“Pastel nude oje” için 323 yorum

 1. Aşırı beğendiğim ve her tür nude rengiyle çok elit duran oje.Hele bir bone rengi var ki¸her sürdüğümde tırnaklarımla aşk yaşıyorum.Kireç beyazını tırnaklarınıza sürmek yerine şu nude renk ojeleri sürün görüntü kirliliği yapmayın Allah aşkına.

 2. nude oje adı altında alıp sürdüğünüz ojeler çok turuncu/sarı kalıp ellerinizi çok çirkin gösteriyorsa grege rengini rahatlıkla tavsiye edebileceğim oje. tek katta belli bile olmuyor¸ iki katta tam opak. yalnız o kadar çok seçenek var ki cilt tonuma hangisi gider diye düşünmekten karar verip almam 10 dakika sürdü. esmer ellere her nude yakışmıyor¸ bazıları çok çiğ duruyor çünkü. kuruması hızlı¸ kalıcılığı yüksek ancak yastık izi yapıyor yine de.

 3. elimde cream¸caramel ve bride renkleri mevcut. cream rengini aldığıma pişmanım nedense sürerken zorlanıyorum ama caramel ve bride renkleri çok güzel. zaten sadece renkleri ve sürümleri güzel. kalıcılık çok kötü sürdükten iki sonra uçlardan çıkmaya başlıyor. ve diğer olumsuz yanıysa şişedeki rengi elde edebilmek için en az iki kat sürmeniz gerekmekte.

 4. bride rengini bugün aldım¸ çok tatlı bir pembe kendisi¸ french manikür için biçilmiş kaftan diyebilirim¸ hatta tek başına iki kat sürüldüğünde tırnak uçlarında french varmış gibi gözkuyorayrıca tek kat sürüldüğünde de tırnağı daha sağlıklı ve temiz gösteriyor¸ bayıldım ve çok uzun süre severek kullanacağıma eminim

 5. beige ve cream’ini almıştım. cream’i bana göre fazla açık ve fırça izi kalıyor üstünde sıkça ama beige’in tonu mükemmel ve tek katta bile belli belirsiz bir nude rengi ve acayip parlaklık sağlıyor. bu varken tırnaklarım harika görünüyor. koyu renk ojelerden sonra birkaç gün tırnaklarımı boş bırakmak istiyorum ama yine dayanamayıp bunu sürüyorum¸ nefis. sarı alt tonlu tenlerle uyumlu.

 6. Geçtiğimiz günlerde bone ve naked isimli iki rengini satın aldım. Bone rengi benim için çok uygun bir nude ton olurken¸ naked rengi pembe şeftali arası bir renk oldu. Bone ile yakaladığım temiz görüntü kesinlikle daha çok hoşuma gitti¸ zahmetsiz abartısız şık tırnaklar diyebilirim. Ayrıca bone rengi 2 katta opaklaşırken¸ naked rengini 3 kat sürmem gerekti.

 7. Çok beğendiğim¸ bu sezonun moda renk tonlarını barındıran serinin ojesi. Mocha rengi 2 kat sürünce benim tırnaklarımdaki yoğun beyaz lekeleri bile kapattı. Çok çok güzel¸ içinde hafif ışıltı barındıran ten rengi.

 8. Renkler gerçekten çok şahane¸ her kıyafetinizle uyum gösteren türten. Ama keşke daha pigmentli olsalardı¸ tek katta renklerini gösterselerdi.

 9. Blush rengine sahibim ve bence en güzelide blush.Tırnakları hem sade hem asil hemde çok bakımlı gösteriyor. Eğer kıyafete bir türlü renk seçemiyorsanız joker ojeniz olabilir

 10. Mocha tonunu kullanmaktan acayip keyif alıyorum. Var ile yok arası duruyor. Beyaz elleri de fazlasıyla clear bir görüntüye kavuşturuyor (esmer tende pek uygun olmayabilir)Ince yapili oldugundan iki kat sürmek gerekiyor.

 11. Blush olanı Flormar Plus Quartz No: 11 ile birlikte bana kendimi prenses gibi hissettiriyor. Seviyorum ikisini de.

 12. makyajla ya da ojeyle ilgilenen ilgilenmeyen herkesin ”kurtarıcı” olarak gördüğü oje serisi gerçekten de. hem doğal bir görünüş sağlıyor hem de tek kat sürünce çok çabuk kuruduğu için hemen sürüp çıkabiliyorum. benim favorim mocha.

 13. nude oje sevmeyen beni bile ekaaanım sayesinde kendine aşık etmiş oje. ekacaddesi’ne yakışan tonlar bana yakışmadı ama blush ile dünden beri büyük aşk yaşıyorum. sırada denenmeyi bekleyen camel (ki içimden bir ses blush’tan daha çok seveceğimi söylüyor) ve grege var. blush iki kat ile gayet kapatıcı¸ çok çabuk kuruması ise büyük bir artı. üzerine koruyucu cila çekmemiş olmama rağmen dünden beri muhtelif ev işlerine karşı direnç gösterip bozulmamış olması ise daha da büyük bir artı. geniş fırcasını da ayrıca sevdim. özetle pastel’e karşı olan önyargımı yıkmış oje serisi. toplam 14 rengi varmış¸ hepsini merak etmiyor da değilim hani ^^

 14. Bone rengine bayılıyorum.2 katta opaklık sağlamasına rağmen verdiği temiz görüntü bu ojeyi sevmem için yeterli.

 15. Nude oje serisinin pek başarılı olmayacağını düşünüyordum. Bu seriden mocha¸ grege ve naked tonlarını almıştım. Nude ojelere bayılıp tenine yakıştırmayan biri olarak grege ve mocha tonlarına bayıldım. 2 katta opaklaşıp rengini veriyor. Naked rengi ise benim ten rengime pek uymadı ve fazlasıyla şeffaf buldum. blush ve stone tonlarını da denemeyi düşünüyorum.

 16. aşırı derecede sevdiğim oje serisi. fırçalar geniş. sürüm kolay. kuruma hızları fena değil.kalıcılık fiyata göre normal. renkler muhteşem. en sevdiğim rengi grege. hafif lila tonları barındırıyor. şu güne kadar en iyi bulduğum nude oje. cream ve bride renkleri çok açık renkli. ve sarı alt tonuma pek uymadılar. bone rengi de başlı başına güzel. ancak cildime hiç gitmedi. blush rengi pembe alt tonlu beyazlarda gerçekten güzel duruyor. tabi ki pembe alt tonlu beyazsanız princessi denemelisiniz. cramel rengini sarı alt tonlu buğdaylara çok yakıştırıyorum.hafif turunculukta var sanki içinde.son olarak şunu demeliyim ki bu ojeler çok kat uygulamaya gelmiyor ve hamurumsu bir kıvam alıyor. iki kat sürüp bırakılmalı kesinlikle.

 17. Camel’den çok umutluydum ve fakat beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Tek kat yeterince kapatıcı değil¸ iki kat sürünce de ortaya çok plastik bir görüntü çıkıyor. Blush günlerce bozulmadan dayanmıştı¸ camel’de daha ilk günden uçlarda soyulmalar başladı. Rengi fena değil ama kalitesi -nedendir bilinmez- diğerlerine nazaran daha düşük. Elimdeki üç renk arasından birinciliği grege aldı. Hem rengi¸ hem dayanıklılığı¸ sürme rahatlığı vs acısından şu an icin favorim.

 18. Ah bayıldığım ojelerdendir kendileri. doğallıktan yana olan bünyem için tam biçilmiş kaftan princes olana ayrı bir bayılıyorum kendimi prenses gibi hissetmiyor değilim hani

 19. Kızım almış gerçekten çok güzel ¸ beğeneceğimi düşünmemiştim ama ilginç bir görüntü veriyor. Uzunnn tırnaklarda gerçekten çok hoş duruyor

 20. daha önce princess rengini alıp sevememiştim ama şu an grege rengiyle resmen aşk yaşıyorum. Hayatımın ojesini buldum sanırım¸ iki gündür gözlerimi ellerimden alamıyorum. Çok yaşa sen pastel

 21. rose rengine aşığım¸ naked rengi ise ellerimi en bakımlı gösteren oje. ve ben diğer pastel ojelere göre kalıcılığını çok daha iyi buluyorum.

 22. daha önce beige ve cream’ini denemiştim¸ cream çizgi çizgi oluyor¸ geçelim. beige çok kolay sürülüp tırnakta uzun süre kalıyor. hatta o kadar kolay sürülüyordu anneme bıraktım¸ hiç beceremez oje sürmeyi ama bu zaten göz kapalı sürülebilecek renk diye. kendime de gidip camel ve caramel’i aldım¸ ikisi de nefis. çabuk kuruyorlar¸ sürümü çok kolay ve en az iki gün her şeye rağmen taş gibi kalıyorlar tırnakta. parlaklığı da cabası. daha pratik olamazlardı¸ renkli ojeyle uğraşmanın hiç içimden gelmediği ve hatta manikürü bile zar zor yaptığım şu günlerde resmen kurtarıcım oldular. umarım pastel kaldırmaz bu seriyi¸ gerçekten çok başarılı bir seri çünkü¸ daha da deneyeceğim bir sürü rengi var.

 23. grege ve princess rengini aldığım oje. grege rengini denedim ve gerçekten övüldüğü kadar varmış. parlak¸ sürümü kolay¸ hızlı kuruyor. benim tırnaklarımı çok bakımlı gösterdi. bulursam diğer renklerini de alacağım.

 24. naked rengini aldım en son olarak tırnaklarım kısa hafif küt bak bak doyamadım 🙂 sürümü¸ kıvamı¸ kuruması ve parlaklığı çok başarılı. teşekkürler pastel.

 25. Naked¸ Blush¸ Princess ve Cream renklerine sahip olduğum¸ Blush renginin el tırnaklarımda duruşuna¸ Naked renginin ayak tırnaklarımda ki duruşuna bakmaya doyamadığım oje serisi. Renklerini çok ama çok sevdim. Fakat bende ki bu dört renkten sadece Blush ilk katta rengini veriyor. Yeterli değil mutlaka ikinci kat gerekiyor ama özellikle Naked ve Princess renklerinde bir çok kat sürmek gerekiyor. Yine de renkleri harika günlük kullanım için ideal.

 26. Şu nude modasını en başından beri anlayamadım gitti. Pastel ojeler de buna dahil. Fiyatları normal seriye göre hem pahalı¸ hem de üç katta renk veriyorlar. Bana çekici gelmiyor.

 27. Beige¸ Bride¸ princess¸ naked¸ cream¸ bone¸ rose ve blush renklerine sahip olduğum seridir. Bride rengi french amaçlı kullanıldığında benim küçücük tırnaklarımda bile çok hoş durdu. Bone¸ rose ve blush kapatıcılığı nispeten daha yüksek renkler. Fazla düşünmeden favorim blush diyebilirim.

 28. Renklerine bayıldığım fakat bride rengini 2 kat uygulayıp üzerine de top coat sürmeme rağmen 2. gün kenarlardan soyulmaya başlayan ojedir.

 29. princess ve bride rengine sahip olduğum oje. Formüllerini pek beğenmedim açıkcası bir kere istediğim rengi alabilmek için 3 kat sürmem gerekiyor ki ona rağmen fırça izlerinden tam anlamıyla kurtulamıyorum. Ayrıca pazar akşamı sürdüğüm ojeyi pazartesi sabahı tırnağımdan tek bir tabaka şeklinde çıkarmayı başardım. Hiçbir baz ya da top coat kullanmamıştım belki de bundandır.

 30. Cream rengi harika olan. Bu renk hem pembeye yakın hem de kremi tamamen parmaklarınızda hissedeceğiniz bir renk. Bronz tene de beyaz tene de çok uyumlu ve fiyat olarak da gayet uygun.

 31. blush rengine sahip olduğum oje. watsons ışıklarının yanıltmasıyla rengine vurulup aldım¸ ama sürünce ellerimi sanki kirli gösterdi. . sürümü ve yapısına gelecek olursak¸ opak değil. opak bir sonuca ulaşmak istiyorsanız iki ya da üç kat sürmeniz gerekiyor. sürümü kolay. kalıcılığı ise diğer ojelerden farksız bana göre.

 32. 2-3 katta ancak rengini belli eden ama yine de verdiği doğal¸ bakımlı görüntüden vazgeçemedigim oje serisi.

 33. caramel rengi iki katta tam olarak rengini veriyor. kalıcılığında diğer pastel ojelerden farklı bir fazlalık göremedim. caramel rengi koyu buğday tenimde fena durmadı. mükemmel nude ojeyi buldum hiç diyemeyeceğim galiba.

