“Nk express fast dry top coat” için 40 yorum

 1. kalyon’un oje kurutucusundan sonra ilaç gibi gelen top coat. fırçasından dolayı iz yaptığı doğru fakat fırçaya fazla miktarda alınca sorun biraz gidiyor gibi. fırçasını pastel’den aldığım şeffaf oje fırçasıyla değiştirmeyi düşünüyorum ama ne olacak bakalım.edit: denedim ve olmadı. yine aynı fırçaya devam o zaman.

 2. Ojelerim ketçapsa¸ nk express mayonez olur :)) ayrılmaz ikililer¸ tek problem fırça izi ama fiyat performans açısından kesinlikle çok başarılı

 3. yeni şişesiyle birlikte içeriğinin de değiştiğini düşündüğüm topcoat. ojeyi çabuk kurutuyor¸ yastık izi yapmıyor hala evet ama benim için en önemli özellik ojenin günlerce bozulmaması olayı yok. eskiden bu ürünü kullanınca 3-4 gün bozulmayan ojelerim şimdi ertesi sabaha soyulmuş oluyor köşelerden. cicişlerin şikayetlerini de görünce her şişe farklı mı acaba diye düşünmeye başladım.

 4. Altındaki ojeyi hemen kurutan tırnak cilası. severek kullanıyorum¸ olmazsa olmazım. Hem hızlı kurutuyor¸ hem çok güzel parlaklık veriyor¸ hem de ojenin kalıcılığını en az iki kat arttırıyor bence. hayatımda ilk kez bir oje 5 gün boyunca yeni sürülmüş gibi durdu. hayret verici.

 5. geçen ankara gordion gratiste rafta bulunan 3 adeti birden alarak stokladığım oje kurutucu. hepsini aldım evet ama oje kurutucu olmadan oje süremiyorum böyle bir hastalık. seche vite ve sally hansen instadri olanları da kullandım. fiyatları fazla geliyor. ancak bu nk marka olan bunlar kadar parlak değil¸ bunlar kadar da çabuk kurutmuyor. evet yastık izi yapmıyor ve yine kurutuyor ama¸ sally hansen olanı sürdüğüm saniyede çat diye kururdu ve çok hoş parlardı. yani benim fikrimce bu nk top coat bu iki ürünün muadili olacak kadar iyi değil¸ ancak kötü bir ürün de değil.

 6. Önceden gündüz bile oje sürsem gece yatıp sabah kalktığımda o yastık¸ yorgan izi mutlaka oluyordu. Deli oluyordum resmen en nefret ettiğim durumlardan bir tanesi. Neyse bundan önce flormar ın oje kurutucusunu kullanıyordum ancak pek bir şeye yaramıyordu. Bir gün bu ürünle karşılaştım mağazada gezerken. Aldım ve o günden beri o benim bebeğimm. Artık günün istediğim her saati oje sürebiliyorum yatmadan yarım saat önce bile yatak izi sıfır artık. Ojeyi çok hızlı bir şekilde kurutuyor. Ancak ojenizi sürdükten sonra 1¸2 dakika bekleyip sonra üstüne bu ürünü sürün yoksa alttaki ojeyi çıkartabiliyor. Ojeye kalıcık sağlıyor mu derseniz bence hayır. Sadece ojenizin çok hızlı kurumasını ve parlak görünmesini sağlıyor. Gratislerden çok uygun bir fiyata bulabilirsiniz. Bye bye tırnakta yastık¸ yorgan izi¸ welcome günün her saati oje sürebilme lüksü.

 7. daha önce flormarın büyük boy sprey kurutucusunu denedim¸ benrinin yine sprey formda olan küçük boy kutucusunu denedim ve hiçbir etki alamadım bu kez de bu formda bir şey alayım diyip aldığım oje kurutucu. ben aldığımda sadece kurutma beklentisi için almıştım kurutma konusunda ne çok iyi ne de kötü normal bir ürün fakat diğerlerine göre kesinlikle iyi özellikle fiyat performans açısından. ama en önemli kısmı ürün en dayanıksız ojenin bile ömrünü uzatıyor. ikinci günde tamamen çıkan ojelerim birkaç güne kadar dayanır hale geldi hele ki rimmel london markasının zaten uzun süre dayanıklı herhangi bir ojesinin üzerine uyguladığımda oje resmen ölümsüzlüğünü ilan ediyor. bu konuda çok memnunum fakat kurutuculuk için yeni bir ürün arayışındayım.

