“Parodontax diş macunu” için 121 yorum

 1. Berbat reklamına rağmen denedim¸ denemez olsaydım. Ürünü uygulamaya başlamam ile çöpe fırlatmam arasında geçen süre olimpiyat 100 metrecilerine taş çıkartır. Tadı tatlımsı ekşi ile buruğumsu tuzlu arası bir şey…Bu nasıl bir tarif derseniz¸ işte bu gariplik sebebi ile çöpü boyladı derim.Allah bir daha böyle dert vermesin bana…

 2. Reklam politikaları oldukça ilginç.Bir bakiyosun dış yok¸ bir bakiyosun ağzı kan dolmuş¸ Rimel sürerken kan akan göz. Bu nasıl bi ilgi çekme çabası.

 3. gerçekten de insanın içini bir hoş eden reklamlara sahip diş macunu markası. o kanayan göz beni epeyce ürpertmişti mesela.

 4. Reklamlarının başına +18 koyması gereken diş macunu markası. Enteresan olguları birleştirerek korkunçlu bir reklam çektikleri için kendilerine burdan selamlarımı yolluyorum.

 5. Reklamlarını görmediğim¸ tadı son derece kötü ama 3 yıl kullanımın sonunda anca alışılan bir kokuya sahip olan diş macunum.doktorumun söylediğine göre ise¸ ne kullanıyorsam diş etlerim oldukça sağlıklıymış. Epey bir faydası varsa demek.

 6. tadı ciddi anlamda iğrenç olan diş macunu. Annemin iddiasına göre yaklaşık iki hafta sonra o tada alışıyormuş insan hafif bitkisel ferah bir tat gibi gelmeye başlıyormuş. zaten macunun üzerinde yazan da bu.Diş etleri ve ağız içi yaraları konusunda piyasa macunlarını döver. Ben ipana tatlı naneciyim sırf tadından dolayı evet ¸ fakat paradontaxa alışma çabam hiç bitmeyecek.Reklamlarına ben de bakamıyorum evet ürkütücü¸ ama bir yandan da etkili.

 7. Bence oldukça etkili ve düşündürücü bir reklam yapmışlar. Ayrıca uzun bir süre kullandım ve başarılı bir dış macunu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Kutusunun üstünde de gösterdiği gibi bir iki hafta içinde tadına kesinlikle alışılıyor ve alıştıktan sonra diğer dış macunları çok fazla tatlıymış diye düşündürüyor. Paradontax ın tuzlu ve ferah bir tadı var karbonatlı suyla gargara yapılmış gibi hissettiriyor bana. Sonrasında başka dış macununa geçince afallayıp dişlerin temizlenmediği hissediyor insan yapış yapış oluyormuş gibi geliyor.

 8. Böyle olsa önlem almaz mıydınız ? tabi ki alırdım. bir günde ortalama kaç kişinin gözü¸ kaç kişinin dişi kanıyor?Özetle reklamlarına olan antipatimden dolayı hiç denemediğim bir diş macunu¸ sensodyne ile mutluyum.

 9. itici reklamından dolayı kullanmayı düşünmediğim ürün. şunu düşünemiyorum lavabodayım elime fırçamı almışım diğer elim paradontaxa gittiğinde reklamdaki kanlı balgamı lavobaya attırdıkları sahne geliyor.

 10. reklamını şimdiye kadar hiç görmediğim¸ diş doktorlarının göz bebeği¸ glaxo smith kline ilaç firmasının diş macunudur. insanın üvey babası ve halası diş doktoru olunca¸ bütün aile yakınları da diş doktoru oluyor. birde üvey babam uzun dönem glaxo smith bünyesinde çalışınca¸ ev full bu markanın diş macunlarıyla dolup taşmış idi. o yüzden baya bir içiceyim diş macunu ve diş rahatsızlıklarıyla. normalde ilaç firmaları kendi bünyelerinde ki diş macunlarını sattırmak için doktorlara para veriyorlar ki hastalarına önersinler. önermeseler bile en azından ortalıkta bir kaç malzeme olsun. ki bu olayı en çok yapan sensodyne markası maalesef. paradontax çok yapamıyor çünkü zaten çok satamayan bir diş macunu. yapıyorsa da üvey babamın çalıştığı dönemde yapmıyorlardı. sensodyne üvey babamın ve onun diş doktoru kankitolarının dediğine göre ‘bildiğin kum’ içeren bir diş macunu. sensodyne dişlerinizi gerçekten beyazlatıyor¸ ama aynı zamanda dişlerinizi çiziyor. neyse ben bu diş macununu tabii ki kullandım. (florür içermeyenini tabii.) Tadına kötü diyen cicişler bunu galiba uzun dönemde kullanmadı. gerçekten nanenin verdiği histen çok daha farklı bir ferahlık veriyor ağıza. tadı hiç bir şekilde kötü denilmeyecek bir kıvamda¸ ama farklı bir tat kabul. diş etlerini zaten tedavi edici özellikte. ama tek bir kötü yanı var. bence tam olarak temizleyemiyor. diş teli kullandığım için dişlermin ekstra bir güce ihtiyacı var zaten¸ o bana bunu vermiyor. kısacası¸ ağzınızda tel falan yoksa kullanın kullandırtın efenim. diş teli varsa yolunuzu kısa dönemde olsa sensodyne true white’a döndürebilirsiniz.

 11. paraben içermeyen nispeten bitkisel tadı çok acı (ancak firma 15 gün sonra tat rahatsız etmemeye başlar diyor) bir diş macunu ancak bembeyaz yapıyor

 12. Uzun zaman önce kullandığım diş macunu. Tadı epey kötü olduğu için çok fazla dayanamayıp bıraktmıştım.

 13. 1 hafta mı 2 hafta mı alışma süreci var ama dayanamadım kullanmaya.tuzlu¸ baharatlı gibi bir tadı var bu macunun.bir de bana tam temizlenmiş hissi veremedi bir türlü.

