“Nivea çift etkili göz makyajı temizleyicisi” için 57 yorum

 1. kullandığımdan farklı bir şey deneyeyim diye rafta görüp aldım¸ benim gözümü yakmadı fakat kullandığım diğer çift fazlı ürünler ile karşılaştırırsam rimeli çıkaramadığını çok net söyleyebilirim.

 2. Bu temizleyici kullanırken zamanla yarışmanız lazım kızlar. Çalkalayıp kapağı açıp pamuğa dökene kadar fazları birbirinden ayrılıyor. Para verip aldım¸ bitirmem lazım diye bitirdim. Başarısız bir ürün.

 3. o çift faz bir türlü karışmıyor. ne kadar çalkalasam da maksimum 3 saniye sonra yine ayrışıyor. pamuğa dökerken de ya tamamen mavi yağlı vıcık vıcık bir şey dökülüyor¸ ya da renksiz ve makyajı çıkartmayan bir şey.

 4. severek kullandığım¸ çoğu makyaj çıkartıcı ürünün yaktığı gözlerimi bile yakmadan sakince temizleyen çift fazlı makyaj temizleyicidir. Eskiden de bir süre kullanmıştım ama o zamanlar çok yağlı bir his bıraktığı için bırakmıştım. Sonra yeniden bir gratis indiriminde satın aldım sanırım 8 mart kadınlar günü indirimi gibi bir şey olabilir¸ kesinlikle yağlı his bırakmıyor. Mis gibi hemencecik temizliyor.

 5. Nivea bu temizleyicisini yenilemiş. Ambalajı daha ince uzun bir hale gelmiş. Eskisinde iki faz birbirine karışmıyor saniyesinde ayrılıyordu kadınlar günü indiriminde migrosta inceledim yeni seride böyle bir sıkıntı yok. Bir önceki seri makyajı güzel temizlemesine ve yağlı bir tabaka bırakmamasına rağmen Gözlerimi çok yakmistı bu sorununu da hallettilerse ki stantdaki görevli bayan formülün yenilendiğinı artık gözleri yakmadığını söyledi bir sonra ki indirimde alır denerim.

 6. Severek kullandığım bir başka nivea markalı ürün. Bugüne dek l’oreal¸ garnier ve sephora’nın göz makyajı temizleyicilerini kullandım. Sephora gözüme aseton sürmüşüm gibi yakıyordu. L’oreal de hem yakıyordu¸ hem de hangi endüstriyel tasarımcının imzasını taşıyor bilmem¸ sinir bozucu bir şişesi vardı¸ bitsin diye gözünün içine baktım. Garnier kusursuz makyaj temizleme suyunu gözüme sürmek dahi istemiyorum¸ çift fazlı olmaması rahatsız ediyor (diğer garnier göz makyajı temizleyicisini denemedim). Sonuç olarak nivea’dan vazgeçmeyi planlamıyorum. Fakat bugün suya dayanıklı göz kalemimi çıkaramaması bir nebze hayal kırıklığı yarattı¸ ama o da kalemin iyiliğinden herhalde diyorum.

 7. Nivea dedim iyidir dedim ama ne zaman kullansam ertesi gun gozlerim kipkirmizi oluyordu¸ yollarimizi ayirdik bu sebeple.

 8. makyajı güzel çıkartıyor doğru ayrıca gözlerimi de yakmadı ama gözümde bıraktığı yağlı hissi hiç sevmediğim için yenisini almayacağım. ürünün içeriğindeki mavi sıvının rengi çok güzel o ayrı tabii..

 9. aldım¸ ilk kullandığım andan sonra günlerce gözlerim yandı.. çıldırdım diyebilirim¸ ama para verdim diye biraz daha denedim yanması hafifledikten sonra tekrar kullandım. sevmediğim diğer iki özelliği de çalkaladıktan birkaç saniye sonra fazlar ayrılıyor ve gözde inanılmaz yağlı bir his bırakıyor. şişeyi bitirdim¸ bir daha asla düşünmüyorum almayı.

 10. Gözlerimi yakan ve makyajı çıkarmayı da beceremeyen aşırı yağlı bu ürünü kullanmaktansa makyajla uyumayı tercih ederim.

