“Organix biotin & collagen şampuan” için 55 yorum

 1. aynı başlığa ikinci kez yazmamı sağlayacak kadar olumlu etkilerini gördüğüm bir şampuan. birincisi saça verdiği dolgunluk ve yumuşaklık tartişılamaz ikincisi ise bu şampuan saçın uzamasını kesinlikle hızlandırıyor¸ tatil suresince bir buçuk ay görüşmediğim arkadaşlarımla karşılaştığımızda ilk tepkileri postiş mi taktırdın oldu. kullanmaya devam

 2. Market şampuanlarına alışkın saçım ilk bikaç kullanımda farklı tepkiler verdi. Saç diplerim dolaştı ve karıştı. Fakat zamanla saçlarımın yağlanma oranı azaldı ve saçım daha dolgunlaştı. Tabii uzamasının çok arttığını vs söylemek mümkün değil ama benim beklentim yağlanma süresini biraz artırmasıydı¸ beklediğimi aldığımı söylemeliyim.

 3. benim saçlarıma hiç bir faydası olmayan şampuan. yerli yabancı pek çok blogda o kadar övülüyor ki anlamadım yanlış mı kullandım¸ şampuan olarak mı kullanmayacağım diye. çünkü bu şampuanın gerçekten saçıma bir blendax¸ bir ipek şampuandan farkı olmadı! yağlı saçlarımı 12 saatte yağlandırdı¸ üstelik de ağırlaştırdı¸ sağladığı yumuşaklık yağdan geliyordu 🙁 hacim konusuna girmeyeceğim bile..

 4. paraben ve sülfat içermemesi sebebiyle edindiğim şampuan. saçlarım ince telli ve seyrek¸ dolgunlaştırma konusunda başarılı buluyorum yine de mucize beklemeyin. saçım zaten çabuk uzuyor bu konuda ayrıca bir etkisini görmedim.

 5. saçlarım çok yavaş uzadığı için eczacı tavsiyesiyle tanıştığım şampuan. 3 şişe kullandım çok memnundum uzattığını da düşünüyordum. şimdi yenisini aldım 1 haftadır kullanıyorum ve sanırım saçlarımı çabuk yağlandırmaya başladı hemen ağırlaştırıyor¸ çok seviyordum bu şampuanı ama havalardan mı yoksa bilemedim sanırım değiştiricem.

 6. Yarısında kullanmayı bıraktığım şampuan çok fazla dökülmeye sebep oldu. Saçları yumuşatıyordu evet ama durulamakta zorlanıyordum çünkü içinde silikon varmış bu versiyonunu biR daha almam

 7. vaadettiği hacmi vermeyen şampuan. kötü değil kesinlikle¸ ama iyide değil. saçları yumuşatıyor. her ne kadar pek beğenmesemde bunu kullandığım dönemde epey saçlarıma iltifat aldım. anlayamadım artık bu ne yaman çelişkidir.

 8. bu şampuan tam bi göz oyunu. banyodan çıkıyorsunuz bi hacim verdiğini görüyosunuz doğru ama o saçlar 5 saat sonra falan içindeki bolca silikon etkisiyle ağırlaşıp sönüyor. bir de içinde o kadar silikon var ki bütün ense kısımlarımı sivilce kapladı¸ nefretlik yani.

 9. Bugün Gratis de bulamadığım yarın Watsons dan almayı düşündüğüm aşırı merak ettiğim şampuan. Çünkü dolgun saçların hastasıyım. Saçlarım çok gür fakat düz bu yüzden hacimsiz 🙁

 10. yani ben tam olarak hangi vaadi için aldım bilemiyorum ama kesin uzatma olayı dikkatimi çekmiştir ki hiçbir şampuanın aman aman saç uzattığına inanmıyorum. saçları çabuk yağlanan bir insan değilim ama bu şampuan daha da uzattı bu süreyi. depresif bir dönemde 4 gün yıkamamıştım saçımı ve o günün sonunda aniden dışarı çıkmam gerekti. evet saç sönükleşmiş oluyor ama asla yağlı değildi. kıvamı beni çok gıcık ediyor yalnız o jöle kıvamını çıkarana kadar parmagım acıyor şampuanın sonlarına doğru. ekstra bir memnuniyetsizliğim de yok memnuniyetim de yok. biterse yenisi almayı düşünmüyorum. yarı fiyatına da aynı işi gören şampuan bulurum bence.

