“Note mineral kapatıcı” için 66 yorum

 1. Note markasının likit kapatıcısından çok memnun kalmam üzerine şuursuzca sepete atıp aldığım ve 2 haftadır kullandığım kapatıcı.Note’un Likit kapatıcısına kıyasla kesinlikle daha pembe alt tonlu bu yüzden göz altılarını kapatmada sanki biraz daha başarılı¸ kalıcılığı çok güzel ve cildimin yağlanan bölgelerine sürdüğümde yağlanmasını ciddi derecede engelliyor bu yüzden şu aralar elim başka kapatıcıya gitmiyor. High End’ler dahil.Bence bir deneyin¸ note uygun fiyatlı yüksek performanslı kapatıcılarıyla şaşırtıyor.

 2. garip bir şekilde pek beğenmediğim kapatıcı. herkes çok övdüğü için ve aşırı sorunlu göz altına sahip olmadığımdan memnun kalacağımı düşünmüştüm ama sevemedim. bir kere çok sıvı geldi. bundan önce likit olmasına karşın çok koyu bir kıvamı olan nars radiant creamy kapatıcıyı kullandığımdan¸ note mineral’e geçince çok garipsedim. ben nars’ta custard rengini kullanıyordum ve çok sarıydı¸ note’un 202 numarasını aldım¸ hiçbir şekilde sarılık içermediğinden grileşmeye müsait gibi geldi bana. en büyük dezavantajı da benim çizgilerime çok fazla doluyor. mesela daha önce rimmel london match perfection kapatıcıyı da severek kullanıyordum (classic beige)¸ o da çok kıvamlı değildi ama bu kadar akışkan da değildi. kapağı da ayrılıp duruyor bu arada note’un¸ ikinci kullanımda bozuldu. velhasıl biraz hayal kırıklığına uğradım. belki de beklentimi çok yükselttiğimdendir. bu tüpü bitiririm ama yenisini satın almam. ya nars’a döneceğim¸ ya da nyx hd’yi deneyeceğim. başka cruelty free bir kapatıcı methi duyarsam onu da denerim¸ ama note ı ıh.

 3. Bayram indirimden 15 tl gibi bir fiyata 201 rengini aldığım kapatıcı. Ürünün sadece 203 renginin testerı vardı. Onu denedim fakat baya koyu kaçtı. 202 rengi de kalmamıştı hiç bir şekilde. Ben de gözümü karartıp hazır indirimdeyken 201 rengini alıyım dedim. Eve geldiğimde sonuç yine hüsran. O kadar açık bir renk ki. Bayramda beyaz tenli arkadaşımda denedim ve onda bile açık kaldı. Geçenlerde 202 rengini aldım. Bu da açık ama pudrayla üstünden geçince rengi eşitleniyor. Diyeceğim o ki alırken renklerine iyice bir dikkat edin yoksa benim gibi dımdızlak kalırsınız ortada arkadaşlar.

 4. Cosmetica’dan indirimde 20 tl’ye aldığım kapatıcı. Gerçekten kapatıcı konusunda sıkıntı çekiyordum. Taa ki sözlükteki önerilerle bunu alana dek. Bayıldım. Çizgilere dolmuyor kendiliğinden sabitleniyor. Mac ve nars’ta en çok yaşadığım problem çizgilere dolmasıydı. Bu hem ince hem de doğal duruyor. Hassas cildimde alerji yapmadı. Tek kusuru beyaz tenler için keşke 201 renginden daha açık bir rengi olsaydı.

 5. cicişler ben bunun aydınlatıcı etkisini beğenerek indirimden aldim yaz tatilinden önce. Bugün kullandım ama çok katı bi yapısı vardı ve sürerken zorlandim sanki sıvıydı aldıgımda. Nasıl sürmem lazım anlayamadim

 6. En acik rengi var bende¸ note un full coverage kapaticisini denemistim daha once ve cok begenmistim ama cok bereketsiz urundu. Bitince bunu deneyeyim dedim. Kapaticiligi yuksek¸ rengi guzEl uydu cok acik degil guzel aydinlatiyor ama baya az alip uygulamak gerekiyor¸ cok kalın maske gibi duruyor. Bitiremeyecegim sanirim bunu:( ya da aklimda age rewind var ya concealer begenemiyorum:)

 7. Kapatılıcığı gayet güzel memnunum fakat kalın yapılı sürümü zor¸ ayrıca kapağını hiç beğenmiyorum. Günlük makyaj için rimmel concealer daha kullanılabilir gibi geliyor.

