“Pastel day long lipcolor kissproof 09 ruj” için 65 yorum

 1. Bugün watsons’dan 09 numarasını düşük beklentiyle¸ ya bir deneyeyim diye almıştım. Eve geldim denedim ve aşık oldum. Dudaktaki mat duruşu¸ rengi ve yapısıyla muhteşem bir ruj. Özellikle ruju sürüp akşam yemeği yedim ve gram bozulma olmadı. yemekli düğünler¸ iş yemekleri vb. durumlar için biçilmiş kaftan resmen bu ruj. Ayrıca diğer kalıcı likit rujlar gibi dudaklarda yapış yapış bir histe bırakmıyor¸ çizgi çizgi kurumada yapmıyor (sözüm sana loreal infallible).

 2. 09 numarasına sahip olduğum ruj. sürdükten sonra aynaya baktığımda gözlerimi pörtletip “oha” dedim. Bugüne kadar kendime aldığım en güzel şey kendileri allahım harika !!

 3. Bir şekilde hediye olarak elimde uzun zamandır bulunan likit ruj. Sürdükten sonra 3-5 saniye sonra kuruyan ve sürüm sırasında sağa sola bulaştırmadığınız takdirde kuruduktan sonra bulaşma yapmayan ruj. Efenim ilk olarak özel günler dışında sürdüğüm bordo ruj dışında kırmızı ruj kullanmayan bir insanım. Gözüm alışkın olmadığından olabilir kendime yakıştıramıyorum. Renk olarak ben burdayım diyor ve yolda birinde görsem vay ne yakışmış derim. Kırmızı ruju havada karada kullanırım anam diyorsanız¸ bence bi şans verin. Kalıcılığı hakkında fikir sahibi olmak adına biraz önce sürdüm¸ haldır huldur yemek yiyip güncellicem burayı.

 4. Oldukça memnunum fırçaya çok fazla ürün geliyor ucuna sıyırmak gerekiyor onun haricinde sürümü kolay kalıcılığı her mat ruj gibi iç kısımdan çıkabiliyor ufak bir tazelemeyle hallediliyor

 5. Serinin kullandığım diğer rujlarında yaşamadığım bir opaklık problemi yaşadığım ruj. birkaç katta ancak rengini verdi ama bu sefer de üst üste sürdüğüm için hiç hoş durmadı dudağımda. benimkinin yapısı da bozulmuş olabilir.

 6. ilk çıktığında aldığım ve her sürdüğümde mutlaka markası ve rengi sorulan rujdur. opaklığı ve rengi güzel ancak bir- iki saat sonra bende çerçeve şeklinde kalıyor .benim gibi kahve – sigara tüketimi bol olan bir insansanız bu sorunu yaşarsınız.

 7. dün itibariyle sahip olduğum¸ bütün kırmızı rujlarımı çöpe attıracak güzellikteki kırmızı rujdur. arenapark watsons’ta hala var¸ olmayıp da isteyen cicişler koşsun 🙂

 8. her yerde arayıp bulamadığım¸ erkek arkadaşımın hediyesi olan harika mat ruj. sürerken dudak dışına fazla taşırırsanız kolay kolay çıkmayacağı kesin fakat sürekli ruj tazelemekten bıkmış olanların kesinlikle alması gerektiğini düşünüyorum. altına nemlendirici sürdüğünüz takdirde dudakları kurutmadığını gözlemledim.

 9. yapı itibariyle golden rose un mat likit serisini daha çok sevsem de pastel in bu kırmızısının eşi benzeri yok benim için. bir tüpü bitirip yedekledim ancak iki ürün arasında yarım ton mu desem¸ biri daha soğuk alt tonlu ötekinden mi desem… bir fark yani . belki eski olan açılıp kapandıkça koyulma veya oksitlenme tarzı bir şey yaptı o yüzden bana öyle geldi ama kesinlikle eski tüpün rengini daha çok sevdim. biraz üst üste uygulamayla rengi koyultabiliyorsunuz ancak bu işlem kırıntı kırıntı olmasına da sebebiyet veriyor rujun. dediğim gibi formül olarak değil ama renk olarak favorim. fiyatı da 20 – 22 tl arası değişiyorekleme: çeşitli sitelerde 17 tlden başlıyormuş.sitem: aldığım eksi oyların nedenini anlayamıyorum

 10. Favori kırmızı rujum¸ bence ruby woo’ya muadil. sürmeden yarım saat önce bir nemlendirici uygulayın öyle sürün¸ sonra gün boyu dudağınızda kalacak. düzeltirken biraz sıkıntı yaşanabiliyor¸ bu yüzden dudak kalemi ile kullanıyorum. aşırı kalıcı olduğu için bulaştırınca düzeltmek epey zor.

