“Note oje” için 144 yorum

 1. az önce 9 nude rengini sürdüğüm ve ba-yıl-dığım oje. renk grimsi soğuk bir nude¸ tam aradığım gibi. açıkçası opak olmasına dair pek bir umudum yoktu ancak beni şaşrtarak 2. katta opaklaştı. umarım hızla kurur da oradan da tam not alır. fiyatına göre oldukça kaliteli buldum ben.

 2. Geçen gün denemek için 4 renk ojesini aldım. iyi olarak¸ ojeleri hemen kuruyor fakat renkleri şeffaflaşıyor ve kıvamı çok sulu geldi bana.

 3. Kalın fırçalı ve mükemmele yakın opaklığı olan oje. Kendisinin daha çok nude tonlarında ojelerini kullandım ve tek kat sürmem yeterli oluyor her zaman. Alalı 6 -7 ay oldu ve hala kuruma hızı değişmedi. Sadece dayanıklılığı o kadar iyi değil eğer dikkat etmezseniz sabaha uçtan gitmeye başlıyor.

 4. fiyatına göre oldukça kaliteliler ve en önemlisi renk tonları gerçekten çok hoş. flormar ve golden rose gibi markalarda bulmakta zorlandığımız renkler. özellikle sonbahara çok yakışan kiremitler mauve mürdüm tonları bol bol mevcut. fırçası kalın ama sürümü bence zor değil. biraz yoğun kıvamlı dolayısıyla tek kat sürmek yeterli oluyor.

 5. özellikle sonbahar renklerini çok sevdiğim ojeler. renklerin isimleri de harika! dayanıklı olmaları ve uygun fiyatları sayesinde tercih ederim. keşke satıldığı yerler bu kadar sınırlı olmasa.görsellere dört renk ekledim cicişler¸ iyi geceler

 6. flormar ve golden rose ojelerden kat kat daha iyi ojedir hem renkleri hem de yapısı kalıcılığı bence daha iyi ben daha önce pek fazla oje çeşidi denemedim klasik markalardan alırdım ve hep soyulmalar olurdu ilginçtir ki bu ojede bunu daha az yaşadım halbuki yorumlarda soyulmaların olduğu yazılmış ben hep açık renklerini aldım acaba ondan mı o sorunu yaşadım bilemedimbu arada açık renklerde bir oje almak isterseniz mutlaka 06 cream beige rengini deneyin pişman olmazsınız

 7. Cinnamon rengi çok övüldüğü için aldım ancak formülasyonu gerçekten çok kötü.Nedenleri ise şöyle¸- Renk verme başarısız¸ en az 2-3 kat sürmeniz gerekiyor opaklık için.- Kalıcılık yok denecek kadar az. Çünkü 5-6 saat sonra tırnak uçlarından soyulmaya başlıyor.

 8. ne flormar ne golden rose en sevdiğim uygun fiyatlı ojeler bu markada hem renk hem performans hem de sürüm açısından.

 9. 47 numarasını kullandım. ojenin fırçası kalın oluşu ve tırnakların aralarına oje dolması işe yaklaşık 1 saatte bir oje sürdüm. Fırçası ince olsa kuruma ve dayanma hızı on numara olan oje.

 10. note ojelerle tanışmam satin rouge isimli ojesiyle oldu. renk verişini¸ kalıcılığını o kadar beğendim ki birkaç rengini daha aldım. fakat üzülerek gördüm ki¸ her rengi satin rouge kadar başarılı değil. yapıları renkten renge değişiyor bir kere. maroon isimli rezil bi ojesi var ki örneğin¸ bu koyu renkli ojede ikinci katı geçerken ilk katı alttan siliyor. red wine isimli kırmızısı renk verişi açısından maroon’dan çok çok iyi¸ satin rouge’dan kötü. bir de french rose isimli bir pembesi var ki başlıkta yer alan ilk görseldeki en solda bulunan oje olur kendisi. satin rouge kadar hem renk verişi hem de yapısı muhteşem bir ojedir.tiger eye var bir de seride bayağı ünlenen¸ maroon kadar kötü olmasa da yine de başarılı değil. ona keza ismini hatırlayamadığım içinde kızıl ışıltılar olan bordo ojesi de. markanın koyu renkli ojeleri benim için sınıfta kaldı bir daha koyu renk bir ojesini almam. fakat hem fırçasının sürüm kolaylığı¸ hem de kurumu hızının diğer denediğim tüm ojelere nazaran çok çok başarılı olması sebebiyle diğer renklerini tekrar tekrar alacağıma eminim.

 11. şu ana kadar flormar¸ golden rose¸ rimmel london¸ essence ve sally hansen ojeleri denedim. hep ojeye az para verme taraftarıyım. geçen raflarda tam gül kurusu-leylak renkleri arasında bir note ojeye rastladım. rengi kesinlikle harika ve bence kapları da gayet şık duruyor. fırçaları epey kalın. ben alışmışım ince fırçaya ama yine de sürümde zorluk çıkartmıyor. şu ana kadar denediğim en hızlı kuruyan oje oldu. mutlu oldum. rengi ilk katta veriyor ama yeterli gelmiyor. ayrıca base coat olmadan sürdüm o yüzden tırnaklarım benim çizgi çizgi görünümde olduğundan o çizgili görünümü kapatmadı ama renge bayıldım. benim gibi gül kurusu takıntılı cicişlere önerim mutlaka gidip 12 rose nude rengini almaları.

 12. En hızlı kuruyan oje olma özelliğine katılarak ekliyorum ve diyorum ki en geç soyulmaya başlayan ojedir. Fikrimce renk skalası olsun (pastel olan renklerine aşığım) kalitesi olsun beni kendisini seçmeye itiyor hep. Benim favorilerim arasında kendileri..

 13. Markayı merak edip ojesinden(Rose Shell) bir başlayayım dedim. Nefret ettim. Ne şişedeki renk(baya cırt pembe oldu)¸ ne de kalıcı.

 14. Rossman 3 al 2 öde kampanyasından 3 adet aldığım oje. 14 velvet favorim¸ iki kat sürünce tatlı bir gül kurusu oluyor¸ aldığım günden beri başka oje kullanmıyorum. Bright red mağazada kiremit kırmızıyı andırmıştı ama bildiğimiz düz kırmızı duruyor tırnakta. 26 Marmalade de 2 kat sürünce koyu mor güzel bir renk veriyor. Kuruma hızı süper¸ fırçayı da sevdim sadece serçe parmakta zorlanıyorum biraz o kadar.

 15. elimde 09¸12¸14 ve 39 numarası bulunan ve kuruma hızını çok sevdiğim ojelerdir. iki olumsuz özelliği var bana göre 1-fırçaları büyük fakat küt olduğu için taşırma durumu olabiliyor.2-uçları çabuk soyuluyor gibime geldi.ama fiyat/performans oranı bayağı iyi. 09 ve 12 yi şiddetle tavsiye ediyorum¸ kesinlikle deneyin!

