“Pastel daylong kissproof 38 ruj” için 69 yorum

 1. kahveye dönük yanık bir turuncu . ba-yıl-dım.. l’oreal fever’a göre daha sakin¸ tok ve daha koyu bir renkte. biraz the balm trustworthy’yi anımsatıyor. pastel’in likit ruj serisini zaten çok seviyorum ve başarılı buluyorum¸ alırken pişman olmayacağımı biliyordum.

 2. tüm cicişlerde olmasını düşündüğüm¸ kiremit-kahve rengi olan bir ruj.alın cicişler¸asla pişman olmazsınız..

 3. Kadınlar günü indirimde herrr yerde arayıp güç bela bulduğum ve buna kesinlikle değen efffsane kiremit rengi. Karamel bakır saçlarımla kırmızı ruju kendime yakıştırmamam sebebiyle kırmızının yerine geçebilecek iddialı bir renk arıyordum¸ buldum. Çok mutluyum :’)

 4. Fiyat/ performans açısından uygun olan¸ rengi kiremite daha yakın ruj.Bendeki duruşunu çok seviyorum. Rengini cildime yakıştırıyorum. Ancak kalıcığı pek yok ve dudakları kurutuyor.

 5. Kiremit tonlu rujlara olan zaafımdan dolayı hemen gidip aldım. Pastel daylong serisini genel olarak çok seviyorum sürüm kolaylığı¸ tek sürüşte verdiği opaklık falan yeterli seviyede. Bu ruj da aynı diğerleri gibi yapı olarak sürümü çok kolay rengi tam bir kiremit rengi. Gün içinde herhangi bir kuruluk yapmadı. Dişlerimi sarı göstermesinden korkmuştum aksine daha beyaz gösterdi. Bence muhakkak alın cicişler çok güzel çok.

 6. sarı alt tonlu cicişler¸ muhakkak denemelisiniz bu ruju!sarı alt tonlu beyaz tenliyim¸ soğuk kırmızılar ve bordolar bana hiç yakışmaz. sıcak tonlu kırmızılar ise genelde dişleri sarı gösterir. bu rujda o handikap yok. yüzünüzü resmen canlandırıyor¸ sürümü çok kolay¸ zor bi renk gibi gözükse de tek katta renk veriyor. eski favorim cecile 34’e ihanet ediyorum bunu aldım alalı resmen.alın¸ aldırın. medyaya ekliyorum bendeki duruşunu 🙂 ilgili medya: 1

 7. kesinlikle muhteşem bir kiremit rengi olan rujdur. ben zaten genel olarak pastel daylong’un 27 ve 15 numarasından tüp tüp bitirmiş insanım. diğer markaların likit mat rujlarına göre yapısı¸ kalıcılığı efsane bence. 38 numarası da sarı alt tonlu cildimi canlı gösteren efsane rujlardan. gün boyunca dudakta kalsa bile tazelemeniz gerekmiyor ama tabii ki 4-5 saatten sonra tüm mat rujlar gibi dudakta kuruluk yapıyor. ayrıca bu ruju dudağınıza şekerle peeling yaptıktan ya da bunun için ayırdığınız yumuşak bir fırçayla fırçalayıp ölü derileri aldıktan sonra sürmenizi öneririm. böylece dudakta inanılmaz pürüzsüz duruyor. altına bir de lip balm sürerseniz muhteşem olur.

 8. Uzunca bir süre bu renk bir ruj aramıştım. Ben ilk kylie jenner’ın rujlarına görümüştüm bu rengi. Belki birebir değildir ama çok benzer. Ginger idi adı. Piyasaya çıkar çıkmaz aldım. Harika bir ton ve ten rengine göre değişiyor gerçekten. Ama bende tam da paketinde olduğu gibi duruyor. Ba-yı-lı-yor-um!!! İddialı bir renk olmasa her gün sürerdim.

 9. Chili den daha güzel bir turuncu – kiremit rengi mat likit ruj. Tek eksisi¸ yapısı çok akışkan¸ kullanırken giysiye damlatmamaya özen göstermek lazım.

