“Organix” için 34 yorum

 1. bir kaç yıl önce organix mocha espresso şampuanını kullanmıştım. Bu çeşidi yavaş uzayan “uyanmaya ve ışıltıya ihtiyacı olan tüm saç tipleri” içindi. düzenli kullanımda gerçekten saçları uzatıyor¸ kokusu da inanılmaz güzeldi. malesef daha sonra hiç bir yerde bulamadım¸ sanırım artık bu çeşidi üretilmiyor. rastlayanlar olursa tavsiye ederim.

 2. collagen şampuanını kullanmıştım¸ uzattığını ve hacim verdiğin iddia ediyordu ama ben bir numarasını göremedim. ne uzattı ne de hacmine hacim kattı.

  4
  3
 3. yaklaşık 1.5 yıldır brazillian keratin therapy olanını kullanıyorum¸ vaadi düzleştirmek ve elektriklenmeyi önlemek. Görevini kesinlikle yerine getiriyor¸ benim saçlarım çok hafif dalgalıdır ve çabuk şekil alır¸ bu şampuanı kullandığımdan beri saçlarım dümdüz. Normalde ben inanmazdım böyle düzleştirici etkisi olduğunu söyleyen şampuanlara fakat bu gerçekten vaadini yerine getiriyor. kokusu hindistan cevizli gibi ve eğer kremi ve bakım yağı ile birlikte kullanırsanız bir sonraki yıkamanıza kokusu kadar kalıyor. ek olarak söylemem gerekirse bu şampuan aynı zamanda kepek sorunuma çözüm oldu¸ öyle bir vaadi yok fakat benim saç derim inanılmaz hassastır¸ zaman zaman kepeklenmelere maruz kalırdım¸ bu şampuandan sonra bu sıkıntım da ortadan kalktı. bu arada saçı az ve cansız olanların markanın bu ürününden koşarak uzaklaşması lazım¸ gerçekten saçı söndürüyor çünkü¸ eğer kabarmadan şikayetçiyseniz gözünüz kapalı alın 🙂

  7
  2
 4. Ben de mor ambalajlı biotin& collagen şampuanını kullanmıştım bu markanın.ama silikon içermesi büyük bir eksiydi. çok iyi bir etki görsem devam edecektim ama gözle görülür bir değişiklik de olmayınca 2.şişemin kalanını kardeşime bırakarak yeni şampuan deneyimlerine yelken açtım.

  3
  2
 5. dün gratis anneler günü indiriminden şampuanını ve saç kremini aldım. 1-2 bezelye büyüklüğünde ürün kullanmama rağmen saçlarımı gıcır gıcır yapıp farklı bir parlaklık verdi. bende ki mavi argan yağlı şişeler. ayrıca indirimden iki ürünü tek ürün fiyatına¸ 40 küsür liraya aldım.

  5
  1
 6. bu hafta sonu gratis te yüzde 20 indirimli olan saç ürünü markası. argan oil li olanın şampuan ve saç kremini elime alıp kasaya giderken “bu kadar para verilmez bir şampuana.” diyerek bıraktım bugün. saçlarımda bir sıkıntım yok¸ elseve ve dove saçıma gayet te iyi geliyor. herkes saçların çok sağlıklı görünüyor¸ ne kullanıyorsun diye soruyor hep. demek ki şımarıklık edip dove un 4 misli fiyatlı organix i almama gerek yok diye düşündüm. herşeye o kadar para bayılıp şampuana gelince ellerim titriyor cicişler.

