“Pantene aqua light şampuan” için 12 yorum

 1. ilk başta arkadaşımda kullanmıştım¸ normalde 2 günde yağlanan saçlarım 3. gününde bile pek yağlanmamıştı. hemen koştur koştur almıştım. kokusu gerçekten harika. ama kullanmaya devam edince saçlarım yine eskisi gibi 2 günde bir yağlanmaya devam etti. yani ne yaparsam yapayım bunu engelleyebilen bir şampuan bulamıyorum. bundan önce de elseve kullanıyordum. kokusu dışında benim açımdan aralarında pek bi fark olmadı. 3. şişeyi bitirdim sanırım ama bundan sonra indirimde denk gelirsem kokusu için alırım yoksa alacağımı sanmıyorum.

 2. pantene’in en sevdiğim serisi oldu. saç kremiyle birlikte kullanıyorum. vaat ettiği gibi saçlarımı ağırlaştırmadı¸ daha dolgun gözükmesine yardımcı oluyor. yağlı olan saçlarımın daha geç yağlanmasının kahramanı. kokusu zaten efsane¸ çok güzel kokuyor. çift fazlı saç spreyini de kullanınca kokusu uzun süre saçlarımda kalıyor. tavsiye ettiğim herkesten olumlu geri bildirim aldığım seri..

 3. kokusuna bayıldığım şampuanım. kokusunun kalıcılığı için bile alınabilir. yağlanmaya karşı olan etkisini ise görmedim. 2-3 günde saçlarım yine yağlanıyor önceden olduğu gibi. çok da bir şey beklememek lazım bu konuda zaten market şampuanı ne de olsa. saçlarımı güzel temizlemesi ve ağırlaştırmamasından memnunum. kepeklenme yaşamadım.

 4. Markette indirimde görünce düşünmeden almaya çalışıp yanlışlıkla kremini almam sonucunda saçlarım yumuşacık oldu. Uzun zamandır clear kullanıyodum¸ cleardan sonra kokusu çok güzel geldi. Gidip şampuanını da alsam diye düşünürken yorumlar kafamı karıştırdı. Şimdi yağlanmayı geciktirir mi erken mi yağlandırır diye düşünmeye başladım.

 5. 3 yıldır yılmadım¸ istikrarımı koruyarak seni kullandım minnoşum. Senden iyisini yapacakları zamana kadar da seni kullanacağım benim minik sevgilim :’)Öncelikle yapısı o kadar hafif ki adının hakkını veriyor. Boyalı saçlarımı yumuşacık¸ ipek gibi yapıyor. Kokusuna düzülen methiyeler sonuna kadar zaten doğru. Ancak şu saçlarım yağlandı-yağlanmadı vs sorununda ben de kendi deneyimimi paylaşayım. Saçlarım da cildim gibi yağlı ve kendisi gün sonunda vıcık vıcık yağlanır-dı. Yani demem o ki yeni yıkanmış saçlarımın bana dayanma süresi bir memurun çalışma saati kadardı. O yüzden saçlarıma bir ara memur lakabı bile verdim :d daha sonra ise bu güzelliği keşfettim ve saçlarım artık 1.5 gün yağlanmadan dayanıyor. 1.5 güne bu mudur yani gözüyle bakmayın¸ kırılırım. Çünkü benim açımdan adeta bir devrim. Artık gün boyu¸ günün her saati saçlarınızın yeni yıkanmış hissini vermesi kadar muazzam bir durum yok. Yaşamayan bilmez tabi :'( sanıyorum ki bu şampuana saçı zaten 3-4 gün yağlanmayan kişiler değil de benim sorunsalımı yaşayan kişiler yönelmeli. Sonuçta her şampuan her saç için uygun değildir.

