“Nuxe reve de miel baume levres dudak kremi” için 118 yorum

 1. Kozmela’nın 1+1kampanyasıyla iki ay önce aldım. İnternette hep Blistex medplus ile muadil olduğunu okuyordum. İkisini de kullanmis biri olarak söyleyebilirim ki alakası yok. Nuxe tam bir nem maskesi hayatimin balmı. Zaten yapısı o kadar yoğun ki bir kavanoz kolay kolay bitmez. Bu varken Blistex’e dönmem. Herkese tavsiye ediyorum.

 2. Kavanozda olanını kullanıyorum 2 gündür. Bana göre nemlendirmesi gayet başarılı yapış yapış bir his bırakmaması ve matlığı da hoşuma gitti. Mat rujlar dudağımı kuruttuğu için altına mutlaka lipbalm uygulardım o zamanda ruj mat görünümünü kaybederdi bunda o problemi yaşamadım. Tek eksisi kavanozda olduğu için içine toz kıl tüy vs dolabilir.

 3. ilk aldığımda çok mat olduğu için meh dediğim¸ kullandıkça beğenmeye başladığım¸ portakal kremalı bisküvi gibi kokan lipbalm. kokusu cidden çok güzel ve yapay bir koku değil¸ bazen sırf koklamak için açtığım oluyor¸ resmen mutlu ediyor beni. nemlendirmesi ve -en önemlisi- koruması efsane. benim gibi dudaklarında keilitten muzdarip bir insana bile iyi geliyorsa adam edemeyeceği dudak yoktur bence. özellikle bu soğuklarda karda kışta dışarı çıkarken sürün¸ ayazlar vız gelsin tırıs gitsin. kavanozda olması da çok hoşuma gidiyor¸ şu kavanozlara yüklenen “hijyenik değil” suçunu da anlamıyorum açıkçası. dışardayken tabi ki hijyenik olmaması doğal¸ ama evdeyken ellerimiz gayet temiz kalıyor¸ kalmasa bile lavabo ve sabun iki saniye uzaklıkta. o yüzden bu kremin kavanozda olması kalp ben. zaten bir sürüldüğünde saatlerce çıkmadığı için o kadar tazelemeye de gerek kalmıyor. oh mis .

 4. Bu kış bayıla bayıla kullandım.gece sürüp yatıyorum ve büyük ölçüde iyi gelmiş oluyor dudaklarıma.kokusunu da çok seviyorum.tek kötü yanı çok çok yoğun ve farkında olmadan sürdükten hemen sonra su içersem anında katılaşıyor hatta donuyor dudaklarımda.

 5. içeriğinin doğal olması¸dudakları yumuşacık yapmasıyla en sevdiğim dudak kremidir. Ah bir de kavonoz yerine asansörlü olsa tadından yenmez(ki miss gibi portakal kokması nedeniyle yemediğimde söylenemez hani.)

 6. Roacutanne tedavimde dudaklarımın kurtarıcısı olmuş ürün 3. ayımdayım 60 mg kullanıyorum dudaklarım 1 kere çatlayıp kanamadı sayesinde

 7. bir dönem kullanmıştım yapısı fazla mumsu gelmişti hatta dergi reklamlarında öyle canlı ıslak görünüyordu ki ben benimkini bozuk son kullanma tarihi geçmiş sanmıştım:D sonradan kullandıkça alıştım tekrar alır mıyım bilmem şu an darphin kullanıyorum.

 8. benim gibi çölden hallice dudaklı¸ dudak kemirgeni bir insanın dudaklarını bile adam eden dudak kremi. yapısı¸ rengi ve kokusu birleşince o kadar çok cheesecake tabanına benziyor ki kaşıklamamak için zor duruyorum. kullandığım milyon çeşit dudak kreminin içinden en kalıcısı kesinlikle. o mat duruşuna da bayılıyorum¸ diğerleri gibi vıcık değil. ama kendisine çok yakın bir sonuç göstermiş ve daha ucuz bir  alternatifi de var. o yüzden kovalamaya gerek yok çok.

 9. stick şeklinde olanıyla kavanozdaki hiç benzemiyor maalesef. kokusu¸ yapısı¸ nemlendirme özelliği kavanozdakinin daha iyi. stick şeklinde olan direkt portakal kokuyor¸ güzel bir kokusu var. gece yatmadan önce sürünce sabaha nemli dudaklarla uyanamıyorsunuz. yapısı daha ince¸ ruj altına kullanılabilir gibi.tek iyi yani stick olması¸ hijyen-çantaya atıp çıkma konusunda. blistex daha iyi.

 10. evet herkesin dediği gibi kokusu harika. ama yatmadan önce sürdüğüm balmı sabah hala dudaklarımda hissedince sinir oluyorum ben. hiç emilmez mi bir balm?! sürdüğüm gibi duruyor ben silene kadar.

 11. bir lip balm düşünün ki¸ size dudaklarınızı sevdirsin. ben ki eos’lara bayılıyordum. ama ne kadar kullansam da dudaklarımın ortaları hep çizgi çizgiydi ve ben bunu böyle normal sanıyordum. işte bu lip balm bunu geçirdi. ilk defa ciddi anlamda nemlendiren bir dudak kremi buldum. abartmıyorum hayatımda kullandığım en işe yarar¸ etkisi en uzun süren lip balmdır. kokusu ve mat oluşu da zaten ayrı güzel.

 12. rujdan önce sürülmesi imkansız olan¸ çok yoğun kıvamlı harika nem veren ve harika kokan balm. geceleri yatmadan sürüyorum ve yaza kadar bitirmeyi planlıyorum. bilmeyenler için görsellere ekledim¸ görüldüğü kadarını kullandım 1 yılda

 13. Kavanozda olanını gece yatarken sürüyorum ve çok memnunum¸ sabah uyandığımda yumuşacık¸ neme doymuş¸ dolgun dudaklarım oluyor. Ayrıca gramajı o kadar çok ki biterse iki kişi alıp paylaşırım. Tek sıkıntı kullanımı hijyenik değil¸ tırnak içine falan giriyor.

 14. kozmela kampanyasında ikisini 35 tl’ye aldığım¸ birini arkadaşıma verdiğim lip balm.portakal kokusundan nefret ettim. koku hassasiyetim var ve kokusuz şeyler kullanmayı tercih ediyorum genelde. en fazla mentollü ama portakaldı¸ çilekti¸ bunlar midemi bulandıran kokular oluyor genelde çünkü yapay geliyor. nitekim bunun kokusu da yapay. neyse ki belirgin bir tadı yok¸ oradan kurtarıyor.kavanozda olması benim için dezavantaj çünkü parmaklarımla içine daldığım bir şeylerin hijyenik olduğunu düşünmüyorum. evdeyken küçük tahta spatulalarla falan idare ederim belki ama zaten evdeysem elimi yıkama imkanım var. asıl olay dışardayken elimi yıkamaya imkanım yokken sıkıntı bence. spatula da taşısam bu sefer spatulanın dezenfektasyonuyla uğraşacağım.bunun dışında yoğun yapısı nemlendirme ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor. daha önce kullandığım hiçbir lip balm’dan almadığım bir nemlendirme imkanı sunuyor. üstelik herhangi bir yağlı görünüm¸ parlaklık vermiyor ki en sevdiğim özelliği bu oldu. muhtemelen bu iki özelliği sebebiyle daha iyisini bulamazsam bundan sonra da benimle olacak lip balmdır ama öyle vloggerların anlattığı gibi “olay” olduğunu düşünmüyorum.