 11. hacim vermesini gözlemleyemedim ince telli düz saçlara sahibim ve yine düz kurutuyorum muhtemelen söndürüyorumdur verdiği hacmi de fakat inanılmaz bir hızda saçlarımın uzadığı gerçeği var. Sıkılıp epeyce kestirdiğim saçlarımdan pişman olup tekrar kulllanmaya başladım hadi bakalım 🙂

 12. Gratis indiriminde 1 adet edinmiştim. Saçlarım ince telli oldugundan hacim versin istiyordum fakat hacim etkisini pek gözlemleyemedim. Fazla yağlandırmıyor oluşu ve kokusu hoşuma gitti.

 13. Kutunun yarısına kadar severek kullandığım¸ ama sonra alışamadığım şampuan. Ben biotin içeriği nedeniyle aldım¸ saçlarımı hızlı uzatmak istiyorum. Başta güzel bir hacim veriyor¸ yumuşacık yapıyor. Ama daha sonraları saçlarım 1¸5 günde yağlanmaya başladı. Ben normalde 2-3 gün saç yıkamadan durabilen bir insanım. Saç derimde egzamamı da arttırdı. Şimdi tresan’a geri döndüm. Bir iki ay sonra kalan kutuyu tamamen bitirip bir daha almamayı düşünüyorum.Saçları çok yağlı olmayan¸ ince saçlı cicişler bence deneyebilir. İçeriği de temiz ve cruelty free.

 14. internette şampuanların hepsini tek tek araştırırken deneme şansı verdiğim ve yaklaşır 5 aydır kullandığım şampuan. saçlarımdaki dökülmeyi azaltmadı fakat kesinlikle daha sağlıklı bir görünüm verdiği gerçek. gratis’in indirimli zamanlarında fiyatı 26 tlye kadar iniyor¸öbür türlü 40 tl olarak pahalı. saçlardaki uzamaya bir katkısı göremesem de bir parıltı katıyor sanki. tavsiye edilir.

 15. Benim saçlarımda bir etkisi olmayan şampuan. O kadar fiyatına rağmen üstelik. Saçlarımı köpürtmekte zorlandım ( belki içinde sls olmadığından) bu nedenle daha çok ürün kullandım. Bu bakımdan benim için bereketsiz bir ürün oldu. Üstelik üstte bir cicişnün yazdığı gibi benim de ense ve sırtımda sivilenme oldu bu şampuanı kullandığım dönemde.

 16. benim sürekli kullanamadığım şampuandır. sanırım saçları uzatmak için doping etkisi yaratırken saç uçlarının yeterince beslenmesine engel oluyor. ayrıca saç diplerini yoruyor¸ evet saçlar hızlı uzuyor ama dökülen tel sayısında artış oluyor. kuaförüm saçımdaki bu sağlıksız uzamayı farkedince¸ bu tip uzatıcı şampuanları önermediğini¸ bunların bir nevi yapay enerji içecekleri gibi olduğunu¸ aslında en güzeli saçın kendi doğal uzama hızında uzatılması gerektiğini söylemişti. Bunun için de -artık herkesin bildiği- bol su iç¸ beslenmene dikkat et vs hikayesini anlatmıştı.

 17. ilk kullandığımda beklemediğim halde saç dökülmesini bir nebze azaltan şampuan¸ ancak sonraki kullanışlarımda yine aynı gibiydi. ben aslında saçlarımın yağlanmasını geciktirir umuduyla almıştım ancak yağlanmayı normalden daha da artırdı bende. bu şampuanı kullandığım zaman saçlarımı her gün yıkamam gerekiyor. dolgunlaştırma olarak da pek bir etkisi olmadı. uzatma konusunda ise bir şey söyleyemem henüz¸ 2 haftadır kullanıyorum çünkü. uzatması yönünde bir beklentim yok.daha önce kullandığım organix awapuhi ginger şampuan dan daha memnun kalmıştım. annemin boyadan yıpranan saçları için alıp ben de denemiştim ve yumuşacık yapmıştı saçlarımı. biotinli olana göre daha az yağlandırmıştı üstelik.özet olarak bu şampuanı sevemedim¸ bitince de tekrar almam. ama markanın diğer şampuanlarından birini denerim muhtemelen.

