“Parodontax” için 79 yorum

 1. Diş etlerimde son zamanlarda kanama ile birlikte çekilmeler yaşamaya başlamıştım. Buna bağlı olarak sızlamalar da baş göstermişti. Biraz araştırdım¸ ben bu ürünü yaklaşık 10 gün önce alıp yumuşak diş fırçası ile birlikte kullanmaya başladım. Ve artık diş eti kanamam kesildi ve sızlamalarım da son buldu. Çok başarılı bir ürün¸ yalnız piyasanın en pahalı diş macunu. keşke fiyatı biraz daha uygun olsa :`( Tadına alışmakta sorun yaşamadım¸ tavsiye ederim.

  5
  3
 2. doğal içerik falan deniliyor hakkında ama tadı bildiğiniz tuzlu. diş macunu denilince akla gelen şey ferahlatıcı nane tadıdır ama paradontax diş macunu ile fırçalayınca ağzım ferah ferah olmuyor ve tuzlu garip tadından dolayı bir süre ağzımın tadı yerinde olmuyor. diş hekimleri öneriyor mu veya gerçekten diğerlerinden farklı bir ürün mü bilmiyorum ama sırf tadı yüzünden tekrar almayacağım bu ürünü.

  5
  9
 3. Doğal içeriğe sahip diş macunu. Tadı alışana kadar kötü gelebiliyor¸ alıştıktan sonra rahatsız etmiyor. Arkadaşıma çok güzel ya baksana tadına diyip parmağının ucuyla tattırdım sağda solda dönmeye başladı ehehe. Biraz daha abartsa kusacaktı.

 4. ilk birkaç kullanımda tadından nefret ettim ama zamanla tadını sevmeye başladım¸ hatta bayıldım. artık diş macunum budur. beyazlatıcı etkili olandan 75 ml’lik bir kutu bitirdim. öyle aman aman bir beyazlatma göremedim¸ çok çok hafif bir beyazlık etkisi verdi. diş etlerime çok çok iyi geldi¸ ne kadar sert bile fırçalasam asla diş etlerim kanamıyor. verdiği ferahlık etkisini de sevdim¸ yapısını da beğeniyorum¸ fazla köpürmüyor¸ orta derece diyeyim. köpüren diş macunlarını pek sevmiyorum.bu kutu bittikten sonra ultra temizlik olanını kullanmaya başladım¸ bunun tadı daha tatlı geldi bana beyazlatıcıya göre ve daha az köpürüyor¸ tek farkı bu. beyazlatıcıyı daha çok sevdim diyebilirim.

 5. Hiç abartmıyorum ben şu yaşıma kadar bundan daha iyi bir diş macunu görmedim! E f s a n e! Gerçek anlamda ağız ve diş bakımını yapan¸ diş etlerini koruyan muhteşem bir ürün! Tek sıkıntısı ilk 1-2 hafta o tuzlu tadına alışmak oluyor ki alıştıktan sonra zaten diğer diş macunlarının ne kadar yapay olduğunu görüyorsunuz ve artık diğerlerinden birini kullandığınızda bu sefer o tat midenizi bulandırıyor. Kısacası o tada alışan daha sonra ondan vazgeçemiyor¸ e zaten diş bakımını da yapıyor. Bence macera aramaya gerek yok…

  10
 6. elektronik sigara başladığımdan beri sıcak buhardan diş etlerim aşırı hassaslaşmıştı. 3-4 günlük kullanımda tamamen hassasiyetim gitti. göynümün sultanıdır kendisi.

 7. Kesinlikle paradontax diş etlerine iyi geliyor!!Diş eti kanamam ve hasssasiyetim bu macunu kullandığımda azalıyor.Ama granüllü yapısı ve dişlerimi fırçaladıktan sonra ağzımda fresh bir etki bırakmamasından dolayı çok almıyorum.bence tek kusuru ağızda ferah his bırakmaması!

 8. tadına ve kokusuna dayanabilenleri çok şanslı gördüğüm diş macunu. Diş eti çekilmesi başlangıcında doktorum vermişti 1 ay sonra kontrole gittiğimde diş etlerim düzelmişti resmen.