 11. gördüğüm andan beri beni kendine aşık eden bir renge sahip ruj. o nasıl güzel bir kırmızıdır yahu. her kullandığımda dudaklarımdan alamıyorum gözlerimi¸ kiraz gibi oluyorlar. herkese yakışacağını düşündüğüm bir kırmızı gözünüz kapalı alabilirsiniz bence.

 12. kullandığım en en kırmızı ruj. çok pigmentli aşırı güzel ama bir süre sonra dudağın iç kısımları dökülmeye başlıyor sürekli yenilenmesi gereken bir ruj. uğraşmayı sevmeyenlerin uzak durması gerek

 13. instagram hesabımı açtığımda çekiliş yapıp 4 kişiye hediye ettiğim ruj¸ tabi o zamanlar bu kadar popüler miydi tartışılır ama bence harika bir hediye idi.önce kalemle dudağı çerçeveleyip daha sonra uygulamayı seviyorum ben bu ruju¸ daha net ve temiz bir görüntü oluşuyor.

 14. Sıcaktan uyku tutmayınca bir ihtiyacım yokken sabah yürüyüşü de olur diye gratise gittim Bu seriden sadece 20 numarayı deneyip elimde benzer çok ruj olduğu için almamıştım¸ gezinirken kendime pazar güzelliği yapıp aldım eve gelir gelmez sürdüm. Allahım bu nasıl bir renk gerçekten çok ama çok beğendim. Kahvaltımı bu rujla yaptım kesinlikle bir süre başka bir kırmızı kullanacağımı düşünmüyorum çok asil mat mevsimsiz bir renk ama yaz aylarında bronz ten ve bol rimelle de şahane olacağını düşünüyorum. Yukarıda da yazılmış ama bana da ruby woo’yu hatırlattı. Kendisine küçük bir güzellik yapmak isteyen tüm cicişlere tavsiye edilir.

 15. bir daha mac russian red ruja para vereni öpsünler!aşık oldum ben bunun kalıcılığına¸ matlığına¸ net kırmızı rengine <33

 16. kullandığım en kalıcı ruj hiçbir şekilde çıkmıyo dudaktan lorealin göz ve dudak makyaj temizleyicisiyle çıkıyor ancak.ama buğday tenime olmadı sanki beyaz tenlilere yakışıyo çok kullanamıyorum

 17. mac ruby woo’yu sallar geçer benim için öyle net bir kırmızıdır. Sabah 8 de sürdüğüm ruj akşama kadar nasıl oynamaz arkadaş! tek eksisi çok zor çıkması. Çıkartması bildiğin işkence dudaklarım çok zarar görüyor ama o rengin duruşunu görünce hiç aldırmıyorum. şahane resmen.

 18. pastelin ürettiği en güzel şey.ten rengi ayırt etmeksizin¸ dudak şekli çok çok kötü olmayan herkese yakışacak ruj. her sürdüğümde iltifat alıyorum. kadınlar tarafından da mutlaka soruluyor hangi ruj olduğu. kapatcı¸ maskara ve bu ruj¸ çok basit ve çok seksi duran bir makyaj oluyor. benim dudaklarımı biraz kurutuyor ama kurutmayan mat ruj yok malesef. Bizlere bu ruju sunduğun için¸ teşekkürler pastel 🙂