 15. Ben bunu kozmeladan aldım. Bugün kullanmaya başladım¸ mat rujun altına sürdüm tüm gün dudağımda kaldı silinmedi sadece makyajımı silerken çıkarttım sonra yine sürdüm¸ üstüne duş aldım dusta çıkmadı. Abartmıyorum. Benim dudaklarım hemen kurur¸ evde bile. Önceden burts bees – bees wax kremi kullandım ondan memnundum mat ve güzel nem veriyordu ama stick olduğu için çabuk bitiyor benim elimde. Blistex med plus da kullandım ama parlaktı ve dudaklarımı rahatsız etti. Ben de hiç fikrim olmadan bunu aldım 1 alana 1 bedava vardı. Hem miktarı çok¸ diğer türlü burts bees 15 tl keza blistex de 9 10 tl falan ve nuxe’ten daha küçükler. Kısacası cook memnun kaldım ve çok ekonomik bir alışveriş oldu

 16. Kokusu mükemmel¸ mat (en azından parlatıcı etkisi yok)¸ dudakları aşırı yumuşak yapan¸ gece sürünce sabah hala kalan¸ yoğun¸ bazı İnternet sitelerindeki iki al bir öde kampanyalarından alınınca fiyat olarak da tadından yenmeyen dudak koruyucusu. Siz gene de kokusuna aldırıp benim gibi yalamayın. Yoğun¸ hafif peeling etkisi olan kavanozda satıldığı için çantaya atılamayan ama uzun süre giden kurtarıcı.

 17. daha öncede bu markanın kuru yağını kullanmıştım¸ gayet memnundum¸ özellikle kokularından. her ürünün kendine özgü muhteşem bir kokusu var. dudak kremine de bir şans vermek istedim ve tabii ki de güvenimi boşa çıkarmadı. yoğun bir yapısı var¸ gün içinde ruj kullanmadığım zamanlarda rahatlıkla kullanabiliyorum. nem oranı benim gayet yeterli. eğer ruj altında kullanıcaksam en az yarım saat öncede sürüyorum. ama en güzel gece yatmadan sürmek¸ sabah uyandığınızda dudaklarınızın yumuşaklığını çok rahat hissediyorsunuz.

 18. Muş’un kuru havasından nasibini alan dudaklarıma blistex de çaresiz kalınca sipariş edip aldığım lip balm. Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki¸ minik cam kavanozu çok tatlı. ben pembe kapaklısını aldım¸ minik bir şey¸ cebimde dahi taşıyabiliyorum. Mis gibi bir portakal kokusu var. ilk başlarda kokusuna alışamamıştım ama sonradan bayıldım.başlarda bana sıradan bir lip balmdan farksız gibi geldi ve çok yoğundu sevemedim ama daha sonra daha ince uygulamaya başlayınca diğer lip balmlardan çok farklı olduğunu gördüm. dudaklarımı yumuşacık yapıyor¸ etkisi uzun sürüyor¸ diğer lip balmlar gibi parlamıyor.Bir de geçenlerde şehir dışındayken tırnaklarıma manikür yapacaktım ama etlerim için herhangi bir ürünüm yoktu¸ ben de yumuşatsın diye bu ürünü sürüp bir süre bekledim¸ ardından tırnak etlerimi aldım. o kadar mükemmel performans sergiledi ki¸ eğer üzerinde lip balm yazmasa tırnak için bir ürün sanabilirdim. sanki ellerimi sıcak suya sokup bekletmişim de¸ klasik manikür yapmışım kadar iyiydi.

 19. Blistex med plustan sonra hayatımın dudak kremi diyebileceğim ikinci bir ürün daha bulamam diyordum ki bu krem çıktı karşıma.asıl amacım blistex dudak kremimi gece sürmek icin sürekli çantamdan çıkarmaktan kurtulup evde makyaj yapmadan ve uyumadan kullanabileceğim bir lip balm almaktı¸kavanozda olandan değil¸stick şeklinde olanı görünce parmaklarımla sürmekten çok daha hijyenik geldiği için izmir ege parktaki büyük eczaneden 22lira gibi bir fiyata aldım¸üzerinde bal ve ayçiçekli olduğu yazıyor.eve gelir gelmez 2gün önce duşta hafifçe keselediğim dudaklarıma sürdüm ve voila!ciddi anlamda nemlendiriyor ama kesinlikle parlak durmuyor¸buna rağmen uzun süre dudakta kalıyor¸dudakları sanki hafifçe dolgunlaştırıyor¸mat ruj ve dudak kalemini ruj gibi sürmek istediğim zamanlarda -yani her zaman- bunu kullanacağım¸şimdiden çantama attım ve blistex imi de gece uyumadan sürmelik lipbalm olarak kullanmaya başladım.

 20. çok severek kullandığım¸ dudaklarımı kendine getiren ürün. sürerken emilmeyecekmiş gibi duruyor ama çok güzel emiliyor ve gece sürdüğümde sabah kalkınca bile dudaklarım yumuşacık oluyor. kokusu enfes zaten. iyi bir dudak kremi arayanlara öneririm¸ bence en iyisi.

 21. bir arkadaşımın “lip balmdan ziyade dudak maskesi gibi düşün çok işe yarıyor” demesi üzerine dudakları yaz kış inanılmaz çatlayan erkek arkadaşıma almak için internette dolanırken kozmela’nın kampanyasıyla 2 tane aldığım ve yaklaşık 2 aydır her akşam yatmadan sürdüğüm güzellik. erkek arkadaşım inanılmaz memnun kaldı¸ dudaklarını inanılmaz onardı. bende akşamları sürdüğümde sabahları daha dolgun dudaklarla uyandığımı düşünüyorum. günlük kullanmaya uygun olduğunu düşünmüyorum özellikle hiç sevmediğim bir kavanoz yapıda¸ çantaya at çık yapamam. stick formu varmış sanırım ama bana denk gelmedi. mat rujların altına incecik sürülebilecek cinsten parlamıyor¸ ama fazla sürülürse rujun kötü durmasına sebep olabilir ciciş kardeşler. Benden söylemesi.

 22. tek kelimeyle nefret ettiğim dudak bakım maskesi.buna lipbalm demek mümkün değil¸ zira sürdüğüm anda -az da sürsem- dudaklarımı hiçbir şey yiyip içemeyecek duruma getiriyor ve çok ağırlaştırıyor. fakat daha da vahimi kullandığım gün idare eder nem veren bu şey¸ etkisi geçince dudaklarımı resmen çöle döndürüyor. içeriğinde ne varsa benim dudaklarıma zerre iyi gelmiyor. bitsin diye geceleri yatarken kullanıyorum. belli ki herkeste aynı etkiyi gösteren bir ürün değil aman dikkat cicişler.

 23. buradaki övgüleri okuyunca hemen edinmiştim zira dudaklarım yaz kış kurudur. ve neredeyse bütün lip balmları kullandığımdan kıyas konusunda iyiyim. evet fena değil ama kesinlikle burada bahsedildiği gibi mükemmel falan değil. bir defa rahat bir kullanıma sahip değil¸ kıvamı fazla yoğun. başarılı bir lip balm arayanlar için stick bir lip balm önerisi¸  link

 24. hakkındaki övgülere kanıp aldığım ama nefret ettiğim bi ürün kendisi. Dudaklarımda kalıp gibi duruyor ve hiç de nem verdiğini görmedim.kesinlikle fiyatını haketmiyor.

 25. sadece kokusuna bayıldığım dudak kremi. yapısı çok yoğun ve çok ağır¸ dudaklarımda ağırlık yapıyor. bitirmek için tırnak etlerime felan sürüyorum yani o derece¸ hiç bir şekilde memnun kalmadığım bir ürün oldu. tek avantajı mat durması¸ diğer dudak kremleri gibi belli olmaması ama fiyatını hakeden bir ürün olmadığını düşünüyorum.

 26. 6 aylık akne tedavisi sırasında piyasada ki hemen hemen tüm lip balmları deneme fırsatım oldu. dudaklarım o kadar kuru/çatlak yer yer kanama yüzünden yaralarla doluydu ki lip balm kullanmadan konuşmak benim için çok zordu. biri reve de miel olmak üzere toplam 12 lip balm bitirdim. bunun gibisini kullanmadım. eoslar¸ burt beetsler günlük nemlendirme için yeterli olabilir ama gerçek sorunlu yaralı tedavi amaçlı dudaklar için nuxe’ün yanına yaklaşmış bir balm yok ne yazık ki. evde dudak bakımı için kullanıyorum kavanoz formunda olması yüzünden. kesinlikle bir deneyimlemenizi isterim.

 27. Kucuk cam kavanozda satilan kati kivamli bir lip balm.nemlendirme konusunda basarili buluyorum dudaklari mat tutuyor bu sebepten mat rujlarla cok isimi goruyor.guzel bir tadi ve kokusu var fakat kalin cam ambalajindan ve elle surulme zorlugundan oturu yanimda tasimak zor geliyor. Begendigim bir lip balm ama en iyisi hala bepanthen ve hametan merhem.

