“Nivea fresh natural deodorant” için 71 yorum

 1. Nivea black & White ile yaşadığım kötü tecrubeme rağmen ön yargılı davranmayıp aldığım ürün. Son günlerde soğuk havada kullanıyorum¸ memnunum ama çok bereketsiz bir ürün. 12-14 lira civarı almıştım ve 3-4 kullanımda 1/3 ü bitti. Fiyat performans olarak düşününce çok pahalı bir ürün oluyor. Böyle giderse bir ay bile yetmeyecek bana.

 2. alırken çok memnun kalacağımdan¸ bundan sonra her zaman alacağımdan neredeyse emindim¸ hatta 2-3 şişe yedekleyerek almayı bile düşünmüştüm ki allahtan almamışım¸ ter kokusunu önleyemediği konusunda yemin bile edebilirim¸ koltuk altlarıma boca ederek kullanıyorum ama ne kokusu kalıcı ne de ter kokusunu önlüyor¸ evet güzel kokuyor ama o kadar¸ bittikten sonra bir daha almak aklımın ucundan bile geçmez.

 3. Birkaç ay önce migrostan 8 liraya aldığım¸ her yerde kolay kolay bulamadığım geçen ay a101de 9 liraya bulup 2 tane aldığım mis gibi krem kokulu adı gibi fresh bir deodorant. Ter kokusunu engellemek için kullanmadım hiç zaten pudralı rollon bile ter kokumu zor engelliyor. Ben sadece ferah kokmak için sıkıyorum arada ve herkes de beğeniyor.

 4. senelerdir kullandığım kaç kutu bitirdim sayamadığım deodorant bu. ben sprey olanını kullanıyorum kokusuna bayılıyorum zaten ama işini yapmadığı konusuna katılmıyorum. evet mükemmel değil ama verdiği ferahlık hissi mükemmel. yazın sıcaktan bunalıp bunu sıkıyorum ben sokakta falan parfüm sıkmak yerine çünkü bu kötü kokuyla birleşip çirkin bir şeye dönüşmüyor. ayrıca gün içinde terlemeye yakın kokusu geliyor hafif hafif.güzel ya ben seviyorum.edit: ama bence pahalı ya¸ sizce de öyle mi? 16 lira mı ne verdim geçen gün azcık üzüldüm.

 5. Kokusuna bayıldığım¸ yıllardır her çeşidini (spreyini¸ cam şişede olanını ve roll-onunu) severek kullandığım ürün olur kendisi. Kıyafetlerde leke bırakmaz¸ güzel kokar¸ alerji yapmaz. Roll-on üzerine spreyini sıkarak kullandığımda çok hareketli günlerde bile ter kokusunu engelleme konusunda oldukça başarılıdır. Kısacası çok seviyorum.

 6. Aşırı terliyor iseniz üzgünüm performansı çok iyi değil. Aşırı ter sorununuz yok ise boşuna alüminyumlu kullanmak yerine buna şans verin derim. Büyük marketlerde indirim zamanı ve bim de ( bulabiliseniz tabi) alın

 7. project panimde olan bu ürünün roll-on olanını dibine kadar kazıyarak bitirdim. Kokusu çok güzel öncelikle. Gerçekten adı gibi fresh bir koku. Sürümü yumuşacık¸ kalıcılığı gerçekten de fazla yok. Gerçi bende hiçbir ürünün kokusu kolay kolay kalmaz. Bulursam alırım yine.

 8. ter kokusunu önleme konusunda bi etkisi olmayan ama ilk sıkıldığında ferahlatan deodorant. bittikçe yenisini alıp çantamda taşırım.

 9. bimde ve a101de diğer marketlere ve kozmetik dükkanlarına göre daha ucuza bulabileceğiniz sprey deodorant. kokusu klasik nivea kokusu dediğimiz koku. terlemeyi engellemiyor eve ama zaten yazın hergün duş aldığım için benim açımdan büyük bir sorun değil. kokusunu çok sevdiğim için arada body mist yerine de kullandığım oluyor

 10. Nivea’nın gazsız olanını yapmasıyla alışkanlığımı değiştirmeye başladığım olmazsa olmaz ürün. Gazsız olması çok iyi de¸ koltuk altına sıktıktan sonra¸ ter damlaları gibi vücuda akıp gitmesi pek hoş değil.

