kapanması gereken yerlere kapatıcımı bunla dağıtıp ardından elmacık kemiklerime aydınlatıcıyı yine bu fırçayla uyguluyorum ben normalde kontür işleminden çok hoşlanmasam da arada ihtiyacım olduğundan yine bu fırça ile aydınlatıcıdan sonra elmacık kemiklerimin altına çok çok hafif bronzer filan geçiyorum bence harika bir ürün gerçekten isminin hakkını veriyor o kadar yumuşak ki bazen yüzüme sürmekten kendimi alamıyorum ben her gün bu bahsettiğim makyaj adımlarını yaptığım için gün aşırı yıkamak zorunda kalıyorum hijyenik olması açısından ben önce şampuan ile avucumun içinde fırçayı yıkıyorum (dik bir şekilde tutarak içine su girmemeli) daha sonrada biraz saç kremi ile yumuşatıp yan bir şekilde masamın kenarında kurumaya bırakıyorum dik filan kurutmaya kalkamayın fırçanın içine su kaçmamasına dikkat edin.

dicle: beyaz saplı duo fiber setlerini çok sevdim. büyük fırçayı (face brush) allık için kullanıyorum ve çok doğal bir şekilde uyguluyor¸ elma gibi kalmıyorsunuz. contour brush olan daha ufak fırçayla da bronzer sürüyorum ve çizgi halinde bırakmadan bronzerı eşit şekilde yaymakta oldukça başarılı. bir tek göz fırçasını yeni kullanmaya başlayacağım ama genel olarak yumuşak ve ürünleri fazla belirgin olmadan uygulayıp¸ güzel yayan ve karıştıran fırçalar diyebilirim.

özlen: “Expert face brush” isimli fırçasına aşık olduğum fırça markası. gerçi allık ve pudra fırçaları da mükemmel. ben expert face fırçasını fondöten uygulamasında kullanıyorum çünkü markanın fondöten fırçası olarak ürettiği ve önerdiği fırça bana göre biraz küçük. expert face fırçası iste bence tamamen burun dudak gibi kıvrımlı bölgelere göre tasarlanmış. kolayca ve hiç fırça izi bırakmadan uygulamayı yapabiliyorsunuz. Fakat eğer her gün fırçalarınızı kullanıyorsanız her hafta nazikçe temizlemenizi öneririm. Bunun için yine real techniques’in ürettiği fırça temizleme jeli gayet başarılı ve harika bir kokusu var. Fırçanızı temizlerken kıl köklerine su kaçırmamaya dikkat etmenizi öneririm çünkü çok hassas oldukları için en ufak bir su ile temas durumunda kıllar dökülebiliyor. Kozmela isimli internet sitesinde bu fırçalar indirimli satılıyor¸ watsons ve gratislerde satılmayan fırça temizleme jeline yine bu siteden ulaşabilirsiniz. Ayrıca fırçaları yıkadıktan sonra kuruması için fırçanın üzerine takılan “brush guard” dedikleri plastik delikli kılıfları bulmak için İstanbul’da gitmediğim yer kalmadı fakat tesadüfen aliexpress’te dolaşırken rastladım ve çok ucuz bir fiyata sahip oldum.

neslişah: Yıkadığımda dökülme yapmıyor ve bu benim için fırçalarda aradığım bir özellik ben bebek şampuanıyla yıkıyorum fırçalarımı¸öneririm almak isteyenlere.

nigar: budan birkaç sene önce türkiye’de uygun fiyatlı ve kaliteli fırça seçeneği yokken¸ ülkemize geleceğini öğrendiğimde inanılmaz sevinmiştim. o aralarda bir rt furyası var ki tey tey. youtube’da ne videolar ne yorumlar¸ hani sanırsınız ki elimiz ayağımız. neyse günler geçti rt ülkemize geldi¸ o zamanlar sadece migroslarda satılıyordu. izmir’de mavişehir egs parkta olduğunu öğrendiğim an koşa koşa gidip ilk önce starter setini ve pudra fırçasını almıştım. nasıl mutluyum¸ hayat bana nasıl güzeldi anlatamam. starter satteki fırçalar vazgeçilmezim oldu. göz makyajımı bu setle yapıyordum. gerçi hala deluxe crease’ini¸ kaş fırçasını her makyajım da kullanıyorum. pudra fırçasının ise pabucu dama atılmış durumda. ben starter seti ve pudra fırçasını aldığımda asıl istediğim blush brush’ı bulamamıştım. o aralar karaborsaya düşmüştü resmen. en sonunda onuda bulup muradıma ermiştim. fakat şimdilerde allık fırçasınıda pek fazla kullandığımı söyleyemem. fırçalar kardeşimde ara sıra makyaj yaptığında kullanıyor. rt pudra fırçamın yerini nascita’nın büyük mum fırçası aldı. aslında bizim rt diye inlediğimiz zamanlarda seçeneğimiz bugün ki gibi olsaydı belki rt bu kdar abartılan bir marka olmazdı. ben tam olarak abartıldığı kadar olmadığını söylemeye çalışıyorum. mesela bence nascitanın bahsettiğim mum uçlu pudra fırçası tüm yüze pudra uygulamak için rt pudra fırçasına kıyasla çok daha kullanışlı ve fiyat olarak çok çok daha uygun.

hayal: elim niyeyse sigma fırçalarımdan çok rt fırçalarına gidiyor değişik miyim lan ben? çok mükemmel olmamakla birlikte çok kötü de değiller tabii ki¸ tek rahatsız olduğum şey tutma sapları çok kalın elim ağrıyor bi süreden sonra

kumru: Elimde sadece göz grubunun fırçaları yok.Ben fırçalardan çok memnunum.Expert face brush ¸core collection ¸setting brush ¸blush brush ve stipplin brush elimde olan yüz grubu fırçaları.En memnun olduğum ise blush brush olandır.Aman allahım o nasıl yumuşaklıktır yumuş yumuş:) Allık sürerken elimin ayarı olmadığı için rengi en cafcaflı olan allıkları bile kolayca uygulayabiliyorum .Stippling brush ise pudra sürmede çok başarılı bence ¸hiç yokmuş gibi uyguluyor.Şimdi gözüm sculpting brushta ama alıp almama konusunda kararsızım:) İndirim zamanlarında alınabilecek uygun fiyatlı fırçalar olduğunu düşünüyorum.

yağmur: Göz fırçaları¸ allık¸ pudra¸ sculpting¸ stippling¸ expert face tiplerine sahip olduğum makyaj fırçası markası. Yaz yaz bitmedi¸ hepsi benim olmalı dedirten¸ kullandıkça nekadan da amaca yönelik olduğu anlaşılan fırçalar. Allık fırçası ile allığı yanlış sürme şansın yok¸ sculpting al kontürünü konuştur¸ stippling ile krem allıkları uygula¸ expert face ile kafana göre takıl¸ hayal gücünü kullan vs. Ez cümle alınız¸ aldırınız.

ayren: expert face ve stippling fırçalarına sahibim. expert renkli okey gibi bir fırça. bazen bir bakıyorum tüm makyajımı onunla yapmışım. utanmasam farımı da onla sürücem. stipplingle ise fondötende anlaşamadık ama allık sürmede god save the queen!!! başka fırçayla beceremiyorum artık allık sürmeyi. buffing brushda da gözüm vardı ama kullanmayacağım fırçaları almaktansa sigma f80 aldım¸ hem de black fridayden kapınca daha ucuza geldi. göz fırçalarını ise almayı hiç düşünmedim. tipleri hoşuma gitmiyor¸ onlarla far süremezmişim gibi geliyor inşaat demirinden hallice görüntülerine bakınca. ben zorlanırım zaten gölgeli mölgeli göz makyajında¸ bunlarla cat eye yapabilene şapka çıkarıyorum…

elif: Evet efendim migros sanal marketten de teyit ettiğim üzere online kozmetik sitelerinden bir tık daha ucuza yurdumuzda satışa çıkartılmıştır. Şu an için hala yurtdışından getirmek kargo dahil daha ucuza geliyor ama söz konusu marketin fiyat kırabilme potansiyeli düşünülürse yakında biraz daha ucuzlayıp yurtdışı fiyatına yaklaşacağını düşünüyorum. Sanal markette Her bölgede satışta gözükmüyor ama örneğin beşiktaş-akatlar bölgesi için satışta. Fiyatlar hakkında bir fikriniz olması için yana görsellere ekliyorum listeyi.

ılgın: Expert Face Brush ve contour brushı seviyorum. Onun dışındakiler olmasa da olur. keşke setteki fırçalarını tek tek de satsalar¸ belki o zaman daha çok ürününü alırdım.

kiraz: kesinlike parasını haketmeyen fırçalar. çoğuna sahibim ama keşke onlara verceğim paraya 3-5 ekleyip daha iyilerinden daha az mıktarda satın alsaymışım. Bugün zoevadan sipariş verdim iki tane bir smudging bi tane de fan brush¸ çok güzel yorumları vardı heryerde.

lale: Şu ana kadar pembe renkli olanlarını¸turuncu renkli yüz için olan setini ve mor renkli göz için olan setini gratisten temin ettim. En çok kullandığım fırçalar real techniques’miş gerçekten. Ama yüz için olanların çoğunu belki hepsini gerçek amacıyla kullanmıyorum (bkz: buffing brush) eskiden fondöten için kullanırken şuan kontür amaçlı kullanıyorum krem ve toz bronzerları çok güzel dağıtıyor deneyin derim.

vildan: Fan brushlarini hasretle bekledigim markadir. Elimde bir cok fircalari var ve cok kullanislilar.

peri: logo tasarımları ve artık bir klasik haline gelmiş olan fırçalarının renklerinde değişikliğe gitmiş olan marka. tasarımları aynı kalsa da eflatun¸ koyu sarı ve soluk pembe renkli fırçalar¸ artık daha parlak renklere sahip olacak şekilde değiştirilmiş. şahsen yeni renkleri pek beğenmesem dahi¸ piyasada çok fazla sahtesi bulunduğu için tasarım değişikliğine gitme fikrini mantıklı buldum ben. buralara ne zaman gelir bilmiyorum ama uzun bir süre boyunca sahte fırça tartışmasıyla karşılaşmamız olası.ayrıca kendi sitesinden alışveriş yapmayı düşünenlere fikir olsun diye yazıyorum¸ benim çok saçma bir alışveriş deneyimim oldu. geçtiğimiz günlerde üzerinden neredeyse iki ay geçmesine rağmen hala gelmemiş olan black friday siparişim ile ilgili mail attığımda sabırlı olmamı¸ gümrükte takılmış olabileceğini söylediler. bir sürü insan benzeri sorun yaşıyormuş¸ tam yılbaşı dönemine denk gelmiş falan filan. ancak ürün kendilerine geri dönerse para iadesi yapabilirlermiş. oyalamaya çalışıyorlar ve kesinlikle müşteri dostu bir yaklaşıma sahip değiller. paypal üzerinden para iadesi isteyeceğim¸ zira başka türlü çözüleceği yok.hayır¸ epey istediğim ama türkiye’de olmayan duo fiber setten edinmek istemiştim hazır indirim varken¸ o yüzden şimdi kim para iadesi işiyle uğraşıp başka yerden sipariş verecek diye hayıflanıyorum.

özlem: Ucuz ucuz denilen fırçaları aşırı dandik olmakla birlikte¸ iki fırça alsan bir tane çok kullanışlı mac fırçası alabilirsin. Yıllarca da bozulmaz¸ aldıktan 2 ay sonra şeklini bozup çatır çatır dökülmez. Cildime de inanılmaz kötü geliyor ayrıca dokusu.

destan: Abartildigi kadar bir numarası olmadigini düşündüğüm fircalardir.

gamze: Ben bütün real techniques fırçalarımı amerikaya gidip gelen arkadaşlarımla hallettim. Ve gerçekten fiyat farkına şaşırıp kalıyo insan. 5$ lık sculpting brushın burda 30küsür lira olmasına. 10$a aldım 4 parça olan altın renkli seriyi. Adını unuttum şimdi. Burda 3 basamaklıydı en son baktığımda o setin fiyatı. Yurt dışındakiler için gerçekten makul fiyatlı fırçalar ama bizim için değil bence.

alvina: ben bu fırçayı anlamadım gitti.fondöteni bazen çok yiyormuş gibi geliyor¸ bazı fondötenleri sürerken iz bırakıyor.emin olduğum tek şey ürün yeme olayı toz ürünlerde de geçerli. allık sürerken kullandığımda da yanağımda sürdüğüm ürün kadar da fırçada kalıyor ve silkmeyle de adam gibi çıkmıyor. yani bronzerı sürdüm bir de allığı aynı fırçayla süreyim durumu yok.ya o an hemen temizleyeceksiniz ya da başka fırçayla yola devam edeceksiniz.velhasıl seveni bu kadar çokken bırakamıyorum bu fırçayı¸ sorun bendeymiş gibi geliyor.o yüzden optimum kullanım şeklini bulana kadar denemeye devam:)

şehrazat: Fırçalarımın yarısından fazlasının markası olan ve keşke olmasaydı da çoğu işlevlerini tam yerine getirmeyen ucuz fırçalarından bir sürü almak yerine daha kaliteli markalardan daha pahalı olsa da işlevsel birkaç fırça alsaymışım dedirten¸ üzerlerindeki ilk hype’ın gazın hala geçmeyişine şaşırdığım¸ özellikle göz makyajına dair hele ki bir başlangıç seti olarak çok kötü olan eye starter kitlerini mağazalarda yerlere çalasım gelen¸ ülkemizde özellikle de son zamanlarda arka arkaya yediği zamlarla hiç de ucuz olmayan¸ overrated marka. Mis gibi ecotools göz fırçalarını neyinize yetmedi a cicişler?Hah. İşte söyledim. Dünya varmış.P.s: bence pek yiğit olmasa da yiğidi öldür hakkını yeme¸ Core collection seti (alakasız¸ safi naylon gibi pointed foundation brush’ı dışında) baz makyajda hele ki başlangıç için oldukça iyidir¸ buffing fırça keşke tek satılsa. Blush brush’ı da pofidiklikte bir dünya markasıdır¸ gideyim de bir suratıma sürtüp oyhşş hissi yaşayayım.

nurgül: sanırım bir benim sevmediğim fırçaları üreten firma. Allahtan hepsini indirimle yerli bir siteden almıştım da çok büyük hayal kırıklığı yaşamadım. fırça yokluğunda kullanılır tabi ama birine de “al bak çok güzel bunlar” demem¸ diyemem.blush brush çok büyük ve özellikle fondöten üzerine koyu renk allığı uygulamaya çalışırken dağıtması çok zor bu fırça ile.stippling brush fondöten uygulaması için kesinlikle uygun değil¸ çılgın gibi fırça izi bırakıyor. kendisini pudra fırçası olarak kullanıyorum¸ aldık madem bir işe yarasın diyerek. yazın krem allıklarla da denemek niyetindeyim ama henüz krem allık sezonunu açmadığımdan yorum yapamıyorum.expert face brush en kullanılabilir fırçası bu oldu benim için ama buna da aman aman bayıldığımı söyleyemeyeceğim. ince yapılı fondötenlerimle anlaşamadılar¸ bb krem için kullanıyorum kendisini.

ferah: christmas için tasarlanan yeni fırçaların ne zaman türkiyeye geleceğini merak ediyorum. bold metal koleksiyonu için tasarlanan christmasa özel fırçalar ve  klasik koleksiyonda christmasa özel tasarlanan fırçalar  bu da bonus eyeliner için tasarlanan sınırlı üretim fırçalaracaba kozmetik marketler yeni ürünleri takip etmiyor mu bence etmeliler onlar da kazansın biz de ne biçim iş ya kızdım hepsine bu ürünlerden herhangi birinin türkiyede satıldığını gören duyan bilen varsa mesaj kutumu mosmor yapsın lütfen.

gülden: sentetik olmasına rağmen yumuşacık¸ sapı¸ boyutu vs sebebiyle kontrolü kolay fırçaları olan marka. ayrıca¸ belki de en önemli özelliklerinden biri¸ yıkayınca tüy dökmüyor.bu kız kardeşlerin makyaj malzemeleri bildiğim kadarıyla yok. sadece fırçaya odaklanmaları da ayrıca güven hissi uyandırıyor.

inci: başarılı bir markadır kendileri. bende expert face brush ve starter -mor rengi göz fırçalarının olduğu- setten var ve gayet memnunum. dökülme yapmadı¸ yumuşacık kılları var ve kolay temizleniyor. allık fırçam olduğundan şu an için direniyorum fakat bir dahaki indirimde pembe tombik blush brushı dayanamayıp alacağım sanırım.

lerzan: bugün ilk defa gratiste yeni çıkan serisini gördüm indirimli fiyatı allık fırçasının ve fondöten fırçasının 80 pudra fırçasının 87 karıştırma fırçasının ise 53 tl idi. allık fırçası çok küçük göründü bana yine de performansını çok merak ettim. alıp almamak konusunda baya düşündüm ama hali hazırda 110 tl civarında bir alışveriş yaptığım için alamadım. ardından 60 tl daha harcama yaptım keşke fırçalardan birini alıp günü tamamlasaymışım.

yelda: bold metals koleksiyonu kozmela sitesine de gelmiş olan markadır. Ancak fiyatlar oldukça pahalı¸ bluescandal’dan %25 indirimle almak daha mantıklı geldi bana.karşılaştırma için¸ kozmela’da 125 liraya satılan pudra fırçası bluescandal’da 24 Dolar.

feride: hayvanlar üzerinde deney yapmayan ve yeni aldığım expert face ve blush brushı ile aşk yaşadığım marka. sanırım diğer fırçalara bir daha el sürmeyeceğim. duo fiber setini de çok beğenerek kullanıyorum¸ bir de core collection’da gözüm var.

yeşim: Tüm fırçalarına bayılıyorum. Yedekliyorum. Çabuk kuruyor ve Alerjik reaksiyon yapmadi. Daha tek kıl dokmedıler ama … ömürleri ne kadar bilmiyorum. Benimkiler daha 2 senelik. Set yada tek tek nasıl bulursam aliyorum. Makyaj süngeri ciltteki bebeksi doğal duruşuyla benden 10 puan Aldı. Tek bir uygulayıcı hakkın var deseler Sünger i seçerim. Muhteşem bitişi var. Tabi nemli kullanıyorum.

günnur: evet rt gelmeden önce de makyaj yapıyorduk ve gayet de iyi fırçalar kullanıyorduk.ama yumuşak ve bir o kadar işlevsel oluşları ve hemen her ihtiyaca yönelik fırçalar üretmeleri nedeniyle makyaj yapan biz türk kadınları için resmen milat oldu diyebilirim.öyle ki pudra fırçası ve fondoten süngeri dışında çoğu fırçasını kullandığım özellikle allık fırçasına resmen bayıldığım ergonomik oluşu ve fiyat-kalite anlamında epey başarılı bir grafik çizmesi nedeniyle çıkardığı ürünleri gözüm kapalı alırım diyebileceğim ender markalardan.keşke koleksiyon ürünü olarak çıkardıkları fırçaları türkiye’de de kolaylıkla bulabilsek ınstagram satıcılarının belirlediği aşırı kazık fiyatlara mahkum olmadan.3 büyük kişisel bakım marketi başta olmak üzere bu markanın satışını yapan tüm firmalara duyurulur.

elmas: Real techniques’in makyaj süngeri (2 yıkamada parçalandı) dışında aldığım tüm fırçaları yumuşak ve ürün uygulama konusunda çok başarılı buldum bu gidişle yeni çıkan tüm fırçalarını alırım 🙂

besra: n11.comdan geçen ay bi satıcıdan real techniques fırçalarını çok indirimli fiyattan aldığımı belirtmiştim. ben satın aldıktan sonra fiyatlar artmıştı. şimdi aynı satıcı hangi real techniques fırçasını/fırça setini alırsanız yanına real techniques shading brush ı hediye olarak veriyor. ortaya çıkan fiyat gratis ya da watsonlarda o fırçaların tek başına indirimli hali kadar filan sanırım. yani real techniques fırçası edinmeyi düşünüyorsanız satıcımı tavsiye edebilirim kızlar.eliteshop sayfasını incelerseniz avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. herhangi bir tane  linkini de ekliyorum.edit: kızlar aldığınız rt fırçanın yanına shading brush veriyo demiştim. satıcı o kampanyasını kaldırmış ama fiyatlar da beni aldığım zamanki kadar inmiş neredeyse. yukarda bi tane fırçanın bağlantısını paylaşmıştım ordaki fiyattan da anlaşılacağı üzere uygunlar. fırçalar orijinal buarada.

çağıl: görür görmez aklıma fırçadan önce görkem karmanın geldiği ürün. görkem karmanın kendi görüntüsü bile bu kadar hızlı çağrışım yapmıyor ben de :))

fatma: İlk aldığımda o kadar bayılmıştım ki yedeklemiştim¸ hem ikide bir yıkamaya gerek olmasın diye :)Şimdi düşünüyorum sanırım biraz daha küçük olsa olurmuş. Yeni versiyonları daha ufakmış fakat buradan okuduğum kadarıyla tüyleri cılızmış. Kolay yıkanıp¸ kolay kuruyor.Açıkçası yine de başka fırçalara değişmem¸ doğal bitirişini seviyorum.

gökben: yaklaşık 2 yıldır elimde olan fırça. bütün allıklarımı bununla sürerim¸ sık sık yıkar temizlerim¸ hiçbir deformasyon olmadı. çok doğal bir uygulama yapmamı sağlıyor. yumuşacık bir fırça. memnunum.

nihal: bu fırçanın ilk üretimlerinden pofidik olanını almıştım. çok pigmentli allıkları uygularken çok güzel sonuç alıyorum evet ama biraz fazla büyük¸ acelem olduğunda istemediğim yerlere de sürebiliyorum.

dürdane: blush brush demişler ama ben kendisini allık uygulamasında oldukça başarısız buluyorum¸ çok yumuşak olduğundan ucu çok dağıldığı için.transparan pudra uygulamasında kullanıyorum¸ onda başarılı bence. allık için puanım 0.

melis: Aldığım ve severek kullandığım bir ürün oldu. Daha önce (bkz: The Balm Powder to People pudra fırçası) kullanmış biri olarak inanılmaz yumuşak buldum. Yanaklarım hassas ve kızarmaya müsait dolayısı ile yüzüme sert gelen diğer fırçalara göre yüzümde yaşattığı okşama hissinden çok memnun kaldım. Özellikle pigmentli allıklarda rengi haif aldığı için uygulama anlamında büyük kolaylık sağlamakta

ulus: yıllaar önce avondan aldığım bir allık fırçam vardı başka da hiç ihtiyaç duymuyordum. Sonra bir allık fırçası daha aldım daha güzelini bulurum elki diye yok elim yine eskiye gidiyordu. Bunu ilk geldiği zamanlarda heveslenerek almak istedim ama sonradan unuttum gitti derken geçen ay sonu 29 ekim indirimiyle alayım yaa dedim.Yukarıda yazılanların çoğuna katılıyorum. allıklarımın rengini tam veremiyor çok hafif uyguluyor çok dağıtıyor. Yüzüm geniş olduğu halde kontür bölgesine kadar iniyor. evet yumuşacık ama uygulaması kötü olduktan sonra yumuşak olsa ne olur :/

yasemin: çok kararsız kaldığım¸ başta çirkin bulduğum ama içimde bi yandan almamın gerekliliğini hissettiğim fırçaydı kendisi. ne oldu sonra diye sorarsanız 29 ekim indiriminde görünce dayanamadım aldım 😀 alışılagelmemiş yapısından dolayı ilk anda nasıl kullanacağımı bilemedim ama biraz kıllarının yapısını inceleyip en uygulanabilir ve doğal etki yaratacak şeklin allığı fırçanın ucuyla değil yan taraflarıyla sürülmesi olduğunu ve ucunu ise büyük bir karıştırma fırçasıymış gibi dağıtmak¸ yedirmek amaçlı olduğunu düşündüm. bilemiyorum diğer ciciş arkadaşlarım nasıl kullanıyor ama hislerim böyle bir kullanıma yöneltti beni. yumuşaklığına ve sürerken verdiği tatlı hisse bağımlı olabilirsiniz 🙂

sinem: doğrusu bende bu fırçadan beklediğim performansı alamadım ya ben çok acemiyim ki geçmiştir artık diye düşünüyorum ya da bu fırça seyrek ve yumuşaklığının kurbanı olup gitti. Yarım yamalak ve disiplinsiz bir duruş veriyor yüzüme olmamış bu fırça ama ölene dek kendisi ısrarla kullanmaya devam edeceğim ya da daha iyisini bulana dek diyelim.

özden: Elimde eski versiyonu mevcut allık için değil pudra sürmek için kullanıyorum. Çünkü bununla allık sürdüğüm zaman kontür yerine kadar allık alıyor cildim. Pudra için daha iyi benim açımdan. Hafif bir uygulama yapıyor cakey cakey olmuyor cildim.

idil: büyüüük büyüüük heveslerle alıp sonra hayal kırıklığına uğradığım fırça¸ kötü değil ama benim allık fırçasından beklentimi vermiyor¸ tam adını koyamasam da bu fırça ile allık sürmeyi sevmiyorum¸ hatta takasa koyayım ben bu fırçayı

pınar: bu fırça bence allığın pigmentasyonunu yansıtmakta başarısız. çünkü sık değil çok gevşek tüyleri var. h&m in kabuki minik fırçasını kullanıyordum kaybetmeden önce. tek bir dokundurmamla allığa direk yanağıma taşıyordu rengi. kullandığım allık the balm ın cabana boyu çok pigmentli bir allıktır kullananlar bilir. aynı etkiyi real tecniques te yakalayamadım maalesef.

miray: Bunu sevgililer gününde watsonsdan almıştım. Malesef yanımda sevgilimde vardı (artık eski) kasada öderken o almıştı… hangi insan sevgililer gününde sevgilisini watsons’a sokar??!?! Tabiki ben! Neyse ürün yorumuma gelecek olursam¸ çok büyük yani i na nil maz büyük! Ben allık uygularım diye aldım ama hiç uygulayamadım tek bir allığım var o da çok pigmentli değil zaten. Hiç uygulamadı kısaca¸ benim yüzüm küçük o yüzden suratıma çok büyük geldi hakimiyet kuramadım fırça üzerinde. Bunun dışında bronzer¸pudra vs kullanmadığım için fırça gereksiz oldu. Sonra bu yaz ucuna lastik toka takip küçülttüm fırçayı daha dar yaptım. Sanırım bunu cicişde okumuştum şimdi kim yapmıştı hatırlamıyorum ama sağolsun onun sayesinde fırçam ise yaramaya başladı. Çok güzel bb cream uygulanıyor o şekilde çok doğal bir sonucu oluyor bayıldım!!!!

ceyla: fırça yumuşacık en pigmentli allıkları bile çok güzel şekilde uyguluyor ama benim yüzüm için fazla büyük. bu fırça ile allık sürdüğümde hem allık yerine hem bronzer yerine hem de biraz daha aşağı kısma allık bulaşıyor. olmuyor anlaşamıyoruz. pudra için kullanmaya başladığımdan beri mutluyuz ama

yonca: şimdiye kadar kullandığım en iyi allık fırçası¸ hem servet dökme hem de iyi bir allık fırçasına sahip olup yıllarca kullan¸ bence mantıklı.

songül: yüz için tek bir fırçam olsun derseniz eğer hiç düşünmeden bunu öneririm. öyle ki seyahatlerimde yanıma sadece bunu alıp gerisini düşünmediğim çok oldu. bronzer¸ pudra ve allık için kullanıyorum. aynı anda üç işlemiyse şu sırayla yapıyorum¸ önce göz altlarım dahil tüm yüzüme pudramı geçiyorum daha sonra fırçayı temizlemeden allığımı hallediyorum şayet renk çok yoğunsa bir pamuğa makyaj temizleme suyu döküp kabasını alarak birkaç dakika kuruması için bekliyorum. fırçanın tüyleri sentetik ve sık değil bu nedenle çabuk kuruyor. o kuruduktan sonra da bronzerımı uygulayıp işimi bitiriyorum. bu şekilde kullanıldığında gerçekten fiyatının 3 misli iş yaptığını söyleyebilirim ama sırf allık için kullanılacaksa da parasını hakediyor çünkü daha iyi dağıtanını görmedim¸ en azından bu fiyata.

iffet: eskisi gibi kocaman bir fırça değil değiştirmişler¸ben yeni aldım geçen hafta 39 lira olması lazımdı. hem tüyleri çok yumuşak hem de bronzer&allık hatta ve hatta kontür için bile ideal ürünü çok güzel dağıtıyor hem de ucuna doğru sivrileştiği için kontür bile yapabiliyorsunuz ben bronzer uygulamayı tercih ediyorum

şermin: Yumuşacık sentetik kıllarıyla allık¸ bronzer¸ pudra¸ hatta pudra formunda ki aydınlatıcıları dahi çok doğal bir şekilde sürmemi saglayan fırça. İlk zamanlar büyüklüğünden dolayı allık sürmekte zorlansamda sonradan vazgecilmezim oldu. İlk fırsatta ikincisini almayı istiyorum.

kade: Buraya gelmeden çok önce yurt dışından sahip olduğum allık fırçası. Çok yumuşak pofuduk bir fırça herkesin hemfikir olduğu gibi. Bana öyle aman aman gelmemişti en başta. Sevmiştim ama muhteşemm falan dememiştim. Sonra başka bir allık fırçası aldım. zoevanın bir fırçası o da çok kaliteli ve yumuşak olmasına rağmen uyguladığımda gördüm ki rt fırçanın pofidikligi ve kıllarının seyrek olması aslında çok büyük bir avantajmış. Yani allık sürerken kesinlikle alttaki fondoteni yerinden oynatmıyor bozulma olmuyor. Benim yanak kısmımda bir adet güneş lekesi var. bu fırça dışındakiler oraya allık uygularken o lekeyi belli ediyorlar ama rt kesinlikle bunu yapmıyor. Çok doğal uyguluyor.Aynı şekilde pudra için kullandığımda da fondoteni bozmama ve incecik uygulama özelliğinden dolayı çok sevmiştim. birden fazla edinmeliyim diye düşünmeme sebep oluyor.

nur: Çıkık elmacık kemiklerim olduğu halde allık srmeyi bir türlü beceremezdim ta ki kendisiyle tanışana kadar. Şu ana kadar aldığım tüm allık fırçalarından bin kat daha başarılı. Verdiğim parayı son kuruşuna kadar hak ediyor ve temizlerken çitilediğim halde kılları maşallah dökülmüyor. KEsinlikle tavsiye edilir.

dilhan: Başlarda gözüme çok büyük geldiği ve konik şekliyle bana hitap etmediği için almaya direndiğim bir allık fırçasıydı. Direndim çünkü malum¸ her yerde övgüler eşliğinde karşıma çıkıyordu. Şimdilerde ünü biraz sönmüş gibiyken tekrar merak saldım kendisine zira elimde rengini çok sevdiğim halde hakkıyla kullanamadığım bir the balm allığım var ve burada da herkesler çok pigmentli allıklar için biçilmiş kaftan olduğunu söylüyor bu fırçanın. Edit: dün itibarıyla elime geçti¸ düşündüğüm gibi the balm allığım için biçilmiş kaftan. Mıtlıyım 🙂

nehir: pofidik allık fırçası.eğer size büyük geliyorsa allığınızı alırken sadece uç ve uç yanları kullanmayı deneyin 🙂

hansa: Bayıldığım fırçadır önce bana da çok büyük gelmişti fakat allık sürerken hiç de yoğun bir etki vermiyor gayet doğal bir uygulama sunuyor pofudukluğunu sevdiğim.

simge: İlk başlarda bu kadar büyük allık fırçası mı olur dedirten ama kullandıkça lafımı yutmama sebep olan¸ matahari ve taj mahal gibi zor renkleri bile harika dağıtan sevdiğim bir fırça.

çıgıl: Bence Real Techniques’in en işlevsel fırçalarından biridir. Allığı oldukça doğal uygulamanızı sağlıyor ve bunu cildi tahriş etmeden yapıyor. Ben hiç kıl dökme sorunuyla karşılaşmadığım için fazladan 1 puan daha ekliyorum hanesine kendi bakış açımla. Sigma¸ M.A.C vb. markaların fırçalarına oldukça fazla para vermektense %30- %40 indirimden 20-25 TL ye bu fırçayı almak daha mantıklı geliyor bana. Kendi sitesinde 10 $ gibi bir fiyatı var. İndirimde aldığınızda “keşke yurtdışından alsaydım” sorunsalı yaşatmayacağına emin olabilirsiniz 🙂

güner: alın aldırın sevgili cicişler. Naturel allık sürmenin yoludur benim için.

tezer: Benim gibi allık süreyim derken palyaçoya dönenler için üretilmiş fırçadır resmen fırça kendi kendine sürüyor allığı düzgünce benim tüm beceriksiZliğime ragmen

canel: yeni üretilenlerinin eskiye oranla tüy sıklığının azalıp pofidikliğinin gittiği hakkında söylentiler olan fırça

defne: 15 gündür kullanıyorum. Gayet memnunum eski fırçam tabiri caizse yüzümü fırçalıyormuş¸ bu fırçanın yumuşacık dokunuşu ve yuvarlak hareketlerle bir güzel yayıyorum allığımı ve tüm gün bir daha allık filan sürmüyorum. Mutluyuz.

dürriye: allık uygulamasını çok beğendiğim yumuşacık fırça. sadece uç kısmına aldığım allığı yine fırçanın sadece ucunu yüzüme temas ettirerek sürüyorum. böylece rengi İstediğim bölgeye tam istediğim hafiflikte dağıtabiliyorum. fırça kullanımı biraz el alışkanlığıyla da ilgili. ben genelde fırçaları bastırmadan kullanmayı severim. bir de 5 kg yanağım var¸ belki fırçanın büyüklüğü de ideal geliyordur .

bade: real techniques türkiye’de gelmeden önce yurtdışından aldığım fırça.az önce şöyle bir girdilere baktım. hemen herkes aslında benzer şeylerden şikayetçi.bu aslında bir çok rt fırçası gibi çok yönlü bir fırça. bir grup bu fırçayı allık için değil de¸ transparan pudra gibi ürünleri çok ince bir tabaka halinde geçmek için kullanıyor. kısaca alttaki fondöteni vs. sabitlemenizi sağlıyor ki¸ bu amaçta çok başarılı. ince katman halinde pudra uygulamak ve doğal bir bitiş istiyorsanız kesinlikle elinizde bulunmalı.diğer kullanım alanı da allık kullanımı ki¸ burada dikkatli olmak gerekiyor. fırça çok pigmentli allıklarla bile doğal bir bitiş sağlıyor yani çok renk vermiyor. eğer bundan hoşlanmıyorsanız kesinlikle almayın. öte yandan az renk veren allıklar neredeyse yok gibi durabilir.fırça yüzüme çok büyük dediğiniz noktada da¸ uygulamaya dikkat etmeniz gerekiyor. allığı fırçanın sadece konik ucuna almanız ve istediğiniz bölgeye geçmeniz lazım.kontür ve highlight için kullananlar da var ama ben bu amaçla tercih etmiyorum.genel olarak fiyat performans oranı iyi¸ dayanıklı ve yumuşak bir fırça.

nazlı: bronzer sürmeyip sadece allık sürmek istediğimde yanaklarıma pufur pufur sürüp kullandığım¸ serinin en yumuşak ve tontik fırçası.bronzer sürdüğümde ise sadece yanaklarımın gülünce ortaya çıkan kısmına allık sürdüğüm için o zamanlar için fazla büyük geliyor.

nevra: zor alışılıp vazgeçilemeyen fırça.

güneş: aldığımda ilk 1 hafta elim alışmadı¸ düzgün uygulayamadım¸ uzun bir fırça olduğu için kontrol etmekte zorlandım. hatta kızdım kendime 34 liram çöpe gitti diye lakin sanırım elim alıştı ve şu an zevkle kullanıyorum.

bediz: Ne zaman bununla allık sürmeye kalkışsam heidi gibi oluyorum.

tünay: Kozmela’nın yenilenmemiş¸ eski tombul yapısındaki fırçayı sattığını duyunca hemen sipariş verdim. Elimde gratis’ten aldığım bir tane blush brush var ancak kılları seyreltilmiş¸ yenilenmiş olanı. Siparişim geldi heyecanla açtım ki kozmela da yeni seriyi satmaya başlamış¸ alma sebebim tombul olana sahip olmaktı. Boşuna alışveriş yapmış oldum. Üzgünüm biraz 🙁

şelale: Geçen kış kozmeladan almıştım. Severek kullandığım bir fırça çok çabuk temizleniyor çabuk kuruyor ve hiç kıl dökülme sorunuyla karşılaşmadım. Sanırım eski fırçayla yeni fırça arasında fark var bir kaç kişide daha ince olduğunu görmüştüm bendeki tombik yapıda. Yenisi için yorum yapamam fakat ben eskisinden memnunum. Başka fırça arayışına hiç girmedim kullandığımdan beri.

gülriz: Kozmela’da satılanı kesinlikle orjinaldir fakat eski modeldir. Bildiğiniz üzere real techniques fırçaların kurucusu samantha chapman. Fırçaları ilk olarak o çıkardı ve fırçanın üstünde de sam chapman yazıyordu. Kozmela’da satılan da işte o fırça. Çok zaman geçmeden samantha chapman’ın kardeşi nicola chapman da bu markaya dahil oldu ve artık fırçaların üstünde de sam&nic chapman yazıyor. Birleştikten sonra fırçaların büyüklükleri ve kıl yoğunluklarıyla biraz oynadılar ve allık fırçasını küçültmeye karar verdiler. O yüzden şu anda gratis¸ watsons¸ rossmann¸ migroslarda satılan allık fırçası kozmeladakine göre daha küçük¸ çünkü yeni.Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır.

nisa: kozmeladan aldığım allık fırçam.yumuşacık kılları var çabuk kuruyor¸kıl-tüy dökmüyor.ilk başta allık sürmeyi beceremiyordum ama sonra elim alıştı meğer fırçadan değil benim el beceriksizliğimden kaynaklanıyormuş.