 34. caramel rengini çok sevdiğim oje. bundan önceki 59 yazı içinde sadece 4 defa bu tonundan bahsedilmiş olmasına da açıkçası şaşırdım. oysa bence pastel nude ojeler içinde en güzeli o. rengi ve tırnakta duruşunu merak edenler  buradan inceleyebilir.

 35. Mocha renginin aynısı Golden Rose 119. Pastel almak istemeyen ve kıvamından memnun kalmayanlar için seçenek

 36. Çıktığı ilk günden beri hiç almak istememe rağmen birden pembemsi bir nude arayışına girince deli gibi bütün renklerini taradım.İlk önce blush’ı alıp golden rose rich color 10’a çok benzediğini görünce bir hüzünlendim. Sonra princess’i gördüm. Ve işte o an her şey değişti. Şu an tırnaklarımda kendisi. Deneyin¸ denetin¸ sevin onu. Mükemmel bir renk çünkü. Lakin ojemin kıvamı yapısı berbat. Dalgalanmadan sürmek deli gibi çaba istiyor ki açık renk bir oje sürerken bu kadar uğraşmak insanı üzüyor.

 37. bende bu nude serinin cream rengi var böyle manikür yapıp tek kat sürdüğümde french gibi duruyor o yüzden sürüp duruyorum üst üste birkaç haftadır¸tavsiye edilir

 38. daha önce hiç pastel oje almamıştım sanırım¸ bu başlıktan sonra gidip bi tane grege aldım. daha önceleri en çok aldığım oje sephora ve flormardı¸ çok aşırı kaliteli ojelere yatırım yaptığımı söyleyemem hepi topu bir tane opi’m var¸ heralde en pahalısı o. pastelin tüm ojeleri böyle mi bilmiyorum ama sanırım hayatımda aldığım en güzel ojele bu! çünkü günlerce matlaşmıyor¸ uçları silinmiyor¸ benim gibi bir oje tembeli için biçilmiş kaftan. şu an süreli resmen bir hafta oldu. üzerine top coat falan da sürmedim. tırnaklarım almond ve epey uzun¸ her yere takılıyor üstelik. ona rağmen anca bugünkü duştan sonra azıcık silinmeye başladılar. galiba gidip her rengini alıcam (tüm pastel ojeler böyleyse bana haber verin :))

 39. Cream rengini alarak ilk defa nude renklerle¸ ilk defa pastel markasıyla tanıştığım seri. Fiyatı 3¸25tl idi.Açık renk tenime bu rengi uygun görüp aldım. Bence iyi bi tercih oldu. Açık renk ojeye aşina olmadığımdan biraz yadırgadım ilk sürdüğümde ancak zamanla gözüm alıştı. Somonun çoook açığı sanki renk. krem somon gibi. Görmeyen rengi hayal edemeyebilir ama görenler hak verir bence.3 katta tam opaklığı sağladı. 1 kat hoş ve şeffaftı. 2 kat fırça izli ve yarı opaktı. 3 gayet iyi oldu.aslında ben muhtemelen tek kat kullanırım bunu. Açık renkleri opak sevmiyorum. Ancak şu an opak olmak zorunda çünkü gerizekalı alix avien shineplus ojem tırnaklarımı yeşil bıraktı. şu an diplerindeki 2-3 mm hariç tırnaklarım sarı yeşil. nude oje ihtiyacını biraz da bundan hissettim. Normalde her gün oje sürmüyorum. saçma renklerdeki ojelerim de her şeye uymuyor kurtarsın beni diye aldım. eğer bu yeşil tırnak faciasından kendisi sayesinde sıyrılabilirsem pastel oje almaya devam edeceğim.

 40. şişede görüp renklerine aşık olup aldığım sürdükten sonra nefret ettiğim oje.tek katta kesinlikle renk vermiyor en az 3 kat sürmeniz gerekiyor.aynı gün içerisinde uçlardan soyulmaya başladı bende.hiç sevmedim.

 41. Herkes bu kadar bayılınca bende bir deniyim dedim ve cream rengini aldim. Ama nefret ettim. “Şişede durduğu gibi durmuyor.” lafını bu ojeyle teyit ettim. Rengini tırnağa vermemesi(3. Katta opaklasıyor)¸ geç kuruması¸ iğrenç bir fırçaya sahip oluşu beni bu seriden soğuttu. Flormar’ın nude ojelerini daha başarılı buluyorum.

 42. Rose ve beige renklerini kullanıyorum. Bazı günler tek kat¸ bazen de iki kat¸ her iki kullanımından elde ettiğim renklerden memnunum. Şöyle ki¸ tek katta temiz sağlıklı bir tırnak görüntüsü¸ ikinci katta opak¸ rengini veriyor. Ayrıca formülünü de beğendim¸ çabuk kuruyor ama çok dayanıklı olduğunu düşünmüyorum¸ koruyucu bir kat gerekiyor. Diğer pastel oje serilerinin formülü de aynı mı denemek için aldım ama nude serisi kadar başarılı bulmadım. Kısacası fiyat/performans açısından önerebileceğim bir seri.

 43. Zamanında nail art’la kafayı yemiş bir insanım. Saatler harcıyordum oje sürmek için. Renkli¸ özellikle kırmızı ya da ne bileyim güzel bir lacivert olur¸ antrasit olur¸ yeşil olur¸ opi’nin güzel¸ orijinal renkleri olur¸ bayılırdım çeşit çeşit renk renk ojeler kullanmaya. Ama bu seriyi keşfettiğimden beri¸ biraz da rahatlığına alışıp tembelleştim midir nedir anlamıyorum ama tümden bıraktım renkli ojeleri. genelde tek renk kullanıyorum¸ hatta renkli ojeleri beğenmediğim ayak tırnaklarıma da sürüyorum ve bir sonraki maniküre kadar soyulma¸ dökülme¸ kenarlardan çıkma gibi şeyler olmadan kalıyorlar ve tüm bu süre zarfında çok zarif duruyorlar. Ben hemen hepsini tek kat kullanıyorum¸ kuruma süresi falan gibi bir dert de olmuyor zaten. tırnak çizgisi görünüyor ama bence daha doğal bir duruşu oluyor bu sayede ki daha çok hoşuma gidiyor. Tek kat sürüldüğünde bile en az iki üç gün soyulmadan tırnaklarımda kaldığını da tekrar belirteyim zira çok önemli. Blush rengi bana pek gitmedi ama grege¸ beige¸ buff ve caramel renkleri hem çok doğal hem de canlı¸ hoş bir renk veriyor. Dün koyu mavi ve parlak kırmızı essie’lerimi yarısı duruyor olmasına rağmen çöpe attım¸ hem ertesi gün soyulmaya başladıklarından hem de uhulaşmaya başlamış olduklarından. Bir essie fiyatına yaklaşık on pastel nude alabiliyorum¸ teşekkürler pastel.

 44. fiyatları ucuz¸ renkleri gerçekten çok güzel¸ kalıcılığı orta¸ hızlı kuruyor ve bende bone ve blush renkleri var ikisi de 2 katla kapatıyor tırnaklarımı ki ben tek katla kapatan oje henüz görmedim opiler chaneller de dahil. sürümü falan gayet kolay ve hızlı kuruyor¸ tertemiz görünüyor tırnaklar işte daha ne isteyim.benim favorilerim arasında kesinlikle.edit: camel ve cream renklerini de aldım sık sık sürüyorum. 2 katla kapatıyorlar tırnağı.

 45. Bir çok tona sahip oldukça cezbedici bir seridir. Diğer ojelere göre daha akışkan kıvamlı olduğu için üst üste bir kaç kat sürmek gerekiyor rengini tam belli etmesi için. Nude tonları rujlardan farlara birçok kozmetikte moda olduğu gibi tırnaklarda da oldukça iddialı bir giriş yapacağa benziyor.

 46. Çok beğendiğim bu aralar favori ojelerim. Grege rengi kahve alt tonlu tatlı bir renk. En nude olan bu sanırım¸ parmaklarımla bütünleşiyor.

 47. Nude serisinden cream ve camel¸ ayrıca 142 ve 130 numaralarına sahip olduğum oje. Çok memnunum ben kendilerinden. Nude serisi tırnağı tertemiz gösteriyor ayrıca çabuk kuruması ve kalitesi de cabası ^.^

 48. hayat kurtarıcı bir seri. Özellikle aceleniz varsa ve oje sürmek konusunda kabiliyetiniz yoksa (ki benim hiç yoktur) bayılarak kullanıyorum¸ çünkü dışarı taşsa da hiçbişey gözümüyor¸ uçları silinse üstüne bi kat daha sürüyorum¸ gün içinde yenileyebiliyorum. Ki bir ojeden beklentim de tam olarak budur. Bir benzeri de (bkz: Avon Naked Truth Oje)

 49. Naked rengini almistim ama nedense hic yakistiramiyorum rengi ten rengimle bi alakasiz duruyor oysa ne sevmistim seni

 50. Blush ve caramel renklerine bayıldığım seri! Ten renginize göre rahatlıkla kendinize uygun nude tonu oje bulabilirsiniz. Fiyat ve kalıcılık performansı da gayet başarılı.

 51. Bu seriden naked rengini alıp denemiştim¸ Çok temiz gösteren bir renk olduğunu düşünüyorum fakat fırçasından memnun kalamadım çok iz yapıyor.

 52. Blush rengine bayıldım¸ ince fırçası olduğundan daha rahat sürülüyor¸ kuruması idare eder¸ kapatıcılığı iki kat sürülürse oldukça iyi.

 53. caramel rengini kullanıyorum. hani bazı zamanlar tırnaklarınızda renk istemezsiniz göz yormasın sade ama özenli görünsün istersiniz. o zamanla için biçilmiş kaftan. rahatlıksa tırnaklarıma parlatıcı sürüp çıkmaktan bi tık öte.

 54. 106 numarası bir harika. iş arkadaşım almış onunkini denedim.fakat ne watsons’ta ne gratiste henüz bulamadım. ilk fırsatta edincem.

 55. Bugün “cream” rengini edindiğim oje. Renk kesinlikle mükemmel ona bir lafım yok fakat sürümü zor¸ yapısı kötü :(. 2. katta kapatıcılık sağlıyor ve 3. katta tam rengini veriyor. Camel¸ mocha veya caramel renklerinden edinmeyi düşünüyorum birde bakalım. Renkleri çok güzel¸ keşke daha kaliteli olsaydı. fiyatı da 3 tl.

 56. Bunlardan başka oje süremiyorum ellerime. En sevdiğim oje olan flormar’ın süpermatte serisindeki krem tonunu bile sürdüğümde hoşuma gitmiyor artık. Ben iki kat sürüyorum bu ojeleri kapatıcılığından memnunum. Açıkçası sürülüşünü de çok seviyorum zorlanmıyorum. Bende rose bone camel ve stone renkleri mevcut. Bir de benim stresliyken tırnak yeme huyum var. O yüzden tırnaklarım kısa oluyor bazı dönemlerde¸ işte o dönemlerde kullanmak için de çok ideal bir oje.

 57. 3 rengine sahibim her ne kadar nude bu çıplak durması gerek düşüncesine rağmen cidden ojenin rengini elde edebilmem için 4-5 kat sürmem gerekti ki bunu princess için söylüyorum henüz bride ya da cream’in tam rengini elde edemedim. not: görsellere baktım da siz nasıl sürüyorsunuz arkadaşlar benim ojelere aseton mu dökmüşler ben niye böyle renk elde edemedim

 58. tahminimce en az tercih edilen ‘stone’ rengine sahibim.nude bir renk değil¸ lila-gri karışımı. ben üstüne top coat sürüyorum böylece 1 hafta gidiyor. geçen kış çok sık kullandım¸ bu kış da kullanacağım. pek biteceğe benzemiyor ama biterse yeniden alırım.

 59. naked¸ blush ve bone renklerine sahip olduğum seri. içlerinden sadece naked rengini pek sevmedim onun dışındakileri bayılarak kullanıyorum. blush özellikle daha sıcak ve neredeyse her şeyle uyumlu bir renk. lakin biraz hızlı mı koyulaşıyor acaba bana mı öyle geliyor?

 60. vintagewitch gibi ben de rose rengini inanılmaz beğeniyorum. Tek kat sürünce de gayet temiz bir görüntü sağlıyor. Her seferinde övgü alan tek ojem bu oldu¸ ellerim sapsarı olmasına rağmen.Ama Kalıcılığı tek katta fazla yeterli değil. Hemen uçlarında soyulmalar oluyor.

 61. iki rengi var ben de. eli çok temiz gösteriyorlar. ama ikisini de sürerken problem yaşıyorum. yol yol oluyor. onu gizlemek için 3 kat sürmem gerekiyor. öyle olunca da malum dayanıksız oluyor. ama genel olarak ojeyi elimde bir günden fazla bekletmeyi sevmediğim için çok dert değil.

