“Orkid” için 68 yorum

 1. Yillarca kullandigim ama birgun bir arkadasimin gece boyu kotex i bana kakalamasindan sonra kullanmayi biraktigim ped turudur. Anneme de denetince kotex i o da birakti orkidi. Orkid kullanmamak icin nerde indirim de kotex bulsam eve istifliyorum. Kesinlikle kimseye tavsiye etmem orkidi.

 2. sürekli kullandığım ve memnun olduğum ped markası. diğer ped markaları daha ekonomiktir veya tampon daha rahattır falan bilemem ama¸ regl olduğum günden beri bu markayı kullanıyorum. bende tahriş yapmadı. gece comfort platinium u paket paket alıp stokluyorum.. hem parfümlü hem yumuşak hem gece..

  2
  1
 3. ilk çıkan klasik versiyon bende de tahriş yapmıştı. ancak comfort platinum serisi pamuksu ve daha güzel kesinlikle. kotexin pamuksu olması çok güzel ama o da sanki iç çamaşırıma tam yapışmıyor gibi hissediyorum. bimde satılan scarlet markası da tahriş yapmadı¸emici ve ucuz.bir denemenizi tavsiye ederim.günlük pedlerde ise tercihim kesinlikle kotex anydays.

 4. (bkz: poşet)Nefret ettiğim peddir. İlk regl olduğum birkaç sene isim yapmış bir marka olduğu için kullandım. Pek deneyimim yoktu işte¸ orkide iyi derdi annelerimiz¸ kullanırdık. Sonra Kotex çıktığı zaman onu denedim ve elimde kalan Orkid pedleri kullanmadım bile. Poşet gibi. Ses¸ kaşıntı ve terleme yapıyor fazlasıyla. Bir daha da kullanmam zorda olmadığım müddetçe.

 5. gelenekselcilik mi yoksa “rahat battı sendromu” mu bilmiyorum ama gayet sevdiğim ped markası. çok zorda kalınca molped de kullanıyorum ama kotex’i sevemedim bir türlü. rahat edemiyorum.ayrıca yukarıdaki alice makyaj diyarinda’nın no: (no:30729) ve ladyblue’nun no: (no:30734) girdilerini görünce aklıma kız arkadaşının ev arkadaşına “kızım cebinde poşet mi var senin? ne o haşır huşur??” diye atar yapan erkek arkadaşım geldi

 6. Varlığı dert¸ yokluğu yara ped markası. Eskiden sıradan bulsam da¸ denemem için gönderilen Infinity’ye hayran kalmıştım. Ama Iğdır’da infinity hardan bulasan? ‘Bim’den alıp kullanıyoruz mecbur. O da öyle bir şey ki¸ Migros’da satılan Orkid ile Bİm’de satılanın bile kalitesi farklı. Bim’de satılan Orkid¸ Scarlet’e baka baka kararmış resmen. Sanki delinen Bim poşetlerini geri dönüştürüp de yapmışlar.

 7. Kesinlikle sızdırmazlık konusunda diğer pedlere bin yıllık fark atmış ped markası. Vazgeçilmezim¸ diğerlerine gidip macera arasam da döner dolaşırım yine platinuma.

  2
  1
 8. kıçımda ped yerine poşet varmış hissi verendir¸ hışır hışır oluşunu hiç sevmiyorum¸ kotex sonrası hiçtir.

 9. sızdırmama konusunda bence kotex’ten daha başarılı. mor pakette olan çok rahat. öncekiler çok hışır hışırdı poşet gibi¸ bir de tahriş ederdi…

 10. son aylarda kullandığım orkidlerden (cinslerine çok dikkat etmedim ama genel olarak hepsi) hiç memnun kalmıyorum. çok çabuk parçalanıyorlar ve eskiye göre kesinlikle daha kalitesiz.

 11. Diğer tüm pedlerden güvenli olduğunu düşünüyorum. Kotex deneyip memnun kalmamıştım. Ancak son zamanlarda farkettim ki özellikle adetin son günlerinde ciddi koku yapıyor. Önce benden mi kaynaklı dedim. Ama sık da değiştirsem¸ intim jeliyle temizlik de yapsam o koku var ve beni çıldırtıyor. O yüzden kesinlikle kotex’e bir şans daha vereceğim. Hatta başkalarına.