 11. geçen watsons indiriminden bi hevesle aldığım fakat hiç ama hiç memnun kalmadığım temizleyici. bir kere daha önce de söylenildiği gibi iki fazın birbirinden ayrılması saniyeler içinde oluyor. pamuğa karışıp karışmadığı belirsiz bir sıvı döküyorum¸ sadece gözde bekletmeyle de makyajın tamamını çıkaramıyorum zaten ki gözümdeki tek makyaj göz kalemi¸ yani rimel falan yok. onu da sabahın köründe sürüp akşam siliyorum yani çoğu akmış¸ uçmuş oluyor¸ kalmıyor. hadi hepsini çıkarayım bari dediğimde ovuşturmam gerekiyor¸ o zaman da kirpiklerimle birer birer vedalaşıyorum. hayır ben zaten kirpiklerim dökülmesin diye rimel bile kullanmıyorum¸ ne anladım ben bu işten? ayrıca gözü fena hale yakıyor¸ kıpkırmızı ve bulanık gören gözlerle dolaşmam sebep oluyor. ciltte bıraktığı yağlı his de cabası. kısacası bitsin diye kullanıyorum¸ bir daha da bedava verseler almam.

 12. İsterse dünyanın en iyi temizleyicisi deyin¸ zifti bile çıkarır deyin yine de bir daha kullanmam o ürünü. Gözleri kör edercesine yakıyor¸ bundan büyük başarısızlık mı olur? Ayrıca temizlemesinin de ahım şahım bi özelliği yok normal temizleyici işte.

 13. Geçen gün kuzenimde tesadüf eseri kullandığım bir göz makyajı temizleyici. çift fazlı diğer ürünler gibi çalkalayıp kullanmak gerekiyor. ben şu an neutrogena’ninkini kullanıyordum ancak nivea’nınkini bir dahakine alacağım. çünkü çok beğendim¸ gözümdeki ağır makyajı resmen tek hamlede çıkardı. Ne bir yanma¸ ne bir tahriş¸ ne de bir kalıntı.bugüne kadar rival de loop’un¸ yves rocher’nin ve neutrogena’nınkini kullandım ancak en beğendiğim nivea oldu. Eğer sürekli kullanımda herhangi bir yamuğunu görmezsem bundan sonraki daimi aşkım kendisi olacak!

 14. Sadece makyaj temizlemekte değil makyaj yaparken de hataları düzeltmek için kullandığım ürün. Eyeliner¸ göz kalemi¸ sürerken bulaşan maskara hepsini bu temizleyiciden damlattığım kulak çubuğuyla düzeltiyorum. Eyelinere kuyruğu bile bu sayede gayet güzel yapıyorum ama far sürmemişsem. Makyaj temizlemede de çok başarılı. Gözünüzü yakmıyor ve tahriş etmiyor. Öyle bazı benzerleri gibi aşırı yağlı bir yapısı da yok. Bittikçe aldığım bir ürün çok memnunum.

 15. Yıllar önce aldığım ama pek kullanmadığım temizleyicim olur kendileri. Yağlı bir his bırakıyor¸ gözle temasta yakıyor ve iyice çalkaladıktan birkaç saniye sonra tekrar ayrışıyor ki bu da kullanışsız kılıyor ürünü. İyi yönleri de var elbette… Gerçekten kolay çıkartıyor suya dayanıklı maskaraları bile. Göz yakmaması için makyajı pamukla değil kulak temizleme çubuğu ile temizliyorum¸daha rahat oluyor. Tabi gene de göz makyaj temizliğinde bir numaram değil kesinlikle.

 16. Benim icin ortalama bi temizleyicidir. Waterproof maskarami tek seferde cikartamaz. Ovalama ve bikac uygulama gerektirir. Ayrica benim goz cevrem cok hassastir ama bende yanma yapmadi.