 11. kokusunu çok sevdiğim deodorant. ben bunu alüminyumsuz ve gazsız olduğu için tercih ediyorum. yazın tek başına yetmiyor¸ roll on un üzerine sıkıyorum ama sonbahar kışta tek başına da gideri var¸ ben gene de roll on a destek olarak yedek oyuncu olarak kullanıyorum hep. evden acele çıkmam gerektiğinde roll on un kurumasını bekleyecek vaktim olmadığında da pratik oluyor.

 12. 2. Kez şans verdiğim fakat yine pişman oldugum deodorant. 2 seferde de sivilce yapti koltuk altimda. 2. Kez denememin sebebi ilk aldigimin bozuk olmasini dusunmemdi. 2. Si de sivilce yaptiginda bozuk olmadigina karar verdim. Zaten icerigi dogal olan tum urunler bende sivilce yapar ya da hicbir ise yaramaz.

 13. her gün deodorant kullanan biri olarak 2 yıldır vazgeçemediğim deorant budur.koltukaltımda yanma¸tahrişe neden olmamasının yanı sıra iz bırakmaması¸kalıcılığı ayrıca içeriğinin pek çok deodoranta göre nispeten temiz olmasıyla favori ürünlerim arasında.

 14. Öncelikle deodorant seçerken alüminyum içermemesi öncelikli tercihim çünkü bu madde kadınlarda göğüs kanserine sebep oluyor. Duştan sonra verdiği ferahlığı çok beğeniyorum ve kendinizi bir bebek gibi hissetmenizi sağlıyor 🙂 sabunsu kremsi kokuları sevenler bayılarak kullanacaktır.

 15. Daha önce 2 şişe falan kullanıp neden bıraktığımı son aldığımda hatırladığım sıvı deodorant. Ter kokusunda yeterli değil. Kokusu 10 numara¸ fresh. Özellikle spor yapanlardansanız gerçekten çok çok güzel bir koku. Fakat gelin görün ki ter kokusu önlemede başarısız bir ürün. Alüminyumsuz olması ve fresh kokusu cazip olsa da¸ nivea bizimle de ğİl sin!

 16. koklar koklamaz işte bu diye alıp bağrıma bastım. bu tarz kokuların hastasıyım. beni bulutların üstündeyim gibi bir havaya sokuyor kokusu. arada bir sıktıktan sonra burnuma geliyor çok hoşuma gidiyor.yoğun bi günde kullanmadım henüz ter kokusunu ne derece engeller onu bilemiyorum şu an ama zaten öyle çok ter kokusu sorunu olan bi insan değilim. baya sevdim. gratis ten 10 tl ye aldım.

 17. roll on şeklinde olanı kullanıyorum. her sabah evden çıkmadan sürerim. üstüne parfüm¸ vücut spreyi vs. sıkmazsam bir şeye yaramayacağını düşünüyorum. ter kokusunu önlemek için kışın yeterli olabilir ancak yazın bu ürünü kullanmadığım için bilemiyorum.

 18. Lady speed stick’ten beni vazgeciren deodorant.gerek kullanımı¸gerekse fresh kokusu ile ayıla bayıla kullanıyorum.yolculuklarda da rahatça çantama atıyorum tadından yenmiyor.

 19. Alüminyumsuz ve gazsız olanı kış için çok ideal olan bir deodorant. İlk olarak yazın almıştım denemek için ve iki kullanımda “otur sıfır” diyerek bir köşeye atmıştım. Yaz için bana çok yetersiz gelmişti. Havaların soğumasıyla tekrar deneyeyim dedim malum alüminyumsuz. Gayet yeterli geldi kış için. Kokusu da çok hoş. Tek eksisi bereketsiz oluşu daha önce de yazıldığı gibi. Daha iyisini bulana kadar bittikçe almaya devam ederim.