 9. tadı malum ama ben rengini de pek tutmamıştım ben ilk kullanımda! Kanayan diş etlerim için bunu kullanırsam¸ zaten belli olmaz demiştim :p ama çok başarılı bi ürün¸ özellikle de gargarası ile beraber kullanıldığında combo etkisi yaratır! dış hekimim önermişti bana da!

  2
  1
 10. Midemi cok bulandiran obyuzden de etkisini gormedigim urundur. Babama vermistim ve onun disetlerine iyi geldigini soyledi. Ancak ben katlanamiyorum tadina ne yazik ki.

 11. 1 yılda diş rengimi belirgin şekilde açan diş macunu. Ben beyazlatıcı olanını kullanıyorum. Yurdumdaki su tuzlu su olduğu için beni zerre etkilemedi tadı. Bir de diş fırçasını kullanıyorum bunun¸ pek fark göremedim aman takım olsun dedim :d

 12. Birkaç gün sabredip o iğrenç tuzu tadına dayanabilirseniz sonrasında ihtiyacınız olan bütün ağız ve dış sağlığınızda alakadar olan diş macunu. Diş doktoru fobisi benim gibi tavan yapan insanlar için bir nevi ilaçtır. Kullanmaya başlamamdan ortalam 1 ay sonra diştaşlarımı dökmeye başlayan¸ ara sıra da olsa olan dişeti ağrılarımı ve kanamalarımı sıfıra indiren bir macundur. Kısacası kullanın kullandırın.

  3
  1
 13. Tuzlu ve tuhaf tadı tam 14 gün boyunca midemi bulandırmış ve her gün ne diye aldıysam reklamında da hayır yoktu dediğim diş macunuyken ¸şuan sürekli kullandığım vazgeçemediğim ürün. Bunun kadar temizlik hissi verenine ve ferahlatanına rastlamadım. Beyazlatici etkisi olan kesinlikle işe yarıyor. Tek kötü yanı bunu kullanınca başka diş macunları aşırı şekerli geliyor ve temizlememiş gibi hissettiriyor. Dikkat bağımlılık yapar dejdjjd

 14. Şu ana kadar kullandığım en iyi diş macunu. Her çeşiti denemiş birisi olarak bunda stabil kalacağıma Tanrı huzurunda yemin ederim 😛 evet biraz abartmış olabilirim ama gerçekten çok güzel temizliyor parlatıyor dişleri

 15. kendimi bildim bileli dişlerim çok problemlidir ve fırçalarken diş etlerim kanar. kanıyordu diyeyim aslında¸ 2 senedir parodontax orijinal + curaprox diş fırçası kullanıyorum ve artık kanama olmuyor. reklam gibi oldu ama gerçek tadı başta çok kötü gelmişti ama kısa sürede alıştım ben ve tadını seviyorum artık. şu an parodontax bittiğinde (eğer yedekte yoksa) başka diş macunu kullanmak zorunda kalınca inanılmaz şekerli geliyor. ayrıca tadının tuzlu olmasının avantajı¸ sabah kalkınca bir şey yemeden evden çıktığım için¸ aç karnına bol şekerli bir tatla midemi bulandırmıyor oluşu.beyazlatma konusunda bir iddiası var mı bilmiyorum ama ben extra bir beyazlık gözlemlemedim. en son mor olan ultra temizlik çeşidini aldım¸ henüz denemedim. umarım orijinal gibi iyidir.

 16. allah seni bildiği gibi yapsın diş macunu¸ bilseydim seni alıp o kadar para verirmiydim hiç. sabahımı kabusa çevirdin o tuzlu ve garip tadınla. öğleye kadar midem bulandı bu diş macunu yüzünden. böyle tuzlu et püreleri olur yurtdışında meze niyetine ekmek üstüne sürülen onun naneli olanı. iğrenç.

  3
  2
 17. dişlerimdeki kanamayı durduran tek ürün.ben bile bu kadar etkili olacağını tahmin etmezdim eskiden sabahları uyandığımda dişimin arasında kan pıhtısıyla uyanırdım paradontax sağolsun damlası bile yok artık.

