“Pastel oje” için 102 yorum

 1. en sevdiğim renkleri üretiyorlar fakat tekrar aradığımda bulamıyorum. bu nasıl iştir¸ anlamıyorum. numaralarıyla sordurmama az kaldı. bir iki yere daha bakayım¸ eğer bulamazsam ortalığı ayağa kaldıracağım.

 2. en sevdiğim ojeler….sürümü kolay¸ renkler konusunda öyle morlar yeşiller süren bi insan olmadığımdan bi şey diyemeyeceğim ama nude serisi falan çok cicidir. çabuk kuruyo daha n’olsun.

 3. Diğer markalara göre biraz akışkan yapılı gerçekten bu yüzden 3 kat uygulanınca anca kabındaki rengi veriyor. Fakat renk skalasını seviyorum. Ayrıca Nude serisindeki Bride rengi¸ french manikür için birebir¸ vazgeçilmezim.

 4. uzun bir süredir çoğu ojesinde kapak problemi yaşadığım marka. ojenin fırçası kapaktan ayrılıyor nasıl oluyorsa¸ farklı yerden aldığım ojelerde yaşadım bu durumu. yine de¸ özellikle koyu renkli ojelerinin yeri ayrıdır.edit: 2018’den bildiriyorum hâla bazı ojelerin kapağı fırçadan ayrılıyor¸ ambalajında kesinlikle bir sorun var.

 5. nude tonlarda çıkardığı renklere ve sürümlerine bayıldığım ojeler. özellikle cream rengi doğal/temiz görünümlü tırnak sevenlere tavsiyem olsun. yapısı¸ sürümü gayet iyi.

 6. nude serisine bayıldığım oje markası. özellikle de princess ve rose u tavsiye ederim. bu serinin tonları birbirine yakın olsa da her çeşidi ayrı güxel bence. ayrıca flormar gibi hemen tırnak uçları çıkmıyor. en az iki gün sizi idare edebiliyor.

 7. geçen hafta olduğum iki sınavımın da kağıdını mora boyayan oje. ben böyle bişey görmedim arkadaş silgiyle silerken bile boyadım her yeri.

 8. şu an okuduğum kadarıyla birçok cicişnün beğendiğini gördüğüm ve şaşırdığım oje. Nude serisinden bir renge aşık olup aldım. Bir kere ürün çok akışkan ve fırçası hiç yapısına uygun değil. İstediğim sonucu alabilmek için 3 kat sürmem gerekti ve dalgalı yapısından hala tam anlamıyla kurtulamadım. tüm bu çabalara rağmen Pazar akşamı sürdüğüm ojeyi pazartesi sabahı tek bir tabaka şeklinde tırnağımdan çıkarmayı başardım. Yani tüm o çabam boşa gitti bir de.

 9. iki kat sürüldüğünde her seferinde bana ideal rengi veren ojedir. yalnız ben ilk kat olarak baz uygularım her zaman. en fazla üç gün aynı ojeyle dolaştığım için kalıcılık¸ soyulma durumunda net bir şey söyleyemem ama aynı fiyat skalasında ikinci günden soyulma yapan ojelerden değildir.

 10. Günlük kısa tırnak uzun tırnak hiç fark etmez 124 numarasıyla aşk yaşadıgım dogrudur.Fazla hızlı kurumasıda en azından bu oje için beni mutlu eden bir durumdur

 11. valla ne yalan söyleyeyim ben beğeniyorum. ojenin şiriniğiniz de¸ renklerini de¸ ojenin güzelce tırnağın üstünde dağılmasını da. beyaz tenlilere nude 756’yı öneririm. bi oje anca bu kadar güzel durabilir. geçen tramvayda bi kız bildiğin kulaklığımı çıkartmamı sağlayıp ojemin markasını¸ rengini ve numarasını sordu. o derece güzel duruyor. kız da buğday tenliydi ona çok yakışacağını düşünmüyorum ama .. kehkeh