 10. rosssman indiriminden 14 lira civarındayken almıştım¸ 37 ve 38 numarası var elimde. 37 numarası bende biraz daha kırmızıya yakın durdu. Yapısı bana biraz akışkan geldi diyebilirim¸ dudakta kolay kolay sabitlenmedi bende. Sağa sola bulaşma ihtimali var bir de bir süre sonra dudağımın ortasından silinmeye başladı. Benzer renkte farklı bir ruj bulursam tekrar almam.edit:38 numarası yazıcakken 37 yazmışım. 

 11. dün anneler günü indiriminde kaptım bitane.. yapısı sahiden fazla akışkan sürümü pek kolay olmuyor o sebeple çok dikkat istiyor ama rengi muazzam.. ben kalıcılığını sevdim en azından gün içinde çalışırken idare etti beni. 20 liraya satın aldım ve elinizde bu renk yoksa alın gitsin cicişler

 12. cicişler eğer bu ruja uygun dudak kalemi arıyorsanız¸ sakın pastel’in  şu gönderisindeki kalemi bu rujla uyumlu sanıp almayın. ben öyle yaptım çünkü¸ zaten fotoğrafta bile benzemiyorlar¸ alakaları yok. ruju denemeden internet üzerinden satın alacaktım¸ uygun kalem de alayım dedim¸ bu gönderide 208 numaralı kalemin rujla birlikte paylaşıldığını ve sözlükte soru cevap aparatında da bir yazarın başkasına aynı gönderiden görüp kalemi önerdiğini hatırlayıp sepete eklemiş bulundum. sipariş elime ulaştı ve tabii ki kalemin rujla uzaktan yakından alakası yok¸ zaten pastel de böyle bir şey söylememiş. iki ürünün görseli yan yana paylaşılınca ben öyle sanmışım demek ki :/ tekrar belirteyim: 208 numara dudak kalemi 38 numara ruja uygun bir kalem değil¸ internet üzerinden alacak olursanız aklınızda bulunsun.ruja gelecek olursak en çok dikkatimi çeken şey sürdükten sonra biraz zaman içinde net bir şekilde renginin değişip koyulaşması oldu. bu benim için kötü bir şey değil çünkü ambalajındaki renk bende çok kötü durdu¸ ilk sürdüğümde aldığıma pişman olmuştum bile denebilir. biraz koyulaşmış halini daha çok sevdim yani. kalıcılık konusunda bence 9 numara kadar kalıcı değil¸ aynı seriden iki renge sahip olduğum için sadece diğeri ile kıyaslayabiliyorum. 9 numarayı sürdüğüm zamanlar yemek yediğimde tazeleme ihtiyacımın hiç olmadığı bile oluyor. bu rujda öyle olmadı¸ dudak içlerinden daha kolay çıktığını gözlemledim¸ ama tamamen temizlemek istediğimde yağlı bir temizleyici kullanmazsam çok zor temizleniyor. 9 numaranın başlığında da belirtmiştim¸ kokusunu hiç sevmiyorum bu serinin¸ dolayısıyla bu ruj da aynı şekilde bence kötü kokuyor. sonuç olarak¸ her gün elimin gideceği bir ruj değil ama bir köşeye kaldırıp kullanmayacağım bir ruj da değil. özellikle turuncu – kahve göz makyajlarıyla çok yakışacak bir renk bence. cosmetica indiriminden 19.25 liraya satın almıştım.bir de ekleme yapayım: dişleri beyaz gösteriyor cicişler 🙂

 13. ilk çıktığı zamanlarda uzun bir süre mağaza mağaza aradığım¸ yaşadığım şehre uzun bir süre gelmeyeceğine ikna olunca kargo peşinde koşturmayı göze alıp internetten sipariş ettiğim mükemmel ruj. benim dudağımda turuncu-kahverengi gibi duruyor. kullanmaya kıyamıyorum resmen.kiremit rengini sevenler mutlaka denemeli.