 14. acayip (tuzlu gibi) bir tadı var. Alışma süreci için 7 gün diyor. İlk başlarda çok garipsedim ama sonradan bitene kadar kullandım. İlk günler pek sevmesem de sonradan hoşuma gitti. Hatta bitirdikten sonra farklı 2 macun denedim ama aklımda yine bu var. Yalnız yorumda bir kişi dişeti çekilmesine sebep olduğunu yazmış ki bizim genetik olarak yatkın olduğumuz bu duruma mümkün mertebe geç yakalanmak istiyorum. O nedenle tekrar alma planımı -bir uzman çıkıp da yalanlamadığı müddetçe- rafa kaldırıyorum.Bu arada 13 TL gibi epey tuzlu bir fiyatı var. Doğal içerikli diş macunu almak isteyenlere¸ eğer ulaşabilme imkanları varsa Now Foods xyliwhite serisini tavsiye ederim. Yurtdışındakiler ölüyor bayılıyor buna. Ben de kullandım evet gayet güzel. Tabi ki napıyoruz¸ mucize beklemiyoruz.

 15. babacığımın diş eti kanamaları için aldığım sonra merak edip kullanmaya başladığım önce garipsediğim sonra diş etimdeki ağrılı dönem dönem akıntılı iltihabı geçiren mucizevi diş macunu

 16. tuzlu tadına bayıldığım diş macunu. bunca zamandır bunu bekliyormuşum meğer. diğer diş macunlarının midemi bulandıran yapay-tatlı-nane-ferahlığıyla bunalan bana ilaç gibi gelmiştir. diş eti kanamalarımı da azaltmıştır ayrıca.

 17. Reklamın iyisi kötüsü olmaz misyonuyla yola çıkmış¸ mide kaldıran ve buna aldırış etmeden inatla bu reklamlara devam eden¸ bu konuda acilen profesyonel yardıma ihtiyacı olan¸ tükürülesi firma.

 18. dişhekiminin önerisiyle 1¸5 senedir kullandığım diş macunu. tadı artık rahatsız etmiyor aksine diğer diş macunlarını daha şekerli buluyorum. belki psikolojik ama dişimi bunla fırçalamadığımda temizlenmemiş gibi geliyor..beyazlatıcı etkilisi kullanıyorum ama dişlerimi beyazlatmadı. diş eti çekilmesi yapmadı. diş eti kanamalarımın da bununla ilgisi yok¸ diş taşı oluşunca kanama başlıyor. o nedenle düzenli aralıklarla temizletiyorum diş taşlarımı..

 19. kullanalı 1.5 ayı geçti ama hala dişlerimi fırçalarken o iğrenç tadı yüzünden¸ midemi bulandıran gözlerimi yaşartan¸ tadı pis diş macunu..

 20. mineral tuzlu olanı var¸ görsellerdeki pembeli ambalajı olan. muazzam bir şey¸ kuzenimden kullandım çok sevdim gerçekten beyazlatıyordu¸ ancak almak istediğimde tam hatırlayamayıp başka bir tanesini aldım. o da mineral tuzlu. ancak pembeli olan acı olmayan/yakmayan bir macundu. tuzlu tadı var. çok garip ama iyi¸ benim gibi macun esansından gözleri yananlara tavsiye ederim.

 21. ipana kullandığım dönem nadiren rastladığım diş eti kanamasını artırdığından işkillendiğim diş macunu. bilemedim¸ ya başka bir şey tetikledi ya da bu macun bana yaramadı.

 22. 1 aydir kırmızı olanı kullaniyorum. Çabuk alıştım tadına. Nedense o tuz ve mineral tadı bende güven uyandırdı. Real de falan satilmaya başladı fiyat 16 tl. Eczaneden 17.50 ye almıştım. Sabah akşam paradontax¸ öğlen sensodyne kullanıyorum. Paradontax günde 2 kez den fazla kullanılmamalıdır gibi bir ibare var üstünde.

 23. İlk kullanmada tadını sevmeyeceğime o kadar da hazırlamıştım kendimi ama çok da kötü bir tadı yok bence 🙂 Temizlemesi de güzel ama beyazlatmada yetersiz¸ gerçi adamların önceliği diş eti sağlığı olduğundan zararlı kimyasalları az tutmuşlar herhalde ondan bir colgate optik beyaz etkisi yapmıyor.

 24. diş etlerim kanadığı için kullanmaya başlamıştım. gerçekten tadı ölüm gibi¸ o 15 günlük süreyi atlattıktan sonra tadı rahatsız etmemişti beni. piyasadaki en iyi diş macunu diyorlar. öyle mi? meh yani bence en iyisi değil. ha diş eti rahatsızlıklarında gerçekten çok faydalı bir ürün¸ sensodyne ile devam ediyorum. diş etlerim hassas olduğu zamanlarda tekrar kavuşuyoruz kendisiyle

 25. bunu kullandıktan sonra diğer diş macunlarına dönemedim. fiyatları artınca aman nolacak öteki macunlardan ne farkı var dedim¸ diğer diş macunları çok şekerli geldi ve de temizlik hissi vermedi. hatta macunların üstüne tuz¸ karbonat döktüm ııh olmadı. bağımlı oldum resmen. indirimde görürsem hemen alırım. tadı çok kötü diyorlar¸ bence hiç öyle değil. keşke uygun fiyatlı alternatifi olsa onu alsam. gerçi hemen biten bir macun değil. zaten macunu az sıkarım. baya idare ediyorum. bir deneyin derim¸ ayrıca lekelere de iyi geliyor diyorlar.

 26. diş hekimim tavsiyesi ile aldım. daha doğrusu sürekli tek marka kullanmamam gerektiğini dönüşümlü olarak düş macunumu değiştirirsem dişte aşınmanın önleneceğini söyledi ve bu markayı önerdi. tadı bence berbat tadı yüzünden hiç kullanamadım ve bir yıl evde boş boş durduktan sonra attım

 27. Diş eti hassasiyetini ortadan kaldırmayı vaat eden diş macunu. Vaatlerini yerine getiriyor mu? Bence evet tel takmam gerekiyor bu yüzden diş etlerim çok şişerdi iğrenç tadına dayandım ve kullandığım süre boyunca diş eti hassasiyeti yaşamadım.

 28. Vazgeçemediğim diş macunu. Yazın bir süre temin edemedim ve sensodyne kullandım aman aman bir daha asla bırakmam kendisini. Diş etlerim kanamaya ağzımda yaralar çıkmaya başladı:( verdiği temizlik hissi başka hiçbir macunda yok. Tadı tuhaf geliyor ilk zamanlarda evet ama sonradan çok güzel ferah oluyor o tadı özlemeye başlıyorsunuz..