 28. mat bitişli¸ portakal ve bal karışımı müthiş bir kokusu olan¸ özellikle soğuk havalarda tercih ettiğim dudak balmı. kullandığım diğer birçok lip balm ilk sürüldüğünde nemlendirip¸ sonra dudaklarımın üzerinde ekstra kuru bir katman yaratıp soyulmasına sebep olurken¸ bunda öyle bir durumla karşılaşmadım. hafif sürüldüğünde özellikle mat rujların altında kullanıma çok uygun. tek sıkıntısı aşırı soğuk havalarda kendisi de biraz donuyor¸ o yüzden pek nemlendiremiyor.

 29. Yine gaza gelip aldığım ama bu sefer memnun kaldığım bir ürün oldu. mamacım dan indirimden aldım. Mat olmasını seviyorum¸ bunu günde bir kere bile sürsem 2 3 günde dudaklarım pürüzsüz oluyor. daha alalı 4 ay oldu ve son kullanma tarihi 2017 diyor ama kokusu değişti¸ kötü kokmaya başladı anlamadım. Bir de bitecek gibi değil.

 30. kokusu¸ nemlendirmesi ve içeriği çok güzel. ben kozmela indiriminden aldım 60 lira etmez biri bence. eksileri ise blistex med plus gibi bu da kullanılmadığında dudağı çöle çeviriyor ve kullanım süresi 6 ay olmasına rağmen çok bereketli bir ürün.

 31. popüler ürünler içinde hiç sevmediklerimden biri. sürüp dışarı çıkmak mümkün değil. bitsin diye gece yatarken bolca sürüyorum. evet amacına hizmet ediyor¸ dudakları nemlendiriyor fakat verdiği his hiç hoş değil.

 32. dokusu¸ kokusu… bayıldım resmen. bu zamana kadar hata etmişim almamakla. ömürlük ürün var içinde. nişantaşı’nda bir eczaneden 17.50 TL’ya aldım. Piyasadaki lip balmlardan çok da pahalı değil.

 33. Kozmelada ikili seti 30 tl olunca arkadaşımla almıştık övgülere dayanamayıp. Evet kokusu çok güzel ama tek başına koku işe yaramıyo malesef 🙁 rujdan önce sürüyim de bi dudaklarım nemlensin ya da dudaklarımı onarsın diye bi beklentiniz varsa almayın. Yapısı çok yoğun.Genelde geceleri yatmadan sürüyorum sabah yumuşacık dudaklarla uyanıyorum evet ama dudağımda yaptığı ağırlığı hiç sevemedim.Bir blistex medplus değil benim için.

 34. normalde her sabah evden çıkmadan rujumun altına mutlaka lip balm sürerim¸ yanıma alıp tazelemeden önce de sürerim çünkü çılgınlar gibi kuruyor. ancak bu ürün inanılmaz bir şekilde bunu ortadan kaldırdı. sadece sabah sürüyorum ve gün boyu dudaklarım hiç kurumuyor¸ ruj tazelemeden önce de lip balm sürmeme ihtiyaç olmuyor. benim gibi bir lip balm bağımlısını bile bu hale getirdiyse gerçekten mucizevi olmalı¸ ayrıca içeriği de çok doğal içim rahat ediyor. tüm arkadaşlarıma aldırdım¸ eğer lip balm arayışına girerseniz mutlaka şans verin cicişler.

 35. Pahalı ama gerçekten işe yarar buluyorum.Yaldır yaldır parlama efekti yok yağlı bir tat yok.Özellikle kış aylarında hiç yanımdan ayırmıyorum.Minik kabanozundan parmakla sürülmesi malesef pek hijyenik değil ama o da gülün dikeni diye avunuyorum.

 36. çok tereddütle almıştım fakat bayıldım resmen. kavanoz tipinde olanlarda içinde hafif pütürcükler var o yüzden sadece yatarken kullanıyorum iyice yedirirken hem de peeling yapmış oluyorsunuz. hafif portakal kokusu var fakat rahatsız etmiyor. kavanozda olduğu için pek hijyenik degil ama stick şeklinde olanı da baya başarılı onu da sabahları kullanıyorum. içeriğindeki balmumu sayesinde de dudaga daha fazla tutunup daha kalıcı oluyor. stick şeklinde olanı mat olduğu için ruj altına da kolaylıkla kullanabilirsiniz rujun yapısını bozmuyor. kavanozda olan içerisindeki pütürlerden dolayı rujun altına kullanmak için uygun degil.

 37. roaccutane tedavimin başlangıcında edindiğim ilk yardımcılardan biriydi bu lipbalm. nemledirmesi¸ kokusu¸ ambalaj kalitesi çok iyi olmasına rağmen¸ nrmal dışı bir kuruma yaşadığım için bana sonradan yetersiz geldi. peki tedavi sürecinde kurtarıcın ne oldu derseniz sizi böyle alalım blistex med plus lip balm

 38. kışın ortasında buzlu rakıyı gömünce aniden bastıran ateşimle beraber ortaya çıkan dudaklarımın tek çaresidir kendisi. aynı zamanda gripteki burun için de bulunmaz bir nimettir.

 39. aşk yaşadığım mis gibi portakal kokulu dudak kremi.fiyatı evet biraz fazla ama 1 alana 1 bedava kampanyası ile almıştım ve açtığım paketi 2 aydır aralıksız olarak her gece yatmadan önce kullanıyorum¸ gün içinde ihtiyacım olursa da kullanıyorum ve hala yarısına gelemedim. o kadar bereketli bir ürün yani. nemlendirmesini beğeniyorum. özellikle akşam bolca sürüp yattığımda sabah yumuşacık dudaklarla uyanmış oluyorum ve sürdüğüm rujlar da daha güzel duruyor böylece. genetik olarak çatlamaya çok yatkın dudaklarım var hatta yazın bile çatlarlar ama bu kış hiçbir problem yaşamadım. öyle bir güzellik işte bu.

 40. Roaccutane tedavisi için almıştım ama nemlendirmesi asla yetmiyor. Normal zamanlarda severek kullanacağımı düşünüyorum¸ o ayrı..

 41. muhteşem kokusuyla yeme isteği uyandıran¸ mat bitişiyle pek bir orijinal dudak balmıdır. iki tanesi 30 tl’ye satılıyordu¸ denemek için aldım. gece yatmadan ve sabah makyaja başlamadan sürüyorum. çok güzel nemlendiriyor gerçekten. ayrıca üzerine rahatlıkla ruj uygulayabiliyorum. bütün arkadaşlarıma tavsiye etmekteyim 🙂

 42. Aşırı kuru dudaklara sahip değilim. Ancak kış aylarında soğuktan ister istemez kurumalar olduğundan lip balm kullanıyorum. Şu ana kadar denediğim lip balmlar arasında gerek kokusu¸ gerek mat yapısı¸ gerekse nemlendirmesi konusunda açık ara en beğendiğim üründür kendisi. İçeriğinin doğal olması da artı bir özellik. Benim için tek eksisi cam kavanozda olması.

 43. henüz bugün aldığım dudak kremi. 2 tanesini 35 tl’ye aldım¸ sözde bir alana bir bedava idi. bence fiyat olarak çok pahalı değil¸ benim muadili olarak gördüğüm blistex ve pot o’miracle da üç aşağı beş yukarı aynı fiyatta. bendeki ilk izlenimi gayet iyi¸ yapısı çok yoğun¸ ağır ve yapış yapış değil¸ çok kokulu değil çok hafif bir portakal kokusu geliyor o da bence gerçekten güzel. şu ana kadar memnun kaldığım tek dudak kremi “Blistex Kuruyan Dudaklar için Yoğun Nemlendirici Günlük Bakım Spf 15” idi önümüzdeki günlerde daha iyi anlayacağım sevip sevmeyeceğimi.

 44. Akşam bakımım sırasında kullandığım dudak kremi. Bereketli bir ürün¸ kıştan beri kullanıyorum (6 ay gibi) ancak yarıladım. Kokusunu çok sevmedim¸ ağır bir bal kokusu var. Nemlendirmesini beğendim¸ içeriğinde ufak partiküller var ve sanki belli belirsiz bir peeling etkisi de var. Bir daha alabileceğim bir ürün ancak blistex ve burt’s bees gibi markaları da denemek isterim.

