“Real techniques” için 140 yorum

 1. sanırım bir benim sevmediğim fırçaları üreten firma. Allahtan hepsini indirimle yerli bir siteden almıştım da çok büyük hayal kırıklığı yaşamadım. fırça yokluğunda kullanılır tabi ama birine de “al bak çok güzel bunlar” demem¸ diyemem.blush brush çok büyük ve özellikle fondöten üzerine koyu renk allığı uygulamaya çalışırken dağıtması çok zor bu fırça ile.stippling brush fondöten uygulaması için kesinlikle uygun değil¸ çılgın gibi fırça izi bırakıyor. kendisini pudra fırçası olarak kullanıyorum¸ aldık madem bir işe yarasın diyerek. yazın krem allıklarla da denemek niyetindeyim ama henüz krem allık sezonunu açmadığımdan yorum yapamıyorum.expert face brush en kullanılabilir fırçası bu oldu benim için ama buna da aman aman bayıldığımı söyleyemeyeceğim. ince yapılı fondötenlerimle anlaşamadılar¸ bb krem için kullanıyorum kendisini.

 2. Evet efendim migros sanal marketten de teyit ettiğim üzere online kozmetik sitelerinden bir tık daha ucuza yurdumuzda satışa çıkartılmıştır. Şu an için hala yurtdışından getirmek kargo dahil daha ucuza geliyor ama söz konusu marketin fiyat kırabilme potansiyeli düşünülürse yakında biraz daha ucuzlayıp yurtdışı fiyatına yaklaşacağını düşünüyorum. Sanal markette Her bölgede satışta gözükmüyor ama örneğin beşiktaş-akatlar bölgesi için satışta. Fiyatlar hakkında bir fikriniz olması için yana görsellere ekliyorum listeyi.

 3. Migroslarda satılmaya başlamış. Ecotools fırçalar ile neredeyse aynı fiyatta olduğunu gördüm. Umarım en yakın zamanda bütün migroslarda görürüz

 4. Zamanında yurtdışından gümrüğe takılır mı acaba korkusuyla getirttik ama şimdi Migroslarda satılmaya başlandı. Birazcık dokunuyor insana tabi ama neyse¸ biz de böylece yedekleriz.

 5. Myprettyfaceplace sitesinden cok daha ucuza alınabilecek marka. Bir kez ürün aldim sorunsuz ulaştı. Şu anda bi kodla yüzde 15 indirimli alınabilir.

 6. Migrosta başlayan satışıyla ülkedeki bütün kozmetik mağazalarının türkiye ayaklarındaki yöneticilerinin beceriksiz olduğuna kanaat getirdiğim marka.

 7. bir insan her gün migrosa gidip real techniques fırça gelmiş diye bakar mı? bakar. real techniques alıcam diye başka markalara gözünün ucuyla bile bakmaz mı?bakmaz:)

 8. üzerindeki yazıları silinmek suretiyle hemen kaybolan ama inanılmaz kullanışlı yumuşacık -sam chapman’ın yaratıcısı olduğu- makyaj fırçaları.

 9. en son nic’in makyaj fırçalarını nasıl hızlıca temizlediğini gösteren  videosunda gördüğüm kadarı ile fırçaları ters kurut(ama)ma derdine dahi çözüm bulmayı amaçlayan tasarımcılara sahip markadır bu. setlerde yer alan kılıfı stand haline getirip fırçalarınızı ters takarak kurutma işlemini gerçekleştirebiliyormuşsunuz meğerse. helal olsun diyorum kendilerine.

 10. pudra fırçası kısa zamanda en favori pudra fırçam oldu çıktı. Bol bol alıyor ama tozutmadan uyguluyor¸ yumuşak ama dolgun¸ kolay dağıtan¸ pembe renkte¸ dayanıklı.. daha ne olsun =)

 11. kozmela indirimini duyunca çok sevindiğim ancak sürekli “out of stock” olan marka. Migros geziyorum alayım diye ancak hiç göremedim hala. Artık yılıp cloud10’dan sipariş vereceğim neredeyse.

 12. amazon.com’dan iki temel fırça setini toplamda yaklaşık 70TL’ye alabildiğim harika fırçaların markası. Kargo sorunsuz söylenen günden 3 gün önce geldi¸ başka şeyler de vardı siparişte kitap gibi¸ onlarda yaşanan kargo problemi (iparcel kulakların çınlasın!) sebebiyle amazon kargo ücretimi de iade etti üstelik. Sonuç olarak fırçalardan çok memnunum¸bu zamana kadar neden hep üşenmişim de sipariş vermemişim dedim. Sanırım internetten bu fırçaların en ucuza alınabilecek yeri de amazon.com şu an.

 13. Çoğu kadının fırçalarına adeta taptığını gördükçe şirket sahiplerinin reklam yapmayı ne kadar iyi bildiklerini düşünmeme sebep olan markadır efendim¸ zira fırçaların öyle ölünecek bitilecek bir tarafları yok.

 14. migroslarda satıldığını ögrendiğim an fellik fellik aradığım sonra macrocenter kanyon da bulup bir adet blush brush bir adet de expert face brush edindim. Expert face brush gerçekten mükemmel bir fırça¸ tok kıllı ve yüzünüzde asla çizgı bırakmıyor. Blush brush bildiğimiz allık fırçalarından daha büyük ve yumuşacık ama uygularken de allığı daha çok alana yayıyor

 15. gratislere de gelmiş bir kaç eksiğim vardı onları da aldım fırçalar gerçekten iyi ancak far fırçalarını kıyaslarsak yine mac diyorum¸ ayrıca real techniquesin bir eyeliner fırçası var ki akıllara zarar¸ otoban genişliğinde eyeliner sürmek istesem fırça kullanmam herhalde¸ hangi mantıkla öylesine kalın yapılmış anlamadım bir de o kadar övülen expert fırçası benim çok da işimi görmedi fondöten fırçasını daha çok kullanıyorum.

 16. expert face brushtan sonra stippling brush da aldım ve ikisini de fondöten¸ kapatıcı ve allık dağıtmak için kullandım ve çok memnun kaldım. Bunlar çok yönlü fırçalar olduğundan sadece bir fırçayı belli bir amaçla kullanmak zorunda kalmıyor¸ tek bir fırçayla tüm makyajınızı tamamlayabiliyorsunuz. Üstelik yıkadıktan sonra¸ kopma olmuyor veya şeklinde değişiklik de meydana gelmiyor. Başka yerlerde de satılıyordur belki ama ben bugüne kadar watsons¸ gratis¸ migros ve macrocenterlarda gördüm. Genel olarak hepsinde fiyatlar aynı.

 17. real techniques core collection’a sahibim. itiraf ediyorum ki neredeyse her şeye (bkz: real techniques buffing brush)ı kullanıyorum. yanılmıyorsam bir tek core collection içinde bulunuyor¸ tek olarak satılmaması çok sinir bozucu¸ yoksa herkese almaları için baskı yapardım. o kadar farkettiriyor. ikinci favorim de yine core collection’dan (bkz: real techniques detailer brush). yıllardır izlere¸ sivilcelere nokta olarak kapatıcı sürerim. be kadın bir kere de fırçayla sür¸ fark edeceğini nasıl akıl edememişim¸ kendime şaştım. bakteri çoğalır gibi geliyordu¸ o kadar farkediyor ki parmakla sürmekten¸ iki günde bir yıkıyorum fırçamı¸ sürüyorum kapatıcımı.

 18. çin’de üretilen kozmetik aksesuarlarını kullanmaktan hazzetmeyen bünyeme hiç cazip gelmeyen fırçaların markası…

 19. gratis ve watsons’ın mayıs ayı kataloglarında yer bulan fırça. watson %20 indirim yaparken gratis %25 indirim yapmış. fiyatlarını net olarak bilemiyorum ama tekli fırçalar indirimli halleri ile 20-30 arası bir fiyatta satılacak sanırım.bu arada watsons sadece tekli fırçaların getirmişken¸ gratislerde setler de bulunabiliyor.kozmela.com da rakiplerinin artması ile her zamanki şişirilmiş fiyatlar üzerinden %50 indirim yapmış¸ tekli fırçalar 25 tl civarına denk geliyor.* gratiste fondöten fırçası 20.90¸ expert face 23.90¸ allık fırçası 25.90¸ stippling 25.90¸ pudra fırçası 30.90¸ starter set 47.90.