 8. görkem karman’nın gazıyla aldığım kapatıcı. normalde kullandığım nars radiant creamy custard. bunu uygun fiyatlı diye aldım çok da övülmüştü. seçtiğim tondan ötürü mü genelinden mi bilmiyorum ama kapatıcılığı bana yetmedi. 202 numarasını aldım¸ tuhaf bir ürün daha doğrusu bereketli ufacık nokta kadarı bile değil göz altı suratın yarısına yetecek kıvamda. dediğim gibi tondan mı kaynaklı bilmiyorum ama nars’taki gibi kapatmadı ne lekelerimi ne göz altlarımı. evet aydınlık etkisi var o da haliyle tonundan dolayı. ama kapatıcılığı benim sorunlu yüzüme ve göz altım için etkili olmadı. tekrar alacağımı sanmıyorum gerçi daha 3-4 defa kullandım ama fikrim değişmez -değişirse ne ala… cilt ürünlerinde maceraya gerek yok ucuz yada pahalı memnun olduğunuz bir ürün varsa başka bir şey denemeye gerek yok. memnun olduğum ürüne 90 tl vermek canımı sıkmıyor ama beğenmediğim birşeyse 20 tl için bile cimri olup canımı sıkabiliyorum böylede cinsim.

 9. Ben kapatıcılığını beğeniyorum. Bendeki en açık rengi. Kendiliğinden pudralaşıyor böylece üzerinden pudra ile geçmenize gerek kalmıyor. İlk kullandığımda pudra ile geçmiştim üstünden fakat katman gibi oldu. Çabuk sabitleniyor hemen dağıtmak lazım. Tek kötü yanı ufacık almak istiyorsunuz ama fışkırtıyor biraz sıksanız bile. Belki benimki öyledir sadece bilemiyorum.

 10. görkem karman önerisiyle aldığım kapatıcı. ama nedense çok memnun kalamadım sanırım benim göz altı yapıma uymadı. çizgilerime doluyor ve çatlak çatlak¸ bazen de pul pul bir görüntü oluşuyor. belki de nemlendirici ile uygulamak lazım bilemiyorum. kalıcılığı ve örtücülüğü iyi¸ aplikatörü biraz sıkıcı¸ az sıkıyorsun ürün gelmiyor çok sıkıyorsun bu sefer çok geliyor metalini çıkarıp uygulamakta buldum çareyi. sanırım bitince yeniden almayacağım.

 11. görkem karman önermeden önce güneş koruması nedeniyle edinmiştim¸ aylardır kullanıyorum. uzun süredir kullandığım ve ay bitse de atsam psikolojisine ulaştığım için sağlıklı bir değerlendirme yapabileceğime inanıyorum. evet gerçekten de yoğun örtücülüğü var çünkü aşırı yoğun bir yapısı var. uyguladığınızda badana gibi bir sonuç doğuruyor ben bundan hiç hoşnut kalmadım. hele o ambalajı!değil çantanıza atıp gün içinde tazelemek¸ yolculukta valize bile alamıyorsunuz. tüp kendiliğinden bir yığın ürün kusuyor ve bu ürün kıvamlanıp katılaşıyor. oldukça pis bir kullanım doğuruyor ve ciddi anlamda ürün kaybı yaşanıyor. bir daha alacağımı sanmıyorum

 12. Hakkındaki övgüler beni o kadar heveslendirmiş olacak ki indirimsiz olup olmamasına aldırış etmeden ilk bulduğum yerde 36¸99 gibi bir fiyata sahip oldum kendisine. bilidiğiniz hayal kırıklığı.. ambalajı o kadar kötü ki üç kez kullandıysam altı yedi kullanımlık ürün heba oldu. 201 rengi bana çok mu açık geldi bilmiyorum ama örtücülüğü maybelline affinitone ile aynı. Yine de hala 202 rengiyle bir şans veresim var bu kadar övgü alan bir ürünü (özellikle de örtücülüğüyle) bu kadar beğenmemiş olmama inanamıyorum.. bir gün bir yerde testerını bulabilirsem 202yi deneyeceğim. umarım renk seçiminde hata yapmışımdır…

 13. Çok bi kapatıcı deneyimim olmamakla birlikte en beğendiğim kapatıcı. O kadar güzel bir aydınlık veriyor ki… çizgilere dolmuyor¸ kurutmuyor. Başka maceralara girmem sanırım bundan sonra.Edit: çok az miktarda ürün yetiyor bana. Çok doğal duruyor bu nedenle. Ambalajı da bana sorun çıkarmadı.