 14. Gerçekten tam bir balkabağı rengi. Turuncu ama çok göz alıcı değil. Benim dudaklarımı da çok kurutmadı. Çok seviyorum çok

 15. indirimde görünce kaptım bende bitane. turuncumsu bi rengi var herkes kullanabilir mi bilemem ama ben aşık oldum.

 16. Yapısı ve kalıcılığı diğer pastel likit mat rujlar gibi¸ opak bir sürümü var. Farklı bir rengi var¸ üstelik uygun fiyatlı. sıcak bir turuncu ve sarı alt tonlulara yakışacağını düşünüyorum. Dişleri sarı göstermiyor¸ makyajı daha da ortaya çıkarıyor. kısacası çok sevdim.

 17. Satın aldığımda sanki gereksiz harcama yapmışım gibi bir his vardı içimde. Fakat¸ ruju sürdüğümde” ne kadar güzel bi renk bu ya” diye aynaya bakıp duruyorum. Ustelik çok da kalıcı. Tek eksisi¸ içinde paraben var.

 18. ilk aldığımda biraz kısıtlı gibi geldi rengi bana ama renk gerçekten efsane. yalnız ablam benden daha beyaz tenl¸ onda biraz daha koyu¸ kahvemsi durdu¸ bende tam pastelin görsellerindeki gibi. çok sevdim¸ yazın keten kumaş¸ hasır şapka ve kot şortumlaberbaer sürüp sürüp gezerim.

 19. beğenerek sürdüğüm bir ruj. almayı düşünüyorsanız tam zamanı. gratiste gratis kartla beraber %50 indirimle 15 küsür bir fiyata geliyor.

 20. rengi ef-sa-ne! içinde 4 çeşit paraben olmasıyla uzaktan izlediğimdir :(edit:neyini beğenmediniz parabeni ben mi koydum?

 21. Bence çok turunculu kiremitli bir ruj.Sarı alt tonu olan bir ten rengine sahibim ben de çok sarı durdu zaten tenim sarı iyice sarılık hastalarına benzedim .Aynı ürünü kuzenimede denettim onda çok hoş durdu çünkü kendisinin alt tonu somon rengiBence bu ürünü sadece pembe ve pembenin türevleri renkte alt tonu olan insanlar almalı .Öpüldünüz 

 22. dün gratiste bileğime swatchladığım anda tutulduğum rujdur. son zamanlarda kahve tonlarındaki rujlara sardığım için yeni bir soluk arayışındaydım meğer ilacım daylong 38’miş. bu başlıkta içeriği hakkında edindiğim bilgilerden sonra bir miktar örselensem de kullanmadan edemeyeceğim sanırım.edit: dudaktayken koyulaştığı konusunda bi entry görmüş ve şaşırmıştım ama doğruymuş bikaç saat içinde kesinlikle koyulaşıyor.

 23. Gerçekten çok güzel bi renk. diğer renkleri ile aynı kalıcılığa ve duruşa sahip. 2 saatin sonunda bir şey yiyip içmesem bile ortadan net bir şekilde çıkmış oluyor tıpkı diğer kardeşleri gibi. ama bu aşkımızı öldürür mü tabii ki de hayır. :dNötr alt tonlu beyaz bir insanım. Duruşunu ekliyorum. ilgili medya: 1

 24. Biraz daha kırmızı turuncuya yakın bi kahve tonu arayanlar için. Ben daha çok 15 numarasını kullanıyorum ama bu tonuda çok sevdim¸15e göre daha canlı bi renk mat ruj denince pastel gayet başarılı zaten.

 25. kahveye dönük yanık bir turuncu . loreal feverın tok ve daha koyu bir rengi biraz the balm trustworthy’yi anımsatıyor. Pastel likit mat rujları zaten çok güzel¸ kesinlikle alın¸ aldırın.