 29. bu macunla ilk tanışmam tatilde eve annemlerin yanına dönmem ve evde başka diş macunu olmaması vesilesiyle olmuştu. ilk dedim bu ne?¸ bozuk mu bu¸ eğer değilse daha da fena diye düşünmüştüm ama beş gün sonra falan diğer diş macunları çok şekerli ve sanki ferahlatmıyormuş gibi gelmeye başladı. diş etlerimdeki iyileşmeyi hissetim ve şuan vazgeçilmezim. son indirimde stokladım resmen.

 30. Ben de ciktigi gunden beri kullaniyorum sanirim. Tadi bana oyle Güzel geliyor ki baska macun kullanmak zorunda kaldim bi iki kere midem atti. Etkinliklerde falan splat macun hediye ettiler. Denemedim bile. O derece asik olmusum. Kanamalarim gitti ama en sevdigim yani dislerimi bembeyaz yapan tek macun.

 31. Hamilelik dönemimde diş eti kanamalarım epey artmıştı ve diş hekimim bu macunu önermişti. O gun bugündür kullanıyorum. 2.5 yıl olmuş neredeyse. Başta tadi garip gelse de alışınca sorun kalmıyor. Memnunum ve tavsiye ederim. Hatta diş eti ile ilgili fazlasıyla sorun yaşıyorum diyorsaniz paradontax gargara ile birlikte kullanın. Gerçekten muhteşem ikili.

 32. Her sabah kahvaltısında rastladığım kanlı tükürüklü reklamı yüzünden midemi alt üst eden ve bu yüzden almayı düşünmediğim ürün.her kanalda mutlaka oluyor ¸kaçış yok.sensodyn ile devam.

 33. tadı gerçekten çok kötü olan diş macunu. Annemin diş etleri oldukça hassas ve doktor bu macunu önerdi¸ o kullanıyor ama ben kesinlikle tadına tahammül edipte kullanamıyorum.

 34. diş etlerimde çekilme problemim var. ön iki dişimin köklerinin 1/3ü açıktaymış. doktorum kesinlikle ekstra yumuşak diş fırçası ile paradontaxı önerdi. tadı çok kötü ancak denemeye devam. diş eti kanamam kesinlikle azaldı. ancak tramvaya bağlı olduğu söylenen diş eti çekilmem düzelecek mi bekliyoruz.buradan son durumu güncellerim

 35. Bana yeterli ferahlık hissini vermiyor¸ hele ki o kokusuna dayanamıyorum. Alışılmış diş macunu tadından çok farklı bir tadı var. Fırçalama süremi kısaltmak zorunda kalıyorum bu tada tahammül edemediğim için. Arkasından başka macunla tekrar fırçalama isteği duyuyorum. Diş teli kullandığım için diş etlerim hassas ama beni tatmin etmiyor. Zaten etkisini görecek kadar düzenli ve devamlı da kullanamadım. Bu kadar kötü tadı ve kokusu olan bir şey faydalıdır sanırım.

 36. beyazlatıcı etkili olanını kullandığım ve gayet memnun olduğum diş macunudur. tadı ilk başta kötü gelse de sonradan diğerlerinin aslında diş macunu adı altında şekerli naneli ‘bişey’ olduğunu düşündürür. temizliği konusunda şüphem yok. sevgiliyle birlikte diş etlerimiz kanamaya başladı ve kullanmaya başladıktan sonra bu durumda gözle görülür bi azalma fark ettik.

 37. Doktorumun tavsiyesi üzerine aldım artık yedekleye yedekleye bi hal oldum ben cok memnunum harika bir diş macunu diş eti için gercekten cok faydalı.Tadı ilk başlarda kötü geliyor ama sonra alışıyorsunuz gayette guzel oluyo. Briaz pahalı ama kesınlikle değiyor fiyatına 🙂

 38. bunu kullandıktan sonra diğer diş macunları çok şekerli geliyor resmen midem bulanıyor. tuzlu tadı beni hiç rahatsız etmedi ama tadına alışabilmeniz için firma zaten belli bir süre kullanmanızı öneriyor.diş etlerim çok hassastır neredeyse her fırçalamada kanar. dişçide diş taşı temizliği yaptırırken o kadar kanadı ki doktor durmak zorunda kaldı¸ devamını başka bir güne erteledi falan. bu derece bir hassaslık yani. parodontax kullandıktan sonra durum nispeten daha iyiye gitti. o tuzlu tadı sanki iyileştiriyormuş hissi veriyor¸ belki de iyileştiriyordur eski girdilerde ilaç olduğundan bahsedilmiş. ama beni asıl şaşırtan beyazlatması oldu. hayatımda dişlerimi bu kadar beyazlatan bir diş macunu kullanmadım sanırım. signal white now’lar¸ splat’ler falan filan denedim ama bence en başarılısı bu. 20 lira olmasa iyi çocuk aslında…tanım: bitkisel diş macunu

 39. ciddi bir diş eti çekilmesi problemim var. özellikle ön alt iki dişimin kökleri resmen açığa çıktı. hem özele hem devlet hastanesi ne gittim¸ iki doktor da diş eti hastalıkları için paradontaxı kullanmamı ve alttan yukarı doğru fırça ile süpürerek dişimi fırçalamamı söylediler. Diş eti anlamında deva çare gibi bir ekol diş hekimleri arasında anladığım kadarıyla. (diş hekimi cicişler özellikle periocular mesaj kutumu şenlendirebilir :))

 40. Çene çevresinde sivilce problemi yaşayanların normal diş macunlarını bırakıp¸ geçmesi gereken diş macunu. Dermatologumdan edindiğim bilgiye göre flörür sivilce oluşumuna sebep olabilirmiş¸ flörürsüz diş macunu kullanmak gerekliymiş. Benim gibi akneye yatkın cildi olan cicişlere duyurulur. Tadı kötü mötü¸ idare edeceğiz artık.

 41. Yalniz florursuz diş macunun çürük önleyici etkisi yoktur flor diş sagligi acisindan gereklidir. Bunu da dikkate alalim cicişler.

 42. tadı kötü bile diyemiycem¸ berbat.kullandığımda midem bulanıyor resmen. diş etlerim çok hassas ve kolay kanıyor ama yine de bu çileyi çekemiycem. yumuşak fırçayla ¸ bastırmadan fırçalarım da bu macunu kullanmam bir daha.edit: tadında çok ciddi bir iyileştirme yapmışlar¸ yeniden kullanmak zorunda kaldım ve tadındaki farkı görünce şaşirdım. diğer macunlar gibi ferah değil ama kullanılabilir.