 8. beş dakika sonra dışarı çıkmam gerekiyor ve hemen oje sürmem gerekiyorsa yardımıma koşan top coat. bugün dördüncü şişemi satın aldım. gerçekten memnunum. burada okuduğum fırça izi problemini ben hiç yaşamadım¸ çünkü fırçaya bol ürün alıyorum.yalnız bi kere nasıl olsa şeffaf diye yaldır yaldır sürdüm tırnak etlerime bile bayağı getirmişim. dışarda kahve içiyorum bi baktım şeffaf bi katman soyulmuş bende anlayamadım çekip çıkardım tabii. ojemin yarısı da onunla birlikte soyuldu tırnağımdan 🙁 soyulmaların bir sebebi de bu olabilir taşırmadan sürün bence. bu arada üç buçuk lira olan fiyatı beş liraya çıkarılmış.

 9. ojelerini tamamen opak sevdiği için¸ kat kat süren sonrasında sabahları ojelerinde yastık iziyle karşılaşanların kurtarıcı ürünü. ayriyetten ojelere parlatıcı top coat sürülmüş gibi jelly denilen parlaklığı veriyor. bitirdikten sonra bir süre gratislerde bulamadım¸ piyasada bu ürüne alternatif olarak denemediğim oje kurutucu kalmadı. en sonunda revlon oje kurutucu top coat’ı denedim¸ bir tek ondan memnun kaldım. siz de gratislerde bu ürünü bulamıyorsanız aynısının çok az daha pahalı versiyonu olan revlon oje kurutucu top coat’a bakabilirsiniz. performansları¸ oje kurutma hızları tamamen aynı.

 10. Adeta benim gibi 2 günde bir oje değiştiren biri için kurtarıcı bir ürün¸ ojeyi çok güzel parlatıyor ve gerçekten inanılmaz hızlı kurutuyor¸ çoğu zaman sürdükten 10 dakika sonra uyuyorum sabah tertemiz tırnaklar! Geçenlerde flormarın quick dry ını deneyeyim dedim ve ertesi sabah tekrar gidip bundan aldım¸ olmadan oje süremiyorum artık adeta. 3 liralık muhteşem fiyatının 5 liraya çıkmasını göz ardı etmeye çalışıyorum tabiki.

 11. Dün tanıştım kendisiyle. Bu kadar kısa sürede böyle bi sonuç alıcağımı düşünmüyodum açıkcası. Hatta kullanabileceğimden bile şüpheliydim. Ojeyi sürüp çok az kurumasını bekledikten sonra sürdüm. Ne ojeyi bozdu ne bişey. Açıkcası yoluma kendisiyle devam edicem.

 12. bunu bulamazsanız¸ blue diamond top coat (mavi renkli) olan da ojeyi kurutma ve jel efekti verme konusunda aynı görevi görüyor. (fakat mavi olması sebebiyle açık renk ojeleri hafifçe mavileştirebilir¸ fazla göze batmasa da)

 13. 1001 tane oje kurutucu denemiş biri olarak düzenli stokladığım tek ürün kendisi. Gördüğüm yerde alıyorum. Ojeyi gerçekten çok hızlı kurutuyor ve bunu sürdüğüm ojeler rahat 4-5 günü çıkarıyor. Tek sorunu çabuk ağdalaşması¸ şişenin yarısı hep çöpe gidiyor bende.

 14. şişeleri değişmeden önce piyasada bulunamadığı dönemde¸ başka hiç bir oje kurutucuda aradığımı bulamayınca elimdeki iki yarım şişeyi birleştirip kalyonun oje incelticisiyle inceltip kullanmıştım. aynı şekilde işlevini yerine getirmişti. çabuk ağdalaşmasından şikayetçi olanlar deneyebilirler

 15. tek kelimeyle berbat bir oje kurutucu son kat.gratis’ten yeni ambalajlı halini almıştım. bir kere ojenin üzerine¸ bir kere de sadece parlaklık versin diye tırnağımın üzerine sürdüm. kesinlikle memnun kalmadım. bugün elimi suya bile doğru dürüst sokmadığım halde kenarlardan soyuluyor. ojenin kurutma hızını da hiç hızlı bulmadım. bence etkisi yok alttaki oje kendi halinde kuruyor resmen. bunun kattığı bir hızlı kurutucu etki yok. verdiğim parama yandım. rimmel london’ın top coat u buna kaç basar bilemedim. bir daha almayacağım ürünler listesine ilk sıradan giriş yaptı kendisi.