şenay: Bu fırçada değişikliğe gidildiğini okumuştum ilk çıkan versiyon daha tombul ve pofuduk yapıda. benim gratisten aldığım yenilenen seriden sanırım çünkü daha ince ¸ seyrek kıllı açıkçası bu durumdan memnun kaldım bu haliyle bile yeterince büyük ve kontrolü biraz zor¸ alışmam bayaa zaman aldı. Şimdi vazgeçilmezim oldu ama öbür ilk çıkan tombulunu sanırım hiçbir şekilde kullanamazdım.

zerrin: Gratisten aldığım her iki allık fırçası da o kadar farklı idi ki o nedenle orjinal ve ya değil demek mantıklı gelmedi bana. Daha evvel konusu açılmış ve fırçaların müşteri isteklerine uygun olarak biraz değiştirildiği söylenmişti. Gratisten alınan iki ayrı Starter Set de bambaşka idi. Bunun haricinde çok sevdiğim bir allık fırçası oldu. Ben de şu anda sadece ufak versiyonu var ve ufak olan sonradan aldığım daha da memnun kaldım. Bronzer¸ allık herşey için uygun. Her yüz şekline de uyum sağlıyor.

gönül: Kozmela’dan aldığım ile Amerika’dan getirilen arasında dağlar kadar fark olan allık fırçam. Kozmela’dan aldığımı pudra fırçası olarak kullanıyorum. Kesimi orjinalden çok uzak ve aşırı büyük.

necla: ilk rt fırçamdır kendisi. ilk önce kuzenimde görmüştüm. gayet güzeldi. kendim alınca çok büyük olduğunu farkettim. sonra karşılaştırınca bir baktım ki onunki daha küçükmüş. yeni seri de daha küçük bir fırça. çok pofıdık¸yumuşacık. ve elimdeki tüm rt fırçaları gibi çok hızlı kurumakta. yüzüme biraz büyük ama üç kısmıyla çok bastırmadan uyguladığım için çok sıkıntı çıkarmadı. kendisiyle pudra da rahatça uygulanabilir. genel olarak uygun fiyatlı fırçalar arasında birincidir benim için.

çilay: Bu fırcayı türkiyeye gelir gelmez koştum gratisten büyük umutlarla aldım fakat benim minyon yüzümde ve küçük yanaklarımda hiçte güzel sonuç vermedi.yumusaklıği ve büyüklüğü nedeniyle kontrol edemedim foş diye açılması nedeniyle bütün yanağımı boyuyordu.napıcam ben bu fırçayı atsan atılmaz satsan satılmaz diye kara kara düşünürken çok dahiyane!!:) bir fikir buldum dur dedim ben buna alttan az bir kismina lastik takayım tutsun bunu foş diye açilmasın sadece ucuyla yumusak hareketlerle uygulayayim.2 defa doladım lastiği fazla sıkmadım. sonuc vallahide başarıli oldu fırca acılmadı ucuyla küçük yanaklarima cok güzel uygulama yaptim. makyaj çantamın demirbaşı oldu şimdi :)))

gülen: yaklaşık bir aydır kullandığım fırçadır. ilk zamanlar alışılmış allık fırçalarından daha değişik bir yapıda olduğu için kullanmakta zorlansam da şu ara en çok elimin gittiği fırça olduaz ürünle doğal uygulama yapıyor ve daha önce de yazıldığı gibi yıkaması ve kurutması çok kolay.severek kullanıyorum (:

feriha: allık sürmeyi sevmeyen bana¸ allıkları sevdirmiş pofuduk fırçadır. kolay yıkanıp çabuk kuruması da cabası:)

abendam: allık konusunda en beceriksizler bile bu fırça sayesinde tamamen doğal ve eşit dağılmış görünüm elde edebiliyor¸ bayılıyorum bu fırçaya.ayrıca yumuşaklığı ve yıkansa bile bozulmaması bile kendini sevdiriyor!Edit:bazıları fırça için fazla büyük ve yumuşaklığı kontrol zorluğu yaşatıyor demiş büyük bir yüzüm olmamasına rağmen ben çok beğendim. Kontrol edilişide gayet iyi geldi bana. Bununla allık kullanınca sanki koşudan sonra kızaran yanak doğallığı yakalıyorum gibi geliyor bana¸ bilemem tabi.

seher: real techniques fırçaları arasında en sevdiğim fırça. Oldukça yumuşak¸ allığı homojen bir şekilde dağıtan¸ en pigmentli koyu renkli allıkları bile abartmadan uygulayan allık fırçası. Aynı zamanda bronzer uygulamasında da çok başarılı.

dilberay: Ayıptır söylemesi ışıltılı allık hastasıyım. hatta takıntı derecesinde¸ belki de hobidir bilmiyorum. deli gibi allık sürmeyi seviyorum (yaldır yaldır sürmek favorim). ama hiç bi zaman yanaklarım palyaço değil¸ zaten ya şeftali ama açık tonlu ya da yine pembeye çalan şeftali o da açık tonlu yani çok köyü olmadıklarından palyaço olmuyorum şükür. bu fırça da bana inanılmaz yardımcı o konuda. yumuşacık oööööyyy çok tatlı.

gülgün: Allık uygulamada da başarılı olsa da benim için daha çok pudra kullanmaya uygun olan fırçadır. Pudrayı harika bir şekilde uyguluyor bence yüze. Sabitleme amaçlı kullanılan pudralar için çok uygun olduğunu düşünüyorum.

nilgün: çok güzel fırça¸ beyaz tene bulamaç gibi allık sürmemek için ideal yumuşaklıkta ancak son zamanlarda büyüklüğü beni rahatsız etmeye başladı. çok severek kullandım uzunca bir süre ancak farklı arayışa girmiş bulunmaktayım.

nesrin: ecotools allık fırçamdan daha yumuşak gelmedi bana hatta eco tools’un uç kısımları biraz daha yumuşak. kötü ve kullanışsız değil iyi bir fırça bu kadar beğenilmekte haklı ama olmazsa olmaz değil.

belinda: Sanırım artık bu fırçayı sevemediğimi kendime itiraf etmem gerek. Bir dönem furyasıyla büyük hevesle yurtdışından aldım. O dönem makyaja da ilgim yeni başlamıştı¸ artık ne bekliyordum bilmiyorum. Aldığımda sevdim yumuşaklığını falan¸ bir sıkıntısını görmedim ama istediğim performansı da alamıyorum. Yüzüme büyük geldi sanırım tam istediğim çizgiye süremiyorum. Kesik uçlu fırçalar yüzüme daha çok uyar diye düşünüyorum. O yüzden benim gibi küçük yüzlülere tavsiye etmediğim bir fırçadır.

ceylinaz: şimdiye kadar kullandığım en saçma allık fırçası. hangi akla hizmet aldım bilemiyorum. yumuşak olduğundan kontrol etmesi oldukça güç. uç kısmıyla uyguluyorum¸ fırça hemen açılıyor/yayılıyor. istediğim etkiyi alamıyorum. bundan iyi pudra fırçası olur. sigma f10 ile yola devam.

fuldem: boyutunu gördüğüm zaman almaktan vazgeçtiğim fırça.bununla allığı hatasız kullanabilme ihtimali pek yok benim için.

öznur: bence çok pigmentli allıklar için (bkz: ) the balm cabana boy ¸ ideal olan fırça¸son aylarda allık için severek kullanıyorum tabi sadece apple of cheeks e ¸ ince çizgi gibi sürmeye kalkarsanız olmaz¸ olamaz yani

mısra: ya ben bu fırçayı aylardır kullanıyorum ama¸ tam performans alamadım mı nedir anlayamadım. ürünü fırçaya alıyor muyum¸ aldıysam yüzüme sürüyor muyum onu da anlayamıyorum. allığın pigmentasyonu mu kötü acaba diyorum¸ yine anlayamıyorum. yine de kullanıyoruz bakalım. bazen bunun yerine rt buffing brush ile allığı daha belirgin uyguladığım ve oldukça memnun kaldığım da doğrudur.

tülay: Ben bu fırçayı çok heves ederek¸ büyük umutlarla almıştım sözlük. Lakin hiç de öyle fantastik değilmiş¸ ürünü alıyor mu almıyor mu¸ sürüyor mu sürmüyor mu bilemedim. Ben mi beceremedim acaba¸ bi yardım et¸ el at be sözlük. Canımsın. Tanım: Yoklukta giden fırçadır. Yoklukta ama.

ağça: Yaklaşık 1¸5 sene önce amazondan sipariş etmiştim. Severek kullanıyorum diye dün gratis indiriminde hadi bir tane daha blush brush alayım dedim. Eve gelip açtığımda aralarında bariz fark vardı. Yenisinin sapı daha açık pembe¸ fırça kılları daha küçük ve bir nebze daha seyrek geldi bana. Eski fırça yüzüme çok büyük gibiydi ve kılları da çok tok/sıkıydı sanki.Gerçi öyle abartılı bir şekilde değişmişliği yok ama ben yeni çıkanı daha çok sevdim. Bazıları da eski tipten daha memnun sanırım.

damla: tanım : görüntüsü çok şeker olan fırça. lakin hiç sevemedim ben bu fırçayı. çeşitli işlevlerde denedim ama bir türlü yer veremedim makyaj rutinimde kendisine. allığı kontrollü sürmek ve küçük bi bölgeye uygulamak isteyen insanlara göre değil kesinlikle. tamam gerçekten hafif bi uygulama sağlıyor ama ben fırçaya ürün geldi mi gelmedi mi havaya mı uçtu ne oldu onu da anlamıyorum bu fırça ile. tam gelmedi galiba yaa diyerek biraz daha almaya çalışıyorum sürekli. sonra bi sürüyorum tüm yanağımda kocaman belirgin bi renk. sonra dağıtmaya çalışıyorum falan¸ olmuyo yani eyeliner çekmek bile daha kolay bana göre. sadece şu aralar ¸ transparan pudra uygulamak konusunda¸ fırçanın ucuyla değil de¸ daha çok yan yüzeyleriyle uygulama yaparak başarılı oldum. benim gibi bu fırçayla allık sürmede sıkıntı yaşayan ve ne yapacağını bilemeyen varsa bunu deneyebilir. bir de kontür uygulamasında keskin hatlar yaratmak istemiyorsanız o görüntüyü bununla dağıtabilirsiniz. yine de bendeki boşa alınmış imajını silemiyorum fırçanın. şöyle bir diyalog düşünüyorum da: “aa bu ne şeker fırça ¸ ne için kullanıyosun bunu?” “haa o mu ¸ o şey¸ aşırı keskin hatlar yarattığımı düşündüğümde kontürümü dağıtma fırçam o benim. ” edit : zamanında bayaa bi gömmüşüm zavallıyı. 1 senedir pudra fırçası olarak kullanıyorum. bilhassa artık daha ince daha az örtücü cilt makyajı sevdiğim için çok işime yarıyor. ama hala allık fırçası olarak ” no “

fikriye: Bir türlü yıldızım barışmadi bu fircayla herkes doğal bitiş sağlarken ben nasil palyaço oluyorum anlayamıyorum tamam çok becerikli değilim ama bu kadar da beceriksiz değilimdir ya diye düşünüyorumbide insanlar harika mükemmel doğal bitiş dedikce deniyorum yine hüsran yine bir garip hüzün doluyor içime

aysar: indirim zamanı bir hevesle aldım ama videolarda gördüğüm gibi pofuduk değildi¸ sonra bir öğrendim ki fırçayı değiştirmişler¸ yeni seri çok pofuduk değilmiş.br kere kullandım¸ sonra denk gelmedi bir türlü¸ o bir kerede de çok ihtiyacım bir fırçaymış gibi gelmedi¸ ben the balm ın pudra fırçasını kullanıyorum allık için ve ondan daha memnunum.fikrimin değişmesi ya da alışmam için kendime zaman veriyorum.fakat o kadar sivri uçlu bir fırça ile allık sürmek pek keyıflı gibi gelmiyor bana¸ hatta yıkarken bile elimde çok tuhaf bir his oluşuyor¸ zayıf bir kediyi tutuyormuşum da kemikleri gelmiş elime gibi.

çimen: Kendisine aşık olduğum yaklaşık 1 senedir hemen hemen hergün kullandığım fırçadır kendisi.2 çeşidinin olduğunu öğrenmem beni çok üzdü ilk seriden olan daha pofuduk olanı bulamıyorum çünkü

şiir: bugün kendisine ‘yuvana hoş geldin ‘ dedim:)

cangül: büyüklüğü¸ şekli şemali benim tepsi suratım için herhangi bir sıkıntı yaratmasa da biraz fazla abartıldığını düşündüğüm fırça. evet yumuşacık¸ yüzü irrite etmiyor¸ hassas cildimi kaşındırmıyor. dediğim gibi suratım ufak olmadığı için boyutuyla da herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. ama çok pigmentli allıkların dışındaki allıkları bununla sürmeye çalışırken imanım gevriyor. böyle diyorum ama kılları dökülüp kel kalana kadar kullanırım ben bunu. olmadı tavşan kuyruğu gibi sevimli tipine bakıp bakıp mutlu oluruz.

aykal: ürünü ne kadar pigmentli olursa olsun ”yok gibi” uygulama konusunda usta bulduğum başkalarına elimin hiç gitmemesine sebep olan allık fırçası.

hürrem: Sanki bu fırça biraz ürün yiyor gibime geliyor. Pigmentasyonu az ve normal allıkları bununla uygulamıyorum. Ama çok renk veren cesur renkler için ideal bir fırça.

hale: Aman ben bunu almam deyip¸ dayanamadan aldığım fırçadır. İyi ki aldım. Severek kullanıyorum. Diğer tüm allık fırçalarımı unuttum.

zekiye: Bugün gratis indiriminden aldım (20 tl gibi bir fiyatı vardı ) ilk deneyimde başarısız oldum çünkü allık kalıp gibi kaldı ben de doğru kullanmadım tabiiki ama üstte yazılanları dikkate alıp deneyeceğim tekrar . Ayrıca bana da küçük gibi geldi makyaj videolarindan gördüğüm kadarıyla pişman olmam umarım Not : istek listemden bir parça daha silinmiş oldu sırada the balm meet matte nude var ) )

ilayda: Çok hoş¸ yumuşacık bir fırça. Bir kere kılların tasarımı güzel. Konik olduğu için fırçanın ucuyla allık alınıp diğer kısımlarıyla da yanakta dağıtılıyor. Ama bir kusuru var. Minicik suratıma çok büyük. Aynısının bir boy küçüğü olsa harika olurdu.

gaye: Nars allıkları seviyorsanız bundan bir adet edinmeniz tavsiye olunur.İlaveten benim gibi sadece t bölgesine pudra uyguluyor ve bu pudranın mümkün olduğu kadar ince durmasını istiyorsanız bu iş için biçilmiş kaftan.Benim en sevdiğim Real Techniques fırçası bu sanırım.

tuğba: gerçekten de doğal bitişli allık uygulaması için gayet kullanışlı. özellikle de yoğun¸ pigmentli allıklarla.

belçim: benim de allıktan çok bronzer uygulamak için kullandığım fırça.

perran: Fırçayı Aşağı yukarı hatur hutur değil de ucunu yanağa hafifçe değdirip yuvarlak hareketlerle aşağı yukarı gezdirerek uyguladığınızda sonuç mükemmel

perihan: yeni satılan fırçalarda eski pofudukluğun p’si yoktur. Uzun tüylü¸ hacimsiz bir şey olmuş bildiğiniz. Bende de bu hali mevcut.Bu fırçayı kendim almadım¸ erkek arkadaşıma aldırdım. Kendim alacak olsam¸ o hacimsiz fırçayı alır mıydım gerçekten hiç bilmiyorum. Ama yine de yorumlarımı belirtmek istiyorum. Muhtemelen artık piyasada yalnız benim kullandığım gibileri var.Öncelikle fırça gerek hafifliğiyle gerek yapısıyla tutuşu çok kolay ve çok şık tasarımlı. Alıştığımız allık fırçalarından çok farklı. İlk başta uygulamasını hiç sevmedim. Anlam veremedim¸ anlayamadım¸ o kadar ürüne buluyorum sanki hiç ürün almıyormuş gibi geldi. Ama sonradan yuvarlak hareketlerle uyguladığımda çok iyi sonuçlar elde ettim. tüm allıklarımla kullanıyorum şimdi ve çok doğal sonuç veriyor. Hele bir tane allığım vardı ne kadar hafif uygularsam uygulayayım fazla kaçardı¸ öyle pigmentli öyle dağılmaz bir allık. Ama bununla öyle güzel oluyor ki suratım aynı bir bebek poposu.

ışın: bunun yeni bir versiyonu mu çıktı bana mı öyle geliyor anlamadım buyrun link linktanım: bildiğimiz kocaman puf haliyle sadece makyaj rutinimde pudra fırçası olarak kullanabildiğim tüylü.

selin: yumuşacık tüyleri ve şeker pembe rengi çok çekici. Uygulama yaparken de gayet başarılı buluyorum. Çok fazla ürünü içerisine hapsetmiyor. dairesel ve çizgisel hareketlerle uyguladığımda tam olarak istediğim sonucu elde ediyorum. Hatta gaza gelip allığı ben biraz fazla fazla sürüp sürüştürüyorum sanırım 😀 2 defa bebek şampuanı ile diğer fırçalarımı ve blush brush ımı yıkadım. tüylerinde hiçbir bozulma dökülme tahribat olmadı. kısacası i love RT fırçslsı diyorum :)))

ışılay: Alışkın olduğumuz allık fırçalarına göre gerçekten de çok büyük. Başta bununla nasıl allık sürülür ki diye düşünüyor insan ama sadece sivrilen uç kısmını allığa dokundurup fazlasını pıt pıtlayıp yanağa sürdüğünüzde öyle güzel ve dengeli dağıtıyor ki bu fırça. Doğal bitişineHayran bırakıyor.

hazan: allık sürmeyi beceremediğimi düşünüyordum ama meğer bugüne kadar hep yanlış fırçayla uygulama yapmışım.bu fırçayı aldığımdan beri bütün allıkları yüzüme sorunsuz uygulayabiliyorum¸yumuşaklığı da ayrı bir güzel.

çeşminaz: aldığım ve kullanamadığım bir real techniques fırçası daha. benim için fazla yumuşak ve kılları uzun. yüzümde kontrolünü iyi sağlayamadım sanki. daha sık kılları olan tok fırçalar daha kullanışlı benim için.

şeyma: the balm fratboy allığını çok hoş bir şekilde uyguladığını düşündüğüm pofuduk fırça

utku: Fırça deyip geçmemek lazım algısını insanda yaratan fırçadır. O kadar yumuşaktır ki üstünde ürün yokken insanın yüzünü okşayası gelir. Zaten performansına diyecek yoktur bu fırçayı kullanıp da hala palyaço gibi olabilen varsa tüm makyaj bilgilerini resetleyip baştan bi öğrensin derim ben. Yıkadığında da çabucak kurur¸ kısacası hiçbir yönden üzmez sahibini:)

ilke: rt sculpting brush’ından da özellikle yüksek pigmentli allıklarda fena olmayan bir performans alıyorum ama bugün denemek için bunu da aldım. gayet doğal uyguluyor allığı¸ aynen beklediğim gibi. güzel.

destan: taş gibi fırça 🙂 birkaç yıldır kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşatmadı bana. güzel uygulaması da bonusu. Cidden çok doğal bir uygulamaya olanak sağlıyor.

didem: Yüzüm küçük olduğu için kullanamadığım pofuduk allık fırçası. Ufak yüzlüler rt setting fırçayla da allık sürebilir bence. 

ilknur: Dolce vita’yı en güzel uygulayan allık fırçası. Gerçekten de homojen bir uygulama sağlıyor. Let the brush do the work for you bebeklerim:d

dilara: Yumuşaklığı ve şekli tam allık sürümü için. Severek kullanıyorum. Kozmela’da indirimli satılıyor. 25 TL

rüya: çok seviyorum. özellikle nars gibi pigmentasyonu yüksek allıkları çok doğal ve homojen uyguluyor bence. asla kalıp gibi kalmıyor allık¸ ben pıt pıt tampon hareketler uyguluyorum genelde. yüzümde sürüklemiyorum allığı¸ böylece daha doğal sonuç alıyorum.

emine: aliexpress muadili:  linkben gayet emnunum 2-3 hafta gibi sürede geldi üstelik:) belki birinin işine yarar.edit: yalnız mutlaka söyleyeyim yüzünüz küçükse dikkat edin¸ fırça baya büyük olduğu için allık sürerken suratı pancara çevirebiliyor¸ memnun olsam da elim daha küçük fırçalara gidiyor şu ara.

açela: Alalı kısa bir süre olsu. İlk yıkamadan sonra girdi yazmak istedim. Çünkü benim için önemli olan yıkandıktan sonraki performansı.Kılları dökülmedi çok şükür. Ben abartarak allık uygulayan biri olduğum içim büyük ve geniş fırça yapısını beğendim. Uzun süre beraber olacağız gibi.

zülal: allık kullanmıyorum¸ bunu alırken amacım kontür yapmaktı ancak çok hafif uygulama yaptığı için benim istediğim görüntüyü sağlayamıyorum. yumuşacık ve defalarca yıkamama rağmen hiç dökülme yapmadı. allık aldıktan sonra hakkını vererek kullanacağımı umuyorum.indirimden almış olmama rağmen kasada ödeme yaparken gözümden bir damla yaş akmıştı¸ o yüzden seni kullanmam gerek sevgili blush brush.

zümrüt: Daha once alligi ecotools pudra fircasi ile uyguluyordum. Ne kadar yumusak olsa da alligi dengesiz dağıtıyor bir anda renk öylece kaliyordu yüzümde. Fırçaya da suc atamam tabi sonucta o bir pudra fırçası. bu fircayi aldiktan sonra allik uygulamak sıkıntı olmaktan çıktı. Yuvarlatılmış ve sık olmayan yumusak kılları sayesinde homojen bir biçimde yayıyor. Oldukca memnun kaldim.

şebnem: 3 yıldır kullandığım allık fırçası. performansını çok beğeniyorum. hiç kıl dökmedi ve hunharca kullanırım. şekli de bozulmadı. ben tavsiye ederim çok severek kullanıyorum.

nursel: Ben de zamanında indirimden severek aldım. Kılları yumuşacık ve fırça biraz büyük ama sorun değil. Allığı çok doğal uyguluyor. Isteseniz bile palyaço görünümü elde edemezsiniz. Sevdiğim fırçadır. Dökülme yapmadı ve deforme olmadı henüz. bir tek sapının ucundaki siyah kısım soyuldu. Diğer Rt fırçalarımda bu olmazken bunun siyah kısmı resmen parça parça kalktı. Çok ilginç.

türkan: Yok gibi doğal uygulama yapmanızı sağlıyor allığın yanı sıra pudra uygulamada da çok başarılı buldum 🙂

sunay: yüzüme biraz büyük gelmesine rağmen eğer usturuplu kullanmayı başarabilirsem çok doğal sonuçlar veren¸ yumuşacık kıllarıyla yüzüme dokundurdukça dokundurasım gelen¸ fiyatının hakkını veren kalitede başarılı ürün. bu fırçayı kullandıktan sonra farkettim ki eskiden kullandığım fırçalarla allık uyguladığımda kontür gibi çok fazla net duruyormuş¸ doğallıktan uzak oluyormuş :/

gürcan: Çok iyiydi güzeldi ama yıkarken kılları komple dipten koptu:( sanırım tek benim başıma gelmiştir bu da benim şansım.

mehtap: aldığım ilk adam akıllı fırçaydı. yaklaşık 4 senedir kullanıyorum ama artık hem kılları çok sertleşti hem de çiçek gibi açıldı fırça. şimdi bazen bronzerı yanaklarıma dağıtmak için kullanıyorum ama eskisi gibi değil performansı haliyle. belki bir kozmela indirimi olursa alırım yeniden. yenisini almadan atmaya da kıyamıyorum.

ahlem: Rt fırçaların tutuşu çok kolay zaten uygulaması da bir o kadar keyifli. Ben bu fırçayla aşk yaşıyorum resmen. Küçük bir yüzüm var ama ürünü yaymak bununla çok kolay. İlk başta herkes gibi benim de büyüklüğünden dolayı korktuğum bir fırça oldu ama hem allık hem bronzer hem pudra uygulaması yapabildiğimi görünce çok sevindim. Biraz reklam gibi oldu ama o yumuşacık kılları yok mu bitiyorum ya…

münevver: Yüzümde yanak bölgem ve allık uygulamayı istediğim alan oldukça kısıtlı¸ ondan bu fırçayı almadan yüzüme büyük gelir mi diye çok düşündüm¸ ancak bu fiyat skalasında başka bir alternatif bulamayıp en kötü pudra fırçası yaparım diyerek aldım. Önceden onlarca defa söylendiği gibi çok yumuşak¸ kıl dökmüyor ve allığı aşırı doğal bir duruşla uygulama imkanı veriyor. Ve fırçaya elim alıştıktan sonra ürünü tam istediğim yere tam istediğim kadar uygulamayı başardım. Allığı fırçaya az miktarlarda alarak yavaş yavaş uygulayınca küçük yüzlere de gayet uygun bir fırça¸ ben gibi çekinip almayanların aklında bulunsun.

rabia: genel yorumların aksine çok pigmentli allıkları uygularken pek tercih etmediğim fırça¸ çünkü fırçayı allığa hafifçe değdirmiş olsam bile onu sürdüğüm yere yapıştırıyor¸ dağıtmak zor oluyor ve vakit kaybettiriyor. o yüzden bu tür allıklar için kullandığım seyrek kıllı fondöten fırçalarının yerini alamadı. diğer allıkları veya kimi zaman pudraları¸ kısacası risksiz renk ve yapıdaki ürünleri ise çok doğal dağıtıyor¸ bunları uygularken ilk tercihim oluyor. fakat baktığınızda bunu elinizdeki fırçaların çoğu başarabilir zaten¸ bu renkler kolay.kısacası bence başarısı kısıtlı bir fırça. yumuşacık¸ dökülmüyor¸ çabuk kuruyor… falan filan ama benim allık fırçasından ilk beklentim doğal olarak her allığı düzgün uygulaması ve beni uğraştırmaması olur¸ diğer özellikler ikinci sırada kalır. demek ki neymiş¸ güzelmiş ama olmazsa olmaz değilmiş efendim. saygılar.

tunay: Fırçalarımın çalışma masamın üzerinde durması sebebiyle çalışırken ister istemez elimin gittiği ve bir yandan pofidik pofidik yanaklarımda gezdirdiğim fircadir.ba-yı-lı-yo-rum.Herkes yoğun pigmentli alliklarda basarili oldugunu yazmis ama benim gibi allik konusunda eli bol olanlar icin hic renk vermeyen alliklari bile bu ponçik fircaya adeta bulayarak dunyanin en dogal allik bitisini elde edebilirsiniz

çisil: sırf özendiğim için carrefourdan aldım ne yalan söyleyeyim. hiç beklediğim gibi olmadı. evet çok yumuşak ve çok güzel bi dokusu var doğru. allık için almadım kontür için aldım ve hiç memnun kalmadım. ya ben beceremiyorum ya da dağıtamıyor bu fırça kontürümü.

firdevs: yanaklarıma biraz büyük geldiği için allık değil pudra uygulamak için kullandığım real techniques fırçası. herkes gibi yumuşaklığını ve kıl dökmemesini seviyorum. hafif bir uygulama yapıyor.

nil: bu fırçayı almadan önce eklipsin açılı allık fırçasını kullanıyordum ve palyaça dönüyordum her seferinde hatta the balm deserti hiç kullanamıyordum ne kadar az alsam da bunsefer dağıtma problemi yaşıyprdum. balm deserti bana sevdirendir mükemmel homojenlikte uyguluyor allığı tavsiye ediyorum

ece: dağıtması zor olan allıkları harika dağıtır. büyük görüntüsünün altında¸ tapered yapısı sayesinde minnacık yanaklara allığı düzgünce uygulayan bir pofidik yatar.

nurseli: mis gibi fırça dayanıklı. kokmuyor. hunharca yıkıyorum bana msn demiyor. uygulaması da çok güzel hem allık için kullandım hem high lighter için ikisinde de başarılı buldum. ürünü üzerinde tutması da başarılı. daha ne olsun

şevval: çok pigmentli allıkları bile homojen şekilde uygulamayı başaran bir fırça. allığı bu şekilde uygulamasının yanı sıra yumuşaklığı ve yıkanırken tüy dökmemesi¸ çok çabuk kuruması gibi özellikleriyle de kendini sevdirir.

çağla: Yaklaşık 2.5 senedir kullanıyorum¸ bence küçük yüzlülere bile gayet iyi uygulama yapıyor homojen bi şekilde dağıtıyor¸ ben daha önce ecotools pudra fırçasıyla allık uyguluyordum ve palyaçoya dönüyordum ne zaman bu fırçayı aldım gayet güzel uygulamalar yaptım¸ üstelik uzun zamandır kullanıyorum şeklinde bir bozulma veya tüylerinde dökülme olmadı

hande: Bende de hem eski hem yeni seri mevcut.Farklı oldukları kesin¸ eski serideki boyut olarak çok güzeldi ve cidden insanı maymuna çevirecek allıkları tam kararında uyguluyordu.Yeni serideki ise biraz daha uzun/ince diğerine göre. Bu yüzden uygulamada fark oluyor. Daha noktasal uyguluyor¸ dağıtmak gerekiyor başka bir fırça ile. Kötü diyemem asla¸ hiçbir fırçasından memnun kalmadığım olmadı ama farklı mı sorusuna cevap arayan varsa karşılaştırmalı yazayım dedim.

pelinsu: Çok heves ederek aldım fakat allık sürmek için benim yüzüme çok büyük kalıyor ben daha çok bronzer sürmek için kullanıyorum¸ onun dışında şekli bozulmaya müsait bir fırça.

güniz: Görkem Karman da görüp pofidikliğine kapılıp aldım. İlk başlarda pek allık surmediğim için ben bunu neden aldım ki dedim çoğu kez. Sonra dogru allıkla kombinleyince cok hosuma gitti. Ama yine de allık fırcası olarak acılı olanlara saha cok elim gidiyor.

güngör: sapı koyu pembe olunca fantastik fiyatlara satılabilen -üstelik indirimli hali- allık fırçası. benim mi kaçırdığım bir farklılık var bilemedim doğrusu.  şundan bahsediyorum

irem: bu fırçanın şeklini sevenler¸ ama büyük bulanlar için şöyle bir şey buldum:https://www.nascita.com.tr/urun/detay/oval-yapili-allik-fircasi/1561 muadil olarak göstermiyorum kesinlikle… şekil olarak aynı ama küçüğü. fırça da çok yumuşak.

seçil: Bana göre kendisi Pigmentasyonu çok fazla olan allıkları kullanırken heidi olmayalım diye üretilmiş harika bir şeydir.

mine: allık fırçası olarak sevemediğim fırça. benim gibi detaylı çalışmayı seviyorsanız ve iri yüz hatlarına sahip değilseniz muhtemelen sizin de allık için sevmeyeceğiniz fırça olacaktır. bahsettiğim kriterlere sahip arkadaşlar için elf’in tapered brushını öneririm. kıl dökmüyor¸ yumuşacık ve her türlü allığı (frost¸ mat¸ çok pigmentli vb) çok iyi uyguluyor.

leman: Güzel bir ürün¸ allığı abartmadan uygulamanızı sağlıyor fakat olmazsa olmaz bir ürün değil bence çok daha iyi allık fırçaları var ama fiyat/performans olarak kıyaslarsak (tabii indirimden alındığını varsayıyorum :d ) fırçaya çok para baymak istemeyenler için en iyi seçeneklerden biri

hanzade: hem bronzer hem allık için kullandığım¸ çok sevdiğim pufidik allık fırçası. almila ya katılıyorum benim de yanaklarım kocaman olduğundan boyutu benim için mükemmel. şekli¸ yumuşaklığı¸ ürün alışı¸ yayışı herşeyiyle vazgeçilmez bir allık/bronzer fırçası benim için.

kevser: yumuşacık ve büyük olması sayesinde allığı istediğiniz oranda uygulama imkanı veriyor. temizlenmesi kolay defalarca yıkamama rağmen dökülme vs yaşamadım.

verda: bazıları allık sürmek için büyük olduğunu iddaa ediyor! haklı olabiler çünkü bi koca yanak olarak kendisinden gayet memnunum efem 😛

aslım: yumuşluğuyla beni kendine aşık ediyor¸ bütün allıkları çok güzel dağıtıyor. eğer beğenmediğiniz bir allığınız varsa bir de bu fırçayla sürmeyi deneyin. özellikle çok pigmenti allıkları bir kaza bela çıkmadan eşit dağıtıyor ben allık dışında bronzer uygulaması için de kullanıyorum (keskin bir görüntüden hoşlanmıyorum) çok uygun fiyatlı mı tartışılır indirimde bulunursa kapılmalıdır

şeyda: Övgüleri duydukça ben de koşa koşa bu fırçayı almaya gittim ama sevmedim ben bu fırçayı daha geniş fırçalardan hoşlanıyorum onu fark ettim. Kılları çok yumuşak ve doğal bir sonuç veriyor yine de ara sıra kullanıyorum.