 43. Dişletlerimdeki problem yüzünden uzun zamandır kullanıyorum.tadı ilk kullandığımda zorlamıstı ama alıstığım için artık rahatım.tüm çeşitlerini kullandım.elimde stoklu bulundurduğum ürünlerimdendir.

 44. Reklami midemi bulandiran diş macunu. Kanli tükürük ne ya. İyyy bi kaldirmadilar. Yillar önce kullanmaya başladım. Tadina alismam bir hafta falan sürdü. Sonra başka macun kullanamaz oldum. Tadi iğrenç gelirken simdi başka macunlar midemi kaldiriyor . sirf tadini almak için dislerimi fircalamak istiyorum. Gecen bir hafta signal white now kullandim. Dislerim devamli sizladi¸ agirdi. Bu ürün beni kendine bagladi

 45. İlk kullandığımda ay ben bunu kullanamam demiş olduğum macun fakat şu an başka macun kullanamıyorum. Dişlerin üzerinde hiç tortu bırakmıyor ve tüm gün o ferahlık gidiyor.

 46. Tuzlu diş macunu. GlaxoSmithKline şirketinin diş macunlarına ayrıca saygım vardır. En dikkatli çalışan ve gerçekten insana ve sağlığa önem veren bir ilaç şirketi. Alışmak için 14 gün yeterli oluyor diye yazılmış. Gerçekten de bir defa alıştınız mı hiç garip gelmiyor ama o ilk fırçalama aman tanrım. o acayip beklenmeyen tat… İçeriğinde büyük parçacıklar olduğu için hassas dişler değil hassas diş etleri olanların kullanması gereken diş macunu. Nitekim diş etlerindeki hassasiyeti de alıp götürüyor. Bende öyle olmuştu. O hassasiyet geçtikten 1-2 hafta daha kullandıktan sonra kullanmaya gerek yok bence. Tedavi amaçlı gibi düşünebiliriz.

 47. kullandıktan sonra başka diş macunu kullanamaz oldum ( splat hariç)diğerleri artık aşırı derece şekerli ve yapay gelmeye başladı.

 48. İlk kullandığımda bana da tadı iğrenç gelmişti ama bir haftadan kısa sürede alıştım. Şu an tadını seviyorum. Diş eti problemim yok ama ilk bi kaç kullanımda diş etlerimi kanattığı oldu. Bunun beyazlatıcı özelliği olanı kullanıyorum bir de listerine advanced white kullanıyorum. Sanırım küçükken fazla antibiyotik kullandığım için dişlerim sarı renk. Ama bu ikili bayağı beyaz gösteriyor dişlerimi. Beyazlatıcı özelliği olan diş macunları diş minesine bayağı zarar veriyormuş diye okudum. Elimdeki bittikten sonra yine paradontaxın normal bir diş macununa geçmeyi düşünüyorum.

 49. dişlerimdeki kanamayı durduran tek ürün.ben bile bu kadar etkili olacağını tahmin etmezdim eskiden sabahları uyandığımda dişimin arasında kan pıhtısıyla uyanırdım paradontax sağolsun damlası bile yok artık.

 50. allah seni bildiği gibi yapsın diş macunu¸ bilseydim seni alıp o kadar para verirmiydim hiç. sabahımı kabusa çevirdin o tuzlu ve garip tadınla. öğleye kadar midem bulandı bu diş macunu yüzünden. böyle tuzlu et püreleri olur yurtdışında meze niyetine ekmek üstüne sürülen onun naneli olanı. iğrenç.

 51. kendimi bildim bileli dişlerim çok problemlidir ve fırçalarken diş etlerim kanar. kanıyordu diyeyim aslında¸ 2 senedir parodontax orijinal + curaprox diş fırçası kullanıyorum ve artık kanama olmuyor. reklam gibi oldu ama gerçek tadı başta çok kötü gelmişti ama kısa sürede alıştım ben ve tadını seviyorum artık. şu an parodontax bittiğinde (eğer yedekte yoksa) başka diş macunu kullanmak zorunda kalınca inanılmaz şekerli geliyor. ayrıca tadının tuzlu olmasının avantajı¸ sabah kalkınca bir şey yemeden evden çıktığım için¸ aç karnına bol şekerli bir tatla midemi bulandırmıyor oluşu.beyazlatma konusunda bir iddiası var mı bilmiyorum ama ben extra bir beyazlık gözlemlemedim. en son mor olan ultra temizlik çeşidini aldım¸ henüz denemedim. umarım orijinal gibi iyidir.

 52. Beni cidden şaşırtmış diş macunudur. Diş etlerim hassas olduğu ve kolayca kanadığı için doktorum önerdi. Eskiden diş ipi kullanırken hep kanardı¸ bazen de bölgesel olarak ağrıyodu. 1.5-2 haftadır kullanıyorum ve diş ipini sağ sol oynatıp dişlerimin arasında halay da çektirsem artık kanamıyor. bi de ben beyazlatıcıyı aldım ve şu ana kadar kullandığım diğer markalara göre daha iyi beyazlattı. tadı çok iğrenç ona da nispeten alıştım. Diş etlerim için bundan önce splat chili kullanıyodum o da iyi geliyodu ama bu efsaneymiş.

 53. Şu ana kadar kullandığım en iyi diş macunu. Her çeşiti denemiş birisi olarak bunda stabil kalacağıma Tanrı huzurunda yemin ederim 😛 evet biraz abartmış olabilirim ama gerçekten çok güzel temizliyor parlatıyor dişleri

 54. Tadına 2 hafta düzenli kullanımla alışılan¸ diş eti kanamasını direkt çözüm olan muhteşem diş macunu.

 55. Tuzlu ve tuhaf tadı tam 14 gün boyunca midemi bulandırmış ve her gün ne diye aldıysam reklamında da hayır yoktu dediğim diş macunuyken ¸şuan sürekli kullandığım vazgeçemediğim ürün. Bunun kadar temizlik hissi verenine ve ferahlatanına rastlamadım. Beyazlatici etkisi olan kesinlikle işe yarıyor. Tek kötü yanı bunu kullanınca başka diş macunları aşırı şekerli geliyor ve temizlememiş gibi hissettiriyor. Dikkat bağımlılık yapar dejdjjd

 56. Birkaç gün sabredip o iğrenç tuzu tadına dayanabilirseniz sonrasında ihtiyacınız olan bütün ağız ve dış sağlığınızda alakadar olan diş macunu. Diş doktoru fobisi benim gibi tavan yapan insanlar için bir nevi ilaçtır. Kullanmaya başlamamdan ortalam 1 ay sonra diştaşlarımı dökmeye başlayan¸ ara sıra da olsa olan dişeti ağrılarımı ve kanamalarımı sıfıra indiren bir macundur. Kısacası kullanın kullandırın.