 17. nivea’yı severim ama bu ürünü gerçekten sevmiyorum. Sırf bitsin diye kullanıyorum hatta.Kullandıktan sonra yağlı bir etki bırakıyor ki bu gerçekten hoş bir şey değil. Bazen de göz makyajımı temizledikten sonra o bölgede kalan yağ sanki gözüme akıyor gibi oluyor ve bu beni gerçekten rahatsız ediyor. Sadece bitsin ve param çöpe gitmemiş olsun diye kullanıyorum. Sonuç olarak para verilecek bir ürün olduğunu düşünmüyorum.

 18. Neutrogena’dan önce kullandığım¸bir şişeyi bile tam olarak bitiremediğim makyaj temizleyicisi.lanet olsun dostum!-gözlerimi acayip yakıyordu ve göz çevremi çok hassaslaştırıp tahriş etti-delicesine yağlı his bırakıp çıkarırken de yaydı makyajı-mavi tarafı zımpara gibiTekrar almadım tabiki

 19. hassas gözlere sahip olanların kesinlikle kullanmaması gereken bir ürün. çok fazla yağlı his bırakıyor ve temizlemesi de çok iyi değil. clinique hassas ve etkili göz makyajı temizliyici ile aynı zamanda kullandığım için daha bir kötü geldi bana.

 20. sevgili Görkem Karman’ın öve öve bitiremediği garnier’nin çift etkili göz makyaj temizleyicisini bulamayanlardan biri olarak kadınlar günü indiriminden set halinde aldığım göz makyaj temizleyicisi. Bu ürünü daha önce de kullanmıştım ama çift fazlı temizleyicilerin yarattığı yağlılık hissinden dolayı diğer tek fazlılara geçiş yapmıştım. Şimdi geri döndüm çünkü çift fazlı temizleyicilerin kirpikleri besleme¸ uzatma özelliği olduğu kesinlikle doğru. Tek fazlılar maalesef aşırı kuruma yaptığı için kirpiklerin yapısını bozarak dökülmesine neden oluyor. Ben de bunu gözlemlediğim için çift fazlı temizleyicilere geri döndüm. Bu arada diadermine’in çift fazlı temizleyicisi de harika bir temizleyici. Ailemde uzun kirpikli olmamasına rağmen arkadaşlarım kirpiklerimin uzun olduğunu söyleyince şaşırmıştım. Meğer ben farkında olmadan l’oreal¸ diadermine¸ nivea gibi çift fazlı temizleyiciler sayesinde uzamış kirpiklerim. Stoğumda diadermine’in tek fazlısı var onu napıcam hiç bilmiyorum 🙂 Bundan sonraki ürünüm yves rocher ya da İzmirli sevgili vlogger Hacer Sayiner’in şiddetle önerdiği neutrogena çift fazlı göz makyaj temizleyicisi olacak ¸)

 21. bu kadar göz yakan bir ürün olamaz gerçekten. gözlerimi kan çanağı yapmıştı¸ bunu kullanmaktansa makyaj yapmam daha iyi. ne kadar fenadaydı anlayın yani.

 22. Gözlerim hassas değildir öncelikle onu belirterek başlayayım. Şu disk pamuklara birazcık döküp gözlerimi siliyorum iki pamuk yeterli oluyor. Bu arada suya dayanıklı rimel kullanmıyorum o rimellerde nasıl bir etki yaratır bilemeyeceğim. Göz makyajımı temizlerken mutlaka bir iki kirpik feda ederim. Yağlı bir temizleyici olduğu için hırpalamama gerek kalmıyor. Gözümde lens varken kullanmama rağmen gözlerimde yanmaya yol açmadı. Önce göz makyajımı temizleyip sonra da yüzümü temizleyici jelle yıkadığım için yağlanmadan dolayı yağ butonlarına sebep olmadı. (eğer uzun vadede bir şey olursa editlerim)

 23. yıllardır kullanıyorum¸ suya dayanıklı makyaj malzemelerimi çok rahat çıkartıyor.yağlı olduğu için özellikle gözü tahriş etmeden temizlemesi çok kolay . kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün .keşke minik seyahat boyu falan da olsa

 24. oldukça memnun olduğum yumuşak bir temizleyiciyalnız sonrasında iyi temizlemek gerekiyor çok yağlı bırakıyor.

