“Orkid” için 77 yorum

 1. trendyolaff
 2. Naylonsu diyenlerin hep klasik orkid denedigini dusunuyorum. Orkid Platinum comfort denerseniz pamuksu yuzeyle karsilasirsiniz. Bak orkid platinum ile platinum comfort farkli pedler. Aman dikkat. Paketleri ayni. O comfort yazisini israrla gorunuz. Ayrica hic naylonsu istemiyorsaniz infinity deneyebilirsiniz.

 3. Hiçbir zaman vazgeçemediğim marka. Günlük pedleri de dahil. Başka markaları pek denemedim açıkçası¸ çünkü ilk adet görmeye başladığım dönemlerde çok fazla çeşit yoktu zaten ve olanlar da orkid kadar güvenli koruma sağlamamıştı. Biraz da yılların alışkanlığı var tabii ama yine de en güvenli koruma sağlayan orkidmiş gibi geliyor.

 4. Kotexciler çoğalsa da ben orkidimden vazgeçmem. Özellikle mor ambalajlı olanlarını kullanıyorum. Kendimi hem mis gibi hem güvende hissediyorum. Ayrıca kotexteki kalın hissiyat benim hoşuma gitmiyor. Belki alışkanlıklarımdan vazgeçmeyi sevmeyen biri olduğum için böyledir bilemiyorum.

 5. yıllardır kullandığım¸gayet memnun olduğum marka. kesinlikle “platinium” serisini öneririm. Petler taşma yapmıyor¸ tahrişe neden olmuyor¸ platinium serisi hafif kokulu ve ince.

 6. bir zamanlar en çok kullandığım markaydı ama alerji yapmaya başladı.çok hassas bir bölgede kullanılan bir ürünün böyle plastik plastik olması ne kadar mantıklı? neyse ki kotex’in pamuksu yüzeylisi var.

 7. 7-8 senedir kotex kullanan bana¸ bu yaz aynı periyot dönemi içerisinde mecburen 3-4 tane kullanmamla alerji yapmış markadır. rahatlık konusunda iki marka arasında çok bir fark görmüyorum¸ ama benimki gibi hassas bir bünyeye orkid hiç iyi gelmedi.

 8. ya kotex bulamayıp mecburiyetten premiumunu aldım bunun. ne hışırdadı ne tahriş etti. koruma konusunda da çok başarılı. kafam karıştı benim. evde zaten bunu kullanıyorum diye durak yüzlerce pedden sonra¸ bir şans vereceğim ped markası.

 9. ilk regl olduğumdan beri benim için ped’in adı orkid’di¸ öyle bilirdim. çok sonra öğrendim onun marka olduğunu. ancak oturup kalkarken naylonsu yapısı itibariyle çıkardığı ses olsun¸ tahriş edişi olsun¸ kabus gibiydi regl olduğum dönemler. bundan 5-6 sene önce denemek için kotex almamla birlikte orkidle vedalaşmam da uzun sürmedi.pamuksu yapısı¸ koku hapsedişi¸ varlığını bile sadece tuvalette hissettiğiniz rahatlığıyla ilk kullanımdan itibaren vazgeçilmezdir kotex.

 10. Kotex le basıma iki uç kere gelen olaydan sonra gectigim ped markası.En azından bunda öyle bir sorun yasamadim.kotex kadar rahat olmasa da idare ediyos.

 11. Kotex’e geçiş yaptıktan sonra bir iki kere mecburiyetten kullandığım ve birkaç saat içinde allerji geliştirdiğim ped markası. Ve evet hışırdıyor¸ hışırhışırhışır.

 12. Üstü poşet gibi olan özellikle yazın kullanılamaycak ped markası. Asla bir kotex değil. Hem taşırma yapması hemde konforlu olmaması yönünden çok kötü bir marka.