 19. Rengi¸ dokusu¸ dudakta duruşu harika bir ruj bence hiçbir uygun fiyatlı ruj böyle bir renk ruj üretemedi ama mac ruby woo ile karşılaştıran arkadaşlar olmuş haklılar çok benziyorlar ve o kadar uygun fiyatlı bir rujun ne kadar güzel durduğunu düşünüyorlar ama bir problemi var bu rujun. Ruby woo’yu severek kullanıyorum hatta kendisinin yapısı retro matte olarak geçiyor yani tebeşirden halliçe bir ruj¸ çok mat ve kalıcı¸ eğer dudaklarınızı iyi nemlendirmediyseniz çok kötü duruyor bu konuda belki pastel daha başarılı ama pastel çok akıcı bir ruj¸ uygularken herhangi bir hatayı kabul etmiyor hemen matlaşıyor ve pastel ruju sürüp yemek yememek¸ sigara içmemek¸ şu içmemek gerekiyor yani sürüp çıktığınızda bir eylemde bulunmamak gerekiyor (kendim için söylüyorum). Ben ne zaman sürsem bir şey yesem içsem tüm ağzımın etrafı kıpkırmızı oluyor ve içindeki şey gıda boyası gibi sanki ıslak mendil bile fayda etmiyor çıkmasına. ben artık ortadan dökülmesini geçtim herhangi bir şeyde dudağımdan akıp gitmesin dışarı taşmasın yeter diye düşünüyorum ama maalesef anlaşamadık biz o yüzden diğer açık renkleri kullanıyorum day long serisinin. eee ruby woo taşmıyor mu ya da yemek yerken bulaşmıyor mu derseniz¸ evet onda da olabiliyor ama çok nadir yaşadım bu durumu. dışarı taştığında dudak dışında bir kırmızılık bırakmıyor ayrıca¸ en azından benim için bu şekilde bu durum.

 20. bingo! gerçek bir kırmızı ruj. yapısı örtücülüğü kalıcılığı hepsine 10 puan benden. mac’in ruby woo’sunu kullanmadım muadildir değildir bir şey söyleyemem ama gerçekten göz alıcı bir rengi var. sürümü uğraştırıcı ama zaten bir kez sürdükten sonra tazeleme ihtiyacı hissetmiyorsunuz yağlı bir şeyler yemedikten sonra. 15 numarasını da severek kullandığım serinin mükemmel kırmızı rujudur kendisi.

 21. rengine aşık olduğum ancak dudaklarımı pütür pütür gösterecek kadar kuruttuğu ve gerdiği için kullanamadığım ruj. içimde kaldı resmen.

 22. bence serinin asıl yıldızı olan renk. pastel’i sevmek için başlı başına bir neden. diğer markalarda bu matlıkta ve bu tonda kaliteli bir likit bulmak zorken¸ pastel bunu başarmış. sürmesi¸ alıştıktan sonra oldukça kolay. fırçası iyi¸ kalıcılık ise aşırı yağlı şeyler yemediğiniz sürece iyi.

 23. dün gratiste 13 tl’ye görünce hiç aklımda yokken aldığım renk. alır almaz denedim¸normalde bana kırmızılar çok yakışmaz ama buna bayıldım ne güzel bi kırmızı o ! kıvamı sürümü diğerleriyle aynı¸ 15 ve 20 numaralarına sahibim ve onlardan daha çok kuruttuğunu farkettim. yine de çok güzel <3

 24. hayatımın kırmızısı desem abartmam. rossmann bayram indiriminden 12 küsür liraya aldım. tam benim istediğim gibi net kırmızı turunculuk içermiyor. bence 23 kadar kurutmuyor. tek sıkıntısı silinmeye başlayınca parça parça dökülmesi onun dışında harika bir ruj. net baaam kırmızı arayanlara tavsiyemdir

 25. rengi¸ drugstoreda bulabileceğiniz en efsane renklerden biri. sürüşü şaşırtıcı derecede kolay. kırmızı ruju 2847928 kere düzelterek sürebilen ben¸ bunda böyle bir sıkıntı yaşamadım.ama nahoş tarafları da yok değil¸ şöyle ki¸* dudakların iç kısmı çabucak siliniyor. ince dudaklıysanız sizin için dezavantaj.*nemsiz dudaklara sahip olmanız hem avantaj¸ hem de dezavantaj. -avantajı: dudağınıza zamk gibi tutunduğundan bardağa falan iz bırakmıyor-dezavantajı: bir süre sonra dudağınız buruş buruş oluyor. işin garibi dudağı sadece dudağınızda bulunduğu süreçte kurutuyor¸ sildiğiniz zaman dudaklarınız nemsiz kalmış gibi hissetmiyorsunuz.

 26. Sürüldüğünde cok seksi hissettiren rujlardan. Krem rengi tonlar ve gold aksesuarlar ile çok yakıştırıyorum kendisini. Not: düzgün sürünüz taşınca zor siliniyor

 27. kendime bir türlü yakıştıramadığım rujdur. kendisi şuan takas listemde bulunmaktadır. sürümünün zor olduğunu kendisini zamklı ruj olarak nitelendirdiğim fakat yine de capcanlı bir kırmızılık için 09 çok uygundur.