 6. Benim saçlarım normal şartlarda ikinici günün akşamı yağlanmaya başlar.bu şampuanı kullandığım dönemde neredeyse beş gün idare ediyordum bu açıdan çok güzel fakat belli bir zaman sonra saçlarımı uçlarına kadar aşırı kuruttu.saçımda nem namına hiçbir şey kalmadı bu yüzden kullanmayı bıraktım.bence saçınız aşırı yağlı değilse kullanmayın.

 7. Temizlik ve hafiflik hissi saglayan mutlu eden sampuan. Benim saclarim 2.gunu zor cikarirlar bende hergun yikarim ama aqua light ile degil o zaman sac uclarim asiri kuruyor hatta diplerim bile kurumaya basliyor. Benim gibi saclarda en güzel kullanimi haftada bir gibi hani bazen saclarimizi normal sampuanimizla yikariz ama temizlenmemis gibi hissederiz tam o anim sampuani kendisi.

 8. Bu şampuanla tanışmadan önce bir sürü şampuan denemiştim ancak hiçbiri röfleli ve uçları yıpranmış saçlarıma bu kadar iyi gelmemişti. Öncelikle belirteyim saçlarımı sadece iki kez boyatmama rağmen özellikle yazın inanılmaz kupkuru oluyor ve sertleşiyor. Ne şampuanlar¸ yağlar denedim tam istediğim sonucu alamadım. Ama bu bir mucize¸ hem iki gün saç yağlanmadan dayanıyor hem de yumuşacık bir saça sahip oluyorum. Eeee daha ne olsun ? 🙂 Son olarak aynı serinin bakım spreyi ve köpük kremi ile kullanınca verdiği yumuşaklık daha da artıyor.

 9. Hiç beğenmediğim şampuan. Çok az ürün hakkında bu kadar kesin konuşabilirim bu da onlardan birisi¸ yok aldanmayın duru amblajına temizlik hissi veren saydamlığına ve ismine. Yağlandırıyor dostum¸ bu ürün saçları yağlandırıyor ve ben şampuanların çeşit çeşit olmasının gerekliliğine dair şüphelerimde haklı çıkıyorum.Ne varsa clear man’de var.

 10. Eskisinden çabuk saçı yağlanan cicişlerim¸ Bence durum saç derimizle alakalı¸ Nasıl ki cilt tipimiz yağlı kuru karma olabiliyorsa saç derimizde de durum aynı bence¸ Zaten kuru olan saç derimize bir de ekstra yağlanmayı geciktiren (bir nevi kurutan) şampuanı da sürünce derimiz buna ters tepki veriyor¸ İyice kuruduğu için kendisini korumak için yağ salgılıyor¸ Bu durum ciltte var ve ben saç derisinde de aynı durum söz konusu diye düşünüyorum¸-Benim onca şampuan kullanmama rağmen kokusu saçımda kalan tek şampuan oldu-Elidora göre daha az döktüğünü söyleyebiliriim-Benim saç derim 3cu gün yağlanmış olur¸ Bende bir değişiklik olmadı açıkçası-Saçımı yumuşatıyor benim de¸ Ben seviyom ya

 11. Aylar önce indirimde olduğundan denemek için almıştım. Başta hiç sevmedim saçlarımı keçe gibi yapıyordu. Sonra başka bir şampuan kullanmaya başlayınca fark ettim ki aslında aradığım şampuan buymuş. Her gün saçlarımı yıkamak zorundayken bu şampuan sayesinde iki günde bir yıkıyorum. Duştan sonra bakım yapan bir köpük uygulayınca saçlarımın sertliği de gidiyor  bakım kremlerini de denemeyi düşünüyorum. Benim gibi çabuk yağlanan saçlarınız varsa çare bu şampuan

 12. Normal saçlar kullansın ama yağlı saçlar için hayal kırıklığı yaratır. Normalde saçımı iki kere şampuanlayınca daha iyi hissettirirken bu şampuan iyice ağırlaştırıyor ve elektriklendiriyor saçımı. Şuan bitsin diye bir başka şampuanla beraber kullanıyorum ama tavsiye etmem.

Siz ne düşünüyorsunuz?