“Nivea after shave balsam” için 91 yorum

 1. Bence çok iyi bir nemlendirici. soğuk kış günleri cildime yetmeyen nemlendiricinin üzerine uyguluyorum. Yumuşacık yapıyor¸ kızarıklıkları alıyor. Cildim karmadan yağlıya dönük bu yüzden yazın parlama yapabilir. Kış için harika. Bu arada eşimde varmış ve kullanmıyormuş. ben elinden alınca bir işe yaradı diye çok mutlu oldu.

 2. Bugün trende uyarak¸ eşimin şaşkın bakışları arasında¸ sabah makyajımda baz olarak kullandım 🙂 zaten kendi de bitiremiyordu ortak çıktım ona. 🙂 ben açıkçası sonuçtan oldukça memnun kaldım. Özellikle allığımın mesai bitimi hala uçmaması bana woooow dedirtti. ¸) bence denemeye değer 🙂 evden çıktıktan bi iki saat sonra sanki hala eşinizin yanınızda olduğunu hissetmeniz de cabası. 🙂

 3. Etkisi süper gerçekten fondöteni tutuyor gün boyu nemlendirmede başarılı ancak ben zaten yüzüme bir ürün sürerken ya tüylenme yaparsa diye korkuyorum bu erkek ürününü nasil gönül rahatlığı ile süreyim? Süremeyecegim.

 4. Birgün abimin nivea after shave balsamını kullandım evet işe yarıyor dedim. 2 hafta öncesi rossmanda gezerken işana men adlı balsamı aldım kılların çıkışını erteler gibi bir vaadi var. İkisinin performansı aynı ama isana daha içime güven veriyor. Tüylenme konusunda da isanadan daha eminim. Traş balsamları hakkında araştırma yaptım su ve gliserinin etken madde olduğunu nemlendirme ve tutuculuk özellikleri olduğunu gördüm. Bir erkek formunda diy olarak after shave baz yaptıklarını gördüm ve memnundular su ve gliserinden yapıyorlar. Yani bizim fix+ muadilimiz

 5. Birçok blogger tavsiye edince ben de aldım. Yüzüme peeling yapmasam bile onu sürdüğümde pürüzsüz oluyor cildim. Üzerine fondöten de uygulasam verdiği parlaklık gitmiyor. Fondöteni de uzun süre kalıcı yapıyor. Ben beğendim. Fiyatı da oldukça uygun.

 6. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum bu ürünü.İlk başta ürünün asıl kullanış amacı olan tıraş sonrası kremi olarak memnunum. Sadece bir kere tıraş sonrasında denedim ama güzeldi. Tıraş olduktan sonra yüzüme uyguladım ¸ çok rahatlattı.Bir makyaj bazı olarak değerlendirmek gerekirse yine memnunum. Bundan öncesinde sadece iki tane makyaj bazı kullandım. Onlara kıyasla daha güzel. Öncelikle benim yağlı bir cildim var ve gün ortasına doğru yüzümde ne kapatıcı kalıyor ne de burun çevremde fondöten. Ayrıca soğuk havadan dolayı fondöten sürdükten iki saat sonra yüzüm pul pul oluyordu. Bu after shave balsam’ı makyaj altına uyguladığım zaman makyajım gerçekten çok daha uzun zaman yüzümde kaldı. Sivilce lekerim yine ortaya çıktı ama normale kıyasla kapatıcım daha çok dayandı.Onun dışında burun çevremde fondötenim durdu. Ayrıca gerçekten fondöten üstünde daha güzel duruyor. Bahsettiğim kuruluğu ise gerçekten azalttı. Kokusu bildiğiniz tıraş losyonları gibi. Özellikle birkaç arkadaşıma koklattım ¸ kokusunu almadılar. Yüzde kalıcı bir kokusu yok. Herhangi bir sivilceye sebep olmadı. Sonuç olarak memnun kaldığım bir ürün oldu. Yaz aylarında nasıl olur bilmiyorum ama bir daha ki kış başka bir şeye heves etmezsem severek alacağım bir ürün olur. Ben indirimden 15 tl vererek aldım. Teşekkürler Nikki!

 7. Nivea sponsor olsa bu kadar para kazanmazdı heralde. Ya da.. Bunun bi reklam olmadığını nerden biliyoruz? Babamınkini kullandım ve bende bepanthol krem ile ayni etkiyi gösterdi. En azından bepanthol daha sağlıklı diye onu kullanıyorum ve kullanacağım tabii ki.Bi kere ağır bi makyaj için kesinlikle yeterli değil bence¸ ikincisi günlük kullanımda da ortalama bi nemlendirici etkisine sahip en azından benim yağlıya dönük karma cildim için öyle. Yüzü çok aydınlatiyor ¸ parlatiyor vs denmiş¸ bence buna benim gibi yağlı cilde dönük cildi olanlarin buna zaten ihtiyacı yok zira parlamasın artık diye iki de bi pudralıyoruz. İlk çıktığı günden beri ısınamadım ve güvenemedim ben bu Nivea Balsam işine. Sen dünyanın en ünlü vloggeri ol¸ elinin altında bilhassa bu iş için tasarlanmıştır high end zibilyon tane ürün olsun ama sen nivea after Shave balsam diye tuttur. Yo Nikkie yo.. o kadar da değil.

 8. Duygu özaslanın son favori videosunda da gördükten sonra (ki bir sürüsünde daha gördüm başkalarının) bi sektiriniz! Dediğim oldu. Kendisinde 250 liralık gayet en iyisi bazlar var afedersiniz de buna da kimse inanmaz. Hoş olabilir. Şaşırta da bilir. Ama O kadar da değildir bence de.Ayrıca: link link

 9. Yaklaşık bir aydır düzenli kullandığım üründür.Nikkie’de görüp yerli youtuber’larımız övmeye başlamadan önce almıştım. İlk sürdüğümdeki o erkek kokusu azıcık rahatsız etse de cildim ürünü hızla emiyor¸ koku da ürünün emilmesiyle birlikte hiç kalmıyor. Etkisine gelince¸ sabahın 6’sında yaptığım makyaj akşam 6’da yüzümde aynen duruyor. Makyajın kalıcılığını arttırdığına yemin edebilirim. Bende 250 liralık makyaj bazları olmadığı için kıyaslayamıyorum ama bu ürün fiyatına göre çok iyi iş çıkarıyor.