 12. hangi markayı kullanırsam kullanayım¸ döndüğümde işte bu dediğim marka. herşeyden önce pamuklu komaş dışında her türlü tekstil ürününe bile reaksiyon gösteren cildimin memnun kaldığı tek marka. öte yandan bu yaşıma kadar ne zaman orkid kullansam herhangi bir kötü sürpriz yaşamadım.

 13. Ülkemizdeki bildiğim en eski ped markasıdır. Bir çok kişi tarafından en iyi¸ en güvenilir olarak görülmesine rağmen ilk adet gördüğüm zamandan beri kullanmakta en zorlandığım markadır kendisi. En fazla 1-2 günlük kullanım sonrasında bolca alerji¸ kaşıntı ve kızarıklığa sebebiyet verdiği için aşırı mecbur kalmadıkça 1 tanesini bile kullanmıyorum. Hatta aynı marka yurt dışında always adıyla geçiyor. Bir yurtdışı seyahatinde¸ en azından bilindik marka diyerek almıştım ve yine aynı etkileri gördüm. Dokusunda diğer markalardan farklı ne var bilmiyorum ama bana iyi gelmediği apaçık ortada.

 14. Tiryakisiyim. Yani başka ped markaları da denedim ama olmuyor arkadaş. İlla bu leş plastik pede geri dönüyorum aramızda saçma bi bağ oluştu artık senelerdir :d tahriş falan etmedi beni senelerdir haşır huşur da ses çıkarmadı ondandır belki

 15. Orkid kullanmadığım zamanlar bir çok rezilliğe imza attığım için¸ kıymetini her zaman bildiğim peddir. Mor paketli comfort¸ üç ve dört damlalı olandan başkasını kullanmam. Ama bazen çok bunaltıyor fakat yapacak bişey yok. Tampon diye başka bir seçenek var ama alışık olmadığımdan denemeye korkuyorum.

 16. Orkid taktıktan sonra her hareketinde hışır hışır ediyor¸ resmen sesi duyuluyor. Koruyuculuğu iyi fakat o ses yüzünden uzun zamandır kullanmıyorum.

 17. nadiren birinden istemek zorunda kaldığım zamanlarda Allahım ne olur çantasından çıkaraçağı marka orkid olmasın dememe sebep olan iğrenç ped. molpedtten asla şaşmam. hemen acıklıyorum beğenmeme sebebimi.. efendime söyliyeyim sıvıyı içinde hapsetme özelliği bence yetersiz gözenekleri çok geniş ayrıca cok hışırtı yapıyor. Teşekkürler

 18. güzel¸ kullanımı rahat¸ ama… tahriş ve kaşıntı yapıyor. birdaha mecbur kalmadıkça kullanmam. kısacası bir kotex değil¸ olamaz.

 19. ilk regli Olduğum günden beri kullandığım tek ped markasıydı. kotex’i kullanmaya başladığımdan beri pabucu dama atıldı çünkü kendisi gerçekten poşet. Bunca sene nasıl bunu kullanmışım bilmiyorum ama verdiği o rahatsız his Yürürken haşır huşur çıkardığı ses katlanılacak gibi değilmiş. Kullandığım sene boyunca herhangi bir alerjiye sebep olmamıştı ama bu ay evde kotex olmayınca var olan orkidi kullandım. Tahriş yaptığı yetmedi birde üstüne şeyimi deli gibi kaşındırdı resmen elimi alt tarafımdan çekemiyorum. Artık alacağım varsa da almam poşet takarım daha iyi!

 20. yazılanları okuyunca “allah allah orkid hışırtı mı çıkarıyormuş” dediğim ped… yıllardır kullanırım hiç ses duymadım¸ bir dahakine kulak kabartıyım bari. ilk tercihim hep orkiddir¸ bazen güzel indirim vs olursa kotex alırım¸ ondan da memnunum¸ ikisinde de hiç sorun yaşamadım. molpedi de reklamlarına hülya avşar çıkıp üstüne bir de basında¸ satılan her üründen hülya avşar para alacakmış söylentisini duyunca almaktan vazgeçtim. benim reglimden niye kazançlı çıksın gibi bir inat oluştu kafamda molpede karşı.

 21. bir kotex değildir. yıllar yılı orkid kullanmaya alışan insanlardan biri olarak kotex’e geçtim geçeli ancak dışarıda olup da kotex bulamamadığımda orkid kullanıyorum. onun dışında kesinlikle ilk tercihim değildir.

