“Pixi glow tonic” için 12 yorum

 1. yıllardır merak ettiğim ama üşengeçliğimden yurtdışı siparişi verip de alamadığım üründü. beauty forumlarda insanlar hg diye diye beynimde mucize bir iksir imajı yaratmıştı. neyse¸ yıllar geçti sephora en sonunda bunu türkiye’ ye getirdi ama eyyy sephora! neden her mağazanda bu üründen bulundur muyorsun? bir de çalışanlarını neden bilgilendir miyorsun? nişantaşı sephora çalışanlarına ürünü soruyorum sanki farsça konuşmuşum gibi bakıyorlar¸ haydi diyorum işten eve dönerken akasya’da bakayım orada da kimsenin haberi yok. minicik toniği alabilmek için metropol turu yaptım kaç gün boyunca bir de alabildiğim de deneme boyu oldu. tamam dedim¸ daha iyi dedim¸ kaprisli cildime bir zarar gelirse çok üzülmem verdiğim paraya dedim… mutlu mesut eve geldim hemen bakım rutinime koydum¸ 1 ay boyunca gözünün içine baktım bitmesin biterse bir daha sephoralarda tonik avına çıkacağım korkuyorum diye. amma velakin bitti. bu arada cildimde hafif bir etkisini gözlemledim¸ yani bulabilsem kullanmaya devam edecektim ama bulamadım! neyse sonunda pes ettim ve doa kozmetiğin aydınlatıcı toniğini aldım¸ f/p olarak onunla da mutlu oldum en azından bittiğinde alabileceğim yeri biliyorum! 

 2. Rutinime asitli bir tonik katmayı düşünmüyordum ama sephora’da seyahat boyu uygun bir fiyatla karşıma çıkınca aldım. Son gunlerde yağlanan cildime ferahlık ve parlaklik katti ilk kullanimda. Retinoik asit ve c vitamini icerikli kremler kullandığım için arada bir peeling amaçlı uygulayabilirim.

 3. önce satın aldığım 30 ml lik versiyonu çok minik olduğundan düzenli kullanmaya kıyamamıştım. sonrasında sephorada 100 ml lik versiyonuna denk geldim. 2-3 gündür düzenli kullanıyorum ve cidden gözeneklerimde tatlı bir küçülme oldu. cildim daha sağlıklı ve temiz görünüyor. toniğin kokusu çok yoğun değil. böyle değişik ice tea gibi bir rengi var. nip+fab in glycolic acid padleri çok daha fazla kokuyor bence.uzun dönem düzenli kullanımdan sonra tekrar güncellerim bakalım soyulma vs olacak mı

 4. Cilt bakım rutinime 2 ay önce ekledigim ve oldukça memnun kaldigim tonik. Kesinlikle gözeneklerimi sıkıştırdı¸ lekelerimi hafif de olsa açtı ve diğer tonikler gibi yüzümü kurutmadı¸ ki benim için bu bile yeterli çünkü hangi toniği denediysem yüzümü hunharca kuruttu:( kısacası ben çok sevdim bittikçe alırım.

 5. Çok merak ederek yurt dışında bulunduğum bir anda aldığım tonik .türkiyede sephoralarda mevcut .verdiği temizlik ve aydınlık görünüme aşık oldum. İçinde %5 oranında glikolik asit mevcut yüze ilk sürüldüğünde yanma hissi oluyor .etkisi kalıcı olmasa da kullanıldığı sürece mennun kalırsınız.

 6. Yüzüme sürdüğünde aşırı yakıyor fakat¸ beş on saniye sonra geçiyor. Yüzüm aşırı kurumadı ve yağlanma problemimi az da olsa aza indirgedi. Az miktardaki ürün bütün yüze kullanmaya yetiyor.

 7. Öncelikle seboreik dermatitli ve nemsizlikten ölen bir cildim var. Genelde kuru ve hassas ciltler için olan ürünleri kullanıyorum¸ T bolgemde yağlanma ve tek tük sivilcelenmelerden de kurtulamıyorum aynı zamanda. Ama ana hedefim nem nem nem ve böylece dermatitleri gidermek. Dermatitlerime iyi gelecek¸ nemlendirecek¸ kızarıklıklarımı azaltacak aktif bir madde denemek istediğim için bu toniği aldım¸ vee sonuçtan inanılmaz memnunum! Sadece birkaç kullanımda kızarıklıklarımı azalttı¸ dermatit çıkan burun kenarı bölgeme de iyi geldi.Yaz olduğu için biraz korkarak 3-4 günde bir kullanıyorum ama fark muazzam. Asitler dostumuzmuş cidden.

 8. girdilere baktığımda genelde kimse alerji sorunu yaşamamış olmasına rağmen benim cildimin bir türlü yıldızının barışamadığı bir ürün oldu bu. fiyatına rağmen hem cf oluşu¸ hem yüzümdeki bazı pütürler için asitli bir ürün deneme isteğim¸ hem de bereketli olduğunun söylenmesiyle alıp denedim. sürdüğümde gelen yanma hissini zaten bekliyordum¸ ancak bu ürünü rutinime düzenli olarak katmamla beraber yanaklarımın dudağıma doğru olan kısımlarında kabartılarla beraber döküntü gibi bir sorun yaşamaya başladım. önce bunu yediğim içtiğim bir şeye bağladım ancak kalan tüm hayatımı rutin bir şekilde devam ettirip eklediğim tek yeni ürün bu olunca kullanmayı kestim. alerji gibi duran olay ise 2-3 güne söndü. şu an sadece daha az alerjik bir bölgem olan alnımda kullanıyorum¸ o bölgedeki pütürler için ise oldukça başarılı. alerjik cildi olanlar her türlü asit konusunda temkinli olsun derim.

 9. çenemde uzun zamandır sürekli kendini tekrarlayan¸ geçmek bilmeyen sivilce gibi şeyler vardı içeriden gibiler dışarıda uç falan yok. Hiç sivilce problemi yaşamam normalde çok kafama takmıştım iz gibi görüntüyü. Bir kaç ay önce sephora’da görünce denemek için aldım bir kaç kez kullanıp bırakmıştım. Önceki gün yanağımda¸ alnımda ve yine çenemde sivilce çıktı bunu sürüp uyudum şu an sivilceler yok ayrıca yüzüm berrak gözüküyor. Cilt tipim normalden kuruya dönük olduğu için ben haftada en fazla iki kez kullanmayı düşünüyorum bundan sonra düzenli kullanacağım

 10. (bkz: Ducray keracnyl losyon) buna uygun fiyatlı bir muadil olabilir. İçerik olarak birebir aynı değil tabii.(bkz: Glikolik asit)(bkz: Cadı fındığı) Underrated kozmetik ürünleri

 11. Aşırı merak etmeme rağmen almamak için direndiğim bir ürün. Zaten Türkiyede de olmadığından yavaş yavaş hafızamdan siliniyor. Ama alabilen alsın buraya ne yapıyormuş yazsın

Siz ne düşünüyorsunuz?