şule: Yeni aldım ama kendisine vuruldum. O ne güzel uygulamaktır öyle. Cidden abartıldığını düşünüyordum altı üstü bir fırça diyordum ama öyle değilmiş. Sanki her gün kullandığım o balm desert gitti yerine başka bir şey geldi. O kadar farklılaştırıyor dokunuşu. Muazzam. Kocaman görüntüsünden korkmayın derim¸ en pigmentli en zor uyguladığım balm desert bu fırçayla şahesere dönüştü. Bundan böyle sözünüzden çıkmam cicişler.

kıymet: kafamı karıştıran fırçadır. bazen allığı güzel yayıyor¸ bazen pütür pütür kalıyor yanaklarımda belirli yerler. acaba diyorum nemlendiriciden sonra yeteri kadar beklemediğimde mi öyle oluyor¸ ama yoo. beklesem de oluyor bazen. anlamadım. altına fondöten ve pudra kullanmam genelde¸ sevmiyorum çünkü günlük makyajda. o yüzden bir umut bu fırçayı almıştım ama yine aynı sorunu yaşıyorum arada bir. bir de allığı daha küçük bir alana uygulayınca daha çok hoşuma gidiyor. ve bu fırça bunun için fazla büyük. keşke aynısının biraz küçüğü de olsa. küçük allık fırçam var ama pek kaliteli yaymıyor allığı.

nevin: Eylül ayından beri kullanıyorum.Şunu belirtmeliyim ki benimki o eski versiyonlar kadar büyük değil ama boyutu çok ideal. kontür¸ bronzlaştırıcı ve allık için kullanıyorum düzenli bir şekilde yıkarım bebek şampuanıyla ve şunu diyebilirim ki ne yumuşaklığını kaybetti ne de kıl döktü.Ancak ben bu markanın uygun fiyatlı olduğunu düşünmüyorum evet mac vs daha pahalı ama bundan daha uygun fiyatlı ve aynı kalitede fırçalar da var. ben 39 tl’ye almıştım indirimsiz şuan ne kadar oldu bir fikrim yok

meral: beklentimi karşılamadı açıkçası¸ çok güzel pofidik birşey ama nasıl desem¸ fazlasıyla doğal bir bitiriş sunuyor¸ çok pigmentli allıklarda daha işe yarar.

ahenk: genellikle bronzer ve pudra uygulamak için kullandığım allık. allık uygulamada da kötü değil kesinlikle ama allık için elim buna değil açılı fırçalara gidiyor. bronzerı çok doğal uyguluyor¸ pofidikliği yüzünden ise pudrayı bu fırçayla uygulamak çok hoşuma gidiyor.

zühal: kendisi sahip olduğum ilk makyaj fırçası olması nedeniyle bendeki yeri ayrıdır. ürünü homojen şekilde dağıtan¸ yumuşacık kılları olan indirimdeyken alırsanız tadından yenmez denilebilecek allık/pudra fırçasıdır. ben genellikle toz allıklarım için kullanıyorum. son yıkadığımda ortasındaki kıllarda biraz yer yer açılma¸ şekil bozukluğu olduğunu farkettim. yenisi listeme eklendi bile.

çişem: Allık kullanmayı sevdiren fırçadır. Elimin ayarında bir bozukluk olsa gerek bir yanağıma hafif ve küçük bölgeye uygularken diğer tarafa kocaman bir alana uygulamış oluyorum bunu da fırçanın üç kısmına allık alıp fırçayı dik tutarak uygulama ile çözdüm. Küçük yanaklı cicişler bu şekilde uygulayabilirler. not: özellikle pigmentli allıkları fırçaya az almakta fayda var.

petek: çok iyi fırça¸ çok güzel fırça.yıkayınca da şekli falan bozulmuyor¸ şans vermek gerek.allığı gayet güzel dağıtıyor¸ bir anda elma yanak olmuyorsunuz. bilasbiras gelir aklıma. 🙂

seval: En güzel allık fırçam diyebilirim. Allığı yüzüme o kadar güzel yayıyor ki anlatamam. Harika <3

pembe: uzun zamandır allık uygulamak için kullanıyorum pek sıkıntı yaşamadım¸ gerçekten doğal uygular allıkları. bu sene yeni yeni bronzer kullanmaya başlamış bir insan olarak¸ bronzerımı da bu fırçayla uygulayayım dedim. fakat ilk başta fark etmesem de aynalara bakıtıkça aslında doğal uygulamadığını gördüm bu fırçanın. bence stippling brush çok daha doğal uyguluyor bronzerı hem kontrolü de daha kolay¸ aklınızda bulunsun kızlar.

ceylin: herkesin şikayeti benimle aynı… güzel ve kullanışlı bir fırça ama biraz büyük ki benim suratım da büyüktür… demek ki pixiwoo aynı fırçanın azıcık küçüğünü yapsa mutlu olacağız. ya da adını değiştirebilirler. ben de bronzer ve toz pudra sürmek için kullanıyorum¸ ama başlarda adında yazdığı için allık sürme dışında başka bir şeyde kullanmamak için inat etmiştim. niye şartlandıysam öyle???

nalan: her ne kadar oldukça büyük olsa da¸ eğer hafif elle uygularsanız allığı çok güzel dağıtıp¸ doğallaştırdığını fark edebileceğiniz fırçadır kendisi. fakat ben pek allık insanı olmadığım için bronzer uygulamak amacıyla kullanıyorum daha çok. yüzü ısıtmak için çok iyi olduğunu düşünüyorum. fakat yukarıdaki girdide de değinildiği gibi biraz geniş bir bölgeye yayıyor. yüzüm ve yanaklarım büyük olmasına rağmen¸ bana bile bazen fazla geldiğini varsayarsak¸ küçük yüzlüler için pek kullanışlı olmayabilir.onun dışında kılları çok yumuşak¸ dökme veya kopma gözlemlemedim¸ 2-2 buçuk yıldır kullandığım halde.kısacası benim için allık değil de çok güzel bir bronzer fırçası olmuştur kendisi.

yosun: bu fırça allık uygulamak için fazla büyük.

ceyda: merak edip¸ almaya gidip 10 kere geri döndüm gratisten ancak bir indirimden edindiğim değişik fırçadır. Allık için büyük bir fırça kullanım amacını ben de değiştirdim¸ ama pofidik¸ yüzüme sürmeyi bile seviyorum 🙂

jale: bende olan allıklarda çok iyi sonuç vermiş fırça.bende olanlar ise sadece the balm o yüzden adlarını yazıyorum:-hot mama-fratboy-instain toile-instain pinstripe-instain swissdot-instain houndstoothbu saydığım allıklar görece olarak gayet pigmentli allıklar ve RT blush bize çok pigmentli allıklarda düzgün uygulama şansı veriyor. bence pigmentli allıklar için güzel bi fırça dediğim gibi.

imge: Biraz büyük bir allık fırçasıdır. İlk aldığımda allığı bununla uyguluyordum¸ şimdi fazla büyük gibi geliyor o yüzden sabitleme pudrasını uyguluyorum sanki daha başarılı bu işte. Yine bu yapıda olan Nascitanın pudra fırçasını almayı düşünüyorum hatta¸ oldukça benzer olduklarını söylüyorlar¸ eğer öyle yaparsam bu da bir köşede kalır herhalde.

dilan: allık için tercih edemeyeceğim kadar büyük. flormar allık fırçası ve rt kabuki brush ortak çalışması benim işimi görüyor. bi ara denk gelirsem allık fırçası niyetine setting brush ı da eklemek istiyorum. ama blush brusha hiç yeltenmem sanırım.

pervin: Normal boyutlarda bir yüzüm var ve bu fırçadan gayet memnunum. Başlarda aldığıma lanet etmiştim şimdiyse yeni bir yöntem geliştirdim hemen paylaşıyorum: fırçayı allığa tamamen dik değdirip o en uç kısmıyla yine yüzüme de dik duracak şekilde pıt pıt sürüyorum küçük bir alana. Daha sonra fırçayı eğik tutup yan taraftaki kıllarla dağıtıyorum. Çok doğal ve kontrollü bir uygulama sağlıyor böylece¸ bir deneyin derim.

sevgi: Alıştığımız kesik uçlu orta büyüklükte allık fırçalarından tamamen farklı¸ daha büyük daha konik gelen ama yumuş yumuş olan bir fırçadır. Allığı bu fırça ile sürerken¸ bu ne yaa¸ gibi nidalar atabilirsiniz ama zamanla bu fırçayı öğrenmeye başlarsınız¸ aslında bu fırçanın diğer klasik allık fırçalarına göre daha geniş alanda daha homojen dağıttığını¸ bu sayede doğal renkli yanak görüntüsünü elde ettikten sonra ısınabilirsiniz.

sevinç: Aşırı pigmentli alliklari elimize gözümüze bulastirmayalim diye yapılmış allık fırçası. Yoksa pigmentsizeri fırçaya dahi alamıyor doğru düzgün. Ama tatlı fırça gene de

evşen: Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki ¸ Mat allıkları zor Işıltılı allıkları mükemmel uyguluyor . Yumuşacık ¸ kolay temizlenen ¸ kolay kuruyan aşık olunası fırça .

fadime: yanakları 5’er kilo çekenlerin favori allık fırçasıdır.

okşan: Bir süredir kullandığım allık fırçası. Ben kullanırken zorluk çekmiyorum¸ allığımı kolay dağıtıyor ve fırçayı yıkarken kıllarında dökülme bile olmuyor fakat şekli çok çabuk bozuluyor malesef. Araştırdığımda bu sorunu yaşayan tek ben değilmiş alacaklar bunu göz önünde bulundurmalı.

yeliz: Bence bu bildiğin pudra fırçası¸ bu kadar büyük fırçayla allık sürülmüyor ki. Bare Minerals mineral veil’imi bununla sürüyorum¸ yumuşacık

ilkyaz: Allığın doğal bir şekilde sürülmesini sağlayan fırça. İndirimde yakalanıp alınmalı bence.

su: övüldüğü kadar güzel olmayan fırça. biraz tırt mı ne?

seren: allık için çok büyük bir fırça. bence alınması gerekli bir ürün değil.

züleyha: bana göre kötü bir allık fırçası iyi bir pudra fırçasıdır.

uhra: aşk nefret ilişkisi yaşadığım fırçadır. bazen eşitleyemiyorum bazen çok doğal oluyor. 2-3 ay önce edindim. hala emin değilim kendisinden.

arın: Ben de galeyana gelip¸ Çok allık sevmeyen biri olarak ürünleri hafif uyguluyor lafına aldanarak daha türkiyeye gelmeden alanlardanım. Ama hiç kullanamadım. Dev gibi fırça¸ kontrol edemiyorum. Bırakın pigmentlileri normal allıkları bile büyük bi alana yayıyor. Benim beceriksizliğim olabilir¸ Sevemedim. Bir kaç defa pudra uygulamayı denedim¸ o da olmadı. Bloggerların şişirdiği ürünlerden yalnızca bir diğeri daha benim gözümde.

seda: ilk real techniques fırçam olur kendileri. ‘meeh bu fırçalar pahalı ne gerek var buna şurdan ucuz yollusunu alayım’ diyerek yaptığım hatayı yüzüme yüzüme vuruyor her gün. migros indiriminden 22tlye almıştım sanırım hadi bir şans vereyim bakalım diyerek. şimdi diğer real techniques fırçalar için indirim kovalamama neden oluyor. kılları yumuşacık ve cidden ürünü çok güzel uyguluyor. resmen bu fırçadan sonra ben bile kendinden kırmızı yanaklarıma allık sürmeyi sevmeye başladım.

göknur: Türkiyeye henüz gelmemişlerken ağzım akardı benimde bunlardan olsa diye.yaklaşık bir senedir bende bulunan bu allık fırçası ilk günki kadar taze ve sağlam.allığı çok doğal uygulamanızı sağlıyor ve gerçekten yumuşacık.verdiğimiz paraya değiyor bence aksi olmadıkça uzun yıllar beni idare edeceğini düşünüyorum.Fiyatı da piyasadaki uçuk fırça fiyatlarına göre gayet uygun sayılabilecek kıvamda ha bide indirim varsa çok daha uyguna gelir kendileri.

kısmet: Bugün itibariyle resmen şansıma sahip olduğum gözde allık fırçamdır. Rossmann’a uğradığımda aklımda ecotools’un 30 tl gibi bir fiyata olan allık fırçasını alıp iyi kötü yetinmek vardı. Fırça raflarına ulaşınca bir baktım real techniques %40 indirimle 24 tl’ye geliyor¸ şaka gibi! Ben almadan bir süre bakınırım¸ fiyat karşılaştırırım falan¸ sakin bir müşteriyimdir aslında ama tam o anda 1 metre arkamdaki kadın görevliye ‘kaliteli bir allık fırçası’ sorunca dedim motivasyon budur 🙂 son kalan fırçayı kaptığım gibi sepete atıp uzaklaştım. Bugün bu konuda bir şansım var ama büyük ihtimalle sevgililer gününü yalnız geçirmenin rövanşıdır bu…Onun dışında fırça çok başarılı¸ kıllarının yoğunluğu ve şekli o kadar güzel ayarlanmış ki allığı istediğim bölgeden fazlasına kesinlikle yaymıyor.

berceste: yarın alıp real techniques fırça koleksiyonumu şimdilik tamamlayacağım allık fırçası. herkes çok büyük olduğundan yakınmış ama koca yanaklarıma güveniyorum umarım elimde patlamaz.edit: az önce indirimin son vurgununu yaparak gratisten %30 indirimle 31¸90 a aldığım fırça. eve gelir gelmez de açtım denedim tabi büyük bi merakla. tam tahmin ettiğim gibi hiç de büyük gelmedi bana. kesinlikle homojen bi uygulama sağlıyor. daha önce avonun allık fırçasını kullanıyodum ve bazı yerlere çok bazı yerlere az allık geliyordu¸ sinir oluyodum. ama bununla koyu gelen bi allığımı bile rahatlıkla dağıttım. ayrıca tabanının düz olması büyük kolaylık sağlıyor. tüyleri de diğer real techniques fırçaları gibi yumuşacık

ferda: Dün cosmeticadan indirimde 31.50 tl ye aldığım ve inanılmaz güzel allık uygulayan fırça. Yalnız bronzer kullanmaya uygun değil. Dün akşam yıkadım sabaha kurumuştu.

hilal: çıkar çıkmaz amazondan aldığım fırça. yıllardır kullanmama rağmen ne bir kıl dökmesi ne bir deformasyon ne de sapında bir bozulma görmedim mesela o pofuduk pudra fırçasının masada ayakta durmasını sağlayan alttaki siyah kısmı çıkmıştı geri yapıştırdıktan sonra başka bi sorun da yaşamadım. neyse allık fırçasına gelecek olursak kimisi şeklinde deformasyon kıllarında ayrılma yaşamış kimisi de çok büyük olduğunu düşünüyor. bu konuda sam yaptığı açıklamada özellikle böyle tasarladıklarını tam ortadaki daha uzun kıllar ürün alırken yanlardaki görece kısa kılların homojen dağıtım yapmasını amaçladığını söylemişti ki bence de vaadettiğini yerine getiren bir fırça oldukça doğal sonuç veriyor. fiyat performans olarak değerlendirirsek real teqniques’in çıkış amacı highend markalarla eş kalitede ama uygun fiyatlı ürünler çıkarmakken gerek türkiye’ye geliş fiyatı gerekse sonradan değişen politikaları sonucu rt’ler hiç de azımsanmayacak fiyatlara sahipler. benim aldığım dönemde amazonda 6-7 $ olan tekli fırçalar bir de ortak kargoyla tanesi 15 tl ye gelmişti şimdi nerdeyse üç katına satılıyor. bu noktada artık rt’nin her fırçasını almanın mantıklı olmadığını düşünüyorum çünkü piyasada az farkla high end ürünlerin bi tık daha kaliteli ürünleri var dolayısıyla cicişler ihtiyaç ve bütçe doğrultusunda rt’lere denk bir çok markada aynı fiyat performans eğrisine sahip ürünler bulabilir.

hümeyra: O kadar yumuşak ki bir keresinde makyaj yaparken keşke bunun kadar yumuşak kedim olsa diye enteresan düşüncelere dalmisligim vardır.

bedran: Sık sık kullandığım mükemmel fondoten/bb/cc bütün likit ürünlerin fırçası. Ben likit ürünleri bastır çek tarzında tampon hareketlerle uyguladığım için elime cuk oturdu. Ne bir iz bırakıyor¸ ne bir kıl döküyor. Tek eksisi sanırım set halinde satılması¸ set bana hediye gelmişti fakat bu kadar memnun kalacağımı bilsem çooook önceden gider alırdım vallahi.

rahşan: güzel güzel allık uygulardım kendisiyle. fondöten¸ baz¸ pudra hatta bronzer her şeyi uygulayabilecek kapasitede. bir kaç yıkamadan sonra tüm kılları yapışkanıyla birlikte elimde kaldı¸ anlam veremedim. en dandik fırçalarda bile böyle bir sorun yaşamadım. senelerdir kullandığım fırçalara bile bir şey olmamışken kısa süre içerisinde buna ne oldu anlamadım. fonksiyonelliğini sevmeme rağmen bu nedenden dolayı bir daha almadım.

gül: fondoten uygulamayı keyif haline getiren fırça ve en az sünger kadar başarılı sonuç veriyor.

anise: real techniques’in en sevilen fırçalarından biri. benim de core collection alma sebebim. bir senedir kullanıyorum fırçayı ve fırçalarım içerisinde en sevdiğim diyebilirim. son zamanlarda her ne kadar real techniques sculpting brushı da kullansam bunu da bir şekilde kullanıyorum makyaj yaparken. çoğunlukla kontürü dağıtırken kullanıyorum ya da bazen ten ürünü uygularken kullanıyorum. çok yumuşak¸ doğal bir bitiş sağlıyor. iyi ki almışım.

handan: rt’nin çıkardığı en iyi fırça bu olabilir. highlight dışında her türlü yüz fırçasının işlevini görüyor kesinlikle¸ fondöten¸ pudra¸ kontür… ben toz ürünlerle kullanırken daha rahat ediyorum¸ likit ürünlerden sonra sertleşmesi biraz can sıkıcı. sık sık fırça yıkamaktan bıkıp ikincisine ihtiyaç duyduğumda aynı sete bir kez daha para dökmek yerine aliexpressteki şahane muadil/taklit fırçalardan birini aldım rahat ettim. bir tane orjinal bir tane taklit buffing brush hayat kurtarıyor.

altın: bu fırça hayattır. likit fondötenimi de krem fondötenimi de bununla uygularım. kedi dili fondöten fırçası kullanıyordum bundan önce¸ bunu kullanmaya başladıktan sonra aslında ne kadar doğal bir bitiş olabileceğini fark ettim meğerse ne kadar fırça izi kalıyormuş yüzümde. önce beauty blender’la uygular gibi tampon hareketlerle uyguluyorum sonra dağıtıyorum. hatta bir makyaj süngerinden daha iyi bir sonuç veriyor bence. ben zaten makyaj süngerini göz altlarıma likit kapatıcı uyguladıktan sonra ya da fazla fondöten sürdüğümü düşündüğüm zamanlarda kullanıyorum. almayı düşünüyorsanız bir setle beraber satılıyor¸ indirimlerde 55 gibi bir fiyata iniyor o set. ben o fiyata almıştım. üstelik sette ki hiç bir ürün kullanışsız değil. kısacası bu fırça ve seti benim yabancıların deyişiyle “must have”lerim oldular :).

zeynep: Bu fırçayı almak için setiyle almak zorunda kaldım çünkü tek tek satılmıyor malesef. Ama pişman değilim hepsi işime yaradı. En favori gösterebilceğim fırça ise buffing!! Likit fondotenimi uyguladıktan sonra yüzümdee duruşu bile acayip değişti. Elle uyguladığımda kalıp gibi duran fondoten buffingle tam yüzüme oturdu ve çok doğal bi bitiş sağladı. Ben her kullanımından sonra bebek şampuanıyla yıkıyorum yoksa içim rahat etmiyor.

günay: bugüne kadar bir çok fondöten kullandım¸ hepsi için en iyi duruş süngerle oldu fakat süngerden sonra performansını en beğendiğim fırça budur.

semra: expert face brush’a bin basar. Resmen fondöteni cildimle bütünleştiriyor. Ayrıca allıkta da çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Fiyatına göre gerçekten çok başarılı.

şennur: Bu kadar övüldü¸ anlatıldı…Gerçekten bu kadar iyi olup olmadığını merak ettiğim ancak set içinde satıldığı için almak istemediğim fırçadır. Zira sigma f80’le tanıştım tanışalı benim için mükemmel fırça f80’dir…

feray: RT Core Collection’ın içindeki tek ve en önemli fırça. Setle birlikte satılmasa havada kapılır diye düşünüyorum. Gerçi Expert Face ile kardeş olduğu söyleniyor ama yok bence değil ya¸ kuzen falan olabilirler ama. Buffing dairsel hareketler ile uygulandığında çok daha yüksek performans sergiliyor.

berre: mü-kem-mel!!! peki ne için? bence allık için. ya bu kadar mı uyumlu olur yanaklara¸ rengi bu kadar mı güzel verir. bende makyaj konusunda yetenek 0 (sıfır). ama bu fırçayla allık öyle güzel sürülüyor ki¸ içimden ”acaba o kadar da yeteneksiz değil miyim?” diye düşünüyorum. core collection’dan çıkıyor ve aldığı her bir kuruşa değiyor!

zahide: Çok ama çok kullanışlı bir fırçadır. Denediğim her fondöten ile güzel sonuç veriyor. Set içerisinde satılması ise üzücü. O setten çıkan “fondöten fırçası” nedir Allah aşkına.

fatoş: Kuru cildim yüzünden pek fazla pudra kullanabilen biri değilim ama mac prolongwear conealer üzerine pudra sürmeye özen gösteriyorum çizgilere dolmasın diye. Onu da buffing brush ile yapıyorum. Pek fazla pudra fırçam da olmadığından aslında. Ama elimdeki daha küçük fırçaları bu iş için kullanmayı denedim daha önce ama hassas olan gözlerim yüzünden göz altıma sert bir fırça değerse gözlerim sulanıyor. Bu yüzden buffing brushtan çok memnunum. Yumuşaklığı ile fırça tokluğu arasındaki oran optimum.

ıtır: fiyatıyla verimliliği doğru orantılıdır pahalı değildir.

vahide: Beni gosh mineral pudra ile barıştıran¸ pudramı hibenin kıyısından döndüren fırça. Boşuna çamur atmışım güzelim pudraya¸ yanlış fırçayla uyguluyormuşum. Duruşu¸ kapatıcılığı¸ kalıcılığı¸ yağ kontrolü her şeyi değişti düzgün kullanınca. Keşke ayrı da satılsa bu fırça.

tuba: efsane bir fırça bence bu. expert face’e benzediğini zannederek çooook büyük bir hata yapmışım. cidden içinde bulunduğu set sırf bu fırça için alınır. bu kadar doğal ürün uygulanabilen bir fırça daha olabileceğine imkan vermiyorum. muhteşem kesinlikle edinin.

çiler: çok güzel fondöten uygulamayı sağlayan ama kendisini yıkarken kıllarının elimde kalmasıyla beni şok eden fırçadır. evet öncesinde biraz şekli değişmişti¸ sırf biraz daha kullanabilmek için görmezden gelmiştim ama bir gün yıkarken kılları elimde kalınca¸ bende üzülerek atmak zorunda kaldım. Böyle olunca da elimdeki diğer RT fırçalarına daha narin davranır oldum¸ korkuyorum resmen yıkarken artık. çok sevmiştim ama şansımı başka fırçalarda deneyeceğim artık.

fidan: allık uygularken kullandığım fırça. elim hep buffing brusha gidiyor. kesinlikle çok doğal uygulama sağlıyor. keşke tek satılsa da allık için ayrı¸ pudra için ayrı alabilsek.

esen: likit ürünleri başarılı bir şekilde dağıtan fırçadır. öyle ki bu fırça yokken fondöten bb kremlerimi nasıl sürüyordum bilmiyorum. yüzünüze ürünü çok iyi bir şekilde çizgilenme yapmadan dağıtıyor. bana göre rt in en iyi fırçasıdır. krem allık¸ benetint tarzı ürünlerle de çok iyi sonuçlar veriyor.

sema: herkesin bayıla bayıla kullandığı ama benim suratıma sürdüğümde huylanmama neden olan fırça…..

benice: İnce yapılı fondötenleri ve bb kremleri berbat uygulayan biraz daha orta kapatıcılık ve yoğunluktaki fondötenleri ise fena uygulamayan fırça.

ebru: the balm ın fondöten fırçasından memnun kalmayıp bir de bunu deneyiyim diye aldım ve inanılmaz memnunum. kesinlikle iz bırakmıyor ve çok güzel dağıtıyor. tavsiye ederim.

serin: Bu ürünü almamın hikayesi gerçekten komikti¸ klasik bir gratış indirimi iklim okuldan çıktıktan sonra koşa koşa koşa gratise gider. 3-5 parça şey alır vee expert face brush asıl bunun için gitmiştir gratise. Kızımız mağazanın sonuna kadar olan kuyruğa girer (şaka yapmıyorum) yaklaşık 1 saat geçmiştir sonunda kasaya gelir. Oh sonunda eve gidicem derken kredi kartının manyetiğinin bozulduğunu öğrenir. Dünyası basına yıkılır¸1 saat ayakta sıra beklediğine mi yansın¸havanın uber soğuk ve yağmurlu olduğuna mı yoksa onu kadıköyde bekleyen arkadaşına mı yansın!Mağaza görevlisinden rica eder aldıklarımı saklar mısınız diye bayan irim kırım edip tamam der. Pes etmeyen iklim o yağmurda koşarak eve gider diğer kredi kartını yanına alır ve yine biraz bekleşede sonunda expert face brush’a kavuşmuştur. Ve evet sonra üşenmeyip kadıköye iner.Ürün için yorumlarıma gelirsek¸ benim aldığım ilk fırçamdi¸bb kremimi uygulamak için aldım ama bu fırça gerçekten her yerde kullanılabiliyor. Fondoten¸bb cream¸gözaltı kapatıcısı¸aydınlatıcı¸kontür¸allık daha ne olsun?Ama ben bb cream dışında bir yüz ürünü kullanmadığım için çok işime yaramadı açıkçası. Bir de çok sık kıllı olduğu için ürünü kusursuz uyguluyor yani kusursuz kapatıcılıkta aslında bu güzel bir şey tabii ama ben fazla kapatıcılığı sevmiyorum en hafif kapatıcılıklı ürünleri severim o yüzden bu fırça bana hitap etmedi. Ama tepe tepe 1 yıldır kullanıyorum neredeyse o yüzden fiyatına kesinlikle değer. Sadece bir fırçam olsun¸hem kaliteli¸kolay temizlenen¸kolay kuruyan¸ e bi de her ürünü bununla uygulayayım diyorsanız kesinlikle bir bakın derim.Edit: daha once hic pahali markalarin fircalarini kullanmadim. Mac¸nars¸bobbi brown gibi ama yinede gördüğüm yorumlar dogrultusunda soyluyorum onlardan eksigi yok fazlasi var ve fiyati neredeyse yarisi kadar.

gökşin: uzun zaman kullanamadığım¸ zaman yetersizliğinden elle haldur huldur sürdüğüm fondoteni geçen gün zamanım biraz daha fazla diye bununla sürdüm. ilk aldığımda becerememiş miyim ne yapmışım¸ bu sefer bayıldım. üstelik elimle yedirmekten daha hızlı oldu. ilk kullandığımda yüzümde cizik cizik kalmıştı fondoten ama 4-5 gündür hiç öyle olmuyor çünkü çizgilendiği yerlerde yuvarlak hareketlerle sürüyorum. süngerde uğraşması da çok zor geldiği için şu anlık favorim bu tek derdim sürekli yıkamak. ertesi gün yıkanmamışsa kullanamıyorum. şimdilik ona da bir çözüm buldum. misel suları sert bir kağıt el havlusuna döküp sürme işleminden sonra hemen onunla temizliyorum. en azından 2-3 günü kurtarıyor yıkanmadan. fakat toz ürünleri süremiyorum ben bununla. biraz sert olduğu için haldur huldur dağıtıyor ürünleri¸ tozutturuyor. üstelik yüzümde de düz sert bir çizgi şeklinde kalıyor¸ dağıtılmıyor. dur bakalım ilerde bir daha süreceğim. bence o zaman kesin olur. ben yavaş anlıyorum çünkü. kesin onuda beceremiyorumdur. bir kaç ay sonra ay müküş allık sürülüyor dersem şaşırmayın

gizem: başlarda hiç sevmediğim kullanamadığım ama son zamanlarda allık sürümünü aşırı beğendiğim fırça. renk vermeyen allıklarınıza allah ne verdiyse dalıp çok doğal bir sonuca ulaşırken¸ pigmentli allıklar da çok hassas olmak lazım.allık için çok güzel bir fırça. kapatıcı konusunda da başarılı fakat fondöten konusunda sevmedim 🙁

füreyya: bendekinin zamanla kılları dökülmeye azalmaya başladı. Uzunca bir süredir rafa kaldırdım.

parla: kendisini almamla beraber mac 187’nin bana aylardır fondöten uygulamada işkence çektirdiğini anlamamın bir olduğu fırça. henüz allık/bronzer gibi ürünleri uygulamadım kendisiyle fakat 3 farklı fondötenle denedim ve sonuç gerçekten harika.

güher: Ben hem fondötende hem de bb kremde kullanıyorum. Çok da memnunum. Cosmetica’nın online satışında baya indirimli gibi. Alan pişman olmaz. Ayrıca fırça izi yok. Dökülme yok 🙂

rana: Muhteşem bir fırça. Kesinlikle fırça izi yapmıyor. Genelde tüm markalar fırça izi bırakıyor. Sorunlu ve fondöten kusan cildime ilaç gibi geldi. Mutlaka yedeklemeliyim.

