“Nyx pore filler makyaj bazı” için 44 yorum

 1. Üstteki girdiye katılıyorum. Kesinlikle abartılmış saçma sapan ürün. Yağlı cildim var. Ve gözeneklerimin genişliği sırasıyla en çok yanaklarımda(mağara)¸ burun kenarlarımda¸alnimda¸ burnumda. Her hafta kil ile maskeler yapıp arındırırim temizliğine çok dikkat ederim. Fakat ergenlikten kalan sivilce izleri ve biraz da genetik olmasıyla sanırım kurtulamıyorum bu gözeneklerden. İlk başta porefessional almak istemiştim ama denemeden o kadar para vermeyi göze alamadığım için pore filler kullanmaya karar verdim. Travel setten minik tüpü iki hafta her gün kullandım. Gözlemlerim şu şekilde¸ cilde kadife bir his verdiği doğru. Yumuşacık ve pürüzsüz hissettiriyor. Fakat gözenek görünümünde hiç bir etkisi yok. Yapısı sıvı değil kesinlikle ama pütür pütür dökülmüyor da ortası bir şey. Bir de şöyle bir etkisini gördüm cildim normalde makyaj varken 2. Saatten sonra parlamaya başlar. Parlama hızına bi etkisi olmadı yine iki saatte parladı cildim ama o ne parlamadir o ne yağlanmadir Yarabbi. Yağ emici mendillerim hiç böylesine vıcık vıcık olmamıştı

 2. Nyx markasının dediğini gerçekten yapan makyaj bazı. ben sadece gözeneklerimin olduğu ufak bi alana yediriyorum bütün yüzüme kullanmadım. Ancak burdan birinin tavsiyesiyle fondoteni sürdükten sonra tekrar hafif hafif sürüyorum ve kesinlikle flu bi görüntü veriyor. Bence kesinlikle denenmeli.

 3. bende ne yazık ki hissiyatının güzelliği dışında bir etkisi olmayan ürün. hiçbir gözenek kapatma¸silikleştirme¸kaybetme efekti vermiyor ne yazık ki. muhakkak deneyerek alın derim ben.

 4. bende sivilce yapti. Yok yani¸ kendisini sevmek icin cok ugrastim¸ bazdan degildir sivilce yapmis olamaz dedim ama basbayagi sivilce yapti. Ayrica burnumdaki gozenekleri gizleyemiyor. Sadece yapisini begendim¸ tabii Sirf onun icin de onerecek degilim.

 5. Bayıldığım bir baz arkadaşlar.İri gözeneklerim var bazı yerlerimde genelde burun çevrem ve yanaklarımda var.Tampon hareketlerde bu bazı kullandığınız zaman gayet iyi bir sonuç alıyorsunuz.Ama sadece gözenek için diyebilirim kızlar.Yağlanma parlama gibi sorunlarla baş edebileceğini sanmıyorum.

 6. Muadil olarak gösterildiği benefit porefessionaldan daha iyi olmayan ama aradaki fiyat farkı düşünüldüğünde kesinlikle daha iyi bi seçenek olan ürün. Üzerine sürülecek fondötenle bazen uyum sağlayamaması en büyük belki de tek ciddi eksisi benim gözümde.Benefitin anlaşamadığı ürün yoktu ama porefillerı armani lasting silk fondöten altına sürünce normaldekinden cok daha farklı pütürlü bi yapı cıktı ortaya. Bir de kıvamı bi iki tık koyu ama o göz ardı edilebilir. Ekstra bir sivilce irritasyona neden olmaması bonus. 

 7. Gerçekten de sürdüğümde yanak ve burun çevremdeki tüm gözenekleri yok eden bir primer. Gözeneklerim aşırı büyük değiller ama fazla sayıdalar. Alnımla burnumun birleştiği yer¸ burun kenarlarım¸ burnumun uç kısmı ve çenemde minik minik bir sürü gözenek var. Özellikle yanaklarımdakiler her fondöten sürdüğümde beni aşırı rahatsız ediyor. Nyx pore filler bunları kapatma konusunda oldukça başarılıydı. Benefitle kıyaslayınca daha uygun fiyatlı ama hemen hemen aynı etkiyi veren bir primer diyebiliriz.