 10. Makyaj severlerin bugüne kadar kullandığı en sıra dışı ürün olduğundan bu kadar merak uyandıran¸ makyaj altı bazı olarak kullanılan ve aslında yalnızca erkekler için üretilen bir ürün. İstediği kadar övülsün¸ benim de asla almayacağım bir ürün bu. zira elimdeki nemlendiricinin cildimi ışıl ışıl yapmasından dolayı makyaj altı bazı olarak da kullandığım lrp effaclar’ın bundan daha aydınlık bir görüntü verdiğine inanıyorum ancak kalıcılık konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim fakat bu da hiçbir şeyi değiştirmeyecek çünkü bir erkek olsam kadınlar için üretilmiş şeyleri kullanabilirdim ancak bir kadın olarak erkekler için üretilmiş şeylerin yüzümde tüylenme yapabileceğinden çok korkuyorum¸ aşırı korkuyorum. Benim tüylerim gayet yeterli bence.

 11. az önce aslı özdelin sevgililer günü makyajı videosunda görüp şaşırdığım hemmen sözlüğe arattığım ürün. şok oldum açıkcası kadınlar ve alternatif zekaları.neden olmasın ki yarın eşimin balsamıyla deneyip makyaj yapıcam bakalım neler olacak 🙂

 12. son market alışverişimde kasanın yanında 21tl’ye düştüğünü görünce bir şans daha vermek için aldığım ürün. zaten adamımınki de bitmişti ben sevmezsem o kullanır dedim. hassas ciltler için olanı aldım¸ mavi kapaklı olan kadar ağır kokmaması hoşuma gitti¸ baz olarak etkisini yeterince deneyimleyemedim ama bir süre sonra editlerim.

 13. Bugün bu ürünün hassas ciltler için olanını gratisten 8.90 liraya aldım kızlar. Muhakkak bakın. Hatta son kalanı aldığım için kız arkadaşlarım bana bayağı sövdü.

 14. Daha önce hiç makyaj bazı kullanmadım ve hafif bi ürün olduğunu düşünerek bunu denemeye karar verdim. Gözlerimlerim şöyle¸_Makyajın kalıcılığını çok fazla artırıyor ki muhteşem bu_Sürdüğüm allık dahi yerinden oynamıyor normalde uçup giderdi_Kokusu sürdükten bir iki dakika sonra uçup gidiyor_Nem veriyor_üstüne sürülen ürünü daha parlak bitişli gösteriyor_Bunu kullandığım dönemde yüzümde sivilceler baş gösterdi fakat sebebi abur cubura abanmam da olabilir¸ boşu boşuna suç atmak istemiyorum

 15. Hazır indirim döneminde 15tl’ye denk gelmişken makyaj bazı niyetine denemek istemiştim fakat Rossmann’ın isana markasına ait after shave balsam’ını 5tl gibi komik bir fiyata görmek baya kafamı karıştırdı. biraz inceledim nivea daha losyon¸ isana daha kremsi yapıda ve kokusu niveadan daha hafif geldi bana fakat makyaj tutuculuğundan ve nemlendirmesinden emin olamayacağımdan nivea’yı aldım ama aklım isana’da cicişler bi denemek lazım

 16. Watsonsta 12 liraya düştüğünü görünce nikkie yi kaç yıldır takip ettiğim ve sevdiğim için hemen bir tane kaptım. Çok yoğun derecede erkek kokusu var¸ internette kokusu uçuyor diye okuyup salak gibi kokusu daha gitmeden fondöteni uygulayıp sevgilimle buluştum. “aynı ben gibi kokuyosun” diyince salaklığımı anladım. “Tıraş balsamını makyaj bazı olarak deniyorum da” diyemeyip yeni kolonya aldım falan dedim ve fix+ ı bocalayarak kokuyu gidermeye çalıştım *swh* 2. Denememde bu sefer kokunun uçmasını bekledim ve öyle uyguladım. Çok doğal ve hoş bir parlaklık veriyor. Makyajı çok güzel tutuyor ve herkes cildimde ne olduğunu sordu¸ ne olduğu söyleyince çok saçma geldi ama sonunda hepsi gidip aldı watsonstan *swh* sivilce ve ya tüylenme yapmadı¸ en azından şuanlık. Kendisiyle aşk yaşıyoruz

 17. Bir süredir kullanıyorum ama bir numarasını göremedim. Yani sanki hiçbir değişiklik yapmadı gibi geliyor bana. Sadece yatıştırıcı bir etkisi var¸ ferahlık ve serinlik veriyor. Bu da traş sonrası bir ürün olması sebebiyle gayet doğal sanırım ama uzun vadede cilt tarafından emiliyor ve yok oluyor. Hakkındaki yorumlar gerçekten neredeyse mucizevi bir etki vadettiği için almıştım ama o mucizevi etki bende ortaya çıkmadı maalesef.

 18. watsonstaki fiyatını görünce bir iki denerim olmadı eşime veririm diye bir şans vereyim dediğim üründür. temiz cilde uygulayınca gerçekten bir aydınlanma yaşıyorsunuz 🙂 kokusu da irrite etmedi beni. ten makyajımda hala yerli yerinde. gururumuzsun nikkie!

 19. hassas ciltliler için olanını nikkie’nin sayesinde alanlardanım ben de.nebioğlu kozmetikten 21 liraya falan almıştım.ten makyajıma başlamadan bir iki dakika önce sürüp emilmesini bekliyorum.cilde güzel bir nem katarak fondötenin daha iyi görünmesini sağlıyor.kalıcılık konusunda da çok işe yaradığını düşünmüyorum.