 62. Bir adet naked rengine sahip olduğum oje. Kurtarıcım diyebilirim. Nereye gitsem yanımda. Anında bakımlı tırnaklara sahip olmak için yapılmış sanki. 2 kat sürüldüğünde 2 gün bozulmadan¸ soyulmadan gidiyor. Seviyoruz efendim <3

 63. Bone rengini tenime yakıştırmasam da bazı kişilerde çok güzel durduğuna şahit oldum. Benim favorimse açık ara beige rengi. Flormar 319’dan sıkılıp alternatif arayanlar deneyebilir.

 64. ”Camel” rengini çok severek kullandığım oje. Esmer olduğum için serinin diğer renkleri çok açık veya pembemsi durdu bende¸ ancak camel tam bir nude rengi. Örtücülükleri çok iyi ama kuruması biraz zaman alabiliyor¸ kurutucu bir top coattan yardım almanız gerekebilir. üstelik matlaştırıcı top coatla muhteşem mat bir ten rengi elde edebiliyorsunuz.

 65. Camel rengi tırnaklarda rengini tek katta veriyor¸ içerisinde hafif kahverengilik bulunduğu için beyaz tenliler için ten renginden 1-2 ton koyu duruyor.

 66. Grege ve blush tonlarina sahip oldugum ve bende hayal kirikligi yasatan oje serisi. Ben flormar’in meshur 319u haricinde diger renkli ojelerin tek katta renk vermesini istiyorum genelde. Hadi bilemedin iki. Ama elimdeki bu iki ton da uc katta anca kendilerini belli ediyor. Ben de tirnagimin beyaz kisminin ojenin altinda gorunmesine kil oldugumdan ve bir oje icin iki saat ugrasmak istemedigimden cok nadir kullaniyorum.Uzun zamandan sonra grege’i dun tek kat sureyim dedim¸ cila niyetine… Tirnaklarimda garip bir seffaf-sari-bej renk var su an ve sanki temiz beyaz goruntusune nazaran cok kotu gorunuyormus gibi geliyor gozume. Baskalarinda gorunce cok hosuma gidiyor hatta bu iki tonu da arkadasimda gorup almistim ama kendimde begenemedim bir turlu.

 67. cream olanını alıp denedim ama istediğim etkiyi göremedim ben . ikinci katta bile tam bir homojen görüntü elde edemiyorum. renk değil ama ojelerin yapılarından kaynaklı bir sıkıntı olsa gerek. renkler hoş aslında ama kullanım kolaylığı sağlamıyor bize . bir oje için saatlerce oturup onun doğal durması için pek çok farklı açıdan sürmek zorunda bırakılmamalıyız .

 68. Mocha rengiyle düzenli bir ilişkimiz var. Tek katta rengini veriyor kıvamı yerinde. Kuruması da normal ojeler gibi

 69. Serideki hemen hemen her renge sahibim. hemen hemen diyorum çünkü bulamadığım 2-3 renk daha var. Onları saymazsak¸ denediklerim arasında yapısını ve sürüşünü beğenmediğim tek renk cream rengi. Nasıl olur da diğerleri kötü sürsen bile bir şekilde kendini toparlarken bu homojen dağılmaz? Nasıl olur da Diğerlerinin kıvamı tam tadındayken bunun kıvamı adına yaraşır bir şekilde yoğun olur? Bilmiyorum belki benim aldığımda bir sıkıntı vardı ama siz almadan önce bir tanesini açıp kıvamına bakıp öyle alın cicişler.

 70. Bende şuan üç rengi var ama gerisini de almayı düşünüyorum. Çok fazla oje süren biri değilim ama bu öğeleri çok sevdim gerçekten renkleri çok güzel sürümü bana göre kolay bir tek hızlı kurumuyorlar onu da kalyonun oje kurutucusuyla hallediyorum.

 71. ben de princess ve mocha adlı iki rengine sahibim. princess çok açık bir pembe¸ mocha ise griye çalan bir krem renginde. tek katta rengini duzgün vermiyor ve fırça izleri de inanılmaz belli oluyor. ben iki kat uyguluyorum fırça izleri yok oluyor ve rengini de güzel veriyor ikinci katta. ama kuruması biraz sıkıntılı gibi geldi bana surdukten bir kaç saat sonra bile bir yere değer değmez izi çıkıyor sinir oluyorum

 72. Renklerin gayet soft olması ile meşhur seri. Özellikle gelinler çok tercih ediyor etrafımdaki¸ temiz temiz tırnaklar 🙂

 73. Bazıları bana göre aşırı dandik¸sürülmesi zor ve renk vermiyor.Amaaaa blush rengi var ki bayılıyorum ve herkeste güzel duracağına inanıyorum.Gül kurusuna benzettim¸kışın severek kullandığım¸aşırı tatlı romantik bi renk.Bi bakın derim ^^

 74. Dust ve rose olanlarını denedim şimdiye kadar¸ ikisini de aşırı sevdim¸ her rengini denemeyi düşünüyorum¸ harika ojeler.

 75. İki hafta önce aylardır aradığım princess adlı ojesini mahalledeki küçük bir kozmetik dükkanında bulduğum oje serisi.Aslında gözüme ilişen birçok renk olmasına rağmen ilk şansı bu pembemsi nude ojeye vermek istedim. Öncelikle bu renk kesinlikle kısa ve uzun tırnakta bence harika duran bir renk. Geçen hafta uzun tırnaklarımda¸ bugün de kısa tırnaklarımda denedim ve duruşunu gerçekten çok beğendim.Sürmesi ve kuruması kolay. Tek katta renk maalesef vermiyor. Ben uzun tırnaklarımda 3¸ kısa tırnaklarımda 2 kat sürdüm ve bence yeterli oldu. Kalıcılığı tırnaklarım uzunken 2 gün kadardı. Sonra uçlarından soyulmaya başladı. Onun dışında yanılmıyorsam 2.95 ödedim. Şimdi aklımda birkaç rengi daha var onları da denedikçe tecrübelerimi yazarım. 🙂

 76. Nude¸ Blush ve Cream renklerine sahibim. Üçüde birbirinden güzel. Uygun fiyatlı ve fiyatının çok üzerinde kaliteye sahip olan ürünlerden

 77. Genellikle hangi renk istediğimi bilerek oje bakıcaksam ilk markam her zaman pastel olur. Buğday tenliyim bu yüzden her nude oje ellerimi güzel göstermez ve çoğu girişimimde başarısız olmuştur zaten. En sonunda pastel nude serisinde bulduğum blush rengi tam bir efsane çıktı. Yaklaşık 1 aydır sadece bu ojeyi kullanıyorum tertemiz duruyor¸ tavsiyemdir.

 78. en bayıldığım oje serisidir. elimde cream¸ naked¸ suet¸ blush¸ camel ve dust renkeri mevcut. özellikle suet ve naked renklerini sık sık kullanıyorum. naked olan buğday- cool cilt tonuna çok yakışıyor. tırnaklar doğal ve olduğundan daha koyu duruyor. ayrıca ojenin sürülmesi gayet kolay ve kuruma süresi pastelin diğer ojeleriyle hemen hemen aynı. bir de eklemeden geçmeyelim fiyatı da oldukça uygun.

 79. Bende beige rengi var.Tırnaklarımı kısaltıp¸ yuvarlak şekilde törpülüyorum renksiz bir baz sürdükten sonra 2 kat bu ojeyi uyguluyorum¸ sonra da tekrar renksiz ojeyle parlaklık veriyorum. Bu şekilde uyguladığımda on güne kadar kalıcı oluyor.

 80. Blush ve stone a bayıldıgım sürümü kolay aşık olunası seridir.Kalıcıdırda. Ama iki kat sürüyorsunuz tabi¸ e fiyatıda gayet uygun.

 81. İstisnasız hepsinin kapaklarının elimde kaldığı seri. Renkler iyi¸ güzel¸ hoş da o kapakların kalitesizliği nedir?

 82. grege rengine sahip olduğum oje. çok güzel bir renk olsa da fırçasının yapısı hoşuma gitmedi¸ tırnakta çizgilenme yapıyor. yapısı yoğun olduğundan da iki kat sürüldüğünde asla kurumuyor¸ mutlaka bozuluyor. bu nedenle benim için flormar’ın gerisinde kaldı.

 83. Princess rengine sahip olduğum koleksiyon ama en kısa zamanda diğer renklerini de edinmeyi düşünüyorum çünkü ojeler sizinle şekil alıyor.Nude ¸ günlük olarak da kullanabilirsiniz zarif bir elbiseyle de gayet şık durabilir çok başarılı.

 84. Bende mocha ve princess rengi mevcut. Serinin renkleri tam benim ojede sevdiğim renkler ama maalesef ki tek katı şişede gördüğünüz rengi vermiyor¸ örtücülüğü zayıf kalıyor. İki kat sürünce de biraz fırça izi bıraktı¸ yapısı nedeniyle olsa gerek çok zor kurudu. Uygun fiyatlılar içinde flormar’ın ve golden rose’un ojelerini pastel’den daha başarılı buluyorum.

 85. tanım: ten renkli tırnak cilasırose¸ blush ve bride renkleri mevcut bende. pembe alt tonlular bana yakışmasa da inadına onları almışım 😀 eğer bulabilirsem bir dahakine mocha ve naked almayı düşünüyorum.

 86. Nude serisinin naked tonuna sahibim.Kendisi favori ojemdir¸istisnasız geçen kış her gün okulda sürmüştüm.O kadar doğal bir ton ki¸bayılıyorum doğrusu.

 87. cream rengine sahip olduğum¸ oldukça iyi bir oje serisi.serideki diğer ojeleri bilmiyorum ama cream rengi oldukça örtücü¸ sürerken sıkıntı çıkarmayan¸ oldukça kalıcı ve oldukça asil bir renk. özellikle ben açık buğday denebilecek bir ten rengine sahip olduğum için bu renk bende ölü durmayan¸ tam benlik bir nude oldu. tırnaklarımı daha sağlıklı ve oldukça temiz gösteriyor.bu ojenin tırnaklarımda¸ uçları soyulmadan beş gün boyunca durduğunu bilirim. o yüzden hala denemeyen varsa bence seriye bir göz atmalı.

 88. Renkleri başka markalara göre çok daha güzel ve doğal olsa da bu ojeler çabuk kuruyor yapısı çabuk bozuluyor.

 89. Yaz kış sürdüğüm¸ oje yokmuş gibi tırnak görüntüsü veren¸ temiz ve bakımlı gösteren oje serisidir. en güzeli de rose rengidir.

 90. Renkleri mükemmel. Hele hele 758 numarası tam tamına bir ten rengi. Ancak opaklaşması için baya bi çaba sarf etmeniz gerekiyor. Kıvamı sürüldükten sonra akacak kadar sıvı 🙁

 91. İlk başta çok abartıldığını düşünüyordum¸ herkes pastel nude diyo falan¸ çevremde de çok duydum. en son dedim tamam bir bakıcam. grege rengini çok beğendim¸ aldım¸ sürdüm ve dünden beri ellerime bakıyorum. pasteli’n yapısını sevmiyorum bu yüzden üç kat sürüyorum. ama rengi o kadar güzel ki… şu an favori ojem bu renk.

 92. caramel ve beige renklerini kullandığım¸ doğru rengi seçildiğinde parmaklarınızı ve tırnaklarınız harika gösteren ojeler.

 93. Dust olanı iki kat sürünce beğeniyorum herkes oje numarasi markası soruyor creamda ben de çok açık kaldı en beğendiğim dust oldu

 94. Rose ve princess’ı çok beğeniyorum özellikle rose favorim yapıları da oldukça güzel ikisini de iki kat uyguluyorum

 95. daha dayanıklılığını test etme fırsatım olmadı ama aylar önce aldığım Blush’ı dün denedim ve galiba aşık oldum. ellerime bakıp duruyorum. o yüzden bugün gidip Princess ve Grege renklerini aldım.

 96. kind¸princess¸cream¸caramel ve camel renklerine sahip olduğum oje serisi. hepsini de ayrı ayrı seviyorum. özellikle princess ve kind en sık kullandıklarım.yalnız yapıları renklere göre değişiyor gözlemlediğim kadarıyla¸ örneğin cream ve princess 3 katta bile ancak renk verirken¸ kind 2 katta opak duruyor. yine de bittikçe alacağım ürünlerdir.