 12. severek kullandığım ojelerdir kendileri.sürümü kolay¸kalıcılığı da gayet iyi 3-4 gün çok rahat gidiyo.yapısı¸fiyatı¸irrite eden kokusunun olmaması (claires den rengine bayılıp aldığım oje iğrenç kokuyo) falan bence ideal ojelerden biridir yani.ben de 104¸105¸40 ve 49 mevcut.bu entry i girme sebebim de en son tesadüfen aldığım ve çook beğendiğim 105.hiç sedefli ojem yoktu çok da sevmezdim aslında ama her gittiğim yerden oje aldığım için hadi önceden almadığım tonlarda bi şey alayım dedim.rengi de nasıl desem nude gibi.hatta eve gider gitmez merakımdan sürdüm çook da beğendim.yani bu kadar sözün özeti bulduğunuz yerden bi 105 kapın kızlarcım :))

 13. ennn sevdiğim oje markası. o yassı fırçasını seviyorum¸ güzel uygulama sağlıyor¸ oje sürmede pro olmayanlar için ideal. çabuk kuruyor¸ diğer markalarda olmayan muhteşem ara renkler mevcut. ayrıca 21.05 itibari ile Gratis’lerde 1 alana 1 bedava indirimi var. 3¸25 ti yanlış hatırlamıyorsam¸ bu fiyata iki oje yani. 4 adet aldım¸ muhteşem bir bebe mavisi ve fuşya bordo arası süper bir renk dahil. tavsiyeler. sevgiler.

 14. renk skalalarını¸ hemen kurumalarını¸ yoğun yapılarını sevdiğim oje markasıdır. benim en favori numaram 40. morumsu bi pembe. iki kat sürünce mora tek kat sürünce çok koyu güzel bi pembeye kaçıyo.

 15. benim için anne ojesi¸ koyu kırmızı pastel oje çocukluğumdan hatırladıklarımdan. belki de oynarken devirip komidini kırmızıya boyadığım içindir.

 16. Yaza doğru renklerine tam benlik tonlar kattılar. Açık Maviler geziler morlar. Özellikle 7-8 farklı mavi tonu buldum çok mutluyum.

 17. Renk skalası gerçekten harika¸ bol bol çeşit çeşit renk var şişesi de çok kibar ancak pastel’in ojeleri bana çok sıvı geliyo yani bazı ojelerde alta cila sürüp üste tek kat oje sürdüğümde bile rengi belli oluyo ama dün pastel’in fıstık yeşili rengi ojesini sürerken üç kat sürdüm şişedeki rengi elde etmek için. Kuruma süresi ise fena değil.

 18. renk çeşitliliği ve formülasyonları güzel ama fırça yapısından dolayı özellikle koyu ve canlı renkli olan ojelerde mutlaka bulaşma yapıyorum. aynı şeyi bir flormar¸ golden rose vs de yaşamıyorum.beni çok zorluyor. bu yüzden artık alsam alsam nude serisinden oje alacağım markadır.

 19. tırnak uçlarımdan hemen çıkmaya meyilli olan ama üstüne top coat sürünce sıkıntı olmayan¸ kırmızı ve bordo tonlarını sevdiğim ojelerdir.

 20. tek tercih edilme sebebi renk skalasının geniş olması olan oje. renk vermesi gerçekten başarısız¸ en az iki kat (bazen 3) dikkatli sürüm istiyor¸ çünkü iki katta da homojenlik garantisi vermiyor malesef.

 21. Pastel 54′ ün sütsü¸ 116 numaranın ise aşırı kremsi yapısından dolayı Pastel ojelerden nefret etmiştim. Şimdi elimde hepi topu 4 pastel oje var ama elim hiçbirine gitmiyor. Yuvarlak¸ geniş ama hacimli fırçaları ile uygulamayı çok zor buluyorum. Kaç ml oldukları nedense şişenin üzerinde yer almıyor. ancak yoğun uğraşlar sonucu 13 ml olduğunu öğrendim. Fiyatları da uygun ama işte yapıları kötü. Bu hafta pastel oje haftası yapayım da elimdekileri de deneyeyim artık.