 20. vloggerların hemen hemen hepsinin favori ürünlerinden biri olmasına rağmen hala kullanmakla kullanmamak arasında kaldığım ürün. nedense tıraş sonrası sürülmesi gereken bir ürünü sürekli makyaj altına uygulamak bana doğru gelmiyor. çok kaliteli ve güzel nemlendiriciler varken başka bir amaçla üretilmiş bu ürünü yüzüme süreceğimi pek zannetmiyorum. bir de tüm vloggerlar kokusunun bir süre sonra geçtiğini söylüyor da zaten burun çok kısa bir sürede kokulara alışarak artık kokuyu duyumsamaz hale gelir¸ parfümlerde de böyle oluyor malumunuz. o halde ya kokusu geçmiyor da siz kokuya alışıyorsanız? değil bir gün boyunca¸ 1-2 saatliğine de olsa erkek kremi gibi kokmak istemem. sanırım bir süre daha bu furyaya dahil olmayı düşünmüyorum.

 21. Yüzde tüylenme yaratabildigi bilgisinin dogru olup olmadıgını merak ettigim makyaj bazı olarak kullanılabilen balsam. Eger tüylenme yapıyorsa yakınından bile gecmek istemiyorum fakat merak etmiyor da degilim nasıl baz olusturacagını.Bu tüylenmeyle ilgili bilgi verebilecek cicişler mesaj kutumu morartırsa cok sevinirim

 22. Bu trend ilk ortaya çıktığında fiyatı 30 tl civarındaydı ve açıkçası emin olamadığım için 30 tl veresim gelmiyordu¸ geçen haftalarda watsonsda bir indirime denk geldim 12 tl gibi uygun bir fiyata kaptım bir tane. Hayatımı dramatik bir şekilde değiştirdi diyemem 🙂 ama memnum kaldım şöyle ki aşırı hassas bir cildim var ve tahriş etmemesi ve sivilce yapmaması benim için önemli bir faktör. Özellikle memnun kaldığım kısmı ise anında cildin emmesi¸ cildinize sürdükten kısa bir süre sonra hafif yapış yapış bir his bırakıyor bu iyiye alamet üzerine fondoten¸ bb cream vs uyguladğinızda gün boyu makyajı koruyor. Önerir miyim 12 tl olduğunu düşünürsek en azından indirimde öyleydi gayet başarılı bir ürün¸ tavsiye ederim¸ Nivea’dan artık aynı ürünün ambalajını ve kokusunu değiştirip piyasaya sürmesini öneriyorum¸ acayip prim yaptı sayemizde çünkü hak ettik bence bunu kadınlar olarak. 🙂

 23. şimdilerde makyaj bazı olarak kullanılmasıyla ünlenmiş traş sonrası yatıştırıcı balsam. şimdiye kadar bir kaç farklı baz kullandım ama hepsi farklı amaçlarda kullanılan bazlardı o yüzden kıyaslanması ne kadar doğru bilemiyorum bir kaç kez makyaj altına denedim ben de. makyajın kalıcılığını arttırdığını düşünüyorum¸ en azından benim normal¸ kuruya dönük cildimde etkisi bu yönde oldu. fondötenin de duruşunu güzelleştiriyor. benefit porefassional gibi slikonumsu yapısı yok ve nemlendirme özelliği olduğundan ben sevdim. benim cildimde herhangi bir irritasyona sebep olmadı ama ben de çok az ürünle t bölgeme ve burun kenarlarıma uygulama yaptım¸ tüm yüzüme kesinlikle boca etmedim. evet biraz garip bir akım oldu¸ kokusundan rahatsız olunmadıkça sevilerek kullanılabilir diye düşünüyorum¸ geçenlerde indirimde 10lira gibi bir fiyatı vardı diye hatırlıyorum¸ o yüzden denemeye değer bence. zaten hassas cildi yatıştırmaya yönelik bir ürün olduğundan cilde bir zararı olmaz diye düşünüyorum ama bakalım. etkilerini merak ettiğim için başlığı takibe devam.

 24. Kullanmaya başladım . makyaj oturduktan sonra güzel duruyor gibi. karmaya dönük cildim olduğu için sakin kafayla analiz edebilecek şekilde rahat kafayla makyaj yapamadım.

 25. hepimiz gibi nikkie’den duyduğumuz¸ makyaj bazı olarak da kullanılan tıraş sonrası balsam. iflah olmaz bir deneyici olarak satın aldım tabii ki de. ilk kullanımımda önce nemlendiricimi üstüne bunu uygulayıp sonra da bb kremimi sürdüm. pütür pütür durdu¸ çok şaşırdım. kuru ciltli de değilimdir¸ resmen kabuk kabuk döküldü bb kremim. acaba dedim nemlendiriciyle mi çok geldi¸ nemlendirici aşamasını geçip sadece bunu kullandım ve bb kremimi uyguladım¸ sonuç yine aynı. babama sordum acaba bozuk olabilir mi¸ üründe mi sorun var diye düşünerek. adam dedi yok bunun bir sorunu¸ normal. babam gayet memnun balsam olarak. sonuç olarak babama kaldı.acaba benden başka da böyle bir durumla karşılaşan var mı çok merak ediyorum cicişler.