 13. doğurganlığı engellediğine inanmadığım ped markası.şayet doğurganlığı engelliyorsa türkiye için biçilmiş kaftan. keza kimse doğru düzgün doğum kontrol yöntemi bilmiyor ve üçer beşer çocuk yapıyor. düşünen yok nasıl beslenecek¸ nasıl büyütülecek.senelerdir orkid kullanılan ülkemde hala patır patır hamile kalınıyor.

 14. Artık kullanmadığım¸ adı ile pedi özdeşleşmiş olan marka. (İsrail icadı¸ kanser yapıyo doğurganlığı engelliyo diyollaa)

 15. bir kotex değildir. yıllar yılı orkid kullanmaya alışan insanlardan biri olarak kotex’e geçtim geçeli ancak dışarıda olup da kotex bulamamadığımda orkid kullanıyorum. onun dışında kesinlikle ilk tercihim değildir.

 16. yazılanları okuyunca “allah allah orkid hışırtı mı çıkarıyormuş” dediğim ped… yıllardır kullanırım hiç ses duymadım¸ bir dahakine kulak kabartıyım bari. ilk tercihim hep orkiddir¸ bazen güzel indirim vs olursa kotex alırım¸ ondan da memnunum¸ ikisinde de hiç sorun yaşamadım. molpedi de reklamlarına hülya avşar çıkıp üstüne bir de basında¸ satılan her üründen hülya avşar para alacakmış söylentisini duyunca almaktan vazgeçtim. benim reglimden niye kazançlı çıksın gibi bir inat oluştu kafamda molpede karşı.

 17. ilk regli Olduğum günden beri kullandığım tek ped markasıydı. kotex’i kullanmaya başladığımdan beri pabucu dama atıldı çünkü kendisi gerçekten poşet. Bunca sene nasıl bunu kullanmışım bilmiyorum ama verdiği o rahatsız his Yürürken haşır huşur çıkardığı ses katlanılacak gibi değilmiş. Kullandığım sene boyunca herhangi bir alerjiye sebep olmamıştı ama bu ay evde kotex olmayınca var olan orkidi kullandım. Tahriş yaptığı yetmedi birde üstüne şeyimi deli gibi kaşındırdı resmen elimi alt tarafımdan çekemiyorum. Artık alacağım varsa da almam poşet takarım daha iyi!

 18. güzel¸ kullanımı rahat¸ ama… tahriş ve kaşıntı yapıyor. birdaha mecbur kalmadıkça kullanmam. kısacası bir kotex değil¸ olamaz.

 19. çoğu genç kızın adetle tanıştığı zaman yanında olan ped. zamanla anlıyorsunuz ki aaa başka markalar da varmış. onun yüzünden her adetimi pişikle sonlandırıyordum.

 20. kotex’ i keşfetmeden önce kullandığım hijyenik ped markasıdır. beni ıslak¸ hışırtılı¸ pişikli¸ zırt pırt kıyafet lekelemeli bir cehennemde yıllarca tutsak etti ama artık yemezler gülüm.

 21. nadiren birinden istemek zorunda kaldığım zamanlarda Allahım ne olur çantasından çıkaraçağı marka orkid olmasın dememe sebep olan iğrenç ped. molpedtten asla şaşmam. hemen acıklıyorum beğenmeme sebebimi.. efendime söyliyeyim sıvıyı içinde hapsetme özelliği bence yetersiz gözenekleri çok geniş ayrıca cok hışırtı yapıyor. Teşekkürler

 22. Orkid taktıktan sonra her hareketinde hışır hışır ediyor¸ resmen sesi duyuluyor. Koruyuculuğu iyi fakat o ses yüzünden uzun zamandır kullanmıyorum.

 23. Orkid kullanmadığım zamanlar bir çok rezilliğe imza attığım için¸ kıymetini her zaman bildiğim peddir. Mor paketli comfort¸ üç ve dört damlalı olandan başkasını kullanmam. Ama bazen çok bunaltıyor fakat yapacak bişey yok. Tampon diye başka bir seçenek var ama alışık olmadığımdan denemeye korkuyorum.

