“Otacı gül suyu” için 38 yorum

 1. güllü su olanının yüzümü kuruttuğunu fark ettiğim ürün. nemlendirdiğine emin olduğum bir ürün kullandıktan sonra tonik yapma adına bu güllü suyu kullandım ve yüzümün belirli yerleri çok kurudu.

 2. bu ürünü ilk kullandığımda yüzümde sivilce çıkarmıştı. cildim yağlıya dönük karma gibi. o kadar korktum ki bir süre kullanamadım. sonra kullandığımda sivilce sorunu yaşamadım. makyajımı temizledikten sonra tonik niyetine kullanıyorum. verdiği temizlik hissini seviyorum. cildimi kurutmuyor da. bitince tekrar alacağım ürünler arasında.

 3. Kokusuz. Buzdolabına konulduğunda cilde tonik niyetine mükemmel cok guzel nemlendiriyor. Hafif makyajlarimi temizliyorum bazen cok guzel cozuyo. Bende sivilce vb bi etki gostermedi¸normal-karma cildim var bir miktar hassas

 4. Alerjik cilt için biçilmiş kaftan… Ten makyajı yapmadığım için cildime nemlendirici dışında uyguladığım tek ürün gül suyu. Diğer markaların ürünlerini de denedim bir irritasyona ya da hassasiyete sebep olmadılar ancak en çok memnun kaldığım marka bu oldu. Cilde ekstra bir doygunluk ve tazelik katıyor. Kuruluktan kaynaklanan kızarıklıkları yatıştırmakta çok başarılı. Buram buram gül kokmuyor olması da ürüne olan güvenimi pekiştirdi. Gece yatmadan önce uygulandığında sabah ciltte kadifemsi bir his oluyor ki bunu seviyorum.

 5. Şişesinin üstündeki kabartılı gül motifi öyle tatlıdır ki¸ bazen buzdolabını her hangi bir şey almak için açtığımda sağda bu sevimli şey gözüme çarpar¸ kabartmasını sever sever yerine koyarım. Kokusu¸ verdiği ferahlık ve paraben içermiyor oluşu iyi güzel evet ama benim için o kabartılı motife sahip oluşu onu almam için ilk neden gibi <3

 6. ciltte rahatsız edecek bir his bırakmıyor. cok guclu bır etkisi olmasa da ferahlatıyor. kokusu cok yogun olmadıgından diger gül sularına tercih ettiğim bir ürün.

 7. bana göre rosense gül suyundan çok daha güzel kokandır. ikisi de esasında gül suyu fakat bana bariz bir şekilde bu ürünün kokusu daha iyi geliyor. rosense’in kokusuna dayanamıyordum ve yüzümde bir sürü sivilce çıkartmıştınot: otacı güllü su değil %100 doğal gül suyundan bahsediyorum

 8. Cildime çok iyi gelen 1 yıldır tonik olarak kullandığım ürün. Cildim normal tipte ve yanaklarım da birçok ürüne karşı hassasiyet gösteriyor. Özellikle duştan çıkınca kullanıyorum cildime ışıltı katıyor yanağımda kızarıklık varsa yatıştırıyor¸ hafifçe nemlendiriyor. En sevdiğim kullanım şekli ise sıcak yaz günlerinde ucu fısfıslı bi şişeye koyup sopsoğuk gül suyunu yüzüme sıkmak.

 9. Tonik meselesinin bence şahı herzaman kore markalarıdır ancak yurtdışı yasağı vs. derken Kore’de bir roadbrand olan Missha’nın bile tonikleri yüz bilmemkaç TL’ye ülkemizde satılıyor. Batı markalarında ise genellikle alkol içeriği var ve her zaman kızarıklıklarımı arttırıyor. Tonik arayışında denemek için bir şişe aldım ve bitirdim. Sanırım kızarıklıklara iyi geliyor¸ yüzü yakmıyor. Pahalı toniklerden ekstra bir etkisizliğini veya etkisini görmedim¸ bu sebeple tonik meselesinde tamamen yönelmeyi düşündüğüm ürün. Gözeneklerin küçülmesi konusunda özel bir etkisi var mıdır emin değilim ancak iyi bir temizleyici olduğu tartışmasız. Gözenek konusunda da belki de en önemli konu zaten temizlik. Acaba gulsha gibi pahalı gül sularından özel olarak bir farkı var mıdır merak ediyorum.