  3
  17
 7. tüm kullandıklarımı yorumlayacak olursam¸sea minerals olan versiyonu çok başarısız¸ kesinlikle saçımı temizlemiyor ve ilginç bir yapısı var saçı sertleştiriyor da.coconut water olanı temizleme açısından nispeten daha iyi özellikle ilk kullanmaya başladığımda çok memnun kalmıştım fakat şişenin sonlarına doğru saçım alıştığı için mi bilmiyorum ama ilk kullandığımdaki etkileri vermemeye başladı. ağırlaştırmadığı doğru ama nemlendirme özelliğini dediğim gibi şişenin sonlarına geldiğimde alamamaya başladım. yine de kötü olduğunu düşünmüyorum.biotin collagen olanını da beğendiğimi söyleyemeyeceğim¸ hiçbir özelliğini görmedim o kadar paraya değecek bir şampuan değil¸ saçı uzatmaya bir katkısı da yok.son olarak en uzun süre kullandığım brazillian keratin therapy olanını 2 girdi önce yazmıştım ordan bakabilirsiniz :)ayrıca¸ brazillian keratin therapy’nin bakım yağı bugüne kadar kullandığım en başarılı yağ ve 1 seneden uzun süre gidiyor bence kesinlikle mucizevi bir ürün.

  4
  1
 8. makeupgurunun no: 113063 no.lu entrysini görünce ben buraya giriş yaptım da yorumumu çoktan yaptım mı diye düşündüm. aşağı yukarı ben de aynı ürünleri kullanmışım ve aynı memnuniyetsizliği (veya memnuniyetini) yaşamışız. kullandığım şampuanları arasından şu ana kadar tek beğendiğim e vitaminli şampuanı. ince telli¸ dipler yağlı uçlar kuru¸ dümdüz saçlarım var ve verebileceğinin en iyisini verdi saçlarıma. şimdiki indirimde yine deneme amaçlı b5 vitaminli şampuanını aldım bakalım o nasıl çıkacak. bir sonraki hedefim de coconut milk veya argan morocco serisini denemek…

 9. yıllar önce organix’in argan yağlı saç bakım serumunu kullanmıştım cicişler. kuaförümün yoğun ısrarları sonucu baya da yüksek bir fiyata almıştım ürünü. kullandıkça resmen bayıldım. saçlarıma o kadar iyi geldi ki bittiğinde her yerde bu ürünü aradım ama bulamadım. artık ambalajı mı değişmiş¸ sadece kuaförlerde mi satılıyor¸ üretimi mi durduruldu bilemiyorum.

  2
  2
 10. Organixin 3 farklı şampuanını kullandım¸ toplamda beşinci şişemdeyim. Gözlemim şu yönde¸ şampuanlar önce saçlarıma çok çok iyi geliyor ancak bir süre sonra bu etkisini yitiriyor. Galiba birkaç arkadaşın da yazdığı gibi bu şampuanları kullanırken arada değişiklik yapmak¸ farklı şampuanlar kullanmak iyi olacaktır. Ben de zaman zaman farklı şampuanlar kullanarak saçımın alışmasına engel olmaya çalışıyorum.

  2
  1
 11. içeriğindeki Dimethicone ve saz arkadaşları sayesinde saça iyi geldiği sanılan¸ şampuan dalında fiyatının 3’te 1’ini haketmeyen marka.quenching coconut curls versiyonunu indirimde 20-25 arası yakalayıp kullanmışlığım var ancak¸ insanı salak yerine koyan¸ “sulfate free” ibaresini yazıp¸ içeriğinde tuzun ve dimenticone’un envai çeşidini görmek inanılmaz sinir bozucu.Şimdi eğri oturup doğru konuşmak da lazım. memleketinde süpermarkette satılan sıradan bi şampuanı blogger safsatatalarına aldanıp¸ içeriğini kontrol etmeden almak benim salaklığım.  bunu alacağıma¸ kiloyla clear man alıp¸ sülfata daha az ödeme yapardım. en azından saç derim ferahlardı.