 57. 1 yılda diş rengimi belirgin şekilde açan diş macunu. Ben beyazlatıcı olanını kullanıyorum. Yurdumdaki su tuzlu su olduğu için beni zerre etkilemedi tadı. Bir de diş fırçasını kullanıyorum bunun¸ pek fark göremedim aman takım olsun dedim :d

 58. Midemi cok bulandiran obyuzden de etkisini gormedigim urundur. Babama vermistim ve onun disetlerine iyi geldigini soyledi. Ancak ben katlanamiyorum tadina ne yazik ki.

 59. tadı malum ama ben rengini de pek tutmamıştım ben ilk kullanımda! Kanayan diş etlerim için bunu kullanırsam¸ zaten belli olmaz demiştim :p ama çok başarılı bi ürün¸ özellikle de gargarası ile beraber kullanıldığında combo etkisi yaratır! dış hekimim önermişti bana da!

 60. tadına ve kokusuna dayanabilenleri çok şanslı gördüğüm diş macunu. Diş eti çekilmesi başlangıcında doktorum vermişti 1 ay sonra kontrole gittiğimde diş etlerim düzelmişti resmen.

 61. Kesinlikle paradontax diş etlerine iyi geliyor!!Diş eti kanamam ve hasssasiyetim bu macunu kullandığımda azalıyor.Ama granüllü yapısı ve dişlerimi fırçaladıktan sonra ağzımda fresh bir etki bırakmamasından dolayı çok almıyorum.bence tek kusuru ağızda ferah his bırakmaması!

 62. elektronik sigara başladığımdan beri sıcak buhardan diş etlerim aşırı hassaslaşmıştı. 3-4 günlük kullanımda tamamen hassasiyetim gitti. göynümün sultanıdır kendisi.

 63. Hiç abartmıyorum ben şu yaşıma kadar bundan daha iyi bir diş macunu görmedim! E f s a n e! Gerçek anlamda ağız ve diş bakımını yapan¸ diş etlerini koruyan muhteşem bir ürün! Tek sıkıntısı ilk 1-2 hafta o tuzlu tadına alışmak oluyor ki alıştıktan sonra zaten diğer diş macunlarının ne kadar yapay olduğunu görüyorsunuz ve artık diğerlerinden birini kullandığınızda bu sefer o tat midenizi bulandırıyor. Kısacası o tada alışan daha sonra ondan vazgeçemiyor¸ e zaten diş bakımını da yapıyor. Bence macera aramaya gerek yok…

 64. ilk birkaç kullanımda tadından nefret ettim ama zamanla tadını sevmeye başladım¸ hatta bayıldım. artık diş macunum budur. beyazlatıcı etkili olandan 75 ml’lik bir kutu bitirdim. öyle aman aman bir beyazlatma göremedim¸ çok çok hafif bir beyazlık etkisi verdi. diş etlerime çok çok iyi geldi¸ ne kadar sert bile fırçalasam asla diş etlerim kanamıyor. verdiği ferahlık etkisini de sevdim¸ yapısını da beğeniyorum¸ fazla köpürmüyor¸ orta derece diyeyim. köpüren diş macunlarını pek sevmiyorum.bu kutu bittikten sonra ultra temizlik olanını kullanmaya başladım¸ bunun tadı daha tatlı geldi bana beyazlatıcıya göre ve daha az köpürüyor¸ tek farkı bu. beyazlatıcıyı daha çok sevdim diyebilirim.

 65. Doğal içeriğe sahip diş macunu. Tadı alışana kadar kötü gelebiliyor¸ alıştıktan sonra rahatsız etmiyor. Arkadaşıma çok güzel ya baksana tadına diyip parmağının ucuyla tattırdım sağda solda dönmeye başladı ehehe. Biraz daha abartsa kusacaktı.

 66. doğal içerik falan deniliyor hakkında ama tadı bildiğiniz tuzlu. diş macunu denilince akla gelen şey ferahlatıcı nane tadıdır ama paradontax diş macunu ile fırçalayınca ağzım ferah ferah olmuyor ve tuzlu garip tadından dolayı bir süre ağzımın tadı yerinde olmuyor. diş hekimleri öneriyor mu veya gerçekten diğerlerinden farklı bir ürün mü bilmiyorum ama sırf tadı yüzünden tekrar almayacağım bu ürünü.

 67. Diş etlerimde son zamanlarda kanama ile birlikte çekilmeler yaşamaya başlamıştım. Buna bağlı olarak sızlamalar da baş göstermişti. Biraz araştırdım¸ ben bu ürünü yaklaşık 10 gün önce alıp yumuşak diş fırçası ile birlikte kullanmaya başladım. Ve artık diş eti kanamam kesildi ve sızlamalarım da son buldu. Çok başarılı bir ürün¸ yalnız piyasanın en pahalı diş macunu. keşke fiyatı biraz daha uygun olsa :`( Tadına alışmakta sorun yaşamadım¸ tavsiye ederim.

 68. Tadını hiç sevmesem de verdiği ferahlık çok hoşuma gidiyor ama pahalı olduğu için maalesef sürekli kullanamıyorum. Annemin dişleri çok hassas¸ ona da gayet iyi gelmiş bir ürün

 69. Diger dis macunlarina oranla tuz orani daha fazla olup enteresan sekilde bagimlilik yapan macun. 2 seneye yakindir kullaniyorum ve elim baska hicbir macuna gitmiyor¸ dislerimin temizlendigini hissedemiyorum.

 70. Diger dis macunlarina oranla tuz orani daha fazla olup enteresan sekilde bagimlilik yapan macun. 2 seneye yakindir kullaniyorum ve elim baska hicbir macuna gitmiyor¸ dislerimin temizlendigini hissedemiyorum.

 71. Diger dis macunlarina oranla tuz orani daha fazla olup enteresan sekilde bagimlilik yapan macun. 2 seneye yakindir kullaniyorum ve elim baska hicbir macuna gitmiyor¸ dislerimin temizlendigini hissedemiyorum.