çise: özellikle krem yapıdaki ten ürünlerini uygumalada kullanılması amaçlanmış fırça. ben fondöten¸ bb krem¸ renkli nemlendirici vs. sürerken denedim ve sonuç¸ kendisini sevemedim. tok yapısından olsa gerek yüzümü çok çekiştirdiğini fark ettim. ki cildimi travmatize etmek en son isteyeceğim şey. bence iki yandan bastırılmış gibi duran formundan dolayı krem bronzer kullananlar sevecektir¸ elmacık kemiklerinin altına cuk diye oturuyor. ben arada krem allık uygularken kullanıyorum¸ o da işte¸ maksat kullanmak…

afitap: maxindudaklarina katılmadan edemedim. İlk etapta bayılmıştım kıllarına¸ dizaynına¸ o hafif açısına. Oysa şimdi birkaç uygun ürün dışında çok da bir expertliği olmadığını fark ettim. Yine de uygun fiyatlı fondöten fırçası denince aklıma ilk gelecek seçenektir kendisi. Bir geçmişimiz var en nihayetinde

ceren: bu fırçaya aşıktım hatta daha az kapatıcılık istediğimde buffing brush ile daha yüksek kapatıcılık istediğimde bu fırçayla fondöten uygulardım yüzüme sürekli. ama bir indirimde sigma f80 aldım ve kesinlikle bu fırçadan daha iyi bir bitiriş sağlıyor. bir de zoeva’nın fırçalarını denemek istiyorum ama türkiye’ye gönderim ücreti 18 €. o kargo parasıyla bir fırça daha alınır :/ artık alamancı akrabalardan isterim meşhur “duglas” larında satılıyor malum.

handesu: yüzüme renkli nemlendirici dışında bişey sürmediğim için ben çok memnunum.değişik bir şekli olduğu için uygulama kolaylığı sağlıyor.fakat fondöten için yetersiz bir performansı var.ben yerine bir şey alacak olsam bobbi brown full coverage face brush alırım hatta kendimi zor tutuyorum bu ara.

tutku: ilk tanıştığımda aşık oldum¸ vazgeçilmezim oldu¸ şimdi bakıyorum da fırça izi bırakıyor bayağı bayağı. demek ki gerçekten aşkın gözü körmüş¸ görmemişim zamanında

ilksen: Bb kremimi sürmek için almıştım ancak makyaj süngerlerini keşfedince pabucu dama atılmıştı¸ şimdi krem allık sürmek için kullanıyorum ancak vazgeçilmez bir fırça değil benim için¸ göz altı kapatıcısı uygulamayı da denemiştim ancak büyük gelmişti o bölge için.

anar: İlk makyaj fırçamdır. Bir çok girdiyi şaşırarak okudum¸ fondöteni çok güzel dağıtıyor bana göre. l’oreal true match fondöten ile çok güzel uyum sağlıyorlar mesela. Toz allık sürmek için bence biraz fazla sık kıllı. Ancak krem ürünleri de güzel dağıtacağını düşünüyorum¸ denemedim.

figen: Ben nedense bir türlü kullanamıyorum bu fırçası.Fondotenimi dağıttıktan sonra mutlaka bi elimle müdahale etmem gerekiyor.Çizgi çizgi kalıyor böyle hafiften acaba nerede yanlış yapıyorum?Tek anlaşabildiğimiz konu allık sürmek.

eyşan: Fondoten uygulamak için kullanıyordum ama yüzeyi küçük olduğu için çok uğraştırıyor. En çok krem allık uygulamak için ya da kontür yapmak için kullanır oldum. Rt markasından aldığım ilk fırçaydı. Sonrasında buffing brush ile aldattım kendisini. Pişman değilim Sözlük. Buffing brush daha kolay yıkanıyor.

asuela: 2-3 aya kadar çok severek fondöten uygulamam da kullanıyordum. Gayet doğal bir bitiş sağlıyordu ama son zamanlarda nedendir anlamadım fondötenimi sürerken iz bırakmaya başladı. Şuan kontür amaçlı kullanmaya başladım. Zaten çok amaçlı bir fırça olduğunu düşünüyorum.

filiz: Cok amacli fircadir kendisi. Ilk aldigimda sadece fondoten için kullandim. Sonra bir baktım likit allık uyguluyorum. Tatildeyken kapaticimi bile bununla yaydim. En son killanim alanim ise konturleme. Super bir uygulama sagliyor. Gercekten de yuz icin uzman bir firca.

sıla: Ben bb krem sürmek için almıştım bu fırçayı¸doğal bir bitiş sağladı evet ama bana ürün yedi gibi geldi.Bb krem kullanmayi bırakınca fırça da çekmeceye gitti.Blush brush ı da allik sürmek için kullanıyordum gayet memnundum fakat bronzerda istediğim etkiyi bırakmıyordu.Ben de expert face brush ı denedim.Sonuç mükemmel.Daha önce demişler ama ben test edip denedikten sonra tekrar söylüyorum bronzer uygularken de deneyebilirsiniz.

tanyeli: utanmasam far bile süreceğim bunla o derece seviyorum. fondöten¸ bb krem ve krem allık için kullanıyorum. bu fırça sanki elle sürülmüşçesine doğal bi görüntü sağlıyor. biraz çizgilenme yapıyor ama ters yönde üstünden geçince çizgi falan kalmıyor. ürün yediğini de görmedim hatta eklips süngerin yanında buna ürün yiyor dersem çarpılırım galiba. watsons kartta birikmiş puanlarımla¸ krem allıklarım için bi tane daha alacağım. çok kullanışlı¸ makyaja yeni başlamış herkese tavsiye ediyorum. bi deneyin siz de seveceksiniz2 gün sonra gelen edit: bu yazdıklarım yazın aldığım fırça için geçerli. yeni fırçayı önceki kadar beğenmedim. iyi ki eski olan sapasağlam duruyor. deneyin demiştim ama denemeseniz de olur.

dilruba: sık kıllı ve benim için fazla sert bir fırça. buffing fırçayı aldıktan sonra neredeyse hiç kullanmadım

nazan: benim 2014 yılı favorim¸ geç keşfetmişim¸ müthiş bir ürün. ben the mac 217 blending brush a bile kusur bulan bir insanım¸ muhteşem fondöten uygulamasıyla gönlümü fethetti bu fırça. en kısa zamanda yedekleyesim var.

senay: sıkı kılları sayesinde¸ daireler şeklinde uyguladığınızda¸ iz bırakmayan bir fırçadır. kolayca homojen bir uygulama sağlanabilir.o kadar yıkadım¸ şu ana kadar hiç kıl da dökmedi.

kamuran: Çok çok çok kullanışlı bir fırça. alacaksınız vereceğiniz her kuruşa değecek bence. ben bb krem ve likit fondotenlerimi sürerken kullanıyorum ama allık için kullananlar da çok.

müge: 5-6 ay önce aldığım ve bb kremimi uygulamakta severek kullandığım fırçaydı ta ki bir ay öncesine kadar.Normalde fırçamı deterjan ile temizliyordum ve hiç bir dökülme yaşamadım.Geçen ay değişiklik olsun diye bebek şampuanıyla yıkayayım dedim şuan fırçanın tüm kılları elime geliyor.Ciğerim yanıyor arkadaşlar…

merih: Keşke çok daha önceden alsaydım dediğim¸ bırakın fondöteni güneş kremini bile uyguladığım¸ sıfır iz ve pürüzsüz uygulama olanağı ile ten makyajı rutinimin olmazsa olmazı olan fırçadır. Real Techniques’ten tek bir fırça alınması gerekiyor ise kesinlikle alınması gereken budur.

leyla: satın aldığım ilk real techniques fırçası. çizgilenme yapmasından dolayı¸ fondöten uygulamasından sonra elimle pıt pıt yaparak çizgili görüntüyü gidermeye çalışıyorum. sık yıkanmadığı takdirde çok kirlendiğini düşündüğüm fırça

açelya: ince yapılı olmayan cilt ürünlerinin uygulaması için elimin ilk gittiği fırçadır. ve gerçekten mükemmel sonuç alıyorum.ancak şunu belirtmem gerek ki 4 ya da 5 adet expert face fırcaya sahibim. ciltte tampon hareketlerle uygulama yapmaya özen gösteriyorum ve aynı fırçayı iki kereden fazla kullanmıyorum. aynı fırçayı yıkamadan iki farklı cilt ürününde kullanmıyorum. yıkamak için de dalin bebe şampuanı kullanıyorum¸ yatay olarak kurutuyorum.bu şekilde bir kullanım alışkanlığı ile chanel mat lumiere¸ shisedio perfect refining¸ ysl touche eclat¸ nars tinted mositurizer ürünlerinde son derece natürel ve güzel sonuç alıyorum.edit: toz ten ürünleri ile¸ allık ya da pudra uygulamayı hiç denemediğimi de belirteyim.

vuslat: bu fırçaya resmen aşığım her işe yarıyor kontür yapıyorum fondoten sürüyorum allık sürüyorum.fondoten uygulamada elle uygulandığından daha yoğun bi kapatıcılık sağlıyor türkiyeye ilk geldiği zamanlarda almıştım o zamandan beri her şekilde kullandım hiçbir çizgilenme problemi yaşamadım yuarlak hareketlerle uyguluyorum

elçin: gaza gelip iki tane birden almıştım kozmeladan. sıvı ürünleri uygulamada yetersiz. hatta badana yaparmışçasına sürte sürte yüze sürülürse fırça izi yaptığı doğrudur. dabing denilen o pıt pıtlama olmadan doğallığı yakalamak mümkün değil. ayrıca kılları sık ve kısa olduğundan uzun süre yıkanmaz ise fondötenin oksitlenmesi ile birlikte kıllar birbirine yapışıyor. patakrem denilen ürünlerle daha sağlıklı sonuç alınabilir. duo fiber fırçaların canını yiyeyim.

anita: stippling brushtan sonra pabucu dama atilmistir bb krem kullanmamin etkisi var tabi.eskisi kadar fondoten kullanmiyorum cunku. ama ilk rt fircamdi kendisi.

sevtap: bb krem ve fondöten için real techniques buffing brushın gösterdiği performansı vermiyor ama kontür ve allık uygularken kullanması oldukça pratik olan fırçadır. aydınlatıcı için bile kullanılabileceğini düşünüyorum.

suzan: yüzde fırça izi bırakmadığını duyduğum için aldığım fırçadır. Çok yanılmışım.

yıldız: olumsuz girdileri görünce üzüldüğüm canım fırçam. her gün bb krem kullanan insan olmasam da kullanacaksam mesela bi stippling brush yerine elim direkt buna gidiyor. kesinlikle yumuşacık ve çok güzel dağıtıyor bb kremi yüzüme. temizlerken de uğraştırmıyor. aylardır bende ama tek bir kılı bile dökülmedi hala sapasağlam. eğer kaybolursa falan anında gidip yenisini alırım o kadar seviyorum.

fulya: kesinlikle fondöten sürmek için yaratılmış fırçadır. fakat tavsiyem ürünü fırçaya değil¸önce yüzünüze nokta şeklinde sürmeniz.daha iyi dağıtıyor ve kesinlikle iz bırakmıyor.

gülsen: bende hiçte çizgi çizgi durmayan fırçadır. gayet doğal bir bitirişi var. ürün yemesine gelince her yüz fırçası kadar yiyor bence. bu fiyatla daha iyi olanına ben denk gelmedim.büyüklüğü benim yüzüm için yeterli. küçük değil sonuçta fondöteni burun kenarlarımız gibi bölgelere de uyguluyoruz. yumuşaklığı da güzel bence. hassas ciltliyim ve sert fircalar yüzümü çabucak tahriş eder. ama yine de cok sert geliyosa yıkadıktan sonra saç kreminizle yumuşatabilirsiniz. baya faydası olacaktır bence.

güldeste: fondöten uygulamalarında bazen çizgi çizgi izler bırakan¸ ürünün yarısını kendine saklayan fırça. uzun bir süre çok severek kullandım ama ürünü yutması artık dayanılmaz hale geldi. sırf buffing brush için core collection u alacağım galiba. umarım o çok daha iyidir.

fahriye: Göz altıma kapatıcı uyguladıgim fırça. Ohh dedim nasıl güzel oldu. Neydi o öyle diğer fırçalar acıtıyor filan. Göz altlarım mutlu

diclehan: Migroslara ilk geldiğinde hunharca koşup atlayıp almıştım 6ay olmadan mefta oldu. Kılları döküldü şekilsiz bi hal aldı. Suan rt süngerini kullanıyorum ve sanırım ben sünger insanıyım çünkü ürünü daha doğal yayıyor yani ıslak kullanıldığından ürün yüzünüzde katmak katman olmuyor. bir de ayıptır söylemesi karmadan kuruya dönük bir cildim var fırçayla uyguladığımda mimik çizgilerimde fondöten birikmesi oluyordu sünger ile uygulamada bu olay minimuma iniyor. Fakat fırçanın hakkını yiyemeyeceğim bir konu varki hangi fondöten olursa olsun bu bb krem de olabilir kapatıcılığını arttırıyor.

sevim: En en en favori fırçalarım. -larım diyorum çünkü elimde 2 adet expert face brush mevcut. Her gün kullandığımdan yıkama derdine böyle es vermeyi tercih ettim iyi de oldu 🙂 Çok işlevsel bir fırça. İster allık için kullan ister bronzer ister bb krem ve fondotenler. Bebeğim bu fırça benim!

pakize: bir gün kullanıyorum sonuç mükemmel oluyor¸ başka gün kullanıyorum çizgi çizgi oluyor fondöten yüzümde. fırça aynı fırça¸ hep temizken kullanıyorum¸ uygulamam aynı¸ e fondöten de aynı ama sonuç hep farklı. ben çözemedim bu fırçayı. canı istedi mi şahane canı istemedi mi berbat

ikbal: fondöten¸ bronzer¸ aydınlatıcı ve kapatıcı çok başarılı bir şekilde uygulanabiliyor bu fırçayla. özellikle göz altı kapatıcısı hafif süpürme hareketiyle uygulandığında çok doğal bir bitiş sağlıyor.

mihriban: Fondöten¸ allık¸ aydınlatıcı dahi sürebileceğimiz fırça¸ pofuduk bir yapısı yok basık ve küçük biraz. . Ben alalı baya oldu o zaman türkiye’de satılmıyordu¸ ilk başlarda hiç kıl dökmedi ama son zamanlarda kılları hep yüzümde kalıyor¸ kullanılamaz hale gelene kadar kullanacağım¸ tekrar alacağımı sanmıyorum.ürünü biraz fazla harcamaya sebep oluyor¸ kapatıcılığı az olan ürünleri dahi biraz daha kapatıcı olmasını sağlıyor. Bende çizgilenme yaptı.indirimli fiyatını hakediyor ama mükemmel¸ olmazsa olmaz değil bence.

ipek: Sorun bende galiba dedirten fırça. cicişler fondoten sürerken kullanıp memnun kalmış ama ben de çizgi çizgi bir görünüm oluştu. Bari kontür fırçası olarak kullanıyım dedim bir süre kullandım ama makyaj çantamda 1 gün durunca fırçası eğrildi¸ şu an tüyler sağa bakıyor. Sanırım yeterince expert değilim.

gülbahar: Şu zamana kadar ben neden bb leri fondötenleri elimle uyguluyormuşum dedirten canım fırçamdır. Az ürünle en doğal bitişi sağlıyor¸ çizgi çizgi yapmıyor¸ dalinle kolayca temizleniyor. E daha ne istenebilirki bir fırçadan?

gözde: Fondöteni en doğal yüze sabitleyen fırçamdır. Pıt pıt hareketlerle yüze yedirilir. Şuan kullandığım (bourjois 123 perfect) ince yapılı fondötenle birlikte sivilceli yüzümde güzel bir sonuç vermektedir. Bu fondöteni bulamadığımda başka markalarda nasıl sonuç verir merak ediyorum açıkçası.

sedef: Pahalı fondötenlerimi sürmeye sinir olduğum firça. Yüzümden cok firçada ürün kalıyo. Ama başarılı mı başarılı.

vicdan: Bi sevemedim bu fırçayı. Şekil olarak tamam güzel ama çok sert geliyor bana. Fondoten üzerine¸ bununla başka bir krem ürün uygulamaya kalkınca¸ cildimdeki fondoteni resmen siliyor.

ekin: Tanım: Fondöten fırçası. Ama kesinlikle bir sigma f80 etmez. f80’nin kılları daha tok ve fondöteni daha rahat yedirebiliyorum¸ ayrıca yıllarca kullanmama rağmen hala sapasağlam. expert face ise tüm yüze fondöten uygulamak için uygun değil¸ yapısından dolayı f80 fırçaya göre küçük kalıyor. daha çok bölgesel çalışma için uygun.

sevda: Acayip ürün yutan fırçadirTamam doğal bitiş sağlıyor ama zaten surduğun ürünü emdiği için geride kalanla doğal bir hal aliyorsun ki resmen israf. He evet bu şekilde her ürünün dibini görürsün bitirme garantisi veriyor.

nida: Son gratis indiriminden aldığım fırça. Bir tek ben mi kıllarının hiç de yumuşak olmadığını düşünüyorum (örneğin sigma f80 ile kıyaslanınca)? yoksa indirim nasılsa diye çakma ürün mü geçirdiler bize

selen: 2 3 gratiste arayip bulamadigim firca. Dun sevgilime soyledim¸ cocukcagiz magaza magaza gezip almis ^^ gratis kart da almis kendine ajslsjs. Killari guzel yumusacik¸ bugun denicem bakalim.

belemir: kullandığım en iyi fondöten fırçası. fırça izi bırakmıyor doğal bir bitirişi var¸ yumuşacık¸ kılları sık olduğu için fondöten emmiyor ve olduğu gibi yüzünüze yediriyor.

ünsel: sanırım memnun değilim¸ fırça yumuşaklığına çok önem vermeme rağmen bu fırça ilk aldığım haldeki yumuşaklığını korumadı :/ ürünü bence yemiyor ama çizgi çizgi iz bırakmasını ne yapacağız? fırça sonrası parmaklarımla rötuş yapıyorum :/ sanırım bir de dalin bebe şampuanıyle yıkamayı deneyip tekrar gözlemleyeceğim.

olcay: Fondoteni iyi güzel uyguluyor da kim buna çizgi çizgi yapmıyor dediyse bu safi yalandır. Bu birincisi.İkinci olarak 2 kere yıkadım ve artık o eski halinden eser yok şimdi. İnanılmaz kıl döküyor¸ ortadan pıtır pıtır çıkmaya başladıSon olarak da hiçbir fırça beauty blender kadar pürüzsüz bir bitiş sağlamıyor¸ sigma¸ mac¸ rt ne olursa olsun fakat sünger de çok fazla ürün yiyor napıcağımı saşırdım aa dostlar

dolunay: bir türlü anlayamadığım sebepten ötürü kılları dökülüyor ne zamandır özenle yıkıyorum halbuki ama başka yöntemle yıkamak lazım sanırım. fırça için genelleme yapmayacağım kılları dökülüyor diye çünkü hepsi el kesimi her fırça aynı değil sonuçta

derin: Fondöteni cildime eşit şekilde dağıtan fırça. Hatta bazen göz altı kapatıcımı da tampon hareketlerle dağıtıyorum. Krem allık uygulamada da oldukça başarılı fakat fondöten için kullanmaktan allığa sıra gelmiyor. Güzel bi indirime denk gelirsem 2.sini almayı planlıyorum.

selvi: dün %20 indirimde gördüğüm fırça¸ ya gratis ya watsons’dı¸ sanıyorum watsons.

henna: bu fırçayı en iyi verimli şekilde kullanmak için max 2 kullanımda yıkamak lazım. ama sabahın köründe fondöten uygulamak için zahmetli çünkü küçük bir yüzeye sahip¸ e benim yüzümünde maşallahı var. buffing fırçayı daha kullanışlı buluyorum¸ expert biraz daha keyif işi sanki

günseli: övdükleri kadar var ama her kullanımdan sonra yıkamanız şartı ile¸ ki bunu yapmak üşengeç bir insan olan benim için imkansız. yoksa ikinci kez kullandığınızda aşırı iz yapıyor.

seden: bence fondöten için hiç mükemmel bir fırça değil bir kere küçük ve fırça izi bırakıyor. bırakmasın diye uğraşacaksam niye kullanayım o zaman? ben kendisini krem allık kademesinde göreve getirdim.

ışık: bu fırçayı ilk aldığım zaman yüzümde fırça izi bıraktığını farketmiştim ve hiç sevmemiştim. sonrasında bu kadar seviliyorsa bu fırça ben bir şeyi yanlış yapıyorum diye düşündüm ve öncesinde tampon hareketlerle fondöteni yüzüme yedirip dairesel hareketlerle sürmeye başladım fondötenimi. kendi yanlışım yüzünden fırçayı kötülemişim pişmanım. acelem varsa bu fırçayı hala tercih etmiyorum orası ayrı.

yaprak: öğle yemeği arası watsonsta gördüm. benim ihtiyacım yok fırçaya deyip burnumu kıvırıp gttim. sonra buradaki yorumları okudum¸ akşam çıkışta bi koşu gittim aldım¸ otobüsü kaçırdım.le blush creme de chanel allığımı parmaklarımla sürüyordum. elimdeki fırçalardan da pek yakıştırdığım olmamıştı. hakikaten güzel uygulama sağlıyor. iyi ki almışım.

demet: güzel bir fırça çok amaçlı ve foksiyonel tek bir fırçam olsun her işimi görsün diyenlere 🙂

sertap: Temizken fondöteni mükemmel dağıtan fırça. İkinci gün yıkamadan kullanırsanız idare eder ama üçüncü güne kurtarmıyor :d benim gibi tembellere duyrulur ! 🙂

enise: Kullanmayı bir türlü beceremediğim fırça. Fondöten yüzümde çizgi çizgi kalıyor.

belma: stippling brush kadar iyi olmadığını düşündüğüm fırça. aldım ama bir defa kullandım sadece. sanırım pıt pıt hareketlerle sürmeyi daha çok seviyorum fondöteni.

fazilet: likit fondoten dağıtmada gerçekten çok iyi. yassı olduğu için kontür de yapılıyo. krem allık da dağıtır. her eve lazım.

çiçek: bence gerçekten güzel uygulama yapılabiliyor bu fırça ile gerek fondoten gerek bb krem olsun.

gülnaz: 2 aydır bu fırçayı kullanıyorum¸sanırım artık yorum yazabilirim.Sık ve yumuşak kıllara sahip olması ismi gibi yüz konusunda expert olması ve fondöteni yüzde kusursuzca dağıtmasını gerçekten beğeniyorum sözlük.Sıvı fondötenleri bu fırçayla kullanıyorum ve henüz daha iyisini görmedim.

ruhsar: krem allık dışında bir işe yaradığını düşünmüyorum

reyhan: Önceden hep ıslak sünger kullanıyordum.Alalı bir hafta oldu bunu.İlk seferinde pek beğenmemiştim ama daha ikinci kullanımda elim alıştı.Gerçekten fondöteni bb kremi çok iyi yayıp doğal bir bitiş sağlıyor.Yalnız benim yanağımda iki tane hafif açılmış küçük gözenek var ve içine fondöten dolup iki tane nokta gibi gözüküyor.Ayrıca makyaj bazıda kullanıyorum ama neden böyle oluyor ki.Baktım nette ama bu problemi yaşayan bir benim galiba.ekleme:Problem nemlendiricimden kaynaklanıyormuş.Problem ortadan kalkınca tekrar denedim neden bu kadar popüler olduğunu da anladım.Çok rahat yüzüme fondöteni dağıtabiliyorum ve çok doğal duruyor.İndirim falan olursa yedek bir tane daha alıcam.

müesser: Fondoten¸ bb krem¸ cc krem¸ krem allik gibi urunlerde severek kullandigim firca. En ufak kil dokulmesi ya da herhangi bir sorunla karsilasmadim henuz.

ayşıl: Fondöten (ve hatta bb cream) uygulamalarında en severek kullandığım ürün.

serap: ilk göz ağrımdır kendileri.(bkz: pixiwoo ) sam&nick kardeşlerin üreticisi olduğunu ve herkes tarafından beğenilip¸ youtube’da sayısız beğenilme videosunun bulunduğunu gördüğümde merak ettiğim¸ migros’ta satışa sunulduğunu öğrenince de koşa koşa gidip aldıktan sonra eve gelip yüzüme ilk fondötenimi uygulayışımla birlikte cupidin tatlı okunu yediğimi hissedip aynı hafta içerisinde gidip bütün koleksiyonu satın aldırtmıştır bana.

turna: En sevdiğim fırçalarımdandır. Özellikle toz ürünlerde kullanmaya bayılıyorum. Pudranın kapatıcı olmasını istediğim zamanlarda¸ bronzerı allık gibi süreceksem yani yoğun kullanım istiyorsam tek geçerim. Ancak hafif uygulamalarda pek önermeyeceğim real techniques yüz fırçası.

lamia: ben bu fırçaya bayıldım. fondöteni şimdiye kadar hep elle uyguladım ve yüzümde yapay durmasından şikayetçiydim. bugün fırçayı ilk kez kullandım ve arada büyük bir fark olduğu kanaatine vardım. pürüzsüz bir uygulama sağladı ve kapatıcılıkta artış gözlemledim. aynı zamanda yapay görünümden de kurtardı beni. fazla ürün yemiyor.

hüner: olmazsa olmazım¸ en büyük yardımcım. abartıyor diyeceksiniz ama gerçekten değil. fondöteni elle veya süngerle sürdüğümde kalıp gibi duruyor¸ maske gibi oluyor. bunu kullandığımda da sanki yokmuş gibi. keramet fondötende değil fırçada yani

açılay: Yahu bir fırça bu kadar mı işlevsel olur. Yani bir fırçam olsun bununla hem kapatıcı hem fondöten hem pudra hem de allık ve bronzer süreyim derseniz işte o fırça bu fırça cicişler. Aldığımdan beri gözbebeğim oldu. Her hafta sonu yıkıyorum bana mısın demedi. Bundan memnun kalınca pudra fırçasını da aldım ondan da çok memnun kaldım. Fırça izi de yapmıyor ve ürünler suratta cakey bi görüntü oluşturmuyor. Kısacası alın aldırın…

uygu: iz yapmayan¸ yüzü tahriş etmeyen¸ aşırı ürün yemeyen¸ ele oturuş açısından ergonomik bulduğum fırça. 30 liraya aldım¸ şimdiye kadar hep niyetlenip geri bırakıyordum keşke alsaymışım bugüne kadar. elimdeki başka bir fırça aşırı kıl dökmeye başlayınca deneyeyim dedim.

ilkben: Ne yapsam cakey duran (el¸ sunger vb) nars velvet matte skin tint’in kankasini buldum sonunda. Cok dogal bir bitis¸ harika.

berran: (bkz: real techniques setting brush) dan son 2. rt fırçam olur kendisi. alalı 1 hafta oluyor. resmen bayıldım. sabah ofiste makyajını yapan biriyim ben ve her sabah makyaj süngerini ıslatmak fazla suyunu almak vs. işkence gibi gelmeye başlamıştı bana. ben de bb kremimi uygulayacağım fırça arayışına girdim. buradaki yorumlara güvenerek aldım iyi ki de almışım. bb krem uygulamasını max. 2 dakikaya düşürüyor¸ eşit dağıtıyor¸ fırça izi asla bırakmıyor ve bence sürdüğünüz ürünün kapatıcılık etkisini artırıyor. süngerden bu fırçaya geçtiğimden beri daha az ürün tükettiğimi farkettim. iyi ki almışım. gözüm kapalı öneriyorum.

amara: Kurtarıcı fırçam <3 fondöten uyguluyorum¸ kapatıcı uyguluyorum¸ krem allık performansı şahane. Az vaktim varsa elim hep buna gidiyor¸ çok hızlı ve güzel sonuç alıyorum. 

gülpembe: İlk rt fırçam. Likit ve krem ürün uygulama konusunda harika hatta pigmenti az olan toz ürünleri de ayarında uyguluyor. Ben avuç içime bir damla loreal extraordinary yüz yağı döküp fırçayi avuç içimde dolastiriyorum sonra da fondoteni uyguluyorum bu şekilde daha konforlu bir uygulama sağlıyor. Alın bölgemde fırça izi yapıyor. Bu sorunu da nemli bir süngerle üzerinden pit pit hareketi yaparak aşıyorum. Bana göre RT’nin en iyi fırçası

ela: Benim Deborah comfort matte¸ Mac studio fix fluid gibi kapatıcı¸ yoğun ve mat fondötenlerimi bu kadar mükemmel uygulayan başka bir şey yok.

vesile: hangi fondöteni hangi bb kremi kullansam yüzümde fırça izleri bıraktı. her ne kadar bu fırçayı adına yaraşır bir şekilde kullanmayı istemiş olsam da bendeki misyonu göz altlarıma efendime söyleyeyim t bölgeme sürdüğüm transparan pudranın fazlalıklarını yüzümden itelemekten öteye gidememiştir. hakkını vermek için bazen de kontürümü dağıtmak için kullanıyorum ¸)))))

feyza: Kılları oldukça sık ve yoğun oldugundan¸ fondoten uygularken hafif zorlandigim¸ yüzümün üzerinde rahatlikla gezdiremedigim fırça. Buffing buna göre daha yumuş yumuş¸ ürünü daha kolay yayıyor. Yani bir rt buffing brush değil.

ünseli: Aldığımdan beri ilk defa deneme fırsatım oldu bugün. Sonuç ise: bebeğim oldun daha ilk günden. İster allık ister fondöten¸ ister ister kontur¸ krem her üründe muazzam işe yarıyor. Seviyoruz merkez.

döndü: Migrostan %50 indirimle sahip oldum ve yedekleyebilirim. Rt’ler arasında en sevdiğim. Bu kadar güzel fondoten sürebildiğim başka fırça yok. Muhtemelen yedekleyeceğim. Kozmela sitesinde şuan rt fırçalar %50 indirimde. Dün dayanamayıp setting brush’ı da sipariş ettim.

cannur: Canım bitanem kontür fırçam benim Herkes farklı bir amaç için kullanmış. Ben de kontür uygulaması için kullanıyorum. Yüzüm fazlasıyla yuvarlak olduğundan kontür makyajımın vazgeçilmez adımlarından biri. Elimde kontür için aldığım zibilyon tane fırça olmasına rağmen ben en çok expert face den aldığım sonuçtan memnunum. Zaten fondöteni falan süngerle sürebiliyorum. Sıvı ürünleri fırçayla sürmek hiç bana göre değil. Zorda kaldığımdan allık için kullandığımda oluyor fakat benim gözümde yeri belli.

amelya: sahip olduğum ilk makyaj fırçasıydı. tabi o zaman makyaj fırçalarına rağbet çok fazlaydı ve türkiye’ye real techniques markası daha gelmemişti. likit ve krem ürünleri mükemmel uyguluyor. kılları sık olduğu için fırça izi de kalmıyor yüzde. ben son zamanlarda makyaj süngeri kullanıyordum ancak bir kac gündür bu fırçaya geri döndüm. son zamanlarda wayne goss ‘dan öğrendiğim ipucu sayesinde fondötenden sonra gözeneklerimin açık olduğu bölgelere transparan pudrayı bastırarak (pıt pıt hareketle) bu fırçayla uyguluyorum ve gözenek görünümü baya azalıyor.

kadriye: Çok fazla kaliteli fırçam bulunmamakla birlikte “bir fırça seç” deseler seçeceğim fırça kesinlikle bu olurdu. Açıkçası likit ürünlerle çok fazla kullanmıyorum fakat ince yapılı fondöten ve bb kremleri güzel dağıtıyor. Toz ürünlerde ise resmen benim bebeğim çünkü hem pudrayı eşit bir şekilde dağıtıyor hem de allığı direkt uyguladığım yerde bırakmıyor ve pigmentasyonu yüksek ürünlerde ölçülü uygulamamı¸ düşük ürünlerde de ürünü göstermeyi sağlıyor. Ayrıca haftada 1-2 kez yıkamama rağmen 1 senedir hiç dökülme yapmadı. Kısacası ben çok seviyorum 🙂

eser: Çok peşine düştüm bu fırçanın indirimsiz halini almak istemedim fazla geldi. İndirimde de yüzünü gören cennetlik tabi. Öylesine gezeyim diye girdiğim Gratiste %25 indirim varken denk geldim aldım hemen. Bahsedildiği gibi likit ürünler allıklar bb kremlerle çok güzel uyum sağlıyor. Ama tüm güzellikleri yıkadığımda 12 13 kılının akıp gitmesine şahit olana kadardı. Yani anlamadım kıl dökme sorunu ile karşılaşacağım aklımın ucundan geçmedi. Eski yeni versiyon durumu söz konusuymuş önceki ciciş girdilerine bakılırsa bendeki de yeni versiyonudur muhtemelen belki de ondan bu sorunu yaşadım bilemiyorum. Bir daha da kullanmaya cesaret edemedim bekliyor bir köşede…

deniz: Yeni hali¸ eski expert face brushla eski buffing brush arasinda kalmis firca. Yumusamis ve tuyleri seyreklesmis. Kullanim alanina gore kisiden kisiye bu degisim farkli degerlendirilebilir ama o eski tok hali kalmamis.

kamelya: yıllardır kullandığım defalarca da yıkadığım sürekli kullandığım çok işlevli fırçadır. bb krem sürmede başarılı olduğunu düşünüyorum.

bağdagül: ilk versiyonu “harika”¸ şu anda piyasada olan revize edilmiş versiyonu “iyi” olan fırçadır. favorim o ilk versiyonu¸ fondöteni çok başarılı uyguluyor. niye çok sevilen¸ iyi olan bir şeyi değiştirirler ki?

mukaddes: mac face & body foundation ile harika bir ikili olan müthiş bir likit fondoten fırçası. Iz bırakmayan kıl yapısı¸ ayrıntı çalışmaya da elverişli son derece fonksiyonel ve kontrol edilebilir sap şekli tüm likit ürünlerle iyi anlaşması için de yeterlidir ayrıca.

rezzan: Yaklaşık iki yıl önce kozmela.com’dan almıştım.ürünleri uygulaması çok başarılı bence.Fondöten¸allık¸bronzer hatta kapatıcı bile uyguluyorum ben bu fırçayla.Ama son yıkamamdan sonra kılları dökülmeye başlayıp içime evlat acısı gibi oturmuştur.Çok da dikkatli yıkarım aslında:(

ülkü: Biraz önce temizlerken bu fırçayı ne kadar çok sevdiğimi bir kez daha hatırladım. yüzüme kapatıcı¸ allık¸ fondöten ne sürsem bununla sürüyorum sonucundan da oldukça memnunum.ayrıca ilk fırçam olmasıyla da kalbimde bambaşka bir yere sahip……

andaç: Göz altı kapatıcımı uygulamak için kullandığım fırça. Günlük makyajımda kapatıcılıktan ziyade renk eşitlenmesi istediğim için makyaj süngeri kullanıyorum. Ama daha iyi kapatıcılık istediğim zaman yine bu fırçayı kullanmaktayım. Bazen bronzer uygulamak için kullanıyorum. Taş gibi fırça.

adel: Benden çok çeken fırçadır. Uzun Seyehatlerde bavulun içinde sıkış tepiş olmak olsun¸ kaynar sularda bekletip dik kurumaya bırakmak olsun.. Bana mısın demedi. Hala taş gibi¸ tek bir kılı dökülmüş değil. Amma velakin çok sert. Yani bana göre. Benim hassas cildimi tahriş ediyor. Bende artık fondöten için kullanmak yerine aydınlatıcı için ve ya krem allık uygularken küçük alanlarda kullanıyorum.

kamile: ten ürünlerini olabildiğince örtücü uygulayan ve fırça izi bırakmayan veya çok az bırakan¸ çok az ürün emen kaliteli fırça. zaten real techniques kıl falan da dökmüyor.

deste: Allık uygulamak için kullanıyorum ben kendisini ve oldukça başarılı sonuç alıyorum özellikle paletlerdeki küçük alandaki allıkları (bknz the balm your hand hot mama allık) kullanmada kolaylık sağlıyor.

tülin: Real techniques’in en başarılı fırçalarından biri.Fondöten ve bazen krem allık kullanmak istersem bu fırçayı kullanıyorum.Çokkkkkkk memnunum.O kadar yıkadım hunharca kullandığım oldu 2. yıla yaklaştık hiç kıl dökmedi.Bazı fırçalar fondöteni yüze uygularken iz bırakıyor.Bu fırça da öyle bir durum yok.Temizliyorum kolayca kuruyor.En güzel fondöten fırçalarından biri olmaya aday.Madeleine tavsiye eder….

sanem: Sanırım kullanmayı beceremiyorum ben bu fırçayı. Fondöten sürmekten bahsediyorum bu arada.her seferinde fırça izi kalıyor. Ben de allık ve kontur için kullanıyorum. Onlarda gayet başarılı.

zeliha: Fondöten sürmek için kullandığım cağnım fırçam.Fondöteni homojen biçimde yüzüme uygulayabiliyorum.sık sık temizleseniz bile kılları dökülmüyor.Dört sene önce almıştım halen ilk günki gibi.

diler: Elimdeki tüm fırçalar pis olduğundan çaresizlikle bir krem allığa bandırana kadar zerre hoşlaşmadığım¸fondoteni yüzüme uygulamak yerine adeta içen¸temizlemesi eziyetli¸hiçbir anlamı olmayan¸gereksiz bir zamazingo olarak nitelendiriyordum.Fakat sahiden krem allığı şahane uyguluyor¸yukarıdaki arkadaşlarıma sonuna kadar katılıyorum.Elinizde varsa bir deneyin derim.

dilay: Tanım: işlevsel fırça1 yıl öncesine kadar bb kremimi bu fırça ile uyguluyordum sonra süngerle tanıştım ve fırçayı bıraktım. Şimdi de kontür için kullanıyorum. Kısaca illa bir işe yarıyor 🙂

meryem: Yüz için her türlü gideri olan fırça. Fondoten sür kapatıcını yay kontür yap allık sür ne istersen.. ben en çok krem allık yaymak için kullanıyorum. Çok seviyorummmmm

müjgan: Adı üstünde bir çok şey için kullanılabilen fırçadır. Ben kontür yapmak için almıştım¸ ki çok başarılı bu konuda¸ ama sanki en güzel fondöten sürülüyor gibi.

hülya: Ben sadece fondoten için kullanıyorum ama çevremde allık¸ kapatıcı ve daha bir sürü özelliği için kullananlar var. İnanılmaz doğal bi bitiş sağlıyor. Ürün emmiyor dersem yalan olur ama oldukça minimum düzeyde ürün emiyor. Yıkaması¸ kuruması da çok kolay ve zahmetsiz. Alalı 1 seneyi geçmiştir ama şeklinde de herhangibir bozulma olmadı. Tanım: çok fazla ürün için kullanılabilen real fırçası.

afra: ince yapılı ten ürünlerimi sürmekten en keyif aldığım fırça (idi). üçüncü yılını bile doldurmadan oluk oluk kıl döktüğünden çöpü boyladı.