  4
  2
 12. biotin&collagen versiyonunu kullandığım şampuan. ben de geçtiğimiz aylarda ince telli ve çabuk yağlanan saçlarım için yeni bir şampuan arayışı içerisindeydim. organix’i bir blogda gördüm ve ardından biraz araştırdım. tam o sırada gratisin indirim günleri başlayınca da 24 liraya aldım şampuanı. içeriğinde paraben¸ sülfat olmaması gibi özelliklere de aldandım açıkçası. şampuan saç derimi mahvetti. saç derimin nefes almadığını hissediyorum. deli gibi kaşınıyor ve kabuklanıyor. aldatıcı bir hacim verdiğini düşünüyorum. saçlarım çok sertleşti ve deli gibi dökülmeye başladılar. tüm bunların sebebinin ise içeriğindeki silikon olduğu aşikar. bir daha kesinlikle almayacağım. bu ara Down Under Naturals Nude Güçlendirici Şampuanı inceliyorum sanırım onu alıp deneyeceğim. zavallı saçlarım 🙁

  3
  4
 13. İlk defa şampuanını aldım bakalım yorumlarım ne olacak ancak yıllarca silikon içeren şampuanlar kullandık ettik yeni yeni ülkemizde bu tarz ürünler çoğalıyor bana şu an komik geliyor demekki silikondan mahvoldu saçlarım denmesi elbette mahvoluyor¸dökülüyor ama biz zaten uzun zamandır bu tarz şampuanlar kullanıyoruz bilmeden. Bebek şampuanlarında bile bu pis maddeyi bazı markalar koyuyor. Allahaşkına 2000 başlarında sülfat olmamalı¸silikon hmm başka şekilde olması lazım mı diyorduk? Silikon her zaman vardı arkadaşlar 🙂

 14. biotin versiyonunu aldığım şampuan. öncelikle parasını hiç hak etmediğini söylemeliyim. saçımda temizlik hissi sıfır volume vs zaten vermedi ben kendi adıma gereksiz bir ürün olduğunu düşünüyorum.

  2
  2
 15. Ben de Gratis’in şu ekmek kuyruğu gibi kuyruk oluşturduğu meşhur indiriminde talan olmuş rafta uzun zamandır merak ettiğim Hindistan cevizli şampuanını görüp almıştım.2 kez yıkadım ve sonuç: Hüsran… 25 liraya gelmişti. Değil 25¸ 10 lira bile verilmez.Saçlarımı nemlendirmesi gerekiyor sözde ama hayır¸ kazık gibi oluyor saçım.Üstelik zaten yumak yumak dökülen saçlarım¸ dökülme konusunda zirve yaptı… Eğer benim gibi çok dökülen ve atopik egzamalı saçlarınız varsa uzak durun. Kupkuru olan saçlarımın dibi karmakarışık¸ üst kısımları ise resmen yağlı gibi parıl parıl..Her şampuanı denedim nala doğru şampuanı bulamadım¸ Allahım bayılacam!Sanırım en iyisi yine Head & shoulders. en azından dökülmeme iyi geldi. Bunaysa resmen bitsin gözüyle bakıyorum. Tek güzel yanı kokusu

 16. Şampuanların herkeste aynı etkiyi (olumlu/olumsuz) yapmadığını bilmeme rağmen güzel yorumları okuyup hacim için olan mor organix i aldım. Rengi zaten o kadar güzel bir mor ki almak zorundaydım. Şampuana bayıldım sürekli yıkamak istedim saçımı. Fakat bir süre sonra demir eksikliğinden dolayı olan saç dökülmem daha da arttı. Bu şampuandan mı tam emin değilim ama kullanmayı bıraktım. Şimdi bir hevesle bir aydır revox at kuyruğu şampuanı kullanmaya başladım ve çok mutluyum.