 26. pastel daylong serisinde nirvana yapan ruj yaz kış kullanabileceğiniz her cilt rengine gidecek nefis bir kiremit rengi kaçırmayın derim cicişler indirimde 15 liraya kadar düşüyor

 27. Almamak için çok direndim ama dayanamadım. Tam istediğim gibi kiremit rengi. Bende biraz daha kırmızılığı fazla durdu¸ çok beğendim. Eğer çok patlayan kırmızıları sevmiyorsanız bunu beğenebilirsiniz. İndirimden 14.50 ye aldım. Duruşunu ekliyorum. ilgili medya: 1

 28. Bana sözlüğün aldırttığı ruj diyebilirim¸ medyada o kadar çok yakışmış ki herkese öyle güzel bir renk ki gittim denedim bugün. Ve bingo! Ne buradayım diye bağıran bir turuncu¸ ne de nude tonda duran bir kahve oldu bende. Nasıl derler¸ biraz yanık turuncumsu durdu kiremit rengi gibi. Ba yıl dım. Dişlerimi sarı gösterir mi diye tereddüt ettim ama yok olduğu gibi gösteriyor. Sürümü ve kalıcılığı serinin diğer rujları gibi¸ beni rahatsız etmedi yani diğerlerini bildiğimden bu numarası kötüdür ya da iyidir diyemem. Bildiğimiz standart pastel daylong serisi yani. Benimlesin pastel daylong 38¸ seni seviyorum!

 29. Tek kelimeyle “baayıılldıımm”. Alın aldırın cicişler. Kesinlikle hem yaz aylarında hem kış aylarında kullanılabilecek nadide rujlardan. Pastel daylong rujların yapısına ve kokusuna zaten aşığım. Aynı zamanda kalıcılar ve yapış yapış değiller. Pastel daylong 38 beni benden aldı. Harika bir renk. ¸)

 30. ilk gördüğümde aaa balkabağı demiştim. sürdüğümde tam da istediğim gibi durdu ve yazılanlara katılıyorum kesinlikle dişleri sarı göstermiyor. özellikle wet n wild rose in the air paleti ile yaptığım makyajlarla çok yakıştı. şu ana kadar yakışmayan kimseyi görmedim kesinlikle indirim zamanlarında şans verilmeli.

 31. Serinin tamamı hem yapısıyla hem kalıcılığıyla mükemmel zaten ama bu renk ayrı özel. Klasiğin dışında bir renk. Sürdüğümde herkes övgüler yağdırıyor. Özellikle beyaz tenlilerin en kısa sürede denemesini öneririm. Kölesiyim ben bu rujun!Tanım: mükemmel ötesi renge ve kalıcılığa sahip ruj.

 32. şişede çok çok çok güzel bir kiremit rengi ama ne yazık ki benim dudak regimden olsa  gerek benim dudaklarımda şişede durduğu gibi durmuyor ben de kahverengi duruyor. o yüzden çok üzülüyorum. 

 33. Tüm yaz severek kullandığım tek ruj. İnanılmaz tatlı bir renge sahip. Beyaz tenime fazlasıyla yakıştırdım. Pastel rujları yapı olarak tercih etmesem de bu ruj rengiyle beni adeta büyüledi.

 34. Herkeste hoş bir kiremit rengi duruyor fakat bende canlı bir pumpkin tonu 🙂 Maybelline 75 fighter’ı indirimde hiç bir yerde bulamamış ve ona benzediğini düşündüğüm için almıştım. (kesinlikle tamamen aynılar bulamayanlar için güzel bir alternatif) İyi ki de almışım. Beyaz tenlilerde ayrı güzel esmerlerde ayrı güzel duran ve herkese yakışan muazzam bir renk. İndirimde kesinlikle değerlendirilmeli.

 35. Turuncu rujlara olam ilgim ve mat olusuyla beni alma istegiyle doldurmus olan rujdur kendisi. Surumu kolay yapisi gayet hos internetten 18.50 tl ye almistim 4 ay once. Gunluk kullanim icin dudaklarima biraz surup parmagimla dagitiyorum oldukca sade ve guzel duruyor eger yogun renk kullanmak istemiyorsaniz. ilgili medya: 1

 36. Rujlarımın arasında en orjinal renk kendisi. Çok güzel yanık bir turuncu. Bu renk kanken çantaların brick renginede benziyor harika bir kombin olabilirdi ama bende ochre var:( En sevdiğim uygulama yöntemi ise¸ dusağa azıcık dokundurup az ürünü parmağımla yaymak. Daha doğal ve açık bir renk oluyor. Rengi belirginleştirmek istersem loreal fever ruj sürüyorum üstüne. Koyulaştırmak istersem 2. Katı sürüyorum.