 45. Kullandığım en güzel dudak kremi kesinlikle. Blistex medplus bende işe yaramayınca bu ürünü de denemek istedim.Yapısı çok yoğun bu biraz rahatsız etse de elin ısıyla kolayca yumusuyor. Kokusu çok hoş portakal gibi kokuyor. Kış için ideal bir dudak kremi olduğunu düşünüyorum.Minik kavanozda bulunun bu ürün yoğun yapısından dolayı az az kullanımda bile yeterli olacaktır. Yani çabuk biteceğini düşünmüyorum.

 46. Birçok insanın aksine hiç memnun kalmadım :(Öncelikle kokusunu sevmedim (hoş faydalı olsa öyle kokusundan kullanılmayacak bir ürün değil). Evet doğru portakal kokusunu andırıyor ama ben bu ürün için meyveli top kek kokulu demeyi tercih ederim.ikinci ve daha önemli mesele asıl işlevini yerine getirmiyor nemlendirmekten ziyade dudaklarımı daha da kuruttu. Ancak şunu söylemeliyim ki benim çok kuru dudaklarım var. Nasıl kuruttuğuna gelince¸ ürünü uyguladıktan hemen sonra nemleniyor (kalın yapılı bir ürün olduğu için ürün daha emilmemiş oluyor bu süreçte) ancak 1-2 saat sonra dudağımı aşırı kurutuyor dudak daha çok neme ihtiyaç duyuyor :(Bunların dışında kutusu gerçekten çok sevimli (minik cam kavanoz)¸ hep yerdim güzel olan bir şeyi de söyleyeyim 🙂

 47. Kokusu dokusu nemlendirmesiyle canım kremim. Ayrıca evladiyelik olması da fiyatını hak eder duruma getiriyor. Ben kozmeladan ikili halinde indirimde almıştım.  Çok çok beğeniyorum memnunum da. Ama bana göre tek olumsuz yanı rujların -özellikle mat rujların bknz. Pastel profasihon matte rujların- yapısını biraz bozuyor.  Ama olsundu. Dudaklarımı iyileştirdiği için değer 

 48. Çok beğeneni olduğu için merak edip kullanmaya başlamıştım. Pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Aylardır kullanıyorum¸ şu an bitmek üzere.sevmememin iki sebebi var¸ birincisi içindeki pütürcükler. Sebebini tam olarak anlayamadım¸ içindeki bazı maddeler sertleşiyor veya kristalleşiyor olabilir veya özellikle öyle formüle etmiş olabilirler. Bu minik minik pütürcükler balmı dudağıma sürdüğümde dudağıma yapışıyorlar ve onları dudağımdan almakla uğraşıyorum¸ biraz sinir bozucu bir durum. Kimse özellikle dudak kremi/balmı gibi pratik olması beklenen bir ürünün böyle saçma bir zahmetiyle uğraşmak istemez sonuçta. ikinci sevmeme nedenim de kokusu. Bu ürünün içinde parfüm yok ama greyfurt yağı¸ limon yağı vs. gibi uçucu yağlar var¸ bu sebeple de çok kokusu çok yoğun. Ben yüzüme buram buram parfüm (ya da uçucu yağ) kokan ürünleri sürmeyi pek sevmiyorum.bu eksi yanlarını saymazsak güzel bir dudak nemlendiricisi diyebilirim. içinde balmumu¸ doğal yağlar¸ silikon türevleri¸ e vitamini¸ allantoin gibi maddeler var. Silikon içerdiğinden sanırım¸ (içindeki pütürcükler dışında) dudakta pürüzsüz duruyor¸ oldukça kaygan bir yapısı var¸ yağlı bir hissi yok. ruj altına kullanmak için iyi. Ama maalesef benim için sevmediğim yanları daha ağır basıyor.

 49. Hayatımda beni bu kadar mutlu eden bir dudak ürünü olur muydu bilmiyorum. Bunu ne zaman kullansam çocuklar gibi şenim. O tat¸ o koku¸ o his. Dünyanın en güzel pastasını mı desem kurabiyesini mi yiyormuşum gibi. Nuxe bu ürününle benim kalbimi çok fena çaldın. Keşke hafif¸ doğal renk veren bir serisi de olsa bunun yanında. Hepsini toplardım herhalde.

 50. Bir çok lipbalm kullandım la roche posey¸blistex¸neutrogena¸dior¸carmex¸eos¸maybelline¸nivea¸bepanthen lipbalm zaafım var cünkü bunların arasindan sadece Nuxe gece yattıp sabah kalktığımda gerçek anlamda dudağımı nemlendirmis oluyor uzun sürekli nemli kalıcak dudişlerin oluyor.Kusurlarıda iyilestirdi catlakları falan mesela blistex med plusda ben sürdükten sonra nemlendiği halde kabuk kabuk soyulma oluyordu bunda o sorun yok nem vermesi gayeet basarili bir tırnak ucu benim etli dolgun dudaklarıma yetiyor uzun sürede gidecek birsey ama sürdüğünüzde parmağınızla iyice yedirmelisiniz birde tek dez avantajı ne kadar yedirirseniz yedirin ve dudağınız ne kadar cekerse ceksin lipbalmı hep uyandığımda ağız kenarlarıma topaklanma yapıyor tek eksisi bu o yüzden hep gece sürüyorum.Eğer bir gün biterse tekrar alırım. 

 51. herkes överken merak edip aldım ama benim her zaman kabuk kabuk ilaç kullanıyormuş gibi olan dudaklarıma sıfır etki eden nemlendirici oldu. kokusunu da sevmedim¸ katı gibi olan yapısını da. sadece kutusu güzel bence blistex med bundan daha iyi ama o da zarar veriyormuş sanırım¸ bilemedim. hergün hametan kullanmaya devam edeceğim sanırım.

 52. .benim deneyimlerime göre içeriği doğal olmayan bir dudak bakımı kullandığımda dudaklarımı sürekli nemlendirme ihtiyacı duyuyorum. sabah dudaklarım kuru uyanıyorum. gün içinde rujum parça parça oluyor ve dudaklarım gerçekten daha çok kuruyor. ama içeriği doğal bir ürün kullandığımda(reve de miel gibi) bu sorunların hiçbirini yaşamıyorum. ayrıca öyle nemlendiriyor ki akşamdan sürüp yatıyorum¸ sabah koşuya gidiyorum sonra duşa giriyorum hala dudağımda oluyor 😂 ben çok memnunum. bitince yine alacağıma eminim(o kadar uzun süre bitmiyor ki…) sadece tek sevmediğim yönü biraz ağırlık yapması ve kendini çok hissettirmesi. buna çok takıntılıysanız belki sevmezsiniz. ve kokusu gerçekten muazzam.

 53. çok güzel bir kokusu var sanki portakallı tarçınlı kek gibi. nemlendirmesi de çok güzel ama yapısı kalın ve ağırlık yapıyor. yoğun olduğu için çok az kullanılıyor¸ bu yüzden uzun süre gider. 

 54. övüldüğü için alıp pişman olduğum dudak kremi. çünkü rossmandan aldığım klasik dudak kremleri bile daha çok etki etti bende. sürdüğüm ilk bir iki dakikada sorun yok ama sonrasında sanki dudaklarım kabukluymuş¸ pütür pütür olmuş hissi veriyor. yarısını geldikten sonra da kokusu baydı beni.

 55. Ben kavanozda olmasını seviyorum hijyenik olmasa da. Bu ürün geceleri maske gibi uyguladığımda tüm kış kurtarıcım oluyor ama yanlışlıkla ruj sürmeden nemlendirsin diye uygulamamak lazım bence çünkü çok koyu bir yapısı var. Dudak nemlendiricisi gibi değilde dudak için uyku maskesi gibi kullanıldığında gerçekten güzel toparlıyor dudakları

 56. Blistex¸ burt’s bees ve nivea’nin envai cesit lip balm’larini kullanmis biri olarak diyebilirim ki kullandigim en iyi lip balm. Dudaklardaki catlaklari yok edip nemlendirmesinin yani sira bazi lip balm’larda oldugu gibi kullanim sonrasi dudagi kurutmuyor(hep lip balm kullanmak zorunda birakmiyor) herkese tavsiye ederim.