 22. kuruma hızı ve fırçaları flormardan daha iyi olan ojeler.ancak elimde numarası 134 ya da 135 olsagerek bir orkide rengi var. dün sürdüm¸ bugün tırnak ucundan hafif açılmış¸ yuh. öyle bulaşık yıkamış¸ efendime söyleyeyim havuza girmiş falan da değilim. ah pastel…

 23. En sevdiğim oje markası. Renk skalası geniş¸ sürümü kolay. Çabuk soyulup soyulmaması beni pek de ilgilendirmiyor çünkü bir ojeyi bir günden fazla tırnağımda tutmuyorum. Çok özel bir durum olmadıkça oje de sürmüyorum zaten. Sürsem de elim hep pastelin ojelerine gidiyor. Severek kullanıyoruz

 24. bütün arkadaşlarım sürekli pastel’in daha kalıcı olduğunu söyleyince denemek istedim fakat flormar gibi pastel de tırnaklarımdan çok çabuk soyuldu¸ kalıcılık konusunda bende hiçbir farklılık olmadı maalesef 🙁

 25. Ortaokuldayken sıhhiye Köprüsü’nün altından bir pastel oje almıştım. Portakal kırmızı gibi tatlı bir renk. Yılda bir iki kez sürüyorum¸ şu an da tırnağımda. Benziyor diye birkaç tane daha oje aldım ama kendisine rastlayamadım. Numara kısmı zaten gitmiş çoktan. Güzel ojeler patates ojeler.

 26. oldukça renk pigmenti az ojelerdir. nude oje serisinin renkleri güzel fakat ben 3 kat sürünce verim alabildim.farkettiniz mi bilmiyorum¸ ojelerin kapakları her açışımda elimde kalıyor. ilginç.

 27. harika renklere sahiptir ama rengi tek katta asla elde edemezsiniz ve çabuk soyulduğunu düşünüyorum¸ neyse ki top coat var. elbette ki elli altmış lira ödemiyoruz bu ojelere.

 28. Renklerine bayılıyorum özellikle de Nude olanlara. Tek eksisi 3. Katta renk veriyor olması. E 3 kat sürünce de illa ki bozulma oluyor

 29. kalıcılık konusunda bana göre sınıfta kalmış ojedir. evvel zaman içinde gratis indirimlerinden birinde tek tırnağıma nude renklerinden birini deneyip güzeldir ya bu diyerek 10 tane rengini aldığım oje. sonra ne mi oldu? o tek tırnağımdaki nude ojeye günün sonunda eve geldiğimde baktım ve uçlarından çıkmaya başlamıştı bile. hayır öyle suyla deterjanla falan çok oynayan biri de değilim. ama şu 10 ojeye verdiğim paraya acıdım. bitsinler diye inatla sürüyorum fakat bir süre dayansınlar diye topcoat kullana kullana bir 10 oje parası daha harcadım herhalde.aa şeyden bahsetmeyi unutmuşum: ojeyi açmak için kapağı çeviriyorum bir bakıyorum kapak elimde kalmış fırçanın bulunduğu düzenek hala şişede kapalı halde. tekrar takıp çevirip tekrar açmaya çalışıyorum düzgünce kapakla fırçanın birlikte çıkması için birkaç deneme yapmak gerekiyor. bunu böyle dandirik üretirken amaç neydi?

 30. an itibariyle nefretimi kazanan oje. 49 numarası var şu an elimde çok güzel koyu mor/leylak rengine sahip. 2 saat önce sürdüm iki kat¸üstüne de top coat. sonra banyo yaptım.çıkınca bir baktım yarısına kadar soyulmuş bütün tırnaklarım. daha önce hiçbir ojede bunu yaşamamıştım. sinir oldum.

 31. 11 numarası chanel blue rebela muadilmis. ek: hızlı kuruyor. tek katta ojeyi bolca uygularsanız örtüyor tırnağı. dun surdum bugune soyuldu uclarından hafifce. ama dusa falan girdim yani

 32. renk paletine hayran olduğum fakat yapısından da bir o kadar nefret ettiğim oje. iki kat sürmeme rağmen akşamına uçlardan çıkmaya başlıyor. top coadlar da pek işe yaramıyor. yapısı değiştiği an daha çok seveceğime inanıyorum.

 33. Kıvamını da fırçalarını da bir türlü sevmediğim oje markası¸ birçok rengini aynı anda alıp birçoğunu 3. Kat geçmeme rağmen istediğim rengi alamayınca artık kullanmıyorum.