 37. Dün aldığım kiremit rengi ruj. İş yerinde bordo gibi renkler açıkçası pek süremiyoruö¸ pembeler corallar da her gün her gün sıkabiliyor¸ benim için güzel bir alternatif¸ sadece merak ediyorum buna uygun dudak kalemi buldunuz mu cicişler?

 38. burda rengini görüp hiç pastel likit rujum da yok denemiş olurum diyerek aldığım ruj. rengi çok güzel gerçekten. açık tende de koyu tende de ayrı güzel duruyor. tam şu sezonun rengi bence. hakilerle tabalarla fümelerle falan kombinlenmeye çok uygun. burdaki girdilerde gördüğüm kadarıyla pastel likitler kalıcılıklarıyla biliniyor fakat benim dudaklarımdan mıdır bilmiyorum bende yemek yerken diğer tüm likitler gibi ortadan açılıp çirkin bir hal alıyor. tabi flormarın silk matteları kadar bir açılma değil ama yine de güvenle yiyemiyorum yemeği. kaşığıma çatalıma bulaşan ruj görüntüsünü de sevmiyorum zira. sevmediğim en önemli özelliği de çok sıvı oluşu. gördüğüm en sıvı ve en ince yapılı likit mat ruj. sürerken ekstra özen gerektiriyor. fırçası da sürüş kolaylığı sağlıyor diyemem. fırçayla gelen ürünü laps diye dudağa uygulamaya geçmemek gerekiyor. fazlasını şişe ağzında iyice sıyırtıp öyle uyguluyorum. pigmentli zaten ince bir kat uygulamak yeterli geliyor bana.

 39. Gerçekten güzel bir renk¸ daylong serisi kalıcılık yönünden zaten iyi bir seri. (Ben ki normal rujumla karıştırarak sürmeme rağmen uzun süre kalıcılık sağlıyor)

 40. Kiremit-balkabağı arası likit mat ruj. Çok beğendim ben. Canlı ama patlak değil¸ koyu ama nude gibi de¸ anlatmak zor denemek gerekiyor. Matlığı iyi. Üzerinde mat yazıp parlayanlardan değil. Bende kalıcı da oldu. Rengin benzerini pek görmedim. Tüpte koyu turuncu gibi duruyor¸ sadece tüpte görsem almazdım. Ezgi Fındık bir videosunda sürmüştü. Aradığım ruj bu dedim¸ gerçekten de öyle çıktı.

 41. Her türlü makyajla tene göze kaşa giden bir ruj banko rujum serinin 15 numarası çok övülmesine rağmen o maymun totosu rengi hiç sevmemistim fakat bu 38 numarayla aşk yaşıyorum

 42. Sizde de bu ruj rengi sabah erken kalkam kahveli turunculu gölgeli bir makyaj yapam pastel 38 sürem hissiyatı oluşturmuyor mu? Bayılıyorum bu ruja tam bir sonbahar rengi ben önce iyice ruj fırçasındaki ruju sıyırıyorum. Böylece dudak kalemi gibi çerçeveleyebiliyorum. Arkasından ruju sürüp biraz kurumasını bekliyorum. Kapatıcımdan biraz kulak pamuğuna alıyorum ve etrafını netleştiriyorum. Şahane bir görüntü oluyor. Dudak net bir şekilde ortaya çıkıyor. Ne zaman sürsem herkes rengini soruyor. Pasteli tebrik etmek lazım böyle bir ruj çıkardığı için

 43. sonunda aldığım ruj. mat kahverengi bir göz makyajıyla tamamlamayı düşünüyorum¸ yarın ilk iş bunu deneyeceğim.