ülfet: Sam ve nic kardeslerin cikardigi yuz fircasi. Bu firca bazi urunlerde firca izi yaparken bazilarinda yapmiyor. Ama en iyi sonucu dairesel hareketlerle cildime yedirdigimde aliyorum. Ustunde urun tutmadigi icin kapaticiyi yedirdikten sonra chanelin krem alligini kullanabiliyorum. Son indirimde annem bana real tech’in sungerini de almis. Son bitisi bu sungerle yapiyorum ve sam ile nic’e saygilarimi sunuyorum. Gercekten bu urunler birbirlerini tamamliyormus. Expert face’in makyaj cantama girebilmesini de cok seviyorum. Haftada bir dove veya bebe sabunuyla yikiyorum.

melisa: Severek kullandığım fırçam¸ ürünü içine çok almıyor orası kesin¸ ama yine de yıkarken akan ürüne bakıyorum hiç de azımsanmayacak gibi¸ fondöten yerine daha ince yapılı bb ve cc kremleri daha güzel yayıyor¸ bir de ben temizken çok daha güzel verim aldığımı düşünüyorum¸ o yüzden 1 ya da 2 kere kullanıp yıkıyorum.

rahime: Ben de bi gazla aldım fırça ürün yutmuyor diye ama pratik bulmadım. Hala sünger veya elimle uyguluyorum ten ürünümü.

selma: krem kontür ve allık için çok daha başarılı olan sık kıllı fırça ben önce krem ürünü uygulayacağım yere bu fırçayla oturtup daha sonra sünger veya duo fibre fırça ile dağıtıyorum böyle yapınca daha kontrollü bir uygulama oluyor

arya: fondöten sürerken buffing için hiç başarılı bulmadığım fırça. ama krem de olsa toz da olsa allıkları çok güzel uyguluyor bence. başka ne iş için kullanılır bilemedim.

fulden: Ben hala bu fırçayla fondötenleri sürmeyi beceremedim neden acaba? Cidden fırça olarak ne kullanırsam kullanayım yüzümde çizgi çizgi kalıyor. Bunun bir sırrı varmıdır? Yada ben sünger insanı mıyım?

gülşen: Buffingi ne kadar çok sevdiysem bunu da öylesine sevemedim 🙁 daha çok zaman alıyor ürün yaymak ve üzgünüm ki iz kalıyor…Pratik bulamadım biraz uğraşmak istiyor sanki bu fırça direkt laps diye sürmek isterseniz benim gibi ayna karşısında hönk diye kalıyorsunuz yüzünüzde kalan fondoten sürdüm ben izleriyle:(Fırça çok ürün yutmuyor bu iyi bir yön fakat iz bırakmasının da başlıca sebebi bu galiba¸ istediğim doğallığı verememesi.

ümran: tek bir fırçam olsun tüm herşeyi uygulayabileyim diyorsanız o fırça bu fırça. özellikle makyaja yeni başlayanlara tavsiyemdir. fondöten bb krem allık aydınlatıcı kısaca far eyeliner ruj hariç herşeyi uygulayabileceğiniz bir fırça. evet fırça izi bırakıyor ama ürünün yüze biraz oturmasını bekleyip o arada da fırçayla üzerinden geçmeye devam edince yok oluyor. hala edinmeyen varsa hazır migrosta indirim varken koşsun alsın. fiyatı 22 küsür olması lazım

füsun: fondötenimde daha yoğun kapatıcılık istediğim zaman birazcıkta fazla ürünle birlikte istediğim sonucu elde ettiğim fırçadır. ama çok sevdiğimi söyleyemem RT’nin Buffing brushını daha doğal bitişli buluyorum ve daha çok seviyorum hem temiziliği de daha kolay. buffing alın buffing :d

melike: Ben fondöten ve bb krem uygulama amaçlı kullanıyorum. Çok çok memnunum. Kullanılan ürün çok sıvı yapıdaysa iz bırakabilir bir de eğer kirliyse net iz bırakıyor. İki günde bir falan yıkamak lazım yani ama yüze mükemmel yayıyor ürünü. Özellikle yazın hep bunu kullandım. Kışın ıslak süngere dönebilirim.

zübeyde: elimde rt sculpting ve buffing fırçaları olduğu için uzun süre hiç yüzüne bakmadığım fırçaydı. Ta ki bu yazın başında satın alana kadar. Kullanması çok pratik¸ çok tok olduğu için ürün emmiyor¸ yayması kolay. Uçlarının şekli çok hafif kavisli ¸ daha çok küte yakın bu sayede ürünü yedirmek için de uygun. Ovalimsi şekli sayesinde her kenarından faydalanılabiliyor¸ kapatıcıyı da çok güzel yediriyor. Ben genelde fondöten sürerken sigma f80 veya bu fırça ile yüzüme sürüp¸ tampon hareketlerle yedirip beauty blender iyice biraz daha yediriyorum ve fazlasını alıyorum. Bir fırçayla yayıp sonrasında sünger kullanınca daha doğal bir görünüm elde ettiğimi düşünüyorum. Allık ve bronzer için de uygun bir fırça. Buffing brushla karşılaştırmak gerekirse daha sık kıllı olduğu için daha fazla kapatıcılık sağlıyor¸ şeklinin daha ince olması burun gibi daha ince yerlere girilebilmesini sağlıyor ki ben buffing brushı genelde kenarlarından sıkıştırarak burun çevresi için kullanıyordum bu fırça zaten yanlardan sıkıştırılmış şekle sahip¸ dediğim gibi kapatıcı dağıtmak için çok ideal. buffing brush bana biraz daha bb krem¸ toz fondöten veya kapatıcılığı yüksek toz pudralar (loreal true match mesela) için¸ Expert face brush ise likit yapıdaki ürünler için uygun geliyor. Alana kadar neden bu kadar sevildiğine anlam veremiyordum ama aldıktan sonra hakikaten tek fırçayla tüm cilt makyajını çıkartabileceğimi gördüğümden beri bu fırçayla aramızda derin bir gönül bağı oluştu <3

balın: Arkadaşımın ayıla bayıla ettiği tavsiye sonucu edindiğim fırça. Ben de mi problem var yoksa kullandığım üründe mi bilmiyorum ama bu fırça ürünü yüze sürmekten başka bir işe yaramıyor. Yüzüme dağıtmaya kalkışsam çok bariz fırça izleri kalıyor. Ben ürünü yüzüme bu fırçayla sürüp aynı markanın makyaj süngeriyle dağıtıyorum. Daha doğal bir görüntü elde ediyorum.

naz: Daha önce hiçbir fondöten bb krem cc krem gibi ten ürünlerini sünger haricinde kullanmadım. Makyaj videolarında göre göre özeniyordum firçalara. Dedim bunu alayım çok amaçlı bir fırça zaten. Bence cc kremi berbat uyguluyor yani aşırı dalga dalga iz bırakıyor yüzde. Fırçanın süngere göre daha çok kapatıcı olduğunu biliyorum ama bu resmen yapaylik derecesinde örtüyor tüm yüzümü. Ama onun dışında kontur için aşırı güzel bir fırça krem ya da toz allık da çok güzel uyguluyor. Highlighter da denedim bence bayagi güzeldi. Tüm yüze pudra uygulaması zor oluyor küçük olduğu için ama göz altı için ideal. Çok aşırı gerekli bir fırça değil ama çoğu işinizi de hallediyor aslında. İndirimden 22 liraya aldım migrostan

sibel: Migros indirimde 21¸25tl’ye edindiğim bebek. Okula giderken uyguladığım makyajda bir bu fırça¸ bir allık fırçası bir de far karıştırma fırçası yetiyor. Ben fondöten¸kapatıcı ve baz uygulamak için kullandım sonuçtan oldukça memnunum. Tapon hareketler için de başarılı¸ daha dairesel hareketlerde de. Farklı bir kaç çeşit fırçaya para vermektense bu fırça çok daha joker olacaktır.

günsel: ben real tecniques fırçalarını çok seviyorum özellikle göz makyajında¸ bu fırçayı da ne amaçla kullanacağımı düşünmeden aldım. ama çok amaçlı kullanımda da yüzümü kara çıkarmadı¸ allık bronzer kapatıcı pudra zaman zaman hepsini uygulamada kullandım. çok da memnunum alacak olan varsa hiç durmasın.

almila: alalı 1 seneyi biraz geçti¸ birden deliler gibi kıl dökmeye başladı. diğer fırçalarımı yıkadığım gibi yıkıyorum¸ kendisiyle o kırılma noktamız nedir bilmiyorum ama deliler gibi kıl dökme dediğim bir yüzüme değdiriyorum 5-6 tane kıl dökülüyor ayriyetten diğerleri de dökülmek üzere ayrılıyor. tam çöpe atmaya gidiyordum ki maske falan sürerim diye bıraktım. beni derinden yaralayan nokta ise indirimsiz almış olmam. her şey bir yana bu üzücü bir nokta cicişler.

güldem: krem allığımla aşk yaşamama neden olmuş fırça . sadece ben keşfettim sanıyordum ama daha önce söyleyen olmuş. olsun ikinci kez söyleyerek altını çizeyim ben de .

elvan: Sadece fondöten değil krem allık¸ normal allık ve kontür gibi işlemlerinde bile kullanabildiğim çok amaçlı fırça

derya: ten ürünü için kullanmaktan ziyade allık veya aydınlatıcı uygulamasında kullandığım fırça. ürün ayarını sağlamada çok yardımcı¸ ne palyaçoya çeviriyor ne de sürdüm mü sürmedim mi etkisi bırakıyor. tüyleri yumuşacık¸ yıkamadan sonra tüy dökümü olmadı kesinlikle¸ bir de tabanındaki düzlüğü sayesinde ayakta durabiliyor.

şengül: hımm bununla güzel fondöten uygulanır ki diyerek satın aldım kendisini fakat fondötenimi dağıtırken iz bırakarak beni hayal kırıklığına uğrattı¸ ben de kontür fırçası olarak kullanıyorum. yaklaşık iki yıldır kullanıyorum¸ dökülme ya da şeklinde bozulma olmadı. Her şeye rağmen seviyorum kendisini. 🙂

ümmiye: Fondöten ve yanak kontür fırçası olarak kullanıyorum. Sık ve yumuşak kıllara sahipler. Beğendim ama daha uygun fiyatlı aynı işlevi olan fırçalar bulabilirsiniz.

ışıl: uzun süredir kullandığım fırçam¸bir buçuk yılı aşkın süredir kullanıyorum hiç bir şekilde dökülme sorunu yaşamadım¸ bence de kesinlikle alınması gereken bir fırça çünkü keşke almasaydım durumu olmuyor her kalıba giriyor kullanım yelpazesi geniş ¸ ben mat yapılı fondötenimi sürmek için beauty blenderden daha kullanışlı buluyorum fakat mac face&body fondötenim su gibi olduğu için onu uygulamada pek iyi değil çizgilenme oluyor işte zaman da sünger devreye giriyo 🙂

gonca: benimde bir zamanlar bayılarak kullandığım fırça. fondöteni gerçekten kusursuz dağıttığını hatırlıyorum aynı zamanda kontür yapmaya da uygun. ama benimkine bir haller oldu. iz bırakıyor artık hiç güzel dağıtamıyor. elim de gitmiyor dolayısıyla.

oya: ilk ünlendiği ve takip ettiğim her youtuber’da görmeye başladığım vakit çok pahalı olmamasından da cesaret alıp yurt dışından getirtmiştim ve o zamandan beri çok severek kullandım. hiç bozulma da yapmadı. bu yüzden çok meşgul olup makyaj fırçalarımı sık yıkayamamamdan kaynaklanan bazen fondöten sürecek fırça bulamamam nedeniyle ve yine çok pahalı olmamasından cesaret alarak ikincisini sipariş verdim.fakat elimdeki fırçayla yeni gelen fırça farklı¸ ama paketin üstünde yazan doğru…anlamadım???

eftalya: Çok umutlu almıştım çok da severek kullanmıştım… hatta likit ürün dağıtmada kullandığım en iyi fırçadır tanımını yapabilirim. Anlamadığım bir sebepten dolayı kılları dökülmeye başladı baya da sağlam dökülüyor bir kullanmada en az 10 kıl gibi bir rakam yani. 8 aydır hiçbir sorun yoktu acaba antalya sıcağı beni erittiği gibi fırçamın kıl köklerini de mi eritti diye düşünmeye başladım. Hala toz kondurmuyorum ama kesin fırçadan değildir umarım yani sanırım… özetle efsane ama dökülme ihtimali üzen firçadır.Edit: geçen gün bütün kılları bir anda çıktı topluca. Tuttum hepsi elime geldi. Ağlamaklı oldum.

hadise: En sevdiğim rt fırçam. Kılları tok olduğu için fondötenin her türlüsünü çok güzel uyguluyor. Boyutu kesimi kontüre de çok uygun. Yoğun pudra uygulaması da harika. Krem allık vs için de kullanılır. Tek bi rt fırçam olsun diyorsanız yüz için en ideal fırça budur.

ecem: Kesinlikle en kullanışlı fırça¸ allık sür aydınlatıcı sür kontür yap¸her işe yarıyor.

ceylan: çok fonksiyonel bir fırça

funda: kendisini yeni aldim ve bu nasil firca diyorum arkadaslar. o kadar indirimi beklememe degmis resmenfircayla bi suru sey denedim¸ bb kremi de¸ likit fondoteni de¸ stick fondoteni de¸ transparan pudrayi da¸ alligi da bildiginiz guzel guzel uyguluyor. ay resmen expert face brush. firca izi falan sifir. yuz icin tek firca kullanarak tum cilt makyajini yapabiliyorum resmen. bi tek aydinlatici icin setting brush kullandim o kadar. daha yeni aldim ama en sevdigim fircam oldu hemen.

melek: Herkese mutlaka indirim zamanı bir tane kapmasını tavsiye ettiğim fırça¸ yaklaşık 22-24 lira arası bir fiyata geliyor. Bence beauty blender almaktansa bu fırçayı almak daha mantıklı¸ çünkü aynı air brushed efetkti veriyor¸ üstelik sürekli yıkama¸ nemli haldeyken çantaya atıp çıkamama¸ 3-6 ayda bir değiştirme zorunluluğu yok¸ al senelerce kullan. Süngerden tek eksisi bu fırçayla kapatıcı uygulayamamak¸ ben de zaten parmaklarımla uyguluyorum onu.

nihan: sıvı yapılı fondötenleri uygulamada¸ buffing yapmada son derece başarılı fırça bence. nars renkli nemlendiriciyi bununla kullanıyorum¸ başta biraz çizgileniyor gibiydi ama fırçayı ıslatınca sorun olmuyor. guerlain lingerie de peau fondötenle fena değil¸ daha yoğun yapılı tenue de perfection ile ise sevmedim.esas krem yapılı ürünlerle kontür yapmak için harika bence. aydınlatma için fazla büyük buluyorum. bunlar dışında benim allık bronzer kapatıcı gibi şeyler için kullanacağım bir ürün değil. yedirme işlemi veya keskin geçişleri yumuşatmak için ancak.

cansın: Kullandığım her fondöteni kusursuz bir şekilde oturtuyor cildime. Ayrıca süngerden daha fazla kapatıcılık sağlıyor. Bunun dışında bronzer ve aydınlatıcı için kullandım. Onlardada sonuç başarılı. Ama allıkta başarılı değil. En azından the balm allıkları için başarılı bulmadım pigmentsiz olan allıklar için uygun olabilir. Ha ri ka! Bir fırça. Ayrıca pudra içinde bunu kullanıyorum ^-^

melda: benim kuru cildimle barışamadı arkadaş. bu şahısla hiçbir fondötenimi düzgün süremediğim gibi kompakt yapıda olan renkli güneş kremimi sürünce (bkz: heliocare oil free compact) resmen suratımda çift şeritli yollar bırakınca olmadık¸ olduramadık seninle deyip attım kenara

julide: Aldigim gunden itibaren kullanabilecegim her secenegi denedim. Fondoten de surdum¸ kapatici da¸ allik da¸ aydinlatici da (gurur duymuyorum bununla)¸ bronzer da. Fondoten uygulamakta basarili buldum ben bu urunu oldukca¸ ilginc bi sekilde kapatici uygulamasini da cok sevdim ama bunlari sungerle uygulamayi daha cok sevdigim icin ve deeeee bu fircayla kontur yapmanin ne kadar guzel bisey oldugunu fark ettigim icin yoluma bronzerla devam ettim. Allik uygulamak icin pek uygun degil bence heidi gibi iki yanaga lopcuk halinde birakma ihtimali var¸ aydinlatici uygulamadaki yorumlarimi paylasmak dahi gereksiz akdksmddmff

alpike: ilk başlarda çok sevmiş olsam da şimdi olsa almayacağım bir fırça. ben fondöten için almıştım ama fondöteni eşit bir şekilde dağıtamıyor. ya da bunun için fazla uğraşmak gerekiyor. en son biraz yoğun yapılı bir bb kremi de dağıtamadığını görünce oldukça soğudum.

adile: Fellik fellik allık fırçası ararken tesadüfen internette karşılaştım kendisiyle. Yakından görmediğim için açıkçası yapısı hakkında bir bilgim yoktu. Fakat ürün geldiğinde keyifle kullanmaya başladım. Sık kıllı¸ allığın rengini güzel veren ve yüzde iyice oturmasını sağlayan bir yapısı var. .Kıllarının sık olmasından ötürü yoğun pigmentli allıklarda dikkatli kullanılması gerekiyor.

özge: kesinlikle mükemmel bir fırça ve çok doğal bir görünüm veriyor.başta o kadar para vermek istemesem de kesinlikle fiyatını hak eden bir ürün.

müjde: Bence herkesin tek bir rt fırça alma imkanı olsaydı benim alacağım fırça bu olurdu. Fondöten sürmek için bire birdir. Dairesel hareketlerle ürünü yüzüme yediriyorum ve doğal bir sonuç alıyorum. ayrıca sadece fondöten değil pudra uygulamasını da bu fırçayla yapıp pudranın kapatıcılığını arttırmış oluyorum.

pelin: Fondoten sürmeyi zevk haline getiren fırça. Yıkandığı zaman kısa sürede kuruması da artı bir özelliği.

eda: Fondöten¸ allık¸ bronzer gibi çoğu yüz ürününü kusursuz uygulamayı vaad ediyor ama sadece vaad ediyor. Hiçbir işe yaramayan fırçamsı şey. Ben bunu fondöten uygulamak için aldım bu kadar sevilmesine güvenerek. Sonuç: yüzüme asla yayılmayan ve çizgi çizgi duran bir fondöten. Fırça izi yapıyor¸ şık kıllı olduğu için de zor temizleniyor. Bunları da geçtim bu fırçayı yüzüme değdiremiyorum bile. Sanırım bunu yaşayan sadece ben olabilirim ama cildim çok hassas olduğu için fırça kılları bana sert geldi. Kullanırken sanki yüzümü çiziyor gibi hissediyorum :(((((

selda: haftada bir yıkıyorum¸ galiba geceleri ben uyurken fondötenimi açıp kafasına dikiyor bu.

cansel: geçen yıl aldığım fırçam¸ sık kıllı fakat yıkama ve kurumada problem yaşamıyorum. real techniques Buffing brush daha doğal sonuç veriyor bana göre ama bu da kapatıcı¸ hoş bir görüntü sağlıyor o yüzden genelde bunu kullanıyorum. önceden bebek şampuanıyla yıkıyordum¸ şimdi beyaz sabunla yıkıyorum ama farklı bir ürüne geçiş yapacağım¸ beyaz sabun sanki biraz sertleştirdi fırçayı. sonuç olarak yine de memnunum.

berçin: Bugun aldigim fondoten fırçası. pudra uygulaması cok hosuna gitmedi¸ ben de fondoten ve bb krem ile denedim ve bayagi begendim. Kuru kullanimda neredeyse hic urun yemedi ve yuksek kapaticilik¸ dogal bitis sagladi. Ben de yikadim kenara koydum ama kurumasini bekleyemeden aldim yine denedim¸ bu sefer fircanin killarindan “yalniz iyi yedik¸ kabul edelim güzel yedik¸ bayagi yedik.” Sesleri geldi. Ama sunger kulanmisim goruntusu elde ettim.cok hosuma gitti. Neydi o ya gitti koskoca fondoten topagi.ve ayni zamanda yuzumde tup patlamis goruntusunun pudramdan kaynaklandigini da öğrenmiş oldum.neyse onumuz yaz.

melodi: elle sürdükten sonra fondöteni iyice inceletip kusursuz dağılım sağlamakta birebir.

benli: iyi olup olmadığına karar veremediğim fırça.büyük umutlarla almıştım baya övülüyodu bloglarda ama bence de yoğun fondötenleri uygulamakta başarısız. bu fırçayla bi tek bb kremleri kullanıyorum. allıkta kullananlar olmuş hiç denemedim ayy yarın denicem:)

gülçin: ilk aldığımda bayılıyordum. fırça izi bırakmıyordu¸eşit dağıtıyordu.en kalın fondötenlerin bile ciltle bütünleşmesini sağlıyordu kısacası hayatımın ürünüydü ama artık o günler mazide kaldı.baya hem karayolları haritası oluşturuyor suratta hem bütün ürünü emip no make up make up makyajı yapıyor

fehime: Pure beauty bb kremi bu fırçayla uyguluyorum. Denemelerim sonucunda az miktarda ürünü yüze yayma konusunda başarılı buldum. Ancak miktarı biraz fazla kaçırırsanız fırça izleri ve fondöten sürülmüş efekti görünür hale geliyor. Malesef allıklarımın yüzde doksanı the balm olduğu için allık uygulaması yapamıyorum. Fırçayı allığa azcık sürtsem bile yüzümde değdirdiğim yerde kalıyor¸ yayılmıyor. Real techniques den aldığıma pişman olduğum tek fırça. Olmasa da olurmuş.Edit: eklemeyi unutmuşum. mac face and body fondöteni resmen içiyor. Zaten az kapatıcı bir ürün bir de fırça ürün emince bir anlamı kalmıyor.

rengin: kaliteli bir fırça ama bence fondöteni süngerle uygulayınca daha doğal sonuç veriyo.bu fırçayla fondöten sürdüğümde “bakın ben 1 şişe fondöten sürdüm :)” gibi oluyorum.bu benim yüzümde böyle herkeste böyle mi bilmiyorum.kapatıcı sürmek için de bi dönem kullanmıştım.hafif yapılı fondötenlerde iyi sonuç vericeğini sürüyorum.ne olursa olsun real techniques sonuçta kötü diyemem <3

nükhet: ben de bi türlü neden bu kadar çok sevildiğine anlam veremeyenlerdenim. en iyi kullanım alanı kontür bana göre¸ belki çok ince yapılı fondötenlerde iyidir çünkü mac’in studio water weight’inde iyiydi.

ulviye: Kendisiyle şu yaz günlerinde bronzer uygulamak en sevdiğimdir.

berva: İlk sahip olduğum fırçalardan biridir . Fondötenden ziyade allık ve pudra uyguluyorum 🙂 Ufak çaplı olduğu için burun kenarlarına rahatlıkla pudra uygulanıyor .Allığı daha dar alana sürmek istediğimde de bunu kullanıyorum .Fırçayı¸ fondöten sürerim diye almıştım ama çok farklı amaçlarla kullanıyorum 🙂

meltem: Cizgi cizgi cizgi. Neden bu kadar ovuldu neden kitliktan cikmiscasina hepimiz buna saldirdik bilmiyorum ama cizgi cizgi cizgi.

piraye: her kullanımdan sonra yıkamam gerekiyordu çünkü ikinci kullanımda çizgilenme yapmaya başlıyordu.Hatta son zamanlarda hep çizgilenme yapıyordu sanırım.Zaten sünger kullanmaya başladığımdan beri aydınlatıcı sürmek için kullanmaya başladım bunu¸memnunum böyle kullanmaktan.

zehra: İlk aldığımdan beri bayıla bayıla fondötenimi uyguluyordum. Bronzlaştırıcı pudra uyguladığımız da oluyordu. Beauty blender alınca bayağı bi süre kullanmadım. Geçen gün temiz haliyle bir fondötenimi uygulayayım dedim. Yol yol çizgilenme yaptı. Şaştım kaldım. Bozuldu mu kılları nedir

nuran: yüz fırçalarıyla çok da haşır neşir olmayan biri olarak severek kullandığım yumuşacık kıllarıyla gönlüme taht kurmuş fırça. ben günlük makyajımda bb krem kullanıyorum ve bu fırça bb kremi yüzüme mükemmel homojenlikte¸ iz bırakmadan¸ çabucak uygulamamı sağlıyor. allığı bunla dağıtmayı hiç denemedim ama highlighterı da bunla uygulamayı seviyorum. ne eksik ne fazla¸ tam kararında görünüyor highlighter bunla uygulayınca. indirimlerde bulunursa edinilmeli bence kesinlikle.

berinay: türlü türlü fırçalara para saçmak istemiyorsanız ya da az bütçeniz varsa bu fırça size yeter. fondöten¸ allık¸ bronzer hatta göz altlarına kapatıcı sürmek için kullanabilir. bir senedir kullanıyorum bir kıl bile dökmedi. yumuşacıktır¸ hassas ciltleri hırpalamaz. çok doğal bir görüntü elde etmenize yardımcı olur. masada tek başına ayakta durur¸ nereye koysam diye düşündürmez.

serpil: Gerçekten kullanışlı bir fırça. Alalı bir seneden fazla oluyor. Bu zaman boyunca yaptığım her makyajda kullandım. F/p olarak gerçekten çok çok iyi olduğunu düşünüyorum. Her cicişin makyaj çantasında olması gerekenlerden. Daha önce söylendiği gibi ben de beyaz sabunla yıkayarak temizliyorum. Diğer tüm fırçaların kendisinin önünde saygıyla eğilmesi gerekir_/o

ülker: sık kıllı¸ doğal görüntü vermenizi sağlayan en sevdiğim makyaj fırçalarımdan biri. Su gibi sıvı yapıda fondöten uygulamasında ve göz altı kapatıcısını yayma konusunda başarılı bulmuyorum ya da ben başarılı uygulayamadım ama geri kalan allık¸ fondöten hatta pudra uygulamalarımda gayet başarılı bitişler sağladı¸ ben genellikle fondöten uygulamasında kullanıyorum. yıkama konusuna gelince beyaz kalıp sabunla yıkıyorum en çok onunla çıkıyor kiri ve uğraştırmıyor.

handan: hayatımda ilk satın aldığım fırça olmasından mıdır nedir bilmiyorum ama benim için fondöten uygulamak için kusursuz bir fırça. temizlemesi biraz zor kılları çok sık olduğu için ama hafifçe uygulayınca ürün derinlere inmiyor temizlemesi de daha kolay oluyor. ay resmen laf söyletmek istemiyorum ilk göz ağrıma. canım benim:)

nural: yıkaması çok büyük bir eziyet olan fırça. her tür şampuan sabunla yıkadım çeşit çeşit yağlı sabunlu sularda beklettim yine de temizlenmiş gibi hissetmiyorum o kadar sık kılı var ki. bundan sonra toz ürünlerle kullanacağım sanırım¸ en azından fondöten değmeyecek bir daha.

emel: tüm sevap pointlerini geçtim¸ tamamen yıkaması imkansız olan fırça. içi pis pis kalıyor diye düşünen bir tek ben miyim acaba?

anka: ben kendisini satın aldıkta sonraki ömrünün ilk 3 ayını fondöten fırçası olarak geçirmiş¸ şimdilerde ise krem bronzer dağıtma fırçası olarak iş görmekte olan çok amaçlı tatlış fırçadır.fondöten fırçası olarak kullandığım süreçte her türlü likit fondöteni -bilhassa mac’in face and body fondötenini- ve the balm’ın timebalm fondötenini uyguladım bu fırçayla. her iki tip ürün için de gayet başarılı bir iş çıkardı. bu süreçte de elbette defalarca yıkadım ve hala dimdik ayakta. daha sonra chanel’in soleil tan de chanel bronzer’ını satın aldım 1¸5 ay kadar önce. bu bronzer’ı kullananların genellikle bu fırçayı tercih ettiğini görüp bronzer için de denedim ve o zamandan beri bu amaçla kullanıyordum. ta ki dresslink isimli internet sitesinden 1 küsür euro gibi bir fiyata kontür fırçası alana kadar. bu ayrı bir konu tabi. expert fırça bugünlerde masamda tekrar yıkanıp hayatına fondöten fırçası olarak devam etmeyi beklemekte.uzun lafın kısası likit olsun pata krem olsun her tip fondöteni rahatlıkla¸ fırça izi kalmadan uygulayabilirsiniz. indirimde kaçırmayın derim.

iclal: fondöten eğer bir fırçayla sürülecekse¸ bunu karşılayan bir fırça.. şu mac 187 tarzı fırçalar yayvan ve fırça izine müsait. oysa bu fırça tok bir yapıda¸ dolayısıyla fondöteni yaymada oldukça iyi. beauty blender ise ayrı bir dünya…

fahrünissa: Ben bu fırçayı çok severek kullanıyorum ama vaktim olduğunda. Çünkü fazla ürünü dağıtmıyo¸ çizgi çizgi yapıyo. İlla bi süngerle geçmek gerekiyor. Ama az ürün alınca gayet güzel dağıtıyo¸ daha yoğun bi görüntü veriyo süngere¸ başka fırçalara göre. Yıkanması da biraz zor açıkçası. Ben ters çevirip biraz bekletiyorum şampuanlı suyun içinde. Öyle daha kolay oluyo

cilvenaz: Yıkaması zor evet¸ bir de ben biraz pimpirikliyim sık sık yıkamak istiyorum¸ hep sanki tam temizlenmemiş gibi hissediyorum¸ kılları çok sıkı¸ dibine fazla su gitmesin diye dikkat ettiğim için dip kısmında artıklar kalıyormuş gibi geliyor. Ama uygulamasını ben seviyorum¸ bb kremi hep bu fırçayla dağıtıyorum¸ bence temiz bir görüntü sağlıyor¸ iz bırakmıyor¸ yumuşacık kılları var. Ben seviyorum kendisini¸ seve seve kullanıyorum.

hürmüz: kendisi çok büyük boyutlu olmadığından hem fondöten hem de göz altına kapatıcı uygulamada çok başarılı. benim gibi fırça değiştirmeyi sevmiyorsanız bunu öneririm iki işlem için. ayrıca¸ ince yapılı fondöten ya da bb-cc krem kullanan biri olarak¸ sık ve tok tüylerinin kapatıcılığı yükseltmesi benim için artı bir özellik.

izel: Makyaj süngerine geçiş yaptığımdan beri fondöten uygulamak için elimin gitmediği fırça. Gerçekten külfet geliyo artık fırçayla uygulamak. Onun öncesinde fırçadan çok memnundum gözaltı kapatıcımı da bu fırçayla yayıyordum. Rt’in yeni serisinden kontür fırçasını gözüme kestirmiştim ama çok pahalı diye vazgeçtim. O sıra aklıma bu fırça geldi ve o gün bugündür fırçayı kontür yapmak için kullanıyorum¸ oldukça da memnunum. Allık sürerken de kullanıp memnun olanlar olmuş bir de öyle denicem. Oldukça kullanışlı bir fırça öneririm

behrem: nedense ben bu fırçayı fondöten uygulamasına uygun bulmadım. yüksek kapatıcılıkta daha kalın yapılı fondötenleri güzel uygulamıyor. bir de aşırı zor temizleniyor ve kurumak bilmiyor

esmeray: Fazla likit olan fondötenleri hem içiyor hem kıl izi bırakıyor ama yoğun fondötenleri çok güzel yediriyor sırf fondöten değil cok amaçlı ben krem alliklarda bile kullanıyorum memnunum.

imran: Hakkında ne düşündüğümü tam olarak bilemediğim birçok yönlü fırçadır kendileri. Aldığımda “oo güzel fondöten¸ pudra¸ allık falan ne varsa hallederim bununla ya” tarzı bi düşüncedeydim ama ı-ıh. Pudra için- benim yüzüme -küçük kalıyor¸ allığı ise tam dağıtamıyor bence. Daha çok fondöten için kullanıyorum ama bazı fondötenleri bayağı emiyor-yutuyor bu fırça (yanlış hatırlamıyorsam loreal infallible kullandığım dönemde) Gel gelelim ki sonuçtan memnunum. Dalgalı veya çizgi çizgi bir görüntü oluşturmuyor¸ homojen duruyor bende en azından. Elimdeki en iyi alternatif bu olduğu için kullanıyorum ama tüyleri hafiften sertleşmeye başladı sanki. Eskisi kadar yumuşak gelmiyor bana. (bkz: o eski halinden eser yok şimdi)Ama yine de 25-30 tl bandındaki en kullanılabilir fırçalardan olduğu için iş görür bana göre.

latife: çok severek kullandığım canım fırçam. ben hem kapatıcımı hem de fondötenimi bununla kullanıyorum¸ çok iyi iş çıkarıyor. ilk aldığım zaman işimi halletmiş olmama rağmen yüzümden kaldırmak istemiyordum¸ öyle güzel bir his veriyor. ama şimdi alıştım tabi artık işim biter bitmez kaldırıyorum

güven: kullandığım ve denediğim tek makyaj süngeri. Düzenli kullandığımdan gratis indirimini kaçırmadım ve 19.90’a yedekledim bi’ tane. Bi ara dirty works makyaj süngeri almıştım burdaki yorumları okumadan. sonra geldim eve entryleri bi’ okudum pişman oldum. daha pakedi açılmadı bekliyor. Araya sıkıştırıp onu da deneyeyim bari.

eylül: markanın fırçalarının aksine aşırı yavaş kuruyan sünger kusura bakmasınlar ama bir bb değil. dönüşümlü olarak ikisini de kullanıyorum ama son dokunuşlarda elim hep bb a gidiyor

adelya: öncesinde yves rocher sünger kullanmış biri olarak hiç beğenmedim. kıyaslayarak gidecek olursam: *rt sünger yves rocheden çok daha fazla ürün emiyor ve onun kadar air brush efekti yaratamıyor.*şekil itibari ile rt’nin şekli daha iyi *yves roche ıslanınca daha fazla şişiyor. *rt turuncu olduğu için kirliyken sanki çamura batırmışım gibi oluyor. bulursam kesinlikle yves rocher alacağım bunu hiç sevmedim

füruzan: beauty blender’ın uçuk fiyatından ötürü orta halli bir makyaj süngeri ararken bulduğum iyi ki de bulmuşum dediğim¸ ne daha ucuzun ane de daha pahalısına elimin gitmeyeceği sünger. hem yapısı hemde şekli çok kullanışlı.

dilek: Gratisin son indiriminde 19.90’a aldığım sünger. Beklediğimden daha sertti. Uygulamasında sorun yaşamadım. Düz kısmı gözaltı uygulaması için harika.