 25. yaklaşık 1aydır kullanmam sonucunda beğenmediğim ürün. göz makyajını tamamıyla cıkarmıyor ki eyeliner kullanmıyorum. bunun dışında kopan kirpikler de cabası. hassas gözlerde yanma yapıyor. bir daha almayacağım ürünler listesinde başı çekiyor maalesef.

 26. İlk zamanlar markaya kanarak¸ numaralı lensli gözlerim için kullandığım waterproof rimelleri kirpiklerimi yolmadan çıkarabilmek adına 1+1’lik kampanyadan alma gafletini gösterdiğim¸ kirpiklerimi yolduğu yetmezmiş gibi göz çevremde normal pamukla da göz temizleme pedleriyle de ayırt etmeksizin zımpara etkisi yaratmış¸ üstüne üstlük bir de gözlerimi yakmış temizleyici..Eşimin bile “Ya saçmalama¸ sürme şunu” demesine rağmen bir şişeyi “Para verdim¸ n’apayım!?” diye diye sürünerek bitirip diğer şişeyi annemlerin banyo dolabına “Sizde kalacak olursam vallah billahlık dursun kenarda” diye sokuşturdum. O da gide gele çoktan bitti¸ içine Neutrogena paylaştırıp bırakıyorum artık ¸) İçi Bosch dışı Arçelik yani anlayacağınız ¸)

 27. watsons daki kızın gazlamasıyla 2 tane birden aldığım ürün. bundan önce neutrogena kullandım hem de kaç şişe bitirdim. kızın bu daha iyidir tavsiyesiyle aldım ama hem göz çevresinde yanma yapıyor hem de makyajımı temizlemiyor. aldığıma pişman oldum

 28. Kullandıktan sonra hemen gözlerimi jeller¸ sabunlarla yıkadığım halde yağ butonu yapmıştı. Makyajı kalıntısız temizlemiş olmasına rağmen ben korkumdan çift fazlı göz makyaj temizleyicilerine hala yaklaşamam.

 29. Benim gibi¸ göz çevresi çok kuru olan kişiler için çok ideal bir ürün. Suya dayanıklı makyajı çıkarmada bile çok başarılı buluyorum. Göz makyajımı tamamen çıkarıyor¸ yüzümü köpürterek yıkadığımda gözlerimden siyah siyah akan makyaj artıkları olmuyor. Bittikçe almaya devam edeceğim.

 30. Bazen gozlerimi yakan bazen yakmayan ama asla tek seferde makyaji cikarmayan temizleyici. Yaklasik 2 aydir falan kullaniyorum bitsin diye. Mesela siliyorum bununla goz makyajimi sonra dusa giriyorum dusta makyajin kalan yarisi anca cikiyor. Tatil suresince aksamlari rimel surup gece bununla temizliyordum. Ertesi gun havuzda yine gozumden rimel akmaya devam ediyordu. Ilk kullanildiginda yagli bir his birakir gibi oluyor sonra geciyor. Sanirim bitince bi daha almam

 31. Makyaj çıkarmada başarılı bulsam da bir daha asla almam. Gözlerimi o kadar çok yakıyor ki şişeyi yarısına gelmeden çöpe attım. Katlanılacak gibi değil¸ 10 dakika¸ 20 dakika değil¸ bayağı bayağı yandı gözlerim sabaha kadar. Kimseye tavsiye etmem.

 32. göz makyajı temizleme vaadi verse de açıkçası çok kalıntı bırakan bir ürün. ayrıca o yağlı his ¸yanma da cabası. bir daha asla almayacağım bir ürün ne yazık ki.

 33. Göz yakıyor kesinlikle ikinci kullanışım temizledikten sonra gözünüzü bol suyla yıkamanız yanmaya engel olacaktır yoksa saatler geçse durmaz o yanma. Yağlı çift fazlı ürünlerde bu şikayet oluyor genelde. Ama çok nazik çıkartıyor makyajı bu da bi gerçek.

 34. piyasadaki en kotu goz makyaj temizleyicisidir. butun markalari denedim ama bu kadar goz yakan aglatan bisey gormedim.