 16. 13 no coffee lattesine bayıldımmm!!! Çok şık duran bir sütlü kahve. 2 katta jelly look tırnaklara sahip oluyorsunuz.

 17. nude tonlarda ojelerini kullandıktan sonra hiçbir makyaj malzemesini almamaya karar verdiğim kozmetik markası. nude ojelerin gerçekten harika renkleri var fakat sürdüğüm günün akşamına ojeler uçlardan çıkmaya başlıyor. iyi bir marka değil vesselam.

 18. note denince aklıma direk ojeleri geliyor.Sürülüşü çok rahat¸kuruması hızlı ve dayanıklılığı iyi olan ojeler

 19. kalın ve hafif yassı fırça severim kullanımı kolay diye¸ 3 adet kaptım ama fırça izi oluşuyor. renk skalası güzel ama fırça yapısı pratik bir şekilde kullanımı fazlasıyla etkiliyor bunda istediğim etki olmadı. hala rimmel london salon pro favorim bu konuda.

 20. ben övgüleri duyup-görüp aldım 2-3 tane ama renkler arasında bir performans farkı var bence. fırça izi gerçekten oluyor ve bence öyle hemen de kurumuyor. bazı renkleri süremedim bile düzgüncetavsiye etmem açıkçası

 21. Bugün eve kozmetikten 19 dark rose ve 13 coffe latte sini aldığım ojeler. Eve gelir gelmez 19 numarayı sürdüm ve cicişler harika ! Tek katta rengini fazla fazla veriyor ¸ ikinci katta opaklaşıyor. Kalın fırçası sebebiyle sanırım. Ama bence sadece iş fırçada değil ¸ kalın fırçalı olup ikinci katta şişedeki renge ulaşamayan var. Renk olarak tanımlayamıyorum ama koyu gül kurusu denilebilir. Tipik başak kadını olayımdan dolayı yaz ¸ kış ve sonbahar ojelerim ayrıdır. Ama bu resmen mevsimsiz oje. 13 numarayı kullandığımda dönicim tekrar buraya. Düzenleme : 13 coffe latte ¸ top coat olmadan bozulmadan 6 gün kadar kaldı. 19 dark rose ise 2. veya 3. günden sonra tırnak uçlarından çıkmaya başlıyor. Kalıcılığı rengine göre değişen ojelerdir efenim.

 22. Bir türlü barışamadığım oje serisi. özellikle antique copper renginde hayal kırıklığı yaşadım. rengi çok güzel bir bakır rengi ama tırnaklarımda çok kötü durdu¸ çizgileNME yaptı. kuruduktan hemen sonra da uçlarından soyulmaya başladı. bir daha kesinlikle almam.

 23. 10 Dark nude rengine ölüp bitmekteyim¸ şişede durduğu gibi durmayan bir renk kendisi. Ve kesinlikle her sürenin ten rengine göre uyum sağlıyor. Benim en sevdiğim oje markası oldu artık¸ sürümü kalıcılığı gayet şukela

 24. Metalik oje sevenler¸ mystic purple harika bir metalik mor! Şişede durduğundan çok daha güzel duruyor¸ favori note ojemdir kendisi..

 25. renkleri gerçekten çok güzel olup kalıcılığı gördüğüm en en kötü olan markadır. bir oje ancak bu kadar dayanıksız olabilir. üşenmeyen cicişler bir kaç saatliğine kullanıp sonrasında değiştirebilirim diyorsa tavsiye edebilirim.

 26. Dört beş rengine sahip olduğum ojelerdir. Fırça yapısı hoşuma gitti¸ yassı biraz kalın¸ sürümü kolay. Bendekilerden yalnızca kireç beyazı renginin fırçası farklı normal flormar ojelerininki gibi. Bu şekilde daha rahat french yapılıyor. Eğer bunun için farklıysa iyi düşünülmüş. Renkleri çok hoş¸ tek katta kapatıcılığı iyi fakat kalıcılık berbat. Duşa girmeyi bırak bikaç kere elini yıkayınca bile kenarları atmaya başlıyor. Yine de renkler ve uygun fiyatlılığı için tercih edilebilir.

 27. Açıkçası note ojeleri sevmeyi çok denedim. Renklerine aldanarak bir çok rengini aldım ısrarla. Ama yapısında kesinlikle bir sorun olduğunu düşünüyorum. Zira ojeyi tırnağına sürdüğün an değişik bir kıvam olduğunu fark ediyorsunuz ve bence bunun adı opaklık değil. Ayrıca fırçası çok kalın ve özellikle tırnağının yapısı küçük olanları çok zorlayıcı bir durum bu. Yok illa alacağım diyorsanız da size tavsiye edeceğim rengi içinde sarı ışıltılar bulunan tiger eye tonu. O kadar güzel bir sarı ışıltılı kahve tonu ki az önce saydığım tüm olumsuzluklara rağmen sürmek istiyorsun bu rengi.

 28. 07 vanilla flower rengine sahibim. tek katta renk vermiyor ama zaten benim istediğim de sağlıklı bir tırnak görünümüydü ve istediğimi elde ettim. yarısına kadar geldim¸ yapısında biraz bozulma yaşandı. yine de geçinip gidiyoruz¸ zaten tırnakta çok göze batmıyor. şimdi bright chocolate rengine göz koydum.

 29. renk skalası harika olan oje serisi..bendekiler:-02 silky white(rakı beyazı- standart)¸-14 velvet(içinde çok çok az açık kiremit rengi bulunan pembemsi kahve- ruju olsa sürülür o derece harika bir renk ne zaman sürsem soruldu..)¸ -21 berry chocolate(bunu henüz kullanmadım)..fırça yapısı geniş..kuruması ve dayanıklılığı normal..

 30. ben de 39 numara Antique Copper rengi var. rengi falan iyi güzel de hemen siliniyor. daha önce bu kadar çabuk silinen bir oje görmedim. ama tabii tek bir renk içinde note’un ojelerini kötülemek istemem bir kaç tane farklı renk daha alacağım ona göre yorumumu yaparım. dün de note’un siyah rengini aradım da bulamadım ben de flormar’ınkini almak zorunda kaldım berbat ötesi bir ojeymiş meğer ama tabii bu başka bir girdinin konusu…

 31. Yapı itibariyle renge göre değişmekle beraber genelde tek kat bile yeterli oluyor. Yalnız gözümde standart bir flormar’dan daha iyi değil. 2-3 güne uçlardan soyuluyor. Essence oje kullanan varsa essence fırçaları gibi pedal şeklinde yassı fırçalara sahip tabii essence’e göre daha ince bir fırça. Fiyat performans açısından gayet iyi. Renk skalası da oldukça beğenilesi. Mulberry isimli rengi beni benden alıyor. Morun en güzel tonu sanırım. 49 numaralı garnet rengi sedefli gibi duran bolca ışıldayan bir bordo. Her markada bulunamayacak unique bir renk. 50 numaralı tiger eye rengi yine sedefli simli duran harika bir koyu kahve. Renk güzel ama sanırım aldığım bu ojenin süresi geçmiş ağda gibi olmuş… Ama kesinlikle albenili bir renk. Cinnamon rengi note’un en güzel ojesi sanırım. Kiremit rengi mi desem gül kurusu mu desem bilemedim. İçinde hafif kızıllık bulunduran çok soft bir pembe-nude… Yine unique renklerden bence. Ojelerin 2.90 gibi gayet makul fiyatı var.

