“Otacı naturway sarımsaklı şampuan” için 21 yorum

 1. yine büyük umutlarla alıp pişman olduğum bir ürün.. Saçlarım aşırı döküldüğü için bunu engelleyici ürünler ararken bunu görmüştüm. Sarımsağın da dökülme önleyici olduğunu bildiğimden aldım indirimde. Başta sevmiştim aslında taa ki kafa derimde acıyan kabuk kabuk yaralar oluşana kadar. İlk kullanımdan beri yavaş yavaş oluşmuştu aslında ama be sonradan bundan dolayı olduğunu anladım ama emin olmak için bir hafta ara verdim yaralar geçti sonra tekrar kullandım ve hoop ertesi gün yine ordalar. Bunu da iki kere yaşadıktan sonra vazgeçtim nasıl değerlendiririm bilmiyorum. Aslında şaşırdım çünkü yorumlar genel olarak beğenildiği yönündeydi ama işte herkeste aynı etki olmuyor maalesef.

  1
  2
 2. Erkek arkadaşım benimle gratis gezerken almıştı çok sevdi uzun süredir kullanıyor ve yedekliyor. Anneme de almıştım saç derisinde yaralar yaptığını söyledi. Ben de anneme gidince 4 5 kere kullandım bende bir sorun oluşmadı. Etkisi kişiden kişiye oldukça farklı.

  4
  1
 3. Bende saçımdaki yağlanmayı artırdığı gibi dökülme sorununa da bi çözüm olmadı. Ablama verdim. Dökülmesini durdurmuş. Bittikçe yenisini alıyor şimdi. Sanırım deneye yanıla doğru şampuan bulunuyor.

  1
  1
 4. Omzumda sanki bocalama tuz dökülmüşcesine kepek yarattıran gereksiz şampuan. uzak durulması gereken belki yemeğe sarımsak olarak kullanabilecek şekilde şaka olan şampuan.

  1
  1
 5. pazar günü aldım. bugün ilk defa kullandım. ileride unutmamak için ilk izlenimlerimi yazacağım sonra her kullandığımda veya hakkında başka bir sonuca vardığımda bu girdiyi editleyeceğim. tanım: saçlarımın dökülmesini durdursun ve yeni saçlar çıkarsın diye kullanmaya başladığım şampuan. fiyatı indirimli olarak 15tl. otacı hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir markaymış.ilk yıkamadan sonra görüşlerim:- beklediğimden çok daha iyi köpürdü. – köpürdüğü içinde temizlendiğimi hissettim.- kokusuz olduğu yazıyor¸ gerçekten sarımsak kokusu almadım.- saç kremi kullanmadan çıktım çünkü saçlarımı birbirine katıp kaskatı yapmadı. – saçlarım kuruduktan sonra hala yumuşacık.- dökülme ve diğer konular için henüz bir şey söylemenin erken olduğunu düşünüyorum.edit: kullanmaya başlayalı aylar oldu. hala saç kremi kullanmıyorum ama arada bir maskelerle desteklemem gerekiyor saçımı. dökülmesine iyi gelmedi¸ zaten bu konuda pek bir beklentim yoktu. yeni saç çıkardığını gözlemledim. tam anlamıyla memnun kaldığımı söyleyemem¸ bitirip başka bir şampuana geçeceğim. edit 2: girdiğim bir önceki editimden oldukça pişmanım. bittikten sonra 2 farklı market şampuanı denedim ve saçlarım mahvoldu. market şampuanları saçlarımı döktüler¸ meğer saç dökülmem azalmış otacı kullanırken. saçlarım kaskatı oldular¸ taranmaz hale geldiler hatta. saç kremi kullanmak zorunda kaldım. otacı kullanırken saç kremine hiç ihtiyacım olmuyordu bile. değerini geç anladım bu şampuanın¸ tekrar alıp kullanmaya başladım.

 6. Bir kutusunu bitirdiğime göre artık methiyeler düzmeye gelebilirim kendisine. Kendisini uzuun yıllar görmediğim arkadaşımın saçlarının ne kadar parlak ve canlı olduğunu görünce bunu kullandığını öğrendim. Yıllar önce oldukça mat ve cansızdi saçları. İlk denemede alıp bende denedim ve saçlarımdaki etkisine bayıldım. Herkes saçıma ne yaptığımı sormaya başladı. Bir kuaför faciasında saçları yanan kuzenim de bendeki değişimden sonra kullanmaya başladı. Daha ilk yıkamada onunda saçlarında etkisini gösterdi. Birçok market şampuanını denemiş olarak benim en memnun olduğum ve değiştirmeyi asla düşünemediğim canım şampuanım oldu kendisi.

 7. 1 kutusunu bitirdim. indirimsiz fiyatı 25-30 tl. sls¸paraben¸silikon yok. içeriği gayet temiz. sarımsak şampuan olması korkutmasın gayet güzel kokuyor¸ üstünde de belirtiyor kokusuz diye.köpürmesi ve saçı temizlemesi gayet iyi. saçlarımı diğer bitkisel şampuanlar gibi katır kutur sertleştirmedi yumuşacık yaptı. dökülmeyide azalttığını düşünüyorum bence şans verilebilir.