 97. bütün renklerini gratis’te sepete atıp¸ bir köşeye geçip uzun süre karşılaştırarak caramel¸ kind ve grege renklerini aldım. bir de beige rengini beğenmişim ama birebir aynısı flormar bir ojem var bayadır kullandığım o nedenle almadım. hepsini inceleyebildiğim için farkettiğim nokta¸ her tonda iki renk üretmiş olmaları. mesela caramel ve camel çok yakın tonlar¸ serinin diğer renkleri de aynı şekilde birbirine çok yakın ikili tonlardan oluşuyor. biri sıcak biri soğuk alt tonlular için üretilmiş gibi geldi bana. ve bu çok hoşuma gitti açıkçası¸ böyle bir detaya dikkat etmesi pastel’i gözümde daha bir değerli yaptı. ilk kullandığım caramel oldu ve çok beğendim tam bir nude/çıplak oje. anneme yeni ojem nasıl diye sorduğumda tırnaklarında oje mi var ki? cevabı aldım öyle söyleyeyim.son olarak ben flormar’dan daha başarılı buldum.gönlümü çalan bir seri oje diye de tanım yaptım gitti.

 98. 17 çeşidi olan oje serisi.Biraz erkek yorumu gibi olacak ama bu 17nin nerdeyse bi 10u benim gözüme aynı gibi geliyor. Caramel rengine sahibim ve çok seviyorum. Bir de denk geldiğim yerde princess ve bride’ı kıyaslayıp hangisini daha çok seversem onu alacağım. Ve bu seri benim için burada noktalanacak. Başka birinin elime baktığında farklı oje sürdüğümü anlamayacağı renkleri evime toplamaya niyetim yok.

 99. hangisinin tenime uyacağına emin olamayıp grege¸buff¸ caramel ve blush renklerini aldığım seri. her parmağına farklı farklı sürüp bir heves eşimin fikrini almaya gittim. o renkleri hiç sevmiyorum belki şu gri kalabilir(buff) deyip gerisin geri gönderdi beni cicişler. buff dışındakileri anneme verdim ne diyeyim kısmetimde yokmuş nude oje

 100. bugüne kadar gördüğüm en zarif oje serisidir. her biri birbirinden güzel. özellikle camel¸ french ojeden bile daha zarif duruyor. severiz <3

 101. ancak iki kat sürdüğünüzde tam renk veren ve ojeliyken hiçbir şey yapmamanız gereken ojedir. çünkü hemen çizik deforme :/

 102. pastel’in daha önce bunlara benzeyen renkleri mevcutken¸ piyasasını yükseltmek için seriye yer verdiği oje serisi. elimde 8 tane var ne zorum varsa hepsinin tırnakta görünümü aynıymış hissi vermesine rağmen parayı dökmüşüm bunlara. örtücülükleri ve kalıcılıkları açısından sıkıntı var. 3 katta rengini anca gördüğüm renk var iki katta rengini de. aldığıma pişman mıyım değilim ama bunlara verilecek para ile rimmel london markasının belli başlı güzel nudelarına yer vermek daha mantıklı bana göre. özellikle rimmel london’ın 60 seconds serisindeki caramel cupcake etmez elimdeki pastel nudeların hiçbiri. bitmeleri için sürekli sürüyorum artık bıkacağım nude renklerden zaten. he bir de watsons’ta 5 TL gördüm fiyatları! destur be pastel!

 103. Nude diyip geçiştiren pek çok markanın aksine pastel’in ciddi anlamda üzerine düştüğü ve şu an skalası 17 rengi bulan oje serisi. Ben açıkçası l’oreal collection exclusive’in ünlülere göre tasarlanmış ve çok beğendiğim nude ojelerine türkiye’de rastlayamayıp dupe arayışına girince koleksiyonuma ekledim. Liya’nın toprak lila ve gri karışımı güzel nude’una pastel’deki buff¸ julianne moore’un somon-mercan nude’una pastel blush denk geliyor. Kapatıcılıkta biraz sıkıntı olsa da l’oreal ojelerin şişesine 25 lira vermekten daha karlı olur bence.

 104. renkleri¸ duruşu falan iyi güzel de kalıcılık sıfıra yakınsıyor be pastelcim. yarım güne uçlardan gidiyor. sizden de bekliyoruz şöyle 7 güne kadar dayanıklı seri.

 105. Buff ve rose renklerini bayılarak kullanıyorum. Bence opaklıkları çok iyi¸ tek katta kapatıyorlar tırnaklarımı..

 106. blush ve rose rengine hasta olduğum¸ uzun tırnaklarda harika duran oje serisi. kırmızı gibi canlı renkler giydiğimde özellikle tercih ediyorum.

 107. Grege sinden oldukça memnun oldugum seri.. ne zaman başka rengine şans vereyim desem denemek istediğim rengini bulamıyorum ama elbet birgün karsilacagiz ¸ yani umarım edit : sonunda kind rengini bulup alabildim uğurlu geldin sözlük ^^

 108. Hayranlık duyduğum¸ aşık olduğum seridir. Her renkle kombinlenebilirliği ve doğal¸ naif görüntüsüyle beni benden alıyor. Benim esmer ve büyük ellerimi bile oldukça narin gösteriyor. Kısa zamanda ojelerim arasında vazgeçemediklerim haline geldi.

 109. Cream olanı tam istediğim asıl krem rengi tonunu veriyor. Kıvamı da diğer pastel ojeleri gibi mükemmel. Ne çok sıvı ne çok yoğun.

 110. Rose ve cream renklerine sahibim. Rose çok tatlı çok zarif bir pembe.Ellerde prenses etkisi yaratıyor. Cream ise güzel ortuculugu olan bir krem rengi. O da zarif duruyor ellerde ama kısa tirnaklara daha çok yakıştığını düşünüyorum.

 111. blush renginden iki şişe bitirdim. hatta bayılan birkaç arkadaşa da alıp hediye ettim. uzun zamandır başka renge elim gitmedi. her şeye yakışıyor ve çok temiz güzel bir görünütü veriyor ele ve tırnaga.

 112. Blush rengi kullanmaktan en çok keyif aldığım rengi. İlk şişe bitse de diğerini alsam hemen yeni yeni sürsem diye bekliyorum.

 113. bordo renginden sonraki en sevdiğim oje serisi. bir gün yanıma tek bir oje alma şansım olsa kesinlikle birini tercih edeceğim renklerdir.

 114. Bu kadar çabuk bitmelerinin sebebini en az 3 katta renk vermesine bağladığım oje. 3 rengi var elimde¸ 3 kat sürmeden renk vermiyorlar bu yüzden nefretliktir benim için. Nude oje arayanların golden rose color expert serisine bakmalarını tavsiye ederim. tek katta renk veriyor¸fırça izi bırakmıyor ve ikinci günde uçlardan soyulmaya başlayıp insanı deli etmiyor.

 115. her türlü renkli ojeyi severek kullanırım ancak nude ojelerin yeri bir ayrı. hem temiz hem cool bir görüntü sağlıyorlar. pastelin nude serisinden princess¸ blush¸ bride¸ kind ve buff sürekli kullandıklarımdan. buff diğerlerine göre daha koyu bir nude¸ içinde grilik ve bejlik de barındırıyor¸ herkesin seveceği bir renk değil. caramel rengini en yakın zamanda edinmeyi düşünüyorum. kalıcılıkları çok fazla olmasa da top coat kullanılarak artırılabilir.

 116. Blush rengi gerçekten çok başarılı¸ eğer beyaz tenliyseniz diğer nudelara göre daha koyu olduğundan teninizle tırnağınız arasında mükemmel bir kontrast yaratıyor. Pembe kahve diyebileceğim harika bir nude. Ayrıca esmerlere de çok yakışacağını düşünüyorum çünkü burdaki pembeye çok benziyor. link

 117. Blush¸ carame¸l bluff¸ bone kısacası tüm renklerini bayılarak kullanıyorum. pastel bu konuda çok çok iyi. hem fırçası güzel hem de tonları iki kat sürünce mükemmel duruyor.

 118. Koyu renk oje sürerken sinir krizi geçirdiğim için uzun süredir oje sürmüyordum. Bugün gratisten bu serinin stone rengini aldım bi hevesle ve tek kelimeyle bayıldım! Her rengini almak istiyorum. Koyu renk ojenin güzelliği de ayrı tabii ki ama bu nude serisi gündüz kullanımı için çok uygun. Fiyatı da 3.50 tl idi

 119. 752 numarali olana sahibim cok guzel bir renk ve aninda kuruyor iki katta tamamen rengini veriyor tek katta sanki parlaticimsi gibi bir gorev goruyor.

 120. naked rengini beğenerek sürerdim. taa ki 10 yaşındaki yeğenim teyze ellerin ölü eli gibi deyip gülene kadar:( sanırım buğday tenlilere yakışıyor bu. beyaz tenlilere değil.

 121. ambalajının tatlılığına ve renk skalasına kanıp aldığım. renk vermesi için 3 kat sürmeniz gereken oje. şeffaf oje niyetine kullanıyorum.

 122. ah bir de her rengi opak olsaymış dediğim oje serisi¸ o renkler o saydamlıkla harcanıyor.(bkz: merhaba kat kat sürülmüş ojedeki çarşaf izleri)

 123. Naked rengini çok beğenerek aldım. Birkaç günden fazla kalırsa tırnaklarınız hastalıklı gibi durabiliyor. Klasik giyinmeniz gereken bir ortamda oldukça temiz ve bakımlı gösteriyor.

 124. alınmaması gereken oje serisi. mocha¸rose¸beige ve stone renklerini aldım ama bir türlü yıldızımız barışmadı renk vermesi için kat kat sürmeniz gerekiyor bu sefer de oje tırnağınızda macunlaşıyor kurumuyor.beni en sinir eden kısımı ise renklerini düzgün vermemesi örneğin stone rengi içinde bence hafif kızıllık bulunduran bir gri ama tırnaklarımda soluk¸cansız bir gri oluyor.kısaca ben bir daha bu seriden almam sanırım.sonradan gelen dehşet edit:nasıl oldu bilmiyorum ama en sevdiğim seri oldu tüm renklerini aldım ve sadece bunları sürüyorum desem yeridir.

 125. geçen hafta ilk defa princess rengini alıp denedikten sonra vurularak dün bride ve buff¸ bugün de rose ve camel alarak elimdeki sayılarını beşe çıkardığım tatlı mı tatlı oje serisi. opaklıkları daha önce de defalarca belirtildiği gibi renkten renge değişiyor¸ princess iki katta tırnak çizgisini tamamen kapatmadı ama açıkçası tamamen opak olmalı ııaahh diye takıntım olmadığı için iki katta verdiği görünüm yetti bana ve çok beğendim. ayrıca kalıcılığını da çok beğendim¸ bugün dördüncü günüydü ve en ufak bi soyulma yoktu artık kendim temizledim. yeni aldığım renkleri de denedim ve hepsini çok beğendim. rose¸ camel ve buff iki katta tamamen opak oluyor. sürümlerini de rahat buldum ben¸ kuruma hızları da gayet iyi. kısacası çok beğendiğim bir seri oldu. çok beğendim demiş miydim :d

 126. başıma bir şey gelmeyecekse: beğenmedim.sürekli görüyordum ama alasım gelmiyordu. geçenlerde ilk kez inceledim ve bride rengini aldım. daha sürerken (ya da sürmeye çalışırken mi demeliydim?) neden artık pastel oje almadığımı hatırladım. tırnağıma muhallebi sürmeye çalışıyormuşum gibiydi. fırçası mı kötü ojenin yapısı mı artık ne ise¸ dalga dalga görüntüden kurtulmak epey çaba gerektiriyor. sürdükten 1-2 gün sonra kalıp halinde soyulup dökülmesi de cabası.

 127. bayıla bayıla sürüyorum. özellikle 752 rose tonunun ellerimi daha bakımlı gösterdiğini düşünüyorum. nude serisinde en beğendiğim tondur.

 128. ilk aldığım rengi bone oldu ve bone renginin cildimle uyumu sayesinde özellikle tırnaklarım uzunken ne zaman sürsem “senin parmakların ne kadar uzunmuş çok güzel!” tarzı yorumlar alıyorum. şişenin yarısına gelmişken yakın zamanda blush rengini aldım ve tek kelimeyle aşk yaşıyorum. özellikle açık buğday tende hem kısa hem uzun tırnakta gerçekten mükemmel zarif duruyor¸ bi de matlaştırıcı uygularsanız üzerine tadından yenmez.

 129. ne zaman sürsem insanların iltifat ettiği ojedir. bende cream ve rose renkleri var. cream bej¸ rose ise lila gibi duruyor benim tırnaklarımda. f/p açısında oldukça başarılı¸ sevdiğim bir seri kendisi.

 130. Coşup yanlışlıkla bir sürü almış olduğum oje. İki kat sürünce ancak kendisini belli ediyor renk ve yine maalesef ki ancak bir gün dayanıyor uçları. Benim gibi çok yoğun çalışan bir kadın için her gün oje tazelemek biraz lüks kaçıyor. O yüzden mecbur kalmadıkça sürmeyi tercih etmediğimdir.