 8. bir süre porefessionalın muadili olduğunu düşünerek bir tüpünü bitirdiğim üründür kendisi. fakat porefessionala geri dönünce anladım ki gözenekleri yok etmekte daha başarısız¸ yapısı da biraz daha kuru. ayrıca yüzümü ne kadar nemlendirirsem nemlendireyim yağlı t bölgemde nasıl oluyorsa sivilce izlerimin üzerinde kabuğumsu bir tabaka oluşturuyor¸ tüpü de sıkıyorsunuz sıkıyorsunuz ama hava çıkıyor. pure beauty bb krem gibi. maalesef bir daha almayacağım ürünlerden biri oldu. fiyat performans olarak bakılabilir fakat porefessional kadar başarılı bulamadım.

 9. Öncelikle deneyimlediğim kadarıyla bu tip ürünleri etkilerini artırmak adına pıt pıt sürmek gerekiyor. Bu ürün kullandıktan sonra yüzde kadife bir his bırakıyor ve sizi heveslendiriyor ama görünüm olarak o kadifeliği sağlayamıyor. Baz olsun bizim olsun¸ az da gözenek kapatsın işte fena mı diyorsanız şans verebilirsiniz ama gözenek sorunlarınız ciddili ise yanlış ürüne göz kırpıyorsunuz.

 10. Bende işe yarayan makyaj bazı. Tabi ki memnun kalıp kalmamanız bazdan ne beklediğinizle alakalı ama gözeneklerimi blurlaştırsın¸ fondöten kalıcılığını artırsın istediğim zaman kullanıyorum bu bazı. Gözenekleri silikleştiriyor evet ama porefassional gibi asla değil. Uygulama da çok önemli bu bazı kullanırken. Ben çok az miktarda parmağıma sıkıp iki parmağımla eritiyor öyle gözenek üstlerine pIT pIT dokundurup en az 5 dk bekliyorum. Hemen ardından fondöten uygulayınca fondöten ordan oraya taşınıyor çünkü beklemek önemli. Bitince bir daha almam sanırım çünkü baz uzun süre giden bi şey ve makyajın temel taşı. Kesin sonuç veren bir baz almak çok daha mantıklı olur

 11. karma cildimde kistik aknelere neden olduğundan bir köşede duruyor  kullanamıyorum. yağlı/karma ciltli cicişlere önermiyorum.

 12. Yüzünüze fondoten sürmeden önce ciltteki gözenekleri kapatmak ve cildi beslemek için birebir. Kuru ciltli biri olduğum için fondotenin yüzümde pürüzlü ve topaklı bir görünüm yaratmaması için bir kaç defa kullandım ve memnun kaldım. Ancak yağ oranı fazla geldi ve yüzde terleme sorunu yaratıyor. Bu nedenle yağlı ve karma cilt olanların kullanımına pek uygun değil gibi.

 13. Sadece gözenekli bölgeye uygulandığında bile gramaj olarak bana çok küçükmüş gibi geldi. Devamlı alacağım bir şey değil.

 14. Muadili olarak Golden Rose Mattifying Pore Minimsing diyorum kesinlikle. Hem boyutu daha büyük hem de indirimdeyken daha ucuza alabilirsiniz.

 15. Urunden memnun kalmayanlarin fondotenin altina degil de ustune¸ surmeden¸ yalnizca gozenekli bolgeye parmakla hafif bastirarak (tamponlayarak/pitpitlayarak) uygulamasini tavsiye edebilecegim gozenek dolgu malzemesi. 

 16. Tüm yüzüme sürmeden sadece gözeneklerin üzerine uyguladığımda son derece memnun olduğum bir bazdır kendileri. Tavsiye ederim cicişler.

 17. inanılmaz büyüklükteki gözeneklerimi gizlemek için (daha önce bu amaç ile hiçbir kozmetik ürün kullanmadım) ilk kullandığım günden beri çok severek kullandığım makyaj bazıdır kendisi.ready¸ prep¸ go jet setten çıkan mini boy halini kullanıyorum son üç haftadır (toplamda 13-14 kez kullandım) gerçekten beğendim blur efekt vermesini ve kadife bir doku oluşturmasını çok büyük bir beklenti içine girilmeden alınıp denenebilir.bittiğinde ya tekrar alacağım yada daha da iyisi denilen benefiti deneyeceğim.