  1
  2
 17. Organix coconut water şampuanı boyalı¸uçları kuru saçlarıma çok iyi geliyor ancak 3 kullanımda baya bitirdim çok dayanmayacak gibi. Son gratis indiriminden ise keratin oil 3 dakikada canlandırıcı maskesini aldım. Bu maske alıştığım maskeler gibi değil sürdüğüm anda yumuşatan maskeler gibi değil incecik akışkan bir yapıya sahip¸bol parfümlü ve saçı yumuşatmıyor da gerçekten canlandırıp o saçın yıpranıklığını ve kuruluğunu alıyor bunu ise yumoş yumoş yapmadan sağlıyor. Çok ilginç bir ürün ben sanırım bu markadan memnunum. Hask ve organix markasını dönüşümlü kullanmayı düşünüyorum.

 18. moroccan argan versiyonu yazın tuzlu suyun¸ güneşin çitilediği saçlarımı kremsiz bile açabilmiştir. ama şişenin yarısına geldiğimde o etki azaldı¸ çok çabuk alıştı sanırım saçım. yine de memnundum saçlarım daha yumuşak ve parlaktı kullandığım dönem. saç uzatma iddiası olanının ise bir numarasını görmedim¸ normal bir şampuan olarak iyi ama vaadine bakarsak bende o vaad yerine gelmedi.

 19. saçlarım çok kuru ve kabarık bu nedenle keratin oil kuru sprey yağını kullanıp çok memnun kalmıştım. saçlarımı yumuşacık yaptı ve düzleştirdiğimde kabarma minimuma indi ama ertesi gün saçları biraz yağlı gösteriyor. o spreyi bitirdikten sonra tekrar bulamadım onun yerine ince telli ve yavaş uzayan saçlar için olan biotin collagen sprey yağı aldım. aynı şekilde bu da saçlarımı yumuşak yaptı ve yağlanma problemi olmadı. ama benim saçlarım kalın telli ve ince telli saçları yağlandırabilir. dolgunlaştırma ve uzatma vaadini yerine getirmiyor¸ almadan önce göz önünde bulundurun. çok fazla bu çeşit yağ kullandım içlerinden en iyi organix¸ verilen paraya değiyor.

 20. saçlarımı düzenli olarak açıcıyla balyajlatıp sasartma hastalığım olduğundan uçlarda çılgın kırıklara sahibim.bu nedenle kırıklara etki eden şampuanı¸ kremi ve maskesini kullanıyorum.son zamanlarda saçıma iyi gelen en güzel şey diyebilirim.set olarak kullanılmasının daha iyi olacağını düşünüyorum.

 21. australian tea tree oil ve biotin collagen şampuanlarını kullandım ben de. herhangi bir fark görmedim¸tekrar da almadım zaten.

 22. her watsons indiriminde stok yaptığım marka. ince telli saçlar için olan o2 şampuanını ve o2 saç kremini yaz aylarında severek kullandım. şimdi de brazilian keratin therapy kremiyle devam ediyorum. fakat son 1¸5 ayda saçlarım çok dökülmeye başladı. sebebi organix midir bilemiyorum. stoklar eriyinceye kadar da olamaycağım…

 23. Şu an Sea mineral şampuanını kullanıyorum. saçlarımı sertleştirdi ama temiz ve canlı tutuyor. Coconut oil şampuanını da bitirdim. Kerastase ve davinesi çokca kullanan biri olarak fiyat performans oranıyla beni fazlasıyla memnun eden bir marka.edit: organix sonrası tekrar kerastase kullanmaya başladım ve aradaki farkı çok net anladım. indirim günleri dışında alacağımı sanmam

 24. Moroccan argan creme isimli şampuanından çok memnunum. İçinde krem var gibi gerçekten ve fazla da köpürmüyor zaten. Kuru saçlarıma iyi geldi boyasını da akıtmıyor fazlaYalnız yurt dışında buradakinden çok daha düşük fiyata satılması biraz canımı sıkıyor- Ya da tam tersi burada gereksiz pahalı olması-

 25. maalesef ki fiyatı 35 tl altına düşmediği için alternatiflerine yönelmek zorunda kaldığım şampuanım. birkaç ay evvel ne güzel 25 liraya alıp depoluyordum.