 131. pastel’in halihazırda  19 rengi bulunan oje serisi.hemen hemen tüm renkleri denemiş ve bir türlü ellerine yakıştıramamışların¸ denememişlerse¸ “kind-762″‘ye şans vermelerini şiddetle tavsiye ederim.bir yaz tatile gitmese kağıt gibi beyaz ama güneş koruyucusuz da kolay bronzlaşan¸ bazen pembe-beyaz¸ bazen sapsarı ve ne olduğunu çeyrek asırdan fazladır bilmeyen biri olarak çözemediğim cilt tonu-cilt alt tonu meselelerine girmeyeceğim¸ ancak riski düşük ve hemen hemen herkese yakışabilecek bir renk olduğunu düşünüyorum.

 132. blush rengi mükemmel. nude gibi nude hatta. ikinicisini bitirdim geçenlerde. ancak bulunmuyor resmen. ne yaptınız sevgili cicişler raflarda ne kadar varsa hepsini depoladınız mı?(:(: ) bulursam bir kaç tane alıp koyacağım. kapatıcılığı tek katta bile çok iyi gerçekten.bir de naked var elimde. esmer bir arkadaş bana yakışmadı diye vermişti. gerçekten yakışması için warm beyaz tenli olmak lazım. cilt rengimden bir ton koyu azıcık da turuncumsu. ama seviyorum. kapatıcı olması için iki kat uygulamak gerekiyor. neyse ki çabuk kuruyorlar.kalın yapılı bir seri genel olarak. (özellikle koyu tonları daha kalın) bu da çabuk kırılan tırnaklarımı korumama yardımcı oluyor seviyorum. kalıcılığı orta. ilk günden soyulmuyor. 3-4 gün kadar götürüyor ki o kadar sürede sıkılıp başka renk sürmek istiyoruz zaten.sonuç olarak blush bulmak lazım.

 133. Yaklaşık bir beş ay önce almaya başladığım ve sonra kendimi durduramadığım oje serisi kalıcığı çok güzel olan ve manikürsüz elleri bile bakımlı göstermesi ojenin en büyük özelliği 751Bride rengi önerimdir

 134. Ürün ne olursa olsun “nude” kelimesi içeriyorsa kaçan beni bile kendine bağlayan¸ gönlümün efendisi seri. Sevmeyeni varsa şaşırırım.

 135. Bir çok rengini elimde bulundurduğum¸ bulundurmaya da devam edeceğim oje serisi. Abicim her rengi mi hoş durur ya. Ben denediğim hepsine bayıldım. Hakkı verilmesi gerek bir seri.

 136. yeni yeni nude kullanmaya başladığım son iki ayda elimden düşüremediğim oje serisi. örtücülükleri pek iyi değil¸ ben ilk katı ince sürüp ikinci katı daha koyu sürerek tam örtücülük sağlıyorum. biraz kuruduktan sonra da kalyon oje kurutucu kullanıyorum. iki üç dakika sonra da oje koruyucu sürüyorum. böylece 4-5 gün sorunsuz idare ediyor beni. güzel bir seri ben en çok dust’ı sevdim sanırım bir de kind’ı.

 137. mocha renginin aşırı doğal ve tenime uyduğunu düşündüğüm¸ dust renginin de gayet hoş olmakla birlikte biraz daha yaz mevsimine gideceğini düşündüğüm mochadan daha açık renk bir oje. tek sorun tüm pastel ojelerinde olduğu gibi çok zor kuruması. bu sorunu da flormarın oje kurutucu speyiyle büyük oranda aştım.

 138. Birbirinden şeker renkleri olan ve sürümü çok rahat olan oje serisi.Bu seriden Mocha rengi ellerimde çok soluk durdu. Başka bir renkle mi karıştırsam bilemedim. Önerisi olan varsa nolur beni aydınlatsın 🙁

 139. Blush ve cream renklerine sahip olduğum oje serisi.Blush o kadar güzel bir renk ki ne zaman sürsem illa soranlar oluyor fakat ojenin yapısı çabucak değişip ağdalaşmaya başladı. Cream ise rengini 3 kat sürüldüğünde anca veren elleri temiz gösteren sade bir renk.

 140. Ilk defa 761 suet rengini alıp kullandığım ve begendiğim ojedir. Tek katta güzel renk verdi. Görsellere ekliyorum.

 141. bayıldığım seri. henüz sadece 2 rengi var bende¸ bride ve princess. pembemsi nude’lardan hoşlandığım için bu ikisini edindim. princess’i uzun süredir kullanıyorum¸ önce onu almıştım. geçtiğimiz günlerde baktım ojenin yarısından çoğunu kullanmışım¸ gidip bride rengini aldım. bride princess’e göre daha az örtücü ama rengi çok sevmeme engel olmadı. kalıcılığı şahane zaten¸ beş gün¸ belki daha fazla kalıyor tırnaklarımda. diğer renklerini de çok merak ediyorum.

 142. Asla örtücü olmayan 3 Kati da sürsen acaip görünen yapıları olan ojeler.Belki de nude ojenin olayı budur dicem ama başkalarında hiç oyle yok gibi değil var ve gayet temiz pak görünürken bende dalga dalga durup elimi ölü gibi gösteriyor.Ben beğenmedim ya bunları ya da nude oje olayı bana göre değil

 143. Rose rengi sürülü şu an. 2 gündür durup durup ellerimi inceliyorum. Yareppim ne kadar güzel ellerim ne kadar güzel tırnaklarım var diye havalara girdim. Ojeleri bi sildim aaa bildiğin benim ellerimmiş¸ yanılmışım

 144. yıllardır ojelerde hep nude tonlar arayışında olduğum için bu seriyi inanılmaz çok seviyorum! bende cream¸ beige¸ bone ve grege renkleri var. en çok beige ve bone tonlarını kullanıyorum. çabuk soyulmalarına rağmen kalın fırça olması ve 2 kat sürünce renklerin belirgin durması çok güzel. grege rengini sürünce tam ten rengi gibi duruyor o yüzden çok sevmiyorum. cream rengi de uçuk pembeye yakın duruyor onu da sevemedim.

 145. dust rengini çok zor bulabildiğim ama en çok da dust ı sevdiğim oje serisi. ilk şişe biraz erkenden koyulaştı¸ ikinciyi zar zor bulup aldım. bakalım bu da erkenden bozulacak mı

 146. rengi¸ yapısı çok güzel hemen kuruyo filan ama fırçası çalı süpürgesi gibi. bu fırçanın aynısı golden rose’un bazı serilerinde de var. normal fırçalardan biraz daha kalın oluyo ve normal olarak sürülmüyo. biraz kalın sürünce ve kuruyunca azalıyo ama dikkatli bakınca belli yine de.

 147. suet ve rose renkleriyle aşk yaşadığım oje serisi. nude renkler dışında sürünce tuhaf hissetmeye başladım zaten son bi senedir falan. Ama bu seri dışında nudelara da pek elimin gitmediğini fark ettim.

 148. Elimde ”Blush”¸ ”Caramel” ve ”Rose” renkleri bulunan oje serisidir.Blush¸ adından da anlaşıldığı gibi pembeye daha yakın bir ton. Kendisi benim favorim 🙂 Kaçıncı şişesi bu elimdeki bilmiyorum. (Canım benim) Caramel¸ tam sür çık oje. Zahmetsizce yeni manikür yapılmış görünümlü tırnaklara kavuşuyorum. En azından ben öyle hissediyorum.Rose¸ diğer ikisine göre oldukça açık renkli. Diğerlerini tek kat sürdüğümde yeterli kapatıcılığa ulaşırken bu rengi iki kat geçmeden istediğim görünüme ulaşamıyorum ama yazın çok güzel gidiyor :)Uzun lafın kısası¸ sürelim sürdürelim.

 149. nude ojeler arasında en çok beğendiğim seridir. iki kat sürdüğüm ojeyi orası burası soyulmadan 3 gün kullanmışlığım var. kalıcılığını ve renklerini seviyorum. cream¸ mist¸ dust favorilerimden 🙂

 150. Benim gibi kırmızı oje sürmeyi beceremeyenlerin kurtarıcısı oje serisi. Tırnakların çevresine bulaşsa bile çok belli olmuyor. 2 3 gün idare edebiliyor. Tırnaklara doğal ve sade bir güzellik katıyor.

 151. Pastel’in kaliteli koleksiyonlarından birisi. Princess olanını kullanıyorum. Tek başına kullanıldığında ellere fresh bir görünüm veriyor. Ayrıca ben bu ojeyi sürdükten sonra tırnağımın ucuna french yapar gibi simli ojelerle geçiyorum. Sonuç harika oluyor.

 152. rose ve mist renklerini izmirde gören var mıdır? varsa mesaj atabilir mi? şans eseri bugün milk shake’i buldum baya şaşırdım. golden rose color expert 100 numarayla aynı gibi. bunun dışında bende dust¸ blush ve suet renkleri var hepsine bayılıyorum özellikle blush mükemmel

 153. pastel’in en sevdiğim oje serisidir. bende olan renkler blush¸ bride ve buff vardı. çok sevdiğimden olsa gerek blushı uzunca bir süre kullandım kurudu gitti şimdi yenisini arıyorum ama bir türlü bulamıyorum.

 154. Günlük hayatta da tırnağı bakımlı göstermek için ideal olan ojeler. Özellikle stone rengine bayılıyorum. Fırçası çok az daha kalın olsa da sürümü daha kolay olsa mükemmel olurdu

 155. Kind rengini ayıla bayıla kullandığım ve bence Pastel’in en başarılı oje serisi ^^ bu seriden en çok beğendiğim ve sıklıkla kullandığım diğer renkler ise princess¸ rose¸ caramel ve blush. Kullandığım ojelerin hiçbiri tek katta renklerini tam olarak veremese de¸ ikinci katta istediğim rengi elde edebiliyorum ve bu benim için bir sorun değil. Ayrıca top coat kullanmadan 4-5 gün bozulmadan kalabildikleri için benim vazgeçilmezim oldular ^^

 156. Eşime bi kaç tanesini gösterip” sence hangisi?” sorusuna “hepsi aynı zaten” cevabını almama sebep olan oje serisidir.

 157. Pastel oje kullanmasam da Nude serisini pek bi sevdim sürme aparatı sık sık çıksa da.Bride¸ Beige¸ Grege benim severek kullandıklarım.

 158. Rose isimli rengi hayatımın rengi olmuştur . 6 şişe bitirdim ve resmen benimle özdeşleşti tek sorun yapılarının şişenin sonuna yaklaşırken katılaşması

 159. elimde seriden rose ve dust renkleri mevcut. şu anlık sadece rose’u kullanabildim¸ muhteşem bir renk. tek katta rengini vermiyor ama ikinci ve üçüncü katta çok güzel bir renk ortaya çıkıyor. ayrıca tüm tenlere yakışabilecek bir renk.ancak ve ancaaaaak bir tek rose mu böyle yoksa tüm renkler mi böyle bilemiyorum ama yapısından nefret ettim. gerçekten yapısı korkunç¸ ben daha önce hiçbir ojede böyle uzayıp giden kötü bir yapı görmedim. bunun yanı sıra fırçası da çok kötü. tamamen “sürme nasıl zorlaştırılır”ın cevabı bir fırça olmuş. keşke böyle olmasaydı pastel¸ sonumuz böyle mi olacaktı pastel¸ insan bu kadar güzel renk yapıp nasıl yapısıyla bunu mahveder pastel?

 160. yapılarını sevmiyorum. başka bir girdide yazıldığı gibi uzuyor da uzuyor oje¸ bir tuhaf. 3-4 rengi var bende. blush¸ grege¸ stone ve en son aldığım suet. sueti yeni aldım daha denemedim ancak diğer üçünde aynı yapı sorunu var.

 161. Yıllardır satın almadığım markanın bu serisi beni benden aldı. Dolayısıyla birkaç tane güzel renk aldım. Seviyorum.Grege¸ Beige¸ Bride

 162. bana sürümü çok kolay geliyor¸ diğer ojelerimden daha rahat sürüyorum.princess rengi (756) favorim¸ ten rengi ile pembe arası bir renk. beyaz tenliyim ancak esmerlere daha çok yakışacağını düşünüyorum¸ buna rağmen sürmekten de vazgeçemiyorum.