 20. 24 yaşıma kadar tanışmamış olduğuma lanet ettiğim fırçalara sahip marka. özellikle fondöten sürümünde fırçanın önemine haiz oldum sayelerinde. varolsunlar.

 21. bu markanın üstüne fırça yok. alllık fırçası muhteşem¸ kesinlikle dökülme yapmıyor¸ on günde bir ılık suyla da temizliğini yapıyosun oh mis. tabii fondöten fırçasını da es geçmemek lazım.

 22. herkes gibi expert face brush’ını bayılarak kullandığım sam chapman ve nic chapman (nam-ı diğer) pixiwoo’lara ait makyaj fırçaları markası.  real techniques core collection serisinden buffing brush ve  real tehcniques starter set’den domed shadow brush da gerçekten çok başarılı.

 23. Kendi sitesinde %25 gibi bir indirim yaptıklarında aldım.Core collection seti kargoyla birlikte 35 lira gibi uygun bir fiyata geldi.Ancak 1 ay gibi upuzun bir sürede elime geçti.Müşteri ilişkileri kötü.Cevabı mail attıktan 3 gün sonra veriyorlar.O yüzden alışverişimden memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim.

 24. Fırçalarından stippling brush’a aşık olduğum marka. expert face brush’ı da aldım fakat stippling brush’ın verdiği air brush etkisine bayılıyorum. ilk fırsatta yedekleyeceğim.

 25. expert face brush’ını fondöten ve krem allık uygulaması için çok beğendiğim marka¸ancak ne yazık ki ben de allık fırçasını beğenmeyenlerdenim¸ fazla büyük..

 26. foundation brush adlı fırçasını kullanamadığım marka. en son maske falan sürücem ama kıyamıyorum da. ne yapılır anlamadım.

 27. türk bloggerlar tarafından çok ciddi  ikea virali yapılmasını sağlayan fırçalara sahip marka. gizli bir işbirliği içerisinde olduklarını düşünüyorum.

 28. Expert face brush resmen elim ayağım! Fondoteni kusursuz uygulayisina mi yoksa o yumusacik killarina mi hayranim daha tam karar veremedim ama makyaj yapan herkes bir adet edinmeli bence.Ayrica elimde markanin traveler seti de var. Multitask brush’i cok seviyorum¸ allik ve pudra uygulamak icin kullaniyorum. Eye starter set ve core collection da gozum var. Ayda kac kere sepete ekle¸ sepeti temizle yapiyorum tahmin edemezsiniz. Ben expert face brush’i amazondan¸ traveler seti kozmeldan almistim. Bana kalirsa bu markanin en vasat fircalari fondoten fircalari. (pointed foundation brush..vs)

 29. expert face bir tek bana mı sert geliyor allasen tamam iyi fırça hoş fırça da hiç de pofidik değil ki 2 yıl önce uyduruk bir kozmetikçiden 4-5 liraya aldığım allık fırçası bundan kat be kat yumuşak laf aramızda cicişler 2 yıldır yaz dönemi hariç her cuma akşamı yıkarım köpürte köpürte ama bir tek kıl dökmedi tatlışim

 30. birkaç hafta önce indirimden 38 tl’ye starter set’i almıştım¸ içinde 5 adet göz fırçası olan.deluxe crease brush gerçekten ‘deluxe’¸ nasıl bir crease bölgesine¸ kaş kemiğinin altındaki katlanma bölgesine¸ uygundur bilmiyorum ama benimkine pek uygun değil ki gözlerim de göz kapağım da hiç öyle küçük olmamasına rağmen. bana oldukça büyük geliyor¸ gölge için kullandığım çok çok daha güzel fırçalar var. bunu göz altı kapatıcısı uygulamak için kullanıyorum. base shadow brush : eh işte¸ tüylerinin daha tok olmasını tercih ederdim¸ bu şekilde farı sürerken biraz daha dökmeye¸ bulaştırmaya meyilli oluyor. mesela inglot düz far fırçamı buna kat kat tercih ederim ki inglot’u 5-6 yıldır sürekli kullanıyorum. brow brush setteki en beğendiğim fırça. laura mercier kaş jelimi bununla rahatlıkla uyguluyorum¸ kalınlığı¸ tokluğu¸ şekli benim için ideal.fine liner brush : eh¸ ortalama¸ benim için pek kullanışlı değil¸ tek satılıyor olsa dönüp bakmayacağım tarzda bir fırça. bobbi brown jel eyelinerımı kullanmayı pek sevmedim mesela bununla¸ ecotools’un kesik uçlu eyeliner fırçasını tercih ederim. accent brush : sette en beğendiğim 2. fırça. küçük detaylarda kullanmak için uygun. göz pınarını aydınlatmada ya da mesela benim çok sevdiğim bir makyaj detayı olarak¸ eyeliner kadar keskin bir uygulama istemediğinizde bu fırçaya oldukça koyu bir kahverengi far alın ve üst kirpik diplerinize bastırın. hem keskin durmuyor hem de gözleri çok güzel vurguluyor. bu fırça da bunun için ideal.açıkçası 60 küsür tl vermek istemezdim böyle bir sete¸ 38tl’e göre iyi denilebilir¸ elinizde işinizi gören fırçalar varsa rahatlıkla boşverilebilir..

 31. Expert face brush’ı ile utanmasam ruj bile sürebileceğim marka.eğer dünyaya bir daha gelsem bir daha expert face cdmdkdkkskf abarttım tamam.Güzel ama orası ayrı.

 32. sadece ten makyaji için fırçalarını kullandığım marka bende bir travel seti¸ bir pudra fırçası ve bide expert fırçası var her derde deva niteliğinde yalnız göz makyajı için olan fırçaları gözüme hep çok büyük göründügünden onları mac’ten aldım zaten onda da bir blending ile düz bir far sürme fırçası yetiyor.

 33. süngerini istanbulda hala bulamadığım süper marka. bendeki orjinal beauty blender çürüdü artık¸ diğer çakmaları ise işe yaramaz şeyler.bu markanın en güzel fırçası hangisi derseniz¸ kesinlikle ama kesinlikle expert face brush. mac 187 tarzı fırçalar iz bırakıyor bence ama bu fırça fondöten vs için ideal.

 34. geçenlerde drugstore’dan yaptığım alışverişimde 14 dolara edindiğim(set) şahane fırça markası. doğru düzgün makyajı yeni yeni öğrenen biri olarak beni çok gaza getirdi gelsin smokey eye’lar…

 35. sıkıntılı fırçalardır. niçin sıkıntılı derseniz¸ insanlar iki adet buffing brush’a ihtiyaç duyabilirler ve ne yazık ki ikinci buffing brush için ikinci bir sete 60 70 lira vermemiz gerekiyor. türkiye fiyatları için konuşuyorum. neden setlerin içindeki fırçalar artık tekli satılmıyor ki? sonuçta alan aldı o setleri ve içindeki işe yarayan ve yaramayan fırçaları¸ mesela benim için en en gereksiz fırça o eyeliner fırçası. asla para verip almazdım setin içinde almaya mecbur bırakılmasaydım. 2-3 günde bir fırça yıkamak için çok gencim lütfen tek olarak beğendiklerimi yedeklememe izin ver sayın pixiwoo kardişler.

 36. Elimde Türkiye’de satılan fırçalarının hepsi olan marka. Göz setinin en büyük eksiği güzel bir karıştırma fırçası bence. Eyeliner fırçasını fazla kalın buluyorum ama sanırım yeni setlerde o değişmiş. Core colection seti tek tek satılsa sadece kontür fırçasını alırdım sanırım. Tekli fırçalardan Stippling fırçasını neden aldığımı hala kendime soruyorum ama pudra ve allık fırçasını severek kullanıyorum. Expert face ve buffingi fondöten için bir türlü sevemedim ben. Son olarak da gaza gelip setting fırçasını aldım. Niye? göz altımı sabitleyecek milyon tane fırçam yoktu çünkü.