 10. Yüzde yüz gül suyu olanını ben de tonik niyetine kullanayım dedim ancak yüzümde sivilce eksik olmazken sivilcem olmayan tek yer alnımda bir sürü minik sivilce çıkmasına sebep oldu. İş yerinde ellerime sıkıp bitirdim ben de. Bir de sanırım ben genel görüşün aksine gül suyu kokusunu baya baya seviyorum¸ çünkü Rosense’in kokusu bana çok hoş geliyor ve onu yüzüme sürdüğümde mutlu oluyorum. Ayrıca Rosense sivilceye sebep olmadı bende.

 11. Daha önce rosense’in gül suyunu kullanmıştım. Onu gratis’te bulamayınca otacı’nın gülsuyuna şans vermek istedim. Ben rosense’in gülsuyuna göre otacı’dan daha çok memnun kaldım. Sanki daha hafif kokuyor ve cildimi gerçekten pırıl pırıl parlattığını gözlemliyorum. Kurutma¸ gözenek genişlemesi yapmadı. Senelerdir gülsuyu dururken baska toniklere hic para vermedim cok memnunum. Bu arada bahsettiklerim güllü su değil¸ gül suyu. Bu fark çok önemli.

 12. rossmanndan yanlış hatırlamıyorsam 10 tl e aldım. her akşam uyumadan sürdüm sonra uni baby nemlendirici sürüp yattım. nemlendiriciyi sürmeyi unuttuğumda yüzümü kuruttuğunu farkettim. kokusu rosenseden daha iyi o çok ağır kokuyordu.

 13. Yıllarca kullandığım ferahlık veren gül suyu. Gece uyumadan önce kullanırdım genelde. Annem gülşahınkini aldı diye onu kullandım bir süre ama hiç beğenmedim. Yakında dönüş yapacağım.

 14. Cilt bakımında organikliğe gittiğim su günlerde iki haftadır kullandığım mucize.o kadar farklı ürün kullandım en sonunda amaaan bir işe yaramıyor bunlar diyip bunu aldım.öyle pamuğa falan dökmeden elime 5-6 damla döküyorum sonrasında yüzüme kibarca sürüyorum işe yarıyor bence .son zamanlarda elmacık kemiğinin altı sivilce dolmuştu uzaktan bronzer varmış gibi görünüyordu :p üstelik pütürlüydü.simdi ise o pütürler yok yeni sivilce yok üstelik ne temizliyorum (makyaj yaptığım nadir zamanlar hariç) ne de nemlendiriyorum ve halimden gayet memnunum.bence gül suyuna bir şans verin :*

 15. Güllü su olanınını uzun yıllardır kullanıyorum cildimde herhangi bir irritasyona sebep olmadı geçenlerde içeriğine bakarken içinde hint yağı olduğunu gördüm dikkatli kullanılmalı yoksa yüzdeki tüyleri besleyebilir

 16. fiyat-gramaj açısından pek başarılı bulmasam da piyasadaki kandırmacalardan sıyrılmış bir ürün en azından. Etkisi güzel¸ şişesi sağlam ve doğal. Cildi güzel de yapıyor. Gül suyu doğanın mucizesi sanırım genel olarak.

 17. Bir dönem ben de sivilcelerimin en azından kızarık görünümünü azaltır diye tüm gül sularını denedim ama içlerinden en kötüsü buydu galibaYüzüme sürdüğümde su sürmüş gibi hissediyorum kokusu da olmasa şüphelenicem yani ayrıca kokusu da doğal bir kokudan ziyade parfümlü gibiMakyajımı çıkarmak için kullandığımda kabasını bile almadı o yüzden o şekilde de verim alamadımKısacası kendimde bir etkisini gözlemleyemedim ve kullanmaktan vazgeçtim

 18. Gramajına göre fiyatını biraz fazla bulduğum¸ öbür gül sularından hicbir farkını gözlemleyemediğim (içeriğini tenzih ediyorum)¸ kurutmayan guzel bir gül suyu.