 18. kullandım¸herhangi bir fark yarattığını görmedim.kötü de diyemem ama verdiğim paraya değmez¸ marketten herhangi bir şampuan alsam da aynı olacaktı benim için.

 19. Ikı sene önce bir gaflet içine düşüp saclarima ara makas attirmistim. Sonra saçlarım incelip zayıfladı. Artık hep böyle olacak herhalde diye kabullenmistim. Eski gür saçlarımı hatırlayıp uzuluyordum. Sonra bu sampuani aldım tesadüfen. Özellikle bir beklentim yoktu. Bilmiyorum belki zamandi saçlarımı düzelten ama dökülme azaldı¸ ipince sac tellerim kalinlasti. Zaten saçları çabuk uzayan biriyim o yüzden bu etkisini tam gozlemleyemedim ama iki sampuani dönüşümlü kullanan biri olarak ilk daimi sampuanimi buldum diyebilirim. Üstelik saclarimin yuzumle birlestigi noktalarda seboreik dermatit var. Özellikle banyodan sonra bu bölgede döküntü ve kızarıklık oluyor. Bu durumu coğu sampuanda yaşamama rağmen bunda daha az yaşamıştım.

 20. indirimde girince stok yaptığım şampuan. ince telli saçlara kurutmadan hacim veriyor ve saçlarımı sağlıklı gösteriyor. bu şampuan sayesinde ilk defa saçlarıma iltifat aldım. saçlarımın uzaması hususunda bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. bende de yağlanma konusunda bir farklılık yaratmadı. indirimlerde 26-tl’ye düşüyor anca. ince telli saçlarında hacim isteyenler aklının bir köşesine yazsın derim.

 21. saçı muhteşem temizleyen ve bir miktar da olsa hacim veren şampuandır. saçımı gerçekten derinlemesine temizliyordu¸ saçlarım daha geç yağlanıyordu. hacim konusunda ise aman aman hacim vermiyor ama bir tık daha dolgunlaştırıyor. belki set halinde kullanılırsa kremi¸ spreyi vs o zaman daha iyi sonuç gösterir. ancak fiyat açısından çok pahalı yani bir şampuana 40 lira vermek aklıma yatmıyor pek.

 22. Bu indirimde gördüğüm an abartmıyorum havada kaptım.Uzun zamandır şampuan arayışı içersindeydim.En ulaşılabilir buydu ama fiyatı ne kadar iyi bi şampuan olsa da fazla.Makeupalleydeki puanına ve burdaki yorumlara bakarak yağlı ve hacimsiz saçlarım için iyi bir şampuan olacağını düşündüm.Sülfatsız olması da güzel Bi dahaki indirimde beğenirsem 2 tane alırım.

 23. Organix markasından kullandığım 3. ve son şampuandır saç kremi ile beraber. son derken gerçekten son anlamında söyledim çünkü artık organix ürünü almamaya karar vermemi sağladı. Daha önce Argan yağlı açık mavi olanı kullanıp çok sevdim. sonra coconut curls olan seriyi kullandım beyaz şişedeki. kupkuru saçımın dengesini bozarak yağlı saça çevirdi. en son indirimde biotin&collagen olanı görüp son bir şans daha vermek istedim. ancak saçımda hiçbir değişikliğe neden olmadı. ha bunu kullanmışım ha marketten şampuan alıp kullanmışım. hiç fark yaratmadı. indirimde olmasına rağmen o kadar para vermeye değmez.söyleyeceğim tek olumlu şey bu serinin kokusu… o nasıl güzel kokudur¸ sanki daha önce bir yerlerden hatırlıyorum ama çıkaramadım. kokusu saçta çok kalıcı değildi sadece yıkarken kokuyordu zaten