 37. bebeğim lisa eldridge bir kere bile bu fırçaları kullanmadıysa¸ kesin fiyaskodur gibi dev bir ön yargıyla yaklaştığım fırçalar dizinidir. uzun vadeli fırça yatırımı yapacaksam tercihimi japon markalardan yana kullanırdım. (bkz: hakuhodo) (bkz: suqqu)

 38. expert face brush aldım bundan kısa zaman önce kaldı ki zaten haftada bir fondöten bile uygulamam nerdeyse (onu da fırçayla uygulamadım)¸ ara sıra bronzer için falan kullandım belki iki defa yıkamışımdır ama şu an elimi fırçaya değdirdiğim anda kılları dökülüyor. kemoterapi görüyor mübarek. töbe yaaaayrıca bence yine pahalı yani Tr için de olsa¸ üstüne az daha konur adam gibi bir tek fırça alınır¸ kılları dökülen fırçaya 30 küsür lira vermektense

 39. her gün¸ en geç iki günde bir haşır huşur yıkamama rağmen bendeki expert face’i taş gibi olan fırça. türkiye’ye ilk geldiği zaman almıştım¸ acaba sonradan gelen serilerde sorun mu var diye düşünmeden edemiyor insan.

 40. sadece powder brush’ını edindiğim fırça markası.indirimlerde expert face ve blush brush’ı da edinmek istediğim fırça markası.

 41. Geçen sene sam’s picks setini almıştım¸ bir senedir tepe tepe kullanıyorum kendilerini. Hemen her temel ihtiyacıma karşılık veriyor ama tek fırça setim olsa sıkıntı yaşardım. Birkaç ay önce de türkiye’den blush brush’ını aldım. Yıkarken de çok özenemiyorum açıkçası¸ zira hayat kısa¸ o an kullandığım vücut sabunu ya da şampuanla yıkayıp ayda bir falan da saç yağıyla nemlendiriyorum falan o kadar. Niye anlattım bu kadar¸ taş gibiler çünkü. Bir tel bile dökmediler¸ çabuk kuruyorlar ve çok da iyi olmayan şartlarda taşısam bile bozulmuyorlar¸ dağılmıyorlar. Ucuz oldukları için de aklım kalmıyor bir şey olur mu diye açıkçası. Halbuki mac ve shiseido fırçalara dikkat edeyim diye strese giriyorum gereksiz yere¸ ha onlar da sağlam ama pahalılar ya¸ böyle gereksiz bir özen… Üstelik bir mac fırça fiyatına rt’den set alabiliyorsunuz ve performansı daha mı düşük¸ yoo hiç de değil. Ayrıca cruelty free.Bir kanım ısındı bak şimdi¸ eve gidince bir banyo yaptırayım¸ temiz temiz dursunlar¸ canlarım ya!

 42. Fırçaları çok kullanışlı¸ çok güzel¸ yıkarken ve ürün uygularken kesinlikle kıl dökmeyen¸ kılları yumuşacık olan¸ bende olan fırçalarından klasik tipi fondöten fırçaları hariç diğer tüm fırçalarının hastası olduğum bir marka.

 43. Bu fırçalar tam olarak aradığım mükemmellikte değiller (yüz fırçaları).real techniques expert face brush olan kıl döküyor¸ çizgilenme yapıyor çoğu zaman.real techniques stippling brush yüzüme batıyor.real techniques powder brush ise sanki tam homojen dağıtamıyor şeklinden dolayı.evet özellikle indirim dönemi fiyatları iyi de¸ bir sephora fırçalar¸ ecotools fırçalar ya da inglot fırçalar daha iyi. Kullanım ömürleri dolana kadar kullanacağım fakat tekrar satın almam.

 44. özellikle expert face brush’ının hiçbir zaman makyaj masamdan eksik olmadığı¸ yeni bold metal serisine bir an önce sahip olmak istediğim makyaj fırçası markası. fırçaları yumuşacık ve oldukça sık yapısı sayesinde birçok kaliteli/lüks markayla yarışır. bir de kaş fırçası vardır ki onun da eşi benzeri yok.real techniques fırçalar hakkında daha ayrıntılı yazı  burada

 45. Çok beğendiğim fırça markası.Elimde expert face¸powder ve blush brush var.Kozmela’dan almıştım.Migros¸macro center¸rossman¸gratis ve watsonslardan satın alabilirsiniz.

 46. Pixiwoo kardeşlerden samantha chapman tarafından geliştirilen makyaj fırçalarının markasıdır. Fırçalar tasarım anlamında özgün¸ sentetik kıllardan oluşan¸ yıkandığında dökülme yapmayan¸ çabuk kuruyan¸ çok kullanışlı ve fiyat olarak -indirim zamanı- gayet uygun fırçalar. Elimde tek olarak satılan fırçalardan expert face brush¸ stippling brush ve blush brush¸ set olarak da core collection ve starter set var. Tüm fırçalarını severek kullanıyorum. Setlerin stantlarının tasarımı da ayrıca hoş olmuş. Katlayıp makyaj masasına koyduğunuzda üzerine fırçalarınızı dizebiliyor¸ fırçaları yıkadıktan sonra aynı stantta ters çevirip gönül rahatlığıyla kurutabiliyorsunuz. Kullanırken insana “Pixiwoo kardeşler yapmış!” dedirtiyorlar.

 47. arkadaş tavsiyesi ve burada okuduklarımdan sonra koşarak türkiyede satılan tüm fırçaları almıştım ve 2 tanesi hariç hepsinden korkunç memnunum. yakında bi cesaret internet sitelerinden geri kalanlarıda alicam sanırım¸ özellikle mini brush trioyu istiyorum sanırım

 48. birkaç gün önce elime geçti ancak hala kullanmaya kıyamadım. Ama çok yumuşak dokuları olduğu bir gerçek. En kısa zamanda kullanacağım.Ama kafamda bazı sorular var.

 49. Çok beğendiğim fırça markası. Hiçbir şekilde kılları dökülmüyor ve yumuşacık. Ben set olarak almıştım ve çok memnunum. Daha hiç yıkamadım ama yıkanmasında da problem çıkacağını sanmıyorum.

 50. online sitesinden alışveriş yapan bir kimse var mı merak ettiğim marka. Türkiye’de bulunmayan sculpting fırça setini almayı düşünüyorum sitesinden ama kargoda bir sorun çıkıyor mu merak ediyorum.

 51. core collection-starter kit- powder brush- expert face brush olmak üzere bir çok fırçasını kullanıyorum¸ çok memnunum ve çok sağlamlar. defalarca yıkadım defalarca kullandım. setler her işinizi görüyorlar. başka fırça alma isteği duymuyorum ihtiyaç olarak. ama gene de arsızlığımdan sigma fırçalara gözüm kaymıyor değil. özellikle expert face brush ve buffing brush joker gibiler. hangi ürünü uygulamak isterseniz o konuda emrinize amadeler. ben zaten ürünleri de fırçaları da amaçları dışında da kullanmayı en azından denemeyi severim. çok amaçlı olmaları çok güzel bir şey. haa daha kaliteli fırçalar var mıdır¸ vardır. ama bunlar bana yeterli oluyor + hayvan testleri yapmıyorlar. sentetik kılları var. benim için önemli bir etken bu da. süngerine gelirsek¸ sünger konusunda deneyimli değilim gene de bir konuşmada yurtdışındaki ile buradaki arasında gözenek farkı olduğunu buradakilerin 3. kalite olduğunu duymuştum. her indirim zamanı indirime girmiyorlar ama ben tüm fırçaları azimle bekleyip indirim anına denk getirerek aldım. son zamdan önce baya uygundu indirimsiz fiyatları da. kullanım yıkama vs. konusunda ayrıntılı bilgi isteyenleri aydınlatabilirim.