 16. severek kullandığım (ara: essence the gel nail polish top coat ) bitince yaşadığım yerde bulma şansım olmadığından ve top coat ihtiyacı duyduğumdan sözlükteki olumlu yorumların etkisiyle denemeye karar verip satın aldığım ürün. gerçekten memnun kaldım. ojeyi çok hızlı kurutuyor. yastık izine de neden olmuyor. parlaklık verme konusunda essence the gel nail polish top coat kadar başarılı bulmadım ama yine de fena bulmadım. satın aldıktan sonra soyulmaya neden olduğu yönünde birkaç yoruma denk gelmiştim ama bu şekilde bir sorun yaşamadım. sürdüğümün 3. günü elimde bulaşık yıkadığım halde abartılı bir soyulma olmadı¸ uçlardan çok hafif silindi. tekrar satın alabileceğim bir ürün.

 17. çok severek kullanıyordum bir zamanlar ancak bir süre sonra sakızlaşmaya başladı ve sürdüğüm ojeyi mahvediyordu. yerine golden rose quick dry top coat aldım¸ gayet memnunum. tabi şimdilik.

 18. melvelveye kesinlikle katılıyorum. yeni şişesinde¸ şişenin yarısına geldiğinizde fırçaya kesinlikle ürün gelmiyor. fakat bunu eski ojelerimden birinin kapağıyla (tabii ki fırçasıyla da:)) değiştirerek çözdüm. zaten bunun dışında şuan piyasadaki hemen hemen aynı fiyat aralığındaki muadillerinden çok daha başarılı bir ürün. hızlı kurutmasına¸ ojenin dayanıklılığını ve parlaklığını arttırıp korumasına laf yok.

 19. geçen gün gratis alışverişimde denemek için aldım¸ iyi ki almışım. Oje kurutucu spreyleri sevmiyorum artık. Bu ürün¸ ojelerimi gerçekten de hızlı kurutuyor ve güzel bir ışıltı veriyor. Fiyatı da uygun. Sık sık oje değiştirdiğim için soyulma olayını fark etmedim. Top coat arayışımı bitirdi¸ tekrar tekrar alacağım bir ürün.

 20. Oje sürmeyen beni oje sürmeye başlatmıştır efenim. 4 gün artı olarak duş almam sonucunda tırnaklarımda halen sapasağlam duran ojelerim oldu. Kendisi vazgeçilmez oldu. Severiz. Bulduğunuz yerde alın.

 21. oje kurutucu özelliğini beğeniyorum ancak her bir tırnağım için fırçayı şişeye batırıp bolca ürün almam gerekiyor. şayet almazsam ve fırçada az ürün olursa ojemi bozuyor. bir de ojemi sürdükten sonra bunu sürmeden önce biraz beklemem gerekiyor yoksa ojem dağılıyor ve nk top coat’ın şeffaf fırçası ojemle boyanıyor. yine de fiyat/performans oranı oldukça iyi.

 22. Ojemi sürdükten yaklaşık 30sn sonra bu topcoat ı sürüyorum. Max 2 dkya ojelerim kurumuş oluyor. Ojeye ekstra parlaklık vermiyor. Tek eksisi biraz çabuk bitiyor ve bu ürünü raflarda bulmak çok kolay değil. Hızlı kuruması önemli değil ben parlaklık isterim diyenler Rimmel London topcoat a bir baksınlar malum yerden başka yerde bulunabilirse.

 23. Benim gibi mesleği gereği sürekli elini yıkayan ve hergün oje sürmeye zamanı olmayanlar için kurtarıcı olan ürün. Çook topcoatlar denedim¸ en en enn sevdiğim bu oldu. Yalnız doğrudan ojenin üzerine uyguladığımda oje çabuk silindi. Ben parlatıcı özellikli bir topcoat (yine aynı markanın) sürüp onun üzerine uyguluyorum kendisini. O zaman en az 3-4 gün yeni sürülmüş gibi dayanıyor ojelerim.