 18. İlk kullandığımda bana da tadı iğrenç gelmişti ama bir haftadan kısa sürede alıştım. Şu an tadını seviyorum. Diş eti problemim yok ama ilk bi kaç kullanımda diş etlerimi kanattığı oldu. Bunun beyazlatıcı özelliği olanı kullanıyorum bir de listerine advanced white kullanıyorum. Sanırım küçükken fazla antibiyotik kullandığım için dişlerim sarı renk. Ama bu ikili bayağı beyaz gösteriyor dişlerimi. Beyazlatıcı özelliği olan diş macunları diş minesine bayağı zarar veriyormuş diye okudum. Elimdeki bittikten sonra yine paradontaxın normal bir diş macununa geçmeyi düşünüyorum.

 19. kullandıktan sonra başka diş macunu kullanamaz oldum ( splat hariç)diğerleri artık aşırı derece şekerli ve yapay gelmeye başladı.

 20. Tadı başta dayanılmaz gelse de alışılan diş macunu. Yalnız renginden dolayı diş fırçasını sarartıyor ne kadar iyi temizlesenizde kötü görüntü veriyor. Kanayan diş etlerimi 2-3 günde durduran güzelce elma yememi sağlayan biricik diş macunum.

 21. Tuzlu diş macunu. GlaxoSmithKline şirketinin diş macunlarına ayrıca saygım vardır. En dikkatli çalışan ve gerçekten insana ve sağlığa önem veren bir ilaç şirketi. Alışmak için 14 gün yeterli oluyor diye yazılmış. Gerçekten de bir defa alıştınız mı hiç garip gelmiyor ama o ilk fırçalama aman tanrım. o acayip beklenmeyen tat… İçeriğinde büyük parçacıklar olduğu için hassas dişler değil hassas diş etleri olanların kullanması gereken diş macunu. Nitekim diş etlerindeki hassasiyeti de alıp götürüyor. Bende öyle olmuştu. O hassasiyet geçtikten 1-2 hafta daha kullandıktan sonra kullanmaya gerek yok bence. Tedavi amaçlı gibi düşünebiliriz.

 22. son 2 yıldır bundan başka diş macunu kullanmazdım. diş etlerine cidden çok iyi geliyor. geçenlerde dişçiye gittim. paradontax ın içinde çok büyük partiküller oldugu için dişleri çizebileceğini ve başka sıradan bi diş macunu kullanmamın daha iyi olacagını söyledi. gerçekten dogru mu merak ediyorum. aranızda diş hekimi varsa beni bilgilendirirse sevinirim.

 23. İlk kullandığımda ay ben bunu kullanamam demiş olduğum macun fakat şu an başka macun kullanamıyorum. Dişlerin üzerinde hiç tortu bırakmıyor ve tüm gün o ferahlık gidiyor.

 24. Reklami midemi bulandiran diş macunu. Kanli tükürük ne ya. İyyy bi kaldirmadilar. Yillar önce kullanmaya başladım. Tadina alismam bir hafta falan sürdü. Sonra başka macun kullanamaz oldum. Tadi iğrenç gelirken simdi başka macunlar midemi kaldiriyor . sirf tadini almak için dislerimi fircalamak istiyorum. Gecen bir hafta signal white now kullandim. Dislerim devamli sizladi¸ agirdi. Bu ürün beni kendine bagladi

 25. tadı kötü bile diyemiycem¸ berbat.kullandığımda midem bulanıyor resmen. diş etlerim çok hassas ve kolay kanıyor ama yine de bu çileyi çekemiycem. yumuşak fırçayla ¸ bastırmadan fırçalarım da bu macunu kullanmam bir daha.edit: tadında çok ciddi bir iyileştirme yapmışlar¸ yeniden kullanmak zorunda kaldım ve tadındaki farkı görünce şaşirdım. diğer macunlar gibi ferah değil ama kullanılabilir.

 26. Yalniz florursuz diş macunun çürük önleyici etkisi yoktur flor diş sagligi acisindan gereklidir. Bunu da dikkate alalim cicişler.

 27. Çene çevresinde sivilce problemi yaşayanların normal diş macunlarını bırakıp¸ geçmesi gereken diş macunu. Dermatologumdan edindiğim bilgiye göre flörür sivilce oluşumuna sebep olabilirmiş¸ flörürsüz diş macunu kullanmak gerekliymiş. Benim gibi akneye yatkın cildi olan cicişlere duyurulur. Tadı kötü mötü¸ idare edeceğiz artık.