esin: Altı ay önce falan almıştım. Elimdeki tek makyaj süngeri. Dolayısıyla karşılaştırma yapamıyorum. İlk aldığımdan beri yapısı aslında değişmedi sadece parçalandı zaten parçalanmaya müsait bir sünger. Düz kısmında yırtıklar var şu an da. ben zaten sivri Ucunu ve bombeli yanlarını daha çok seviyorum. Bu açıdan bakınca sanırım beuty blenderı severim. Süngerin ucu sağlam bu arada. Ucu da parçalanana kadar kullanırım. Bir de süngerin yapısı çok gözenekli pek hoşlanmadım bu durumdan daha pürüzsüz Bi cilt yüzeyi elde etmek için kullanıyoruz sonuçta. Sanki bu gözenekler buna biraz engel oluyor gibi geliyor bana yine de emin Değilim. Ama sonuç olarak fena Bi uygulaması yok. Yeniden tercih edebilirim.

dünya: kızlar benim elimde bunun çakması olan aliexpress sünger var ve gerçekten harika yumuşacık ve suyla birlikte harika şişiyor¸ tüm ürünü de yüze çok güzel yayıyor. ben tanesini 3 tl gibi bir fiyata almıştım aliexpressten ve o günden beri elim başka süngere gitmez oldu. eğer buna 20 tl vermeyi fuzuli görerek almayıp yahut durumu sebebiyle alamayan varsa aliexpressteki süngeri şiddetle öneririm hem denemekten zarar gelmez sadece ürün 3 hafta gibi bir sürede ulaşıyor elinize ama bence denemeye değer¸ eminim ki siz de memnun kalacaksınız<3

duygu: Gratis indiriminden aldım 19.90’a Benimki baya eskimişti artık gözenekleri falan baya büyümüş her gün yıkadığım için biraz da hamurlaşmıştı. Bugün yenisini açtım kullandım Ve bana kendisini ne kadar sevdiğimi hatırlattı. Ay böyle bir ponçiklik yok. Bb kullanmadım karşılaştıramayacağım ama rt’nin dokusunu çok beğeniyorum ben. Önceki süngerimi 2 buçuk ay kadar kullandım¸ antalyada yaşıyorum ve buradaki neme rağmen küflenme gibi bir sorunla karşılaşmadım. Fondöten¸bb krem¸kapatıcı¸ stick allık hepsini bununla dağıtıyorum ben ve performansından gayet memnunum. Bb’ye 60 lira vermek istemiyorsanız deneyebileceğiniz güzel bir sünger bence.

lemide: kendisini aldigimdan beri makyaj fircalarimi bana biraktiran sunger. hem kapaticimi hem fondotenimi bununla uyguluyorum. fakat bb krem icin expert face fircami kullanmaya devam ediyorum cunku urunun zaten pek fazla olmayan kapaticiligini daha da aza indiriyor. fircalara gore daha dogal bir goruntu verdigi icin cok sevsem de parca pincik olmaya cok yatkin ya da ben hunharca kullaniyorum bilmiyorum. cok yumusak oldugu icin yikarken dikkat edilmeli¸ kucuk kucuk yirtilabiliyor.

merve: kendisi benim çok severek kullandığım üründür. hatta 3 adet bulunduruyorum¸ biri concealer için biri fondoten için otekini de far bazı vs. için. hatta fondoten bb krem için expert face fırça almıştım fakat aşırı fırça izi yaptığı için yüzüme fırçayla uyguluyorum¸ süngerle de dağıtıyorum. ilk süngerimi kış aylarının ortasında almıştım ve minik yarılmalar oldu ama hala kullanıma müsait¸ biraz ürün emse de çok doğal dağıtıyor hiçbir yeri atlamıyor çok memnunum

beltun: gayet yumuşak ve bb kremi olsun fondöteni olsun güzelce uygulatan sünger. tek eksiği parçalanmaya müsait olması bence. ben biraz hunharca yıkadıgım icin sungerin düz kısmında 3 tane yerden ayrıldı gerçi de ben orayi kullanmiyorum artik haliyle. yenisini de ne zaman alırım bilinmez. karsılaştırmaya gelecek olursak ben oncesinde eklips ve flormarın süngerini kullanmıstım. flormarınkini süngerden saymıyorum taş gibiydi. eklips kanımca daha az parçalanmaya müsaitti rt ye göre.

nisan: indirimde 19 tl gibi bir fiyata aldım. 5 6 kere anca kullanıp gözüm gibi bakmama rağmen parçalanıp dökülmeye başladı. her ne kadar yumuşak ve düz yüzeyi kullanışlı olsa da maalesef tekrar almayacağım bir ürün.

gökçe: Kuruduktan sonra da resmen taşa kesen sünger.

nergis: çok çok memnundum kendisinden bir indirimde 18 tlye almıştım sanırım. tepe tepe kullandım ne zaman aldığımı çok net hatırlamıyorum ama yeni yıla girdiğimiz dönemlerde almıştım yani çok çok uzun bir zamandır kullanıyorum. hiç bir problemimiz yoktu fakat bir kaç aydır yıkarken elimde lastik gibi olmaya başladı yapısı bozuldu sanırım. geçen bir yolculuğa çıktım halbuki nemli bırakmamıştım makyaj çantasında bir baktım üzerinde yemyeşil bir şey var sanki boyamışım gibi küf gibi de değil. yıkadım ettim ama olmadı geçmedi. olsun çok uzun zaman kullandım fiyatını hak etti. çöpe gidecek muhtemelen. bulursam hm süngeri almak istiyorum ama sanırım imkansız :p beauty blender’a o kadar para vermek istemiyorum çünkü ten makyajı hiç yapmıyorum sadece nadiren kızarıklıkları örtüyorum. bilemedim bir ara beauty blender 34 tl’ye inmişti. eğer yine öyle bir kampanya olursa alırım. ürünü yorumlarsamdüz kısmı çok hoşuma gitmişti mükemmel yayıyordu. çok doğal gösteriyordu. çok fazla ürün emmiyordu ve bende kapatıcılığını çok azaltmıyordu. yavaşta kurumuyor

alisa: Bb kullanmadim ama bicok uygun fiyatli markanin sungerini kullandim aldiklarim icinde en fazla fiyati olan buydu ve ben bu sungeri gercekten hic sevemedim.uygulama yaparken cok cok fazla urun emdi yuzume uyguladigim tum urunleri daha kuru daha pul pul gosterdi.hadi fondoten neyse de kapatici ve pudra uygulamada benim icin gercekten fiyasko.sekil itibariyle gercekten kullanisli diger sungerlere gore.lakin bence biraz daha yumusak olabilirdi.fondoteni emdigi gibi¸zamanla temizlenmesi asiri zor hale geldi o fondoten leke leke hep ustunde kaldi(kullanimdan hemen sonra yikadigim halde) hamurlasti sunger iyice.cok kisa zamanda deforme oldu.yves rocher i bulabilsem deli gibi stoklayacagim o fiyata mukemmel bi sungerdi.bi de h&m in siyah bi sungeri var ondan da memnunum.rt den memnun kalmayanlarin bu ikiliye bakmasi tavsiyemdir.

meriç:: indirimden 20 liraya almıştım birkaç ay önce. çok geç kuruyor onun dışında beğenerek kullanıyorum. beauty blender ım falan olmadı hiç o yüzden karşılaştırma yapamayacağım ama bu da yumuşacık 🙂 benimki ikiye ayrıldı gerci temizlerken biraz yırtıldı ben de tamamen kopardım. sanki daha iyi oldu böyle ikiye ayırmak. artık iki tane süngerim var biri ıslakken diğeri kuru oluyor ve işim kolaylaşıyor. ama yakın zamanda yenisini almak farz oldu. bir de merak ettiğim bu makyaj süngerleri fön makinesiyle falan kurutulabilir mi acaba¸ deneyen var mı? büyük ihtimalle ömrünü kısaltıyordur ama acil durumlar için yapılabilir mi?

hayat: Yanağım üstünde içten sivilcemsi beyaz bir pütürcük çıktığından beri bir kenara koyduğumdur. cicişmüz yazmıştı komedondu galiba onlar. Sünger sebep oluyormuş yaptığımız pıt pıt baskıdan ötürü. Çok sevsemde sünger kullanmayı bunun kardeşi olan rt expert face fırçaya geçiş yaptım.

gülben: beauty blender’dan daha yumuşak¸ düz tarafı da daha kullanışlı¸ ama çok daha dayanıksız olan makyaj süngeri… benimkisi çok çabuk deforme oldu¸ kullanılamayacak bir hamur haline geldi¸ ama bunun öncesinde çok severek kullandım.yanlış yıkamakla da alakası olamaz¸ çünkü aynı şekilde yıkadığım beauty blender hala taş gibi…fiyat farkı bir yerde belli olacak demek ki…

sevil: beauty blenderım biraz bozulmaya başladığı için¸ doğru düzgün de bir indirime girmediği için bir süre kenara kaldırmak düşüncesiyle aldığım sünger. anneler gününde cosmetica indiriminden almıştım. geçen haftaya kadar bayıla bayıla kullandım fakat geçen haftadan itibaren çatlaklar oluşmaya başladı. hep beyaz sabuna sürterek yıkadım ve havlu arasında kuruttum. tırnaklarım uzun değil tırnakla parçalanmadılar o yüzden.. nedenini çözemedim cicişler.onun dışında ten ürününü gerçekten harika yayıyor. yumuşacık¸ su ile şişiyor. çatlaması dışında çok memnunum. beauty blender indirime girmemeye devam ederse almaya devam ederim hatta.

öykü: Her zaman beyaz kalıp sabun ve antibakteriyel sabunla temizleyip ilk günkü gibi tertemiz çıkmasına¸ en ufak parçalanma gostermemesine karşın dün akşam üzerinden lekeler çıkmadı¸ hamur gibiydi ve bir miktar parçalandı. Kuflendi diye korktuğumdan bir lekenin üstünü parçaladım. Küf yoktu fondoten lekesiydi ama çok üzdü beni bu sünger. Ayrıca bir süredir kapalı sivilcemsi puturcuklerin sorumlusu olduğuna inandigimdan kullanmiyordum. Hakikaten o puturcukler gecti 1 haftadır. Sanirim bir daha almayacağım sünger. Başka sünger de almayı düşünmüyorum hatta.Onun dışında fondoteni güzel uygulardi ama bi kısmını kafaya dikerdi. Beauty blender ile kiyaslayamadim¸ elimde açılmamış beauty blender var ve hala takasa koymak ile koymamak arasında bekliyorum. Sanırım sungerlerle ugrasamayacagim artık.Edit: ölmüş gibi konuşuyorum da daha yaşıyor yani şimdilik.

lida: bi süredir kullanıyorum¸ çok iyi bakarım ve çok memnunum. ama son zamanlarda beni üzen bi şeyi oldu bu süngerin. hamurlaşmaya başladı ya 🙁 bunda olmaz demiştim ama oldu. üstelik kullanmaya başlayalı 2 ay falan oluyor… Ürünü uygulamasından¸ şeklinden¸ yumuşaklığından her şeyinden çok memnunum gerçekten. Severek kullanıyorum ama hafif hamurlaşmaya başladığına göre bi süre sonra kullanamayacağım.süngerin yenisini alırım kullanamayacağım hale geldiğinde ama 35 liraya alacağımı sanmıyorum. indirimden alırım. 20-25 liraya bile düşüyor zaten…

dicle: Çok fazla makyaj süngeri geçmişi olan bir insan değilim. Bb ilk popüler olmaya başladığı zamanlarda avon pembe makyaj süngeri çıkarmıştı¸ onu sipariş etmiştim bu yüzden bu ürünü onunla kıyaslayacağım. Öncelikle yapı olarak avonun makyaj süngerinden çok daha yumuşak ve gözenekli olduğunu belirtmeliyim¸ şekil olarak da birbirlerinden farklılar ki bunların bana birtakım avantajları ve dezavantajları oldu. Önce real tech. avantajlarından bahsedeyim: – Ürün yumuşak¸ az bir miktar ıslandığında boyut değiştiriyor ve yumuşak yapısı sayesinde daha rahat uygulama sağlıyor. -Uygulandığında daha doğal bir bitiş yakalıyorsunuz- Bir ucu verev kesilmiş olduğundan geniş alanlara daha rahat uygulama yapma imkanı sağlıyor. Dezavantajları ise: -Fazla gözenekli ve yumuşak bir yapıda olduğu için fondöten gibi likit ürünleri daha fazla emiyor¸ hem daha çok fondöten kullanmanız gerekiyor hem de çabucak emdiği ve gözenekli olduğu için temizlenmesi daha zor oluyor. -Yine ürün daha yumuşak olduğu için yıkarken sert hareketlerle ovalar¸ avcunuzun içinde sıkarsanız daha çabuk yıpranıyor. Diyeceğim şu ki¸ Eğer fondöten israfından kaçınıyor¸ ellerim kirlenmesin yeter¸ fondötenim kıymetlidir¸ sünger fondöteni çok emmesin sürümü güzel olmasa da olur diyosanız avon¸ emerse emsin yeter ki yüzüme fondöteni güzel yedirsin¸ doğal bir bitiş sağlasın¸ rahat uygulansın diyosanız real tech. derim.

özlen: Migros indiriminden 20 tlye aldığım sünger olur kendileri. Daha önce kullandığım hm ve yves rocher süngerler içinde en beğendiğim bu oldu. Diğerlerini kullandıktan bir süre sonra yıkadığımda kıvamları bozuldu ve hamurlaşmaya başladılar bunda öyle bir problem yaşamadım. Kesik ucu gözaltlarına güzel bir şekilde oturuyor ve sürümü kolaylaştırıyor. Temizlik konusunda da beyaz banyo sabunu imdada yetişiyor.

neslişah: Çok severek kullandığım bir süngerdi. Kaç aydır kullandığımı hatırlamıyorum ama artık iyice yıpranmıştı. Yumuşacık çok güzel bir süngerdi.Hatta watsons indiriminden aldığım beauty blenderden pek bir farkı olmadığını düşünmüştüm. Bugün migros indiriminde görünce bir tane alayım dedim. Eve bir geldim kutusundan çıkarıp bir bakayım dedim. Resmen sünger değil taş. Şekli farklı yapısı farklı rengi tupturuncu. Benim kullandığım o yumuşacık güzel süngerle alakası yok. Bir ara yapısı değişti falan denmişti. Cidden bu kadar kötü mü oldu bu sünger? Birazdan gidip iade edeceğim. Neyseki yves rocher geri dönmüş uygun fiyatlı olarak onu alırım artık.

nigar: Urunu cok dogal yayiyor ama cok fazla urun emiyor.temizlemesi hergun islatmasi falan filan benim gibi usengec insanlar icin zor seyler.bir de kedim surekli bu sungerle oynamak istiyor bundan oncekini gizlice parcalamisti.nereye saklayacagimi sasirdim.

hayal: beauty blender’ı severek kullanan biri olarak bu süngere alışmam kolay olmadı. işlev olarak benzediklerini düşünüyorum¸ tıpkı bb gibi ürünü çok doğal bitişli uyguluyor. düz tarafı bronzer uygulamada iyi iş görüyor¸ sivri ucu da kapatıcı uygulamakta başarılı. yine de sert ve şişmeyen yapısını bb’ye alıştığım için beğenmediğimi söylemeliyim¸ yıkarken ürün çıksın diye hafif sıktım ve ecişbücüş oldu sözlük¸ öyle de kaldı¸ düzelmiyor¸puf.

kumru: Birkaç hafta önce cosmetica’dan 18¸9’a ikinci kez aldığım süngerdir.birincisini aylarca kullanmıştım¸iyice deforme olunca yenilemek istedim.bu arada ¸bb hariç ¸farklı markalar deneyeyim dedim ancak hepsi fiyasko oldu.bb kullanmadığım için karşılaştıramam ancak rt’den çok memnunum.bir de piyasadan yok olmadan önce yves rocher deneyebilseymişim iyi olacakmış.kısacası rt gayet güzel iş görüyor ¸özellikle göz altlarımda kullanmayı çok seviyorum.bb alır mıyım?şu anda o parayı vermeyi geçekten düşünmüyorum.

yağmur: Elimde ikincisi bulunan makyaj süngeridir. İlk aldığımda indirimden almıştım ama nasıl meraklardaydım. Eh hadi kullanmaya başladım ama ciksss olmamış. Süngeri ıslatıp kullanayım dedim sıktım sıktım ama yok olmadı. Çok nemli kaldı ve çokça ürün harcattı. Çabucak da parçalandı. Halbuki alalı çok olmamıştı. Neyse ikinciye indirim görünce yine aldım. Belki ilkinde hata vardır belki ben kullanmayı bilemedim dedim. Yok anacım yok yine aynı bu sünger de. Benim aldıklarımda mı sorun var ben mi yanlış kullanıyorum anlamadım. Islatıp sıktıktan sonra bile aşırı nemli kalıyor. Ben de süngeri ıslatmadan kullanıyorum 🙂 bu aralar fondöten kullanmayı bıraktım. Burun çevremde kızarıklık olduğunda kapatıcıyı sürüyorum. Üstüne süngerle pıt pıt yapıyorum tamamdır. Yine parçalandı zaten. Tamam dedim daha da almam. Zaten bb var elimde. Sadece burun çevrem ya da ufak bölgeleri kapatmak için daha uygun fiyatlı sünger alırım ya da fırçayla işimi hallederim. Bİ daha para vermem rt süngerine.

ayren: Pixiwoo ların ellerine sağlık dedirten makyaj süngeri.

elif: başıma bir şey gelmeyecekse hiç beğenmediğim makyaj süngeri.methini çok duyunca özellikle kapatıcı olmak üzere ve fondöten vb. ten makyajı uygulaması için indirimden 20 liraya almıştım.ince yapılı fondötenleri güzel dağıtıyor ama kapatıcı konusunda hiç ama hiç memnun kalmadım. göz altıma kapatıcımı bununla dağıtınca sanki hiç bir ürün yokmuş gibi duruyor¸ bütün kapatıcıyı emiyor resmen. üstelik ıslak süngerleri kullanım amaçlarımdan biri olan ” cildi kuru göstermeme” olayı da olmuyor¸ göz altlarım pul pul duruyor. sonuç olarak kapatıcımı parmaklarımla uygulamak durumunda kalıyorum ve parmaklarımda biriken kapatıcıyla içimde biriken pişmanlık hissi doğru orantılı.

ılgın: düz tarafını baking için kullandığım makyaj süngeri. bunun dışında yapısını göz altları için sert buluyorum.

kiraz: kadınlar günü indiriminden 18 tl civarı bi fiyata aldım.ilk kez bu sabah kullandım.ve çok beğendim.BB a çok benziyor.neredeyse aynı gibi geldi bana.diğer tüm muadil gösterilenlerle alakası yok.bu ikisine en yakın yves rocher in süngeri.ama o da artık üretilmiyor.daha önceden iki adet almıştım.ara ara kullanıyorum.

lale: cosmetica online dan neredeyse yarı fiyatına aldım 1-2 hafta önce. çok fazla ten makyajı yapmam genellikle kapatıcı sürüp dağıtmak için kullandım. açıkçası ilk süngerim olduğu için karşılaştırma yapamayacağım. ama büyük kolaylık olduğu tartışılmaz. bana temizlemesi biraz zor geldi. sabunla birkaç kere köpürtmeme rağmen hala kapatıcı¸ fondöten vs. lekesi vardı üstünde.

vildan: Bence o kadarda güzel değil bu sünger . Bi kere fazla ürün emiyor . Suyu fazla emiyor süngeri habire bastırıp suyunu akıtayım derken sinir oluyorum . Bi kaç kerek fondöten uygulamasında kullandım eh yani idare eder bence . Özellikle burun çevremi pudralamak için kullanıyorum . Sırf o yüzden ikinciye aldım diyelim .İlkini aldım kullanmaya başladıktan kısa süre sonra parçalanmaya başladı . Belki ben kötü kullanmışımdır dedim ama çoğu kişi aynı şeyi söylüyor . Neyse dedim bi daha alayım belki bende hata vardır . Bi kaç kullanımdan sonra yine parçalanmaya başladı . İyice ortadan bölününce atarım artık şimdilik işimi görüyor. bi daha alır mıyım bilemicem . Sağım solum belli olmaz :)Rt sünger beauty blender yanında solda sıfır kalır bana göre . Yurt dışındaki ürünleride mi böyle acaba ? Bize farklı versiyonunu gönderiyorlarmış gibi duyumlar aldım . Eğer öyleyse rt bi süre sonra gözden düşer çünkü insanları kandırmak bu bana göre . Neyse¸ yorumlarım şimdilik böyle seveni de var sevmeyeni de . Memnun olanlar kullanmaya devam etsin.

peri: üzerinden fondöten lekelerinin çıkartamadığım süngerdir. 1 sene boyunca kullandım ve en sonunda haşin bir yıkama sırasında yırtıldı ne yazık ki.

özlem: toplamda 3 tane kullandım ve hepsi 1-2 ay sonunda pütür pütür dökülmeye ve dağılmaya başladı. H&M çok daha dayanıklı ama RT’ye göre çok daha sert 🙁

destan: 4. kullanışım ve 2.yıkayışımda yırtıklar oluşmuş süngerdir bende turuncu bir renk bırakmadı yıkarken. açık alanda bekleterek kurutmaya çalışıyorum bozulmasın diye.bir de ürünü emiyor tam anlamıyla temizlik sağlanmıyor. fazla da hor davranmak istemiyorum parçalanmaması için : )

gamze: elim ayağım olan cağnım süngerim. gerçekten görüntüyü çok değiştiriyor.beauty blender’a verilecek paraya kıyamayan cicişler kesinlikle almalılar.sevgiler¸sümük

alvina: Beauty blenderın yerine geçemeyecek ancak fena da olmayan makyaj süngeri. Beauty blendera göre daha az esnek bir yapısı var. Buna rağmen¸ gözenekleri biraz daha gevşek. Daha az esnek olması cildin ürünü daha uzun zamanda emmesine neden oluyor. Beauty blenderın yapısı parmak dokusundan hallice ve esnekliği çok iyi o sebeple ürünün cilt tarafından daha kolayca emilmesini sağlıyor. Gözeneklerinin geniş olması ise¸ daha fazla ürünü içine çekmesine neden oluyor diye düşünüyorum¸ oysa beauty blenderda¸ bu daha az oluyor. Ancak yine de bu söylediklerim çok ürkütücü değil. Yani aslında işe yarıyor sünger¸ beauty blender alınamayacaksa bu da gayet iş görebilir.

şehrazat: Bir sunger en fazla ne yapabilir ki diyordum alirken ama fondoteni dagitmak icin yaptigim ilk hamleden sonra fonda smoke weed everyday sarkisi esliginde sungerde gunes gozlugu ve sigara belirdi. O kadar seviyorum ki isirmak istiyorum.

nurgül: mutlaka şans verilmesi gereken makyaj süngeri.1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. beauty blender ve başarılı addedilen muadillerini de denememe rağmen real techniques süngeri daha başarılı buldum ben. muadillerden başarılı olduğu çok nokta söyleyebilirim zaten¸ beauty blenderdan da başarılı bulduğum noktaları ise kesik ucu ve tabi ki çok daha uygun fiyatı¸ onun dışında sonuç bence aynı. ıslattığınızda çok güzel şişiyor kocaman oluyor¸ ürünleri gayet eşit ve iyi dağıtıyor. kesik ucu fondöten uygulamada büyük kolaylık sağlıyor bence. bende ürün emme gibi bir problem yapmadı ama sanırım ben baya baya ıslatıyorum süngerimi 🙂

ferah: beauty blender kullanmış biri olarak¸ hiçbir farkları olmadığını söyleyebilirim. üstelik aralarında 20 tl civarı fark var. beauty blender 55 tl¸ bu 29 tl. gayet güzel ürünü dağıtıp doğal görünümünüze kavuşturuyor. tabii ki nemli kullanılıyor. ben ilk temizlemeye kalktığımda fazla sabuna bulamışım¸ durulayamadım bir türlü. öyle bir hataya düşmeyin. 🙂 mutlaka alın¸ deneyin¸ başarısını göreceksiniz zaten.

gülden: geçen hafta gratis indiriminde denk getirerek 20 tl’ye aldığım başarılı sünger. beauty blender’la fiyat-kalite performans kıyaslamasına gidersem (gerçi henüz bir hafta oldu real techniques’i kullanmaya başlayalı) hiç düşünmeden tercih edeceğim sünger gibi görünüyor şimdilik. Kalite açısından aynı fakat fiyat olarak beauty blender’ın pahalı olması (neredeyse 2 katı)¸ yapıları nedeniyle fırça gibi olmadığı için bir süre sonra sonra deforme olması ve sürekli yenisinin alınmasının gerekmesi nedeniyle de daha makul ve tercih edilebilir buldum.

inci: mutlaka denenmesi gerek bir urun diye dusnuyorum. Gayet guzel islevini yerine getiriyor. Bauty blenderdan pek bir farki yok ve hatta o ince sivri tarafi goz altlarinda da gayet iyi is goruyor. Bunu aldim alali goz altarima firca kullanmiyorum diyebilirim. Yurtdisinda yasadigim icin £5 -£6 gibi komik bir fiyata temin edebiliyorum(ingiltere sartlari icin konusuyorum) bugunku kurla 25 tl ediyorsanirim turkiyede. turkiye icin 25tl cok mu az mi bilemedim ama burasi icin sanki 5 tl gibi diyeyim.

lerzan: uzun süredir sıklıkla kullandığım ve çok memnun kaldığım makyaj süngeri¸ olumsuz olarak söyleyebileceğim şeyler ise makyaj fırçalarına oranla biraz daha fazla ürün kullanıyor oluşunuz ve fırçanın verdiği kapatıcılığı tek katta vermiyor oluşu olabilir.

yelda: Normalde daha fazla bir kapatıcılık istersem Bb krem ya da fondötenimi fırçayla uyguluyorum ama istisnasız her zaman gözaltılarım için sünger kullanıyorum. Beauty blender kullanmadım fakat eklips süngerle karşılaştıracak olursam arada pek bir fark yok hatta Rt süngerin ürünü daha çok emdiğini bile söyleyebilirim. Sonuç olarak eklips süngerimden sıkılmadığım sürece bir daha almayı düşünmüyorum.

feride: Bende 3. Ayında falan bu sünger artık her yıkamamda başka bir yırtıkla karşılaşıyorum zaten doldu süresi galiba zaten yedeklemiştim neyse cicişler.

yeşim: Yaklaşık 1 buçuk aydır kullanıyorum süngerim paramparça oldu üstelik her gün kullanmamama rağmen. Temizlenmesi de çok zor. Kesinlikle çok uğraştırıyor. Benim için tam bir fiyasko.

günnur: watsons indirimden aldım. 5-6 kere kullandım gayet memnunum. her kullanıştan sonra yıkıyorum şimdilik bir sorun görünmüyor. ayrıca formuyla beauty blender’a göre daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

elmas: Makyajı çok eşit ve kolay uygulayan hayat kurtarıcı edevat. Sivri ucu ve en sevdiğim yanı olan kesik uçlu düz tarafı sayesinde her yere ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca “cakey” görünümden sizi uzak tutabilmeyi başarması da cabası.

besra: Ben bu süngeri yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve inanılmaz memnunum¸ yağlı-kuru kombinasyonu bir cildim var ve genelde fondöteni fırçayla kullandığımda cildim pütür pütür görünüyordu. Ama bu sünger sayesinde o irritasyonlar tamamen minimal düzeyde olmaya başladı¸ bazla kullanıldığında daha mükemmel bir sonuç veriyor. Beauty blender’i hiç kullanmadım¸ onun dışında başka muadil süngerler kullandım ve bu şu ana kadar kullandığım en başarılı sünger. Eğik başı sayesinde dağıtmak çok kolaylaşıyor ve diğer ucuyla concealer daha kolay emdiriliyor yani kısaca bu sünger über ötesi bir ürün! Tek kötü tarafı ıslak kullanıldığında bazen ürün emebiliyor yani ıslak kullanmak istediğinizde daha fazla ürün kullanmak durumunda kalıyorsunuz ama dediğim gibi verdiği sonuç için benim açımdan değer :).

çağıl: Normalde çok fazla fondöten kullanan bir insan değilim. Günlük makyajda bb krem daha kolay geliyor bana¸ önceden fırça ile uyguluyordum hep¸ bence fırça ile uygulamaya göre ciddi fark var. Kullandığınız ürün ciltle daha kolay bütünleşiyor¸ ürün eşit olarak dağılıyor¸ süngeri kullanmaya başladığımdan beri hiç fırçayı almadım elime. Yıkama konusunda da ben biraz hassasım¸ genelde her kullanımdan sonra yıkıyorum¸ ama dediğim gibi çok sık kullanmıyorum. Yıkaması da çok basit genelde beyaz sabuna sürterek yıkadım¸ 1-2 defa bebe şampuanı kullandım¸ hepsinde de sonuçtan memnun kaldım.

fatma: Cosmetica sag olsun 21 liraya aldığım süngerdir. Zamanında beauty blender kullanmış biri olarak çok bi farkları yok. Aşırı bir ten makyajı yapmadığım için farkı belki ben anlamıyorum ama gayet başarılı buldum. Indirimde yakalarsanız alınabilir

gökben: watsons’tan indirimle 25 liraya sahip oldugum sungerdir. daha once hic beauty blender kullanmadim bu yuzden karsilastirma yapamayacagim ancak ilk izlenimlerimi aktarmak isterim. bu sabah makyajimda kullandim ve gercekten begendim¸ bir kere cok yumusak ve ergonamik bir yapisi var. gozalti kapaticimi emmedi ve homojen bir sekilde dagitti. daha kendisiyle krem kontur yapacagiz¸ bb krem surecegiz… hadi bakam anamedit: krem konturumuzu de yapmis bulunuyoruz¸ hemen izlenimlerimi aktarayim dedim kizlar. ozellikle duz ucuyla bildiginiz turuncu alt tonlu kapaticiyi yanagimda guzel dagitti¸ cildimde guzel uyum sagladi o kapatici. ve bunlari yaparken sungerim islak degildi. neden islatmadigimi hatirlamiyorum almisim cat cat yuzumu zimparaliyorum 😀 ama eminim islakken de cok iyi dagitir konturu. kisacasi memnun kaldim bu konuda da.

nihal: Önceleri hem youtube’da hem de başka mecralarda bu süngeri beauty blender ile karşılaştıran hemen herkes¸ beauty blender’i galip ilan ediyorken¸ artık her yerde rt’yı daha çok sevenler görüyorum. Üç aşağı beş yukarı aynı işi yapıyorlar¸ hatta rt çok daha iyi¸ hem de uygun diyenler oldukça çoğaldı. Dolayısıyla Beauty blender sahibi bir ciciş olarak bu süngeri de çok merak etmeye başladım. Oysa başta güya neyse parası vermiştim¸ ilk defa muadil işleriyle uğraşmiciim demiştim. Beauty blender’dan hala gayet memnunum¸ fakat orda burda rt süngerin 2si 1arada avantajlı paketlerini görüyorum. üstelik real techniques dm’lerde de satılıyor artık¸ ağır tahrik var anlayacağınız. (Gizlinot: Alırsam karşılaştırma yazımla ya burada ya da bb başlığında alırım soluğu.)

dürdane: 1 sene oldu alalı¸hiç parçalanmadı¸ havadar yerde kuruttum vs. Baya baya bebek gibi baktım kendisine ammaa son zamanlarda yüzümde sanki peçete parçaları kalmışçasına garip uygulama yapıyor.

melis: tam almaya karar verdiğim sırada arkadaşımın “bendeki duruyor bir köşede aldığımdan beri 1-2 kere anca kullandım” diyerek bana vermesiyle sahip olduğum sünger. neyle yıkarsam yıkayayım (katı sabun¸ sıvı sabun¸ şampuan) üzerinde hiç leke tutmuyor¸ başka sünger denemedim karşılaştırma yapamıyorum ama estee lauder doble wear concealer’ı bir tek bununla doğru dürüst uygulayabiliyorum. indirime girerse beauty blender’i denerim ama bulamazsam tekrar rt edinirim.

ulus: bu süngere 35 lira verecek paranız varsa gidin 15 daha koyup beauty blender alın. yok ben bir süngere 50 lira veremem diyorsanız avonun süngeri bile bundan daha iyi. ilk kullanımdan sonra tiip kaydı üzerinde deformeler oldu. hiç bir şekilde orjinal şeklinde kullanamadım hep ezişik büzüşük bir acaip. düz kısmıyla güzel kapatıcı uygulanıyor ama asla bir beauty blender olamaz. öylece kenarda duruyor.şu an çekmecede şekline bakıyorumda 8 yaşındaki kardeşimin pipisine benziyor.

yasemin: bunu temizlemek için içeriğinde hiçbir kimyasal olmayan doğal bir zeytinyağlı şampuan aldım¸ iyice köpürtüp yıkıyorum. hem makyaj lekeleri çıkıyor hem de tertemiz kokuyor¸ yiyesim geliyor o derece. üstelik zarar da vermiyor süngere. benim taktiğim küçük bir kaba su doldurup zeytinyağlı şampuanı eklemek¸ süngeri de içine koyup kabın içinde sıkıp bırakmak¸ sıkıp bırakmak. bir süre sonra fondöten rengi suya geçiyor¸ o zaman suyu tazeliyorum¸ tekrarlıyorum işlemi. en son olarak da duru¸ deterjansız suyun içinde sıkıyorum¸ köpük ya da şampuan artığı varsa yine suyu tazeliyorum. zaten en iyisi ya bebek şampuanı ya da doğal katkısız şampuanlarla yıkamak bence. sabunu da denedim ama sabun kalıntılarını temizleyebiliyor muyum emin olamadım.

sinem: gerçekten güzel bir ürün özellikle fırça ile fondöten uyguladıktan sonra bunla uygulanan fondötenler daha güzel durduğunu söylemek gerekir. Islak ve kuru olarakta rahatlıkla kullanılabiliyor tutuşu rahat kullanımı kolay fakat bende mi sorun var anlayamadım benim aldığım süngerler sürekli parçalanıyor her 1 ayda bir gidip yenisini almak zorunda kalıyorum hayır çok hunharca da kullanmıyorum normal bir biçimde makyajımı yapıyorum ayrıca fırça ve süngerleri temizlemek için özel olarak üretilmiş temizleyici kullanıyorum ki bu sırada da çok baskı uygulamıyorum üstünde ki fondöten tam geçmemesine rağmen ama yinede sürekli parçalanıyor beuty blender’ın İnternet sitesinde de tüm ürünler tükenmiş olsa oradan alıp deneyeceğim bakalım bu süngerden dolayı mı benden dolayımı diye ama…

özden: uzun süre tüm sünger arkadaşlardan hijyen açısından uzak durdum. sonrasında merakıma yenik düşüp türkiye’ye ilk geldiğinde aldım ve ta taaam! işte aranılan doğal duruş! Beauty Blender’ı kullanmak daha nasip olmadı çünkü her seferinde “bu sefer bb alacağım bi kere de onu deneyeyim.” diyorum ama RT’in bu süngerine bir şekilde indirimlerde yakalıyorum. Bence fiyat performans açısından şahane. en kalın fondöteni bile en doğal haliyle sürüyor.