 32. oje alırken “note neymiş¸ ne değilmiş” diyerek bu markayı denemek istedim ve dün akşam itibariyle 18 berry chocolate (bordo-kahve)¸ 20 satin rouge (derin mauve-leylak) ve 16 cinnamon (pembe alt tonlu tarçın rengi) renklerine sahibim.şimdilik söyleyebileceklerim: renk skalası çok hoş ve güncel¸ şişelerini de beğendim. diğer tüm detaylar için birkaç gün içinde bu başlıkta görüşmek üzere.

 33. Ben de 3 rengi var şuan¸ daha önce hiç kullanmamıştım.Bir kozmetik mağazasında 3 al 2 öde kampanyası ile sienna red¸ mystick purple ve adını hatırlamadığım kırmızı rengini aldım. Renkler güzel fakat utanmasalar sürdüğüm an geri çıkacaklar. Bu derece dayanıksız oje görmedim duymadım.

 34. aldığım rengi hatırlamıyorum ama flormarın 323 ne yakın diye aldığım bir renkti.(bordo-kahve gibi) rengi çok güzel fakat çok dayanıksız. Tamam koyu renk oje zaten tırnakta günlerce durmuyor ama bu da ertesi günü hemen tırnağımın yarısına kadar çıkmak zorunda değildi.

 35. bende 14 – velvet rengi var çok güzel bir mauve – gül kurusu arası diyebilirim. 2. gün uçlardan soyulma yaptı ama çok belli olmuyor ben 4 gün kullandım kendisini fırçası da kalın olmasına rağmen kontrolü kolayca sağlıyorum. şimdi başka renklerine de bakıcam ama nerden aldığımı hatırlayamıyorum

 36.  şu girdide bahsettiğim gibi geçen ay satın aldığım üç rengini çeşitli seferler denemiş bulunuyorum. şimdi aklıma gelen tüm özellikleriyle detaylı olarak inceleyeceğim¸ parça pinçik edeceğim note’cikleri¸ buyrunuz efendim.1. nefis bir renk skalası var ama pigmentasyon hepsinde zayıf diyebilirim¸ özellikle cinnamon’ı kapatıcı olması için üç kat sürmek ve altına cilayla kullanmak zorunda kaldım ki normalde ikinin üzerine hiç çıkmam.2. kalıcılığın matah olduğunu söyleyemem evet uçlardan gitmeye başlıyor ama kullandığım diğer ojelerden kötü de değil¸ bende kalıcı olan bir oje markası hatırlamıyorum inanın ki. tırnaklarımı çok kullanma alışkanlığını yenemedim bir türlü¸ kısmet.3. yukarıdaki maddeyle bağlantılı olarak¸ gelelim “yamalanabilirlik” konusuna¸ yani uçlara ek yaptığında belli oluyor mu¸ güzel duruyor mu. yamalı gibi durmuyor¸ doğal oluyor. bu benim için önemli bir nokta.4. kuruma hızı orta. ne iyi¸ ne kötü. gerçi üç çat sürünce kuruma süresi de uzuyor tabi¸ tek kat için konuşursak başarılı denilebilir ama burda da pigmentasyon kurbanı oluyor.5.kolay temizlenme konusunda ise epey başarılı. koyu bir bordo-kahve olan berry chocolate bile iz bırakmadan¸ kenarlarda kalmadan¸ rahatça çıktı. tırnakta sevimsiz lekeler bırakmadı.evet yine yazdığım yazdığım yazdığım ve bir türlü kesemediğim bir girdinin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz sevgili cicişler. özet olarak¸ bir rengine aşık olunursa alınabilecek¸ vasat yapıda da olsa günü kurtarabilecek bir oje koleksiyonu.edit: all that solid beybisinden hatırlatma geldi¸ belirtmeyi unutmuşum ama fırçası gerçekten ideal genişlikte ve rahat bir sürüm sağlıyor. tek harekette uygulamaya olanak sağlıyor bu yüzden. note hanesine bir artı daha yazıyoruz.

 37. Renkleri cok guzel gercekten. Ben de aldim birkac tane. Ama surerken cok zorlaniyorum. Tek katta kesinlikle rengini vermiyor. Kat kat oje surmek dert zaten. Bu yuzden kurumasi da zaman aliyor. Ojelerim arasinda en guzel renklerden olsalar da elim hic gitmiyor bu sebeple.

 38. Ben ojeye oje demem tek katta rengini veremedikten sonra. Seni severim note’cum yalnız bu ojeler olmamış. Renkler güzel ama zilyon kat oje sürmeyi de hiç mi hiç sevmiyorum. Benim için tek katta işini bitirmesi lazım. Kat kat sürme olayı benim için sorun değil diyorsanız alınabilir fırçası falan güzel. Ancak benim için pastel’e devam.

 39. Başlıktan da anladığım kadarıyla nude ojeleri çok popüler ancak bir kaç adet nude ojesi var. ben 09 nude olanını kullanıyorum. bazen mor gri¸ bazen sütlü gri gibi duran soğuk bir renk. tırnakları çok güzel kapatıyor ve eğer dikkatli sürmüşsem ve ürün miktarını iyi ayarlamışsam ikinci kata gerek duymadığım bile oluyor. benim kalbimi fetheden özelliği şu: tırnaklarım aşırı derecede soyuluyor ve kat kat ayrılıyor. bu yüzden de bazen koyu renk ojeleri silsem de o kat yerlerinde kaldığı için tırnağımda bir koyuluk oluyor ve bunu normal nude ojelerle kapatmam imkansız. note sürdüğüm zaman bir önceki bordo ojenin tırnak katlarına girdiği yerleri de kapatıyor. dayanıklılığına gelince¸ o muhteşem güzel ama bir günü bile görmeyen tiger eye ile karşılaştırırsak şamda kayısı! daha ne olsun ayol.

 40. Az önce eve mağazasından 3 al 2 öde kampanyasından 3 rengini aldığım ojeler. Tanesi 1.80 tl’ye gelmiş oldu. Gelir gelmez sürdüm ve yapısını çok beğendim. Tek kat sürmeme rağmen 2 kat sürmüş kadar opak duruyor. Ben essence’in oje kurutucu damlasıyla kullandım ve anında kurudu. Sadece tırnaklarımın boyutu küçük olduğu için fırçası biraz büyük geldi¸ sürmesi kolay fakat dikkatli olunmazsa tırnakların etrafına bulaşabiliyor.