 57. kozmelanın sitesine her girdiğimde indirimde ama acaba kalanları mı gönderiyorlar¸ bir ürün nasıl sürekli indirimde olur diye tarihi geçmiş ürün faciası yaşamamak adına cesaret edip alamıyorum.

 58. Asla nemlendirmiyor¸ çatlakları onarmıyor¸ sadece dudağın üzerinde bir tabaka oluşturuyor yani koruyor bir nevi.Kış aylarında ürün oldukça katılaştığı için sürmek çok zor¸ o tabaka çok kalın oluyor. Hele ruj öncesinde hiç kullanılır gibi değil. Sürmeden önce biraz kaloriferin üzerinde bekletiyorum¸ öyle sürülebilir hale geliyor. Bitirmek için her gece sürüyorum¸ tekrar almayacağım.

 59. Dudak nemlendiricisi olamayacak kadar agir yapili bir urun. Ben de tirnak kenari nemlendiricisi olarak kullanip bitirmeye calisiyorum. Tekrar almayacagim bir urun. 

 60. ben geceleri uyumadan illa dudaklarıma bi çeşit(kalın yapılı) balm sürerim. Çok ürün denedim yıllar içinde. Bu ufaklık da çok övülüyordu iki aldım bir ödedim¸ denedim. Vallahi bence bir olayı yok. Normal nemlendiriyor işte. hayatımın ürünü filan diyenleri anlayamadım. Ha ama ben blistex medplus’u çok övenleri de anlayamadım. bence o da iyi ama öyle en iyi ürün değil kullandıgım. şahsen nuxe yerine yerine pot o’miracle almayı öneririm. sadece nanelisini kullandım diğerlerini henüz bilmiyorum ama naneli şahane. nuxe’dan daha ucuz ve yapısı öyle kumlu gibi değil insanı rahatsız etmiyor. ha nane kokusundan rahatsız olanlar olabilir almadan bi tester’ı koklayın derim. onun dısında cok iyi yahu.

 61. Hiçbir işe yaramayan dudak kremi. Aşırı çatlayan dudaklarım var. Koparma huyum da eklenince felaket bir görüntü çıkıyor ortaya. Çok övülünce deneyeyim dedim demez olaydım. Yapısı çok kalın. Kesinlikle hiçbir rujun altına sürülemez. Onarıcılığı sıfır. Daha dün gece tekrar şans vereyim dedim yok nasıl sürdüysem sabaha öyle dudaklarım bir gram mı değişiklik olmaz yok olmadı. yoluma bioderma atoderm stickle devam edicem. Nuxeün bir gecede yapamadığını yarım saatte tek sürüşle yaptı bebeğim. Almayın şu nuxe kremi almayın.

 62. kokusu çok güzel ama yapısı çok kalın bir ürün. Günlük hayatta zor kullanılır bence. Ben akşam yatmadan sürüyorum -o da dudaklarım baya kuruduysa- sabaha toparlamış oluyor dudaklarım. Sadece uyanınca dudağımda kalan o kalın yapıyı bi sevemedim. Parfümlü margarinle öpüşmüş de uyumuşum gibi.

 63. daha 2 gündür kullanıyorum ama ben bunu çok sevdim. gidip gelip sürüyorum¸ dudaklarım yumuşacık oldu ve nemlendi. rujların altına sürdüğümde mat rujlar satin duruyor. dudak kurutan kylie liquid matte rujlar sabitlenmiyor ve kurutmuyor dudağı. rujlar pürüzsüz duruyor ben çok beğendim.

 64. Her ne kadar stick formunda olmayan dudak balmlarını sevmesem de stick şeklinde olanını hiç görmediğimden yok sanıp kavanoz şeklinde olanı almış bulundum. Bir kere o meşhur kokusunu çok da merak etmeyin tamam güzel kokuyor da girdilerde abartılmış bence. Ben de bir Blistex fanı olarak ona döneceğime emin şekilde kullanmaya başladım ve başlarda da yanılmamışım diye düşünürken bir müddet sonra gece sürüp yatınca sabah dudaklarımın çizgili görünümünü hafiflettiğini fark ettim. Nemlendirmesi de güzel kesinlikle fakat o çizgiler gidince ben sabah sabah bi mutlu oluyorum bi hoşuma gidiyor ki anlatamam. Zaten çok ince olan dudaklarımın en azından düzgün görünmesi cidden hoş oldu. Blistex kadar onarıcı değil belki ama ben baya sevdim kendisini şimdi aklımda stick olanı var inşallah onu da deneyince yazarım buraya.

 65. kokusuna bayıldığım ancak kavanozda olmasından hiç hoşlanmadığım dudak kremi. maalesef benim dudaklarım üzerinde çok fazla bir etkisini hissedemedim. sürerken elime minik pütürler geliyor ve hiç hoşuma gitmiyor bu durum. o kadar baktım ama bu tarz bir yorum göremedim. indirimden almıştım ve aldığımdan beri böyle acaba bozulmuş olabilir mi? sanki küçük şeker taneleri varmış gibi pütürler geliyor elime. kullanan cicişler aydınlatırsa çok sevineceğim.

 66. yoğun kıvamından dolayı az miktarda kullanılmasını tavsiye ettiğim dudak bakım kremi. Özellikle de kışın evden çıkmadan önce sürülmeli. Kokusu çok hoş. Ancak kavanozda olması kötü çünkü taşınması zor oluyor.

 67. daha çok geceleri uygulamayı sevdiğim bir balm. yatmadan önce kalın bir tabaka halinde uyguladığımda sabaha yumoş yumoş dudaklarla uyanıyorum. 

 68. püre gibi çok değişik bir yapısı var. kokusu çoook enfes¸ dudaklarıma sanki peeling yapar gibi sürüyorum yaya yaya ve yumuşacık oluyor. etkisi çok uzun sürmese de bence fiyatına değer. ruj öncesi incecik bir tabaka sürüyorum ve harika bir sonuç alıyorum gerçekten.

 69. çocukluğumdan beri sürekli dudaklarımla oynayan ve resmen “dudaklarını yolan“ biriyim ve bir süredir de bunlar yetmezmiş gibi dişliyorum 🙁 ama resmen paralanmış dudaklarımı yola sokan hatta gerçekten harika hale getiren¸ yeterince nemlendiren tek dudak kremi. Ben kavanozda olmasını seviyorum aslında görüntüsü daha hoşuma gidiyor kullanımı sticklere göre daha sıkıntılı ama daha iyisini bulana kadar benim için en iyisi bu

 70. Çılgınlar gibi kuruyan dudaklarımı nemlendirmeyi başaramamıştır. Geçen sene almıştım kokusu harika olduğu için dibinde azıcık kalmasına rağmen bitirmeye kıyamıyorum.

 71. Güzel olup da bitmeyen nadir şeylerden. Ama kendisini sadece gece yatmadan önce uygulayabiliyorum. Çünkü kavanoz lip balm olayını hiç mi hiç sevmiyorum. Çok bereketli bir ürün¸ bol bol sürüyorum ortası bile açılmadı ne zamandır. Ama bittiği zaman kesinlikle stick olanını alırım¸ kavanoz değil. Bu arada kokusu da hafif portakal gibi¸ doğal bir koku ve çok az alınıyor beni rahatsız etmiyor

 72. Kışın kullanımını en sevdiğim balm. miktarını abartmadığım sürece üzerine ruj da uygulayabiliyorum.cok parlak durmuyor blistex gibi.onu sürünce dudağıma vicks sürmüş gibi oluyorum. içindeki minik partiküller de peeling vasfı görüyor.hafif ovalayarak sürüp yattığınızda sabaha pürüzsüz ve yumuşak oluyor.

 73. Oldukça bereketli¸portakalli kek kokulu ilk basta neredeyse yemek istediğim dudak balmı.Genelde yatarken kalın bir tabaka halinde süruyorum sabaha yerinde duruyor oluyor asiri kuruyan dudaklarıma oldukca iyi geliyor alın aldirtın internette genelde 2 al 1 ode oluyor o zaman fiyatı da iyi oluyor.