 26. Pek çok kozmetik markası gibi Türkiye’de uçuk fiyat politakası izleyen vasat firma. Amerika’da $3’a $6’a satılan  ürünler için 30-35 lira gibi rakamlar zikrediliyor. E vitaminli serisi saçımı mahvetti ama argan yağlı olan serisi fena değildi.

 27. Evet bende de hindistan cevizlisi var ve köpürmeme sorununu bende yaşıyorum. Gereksiz bir şampuan olduğu kanaatindeyim. Şahsen ben hiçbir fark göremedim saçlarımda.

 28. Keratinli saç kremini çok severek kullandım. Sonra sıkıldım dedim bir de bu hindistan cevizli olan kremini alayım. İndirimdeyken aldım. Şişeden çıkarıp elime sıkamıyorum. Hem kutu çok sert hem ürün çok kalın. Resmen cebelleşiyorum. Keratinli pembe şişe kesinlikle daha yumuşaktı. Almam tekrardan bunu. Hatta şişesinden boşaltıp başka bir şişeye koyasım var.

 29. Ben nedense bu markanın ürünlerine gözüm kapalı güveniyorum¸ bana ciddi manada güven veriyor. Öyle çok ürününü denemedim ve tamamen bitkisel içerikli olduğunu da düşünmüyorum. Fakat kesinlikle kullandığım ürünler ilk kullanımdan itibaren benim saçlarımda vaatlerini yerine getirdi ve herhangi bir yağlanma kepeklenme dökülme yapmadı. Kullandığım ürünlerine gelecek olursak¸*Coconut water şampuan : ne kadar övsem az cicişler¸ saçlarımın dipleri yağlı uçları hafif kuru ve kullandığım bu dibi yağlı ucu kuru saç dengesini sağlayabilen tek şampuan oldu. Esasen nemlendirici bir şampuan ama o kadar hafif yapılı ki ince telli saçlarım sönmek şöyle dursun uçuş uçuş böyle ağırlaştırmanın tam aksine hacimlendirerek nemlendirdi. Dipleri de çok güzel temizliyor tam kararında hatta hafif gıcırdıyor kafanız. Ne saç diplerimi yağlandırdı ne saç uçlarımı kuruttu. Nem dengesini inanılmaz güzel sağlıyor bu kadar memnun kaldığım bir şampuan hatırlamıyorum. Kokusu bazılarına ağır gelebilir ama ben kararında buluyorum. Tek sorun her gün duş alan biri olarak çabuk bitiyor. * kukui oil şampuan: saçlarımın aniden kuruyup elektriklendiği uçlarının çıtır çıtır olduğu bir dönem var ve bu dönemde normalde yağlı olan saçlarıma ne maske ne serum etki etmiyor. Denemek amacıyla elektiklenme önleyici bu kukui oil şampuanını aldım. Hakkında türkçe pek yorum bulamadım ama bunu da çok beğendim. Saçlarımı hafif ağırlaştırıyor çünkü hem saçlarım sönük hem de ürün yoğun nemlendirme sağlıyor. Arındırıcılığı ortadan aza doğru. Ben kıvırcık ve kuru saçlı olanların çok memnun kalacağını düşünüyorum. Haftada 1 kullanmak saçımı yatıştırmaya yetiyor.*e vitaminli yağ: yanlış hatırlamıyorsam 100 ml bir şişedeydi. Saç kopmalarım için bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım saç kopmalarıma iyi gelmişti öyle efsane diyemem ama bu vaadini yerine getiriyor sonuçta. Saçlarımı çok güzel nemlendiriyordu sonra yazlıkta bir şekilde kayboldu gitti.