 28. Yaklaşık 1 sene önce dudagimda testerini denediğim likit mat ruj. çok canlı bir kirmiziydi ve denediğim ilk kırmızı ruj olduğu için asla kullanamayacagimi düşünmustum¸ mağazadan çıkmadan önce de silmistim ıslak mendille. Zor olmuştu tabii¸ çünkü 1 dk içinde kurumustu dudagimda.1 senenin ardından artık şunu alayım dedim. Bu indirimde aradım aradım bulamadım. Tabii ki bitmiş. bu ruju ararken de golden rose likit mat 09’u denedim ve çok çok begendim. Ama aklım pastelde olduğu için birkaç gratis daha gezdim. Sonunda pastelin testerini bulup denedim¸ bir yandan elimde golden rose 09 swatchu var. Bildigin pembeli kırmızı pastelinki! Aklımda vaaoovvv bir kirmizi kalmıştı tabii ilk denediğim kırmızı olduğu için. golden rose bunun yanında tok ama canlı bir kırmızı kaldı. İçinde pembelik kesinlikle yoktu. Boşuna o kadar gratis gezdiğimi fark edip golden rose alıp çıktım. Uzun süreli kullanmadim ama bayağı sabitlendi ve bir yere oynamadı 2 saat boyunca. İçlerden biraz çıktı ama. Kalıcılık olarak pastel daha iyidir belki¸ kullanmadim bilemiyorum.Kısacası¸ pembelik barindirmayan tam bir canlı kırmızı ruj arıyorsanız golden rose 09’u öneririm. Siz de benim gibi boşuna mağaza mağaza gezip¸ indirimsiz dönemde bile bulunmayan bir ruju aramayın.

 29. ablamın dün almış olduğu ruj. bugün ben de denedim evdeyken. ablam çok kırmızı bulmuştu ama ben çok sevdim. ben buradayım diye bağırıyor ama yüzünüzü daha canlı gösteriyor. ben makyajsızken denedim¸ o kadar hoşuma gitti ki makyajımı tamamlamaya karar verdim. kalıcılığı kesinlikle berbat. ama 20 numaraya göre daha hızlı kurudu ve çizgilere daha az doldu gibi geliyor bana. dudağımda varlığını bile unuttum. o derece hafif yani. indirimde alınırsa pişman olunmaz diye düşünüyorum.

 30. kalıcılığı mükemmel olan ruj. eğer imkanınız varsa¸ kullanmadan 5 dk öncesinde çok yoğun olmayan bir lip balm sürerek dudaklarınızı hazırlayın. böylece dudakta kuruma yapma ihtimalini sıfıra indiriyorsunuz. çok sigara ve kahve tüketen bende¸ gün sonuna kadar dayandı.

 31. uygun fiyatlılardan çok güzel bir kırmızı. bariz mavi alt tonlu. kadifemsi duruşu çok güzel yalnız ambalajındaki net kırmızı rengi dudakta ben elde edemedim. çıkarması evet biraz zor 3 oval pamuk + bioderma sensibio kombinasyonu ile hafif pembelik kaldı ama çıkardım. birde sabitlenmesi biraz zaman alıyor. uygun fiyatlı alınabilecek güzel kırmızlardan lakin ben kendime yakıştıramadım

 32. Dudak içinden çıkma yapmasa mükemmel¸ sür unut rujlardan. Çıkarmak isterken vampire dönüşebiliyorsunuz¸ aşığım bu ruja.

 33. Uygulamasi biraz zor ama rengi gunduz carpici gece kurtarici¸ dudaklari kurutuyo tabi ama benim dudaklarim normalde de biraz kuru olmasina ragmen rahatsiz etmiyor¸ oncesinde lip balmla nemlendirmek yeterli

 34. Denediğim nadir mat rujlardan biri. Rengi ilk yarım saat çok güzel duruyor ancak daha sonra dudağın orta kısımlarının silinmesiyle çok kötü bir görüntü oluşturuyor.