 34. Renk tonlarına aşık olduğum¸ anında soyulmasına katlanamadığım ve her seferinde bir daha para vermem dememe rağmen yine alıp pişman olduğum oje.Dün akşam bordo rengini sürdüm¸ kurudu ve uyudum. İnanın hiçbir şeye elimi bile sürmedim. Sabah uyandığımda sonuç “yine” hüsran. 3 – 4 tırnağımda ojeler soyulmuş haftalardır kalmış gibi duruyor. Bu sefer gerçekten son. Bir daha 5kuruş vermem.

 35. Her renkte bulabileceğiniz oje markası. Hatta çoğu yerde bulamadığım soft renkler burada mevcut şu aralar ki favorim 11 ve 104 numaralı ojeleri. Kalıcılığına ise üzerine top cot uygulanarak çözüm bulunabilir

 36. en sevdiğim oje markası diyebilirim. bir türlü arayıp bulamadığım kahverengi ojeyi 44 numarayla kesfetmiş ve uzun bir süre onu kullanmıştım. etrafımdakilerin siyah mı o sorusuna göğsümü gere gere hayır kahverengi diyip inanmayanlara güneş ışığındaki rengini gururla göstermişliğim var. şimdi ise kahverengiye kaçan bir bordo olan 80 numarasıyla aşk yaşıyorum-80 numara 44’ten daha kalıcı gibi geldi bana daha geç soyuluyor sanki. ya içeriği farklı ya da bana öyle geldi bilemiyorum

 37. renk skalası konusunda bu kadar çok alternatif sunup renk tonlarının güzelliğiyle her daim başımı döndürse de fırçalarının başarısızlığıyla (artık) elime alıp alıp geri bırakıp almamama neden olan marka oldugerçekten seni affedemiyorum pastel¸ golden rose¸ flormar gibi markalar bile kalın-ince uçlu¸ kolay sürülebilen o kadar çeşitli fırçalar yapıp kendilerini sürekli geliştirmelerine rağmen sen yerinde sayıp o güzelim renkleri böylesine heba ediyorsun ya¸ gerçek bir acı yaşıyorum bu konuyla ilgili 🙁 not: tahmin edebileceğiniz üzere fırça takıntılı bir insanım ve bu konuda beni en mutlu eden markalar¸ rimmel¸ o.p.i¸ tca studio make up¸ sally hansen (extreme serileri sadece çünkü salon serilerini hiç sevmiyorum) ve son keşfim olan china glaze. zannedersem china glaze le uzun vadeli mutlu bir ilişkimiz olucağa benziyor ^.^

 38. Renklerini sevdiğim ama sürme başlığının sürekli yerinden çıkması sebebiyle son zamanlarda almadığım oje markası. Biraz daha sağlam yapsalar ya. Ama şunu da belirtmeden geçemiycem¸ çıkartması oldukça kolay ve rahat.

 39. Renklerini çok beğenmeme rağmen kalın yapısı yüzünden sevemediğim oje markası. Pastelden aldığım her ojenin yapısı istisnasız 5-6 kullanımdan sonra ağırlaşıp¸ ağdalanır gibi bir kıvama geliyor¸ sonrasında sürmek pek mümkün olmuyor. Yapısı kalın olduğu için de zor kuruyor.

 40. hem renk seçeneğine hem de kalıcılıklarına bayılıyorum. nedense şişe tasarımı bile çok hoşuma gidiyor. kalıcılıkları da bende 5 güne dek sürüyor. top coat ya da benzeri bir ürün kullanmıyorum.

 41. Renklerini çok seviyorum ama yapılarını ve fırçalarından hiç hoşlanmıyorum. Bir saatten sonra böyle fırçası bir ezik büzük oluyor ojenin kıvamı bir yoğunlaşıyor. Buna bir çare bulsalar süperler.

 42. Siyah renkte ertesi gun tirnak kenarlarinda cikma yapiyor fakat kirmizi renk kalicigi oldukca iyi. Ancak fircalari biraz kalin. Yine de flormara kiyaslayinda oldukca sevdigim bir marka.

 43. Tanım¸ nude serisi hariç çöp olan ojelerdir.Yapıları tuhaf¸ renk almak için kat kat sürmek gerekiyor¸ sürümü oldukça zor ve pahalılar. Güncel fiyatları sitelerinde 3¸60.