 163. Princess rengine sahibim. Fresh güzel bir nude¸ tırnakları temiz gösteriyor aynı zamanda bakımlı. Sürümü kolay.

 164. bu seriden iki farklı oje aldım. ikisini de ne yazık ki en az 2 kat sürmem gerekli oldu. fırçasından da pek memmun kalmadım

 165. Bende “rose” rengi var. Ojenin yapısı hafif ince. Tek katla bile kullanılabilecek kadar ince ama örtücü. Açık renk ojelerin en kötü özelliği olan dalga dalga olma sorunu ya da fırça izi kalma sorunu en azından bu renk için yok diyebilirim. Kalıcılığına gelirsek 2. gün uçlardan soyulmaya başlıyor.edit: yukarıda bahsedilen uzayıp gitme sorunu bende yok. Odada klima açıkken sürünce bütün ojeler bi sakızlaşıyor ama belki de üretim tarihiyle alakalıdır. Arkada yazıyor üretim ve son kullanma tarihleri. Mesela benimki 05/2016 tarihli.

 166. Oje süremeyen ojeyi gereksiz gören hatta oje sürenlere ” tırnağın renkli olsa ne yazar daha mı güzel olacaksın peh ” diyen bir insandım. Ancak bu seri ile tanıştım dün itibariyle hem kolay sürülüyor hem tırnaklarımı bakımlı gösteriyorum. Aşık olduum.

 167. her tonu ayrı güzel olan seridir. serinin grege isimli ojesiyle aşk yaşadığım doğrudur. halbuki naked benim rengim ama azıcık belli olmasını sevmiyor değilim¸ onun için neredeyse tüm renklerine sahibim denebilir.

 168. bir serinin her rengi mi harika olur. denemeyenler için suet i şiddetle tavsiye ediyorum. kalıcılik olarak da performansı gayet iyi.

 169. Camel ve blush remklerini kullanıyorum camel daha sarı alttonlu iken blush biraz daha pembeye dönük ¸ her ikisi de temiz gösteriyor elleri fakat hiç kalıcı değiller soyuluyorlar 2 güne

 170. Dust ve camel renklerine sahip olduğum güzel nudeların bulunduğu oje serisi. Çok temiz renkleri var ama malesef kalıcılığı bende çok zayıf. Ertesi gün uçlardan yanlardan gitmiş oluyor.

 171. grege¸ suet ve stone renkleri var bende. bana göre en temiz göstereni grege¸ açık güzel bir renk. suet’in içinde hafif ışıltılar var yani tamamen mat değil ama üzerine matlaştırıcı top coat sürünce baya efso oluyor. stone’u yeni aldım ama pek sevemedim. tek katta çok saydam¸ ikinci katı sürünce de morumsu bir gri oluyor yani lila mı denir mor mu denir bilemiyorum top coatsız felaketler bu arada.

 172. camel¸ beige¸ princess ve buff renklerine sahip olduğum oje serisi. renkleri gerçekten hoş ama hiç dayanıklı değil. ertesi gün bir yeri mutlaka soyulmuş oluyor. beige rengi pek görünmüyor ama tırnağı bakımlı gösteriyor. favorim kesinlikle buff.camel koyu ten rengi gibi o da hoş. princess olmasa da olur gibi geldi bana. camel’a göre daha pembe ama camel’ın rengi daha güzel.

 173. kaç zamandır bu nude serisindeki ojelerden denemek istiyordum. fakat bakınca elim nedense açık renklere değil de “stone” adındaki koyu renge gitti.  görsel çok çok az lilalık içeren bir boz (taupe) rengi. 2 katta rengini verdi. önceki girdilerde yapısının tuhaflığından bahsedilmiş ama bunda öyle tuhaf¸ uzayan bir yapı yoktu. normal bir oje yapısında ne çok kıvamlı ne de çok akışkan. oje kutumda hep canlı renkler vardı¸ bir tane de bu tarz soluk-boz bir renk de olsun istedim.

 174. Her ten rengi için my nails but better tanımını yaptıran oje serisi. Rose rengi ellerimle¸ ayaklarımla bütünleşti resmen.

 175. günlük hayatta en çok elimin gittiği oje. ben bu ojelerin dayanıklılığını da beğeniyorum. the body shop’un topcoat’u ile 5 gün kullanıyorum rahat.

 176. Kesinlikle ve kesinlikle dünyadaki en sevdiğim oje serisi! Blush¸ mocha¸ caramel¸ naked ve cream rengi var bende. Blush rengini ilk aldığım gün sürdüğümde 2.5 haftadan fazla süre hiç kıpırdamadı yerinden¸ en son ben artık sıkılıp sildim. 2.5-3 tl gibi bir fiyatı vardı¸ kesinlikle tavsiye ederim!

 177. sürmesi ve çıkarması en kolay olan¸ hayat kurtacı ojelerdir. her rengine sahibim¸ hepsini ayrı ayrı seviyorum. hangisini süreceğime karar veremediğimde ve evdekilere sorduğumda ee bunların hepsi aynııı tepkisini almak beni güldürse de¸ kararsızlık durumlarda her zamam favorilerim olan blush ve camelı sürmeyi tercih ediyorum. hepsi canlarım benim

 178. Rose rengine sahip olduğum oje. Tam istediğim rengi buldum sonunda. Ama ilk katta çok kapatıcılığı yok en az 2 kat sürmek gerek

 179. Naked¸ Princess ve blush renklerine sahip olduğum oje serisi. Özellikle naked favorim. Fakat kalıcıkları konusunda pek emin değilim genellikle üzerine revlon’un topcoatını uygulayarak kullanıyorum. Yoksa sert yüzeyle en ufak bir temasta tırnaktan kalkıyorlar.

 180. hangi rengi olduğunu hatırlamıyorum ama dün öğlen 14:00 gibi kuaförde sürdürdüm. bu sabah baktım yastık izi olmuş. bildiğimiz yastık izi :(sanırım fiyat performans oranı en iyi oje h&m ojeleri.

 181. Renklerine kanıyorum her seferinde. Ancak çizgi çizgi oluyor. Beş kat sürünce çizgisi ancak gidiyor o zaman da nude olmasının bir anlamı kalmıyor. Olmamış bence bu seri.

 182. Çoğu rengini denedim.Bazıları tek katta renk verirken bazıları 3 katta renk veriyordu.Benim hem bu açıdan hem renk olarak en sevdiklerim suet¸caramel¸grege.Bride ve beige daha saydam mesela.Yani alırken kumar oluyor biraz ama benim genel olarak çok sevdiğim bir seri.

 183. Renkleri süper ama yapıları tırt bence . Hem kolay sökülüyor hemde örtücülüğü çok az şişedeki rengi elde etmek için en az 3 kat sürmek gerekiyor . Sonra kat kat olunca bi boka benzemiyor oje .

 184. En sevdiğim oje serisi¸ bendeki renkleri¸ Beige¸ Süet¸ Princess¸ Blush ve Stone her zaman rahatlıkla kullanıyorum. Kalıcılıkları en az 3 gün oluyor¸ top coat sürmekte fayda var.

 185. blush rengini çok sevdiğim oje. ama daha sürdüğüm gün sağa sola elim çarparsa çıkıyor. bir de ojeyi daha yarısına kadar kullanmadan yapısı değişti¸ ağda gibi sakızımsı bir kıvama geldi. rengi için almaya devam ediyorum ama 3 şişe aldım bu zamana kadar¸ üçünde de aynı sıkıntı oldu maalesef.

 186. Bayıldığım oje serisi. kırmızı ve tonlarından vazgeçmeyen beni Vazgeçirdiler .suet¸rose ve camel renklerine sahibim çok ama çok memnunum kalıcı ve sürümü çok rahat .bir ojeden beklediğim her şey var.

 187. Ben princess rengini arkadaşımda görüp aldım. Sen ne güzel şeysin öyle. Pembiş pembiş sürüp geziyorum.

 188. çok önceden aldığım fakat deneme fırsatını daha dün bulduğum oje. bende suet ve stone renkleri var¸ watsons alışverişinde kasaya yakın bir yerde görüp iki tane denemek için almıştım. yapı olarak çok sevdim¸ katı değil çabuk yayılıyor. dün suet rengini denedim ve tek kat kesinlikle yetiyor bu renk için. kahvemsi pembemsi tonu çok hoşuma gitti¸ şişede görünen parıltılar tırnakta gözükmüyor. dayanıklılığa gelirsek bence yüksek performans gösterdi benzer fiyatlı muadillerine göre¸ havuzda sadece serçe parmağım soyulma yaptı uçtan azıcık (üstüne çok ince bir top coat sürmüştüm). nude tonları seven biri olarak diğer renklerini de deneyeceğim.

 189. pastel nude grege rengi muhtesem bir nude. benim ellerimin rengine tam oluyor¸ pastel nude serisi icinde en hosuma giden. cok dogal ve temiz bir goruntusu var.. eger nude oje arayisindaysaniz su siralar bu renge bir sans verin derim..

 190. rose¸ blush¸ naked¸ suet¸ cream¸ dust¸ stone renkleri var bende. her biri renk olarak güzel ama örtücülükleri arasında ciddi fark var. blush ve cream kötü mesela¸ suet ve stone şahane¸ rose eh.

 191. Yapılarını beğenmediğim ojelerdir. Bence kapatıcılığı çok az ve kat kat sürmeyi gerektiriyor. Böyle olunca oje çok geç kuruyor ve yapış yapış kalıyor .

 192. Rengine göre performansı değişen¸ bir kaç şişe “bride” bitirdiğim ve favorimin “rose” olduğu seri. Sen ne güzel bir renksin rose. Her sürdüğümde bir kusursuz¸ bakımlı¸ tertemiz tırnak görünümü… mmmh…

 193. elimde camel ve stone renkleri bulunan oje serisi. öncelikle camel rengini şişede çok beğenmiştim ancak benim tırnaklarımda çirkin derecede sarı durdu. yakışsaydı severek kullanabilirdim. okuduğum kadarıyla serideki ojeler arasında sürüm farkları bulunmakta. şahsen pastel ojelerin sürümünü zor bulan biri olarak camelın da diğerleriyle eşit derecede zor olduğunu düşünüyorum. ancak yapısı opak. tek katta rengini verdi benim tırnağımda.stone’a gelirsek¸ rengi acayip güzel! şişesinde baktığınızda minik minik parıltılar görüyorsunuz. ilk baktığımda “öeh¸ bu ne be” demiştim ama tırnağınıza sürdüğünüzde belli olmuyor¸ güneşe çıktığınızda ise hafif hafif parlıyor. çok tatlı bir kahverengi. sürümü camel’a göre daha kolay. kısacası deneme yanılma yöntemiyle favorinizi bulabileceğiniz¸ renkleri güzel olan seridir. tavsiye ederim.

 194. Seviyor muyum sevmiyor muyum karar veremediğim ojeler. Şuan tırnağımda var ama saat geçmesine rağmen dokununca iz çıkıyor yara alıyor. Tek katta rengini çıkarmıyor. Yani transparan kullanacaksın tek katta. İkinci katta rengini çıkarıyor ama bu seferde kurusa bile dediğim gibi iz yapıyor sert temasta…..s..s.s .

 195. Bende rose rengi var. nude olarak oldukca memnunum¸ bence birkac gun gidiyor¸ surumu ve kurumasi kolay¸ kivamini da begeniyorum. Gramaji baya fazla¸ klasik pastel. Ben bu seriyi genel olarak seviyorum¸ nude cesitlerinin fazla olmasi her zaman guzel.

 196. Kind ve bride rengine sahibim renklere diyecek sözüm yok ancak yapısı çok ilginç bu ojenin. Bir kere asla homojen dağılmıyor daha yeni almama rağmen sakız gibi oldu ojeler ojeyi sürme esnasında uzuyor bildiğin. Kalıcılıkları ise orta seviye. Yani ben nude ojeyi kat kat süreceksem nerde kaldı bunun freshliği. Bir daha da asla renklerinden kanıp alacağımı sanmıyorum

 197. Bone ve princess renkleri vardı bende¸ bittikten sonra bir daha almadım ama en kısa sürede edineceğim tekrardan. Princess daha pembe bir nude iken bone daha kahve ve sanırım tek katta gayet iyi renk veriyordu.Eskilerden fotoğrafladığım¸ bone renginin matlaştırılmış halini ekliyorum. ilgili medya: 1

 198. En sevdigim ojeler diyebilirim  bende stone naked bulsh prenses ve camel renkleri var¸ elleri cok bakimli ve temiz gosteriyorlar

 199. Pastel markasının koyu renk ojeleri var ancak nude olan bride isimli tek bir ojesini kullanıyorum rengini çok beğeniyorum çok doğal. Yalnız şöyle birşey var ¸ kalıcılıkları güzel hemen tırnaklarımdan çıkmıyorlar lakin sürümü zor fırçaları özensiz üretilmiş sürerken kenarlara bulaşıyor. Sırf hemen çıkmıyor tırnaktan diye alıyorum ama bunlar bitsin bir daha almayacağım. Zira note markasının ojelerini çevremdeki herkes çok methediyor.