 35. Bu ruj için destan yazabilirim¸ o derece. O kadar parlak ve canlı bi kırmızı ki. Kadifemsi duruşuna bayılıyorum. Ne zaman sürsem “bu ruj ne harika” gibi tepkiler alıyorum. Geçen gün bi arkadaşım “Dün sürdüğün ruj neydi dün sormaya fırsatım olmadı” diye sabahın 10unda yanıma geldi. Ayrıca Çok kolay sürülüyor bence diğer koyu rujlara (The Balm likit mat¸ adoring) kıyasla. Sürdüğümde dudaklarımı olduğundan daha kalın¸ dişlerimi olduğundan daha beyaz gösteriyor. Beyaz tenliyim ve bu tene çok yakıştırıyorum üstelik beyaz tenli olmayan birinde de gördüğümde sevmiştim. Ben indirimden 15 lira gibi bi fiyata almıştım. İndirimsiz bulsanız da değer diye düşünüyorum. Bence en büyük eksisi biraz kötü kokması.

 36. mac- ruby woo’ya muadil olarak gösteriliyor ki bence de muadil. ruby woo’yu çok seven biri olarak pastel>mac diyorum. kalıcılığı harika!❤

 37. kıpkırmızı ruj arayışımı durduran ruj diyebilirim yapısına zaten diyecek yok kurutuyor tabi ama beni diğer likit mat rujlara göre çok daha az kurutuyor pastelin bu serisi sürümü bana çok kolay geldi açıkçası

 38. Girdileri okudum okudum kalktım sürdüm..yok olmuyor bu ruj bana hiç yakışmıyor:(rengi çok güzel kadifemsi bir dokusu var.fakat buğday tenim ve pigmentli dudaklarımla kombinasyon olamadı bir türlü:(yaklaşık 1¸5 yıl oldu alalı bazı denemeler hariç hiç süremedim:(hayır robby woo kullanıyorum gayet hoş güzel..alt tonları benzer çünkü..denemeden almıştım hata etmişim..hibe edeceğim yakışan kullansın.zalımsın 09:(

 39. soğuk kırmızı rengiyle hipnoz etkisi yaratan ruj. tam bir “özel gün” ruju. acayip dikkat çekici bir rengi var¸ öyle ki erkek arkadaşımla buluşurken sürdüğümde bakakalmıştı kendisi.kuru dudaklarım olduğu için genelde mat likit rujlar dudağımı aşırı kurutur¸ pütür pütür durur¸ bunda öyle bir şey gözlemlemedim. mat olsa da daha yumuşak bir bitiş bırakıyor. fakat bu yumuşaklık¸ elimi dudağıma götürdüğümde elimde hafif bir kırmızılık bırakmasına sebep oluyor. yine de çok çok çok kalıcı bir ürün olduğunu söyleyebilirim. hatta zor çıkarıyorum dudaklarımdan.renk çok dikkat çekici olduğu için sürmesi pek kolay olmuyor. aplikatöre biraz fazla ürün çıkıyor. seyrelterek yavaş yavaş sürüyorum. dudak çerçevesini fırçayla yapıyorum çünkü bir kere taştığında düzeltmesi çok zor oluyor. sonra dudağın üstünde kırmızı iz kalıyor. bence bu ruj en iyi kusursuz bir cilt makyajıyla gidiyor. tek başına kullanılabilecek bir ürün değil hiç. özel günlerde¸ davetlerde vs. elim hep bu ruja gidiyor. günlük makyajımda böyle iddialı renkler kullanmıyorum. ama bu ruju günlük hale getirmek de mümkün. ruju bazen parmağımla dudak içlerine uyguluyorum¸ parmakla uygulandığında kırmızıdan çok koyu pembe bir görüntü veriyor. dudak çerçevesini çevrelemiyorum ve harika bir “koremsi” makyaj çıkıyor ortaya. ürünü bitirmekte zorlananlar bu şekilde deneyip günlük bir makyaj yaratabilirler. ruj parmaktan biraz zor çıkıyor¸ bunu da belirteyim.

 40. Kırmızı arayışlarım devam etmekte bu yüzden dün elimde swatchladım yanına da golden rose’un likit 9 numarasını. Sonrasında sinemaya girdim ve telefonumun flaşını açıp elime baktım. Allahım pastelinki tamamen fuşyamsı bir pembe görünürken golden rose’unki alev kırmızısı gibi duruyordu. Elimde zaten maybelline daring Ruby olduğu için bir mavi alt tonluya daha şu an ihtiyacım yok sanırım. Yani baya mavi alt tonlu olduğu kesin 🙂

 41. bugün gidip rossmann indiriminden 17 lira gibi bir fiyata aldığım ruj. elimdeki kırmızılar koyu renkli olduğundan bir deneyeyim dedim. eve gelip sürdüm ve aman allahım bu nasıl güzel bir renk. tam istediğim gibi kıpkırmızı ve canlı. rahat sürülüyor¸ çabuk kuruyor ve kuruduğunda da kadifemsi bir duruş elde ediyorsunuz. dayanıklılığı konusunda henüz pek bir deneyimim olmadı ama mutlaka bakmanızı öneririm.