 44. Böyle bir renk nasıl daha önceden başka bir markanın aklına gelmiş olamaz ya? Yüzü canlılaştırıyor¸ dişleri beyaz gösteriyor¸ hafif nötrlenmiş göz makyajıyla da oluyor¸ kahverengili göz makyajıyla da oluyor. Pastelin likit rujlarının formu güzel zaten. Soyulmuyor¸ dökülmüyor. Ne diyebilirim ki tüm mükemmel özellikler bir arada toplanmış gibi. 

 45. Saçlarımı bakır kullandığım dönemde büyük bir hevesle gidip almıştım. Beklentim L’oreal’in meşhur Fever rujunun likit mat muadili olmasıydı ama şişedekinden 2 ton kadar koyu durdu dudağımda ve hiç kendini belli etmedi ne yazık ki. Yine de o dönem severek kullandım ama keşke şu günlerde keşfettiğimi o dönem keşfetseymişim. Kendisi mükemmel bir eyeliner oluyor ve ilginçtir ki bu sefer oksitlenmeden şişedeki rengini tam veriyor. Ben yeşil gözlerimdeki duruşunu çok beğendim. Akma¸ dağılma ya da alerji de yapmadı. Renkli eyeliner seviyorsanız denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Allık olarak henüz denemedim ama All-in-one olmaya çok müsait¸ kullanışlı bir ürün.

 46. Nötr alt tonlu açık buğday/beyaz arası ten rengine sahibim. Dudaklarım renksiz. Bende çift kat sürüşte kiremit tek katta yanık turuncu duran ruj oldu. Gün ışığı/sarı ışık/beyaz ışık görüntüyü çok değiştiriyor. Kalıcılığı çok güzel ancak dudak içlerinde silinme yapıyor¸ bir de kalıcılığı o kadar güzel ki elime bulaşan kısım yıkama sabun vs hiçbir şekilde çıkmadı ellerimi makyaj temizleyiciyle yıkamak zorunda kaldım. Fırçası overlining yapmaya uygun ve kaleme ihtiyaç kalmadan güzelce çerçeveleme imkanı sunuyor. Bakır saçlarımla çok uyum sağladığını düşündüğüm sonbahar/kış ruju oldu benim için.

 47. Şuan dudağımda olan ruj. Kahve tonlarında belli belirsiz bir far+ince bir eyeliner+bu ruj diyorum başka bir şey demiyorum cicişler 🙂

 48. Koyu tarçın/kiremit renkli¸ aşırı kalıcı likit Mat ruj. Pazarlıyormuşum gibi oldu ama size bir teşekkürü borç bilirim cicişler 🙂 sözlükte görüp aldım ve ben bu ruja ba yıldım.Pastel 20 ve 15’İ kullanıyordum ama bu tam bir bebek. böyle bir pigmentasyon yok. Böyle bir kalıcılık yok. Böyle bir renk hiç yok. Yazı kışı gecesi gündüzü de yok¸ her mevsimin ruju/rengi bence. Zamansız <3Gün ışığında buğday tenimde duruşunu görsellere ekleyeceğim. Sürdüğüm ilk gün Fırçayı dokundurdum resmen. 1-2 ton daha koyulaşabiliyor¸ acı kiremit gibi olabiliyor. (O ne demekse ben de bilmiyorum:d) ilgili medya: 1

 49. Benim makyaj yapmaya üşeniyorum maskara ve ruj süreyim ama canlı görüneyim temalı makyajımın ruju oldu. Serinin diğer renklerini denemediğim için 15le kıyaslayabiliyorum ve yapısı çok daha iyi bence 15le günlerdir susuz gibi geziyordum….

 50. Aplikatörü biraz zorlasa da rengine bayılıyorum bu rujun. Gün içinde ruj tazeleyecek vaktim yoksa sürdüğüm yegane ruj. Dün sabah sürdüm¸ kahve ve çay içtim. İki şişe su içtim. Abur cubur yedim. Gram oynamadı yerinden. Öğle yemeğinin ardından iç kısımlardan biraz biraz silinmişti ve rengi biraz solmuştu. Yemeğin ardından tekrar sürdüm ve akşam ben çıkarıncaya kadar yerinden oynamadı yine bol bol yiyip içmeme rağmen.Kalıcılığının yanında sabitlenme süresi de gayet başarılı. İlk başta çok sıvı gelip gözümü çok korkutsa da sürdükten birkaç saniye sonra sabitleniyor tamamen. Bende içinde hiç bordoluk barındırmayan koyu kiremit duruyor. Şeftali bir allık¸ hafif belirgin highlighter ve bomboş gözlerle tamamlıyorum makyajımı bu rujla.Tek şikayetim var. Dudakları biraz yapıştırıyor birbirine. Gün içinde rahatsız edecek boyutta değil tabii ama.Bitsin¸ yine alacağım likit rujlarımdan oldu.