 52. allık¸ pudra fırçası ve makyaj sungerine bayıldığım marka. benim ihtiyaçlarımı son derece görüyorlar. bir öğrenci olarak 40 lira bir fırçaya vermek beni üzdü ancak uzun vadede yaptığım çok güzel makyaj yatırımlarından biri olduğunu düşünüyorum.

 53. Daha önce hiçbir yerde duymadığım halde bugün Türkiye’den aldıklarımla Amerika’dan aldıklarım arasında kalite manasında çok büyük fark olduğunu gördüm. Araştırınca internette de böyle yorumlar olduğunu farkettim. Amerika’dan aldığım setin fırçaları yumuşacık ve matken buradan aldıklarım parlak¸ daha ucuz ve sert materyalden yapılmış gibi. bir bilen açıklarsa çok mutlu olacağım. fırçanın da mı kötüsü bize sözlük

 54. türkiye’ye gönderdikleri fırçalarında mı yoksa genel olarak mı kalitelerinde bir düşüş var merak ediyorum. daha önce bi entry görmüştüm-şimdi bulamadım- amerika’daki ürünlerin daha kaliteli olduğu yazıyordu. benim de bu kanıya varmamı sağlayan bugün aldığım real techniques expert face brush. yazın aldığım ilk expert fırçanın gayet sık kılları var ve daha sıkı duruyor. ama bugün aldığım tam bi hayal kırıklığı¸ o sık kıllar seyrekleşmiş! bana mı uyduruğu geldi bilemiyorum ama arada bariz fark var. zaten pofuduk real techniques blush brush kedi kuyruğu gibi kalmış. garip bi durum açıkçası.bence ilk gelen fırçaları alanlar şanslı-kalite açısından- bu yüzden yeni alacaklar bence biraz fark ödeyip ki şu an ciddi zamlanmış bi yandan¸ gidip sephora ya da mac tercih edebilirler. core collection’ı alacaktım vazgeçtim. açıkçası real techniques almak gibi bir düşüncem yok artık. bunu demezsem çatlarım “bok ettiniz bayanlar”.

 55. Türkiye’ye fırçalar ilk geldiginde blush brush ve stippling fırçaları gratis’ten expert fırcayı rossmandan almıştım. Hicbirinde en ufak bir sorun yaşamadım. performanslarından çok memnunum daha tek bir tüy bile dökmediler. Gayetde kaliteliler. Watsonstan hiç firca almadığim için orda satılanlar hakkında yorum yapamam. Ayrıca Blush brushin istek üzerine daha kolay allık sürülebilmesi icin pofudukluğu azaltılarak daha ince versiyonu üretildi diye biliyorum.

 56. 10 mayıs’ta gratis indiriminden bir expert face bir pudra fırçası aldım. Bir kere yikadim ve kullandım. Üzerlerindeki yazılar şimdiden silindi¸ zaten ilk gün de çok düzgün değildi. Fırça yumuşaklığına gelince hiç öyle sürekli yüzüme değdirme hissiyle dolmadım. Hatta eklips’in pudra fırçası bunlardan daha yumuşak. Ozellikle expert face bildiğin batıyor. Gratis’tki fircalardan bazilarinin kutularında da dökük tüyler vardı. Aydınlatin beni cicişler.

 57. Son zamanlarda piyasada aşırı derecede sahtesi bulunan fırçalar.. Arkadaşımla instagram’dan sınırlı sayıda olan (tam hatırlamıyorum ama nick’s pick’ti sanırım) bi setini almıştık fakat elimizdeki fırçalarla internette gösterilen fırçalar arasında epey fark vardı.. Şekilleri birbirini tutmuyordu ve fırçaların üstündeki yazı karakterleri de aynı değildi.. Son zamanlarda gratis’ten fırça alan arkadaşlardan da benzer şikayetler duyduk artık neyin gerçek neyin sahte olduğunu çözemez duruma geldik maalesef..

 58. Severek kullanıyorum bir çok fırçasını ama kesinlikle yurtdışında satılanlarla ülkemizde satılan aynı kalite değil. Ben iki sene önce internetten aldım ve hem kaliteli hem de daha büyük bazı fırçalar burada gördüğümden. Kuzenimde de blush brush var daha küçük ve seyrek benim elimdekine göre¸ onun yazıları falan da silinmiş. Pixiwoo kardeşlere ülkemize 3. sınıf muamelesi yaptıkları için teşekkürler ! Bu sebepten bir daha da rt fırça almam artık sigma kozmela’da satılıyor. Kral varken şaklabana tamah edemem :d

 59. Real Techniques Retractable Kabuki Brush real Techniques Core Collection Set real Techniques Travel Essentials Setreal Techniques Stippling Brush yukarıdaki fırça ve setleri amazon üzerinden sipariş ettim bugün. yol da dahil 117 tl tuttu¸ türkiye fiyatlarıyla kıyaslayınca kârlı bir alışveriş denilebilir. yalnız sipariş tamamlandıktan sonra aklıma geldi¸ kozmetik yasağı fırçaları da etkiliyor mu? amazon’dan bu tip şeyler alan cicişlerden yardım bekliyorum edit: fırçalar kozmetik yasağından etkilenmiyormuş. edit 2: fırçalarımın daha amerika’dan çıkamadan kaybolmasıyla bu sürecin sonuna geldik. bizim gümrükte takılsa bu kadar üzülmezdim sanırım. geri ödeme ya da tekrar gönderim önerdiler. geri ödemeyi seçtim. eskiden tüm paramı yatırdığım bu siteden 2 senedir alışveriş yapmamıştım¸ kargo ücreti almayan sitelere yönelmiştim ve bu kararımda ne kadar haklı olduğumu gördüm. kendi ülkelerinde kaybetti adamlar kargoyu yaff¸ hâlâ inanamıyorum koca amazon bunu nasıl başardı.

 60. Türkiyeye defolu mallarının satıldığını düşündüğüm makyaj fırçaları. Yaklaşık bir sene önce bi instagram hesabında allık fırçasının¸ yurtdışı ve Türkiye deki halinin karşılaştırmasını görmüştüm. Yurtdışındakilerde fırçanın kılları kutunun içini tamamen dolduruyor fakat Türkiye’dekiler ise kutunun içinde dönüyor resmen. Bu fotoyu gördükten sonra gratiste falan dikkat etmeye başladım ve henüz kutunun içini dolduran tek bir ürünle karşılaşmadım. Bu konuda siz de dikkat edin cicişler!!

 61. Amerika’daki satış fiyatlarına göre pek çok üründe olduğu gibi Türkiye’de biraz daha fazla olan¸ bazı ürünleri henüz Türkiye’ye gelmese de¸ Türkiye’deki ürünleri ile uzun yıllar başka hiç bir fırçaya ihtiyaç duymadan pahalı fırçalardan çok çok daha güzel olan fırça. Severek makyaj yapıyor ve amatör ruh taşıyorsanız yüksek fiyatlı fırçalara hiç ihtiyaç duymadan uzun seneler kullanabileceğiniz ürünler.

 62. watsons ve gratisin son broşürlerinden gördüğüm kadarıyla sculpting brush ve concealer brush tekli biçimde yurdumuza bu ay giriş yapacaktır. vatana millete hayırlı olsun.

 63. gratis’te de cosmetica’da da %30 indirimde olup cosmetica’da daha ucuz olan fırçalar. bi de watsons kendi markası adı altında bunların çakmasını yapmış¸ stippling fırçanın aynısı indirimsiz 15 liraydı ve ciddili bir şekilde aynısı.

 64. Rossmann bayram indiriminden expert brush’ı 23 tlye almıştım¸ gerçekten çok hoşuma gitti. Fırça hem çok sevimli¸ çok rahat tutuluyor hem de performansı süper. Fondoten ve bb krem için kullandım¸ ikisini de oldukça güzel uyguladı. Çizgi çizgi görüntüsü yok ve kılları çok yumuşak. Daha az ürün kullanma durumunu ben yaşamadım¸ normalde ne kadarsa o şekilde uyguladım.