 74. yoğun ve etkili bir dudak kremi. kokusu gayet hoş¸ rahatsız edici değil kesinlikle. mat bir bitişi var¸ kesinlikle en sevdiğim özelliği bu oldu. ancak bende kavurma yedikten sonra dudakta donan yağ hissi uyandırdığı için gündüz kullanmak hoşuma gitmiyor. yatmadan önce sürmek için oldukça ideal bence. ben kozmela’dan bir alana bir bedava kampanyasıyla aldım. bu tarz kampanyalarda yakalarsanız fiyatı da gayet makul oluyor.

 75. favori lip balmım olabilecekken çok üzülerek söylüyorum ki dudak çevremde sivilce çıkarttı. aralıklarla beş sefer denedim ve beşinde de sonuç aynıydı 🙁 oysaki verdiği nemi çok sevmiş¸ kokusuna bayılmıştım.neyse gideyim de biraz sevdiğim her şeyin neden bana zarar verdiğine dair derin düşüncelere dalayım…

 76. gerçekten iyi bir lip balm.hatta ilginc olacak belki ama sanki dolgunlaştırıyor¸ya da bana oyle geldi.gece yatmadan sürünce sabaha dolma dudakla uyanıyorum gibi gibi.seviyorum.

 77. Çok övüldüğünden merak edip almıştım bir alana bir bedava kampanyasıyla. Ne kadar beğensem de kavanozda ürün kullanamadığımı bir kez daha içime oturarak anladım bu ürünle. Yapısı kalın¸ dudağı kaplıyor ve yoğun nemlendirme sağlıyor gerçekten¸ kokusuna da bayıldım. Ancak o kalınlık yine de bazen fazla geliyordu bana. İkisi de yarım kalarak çöpü boyladı¸ kavanozda ürün sevmeyenler ama çok güzelmiş kullanırım diye almasın bence.

 78. aşkıma başlık açılmış:) dudaklarım çok çatlar benim bide biraz çıkık ve büyükler baya belli olur çatlakları¸ kabukları. herseyi denedim ama bu kremin üstüne tanımam. hafif taneleri var ve baya uzun gidiyor¸ ben bir senedir kullanıyorum yarısına bile gelmedim¸ hergün kullanmama rağmen.gündüz kullanıma uygun değil onu söyeleyebilirim. içinde tanecikler var çünkü ve hafif yağlı bir hissi var. üstüne ruj istenilen rengi vermeyebilir.ama akşam sür yat sabah bebek poposu gibi oluyor.

 79. ben sevemedim. dudaklarımı hep gece nemlendiririm¸ yani zaten bu ürünün gün içinde kullanılması söz konusu bile olamazdı benim açımdan¸ çok ağır ve dudakları renksizleştiriyor bir de içinde partiküller var. onun ötesinde nemlendirmesi klasik bir lip balm’dan daha başarılıysa da blistex kadar iyi değil. koku¸ ambalaj falan güzel ama.

 80. Hayatım boyunca tek bir koku¸ tek bir esans¸ tek bir parfüm vs. kullanacak olsam kesinlikle bunun kokusunu isterim..Çok güzel nemlendiriyor yapısı çok yoğun ancak bir türlü emilmiyor. Acaba ben mi kullanmayı beceremedim diye düşünüyorum ama alt tarafı bir balm ne gibi bir tekniği olabilir diye düşünerek vazgeçiyorum. Sahra çölü dudaklarım varken de¸ biraz daha toparlamış haliyle de geceden sürüp yattım sabaha hala emilmemişti. Tembellik edip bakım yapacağınız günlerde harika olabilir. Nuxe zaten güvendiğim bir marka buna da emilmiyor falan diyorum ama asla kullanmaktan vazgeçmiyorum. Aşk-Nefret ilişkisi böyle bir şey galiba…..

 81. ana maddesi bal olan¸ doğal yağlardan üretilen¸ minik bir cam kavanozda satılan mat dudak kremi. dudaklarınızı yumuşacık yaparak iyileştireceğini vaad ediyor. diğer bilindik dudak kremlerine nazaran bitişi mat olduğu için rujların altına rahatlıkla uygulanabiliyor. kullananların büyük bir çoğunluğu ürünü beğenmiş ve memnun kalmış. benim de hoşuma gitti ama dünyanın en iyi dudak kremi olamadı benim için. olmasada olur kategorisinde. ucuza bulursam alırım ama almak için dağları delmem. yapısı da benim pek hoşuna gitmedi açıkçası. sanıyorum ki mat olduğundan dolayı. 10 üzerinden 7 veriyorum kendilerine.

 82. herkeste aynı sonuç vermeyebilir ama yıllardır çözüm bulamadığı kış çatlağını yok eden¸ parlamayan¸ yapışmayan süper dudak balmı. origins kullanıyorsanız bunun balmı da lip stickide origins kadar yoğun portakal kokusuna sahip değil. hissetmiyorsunuz bile.fiyatları özellikle istanbul ulus çevresindeki eczanelerde allahuekber dağına ulaşmış. uygun fiyatlı arıyorsanız levent metrosunda metrocitye girmeden ilerisindeki eczanede yüzde 50 indirimle..

 83. Kendimi bildim bileli dudaklarımı dişlerimle yolarım. Gece¸ gündüz¸ stres¸ rahatlık¸ sıcak¸ soğuk hiç farketmez¸ farkında bile olmuyorum çoğu zaman yaptığımın. Kullandığım belki de yüzlerce lip balm arasından en iyi gelen bu oldu. yani dudaklarımı yolmayı bırakmadım ama en hızlı toparlayan lip balmımdır¸ canımdır. enfes kokusu da bonusu.

 84. Bütün blistexlerim¸ biodermalarım¸ burtslerimin ardından en çok bunu sevdim ve başarılı buldum. Yumuşacık bir dokusu var sürümü çok kolay¸ dudakta uzun bir süre nem ve harika bir koku bırakıyor. Bayılıyorum !

 85. kokusuna bayıldığım¸ dudakları gerçekten yumuşatan ve yapış yapış olmayan dudak balmı. küçük ama 1 aydır kullanıyorum hem performansından hem de resmen bitmeyişinden memnunum. çok az bir miktar yeterli oluyor. kesinlikle bittikçe alacağım. bb beeswax ve bu favorim. 

 86. Artıları:Kokusu ve yapısı çok güzel.Dudakları gerçekten nemlendiriyor.Eksileri:Kavanozdan parmak daldırarak almak pek kullanışlı ve hijyenik değil. Birkaç hafta kullandıktan sonra bu kremin varlığını birkaç ay unuttum ama gerçekten en fazla 2 ay. Sonra kavanozu açtığımda ürün tamamen bozulmuştu¸ o güzelim koku gitmişti. O yüzden tekrar almam. 

 87. dudak kreminden beklenen en önemli şey olan nemlendirme işini hakkıyla yapan bir ürün. çatlakları önlemenin yanında¸ muhtemelen içeriğindeki limon yağı sayesinde dudağa doğal bir pembelik veriyor. içindekiler listesi doğal ürün tayfasını tatmin edecek nitelikte. hafif portakal/bal kokusu bayağı hoşuma gitti¸ kutusu da gayet elegant görünüyor. yani ne diyeyim¸ neredeyse her şeyiyle sevdim.kavanozdan elle daldırarak sürme meselesine gelince… tabii bu pek hijyenik bir yöntem değil. bu yüzden küçük bir spatula ile uygulamak daha uygun.henüz kış aylarında denemedim ve merakla bekliyorum önümüzdeki aylarda performansı nasıl olacak diye. ancak sonbahar/yaz için gayet yeterli.açıldıktan sonra birkaç ay içerisinde bitirilmesi tavsiye edilir. zira bu süre zarfında yapısı değişiyor ve uygulaması da aynı olmuyor.

 88. Benim dudaklarım aşırı kuru buna rağmen gece bolca sürüp yatılırsa sabaha yenilenmiş ve yumuşacık dudaklarla uyanmak mümkün. Çok yağlı bir his vermiyor¸mat denilebilir hatta sürerken peeling gibi parçacıklı gibi hissediyor dudak. Aşırı kuruluk çekmeyen dudakların daha da çok memnun kalacağını düşünüyorum .