 24. saçlara hacim ve hızlı uzama vaat eden içeriğinde biotin bulunduran¸ sülfat içermeyen görece temiz şampuan. gelelim bendeki etkilerine. saçlarım ne kalın ne ince telli. yıkamadan sonra ortalama 2. günde yağlanan¸ boyadan dolayı biraz kuru. ben yumuşatsın ve biraz hacim versin diye kullanıyorum¸ şu an 2. şişe bitmek üzere. saçları inanılmaz yumuşatıyor bu gerçek. fakat hacim konusunda vaadini yerine getirmiyor maalesef. yumuşacık saçlarınız dümdüz bir şekilde kafanıza yapışıyor¸ kedi tüyü gibi. saçım normalde hafif dalgalıdır¸ bu şampuan o hafif dalgayı da alıp götürüyor. son olarak sanki saçımı erken yağlandırdı diyebilirim. ama bu hava değişikliğinden de olabilir. gratis indiriminde aynı markanın hindistan cevizi suyu olanını aldım. bir de onu deneyeceğim bu biter bitmez.

 25. İlk kullandığım sıralar memnun kaldığım ama sonradan saçlarımın güçsüzleşmesini ona bağladığım şampuan.Saç kremiyle kullandım. Saçım hızlı uzamıştı ilk başta. Ama o gür saçlarım cılızlaştı. Yediğim içtiğimde aynı. Yumuşatması¸kokusu güzeldi. Bana bir sene yetti daha bugün bitti. Bereketliymiş.

 26. uzun süren şampuan arayışımın ardından bu şampuanı kullandım. ilk zamanlar özellikle ilk kutuyu kullanırken saçlarıma kazandırdığı hacim gerçekten harikaydı.saçlarım ince telli 2 günde bir yıkama isteyen cinsten. yağlanma süresi de ilk kutuyu kullanırken daha da uzamıştı.ancak bu etkiler 2. kutuda daha da azaldı.herhalde mevsim geçişine denk geldiğim için etkisini görmedim dedim.3. kutuya geldiğimde ortada elle tutulur bir neden kalmayınca anlamadım ki vaadler gelip geçici.uzamaya mucize şeklinde bir etkisi olmuyor ama etkisi de hiç yok değil. sonraki araştırmalarımda içerinde bir çeşit silikon olduğunu da öğrenince bıraktım. kokusuna gelince rahatsız edici bir kokusu yok ama saçta kalıcı değil.

 27. Kendileri benim kahramanım olur. Bir müddet saç dökülmesini önlemek için daldan dala gezdim. Her tip şampuanı denesem de sonuç alamadım en son madem dökülmesi durmuyor¸ bari olan saçım gür gözüksün mantığı ile bu şampuana indirimdeyken şans verdim. İyiki vermişim. Saç derim alışmadan önce çok iyi sonuçlar aldım. Dökülmelerimi azalttı böyle bir şey vaad etmediği halde. Çok uzun zamandır kullandığımdan mıdır yoksa mevsim geçişlerinden mi bilmiyorum saç dökülmelerim yine benimle ancak saç derime ufak süprizler yapıp tekrar sana geri geleceğim bekle beni 🙁

 28. bu şampuanın türkiye’de “uzatıcı” olarak pazarlanması tamamen dil bilmeyen veya bilse de merak edip okumayan tüketiciyi aldatmaya yönelik zira ne türkçe etiketin hemen arkasındaki ingilizce açıklamasında ne de web sitelerinde böyle bir ibare  yok. şampuan sadece içerdiği dimethicone un marifetiyle saçı kalınlaştırıp dolgunlaştırmayı ve daha sağlıklı göstermeyi vaat ediyor¸ uzatma etkisi nereden çıkıyor anlamıyorum. yeni kök oluşumunu da desteklemiyor zaten. hani içeriğinde yazan biotin’den dolayı söyleniyorsa (ki ürünün üreticisinin buna dayandırdığı bir vaadi mevcut değil) google’a “external use of biotin” yazarak dışardan uygulanan biotinin saç uzamasına katkısı olduğunu destekleyen bir veriye de pek  rastlayamıyorsunuz. kendisinden ve kreminden 1er şişe bitirdim¸ dimethicone sağ olsun gerçekten hacim kazandırıyor¸ o yönden seviyorum. ancak bir sürü blogger bu şampuanı uzatıcı olarak pazarladığı için oldukça rahatsız oluyorum¸ insanları aldatmak bu kadar kolay olmamalı.