 41. bu markanın 2 tane ojesine sahibim. Biri 24 dusty rose¸ diğeri icon ojelerinden 547 numara. Dusty rose¸ her mevsime uyacak güzel bir gül kurusu. İcon 547 ise¸ metalik bir kahverengi. Her iki renkte severek kullandığım ojeler. tek katta her ikisi de işini görüyor¸ ancak 2. katta renk yerine oturuyor. Fiyat ve dayanıklılık açısından sınıftan geçti benim için. Görselde renklerine bakabilirsiniz.

 42. ilk kez bugün aldım ve denedim.Yapısını çok beğenmedim pastelinki gibi biraz fazla sıvı geldi ancaak çok çabuk kurumasına bayıldım .2 katta şişedeki rengi verdi ve fırçası da çok güzel.Fiyatı da 3 tl.Kesinlikle başka renklerine de bakarım.Fiyatına göre gayet başarılı bir performansı var.

 43. Note markasının bence güzel olan ojeleri. Fakat¸ bunlar iki seri halindeler sanırım. Ambalajında icon yazanlar zor sürülüyor ve yapısı değişik. Diğerleri gayet güzel¸ renkleri gerçekten çok hoş. Kalıcılık hakkında yorum yapamayacağım çünkü ben bütün ojelerini üstüne nk markasının oje kurutucusunu sürüyorum o da ojenin ömrünü oldukça uzatıyor¸ en dayanıksız ojeyi bile. Kısacası sevdiğim ojeler¸ farklı renklerini gördükçe satın alıyorum.

 44. renklerini beğendiğim kalıcılığını beğenmediğim oje. sürüyorsun¸ renk çok güzel mis. akşamına uçları silinmeye başlıyor.

 45. Sürüm açısından en sevdiğim oje markası. fırçasının büyük olması falan muazzam. kalıcılık konusunda bi sıkıntı yaşamıyorum çünkü hayatımın  top coatı ben çıkarana kadar ojenin tırnaklrımda olmasını sağlıyor. tek eksiği az renk skalası keşke daha fazla ve değişik renkleri olsa.

 46. İlk alındığında sürümü¸ fırçasının kalınlığı ile çok rahat oluyor ama sanki çok hızlı bozuluyor yapısı¸ bilemedim.

 47. Elimde 3 rengi bulunan oje. bunlar:35-maroon38-mystic purple43-oil greenO kadar güzel renkleri var ki bu markanın düşünün çok fazla almayayım diye standına yaklaşmıyorum. :)Ancak şöyle bir şey var¸ renklerinin aşırı güzel olmasına karşın benim için kurumada sınıfta kaldı diyebilirim. Kalın bir fırçası var¸ sürümde kolaylık sağladığını düşünmüyorum. Bi de ojenin tam rengini elde etmek için 2 kat sürmek gerekiyor. renkleri için alıyorum kısacası.

 48. kesinlikle çok güzel bir yapısı var. ancak çok geç kuruyor. ha bir de benim gibi 2 kat süren biri iseniz unutabilirsiniz. çünkü hiçbir zaman tam kurumuyor ve daha sonra tırnak izi oluyor ojenin üstünde.ama tek kat sürülebilecek renkler keşfederseniz favoriniz olacaktır.

 49. maroon¸ garnet ve adını unuttuğum iki rengine daha sahip olduğum ojelerdir. fırçasının kalınlığı sayesinde hızlı bir şekilde sürebiliyorsunuz. kurumak bilmiyor. ikinci katı hemen sürmem¸ 5 dakika kadar beklerim ama bir oje hiç mi kurumaz? ikinci katı süreyim dedim bu sefer hiç kurumadı. renk seçeneklerini çok sevmiştim ama artık almaya korkuyorum 🙂 satış noktaları çok az¸ ben eve shop’ta anca bulabiliyorum. topcoat ile hiç denemedim¸ belki o zaman hızlı kuruyordur.

 50. Yapısı¸kuruma hızı¸fırçası tek kelimeyle mükemmel. En sevdiğim oje markası ve diğerlerine göre en dayanıklı olanı❤️

 51. Fırçası kocaman ama baya kocaman ve bu kadar kocaman olmasına rağmen küt. Yani tırnakların dibine ulaşmak¸ kenarlara bulaştırmadan imkansız gibi. Özellikle serçe parmağa sürmek işkenceye dönüştü. Fırçayı şişeye geri sokmak bile dert hoff. Cıks olmamış.

 52. 39 numaralı ojesini aldığımdan beri elim başka ojeye gitmez oldu. Harika bir renk ve tek kat sürdüğümde bile rengini veriyor.

 53. 2 3 sene once izmir boyner subelerinden 2 renk satin almistim.oje surme ve kurutmada hicbir problem yasamasamda bu ojeler bende 1 bucuk saatte bile kurumadi.surerkende yapilari bozuk degildi halbuki.ne yazikki ikiside cope gitti ve bir daha satin almadim.

 54. kızlar nasıl sürdünüz bunu ya? hem üç kat sürmeme rağmen örtücü değil hem de ertesi günü soyuldu tırnak uçlarımdan. renkleri çok güzel ama yapı oarak bir bu bir de cecile ojeler denediklerimin arasında en kötülerden.

 55. Kullanışsız fırça :/ evet çok geniş olmayan tırnaklarıma sürerken zorlanıyorum. Renklerini ilk katta veriyorlar. Ama ertesi gün uçlarından soyulmaya başlıyor. Rengini o kadar güzel vermese almam da İşte güzel renkler napalım 😀

 56. 3 yıl önce almıştım biri kahvemsi bir bordo¸ diğeri de metalik bir mordu. hatta renk çeşitlerinde kaybolmuştum da ikiye indirene kadar canım çıkmıştı. bordo olan metalik olana göre biraz daha geç kuruyordu ama onun haricinde hiçbir sıkıntısı yoktu. ki o kadar zaman geçti hala kullanıyorum kurumadılar. fiyatı da 3 lira idi. daha ne isterim.

 57. Yahu fırçası kalın ve kocaman nasıl sürüyorsunuz kızlar bunu benim tırnaklarım da maşallah toynak gibi ama illa taşıyor

 58. elimde kahverengi¸ yeşil¸ soğan kabuğu rengi ve tok kırmızı renkleri var. numaraları istenirse : 21 – berry chocolate¸ 43 – oil green¸ 39 – antique cooper¸ 34 – red wine. note ojeleri diğer ojelerden üstün kılan ne derseniz? valla hiçbir şey. bir tek antique cooper tek seferde oldukça rengini veriyor ve kapatıcılığı yüksek. diğerleri hemen her markada olan renkler.

 59. Elimde pembe _pespembe_ bir rengi var sadece. Ortalama kalitede bir oje olmakla beraber fırçasını çok kalın buldum. Oje sürme konusunda üstün yeteneklerim olmadığı için aşırı aşırı sevdiğim bir oje olduğunu söyleyemeyeceğim. Konu oje fırçası değil ama yeri gelmişken¸ pastel dahil hiçbir markanın oje fırçasını flormarın o muazzam fırçaları kadar beüenmiyorum.