 28. ciddi bir diş eti çekilmesi problemim var. özellikle ön alt iki dişimin kökleri resmen açığa çıktı. hem özele hem devlet hastanesi ne gittim¸ iki doktor da diş eti hastalıkları için paradontaxı kullanmamı ve alttan yukarı doğru fırça ile süpürerek dişimi fırçalamamı söylediler. Diş eti anlamında deva çare gibi bir ekol diş hekimleri arasında anladığım kadarıyla. (diş hekimi cicişler özellikle periocular mesaj kutumu şenlendirebilir :))

 29. bunu kullandıktan sonra diğer diş macunları çok şekerli geliyor resmen midem bulanıyor. tuzlu tadı beni hiç rahatsız etmedi ama tadına alışabilmeniz için firma zaten belli bir süre kullanmanızı öneriyor.diş etlerim çok hassastır neredeyse her fırçalamada kanar. dişçide diş taşı temizliği yaptırırken o kadar kanadı ki doktor durmak zorunda kaldı¸ devamını başka bir güne erteledi falan. bu derece bir hassaslık yani. parodontax kullandıktan sonra durum nispeten daha iyiye gitti. o tuzlu tadı sanki iyileştiriyormuş hissi veriyor¸ belki de iyileştiriyordur eski girdilerde ilaç olduğundan bahsedilmiş. ama beni asıl şaşırtan beyazlatması oldu. hayatımda dişlerimi bu kadar beyazlatan bir diş macunu kullanmadım sanırım. signal white now’lar¸ splat’ler falan filan denedim ama bence en başarılısı bu. 20 lira olmasa iyi çocuk aslında…tanım: bitkisel diş macunu

 30. Doktorumun tavsiyesi üzerine aldım artık yedekleye yedekleye bi hal oldum ben cok memnunum harika bir diş macunu diş eti için gercekten cok faydalı.Tadı ilk başlarda kötü geliyor ama sonra alışıyorsunuz gayette guzel oluyo. Briaz pahalı ama kesınlikle değiyor fiyatına 🙂

 31. beyazlatıcı etkili olanını kullandığım ve gayet memnun olduğum diş macunudur. tadı ilk başta kötü gelse de sonradan diğerlerinin aslında diş macunu adı altında şekerli naneli ‘bişey’ olduğunu düşündürür. temizliği konusunda şüphem yok. sevgiliyle birlikte diş etlerimiz kanamaya başladı ve kullanmaya başladıktan sonra bu durumda gözle görülür bi azalma fark ettik.

 32. Bana yeterli ferahlık hissini vermiyor¸ hele ki o kokusuna dayanamıyorum. Alışılmış diş macunu tadından çok farklı bir tadı var. Fırçalama süremi kısaltmak zorunda kalıyorum bu tada tahammül edemediğim için. Arkasından başka macunla tekrar fırçalama isteği duyuyorum. Diş teli kullandığım için diş etlerim hassas ama beni tatmin etmiyor. Zaten etkisini görecek kadar düzenli ve devamlı da kullanamadım. Bu kadar kötü tadı ve kokusu olan bir şey faydalıdır sanırım.

 33. diş etlerimde çekilme problemim var. ön iki dişimin köklerinin 1/3ü açıktaymış. doktorum kesinlikle ekstra yumuşak diş fırçası ile paradontaxı önerdi. tadı çok kötü ancak denemeye devam. diş eti kanamam kesinlikle azaldı. ancak tramvaya bağlı olduğu söylenen diş eti çekilmem düzelecek mi bekliyoruz.buradan son durumu güncellerim

 34. Her sabah kahvaltısında rastladığım kanlı tükürüklü reklamı yüzünden midemi alt üst eden ve bu yüzden almayı düşünmediğim ürün.her kanalda mutlaka oluyor ¸kaçış yok.sensodyn ile devam.

 35. diş eti çekilmesi problemim üzerine operasyon geçirip kullanmış olduğum tek diş macunu. diş eti rahatsızlıklarında tek geçerim. başta mide bulandırmış¸ bozulmuş hissiyatı verse de zamanla alışıp vazgeçilmezler arasına girmiştir hayatımda.