 30. Saçımın rengi ile kendi kendime oynamamdan ötürü çok yıpratmış olmamla birlikte keratin ve argan yağlı olan şampuanını kullandığım marka. ilk yıkamada bile verdiği yumuşaklık belli olmaya başlıyor. ilk şişem biterken şu an saçlarım hiç kimyasallarla tanışmamış gibi. yağlı saçlar daha dikkatli kullanmalı besleyen çeşitlerini çünkü çabuk yağlandırıyor doğal olarak. arındırıcı bir şampuanla dönüşümlü kullanmanızı tavsiye ederim 🙂 drugstoreların indirim sezonlarında 25-30 tl civarında bulabilirsiniz.

 31. Yurtdışında satılan çeşitlerinin burada daha ulaşılabilir olmasını isterdim. Örneğin Yağlı saçlı¸ şeffaf şampuanları çok seven ve mentolün köpeği biri olduğum için “eucalyptus mint” çeşidini çok merak ediyorum ama hala üretiliyor olmasına rağmen Türkiye’ye artık gelmiyor sanırım. Stok dışı olmayan tek bir site var¸ orada da 50 tl¸ bütçemi aşıyor yani. Bir sonraki gratis indiriminde bamboo fiber çeşidini alıp nane yağı koymayı deneyeceğim.Şampuanlarını bu kadar merak etmemin sebebi de “coconut water” çeşidinin kullandığım en iyi nemlendirici saç kremi olması. Gerçekten çok iyi nemlendirip yumuşatı¸ parlattı¸ geçici bir nem vermedi ve yağlı¸ ince telli saçlarımı ağırlaştırmadı¸ gayet hacimli durdular. Bittikçe alıyorum.

 32. Son bir haftadır Bamboo Fiber çeşidini kullandığım şampuan markası. Zamanla incelmiş¸ gür ve düz saçlarıma hacim vermesi için aldım. Ürünün vaadi de zayıf saç tellerini kalınlaştırarak¸ dolgun görünümünü sağlamak. Bu anlamda¸ hacim etkisini çok beğendiğimi söyleyebilirim ancak saç kremi kullanmama rağmen saçlarımın sertleştiği ve dökülmesine neden olduğu da gerçek. İçeriğinde Dimethicone bulunuyormuş¸ böylece dökülmelerin nedenini anladığım ve tekrar almayacağım bir şampuan olmuştur.

 33. Bebek mavisi şişeli (argan ve morroco yağlı ) olan saçı nemlendirmeyi vaadi olanından kullanıyorum. Saçlarım kuru ve kabarmaya müsait olduğu için fiyatı da düşmüşken denemek için satın aldım. Fiyatı gratiste 51 tl’den 31 tl düşmüştü. Kokusu çok güzel¸ şişesinden kolay akmıyor şişeyi sıkmanız gerekiyor ve bazen sıkma işleminde ürünü geri çekebiliyor. Çok köpürmüyor. Temiz içerikli olduğu söyleniyor. Ben saçlarımda bıraktığı etkiyi şimdilik beğendim. Şampuan bittiğine de mutlaka güncel fikrimi buraya editleyeceğim.

 34. parama kıyıp alayım mı almayım mı diye çok düşündüm sonra gratiste şampuan ve saç kremi 75 gibi fiyata düştüğünü görünce dayanamadım¸ itiraf edeyim şişenin tasarımı çekti beni. 2 haftaya yakındır kullanıyorum “nurishing coconut” olanını¸ benim gibi hinsidtan cevizi kokusunu sizde seviyorsanız açık ara en mü kem mel koku¸ gelelim ürünlere¸ şampuandan çok memnunum ter temiz ve parlak yapıyor saçları¸ ancak krem saçlarımı açması yönünden biraz beklentimin altında kaldı bunun sebebininde zararlı kimyasallardan arındırılmış bir ürün olduğundan kaynaklandığını düşünüyorum. Saçları taramak biraz zor olsa da kuruduktan sonra çok yumuşak ve ışıltılı bir hal alıyor saçlarım. Şimdilik memnunum gidişattan.

Siz ne düşünüyorsunuz?