 89. Bu kadar övüldüğü için uzun zamandır merak ettiğim¸ hepsiburada.com’da 9¸98 TL ye görünce merakıma yenilip 2 tane edindiğim lip balmdır kendisi. Öncelikle kokusu muhteşem. Kavanozda olduğu için hijyensiz olduğunu söyleyen cicişler olmuş. Bu tarz kavanozdaki ürünler için ben her zaman ufak bir spatula tarzı bir şey kullanıyorum ve her seferinde parmağımı daldırıp bakteri üremesine engel olmuş oluyorum. İçinde minik minik partiküller var¸ bazıları için rahatsız edici olabilir ama dudağa sürdükten bir süre sonra kayboluyor¸ muhtemelen eriyor. Nemlendirmesini yeterli buldum¸ özellikle gece uyumadan bol bol sürüyorum¸ sabah pambık gibi dudaklarla uyanıyorum. Yeniden alabilirim¸ almayadabilirim çünkü dudak bakım ürünlerinde yeni şeyler denemeyi seviyorum.

 90. roacuttane tedavim için dudak kremi arayışındayken rastladığım (ki nuxe markasına aşık biri olarak) kullandığım en kötü lip balmdır.Şekerli şekerli pütürlü yapısı beni deli ediyor resmen. dudağa sanki şekerlenmiş koyu kıvamlı bal sürüyorsun gibi bi his ve asla çıkmıyor. kokusuna bi lafım yok zira çok güzel portakal kabuğu kokusu var. dudaklar da en hassas bölgemiz olduğu için ne bileyim bi rahatsız oldum. sevmeyeni kadar seveni hatta aşık olanı da çok bu ürünün ona şaşırıyorum.bilstex med plus a devam.. her yeni ürün arayışımın sonunda söylediğim gibi: bildiğinden şaşmıcaktın melonis! sizde şaşmayın cicişler.

 91. nuxe genel olarak ürünlerini sevdiğim bir marka ama tek bir ürün seç deseler bunu seçerim. yumuşaklığı¸ kokusu¸ dudakta ruj sürmeden dahi duruşu¸ hafif hamur kıvamında bir balm olması¸ kısacası her yönüyle en sevdiğim lipbalmlardan biri.

 92. Dudakları nemlendirme konusunda zerre kadar işlevi yok.Ruj altına sürmek için uygun değil. Katman hâlinde kalıyor asla emilmiyor. Ama kokusu efsane bildiğiniz portakallı kek.

 93. Kışın sürekli sürsem de dudaklarım kupkuru. Yani aslında uzun süre dudağımdaki tabakamsı duruşu sürüyor. Soğuk havada sanki kurumasını önleyecekmiş hissine kapılıyorum. Ama dudakta kalmayınca dudaklarım yine kuru yine çatlak. Bitmemesini¸ kullanım zorluğunu¸ hijyeni falan düşününce kim yaptıysa zamanında iyi pohpohladı ve birer ikişer aldık elimizde patladı gibi hissediyorum. Sırf bitsin diye sürüyorum çünkü daha açılmamış 2 . Paketim var¸ bir al bir bedava kampanyası vardı alırken.Edit: imla

 94. Bitmemis bir sekilde evde duruyor cunku emilmiyor. Arkadaş gece sürüyorum sabah kalkıyorum hala tabaka seklinde orda. Siliyorum altında kup kuru dudaklarim ayni duruyor. Stik olani bi nevi daha iyi. Careyi bepanthol ve decubal de buldum.

 95. mat Yapısı sebebi ile mat rujların altına uygulamak için aldım aşırı bir nem beklentim yoktu yani. Ancak bu kadar da nemlendirmemesini beklemiyordum. Bir daha almam. 

 96. Olumsuz yorumlara şaşırdığım¸ blistex’in o pasparlak duruşundan sonra mat yapısı ile bayıldığım lip balm oldu çünkü benim. Ben de genelin aksine kokusunu sevmedim. Ve kavanoz oluşu evet çok dışarıda kullanıma uygun degil. Onun dışında akşam yatarken sürüyorum¸ sabah uyandığımda hala ince bir katman oluyor ve dudaklarım yumuşacık. Dışarda da stick versiyonunu kullanıyorum. Geçen kışı dudak çatlaksız atlatma ürünüm oldu resmen. Çünkü beni sadece hametan pomat paklıyordu.

 97. olumsuz yorumlarını hayretle okuduğum dudak balmı.yılardır her gece uyumadan önce sürerim¸ gündüz kullandığım rujlardan kurumuş yıpranmıs olan dudaklarım¸ sabah uyandığımda yumuşacık ve nemini kazanmış olur. evet sabah uyandığımda hala ince bir tabakayla varlığını hissetirir ki bunu da anormal karşılamadım hiç. bir krem gibi emilmesini beklemedim. ama diğer yorumlarda dudakların hala kuru kaldığını okumak şaşırttı beni. demek kullanıcı cilt yapısına göre değişiklik gösteren ürünlerden biri bu da.. ayrıca ruj altına kullanmak için uygun bir yapısı yok. kullanmaktan hiç vazgeçmeyeceğim ürünlerden biri. (bir de bunun kadar iyi diyebileceğim elizabeth arden 8 hours lipstickleri -özellikle renkli olanları- gündüz için gayet güzel. )

 98. kullandığımda dudaklarımı yumuşacık yapmış olan¸ kesinlikle irite etmeyen dudak kremi. fiyatını biraz yüksek bulsam da kalitesi çok iyi olduğu için tercih sebebim.

 99. bunun yerine  bunu rêve de miel® nemlendirici stick’ i tercih ederim.daha iyi nemlendiren¸ sürümü ve kullanımı daha kolay bir ürün.

 100. tesadüfen ablamdan denemek için alıp bayıldığım ürün¸ ayrıca nuxe nirvanesque göz kremi ve yüz nemlendiricisini de severek kullanıyorum

 101. Ben geceleri sürüp yatıyorum. Sabah uyandığımda dudağımda hala bir katman kalmış oluyor. Ben de diyordum hiçbir işe yaramıyor kalıp gibi kalıyor diye ama sürmediğim zamanlarda dudaklarım çatlamaya başlıyor. Sabah kullanım için uygun olduğunu düşünmüyorum ama gece sürmek için gayet kullanışlı. Özellikle çılgın gibi uyuyan biriyseniz win win 

 102. Burt’s bees¸ blistex gibi çok sevilen lip balmlar da dahil bir sürü lip balm denedim ve favorim nuxe’un reve de miel’i oldu. parmakla sürme olayından hoşlanmadığım için stick olanından alıyorum. bence güzel nemlendiriyor¸ en azından nem veriyor ve çoğu lip balm gibi daha fazla kurutmuyor. eksi yönleri:-emilmesi biraz zor gerçekten ama ben yağlı yapısına veriyorum bunu. dudağınızın üzerinde tabaka şeklinde hissediyorsunuz. -dudağınız soyulacak kadar kuruduysa çok da bir işlevi olmuyor. üzerinde “damaged lips” için de kullanıldığı yazıyor ama ı-ıh işe yaramıyor. öyle anlarda son çarem tek seferlik hametan pomad sürmek oluyor. kozmetik ürünü değil¸ bu yüzden tavsiye etmiyorum. bir ilaç ve dudak nemlendirmek gibi bir kullanım alanı yok. ama dudaklarım çatlayacak kadar kuru olunca çok canım sıkılıyor¸ yapacak bir şeyim yok. bir kere hametan iş görüyor genelde. gerisinde yine nuxe ile devam. not: alacaksanız yine nuxe reve de miel el kremi ile mini setleri oluyor. bana öylesi daha hesaplı gibi geldi¸ tavsiye ederim. el kremi de çok güzel nemlendiriyor.

 103. yeni kullanmaya başladığım dudak kremi. dudakta tabaka halinde hissediliyor ama ben iyi nemlendirdiğini düşündüğümden çok önemsemiyorum. geceden sürünce sabah dudaklarım yumuşacık oluyor. iki tanesini 36 liraya almıştım¸ blistex’in 25 lira olduğu bu dönemde fiyatı iyiydi bence.

 104. pek bir işe yaradığını düşünmediğim dudak nemlendiricisi. Bıraktığı katmana da sinir oluyorum gerçekten çok rahatsız edici. Eminim ki çok daha güzel nemlendiriciler vardır piyasada. Boşuna buna bakmayın derim ben.