 51. kızıl saç-beyaz ten kombinasyonu için yaratılmış olduğunu düşünüyorum. bu rujun dudaktaki duruşu tamamen ten¸ saç ve dudak rengiyle doğru orantılı. esmerleri ya da koyu renk dudağı olanları yaşlandırıyor¸ beyaz tenlileri ise afet-i devran yapıyor.

 52. Pastelin kiremit rengindeki efsane rujudur. Abartılı makyajdan yana olmadığım için öncesinde hafif nemlendirici ardından da çok az bir miktar dudaklarımın iç kısmına sürüp dağıtmayı tercih ediyorum. Fransız ve feminen bir hava katıyor. Severek kullandığımdır.

 53. kissproof falan olmasa da bayılarak kullandığım ruj. esmer tende muazzam duruyor rengi. fakat bulaşıyor gayet sürdükten 1 2 saat sonra bile birini öptüğünüzde. the balm’ın kissproofları cidden kissprooftu mesela ama seride böyle bi renk olmadığı için pastel kullanıyorum. bitince tekrar alacağım.

 54. şu sıralar staj dışında her gün sürdüğüm ruj. kırmızı ruj kadar dikkatli sürmek gerekiyor ve bulaşıyor. ama yine de rengi çok güzel¸ turuncu göz makyajıyla çok iyi bütünleştiğini düşündüğüm bir renk.

 55. Gerçekten harika bir turuncu! Tam bir kış rengi. Diğer pastel daylong rujları gibi bu da çok kolay sürülüyor ve kalıcılığı da ortalamanın bir hayli üstünde. Sadece biraz bulaşma yapıyor¸ ama o kadar da olsun 🙂 ben indirimden 20 tl’ye aldım¸ uygun fiyata bulursanız kaçırmayın derim.

 56. Rengi cidden muh te şem yapısı zaten klasik daylonglar gibi. Böyle bir rengin drugstore bir markadan gelmesi aşırı mutlu etti beni.  Dudakta (en azından benim dudağımda)  biraz daha koyu durdu şişedekinden ama yinede çok seviyorum. 

 57. İlk çıktığından beri gözüm vardı bu renkte. Ne kadar içim giderse gitsin  evde birikmiş en az bir iki rujumu bitirmeden bir daha ruj almama kararımdan dolayı el uzatamamıştım indirimlerde. Sonra rabbim bana acıdı ve birkaç gün önce bana hediye geldi. Rengi kahve-kiremit arası¸ ben kahve türevi rujları  kendime yakıştıramam¸ ama bunu ilk sürüşte yakıştırdım kendime çok beğendim.Şimdi artıları¸- Benim görece sarı duran dişlerim var ne yaptıysam bembeyaz olmuyor maalesef¸ bir kere dişlerimi olduğundan daha beyaz gösterdi.- Diğer pastel daylonglar gibi kalıcı- Kiremit denmesi sizi korkutmasın¸ öyle iddialı durmuyor oldukça doğal göz yormayan bir kiremit rengi. – fiyatı indirmlerde yakalanırsa oldukça uygun.Eksileri¸ – biraz dağılabiliyor¸ dudağın etrafına bulaşabiliyor – benim zaten her daim kuru olan dudaklarımı iyice kuru gösterdi. Pastelin diğer mat likit rujlarında da aynı problem var¸ bunda da. Dudağın bütün çizgilerini belli ediyor¸ pürüzsüz bir dudakta daha hoş duracaktır.Keşke bu renkleri biraz daha köpük formda bulabilsek. Flormarın likit mat rujlarını daha çok seviyorum bu açıdan¸ yapmış yani adamlar.