 65. ınstagram’da papatyadukkan adlı hesapta en uygun fiyatlara satılan harika fırçalar. sadece sam’s picks seti (göz makyaj seti hariç) tüm makyaj fırçası ihtiyacını karşılar diye düşünüyorum içinde çok kullanışlı fırçalar var bütün fırçalara tek tek para vermeye gerek yok bence.ayrıca ben expert face ve pudra fırçasını migros ve rossmann’dan almıştım ikisinden de çok memnunum fakat sams picks seti gelince buffing brush expert face’in yerini alacak 🙂

 66. n11.comdan geçen ay bi satıcıdan real techniques fırçalarını çok indirimli fiyattan aldığımı belirtmiştim. ben satın aldıktan sonra fiyatlar artmıştı. şimdi aynı satıcı hangi real techniques fırçasını/fırça setini alırsanız yanına real techniques shading brush ı hediye olarak veriyor. ortaya çıkan fiyat gratis ya da watsonlarda o fırçaların tek başına indirimli hali kadar filan sanırım. yani real techniques fırçası edinmeyi düşünüyorsanız satıcımı tavsiye edebilirim kızlar.eliteshop sayfasını incelerseniz avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. herhangi bir tane  linkini de ekliyorum.edit: kızlar aldığınız rt fırçanın yanına shading brush veriyo demiştim. satıcı o kampanyasını kaldırmış ama fiyatlar da beni aldığım zamanki kadar inmiş neredeyse. yukarda bi tane fırçanın bağlantısını paylaşmıştım ordaki fiyattan da anlaşılacağı üzere uygunlar. fırçalar orijinal buarada.

 67. Real techniques’in makyaj süngeri (2 yıkamada parçalandı) dışında aldığım tüm fırçaları yumuşak ve ürün uygulama konusunda çok başarılı buldum bu gidişle yeni çıkan tüm fırçalarını alırım 🙂

 68. evet rt gelmeden önce de makyaj yapıyorduk ve gayet de iyi fırçalar kullanıyorduk.ama yumuşak ve bir o kadar işlevsel oluşları ve hemen her ihtiyaca yönelik fırçalar üretmeleri nedeniyle makyaj yapan biz türk kadınları için resmen milat oldu diyebilirim.öyle ki pudra fırçası ve fondoten süngeri dışında çoğu fırçasını kullandığım özellikle allık fırçasına resmen bayıldığım ergonomik oluşu ve fiyat-kalite anlamında epey başarılı bir grafik çizmesi nedeniyle çıkardığı ürünleri gözüm kapalı alırım diyebileceğim ender markalardan.keşke koleksiyon ürünü olarak çıkardıkları fırçaları türkiye’de de kolaylıkla bulabilsek ınstagram satıcılarının belirlediği aşırı kazık fiyatlara mahkum olmadan.3 büyük kişisel bakım marketi başta olmak üzere bu markanın satışını yapan tüm firmalara duyurulur.

 69. Tüm fırçalarına bayılıyorum. Yedekliyorum. Çabuk kuruyor ve Alerjik reaksiyon yapmadi. Daha tek kıl dokmedıler ama … ömürleri ne kadar bilmiyorum. Benimkiler daha 2 senelik. Set yada tek tek nasıl bulursam aliyorum. Makyaj süngeri ciltteki bebeksi doğal duruşuyla benden 10 puan Aldı. Tek bir uygulayıcı hakkın var deseler Sünger i seçerim. Muhteşem bitişi var. Tabi nemli kullanıyorum.

 70. hayvanlar üzerinde deney yapmayan ve yeni aldığım expert face ve blush brushı ile aşk yaşadığım marka. sanırım diğer fırçalara bir daha el sürmeyeceğim. duo fiber setini de çok beğenerek kullanıyorum¸ bir de core collection’da gözüm var.

 71. bold metals koleksiyonu kozmela sitesine de gelmiş olan markadır. Ancak fiyatlar oldukça pahalı¸ bluescandal’dan %25 indirimle almak daha mantıklı geldi bana.karşılaştırma için¸ kozmela’da 125 liraya satılan pudra fırçası bluescandal’da 24 Dolar.

 72. bugün ilk defa gratiste yeni çıkan serisini gördüm indirimli fiyatı allık fırçasının ve fondöten fırçasının 80 pudra fırçasının 87 karıştırma fırçasının ise 53 tl idi. allık fırçası çok küçük göründü bana yine de performansını çok merak ettim. alıp almamak konusunda baya düşündüm ama hali hazırda 110 tl civarında bir alışveriş yaptığım için alamadım. ardından 60 tl daha harcama yaptım keşke fırçalardan birini alıp günü tamamlasaymışım.

 73. başarılı bir markadır kendileri. bende expert face brush ve starter -mor rengi göz fırçalarının olduğu- setten var ve gayet memnunum. dökülme yapmadı¸ yumuşacık kılları var ve kolay temizleniyor. allık fırçam olduğundan şu an için direniyorum fakat bir dahaki indirimde pembe tombik blush brushı dayanamayıp alacağım sanırım.

 74. yeni çıkan bold metal serisine ‘uzaktan’ bayıldığım fırçalar. gratiste bile 112 tlye falan satılıyo gerçekten o kadar parayı hakediyo mu merak ediyorum doğrusu

 75. sentetik olmasına rağmen yumuşacık¸ sapı¸ boyutu vs sebebiyle kontrolü kolay fırçaları olan marka. ayrıca¸ belki de en önemli özelliklerinden biri¸ yıkayınca tüy dökmüyor.bu kız kardeşlerin makyaj malzemeleri bildiğim kadarıyla yok. sadece fırçaya odaklanmaları da ayrıca güven hissi uyandırıyor.

 76. christmas için tasarlanan yeni fırçaların ne zaman türkiyeye geleceğini merak ediyorum. bold metal koleksiyonu için tasarlanan christmasa özel fırçalar ve  klasik koleksiyonda christmasa özel tasarlanan fırçalar  bu da bonus eyeliner için tasarlanan sınırlı üretim fırçalaracaba kozmetik marketler yeni ürünleri takip etmiyor mu bence etmeliler onlar da kazansın biz de ne biçim iş ya kızdım hepsine bu ürünlerden herhangi birinin türkiyede satıldığını gören duyan bilen varsa mesaj kutumu mosmor yapsın lütfen.

 77. ben bu fırçayı anlamadım gitti.fondöteni bazen çok yiyormuş gibi geliyor¸ bazı fondötenleri sürerken iz bırakıyor.emin olduğum tek şey ürün yeme olayı toz ürünlerde de geçerli. allık sürerken kullandığımda da yanağımda sürdüğüm ürün kadar da fırçada kalıyor ve silkmeyle de adam gibi çıkmıyor. yani bronzerı sürdüm bir de allığı aynı fırçayla süreyim durumu yok.ya o an hemen temizleyeceksiniz ya da başka fırçayla yola devam edeceksiniz.velhasıl seveni bu kadar çokken bırakamıyorum bu fırçayı¸ sorun bendeymiş gibi geliyor.o yüzden optimum kullanım şeklini bulana kadar denemeye devam:)

 78. Ben bütün real techniques fırçalarımı amerikaya gidip gelen arkadaşlarımla hallettim. Ve gerçekten fiyat farkına şaşırıp kalıyo insan. 5$ lık sculpting brushın burda 30küsür lira olmasına. 10$a aldım 4 parça olan altın renkli seriyi. Adını unuttum şimdi. Burda 3 basamaklıydı en son baktığımda o setin fiyatı. Yurt dışındakiler için gerçekten makul fiyatlı fırçalar ama bizim için değil bence.