 24. Tiryakisiyim. Yani başka ped markaları da denedim ama olmuyor arkadaş. İlla bu leş plastik pede geri dönüyorum aramızda saçma bi bağ oluştu artık senelerdir :d tahriş falan etmedi beni senelerdir haşır huşur da ses çıkarmadı ondandır belki

 25. Ülkemizdeki bildiğim en eski ped markasıdır. Bir çok kişi tarafından en iyi¸ en güvenilir olarak görülmesine rağmen ilk adet gördüğüm zamandan beri kullanmakta en zorlandığım markadır kendisi. En fazla 1-2 günlük kullanım sonrasında bolca alerji¸ kaşıntı ve kızarıklığa sebebiyet verdiği için aşırı mecbur kalmadıkça 1 tanesini bile kullanmıyorum. Hatta aynı marka yurt dışında always adıyla geçiyor. Bir yurtdışı seyahatinde¸ en azından bilindik marka diyerek almıştım ve yine aynı etkileri gördüm. Dokusunda diğer markalardan farklı ne var bilmiyorum ama bana iyi gelmediği apaçık ortada.

 26. hangi markayı kullanırsam kullanayım¸ döndüğümde işte bu dediğim marka. herşeyden önce pamuklu komaş dışında her türlü tekstil ürününe bile reaksiyon gösteren cildimin memnun kaldığı tek marka. öte yandan bu yaşıma kadar ne zaman orkid kullansam herhangi bir kötü sürpriz yaşamadım.

 27. Diğer tüm pedlerden güvenli olduğunu düşünüyorum. Kotex deneyip memnun kalmamıştım. Ancak son zamanlarda farkettim ki özellikle adetin son günlerinde ciddi koku yapıyor. Önce benden mi kaynaklı dedim. Ama sık da değiştirsem¸ intim jeliyle temizlik de yapsam o koku var ve beni çıldırtıyor. O yüzden kesinlikle kotex’e bir şans daha vereceğim. Hatta başkalarına.

 28. son aylarda kullandığım orkidlerden (cinslerine çok dikkat etmedim ama genel olarak hepsi) hiç memnun kalmıyorum. çok çabuk parçalanıyorlar ve eskiye göre kesinlikle daha kalitesiz.

 29. sızdırmama konusunda bence kotex’ten daha başarılı. mor pakette olan çok rahat. öncekiler çok hışır hışırdı poşet gibi¸ bir de tahriş ederdi…

 30. kıçımda ped yerine poşet varmış hissi verendir¸ hışır hışır oluşunu hiç sevmiyorum¸ kotex sonrası hiçtir.

 31. Kesinlikle sızdırmazlık konusunda diğer pedlere bin yıllık fark atmış ped markası. Vazgeçilmezim¸ diğerlerine gidip macera arasam da döner dolaşırım yine platinuma.

 32. Varlığı dert¸ yokluğu yara ped markası. Eskiden sıradan bulsam da¸ denemem için gönderilen Infinity’ye hayran kalmıştım. Ama Iğdır’da infinity hardan bulasan? ‘Bim’den alıp kullanıyoruz mecbur. O da öyle bir şey ki¸ Migros’da satılan Orkid ile Bİm’de satılanın bile kalitesi farklı. Bim’de satılan Orkid¸ Scarlet’e baka baka kararmış resmen. Sanki delinen Bim poşetlerini geri dönüştürüp de yapmışlar.

 33. gelenekselcilik mi yoksa “rahat battı sendromu” mu bilmiyorum ama gayet sevdiğim ped markası. çok zorda kalınca molped de kullanıyorum ama kotex’i sevemedim bir türlü. rahat edemiyorum.ayrıca yukarıdaki alice makyaj diyarinda’nın no: (no:30729) ve ladyblue’nun no: (no:30734) girdilerini görünce aklıma kız arkadaşının ev arkadaşına “kızım cebinde poşet mi var senin? ne o haşır huşur??” diye atar yapan erkek arkadaşım geldi

 34. (bkz: poşet)Nefret ettiğim peddir. İlk regl olduğum birkaç sene isim yapmış bir marka olduğu için kullandım. Pek deneyimim yoktu işte¸ orkide iyi derdi annelerimiz¸ kullanırdık. Sonra Kotex çıktığı zaman onu denedim ve elimde kalan Orkid pedleri kullanmadım bile. Poşet gibi. Ses¸ kaşıntı ve terleme yapıyor fazlasıyla. Bir daha da kullanmam zorda olmadığım müddetçe.