 14. 201 var bende. yağlı yağlı durmuyor. çok sorunlu göz altlarım olmamasına rağmen çok iyi kapatmıyor. iyi sabitleniyor

 15. Uygun fiyatlı olarak yıllardır affinitone kullanıyordum¸ övgüleri görünce alayım dedim. 201 rengi bana uyumlu ama bir kere yapısı çok yoğun ve kurutucu. Nars radiant da kullanıyorum benzer yapıda ama formülasyonu farklı olduğu için olumsuz sonuç vermiyor bende Bir kere altına corrector ya da nemlendirici ne sürer sürersem süreyim yerleşmiyor¸ kapatmıyor. Tek başına sürünce kapatıcılığı yüksek ama çorak çöl gibi duruyor ve çizgilere doluyor. Benzer uygulamaları affinitone’la yapınca hiç sorun yaşamıyorum¸ uygun fiyatlı tercihim yine o olacak bu durumda.

 16. mineral adı altında satılmasına rağmen ilginç bir şekilde ne zaman sürsem göz altımda kırmızı şişlikler çıkaran kapatıcı. ki cildim aşırı duyarlı ve hassas değildir… benim için çöpe gidenlerden üzgünüm note MİNERAL kapatıcı 🙂

 17. Görkem Karman önerisiyle aldığım ve zerre beğenmediğim kapatıcı. True match e benzetiliyor ama ikisini de kullanmış biri olarak¸note¸mor gözaltılarımı kapatmadı ve tuhaf bir griye çevirdi( corrector kullandığım halde)Aynı zamanda gözaltılarını daha çok kurutup çizgileri belirginleştirdi.Ambalajıyla ilgili yorumlara aynen katılıyorum. True match çok daha iyi bir kapatıcı

 18. yapısının yoğun bulunmasının aplikatöründen kaynaklandığını düşündüğüm kapatıcı. metal aplikatör oldukça ayarsız¸ onun verdiği kadar ürünü göz altına yaymaya çalışırsak bu kapatıcıyı sevmemiz imkansız olur. yapısı yeterince yoğun¸ böyle bolca bir uygulamaya gelmiyor ve hem ürün oturmuyor¸ hem de çizgilenme yapıyor. yalnız bu ürünün metal başlığı döndürülerek kolaylıkla çıkabiliyor ve geriye tüp kalıyor. ben tüpten göz altlarıma birer noktacık koyuyorum sadece. o minicik nokta nasıl bereketleniyor ve benim morluklarımı kapatmaya nasıl yetiyor hiçbir fikrim yok ama gerçekten çok işe yarıyor ve de aynı zamanda aydınlatıyor. hem parmaklarımla hem de süngerle uyguladığımda aynı derecede sevdim. fırçayla denemedim. pudrayla sabitlemeyi de hiç denemedim¸ bende kendi halinde de çizgilere dolmuyor zaten.true match benim göz altlarımı inanılmaz kurutmuştu. verdiği aydınlığı ve yüksek kapatıcılığı sevsem de tekrar almamıştım bu problemi yüzünden. note’u kendi uyguladığım şekilde değerlendirdiğimde şunu söyleyebilirim ki asla benzemiyorlar. true match bu üründen en az 2 kat daha kalın yapılı. bir de note kapatıcıların renkleriyle ilgili eklemek istediğim bir şey var. bu markanın kapatıcıları zaten esmerlere çok uygun değil¸ yani numarası büyüdükçe rengi anormal koyulaşmıyor¸ ama renklerin alt tonları değişiyor. ben 201’in pembeliğinden pek hoşlanmadığım için 202’yi satın aldım. koyu durmadı ve bariz sarı alt tonlu. verdiği aydınlığı buna bağlıyorum. ten renginiz açıksa ve her kapatıcının en açık rengini kullanıyorsanız bence bunu satın alırken bir istisna yapın ve tester mıncıklayın. ben 201i almış olsam asla bu kadar memnun kalmazdım.full coverage concealer’ı da sevmiştim¸ ama bunu denedikten sonra o beni tatmin etmez sanırım.

 19. Göz altlarım çökük ve son derece mor.Ten rengim de oldukça beyaz.Benim için mükemmel kapatıcı yok ama en azından biraz kapatabilse iyi olurdu.Varlığı yokluğu pek anlaşılmadı beniim için.Ben de Görkem Karman tavsiye ettiği için aldım.Onun normalde tavsiyelerine çok güveniyorum ama bu bende işe yaramadı.