 42. Pastel bu rujları taa ilk çıkardığında 3 rengini almıştım¸ 20 15 ve 9 üçünü de kaybettim akksldlf. eski 9 inanılmaz güzel bir kırmızıydı. çok seviyodum¸ malum¸ pastel bu kisproof serisini yeniledi. geçen ay  9u tekrar aldım¸ yeni 9u beğenmedim ben. Yani bilmiyorum sanki eski 9 daha sıcaktı. Tam kıpkırmızıydı. Yeni olan tok kırmızıdan ziyade nar çiçeği- kırmızı karışımı gibi duruyor. Zaten silince de pamuk bildiğin pembe oluyor. Ah pastel ah. eski seri 15 ve 20yi tekrar buldum evde.  bitecek diye korka korka sürüyorum çünkü onların da rengi değişti biliyorum 🙁

 43. kıpkırmızı duruşunu çok seviyorum ve dokusu çok güzel ama dudağımdan çıkmıyor resmen. tamamen çıkardım dediğim halinde bile dudağımın üstünde belli belirsiz kırmızılık bırakıyor. bir de bazı yapay ışıklarda çekilen fotoğraflarda resmen pembe çıkıyor. 

 44. bu zamana kadar satın almayı düşünmemiştim bu ruju. dün arkadaşımda gördüm indirimden almış¸ denemedim¸ teklif bile etmedim rengi hoşuma gitti¸ bana yakışır mı yakışmaz mı düşünmeden gittim aldım. geldim sürdüm¸çok kadifemsi görünüyor herkesin de dediği gibi¸ duruşu güzel.rengi güzel.kokusu aşırı kötü bence. şurup gibi resmen öğk :/temizlemek çok zor¸ bu iyi bi şey mi kötü bi şey mi hala pek çözemedim :dsonuç olarak sevdim¸ aldığıma pişman olmadım yani. görsel de ekleyeyim 🙂

 45. bu ruju sanırım bir ben sevemedim. sürdüğüm zaman “merhaba¸ dudağım var” der gibi gezdiğimi hissediyorum. bir de sıcak içecek çok tükettiğim için dudağın içlerinden gitmeye başlıyor filan¸ pff. sevemedim yok.

 46. kırmızı demişler ama bu bildiğin pembe 🙁 o yüzden anca kahvelik içeren kırmızı dudak kaleminin üstüne sürebiliyorum.sürdükten birkaç saat sonra dudaklarınızı ince gösteriyor kuruluktan. bildiğin içe doğru çekiyor dudağı.sıcak tonlu kıpkırmızı bir likit mat ruj bulamadım hala.

 47. Bende duruşunu görsellere ekledim. Çok güzel bir renk bence tam net kırmızı 🙂 Yılbaşında da ideal. Swatch fotosuna bakanlardan belki cilt alt tonum konusunda yardımcı olan olur 🙁 ben olive olduğumu düşünüyorum ama …

 48. bir zamanlar eski serisinden edinip¸ taşırmadan kullanmaya çalıştığım ruj. başarılı olamadım:Dbendekini 2011 yılında almıştım. o zaman likit ruj modası bile yoktu zaten tam mat değil hafif ıslak bir bitiş sağlıyordu. nerdeyse 10-15 dk sonra falan oturup kuru bi hal alıyordu.-rengi daha koyuydu kan kırmızısı gibi mavi alt tonlu bi kırmızıydı. şimdi görüyorum ki turunculuk mu desem mercanlık mı desem alt tonda bi açılma var. bu hali daha fresh olmuş daha güzel görünüyor.-kokusu çok kötüydü¸ yeni seri nasıldır merak ettim.-hatasız sürmek ustalık gerektiriyordu ve bi milim kaysa mürekkep gibi yapışıyordu. mendille dudağınızı kazıyıp morarta morata çıkartamıyordunuz. sürmek başlı başına bir dertti. 21 yaşımdayken hem yaşıma hem kuru dudaklarıma gitmedi. asla da düzgünce süremedim. ne zaman sürsem at kalbi yemiş  khaleesi’ye döndüm…. ancak fotolarınızı gördükçe özendim. ilk fırsatta bu yeni versiyonunu deneyeceğim. görsellerin hepsini ”tütütütü mşllh+nzr duası cnm” nidaları eşliğinde artıladım.