 36. Hamilelik dönemimde diş eti kanamalarım epey artmıştı ve diş hekimim bu macunu önermişti. O gun bugündür kullanıyorum. 2.5 yıl olmuş neredeyse. Başta tadi garip gelse de alışınca sorun kalmıyor. Memnunum ve tavsiye ederim. Hatta diş eti ile ilgili fazlasıyla sorun yaşıyorum diyorsaniz paradontax gargara ile birlikte kullanın. Gerçekten muhteşem ikili.

 37. Ben de ciktigi gunden beri kullaniyorum sanirim. Tadi bana oyle Güzel geliyor ki baska macun kullanmak zorunda kaldim bi iki kere midem atti. Etkinliklerde falan splat macun hediye ettiler. Denemedim bile. O derece asik olmusum. Kanamalarim gitti ama en sevdigim yani dislerimi bembeyaz yapan tek macun.

 38. bu macunla ilk tanışmam tatilde eve annemlerin yanına dönmem ve evde başka diş macunu olmaması vesilesiyle olmuştu. ilk dedim bu ne?¸ bozuk mu bu¸ eğer değilse daha da fena diye düşünmüştüm ama beş gün sonra falan diğer diş macunları çok şekerli ve sanki ferahlatmıyormuş gibi gelmeye başladı. diş etlerimdeki iyileşmeyi hissetim ve şuan vazgeçilmezim. son indirimde stokladım resmen.

 39. Vazgeçemediğim diş macunu. Yazın bir süre temin edemedim ve sensodyne kullandım aman aman bir daha asla bırakmam kendisini. Diş etlerim kanamaya ağzımda yaralar çıkmaya başladı:( verdiği temizlik hissi başka hiçbir macunda yok. Tadı tuhaf geliyor ilk zamanlarda evet ama sonradan çok güzel ferah oluyor o tadı özlemeye başlıyorsunuz..

 40. Diş eti hassasiyetini ortadan kaldırmayı vaat eden diş macunu. Vaatlerini yerine getiriyor mu? Bence evet tel takmam gerekiyor bu yüzden diş etlerim çok şişerdi iğrenç tadına dayandım ve kullandığım süre boyunca diş eti hassasiyeti yaşamadım.

 41. diş hekimim tavsiyesi ile aldım. daha doğrusu sürekli tek marka kullanmamam gerektiğini dönüşümlü olarak düş macunumu değiştirirsem dişte aşınmanın önleneceğini söyledi ve bu markayı önerdi. tadı bence berbat tadı yüzünden hiç kullanamadım ve bir yıl evde boş boş durduktan sonra attım

 42. bunu kullandıktan sonra diğer diş macunlarına dönemedim. fiyatları artınca aman nolacak öteki macunlardan ne farkı var dedim¸ diğer diş macunları çok şekerli geldi ve de temizlik hissi vermedi. hatta macunların üstüne tuz¸ karbonat döktüm ııh olmadı. bağımlı oldum resmen. indirimde görürsem hemen alırım. tadı çok kötü diyorlar¸ bence hiç öyle değil. keşke uygun fiyatlı alternatifi olsa onu alsam. gerçi hemen biten bir macun değil. zaten macunu az sıkarım. baya idare ediyorum. bir deneyin derim¸ ayrıca lekelere de iyi geliyor diyorlar.

 43. diş etlerim kanadığı için kullanmaya başlamıştım. gerçekten tadı ölüm gibi¸ o 15 günlük süreyi atlattıktan sonra tadı rahatsız etmemişti beni. piyasadaki en iyi diş macunu diyorlar. öyle mi? meh yani bence en iyisi değil. ha diş eti rahatsızlıklarında gerçekten çok faydalı bir ürün¸ sensodyne ile devam ediyorum. diş etlerim hassas olduğu zamanlarda tekrar kavuşuyoruz kendisiyle

 44. İlk kullanmada tadını sevmeyeceğime o kadar da hazırlamıştım kendimi ama çok da kötü bir tadı yok bence 🙂 Temizlemesi de güzel ama beyazlatmada yetersiz¸ gerçi adamların önceliği diş eti sağlığı olduğundan zararlı kimyasalları az tutmuşlar herhalde ondan bir colgate optik beyaz etkisi yapmıyor.