idil: Yves Rocher süngerim baya eskiyince yenisi de bulunmaz olunca aldığım süngerim. İyi ki almışım diyorum. Gerçekten yumuşacık. Eklips sünger falan kesinlikle yanından geçemez bence. Bir aydır en az on beş kere kullandım. Kullandıktan bir gün sonra Dalin’le yıkıyorum.Şu ana kadar ne şekli bozuldu ne de lekelendi. Eskiyince yenisini alacağım kesin.

pınar: Tek denediğim makyaj süngeri. 7-8 aydır kullanıyorum ve benimkinin sadece düz kısmı biraz eskidi onun dışında gayet yeni gibi ve çok yoğun bir şekilde kullanıyorum. performansından çok memnunum. fondotenim yok gibi duruyor cildimle bütünleşiyor ve kuruma da yapmıyor. ayrıca cakey bir görünüm oluşmasını da engelliyor. ben rt süngerden önce fondotenimi rt buffing brush ya da rt expert face brush ile uyguluyordum. ancak iki fırçadan da daha başarılı ve doğal bir sonuç sağlıyor.eğer beauty blender rt süngerden daha başarılı bir sonuç sağlıyorsa onu da en kısa zamanda deneyip buraya karşılaştırmasını editleyeceğim.

miray: 4.5 aydan sonra küflenmiş olan sünger.atacağım şimdi kıyamıyorum sanki yeni gibi geliyor hala o bulaşık süngeri hissine¸bir türlü kurumamasına rağmen çok kullanıyordum…başka süngerler denemek istiyorum ama şu an ciddi anlamda 0’dayım hatta eksideyim.bulamadım ki şöyle zengin bir koca :/ off tam böyle zor zamanlarda masraf çıkar ya hani Görselini de ekliyorum buraya küflü süngerin

ceyla: Bir zamanlar çok sevdiğim ama artık sert bulduğum sünger. Çok tok bir sünger yahu¸ su çektirene kadar canım çıkıyor. Beauty blender ve eklipsi tercih ederim¸ benim için yumuşak süngerlerin kullanımı daha kolay¸

yonca: mac prolong wear kapatıcıyı dahi homojen şekilde dağıtıp en iyi uygulama sonucunu verdiren sünger. ne güzel şeymiş ya bu. bu zamana kadar neden almamışım

songül: Elimde bb¸ eklips ve bu süngerden var ve bence aralarında en başarısız olanı kendisi. Bir kere yüzeyi bildiğiniz bulaşık süngeri gibi diğerlerinden farklı bir dokusu var. Fondotenin yarısını emdiğinden bahsetmek bile istemiyorum. Diğer iki süngerimi yıkadıktan sonra yeni alınmış gibi olurken bu süngerdeki o fondoten izlerini asla geçiremiyorum. Memnun değilim açıkcası şuan fiyatını net bilmemekle birlikte 24 lirama acıyorum her göz göze geldiğimde

iffet: Çok ürün yediğini söyleyebilirim.bir de düz yüzeyindeki lekeyi çıkaramıyorum.kullandığım tek makyaj süngeri olduğundan karşılaştırma yapamam ama ürünleri gerçekten çok doğal ve ince uyguluyor.ben o kadar ince uygulama sevmiyorum zira gözaltlarımın iyi kapanmadığını düşünüyorum ve bir kez daha uygulama yapıyorum.Çürütürsem başka süngerlere şans vermeyi düşünüyorum özellikle eklips ve yves rocher

şermin: fiyatı yaklaşık 30 tl civarı olan makyaj süngeri. Kalın fondötenleri inceltip uygulaması açısından gayet kullanışlı fakat temizlemesi biraz zahmetli olan makyaj süngeri.

kade: Rossman’dan 23 liraya aldigim cici. Yani watsons veya gratis’tense rossman’a ugrayiniz efenim.Daha yeni ve sanirim 3 defa hunharca yikadim¸ sapasaglam duruyor. Parcalandiginda edit gelecek.

nur: 3. yıkamada paramparça olan sünger. bb’yle mutluyuz.

dilhan: Uzun suredir bu sungeri kullaniyorum. Urunden cok memnunum guncel fiyati suan icin 32 lira diye biliyorum. Ben fondotenimi makyaj fircasi ile uyguladigimda urunun kapaticiligindan cok memnun kaliyorum fakat yuzumde katman katmN durup¸ mimik cizgilerime doluyor. Bu sebeplerden sungeri tercih ediyorum. Islak sunger o katman katman goruntuye sebep olmuyor. Gelelim asil konumuza bugun kullandigim sungeri kestim. Bakalim icinden neler cikacak diye. Urunu kestigimde icinin tertemiz oldugunu gordum ve derin bir ” oh” cektim. Hatta ici disindan daha temizdi. Belki bana salak diyeceksiniz ama ben sungerimi arap sabunu ile yikiyordum. O kadar guzel temizliyorki anlatamam. Kopurtup kopurtup sıkıyorum sunger resmen fondoten kusuyor. Makyaj temizleyici jellerle dahi yikadigimda lekeler kalmasina ragmen arap sabunuyla yeni alinmis gibi oluyordu. Gorsellere sungerimin kesilmis halleri ekliyorum. Ici ne kadar temiz gorebilirsiniz.

nehir: süngeri parçalanmaya başladı ufaktan.ama göz altı dağıtmada üstüne tanımam ^^

hansa: genelde söylenilenin aksine benim nerdeyse 5 ay her gün kullanım sonunda eskitmeyi başardığım ürün. bence çok uzun süre kullanılabiliyor. yeni edindiğim beauty blenderla karşılaştırırsak beauty blender makyaj süngerini özellikle göz altı için çok daha kullanışlı bulsam da yüz için real techniques oldukça yeterli geliyor bana. fiyat karşılaştırmasında real techniquesin indirimli fiyatını düşünürsek sanırım beauty blender bozulunca real techniquesi göz önünde bulundurabilirim

simge: Büyük hayallerle aldığım ancak kullandıktan sonra beni hayal kırıklığına uğratan sünger.Yapısı beauty blendera göre kesinlikle daha yumuşak ancak kısa bir süre sonra parça parça kopup pancık pinçik oldu…

çıgıl: Başkası da aynı sorunu yaşıyor mu bilmiyorum ama ben bu süngeri açıp suyla ıslattığım zaman çok kötü bir deterjan kokusu geliyor. Kokudan o kadar rahatsız oluyorum ki uygulama yaparken huylanıyorum süngerden.Ayrıca eklips fırça bende çok daha başarılı bir sonuç verdi. Real Techniques sünger hayalkırıklığına uğrattı.

güner: tek kelimeyle ha-ri-ka! o kadar kusursuz yerleştiriyor ki fondotenimi yüzüme. kesinlikle denemelisiniz cicişler

tezer: Süngerlere karşı çok önyargılıydım. Bana hem pahalı hemde bir kenarda kalıp çöpe gider diye düşünüyordum.Aman allahım ne kadar yanılmışım! Öncelikle bu süngeri tercih etmemin sebebi fiyatının beauty blender’a göre daha ucuz olmasıydı.Bugün ilk defa kullandım¸ Estee Lauder Double Wear Fondotenimi bununla uyguladim sonuç çok kusursuzdu. Yüzüm çok pürüssüz göründü ve fondoten cildimle bütünleşti. Sanırım artık diğer fondeten fırçalarım bir kenarda kalacak. Fondoteninizin kusursuz görünmesini istiyorsanız şiddetle öneriririm.

canel: cosmetica’da 19 liraya bulunca hemen aldığım sünger. bb ve cc kremlerimi uygulamak üzere aldım¸ bakalım nasılmış göreceğiz.

defne: Temizliğini dove’un herhangi bir kalıp sabunuyla yaparsanız daha kolay temizleniyor. Ben her kullanım sonrası önce süngeri ıslatıp¸ sonra sabuna iyice sürüp¸ elimde bi kaç kez sıkıyorum¸ sonra suyun altında sıkıp bırakarak temizliyorum. Yeni almışım gibi tertemiz. Üründe de henüz bir bozulma olmadı. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. lou salome caraazul

dürriye: vazgeçilmezim. ben fondoteni fırçayla sürmeyi sevmiyorum. bana katman katman duruyormuş gibi geliyor. sünger ile daha doğal bir sonuç elde ediyorum. ayrıca bu süngerden önce watsons ve gratişlerde satılan eklips süngeri kullanıyordum. ne yaparsam yapayım tam temizlenmiyordu¸ hep lekeler kalıyordu. fakat rt sünger öyle değil güzelce yıkarsanız lekesiz tertemiz kullanabilirsiniz. bana göre rt sünger ile eklips süngerin en büyük farkı rt’in gözeneklerinin daha büyük olması¸ eklips sünger ise daha dar gözeneklere ve sıkı bir yapıya sahip. rt sünger o büyük gözenekeleri ve pofıdık yapısıyla fondoteni ve kapatıcıyı mikemmel dağıtıyor.son olarak ben rt süngeri karşıyaka çarşıdaki yücel parfümeriden 16 tl gibi bir fiyata alıyorum. sanırım gratış ve watsonslarda 25 lira. haberiniz olsun:)aslında asıl denemek istediğim sünger tabiki de beauty blender. bb rt süngere göre daha pofıdıkmış. eminim ki daha da doğal bir sonuç veriyordur.

bade: Gerçekten de ¸ muadili çok daha uygun fiyatlı süngerlerden bir üstün yanını göremediğim sünger. Yapısını da sevmiyorum pürüzlü geliyor oysa eklipsin muadil ürünü dokusu olarak beni daha memnun ediyordu.

nazlı: beauty blenderimi kısa sürede kullanılmaz hale getirmem sebebiyle şans verdiğim sünger. gerçekten başarılı bir makyaj süngeri ama bir beauty blender değil. beauty blenderin daha doğal bir uygulama sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim ayrıca ürün kullanımım bu süngerde daha fazla. bu süngerin de küçük alanlar için (burun kenarları) daha uygun tasarımı var. aradaki fiyat farkını düşününce kesinlikle kullanılabilir. ama beauty blender için ilk yurtdışı ziyaretimi beklediğim de doğrudur.

nevra: Beauty blender için o kadar para veremem deyip gratis indiriminde kıstırdığım makyaj süngeri. Memnun muyum¸ evet ama beauty blender alma niyetim de hala var mı¸ paraya kıyarsam evet.

güneş: Daha önce yurt dışından aldığımı söylemiştim bu süngeri. Bu süngerim artık çürüdüğü için geçen Watsons’ta bi bakayım dedim. Türkiye’deki sünger delikli delikli¸ resmen bulaşık süngeri gibi. Bendeki ise beauty blender gibi hiç deliksizdi. Bu sayede stippling fırçanın neden parçalandığını keşfettim. Bize resmen 3. Kalite ürün yolluyorlar. Benden söylemesi.

bediz: Her isimi gördügüm ürün. Ciddiyim. İlk önce fondoteni cildime iyice yedirip arkasından göz altı kapatıcısı sürüyorum bununla hafifçe göz çevreme. Üstüne fırçayla allık sürdüten sonra doğal görüntü yakalamak için minik vuruşlarla allığı hem sabitliyorum hemde doğal görüntü sağlıyorum. Ben bile nasıl allık sürdüğüme inanamıyorum.Dip not:tüm makyajımı real techniques fırçalarla yapıyorum. En büyük hayranıyım süngerini de öneriyorum!

tünay: Islak bitiş vaat eden her fondöteni uygulamak için birebir oldugunu dusundugum sünger. Musluk altında 10-12 kez hızlı hızlı sıkılıp bırakıldıgında mükemmel uygulamayı sağladıgını görebilirsiniz. Özellikle kuru ciltliler için tavsiye edilebilir¸ zira sünger otomatik olarak ıslaklık katıyor cilde. verdiginiz parayı hakeden ürünlerden diyebilirim.

şelale: Performansını beğeniyorum fakat yıkayınca hamurlaşan ve en ufak bir darbede yırtılan bir sünger. 6 aylık ömrü oldu benim için.

gülriz: Yaklaşık altı aydır kullandığım bu süngerin formu bozuldu¸ ilginç bir hal aldı. Ürünü ilk zamanlardaki gibi başarılı uygulamıyor ve ıslatıp suyunu sıktığımda elimin şeklini alıyor¸ uzun süre eski haline gelmiyor. Artık kullanmayacağım sanırım.

nisa: Yaklaşık 2 yıldır kullandığım beauty blenderdan sonra sırf merakımdan bu süngeri denemek istedim ve aldım. uygulama konusunda her iki ürünün de başarılı olduğunu düşünüyorum aslında ama ben bu ürüne nedense ısınamadım. Bu durum bana bile çok saçma geliyor ama ürün sanki fazla büyük. Normalde bu iyi bir şey daha az darbe ile makyajı tamamlayabiliyorsunuz ama anlatamadığım bir olumsuzluk var üründe belki de fazla yumuşak 🙂 Yine de tekrar etmek istiyorum ki ürünü dağıtma ile ilgili bir eksisi olduğunu düşünmüyorum. Bir de bence daha geç kuruyor bu sünger.

şenay: geçenlerde yedeklediğimdir.çok uzun süreden beri sahibim ve ara ara kullanyorum. hnm¸ yves rocher¸eklips¸ beauty blender … liste uzar gider hepsini kullandım ve hala sahibim ama sünger kullanacaksam elim sadece buna gidiyor. beauty blender ın orijinal pembesine sahibim onda ilk kullanımlarda boya akması vardı¸ rt de hiç bu sorunu yaşamadım. yedeğimi alma sebebim de küflenme falan değildi¸ bayadır sahibim bi değiştireyim hijyenik olsun gibi düşündüm. bu nedenle ilk süngerimi parçalara ayırmak suretiyle attım kii bir içini göreyim küf zart zurt var mı diye¸ hiç bir şey yoktu içinde. fondoten lekesi bile yoktu tertemizdi. ben bunu özellikle şekli için seviyorum¸ bb ye göre çok daha hızlı uygulama yapabiliyorum ve bence bb den daha az ürün emip kolay temizleniyor¸ bununla yaptığım makyaj bb ye göre daha kalıcı oluyor. o düz ucun daha iyi uygulama yaptığını düşünüyor ve görüyorum kendim için. bb iyi bir satış politikası¸ bence pek çok youtuber real tech. ın tasarımını ilk bb yapmıs olsa onu seçerdi. cosmetica indiriminden 19 tl ye aldım ikincimi¸ ilkine yıllar önce 34tl vermiştim sheh.

zerrin: 2 sene önce alıp 1 sene kadar sorunsuz kullandığım süngerdir kendisi. Beyaz sabun veya dalin şampuan ile yıkayıp muhakkak kuruması için açıkta bırakıyordum. Tabi zavallım 1 yılın sonunda hamur gibi parçalanmaya başladı. Kullandığım süre boyunca küflenme koku vs bir sorun hiç yaşamadım. Uygulama olarak ise oldukça doğal pürüzsüz bir sonuç veriyor. Ürünü emiyor tabi ama emmeyen sünger yok sanırım. Beauty blender kullanmadığım için bugüne kadar denediğim en iyi sünger diyebilirim. Bunu indirim zamanı 20-25tl ye almıştım¸ paraya kıyıp beauty blender da alırım bir gün inş.

gönül: Eve mağzasından edindiğim bir sünger.Seveni çok fazla öve öve bitiremiyorlar ancak beni hayal kırıklığına uğrattı.1 ay kullanabildim hemen parçalandı.Hm süngerim bile daha çok dayandı.Hatta sahte olabileceğini bile düşündüm.Bi blogger arkadaşım övmüştü baya ona durumu söylediğimde sahteleri olduğunu söylemişti.Bi beauty blender değiil..

necla: tıpkı h&m süngerleri gibi ilk ıslatmada hamurumsu bir kıvama gelen makyaj süngeri. fiyatına değmeyen bir ürün.

çilay: 2 sene önce aldığım ile yaklaşık 1 sene önce aldığımın yapıları resmen çok farklı. ilk aldığım bir seneden fazla dayandı ve her gün kullanıyordum ve yapısı çok az deforme olmuştu. ancak son aldığımı toplamda 10 kere ancak kullanmış olmama rağmen sünger ufalanıyor çürümüş durduğu yerde adeta. kullandıktan sonra sabunla temizliyordum ve lime lime oldu. görsele fotosunu ekliyorum. bir daha bu ürüne tek kuruş harcamayı düşünmüyorum.

gülen: Krem konturu yayarken gayet başarılı bulduğum¸ yapısı itibariyle elmacık kemiklerine tam oturan sungerdir. Ben h&m in sungerlerinden kullanıyorum genelde bunlar da güzel ama real techniques daha tok sık bir yapıya sahip uzun vadede h&m sungerlerden daha dayanıklı olacak gibi görünüyor ancak ürünü çok emdiği hakkında girdiler okudum hak vermemek mümkün değil gerçekten ürünün rengiyle birlikte ilk kullanımdan hemen sonra bile kahverengi kirli bir şekil çıkarıyor.

feriha: Beauty blender dan sonra bana göre en müthiş makyaj süngeri.

abendam: Yaklaşık bir yıldır yıkayıp yıkayıp kullandığım¸ dayanıklılığına da hayli şaşırdığım sünger. Muadilleri de aynı işi görüyor ama çabuk parçalanabiliyorlar. Fondoteni güzel güzel dağıtıyor¸ ürünü kendi içine çok emmeden yüze güzel yayıyor. Hem fondotenlerle¸ hem CC ve BB kremlerle kullandım ve kullanmaya devam edeceğim sanırım:)

seher: Çabuk deforme olması tek eksisi. Onun dısında benim icin vazgecilmez bir urun

dilberay: çok kısa sürede rengi solup hamurlaşmaya başlayan ve artık fondoteni homojen yayamayan süngerdir

gülgün: yeni aldım bu süngeri ten makyajımı sadece kaptıcıyla yaptığım için ıslatmaya bile üşenip kuru kullanıyorum. ürün emmemesi için eğer fondoten sürüyorsam önce expert face brushla sürüp daha sonra singerle fazlalığını alıp homojen bi görüntü elde ediyorum.

nilgün: açıkcası bendeki ne bozuldu ne deforme oldu.sadece bir yere tırnağım değdi orası çukurlaştı.ama çok ürün emiyor cicişler. size de oluyor mu bilmiyorum. ürüne acıdığımdan ellerimle devam ediyorum ya da rt fırçaları elime alıyorum her seferinde. kesinlikle süngerden daha az ürün emiyor fırça. hiç bb kullanmadım eğer o emmiyorsabu kadar ondan alayım kızlar paraya acımayıp. yeşillendiren cicişleri beklerim 🙂

nesrin: Bir önceki girdiye kesinlikle katılıyorum. H&m¸ eklips ve nascita(sarı olan) markalarının süngerlerini de kullandım rt dışında ancak indirim de bile en pahalı olan bu olmasına rağmen en hızlı yıpranan da yine bu oldu. Evet yumuşak ama digerleri de zımpara değil yani hm ve nascita da gayet yumuşacık.

belinda: ilk başlarda kullanırken çok beğendiğim¸ ama çok çabuk deforme olan sünger…birçok farklı markadan sünger kullandım¸ yapısı en çabuk bozulanı bu oldu…

ceylinaz: denediğim sünger sayısı arttıkça soğuduğum makyaj süngeri. dirty works’ün süngeri hariç (watsons’taki beauty blender dışındaki süngerleri denemediğimi de belirteyim) bundan daha kötüsüyle karşılaşmadım henüz. kötü bir ürün olduğunu ima etmiyorum açıkçası¸ ama sünger konusundaki müşteri beklentisi çözüldü ve markalar maksimum 10 liraya kullanılabilir süngerler üretiyor. bir çoğu da bundan daha yumuş açıkçası. niye indirimle 25 lira verelim ki? açısı dışında bir esprisi kalmadı gibi.bunları klasik turuncu sünger için yazdım. yeni koleksiyondaki şekli değişik süngerleri denemediğimi belirteyim.

fuldem: Hİç beğenmediğim sünger. Birkaç ay önce aldım daha önce eklips ve yves rocher kullanmış biri olarak beğenmedim. Ürün dağıtımını hiç güzel bulmadım ve ıslattıktan sonra kurumuyor ne yaptıysam istediğim şekilde kullanamadım. Boşuna paranızı harcamayın gidin h&m falan alın kat kat iyidir. Tamamen şişirilmiş bir balondur.

öznur: Bugüne kadar yves rocher¸ h&m¸ lionesse çoğu süngeri denedim ama geçen hafta gratis indiriminde bunu aldım. ba-yıl-dım! yumuşaçııık ve çok az ürün emiyor. favorim şu an¸ diğer süngerler nasıl sertmiş öyle yahu.

mısra: cosmeticadan indirimde 13¸80’e almıştım. iki tane var bende birini göz altıma ve t bölgeme pudra sürmek için diğerini ise aydınlatıcı sürmek için kullanıyorum. göz altı kapatıcısını sabitlemek için kesinlikle biçilmiş kaftan. o küçük el kadar oluşuyla da gün içinde rahatça yanımda taşıdığım bir fırça¸ hatta en sevdiğim fırçam.aydınlatıcıyı ise gayet güzel dağıtıyor¸ daha doğal durmasını sağlıyor bence. her cicişde olması gereken baş tacım minnak fırçam kısaca.

tülay: Cosmetica’nın kadınlar günü indiriminden 13 tlye aldığım fırça. Aydınlatıcı sürerim diye almıştım ama ben zaten aydınlatıcıyı core collectiondaki kontür fırçasıyla sürüyorum ve daha güzel bir sonuç aldığıma inanıyorum. Zaten bence oldukça benzer fırçalar. Eğer core collection elinizde varsa bu fırçaya ihtiyacınız yok. Ama yine de kendisi çok şirin tabii.

ağça: anneler günü indirimden aldığım in the balm of your hand paletiyle birlikte ilk aydınlatıcıma da sahip olmuş oldum. şu yelpaze gibi olan fırçalardan bulamayınca sözlükte küçük çaplı bir araştırma yaparak bu fırçası aldım. ilk rt fırçam olur kendisi ve aydınlatıcıyı harika uyguluyor (ilk ve tek deneyimim bu fırçayla olduğundan ne kadar doğru bilemiyorum) gözaltıma kapatıcı uygulamadığımdan asıl görevi olan sabitleme işlemini deneyimlemedim açıkçası. cosmeticadan indirimde 11 veya 13 liraya almış olmam lazım. sözlüğün kattıkları volbilmemkaçtanım: yumuşaklığı¸ kıl sıklığı güzel olan¸ mary louyu çok güzel uyguladığını düşündüğüm şahane fırça

damla: yemek istediğim fırça. özellikle aydınlatıcıyı aşırı güzel uyguluyor. bir de yıkayınca çok çok çabuk kuruyor. zaten rtnin özellikle pembe ve mor saplı fırçaları karşıya alıp izlemelik¸ çok hoşuma gidiyor 🙁

fikriye: rt sünger ve ponçik allık fırçasıyla birlikte en sevdiğim rt ürünlerinden biri. ben göz altı kapatıcısı kullanmıyor¸ haliyle sabitleme yapmıyorum ama aydınlatıcı uyguluyorum bu ürünle. yelpaze fırçayla çizgi çizgi yoğun oluyor uygulama bence¸ bu bebek çok yumuşak ve güzel durmasını sağlıyor aydınlatıcının. iki yıla yakın zamandır sahibim şeklinde bozulma olmadı¸ lekeler de çok kolay çıkıyor tüm rt fırçalarında olduğu gibi. boy ve şekil itibariyle de her markada olan klasik bir ürün değil. alınız aldırınız anacım

aysar: geçen hafta kozmela’dan sipariş edip 2 gün önce teslim aldığım fırçadır. neden daha önce keşfetmedim ben bunu dedirtir. göz altı sabitleme¸ spesifik bölgelere pudra uygulama¸ kontür yapma gibi bir çok işlevi görür. ben kendisine bayıldım !

çimen: Real techniquesin tekli olarak sattığı pembe saplı fırça. Göz altı kapatıcımı transparan pudrayla sabitlemek icin müthiş bir fırça. Göz diplerine kadar ulaşıyor. Ama ben daha çok aydınlatıcı surmek icin kullanıyorum. Özellikle mary lou manizer surmek icin on numara olacaktır.

şiir: cosmetica’da hala 13 lira olan çok işlevli göz altına pudra geçmek için birebir fırça…

cangül: Kozmela’da 18 TL ye gördüğüm ay acaba alsam mı dediğim fırçadır¸ hala kararsızım :/

aykal: allık fırçası olarak da harikalar yaratan fırça. bir heves aldığım rt blush brush tüm yanağımı kapladığı için bir de buna şans vermek istedim ve sonuçtan çok memnun kaldım. yüzümde tam istediğim yerlere kontrollü bir şekilde uygulama yapabiliyorum. ufak yüzlü olup da aradığı allık/aydınlatıcı fırçasını bulamayanlar bir şans verebilirler bence ..

hürrem: (bkz: mary lou) ile olan uyumu bir şahane olan fırça. ben kendisini kırk yılda bir kullandığım göz altı kapatıcısını sabitlemek için almıştım. ancak maryciğim ile olan uyumunu keşfettiğimden beri kapatıcı sabitlemek için kullanmadım. en yakın zamanda kesinlikle yedeklenecek.

hale: Mary lou’yu en guzel uygulayan firca sanirim. Her fircayi denedim bu muazzam ama ben nedense fotoğraflarda videolarda sert ve sık killi bir yapisi oldugunu dusunmustum yumusacik cikti. Bir de cok yonlu bir firca gercekten herseyi yapabilirsiniz bir expert bir de bu…

zekiye: Goz alti ve ustune surdugum kapaticiyi sabitlemek icin aldim ama elim gitmiyor. golden rose round face tarzi duz kesimli bi fircayi stay matte a bulayip gozlerimi kapatip altini ustunu komple sabitlemek daha kolay.

ilayda: inanılmaz işlevsel¸ inanılmaz şirin olan fırça. fırça koleksiyonum genişlesin¸ bu boyda bir fırçam olsun diye düşünerek aldığım fakat hemen hemen her şey setting brushı.ben bu fırçayla önce concealer dağıtmaya başladım. concealer fırçası olarak biraz büyük olsa da gerçekten çok başarılı olduğunu düşünüyorum. eğer çok çok küçük bi yüz yapınız yoksa sizin göz çevresi yapınızla da uyuşacaktır. daha sonra concealerımı elimle dağıttığım bi dönemde bununla pudra uygulamaya başladım göz altlarıma. hatta tam mat bir makyaj yapmıyorsam kullandığım transaparan pudayı bununla burun kenarlarıma ¸ alnımın ortasından başlayarak yanlara doğru ve çeneme de geçiyorum¸ başarılı.son kullanım alanım da aydınlatıcı uygulaması. hafif¸ toz aydınlatıcılar kullandığım için bu fırçayla uygulama yapabiliyorum¸ fazla kaçmıyor aydınlatıcı. onda da gayet başarılı. güzel bi şekilde fırçaya hakim olarak istediğiniz her yere ayrınlatıcı uygulaması yapabiliyorsunuz. eğer üşengeçliğimin doruklarındayken yapıyorsam makyajımı¸ fırçanın üzerine aydınlatıcıdan alıp şöyle bi göz kapaklarımın üzerinden de geçiyorum. indirimde gayet ucuza alınabilicek ve fiyatına göre de çok güzel iş çıkaran bir fırça olduğunu düşünüyorum. fırçalığınızda iki tane bile arıyorsunuz bazen.

gaye: Cosmetica indiriminde 13¸80e görüp hemen aldığım fırçadır . Tahmin ettiğimden küçükmüş şahsen fotoğraflarda daha büyük gözüküyor. Bence aydınlatma işinde başarılı . Göz altı kapatıcısı kullanmadığımdan bu bölgedeki performansını bilemiyorum . Daha kontör yapmadım ama yapılabilcek ve beni yanıltmıcak bi fırçaya benziyor . Ben genelde burun kenarıma biraz daha pudra sürmek için kullanıyorum . Yapı itibariyle küçük olduğundan burun kenarında performansı baya yüksek oluyor .Geçende allık uygulayayım dedim . Ya allıkta sorun vardı ya ben başarılı olamadım 🙂 Benim tombiş yanaklarıma küçük kaldı 🙂 Şimdi başka allıklarda denicem . İnşallah başarılı performans alırım .

tuğba: bana da beklediğimden küçük gözüktü fakat aydınlatıcı sürmek ve tüm göz kapağıma ten rengi far sürmek için kullanıyorum şimdilik memnunum.

belçim: Cosmetica indiriminden internetten siparis edip 13¸99 tl fiyata sahip olduğun fırça. Bana beklediğimden biraz minik göründü. Ancak ufak alanlara uygulama yaparken iyi iş çıkardı. Aydinlatici¸ goz altlarıma pudra uygularken kullanıyorum şimdilik. Bir süre kullandıktan sonra bakalım başka hangi ürünlerde iyi sonuç verdiğini de kesfederim diye dusunuyorum. Ufak olduğundan çok işlevsel buldum.

perran: Gözaltı sabitlemede bir numara olan fırça.

perihan: Antalya Cosmetica da gördüm¸fiyatı da 13.99 du.tabi indirimli

ışın: becca champange pop sürmek için aldıgım fakat memnun kalmadıgım fırça.kesinlkle aydınlatıcı fırçası değilmiş

selin: Setting işinde çok iyi olan ama aydınlatıcı uygulamasında da başarılı olan fırça. Severek kullanıyoruz efenim.

ışılay: en sevdiğim fırçam. arkadaşım hediye ettiği için belki böyle anlamlar yükledim ama çok minnoş değil mi ya? ben aydınlatıcı sürmede kullanıyorum -mary lou- gayet başarılı. düşünen düşünmesin kapsın.

hazan: Göz altı sabitleme de ne kadar başarılıysa¸ aydınlatıcı sürmek için de o kadar başarılı bence. Ayrıca kontur yapmakta da kullanabilir diye düsünüyorum. Kısacası¸ işlevi çok ve en sevdiğim fırçalardan biri. Çoktan yedekledim bile

çeşminaz: pudrayla göz altı sabitlemek için çok uygun bir fırça. eskiden büyük fırçalarla göz altımı sabitlemeye çalışıyordum sonra bu fırçayı duyunca direkt aldım. ama ben bir sürü watsons gratis gezdim hiçbirinde yoktu o yüzden internetten aldım. T bölgesine pudra uygularken de kolaylık sağlıyor. fiyatı normalde 28 TL galiba. bence mutlaka elinizin altında bulunması gereken bi fırça. 🙂

şeyma: Gözaltımı sabitlemede kullandığım¸ ismine uygun görevde üretilmiş¸ görevini de iyi yerine getiren fırça. Markanın kalitesi ise tartışılmaz.

utku: Diğer cicişlerin de dediği gibi her iş yapıyor neredeyse¸ haydi bir fondöten¸ bir farı kenarda bırakalım¸ ki onu da çaresiz kalsanız yapar¸ maximum performanslı bir kapatıcı fırçası¸ çok iyi bir highlighter fırçası¸ eşsiz bir sabitleme fırçası¸ allık¸ kontur ne ararsan yapıyor. Dışarı çıkarken yanıma bir bunu bir de göz için eco tools’un eye enhancing duo setini alıyorum¸ sabahın köründe 5 dakikada makyaj yapıyorum tuvaletlerde. Amma ve lakin¸ kuru¸ mor¸ bolca derin çizgili iğrenç gçz altlarımı iki swipe iki pat pat motion ile hayvani bir şekilde kapıyor. Tabii bunu mac pro longwear concealer’dan şöyle 0.00005 ml gibi bir ürünle yapıyor. Küçük bir kaba iki pompa sıkıp bir buçuk hafta kullanıyorum hemen hemen her gün. Fırçanın ucunu çok hafifçe concealera değdirince göz altımı tamamen kapatan ve bunu en minimum ürünle başaran muhteşem bir fırça. Mary lou manizer abartmadan uygular¸ kapatıcıyı kabuklaştırmadan sabitler. Mikemmel bir atlayış.

ilke: göz farını dağıtıp doğallaştırmak için aldığım fırça. geçtiğimiz hafta migros indiriminden 12 küsur liraya edindim. bir tane kalmıştı bir tane daha olsa alacaktım. farı çok güzel dağıtıyor¸ biraz büyük olmasından korkmuştum fazla yayar diye ama korktuğum gibi olmadı¸ gayet iyi anlaştık.

destan: göz altı kapatıcımı uygulamada kullanıyorum ben. önceden makyaj süngeri kullanırdım. Ama setting brush bence daha etkili.

didem: Yeni aldım ya¸test ediyorum hemen bu minik neyde iyi diye.Gözaltı kapatıcısını uygulamada çok çok başarılı.Bendeki Kapatıcı fırçalarıyla sanki üstünden süngerle geçmek zorundaymışım gibi oluyor. Tam cilde oturmuyor. Ama bu minik tek başına harika uyguladı.Ay bir mutluluk geldi.

ilknur: Ister far sur¸ ister kapatici sur¸ ister pudrayla sabitle¸ ister aydinlatici sur¸ ister kontur yap ister allik sur. Her sey yapilabiliyor harika bir firca. Real techniques ten blush brush¸ expert face brush ve eye starter setine ve bir de buna sahibim. En kullanislinin bu firca oldugunu dusunuyorum.

dilara: Vakti zamanında göz kapatıcımı sabitlemek için çok çeşitli fırçalar / süngerler kullanmıştım fakat hiç biri doğru düzgün sonuç verememekle birlikte tozutma¸ çizgilere dolma problemi yaratıyordu. Sonraları çok severek takip ettiğim bir blogger’in “real techniques setting brush” ilgili bir postuna denk geldim. Okudukça aşka geldim¸ aşka geldikçe etrafta fellik fellik aramaya başladım. Gratislerde¸ watsonslarda rt’nin çoğu ürününü bulabiliyor fakat bir türlü şu “setting brush” a ulaşamıyorudum. Girdiğim herhalde bir yirminci mağazadan yine olumsuz cevapla ayrılıyorken araştırmama internetten devam edeyim dedim. Şans eseri kozmela’da güzel bir rt indirim zamanına da denk gelmiş ve iki adet edinmiştim. Kendisiyle o günden beri ayrılamıyoruz. Haftada bir yıkamama rağmen kıl dökmeyen¸ yamulup yumulmayan¸ ilgili alana sürülecek olan pudrayı-sabitleme pudrasını-highlighteri yumuşacık ucuyla tozutmadan¸ dağıtmadan uygulayan sihirli fırça. Evet kesinlikle sihirli..

rüya: Makyaj yaparken tek fırça kullanma hakkım olsa bunu seçerim ben ya. Aşırı kullanışlı. Hem likit hem de pudra ürünlerde istediğimi vermesine hayranım.

emine: her makyajımda kullandığım demirbaş fırçamdır. bende iki tane var¸ fırçalarımı sıklıkla yıkadığım için dönüşümlü kullanıyorum. Göz altı kapatıcısını sabitlemekte çok başarılı bence. yaklaşık bir yıldır hunharca kullanıp¸ sürekli yıkamama rağmen¸ ne şekli bozuldu ne de kıl döktü.

açela: şuan kozmelada 17¸90 tl ye satılmakta olan makyaj fırçası.

zülal: Aklınıza gelen her şeyi uygulayabileceginiz harika fırça. Kol dökme sorunu yok. Ürün yemiyor. Yıkayınca çok çabuk kuruyor . Ve uyguladığıniz ürünün çok doğal görünmesini sağlıyor. Benim bununla göz farı sürmüşlüğüm bile vardır. Ama genel olarak kontur yapmak için kullanıyorum. Tam o boşluğa denk geliyor. Anladınız siz o boşluğu.

zümrüt: Kozmela’da kargo dahil 20 lira olduğunu görünce 5 saniye içinde aldığım fırçadır. O kısım biraz bulanık. Çok hatırlamıyorum. Sayesinde anladım ki Gerçekten ben iflah olmaz bir para saçıcıyım. Şimdi de aydınlatıcı ya da göz altı kapatıcımı sabitlemek için kullanırım diye kendimi teselli ediyorum. Umarım hakkıyla kullanabilirim ve kıl dökme gibi bir sorunla karşılaşmam.Deneyimlerimi editleyeceğim.Edit: killari bir rt powder brush gibi yumusak gelmedi bana ve o yuzden garipsedim. Kil dokmuyor ama geldiginde bir tane upuzun kili vardi sanirim kesilmesi atlanmis¸ onu kestim sorun yok. Goz alti kapaticimi sabitlemede kullaniyorum simdilik. Ileride aydinlatici olayina girersem yuzumu guldurecegine eminim. Bir de bazi vloggerlarin kontur icin kullandigini gormustum. Ne yazik ki kontur yapmiyorum ama anladigim kadariyla oldukca islevsel bir firca.