 200. matlaştırıcı cila ile birlikte mükemmel sonuçlar elde edilebilen uygun fiyatlı ojeler. resmen bambaşka bir boyut katıyor.

 201. grege¸ blush ve milkshake renkleri var elimde. milkshake renk olarak ten rengime en uyumlu olan ama ne yazık ki yapısı hiç güzel değil ve dalga dalga duruyor.blush çok tatlı bir pembe¸ çok sevdim fakat kalıcılığı umduğumdan az.grege ise gerçekten efsane. duruşu olsun¸ kalıcılığı olsun kullandığım en güzel nude sanırım. bunu sürdüğüm zamanlar birçok arkadaşımın ojemi sorduğunu da belirtmem lazım.

 202. blush rengini genel olarak beğendiğim oje. kuruması güzel¸ çok bekletmedi. rengi çok tatlı. tek sorun tırnağımda çizgi çizgi durmaya meyilli fakat hızlı fırça darbeleriyle ortaya yayarak sürüldüğünde sorun olmuyor.

 203. İki kat caramel rengi ve üzerine kalyon markasının oje matlaștırıcısını sürünce mükemmel tırnaklara sahip oluyorum. Kendi rengi de çok güzel ama bana göre matlaşınca daha doğal duruyor.

 204. Eskiden mocha rengini sürerdim hep ama artık bulamıyorum bu rengi. Geçen haftalarda cream rengini aldım¸ çok hoş bir tonu var durdukça daha da güzelleşiyor sanki rengi veya bana öyle geliyor bilemedim

 205. Bende 752 rose rengi var. ben surumunden¸ yapisindan memnunum. Benim asil takdir ettigimse cok fazla nude tonu olan bir seri cikarmis olmalari. Gramajlari da epey fazla.

 206. Nude renkleri gerek kıyafette gerek makyajda gerekse ojede çok seviyorum. Gratis’r her gittiğimde bakıyorum ama böyle ten tengime ve tırnağıma yakışacak¸ bir renk bulup ömrü hayatım boyunca onu kullanmak istiyorum :/ gerçi bir aralar almıştım da ama tek sürüşte rengi vermiyor diye atmıştım kat kat sürmem gerekiyordu çünkü. Ama şimdi yine arıyorum. 

 207. 752 762 753 763 renklerinin hepsine bayılıyorum. Tırnaklarım oldukça hassas¸ kırılıyor¸ soyuluyor¸ bazen sararıyor ama pastel de en azından sararma hiç olmadı. En sevdiğim oje markalarından ve serilerinden pastel nude.

 208. renk skalası olarak çok başarılı nude oje serisi. ten renginize göre kendini belli edecek soft görüntüyü yakalamak için güzel seçeneklere sahip. princess renginin müdavimiyim. kalıcığı ile ilgili bir sorun yaşamadım. önce kalyon un koruyucusunu sonra pasteli sürüyorum bi sıkıntı olmuyor.

 209. Blush¸ naked¸ rose renklerine sahip olduğum nude serisi. Elim en çok blush rengine gidiyor. Kalıcılıkları iyi değil evet ama günlük kullanıma uygun seviyorum bu seriyi

 210. Swatchlarını görüp koşarak suet rengini aldım.O kadar güzel sütlü bir kızıl kahve ki nude değil ama beyaz tene böyle ojeleri çok yakıştırıyorum üstüne mat top coatla daha temiz ve güzel duruyor diye düşünüyorum¸diğer popüler nude tonlarına da şans vereceğim

 211. yok olmuyor. ikinci bir şans vereyim dedim. madem herkes bu kadar memnun. nude tonda oje lazimdi. gittim dust rengini beğendim aldım. süremiyorum! ol-mu-yor! sutlaç gibi kıvamı var ojenin sanki. çizgi çizgi duruyor. iki kat sürünce iğrenç oluyor. kısa sürede soyuluyor¸ matlaşıyor (üstüne parlatıcı sürdüğüm halde)daha da almam.

 212. grege tonu uzun zamandır kullanıp vazgeçemediğim tek nude ojedir. Kalıcılığı çok olmasa da eli gerçekten temiz gösterişi çok hoşuma gidiyor. Soyulduğu zaman da aşırı dikkat çekmeyişi bir diğer artı puanı. Kesinlikle vazgeçebileceğimi düşünemiyorum bu tondan. 

 213. 761 suet ve 106 blush renklerine gerçekten bayılıyorum. hatta başka hiç ojem olmasa eksiklik hissetmem öyle söyleyeyim. ama benim yapı olarak küçük tırnaklarımda fırçası çok kullanışsız. nasıl anlatsam… oje fırçanın ucunda toplu iğne başı gibi toplanıyor. ne kadar sıyırırsam sıyırayım o topluk gitmiyor. mesela flormar’ın klasik olan ince fırçası hiç böyle değil¸ dümdüz duruyor. haliyle daha kolay ve düzgün sürülüyor. aslında pastelin her ojesi böyle¸ sadece nude serisi değil. bu yüzden rahat süremiyorum. kalıcılığı da kötü. flormar’ın meşhur “up to 7 days top coat” ojesi bile fazla kurtaramıyor pastel ojeleri.renk olarak nude serisinden¸ yapı olarak tüm pastel ojelerden bahseden bir girdi oldu. ama çok fazla oje kullandığım için pastel ojeler hakkında görüşlerim çok net. o yüzden yazmak istedim.

 214. Suet kalp ben. Yok boyle guzel bir nude rengi. Elimdeki oje stoklarini erittim nude renklerden biraktigim tek renktir kendisi. Iki katta tam bir ortuculuk sagliyor ve rengini veriyor. Kaliciligi her oje gibi ama serinin diger renklerinden acik ara farkla onde benim için 

 215. çok geniş renk skalası olmakla birlikte her rengini ayrı ayrı beğendiğim¸ ne renk sürsem diye düşünüp karar veremeyince birisini seçip sürdüğüm ancak bazılarının 3 katta zor güzel durması ve uzun süreli tırnakta dayanmamasıyla sık oje değişmeme sebep olan ojeler serisi.

 216. Bride rengine aşık olduğumdur.Eskiden renk renk ojeler sürerdim ancak dinginleştiğimden beri soft renkler tercih ediyorum.Bu ojeyi bulduğumdan beri başka birşey kullanmadım. Orta uzunlukta¸ manikürlü tırnaklarda çok zarif duruyor.

 217. Yüzde elli indirimle grege rengini denemek için almıştım.Gülkurusuna kaçan bir nude¸rengine bayıldım¸asil ve şık duruyor.Gelgelelim ilk günden sonra katlarcaa cila sürmeme rağmen uçları çıkmaya başlıyor.Bu yüzden bizimle değılsın.

 218. Çok çabuk bozuluyor ama her seferinde gidip alıyorum. Renkler arasında asla ayırt edemiyorum hepsi çok hoş duruyor. Note ojelere göre kalıcılığı daha iyi.

 219. Aralarinda en sevdigim rengi beige olan. Kesinlikle elleri tertemiz ve 2 ince kat halinde suruldugunde parmaklari frenchli gibi gosteren muazzam bir ojedir kendisi. 

 220. Grege rengini bittikçe¸ bozuldukça aldığım pastelin ten rengi ve benzerlerini içeren oje versiyonu. rengi bazen pembeye çalan¸ bazen sütlü kahve olan bir rengi var grege’nin. Aşırı güzel bir yapısı var¸ asla ağır değil. İki katta rengini kolayca veriyor diğerlerine göre. Normalde her ten oje yakışmaz bana¸ buğday tenlilere güzel olacağını düşünüyorum. 

 221. grege rengini birkaç aydır bayılarak kullandığım oje. bunu kullanmaya başladığımdan beri başka oje kullanamaz oldum. elleri çok zarif gösteriyor¸ kapatacılığı da fena değil. en kısa zamanda serinin diğer renklerinden de denemek istiyorum

 222. caramel rengini almıştım. toplasan 5-6 kere sürebilmişimdir o da zorla. hemen yapısı değişti çizgi çizgi duruyor tırnağımda. güzel renkler ama yapısı ı-ıh.

 223. Gerçekten renkleri cok guzel ama bir iki kere kullanimdan sonra hala kullanabilen cicişler varsa helal olsun onlara :d hemen sakizlasiyor böyle yapış yapış sevemiyorum yoksa renkleri cok güzel ve temiz bir görüntü sağlıyor seviyorum renklerini ama 1-2 kullanimlik ojeyi napam ben pastelcim :d bozulmadan kullanabilen varsa mesaj kutumu aydinlatsin lütfen

 224. oje kullanmayı bıraktım ama kullandığım dönemde gayet severek kullanıyordum. temiz fresh ve manikürden yeni çıkmış bir hava veriyor tabi iki katta rengini tam veriyor orası ayrı.

 225. bride rengini az önce sürdüm.tam rengini vermesi için üç kat sürmem gerekti¸pek örtücü değil yani.yine de rengini beğeniyorum¸tozlu bir açık pembeumarım tırnaklarımı kırmazsın…kırdı.

 226. Sürekli oje süren biri değilim¸ çünkü tırnaklarım hem güçsüz hemde ojeyi soymak gibi pis bir huyum var ancak pastel’in bu serisinin suet rengi favorim. Tertemiz duruyor sürünce¸ kısa tırnakta da sırıtmıyor. Kötü sürdüğümde ya da bir yere elimi çarptığımda oluşan pütürler de çok belli olmuyor gibi. 

 227. Princess¸ bride¸ rose¸ cream ve grege rengine sahip olduğum oje serisi. Tek katta örtücülükleri çok az. iki kat bana ideal geliyor. Kısa ve manikürlü tırnakları çok temiz gösteriyor. Her kıyafete gidiyor.

 228. rose olanını her sürdüğümde  sorulan ojedir.özellikle tırnaklarım biraz uzunken sürüyorum mükemmel gösteriyorsanki manikürlü gibi.

 229. bunun gibi yapısı çok da akışkan olmayan¸ biraz kıvamlı ojeleri gratis¸ watsons gibi müşterilerin ve çalışanların ojeleri açıp sürdüğü kozmetik marketlerden almayın derim. sonra bu çok kurumuş deyip suçu ojeye atıyoruz ama gerçekte olayın sebebi yukarda dediğim gibi. bu nedenle ben bundan sonra ojelerimi online alışveriş ile almaya karar verdim. aynı şey göz ve dudak kalemleri için de geçerlidir.

 230. rose olanını tek kat sürüp üzerine sephoranın pembe simli ojesini yine tek kat sürüyorum ve daha uzun süre kalıcı muhteşem sonuç

 231. şu hayatta en çok kullandığım oje kesinlikle rose’dur. Uzun olsun kısa olsun bir renk tırnağı¸ eli bu kadar mı soft ve zarif gösterir??? hastasıyız 

 232. çok çok uzun zamandır oje sürmüyordum geçen gün bi anda kafama esti ve oje sürmek istedim. ojelerimi karıştırırken fark ettim ki bi aralar alıp koymuşum hiç de kullanmamışım bu ojeyi. bendeki rengi kind¸ çok tatlı uçuk bir pembe. açık buğday tenliyim ve ellerimi o kadar sağlıklı gösterdi ki durup durup öpmek istiyorum. sürümünde biraz sıkıntı var benden kaynaklı mı diye düşündüm ama sanmıyorum fırçaya az alınca dalga dalga oluyor çok alıp iki kat sürmek gerekli yoksa bazı yerlerde ki bu bazı yerler baya büyük yerler sanki oje yokmuş gibi iz bırakıyor anlayamadım. başka bi rengini daha alıp denemek istiyorum bu mu bozuk acaba diye. kalıcılığından bahsedersek efsane¸ bugün neredeyse bütün günümü mutfakta geçirdim¸ fırını temizlemek dahil. bana mısın demedi cuma gününden beri benimle ve resmen fırını canımı dişime takıp temizlememe rağmen bazı tırnaklarımın uçlarında hafif soyulmalar oldu. gerçekten bu oje bana yeniden oje sürmeyi sevdirdi. canım oje canım pastel <33

 233. çok güzel fakat hemencik bozulmuş. rose olanı bayaği bi tatlı gösteriyor elleri. yapısı hemen bozulmayan olsa güzel olabilir.

 234. Bu serinin üç-dört rengini kullanıyorum. Şu sıralar en sevdiğim suet galiba. Hayat kurtarıcı renkleri var. Yani günlük kullanım için ideal. Parmakları zarif gösteriyor. Hem koyu renklere göre ucundan çıkınca sırıtmıyor.

 235. Renkleri¸ sürüşü¸ çabuk kuruması açısından çok güzel bir oje. Severek kullanıyorum ama benim sevmediğim nokta tüm renklerin birbirine çok çok fazla benzemesi. Bu kadar çok renk seçeneğinin olması biraz göz boyamak için sanki.