 22. Artık kullanmadığım¸ adı ile pedi özdeşleşmiş olan marka. (İsrail icadı¸ kanser yapıyo doğurganlığı engelliyo diyollaa)

 23. Üstü poşet gibi olan özellikle yazın kullanılamaycak ped markası. Asla bir kotex değil. Hem taşırma yapması hemde konforlu olmaması yönünden çok kötü bir marka.

 24. Kotex’e geçiş yaptıktan sonra bir iki kere mecburiyetten kullandığım ve birkaç saat içinde allerji geliştirdiğim ped markası. Ve evet hışırdıyor¸ hışırhışırhışır.

 25. Kotex le basıma iki uç kere gelen olaydan sonra gectigim ped markası.En azından bunda öyle bir sorun yasamadim.kotex kadar rahat olmasa da idare ediyos.

 26. ilk regl olduğumdan beri benim için ped’in adı orkid’di¸ öyle bilirdim. çok sonra öğrendim onun marka olduğunu. ancak oturup kalkarken naylonsu yapısı itibariyle çıkardığı ses olsun¸ tahriş edişi olsun¸ kabus gibiydi regl olduğum dönemler. bundan 5-6 sene önce denemek için kotex almamla birlikte orkidle vedalaşmam da uzun sürmedi.pamuksu yapısı¸ koku hapsedişi¸ varlığını bile sadece tuvalette hissettiğiniz rahatlığıyla ilk kullanımdan itibaren vazgeçilmezdir kotex.

 27. ya kotex bulamayıp mecburiyetten premiumunu aldım bunun. ne hışırdadı ne tahriş etti. koruma konusunda da çok başarılı. kafam karıştı benim. evde zaten bunu kullanıyorum diye durak yüzlerce pedden sonra¸ bir şans vereceğim ped markası.

 28. 7-8 senedir kotex kullanan bana¸ bu yaz aynı periyot dönemi içerisinde mecburen 3-4 tane kullanmamla alerji yapmış markadır. rahatlık konusunda iki marka arasında çok bir fark görmüyorum¸ ama benimki gibi hassas bir bünyeye orkid hiç iyi gelmedi.

 29. bir zamanlar en çok kullandığım markaydı ama alerji yapmaya başladı.çok hassas bir bölgede kullanılan bir ürünün böyle plastik plastik olması ne kadar mantıklı? neyse ki kotex’in pamuksu yüzeylisi var.

 30. yıllardır kullandığım¸gayet memnun olduğum marka. kesinlikle “platinium” serisini öneririm. Petler taşma yapmıyor¸ tahrişe neden olmuyor¸ platinium serisi hafif kokulu ve ince.

 31. Kotexciler çoğalsa da ben orkidimden vazgeçmem. Özellikle mor ambalajlı olanlarını kullanıyorum. Kendimi hem mis gibi hem güvende hissediyorum. Ayrıca kotexteki kalın hissiyat benim hoşuma gitmiyor. Belki alışkanlıklarımdan vazgeçmeyi sevmeyen biri olduğum için böyledir bilemiyorum.

 32. Hiçbir zaman vazgeçemediğim marka. Günlük pedleri de dahil. Başka markaları pek denemedim açıkçası¸ çünkü ilk adet görmeye başladığım dönemlerde çok fazla çeşit yoktu zaten ve olanlar da orkid kadar güvenli koruma sağlamamıştı. Biraz da yılların alışkanlığı var tabii ama yine de en güvenli koruma sağlayan orkidmiş gibi geliyor.

 33. Naylonsu diyenlerin hep klasik orkid denedigini dusunuyorum. Orkid Platinum comfort denerseniz pamuksu yuzeyle karsilasirsiniz. Bak orkid platinum ile platinum comfort farkli pedler. Aman dikkat. Paketleri ayni. O comfort yazisini israrla gorunuz. Ayrica hic naylonsu istemiyorsaniz infinity deneyebilirsiniz.

 34. ilk regl zamanimdan beri kullandigim ped markasi.. emicilik ¸ ic camasiri kavrama ¸ ebatlari ( ozellikle baska markalarda fark oluyor ) gayet mukemmel..naylonsu yapısı evet biraz var ama platinum comfort ¸ infinity ve pamukta daha az.. bundan iyisi varsa deneriz..not : infinity reglin 2. ve 3. gununden sonra kullanilirsa daha iyi gibi..