 26. Bende bir fark yaratmadığını düşündüğüm için artık kullanmıyorum bu ürünü. Ancak tüylenme konusunun neden bu ürünle ilişkilendirildiğini anlayabilmiş değilim. Bildiğim kadarıyla üründe kullanılan temel içerik gliserin. Gliserin kadınlar için üretilen bir çok cilt bakım ürününde de zaten var. Yani bu ürünün içerisinde olup da kadınlara özel olarak tasarlanan ürünlerin içerisinde olmayan bir madde yok sanırım. Belki erkek cildi¸ özellikle de traştan sonra¸ daha yoğun neme ihtiyaç duyduğu için içerik de yoğun olabilir. Buradan yola çıkılarak cildi fazlaca beslediği için tüylenmeye sebep olabileceği iddia edilebilir. Ama yine de kadınlar için tasarlanan ve bir çoğumuzun özellikle de kuru ciltlilerin kullandıkları nemlendirici¸ serum vs. nin bu üründen fazlasıyla daha besleyici olduğu düşünüldüğünde bu balsamın tüylenme ile ilişkilendirilmesi bana göre pek de mümkün ve mantıklı görünmüyor. Adı erkek ürünü olduğu için tüylenme konusundaki endişenin sadece basit bir önyargıdan kaynaklandığını düşünüyorum.

 27. Tüm YouTuberlarda görmekten gına geldi artık. Herkesin favoriler vdeosunda. Tamam hepiniz süpersiniz¸ hepiniz herşeyi çço iyi biliyosunuz da bari başladan önce kimden öğrendiğinizi de söyleyin bi zahmet #NikkieKi geçen günler de Aslı Özdel in videosunda ‘iyiki keşfetmişim diyorum kendime’ dediği ürün..

 28. Fondöteni tutuşu gerçekten başarılı.ve cildi daha parlak yapıyor.allığa bronzera etkisini görmedim.Güneş kremimden önce sürdüğümde güneş kremimi sürerken böyle bişeyler soyulup elime geliyordu.sonra sürünce sorun çıkarmadı.bence başarılı kıla tüye etkisi olacağını sanmam.bu bünye neler sürdü suratına

 29. kadınların makyaj bazı olarak kullanmasını çok saçma bulduğum bir ürün.Normalde değişik¸ orjinal fikirlere her zaman açığımdır ama bu bana aşırı saçma geliyor.Yahu öncelikle erkeklerin teniyle bizim tenimiz bir mi ? Piyasada bir sürü makyaj bazları varken bu ürüne ne gerek var? Aslında böyle sorular soruyorum içimden bir taraflar da al onu¸ sen de dene diyor ama bi çekimserim yahu karar veremedim… Aylardır almadım¸ direndim¸ ama önümüzdeki zamanlarda alır mıyım almaz mıyım bilemem…

 30. makyajın kalıcılığını muazzam şekilde arttırıyor bu balsam. Beklentimin çok çok daha üzerinde çıktı doğrusu. İndirimde 14 TL gibi bir fiyata muhteşem bir baz satın almış oldum.

 31. Nemlendirici olmadan tek başına kullandığımda cildimi cok nemlendirmedi. Ben de daha sonra nemlendirici üzerine kullandım. Sonuç gerçekten başarılı. Yüzünüze kullandığınız ürünler hem iyi renk veriyor hem de kalıcılığı artıyor bu şekilde çok yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm veriyor. Ben peeling sonrası da kullandım. Cildimi rahatladı kullanınca. Cildi kuru olmayanlar tek başına kullanabilir. İçinde ışıltı olmamasına rağmen aydınlık duruyor. Ben cildime fondöten ya da bb uygulamadiığım zamanlarda da allık vb. ürünlerin kalıcı olması için sürüyorum. Başka bir tavsiyem de Diadermine’in Ph 5 hassas ciltler için nemlendiricisi. Islak bitirişli makyaj görünümü istediğim zamanlarda da onu uyguluyorum. Oldukça memnunum

 32. gerçekten cilde nemi hapseden bir ürün. normalden yağlıya dönük karma cildimde¸ günlük nem ihtiyacımın tamamına yakın kısmını karşıladı diyebilirim. t bölgemde parlama sorunu yaşadığım için bu ürünü kesinlikle o kısımlara uygulamıyorum. ilk başlarda inatla ve bilmediğimden bir kaç kez tüm yüzüme sürüp parlamayı görünce¸ “buna makyaj bazı demişsiniz ama kendine hayrı yok” deyip kullanmayı bırakmıştım.fakat şimdilerde t-bolgem dışında yüzümün geri kalanında kullanmaya başladım ve sonuçtan inanılmaz memnunum. sabah 7 de sürdüğüm allık ve aydınlatıcım akşam 5 e kadar zamk gibi kalıyor. sürüldüğü alanı aydınlık ve parlak gösteriyor¸ ki bu durum yüzümün ortası hariç¸ yan bölgelerimde görmekten oldukça hoşlandığım bir şey. üzerine de highlighter sürünce resmen on fleek oluyor akşama kadar.

 33. 1 ay önce beyaz kapaklı olanını gratiste indirimden 14 liraya aldığım balsam. ilk olarak kullanmakta tedirgin olmuştum kokusundan dolayı fakat çokta merak ediyordum. cildim karmadan yağlıya dönük ve ilk kullandığımda yüzümü iyice parlatacak diye korkmuştum. korktuğum gibi olmadı kullandım ve fındık tanesi kadarı tüm yüzüme yetti. ayrıca kokusu 5 dk içinde zaten yok oldu. üstüne bb krem uyguladım ve sonuç pürüzsüz bir cilt. çok beğendim yüzümde tüylenme gibi bi sorunda yaşamadım şuanlık 1 aydır kullanıyorum. 14 liraya bereketli bi makyaj bazım olmuş oldu.

 34. YouTube’ların başlattığı akım sayesinde ablamda gördüğüm ve yüzüme kullandığım mis gibi yumoş mu yumoş balsamdır. Ben baz olarak güneş kremi kullandığım için onu yüzümü nemlendirmek için kullanıyorum. Performansı güzel ve kokusu müthiş.

 35. Yüzünüze boca etmezseniz ufak miktar uygulandığında makyaj bazı olarak gayet iyi idare eden bir ürün. Yüzümde silikon his bırakmaması ve neredeyse strobing etkisinde parlatması ile benim hoşuma gitti. Hassas cilt için olanı kullanıyorum. Karmadan yağlıya dönük sorunlu bir cildim var.