 60. Yeşil rengini almıştım bir zamanlar. Sürdükten iki saat sonra uçlarından atınca elden cikardigim ilk oje olarak tarihe gecmistir kendisi.

 61. İki küsür senedir elimdeki ojeleri kullandığım için yeni renklere hasret kalmıştım¸ indirimlerin birinde 5 tane oje alarak kendimi ödüllendirdim çünkü elimdeki ojeleri baya azalttım. Aldıklarımdan biri de note ojeydi -ilk kez kullanıyorum- 10 numara dark nude rengini aldım. Başlıktaki tüm girdileri okudum sadece bir kişi bu renkten bahsetmiş yani patlayan bir renk değil. Ben bu renge a ş ı k  o l d u m. ilk sürüşümde biteceği anı ve yedeklemem gerektiğini düşündüm. İşte renkli kozmetikte aradığım his bu. Bitmesini istemeyeceğim kadar sevdiğim ürünler kullanmak istiyorum artık ve Bunlardan biri 10 dark nude gül kurusu oje. Böyle isli bir gül kurusu¸ dudakta hep aradığımız o gül kurusu var ya bu işte o. Ömür boyu sürebileceğim mükemmel bir renk. Tırnaklarım küçük olmasına rağmen kocaman fırçası beni hiç zorlamadı tek hamlede çat çat sürdüm. Yapısı kalın¸ tek katta gayet yeterli olur ama iki kat sürme alışkanlığım olduğu için çok çok ince bir katın üzerine kalınca ikinci katı geçtim. Şu an birinci günü bitirdik soyulma yok. Üzerine korumasından ziyade parlaması için şeffaf cila geçmiştim. Genel olarak en güzel renk skalasının note ojelerde olduğunu düşünüyorum. Bir bordo¸ bir pembe¸ bir nude üretip geçmiyorlar çok güzel ara tonlar var. çok sevdim kesinlikle daha çok renk alacağım. 

 62. Renklerini çok seviyor olsam da kurumamasıyla beni çıldırtan ojedir. Yok yani¸ sürüyosunuz¸ diğer ojelerin 10 kere kuruyacağı sürede bu kurumuyor. Biraz abartmış olabilirim ama sinirliyim bu ojenin yapısına sözlük. Fırçası bana da çok kalın geliyor¸ ama o kadar da dert etmiyorum onu. Kuruma süresi daha kısa olsaydı da o güzelim renkleri kullanabilseydim keske.

 63. fırçaları geniş olduğu için sürümü çok kolay oluyor¸tek seferde tüm tırnağıma sürebiliyorum.İkinci gün uçlardan hafif soyulmuş oluyor top coatla birlikte. Belki kalıcılığı daha iyi olabilirdi ancak hem çok hoş renklere sahip olması hem de fırçası dolayısıyla çok çabuk sürülme avantajı sağladığından oje alacaksam note’a bakıyorum ilk olarak.ayrıca belirtmeliyim ki tınak yatağınız dar ise benim aksime hiç beğenmezsiniz fırçasını.

 64. Tesadüfen aldığım bi ojesi vardı -Caramel oje- 2 katta rengini vermişti¸ tamam o sorun değil falan derken pat ertesi gün tatlı tatlı soyulmaya başladı. Fırçası geniş olduğu için sürümü kolay fakat bu kadar kolay gitmesi…Bizimle değilsin tatlı kız

 65. Bende şimdilik 49 Garnet ve 10 Dark Nude isimli olanları var¸ ama kesinlikle serinin başka renklerini de almayı düşünüyorum.

 66. şu son 2 aydır tırnaklarımın sararmasının tek sebebidir kendisi. yanlış asla anlaşılmasın¸ kesinlikle bu benim tırnaklarımı ojesiz bırakmamamdan.bende şu anda yedi tane rengi var ve özellikle 13 ve 16 numarasını dönüşümlü olarak 2 aydır kullanıyorum. tırnaklarımın yapısı kısa olduğu için kolay kolay dikkat çekmez fakat bu ikisinden birini ne zaman sürsem hangi ojenin hangi numarasını kullandın diye soruyor arkadaşlarım.ben genelde iki kat ve üstüne top coat uygulayarak kullanıyorum ve gerçekten bir hafta rahat dayanıp soyulmaya başlıyor. fırçasının kalın olmasını da seviyorum çünkü ince fırça ile oje uygulamayı asla başaramıyorum.kalıcılık anlamında başarılı bir oje tavsiye et diyorsanız note’un ojelerine mutlaka bakın derim.

 67. numasarını hatırlamıyorum ama sözlükte görüp bayıldığım cinnamon rengini aldım. bir insanın ten rengine bu kadar mı yakışmaz! meğer hiç benim gibi alt tonları sarı olan birine uygun bir renk değilmiş ama sürülmesi kolay. bordo tonlarını seviyorum¸ tavsiye ederim.

 68. bu markanın fırça yapılarını ve soğuk tonlardaki ojelerini çok seviyorum.hele bir renk var kiii¸ 10 numara dark nude.tırnakta çok güzel soğuk bir gül kurusu gibi duruyor. yapısı epeyce örtücü¸ ikinci katı sürme ihtiyacı hissetmiyorum. ilgili medya: 1

 69. fırçası tam anlamıyla bir rezalet olan oje markası. fırçada hiçbir ovallik tok tamamen köşeli¸ ya tırnak diplerimin yarını boyayabiliyorum ya da tırnak diplerimle beraber etlerimi de boyayabiliyorum. bunun dışında kalıcılığı diğer kullandığım tüm ojelerle aynı top coat olmadan 2. gün dayanmıyor¸ renk skalası gerçekten güzel. ama değer mi bilemeyeceğim fırçasından dolayı

 70. Yapi olarak piyasadaki en iyi uygun fiyatli ojeleri yapiyor bence. Ayrica renk skalasina diyecek yok. Su ara acik ara en sevdigim sutlu kahve olani

 71. Bende cinnamon rengi mevcut. Rengi gerçekten harika. Ama ertesi gün soyulduğu için bir daha tercih etmem. cicişlerinden bu kadar övmesine şaşırdım. Her gün oje mi tazeleyeceğiz?? Kalıcılık benim için çok önemli.

 72. bazı renklerinin yapısı çok güzel ama bazılarınınki berbat. bende antique copper rengi var ki çok güzel bir renk ve yapıda. ama virgin rengi hep fırça izi oluyor yapısı da bir değişik

 73. Renk çeşitliliği oldukça fazla olduğu için pek çok zevke hitap ediyor. Özellikle de fırça yapısı kullanımda oldukça kolaylık sağlıyor. Ve ayrıca kısa sürede kuruması da en sevdiğim yanı.