 79. logo tasarımları ve artık bir klasik haline gelmiş olan fırçalarının renklerinde değişikliğe gitmiş olan marka. tasarımları aynı kalsa da eflatun¸ koyu sarı ve soluk pembe renkli fırçalar¸ artık daha parlak renklere sahip olacak şekilde değiştirilmiş. şahsen yeni renkleri pek beğenmesem dahi¸ piyasada çok fazla sahtesi bulunduğu için tasarım değişikliğine gitme fikrini mantıklı buldum ben. buralara ne zaman gelir bilmiyorum ama uzun bir süre boyunca sahte fırça tartışmasıyla karşılaşmamız olası.ayrıca kendi sitesinden alışveriş yapmayı düşünenlere fikir olsun diye yazıyorum¸ benim çok saçma bir alışveriş deneyimim oldu. geçtiğimiz günlerde üzerinden neredeyse iki ay geçmesine rağmen hala gelmemiş olan black friday siparişim ile ilgili mail attığımda sabırlı olmamı¸ gümrükte takılmış olabileceğini söylediler. bir sürü insan benzeri sorun yaşıyormuş¸ tam yılbaşı dönemine denk gelmiş falan filan. ancak ürün kendilerine geri dönerse para iadesi yapabilirlermiş. oyalamaya çalışıyorlar ve kesinlikle müşteri dostu bir yaklaşıma sahip değiller. paypal üzerinden para iadesi isteyeceğim¸ zira başka türlü çözüleceği yok.hayır¸ epey istediğim ama türkiye’de olmayan duo fiber setten edinmek istemiştim hazır indirim varken¸ o yüzden şimdi kim para iadesi işiyle uğraşıp başka yerden sipariş verecek diye hayıflanıyorum.

 80. Şu ana kadar pembe renkli olanlarını¸turuncu renkli yüz için olan setini ve mor renkli göz için olan setini gratisten temin ettim. En çok kullandığım fırçalar real techniques’miş gerçekten. Ama yüz için olanların çoğunu belki hepsini gerçek amacıyla kullanmıyorum (bkz: buffing brush) eskiden fondöten için kullanırken şuan kontür amaçlı kullanıyorum krem ve toz bronzerları çok güzel dağıtıyor deneyin derim.

 81. kesinlike parasını haketmeyen fırçalar. çoğuna sahibim ama keşke onlara verceğim paraya 3-5 ekleyip daha iyilerinden daha az mıktarda satın alsaymışım. Bugün zoevadan sipariş verdim iki tane bir smudging bi tane de fan brush¸ çok güzel yorumları vardı heryerde.

 82. Expert Face Brush ve contour brushı seviyorum. Onun dışındakiler olmasa da olur. keşke setteki fırçalarını tek tek de satsalar¸ belki o zaman daha çok ürününü alırdım.

 83. expert face ve stippling fırçalarına sahibim. expert renkli okey gibi bir fırça. bazen bir bakıyorum tüm makyajımı onunla yapmışım. utanmasam farımı da onla sürücem. stipplingle ise fondötende anlaşamadık ama allık sürmede god save the queen!!! başka fırçayla beceremiyorum artık allık sürmeyi. buffing brushda da gözüm vardı ama kullanmayacağım fırçaları almaktansa sigma f80 aldım¸ hem de black fridayden kapınca daha ucuza geldi. göz fırçalarını ise almayı hiç düşünmedim. tipleri hoşuma gitmiyor¸ onlarla far süremezmişim gibi geliyor inşaat demirinden hallice görüntülerine bakınca. ben zorlanırım zaten gölgeli mölgeli göz makyajında¸ bunlarla cat eye yapabilene şapka çıkarıyorum…

 84. Göz fırçaları¸ allık¸ pudra¸ sculpting¸ stippling¸ expert face tiplerine sahip olduğum makyaj fırçası markası. Yaz yaz bitmedi¸ hepsi benim olmalı dedirten¸ kullandıkça nekadan da amaca yönelik olduğu anlaşılan fırçalar. Allık fırçası ile allığı yanlış sürme şansın yok¸ sculpting al kontürünü konuştur¸ stippling ile krem allıkları uygula¸ expert face ile kafana göre takıl¸ hayal gücünü kullan vs. Ez cümle alınız¸ aldırınız.

 85. Elimde sadece göz grubunun fırçaları yok.Ben fırçalardan çok memnunum.Expert face brush ¸core collection ¸setting brush ¸blush brush ve stipplin brush elimde olan yüz grubu fırçaları.En memnun olduğum ise blush brush olandır.Aman allahım o nasıl yumuşaklıktır yumuş yumuş:) Allık sürerken elimin ayarı olmadığı için rengi en cafcaflı olan allıkları bile kolayca uygulayabiliyorum .Stippling brush ise pudra sürmede çok başarılı bence ¸hiç yokmuş gibi uyguluyor.Şimdi gözüm sculpting brushta ama alıp almama konusunda kararsızım:) İndirim zamanlarında alınabilecek uygun fiyatlı fırçalar olduğunu düşünüyorum.

 86. elim niyeyse sigma fırçalarımdan çok rt fırçalarına gidiyor değişik miyim lan ben? çok mükemmel olmamakla birlikte çok kötü de değiller tabii ki¸ tek rahatsız olduğum şey tutma sapları çok kalın elim ağrıyor bi süreden sonra

 87. budan birkaç sene önce türkiye’de uygun fiyatlı ve kaliteli fırça seçeneği yokken¸ ülkemize geleceğini öğrendiğimde inanılmaz sevinmiştim. o aralarda bir rt furyası var ki tey tey. youtube’da ne videolar ne yorumlar¸ hani sanırsınız ki elimiz ayağımız. neyse günler geçti rt ülkemize geldi¸ o zamanlar sadece migroslarda satılıyordu. izmir’de mavişehir egs parkta olduğunu öğrendiğim an koşa koşa gidip ilk önce starter setini ve pudra fırçasını almıştım. nasıl mutluyum¸ hayat bana nasıl güzeldi anlatamam. starter satteki fırçalar vazgeçilmezim oldu. göz makyajımı bu setle yapıyordum. gerçi hala deluxe crease’ini¸ kaş fırçasını her makyajım da kullanıyorum. pudra fırçasının ise pabucu dama atılmış durumda. ben starter seti ve pudra fırçasını aldığımda asıl istediğim blush brush’ı bulamamıştım. o aralar karaborsaya düşmüştü resmen. en sonunda onuda bulup muradıma ermiştim. fakat şimdilerde allık fırçasınıda pek fazla kullandığımı söyleyemem. fırçalar kardeşimde ara sıra makyaj yaptığında kullanıyor. rt pudra fırçamın yerini nascita’nın büyük mum fırçası aldı. aslında bizim rt diye inlediğimiz zamanlarda seçeneğimiz bugün ki gibi olsaydı belki rt bu kdar abartılan bir marka olmazdı. ben tam olarak abartıldığı kadar olmadığını söylemeye çalışıyorum. mesela bence nascitanın bahsettiğim mum uçlu pudra fırçası tüm yüze pudra uygulamak için rt pudra fırçasına kıyasla çok daha kullanışlı ve fiyat olarak çok çok daha uygun.

 88. Yıkadığımda dökülme yapmıyor ve bu benim için fırçalarda aradığım bir özellik ben bebek şampuanıyla yıkıyorum fırçalarımı¸öneririm almak isteyenlere.

 89. Expert face brush isimli fırçasına aşık olduğum fırça markası. gerçi allık ve pudra fırçaları da mükemmel. ben expert face fırçasını fondöten uygulamasında kullanıyorum çünkü markanın fondöten fırçası olarak ürettiği ve önerdiği fırça bana göre biraz küçük. expert face fırçası iste bence tamamen burun dudak gibi kıvrımlı bölgelere göre tasarlanmış. kolayca ve hiç fırça izi bırakmadan uygulamayı yapabiliyorsunuz. Fakat eğer her gün fırçalarınızı kullanıyorsanız her hafta nazikçe temizlemenizi öneririm. Bunun için yine real techniques’in ürettiği fırça temizleme jeli gayet başarılı ve harika bir kokusu var. Fırçanızı temizlerken kıl köklerine su kaçırmamaya dikkat etmenizi öneririm çünkü çok hassas oldukları için en ufak bir su ile temas durumunda kıllar dökülebiliyor. Kozmela isimli internet sitesinde bu fırçalar indirimli satılıyor¸ watsons ve gratislerde satılmayan fırça temizleme jeline yine bu siteden ulaşabilirsiniz. Ayrıca fırçaları yıkadıktan sonra kuruması için fırçanın üzerine takılan “brush guard” dedikleri plastik delikli kılıfları bulmak için İstanbul’da gitmediğim yer kalmadı fakat tesadüfen aliexpress’te dolaşırken rastladım ve çok ucuz bir fiyata sahip oldum.