 24. Hızlı kurutma özelliği ve yastık vs izini engellemesi gayet güzel ancak ojenin 2. Ya da 3. Günündeyken soyularak çıkabiliyor garip bir şekilde¸ ojenin ömrünü uzattığını pek düşünmüyorum. Bu da çok önemli değil de şişenin yarısına gelince ojeyi kullanmak tam bir işkence¸ hem fırçası kısa hem de yapısı değişiyor. Üstelik çok sık kullandım¸ yani açıp 3 4 ay bekletmedim de. Yarısından sonra da biraz daha kullanmaya çalıştım ve daha sonra attım çünkü yapısı da değişmişti artık kullanamıyordum ojemi bozuyordu. Tekrar almayacağım çünkü sadece yarım şişe kullanabilmek hiç hoş değil.

 25. bu ürünle ilgili ikinci girdim olacak. eskiden çok sevdiğim nk markasının ojeyi hızlı kurutmayı vadeden ürünü. ürün zaten çok çabuk bitiyor çünkü fırçaya çok ürün almanız gerekiyor aksi takdirde ojenin görünümünü korkunç hale getirebiliyor fakat asıl sorun bu kadar çabuk biten bir ürünün yapısının çok çabuk bozulması. çok sürede akışkanlığını kaybediyor¸ nedenini de anlayamadım. ayrıca ürünü çok aldığınız için de doğal olarak kuruma süresi de uzuyor. yine de kurutmaya olan etkisi ve ojenin ömrünün uzatması güzel yanları. son olarak fiyatı 7 lira olmuş. ben almaya başladığımda 4 liraydı. 1¸ 5 senede bu kadar artış normal değil sanki.

 26. hem adının hakkını verip hızlı kurutuyor hem cila görevi görüp ojemin parıl parıl parlamasını sağlıyor hem uygun fiyatlı.ben bu üründen ziyadesiyle memnunum cicişler¸bulduğunuz yerde kapın bir adet.bir ara gratislerde göremeyince çok korkmuştum meğerse ambalajı yenileniyormuş¸neyse ki artık bol bol mevcut oluyor standda.

 27. İki aydır her yerde arıyorum ama yok yok yok! Hangi gratiste sorsam uzun süredir gelmediği cevabını alıyorum. Yerini dolduracak bir ürün hala bulamadım. Buna en yakın rimmel london’ın oje kurutucusuydu o da watsonsta satıldığı için almıyorum. Sensiz her manikürümün sonu hüsran¸ sonu yastık izi. Geri dön geri 🙁 eğer istanbul’da herhangi bir gratiste görürseniz bir mesaj kadar uzağınızdayım cicişler :(Tanım: hayatımın oje kurutucusu¸ geç buldum erken kaybettim.

 28. O olmadan oje süremez hale geldim. Geçen gün bulamadım ve saçma sapan 17 tl ye başka bir markanın aldım bana mısın demedi. Sonra denk geldim nk yi kaptım hemen. Anında kurutuyor ben toplamda 5 kat oje sürüyorum resmen bu ürünü bulduğumdan beri ojenin tadını çıkardım. Çünkü hep bozulur pasaklı biriyimdir illa bozarım. Cidden yedeklesem yeri. 

 29. bundan başka topcoat kullanmadığım için yorumum ne derece kullanışlı olur bilemedim.2. şişeyi kullanıyorum ¸ parlak bitişini¸hızlı kurumasını seviyorum ama şişenin yarısına gelmeden ağdalaşması açıkçası biraz canımı sıkıyor.

 30. İki üç kat ojenin üstünde asla durmuyor ne kadar beklesem de oje kalıp olarak çıkıyor tek kat üstüne başarılı diyeceğim ama tek kat ojeyi beğenmiyorum ikinci kattaki duruşu daha opak ve düzgün oluyor.sevmedim verdiği parlaklık güzel sadece

 31. yukarıdaki girdilere katılıyorum. hızlı kurutuyor¸ rengin parlaklığını koruyor ve ojeyi bir kaç gun daha dayanıklı hale getiriyor.

 32. Neden daha önce almadım diye karalar bağlıyorum. Bu ürünle tanışmadan önce ojemi sürdükten sonra ne kadar beklersem bekleyeyim sabah yastık iziyle karşılaşıyordum. Şimdi iki kat oje sürdükten sonra 30 sn kadar bekliyor ve üzerinden bununla geçiyorum¸ inanılmaz hızlı kuruma¸ inanılmaz parlaklık. Gözlerimi tırnaklarımdan ayıramıyorum ne yalan söyleyeyim. Etkisi de en az 3-4 gün sürüyor. 