 105. kokusu dışında beğenmediğim üründür. yapısı çok yoğun¸ dudakta tabaka halinde duruyor ve gece sürmeme rağmen sabah hala emilmemiş oluyor. ruj altında kullanıma uygun değil bu yüzden ben gün içinde değil sadece geceleri kullanabiliyordum. nemlendirme açısından da çok fark göremedim. kullanım ömrü 6 ay ve bence bu kavanozdaki ürün için az bir süre. kullanmaya başlayalı 6 aydan fazla olduğu için kullanmayı bıraktım¸ bir daha da alacağımı düşünmüyorum.

 106. denemeyi cok istedigim¸ canimi cektiren bir urundu bu. yaklasik 3 ay once duty free’den 12 euroya aldim. ulasabilecegim en kisa yol buydu o sebepten 72 lira odemeye tamamdim bu lip balm icin. nemlendirmesi guzel diyebilirim yalnizca. su an kullandigimda faydasindan cok zararini gordugumu soyleyebilirim malesef. bunu surup disari ciktigimda dudaklarim daha cok zarar goruyor hatta fazla nemden hassaslasiyor mu desem bi garip. onarici bir urun degil¸ onarmasini gectim catlak olusumunu onlemiyor bile. kokusu da benim pek hosuma gitmiyor¸ abartilmis bir urun oldugunu dusunuyorum uzulerek. daha iyi¸ daha uygun fiyatli ve daha etkili lip balmlar var. mat durusunu sevsem de tekrar almayi tercih edecegim bir urun degil..

 107. gece sürüyorsunuz sabah kalktığınızda hala nemli dudaklar. müthiş bir ürün. fiyat kalite olarak kıyaslarsak da gayet uygun.

 108. Uzun zamandır almak istediğim ama elimde çok lipbalm ve dudak ürünü var diye ertelediğim bir üründü¸geçtiğimiz indirimlerde dayanamayıp aldım.Kaufmann¸blistex¸murad¸nivea¸eos aklınıza gelen çoğu çok iyi diye lanse edilen dudak ürünü kullandım ama cidden bu bambaşka. Dudaklarım çok kuru değildir ama maalesef dudak yeme gibi bi problemim var çok olmasa da kötü bi görüntü oluşturuyor.Burada okuduğum kadarıyla yapısının kalın oluşundan ve günlük kullanılamayışından şikayet ediliyordu. Aldığımdan beri hergün kullandım gece uyumadan maske gibi yoğun¸sabah uyanınca pamuk gibi dolgun ve pembe oldu¸makyajdan önce veya gün içinde direkt kavanozdan alıp sürmedim incecik sürdüm yine çok memnun kaldım¸şimdi de önce sürmedim makyajdan sonra rujun üstüne yine parmağımda incelttim pıt pıt dokundurdum ve sonuç yine harika. Ben 20₺ye kozmeladan aldım ama 50₺ de olsa alırım¸gerçekten çok başarılı bir ürün. Tek eksisi yanımda taşıyamıyor olmam ama sabah sürüp çıkarsam gün içinde nem ihtiyacı bile duymuyorum zaten kavanoz oluşu da gün içinde kullanıma uygun değil hijyen açısından.Artıları¸Güzel nemlendiriyorGece sürünce sabaha dolgun¸yumuşak ve pembe dudaklarlar uyanıyorsunuzDudakları onarıyor kesinlikle görüntüsünü de iyileştiriyor

 109. Parasını hak eden ürünlerde bu gün¸bu aralar kullanmıyorum dudaklarım perişan valla.Her gece yatmadan önce sürün¸ sabaha kalmış oluyor genelde dudağınızı toparlıyor iyi geliyor.

 110. dudakları doğuştan aşırı kuru olan biri olarak¸ gözünüz kapalı alın derim. özellikle kışın acı veren çatlaklara birebir! ama keşke daha uygun fiyatlı olsa…

 111. yapısına¸ kokusuna¸ etkisine gerçekten bayıldığım lip balm. ayrıca çok şık ve tatlı bir kutusu var. ancak bir pot’o miracle ile de aynı etkiyi alabildiğim için¸ bu fiyatıyla sıklıkla alabileceğim bir ürün değil ne yazık ki.

 112. Sürüldükten sonra asla dudak tarafından emilmeyen nemlendirici ben beğenildiğini duyunca almıştım ama anladığım kadarıyla görevi nemlendirmek değil dış etkenlerden korumak kış ayları için mantıklı olsa dahi yazın kullanışlı olacağını düşünmüyorum. Ek olarak içindeki tanecikleri güzel temizlemezseniz dudak kenarında toplanıyor. Bu kadar övülmeye değecek bir esprisi yok bana kalırsa. 

 113. Ben bunu bir aydan fazladır kullanıyorum.Gece sürüp yatınca sabaha dudağımda aynı şekilde yapış yapış kalıp gibi kalıyordu.Sabah su içince bardağa iz bırakan cinsten bir yapış yapışlık.Neyse çöpe gitmesin para diye kullanmaya devam dedim.Bu hafta başı İstanbul da hava çok soğuktu kar yağdığı günler benim dudaklar yandı kıpkırmızı oldu yine gece bunu sürdüm faydası olur diye sabaha aynı şekilde yanma hissi devam ediyordu.Kısacası onarma işlevi yok ve dudağı kısmen nemlendiriyor yumuşacık yapmıyor.

 114. Cf ye geçmeden önce Görkem karman ve duygu özaslan ın övgülerine dayanamayıp aldım.(sanıyorum üç yıl önceydi) Bir alana bir bedava kampanyası vardı birini kız kardeşime verdim. İkimizde hiç ama hiç memnun kalmadık tek iyi yanı gerçekten portakallı kek gibi kokması. Portakal benim en sevdiğim kokulardan biridir gerçekten sürerken kokusu mutlu ediyordu. Ancak dudağıma sürdüğümde dudak kenarlarımda birikip sakız gibi uzayıp dudaklarımda inanılmaz ağırlık yapıyordu ve asla nemlendirmiyordu. Gece sürüp sabah kalktığımda kalıp gibi görüyordum dudağıma nem namına hiçbir şey vermiyordu kız kardeşimde de etkisi buydu. Sırf kokusu için alınabilecek bir ürün değil bence ki fiyatı bir lipbalm için pahalı. Bunun yerine rossmann dan isana ve alterra nın lipbalmlarını alın daha iyi ya da vazelin bile sürseniz daha çok iş görür.

 115. roaccutanedan kuruyan ve nemsiz kalan dudaklarıma ilaç gibi gelen balm. yapısı epey yoğun krem değil gerçekten balm formunda. black friday indiriminde 20 liraya almıştım neredeyse iki buçuk ay olacak ve daha bitmedi halbuki ben üç haftada bir blistex bitirirdim ve kendisini indirimde bulabilirseniz 17 lira. hal böyle olunca yeni lip balm ararken bunu aldım¸ geldi denedim ve hiç sevmemiştim dudaklarımdaki ölü deriyi ortaya çıkardı bembeyaz yaptı yapısı çok kalın dedim koydum bir kenara. meğersem asıl faydasını dudaklara peeling ya da kese yapıp ölü deriyi aldıktan sonra gösteriyormuş¸ bu şekilde uyguladıktan sonra pamuk gibi yapıp güzel bir tabaka oluşturdu dudaklarımın üstünde ve o blistexteki gibi sürekli yenileme ihtiyacı uyandırmadı bende. geçtiğimiz günlerde de (bkz: sosyaleczaci) bununla ilgili bi paylaşım yapıp önermişti. özellikle soğuk havalarda dudaklarımızı soğuk havadan¸ rüzgardan bu tarz balmların koruyabileceğini¸ blistex gibi mentollü lip balmların ise başlangıçta rahatlatıp yatıştırsa da dudakları irrite edip daha hızlı kurumasına sebep olduğunu yazmıştı ve düşününce tam da öyle olduğunu anladım çünkü gerçek anlamda blistexi elimden düşürmezdim. velhasıl kelam ben severek kullanıyorum¸ kokusu denildiği gibi tıpkı portakallı kek. eğer sevemediyseniz bir de peeling veya kese sonrası deneyin derim.

Siz ne düşünüyorsunuz?