 72. Ayrılık çeşme marmaray istasyonunda iq’muzla dalga geçen bi reklam çıkarmış diş macunu. Bu da gereksiz bi detay olarak şöyle bi kenarda kalsın. 

 73. diş etlerimde kanama ve çekilme olduğunda kullanıyordum. ama sensodyne’in hassas dişler için olan ürünlerini kullanınca da aynı sonucu almaya başladım¸ üstelik tadı paradontax’ınki gibi iğrenç değil. ama belirtmem lazım ki çekilmeyi ve kanamayı ortadan kaldıran ennn büyük etken paradontax yerine sensodyne kullanmam değil¸ dişçimin önerisiyle curaprox diş fırçası kullanmaya başlayıp oral-b elektirikli diş fırçamı kullanmayı haftada bire düşürmem oldu. benzer sorunlar yaşayanlara duyurulur.

 74. Meraktan aldığım ve memnun kalmadığım ürün.bir diş macununda aradığım ilk özellik yok zaten bu macunda.ya insan dişini fırçalayınca bir ferahlık hissi oluşur temizliği hissedersin falan.bunda yok hak getire.bunla fırçaladıktan sonra gidip sakız çiğniyordum saçmalığa bak.kısacası ne dişlerimi beyaZlattı¸ne hassasiyeti giderdi¸ne ferahlattı¸ne de tortulara iyi geldi.bir daha gözüm görmesin seni 

 75. Bu diş macununu ne zaman kullansam burnum tıkanıyor. Açsam bile koku duyum kayboluyor sanki. Garip bi komplikasyon oldu bende.

 76. Berbat bir tadı vardır¸ kanayan diş etlerim üzerinde de çok bir etkisini gözlemleyemedim. piyasadaki bu tip vaatleri veren ürünler diş hekimlerinin dediğine göre genelde fos çıkıyor¸ bu yüzden diş macunlarına tüm bu vaatlere inanarak 15 liradan fazlasını vermemenizi öneririm.

 77. Beyazlatıcı etkili olanını diş eti çekilmesi yaşadığımdan dolayı aldım. Tadı berbat. Tuzlu ağır bir tadı var. Ne zaman dişimi fırçalasam ağzımı cifliyormuşum gibi hissettiriyor. Fakat etkisini çok beğeniyorum. O sebeple işsiz bünyeme pahallı gelse bile almaya devam ederim diye düşünüyorum.

 78. tadına alışınca diğer diş macunlarını kullanmak istemediğim ürün. ilk aldığımda ben de tadını garip bulmuştum ama şimdi iyi ki almışım diyorum ve tadı hiç rahatsız etmiyor. hatta uzun süre kullananlar bilirler başka diş macununa geçince bu sefer yeni macunun tadı kötü geliyor. yani tadını beğenmeyip bırakanlar şans versin derim sevgili cicişler.

 79. kullandığım diş macunları arasında bana göre temizleme konusunda vaadlerini yerine getiren en başarılı diş macunu. bu zamana kadar neredeyse bütün versiyonlarını kullandım. aralarında en sevdiğim ultra temizlik olanıydı. diş eti kanamalarımı ve hassasiyetimi başarılı bir şekilde tedavi etti. verdiği temizlik hissi benim için diğer diş macunlarının yanında çok çok üst bir seviyede. tadına gelince¸ evet başlarda biraz irite oluyorsunuz. dişerinize sanki tuzlu¸ çamur gibi bir şey sürüyormuşsunuz hissi yaratıyor. ama 1 hafta 10 gün boyunca sabredebilirseniz cidden alışıyorsunuz. geçenlerde kısa bir seyehat için farklı bir diş macunu kullanmak zorunda kalmıştım signal’di sanırım¸ aman allahım sanki çok şekerli bir şey yemişim gibi bir tat. gerçekten diğer diş macunlarının aromasının gereksiz fazla ve tatlı olduğunu düşünmüştüm. bu arada beyazlatıcı olanını da kullandım belli bir süre fakat dişlerimde aman aman bir beyazlatma etkisi göremedim. o yüzden ultra temizlik ile uzun süredir yoluma devam ediyorum.

 80. dis konusunda takintiliyim¸ hem bir cok dis ipi¸ gargara hem de firca ve macun denedim. sert nane aromasiyla daha iyi bir ferahlik elde ettigimi dusunurdum¸ ama parodontax’i dis etlerinden rahatsizlik cektigim donem doktroum kullan deyince almistim. tuzlu bir tadi var ve cok ilginctir nane aromali dis macunlarindan sonra bana cok daha temizlik hissi veren bir ferahlik verdi. temizliginden de agzimda biraktigi tattan da cok memnunum. zaten nanenin dilimi yaka yaka ferahlik verdigini iddia etmesi sinir bozucuydu sahsen. sans verip uzun vadede kullananlarin vazgecebilecegini cidden dusunmuyorum.

 81. Başta değişik gelen¸ sonra vazgeçilemeyen diş macunudur benim için. Bu diş macununu kullandıktan sonra naneli diş macunları ağır ve tuhaf geliyor. Ağızda öyle güzel bir temizlik ferahlık hissi bırakıyor ki. Tek sıkıntısı alışma süresi¸ ama gerçekten değiyor.

 82. Dişler için iyi temizlik sağlıyor olabilir ama ben tadına bir türlü alışamadım. Diğer diş macunları gibi¸ dişimi fırçaladıktan sonra bir ferahlama hissedemiyorum malesef. Ayrıca ben ağızda köpüren diş macunlarını daha çık seviyorum¸ sanki daha iyi temizlenmiş hissi uyandırıyor. Bu diş macununda bu özellikte yok malesef. 

 83. Kısa bir süredir kullanıyorum ama tadı o kadar kötü ki¸ bir daha alır mıyım emin değilim. Resmen tuzlu¸ ama cidden işe yararsa alabilirim de 🙂

 84. İçeriği az kimyasal barındırıyor. Florür yok (original yazan serisi için geçerli). Vaadini yerine getiriyor. Ben bir tüp başka diş macunu bitirip ikinci tüpe geçmeden paradontaxı kullanıyorum. Diş hekimim sürekli kullanımını değil de kür gibi ara sıra kullanımını önermişti. Tadı içinse ben seviyorum çünkü tuzlu gibi. Ancak çoğu için alışması zor bir tadı var. Mottom bir şey kötü kokuyorsa kesin faydalıdır. Paradontax da¸ tadı kötü olabilir ama kesinlikle işe yarıyor. 