 35. zaten bi bu¸ bi de yves rocher çift fazlı makyaj temizleyicisi kullandığım ennnn kötüleri arasında. ikisi de uyguladıktan sonra yüzümü yıkadığım halde yüzümden çıkmıyor ve gözlerimi acayip derecede yakıyor hiç sevmiyorum bu iki ürünü

 36. İlk göz makyajı yaptığım zamanlardan beri kullandığım makyaj çıkarma ürünü. Bir defa diadermine ve neutrogena’nın göz makyajı temizleme ürünlerini kullandım ama ikisinden de menün kalmadım. Benzeri etkide daha temiz bir ürün varsa öğrenmek isterim elbette.

 37. Sanırım bu ürünü kullananlar ya seviyor ya da nefret ediyor. Tam bir aşk-nefret ilişkisi 🙂 Ben seven taraftayım. Benim göz çevremde yanma yapmadı. Makyajımı kolayca çıkartıyor. Kirpiklerimi de dökmedi. Ben uygun fiyatlı bir ürün arayanlara tavsiye ederim.Ama memnun olmayan ciciş de çok. O yüzden ilk kez almayı düşünenler için tam bir piyango. Karar sizin cicişler 🙂

 38. Ben bu ürünü kullandigimda göz kapaklarim bir agirlasiyor. Sonra hafif yanma oluyo ve direkt uyuyakaliyorum. Deli miyim neyim.

 39. nivea ürünlerinin genel olarak kalitesini ve performansını beğenmememe rağmen bu ürününden oldukça memnun kaldım. gözlerim hassas ve alerjik reaksiyonlara hemen tepki veren cinsten olmasına rağmen bende de yanma/kızarıklık yapmadı. göz makyajımı da tamamen çıkarıyor.

 40. bugün a101’de pembesini gördüm ve internette arattığımda bulamadım ingilizce ve türkçe olarak da aratmama rağmen. bilgisi olan var mı mavisinden bir farkı var mı merak ettim?

 41. Ben de bu ürünü sevmeyen taraftayım.hiçbir artı özelliğini göremedim aksine gözümdeki o yağlı histen de nefret ettim.

 42. suya dayanıklı göz makyajını tamamen temizleyen nadir ürünlerden. hafif yanma hissi veriyor. fazla ovuşturmadan ve gözün içine kaçırmadan silip iyice duruluyorum ve göz kremimi sürüyorum. bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

 43. Hassas göz çevresi için olanını aldım ben¸ garnier express çift etkilisinden sonra çok iyi geldi. Gözlerim yanmadı ve makyajımı kolayca çıkardı. Biraz kirpiklerimi döktü ama bende nedense yeni bir temizleyiciye geçince ilk birkaç seferde dökülüyor. Bu sorun da geçerse doya doya kullanırım. :dEdit: evet 2-3. Kullanımdan itibaren kirpiklerimi de hiç dökmedi. Cosmeticada fiyatı 5.90 şu an hatta gittim yedekledim. gerçekten de hiç yakmıyor pamuğu yanlışlıkla gözüme soktuğumdan biliyorum :d 5/5!

 44. Bu başlığa yazılanları okuyunca şaşırdım gerçekten.bence bu ürünün tek eksisi çok bereketsiz olması.onun dışında gözümü yakmadan en iyi şekilde temizleyen ürünlerden biri.aynı şekilde pembesinden de memnunum.neutrogena ve garnierin temizleyicileriyle çok karşılaştırıldığı için kıyaslama yapacak olursam kesinlikle bunu öneririm.

 45. Beğenmedim ve işin kötü tarafı çok daha önceden kullanmıştım ama nasıl olduğunu hatırlayamadım tekrar aldım.Normal farı su bile sürsen çıkardığından benim için önemli olan eyeliner ve rimeli nasıl çıkardığı.Çıkaramıyor.