şebnem: Henüz pudra ile sabitlemek haricinde her şekilde kullandığım fırça.Tüm göz kapağıma wet and wild brulee’yi sürmek için kullandım ama bunun için çok elzem değil. Ancak kontür için ve likit kapatıcı için çok uygun. Bugün cilt makyajı yapma niyetinde değildim ama sonra yüzümün çok kırmızı olup dudağımdaki cart pembe rujla komik olduğumu farkedince hiç adetim olmamasına rağmen yanımda sadece concealer olduğundan çok geniş bir alana bununla uyguladım ve sonuç çok güzel oldu. Stippling brushta çözemediğim çizgi çizgi olma durumu olmadı ve çok hafif ve doğal oldu. Yüzü küçük olanlar veya uğraşmaktan yorulmayanlar deneyebilir.

nursel: Asıl görevi göz altı kapatıcısını sabitlemek olan ama benim aydınlatıcı sürmek için kullandığım ve çok memnun kaldığım fırça. Göz altlarında pudralı görünümü kendimde sevmiyorum. Ama bu işlemi yapanlar bu fırçaya şans vermeli derim. Şekil ve yapı itibariyle çok uygun. Ben mary lou gibi pigmentli aydınlatıcıları yaldir yaldır parlamadan bölgesel olarak istediğim noktalara sürmek için aldım. Elimden düşmeyen bir fırça oldu. Migros ve kozmelada satılıyor diye biliyorum. migros’tan 21.90 a aldım.

türkan: Allık¸ far¸ aydınlatıcı… Ve varsa bu fırça ile uyguluyorm en sevdiğim fırçam. Youtube da Tek fırça makyajımda bunu seçmiştim. Her sabah onlarca fırça arasında bakıyorum elim sadece buna gidiyor.

sunay: Göz altımı sabitlemek için bayıldığım fırça. 3 adedine sahibim. Biri evde¸ biri ofiste¸ biri sevgilimin evinde duruyor. Ayrılamıyorum vazgeçemiyorum her gittiğim yerde onu görmek istiyorum 😀

gürcan: Bugün Migros’ta 22 tl’ye görüp reyondaki sonuncusunu kaptığım fırça. Normalde gittiğim migroslarda hiç görmüyorum bu çok şansa geldi . Fiyatını da tam bilemediğimden kazıklanmış olmaktan korkmuştum ama sitesinde 8 dolar olduğunu gördükten sonra iyice mutluluktan uçtum.

mehtap: göz altına pudra sabitlemesi ve aydınlatıcı uygulamak için uygun bir rt fırçası.. ancak mutlaka alınması gereken bir ürün olduğunu düşünmemekteyim.

ahlem: Çok severek kullandığım settir kendisi. Eyeliner fırçasını amacı gereği hariç hepsini kullanıyorum. Eyeliner fırçasını daha çok minik minik detay gerektiren yerlerde uyguluyorum. Accent fırçası göz pınarı aydınlatmak konusunda biçilmiş kaftan. Keşke bi tane daha far fırçası olsaydı içinde o zaman tam olurdu. Çünkü elimdeki diğer fırçalar setteki fırça gibi güzel dağıtmıyor farı. Bütün fırçalarından memnunum¸ kesinlikle herkes edinmeli. Ben kozmela’nın indiriminden 50 tl gibi bir fiyata almıştım.

münevver: adı üstünde başlangıç seti ve bu anlamda ben çok başarılı buluyorum. accent fırçası dışında hepsini kullanıyorum. özellikle deluxe crease fırçası denildiği gibi kapatıcı için çok uygun. ilk etapta bu varsa elinizde sizi uzun süre götürür.

rabia: içinde çok başarılı bir gözaltı kapatıcısı uygulamaya yarayan bir fırça bulunduran set. bana göre deluxe crease fırça gözaltı kapatıcısını en iyi şekilde uygulayabileceğiniz araçlardan biri. onu denemeden önce beauty blender’la uyguluyordum ve örtücülük yeterli gelmiyordu ancak deluxe crease çok az kapatıcıyı bile oldukça iyi bir örtücülükte uygulamayı sağlıyor¸ dağıtması da çok kolay. henüz bu fırçayı bu amaçla denemediyseniz¸ hemen denemenizi tavsiye ediyorum.

tunay: geçen ay sahip olduğum fırça seti. real techniques’in kendi sitesinden core collection ile birlikte 5$ shipping bedeli ödeyerek aldım¸ bir ayda geldi ve geldiği dönemde gratiste indirime girdi. kendisiyle böyle bir kötü anımız var. ben aldığım zamanlarda gratis ve watsonsda 120tl civarındaydı. ben ikisini 120tl’ye almıştım.performans olarak harikalar¸ eyeliner fırçası hariç hepsini günlük olarak kullanıyorum. kaş için olan fırçayı ben de eyeliner sürerken kullananlardanım. uzun süre düşünüp almamıştım sonra bir anda alayım dedim¸ iyi ki de almışım.

çisil: Çok geç kalmışım. Her indirimde alsam almaaam diye bakıp hep yerine koydum aylardır aynısını yapıyorum¸ yorumlara bakıp aman boşver diyorum. Çok salaklık etmişim. Benim ihtiyaclarima birebir hitap ediyormuş. Ben deluxe crease brush gibi kapatici uygulamasını minimum efor¸ max performans veren başka fırça görmedim¸ sephora 57 numaraliyi almayı dusunuyodum ama onu yazın denerim¸ gene de bu mükemmel¸ çok az bi rimmel lasting finish concealer¸ üstüne bi nokta Revlon colorstay concealer kullandım¸ bir de üstüne Wet n wild Brule farla sabitledim¸ bu kombinasyonun deli dehşet çizgilere dolması ve yağlı yapıda durması gerekirdi normalde¸ beauty blender¸ eco tools airbrush concealer¸ normal başka herhangi bir fırça ve parmakla. Ama bu fırça bu kombinasyonla gozaltimdaki çukuru dumduzledi ve kapatti morlugu. Göz altındaki tonla cizgim de resmen yok gibi. Diğer base shadow ise tam bir dağıtma fırçası. Soft geçişli tüm makyajlar için birebir. Minik uçlu detay fırçası göz pınarları için biçilmiş kaftan¸ kas fırçası çok başarılı ve kimsenin beğenmediği Eyeliner suremedigi fırça ise tam benim istedigimdi. Jel eyelinerleri böyle fircalarla sürerim çünkü en alıştığım şey ince uçlu fircali likit eyelinerlar. Sonuç şaheser. Allahım iyi ki almisim. Cosmeticadan 50.20 liraya aldım. Benden mutlusu yok. Edit: fark görünsün diye görsel ekledim.

firdevs: En sevdiğim fırça crease brush. Çok amaçlı kullanıyorum ama genelde bununla tek far sürüp dağıtıp çıkıyorum. Çok yumuşak ve asla dökülme yapmadı bendeki.

nil: kendisini 60 küsür tl’ye gratisten aldım. bence içinde işe yarar 4 fırça var. 4 fırça için gayet uygun bi fiyat. çünkü fırçaların sap ve kılları gayet kaliteli. tek tek inceleyecek olursak¸base shadow brush: bence çok orjinal çok ince düşünülmüş bi tasarımı var. alt tarafı mac 239 gibi yassı bu kısmıyla far sürülüyor¸ uç kısmı ise mac 217’ye benziyor. bu kısmıyla da karıştırma yapılabiliyor. tabii ki bu ikisinin birleşimi gibi süper değil ama takdir edersiniz ki bu ikisini almaya kalksanız 160 gibi bir şey çıkacak cebinizden. fine eyeliner brush: serinin bence en kötü fırçası. çöpe atmayı filan planlıyorum. eyeliner sürmek için çoook yumuşak ve kalın. öylece duruyor.deluxe crease brush: bir karıştırma fırçası için çooook büyük. ben de herkes gibi gözaltı kapatıcısı için kullanıyorum. buffing brush’ın minyatürü.accent brush: ben kendisini mac 219 niyetine kalem fırça gibi kullanıyorum. 219’u denemedim ama videolardan gördüğüm kadarıyla karşılaştırıyorum. onun kadar pigmenti uygulamıyor farı ama fena değil.brow brush: fena değil diyebileceğim bi fırça. benim gibi kalın kaşlı biri için bile çooook büyük bi fırça. hep taşırıyorum uygularken. ama çok doğal uyguluyor farı orasına bir şey diyemem.

ece: Bütün fırçalarını kullandığım fırça seti desem inanmazsınız di mi. Çok ilginç ama elim de alıştı baya. Kaş fırçası sık kıllı¸ belki ince kaşlar için değil ama kalın kaşları doldurmak için ideal. Eyeliner fırçasıyla da aram iyi. Kuyruğu bile güzel yapıyo. Atmıyo kendini fırça sağa sola. Base shadow brushla zaten göz makyajına ilk adım gibi bi.şey. bütün göz kapağına bu fırçayla far uyguluyorum. Bi sefer bütün karıştırma fırçalarım kirliyken bununla blend yaptım ve çok memnun kaldım. Accent brush biraz can yakıyo orası doğru. Ama ruju falan güzel sürüyo. Deluxe crease brush da çok iyi bi kapatıcı fırçası. Zaten pixiwoo kızları da kapatıcı için kullanıyo çoğu videosunda

nurseli: İçinden sadece deluxe crease brush ve base shadow brush’ı kullanıyorum. ilki gölge için çok büyük olduğundan kapatıcı uygulamak için¸ diğerini ise göz makyajımdaki herşeye kullanabiliyorum. Setteki diğer fırçalar gereksiz.

şevval: hepsini kullanır mıyım diye düşünürken aman ne olacak diye aldım ve kullanmaya başladım tek tek değerlendirmek gerekirse kaş fırçası aşırı kalın ve galiba diğerleri gibi değil biraz sentetik geldi kılları o yüzden kullanmıyorum base shadow ve deluxe crease fırçalarını sürekli kullanıyorum ve çok memnunum eğer her gün far süren birisiyseniz sadece bu 2 si için bile alınır accent brush’a gelirsek bu da çok güzel bir fırça kullanımı kolay fakat çok sık kullandığım söylenemez eğer ayrıntılı göz makyajı yapıyorsanız her gün kullanabilirsiniz ve yapı itibariyle de hoşunuza gider pixel point eyeliner fırçasına gelirsek açıkçası aralarında en sevdiğim fırça buydu jel eyeliner’ı çok güzel kavrıyor ve rahatlıkla tüm rengi vererek güzel bir çizgi olarak sürebiliyordu fakat haliyle eyeliner fırçası olduğunda her gün temizlemek şart ve ben bu temizliği sephora’nın makyaj fırçası temizleyicisiyle yapıyordum üstüne 2 kez spreyden sıkıp sonra bir havluya güzelce dairesel hareketlerle siliyordum ve bir gün bunu yaparken birden fırçanın ucu içine kaçtı ve o gün bugündür fırça tırt oldu haliyle kullanılamıyor ve ben bu seti sırf o fırça için almıştım ayrı da satılmıyor hiç bir yerde yani çok sinirliyim bu konuda ne demek fırçanın ucunun içine kaçması ya 3 liralık üründe değil yani.

çağla: geçen sene şans eseri gratisin 200. mağaza açılışındaki 50% indirimiyle 35 tl ye aldığım severek kullandığım set. indirimde hem bu kadar uygun fiyatlı¸ hem bu kadar çok fırçalı hem de bu kadar kaliteli ve kullanışlı başka set bulunabilir mi bilmiyorum. keşke farklı farklı versiyonlarını çıkartsalar da alsak göz makyajı içinbase shadow brush: kılları biraz dökülüyor¸ daha küçük olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorumdeluxe crease brush: karıştırma¸ dağıtma ve concealer sürmede kullanıyorum¸ gayet başarılı¸ içindeki en çok sevdiğim fırçaaccent brush: kullanışlı ve başarılı¸ alt kirpik dipleri için güzelpixel-point eyeliner brush: kullanabileceğim türde bir eyelinerım olmadığı için deneyemedim¸ ama biraz daha ince yapsalar daha iyi olurmuş gibi geliyorbrow brush: kıllarının yapısı çok güzel¸ kaşa çok doğal uygulamalar yapmayı sağlıyor¸ bununla eyeliner sürenler de var¸ bence de sürülebilir neden olmasın

hande: alıp almamakta kararsızdım. gratiste incelerken farkettim bir pakete accent brush yerine iki tane eyeliner fırçası koymuşlar. görevliye bildirdim¸ defolu ürünmüş. alırken iyi bakın.

pelinsu: Dikkatli yıkamama¸ kurutmama rağmen kılları dökülüyor üstelik çok narin davranıyorum dikkat etmesem ne olacak kim bilir o yüzden illaki sahip olmak istiyorsanız %50 indirimlerde alın bence.

güniz: Rt izmir’e geldiğinde yemeden içmeden arayıp bulduğum ilk set. Kendisini seviyorum ve sürekli kullanıyorum. sadece eyeliner fırçasını kullanmıyorum. şimdi sırasıyla gelelim¸1.base shadow brush: fakir bir insan olaraktan sahip olduğum tek karıştırma fırçası. bence bu baz far uygulamak için çok saçma bi fırça. Bu adı kim koyduysa sallamış. karıştırma işleminde süper.2.deluxe crease brush: ben bu fırçayı gözaltı kapatıcısı yaymak İçin yada baz olarak kullanıcam farı sürmek için yada burnumu küçültmek için kullanıyorum. Maşallah çok işlevsel. seviyorum.3.accent brush: kendilerini alt kirpik dibime far uygulamak için kullanıyorum. Çok seviyorum.4.pixel-point eyeliner brush: dandik kıl birlikteliğidir bu. ne işe yarıyor bu yeeeeeeeaaaaa. Acaba ben likit eyeliner kullanıyorum diyemi sevmedim. Anlamadım. Otur 0.5.brow brush: aha da benim bebisim. bu süper bişey. adının hakkını veren bombastik bir fırça. Kaş farini süper uyguluyor. Çok çok seviyorum.

güngör: real techniques markasına ait 5 göz makyaj fırçasını içinde bulunduran set. bunlar base shadow brush¸ deluxe crease brush¸ accent brush¸ fine liner brush ve brow brush şeklindedir. BEn setteki fırçaları birincil amaçları dışında daha çok kullanıyorum sanırım. Bana göre far uygulamak için başarılı bir fırça bulunmuyor sette. Ben daha çok keçeli kalem şeklinde olan eyelinerlar kullandığım içindeki eyeliner fırçasını ancak bir iki kere kullanmışımdır. Daha fazla okumak isterseniz  burada

irem: indirimde aldığım fırça seti. Açıkçası bu zamana kadar kullandığım avon ve the balm fırçalardan pek bir farkını göremedim. Fakat başlangıçta çok kalın gibi gelen eyeliner fırçası ile kedi gözü tekniği  tıktık çok iyi uygulanıyor cicişler 🙂

seçil: göz makyajım için gerekli tüm fırçaları içinde bulunduran set bence. kaş doldurma fırçasını ilk eyeliner için kullanmak istedim. ama bence bu iş için fazla kalın. kaş doldurmak için gayet güzel.ve ben bu fırçayla kirpik diplerime far uygulamayı da sevdim. eyeliner fırçası ise son derece güzel bir fırça. eğer fırçayla eyeliner sürümüne aşinaysanız cok kolay gelecektir. istediğiniz kalınlıkta eyeliner elde edebilirsiniz. accent brush ise göz pınarlarına aydınlatıcı uygulamak için yapılmış sanki. ben bu fırçayla dudak üstüme de highlighter sürüyorum. bir diğer işleviyse dudak fırçası olarak da gayet kullanışlı. kirpik diplerinize far uygulamak içinde kullanabilirsiniz.tüm minik detaylar için kullanışlı bence. burnunuza kontur yapıp dağıtabilirsiniz bile.gelelim son iki fırçaya. ben base brush ı crease bölgemde kullanmayi daha cok sevdim. crease brush ise bence o bölge için cok büyük. ben bu fırçayla hep göz kapağıma baz rengi sürüyorum. sonuç olarak benim sevdiğim yumusak ve kullanışlı fırçalar.ancak indirimsiz fiyatlari çok yüksek o yüzden indirimde denemenizi öneriyorum.

mine: Her seferinde almaktan vazgeçtiğim set. içimdeki ses o fırçaların indirimsiz fiyatını haketmediğini söylüyor. Bir kere o eyeliner fırçası diye içinden çıkan fırça ile eyeliner nasıl sürülür çok kalın ve uzun duruyor. Kaş doldurmayan bir insan olduğum için o fırçasını eyeliner için kullandım diyelim o da geniş.eyeliner için oluru yok gibi bence. İçinde adam akıllı bir karıştırma fırçası yok. Sıradan far sürme fırçasını herhangi bir kozmetikciden 2 liraya zaten alıyorum. Bnce abartılıyor. Ecotoolsun şu seyahat boy seti yarı fiyatına daha işlevli.

leman: bb krem ve fondöten uygulamamda yüzümde çizgi çizgi kaldı her seferde¸ sanırım yanlış uygulamışım. bir de burdaki cicişlerin söylediği gibi tampon hareketlerle uygulamayı denicem. ancak pudrayı bu fırçayla sürüyorum ve sonuç gerçekten güzel¸ bence pudra için çok daha iyi bir ürün. yıkadıktan sonra çabuk kuruyor ve herhangi bir tüy dökülme olmadı

hanzade: fondötenimi uygulamak için kullandığım duo fiber fırça.sürme hareketi yerine hafifçe dokundurarak kullanıldığında mükemmel sonuç veriyor.fondöteni çok ince bir kat olarak uygulamaya olanak sağlıyor¸bu yüzden kalın yapılı fondötenlerimi bu fırçayla uygulamayı seviyorum.fırçanın kılları gayet yumuşak.beyaz sabuna sürterek yıkıyorum¸aylardır kullanıp sık sık yıkamama rağmen tek bir kılı bile dökülmedi¸çok memnunum.

kevser: Çoğunlukla pudraları uygulamak için kullandığım fırça. Fondöten ve bb için iyi bir fırça olmadığını düşünüyorum. Fırçaları çok sık olmadığından dolayı likit ürünler çizgi çizgi kalıyor ve kolay uygulanmıyor. Ancak pudra için neredeyse her gün kullanıyorum. Bir kaç seferde krem allık için kullanmıştım. Onu uygulamada da başarılı gayet. Ve 6 aydır milyon kere yıkamama rağmen bir tek kılı bile dokülmedi. Sürekli transparan pudra kullandığım için favori fırçalarımdan da biri. Cosmetica sitesinden indirimde almıştım. Son olarak temizliğini ise garnier’in kokusundan rahatsız olduğum için kullanamadığım bir jeliyle yapıyorum. Kuruduğunda koku kalmamış oluyor. Güzelde temizliyor.

verda: krem ve likit ürün kullanmak için biçilmiş kaftan kendisi. krem allık aydınlatıcı¸ likit bronzer gibi ürünleri çok güzel yayıyor. seviyoruz

aslım: bu fırçayla fondöten kullanayım dedim ilk kedi dili fırçayla uyguladıktan sonra fırça izi kalmasın diye uygulardım fakat yeni keşfim bununla krem-likit allık uygulamak. çok pratik ben sevdim cicişler bilgilerinize 🙂

şeyda: real techniques’in neredeyse bütün fırçaları olan biri olarak nedense bunu almaya gerek görmemişim hiç. rt’nin zannımca en gereksiz fırçası olan foundation brush bile var da bu yoksa benim ayıbım mı bilemedim şimdi ama belki de ikinci bir gereksiz fırça draması yaşamak istemediğim içindir. indirime girerse diğer fırçalardan stoklarım yine ama bunu alır mıyım bilmiyorum işte hala da.

şule: Bu fırçayı aydınlatıcı için kullanıp da çok mutlu olan bir ben miyim acaba diye merak ediyorum. Tavsiye ederim cicişler çok doğal bir ışıltı elde ediyorsunuz. Tabiki milli aydınlatıcımız mary ile denedim..

kıymet: büyük beklentilerle aldım fakat fondoten sürerken çok çizgilenme yapıyor ve çok uzun zaman alıyor o yuzden sadece vaktim olduğu zamanlarda kullanıyorum

nevin: daha iki üç kez kullandığım bi fırça. şöyle ki studio fix fluid fondötenimi ne yapsam inceltemiyodum doğal durmuyodu. bu fırçayla dairesel hareketlerle uyguladım ve gayet doğal ve eskisi kadar mat olmayan bir görünüm verdi. bunda after shave balsamın da etkisi var fakat balsamı bu fırça olmadan da denedim studio fixle ama o kadar incelmedi. tampon hareketlerle uygulamasını ben sevmedim. ayrıca iyice izler gidene kadar yedirildiğinide fırça izi kalmıyo. expert fırça için de iz bırakıyo diyolar ama bence o da bırakmıyo. sorun iyice yedirmekte uğraşmakta yani. sanırım iz bırakıyo diyenler fazla uğraşmıyolar diye düşünüyorum.

meral: bir türlü kullanmayı sevemediğim ve niye almışım dediğim fırça. krem ürünlerde başarılı olduğu söyleniyor ama elimde krem ürün olarak sadece chanel soleil tan de chanel bronzing base var¸ onu da setting brush ile uyguluyorum. bir kez fondöten sürmek için kullandım¸ sevmedim¸ bir de toz aydınlatıcı uygulamak için kullandım¸ en işe yarar hali buydu bana göre ama aydınlatıcı için de ayrı fırçam var zaten. allık için hiç denemedim. kenarda duruyor öyle şimdilik.

ahenk: ten makyajımı yaparken kullanıyordum üstelik çok seviyordum ama yakın bir tarihte fırçalarımı yıkarken bütün kılları döküldü:(

zühal: likit ürünleri ve çok az doğal toz allık uygulamak için kullandığım fırça. geçtiğimiz aylarda gratis’ten satın aldığım henüz yeni sayıldığı için daha kıl dökme gibi sorunlarla karşılaşmadım lakin asıl sorunum diğer rt fırçalarımın yazı bölümünde tırnağımla kazısam dahi yazıları çıkmıyorken bu fırçayı aldığımın aynı günü yazılarının silik olduğunu¸ azıcık tırnaklayınca komple soyulduğunu fark ettim. burada da kıl dökme sorunundan bahsetmişsiniz. benimde diğer rt fırçalarımda kesinlikle kıl dökme yaşamıyorum. kendi fırçamın sahte olabileceğini düşünüyordum burada okuyunca bu seri komple sahte olmasın?

çişem: Hiç beklemediğim şekilde çok sevdim¸ krem allığımı uygulamak için aldım¸ sonuç süper ama aynı fırçayla fondöten¸ bb krem hatta bronzer bile sürüyorum. Utanmasam farlarımı da bunla sürücem cicişler. Genel olarak Real-Techniques in hemen hemen tüm fırçaları var diyebilirim ama niyeyse son zamanlarda elim buna gidiyor. Sanırım çok hızlı şekilde ürünü yayıyor ve daha doğal bi bitiş sağlıyor diye takıldım.İkincisini de en kısa zamanda almayı düşünüyorum. Fondöten için ayrı fırça kullansam iyi olur.

petek: krem ve sıvı ürünler ile kontür ve bronzer uygulamasında başarılı olan fırçadırbenefit dew the hoole sıvı bronzer ve nars matte multiple altai ile çok yakıştırıyorum

seval: aldığım günden itibaren ne kadar yumuşak ve az kullanırsam kullanayım mutlaka en az 5-6 kıl döken ekseriyetle çöpe attığım fırça. bazı arkadaşlar aynı sorunu belirtmiş¸ haldır huldur sürmüyordum tabii ki de pıt pıt kullanıyordum ama maalesef aşırı kıl döktü¸ bunun çöpe atacağım parasına biraz daha koyup mac fırça alsaydım diyordum o sırada da hevesim kaçtı zaten.özetle¸ kalitesiz fırça.

pembe: Sıvı ürünlerden çok kremsi ve toz ürünlerde başarılı olduğunu düşündüğüm fırça. Yıkarken tek tük kıl dökme yaptı bendeki ama onun dışında memnun kaldığım bir fırça oldu ki ben genelde makyajın sonunda herşeyi karıştırmak için kullanıyorum. Çok fazla allık vb uyguladığımda da fırçaya biraz pudra alıp allığı yumuşatmak için ya da çok pigmentli ürünlerde hafif uygulama yapmak için kullanmayı seviyorum. Bana hediye gelmeseydi kullanmam diye düşünüp gidip almazdım herhalde ama şu anda joker bir ürün oldu benim için. Kısacası çok farklı kullanım alanları olan güzel fırça

ceylin: Doğru kullanıldığında¸ fondoten ve bb kremleri cok güzel uygulayan fırçam. Ilk önce pek anlasamamıştim kendisiyle. Allik ve aydınlatıcı için kullanıyordum… Meğer hata bendeymiş¸ biraz calişip didindikten sonra başimin tacı oldu:) Iyiki almişim. Yedeklemem gerekiyor ama bir turlu bulamıyorum:( dik durabilmeside iyi bir özellik.

nalan: İnsanı şebeğe çevirme potensiyeli olan en yoğun pigmentli allık ve aydınlatıcıları bile doğal bir şekilde sürmemi saglayan fırça. Özellikle the balm’ın allık ve aydınlatıcıları için kullanıyorum. Başka fırçalara göre sonuç bariz farklı oluyor. Benim için vazgeçilmez bir fırça. Defalarca yıkadım tek bir kıl bile dökmedi.

yosun: Hassas ciltliyseniz fondoten veya bb krem ile kullanmamanız gereken fırça. Sadece çizmekle kalmıyor¸ kaşındırıyor ve kızarıklıklar oluşturuyor. O yüzden bronzer veya krem allık uygularken¸ çok hafifçe yüzümde gezdirerek kullanıyorum.

ceyda: Son zamanlarda allık sürmek için kullandığım fırça. Çok doğal ve güzel bir uygulama sağlıyor. Rt allık fırçasını da pudra için kullanıyorum zaten.

jale: Şu yanda insanın içini acıtan fotoğrafın sahibi olarak¸ korka korka yine aldım¸ indirimden yararlanıp. Aynı sorunla tekrar karşılaşmamak için sadece çok pigmentli allıklarda kullanmayı düşünüyorum. Belki fondöten zarar veriyordur ne bileyim.

imge: Fondöten¸ bb krem tarzı ürünleri güzel uygulamıyor¸ çizgi çizgi bırakıyor ama krem ve toz allık uygulamada bana göre çok başarılı. Pıt pıt hareketlerle uygulayıp hafifçe dağıtınca en iyi sonuca ulaşıyorum.

dilan: pratik uygulama için birebirdir. krem allık¸ krem bronzer¸ likit fondöten gibi yedirilmesi ne kadar zor ürün varsa hepsini de harika dağıtıyor¸ doğal bitiş sağlıyor. mac 187 isteyip pahalı bulanlara alternatif olabilir.

pervin: mükemmel krem allık fırçası. Başka türlü gerçekten kullanamıyorum. mac 187 ye muadil olması mümkün değil. mac 187 uzun kıllı ve yumuşak bir fırça olmasına rağmen real tecqniques stippling brush kısa ve sert kıllara sahip bir fırça. Mac 187 yi toz allıktan pudraya¸ fondötenden bronzlaştırıcıya birçok şekilde kullanabilirsiniz. Bu fırça olsa olsa mac 130 a muadil olabilir ki mac 130 u yine birkaç iş için kullanabiliyor iken bunu kullanmayı başaramadım.

sevgi: benim için highlighter¸ allık fırçasıdır. Koyu allıkları¸ yoğun simli aydınlatıcıları hiç riske girmeden uygulamak için biçilmiş kaftandır.Daha fazla okumak isterseniz burada

sevinç: Doğru kullanılmadığı için haksızlığa uğradığını düşündüğüm fırça. stippling fırçasını yüzünüze dokundurup çekerek ve yüze bastırmadan kullanmanız gerek. Expert face brushla kıyaslanmamalı çünkü stippling fırçayı (ör: fondoten uygularken) kullanıyorsanız amaç kapatıcık değil doğallıkdır.

evşen: Aldığımdan beri hiçbir işime yaramayan¸ yıkarken kılları elimde kalan fırça.

fadime: Duo fiber bir fırça olduğu için doğal bir şekilde fondöten ve bb krem sürerim diye aldım. lakin seyrek kılları yüzünden¸ benim gibi üşengeç bir bünyeye zor geldi. şimdi yoğun pigmentasyonlu allıklarımı sürmek için kullanıyorum. bu konuda ki performansından memnunum¸ ortaya doğal bir sonuç çıkıyor. kılları sert olduğu için allıklarımın biraz tozutmasına neden oluyor ama bunu sorun etmiyorum ¸ zaten bu allıkları ömür boyu bitiremem.

okşan: Çokça yıkamalarıma dayanmış olan fırçadır. Amazondan neredeyse 1.5 yıl önce aldım çok nadiren kullandım ama dayanıklıklık adına çok büyük bir eksik görmedim. Kullanmasam dahi fırçalarımı yıkadığımda onu da yıkıyorum¸ muhakkak tozdan vs. kirleniyor diye düşünüyorum. Türkiye’ye gelenlerin dayanıksız olmasına üzüldüm. Görüntü itibarı ile de Gratis¸ Watsons vs. yerlerde satılanlar benimkinken daha farklı geliyordu bana demek bundan kaynaklanıyormuş.

yeliz: meşhur mac 187 tarzı fırça. bu tarz fırçalar bana fonksiyonel gelmiyor. baktığınızda¸ uzun kıllar var. kıllar oynuyor¸ yüzde çizgi bırakır¸ dolandırması/dağıtması zordur. r.t. expert face brush varken bunu kullanmak olmaz bence. expert face brush kesinlikle daha iyi. expert tok kıllarıyla ürünü daha iyi yayar¸ tuval boyar gibi gezdiriyorsunuz yüzünüzde fondöteni. expert candır.

ilkyaz: krem allıkları mükemmel uygulayan fırça. bu yüzden 2.sini aldırdı meret.

su: Fırçanın kıllarının dökülmesi Türkiye’ye gelen yeni serideki sorundan kaynaklanıyor olmakla birlikte kullanıcı hatasından dolayı da olmaktadır. Stippling’ in kelime anlamı dahil noktalama anlamındadır bu fırçayı badana yaparcasına yatay bir şekilde kullanırsanız hatanın sizden kaynaklandığını bilmenizde fayda var¸ yatay değil dikey bir şekilde (nokta atışları şeklinde) uygulamak gerekiyor bu yüzden bu ürün krem allıkları uygulamada kullandığım en kullanışlı fırça¸ neyi neyle ne için kullandığınız gerçekten çok önemli. İşin temizlik kısmı (yıkama ve kurutma) da bir o kadar dikkat gerektiriyor¸ fiyatı ucuz ya da pahalı fark etmeksizin para verip almış olduğunuz bir ürünü nazik bir şekilde kullanmak ya da kullanmamak sizin sorumluluğunuzdur. Tüm özeni gösterdiğiniz halde fırçanız ile ilgili bir sorun yaşıyor iseniz sorun ülkemize gelen yeni seriler ile ilgilidir diye düşünüyorum¸ muhtemelen yeni gelenler aynı seri olacağı için tekrar almanızın fırçaya bir şans daha vermenizin böyle bir durumda bir anlamı kalmayacaktır. Muadili sayılabilecek farklı markalara yönelmenizi işte o zaman tavsiye ederim¸ aksi halde fırçanın gerçekten kaliteli olduğunu ve doğru ürünler ile doğru şekilde uygulandığında her hangi bir dökülme problemi yaşayacağınızı zannetmiyorum¸ en azından ben şuana kadar RT’nin her hangi bir fırçasında hiç sorun yaşamadım ve umarım hiç bir zaman da böyle bir sorunla karşılaşmam. Sentetik kıllara sahip bir fırçaya göre oldukça başarılı bulduğumu da söylemeliyim.

seren: krem allık kullanmayan biri olarak ne akla hizmet aldığımı çözemediğim fırça. kullanılabildiği tek yer krem allık bence. toz ürünler için yada fondöten¸ bb krem gibi sıvı ürünler için kesinlikle uygun değil.

züleyha: Daha öncede yazmıştım kullandığım en çok kıl döken real techniques fırçası diye¸ hatta o günden sonra da kullanmaya korkar olmuştum. Bu gün krem allık sürmek için kullandım ve tekrar yıkadım. Fırçanın son hali resimlerde. Hayatımda ilk defa bir fırça elimde dağıldı.

uhra: Hakkında yapılan yorumları okuduğumda şaşırdığım fırçadır. MAC 187’ye seçenek olarak almıştım yaklaşık 1 sene önce. 187 her kullanışımda kıllarının yarısını yüzümde bırakırken rt stippling henüz tek bir kıl bile dökmedi. Üstelik fondoten uygulamak için kullanıyor olmam da cabası. Expert face brush varken stippling kullanmak da neyin nesi dediğinizi duyar gibiyim ancak stippling’in bitirişini daha bir seviyorum. Estee Lauder double wear fondotenimi stippling ile pıtır pıtır uyguladığım da elde ettiğim sonuç mükemmele yakın oluyor. Kısaca kendisini ailecek sevenlerdeniz.

Siz ne düşünüyorsunuz?