 20. çoğu yorumun aksine bende ter kokusunu önleyen deodorant.pump olanı değilde şu klasik olandan kullanıyor(d)umaz terleyen bir insanım zaten sabah sıkıyorum akşama kadar ter kokusu almıyorum.sizinde benim gibi çok ter sorununuz yoksa gayet gideri var bence ki kokusu inanılmaz güzel.bir hata yapıp başka bir deodorant (bkz: rexona ) aldım ama nivea kadar memnun edemedi beni.elimdeki bitince hızlı bir dönüş yapacağım kendisine.açeydim gollarımı gitme diyeydim 🙁

 21. Çok fazla ter kokusu problemim yok ama bu ürünün koku açısından faydasını göremedim. Evet terlemeyi engellemiyor¸ bu bir artı. İçeriği de diğer bazı deodorantlara göre daha iyi¸ bu da bir artı. Ama benim için bir deodorantı deodorant yapan asıl işlevi olmadığından tüm artılar boşa çıkıyor. Sırf temiz kokusundan ötürü almam ki kokusu da kalıcı değil zaten.

 22. alüminyumsuz olması çok güzel ama ter kokusunu hiç önlemiyor hele ki terle karıştığında berbat kokuyor ama şişede kokusu iyi hatta bayağı iyi 🙂

 23. Yıllardır memnun kalarak kullandığım deodorant . Evet sıkarkern boğabiliyor insanı ama teri önleme konusunda tek geçerim.

 24. Deodorantlara göre daha iyi performans sergilediğini düşündüğüm¸ fresh kokulu sprey. Çok fazla ter kokmadığım için ben çok memnun kaldım…

 25. kışın deodorant¸ yazın vücut spreyi yerine kullandığım¸ koku ve yapı olarak en sevdiğim nivea ürünlerinden. çantada taşımak için cam şişesi pek uygun olmasa da¸ özellikle yazın toplu taşıma araçlarında ortamı bir anda değiştiren ferah kokusu nedeniyle yanımdan eksik etmiyorum. en azından kullanınca gazsız oluşu sayesinde bakın ben deodorant sıktım durumu yaratmıyor.

 26. Kokusu güzel ama maalesef bende çok fazla terlemesemde ise yaramadı yinede alüminyumsuz olduğu için tercih edilebilir

 27. Kendisinden 5-6 tane bitirmişimdir. En güzel en ideal en kokusu ağır gelmeyen dedodorant olabilir. Boyutu bir fısta ki gelen oranı kokusu kullanım kolaylığı her şeyiyle çok iyi. Tek kötü yanı aluminyum olmadıgı için çok sıcak yaz günlerinde yetersiz gelmesi ama ben zaten normalde baska kullanıp kendimden kötü koku aldığım zaman bunu sıkıyorum. Bu arada erkek versiyonunun kokusu da çok güzel 🙂

 28. alüminyumsuz deodorantlara yöneldim bu da ilk kullandığımdı. kokusu çok hoş ama gün içinde yenileme ihtiyacı duyuyorum ve yanımda taşımadığım için yenileyemiyorum¸ anlamsız oluyor. terlemeyi önlemiyor¸ sıcak günlerde çok terliyorum. açıkçası alüminyumsuz deodorantların çok işe yaradığını gözlemlemedim. deodorant kullanmamaktan çok bir farkı yok.

 29. Cam şişede olan halini beğenerek kullandığım deodorant. Kokusunu çok seviyorum¸ çok fresh bir koku ayrıca terleyince de kokusu gitmiyor ya da ter kokusu deodorantin kokusunu bastırıp kötü bir koku haline getirmiyor. Alüminyum içermemesi de benim için bir artı. Roll on deodorantları hijyen açısından pek sevmediğim için bunun sprey formda olması benim için daha kullanılabilir oldu.

 30. Şişesinden kokladığımda herkesin aksine midemi bulandırıyordu o yüzden uzun zaman dolap bekledi ama üstüme sıkınca beğendim. Bence klasik nivea kokusundan daha hafif¸ orjinal nivea krem daha keskin temizlik kokuyor bu onun biraz daha soft hali. Ben koltukaltıma değil omuzlarıma boynuma falan sıkıyorum ferahlık veriyor yani benim için body mist kendisi. Yine de koku olarak bir dove original değil.