 18. Yıllardır kullandığım ve bayıldığım makyaj bazı. Gözenekleri hem çok güzel örtüyor hem de cilte mükemmel bir kadife his bırakıyor. Yaptığınız makyajı nitelik olarak etkileyen çok başarılı bir ürün bence. Ben t bölgemde ve bazen de çenemde yani gözeneklerimin yoğun olduğu bölgelerde kullanıyorum. Yanakların kuru olduğu için daha ışıltı veren bazları kullanmayı seviyorum. Vadettiği nitelikleri veren ve fiyatını hakeden bir ürün.

 19. Bir umut harikalar yaratır diye kaç defa denedim sayamadım. Doğru uygulanınca çok iyi olmasa da bir etkisi oluyor. Ama benim gibi çok geniş gözenekleri olan insanların inanılmaz bir şekilde memnun kalacağını sanmıyorum. Yanlış uygulanınca aksine her şeyi daha belirgin hale getiriyor. Zam gelmiş 52 lira olmuş bence bunun yerine şansınızı başka bir gözenek küçültücü üründe deneyin.

 20. Elimde hep nyxin hem benefit’in gözenek küçültücü makyaj bazı var. Kıyaslamam gerekirse elinize aldıgınızda nyxinki parça parça dağılıyo¸ benefit akışkan sekilde çıkıyo. Nyx de benefit de yüze sürüldüğünde yumuşak ve silikonumsu bir his veriyor. Ancak nyxde silikon olayı daha çok hissediliyor¸ benefit daha yumuşak ve güzel bir his veriyor bence. Gözenek küçültme açısından evet muadil olabilir¸ ancak benefitin bende bıraktığı his çok daha güzel. Yinede f/p açısından nyx de basarılı

 21. Ürünü ilk kullanmaya başladığımda tampon hareketler yerine direkt burun ve çevresine elimle dağıtarak sürdüm. Ancak sonraki kullanımımda güneş kreminin biraz emilmesini bekledikten sonra tampon hareketlerle sürerek kullandım ve bence bu şekilde çok daha başarılı oldu.  Daha önce herhangi bir gözenek küçültücü baz kullanmamıştım. Çünkü gözeneklerim beni rahatsız etmiyordu. Ancak son zamanlarda cilt temizliğine ne kadar dikkat etsem de gözeneklerin büyüdüğünü farkedince kullanmaya başladım. Ürün yüzde yüz başarı sağlamıyor ama kesinlikle gözenek görünümünü iyileştiriyor. Bence şans vermeye değer. 

 22. Watsons tan 51 tl ye aldığım ve gözenekleri küçülttüğünü  iddia eden ürün. Bir kaç kat sürüldüğünde bu ürünün vaadini yerine getirdiğini bariz bir şekilde gözlemledim. Üstelik yalnızca gözenekli bölgelere az miktarda sürüldüğünden dolayı ben bu ürünün bereketli olduğunu düşünüyorum. Daha önce çok önerilen benefit in porefessional ını da kullandım fakat f/p olarak bu ürünün açık ara önde olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Aynı zamanda yüzde bıraktığı his o kadar hoş ve ipeksi ki gerçekten yalnızca gözeneklerimi kapatmak değil tüm yüzüme baz olarak uygulayasım geliyor bazen.

 23. Tek kelime ile bayıldığım makyaj bazı ! Çok severek kullanıyorum. Gözenekleri tamamen yok ediyor ve cilt renginizi çok güzel eşitliyor. ben sadece T bölgeme uyguluyorum. ürünü fazla sürüp cildinize doğru yedirmediğinizde biraz pullanma yapıyor. ama doğru şekilde kullandığınızda muhteşem bir baz.

 24. orjinal boyundan iki paket (pakedi kesip son parça ürüne kadar kullanarak) bitirdiğimdir. geçen hafta üçüncü pakedimi almaya gittim ve matte vs glow setini gördüm. içinde pore filler da olduğu için onu almayı tercih ettim ancak yapısı kullandığım orjinal boyların aksine ıslak ve akışkan gibi. arkadaşımın mini boyu da öyle. orjinalinde sorun yok ancak küçük ambalajlıların yapısı olmamış¸ orjinal boyu efsane bir ürünken küçük boyun gözenek görünümünü azaltıcı etkisi bile yok.