 36. Hassas olanını aldığım¸ yanaklarda allığı tutmak dışında bir numarası olmayan¸ o yoğun erkek kokusu bir iki dakika içinde geçen fakat bende minik sivilcelere sebep olmuş ürün İğneli epilasyondan delik deşik olmuş bacağıma uyguluyorum artık

 37. nivea’nın tıraş sonrası balsamı.kadınlar bunu makyaj bazı olarak kullanmaya başladıktan sonra¸ satışlarında bir hareketlilik olmuş olacak ki¸ artık tv de reklamları dönmeye başlamış. fakat reklam tabi ki erkekler için olmuş.makyaj bazı olarak loreal after shave balsam’i da kullanılabilir. nivea ile bir fark görmedim. ayrıca nivea after shave fluid gül suyu ile karistirilarak makyaj sabitleyici elde edilebilir.

 38. Onca para içinde yüzen kylie jennerın makyaj bazı olarak kullandığı ürün. Yağlı ciltlere önermişlerdi. Yatıştırdığı için mi neden anlamadımedit: ben böyle parfümlü kokulu bir şeyi suratıma asla sürmem.

 39. aldım¸ birkaç defa kullandım ancak erkek arkadaşım da bunu kullanıyodu¸ garip bir hissiyat uyandı içimde kendime sürünce 🙂 ben baz olarak pek faydasını görmedim¸daha silikonumsu yapıda olanlar daha hoşuma gidiyor¸ bendeki şişeyi de erkek arkadaşıma devrettim 🙂

 40. isterse dünyanın en iyi bazı olsun kullanımına karşı olduğum krem.sonuçta kadınların ve erkeklerin cilt tipleri çok farklı¸ en temel farklılık burada başlıyor.sonrasında ise erkeklerin cildi genelde daha kalın yapılı olduğu için çoğu ürüne ya hiç tepki vermez ya da çok az verir. kadınların cildi çok hassas olduğu için dikkat edilmesi gereklidir.birkaç kişide kıllanma yaptığını dahi duygum.piyasada çok uygun fiyata da cilt tipine göre de makyaj bazları var. kaldı ki ne kadar çok yüzünüzde makyajı tutabilir ya da bizlerin bu kadar uzun süreler yüzümüzde makyajı tutuma ihtiyacımız gerçekten var mı?

 41. severek kullanıyordum verdiği görüntünün hastasıydım¸ta ki çenemdeki siyah kılları fark edene kadar.ben direk buna bağladım kullanmayı bıraktım.belki başka bir sebebi vardır ama bir daha yüzüme sürmem.

 42. silikonsuz ve övülen baz fikri ilgimi çok cezbediyor ancak ben de diğer arkadaşlar gibi böyle parfüm boca edilmiş bir ürünü yüzüme sürmekten imtina ederim.

 43. Vloggerlarda görünce heves edip sevgililer günü indiriminde almıştım. Her gün makyaj yapmama rağmen altına baz olarak her gün kullanmıyorum nivea’yı¸ genellikle özel günlerde ya da uzun saatler dışarıda olacaksam kullanıyorum ve makyajın kalitesini de ömrünü de arttırdığını düşünüyorum. azıcık bir miktarı bile tüm cildime yetiyor¸ kokusu da 1-2 dakika anca kalıyor sonrasında uçup gidiyor. Tek sorunum ilerde tüylenme gibi bir sorunla karşılaşır mıyım problemi. karşılaşmam diye umuyorum ama yine de olabildiğince az kullanmaya çalışıyorum.

 44. hassas ciltliyseniz¸ alerjik bir cildiniz varsa¸ parfüm içerdiği için cildinizde olumsuz bir duruma sebep olabilir. bu durumda parfümsüz ürünleri tercih etmek lazım. yani içerik okumayı ihmal etmemek gerekiyor.

 45. yağlı bir cilde sahibim ¸işe yarıyor mu evet ¸ben revlon colorstay için baz olarak kullandım. ama handikap şu ki kokusu ben böyle erkek kokularını çok seviyorum ama gün içinde annem ve erkek arkadaşımın garip bakışlarına maruz kaldım 🙂

 46. Daha önce hiç baz kullanmamıştım¸ sadece cildimi nemlendiriyordum. Kullandığımdan beri cildimi nemlendirmeyi de bıraktım. Karma ciltliyim parlama gibi bi sıkıntısı yok kesinlikle. Makyajı cilde yapıştırıyor resmen. Tüylenmeye çok meyilli bi bünye olarak bende öyle bi sorun da yapmadı korkanlar için. Uygun fiyatlı baz arayanlara önerilir.

 47. Her yerde gördüğüm her şeyden olduğu gibi bundan da nefret ettim… eşim kendine aldı. Denedim. Evet gliserin olduğu için yapışkan ve su tutucu özelliği var.30 tl’ye değmezdi¸ indirimde de eh işte. Tüm nemlendiricilerde gliserin oluyor genelde. nemlendiricinizin gliserinini arttırırsanız aynı şey olacaktır. Oh my god¸ dünya harikası değil. Ayrıca silikonlu baz ( şu sıralar loreal blur’lu bir şey kırmızı olan) +pudrayla sabitleme + gliserinli gül suyu (el yapımı) kombinini daha çok seviyorum. En başarılı olan bu oldu bende.

 48. Ozellikle cildi karma-yagli olanlarin memnun kalacagi bir urun. Hayatimda gozeneklerimi kapatmak icin kullandiklarim haric¸ hic makyaj bazi kullanmamis biri olarak meraktan aldim ve memnun kaldim. Fiyat-performansi cok iyi. Yuzunuze cok saglikli bir goruntu veriyor ve fondotenin kaliciligini arttiriyor. Eger elinizde cok sayida makyaj bazi varsa almaniz anlamsiz olur fakat uygun fiyatli bir baz arayisindaysaniz dogru bir tercih.