 35. ilk çıkan klasik versiyon bende de tahriş yapmıştı. ancak comfort platinum serisi pamuksu ve daha güzel kesinlikle. kotexin pamuksu olması çok güzel ama o da sanki iç çamaşırıma tam yapışmıyor gibi hissediyorum. bimde satılan scarlet markası da tahriş yapmadı¸emici ve ucuz.bir denemenizi tavsiye ederim.günlük pedlerde ise tercihim kesinlikle kotex anydays.

 36. sürekli kullandığım ve memnun olduğum ped markası. diğer ped markaları daha ekonomiktir veya tampon daha rahattır falan bilemem ama¸ regl olduğum günden beri bu markayı kullanıyorum. bende tahriş yapmadı. gece comfort platinium u paket paket alıp stokluyorum.. hem parfümlü hem yumuşak hem gece..

 37. Yillarca kullandigim ama birgun bir arkadasimin gece boyu kotex i bana kakalamasindan sonra kullanmayi biraktigim ped turudur. Anneme de denetince kotex i o da birakti orkidi. Orkid kullanmamak icin nerde indirim de kotex bulsam eve istifliyorum. Kesinlikle kimseye tavsiye etmem orkidi.

 38. Orkidin karton kutulu ambalajlarda sattığı¸ diğer pedlere oranla daha pahalı olan pedi. cicişler¸ bu sefer adamalar yapmış. Kotexin pamuksuluğuyla¸ orkidin sızdırmazlığını birleştirmişler. Vücuda o kadar güzel uyum sağlıyor ki orada olduğunu unutuyorsunuz. Yumuşacık¸ hiç ses çıkartmiyor¸ rahatsız etmiyor. Ben ıslaklık hissi de yaşamadım. Yumuş yumuş o kadar çok sevdim ki. Ama fiyatının neredeyse diğer pedlerin çoklu paketlerinin fiyatına denk gelmesi onu sürekli kullanabileceğim bir ürün olmaktan çıkartıyor. İçinde dr az paket olduğunu göz önünde bulundurursak¸ orkid gözünü seveyim indir şu pedin fiyatlarını.

 39. bu orkidin çıkarttığı en iyi ürün olabilir. Kesinlikle biraz fazla bile dursa en yoğun gün de bile sizi rahatsız etmiyor hiç ama şu hışır hışır ses yine burada da var. Çok değil ama yine hareket ettikçe geliyor ve ben bu sesten nefret ediyorum. eskiden kotex iyidi bu konuda ama artık onda da sızma sorunu yaşıyordum. Şu sese de en kısa zamanda bir çare bulunsa keşke.

 40. Burdaki aşırı hype olayından sonra hemen satın aldım ve bugün kullanma fırsatım oldu malum:( ve gerçekten çok beğendim ayrıca şaşırdım içinin görünüşüne. Baya uzun bi süre taktım mecburiyetten ama ne bi ıslaklık hissi ne rahatsızlık hiçbir şey yok. Bundan önce orkidin diğer üstü düz morlu bir pedini kullanıyordum o da dena değildi içindeki ped sayısının azlığından dolayı her gün hunharca kullanmayacağım :))

 41. yapısının yumuşaklığı ve emiciliği ile gerçekten çok başarılı olan ped. ben de yıllarca kotex kullanmıştım ama kotex biraz sertleştirdi sanki yapısını¸ bunu dergiden çıkınca denemiştim¸ o zamandan beri indirimlerde stokluyorum.