 236. caramel ve camel rengine sahibim. benim gibi zor oje süren için bile sürümü kolay ojedir. dezavantajı ise ancak ikinci katta rengini tam olarak vermesi ve kapatıcılığı sağlaması.

 237. Bugün nude serisinin beige rengi 755 numarasını aldım. Tırnakları tertemiz gösteriyor¸ daha öncesinde tırnak yeme alışkanlığım olduğu için şu anda düzelmiş haliyle üzerine sürdüğüm zaman çok hoş¸ günlük bir görünüm veriyor. Asıl rengini 3. Katta ancak görebiliyorsunuz.

 238. Suet rengiyle aşk yaşadığım¸ bugün itibariyle üçüncüsünü açtığım canım oje. Kolay sürümüyle¸ hızlı kurumasıyla ve en önemlisi kalıcılığıyla kalbimi tamamıyla  fethetti

 239. Sık sık elimin gittiği nude oje.Tek rengine sahibim 106 Blush. İlk defa bir ojenin dibini gördüm. Çok çabuk kuruyor ve fırça izi bırakmıyor. Pastel ojelerini kesinlikle tavsiye ederim.

 240. rose ve suet favorim¸ bu seriden beğenmediğim oje yok desem yeridir. oje koleksyonumun çoğunluğunu nude serisi oluşturuyor. ilk katta beğenmediğim rengi iki¸ hatta bazen üç kat sürerek daha hoş hale getiriyorum. suet renginin içinde ki minik minik ışıltılar çok hoşuma gidiyor¸ seride rengini en iyi veren oje tespitimi de buraya bırakıyorum. sürmesi kolay¸ çıkarması kolay¸ fiyatı uygun¸ kolay ulaşılabilir. manikürlü el kombinasyonu tadından yenmez¸ piremses yapar.

 241. camel ve rose rengini severek kullanıyorum eli daha zarif ve ince gösteriyo tek eksi yanı fırça izi yapıyo ama olsun vazgeçilmezler arasında kendileri

 242. 756 princess olanı elleri çok bakımlı ve temiz gösteriyor. Tatlı bir pembelik veriyor ve tırnak rengini örtmeyerek french manikür yapmış gibi gösteriyor. Fakat yapısının çok kısa sürede bozulması olumsuz özelliği.

 243. Nude set halinde aldım ve memnum. Kalıcılığı güzel 1 hafta dayanıyor bende. Renk alternatifi de güzel nude sevenler için.Fırçası¸ güzel kısa boyutta olduğu sürmeyi daha da kolaylaştırıyor. Benden tavsiye nude ojesi sürdükten sonra yüzük parmağına küçük bir stickerla daha da güzel görünüm elde edebilirsiniz.

 244. Rose rengini almaya gidip Kind rengine aşık olduğum ojedir. Bence örtücülüğüde muhteşem. Temiz¸ güzel bir görüntü oluşturuyor.

 245. Grege kalp kalp kalp. Resmen hayatımın nude tonu. Bunun yanında bu serinin milkshake ve kind renklerinde de sahibim. Hepsi tırnağı temiz ve bakımlı gösteriyor. Buğday tenliyim bu arada. Her ne kadar bugün denemiş olsam da grege¸ flormarın pearly serisinden crystal light pl374 ile de çok uyumlu. Denemenizi tavsiye ederim.

 246. Kısacık tırnaklarıma yakıştırabildiğim 3 ojeden birine sahip olan seri. Ben sadece bir rengini denemiş ve mumnun kalmıştım. Geçenlerde kaybettiğim için ismini hatırlamıyorum ancak çok seviyordum. Çok kibar bir görüntüsü vardı. Denk gelirsem bir tane daha alacağım. Fırçası da başarılı bence.

 247. serideki her bir rengini denemiş olmama rağmen ne yazık ki istediğim tonu bulamadığım oje. kalıcılığı da fazla değil. iki el yıkamayla uçlardan çıkmaya başlıyor.

 248. En çok Süet rengini seviyorum ve bir şişe bitirdim. Yenisini almayı planlıyorum fakat elimde bana göre fazla oje olduğu için almamaya karar verdim. Yapısı biraz geç kurumakla birlikte çok fena değil. Blush ve Kind renklerini de almıştım¸ Blush sıcak tonlu bir pembe nude¸ Kind ise açık beyazımsı bir renk. Kind esmer tenimde çok güzel durmadı o yüzden arkadaşıma verdim. Kısacası¸ nude seçenekler için gayet güzel yarım saat bir yere dokunmadan durursanız kuruyor. Ama abartıp aynı tonları biri bitmeden almamak gerektiğini düşünüyorum.

 249. En son 18 farklı nude tonu gördüm. Aralarındaki farkı anlamak gerçekten zor ama tırnaktaki görüntüleri muhteşem. Test edebileceğiniz bir yerden alısanız kendi cilt tonunuza en yakışanı almak gerek diye düşünüyorum. Başkasında beğendiğiniz ton sizde farklı görünebiliyor. Bazen koyu renk ojelerin altına baz niyetine 1 kat uyguluyorum ve ojenin rengini vermesine de yardımcı oluyor. En favori ojelerim.

 250. nude oje sevmememe rağmen rose rengi kalbimi fethetti. inanılmaz güzel bir yapısı ve rengi var. nude ojeler benim ten rengime yakışmamasına rağmen bu çok güzel duruyor. sakızlaşma konusunda ise denecek pek bir şey yok¸ kapağını kapalı tutmak ve mümkün olduğunca hızlı sürmek gerek.

 251. Renkli ojeler yerine her zaman nude tonlarını daha çok sevmişimdir. En güzel renklerin de Pastel’de olduğunu düşünüyorum. 754 NAKED rengi kalbimi çalmaya devam ediyor. Bazen daha belirgin olmasını istediğimde 2 kat sürüyorum. Neredeyse tek kullandığım oje diyebilirim.

 252. bride ve beige rengini dönüşümlü olarak kullandığım oje serisidir.bu seri çıktığından beri başka renk oje süremez oldum¸çok da iyi oldu.not:beyaz tenliyim.

 253. Grege isimli ojesine bayıldığım seri.Yapay ışıklı ortamda daha pembe ve kahve arası iken¸ gün ışığında sütlü kahve daha baskın. Buğday tenli olanlara yakışır diye düşünüyorum. Aşırı iyi. 

 254. caramel rengini severek kullanıp kendime yakıştırıyordum ama artık sürmüyorum. çabuk kurumuyor 2. gün tırnak uçlarından soyulma yapıyor ve en kötüsü dalgalanma yapmaya başladı bunu özellikle aldığım 2. ojede farkettim belki yapısı değişmiştir. çok severdim aslında tek katta bile harikaydı.

 255. naked rengini sevemediğim oje serisi. ilk sürdüğüm an hoş görünüyor ama biraz zaman geçince oksitlenmiş gibi tuhaf bir renk alıyor sanki. diğer renklerini de denemeyi düşünüyorum.

 256. Ben de grege rengi var renk olarak sade ve hoş duruyor. Günlük çok göze batmasın ama tırnaklarım bakımlı dursun diyorsanız gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kalıcılığına gelirsek kalıcılığı iyi şahsen ben de uzun süre bozulmadı.

 257. nude ojede hafif küllü tonları seviyorsanız ki ben öyle tercih ediyorum buff ve kind isimli olanları çok başarılı¸ nude fakat patlayan tonları ben pek beğenmiyorum

 258. Bugün caramel ve blush renklerini aldığım oje. Hafif esmer tenli olduğum için riskli bir durumdu benim için ezbere nude oje almak ancak şanslı günümdeyim! Blush rengi pembe tonlu¸ serinin diğer ojelerine göre opak bir oje 2. katta rengini verdi Caramel ise sarı tonlu opak. Elde çok zarif ve sade duruyorlar her ne kadar nude modası geçmiş olsa da sık sık kullanacağım gibi. Blush rengini medyaya ekledim ilgili medya: 1

 259. en en sevdiğim oje serisi. nude renklerin hastasıyım. her tonu herkese gitmeyebilir tabii ki ama blush favorim. kalıcılık da ehh. 3 gün maksimum. 

 260. Bride¸ princess¸ blush ve stone renklerini edindim. Blush rengini sevip sevmemek arasında kaldım çünkü bazı ışıklarda olduğundan çok farklı ve kötü görünebiliyor. Princess ise tam bir hayalkırıklığı oldu benim için. Bride ve stone renklerini ise ölene kadar kullanacağım sanırım¸ harikalar 

 261. Camel rengine aşık olduğum oje serisi.Her ne kadar opak olmasada çok seviyorum.Çok temiz bir görüntü oluyor kısa tırnaklara sürünce.

 262. ilk olarak heves edip Bride rengini almıştım. tek katta güzel bi rakı beyazı oluyor. Ben çok beyaz görüntüyü sevmediğim için 2-3 kat sürmüyorum genelde. duruyordu çekmecemde¸yapısı bozulmuş ağdalaşmış biraz¸attım ben de. seriden bu sefer suet rengini denedim ve cok beğendim duruşunu. uçlardan çabuk soyulmaya başlamasa mükemmel olucak ama olsun rengi için alınır yine de.

 263. ilk çıktığı dönem piyasada bulunan nude ojelerin çoğu üzerinde fırça izi kalan ve asla opaklaşmayan ojelerdi. şu an diğer markalarda da başarılı nude ojeler bulmak mümkün neyse ki. serideki ojelerin hepsinin opaklığı aynı değil ama bunun french ojesi olarak kullanma gibi sebeplerle bilerek yapılmış olduğunu düşünüyorum. bir de bu tarz renkler uçlardan soyulsa bile çok belli olmadığı için yoğun iş temposunda kurtarıcı olabiliyor.severek kullandığım renkler: dust¸ princess¸ suet ve bride.

 264. suet¸ bone¸ grege ve camel renklerini severek kullanıyorum. bir tane bordo ojem var onun dışında hepsi pastel nude koleksiyonundan. pastel ojelerin fırçası flormar’a göre daha kalın olduğu için daha kolay sürülüyor bence. soyulsa da¸ kötü sürülse de çok belli etmiyor kendini bu da bir artı.bride rengini almıştım ama opaklığı hiç güzel değildi dalga dalga olmuştu. elimdekiler bitince daha pembe tonlu olanlarını da denemek istiyorum.

 265. 755 beige rengi bittikçe aldığım tek ojedir. Renkli oje sevmiyorum zaten düzgün de süremiyorum tırnaklarım daha çirkin oluyor gibime geliyor. O yüzden bu oje tam benlik. Tek katta parlatıcı gibi duruyor. İkinci kat istediğim rengi veriyor. Hem oje yokmuş gibi duruyor hemde tırnakları fresh ve bakımlı gösteriyor.

 266. bu serinin grege isimli olanı favorim ve günlük hayatımda kullandığım sayılı ojelerden biri. bitmediği halde her kozmetik alışverişimde birkaç tane alır stoklarım. sürümü oldukça kolay¸ çabuk kuruyor ve hiçbir şey yapmasanız bile elleri oldukça bakımlı gösteriyor. ben daha çok tek kat kullanmayı seviyorum ama siz istediğiniz kadar sürün tabi. kısacası kullanın kullandırtın cicişlerim.

 267. Bride olanı buğday tende ilk katta çok temiz hafif pembe bir görüntü veriyor¸ ikinci katta pembeliği artınca çok yakıştırmıyorum. Bir kat bride üstüne şeffaf oje sürerek kullanıyorum.

 268. Blush ve caramel renklerine sahibim. Blush rengi çok pembe¸ caramel ise istediğim opaklığı sağlayamıyor gibi geliyordu. Ben de çözüm olarak ilk katı blush ikinci katı caramel sürdüm¸ öyle çok daha güzel oluyor bence. Elinde olanlar öyle de deneyebilir

 269. Kışın grege i tek kat kullanıyorum¸ yazında iki kat. 2 kat üzerine matlaştırıcı kullanınca da çok ayrıca güzel bir görünüm sağlıyor. Nude oje arayışında olanlar için pek çok farklı oje rengi barındırıyor. Denemekte fayda var 🙂

 270. Serinin %50’sine sahibim fakat bazı renkler çok çiğ kalıyor. pembe ve kahve alt tonlu olanlar ise favorim.

 271. bu seride ilk olarak denediğim rose idi. öyle çok beğendim ki diğerlerinin yüzüne bakmıyorum. daha doğrusu diğerleri biraz sarı alt tonlu sanki ve ellerimi solgun gösterir diye düşünüyorum rose daha sıcak bir tona sahip.

Siz ne düşünüyorsunuz?