 31. Ter kokusunu falan uzun vaadede asla önlememekle beraber mükemmel kokuyor resmen durup durup kokluyorum¸ havaya falan sıkıyorum o derece 😀

 32. kokusu çok güzel olan¸ eski nivea kremleri gibi kokan ama gerçekten koruması yetersiz olan deodorant. ayrıca fiyatı da diğerlerine göre daha yüksek. ben ter kokmam zaten diyorsanız¸ kendinize güveniyorsanız buyrun deneyin ama ter kokusunu önleme gibi bir amacınız varsa kesinlikle önermem.

 33. Çok ter kokan biri olmadığım için memnun kaldığım deodorant. Alüminyumsuz olması ve fısfıslı olması ise büyük artı. Basınçlı şişelerdeki deodorantlardan bıkmıştım gerçekten çünkü bi türlü o uzaklığı ayarlayamayıp canımı yakıyodum. Yedeğimde sebamedin alüminyumsuz fısfıslısı var. Onu da denedikten sonra çok da bi fark görmezsem nivea ile devam ederim. Deodoranttan çok bir beklentim olmuyor benim zaten

 34. kokusu bana ağır geliyor. bir de yeterince korumuyor beni. bu ve bir kez denemek için aldığım nivea Black&White Clear Roll On ile ter kokumu aldım. eşim memnun ama. hem koruduğunu hem de kaşındırmadığını söylüyor. erkekler için olan mavi şişede alüminyum olmadığı yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

 35. Hiç memnun kalmadığım deodorant olur kendileri. Bir kere beklentiniz kuruluksa yanına bile yaklaşmayın çünkü terlemeyi önlemiyor¸ sıktığınızda çok çok uzun bir süre kurumuyor. Ter kokusunu da engellediğini söyleyemeyeceğim. Tek iyi yanı kokusunun güzel olması lakin kimsenin deodorant alırken tek kıstasının bu olduğunu sanmıyorum

 36. Camlı fısfıs şişesinden bir tane bitirdiğim deodorant.Sabahları kurumasını beklemek kötüydü ama performansı iyiydi. Alüminyumsuz olup cildi irite etmiyor hem.Bir de stick olanını kullandım. Onun koruması daha düşük gibi geldi bana. Ama terlediğinizde stickin kokusu daha az geliyor ki bu da avantaj bence. Pudrasız olduğu içinde alerji de yapmıyor. 

 37. Kokusu muhteşem güzel fakat aktif bir yaşam tarzı için kesinlikle yeterli gelmeyecek bir ürün. Direkt kullanmak yerine önce koltukaltlarına fresh natural roll on kullanıp¸ deodorantı üstüne sıkıp kalıcılığı ve korumayı tavan yaptırabilirsiniz. Hafif ve temiz kokmak istiyorsanız body mist veya parfüm görevi gördürebilirsiniz 

 38. kullanmaya yeni başladığım yorumlara bakılırsa da hislerimde yalnız olmadığımı düşündüğüm ilk gazsız deodorant deneyimim. %0 alüminyum özelliğiyle beni kendine çekti. koku olarak hoş olsa da ter kokusunu çok engelleyebildiğini düşünmüyorum. bir şişeyi tam olarak bitirdikten sonra devam edip etmeme konusu netleşecektir.

 39. niveanın kremleri gibi kokan deodorant. kokusu sanki eskiye ait temiz çamaşırlar gibi. ter kokusunu önlemede çok başarılı olmasa da bittikçe alınacaklardan.