 74. 39-antique cooper rengi çok güzel bir sedefli mor. fırçası çok kalın sürümü kolay. kalıcılığı da fena değil¸ tırnaklarım çok kırılgan olduğu sürekli kat kat kırıldığı için¸ normali nasıl bilemiyorum. ilgili medya: 1

 75. ojeleri tırnakta çok uzun süre kalıyor. kuruma hızı da diğer markalara göre hızlı diyebilirim. sürümü de kolay.renk skalası da geniş.son dönem favori ojelerim hep note marka.

 76. Renk skalasi cok başarılı. Orijinal renkler barındırıyor ancak kalıcılık açısından drugstore ürünlerinde en başarısız olani. Ertesi gün hemen uçlarından çıkıyor. Hele de ev işi filan yapıyorsanız ayni gun bile cikmaya başlıyor.

 77. Işıltılı ojeleri dalgalanma yaptığı için dikkatli sürmek gerekiyor ama renk skalası güzel gerçekten¸ rossmann da indirimdeler galiba şuan bakılabilir

 78. 9 numaralı nude ojesine aşık olduğum¸ sonsuza kadar kullanabileceğim tek oje sanırım.Tek eksi yanı 1 kat yetmiyor ve fırçası fazla geniş bana göre¸fakat her gören direkt hangi oje bu diye soruyor o derece hoş bi rengi var.Rengi için bile değer mu az zam.

 79. bende 37 numarası var ama fırçası aşırı kalın olduğu için asla sürülmüyor. tırnak yataklarım da geniş normalde ama fırça yuvarlak da değil dümdüz ve kapkalın. parama acıdım. bi de bendeki metalik¸ ışıltılı mı artık her neyse onlardan. fırça izi bırakıyor. sonuç olarak almayın bunu bence.

 80. Özellikle nude renklerine bayıldığım ojelerdir. İlk katta bile çok güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. Dezavantaj olarak ise fırçasının biraz kalın olması. Sürerken yanlara bulaşma yapabiliyor. Ama onun dışında sürekli kullandığım(severek) ojelerdir. Toprak tonlarından tutunda sedepli tonlara kadar bütün ojelerde mükemmel sonuç veriyor. Ve ben iki kat sürdüğüm ojelerde bile soyulmayla karşı karşıya kalmadım.

 81. 14 velvet en sevdiğim ojem forumda beğenen pek olmamış note’u ama benim en memnun kaldığım oje markası diyebilirim¸ genellikle tek kat sürüyorum ve yetiyorlar.

 82. Fırçalarının kalınlığı küçük tırnaklarda zorluk yaratıyor. 3 sürüşten sonra 21 numaralı berry chocolate rengi donmaya başladı.

 83. sadece dusty rose olanına sahibim. çok tatlı bir lila rengi. alalı daha bir yıl olmamasına rağmen bugün sürmek istediğimde yapısının bozulduğunu fark ettim¸ böyle yapış yapış garip bir şey olmuş¸ tırnaklarımın üzerinde topak topak oldu. onun dışında fırçası kalın¸ sürümü kolay. ilk katta rengini belli ediyor ama ben alışkanlıktan dolayı en az 2 kat sürmeden rahat edemiyorum¸ ona rağmen 2. gün tırnak uçlarından soyulmaya başlıyor. kuruma süresi orta seviyede. sadece renk skalası ilgi çekici olduğu için alınabilir olduğunu düşünüyorum. ama şimdi düşününce bunun yerine hm ojelerden alırım¸ bin kat daha iyi¸ inanılmaz çabuk kuruyor ve benzer veya aynı renkler kesin hm’de vardır. artı indirim zamanı note’un ojelerinin fiyatına inebiliyor bazı renkler.

 84. Bende cinnamon rengi var. Rengi tam olarak adını yansıtıyor¸tam bir tarçın ve oldukça orijinal bir renk. Ama kalıcılığı çook kötü. Abartmıyorum 2 kere elimi yıkadım ve uçları gitmişti. Yapısı da değişti çok zaman geçmeden¸ fırçanın ucundan sünmeye başladı. Sürümü filan kolaydı ama başka markalardaki alternatiflere bakıcam artık.

 85. 11 nolu ojesi o kadar güzel ve doğal duruyor ki¸ bir süredir başka hiçbir şey kullanamaz oldum. Tırnak yapısıyla da doğru orantılı olarak benimkilerin uzun kısımları beyaz olduğu için sanki french manikür yaptırmışım gibi duruyor. Dayanıklılığı da fena değil¸ iki kat sürdüğümde soyulmadan üç dört gün gidiyor.

 86. renklerını oldukça beğeniyorum ama yapı olarak bi o kadar kötü buluyorum. fırçasının boyutundan mıdır neden bilmem bir sürdüğüm zaman üst üste iki kat gelen çizgiler aşırı belli oluyor ve düzeltmeye çalışsam da asla renk eşitliği sağlayamıyorum. tek katta saydam kalıyor 2¸3  kat sürmek gerek opak olması için.

 87. Renklerini gerçekten beğeniyorum.Özellikle 15 ve 50 numaraları.Fakat küçük tırnaklı biri olarak fırçası fazla kalın geliyor. Fazla taşma yapıyor.

 88. 43 Oil green isimli parlak hafif yanar dönerli ojesini severek kullanıyorum. Kolay kolay soyulmuyor. Fırçası benim tırnaklarıma biraz büyük geldi ancak kalın fırça sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum. Bence yeşil değil mavi olduğunu da eklemek isterim¸ renklerle aram çok iyi değil. ilgili medya: 1

 89. bugün bu markanın yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 1¸5-2 yıl önce aldığım 16 (cinnamon) numaralı ojesine çöpe atmak için elim gitti ama son bir kere bakayım dedim çok bozulmuş mu¸ nasıl acaba diye çünkü rengine gerçekten bayılıyordum ama açınca çok şaşırdım çünkü ne yalan söyleyeyim ojenin yapısı cidden ilk aldığım günkü gibiydi¸ ne kuruma ne bozulma¸ taş gibiydi . sürünce de pek bir değişiklik olmadığını fark ettim.edit: cicişler yanlış alarm¸ hem de baya yanlış alarm. siz siz olun benim gibi her tarihi geçmiş ürüne “amaan ne zararı olabilir ki” diye atlamayın¸ sonra benim gibi turuncu tırnaklara sahip olabilirsiniz. yalnız anlamadığım şey sadece üç tırnağım boyanmışken diğerlerinin neden boyanmadığı. iki gündür geçmedi¸ bekliyorum acaba ne zaman geçecek çünkü gerçekten kötü bir görüntü bıraktı.

 90. Yapısı kalın bir oje ve tek başına kuruması uzun sürebiliyor. Ben hızlı kurutan bir top coat ile kullanıyorum ve sonuçlar mükemmel. Pembe ve kahve tonlarındaki ojeleri bir haftadan uzun hiç hasarsız kullandığım oluyor. 