 29. İnce telli¸ yağlı saçlara sahibim. Bu şampuanı vaadettiği şeyler için aldım ancak bende pek etki etmedi.ne hacim verdi ne de uzattı.hatta saçım alışana kadar dökülme sorunu yaşadım.baya bereketli bir ürün ama fiyatına değmez .

 30. Bu şampuan benim ince telli yağlı saçıma çok iyi geldi. Hem saçım yumuşacık oluyordu¸ hem de geç yağlanıyordu. Şu sıralar “haydi bu sefer de başka bir şey deneyeyim” diyerek organix lemon highlights’a geçtim ama hata yapmışım. Yağ kontrolü konusunda bu şampuan bir harikaydı. Bundan önce Lush’ın Daddy-o adlı şampuanını kullanmıştım¸ bu ondan birazcık daha iyi¸ yağ açısından özellikle. Ama yurt dışında çıkınca yine lush alıyorum çünkü cruelty free olması ve kokusu daha güzel. Bu şampuanın saç kremini de kullandım (şampuan sanıp yanlış almışım…) ama saç kreminden çok memnun kalmadım¸ blendaxtan çok farkı yok bence.

 31. Muhteşemdir kendisi. Kaç şişe bitirdim bilmiyorum ama saçlarım inanılmaz hızlı ve sağlıklı uzuyor. Normalde kalın telli saçlarım var o yüzden ince telli saçlarda nasıl sonuç verir yorum yapamıyorum ama saçlari çok hızlı uzattığı bir gerçek. Kullanmaya devam ederim.

 32. saçları fazlasıyla dökülen biriyim. dökülmesine hiçbir çare bulamadığım için bari dökülenlerin yerine çıksın diye bu şampuanı aldım. saçları dolgunlaştırıp uzattığı öylesine yazılmış yazılar değil gerçekten saçlarımı uzattı. ilk kutum bittiğinde yeni yeni saçlarımın çıktığını kendi gözlerimle gördüm. kokusu falan da çok hoş. lakin tek sorun fiyatı. indirimde 36 tl’ye almıştım sanırım. evet kaliteli bir marka ama ortalama şampuanların çok çok üstünde bir fiyat¸ herkesin bir şampuana verebileceği bir miktar değil. yine de şampuan arayışında olanlara öneririm. birçok farklı çeşidi var¸ kendinize uygun olanı bulmak için onlara da göz atabilirsiniz.

 33. bu şampuan ilk yıkamada bi hacim veriyor evet¸kokusuna bayılmıştım ben ancak zaman geçtikçe jelleşti.saçıma sürmeye korktum açıkçası ve attım. Evet hızlıca bitirmiyorum ben ürünleri ama o silikonu buram buram hissediyorsunuz¸yok kardeş ben sürerim yeter ki aslan yelesi olayım derseniz alın.

 34. ilk kutum bitti artık yazabilirim. saçı uzatmıyor ki böyle bir inanışım yoktu bunu geçiyorum. saçları dolgunlaştırıyor mu dersek orada biraz etkisi var. aslında dolgunlaşması için saç çıkarması lazım ki bu da mümkün değil ama silikonla saç tellerini kalınlaştırıyor bu da daha dolu dolu bir saç görüntüsü veriyor. daha öncede silikonlu şampuanlar kullandım bundaki fark ne bilmiyorum ama onlar bu kadar saç telini sarmıyordu. gönlüm paraben gibi silikondan da kurtulmaktan yana ama bebek saçından hallice saçlarımla şu ana kadar silikonsuz beni mutlu eden bir şampuan bulamadım. hepimiz her konuda şanslı doğmuyoruz maalesef. ben de isterim toplayınca at kuyruğu olsun sallayayım yürürken ama benimki anca kedi kuyruğu. o yüzden şu artan fiyatıyla değer mi değmez mi kendi saçınıza göre tartın. benim için daha iyisini bulana kadar en iyisi diyorum.

