“Note mattifying extreme wear fondöten” için 19 yorum

 1. Haziran ayından beri kullanıyorum. Bir çok özel günde de kullandım fotoğraflarda güzel duruyor. Gerçekten çok iyi nemlendirmek gerekiyor öncesinde cildi. Ben iyi nemlendirmediğimde suratımın pul pul olduğunu gördüm ama fiyatına göre iyi bir fondöten benceEdit: bu arada karmadan yağlıya dönük cilde sahibim ancak bu ara çok kuru gibi hissediyorum cilt tipim kafayı yedi

 2. son günlerdeki favori fondötenim. kapatıcılığı yüksek olan fondötenlere ayrı bir zaafım var ya da ihtiyacım var demeliyim belki de ve bu föndötenin kapatıcılığı o kadar iyi ki yüzüme baktıkça bakasım geliyor aynanın karşısında.belki daha önce söylenmiştir ama ilk sürüldüğü andaki duruş bakımından estee lauder double wear etkisi bırakıyor bende. duruş ve kapatıcılık olarak ona muadil diyebilirim ancak kalıcılık yönünden double wearın muadili olacak fondötene henüz rastlamadım.

 3. Revlon ColorStay Combination/Oily ile oldukça benzer yapıdaki fondöten. Watsons boykotu nedeniyle tanıştık. Revlonda iki rengi karıştırmam gerekiyordu¸ Noteda direkt şişeden kullanabiliyorum. Belki yarım tık daha kapatıcı ve mat.

 4. Bende 03 numarası var. Ten rengimle birebir uyumlu sarı alttonlu bir renk. Kapatıcılığı baya yüksek ve cilt tonunu güzel eşitleyen bir ürün. Karma-yağlı ciltler için uygun. Gerçekten içinde az yağ barındırıyor çoğu fondötene göre ve sürdükten sonra üstünden pudra geçmememe rağmen 8-9 saate kadar yağlanma yapmadı bende. Çok memnun kaldığım bir ürün bittiğinde tekrar almayı düşünüyorum.

 5. Vazgeçilmezim¸ biriciğim olan¸ çıktığı günden beri 3 tüp bitirdiğim ve halen 2 tüpü bitmek üzere olan canım fondötenim..• Fazlasıyla sarı alt tonlu bir fondöten.• 2 numarasını kullanıyorum. 1 pompa yüzüme fazla geliyor¸ 0¸75 pompa tam oluyor diyebilirim. Tamamen mat¸ bu yüzden hızlıca yaymak lazım. Sabitleme istemez gibi dursa da sabitlemek gerekiyor. Sabitlemediğimde kolayca bulaşabildiğini gördüm ama sabitlendiğinde oldukça dayanıklı oluyor.• Birisi bana porselen gibi cilt istiyorum dese direkt bu fondöteni öneririm. Ne zaman sürsem (ki neredeyse hergün kullandığım zamanlar oldu..) fondötenin ne¸ çok güzel gibi övgüler aldım¸ hatta hafif uyguladığımda cildim ne güzel övgülerini dahi duydum¸ fondöten olduğunu anlamadılar bile. Fotoğraflarda harika duruyor¸ herşeyiyle harika.• Benim için en en en önemli ve en güzel kısmı¸ kesinlikle ve kesinlikle sivilce yapmadı. Ve hatta çıkmış olan sivilcelerimi iyileştiriyor.. Belki placebo etkisidir bilmiyorum ama ne zaman bundan başka birşey sürsem ve sivilcem çıksa note süreyim diyorum ve bingo¸ sivilce kuruyup gidiyor.• Cakey olmaya çok müsait. Dolayısıyla güzelce nemlendirilmiş cilde güzelce uygulamak¸ sabitlemek için ağır pudra kullanmamak gerekiyor.• Kuru ciltlere uyacağını sanmıyorum. Zira kurulukları belli etmeye çok çok müsait.. Normal-yağlı ciltler içinse gayet güzel olur. Normal ciltte ön nemlendirme muhakkak ister.• Çok bereketli bir ürün¸ şu an kullandıklarımı alalı 1 yıl rahat olmuştur ve neredeyse hergün kullanmama rağmen içinde 2 3 ay daha gidecek ürün var.Sonuç: uygulaması biraz zor¸ yapısı kalın gelebilir fakat alışınca ve frekanslar uyunca bence Türkiye’nin en iyi drugstore fondötenidir kendisi.. Umarım yapısı değişmez de hep böyle kalır..

 6. Kalın yapılı kapatıcılığı yüksek bir fondoten yalnız ışıltılı ten sevenler hoşlanmayabilir zira mat bir yapıya sahip. Tesadüfen denemiştim haddinden fazla güzel şey duydum ama aşırı sarı alt tonlu direk soğudum. Kesinlikle kullanamayacağım bir fondoten¸byee.

 7. çok güzel fondöten fakat tüm renk skalası sarı alt tonlu. mutlaka pembe alt tonlu yeni renkler eklemeleri lazım. soğuk alt tonlu ciltleri de düşünün a dostlar!

 8. benim gibi sarı alt tonlu beyaz tenliler için bulunmaz nimet ancak iyi nemlendirme gerekiyor. kuru ciltliler bu fondöteni gördüğü an koşarak uzaklaşsın bence. 

