“Pastel nude single eyeshadow” için 20 yorum

 1. meraba makyaj severler¸ bugün sizinle pastel nude 75 rengiyle¸ the balm meet matte paletinden matt gallagher’i karşılaştıracağız. neden diye sorarsanız işaret parmağımı dudağınıza götürür “şş bebeğim sen böyle her şeyi soracak mısın?” derim.tozutma: benim için çok mühim olmasa da belirteyim¸ ikisi de tozutuyor.pigment: wow¸ the balm’ın iki sürüşte vermediği rengin iki katını pastel verdi. karıştırdım¸ pastel hala daha iyi.renk: pastel daha sıcakken¸ matt gallagher daha soğuk bir açık kahve.kalıcılık: ikisiyle de sırasıyla dün ve bugün siyah fara geçiş ile dumanlı makyaj yaptım. artık alt tonundan mı bilinmez¸ pastel çamur gibi durmadı ve gün sonunda tatmin edici derecede yerindeydi. ama the balm gün sonunda çamur gibi duruyordu. (ikisinin de altına baz olarak kapatıcı sürdüm)kazanan: bence pastel. the balm’a karşı aklıma gelmezdi ama yanımda pasteli taşıyorum.not: fırsat bulursam gün ışığında fotoğraf ekleyeceğim.

 2. Hali hazirda elimde 6 mat 3 isiltili olmak uzere 9 tanesi bulunuyor.ozellikle 71 numarayi sür bol rimelle ve çık tekniğini çok kullanmaya başladım son bi haftadır.renklerin hemen hepsi bana hitap ediyor serinin hepsini tamamlayip bi yil boyunca hic far almamayi düşünüyorum o derece giderdiler fara olan açlığımı.

 3. 75 ve 77 numaraları var bende ikisi de mat 75 numarası orta tonlu bir kahve benim ten rengimde kontür olarak da oldu tabi bir bahama mama soğukluğunda değil ama zaten buğday tenliyim biraz sıcak ton kötü durmuyor. size sıcak gelirse de güzel bronzer olur 3 gramlık far yoksa nasıl bitcek bu. 77 çok sevdiğim koyu bir kahve tonu. aynı zamanda her ikisini de kaş doldurmada kullanıyorum koyu kaşlıyım baya. pigmentasyonu 77de çok yüksek gelmedi bana dağıtınca renk kayboldu biraz ama yine de çok yüksek olmasa da pigmentasyonu güzel yumuşak yapılı bence farlar biraz daha kremsi olsalar ideal olabilirmiş. evedeki indirimde tanesini 5.50 ye aldım çok uyguna geldi dikkatimi çeken başka rengi olursa bakarım belki bir daha

 4. ben bunun 71 numara mat bej rengini almıştım baz olarak kullanmak için. fakat elimde wet n wild color icon brulee tekli far olduğu için henüz kullanmaya fırsat bulamamıştım. brulee ile aşk yaşıyordum ta ki bu sabah elimi farların arasına daldırıp brulee yerine bu minnoşu yakalayana kadar. brulee ne kadar sevsem de göz kapaklarımda bir pütürlü¸ pürüzlü duruyordu. şu an pürüzsüz ve mutluyum.

 5. 82 numarasını aldım¸ 2 gündür makyaj çantamdan çıkarıp çıkarıp bakıyorum. pembe alttonlu şampanya rengi¸ ışıltılı çok sevdim.

 6. elimde bu seriden 74 ve 75 numaralı renkler var ve ikisi de mat. gramajları çok hoşuma gitti gerçekten¸ verdiğiniz paraya değiyor. rossmann’da indirimle beraber yanlış hatırlamıyosam 8 küsüre düşüyor. pigmentasyonları fena değil¸ mesela 74 numarayı göz kapağıma sürüp 75i de katlanma bölgesine sürüyorum ben o şekilde güzel oluyor. geçen gün yine 74ü göz kapağıma sürüp katlanma bölgesine mug cocoa bear sürdüm¸ o da aynı şekilde güzel duruyor. özetle beğendiğim bir far serisi olmuş.

 7. kremsi bir yapısı var ve pigmentli¸ karıştırılabilir güzel bir far. 81 ve 84 renklerini kullanıyorum ve 81 tek başına on and on bronze a rakip bile sayılabilir. Fiyat performansı gerçekten yüksek¸ bütün renkleri alınıp kullanılası.

 8. Elimde 80¸ 81 ve 85 renkleri var. 85 kutuda mat gözükse de aslında içinde mor ışıltı olan bir turuncu. Hepsinin yapısı harika. Umarım pastel bu formülde farklı renkler de çıkarır. Mesela bu yapıda kırmızı ve yeşil tonlarda farları olsa koşarak gider alırım

 9. Uzun zamandır göz koymuştum bu farlara sonunda 83 numarasını alabildim mükemmel gece gündüz sürmek istiyorum çok doğal ışıltılı nude bir pembe. 85 numaralı turuncusunda da gözüm kaldı onu da almayı düşünüyorum

 10. 85 numarası çok tatlı bir turuncu renk olan tekli far. Öncelikle bu mat değil. İçinde küçük ışıltılar var o kadar abartılı değil yine de . Yapıları oldukça yumuşak dağıtmaya uygun. Pigmentasyonu yüksek değil orta. Beni çok tatmin etmedi. Fırça ve parmakla denedim ikisinde de istediğim rengi elde edebilmek için 3 kat sürdüm. Büyük umutlarla almıştım ama sanırım far olarak kullanamayacağım. Yumuşak uçlu allık fırçasıyla allık olarak kullanıyorum. Çok doğal ve canlı gösteriyor. Far olarak beğenmeyen olursa bir de allık olarak deneyin cicişler.