 35. uzatma ve dolgunlaştırma vaadlerini yerine getiren çok sevdiğim şampuan. aynı zamanda çok parlak ve sağlıklı bir görüntü de veriyor. bendeki artısı föne gerek kalmadan kendinden şekillendiriyor saçımı (sadece kurutma ile). fiyatı normalin baya üzerinde ama değiyor. yalnız şişenin sonuna doğru uzun süreli kullanımdan mı şampuandan mı kaynaklı anlamadığım saçımı çok hızlı yağlandırma durumu var. saçlarım ince telli ve gün aşırı yıkıyorum. bu yüzden yaklaşık 1 aylık kullanımın sonunda biraz ara veriyorum¸ sonra yeniden dönüyorum kendisine.

 36. Saçlarım açıcıdan ve kısa aralıklarla defalarca boyanmaktan çok cılız ve cansız bir hale gelmişti. normalde kalın telli¸ dalgalı ve çok gür saçlıyım ama artık sanki çok az saçım varmış ve ölmüş gibi duruyordu. daha önce yine böyle cansızlaşmışken pembe olan versiyonunu kullanmıştım keratin içerikliydi sanırım o da iyi gelmişti saçıma. Bu sefer bunu denemek istedim ve ilk kullanımda bile çok farketti. Saçlarım inanılmaz dolgunlaştı ve parlaklığını tekrar kazandı. Bukleleri belirginleşti. Çabuk yağlanma sorununu ben yaşamadım. Sadece son şampuanlamada kullandığım için fiyatına göre gayet de uzun süre gidiyor. Alalı 3 ay olmuştur hala dibinde biraz var. Beni hayalkırıklığına uğratmayan bir ürün oldu.

 37. kozmetik alanında sıklıkla karşılaştığımız sazan.avi ürünlerinden biri. Dışardan uygulanan biotin ve kolajenin saça hiçbir etkisi yoktur¸ içerden alsanız bile etkisi olmaz çünkü monomerlerine parçalanıyor. 

 38. ben bu şampuanı birkaç ay önce kremi ile birlikte kullanmıştım. genellikle uygun fiyatlı olmak üzere çok şampuan denedim ama bu şampuanın saçıma kattığı o dokuyu hiçbir şeyde bulamadım. ışıl ışıl ama dokuluydu saçlarım¸ ve kullandığım süreçte inanılmaz hızlı uzamışlardı. genellikle şampuana çok para vermeyi sevmediğim için bir daha almadım fakat önümüzdeki indirimlerde belki kendimi tutamayıp tekrar alabilirim :)edit : imla

 39. Bir kutu kullanıp memnun kalmadım. Saç tipim yağlı¸ bu ürün olduğundan daha hızlı yaglandiriyor. Uzamaya da etkisini görmedim. Büyük gibi görünse de fiyatı her gün duş alan biriyseniz yüksek oluyor. Kokusu hiç kalıcı değil ve saçım yıkandıktan 5 saat civarı temiz göründü sadece. Tekrar almayacağım¸ bence abartılmış bir ürün.

 40. Benim denemediğin ama ablamın uzun zamandır kullandığı şampuan. Defalarca işlem görmüş¸ bebek sarısına kadar açılmış¸ her gün ısı uygulayıp yıprattığı saçlarını ciddi anlamda toparlayıp uzattığını bizzat gözlemledim.

 41. Geçenlerde Merve Özkaynak öneriyordu yorumları güzel ama fiyatı cidden çok pahalı. Öğrenci bütçem buna yetmiyor bir gün buluşmak üzere..