 20. Ben de note full coverage kapatıcıyı hiçbir yerde bulamayınca satış danışmanın ısrarıyla almıştım. Öncelikle rengi çok güzel bende ki 101 idi galiba tam hatırlamıyorum en açığı olsa gerek. Benim tenimden biraz açık olduğu ve nötr bir rengi olduğu için çok güzel aydınlatıyordu¸ çok güzel kapatıyordu¸ çok doğal duruyordu lakin kullanmamı engelleyen sorun bu kapatıcı bende pütür pütür duruyordu ve çizgilere doluyordu. Gözlaltlarımı kurutuyordu da aynı zamanda ama ben kremlerle onu idare edebiliyordum. Ama söylediğim gibi sanki kurumuş egzamalı bir bölgenin üstüne sürmüşüm gibi saçma bir görüntüsü vardı gün içinde daha da kötüleşiyordu. O yüzden kullanamadım.

 21. yılbaşı indiriminde 18¸5 tl’ye sahip olduğum ürün. Daha önce bir kaç kapatıcı denemem olmuştu ama en başarılı sonuç aldığım ve en fiyatı uygun olan ürün bu oldu. Açık buğday tenliyim¸ 201 numarasını aldım. Renk biraz açık kaldı ama ona rağmen sürdükten sonra biraz daha koyulaştı. Bir daha kesinlikle alacağım bir ürün ama belki 202 numarasını alabilirim. Kapatıcılığı gayet başarılı. Fondöten¸ bb krem¸ renkli nemlendirici gibi başka bir yüz ürünü kullanmıyorum. Tek başına kullandığım halde başarılı buldum.

 22. Yaklaşık 1 senedir vazgeçilmezlerim arasında yer alan fiyat performans oranı zirvede olan ürün. İndirim döneminde hiçbi yerde bulamayanlar için yeni yeni açılan kozmetik mağazalarında muhakkak bulabilirsiniz¸ şayet gratis watsons boyner ya da rossmanda asla ve asla bulunmuyor.Not: 201 numaralısı çok açık tenliler için uygun¸ kapatıcılık harika

 23. Fiyatına göre performansı beni şaşkınlıklar içinde bırakan üründür. En açık rengi olan 201 rengine sahibim. Gayet açık tenli olmama rağmen fazla mı açık duruyor acaba diye arada düşünsem de performansı nedeniyle kullanmaya memnuniyetle devam etmekteyim. Yalnız nedense ucundaki metal başlıkla sürmeyi bir türlü beceremiyorum. Bu nedenle ya parmaklarimla ya da ufak bir fırçayla sürüyorum. Bir de sürmeden önce göz altlarını oldukça güzel nemlendirmek lazım¸ çünkü çok yoğun yapılı ve dağıtması zor. Kuru göz altları için çok uygun olmasa da güzel nemlendirildiği sürece kuru ciltlerin de memnun kalacağını düşünüyorum

 24. en içten duygularımla nefret ettiğim ürün. değdiği yerde sivilce yapıyor resmen. en açık rengi var elimde tonu ne çok sarı ne de çok pembe. renk güzel tamam ama çok yoğun. asıl konuya dönecek olursam sadece yüzümle kalsa yine iyi ben bu kapatıcıyla göz altımda sivilce deneyimi yaşadım. öyle çok alerjik bir cildim olmamasına rağmen. baya da şans verdim kendisine en son elmacık kemiklerimin altına sürdüm aydınlatmak için şimdi abartmıyorum 4 tane sivilce var orda. ama yoo bebeğim birdaha asla.

 25. göz altları çok mor ve kuru olmayan¸ fazla göz altı çizgisine sahip olmayanların beğenebilecekleri kapatıcı. sarı alt tonluyum¸ 202 numarasını kullanıyorum. benim aşırı fena olan morluklarımı hiç bir kapatıcı gibi bu da kapatamıyor maalesef. hadi bunu çok takmıyorum artık da¸ dehşet çizgilerime doluyor. altına bir dünya nemlendirici de sürsem¸ bir iki saat sonra kurutuyor. bunun dışında aydınlık bir görüntü veriyor. yapısı oldukça yoğun bana göre. azıcık bir miktar yetiyor sürmek için. bu sebeple kaç aydır bitmek bilmedi. kendisiyle anlaşamamamın dışında bir problem yaşamadım¸ sivilce¸ kızarıklık¸ hassasiyet vb. gibi. Yine de bitince tekrar almayı düşünmüyorum. sana puanım 6/10.