 42. Yıllardır orkid kullanmıyordum¸ Türkiye’ye geldiği seneden beri kotex kullanırım¸ sırf üst dokusundan ötürü… Ta ki¸ kotex¸ doku yapısını değiştirene kadar… Tesadüfen markette karton ambalajda satılan Orkid infinity’i gördüm ve almaya karar verdim. Yapısı¸ eski kotex’ten daha güzel. Bez gibi bir üst yüzeyi var ve incecik… Acaba ne kadar dayanıklı diye düşünürken¸ alıp denedim ve çok memnun kaldım. Tek eksisi¸ fiyatı. Diğer markalara ve Orkid’in diğer çeşitlerine göre daha pahalı ama indirim zamanları stok yapılabilir. Hem uzununu¸ hem kısasını kullanıyorum. Hiç bir şekilde kaşıntı¸ kayma vb. yapmıyor. bir üsttteki entry’e de aynen katılıyorum.

 43. biraz acik acik yazicam kizlar ama yigidi oldurup hakkini yememek istiyorum. ben ki yillarin kotexcisiyim¸ bu orkid infinity benim gozumde yavastan 1 numaraya oynamaya basladi. soyle ki¸ biliyorsunuz normal orkidler malesef hisirtisindan dolayi ‘ben burdayim’ diye bagiriyor. e kasindiriyor¸ tahris ediyor¸ popomuzun arasina kaciyor… bu infinity her ne kadar pahali olsa da denemeye deger cunku asiri yumusak ve asla kayma yapmiyor. ayrica beni sasirtan sey ise icinin jel dolu olup siviyi muthis derecede emiyor olmasi. pedimi degistirmeye wc’ye gittigimde pedin ustunde cok az miktarda sivi goruyorum fakat pedi camasirimdan ayirip arkasina baktigim zaman goruyorum ki meger kan govdeyi goturuyormus da bizim jelli orkid hepsini emmismis. bu ne vakum gucudur be. ben de saatlerdir neden kanamiyorum diye dusunuyodum. bi sans verin derim ben. fakat sadece en kucuk boy ve gece boyu mevcut. orta boy bulunmamakta..

 44. feci hışırtı yapıyor¸ bu nedenle stoklamama rağmen kullanamıyorum. dokusunu beğensem de tekrar almayı düşünmüyorum.

 45. yeni deneme fırsatı bulduğum ped. yüzey olarak pamuksuluğu çok hoşuma gitse de ne yazık ki emiciliği sınıfta kaldı benim için. regl günlerim yoğun geçmez ama buna rağmen koruması iyi değildi. ne yazık ki dokusunu beğensem de bir daha almayacağım.

 46. Ped konusunda dünya varmış dedirten ürün.İtiraf edeyim¸ parasını verirken elim bi titredi ama kullandığım andan itibaren rahatlığı¸ koku yapmaması¸ hışırdamaması ve sızdırmaması ile benden tam not aldı.Bundan sonra başka ped kullanır mıyım? Bu ürünü indirimde yakalamamış ve stoklamamışsam evet.Başka ped kullanmak ister miyim? Haaayır!

 47. son birkaç aydır kullandığım¸ çok memnun kaldığım ürün.varlığını neredeyse hissetmiyorum özellikle yoğun kanamam olmadığı günlerde yok gibi¸ sanırım vücudun şeklini alma özelliği sayesinde.hiç hışırtı yapmıyor.en çok memnun kaldığım özelliği ise dokusu¸ çünkü ‘pamuksu’ üst yüzeyli denilen pedler dahil cildimde tahriş oluşturuyordu.bu pedin dokusu çok daha yumuşak¸ naylonumsu bir his bırakmıyor.emicilik konusunda da iyi¸ etrafa daha az yayarak emiyor yani aynı miktar kanı daha dar bir alanda emebiliyor gibi geldi bana.sızdırma açısından ise hiç bir pede güvenmem¸ bu pedde de diğer pedler gibi sızma yaşadım¸ ancak bu sızma olayı geceydi belki yatış durumumla da ilgilidir.gün içinde ise şimdiye kadar sızdırma problemi yaşamadım.asıl kötü yanı ise fiyatı daha önce de yazıldığı gibi.ben indirim dönemlerinde alıyorum¸ mesela bu indirimde normal çeşidini eve’den gayet uyguna aldım ¸ ben kalmadığı için alamadım ancak gecesi de aynı fiyattaydı sanırım.özellikle benim gibi tahriş problemi¸ rahatsızlık hissi yaşayanların denemelerini tavsiye ederim.rahatlığından dolayı artık başka bir ped kullanmak içimden gelmiyor.