 19. Gül suyu değil de güllü su olanını kullanıyorum. Tonik olarak kullanılabilir yazıyor zaten üstünde ve Sanki gözeneklerimi küçülttü gibi. Boyutu baya büyük ama bu biterse otacı gül suyunu almak istiyorum.

 20. Yüzde yüz doğal olduğu iddia edilen gül su. Ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama kendim yapma gibi bir şansım olmadığı için aldım. Kullanmadan önce içine 10 damla çay ağacı yağı kattım. Sivilceli cildime günde 2 kez sabah akşam uyguluyorum. Kokusu hafif ¸ hiç rahatsız etmiyor . Cildime canlılık kattığını fark ettim. Sivilcelerim de daha çabuk sönüyor. Şimdilik memnunum. Bitince yenisini alır mıyım bilmiyorum. Yeni hedefim yazın evde gül suyu yapmak 🙂

 21. Cildimi yatıştırıyor¸ biraz renk eşitliği sağlıyor. Severek kullanıyorum. Bende sivilce yapmadı. 18 tl gibi bir fiyatı olması lazım. Tonik olarak gül suyu kullanıyorsanız tavsiye ederim.

 22. watsons indiriminde 12 tl’ye almıştım sanırım. kullanmayı unutmuştum¸ köşede duruyordu. şimdi spora başlamadan majyajımı çıkardıktan sonra bir de bununla üzerinden geçiyorum. nemlendiriyor¸ daha bir arınmış gibi oluyor ya da tamamen psikolojik ama yine de güzel ferahlatıcı bir hissi oluyor 🙂

 23. uzun zaman kullandığım ancak başka bir markaya geçince okadar da etkili olmadığını anladığım üründür. pembe şişeli gül suyu daha etkili bence arkadaşlar. gül suyunun cilt temizleme etkisi muhteşem. hergün sabah ve akşam sürüyorum inanın daha iyi bir şey yok.

 24. Her gün temizleme jeliyle yıkadığım yüzümü bir kaç gün yıkamayı bırakınca alnımda hemen küçük küçük sivilceler çıkardı. Sonradan jeli bıraktım bu gül suyuyla silmeye başladım artık hiç o küçük sivilcelerden çıkmıyor. Bir de yanaklarım kuruya dönüktür artık yaz ayından veya güneş kremi kullanmaktan mıdır bilmiyorum hiç nemlendirici ihtiyacı duymuyorum 

 25. Bu zamana kadar denediklerim içerisinde en iyi gül suyu diyebilirim. Migros ve Gratis’te satılan bütün gül sularını denedim ve kesinlikle Otacı en iyisi. Özellikle güllü su değil gül suyu yazanı almanızı öneririm. Diğerleri gibi kötü¸ rahatsız eden bi kokusu yok ve yüzü yakmıyor. Diğer denediğim bütün gül suları kötü kokuyor ve cildimi tahriş ediyordu. Hoş¸ fresh bi dokusu var. Ben gratis de satılan sprey şişelerden alıyorum içine dolduruyorum gül suyunu ve buzdolabına koyuyorum. Aklıma geldikçe yüzüme mac fix plus gibi  sıkıyorum. Gerçekten gözenek küçültücü etkisi var. Ama ben günde en az 15 kere sıkıyorum bol bol. Çünkü hem çok hoşuma gidiyor hem ferahlatıyor hem de nem veriyor. Tavsiye ederim.

 26. Rosense markasınınkinden daha memnun kaldığım gül suyu.Kokusu¸gül kokusuna bayılmayan beni pek rahatsız etmedi¸çok ağır bir gül kokusu yok. Ne zaman pamuk ile ya da parmaklarımla uygulasam cildimi sıkılaştırdığını ve pürüssüzleştiğini hissettim. Gözenekler üzerinde müthiş bir farklılık yaratmıyor maalesef ama içerisinde bir sürü farklı kimyasal barındıran toniklerden her türlü daha iyi olduğunu düşünüyorum.