 25. gözenek gizleme vaadini yerie getiren makyaj bazıdır. benim için tek sorun çok kuru ciltli olduğum için tüm yüzüme uygulayamıyor oluşum. 

 26. Karma cilde sahibim. Kocaman kocaman gözeneklerimi çok güzel saklıyor gerçekten¸ fondöten pürüzsüz duruyor. Severek kullanıyorum kendisini.

 27. nyx’in gözeneklerin görünümünü azaltma vaadi olan makyaj bazı. ele ilk alındığında hafif yağlı bir yapısı varmış gibi geliyor. ancak uygulandıktan sonra cildi kadife gibi yapıyor. ben sadece burun ve burnumun çevresindeki gözeneklerin bulunduğu yere uyguluyorum. çok büyük gözeneklere sahip olmama rağmen gözenek görünümünde bir farklılık yarattığını düşünmüyorum. ancak güzel bir blur etkisi veriyor. aynı zamanda benim t bölgemdeki yağlanmayı ciddi anlamda geciktirdi. diğer yandan ben bu ürünü en çok makyajsızken kullanmayı seviyorum. yani makyaj yapmadığım günlerde o blur etkisi daha bir belirgin oluyor. sivilce de yapmıyor.

 28. Verdiği etkiyi seviyorum. Gözenek görünümünü hafifletip uyguladığınız ten ürününün daha pürüzsüz durmasını sağlıyor. Bir zamanlar uygun fiyatlı olduğu için tercihimdi ama nyx in fiyatları da aldı başını gitti ne yazık ki.. Alternatif olarak pure beauty nin blur kremini deneyeceğim sanırım. Bu ara hakkında sık sık övgüler duymaya başladım cildi ve gözenekleri çok iyi blurladığı ile ilgili.

 29. Mükemmel bir hayal kırıklığıdır benim için.Nyx ürünlerini genel olarak beğeniyorum. Bu sebeple ve görkem karman’ın da övmesinin üstüne bir hışımla sipariş verdim.Ve ve ve yüzüme sürmemle kurumaya yüz tutmuş hamur gibi topaklanması bir oldu. Hadi diyelim ben süremedim. Peki nerde pore filler şanı? 10 üzerinden 2.

 30. Kendimden şüphe etmemi sağlayan ürünlerden biri daha. Herkes övünce gidip aldım ancak inanılmaz yağlı bir yapısı var. İlk sürüldüğünde ciltte yağlı durmasa da sonraki saatlerde çok daha fazla cildi yağlandırıyor. 

 31. beğenmeyen birçok cicişnün aksine benim ay kraterleri büyüklüğündeki gözeneklerime ilaç gibi gelen üründür. cildim karma¸ sivilceye ve alerjiye meyilli.daha önce başkalarının da bu hataya düştüğünü gördüğüm için söylüyorum¸ yayarak değil de tıp tıp tıp gözeneklere doldurur gibi kullanılması gerekiyor.bazen makyaj altına bazen de tek başına kullanıyorum¸ çok memnunum.

 32. Cildim karma ve gözenek problemim yok.Acil bir baz arayışındayken rasgele sepete atmıştım.Fondöten için güzel ve pürüzsüz bir baz oluşturuyor fakat ben bir kaç saat sonra t bölgemde yine yağlanma fark ettim.Sadece gözenekli bi cildiniz varsa kullanmalısınız bence.Çünkü bende ki yağlanma normaldekinden fazlaydı :(. Ben bunu ürünün yağlı yapısına bağlıyorum.

 33. Vaadettiği özelliği gözenek küçültme olan makyaj bazı. Fakat benim gözeneklerimi küçültmüyor¸ yağlanmayı geciktirmiyor hiç bi faydasını göremedim malesef. Fiyatının da gereksiz derecede fazla olduğunu düşünüyorum. Bu ürüne kıyasla golden rose ya da lorealin bazlarının performansı çok daha iyi

 34. Hakkındaki övgüleri okuyunca mutlu mesut aldığım fakat kullanınca cildimdeki yağlanmanın arttığını gördüğüm ürün. Normalde şans veririm biraz daha fakat sivilceleri görünce devam etmeyi düşünmedim bile maalesef.