 58. Sürüşü biraz zor olsa da rengi(kiremit kahve) için katlanılabilir diye düşünüyorum¸ gün içinde yer yer dağılmalar da oluyor ama hangi rujda olmuyor ki zaten ksjdnffj 🙁 her tende güzel durabilen bi renk kanımca

 59. sonbahar ve kış aylarında vazgeçilmezim olan ruj. ah bir de belirli bir saatten sonra dudaklarda pütür pütür görünmese. valla bu ruj dudağımdayken yemek yemeye korkar oldum.

 60. Rengi çok güzel.Ama maalesef dudaklarımı aşırı kurutuyor.Dudak içlerimden kabuk kabuk dökülüyor her seferinde.

 61. herkes bayılıyor fakat kiremit/turuncu rengin çok yakıştığı yüzümde çok koyu durdu. üzdü… almadan önce denemekte fayda var.

 62. çok koyu bir kremit¸ doksanlı yılların başlarında ki perma lı saç dudak kalemi ile çerçeve ve bu ruj¸ görüşüm çok demode duran bir tona sahip.

 63. Pastelin 200 numaralı dudak kalemi ile gayet uyumlu¸ tam kış ruju. Özellikle saçlarınız turuncu¸ bakırımsı kızıl ve sıcak alt tonlu sarı ise rujla mükemmel bir uyum yakalayacaksınız. Sürümü opak¸ homojen ve epey kalıcı.

 64. rengini en sevdiğim rujum sanırım. ama sürmesi cidden zor¸ hele dudak çerçeveniz belli belirsizse sürmekte baya zorlanıyorsunuz ve çok iç taraflara girerseniz dişlerinize bulaşıyor. bütün bunlara dikkat ederek sürüldüğündeyse çok hoş bir görüntü çıkıyor ortaya. dudakları da olduğundan daha kalın gösterdiğini düşünüyorum. dudaklarımı pek kurutmadı¸ altına lipbalm falan sürme gereği duymadım. çok dayanıklı değil¸ yeme içmeyle ortalardan açılmaya başlıyor. her şeye rağmen on üzerinden sekizlik bir ruj bence. ben rossmanndan indirimle 28 liraya mı ne almıştım. bendeki duruşunu görsellere ekliyorum. ilgili medya: 1

 65. Alttaki cicişnün de dediği gibi rengini en sevdiğim ruj. Dudaklarım öyle ne çok kalın ne de ince. Orta işte¸ bana yetiyor :d ama gerçekten bir tık daha büyük gösteriyor. Yaz sıcağında sürülecek bir ruj değil bana kalırsa ama sonbahar-kış aylarına çok yakışıyor. Kalıcılık bir şey yiyip içmezseniz gayet iyi¸ 4-5 ay önce indirimde 19.90a almıştım. 

 66. Bu başlıgı gördüğümde avm deydim kahve içerken yorumlardan merak edip gidip denedim ve aldım.Ama uzun kullanımım sonucu malesef övemeyeceğim.Durumum kısıtlı olduğu için kullanmak zorunda kaldım.Dudaklarimin kenarlarında birikiyor ve sürümü çok zor.

 67. Çok güzel bir kiremit rengi¸ oldukça kalıcı bir rujdur. Yalnız ne olursa olsun dudakta kuruma yapıyor pullanma yapıp dökülüyor.

 68. Dudakta ilk sürüldüğü renkten bir kaç ton koyulaşsada bayıldığım ruj. Tam bir kiremit rengi ne çok sıcak ne çok soğuk bir alt tonu var   Benim için bordo rujun yerini aldı son zamanlarda

 69. çok ama çok güzel bir kiremit rengi. saçlarım kızılken keşfetmek nasip olmadı ama koyu saçla da kendine aşık etti. loreal paris color riche 655’ten sonra uzun zamandır böyle bir ruj arıyordum. kesinlikle tekrar tekrar alacağım 

Siz ne düşünüyorsunuz?