 45. 1 aydir kırmızı olanı kullaniyorum. Çabuk alıştım tadına. Nedense o tuz ve mineral tadı bende güven uyandırdı. Real de falan satilmaya başladı fiyat 16 tl. Eczaneden 17.50 ye almıştım. Sabah akşam paradontax¸ öğlen sensodyne kullanıyorum. Paradontax günde 2 kez den fazla kullanılmamalıdır gibi bir ibare var üstünde.

 46. Kullanmaya başladığım ilk hafta tadı gerçekten rahatsız ediciydi ve dişlerimi hemen fırçalayıp bırakmak istiyordum. ipana¸ colgate macunları arıyordum. Birkaç ay sonra öyle alıştım ki başka diş macunu kullanamaz oldum. Diğerlerinin aşırı tatlı ve yapay tadı aşikâr olmuş oldu böylece. Daha da dönmem onlara.

 47. ipana kullandığım dönem nadiren rastladığım diş eti kanamasını artırdığından işkillendiğim diş macunu. bilemedim¸ ya başka bir şey tetikledi ya da bu macun bana yaramadı.

 48. mineral tuzlu olanı var¸ görsellerdeki pembeli ambalajı olan. muazzam bir şey¸ kuzenimden kullandım çok sevdim gerçekten beyazlatıyordu¸ ancak almak istediğimde tam hatırlayamayıp başka bir tanesini aldım. o da mineral tuzlu. ancak pembeli olan acı olmayan/yakmayan bir macundu. tuzlu tadı var. çok garip ama iyi¸ benim gibi macun esansından gözleri yananlara tavsiye ederim.

 49. kullanalı 1.5 ayı geçti ama hala dişlerimi fırçalarken o iğrenç tadı yüzünden¸ midemi bulandıran gözlerimi yaşartan¸ tadı pis diş macunu..

 50. dişhekiminin önerisiyle 1¸5 senedir kullandığım diş macunu. tadı artık rahatsız etmiyor aksine diğer diş macunlarını daha şekerli buluyorum. belki psikolojik ama dişimi bunla fırçalamadığımda temizlenmemiş gibi geliyor..beyazlatıcı etkilisi kullanıyorum ama dişlerimi beyazlatmadı. diş eti çekilmesi yapmadı. diş eti kanamalarımın da bununla ilgisi yok¸ diş taşı oluşunca kanama başlıyor. o nedenle düzenli aralıklarla temizletiyorum diş taşlarımı..

 51. Reklamın iyisi kötüsü olmaz misyonuyla yola çıkmış¸ mide kaldıran ve buna aldırış etmeden inatla bu reklamlara devam eden¸ bu konuda acilen profesyonel yardıma ihtiyacı olan¸ tükürülesi firma.

 52. tuzlu tadına bayıldığım diş macunu. bunca zamandır bunu bekliyormuşum meğer. diğer diş macunlarının midemi bulandıran yapay-tatlı-nane-ferahlığıyla bunalan bana ilaç gibi gelmiştir. diş eti kanamalarımı da azaltmıştır ayrıca.

 53. babacığımın diş eti kanamaları için aldığım sonra merak edip kullanmaya başladığım önce garipsediğim sonra diş etimdeki ağrılı dönem dönem akıntılı iltihabı geçiren mucizevi diş macunu

 54. diş Bakımımı güzel yapmama rağmen Uzun zamandır diş etlerim sürekli kanıyor. Yazarlar da övünce bir deneyeyim dedim. Tadı bana kötü gelmedi aksine sevdim bile. Köpürmemesine gıcık oluyorum ama yapacak bir şey yok. Diş etlerim ise biraz biraz toparlandı sanki. yine kanıyor ama eskisi kadar çok değil.

 55. hayatımın diş macunu.en son dişlerimi temizlettiğimde diş etlerim o kadar parçalanıp diş diplerim görünür hale gelmişti.ve bu diş macunuyla neredeyse 1. ay içinde diş etlerim çok güzel toparlandı.ben akşam bu macunu sabah da çürük önleyici bir macunu dönüşümlü olarak kullanıyorum çok memnunum. ayrıca florürlü olmaması¸ köpürmemesi ve yapısı ilk başta çok kötü gelse de şu anda bayılıyorum yapısına. sabah kullandığım diş macunu sabun gibi gelmeye başladı.temizlik hissi maksimum.