 35. Hafta sonları¸ düğün¸ partiler dışında her gün makyaj yapan biri değilimdir o günler oldu mu bu bazı uzun süre tarihi geçmesine bir ay kala kadar kullandım bitirdim. Hafif yağlı bir baz evet ben burnuma ve çevresindeki gözeneklerim için tampon hareketlerle sürerek bölgesel olarak kullandım bekledikten sonra yumuşacık ve makyaja hazır hissettiriyordu. Üzerine fondöten sürdüğümde gözeneklerimin görünümünü azaltması açısından memnun kaldım fakat üzerine bb krem sürdüğümde görünümünü hiçte değiştirmedi. Adı üstünde makyaj bazı¸ sitesinde de yazdığı gibi vadettiği makyajda geniş gözenek görünümü azaltmak bu açıdan başarılı olduğunu düşünüyorum tabi bana göre sadece fondötenle 🙂

 36. gramajı küçük¸ fiyatı ise gramajına göre pahalı. severek kullanıyorum. gözeneklerimi küçültüyor. uygulama yaptığım yere fondötenimi sürdüğümde akşama kadar kusturmuyor. pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. bendeki nyc pore filler makyaj bazı az kaldı. bitince 66¸99TL’ye bu ürünü alır mıyım bilemiyorum.

 37. Bende fark edilen bir etkisi olmamış makyaj bazı. Çok beğenildiği için almıştım. Sürdüğünüzde biraz blur efekti oluyor yani yüzü pürüzsüzleştiriyor¸ gözenekleri hafifletiyor. Ama hepsi bu. Almasam da olurmuş.

 38. Bende pürüzsüz durmayan makyaj bazı. Burnumda alnımda fondotenin yapısını bozup pütürlü bir görünüme yol açtı. Peeling ile düzelebilir ama denemedim. Problemli bir cildim de yok. Pürüzsüz ten makyajını kaç yıldır orta fiyatlı ürünlerde yakalayamadım

 39. Kullanım şekline bağlı işe çok güzel yarayan veya hiç yaramayan ürün bence. Çekiştirerek değil parmağımla tampon yaparak faydasını görmüştüm. Bir de başka ürünün altına kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum yerinden oynuyor ve sabitlenen bir ürün değil çünkü. Fondoten/bb nin üstüne kullanıldığında üstüne de transpara pudra geçildiğinde uzun bir süre idare ediyordu kalıcılık olarak beni. Arkadaşımdaki benefit versiyonu ile karşılaştırdığımda bariz bir farkını göremedim p/f dışında ancak uzunca gidiyor her ne kadar ürünün yarısı boş ambalajı olsa da . Bir yılda yarılayamamıştım ben

 40. fondötenimin altına veya üzerine parmaklarımla tampon hareketler yaparak uyguladığım¸ benim geniş gözeneklerimi bile iyi denilebilecek bir ölçüde gizleyen¸ ciltte kadifemsi bir his bırakan¸ sevdiğim bir bazdır kendisi. Gramajını az bulan cicişler de olmuş ama bence bereketli bir ürün¸ ben haftanın sadece birkaç günü makyaj yapıyorum ve bir yılda ancak bitirebildim diyebilirim. Şu an benefit porefessional kullanıyorum¸ bu ürünün verdiği blur etkisi de güzel fakat f/p açısından değerlendirince sanırım bundan sonra pore filler ile devam edeceğim. dr. brandt pores no more’u da merak etmiyor değilim ama bkz: .Edit:imla

 41. gözenekleri tam manasıyla kapatmıyor. uzaktan bakıldığında çok belli olmuyor evet ama yakından görünüyor yine gözenekler. aradığımı pek bulamadığım makyaj bazı. ayrıca yüzüme daha önce yapısı bu kadar tuhaf bir şey de sürmemiştim hafif kaygan ama kesinlikle yapış yapış değil yumuşak bir yüzey bırakıyor geride.

Siz ne düşünüyorsunuz?