 85. bu diş macunu sevmeyen bir ben varım sanırım. ilk kullanım için tadı gerçekten çok kötü ama alışılıyor hatta sanki diğerlerinden daha iyiymiş gibi gelmişti bana. diş etlerim çok hassas diye almıştım ilk tüpü iyi de geldi gibi oldu. temizleme konusunda da diğerlerinden bi farkı yok gibi gelmişti bana. ikinci tüpe geçtim diş etlerimde bir sızlama¸ fırçalarken yanma var geçmiyor bir türlü. bırakınca geçti hepsi. eski emektar macunuma geçtim canım colgate sdhgsdgh

 86. Tadını hiç sevmediğim işe gerçekten yarıyor mu emin olamadığım diş macunu. Tüm diş doktorları öneriyor bir bildikleri vardır diye ara ara alıyorum.

 87. Florürsüz ve içeriğinden dolayı diş doktorumun tavsiye ettiği diş macunu. İçinde taneciklerden dolayı peeling etkisi yaratıyor. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum kendine özgü bitkisel tada hala alışamadım. Florürsüz diş macunun önemi¸ link

 88. Dişlerimi düzenli fırçaladığım halde diş etlerim sürekli kanıyordu. ben de belki işe yarar diyerek almıştım. gerçekten çok işe yaradı¸ kanamalar durdu. Sürekli kullanmıyorum ara ara alıyorum artık. Bu arada tadı cidden kötü ama bir süre kullandıktan sonra o kadar da kötü gelmiyor.

 89. Tadı çok kötü ama zamanla alisilamayacak bir tat değil bence.Temizlemesi çok güzel alışınca diğer diş macunları daha kötü geliyor.Beyazlatıyor ve diş eti kanamama da iyi geldi

 90. Diğer diş macunlarına oranla tuz oranı daha fazla olup enteresan şekilde bağımlılık yapan macun. 4 seneye yakındır kullanıyorum ve elim başka hiçbir macuna gitmiyor¸ dişlerimin temizlendiğini hissedemiyorum başkasıyla. Şimdi splat.la azıcık aldatıyor gibiyim ama bence en iyisi ya. Kimseyi görmedim ben senden daha güzel.

 91. herkesin yazdığı gibi alışık olmadığımız bir rengi ve tadı var. ilk kullandığım günler inanılmaz midemi bulandırmıştı. sonradan biraz alışmama rağmen hala kötü geliyordu. diş etlerimin kanadığı dönem¸ diş doktoruma özellikle sormuştum ve kendisi bunu kullanmamın şart olmadığını söylemişti. ben de bir faydasını göremediğim için kullanmayı bıraktım.

 92. eşim almıştı ben de kullanmaya başladım bir süre. içersinde peeling taneciği gibi tanecikler var sanki dişleri çiziyormuş gibi hissetiriyor. ayrıca normal diş macunlarından bir farkını yararını görmedim şahsen¸ abartılmış reklamı çok yapılmış bir ürün bence. ayrıca kokusuda kötü ziyan olmasın diye bitine kadar kullanmıştım daha sonra almadım.

 93. Bu markanın diş macununu tesadüfen kullandım. Seyahat boy ürün arıyordum¸ paradontaxın seyahat boyunu deneyeyim dedin. Fiyatı da çok uygundu. Hissi pütürlü ve ağızda bıraktığı tadı sevmedim. Beyazlatıcı etkisine dair kısa süreli kullandığımdan yorum yapamam ama belirttiğim sebeplerden bir daha satın almam.

 94. Sabahları işyerimde kahvaltı ettiğim için çantamda taşıdığım farklı bir macun ve fırçayla fırçalıyorum dişlerimi. Akşamları da elektronik diş fırçası ve paradontax kullanıyorum. Valla ilk başta -hele ki naneli diş macunlarından sonra- ölüm gibi gelen tadına bayaa alıştım. Hassasiyet problemim zaten yoktu o yüzden etkisi var mıdır tam bilemiyorum. Bittikten sonra başka macuna geçicem bakalım o zaman bi fark olacak mı görürüz.

 95. diş etlerim kızardı diye¸ hiç bir araştırma yapmadan¸ markette denk gelip aldığım nadir ürünlerden biridir. kırmızı renkte olanını aldım. ağızda bıraktığı tattan dolayı mı bilemiyorum mide bulantısı yapıyor. merak ediyorum yapan hiç kendisi kullanmamış mı? içine biraz nane atmayı düşünmemiş mi mesela. kustum kusucam hallerden çıkamıyorum baktım¸ normal diş macunuyla karıştırarak kullandım. azıcık daha çekilir hale geldi. ama bir daha asla almıycamı biliyorum. bir tüpü zor bitirdim.ekleme: arkadaşlar firmanın kar ortakları aramızda zannedersem asdasdasf.

 96. Ağzımda bıraktığı tattan dolayı asla kullanamadığım macun. Ağzımda istediğim temizlik hissini vermiyor fakat diğer macunların içerdiği alerjenleri içermediği için en sağlıklı dış macunlarından biri¸ tadını tolere edebiliyorsanız kullanın.

 97. Ne zaman kullansam diş etlerimi kanatan 2-3 marka diş macunundan biridir. Evdeki herkes kullanıyor ve çok memnunlar¸ bende neden böyle bir sorun çıkarıyor anlamıyorum.

 98. ağız ve boğazdan gelen kötü kokuları anında kesti. dış etlerini aşırı kaşındırıyor. fırçaladıktan sonraki 10 dakika delirecek gibi dişetlerimi kaşıyasım geliyor. tuz parçaları var gibi¸ köpürmeyen tam ilaç gibi bir ürün.

 99. Tadı tuzlu olduğu için dile ilk değdiği anda bir gariplik oluyor ama zamanla alışıyor insan. Vaatlerini yerine getirdiğini düşünüyorum. Ama fırçaladıktan sonra o mis gibi fırçalanmış kokusu kalmıyor. O yüzden kendisiyle pek seyrek görüşüyoruz. 

 100. macunun rengi açık pembe oldugundan mı bilemiyorum fakat diş eti kanamalarımı azalttı.diş etlerim çok güçsüzmüş doktor özellikle diş etlerini fırçala demişti.o gunden beri parodontax diş macunu kullanıyorum.