 49. Herkesin ayılıp bayılarak makyaj bazı yaptığı ürün. Yağlı bi cilde sahibim ve mat bitişli fondotenin altına uyguladığımda bile yüzüm günlerdir yıkanmamış gibi yağlı gözüküyor ve makyajı gün içinde tamamen kusuyor. Sanırım sadece kuru ya da hassas ciltlere uygun olmalı. Ps: bu yorumu yapabilmek için bi hafta boyunca farklı ürünlerle denedim gene olmadı gene olmadı

 50. Ben bunu bir umutla aldım ya da gazla aldım desem daha iyi olur çünkü elimde patladı şöyle ki¸ sivilce yaptı. Bunu bir hafta kesintisiz sonrasında aralıklarla kullandım ve iki şekilde de akşamına yeni sivilce çıkmıştı. Makyaj bazı olarak zaten allahlık. Hiçbir etkisi yok. Nemlendiriciyle olsun¸ tek başına olsun herhangi bi tutuculuk¸ dayanıklılık arttırma falan yok. Vlogger şişirmesi saçma sapan bir ürün. Almayın¸ aldırmayın

 51. Baba kız olarak kullanılabilecek nadir ürünlerden biri Ben acaba parlatır mı sivilce yapar mı diye kafamda deli sorulara cevap bulamazken ablam çoktan babamın balsamını odaya taşımış 🙂

 52. Nivea’nin express hydration primer gibi müthiş bi ürünü varken neden bunu nem vermesi için kullanıyorlar anlamış değilim. Nikkie kullanıyor diye herkes kullanmak zorundaymış gibi hissediyor sanırım.Makyajı yüze kilitliyormuş.Var mı öyle bi ürün cidden?

 53. benim gibi üşengeç biriyseniz bide makyaj bazına o kadar para vermek istemiyorsanız bence süper bir ürün. fondötenin yüzde pütür pütür durmasını önlüyor ayrıca kalıcılığını kesinlikle arttırıyor. ben hafta da 2 ya da 3 gün kullanıyorum sivilcelenme¸ tüylenme gibi sıkıntılar yaşamadım

 54. Niye bu kadar abartıldığını anlamadığım ürün. Bir deli (nikkietutorial) kuyuya taş attı biz tüm vlooger blooger ailesi de peşinden. Baz olarak hiç bir etkisi yok. Cildinize uygun bir krem kullansanızda aynı etkiyi yaratır.

 55. ciddi anlamda işe yarayan üründür. karmadan yağlıya dönük cildimde fondöteni fazlasıyla tutmuştur. severiz.

 56. Fondöten sürmeyi seven biri değilim. Bu yüzden toz allık¸ bronzer¸ aydınlatıcı da kalıcı olmuyor. O yüzden denerken ürünü baz olarak sürüp üstüne toz bronzer ve aydınlatıcımı sürdüm. Ve normalde 30 dakikada uçacak ürün 3-4 saat kadar yüzümde kaldı. Tek kötü yanı kokusu ya. Bildiğin erkek kokuyosun. Kokusu hemen de gitmiyo açıkcası. Aldım babama verdim. Bir daha da kullanır mıyım bilmiyorum.

 57. içeriğinde üst sıralarda yer alan “Isopropyl Palmitate” Yüksek Derece Komedojenik maddeler listesinde olduğundan kullanıp kullanmamakta aklımı karıştıran nemlendirici & makyaj bazı.

 58. burdaki herkes gibi ben de makyaj bazı olarak almıştım gratisin babalar günü indiriminden.daha önce kullandığım tek baz rimmel londonınkiydi.aynı performansı verdiğini söyleyemem açıkçası. tabi bunda cildimin yağlı olup daha bir saat olmadan ten makyajımı kusması da etkili olabilir.ilk sürüşünüzde cıvık bi kıvamı olduğu için emilmesini bekliyorsunuz biraz da erkek erkek kokuyorsunuz ama daha sonra geçiyor.bu arada annemin cildi kuru iki ürünü de onda uyguladım ve rimmel londonunki kadar makyajının kalıcılığını arttırdı gerçekten.yani sorun bende sanırım…

 59. 2 hafta kullanıp bıraktığım üründür kendisi. Yağlı cilde sahibim ve tek beklentim benim de pul pul görüntüsünü engellemek. Fakat bende ise yaramadı. Pek bi şey değiştirmedi. O yüzden suan ağda vs gibi şeylerden sonra acıyı¸ kızarıklığı alması için sürüyorum bacaklarıma vs. Amacına uygun konularda başarılı tabi ki.

 60. Yuzumde durmayan allik ve aydinlatici bunu surunce 6 saat kadar kaliyor. Benim gibi makyaj tazelemeyi sevmeyenler icin guzel. Kizlar lutfen yuzunuze boca etmeyin. Sivilce de yapar killanma da. Ayrica her gun yuzunuze surup yuzunuzu yormayin. Sicakta makyaj ekstra terletiyor zaten.

 61. benim de hemen koşup edindiğim ve iyi ki almışım dediğim ürün.daha önce birkaç makyaj bazı kullandım deborah¸pastel¸rimmel london gibi.hiçbiri bu kadar tutmadı sanırım fondöteni¸bronzerı yüzümde.ayrıca inanılmaz güzel bir aydınlık ışıltı veriyor cilde.t bölgem çok yağlı olduğu için 4 5 saat sonra parlama oluyor hafif transparan pudra geçtiğimde bu sorun da ortadan kalkıyor.doğrusunu söylemek gerekirse cildim sivilceye meyilli ve karma.ilk başlarda birkaç sivilce vardı alnımda bundan mı kaynaklı bilmiyorum hemen suç bulmak da istemiyorum ama sonradan geçti ya da yüzüm ürüne alıştı emin değilim.sonraki günler sivilce problemi yaşamadım.ciltten cilde göre de değişir tabii etkileri memnun olan da olmayan da var.ben bayağı memnun kaldım ve severek kullanıyorum.