 56. acayip (tuzlu gibi) bir tadı var. Alışma süreci için 7 gün diyor. İlk başlarda çok garipsedim ama sonradan bitene kadar kullandım. İlk günler pek sevmesem de sonradan hoşuma gitti. Hatta bitirdikten sonra farklı 2 macun denedim ama aklımda yine bu var. Yalnız yorumda bir kişi dişeti çekilmesine sebep olduğunu yazmış ki bizim genetik olarak yatkın olduğumuz bu duruma mümkün mertebe geç yakalanmak istiyorum. O nedenle tekrar alma planımı -bir uzman çıkıp da yalanlamadığı müddetçe- rafa kaldırıyorum.Bu arada 13 TL gibi epey tuzlu bir fiyatı var. Doğal içerikli diş macunu almak isteyenlere¸ eğer ulaşabilme imkanları varsa Now Foods xyliwhite serisini tavsiye ederim. Yurtdışındakiler ölüyor bayılıyor buna. Ben de kullandım evet gayet güzel. Tabi ki napıyoruz¸ mucize beklemiyoruz.

 57. 1 hafta mı 2 hafta mı alışma süreci var ama dayanamadım kullanmaya.tuzlu¸ baharatlı gibi bir tadı var bu macunun.bir de bana tam temizlenmiş hissi veremedi bir türlü.

 58. paraben içermeyen nispeten bitkisel tadı çok acı (ancak firma 15 gün sonra tat rahatsız etmemeye başlar diyor) bir diş macunu ancak bembeyaz yapıyor

 59. reklamını şimdiye kadar hiç görmediğim¸ diş doktorlarının göz bebeği¸ glaxo smith kline ilaç firmasının diş macunudur. insanın üvey babası ve halası diş doktoru olunca¸ bütün aile yakınları da diş doktoru oluyor. birde üvey babam uzun dönem glaxo smith bünyesinde çalışınca¸ ev full bu markanın diş macunlarıyla dolup taşmış idi. o yüzden baya bir içiceyim diş macunu ve diş rahatsızlıklarıyla. normalde ilaç firmaları kendi bünyelerinde ki diş macunlarını sattırmak için doktorlara para veriyorlar ki hastalarına önersinler. önermeseler bile en azından ortalıkta bir kaç malzeme olsun. ki bu olayı en çok yapan sensodyne markası maalesef. paradontax çok yapamıyor çünkü zaten çok satamayan bir diş macunu. yapıyorsa da üvey babamın çalıştığı dönemde yapmıyorlardı. sensodyne üvey babamın ve onun diş doktoru kankitolarının dediğine göre ‘bildiğin kum’ içeren bir diş macunu. sensodyne dişlerinizi gerçekten beyazlatıyor¸ ama aynı zamanda dişlerinizi çiziyor. neyse ben bu diş macununu tabii ki kullandım. (florür içermeyenini tabii.) Tadına kötü diyen cicişler bunu galiba uzun dönemde kullanmadı. gerçekten nanenin verdiği histen çok daha farklı bir ferahlık veriyor ağıza. tadı hiç bir şekilde kötü denilmeyecek bir kıvamda¸ ama farklı bir tat kabul. diş etlerini zaten tedavi edici özellikte. ama tek bir kötü yanı var. bence tam olarak temizleyemiyor. diş teli kullandığım için dişlermin ekstra bir güce ihtiyacı var zaten¸ o bana bunu vermiyor. kısacası¸ ağzınızda tel falan yoksa kullanın kullandırtın efenim. diş teli varsa yolunuzu kısa dönemde olsa sensodyne true white’a döndürebilirsiniz.

 60. itici reklamından dolayı kullanmayı düşünmediğim ürün. şunu düşünemiyorum lavabodayım elime fırçamı almışım diğer elim paradontaxa gittiğinde reklamdaki kanlı balgamı lavobaya attırdıkları sahne geliyor.

 61. Böyle olsa önlem almaz mıydınız ? tabi ki alırdım. bir günde ortalama kaç kişinin gözü¸ kaç kişinin dişi kanıyor?Özetle reklamlarına olan antipatimden dolayı hiç denemediğim bir diş macunu¸ sensodyne ile mutluyum.