 42. Bu şampuanın altın rengi olan mentollü kokulusunu ve bu mor ambalajlısını kullanıyorum. Fiyatları çok fena bir hal almış. Elimdekiler bitince çok çok indirim görmezsem almam bir daha market şampuanlarına göre evet bir tık daha iyi içeriğinin onlara göre nispeten daha temiz olması nedeniyle. Ama tony&guy şampuan kullanan biri olarak belirtmek isterim ki onun yanında çok geride kalıyor benim için

 43. Düğün öncesi saçlarımı uzatmak için aldığım şampuan. Saçlarımı hızla uzatmakla kalmadı canlandırdı¸ hacimlendirdi. Saç uzatmak isteyen arkadaşlarıma öneriyorum.

 44. Sürekli elim gitse de fiyatından dolayı sadece denemelik almaya kıyamadığım bir üründü ta ki Merve Özkaynak Eylül favorilerim videosunda önerene dek. Beni en çok yakalayan vaatleri ise hızlı uzatma ve yıpranmayı onarması oldu. Henüz 5-6 defa kullansam da psikolojik mi bilmiyorum saçlarımın daha dolgun ve sağlıklı olduğunu gözlemliyorum. Üstelik dibi yağlı uçlara doğru kuru ve yıpranmış saçlarım var. Mucizevi şekilde saçlarım 1 gün daha geç yağlanıyor. Uzamasını da sağlarsa tüm maaşım senindir organix! Ha bu arada güzel de kokuyor. 

 45. Dümdüz ince telli saçlarım var pırasa saçlı tabirin vücut bulmuş haliyim. Durum böyle olunca sönük ve hacimden haberi olmayan saçlarımla yaşamayı öğrenmiştim kiii bu bebekle tanıştım. Cidden böyle bir dolgunluk aklımın ucundan geçmezdi uzatma etkisi ben gözlemlemedim yani saçım normal seyrinde uzuyor gibi ekstradan süreci hızlandırmadı. Kolay yağlanmıyor kokusu güzel içeriği de nispeten güzel tek sorun fiyatının uçması ama bereketli bir ürün ya da ben bitmesin diye azar azar kullanıyorum. Ama indirimde kaçırmayacağım bir ürün oldu

 46. İndirimde almıştım bu akşam sonunu kullandım. Belki yorum yapmak için erkendir saç ürünlerinde uzun süreli kullanım gerekiyormuş fakat kokusu dışında beni benden alan bir özelliği olmadı. Gratis mağazada çok öven kız abartılı yorumlarıyla almamı sağladı. Dün gittiğim başka bir mağaza çalışanı da ürünün abartı olduğunu organik olmadığını söyledi. Onun yerine urban altın sarı renginde şampuan krem ikilisini önerdi. Saçlarım yağlı ve çok işlem görmüş durumda. Şimdi onu deneyeceğim. Üzdün beni orgx 🙁

 47. kuru ve boyalı saçlarımı malesef kafama yapıştırmayı başarmış bir şampuan.oysaki ne ümitlerle kullanmaya başlamıştım.

 48. Saçlarımda boya yok ve kalın telli. Bir kutu denedim açıkçası bir daha almayı da düşünmüyorum. Muadil saçınıza daha iyi gelen bir şampuan bulabilirsiniz.(tony&guy benim için) Tabi ben alırken indirimde mor olanı meşhur diye düşünmeden almıştım. İhtiyacım olan seriden alsam farklı düşünürdüm belki. Boyadan yıpranmış bir saçınız varsa başka tabi. Kız kardeşim Coconut Curls olanı kullanıyor. Buklelerinin belirginleştiğini ve saçlarını kurtardığını söyledi. 1 yıldır memnun ve şimdilik değiştirmeyecek gibi.

 49. Ismindeki organix sizi yanıltmasın içeriği hiç de masum olmayan bir şampuan. Rengiyle adıyla insanlara doğal zararsızmis gibi bir izlenim veriyor. Bende hiçbir vaadini de yerine getirmedi. Fiyatını haketmiyor.