 27. yağlı/karma cildi nemlendirmede biraz yetersiz kaldığını söyleyebilirim. 2-3 kez sürmeme rağmen temizleyiciden sonra oluşan gerginlik hissini geçirmedi bende.ama kokusu harika.

 28. Yüz temizleme işleminden sonra tonik olarak kullanıyorum bu ürünü. Rosense gül suyundan daha pahalı ancak rosense gibi kötü kokmuyor. 150 ml olması dezavantaj¸ çabuk bitiyor. Gramajını büyütseler daha ekonomik olur bence.

 29. yüzümü bir süredir¸ %100 gül suyundan olan versiyonuyla siliyorum. güzel temizliyor olmasının yanı sıra¸ yüzümde devamlı baş gösteren komedonlar¸ bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri çok az çıkar oldu. tahriş etmemesi de cabası.”ben bundan devamlı alır kullanırım” dediğim nadir ürünlerden biri. yedeklemek için pusuya yattım¸ ilk gratis indirimini bekliyorum.

 30. Üzerinde %100 yazmasına rağmen kullanım için cilt temizliği yazıyor emin olamıyorum. Ben gül suyunu sadece ciltte kullanmıyorum¸ aşure/güllaç gibi tatlılarda da çok severek kullanırım “içilebilir” olanlardan almaya çalışıyorum

 31. yağlı ciltliyim ama severek kullanıyorum gün içinde genelde pamuğa döküp kullanıyorum ayrıca maden suyu ve gül suyunu yarı yarıya fısfıslı bi şişeye doldurdum dolaptan çıkarıp sıkıyorum ferahlatıyo bazen de makyajımın üzerine sıkıyorum pudralı görünümü alsın diye ilgili medya: 2

 32. Uzun zamandır kullanıyorum. dolapta saklanması gerekiyor bence.Etkisi daha fazla oluyor.Gece yatmadan pamukla cildimi gül suyuyla temizleyip nemlendirici sürüyorum. Uyandığımda da yüzümü yağlı hissettiğimde siliyorum etkili bence.

 33. Dün aldım kendisini¸ arkadaşlarım tonik olarak kullanmış ve çok memnun kalmışlar. Eve geldiğimde yüzümde hiçbir şey yoktu ve denemek için bir sileyim yüzümü dedim. Pamukta ki kiri görünce takdir ettim doğrusu. Gözenekleri küçülttüğü ve sivilcelere iyi geldiği söyleniyor. Gözlemleyip yazacağım yine

 34. ben içeriğinin temiz olduğunu düşünmüyorum açıkcası. ve ben de irritasyon yaptı. ıspartaya sık sık giden bir insan olarak rosense nin gül suyunu çok daha başarılı buldum. gerçek gül kokusunu onda hissedebiliyorsunuz

 35. Rosense gül suyundan daha iyi¸ gülsha’dan biraz alt sonuç veren üründür. Ancak gülsha’nın ücreti göz önünde bulundurulduğunda fiyat-performans açısından daha iyidir.

 36. gayet başarılı bir ürün. yüzüm kuru karma ve rosacea var. ne kuru yerleri ne rosa olan yanak kısımlarını tahriş etmedi. kokusuda hem hafif bir gül kokusu hemde sürdükten 5 dakika sonra zaten gidiyor. gül kokusu sevmeyip (ben de nefret eden gruptayım) gül suyunun yararlarından faydalanmak isteyenlere gözü kapalı tavsiye ederim. not: rossmanlarda 11 tl artmadıysa

 37. Biraz eskilerden gelen güzellik ritüeli olsada bence gerçekten işe yarıyor. Özellikle yağ bezelerini düzenli kullanımda ciltten arındırdığını deneyimledim.

 38. Makyajımı temizledikten sonra gül suyu ile bir kere daha silerim ve makyaj temizleme suyunun çok fazla işe yaramadığını o zaman anlarım. Gül suyunu sürdükten sonra da yüzümdeki ferahlığın ve ışıltının verdiği his paha biçilemez!

Siz ne düşünüyorsunuz?