 44. ojede tercih ettiğim ilk markadır pastel.şu ana kadar kullandığım tüm ojelerden memnun kaldım hiçbir sorun yoktu. taa ki beyaz oje sevdama yenik düşene kadar. tırnakta duruşunu her zaman beğenmişimdir ten rengi ne olursa olsun.gratisten pastel 47 numaralı ojeyi heyecanla aldım. birkaç gün sonra her zamanki gibi birinci katı ince bir şekilde sürüp ikinci kata geçmenin hayallerini yaşarken bir baktım oje birinci katta beni sürme der gibi sağa sola akmaya başladı toparlanmıyor.içim acıya acıya inzivaya çekilmesine izin verdim.güle güle sevdam.

 45. çok rengi olmasına rağmen¸ sadece birkaç renginde başarıya ulaşabilmiş olan ojelerdir fikrimce. kalitesi ojeden ojeye çok farkediyor. genel olarak nude serisini başarılı buluyorum¸ kolay sürülüp hızlı kuruyor.

 46. Bende nude tonlarında 752 ve 8 numara var. Markanın oje renklerini o kadar çok beğendim ki o gün hangi birini alacağım konusunda çok zorlanmıştım. Ojelerin renk skalası geniş ve renkleri çok çok güzel. Şişelerin tasarımını da çok beğeniyorum. Fakat kalıcılığı¸ sürümü¸ yapısı için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Yapısı fazla akışkan ve bana göre bu konuda muadillerinden fersah fersah uzakta. Sürümü konusunda baya baya zorlandım. Ayrıca sürüşünde verilen bu kadar emekten sonra kalıcılığının berbat olduğunu düşünüyorum. Sürdükten birkaç gün sonra tırnağımda yapısı bozulmuş ve soyulmuş olarak gördüm bu ojeyi. Ama renklerini o kadar çok sevdim ki haftada 1 mutlaka sürerim ve akşamına çıkartırım. Tabii ki alıp almayacağınız size kalmış cicişlerim.

 47. Sürüşü kolay ¸ renkleri güzel. Ama çabuk kuruyor (belki ben iyi saklamiyorumdur) bir de yanlış bilmiyorsam öbür ojelere göre içinde daha az zararlı madde var

 48. renkten renge yapısı değişen oje serisi. beyazı mesela imkansız kurumuyor elimde¸ bazısı çok hızlı kuruyor. gül kurusu ve kırmızım daha 3 saati çıkarmadan tırnağımdan çıkıyor. bazı renklerse 3-4 gün duruyor. deneme-yanılma işi yani bu serinin renkleri. yorucuuuuuuu 🙁

 49. Renk laboratuvarı yarısmasıyla gözüme girmiş ojelerdir. Seçilen hüzün sarısı rengi ve al rengi gece bayaa güzel.

 50. nude serisiyle daha çok sevdiğim oje markasıdır. oldukça hızlı kurur. fırça tipini sevdiğimdir¸ rahatlıkla sürülebilir. fiyatı uygun olduğu için dolabımda en çok bulunan ojedir.

 51. Çok çabuk kuruması ve kolay sürümü özellikleriyle en sevdiğim oje markasıdır. Renk çeşidi de bir hayli fazla olduğu için her kıyafete uyacak bir pastel oje vardır bence.

 52. oje sürme özürlüsü bir insan olarak nefret ettiğim oje.asla süremiyorum¸ eşit dağılmıyor¸ iz bırakıyor¸ kurumuyor. ha sorun sende de diyebilirsiniz onu kabul ediyorum zaten ama flormar’ın ojelerinde böyle bir sorun yaşamıyorum mesela.

 53. Elimde 3 tane var¸ biri nude rose¸ biri pastel 80 (hediyeydi) biri de numarasini unuttugum akide sekeri pembesi gibi bir ton (ama oyle patlak bir renk degil). Hepsinden de ayri ayri memnunum¸ bence surumleri kolay¸ kaliciliklari iyi (ozellikle pembe 1 hafta gidiyor inanilmaz)¸ kolay siliniyor¸ gramaji fazla.