 40. Yaz aylarında ilk defa hadi bir de roll-on kullanayım diyerek koltuk altarımı alerji yapmış ve çok acılar kaşıntılar kabarıklıklar çekmiş biri olarak artık normal deodorant bile kullanamaz hale gelmişken sen nerden çıktın be dediğimdir. Bebeğimdir. Uzzzun zamandır da kullanıyorum öyle çabuk bitmiyor bence. Kokusu harika asla rahatsız etmiyor çünkü sıktığım deodorantın kokusundan yatak döşek baş ağrıları çekmişliğim var. Heybetini gizli tut yiğidim duruşun çakalları korkutuyor. Seni her almaya gittiğimde rafta bana bakıyor olman dileğiyle.

 41. alüminyumsuz olduğu için tercih ettiğim deodoranttı. yeteri kadar korumuyor oluşu¸ kol altlarımda ıslak bir his bırakması ve çok geç kuruması nedeniyle yarısına kadar kullanabildim. yalnızca kokusu güzel bence. kalanını kıyafetlerimin üstüne sıkarak bitirmeyi düşünüyorum.

 42. Kokusu çok güzel bence de. Temiz kokmak istediğim günlerde parfüm gibi kullanıyorum terlemeyi önlemede başarılı bulamadım. AMa ben çok terlerim ondan da olabilir. Biraz geç kuruyor. 

 43. Liseden beri bu serinin rollonunu kullanırım. Şuan üniversite son sınıfım ve hala başka markayı tercih etmiyorum. Bu ürünü kullanınca kesinlikle o terle karışık iğrenç deodorant kokusu olmuyor. Kıyafetlerim ve koltuk altım hep ferah ve temiz bir kokuya sahip oluyor. Koltuk alınıza gün boyu terledikten sonra kullansanız bile etkisin gösteriyor.

 44. Temiz ve fresh kokan cam şişeli alüminyumsuz deodorant.kalıcığı sıcak yaz günlerinde pek iyi değil¸temiz içeriği hatrına tekrar alınabilir.

 45. Deodorant ve parfüm kullanamayan biri olarak benim kurtarıcım. Gazlı deo kullanamıyorum çünkü nefesimi kesiyor ve faranjitimi tetikliyor¸ parfüm içindeki esans da migrenimi tetikliyor¸ sadece roll on kullanabiliyorum ki nivea sağolsun yetişti. çantamdan asla ayırmıyorum¸ hafif kokusu da beni yormuyor¸ roll onla beraber kullanınca da gayet etkili.

 46. alüminyumsuz olduğu için kullandığım üründür. kışın idare etse de yaz mevisimi için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.

 47. Migrostaki indirimden güzel bir fiyata edindiğim üründür. Kokusu çok güzel aliminyumsuz olması ilgi çekici boyut ve sprey yapısıda çok başarılı ancak benim koltuk altında yanma yapıyor. İçindeki bir madde rahatsız ediyor. Bir daha alınamayacak ürünlerden oldu kendisi malesef

 48. miiis gibi klasik nivea kokusu. ancak yazın korumuyor hatta 2 saat sonra ne kokusundan ne korumasından eser kalmıyor. belki o kokusundan dolayı kışın kullanmak için alabilirim ama yaz için bir daha tercih etmem.

 49. Hiçbir işe yaramayan¸ deodorant demeye bin şahit isteyen deodoranttır. Hatta spreydir. Kışın denemedim belki kullanılır bir nebze fakat kışın deli gibi terlerken yağan yağmuru bir kovayla toplamaya çalışmak gibi bir şey bunu sıkmak. Ne terli hissi önler ne kokuyu. Boşa verilen paradır. Nivea deodorantlarını oldum olası sevmemişimdir. Daha kötüsünü deneyene kadar en kötüsü bu.

 50. buram buram temizlik kokan bir ürün. fakat yazın çok işe yaradığını söyleyemeyeceğim. yine de çantamda taşıyıp iki saatte bir yeniliyorum.

 51. klasik nivea kokusuna sahip gazsız deodorant. ilk aldığımda gazsız olması ilgimi çekmişti¸ normal deodorantları kullanamıyorum sıkınca sankı hepsi ciğerime yapışıyor. şimdi ilgimi çeken şey ise şişesi. bu tür kullanışlı ambalajları görünce ben bunla bişey yaparım ki diyerek hemen atılıyorum. ama ne yazık ki yazın ter kokusunu önlemede yeterli gelmiyor. bu güzelim koku ter kokusuyla birleşince normal ter kokusundan daha kötü bir şekilde kokuyor ve beni hayattan soğutuyor. o yüzden indirimli yakaladığımda evde kullanmak üzere arada alıyorum.