 11. 76 dark taupe rengini kullanıyorum. Pigmentasyon açısından zayıf buldum. Kontür yapmak için kullanıyorum¸ soğuk alt tonlu küllü bir renk. Sadece elmacık kemiğimin altına uyguluyorum ve sonuç güzel.

 12. 74 numaralı CASHMERE RENGİNİ HER MAKYAJIMDA KULLANIYORUM. TAM CREASE BÖLGESİ İÇİN İDEAL. PEMBELİĞİ BASKIN BİR AÇIK KAHVE. DİBİNİ GÖRMEM YAKINDIR. PİGMENTASYONU DA DAĞITMASI DA BAŞARILI BENCE.

 13. çok güzel highlighter olabilecekmiş gibi geldi bana bugün bir miktar incelediğimde.renkleri çok klasik her çantada olması gereken tonları koymuş olmaları çok güzel olmuş¸tozutmuyorlar da.simli olanlarından highlighter olarak kullananlar varsa bana ulaşsın plz.

 14. 85 ve 74 renklerini 1.5 aydır değiştirerek kullanıyorum. Elim çok nadir başka fara gidiyor. İlk kullandığımda renk vermediğini düşünmüştüm fakat başka bir gün ıslak aplikatörle uyguladım ve o gun renklerine ¸yapısına duruşuna aşık oldum. ıslak uygulamada çok çok başarılı buluyorum. far bazı kullandığım için kalıcılıkta kesin konuşamayacağım ama 14 saate kadar gözümde kalıyor ve dağılma bulaşma yapmadı hiç.

 15. 75 numarasıyla kontür yapıyorum. fırça olarak flormarın  bu fırçasını hafif ıslatıyorum( daha iyi sürüldüğünü düşünüyorum bu şekilde) elimi korkak alıştırmadan fırçayı fara daldırıp yüzüme hafif hafif dokunduruyorum. çenemin altına ve alnıma da sürdüm gerçekten doğal durdu. içinde hiç turunculuk yok. soğuk bi kahve¸ kalıcılığını bugün test ettim. 6 saat kaldı yüzümde hiç oynamamış. 11 liraya aldım ve iyi ki de almışım.

 16. 76 numarası var elimde. Bazen göz kapağıma sürüp hafif dağıtıyorum¸ bazen de katlanma bölgesini belirginleştiriyorum. Her ikisi de oldukça doğal duruyor. Pigmentasyonu da öyle çok yoğun değil fakat az da değil. Tozutmuyor¸ kadifemsi bir yapısı var ve hafif uçmasından mıdır nedir) bilemedim. Özetle doğal bitişli bir ürün. Severek kullanıyorum.

 17. 76 numara dark taupe rengini kullanıyorum Mart’tan beridir yaklaşık 7 ay falan olmuş . Bitmiyor gerçekten miktarı ömürlük pigmetasyonu orta . Rengi tam soğuk bir kontür rengi ben crease ve tüm göz kapağıma uyguluyorum ama bence çok güzel bir kontür rengi Burun kontürü falan da yapabilirsiniz bir bakmanızı öneririm .

 18. fungi ve dark coffee var elimde ve günlük makyajımın vazgeçilmezlerinden oldular. hele fungi. sıcak¸ orta tonlu bir kahve ve yapısı yumuşacık. ister gölgelendirme yapın¸ ister tüm göz kapağınıza sürüp maskarayla tamamlayın¸ hangi makyajda kullansanız gider. koyu renklerin yapısı diğerleri kadar kremsi gelmedi bana¸ biraz tozutma var gibi ama onlar da kötü değil. fiyatı 12 lira ama indirimde 9 küsüre falan almıştım ikisini gratis’ten. şu sıralar gözüme noir’i kestirdim¸ hadi bakalım.

 19. 84 numaralı koyu mor¸ mürdüm tonuna görür görmez vuruldum ve on iki lira gibi bir fiyata edindim. gözlerim ela¸ bunu sürdüğümde çok hoş oluyor tonu¸ yeşili belirginleşiyor.farın içinde neredeyse hiç belli olmayan minik simler var ama far mat. kokusu klasik¸ pastele ait toz ürün kokusu. kalıcılığı sorun ama. bazla bile ne yazık ki gün sonuna dayanmıyor. ama ben çok fazla far kullanmam zaten¸ derseniz çok şirin bir tekli far.

Siz ne düşünüyorsunuz?