 90. Expert face brush ı kullanıyorum “”şimdilik”” diğerlerine de özellikle pudra ve allık fırçasına kesinlikle el atmayı planlıyorum. İlk aldığımda acaba yüzümde fırça izi bırakır mıyım acaba kullanmayı becerebilir miyim korkusu yok değildi çünkü yıllardır sadece sünger kullanıyordum fakat bu ürünü merakıma yenilip almıştım. İyi ki de almışım bir kere bu fırçayı kullanıp da yüzünde iz bırakabilen varsa gerçekten tebrik ediyorum çünkü isteseniz bile iz bırakmak mümkün değil ürünü (bb cream fondöten kısacası likit & köpük ürünler) inanılmaz homojen bir şekilde yüze dağıtıyor benim genelde rutinim şöyle oluyor¸ önce makyaj bazımı daha sonra fondötenimi bu fırçayla uyguluyorum yüzümde kapanması gereken yerlere kapatıcımı bunla dağıtıp ardından elmacık kemiklerime aydınlatıcıyı yine bu fırçayla uyguluyorum ben normalde kontür işleminden çok hoşlanmasam da arada ihtiyacım olduğundan yine bu fırça ile aydınlatıcıdan sonra elmacık kemiklerimin altına çok çok hafif bronzer filan geçiyorum bence harika bir ürün gerçekten isminin hakkını veriyor o kadar yumuşak ki bazen yüzüme sürmekten kendimi alamıyorum ben her gün bu bahsettiğim makyaj adımlarını yaptığım için gün aşırı yıkamak zorunda kalıyorum hijyenik olması açısından ben önce şampuan ile avucumun içinde fırçayı yıkıyorum (dik bir şekilde tutarak içine su girmemeli) daha sonrada biraz saç kremi ile yumuşatıp yan bir şekilde masamın kenarında kurumaya bırakıyorum dik filan kurutmaya kalkamayın fırçanın içine su kaçmamasına dikkat edin.

 91. Temel ihtiyaclar icin real techniquesin en ideal seti core collectiondir. Ayrica yaninda bi de settin brushi alirsaniz sirtiniz yere gelmez. Ben kontur uygulamadigim icin kontur fircasini pudralamak icin kullaniyorum ama en yakin zamanda pudra fircasini da edinmek var hedefimde. Pahali fircalar yerine bunlardan almak en mantıklısı bence.

 92. Temel ihtiyaclar icin real techniquesin en ideal seti core collectiondir. Ayrica yaninda bi de settin brushi alirsaniz sirtiniz yere gelmez. Ben kontur uygulamadigim icin kontur fircasini pudralamak icin kullaniyorum ama en yakin zamanda pudra fircasini da edinmek var hedefimde. Pahali fircalar yerine bunlardan almak en mantıklısı bence.

 93. Çokta gerekli olmayan fırçalar silsilesi. Göz makyajı haricinde sünger hepsini döver ama illa alınacak bir fırça varsa o da setting brushtır.

 94. ilk olarak blush brush ve expert face almıştım. allık fırçası gerçekten de kullanışlı¸ kılları yumuşacık¸ yıkandıkça yıpranmıyor¸ verdiğiniz parayı hakediyor. expert face konsunda ise oldukça kararsızım. fondöten ve kapatıcımı süngerle sürüyorum. bronzer sürmeyi başaramadım pek. pudra deseniz kabukileri daha severek kullanıyorum. galiba bunu sadece arada sünger ıslatmaya üşendiğimde kullanıyorum o kadar.gelelim makyaj süngerine. beauty blender mı bu mu diye çok düşünüp indirimde görünce almıştım. çok memnun kaldım. fondöten de kapatıcı da rahatlıkla sürülüyor. kesik kısmı da çok kullanışlı. edinmenizi tavsiye ederimm

 95. birazcık herkeste var bende de olsun furyasıyla alındığını düşündüğüm fırçalardır. ilk aldığımda sünger fazlasıyla işimi görüyordu aslında ama şeytan dürttü¸ üstelik indirimdeydi aldım. pişman değilim ki sonra da almaya devam ettim. ama makyajın olmazsa olmaz parçası değil bana göre. kıl yapısı güzel¸ iz bırakma olasılığı çoğu fırçası için düşük¸ tutuşu rahat.

 96. Aldığım kullanışsız fırçalar sonucu yaptığım hiç bir makyajdan istediğim sonucu alamazken karşıma çıktı RT fırçalar. allık fırcası özellikle favorim¸ ürünü istediğiniz ölçüde uygulamanıza imkan veriyor¸ far fırcaları da bence mükemmel.

 97. başıma bir şey gelmeyecekse fırça temizleme şampuanı bir işe yaramıyor. azmettim direndim ama fırçalarım istediğim gibi temizlenmedi. hadi ordan deyip chicco’nun bebe şampuanı ile devam ettim ve her zamanki gibi pırıl pırıl oldu fırçalarım. Neyse ki indirimli fiyattan almıştım da saçımı başımı yolmadım. bebe şampuanına devam. sonuçta bebişlere uygun görülen bir ürün fırçalarıma neden uygun olmasın değil mi? özetle¸ bu markanın fırça temizleyicisine sakın onca parayı vermeyin. onun yerine bir fırça daha alın. fırçaları candır.

 98. cicişlerr koşun!real techniques yeni 3 tane sünger çıkartıyor. bir tanesi real techniques miracle diamond sponge¸13 yüzlü¸ bold metal koleksiyonundan.  bubir diğeri mini beauty blender gibi minik 2 li pakette eraser sponge.  budiğeri ise boğumlu sculpting sponge. daha çok kontur ve aydınlatıcı içinmiş.  bu

 99. Migros indiriminden core collection ve eye starter set’ini aldım…daha önce elimde fi tarihinden kalma everyday minerals’in seti vardı…everyday minerals hala 1000 basar bence…özellikle kabuki fırçasının muadilini hiç bulamadım…

 100. yumuşacık fırçalarını bazen temizken yüzümde dolandırdığım oluyor o yumuşaklığa bayılıyorum. yüzlerce lira harcamaya gerek yok bence fırçalar için¸ real techniques fiyat performans açısından güzel gayet.

 101. geçenlerde arkadaşım travel essential kitini hediye etti. daha sonra bahçelievler yedinci caddede mcdonaldsın karşısındaki sergiden spothlight essential seti aldım. e tabii ki benim aldıklarım çakma. ama orjinalden daha iyiler be cicişler. sadece azıcık geç kuruyorlar. kokusu da pek yoktu¸ yıkayınca da dökülmedi. eh 140 liralık sete 30 lira verip böyle de mükemmel çıkınca mutlu oldum. rt iyi mi değer mi fiyatına inanın bilemiyorum.not : ankaralı cicişlerin bahsettiğim sergiye bakmasını tavsiye ediyorum. gerçekten çok iyi fırçaları. fan fırça falan geldiği zaman yok satıyor. ayrıca oval fırçaları da var.

 102. gayet kaliteli bulduğum fırça markasıdır. mac’e gidip bir fırçaya 80tl vermektense real techniques indirime girdiğinde aynı paraya 2-3 tane fırça alırım. kaliteleri mac ile yarışır mı bilmiyorum ama elimde 10’dan fazla rt fırça var ve çok memnunum ben.

 103. starter set & core collection setine sahibim. iherb’ten siparis etmistim ekim ayinda. sunu anladim ki ben bu zamana kadar makyaj degil badana yapiyormusum. iki sette tek kelimeyle ha ri ka!