 26. Matlığı ne kadar hoşuma gitmese de koca bir yaz boyunca annemle beraber 203 numarasını dibine kadar bitirdiğimiz kapatıcı. Çizgilere doluyor elbet fakat altına nemlendiriciyi biraz abartırsanız sorun ortadan kalkıyor gibi hissediyorum. Altına bazen benefit erase paste geçiyorum sonuç Antalya gibi sıcak bir yerde bütün gün gezmeme rağmen oldukça kalıcı oluyor. Keşke matlaşmasa zamanla.

 27. 203 numaralı kapatıcıyı kullandım Ortadan yükseğe kapatıcılık sağlıyor ve pembe alt tonlu.-Spf 15 içeriyor.-Yapısı en yoğun olan kapatıcım bu. Dolayısıyla dağıtma işlemi bir tık daha uzun sürüyor.-Uyguladıktan yaklaşık 3buçuk-4 saat sonra hafif hafif çizgilere dolmaya başladı.-5saatten sonra rengi yavaş yavaş açılmaya başladı ve 8saatin sonunda tamamen çıkmıştı.-Duruşunu ve yapısını çok sevmeme rağmen renginden dolayı bir daha almayacağım

 28. 201 numarasını bulamayınca 202 numarasını almıştım. mağaza ışıklarından sanırsam tam cilt rengim gibi duruyordu sonraları olmadığına karar verdim. çok kuru yapılı olmasını yağlı cildime rağmen sevmedim ben daha kremsi ama hafif kapatıcılardan hoşlanıyorum. bir de rengin tam uymaması var yüzümde sağlıksız bir görüntü yarattı o da. her uyguladığımda niye bilmiyorum cildim bakımsız duruyor. göz altlarındaki çizgilere zaten bir güzel doluyor. her şeyi hoş gördüm diyelim bu kapatıcı deli gibi bulaşıyor ya. gözlüklü biriyim çerçevesine illa bulaşır ona tamamım da ufak bir temasta her yere geçiyor. geçen sevgilimin yüzünde gördüm kendi kapatıcımı ki hafif elle uygulamış olmama rağmen. ben sevmiyorum note kapatıcılarını önceki serisini de beğenmemiştim. bunun tek artısı güneş koruması içermesi herhalde.

 29. Yaklaşık bir buçuk yıl önce satın aldığm ve halen bitmeyen kapatıcı.mor göz altlarımı iyi örttüğünü söyleyebilirim.metal ucu çıkartırsanız ürün israfını önleyebilirsiniz ve daha kolay kullanabilirsiniz.yapısı kuru biraz ama göz çevrenizi güzelce nemlendirirseniz (ben kiehl’s avokadolu kremi kullanıyorum) kuruluk problemi yaşamassınız ben sabitleme ihtiyacı duymuyorum.gerçekten çok başarılı ve bereketli buldum bu ürünü .Mor göz altlarında corrector kullanmadan uygulandığında grileşme yapabilir sanırım tek eksi yönü bu.Kapatıcılığı yüksek aydınlatma işlevide iyi olan ürün .

 30. Geçen sene bu zamanlar mac’in mineral kapatıcısını almıştım¸ yeni yeni bitmeye yaklaştı o yüzden yeni ürün arayışına girdim. Çok memnundum ama son zamanlarda cebimden hiç 90 tele çıkarasım gelmedi bi kapatıcı için. Zaten gözaltları öyle çok sorunlu bi insan değilim. İnce yapılı olsun¸ orta kapatıcılığı olsun¸ parlak bir görüntü versin¸ milia falan yapmasın. Buradaki yorumlara güvenerek bugün satın aldım ve yine çok memnun kaldım. Harikasınız cicişler. Daha önce buradaki yorumlara bakıp aldığım ve pişman olduğum bir ürün olmadı gerçekten. Açılmamış sıfır olarak gardropstan 17 liraya aldım. 90 liram cebimde kaldı ve şimdilik mac mineralle eşdeğer buldum açıkçası.

 31. 201 rengini kullanıyorum hala bitmedi hala. İlk başlarda çok sevsem de sonrasında aşırı kuruttuğunu ve pütür oütür yaptığını farkettim. Ve rengi aşşşırı beyaz.beyaz tenli olmama rağmen sadece göz altıma sürdüğümde orayı bembeyaz yapıyor. Çizgileri aşırı belli ediyor. Bir daha alıcağımı sanmiyorum

 32. Oldukca yogun kıvamlı bir urun. Kapaticiligi guzel ancak kaliciligi cok kotu. Sahsen koyu goz altlarım icin pek fazla tercih etmeyecegim bir urun oldu. Bence daha iyileri mevcut

 33. Bir çok markanın kapatıcısı olmasına rağmen elimin sürekli gittiği kapatıcıdır. Uygulamadan önce göz altını iyice nemlendirip¸ ardından az miktarda ürün alarak tampon hareketlerle uygulamak gerekli.