 52. bir haftadır kullanmaya başladığım ve bayıldığım bi ürün oldu. hem kokusu hem içeriği çoksel. yalnız hava çok sıcak ve ben de aşırı hareket ettiğimden ekstra terliyorum dolayısıyla bende öyle üstünde yazdığı gibi 24 saat koruma falan sağlamadı¸ gün içerisinde iki kez tazelemem gerekiyor¸ bu da bence çok normal. bittikçe alırım sonuç olarak.

 53. yazın deodorant olarak ter kokusunu önleyebilme gibi bi özelliği yok ya da belki bende yoktur bilemedim ama vücut spreyi olarak bence gideri var kokusu çok güzel.bide a101 lerde kozmetik magazalarındaki indirimli fiyatlarından bile daha ucuza satılıyo

 54. Yazın yoğun kokan parfümleri kullanamıyorum. Genelde vücut spreyi gibi kullanıyorum bu ürünü. Çok temiz¸ ferah bir kokusu var. Ama deodorant olarak kullanımını başarısız buluyorum. Çünkü tek başına ter kokusunu önlemiyor. Rollonuyla kullanarak bu sorunun üstesinden geliyorum. 

 55. ani bir haber üzerine memlekete gitmem vasıtasıyla tanıştığım ürün :’)karbonatlı su kullanıyordum normalde ama sütyenlerimde ve kıyafetlerimin koltuk altlarında sararma – renk açılması olduğunu fark ettim¸ bunu edindim. zaten apar topar çıktığımdan yanımda çok fazla kıyafetim de yok.kokusu çok yumuşak¸ ciğerlerimi boğmuyor sıkarken. terledikten sonra denedim ve buna rağmen kokuyu bastırdığını gördüm biraz sonra duşa gireceğim ve duştan sonra yine sıkacağım. artık bunu kullanmaya karar verdim~p.s.: bendeki cam şişeli pump spray versiyonu.

 56. Sekizinci sınıfa giderken kullandığım deodorant. O zamanlar parfümün ne olduğunu bilmeyen ben bu deodorantı sıkar ve ne kadar taze koktuğunu düşünürdüm. Şimdilerde çocukluk aşkıma yeniden şans vermek istedim. Aluminyumsuz olması ve giysilerimde leke oluşturmaması yeniden alma sebebim. Terleyince köfte köfte kokan beni bile mutlu ettiyse birçoğunuzu mutlu edebilir diye düşünüyorum cicişler. Indirimlerde şans verebilirsiniz bence.

 57. Yıllarca gazlı¸ 48 saat koruma vadeden pudrali deodorantları kullandım.2 yıl önce alerjik rinitimin kronikleşmesiyle beraber pudralı deodorantları sıktıkça nefes darlığı¸ boğuluyormuş hissi yaşamaya başladım. Ayrıca koltuk altımda o deodorantlar şişlik yapmaya başladı Alüminyumun bu tarz şişliklere sebep olduğunu duymamla ve nefes darlığı sebebiyle gazsız bir deodoranta geçmem gerekli oldu. Sizde de bu tarz sorunlar oluyorsa bu deodorantı deneyin derim. Terlemeyi asla engellemiyor ama kokuyu engelliyor.

 58. Deodorant içerik açısından temiz olsa da bende etki etmedi.Gün içerisinde ter kokusunu engellemediğini düşünüyorum.

 59. birkaç yıldır müptelası olduğum deodorant. adana’da yaşıyor olmamın da etkisiyle o kadar hızlı bitiriyorum ki¸ her indirimde 3-4 tane stokluyorum. içeriği muadillerine göre çok temiz¸ kullanımı pratik¸ leke de bırakmıyor. ben iklim nedeniyle yazları her gün¸ yağlı saçlarım nedeniyle de kışın gün aşırı duş almak durumunda olduğum için koku önleme performansından da memnunum.