 35. İnfinity ürününü çıkartıp ped olayında zirve yapmış markadır gözümde. Gerçekten yok hissi yaratıyo ve vaadettiği ne varsa gerçekleştiriyo bence. İndirimde bulursanız bi deneyin derim.

 36. Pamuksu yüzeyli olan versiyonu ile benim de adet dönemlerime sınıf atlatmış ped markasıdır. Klasik versiyonundan ciddi derecede farklı bir his veriyor. Sanırım bu çeşidinden devam edeceğim.

 37. 12 yıldır kullanıyordum¸ ta ki geçen yıl bir değişim yapıp kotexe geçene kadar. Ancak onun da yapısı değiştikten sonra tekrar platinum serisine dönüş yaptım. Artık pamuksu yüzeyiyle yine kullanacağım ped markasıdır. Hem çok ince¸ hem de kotexte bulamadığım emiciliği buldum.

 38. Hepimizin elinin gittiği Türkiyedeki şuan için en ünlü ped markası.Benimde ilk tercihim bu ped oluyor fakat naylonumsu yapısı oldukça rahatsız edici.Regl dönemimin ikinci ve üçüncü gününde bende bir yanma hissi oluşturuyor ve oldukça rahatsız ediyor.Son günlerine doğru artık inanılmaz bir naylon poşet hissi beni resmen kavuruyor.Koruyuculuk olarak diğer pedlere göre oldukça iyi ama sağlık açısından hiç iyi olduğunu düşünmüyorum hassas bölgemizde bu kadar naylon ve plastik bir ürün kullanmak kesinlikle uzun dönem için zararlı olacaktır.

 39. Ultra gece extra serisiyle aşk yaşadığımdır. Normalde kotex kullanırım ama özellikle reglimin 2. Ve 3. Günlerinde dışarıya çıkıcaksam ve gece uyurken o emiciliği sızdırmazlığı yüzünden tercih ediyorum. Tahriş etmesinden korka korka kullanıyorum. Kotex kotex diyoruz da artık o da tahriş etmeye başladı beni. Sanırım gitgide orkide dönüş yapacağım. 

 40. Herkes platinium serisini övmüş ama onun içinde bildiğin parfüm var ya hu. Tabi hassas bireyleri tahriş edecek. Çok eskiden reklamında hamağa binmiş bir kızın olduğu comfort serisi vardı o en harikasıydı. Ama artık hiçbir yerde yok.

 41. ben çevremde regl gibi meseleleri konuşabileceğim bir yetişkin olmadan büyüdüm. annem uzaktaydı¸ babam erkek¸ babaannem yaşlı.hiç unutmam¸ 14 yaşındayım¸ alışveriş merkezinde dolanırken orkid ürün tanıtım hostesi ufak bir paket tutuşturdu elime. içinde iki ped ve ergen grubunun anlayabileceği düzeyde yazılmış regl ve ovülasyon döngüsünü anlatan bir kitapçık vardı. o yaş grubunun ilgisini çekecek cicili grafiklerle bezeliydi ama saçmalıklardan uzak ve bilimseldi. regl döneminizi işaretleyebileceğiniz bir takvim bile vardı. çok hoşuma gitmişti¸ merakla inceleyip öğrenmiştim içinde yazılı her şeyi. öğrenince de bu konudaki tedirginliğim azalmıştı.tesadüf¸ orkid promosyon/tanıtım paketinin elime geçişinden bir hafta kadar sonra ilk kez regl oldum. nedenini¸ nasılını biliyordum. korkmadım¸ kötü hissetmedim¸ kimseden bu konuda yardım istemek zorunda da kalmadım. bu yüzden marka bağım başkadır orkid’le.dilerim o yaş grubuna yönelik benzer tanıtım-promosyon çalışmaları yapıyorlardır hala.

 42. regl dönemini en sızıntısız atlatmanın yolu olsa da bunun için hışırtı gibi bi bedel ödemeniz gereken ürünlerin markasıdır. ne kadar farklı isimler altında farklı ürünler geliştirmiş olsa da hışırtı sesinden kurtuluş olmayışı beni herhalde imkansız bir şey istiyoruz ki senelerdir buna bir çözüm üretemediler diye düşünmeye itiyor.