 34. Örtücülüğü yüksek¸ yapısı yoğun amma velakin gözaltını kurutarak çöle çeviren kapatıcı. Altına nemlendirici krem uygulamama rağmen verdiği kuruluğu önleyemiyorum. Ama elimde bulunan diğer kapatıcılara nazaran mosmor gözaltımı en iyi kapatan kapatıcı şimdilik bu. Ama gözüm maybelline master conceal ve true match kapatıcıda gözlerinizin altı benimki gibi ölü morluğundaysa ve kurutmasını sorun etmem diyorsanız önerebilirim ama aksi durumda daha uygun fiyata daha hafif kapatıcılar denemek daha makul olabilir

 35. gözaltlarımı güzel kapattığını düşünüyorum bb ile karıştırıp bunu almışım keşke renk seçeneği çok olsa çünkü 2 numarası açık 3 numarası koyu geliyor

 36. yapısına¸ bereketli oluşuna¸ kapatıcılığına hayran olduğum ürün. keşke renk skalası geniş olsaydı da sonsuza dek seni kullansaydım. beyaz tenlilerin seveceğine inanıyorum. 

 37. en sevdigim kapatici. islak bir sunger ile uygulayinca cok guzel kapatiyor¸ bende cizgilere cok cok az doldu¸ rahatsiz olmadim bile. almaya devam edecegim bir kapatici oldu. 

 38. Benim için her şeyiyle mükemmel kapatıcıydı. Biraz çökük ve mor gözaltılarım için severek kullandım ta ki sivilce yaptığını fark edene kadar. Sivilce yapıyor kullandığım her noktada sivilce çıktığını fark ediyorum. Üzdün beni note…

 39. çok övülünce gidip gratis’te denemiştim ama satın almadım. aşırı kapatıcı ve çok yoğun. göz altında problem olmayan ve kapatma derdi olmayanlar sevmeyebilir. bir de nemli bitişli olduğu için çizgilere dolma yapıyor.

 40. Eğer kuru cildiniz varsa ve nemlendirmemissseniz asla almayınız. Aşırı yoğun¸çizgilerime doldu. Birde renk skalası sıkıntılı sanırım. Bana 1 ton açık oldu. Fondoten kullanacaksam sürüyordum baktım bitmiyor attım bende. Bir daha almam sanırım iyi anlaşamadım kendileriyle. Tek artı yani kapatılıcığı cidden güzel onun dışında başka bir şeyi yok.

 41. Cildime uygun renk tonunu bulmakta zorlandığım en açık rengini aldığım note un beğenilen kapatıcı serisi. Genelde kullandığım kapatıcılar gözaltımda bir süre sonra grileşirken bu kapatıcıda böyle bir sorunla karşılaşmadım¸ çizgilere hafif doluyor ama setting powder la sabitlenirse görmezden gelinebilir.

 42. Spf’li ve uygun fiyatlı olmasıyla beni kazanmış kapatıcı-ydı. Ta ki 3 gün önce çektirdiğim bir fotografı görene kadar.Sürdükten 7 saat sonra falan¸ cep telefonuyla ve flaşsız bir fotografta¸ sabah sürerken göz altlarıma yaptığım o 2 üçgeni gördüm resmen. Nasıl öyle yansıdı¸ nasıl o kadar net çıktı anlamadım. Yakın da değilim objektife. Benim öyle komando gibi çıktığım fotograf bir sürü insanın instagram’ında bir de şu an. Yenisini sipariş etmiştim¸ gelir gelmez iade ettim. Meğer kapatıcı arayışım son bulmamış henüz. 

 43. Şu zamanlar favorim olan kapatıcı. Kapatıcılığı güzel¸ çizgilere dolmuyor¸ aydınlık bir efekt veriyor göz altına. Yani fiyat performans olarak güzel bir ürün bence.

 44. çok büyük sorunlu olmayan göz çevresine sahip olanların sevebileceği kapatıcı. koyu halkaları kapatmada yetersiz kalabilir. benim göz çevrede problem yok. sürdüğümde ferah bir görüntü veriyor. şimdilik severek kullanıyorum. ha¸ gördüğüm¸ deneediğim en iyi kapatıcı mı? -hayır.