 54. Matte metallic serisinin pink rose(501)  rengini aldım bugün cosmeticadan. Şimdi sürdüm çok beğendim. Yanlış hatırlamıyorsam 5 rengi vardı. Fırçası tam benlik. Tırnaklarım geniş¸ İnce uçlu oje fırçaları benim için tam bir eziyet. Bunun fırçası kalındı¸ tek katta rengini verdi. Mat dediğine bakmayın¸ öyle çok matlaşmadı. üzeri buğulanmış gibi bir matlık ama sevdim. fırça izi bırakmadı. Diğer renklerini de alabilirim.

 55. kendi seviyesindeki markalardan yapı¸ kalıcılık vs. olarak bir üstünlüğü olduğunu düşünmediğim ama renklerini bir nebze daha çok beğendiğim marka

 56. Gerçekten de ojeye göre değişiyormuş yapısı. Ben de nude olanlarının yapısını hiç beğenmedim. 2-3 kullanımda jöle gibi kurudular¸ asla sürülmüyor ve tırnağımda çok kötü durdu. Pastelden almaya devam edeceğim tek oje kırmızı ve tonları. Alıştığımdan mıdır nedir o bordo gözüme öyle güzel geliyor ki başka markasını kullanamıyorum. Parlaklığı falan tam istediğim gibi.

 57. Flormarın ojelerine bence taş çıkartır. Koyu renk olanların çoğunda tek kat uygulamayla güzel sonuç elde ediyorum. Benim için en önemli noktası çabuk kuruyor olması.. İnanın bu herşeye değer. Ama Nude tonları çift kat uygulamada yarar var.

 58. 23 numaralı ojesi en sevdiğim ve en kaliteli duran koyu renk ojelerden birisi koleksiyonumdaki. Aynı zamanda diorun bir ojesine muadil yanlış hatırlamıyorsam.

 59. Ben de en çok rengi olan markadır. Hızlı kuruyor ve renklerini iyi veriyor¸ ben aplikatorunu de oldukça seviyorum. Renk skalası da oldukça geniş. Gratis¸ rossman gibi yerlerde fiyatları 4.50 ama indirim zamanlarinda cosmohome ve eveshop gibi sitelerde 2¸5-3.00 gibi fiyatlara düşüyor..

 60. renklerini¸ kalıcılığını çok beğendiğim oje markası. yaklaşık 60-70 tanesine sahibim. tek beğenmediğim yanı uzun süre kullanmayınca o beyaz kapaktan fırçanın ayrılması¸ fırçasının oje kısmına yapışması. bunu da yapışan kısmı ayırıp ojeyi tekrar kapatıp açarak çözüyorum

 61. birçok rengini kullandığım özellikle koyu renklerini çok sevdiğim oje markası. kalıcılığı da fena değil ortalama. 48 numaralı sedefli rengine aşığım pastelin. yalnız rengi ne kadar güzelse sürümü o kadar zor. ikinci katta bile dalga dalga görünümünü düzeltmek çok zor. yine de o güzel rengi için uğraşmaya değiyor.

 62. Renklerin çeşitliliğini bayıldığım marka. Ama oje çok çabuk kuruyor sakızlaşıyor mu ağdalaşıyor mu ne deniyor tam bilmiyorum ama ondan oluyor. İçine aseton döküp falan eski haline getirmeye çalışıyorum ama hiç bitirdiğim için attığım olmadı hep kuruyor ama fiyatına bakılırsa alınır tabiki 

 63. Tam renk elde etmek için 3 kat hatta bazen 4 kat hunharca sürdüğüm ojelerdir. Oje sürmeye 1saat ayıracak değiliz herhalde bakıyoruz bizde başımızın çaresine ..

 64. Bir ojeden bütün beklentilerimi karşılayan markadır.Sürümü kolay¸ son derece net ve opak (dalgalanmayan)¸ sürdükten sonra en fazla bir buçuk iki dakika içinde tamamen kuruyan¸ en az 2gün eksilmeden tırnakta varlığını sürdürebilen¸ renk çeşitliliği çok fazla olan oje. Tek geçerim.(bu ojelerin 1lira olduğu zamanı hatırlarım hasretle…)

 65. Fırçasının kalınlığıyla sürümü kolaylaştıran oje. Nail art yapmayacaksanız zaten ince fırça işkence.

 66. çok çok çok zor kuruyor ve hemen parmak izi vs izler oluyor üstünde. dikkati sürüp kurutmak gerek. ama renkleri çoksel

 67. Renk çeşitliliği çok fazla özellikle nude serisinin renkleri çok güzel. Çoğu kişi çabuk kuruduğundan bahsetmiş fakat ben mi sabırsızım yoksa geç mi kuruyor anlayamadım ne zaman sürsem 10-15 dakika da beklesem bozuluyorlar kurumadıkları için o tırnağın üzerinde sakızımsı bir hal alıyor¸ renklerini ne kadar sevsem de yapısı çok rahatsız ediyor.