 91. Metalik rengini alıp¸ bir kere kullanıp beğenmediğim için kuzenime hediye ettim.Sonrasında 20 numaralı satin rouge rengine denk geldim¸ çok beğenerek aldım¸ çok beğenerek de sürdüm. Kalınlığından şikayetçi değilim¸ çok beğendim. Kalıcılığı ve fiyatı da iyi gibi geldi bana. Ne bir hava kabarcığı¸ ne fırça izi oldu. Her ten renginin¸ her yapıdaki tırnağın kullanırken seveceğini düşündüğüm bir renk oldu. Öneririm.

 92. renklerini beğensem bile malesef almaya elimin gitmediği ojeler. fırçası gerçekten zor kullanılıyor¸ sürümü rahat değil ve ojeyi cizgi cizgi bırakıyor.fırçalarını değiştirseler keşke.

 93. Silver moon(45 numaralı oje) rengine sahip olduğum oje markası. Fırçasının yapısı benim hoşuma gitti çünkü tek katta rengini güzel verebiliyor. Bu yüzden rahatlıkla sürülmesini sevdim. Diğer renklerine şans verebilirim.

 94. Gül kurusu gibi bir rengini sürdüm az evvel. Fırçasını seviyorum ben¸ tek seferde kolayca sürülüyor. El ve ayaklarımda 2 defa geçtim ve uğraşmadım. Bir top coat da geçtim ve gayet güzel duruyor¸ opak bir renk..koyu tonlarını da alacağım sanırım¸ merak ediyorum.

 95. fırçasına ve renklerine bayılmakla birlikte¸ yapısından nefret ediyorum. haksızlık etmeyeyim ilk birkaç kullanımda iş görüyor. ancak açıldıktan kısa süre sonra yapısı ağdalaşıyor¸ sürümü çok zorlaşıyor ve kuruması 95848574 saat falan sürüyor. örneğin akşam sürüyorum¸ sabah uyandığımda hala bozulabiliyor utanmadan. harika renkleri var hatta rengini en sevdiğim oje de bu markaya ait ama o çileye değmez…

 96. bu ojelerin fırçaları az oval olsa herkes hayranı olurdu eminim. ama fırçalarının hangi akla hizmet küt olduğunu anlayamıyorum. oysa renk skalası çok hoş¸ sürümü kolay¸ çizgilenmeyen¸ kalıcıkları ise pastelden flormardan farklı olmayan ojeler bunlar. ama o fırça yok mu o fırça. genişliği ile sıkıntım yok ama kenarları yüzünden tırnağa tam oturmuyor¸ taşıyor ve katları belli ediyor. her sürdüğümde sinir krizi geçiriyorum ama renkleri için almaya devam ediyorum işte.

 97. Sözlükte 3.9 almasına şaşırdığım oje. Her ne kadar renk skalası çok geniş olsa da yapısı çok kötü. Rengini belli etmesi için en az 4 kat sürmek gerekiyor. Ayrıca kalıcılık olarak da flormar ve pastele göre daha kötü. Renkleri için alınabilir ama bin kat sürmeye ve üstüne de bir kat koruyucu sürmeye hazırlıklı olmalısınız.

 98. 10 numaralı “dark nude” diye bir rengi vardır ki bu ojelerin¸ hakikaten efsanedir. Fırça şekilleri güzel¸ bence kolay sürülüyor. her türlü¸ flormar ojelerinden iyidir.

 99. Fırçası bana göre biraz geniş geldi ya da tırnaklarımın küçük olması sebebiyle ben taşırıyorum bilemiyorum ancak performans açısından başarılı buluyorum. Nude tonlarında renk skalası oldukça geniş. Hızlı kuruyor ve sağa sola bulaşmıyor. 

 100. rose nude rengi sahip olduğum beş faklı marka ve renk ojeden biri. Nadiren oje sürüyorum¸ her gün ojeli gezmeyi bırakalı uzun zaman oldu ancak rose nude¸ kendini sevdiren bir renk¸ ten renginize göre çok iyi anlaşabilirsiniz.

 101. Kötü yanı¸ 2 veya 3 kat sürmeden asla tam rengini vermeyen oje. Güzel yanı ise kalıcılığı güzel¸ tırnaktan kolay soyulmuyor.

 102. 39 numaralı ojesine sahibim ve baya baya aşk yaşıyorum kendisiyle. Mor-kahverengi metalik bir oje. Sürümü gayet kolay¸ fırçasını beğendim. Kuruma hızından da memnunum. Tek katta rengini vermesine ayrı bir aşığım. Metalik serisi çok başarılı bana göre ilgili medya: 2

 103. Pastel nude serisi ile birlikte favori oje listeme hızlı bir giriş yaptı. Fırça yapısını¸ kıvamını ve sürümünü çok seviyorum¸ bazı renkleri tek katta rengi veriyor bazılarında ikinci kat daha güzel duruyor denemek gerek. Fırça izi kalmıyor¸ üstüne bir kat rimmrl top coatla birlikte bir hafta kullanıyorum. Pastel nude serisinden suede rengi hariç diğerlerini attım sevdiğim 4-5 farklı renk note ojelerle devam ediyorum. Açık ve nude serileri de güzel ama antique rouge ve cinnamon gibi sonbahar renkleri bence eşsiz. 

 104. Pastel ve flormar a göre daha başarılı ve kaliteli oje serisine sahip…cok güzel pembeler de var severek kullanıyorum

 105. bu zamana kadar kullandığım açık ara farkla en pratik oje markası. geniş tırnak yataklarına sahip olduğum için ince fırçalı ojelerle bir türlü anlaşamıyorum. noteun ojeleri kalın ve küt fırça yapısına sahip olduğu için inanılmaz sürüm kolaylığı sağlıyor bana. bu aralar favori rengim 35 maroon. içinde kahvelik barındıran siyaha çalan bir bordo. her ne kadar bordo ojeleri kendime yakıştırsam da kuaförde sürdürmediğim takdirde kullanamayan biri olarak benim gönlümde taht kurdu kendisi. bana kalırsa markanın en büyük sıkıntısı renk skalası. kendime uygun bir nude oje henüz bulamadım. nude tonların hepsi içinde çok yoğun pembelik ve morluk barındırıyor. metalik ojeleri de hiç fena sayılmaz.

 106. Bugüne dek kullandığım markalar arasında fırça yapısı nedeniyle en rahat sürebildiğim ojelerdir. Bir kez bile doğru düzgün oje süremeyen bana umut ışığı olmuştur.

 107. Başlarda fırçasından dolayı renklerini çok beğensem de elimin gitmediği oje. Küt kesimli kalın fırçası sürümü çok zorlaştırıyordu. Geçen gün fırçayı yan kullanmayı denedim ve baam! Tırnak ovalinr tam oturdu. Acaba beğenenler de bu şekilde kullanarak mı beğendi yoksa ben mi keşfettim diye düşündürdü.

 108. Renkleri ve tonları güzel olmasına rağmen¸ benim gibi küçük tırnaklılar için kullanımı zorlaştıran bir fırçası var.

 109. 14 numara velvet rengini sürekli kullandığım oje. Bir iki günde uçları hafif soyulmaya başlıyor ama renk tek kat sürünce bile yeterince opak. Dark nude rengini de gayet beğenerek kullanıyorum.