 43. Sensitive serisi bi hayli eskinin kalitesiz hijyenik pedleri hissi veriyor.petek dokulu olanlara nazaran daha çok sancı yapıyor yoğun günlerimde.sanırım artık farklı bir marka arayışına gireceğim

 44. yıllardan beri poşet gibi olması sebebiyle asla kullanamadığım peddir. ne zaman kotex de kalitesini bozdu poşete döndü o zaman tekrar arayışa girdim. ben regl dönemlerimi çok yoğun yaşıyorum ve ped seçimi benim için çok önemli. küçük ya da normal boy almıyorum bile sürekli gece pedlerini kullanıyorum. hem yoğun kanamadan dolayı hem de içim rahat etsin diye. en sonunda orkid infinity yi gördüm fiyatı yüksek olunca belki ekstra kalitelidir dedim bir şans vermeye karar verdim. aşırı memnunum. ped değiştirirken bakıyorum aa hiç birşey yok diyorum pedi çıkarınca bakıyorum içi tamamen dolu. çok rahat ettiriyor beni bu açıdan. yapışkanlığını biraz daha artırabilirler ama size gayet iyi de gelebilir. ben şahsen obsesif garantici bir başak burcuyum. bir de pedin üstündeki kesik gibi kısımları görünce yandık dedim herhalde sızdırır buralardan¸ ama hiç öyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım tam aksine o kısımlar da pedin sizin hareketinize uyum sağlayıp esnemesini sağlıyor¸ kayma problemi yaşatmıyor. bence bir şans verin derim. gratisde rossmann da hatta eve de indirim zamanlarında güzel fiyatlara alabilirsiniz.

 45. Kesinlikle bana alerji yapıyor. Yani bu orkid markasından mı kaynaklı bilemiyorum ama kotex kullandığımda da hiç memnun kalmamıştım. Ped kullandığım zamanlarda inanılmaz rahatsız oluyorum o yüzden tampon özellikle yazın en rahatı ama o da sanki regliyi çok erken bitiriyormuş düzeni bozuyormuş gibi geliyor. Bir de şu orkidin infinity olanına şans vereyim bir kaç ciciş memnun kalmış anladığım kadarıyla. Darısı bana. 

 46. molped gibi pişik yapmaz ama bir kotex değildir. poşetimsi yapısıyla yürürken fışır fışır ses yapma ihtimali vardır. annem hep bundan alıyor diye sorgulamadan yıllarca kullandığım¸ sonra da ben sürekli buna mecbur değilmişim farkındalığına erişerek pek tercih etmemeye başladığım marka. ama yine de arada alırım¸ markete girince el alışkanlığı olsa gerek.

 47. sadece alerji yapmıyor¸ hava akışını naylon yapısı yüzünden kesmesi ve yüzeyindeki malzemelerindeki bir sürü kimyasal birleşen yüzünden vajinal mantar akıntısının da artmasına sebep oluyor. jinekoloğum¸ pedi kullanacaksam mutlaka üzerine bir kat gazlı bez koymamı söyledi ki tenle teması azalsın. aşırı mantar akıntısı yüzünden aylardır acı çekiyorum¸ bir iki aydır “organik ped” kullanmaya başladım¸ akıntım yarı yarıya azaldı diyebilirim. orkid vb pedlerin buna sebep olduğunu¸ daha doğrusu bunu kendime yaptığımı görmek üzdü biraz.

 48. İlk adet olduğumda bundan kullanmıştım alışkanlık ne de olsa annem de bundan kullanirdi. Özellikle koku yapmayani pembeliyi. Gerçekten de koku yapmıyordu ama tabii ki de bol su ile de temizlemek önemli. Bir de geceyi çok kullanirdim. Anca onu kullanınca kendimi güvende hissederdim

 49. Koku hapsedeni bir miktar iyi olabilir belki o konuda ama bende uzun süre kullanınca tahrişe yol açıyor kızarıklık yapıyor maalesef. O yüzden kotex kullanıyorum baya memnunum ondan 

 50. Günlük pedini yıllardır kullanıyorum. Sürekli vajinal akıntı yaşayan biriyim ve orkid günlük ped hemen emiyor. Gün içinde hep kupkuru. Kokusu da çok güzel¸tavsiye ederim¸))

Siz ne düşünüyorsunuz?