 68. bir kozmatik mağazasına girdiğimdeki ilk durağım kesinlikle pastelin oje standıdır. kesinlikle. sürülüşü güzel¸ fırçası güzel¸ renk paleti güzel. bence ojelerin üzerine ‘soğuk sürünüz’ yazmalılar. benim gibi ruh hastası başka biri var mı bilmiyorum ama (yani çevremde görmedim en azından) ojeyi buzdolabında bekletip soğuk sürünce o rengin canlılığı ikiye katlanıyor sanki (ya da plasebo etkisi de olabilir). ama nude serisinde kendi rengimi hep unutur alakasız renkler alırım. ama olsun yine de on numara beş yıldız.

 69. Fiyat performans oranı en iyi markadır bence . Çabuk kuruma sağlar ve renk skalası oldukça geniş. İlk tercihimdir.

 70. yapıları genel olarak fena değil örtücü denilebilecek düzeyde.Ancak renkten renge değiştiği de bir gerçek.Yine de flormar ojelere göre bariz kalite farkı var.

 71. Nude serisi başta olmak üzere renk çeşitliliğini sevdiğim için alıyorum soft renkleri çok güzel oluyor. 2 katta renk veriyor bazıları 3. Kalıcılığı beni 2 gün götürüyor zaten 3. Gün çıkarıyorum. Ya benim bunlarla tek sıkıntım ambalajı ve bazı ojelerin çabuk bozulması. 2-3 pastel ojemde kapak kısmı ayrıldı fırçadan. Nasıl olduysa ilginç yani :/ döndürüp açıyorum fırça yok ortada¸ kapak var sadece 😀 bir de daha süresi bitmeden bir-iki ojem pembeleşmiş tuhaf bişey olmuştu ama sıcaktan olabilir diye düşündüm yerlerini değiştirdim. Kapak çıkma sorunsalı dışında genel olarak memnunum. 

 72. fırça kalınlığını en beğendiğim oje. flormar’ınki çok ince¸ note’unki ise çok kalın. pastel’in ojelerinin ise fırça kalınlığı tam yerinde. renk skalası çok geniş. nude tonları zaten ün yapmış. benim için olmazsa olmazlar grege¸ suet ve caramel. onun haricinde evet çok çabuk ağdalanıyorlar fakat oje incelticiyle eski hallerine döndürmek artık çok basit.

 73. 139(soğuk gül kurusu) esmerlere ve bronz tenlere çok yakışacaktır.228(haki yeşilinden daha koyu bi ton yeşil sevdamdan aldım henüz denemedim)225(gördüğüm en güzel bronz oje)yapıya gelecek olursak tek katta bile renk verdi¸ hızlı kurudu. Herkesin aksine ben bu fırça tipi ile daha rahat uygulama yapıyorum tırnaklarıma.Metro markette 2.5 tl fiyat görünce renk seçwneği de olunca 3 tane kaptım. Denk gelirseniz bakın derim.

 74. Harika bir şekilde kuruyor fakat bazen iki kat sürünce kurumamazlıkta ısrar ediyor fakat diğer ojelere göre gerçekten çok iyi.

 75. Bir ojeden beklediğim ne varsa fazlasıyla alıyorum pastelde. 1) kolay sürüm¸ buna uygun fırça. 2) hızlı kuruma. 3) yorgan/yastık izi yapmaması. 4) farklı ve güzel renk skalası. 5) uzun süre bozulmadan kalabilmesi. Sonuncusu biraz benim üşengeçliğimden kaynaklı bir beklenti de olabilir. Özellikle nude serisinin 1 hafta hiç bozulmadan tırnağımda kaldığı olmuştur. Ama büyük kolaylık sağlıyor bana. Benim gibi sürekli oje değiştirmeye üşeniyorsanız tam size göre. Elimde olan renklerini uygun bir zamanda ve elbette unutmazsam editleyeceğim.