 33. Ojenin kurumasını beklemek konusunda dünyalar sabırsızı olduğumdan ne zaman oje sürsem bozuluyordu. Golden rose’un sprey kurutucusunu deneyip Beğenmeyince de oje sürmeye elveda demiştim ta ki bu mucizevi ürünle tanışana kadar. Vaat ettiği gibi hızlı kurutmasının yanında ojeye parlaklık da vermesiyle bittikçe aldığım bir ürün oldu kendisi. Ürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken ürünü fırçaya bol almak¸ aksi takdirde ojeyi bozabiliyor.

 34. Her oje sürüşümde kullandığım¸ daha iyisini bulana kadar olmazsa olmazım olan top coat. Gece yatmadan önce sürülen ojenin sabah yüzüne bakılmayacak hale gelmesinden bıktıysanız kesinlikle öneririm. Tek sıkıntısı fırçasının şişe için yeterince uzun olmaması ve bunun dipte kalan ürünü kullanmayı epeyce zorlaştırması.

 35. İlk defa kullanıp gayet başarılı bulduğum bir ürün. Bu markanın tırnak koruyucu çeşitletini zaten yıllardır kullanıyordum ama şu top coat olayına sadece parlatıcı etki gözüyle bakıyordum. Zira o paraya gider bir oje daha alırım mantığı vardı. Sonunda aldım kullandım ve bütün problemlerim çözüldü. Şöyle ki vakitsizlikten gece sürdüğüm ojeler sabaha iz olmuş hale geliyordu. Bu top coat sayesinde gerçekren hızlı kurudu ve iz olmadı. İkinci sorunum ise çok sık el yılamaktan ojelerim ikinci günü bulmadan soyulmaya başlardı hep. Bu sayede o problem de ortadan kalktı. Ellerim yine hep suda ama ojelerim ilk günkü gibi. Olumlu yorum yapanlar abartmıyormuş demek. Bundan sonra asla eksik etmeyeceğim.

 36. asla vazgeçemediğim ürün. kendisini 3-4 yıldır kullanmaktayım ve üstüne başka bir top coat tanımıyorum. 5 dk içerisinde kurutuyor¸ ojenin bozulma süresini geciktiriyor ve güzel bir parlaklık veriyor. tek eksisi giderek artan fiyatı¸ ilk almaya başladığım zamanlar 2-3 tl gibi bir şeyken şimdilerde yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 7 tl civarında. yine de çok uzun süre gittiği için verdiğim paraya değer.

 37. aylardır hiçbir gratis’te bulamadığım ojeyi hızlı bir şekilde kurutan ve yastık izi olmasını engelleyen gönlümün efendisi top coat.neredesin ay yüzlüm?bilgisi olan varsa mesaj kutum bir tık uzağınızda.

 38. Ürün ojeyi hızlı kurutma konusunda başarılı¸ vaadini yerine getiriyor¸ lakin ikinci gün tırnak uçları soyuluyor. Aslında ojenin ucu dışında bozulma olmuyor isterseniz 4¸5 gün dursun ama o uçların soyulması bence kötü gösteriyor. Tekrar alacağım bir ürün değil çünkü golden rose alternatifi çok çabuk Sakızlaşsa da asla uçlardan soyulma yapmıyor. 

 39. Buna neden daha önce yorum yapmamışım bilmiyorum. 2 senedir kullanıyorum. Hayatımda spotifydan sonra verdiğim en güzel 7 lira yemin ederim. Şuan 10 tl falan oldu ama hiç önemli değil gerçekten o kadar ki işe yarıyor benim için. Az önce üç kat oje sürdüm¸ 1 dakika kadar kendilerine gelmelerini bekledim ve üzerine bu top coat ı geçtim. Gönül rahatlığıyla uykuya gidebilirim çünkü sabaha asla yastık izi olmayacağını biliyorum. Gerçekten gözüm kapalı öneriyorum. Ayrıca ojenin tırnaktaki ömrünü de uzatıyor daha ne yapsın 😀

Siz ne düşünüyorsunuz?