 104. Ciddi anlamda artık güzel bir göz makyajı seti çıkarmasını beklediğim marka. kaliteli karıştırma fırçası özellikle.

 105. harika makyaj fırçaları olan marka. hiç kullanmadım ama makyaj süngeri de çok meşhur.bendeki rt ürünleri¸ Duo Fiber Collection¸ Core Collection¸ Blush Brush¸ Expert Face Brush. tümünü 40% indirim dönemlerinde aldım dolayısıyla fiyatları baya uygundu. fırçalar çok kaliteli¸ uzun süre kullanabilirsiniz. ben elimdekileri tamamen suyun içine sokarak 2-3 kez yıkadım bir şey olmadı. sonra öğrendim ki fırça öyle yıkanmıyormuş 🙂 Performansları da çok iyi. rahat uygulama yapabiliyorum¸ ürünleri aynı fiyat aralığındaki diğer fırçalara göre daha güzel dağıtıyor ve ciltle bütünleşmelerini sağlıyor. fırça kılları yumuşak¸ sorunlu cildimi kesinlikle rahatsız etmedi.özellikle duo fiber fırçaları ve allık fırçasını günlük makyaj yaparken¸ her sabah¸ kullanıyorum. core collection ve expert brush ise biraz daha ten makyajı yaparken lazım olan ürünler¸ dolayısıyla sık olmasa da ihtiyaç duyduğumda severek kullanıyorum.

 106. Anneler günü indiriminde Migros’tan %50 indirimle sahip olduğum fırçalar. Özellikle expert face brushla aşk yaşıyorum.

 107. İndirim döneminde yatırım yapılması gereken marka.Özellikle fondöteni güzelce uygulamak için bi tane el altında bulunmalı.Çabuk kuruyor¸kokmuyor¸antibakteriyel¸sağlam daha ne olsun.Tabi iyi bi marka diye her çıkan ürününden alınması da saçma.Önemli olan ihtiyaç olanı belirlemek ve f/p oranını göz önüne alarak alışveriş yapmak.Tüketim çılgınlığına lüzum yok.

 108. Allık fırçasından çok memnunum ama çok benzerini artık başka uygun fiyatlı markalar da çıkarmaya başladı göz fırçaları zaten baya gereksiz bence ecotools cok daha uygun fiyatlıve bence daha başarılı

 109. Dün pudra/toz malzemelere uygun ve mavi sincap kılına kopyalayan ilk sentetik kıllı fırça setini tanıtmıştır. Powder bleu kolleksiyonunun piyasada ne zaman olacağı belli değil. Multitech kolleksiyonu çok duyulmamıştı¸ bu kolleksiyonu heycanla bekliyoruz.

 110. kendi sitelerinde iki yeni seri görünmekte. powderbleu serisini pixi kardeşler bir iki videoda kullanırken gördüm ve dibim düştü. alışık olduğumuz çok sıkı¸yoğun rt kıllarına sahip değil bu seri. yine sentetik fakat yumuş yumuş esnek bir seri gördüğüm kadarıyla. tiz zamanda tr ye gelmesini temenni ediyorum keza hafif allık uygulaması seven biri olarak en iyi işi seyrek kıllı fırçaların veya esnek( flexible) fırçaların çıkardığını düşşünüyorum. sırf bu nedenle allık fırçalarımı çok yıkayıp tüylerini dökmeye çalışmak veya zebramodan eski püskü fırçalar almak gibi girişimlerim oldu. bakalım kısmet ne zamana olacakekleme:  burada bir tanıtım videoları da varmış yeni gördüm. gösterdikleri crease fırçasını zoevanın 228 crease fırçasına benzettim. eğer aynıysa harika bir fırça. serinin fiyatlandırması kendi sitelerinde 10 – 25 $ aralığında ne yazık ki. bold metals gibi bir fiyatlandırma bekliyor bizi seri gelirse :/

 111. süper fırçaları olan bir kozmetik markası.3m ve 5m gibi büyük kapasiteli migros’larda şatışına başlanan¸ mac¸ inglot veya sigma gibi muadillerinden fiyat olarak daha uygun¸ performans olarak da oldukça iyi makyaj fırçaları olan marka.abd’de çok uygun fiyatlara bulmak mümkün. maalesef tr’de henüz satışı yapılmıyor. ancak abd’den getirenlerden fahiş fiyatlara almanız mümkün.ben de 3 seti bir tane de beauty blenderi mevcut.herkese tavsiye ederim.

 112. kabukisi dışında powderbleu serisinde gözüm var¸ ama bir de point diye bir koleksiyon çıkarmışlar… adı üstünde fırçaların hepsinin ucu pointy¸ sivri… videolarında kullansalar da daha iyi görsek…

 113. Yeni çıkardıkları powder bleu serisi ne kadar seksi yaa. Makyaj fırçalarının seksisi mi olurmuş diyenler buyrun  Bi bakın

 114. Powder bleu serisindeki karıştırma fırçasını deli gibi merak ediyorum umarım ülkemize geldiğinde aşırı sismis fiyatlarla gelmezler. 

 115. Powder bleu serisine yükseldim. Senelerdir severek takip ettiğim yprumlarına da güvendiğim A Model Recommends kanalının sahibesinde gördüm¸ enfes gözüküyorlar. Türkiye’ye gelirse B01’i¸ bir de karıştırma fırçasını alırım.Edit: Türkiye’ye geldi mi bilmiyorum¸ bana b02 ve karıştırma fırçası hediye olarak geldi. Karıştırma fırçasının kalitesine söyleyecek lafım yok¸ kesimi¸ karıştırması tek kelimeyle harika. Pigmentsiz farları bile paninden muhteşem şekilde alıyor ve göze tüm pigmenti bırakıyor yamalı şekilde durmadan. Tek kusuru çok pigmentli farlarda dikkatli olmanız gerekİyor¸ pigmenti çok iyi yakaladığı için elinizi hafif tutmanız yeterli. Pane alışkın olduğunuz darbe miktarı¸ alışkın olduğunuzdan daha fazla pigment anlamına gelecektir bu fırçayla.Ucuyla socket bölgesine girilebiliyor oraya özellikle koyu bir gölge vermek istediğimde sorun çıkarmadı¸ biraz daha eğimli tuttuğunuzda da farın dış köşelerini eritiyor cilde. Farı her zaman önce mac 239 ile uygulayıp 224 ile dağıtırım¸ Elimde 2 adet mac 224 var bu fırçayı satın aldığımdan beri ellemiyorum onlara. mac fırça almak isteyen önce buna baksın. Aydınlatıcıyı daha büyük fırçalarla yedirip yanağın üstünde küçük bir fırçayla patlatmayı seviyorsanız çizgi şeklinde bırakmıyor¸ aydınlatıcıyı da eritiyor.B02 suqqu¸ hakuhodo fırçalara filan benziyor kesim olarak¸ onlar kadar yumuşak değildir sanırım sincap kılı onlar ama fırçaya servet yatırmak istemiyorsanız işinizi görür. Allık ve aydınlatıcı için kullanıyorum. Bu fırçayla asla löp diye kalmış allık görüntüsü ya da çizgili¸ dalgalı bronzer elde edemezsiniz. Fırçayı ilk dokundurduğunuzda dahi çok iyi şekilde yayılmış oluyor ürün yanağa.Ucu sivri olduğu için göz makyajının dışını şakaklara doğru çekerken de işe yarıyor. Serinin iddiası en yumuşak sentetik fırça serisi olması. Özellikle blue squirrel yumuşaklığındaymış fırçalar ama cruelty-freeler sentetikler yani. Yumuşaklıkları tatmin etti beni. Özellikle göz fırçası gözümü irrite etmedi¸ çok memnun kaldım.

 116. Fırçaların kılları ASLA dökülmüyor arkadaşlar¸ ciddi ciddi dökülmüyor. Onca para verdiğimiz mac’in fırçalarının kılları dökülüyor¸ hatta ısı uyguluyormuşcasına kırılıyor¸ bunlar taş gibi sapasağlam maşallah. Ay nazar değmesin. Ama süngeri beauty blender’ı geçemedi sınıfta kaldı üzgünüm. Olsun¸ üzülme minnoş. Fırçaların yeter.

Siz ne düşünüyorsunuz?