 60. Senelerce terlememenin iyi birşey olduğunu sandım/sandık. Ve senelerce içinde alüminyum tozu/tuzu barındıran ürünleri kullandım/kullandık. şimdi dönüp bakıyorum da vücudumuza bilmeden ne çok zarar vermişiz. Geç de olsa artık bu konuda bilinçlendim. Terlemenin aslında olması gereken şey olduğunu¸ bunu engellemememiz gerektiğini biliyorum. Terlemeyi değil¸ ter kokusunu önleyici ürünler kullanıyorum ki bunlardan bir tanesi de nivea fresh natural deodorant. Anneme¸ babama¸ erkek arkadaşıma da oturdum anlattım hatta alışsınlar diye birer tane hediye aldım. Erkek arkadaşım kokusunu çok seviyor. Beğenerek kullanıyor. İndirimde görünce de stokluyor 🙂 isananın da var buna benzer bir ürünü onu da denemek için aldık. Hemen hemen aynı verimi aldık. Benden naçizane tavsiye¸ terleyin¸ iyi birşey. Ama ter kokmak istemiyorsanız koltuk altınızı temiz tutun. Duş alın hergün. İlla kendinizi deli gibi köpürtün¸ keseleyin demiyorum. Birde böyle ter kokusunu önlemede yardımcı ama terlemenizi engellemeyen ürünler kullanın. Mis kokulu kalın. Sevgiler 🙂

 61. Özellikle temiz içerikli cilt bakım ürünlerini tercih etmeye çalışırım ve gratiste işk görüşte aşk yaşadım ve aldım. Kokusu hafif ancak yaz aylarında kullanılabilecek bir ürün değil bence. Ancak terlemenin pek de mümkün olmadığı kış aylarında ben memnun kaldım. Bir de isananın med’ini kullanmıştım. İkisi de aynı derecede etki ediyor bence ama isana daha çabuk bitiyor. cicişlerden temiz içerikli daha dayanıklı roll on ya da deodorant önerisi bekliyorum.Not:sebamed de denedim niveadan bir tık daha iyi. Üçünden karşılaştırırsak sebamed tercih ederim ama pahalı 🙁

 62. üzerindeki alüminyumsuz yazısı ile beni cezbetmiş olsa da ilk kullanışımda pek randıman alamadım ve aradan bir kaç ay geçtikten sonra bir kez daha şans vermek istedim. ama yok cicişler ne teri önlüyor ne de kokuyu. tamam zaten teri önlesin demiyoruz ama ter kokusundan beter bi koku çıkıyo ortaya her bir koltuk altına da 3-4 fıs sıkmama rağmen. şimdilerde kıyafetlerimin üzerine ya da dolabıma sıkıyorum fresh kokusu hoşuma gidiyor çünkü.

 63. Keşke bir de çantaya atmalık mini boyu olsa dediğim¸ müptelası olduğum ürün. Cam olması hem çok güzel hem de çantaya attığında bir zulüm 🙁 çok aşırı ağır 🙁 ama muhteşem temiz ve fresh kokuyor. Benim için terlememi önlemiyor. İlk sıktığımda da biraz yapış yapış oluyor ama ben çok severek kullanıyorum. 

 64. nefes darlığım nedeniyle gazlı deodorantlara asla ısınamayıp bunu kullanmaya başladım ve yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum. arada başka ürünler denediğim de oldu ama hep buna geri döndüm. hem kokusu çok güzel¸ ferah¸ hem de ter kokusunu gerçekten engelliyor.

 65. ben nedense çok beğenemiyorum bir etkisi yokmuş gibi geliyor. Daha gaz formunda olan Nivea deodorantların etkisi daha çok Düzenleme: beğenemediğimi söylemem Bilgi değilmidir?

 66. Astımım olduğu için kullandığım deodorant. Çok fazla kalıcı olduğunu söyleyemem. Ancak çok güzel ve temiz bir kokusu var. Yoğun bunaltan bir yapısı yok.

Siz ne düşünüyorsunuz?