 62. yana yakıla youtuber izleyip kolaylıkla gaza geldiğim bir dönem -ki şubat mart aylarına tekabül ediyor- 12 küsürlü bir fiyata edindiğim balsam¸ makyaj bazıdır. ilk olarak benim herhangi bir baz almam çok manasız 😀 çünkü bazsız da göz kapaklarım göz makyajını¸ cildim yüz makyajını¸ tenim parfümü çok iyi tutan bir yapıya sahip. sabah yaptığım göz makyajı sonsuza dek gözlerimde kalabilir¸ yüzümde de bir değişiklik olmuyor. en alelade parfümler dahi üzerimde 4-5 saat kalıcı oluyor¸ herkes çok şaşkın. ama işte¸ tüketim çılgınlığıdır bi heves gidip aldım. 1 ay gibi bir süre kullanıp baharla beraber çekilmez hale geldiğinde kullanmamaya başlamıştım ki şu ara dönüş yaptım. sivex¸ güneş kremi ve bu balsamla taban oluşturup devam ediyorum. dediğim gibi tutuculuğu ve performansı hakkında yorumda bulunabilecek kişi ben değilim ama kullananların birkaç konuda kulakları delik olsun diye söylemek istediklerim var. -halihazırda kapalı komedonlarınız var ise dikkatli olun ve biraz gözlemleyin¸ bende artışa sebep oldu. -cilt tipinize bağlı olarak dudak kenarları göz kenarları gibi ince derili bölgelerde kuruluk yaşıyor iseniz o kısımlara getirmemeye özen gösterin¸ bi miktar kaşıntı ve kızarıklık yapabiliyor.-daha tutucu olacağına inanarak ürünü yüzünüze fazla bulamayın¸ emilimi çok hızlı olsa dahi fazla miktarda ürün katmanlaşabiliyor.aklıma gelmişken yazayım dedim¸ üzerine yapılan makyajı daha diri gösterdiği bilgisine katılıyorum. parlama olmaksızın epey süre canlı görünüyor makyaj¸ fakat benim için elzem değil.

 63. Ara ara aklıma geldikçe kullanıyorum ama çok az sürüyorum ve kokusu beni rahatsız etmiyor. Youtube de çok övülünce almıştım meraktan. Allık ve bronzerımı daha kalıcı yaptığını düşünüyorum ama hergün sürmeye nedense çekiniyorum.

 64. o kadar övgüye çok büyük bi beklentiyle almıştım ama hayal kırıklığı oldu bana. nemlendirici sonrasında uyguluyorum. ilk sürdüğümde çok güzel ama 1 saat sonra yüzümü pul pul gösteriyor anlam veremedim cildimle ilgili problemdir dedim ama ne zaman tek başına nemlendirici kullansam hiç o sorunu yaşamadım. kalıcılık desen o da aynı.

 65. cilt tipimden başlayayım cilt tipim karma ve sivilceye çok yatkın ben bu ürünü neredeyse 1 yıldır kullanıyorum. öncelikle yüze uygun miktarı uygulamak çok önemli biraz az sürmek lazım. kesinlikle makyajı çok iyi tutuyor¸ 12 saat yerinden kıpırdamıyor ve gün içinde pullanma yaşamadım. ilk uygulama sırasına normalde bazsız elimle uyguladığım fondötende pullanma yaşamıyorum ama baz ile uygulayınca pul pul durdu bununda çözümü nemli sünger oldu 🙂 onun dışında da bir sorun yaşamadım. ben memnunun yani.

 66. kim derse desin bir pazarlama dehası dünyanın her yerinde yüzbinlerce kadına traş losyonu aldırdı. Üniversitelerde derste verilesi bir örnek bence. İlk ortaya atan Nikky mi emin değilim bilen varsa yeşillendirsin. Ayakta alkışladığım bir adım nivea için. ha kullandım mı? evet kullandım memnun muyum ? ne yalan söyleyeyim ikinci şişeyi kullanıyorum gayet memnunum. Yüzümde tamamen emilen makyaja çok uygun bir yüzey oluşturdu. özellikle kış aylarında çok kullanışlı. kokusunu ben şahsen gayet ferah buluyorum. ama kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi o ayrı. yine söylüyorum bir pazarlama dehası sayesinde makyaj masalarımıza gelen bir üründür kendisi. şapka çıkarıyorum.

 67. sensitiv olanını her kış bu zamanlarda¸ soğuktan kızaran yanaklarıma uyguladığım kokusunu ferah bulduğum balsam. sensitiv olanında alkol yok¸ bu benim için bir artı. baz olarak bence de ürünleri yüzde tutma konusunda başarılı¸ ama benim tazelemeye fırsatım oluyor gün içinde. yalnız yeni moda artık yüz yağları sürmek olduğu için¸ bu trend de yerini tozlu raflara kaldırıyor¸ kendisine güle güle diyoruz.

 68. Birçok youtuberın “makyaj bazı” yerine bunu kullandıklarını farkettim. Bende denedim ve ger.ekten işe yaradı. İlk başta yüzünüz hafif yapış-yapış oluyor ve erkek kokusu kokuyor ama yaklaşık bi beş dakikaya geçiyor. Makyaj bazı yerine kullanılabilecek bir ürün.