 50. Yorumlara kanıp aldığıma bin pişman olduğum şampuan kendisi.saçlarım yağlı ve ince. Dökülme problemim olmamasına rağmen saçlarımı inanılmaz döktü. Alışma sürecidir dedim yaklaşık 1 ay kullandım ama dayanamadım çöpe attım. Dolgunluk veriyor mu kesinlikle evet ama benim bir daha almayacağım bir ürün

 51. Marketlerde satılan çoğu şampuan alerji yaptığından 7 yıl önce bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanışmıştım organix’le¸ hiçbir şekilde banyodan sonra kaşıntı yapmadığından ve saç dökülmesini azalttığından uzun zaman başka bir şampuan kullanmadım. Tabi o zamanlar yalnızca bazı eczanelerde ve internette bulunuyordu Organix saç ürünleri. 1 yıl yurt dışında kaldığım süre hariç sanırım sadece bir kaç kere farklı şampuan denedim ve sonra hep buna geri döndüm. Yıllar boyunca hemen hemen bütün renklerini kullanmışımdır¸ saç tipime ve ihtiyacına uysun uymasın değişiklik olsun diye hep farklı renklerini alırım¸ hatta üzerinde yazanları okumam bile. Favorilerim¸ benim ilk keşfettiğimde olan ama artık üretmedikleri mokalı şampuanı¸ bambulu yeşil olan ve bu biotin mor kutu. ince telli ve sönük saçlarımı kesinlikle daha dolgun gösteriyor¸ uzatma gibi bir etkisini görmedim zaten saçımı her gün yıkadığımdan çok hızlı uzar¸ bu şampuanla ilgili olduğunu sanmıyorum. Yalnızca son zamanlarda alerji yapmaya başladı bu bende¸ sanırım içeriğini değiştirdiler eski kaşıntılar geri gelmeye başladı yavaştan. 

 52. Uzun süredir vazgeçemediğim şampuanım. Diğer çeşitlerini de denedim ama en sevdiğim bu. Öncelikle uzama vaadini yerine getiriyor mu gerçekten fark etmedim. Gözle görülür bir fark olmadı bende¸ ama saçlarım yumuşak ve daha kolay şekil alıyor. Saçlarım çok kuru¸ küllü sarı yani oryal görmüş bir saç. Ama bu şampuanla ciddi anlamda iyileşti. İçerisine eczaneden aldığım vitaminler ve avakado-badem-çam terebentin yağlarını da karıştırıyorum. Çok fazla anlamasam da içeriğinin market şampuanlarına nazaran daha iyi olduğu kanaatindeyim. 

 53. İnce telli¸ çok yağlı dolayısıyla da sönük saçlara sahibim.İlk başta gerçekten gözle görülür tok bir yapı¸ dolgun bir doku veriyor.Ama zamanla mı yoksa ben sıcak yıkanmayı sevdiğim için mi bilemiyorum tüysü bir hal alıyor saç telleriniz.Bu arada benim saç uçlarım beyaz sarıya boyalı olduğu için zaten tüysü 🙂 ama boyasız diplerimde de bir süre sonra doygunluk hissi tüy hissine geçiyor gibi.Soğuk suyla durulanırsa o tok ve dolgunluk hissinin artacağını düşünüyorum ..Buradaki fiyatı uçuk¸ indirimsiz 70’e dayanmış durumda ancak yurtdışında $7 gibi bir fiyatı vardı ve dönmeme yakın duş jelim bitince bunu jel niyetine de kullanmışlığım var. İpeksi yapısı ve kokusu güzeldir..

 54. Kremiyle birlikte kullandım ve oldukça memnun kaldım verdiği dolgunluk ve yumuşaklık hissinden ötürü. Dolgunluk ve yumuşaklık başımı döndürünce uzama durumunu takip etmeyi es geçmişim. Kepeklenme ve kaşıntı yapmadı bende. O kadar oynamama rağmen daha geç yağlanıyordu saçım. Şuan brazilian keratin serisini kullanıyorum daha bir hafta olduğu için nötrüm yorum yapamıyorum fakat biotin & collagen i tekrar alacağım kesin.

Siz ne düşünüyorsunuz?