 9. Cildimin daha az kuru olduğu dönemlerde severek kullandığım fondöten. Gerek rengiyle¸ gerekse kapatıcılığıyla favorilerimden biridir. Zira sarı alt tonlu fondöten bulmak pek kolay olmuyor. Yapısı kişiye göre felaket de olabilir kurtarıcı da¸ fazlasıyla pudralı bir bitişi var çünkü. Yağlı ciltlere çok uygun¸ kuru ciltlilerde ise maske gibi duracaktır tabii. Ben de bu yüzden cildimin yağlandığı dönemlerde bol bol nemlendirerek kullanıyorum. Çok da sevilesi değil aslında¸ biraz zahmetli ama duruşunu seviyorum işte ben.

 10. Özellikle t bölgesi yağlı kişiler için oldukça güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum. Mat bitişi ile yağlanmayı önlüyor ama bir yere kadar tabi. 2-3 saate kadar mat tutuyor. Tek kat sürmek benim için yeterli oluyor kapatıcılığı çok iyi. 

 11. Elimdeki tüm bb krem ve fondötenlerin renklerinin bana uymaması sonucu bu fondöteni renk olarak deneyip beğendim ve aldım. Yapısı pudralı kalın yapılı bu sayede kapatıcılığı tam istediğim gibi yüksek. İçinde pembelik yok benim gibi sarı alt tonluysanız bulunmaz bir nimet bence. Kalıcılığı saatler sonra da yüzüme baktığımda sabah sürdüğüm gibi durması çok güzel. O kadar beğendim ki yedekledim bile Gratiste %50 indirimde şu an 25 tl ye edinebilirsiniz. Pembe alt tonlu ya da kuru cilt tipine sahipseniz uzak durmanız gerek yalnız.

 12. Yağlı ciltli biri olarak sürekli mat fondoten arayışındaydım ve bir gün bu fondötenle şans vermeyim dedim. Ne yalan söyliyeyim kapatıcılığı gerçekten çok iyi ki benim cildim de aşırı sivilce izleri vardır bendeki rengi 03  fakat bu renk gerçekten sarı alt tonlu yüzü baya turuncu gösterebiliyor şahsen 02 yüzüme tam otururudu ama 03 te fazla absürt durmadı diyebilirim yağlı ciltliyseniz kesinlikle bir şans verin derim.

 13. yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum¸ tesadüfen raflarda deneye deneye bu fondötene karar vermiştim.sanki t bölgemde uzun sürede biraz parlama yaptı gibi ama kontrol altına alınabilecek derecede. onun dışında porselen etkisini beğeniyorum.cilt tonuma tam oturmasını da sevdim.kendisiyle tanıştığıma memnunum başka bir fondöten arayışına girmezsem sepete atacağım ürünlerden 

 14. kullandığım en kalın fondöten. benim için (bkz: çöpe giden ürünler)den biri oldu. zamanında yeni aldığım kırmızı beauty blender’ım ile sürmeyi denedim birkaç kere. beauty blender’ın yuvarlak olan kısmında sarılık bıraktı ve asla temizlenmedi. bunun yüzünden kırmızı sünger oldu sana ucu kırmızı¸ altı sarı sünger. sürdüğümde ağırlık yaptı¸ hiç doğal durmadı¸ sürer sürmez silme isteği uyandırdı.edit: note’un bütün ten ürünleri gibi sarı alt tonlulara çok uygun. zaten bende buna kanıp satın almıştım.

 15. Beni ciddi anlamda şaşırtan¸ markanın ten ürünlerine olan on yargımı kırdıran fondoten. Öncelikle NOTE markası ilk çıktığında patakrem formunda pudra fondotenini edinmiştim. Tabi o zamanlar makyaj temizliğini makyaj temizleme mendiliyle silmek yeter mantığında oturttuğum için de olabilir ama cildim kapalı komedOn ve sivilcelerle dolmuştu¸ ürünü çöpe atmıştım 3. Kullanımda. O gün bugündür asla note’un hiçbir pudrasına ve fondotenine bakmazdım. Kardeşim bu fondoteni almış geçenlerde¸ rengi 01 olunca ve tenime uyunca bugün denemek istedim. Yapısını ve kalıcılığını anlamak için de baz kullanmadım.Öncelikle ürünü önce yanaklarıma minik noktalar halinde sürüp sünger ile dağıttım sonra diğer bölgelere geçtim. Çok az ürün kullandım buna rağmen kapatıcılığı gayet yeterliydi. Kuru bir görüntü oluşturmadı mesela loreal True match uyguladıktan yarım saat geçmeden şu sıcakta bile kurulukları belli edip çizgilere gözeneklere inanılmaz doluyor. Ön yargımı asıl kıran şey ise öğlen sıcağında çıktım şu saatte eve geldim normalde burnumun üstü ve bıyık bölgem terlemekten silinmiş olmalıydı ama hiçbir yerde silinme olmamış¸ bu kesinlikle harika bi şey. Bu fondöteni alıp kendisini yazlık makyaj rutinimde günlük fondöten ilan etmeyi planlıyorum

 16. Gratis indirime girdiğinde 2-3 paket aldığım fondaten.. çok iyi bir mat duruşu var ama sonra yağlı cilde sahip olduğumdan mıdır nedir bir kaç saate alnım yağlı duruyor. Şu sıralar evdeki stoğumu bitirmeye çalışıyorum..

 17. hayatımın fondöteni resmen. karma yağlı bir cilt yapısına sahibim. tesadüfen alıp kullanmaya başladım. yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve inanılmaz bir şey. mac muadili bile olabilecek kalitede. sabah sür gece aynaya bak ve sonuç aynı. içerik olarak paraben içermiyor spf 15 içeriyor. e daha ne olsun ? alın alın kullanın

Siz ne düşünüyorsunuz?