 48. ilk çıktığında tanıtım amaçlı kampanyalı fiyatı çok uygundu. watsons’da 25tl lik alışverişe 5tl falandı. O zaman alıp deneyip¸ inceliğine ve rahatlığına bayılıp¸ her denk kasa arkasında denk geldiğimde almıştım. şu ara çok kozmetik mağazası gezmediğim için bilmiyorum¸ ama arada kasa arkası ürünlerde varsa kesinlikle kaçırılmamalı. özellikle yaz günlerinde ped kullanmaktan benim gibi rahatsızsanız¸ denemenizi tavsiye ediyorum.

 49. Benim için dünyanın en iyi pedi olabilir. Evet fiyatı normal pedlerin 3 katı kadar ancak Gratis ve Watsons indirimlerinde 6.5 liraya bulduğumda hep alıp stokluyorum. Emiciliği bence çok başarılı¸ cildi nemli tutmuyor¸ sızıntı problemi hiç yaşamadım. Hayallerimin pedi.

 50. yumuşaklığı¸ rahatlığı olsun¸ emiciliği olsun çok memnun kaldığım ped çeşidi. çok deneyimleme fırsatım olmadı henüz ancak ilk izlenimim kesinlikle olumlu yönde. bebe’nin de bahsettiği gibi üstten bembeyaz görünen kısımların bile arkadan dolu olduğunu gördüm. sonunda reklamlarda bahsedilen sıvıyı tamamen alt yüzeye hapseden ped kavramına yaklaşılmış. pedi adetimin ilk iki günü kulladım herhangi bir sevimsiz durumla karşılamadım ama belirtmem de fayda var benim adetim 3-4 gün ve az yoğunlukta sürer. bu sebepten benim için vazgeçilmez bir ürün değil ama indirimde yakaladıkça alacağım bir ürün oldu. kısa süren regl düzenimle pahalı fiyatını da amorti edebilirim diye düşünüyorum ama yoğun ve uzun regl sahipleri için fiyatının pahalılığı kesinlikle bir dezavantaj. bunun yanında bir diğer olumsuz bulduğum noktaya da drugstorecan değinmiş zaten. bence de yapışkanlığı orkidin diğer serilerine göre zayıf. daha özenli davranmayı gerektiriyor yerleştirirken.

 51. hem gece hem de normal olanını kullandım. orkid’in klasik pedlerine göre daha pamuksu bir yüzeyi var¸ kotex ile yarışır. garip delik ve çizgileri insanda tedirginlik yaratsa da bunlar kanın hemen pedin içine yerleşmesine yarıyor. üstten baktığınızda pek bir şey yok dediğiniz pedi çıkarıp arkasına baktığınızda tamamen dolmuş olduğunu görüyorsunuz. kısacası kanı yüzeyden uzaklaştırıp içinde saklıyor gerçekten. kuru ve rahat bir his veriyor. gece versiyonunu reglin ilk günü spor salonunda kullandım¸ koştum¸ yerlerde yuvarlandım ve en ufak sorun yaşamadım.tek sıkıntısı pahalı olması. fiyatı diğerlerinin 2-3 katı. güzel bir ped olsa da kotex’in yeni pamuk yüzeyli pedleriyle de mutlu olduğumdan içimden o kadar para vermek gelmiyor. kullandıklarımı da indirimden almıştım¸ yine indirimli bulursam yine alırım ama bu fiyatıyla düzenli olarak kullanmam.