 45. en açık yani 201 rengini bir türlü bulamadığımdan ve indirimi kaçırmak istemediğimden 202 numaralı rengini aldığım kapatıcı. yine çok büyük aman aman bir fark olmadı ki en korktuğum buydu.kapatıcıya gelecek olursak yapısı çok felaket yoğun ve minicik bir miktarı kocaman alana yayılabiliyor¸ bu sayede ürünün bir kısmı fazla gelip boşa gidebiliyor ki tek eksi yönünün bu olduğunu düşünüyorum. çünkü öte yandan asla çizgilere dolmuyor¸ yayması kolay vs.vs. aklınızda varsa alın¸ deneyin derim. çok problemli veya zıt bir cildiniz yoksa eğer memnun kalacağınızdan eminim.

 46. göz altlarımda maske gibi duran kapatıcı. ben de yüzümdeki küçük lekeleri kapatmak için kullanarak bitirdim. yapısı yoğun olduğu için gerçekten lekeleri silgi gibi siliyor ancak geniş alanlarda kullanınca doğallıktan eser bırakmıyor.

 47. ilk açıp elimde denediğimde bence olmuş bu yoğun yapısına göre bir güzel sıvar kapatır diyordum ki maalesef kötü gecelerin sabahında can dostumuz olacak kadar örtücü değil ama normal rutinde yine biraz problemli gözaltlarım için bundan başkasına bakmıyorum aydınlatması benim için çok çok iyi

 48. En en en sevdiğim kapatıcım.Mimik çizgilerine dolmuyor.Kalıcılığı iyi fakat birkaç saat sonra soluyor. Kapatıcılığı mükemmel değil ama iyi .Çok sorunlu bir gözaltınız yoksa gayet idare ediyor.Eğer yetersiz gelirse altına corrector ile deneyin.Tek sorunu ürünün yalnızca 3 renk çeşidi var ve hepsi açık.Esmerlere göre bir renk yok.201 numarası beyaz tenlilere bile çok beyaz kaçabilir.İlk başta (bkz: note bb concealer) 203 numarasını almıştım en koyusu oydu çünkü.Fakat göz altımda fark etmesem de yüzümde kullandığımda acayip bir grilik vardı.Evet renginin tonu bana oluyor ancak aşırı gri alt tonlu.Ve göz altımda bu griliğin beni daha yorgun gösterdiğini farkettim. Mineral seride ise bu yüzden 202 numarasınıtercih ettim.Bana biraz açık kaldı ama çok sırıtmıyor. Yani rengini tutturabilirseniz bir tane kapın¸deneyin.Tavsiye edilir 🙂

 49. Bendeki 202 rengi.Sevemedim. Görkem Karman’ın videosundan görüp almıştım ama bende olmadı galiba gözaltı çizgilerime doldu sabitlediğim halde. İçindeki spf’den dolayı sanırım. Bir de yapısı bence kalın doğal durmuyor. Sevmedim 3/10

 50. İlk sürdüğünüzde muhteşem kusursuz gibi geliyor  ayrıca uzun süre gidiyor ve hafif yapılı bir ürün sonra ne mi oluyor çizgilere doluyor benim gibi oldukça mor gözaltlarına sahipseniz göz altlarınızdaki o aydınlık görüntüyü grileştiriyor yağ butonu da yaptığını düşünüyorum  tavsiye etmem açıkçası

 51. Sivilce lekelerini çok iyi kapatan¸yapısı çok yoğun bir kapatıcı.Bu ürünü ne zaman kullansam cildim nefes almadığı için ertesi gün sivilce çıkarıyorum.Benim çenem ve ağız kenarım problemli.Bu ürünü uyguladığımda sivilcelerin dahada arttığını gözlemledim.Ürünü kullanmayı kestim ve sivilcelerim ciddi anlamda azaldı.Artık kullanmıyorum¸lekeler gözükürse gözüksün pek umursamıyorum.Benim gibi yağlı¸her zaman sivilce çıkarmaya müsait bir cilt yapınız varsa tavsiye etmiyorum.

 52. 2 yildir kullanmakta oldugum¸ cizgilere dolmayan¸ cok guzel kapatan ve mukemmel aydinlatan kapatici ancak gozaltlarimin cok sorunlu olmadigini belirteyim. 3. Kez satin aldim bu urunu. Okul donemi her gun makyaj yaptigimi dusunursek oldukca bereketli bir urun. Metal basligini cikartarak kullanirsaniz urun israfi olmuyor ama ben basligiyla kullanmayi daha cok seviyorum. Nemli beauty blender ile uyguluyorum ve cok dogal duran bir urun. Yapisi biraz yogun ancak simdiye dek herhangi bir probleme sebep olmadi. Bir cok markanin kapaticisini denedim ve tereddüt etmeden onerebilecegim bir urun.