 69. her gün kullandığım ürün. gerçekten makyaj öncesinde kullanıldığında çok güzel nem veriyor yüze. 1. şişem neredeyse bitmek üzere. gözüm kapalı ikincisini alacağım yakında

 70. Tiras olmuyorum ama yanaklarimdan sakalimi hafif duzelttigimde kullaniyorum kokusu cok guzel ama rahatsiz eden sey ardindan biraktigi hafif yapis yapis his onun disinda hafifte bir nem veriyor

 71. ben geçen ay bu ürünü almıştım bir marketten. birkaç gün kullandım yüzüme. pure beauty bb krem’in altına uyguladım. öyle aman aman bir sürüş kolaylığı vs. sağlamadı zaten pure beauty ciltle bütünleşen yapıda bir ürün olduğu için çok etkilemedi ancak cildimi yumuşattığı için sevdim ve kullanmaya devam ettim. far bazı olarak da renkleri daha iyi ortaya çıkardı ve kalıcılığını arttırdığını gözlemledim. ürün hakkında ilk yorumlarım bu şekildeancak¸ne zaman ki bu ürünü kullanmaya başladım¸ alnımda isilik şeklinde kırmızılıklar sivilcemsi yapılar¸ içi dolu yağ butonları gibi şeyler oluşmaya başladı bunları yazarken bile sinirleniyorum¸ normalde tek tük sivilce çıkarırdım onlara da etkili birkaç ilacım var doktorun verdiği onları sürerdim ertesi güne geçerdi. ama bu sonradan oluşanlar geçmek bilmiyor aksine günden güne artıyor¸ tabi sadece bu ürüne bağlamayayım diyorum ama beslenme düzenine sağlığına dikkat eden biriyim¸ farklı yediğim hiçbir şey olmadı. makyajımı eve gelir gelmez silerim. tabi son zamanlarda kullanmayı bıraktım hafiften azalır gibi oldular ama hala etkileri devam ediyor¸ tekrar cildiyeciye gideceğim. herkesin cildi aynı reaksiyonu göstermeyebilir. benim cilt tipim¸ kışın kuru yazın normaldir¸ arada yanaklarıım kuruyor o kadar. fazla yağ problemim olmadı şimdiye kadar. ben bu ürünü aldığım güne lanet ettim o derece kızgınım. önceden ten makyajı yapmadan dahi pürüzsüzdü cildim ama şimdi illaki kapatmam gerekiyor o kırmızılıkları¸ bu da bir kısırdöngü yaratıyor. keşke kullanmasaydım dediğim nadir ürünlerden kendisi.

 72. Benim gibi minicik primerlara inanılmaz paralar vermeye erinen insanlar için adeta devrim.traş köpüğüyle birlikte paketleri var bu aralar gayet uygun fiyatlı köpüğü erkek arkadaşıma verdim balsamı ben aldım.yapısı çok hafif havalar ısınmaya başlamışken ferahlık vermesi çok hoşuma gitti¸makyajı kalıcı hale getirmesi ve bir miktar daha pürüzsüzlük katması epey güzel.

 73. vakt-i zamanında tam 3 tane alıp¸ açgözlülüğün sınırlarını zorlamıştım. baz olarak kullanıp¸ üzerine fondöten sürünce¸ adeta çamur gibi olurdu makyajım. kullanmayı bırakınca dünya varmış dedim

 74. İnstagram da ve youtube da şişirilen yüz bazıdır. Kesinlikle bir yararını görmedim bundan daha iyi bazlar var. Böyle keskin kokuları zaten sevmem. Allahtan almamışım evde babamınki vardı. Bizımla değil.

 75. Makyaj bazı olarak kullanayım dedim azıcık sürdüğümde bile normalde cildime yediremediğim fondoten bu sefer sanki aşırı yağlı bir yüzüm varmış gibi fondoteni kustu. Kesinlikle fondoteni tutmadı cilt. Bana hiç mi yaramadı bu ürünü makyaj bazı olarak kullanma fikri.

 76. bu olayı çıkaran nikkie tutorials adlı bir youtuber. bir gün bu kadın çıkıp “ben size yalan söyledim¸ ne söylesem alıp yüzünüze sürecektiniz zaten” diyecek diye bekliyorum.bana göre nikkie bunu sponsorluklar ve ortaklıkları için kendisine koz olarak kullandı. “bakın ben deyince ürün deli gibi satıyor” diyebilmek için yani. zaten bu olay patladıktan sonra too faced ile ofra ile bir sürü ürün çıkardı bu.hiçbir faydasını görmemekle birlikte yüzün yeni tıraşlı amca gibi kokması cabası. hiçbir zaman anlam veremedim.tanım: tıraş sonrası balsamı.

 77. kokusu çok iyi. traş sonrası kullanıldığında da¸ makyaj altına kullanıldığında da gayet iş gören bi ürün. 

 78. Bunu keşfettikten sonra makyaj alti bazlarına verdiğim paraya üzüldüm. Cildi yatıştıran ve nemlendiren bir urun. Makyajı da gün boyu sorunsuz tutuyor

 79. yazin alip iki gun kullandıktan sonra yüzümü sivilceler bastı. daha sonra roaccutane kullanmaya başladım. tek sebebi bu ürün değildir eminim ki ama beni hala korkutuyor kendisi. yorumları okuyup belki kullanmaya cesaret edersem sivilce yapıp yapmadığına emin olabilirim.

 80. Amacı dışında kullanilan makyaj bazi. Beyaz olanini kullaniyorum¸ ilk suruldugunde gercekten ferahlama hissediliyor. Geceden nemlendirip sabah kuru olan cildimi gordugumde¸ delirip bunu suruyorum. Genel olarak memnunum ancak uzerine surulen fondoteni¸ silgi pisligi gibi kaldirdigi da oluyor. Performans olarak guzel ama icersinde ki silikon nedeniyle¸ cok kullanilmamasi gerekiyor.

 81. Hassas olanını 1.5 ay kadar deneyimledim.Tahmin edersiniz ki erkeksi bir kokusu var ama 1saate kalmadan geçiyor.Kuru ciltliler nemlendirici olarak kullanamaz. Amaaa en dandik fondoten¸ bb kremi efsaane gösterdiği bir gerçek. Cilt altından sağlıklı bir parlaklık veriyor<3

 82. Bende ‘vaaaaoovvv’ etkisi oluşturmayan yine de ben bunu kullanırım dedirten erkek bakım ürünü. Yüzünden terleyen biri olarak beni bunaltan bir yapı oluşturmadı yüzümde ama dediğim gibi olsa da olur olmasa da. Bir eksisi yok şimdilik.

Siz ne düşünüyorsunuz?