 76. sürmeyi bir türlü beceremediğimdir. yani sonuç olarak güzel oluyor¸ taşan yerleri düzelte düzelte¸ birini düzeltirken diğerini bozarakta olsa kullanıyorum ve en az 20 tane pastel ojem vardır¸ o yüzden çoğu zaman tercihim bunlardan dolayı oluyor. bence fırçası çok büyük¸ flormar ojeler tam benlik mesela. aslında h&minkiler en kolay sürdüklerim ve onlar da büyük(?)¸ bilemedim şimdi.

 77. Tırnaklarımda şu an project panımda olan pastel 142 var. Dün baya bir oje ayırdım. Bunu da bitirip bi dahaki yaz maviden çok pembe ağırlıklı olan bir rengini alacağım. Ojeye gelirsek çok hoş koyu bir leylak rengi. 2014 üretimi olmasına rağmen yapısı hala neredeyse iyi diyebilecegim kadar akışkan. Sürerken 3 katta rengini vermesi dışında hiç zorlamadı. Pastel in nude serisinden de aynı başarıyı bekliyoruz zira kendileri neredeyse yarıya gelmeden ağdalaşmaya başlıyor. ilgili medya: 1

 78. Evden çıkmanıza 5 dk kala oje sürmeyi unuttuğunuzu fark ettiğinizde baş vurmanız gereken oje 🙂 Kalıcılığı hakkında pek iyi yorum yapamayacak olsam da ısrarla aldığım ojedir 🙂

 79. 08 numarasıyla aşk yaşadığım marka. Soft¸ uçuk bir pembe. Elleri bu kadar temiz ve bakımlı gösteren bir oje daha yok. Bunu sürdüğümde sürekli ellerime bakıyorum. Essie – fiji ojesine muadil gösteriliyor. Sevdiğim diğer renkler:-244 – pastel¸ soft bir mavi-lila arası renk. 08 numarayla birlikte bunu da çok seviyorum. Tam yazlık ojeler.-Nude kind¸ nude princess¸ nude blush. Bunlara yorum yapmaya gerek yok hepimizin severek kullandığı nude ojeler.-225 – en sevdiğim rose gold oje bundan vazgeçemiyorum.

 80. Benimde herkes gibi uygun fiyatından dolayı tercih ettiğim bir marka. Tüm nude seriisine sahibim temiz görünümleri çok çok hoşuma gidiyor özellikle rose. Ama ikinci gününde uçlardan ciddi ciddi çıkması da insanı irite etmiyor değil hani. İki güne bir manikürle uğraşmakta çok yorucu. Kalıcılıklarını arttırsalar tadından yenmeyecek. 

 81. En en en sevdiğim oje serisine sahip olan marka. Nude serisinin çoğu rengine sahibim. favorim blush rengi. Hafif gul kurusu ve beyaz tende efsane duruşu var.

 82. 44 numarali ojesi siyaha yakin bir bordo¸ dayanikliligi da bence flormar ve golden rose’a oranla cok iyi¸ iki katta rengini verdi¸ hizli kuruyor. Bu rengi seven suslulerime oneriyorum. 

 83. Pastel ojede en fazla kullandığım 15 numara siyahımsı bir bordo ve parlak olması çok güzel.Fırçası kalın uçlu olduğu için daha çabuk ve güzel sürülebiliyor.

 84. flormar full color ile birlikte en sevdiğim oje markası. özellikle kırmızıları (28 ve 130) ve nude’larına bayılıyorum. sürümü kolay ve hızlı kuruyor. üzerinden flormar top coat’la geçtiğimde hem parlak parlak oluyor hem de bir haftaya kadar çıkmıyor. hastasıyız. yalnız 5 lira oldu ellerimizden kayıp gidiyor resmen 🙁

 85. Yüzde elli indirimde 4 tane ojesini alıp denedim sürümü flormar a göre daha kolay ama o ojenin yapısi olarak flormar ve note daha kaliteli

Siz ne düşünüyorsunuz?