 101. ilk kullandığımda ağızda bıraktığı o tuzlu tat bu tüpü nasıl bitireceğim dedirtti. ama kullanmaya devam ettim ve herkes gibi zamanla ben de alıştım. temizlik hissini sevdim. fiyatı benim için pahalı olduğundan büyük bir indirimde olmadığı sürece muhtemelen bir daha almayacağım bir ürün.

 102. Dişlerimde kaç senedir bitmek bilmeyen hassasiyeti giderebilen tek macun oldu açıkçası. Piyasada ne var ne yok denedim¸hatta sensodyne hızlı rahatlama çıkınca sevinmiştim.Hiç bir işe yaramamıştı. Ancak tüm bu hassasiyeti giderebilen sadece paradontax oldu. Kötü yanı ise tuzlu gargara yapmış gibi hissediyorsunuz.Tadına alışması biraz zaman alabilir. Etkisi ise hemen cevap veriyor olduğundan ayrıca seviyorum.Yanına bir de mutlaka Listerine hassasiyet suyu da kullanıyorum(beyaz) ¸o kadar sorunluyum yani…Sonuç olarak tavsiyemdir cicişler …

 103. Original olanını kullanıyorum. Diş etlerimden ve kanamasından her zaman şikayetçiydim. Ivır zıvır diş macunlarına simdiye kadar verdigim paraya acıyorum. Diş etlerime çok iyi geldiği için artık indirimde gördüğüm yerde stokluyorum. (İçinde florür de yok deeeyoolaaar)

 104. bayıldığım diş macunudur. çocukken dayımlar yurtdışından getirirdi o yüzden tadı beni hiç rahatsız etmedi. şimdi annem şu siyah diş macunlarından almış benim için onu kullanıyorum ama tekrar buna dönücem. beyazlatmıyor özel bir olayı falan da yok yani ama ben o ağızda bıraktığı ferahlık hissine bayılıyordum.

 105. Diğer diş macunları diş etlerimi çok fazla yara yaptığı için ve üst ön dişlerimden birinin kökünün uzun zamandır görünebilir olmasıyla birkaç gündür kullanmaya karar verdiğim diş macunudur kendisi. Diş etlerimi nasıl bu kadar çabuk toparladı çok şaşkınım tadı ilk gün çok midemi bulandırsa da verdiği etkiden dolayı tadını umursamıyorum bile kesinlikle öneriyorum.

 106. Diş etlerimin kanamaya başlamasıyla kullanmaya başladığım diş macunu. Öncelikle söylemem gereken bir şey varsa o da tadının gerçekten çok kötü olduğu ancak birkaç kullanımdan sonra alışılmayacak bir şey değil dert etmeyin. Ben kullanmaya başlayalı 3 hafta oldu sanırım¸ diş etlerimde gözle görülür bir etkisi olduğunu söyleyebilirim kanaması azalarak bitmeye yakın bir hal aldı ve sızlamasını dindirdi rahatlattı. Diğer markalara para yatırıp sonuç alamamaktansa buna biraz daha fazla ödeyip sağlıklı bir ağıza sahip olmayı tercih ediyorum.

 107. Florürsüz olması(!) Nedeniyle tercih ediyorum ama zaman zaman florür olmadığının bi hikaye olduğunuda duyuyotum kim bilir. Tabii florürsüz diye ücret diğer macunlara nazara pahalı oluyor¸ dişlerimi beyazlattı diyemem ama bunlar çoğu zaman yediklerimiz¸ içtiklerimizle alakalı. Yemek sonrası fırçalarsam köpük renginin bulanıklaştığını görmem temizlediği hissini uyandırıyor bu yüzden memnunum ve kullanmaya devam ediyorum.

 108. alırken dikkatli olmak lazım. en iyisi orijinal yazandır. diğerlerinde piyasadaki tüm macunlarda olduğu gibi florür var. Bir tek orijinal yazan florürsüz. şeker ilavesiz. tadı şekerli değil. üstüne bir de tuzlu su ile ağız çalkalama yaparsanız tamamdır bu iş.

 109. Uzun bi süre çok fazla diş macunu denedim fakat hiçbirinden tatmin edici sonuçlar alamadım¸ Parodontax ekstra temizlik diş macununu düzenli olarak kullanmaya başladıktan sonra dişlerimde olan sarı lekeler -fazla miktarda çay içmemden kaynaklı- gözle görülür derecede azaldı hatta yok oldu diyebilirim. Benim gibi diş fırçalarken uzun zaman geçirenlerdenseniz tek eksisi bi yerden sonra dili dehşet derece yakmaya başlıyor ve bi yerden sonra ağzınızı durulamak zorunda kalıyorsunuz¸ bu sanırım içeriğindeki bi maddeden dolayı. Ve diğer macunların aksine ağızda güzel bir tat bırakmıyor ama gerçekten etkili¸ cicişlerin mutlaka kullanması gereken bi ürün bence.

 110. tadı ilk günler kötü geliyor ancak sonradan fark edilmiyor. Sls bulundurmaması ve nispeten daha bitkisel içerikli olmasıyla marketlerdeki en iyi diş macunu ancak hala içinde renklendirici ve limonene ( koku veriyor) bulundurması dezavantaj.

 111. Tel tedavisi sonrasında şişen ve kanayan diş etlerime çok iyi gelen diş macunu. Zaman zaman üzeri açılan yirmilik dişlerimin şişini alsın diye diş etime sürüp masaj yaptığım olmuştu ve işe de yaramıştı. Tadı alışılmışın dışında ama alışılıyor zamanla. Orijinal ve beyazlatma özelliği olanını kullandım¸ orijinali daha çok sevdim. Fiyatı biraz pahalı geliyor bana ama hakediyor diye düşünüyorum¸ indirimde denk gelirsem alıyorum çünkü ailecek severek kullandık uzun bir süre.

 112. Benim de diş etlerim kanadığı için şans vermek istemiştim ama beğenmedim¸ sanki bu macun diş minesine zarar veriyor/aşındırıyor gibi hissettim ve kullanmayı bıraktım

 113. Diş eti kanaması sorunuma çok iyi gelmiştir kendisi. Orijinal olanının florür içermemesi de özellikle hamilelik dönemimde içimi rahatlatmıştır. Ayrıca tadını çok seviyorum 🙂 

Siz ne düşünüyorsunuz?