 110. Bende 15 caramel ve birkaç rengi daha var. Kısa süre için güzel oje ama çok dayanıklı değil. Birde ellerimi daha narin ve beyaz gösterdiğini düşünüyorum. Pambık pambık hehe

 111. Rengini begenerek Flamenko red rengini almıştım. Ancak hem örtücülüğünü beğenmedim. Hem de dayanıklılığını beğenmedim. Iki üç kat sürdüğüm zaman daha da çabuk bozuldu tırnağıma kurumadı. Tek bir renkle geneli hakkında kötü yorum yapmak istemem. Belki diğer renklerin kullanimi daha güzeldir.

 112. renkleri ve fırçaları çok güzel olup¸ yapıları çok kötü olan ojelerdir. 1 gün zor dayanıyor. bu nedenle renklerini beğensem de¸ alamıyorum yenilerini maalesef.Cinnamon¸ tiger eye ve garnet rengine sahibim. Cinnamon favorim aralarından.

 113. renkleri çok güzel olup¸ yapısı berbat olan ojelerdir. rengine kanıp aldığım istisnasız tüm ojeleri 3-4 kullanımdan sonra hamurlaşıp sürülemez hale geldi. veyahut durduğu yerde bozulup katman katman oldu (ifade edebildim mi bilmiyorum¸ yapısı ayrıştı gibi bişey oldu yani ) note oje işini kıvıramamış. sırf renginin hastası olduğum için bir ay içinde 2 kere “cinnamon” alıyorum yahu.

 114. bu ojelerin tek sıkıntısı fırçasının aşırı kalın olması. halbuki yapısı baya dayanıklı. bir hafta boyunca tırnağımda olan oje ancak o bir haftanın sonuna doğru tırnak uçlarımdan açılmaya başlamıştı¸ üstelik ellerim suyun içinden çıkmaz.

 115. 2 kat + top coat ile bende 3-4 gün dayanan ojedir. Renk skalasını beğeniyorum genelde sevdiğim renkler fakat bana çabuk bozuluyor gibi geldi birkaç kullanımdan sonra topak topak oluyor zor sürülüyor. Kalın fırçasını da pek beğenmiyorum 🙁

 116. Birçok kişi fırça yapısından dolayı zorlandığını söylemiş ama benim en rahat uyguladığım oje oldu.büyük ve küt olduğu için iki üç hamlede tamamı boyandı ve ilk defa taşırmadım.flormarın dar fırçaları yüzünden oje hep taşıyordu.caramel ve coffe latte rengi var bende ve ikisi de birbirinden güzeller.coffe latte latte gibi kahve şeftali bir renk iken caramel daha koyu bir kahverengi ikisini de zevkle kullanıyorum.

 117. 3 farklı zamanda farklı yerlerden alarak şans verdiğim fakat beni hayal kırıklığına uğratan ojeler. daha ilk açtığınız zamanda bile bozulmaya yüz tutmuş gibi ağdalı bir kıvama sahip. güzel bir fırçası olmasına rağmen bu yapısından dolayı güzel bir uygulama yapmak mümkün olmuyor.

 118. Güzel renk skalasına sahiptir fakat ojelerin kalıcılığı diye bir şey yoktur. Sürdükten birkaç saat sonra tırnak uçlarından soyulmaya başlar. Tavsiye etmiyorum.

 119. renkleri güzel olsa da fırçaları ve yapıları nedeniyle sürmesi zor ojeler. ayrıca çabuk bozuluyorlar. atmak üzere olduğunuz flormar ojenizin fırçasını temizleyip¸ note ojenin orjinal kapaklı fırçası yerine yerleştirip kullanabilirsiniz.

 120. .Memnun kaldığım¸ fırçasını sevdiğim oje. 💅 Tek katıyla bile iyi performans veriyor bence. Ben yapısı sıvı ojeleri sevmiyorum. O yüzden hoşuma gitti.

 121. Metalik versiyonlarına bayılıyorum. Fırçalarının yapısı da iyi bence geniş ve opaklığı iyi. Sürümü rahat.

 122. Çok uzun zamandır nude oje istiyordum ama denemeden renk seçemiyordum. Bugün 14 velvet rengini aldım.Bahsedildiği gibi geniş bir fırçası var¸ ilk 2 parmakta taşırdım ama sonra alıştım kontrolü zor değil. Saatim rose gold ve çok uyumlu oldular¸ bakıp bakıp gülümsüyorum.Umarım hızlı kurur çünkü bozulmasına kıyıp yatamayacağım

 123. 16-cinnamon rengını severek kullanıyorum tam bir sonbahar rengi aslındanote ojeleri fırçasını kalın biraz  sanırım bu nedenle kullandıkça fırçası çabuk deforme oldu 

 124. şu sıralar 19 numara dark rose rengine takmış durumdayım. çok güzel koyu bir gül kurusu.tek eksisi fırçasının kalın olması ama alışınca kolaylaşıyor sürmek. çabuk kuruyor 2 katta kapatıcılık veriyor ama ben 3 kat sürüyorum o zaman opaklığı bana tam geliyor

 125. en sevdiğim oje markası. üstelik bu tanımı note’un tüm oje türleri için kullanıyorum. diğer ojelere göre daha sıvı bir kıvamı var ve üç kat sürünce dahi tırnaklarınızda herhangi bir ağırlık hissetmiyorsunuz. çok çabuk kuruyor ve sürerken hiçbir şekilde dalgalanma oluşturmuyor. öncesinde cila ve sonrasında parlatıcı sürdüğünüzde ise tadından yenmiyor.tek kötü yanı renk seçeneğinin sınırlı olması.

 126. Tırnaktan kendi kendine tek parça halinde çıkabilen oje serisi. Sürdükten bir saat sonra işaret parmağımda oje göremeyince “acaba?” oldum ve evet kendi kendine sanki hiç sürmemişim gibi soyulmuş. Ayrıca kapağını sıkıca kapatmama rağmen diğer ojelere oranla daha hızlı ağda kıvamına geliyor. Renkleri güzel olabilir ama formülasyonunda bir sıkıntı var gerçekten. 

 127. Ojeleri çok başarılı.Fırçaları hafif kalın yapıda olduğu için hızlı bir sürme işlemi yapabiliyorsunuz.

 128. yapısının yoğun olması hızlı kuruması olumlu tarafları ancak uçlardan çok çabuk soyuluyor.kalıcılığı çok başarısız.

 129. İki çeşidini aldım bu ojenin. Yassı şişesi beni çok memnun etti. Bazen acil bir işim olunca gül kurusu rengini sürüp çıkıyorum¸ çabuk kuruyor. Yuvarlak şişesi siyah tonlarda bir renk idi. Alt tonu mor olabilir. Ciddi ciddi sürerken çileden çıkardı beni. O kadar yoğun ki kıvamı. Bulaştı¸ kurumuyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?