 52. Kotexin gecesinin emiş gücünü solda sıfır bırakan¸ yüzeyi pamuklu iç çamaşırı hissi veren ve bana mens olduğumu unutturan sonunda aradığım bütün özelliği barındıran ped. Reklamlardaki klasik slogan var ya sıvı anında hapsedip üst yüzeye çıkarmaz diye¸ ama hiçbiri bunu beceremez¸ hah bu vaadini gerçekleştiren pşyasadaki tek ped budur! Kaç saat geçmesine rağmen inanılmaz hafif kalıyor. Kotex max 3 saat dayanırdı halbuki kenarlara günlük ped desteğiyle üstelik.Olur da üretimden kaldırılır diye – malum azcık tuzlu- bütün evi tıka basa bunla stok yapasım var sözlük.

 53. Watson’sta 20 tl üzeri alışverişte 5 liraya geldiği için aldığım ped. Bu kadar pahalı olmasa sürekli olarak bunu kullanırdım çünkü cidden kanı hapsediyor ve kesinlikle varlığını unuttuyorsunuz.

 54. Watsons indirimiyle alıp deneme imkanı bulmuştum. Fiyatı diğerlerine göre biraz daha fazla¸ ama ben gayet memnun kaldım kesinlikle çok rahat. Kaşıntı da yok.

 55. bunu kullandığımdan beri henüz hiç taşmadı.ki benim yumurtalıklarımla dünyanın yarısı çocuk sahibi olabilir.iyi günler¸kolay gelsin kullanın kullandırtın.

 56. reklam gibi olacak ama: her regl dönemi sürekli değiştirmeme rağmen taşıran pedlerden beni kurtarmış olandır. infinity öncesinde regl dönemimi iki pedi iç çamaşırıma döşemek suretiyle çocuk bezi yaparak geçiriyordum. infinity’nin gece olanını kullanmaya başladıktan sonra her şey değişti¸ güzelleşti. artık endişe¸ korku¸ sinir yok!

 57. gratış ten yaptığım alış veriş sonrası¸ baya ekonomik bir fiyata aldığım pedben pedlerin gece versiyonlarını alırım her zaman¸ bunun da gece versiyonunu aldım¸ ama açıkçası regl dönemimin ilk günlerinde kullanmaya cesaret edemedim ve 3 uncu gününden itibaren kullanmaya başladım¸ o nedenle emicilik hakkında yorum yapamayacağım ki esasında en önemli nokta budur bencefakat rahatlığı konusunda¸ kesinlikle mükemmel olduğunu söyleyebilirim¸ gerçekten yokmuş gibi hissetiriyorikinci artışı¸ şekli¸ çok çok geniş değil¸ o nedenle fazla geniş olmayan çamaşır ağlarında kullanımı çok pratik oluyor¸ diğer pedler gibi¸ regl döneminde¸ pede uygun çamaşır ağı seçmek zorunda kalmıyorsunfakat¸ çok çok çok önemli bi eksisi var bana göre¸ o da yapışkanlığının çok çok çok az olması¸ çamaşıra yapıştırmak zor¸ çünkü çok ufak bi yapışkan şerit kullanmışlar¸ sırf bu nedenle bile tekrar alma konusunda beni düşündürdüküçük bir not¸ klavyemde nokta tuşu ve hatta bazı harfler çalışmıyor¸ sorun giderildiğinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır¸ entrynin okunmasında bir sıkıntı oluştuğunu düşünmediğinden¸ mevcut klavyemle de entry girmekte sakınca görmüyorum

 58. adeta: alem buysa kral o.beni herşeyiyle tatmin etmişti.herkesin aksine çok emici ve rahat buldum. ancak satış fiyatı fazla pahalı yani 10lu paket 10 lira.watsonstta indirimdeydi bi ara ama onda da mağazada yoktuu. ancak yine indirime girerse ilk tercihim olur

Siz ne düşünüyorsunuz?