 49. En sevdiğim kırmızı ruj.Yüzümde patlıyor¸ istediğim de bu!hiçbir zaman göz makyajı ile kullanmadım¸ en fazla sadece rimel… nemlendirilmiş bir cilt¸ bol bol çok bol aydınlatıcı ve bu kırmızı ruj ile kendimi çok iyi hissederim.Medya ekliciim…

 50. yılbaşında sürücem seni aslanım. bir kırmızıların şahı ruby woo¸ bir ilk göz ağrılarımdan russian red¸ bir kullanmalara kıyamadığım dior klasik kırmızım bir de sen. zaten maşallah piyasadaki tüm meşhurları saydım ama bu demek değildir ki liste kalabalık diye seni harcarım. seni çok seviyorum 09.

 51. bana elimdeki bütün kırmızı rujları bıraktırmış rujdur kendisi.bir kere mat olup sabitlenmesi kırmızı gibi riskli bi renkte hayat kurtarıcı oluyor¸bulaştı mı aktı mı taştı mı dişime mi geçti kaygısı yaşamıyorsunuz.o kadar net bir kırmızı ki taşırmadan sürdüğünüzde iyi eşitlenmiş bir ciltle tertemiz duruyor.eyeliner¸güzel bir cilt makyajı ve bu rujla her ortama yakışacak harika bir kurtarıcı makyaj yaparsınız yani.sade¸şık ve son derece asil.e hep övmeyelim¸ruju çıkarırken canavar gibi oluyorsunuz bi de pembemsi gibi bir renge dönüşüyor çıktıkça falan bi takım sıkıntılar¸ gülü seven dikenine katlanır di mi ama ?

 52. çift fazlı göz makyajı temizleyicisiyle bir hamlede tamamen çıkıyor. bende neutrogena var ama her şey olur bence.

 53. hatasız sürmenin neredeyse imkansız olduğu ruj. çünkü düzeltmeye çalıştığınız anda hemen bulaşıp yayılıyor. koyu kırmızı tonundaki bir dudak kalemiyle birlikte  kullanılması daha iyi sonuç verir düşüncesindeyim.bunun dışında aynı seriden 3 renk daha var elimde (15¸ 19 ve 20)  ve maalesef 9 numara aralarında en çok kuruyan¸ kurudukça pütür pütür olup döküleni. sürmeden önce mutlaka dudaklara peeling yapıp çok çok iyi nemlendirmek gerekiyor. yoksa sonuç sükût-u hayal cicişler 🙁

 54. dünya üzerinde galiba bir tek bana yakışmayan ruj. yapısı çok güzel¸ kurutmuyor. rengi kullanan herkeste çok beğenmiştim. yüze ayrı bir güzellik ve iddia katıyor. ama rengi bende çok çiğ durdu. fosforlu bir kırmızı gibi. dudak şeklime de yakışmadı çünkü üst dudağım yok denecek kadar az :d daha tok kırmızı rujlara yöneleceğim. 153 veya 36 gibi. fakaat bulamıyorum.

 55. tamam yapısı kalıcılığı rengi çok güzel de benim buğday ve soğuk alt tonlu tenime hiç mi hiç yakışmadı bu renk. yukarıdaki cicişnün de dediği gibi turuncu veya mercan gibi bariz bir sıcak renkle açılmış bir kırmızıya sahip bir ruj ve zannımca warm alt tonlara esmerden açık tene herkese çok yakışıyordur ama soğuk alt tonlularda ten rengi kriter oluyor bu durumda yakışması için

 56. yav bu nasıl güzel bir ruj¸ nasıl güzel bir kırmızıdır!rengini şak diye gösteriyor¸ dudakları çook güzel gösteren bir kırmızı. genelde incecik bir eyeliner ve bu ruju kullanıyorum ya da fransız usulü bolca rimel ve bu ruju kullanıyorum.