 62. Bence oldukça etkili ve düşündürücü bir reklam yapmışlar. Ayrıca uzun bir süre kullandım ve başarılı bir dış macunu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Kutusunun üstünde de gösterdiği gibi bir iki hafta içinde tadına kesinlikle alışılıyor ve alıştıktan sonra diğer dış macunları çok fazla tatlıymış diye düşündürüyor. Paradontax ın tuzlu ve ferah bir tadı var karbonatlı suyla gargara yapılmış gibi hissettiriyor bana. Sonrasında başka dış macununa geçince afallayıp dişlerin temizlenmediği hissediyor insan yapış yapış oluyormuş gibi geliyor.

 63. tadı ciddi anlamda iğrenç olan diş macunu. Annemin iddiasına göre yaklaşık iki hafta sonra o tada alışıyormuş insan hafif bitkisel ferah bir tat gibi gelmeye başlıyormuş. zaten macunun üzerinde yazan da bu.Diş etleri ve ağız içi yaraları konusunda piyasa macunlarını döver. Ben ipana tatlı naneciyim sırf tadından dolayı evet ¸ fakat paradontaxa alışma çabam hiç bitmeyecek.Reklamlarına ben de bakamıyorum evet ürkütücü¸ ama bir yandan da etkili.

 64. Reklamlarını görmediğim¸ tadı son derece kötü ama 3 yıl kullanımın sonunda anca alışılan bir kokuya sahip olan diş macunum.doktorumun söylediğine göre ise¸ ne kullanıyorsam diş etlerim oldukça sağlıklıymış. Epey bir faydası varsa demek.

 65. Reklamlarının başına +18 koyması gereken diş macunu markası. Enteresan olguları birleştirerek korkunçlu bir reklam çektikleri için kendilerine burdan selamlarımı yolluyorum.

 66. annemin banyosunda görüp denediğim ve dişimi fırçalarken maymuna döndüğüm¸ tadı gerçekten iğrenç olan diş macunu. acaba bu daha çok “ilaç” gibi olan diş macunlarını kullanmanın bir yaşı var mı. bir de reklamları rahatsız edici. beni korkutup almaya yöneltmektense¸ kendinden soğuttu.

 67. gerçekten de insanın içini bir hoş eden reklamlara sahip diş macunu markası. o kanayan göz beni epeyce ürpertmişti mesela.

 68. Reklam politikaları oldukça ilginç.Bir bakiyosun dış yok¸ bir bakiyosun ağzı kan dolmuş¸ Rimel sürerken kan akan göz. Bu nasıl bi ilgi çekme çabası.

 69. çekilen diş etlerime dağ kekiği ile birlikte çok çok fayda etmiş diş macunudur kendisi.SADECE KANAMAYA DEĞİL BEN DE ÇEKİLMELERE DE ÇOK İYİ GELDİ.HATTA ÖN ALT VE ÜST DİŞLERİMİN ARASI GARİP ŞEKİLDE AÇILMIŞTI DİŞ ETLERİMİN ÇEKİLMESİ YÜZÜNDEN ŞU ANDA ÜST TAMAMEN KAPANDI ALT İSE ÇOK AZ KALDI.BENCE ÇEKİLMELERE DE ÇOK İYİ GELİYOR.DAĞ KEKİĞİNİ 2 AYDIR KULLANMIYORUM SADECE BU MACUN İLE DEVAM ETTİM DİŞ BAKIMIMA.değiştirmeyi düşünmüyorum evladiyelik.

 70. Berbat reklamına rağmen denedim¸ denemez olsaydım. Ürünü uygulamaya başlamam ile çöpe fırlatmam arasında geçen süre olimpiyat 100 metrecilerine taş çıkartır. Tadı tatlımsı ekşi ile buruğumsu tuzlu arası bir şey…Bu nasıl bir tarif derseniz¸ işte bu gariplik sebebi ile çöpü boyladı derim.Allah bir daha böyle dert vermesin bana…

 71. uzun suredir kullandigim dis macunu diger dis macunlari dis etlerimde kanama yapiyordu ama paradontax bu durumdan beni kurtardi birde agizda biraktigi ferahlik ve dis beyazlatici olanin verdigi beyazlik gercekten ise yariyor tadida artik guzel geliyor

Siz ne düşünüyorsunuz?