 53. 201 renginden bir tüp bitirdim. inanılmaz bereketli bir ürün. Üstelik o sürekli fazla ürün çıkaran¸ israfçı ambalajına rağmen. Kontrollü şekilde kullanmanız çok zor çünkü mutlaka ihtiyacınızdan fazla ürün geliyor tüpten. Ona rağmen 1 yıla yakın süre kullandım. Yüksek kapatıcılık sağlıyor¸ benim sınav dönemi mosmor göz altlarımı bile çok sağlıklı bir şekilde örtüp hoş bir aydınlık katıyordu. Kurutma¸ pul pul durma gibi sıkıntılar da yaşamadım hiç. Şu fazla ürün gelme meselesi de çözülse süper bir kapatıcı 

 54. adı mineral olan bir ürünün içeriğindeki güneşten koruyucu neden kimyasal anlamak zor. keşke güneş koruması olmasaydı¸ olacaksa da mineral yani sadece titanium dioxide ve/ya da zinc oxide olsaydı. nitekim onlar hassas ciltler için daha uygun.

 55. Kaç tane bitirdiğimi hatırlamadığım sürekli kullandığım kapatıcım. Kapatıcılığı yüksek ama buna rağmen gözaltlarınızda hiç ağırlık yapmayan süngerle uygulamayı tercih etsemde parmakla da çok rahat uygulanabilir. Kapatıcı arayışındaysanız kesinlikle öneririm.

 56. 202 numarasını uzun süredir kullanmakta olduğum kapatıcı. yapı: yapısı oldukça yoğun¸ mercimek büyüklüğü iki göz altım için yeterli artarsa burun kenarlarıma da yediriyorum. altına alterra’nın göz kremini sürüyorum yoksa çok kuru ve dağıtılması zor oluyor. hep nemli süngerle dağıtmıştım ama elle daha kolay uygulandığı kanısındayım. çizgilere dolmuyor¸ uçup gitmiyor.kapatıcılık: ortadan yükseğe doğru bir kapatıcılığı söz konusu. göz altlarım oldukça mor onları neredeyse tamamen kapatıyor ama gözlerimin çekik olduğu kısımda¸ kenarlarında bulunan kararmaları kapatamıyor. ufak kızarıklıklar¸ minik sivilceleri kapatmada başarılı.fiyat: fiyatı en son aldığımda indirimde 20-25 tl arasıydı. normal fiyatı 45-50 arası olmalı. kullanım süresi: maşallah çok bereketli kendileri¸ 6-8 ay arası kullandığım oluyor ki sürekli kullanıyorum. minicik tüpüyle bu kadar uzun gidiyor olması harika.

 57. Maybelline age rewindı elimin tersiyle ittirmiş kapatıcıdır. 201 numaralı olanında 4. tüpte olabilirim.  Kapatıcılığı güzel ve yoğun. Günlük kullanırken çok az sürüyorum. Düğün vs olduğunda daha yoğun sürüyorum. Miktara göre kapatıcılığı değişiyor. Sabitlenirsa daha uzun süre duruyor. Bittiğinde arkasını kesip kullanmaya devam ediyorum. Tabi bi poşete koymayı unutmayın yoksa kuruyor ve kullanması biraz zor oluyor açık kalınca. Baya bereketli bi ürün bence. Yazılanlar gibi 15 spf ama bi 30 olsa fena olmazdı yani. Yine de güneş kreminizi sürmeyi unutmayın 🙂

 58. Buğday tenliyim ve 202 numarasını kullanıyorum. İlk söylemem gereken şey çok az ürün almanıza rağmen tüm göz altına gaayet yetiyor¸ güzelce kapatıyor morlukları. Ama kendi deneyimimce bir süre sonra o kapattığı morlukları tekrar görmeye başlıyorum. Sabitlemek mi gerekir bilmiyorum ama bu şekilde kullandım uzun süre de gidiyor. Metal aplikatörü de şiş göz altlarına iyi gelmesi içinmiş fakat pek hijyenik gelmiyor bana. Bittikçe alacağım ürün.

 59. Yaklaşık 3 yıldır kullandığım canım kapatıcım. Uygun fiyatlı kapatıcı isteyenler hiç macera aramadan bunu alabilirler. İçinde spf de bulundurması buyuk bir artı. İndirim dönemlerinde çok uygun fiyatlara alınabiliyordu. Kışın 202 numarasını¸ yazın bronzken 203 numarasını kullanıyorum. Artık yeni şeyler denemek istediğim için fit me ile dönüștürmeli kullanıyorum fakat fit me¸ note kadar başarılı değil çok net belli oluyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?