 8. Tüm bitkisel şampuanlar gibi sülfat içermeyen bu yüzden de az köpüren saç kremiyle birlikte kullanıldığında kesinlikle başarılı bir ürün

 9. avuç avuç dökülen saçlarım için internetteki araştırmalarım sonucunda keşfettiğim şampuandır.saç çıkarma konusunda pek bir etkisini göremesem de dökülmemi azaltıyor ve saçlarımı inanılmaz parlak ve yumuşak yapıyor.ancak son dönemdeki fiyatları yüzünden indirim beklemeden alınacak gibi değil.fiyat olarak biraz daha makul olabilirdi.

  3
  2
 10. Saçlarım ince telli ve seyrek görünümlü olduğu için bir umut kullanmaya başladım. Kutusuna çam terebentin ve badem yağı ekledim. Mevsimsel dökülmeleri azaltıyor ve yağlanmayı gerçekten geciktiriyor. Mucize istemiyorsanız beklentilerinizi karşılar.

 11. Saç dökülmemi azaltmak için şampuan ararken aldığım ve bu konuda faydasını göremediğim üründür. Ancak saçımı gerçekten yumuşattı ve güzel bir görünüm kazandırdı. Sarımsak kokusu da gelmiyor¸ aksine saçta çok güzel bir koku bırakıyor. Üstelik cruelty-free olmasından dolayı gönül rahatlığıyla alınabilir. Fiyatı biraz pahalı¸ o yüzden sadece indirim dönemlerinde alıyorum.

  2
  1
 12. bu şampuanı youtuber gözde tezer’in önerisi ile kullanmaya başladım. tabi içine bir takım eklemeler yaptım. memnun kaldığım bir şampuan oldu. kokusu da güzel.

 13. Geçen hafta ilk şişemi bitirdim. Bu sebeple gözlemlerimi aktarabilirim. İnce telli¸ seyrek ve dökülen saçlara sahibim. Bu şampuanı kullandıktan sonra saçlarım gürleşti ve eskisine kıyasla daha az dökülüyor. Duştan çıktıktan sonra saçlarım artık birbirine karışmıyor ve sarımsak kokusu olmuyor¸ gayet hoş bir kokusu var. Tek eksisi biraz pahalı olması indirimle 25 tl civarında oluyor bu sebeple indirim dönemlerinde alınabilir.

 14. yaklaşık iki aydır haftada 2-3 kere bu şampuanı kullanıyorum¸ ve saçımı cidden çok yumuşattı¸ parlattı ve hacim verdi. kokusu da yok gerçekten¸ hatta hoş kokuyor.

 15. Kuru ve normal saçalrda haftada 2 kez kullanıp faydasını almak¸ diğer günlerde nem ve keratin bakımı yapan şampuanlarla desteklemek daha doğru olacaktır.

 16. ben bunu seneler evvel eczaneden almıştım. o zamanlar 20 tl falandı. yaklaşık 1 ay kullandım. saç diplerimden minik minik saçlar çıkmaya başladı. 2 hafta ara verip tekrar 1 ay kullandım. böyle bir düzen oturttum. saçlarım inanılmaz gürleşip¸ uzayıp hacim kazanmıştı. gürleşme bariz ortadaydı. herkes farkedebiliyordu. bende saç dökülmesi yok. sadece hacim kazansın¸ çoğalsın istiyordum. yeni saçlarım çıkmaya başlayınca kullanmayı bıraktım. şimdi içeriği değişmiş midir bilemem. ben alalı 4 5 sene oluyor. tekrar almayı düşünüyorum. içeri değişmediyse¸ yağlı veya normal saçlarınız varsa tavsiye ederim.

 17. İçerisinde sls yok diye aldım. Aynı zamanda saçlarım dökülüyordu. Çok umutlanmak istemiyordum ama sadece 3 kullanmada bile etkisini gösterdi. Aslında şampuan saç dökülmelerine karşı değil saçı güçlendirme amacı var ama benim saç dökülmeme çok iyi geldi. Önceden saçlarla dolan banyo giderinde bugün bir-iki tel saç vardı. Sarımsaklı ama sarımsak kokmuyor. Bana biraz dalin kokusuna benziyormuş gibi geldi. Benim dipleri yağlı uçları kuru saçlarımda uçları daha da kuruttuğunu gözlemledim. Ama diplerinin yağlanmasını geciktiriyor. Kısacası sevdim. Bitene kadar kullanırım ondan sonra da otacı markasının başka bir şampuanını denemeyi düşünüyorum.

 18. Dipleri 36 saate yağlanan¸ uçları kuru ve ince telli¸ karışmaya çok çok meyıllı saçlara sahibim. Bu ürünü saç dökülmesi yaşadığım dönemde diğer bitkisel şampuanlar ile dönüşümlü olarak kullanmıştım. Ama en çok bu ürüne elim gitmişti o süreçte. Saç dökülmeme gerçekten fayda etmişti. Ancak uzun süreli kullanımda saç diplerimde biraz kaşıntı yapıyordu o yüzden arada başka şampuna geçmek zorunda kalıyordum. Diğer bazı bitki özlü şampuanlar gibi saçımı sertleştirip karıştırmadığı için seviyordum kendisini. Yanlız daha sonraları saç derimin hiç bir uçucu bitkisel öz içeren (ısırgan¸defne¸ sarımsak vb.) şampuanı tolere etmemeye başlamasıyla geçen yıl kendisiyle vedalaşmak zorunda kaldım. Hangisini kullanırsam kullanayım kepek ve kaşıntıdan kurtulamadım. Market şampuanları ile yola devam

Siz ne düşünüyorsunuz?