 46. çok sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesi ile aldığım bi üründü. öncesinde garnier’in çift etkili göz makyaj temizleyicisini kullanıyordum¸ gözlerimi çok yakması üzerine bu tip ürünleri tamamen bıraktım. işaret ve orta parmağıma iki-üç damla badem yağı damlatıp gözlerimi hafifçe ovuşturuyordum¸ daha sonra bebek şampuanı ile bu yağı temizliyordum. bir süre sonra da badem yağını gözüme kaçırmanın verdiği kısa süreli bulanıklık sıkıntı yaratmaya başladı. arkadaşım bu ürünü seve seve kullandığı ve aynı şekilde önerdiği için şans vermek istedim.artıları¸ göz çevremi rahatsız etmiyor¸ hassaslaştırmıyor. göz makyajım genellikle yalnızca maskaradan oluştu için far¸ eyeliner temizleme konusundaki performansını bilmiyorum fakat benim için maskara temizlemede orta seviyeli bir ürün. eksileri¸ evet gözlerimi yakıyor. gözlerimi bununla sildikten sonra her zaman kullandığım temizleyici ile yüzümü yıkıyorum. yaklaşık 5 dakika sonra aynaya baktığımda ise gözlerimin kızardığını çok rahat anlayabiliyorum. bazen erkek kardeşim ağladın mı diye soruyorgözümde maskara kalıntısı bırakıyor. şöyle ki ne zaman göz makyajımı bu ürünle temizlesem sabahları gözümün içinden ince iplik gibi siyah siyah şeyler topluyorum. bir başka yönden üşenmezsem uyumadan önce kirpik diplerime badem+hint yağı sürüyorum. kulak çubuğu grileşiyor.velhasıl kelam kişiden kişiye iyiliği değişebilecek bir ürün. benim gözümü yaktı diye sizinkini yakacak diye bir şey yok. sizin makyajınızı kalıntısız da çıkarabilir. eğer riske atmak istemiyorsanız tavsiye etmeyeceğim bir ürün. bitene kadar kullanırım ama sonrasında bebek şampuanına dönmeyi düşünüyorum.

 47. aldığıma pişman olduğum ve mecbur kalmadıkça bir daha asla kullanmayacağım bir ürün. makyajı özellikle rimeli temizlemediği gibi yağlı hissinin geçmesi için yüzümü yıkadığımda o hissi de asla temizleyemiyorum. benim için çöp bir ürün 🙁

 48. Diğer ürünler gibi biraz yanma etkisi bırakıyor evet ama göz içine gelmemesine özen göstererek severek kullandığım ürün¸waterproof rimelleri dahi kolayça çıkarıyor¸yağlı yapısı sayesinde kayıp giden bir göz makyajı 🙂

 49. Garnierin argan yağlı temizleyicisinde her defasında 2-3 kirpik dökmeme ve defalarca uğraşıp çıkaramamasına ilaç gibi gelen güzel bir temizleyicidir bence.5-10 sn bekliyorum ve silerek temizliyorum.Gerçekten güzel çıkarıyor nerden anliyorsun derseniz¸temizleyici dökülen temiz pamugu üst kirpiklerimin alt tarafına koyup yukari bakarak çekiyorum ve hiç kalıntı kalmamış oluyor.

 50. niveanın hem tüm yüz için makyaj temizleme ürününü hem de çift etkili göz makyajı temizleyicisini kullanıyorum. yüz makyajı için olan elbette ki gözleri yakıyordu ancak yüz için vaatlerini yerine getiriyordu. göz için olansa¸ gözleri yakmadı ve gözümdeki makyajı yağ gibi temizledi. memnun kaldım. macera aramaya gerek yok¸ bitince yenisini alırım.

 51. Aşırı gözlerimi yakan ürün. Normalde gözlerim çok hassas değildir fakat buna rağmen bu ürün gözlerimi ağlattı resmen:( Neutrogena kesinlikle daha iyiydi.

 52. tesadüfen farkettiğim üzere oje de çıkarabilen göz makyaj temizleyici. nadiren oje sürdüğüm için kutu biterken farkettim. makyajımı temizledikten sonra sağ elimin tırnaklarındaki ojeler patates olmuş. ancak yenisini alacağım bir ürün. nivea’nın ürünlerine biraz önyargılıyım ama bunu çok beğendim. büyük boyunu yapsalar keşke çok çabuk bitiyor. hiç ovalamadan pamuğu hafif bastırarak kullanıyorum waterproof makyajı tek hamlede çıkarıyor. yüzümü yıkarken yağlı his de bırakmıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?