 57. Yola mac ruby woo ruj alma amacıyla çıkıp pastelin yukarıda yazan rujuyla dönmüştüm. Çünkü sürekli kullanmayacağım bir ruja o kadar para vermek istemedim. daha uygun fiyatlı versiyonuna yöneldim. Yapısı güzel ama tamamen sabitlenmiyor. Rengi ise olay bence zaten rengi için almıştım. Bence çok bereketsiz ürünler. Benimkinin yapısı çoktan bozuldu¸ ömrü doldu. Stick şeklinde olan rujların ömrü kesinlikle çok daha uzun. İlk ve son likit mat rujum.

 58. her tene uyabilecek kırmızının en mükemmel tonu. sürümü çok rahat. teķ seferde opak ve kapatıcı. aplikatörünün kullanımı bana çok rahat geliyor. dudak kalemi kullanmaya gerek duymuyorum. kalıcılığı iyi. gün içinde çatlayıp¸ kuruyup dökülmüyor ama yemek yerseniz her ruj gibi ortalarından çıkıyor.

 59. Bence harika bir ton ve aşırı kalıcı. Bu serinin en güzeli diyebilirim . Başka koyu bir rujunu almıştım mordu rengi numarası aklımda değil¸ mürekkep gibiydi¸ tok değildi rengi ve bozuluyordu ne kadar dikkat etsende. Bu ruj ama efsane. Dişleri daha beyaz gösteriyor¸ yemek yesen bile çıkmıyor¸ duruşu tok bir kırmızı. Ben sürdüğümde hep iltifat alıyorum. Bu renge çok  benzer the balm markasının loyal rengi var. Bence  yapı olarak pastel daha başarılı. İkisi de var bende ama elim hep buna gidiyor.Bu arada ben bordo kalemle çerçeveliyorum . Daha güzel oluyor bence . Bugünde bunu sürdüm spor giyinmeme rağmen . Her tarza uygun bence. Şans verilmeli  ilgili medya: 1

 60. Kendisi ile ilk tanışmamız 2014 yılında ufacık bir parfümeride tamamen tesadüfen oldu. O zaman henüz likit mat patlaması olmamıştı ve sürüp de dışarı çıktığım her gün istisnasız en az bir kadın tarafından yolda durdulup rujumun markası soruldu. Bir¸ iki¸ üç tane bitirdim derken zaman geçti formülü yenilendi tabi o arada kızlar keşfetti derken ben yeni formülden de satın almış bulundum. Almaz olaydım. Sürdüğüm anda parçalanması¸ pütür pütür dökülmesi¸ suratımı annesinin rujunu düzgün sürememiş kızlara çevirmesi ile yollarımızı sonsuza dek ayırdık. Hakkında hayırlısı olsun dokuz numara.

 61. Neonlukta mac-ruby woo ile yarışır bir ruj¸ şimdiye kadar bir çok markadan denediğim rujlar arasında en kalıcısı¸ içten çıkmaya bile oldukça geç başlıyor. Sürüm olarak oldukça kolay ve tek katta opak. Sevdim seni 09. ilgili medya: 1

 62. Başlarda ambalajdaki halini çok çiğ bir kırmızı olarak görmüştüm ama önyargım alıp kullandıktan sonra yıkıldı. Tam bir perfect red. Her ten rengine¸ her alt tona gidebilecek bir kırmızı. 

 63. burda biraz bu güzelliği öveceğim şimdi hazırsak başlıyorum¸her şeyden önce harika bir kırmızı renge sahip. o gün ne giymiş olursanız olun¸ bu ruju sürünce her kıyafet üzerinizde şık duruyor resmen¸ böyle ilginç bir etkisi var.ikinci olarak inanılmaz kalıcı¸ sabah sürüp çıkıyorum. gün içerisinde yemek yiyorum¸ kahve içiyorum¸ dondurma yiyorum ı-ıııh asla geçmiyor. üçüncü ve benim için kırmızı rujda en önemli özelliklerden bir tanesi asla dağılmıyor! nasıl sürdüyseniz öyle kalıyor. çok güçlü ve kadifemsi bir ruj. dördüncü ve son özelliği ise sürmesi başta birazcık zor gelebilir (bu özellik sadece bu ruj için değil bütün koyu renkli rujlar için geçerli ki kırmızı tehlikeli bir renktir) ama sonradan eliniz alışıyor. kiraz dudak sevenlere¸ kırmızıdan vazgeçemeyenlere tavsiyemdir.

 64. ‘Perfect red’ dediklerinden. Her tende her dudakta çok güzel duruyor. Keşke daha az kurutsa ama dudakları. 

Siz ne düşünüyorsunuz?