“Nip + Fab” için 101 yorum

 1. trendyolaff
 2. dragons blood serisinden  şu ürünü 2 haftadır kullandığım marka. roaccutane tedavim sebebiyle aşırı kuruyan cildimi az bir ürünle yeterli miktarda nemlendiren değişik bir kadifemsilik veren güzel bir ürün. merhem gibi¸ cilt tarafından anında emilen¸ emildikten sonra gelen hafif bir yapış yapışlık hissini çok kısa sürede kadife gibi bir cilde bırakan bir yapısı var. ama bir gariplik olarak¸ yanaklarımı yakıyor ve yanaklarım tüm gün al al geziyorum¸ gerçekten sebebini bilmiyorum hafta sonu cildiye doktoruma soracağım.ürünü kullanırken bir regl dönemini sivilcesiz atlattım- ya tedavimin sonu diye ya da sivilce yapmayan nemlendirici buldum- . bir kaç hafta sonra aynı serinin pedini de almayı düşünüyorum. ben alırken indirimle 51 tlye almıştım cevahir watsonsdan.

 3. Pedlerinden 2 aydır kullanıyorum. Aşırı hassas bir cildim olduğu için sürekli değil de 3-4 güne bir kullanabiliyorum. Bir de tatile gittiğimde sürekli güneşe çıkıyorum diye bilerek kullanmadım 10 gün kadar. Bunun dışında bir etkisini gördün mü derseniz henüz görmedim. Belki düzensiz kullandığım için bilmiyorum¸ ama 2-3 seferdir çok kurutmaya başladı cildimi. Kullanmaya devam edeyim ileride görüşlerimi güncellerim.

 4. cicişler 2 seri gelmiş¸ kırmızı olan dragon blood cilt dolgunlaştırıcı¸ yeşil olan kuru ciltler içinmiş. Ama yeşile padler gelmemiş makyaj temizleyici mendil gelmiş¸ yanlış almayın ambalajı aynı

 5. extreme night pedleri ile önceden olan pedlerin arasındaki farkı merak ettiğim marka. En büyük farkı asit oranının %2.8’den %5 olmasıymış. Denemek istiyorum. Eskiden olan pedler extreme versiyonu

 6. bugün ankara cepa avm’deki watson şubesinde epey bir yeni ürününü gördüğüm marka. hatta glikolik asit içeren pedlerin extreme night versiyonundan kaptım bir adet 37 tlydi (indirim var mıydı hatırlayamadım¸ belki indirimli fiyatı daha uygundur). ayrıca kuru ciltler için yeşil bir seri gelmiş (karma olduğumdan pek incelemedim)¸ onun da pedi vardı. ayrıca gene üstte de denmiş¸ dragon blood serisi vardı. bu arada extreme night pedleri için haftada 2-3 kullanın demişler¸ asit oranı 5%. bugün ilk kez kullandım¸ kullandıkça editlerim.

 7. glycolic fix serisini  OVERNIGHT PURIFYING GEL ile tamamlamasını dilediğim marka. böylece yüksek oranda niacinamide içeren cruelty free ve uygun fiyatlı bir ürünümüz olur. bildiğim kadarıyla bu özelliklere sahip başka bir ürün yok. Dragon’s Blood Fix serisini de ayrıca merak ettim. neden marka olarak getirmek yerine birkaç ürününü getirmekte diretiyorlar anlamıyorum.

 8. Cildim o kadar hassas ki ne denesem anında sivilce yapar..Zaten 30 yıllık hayatımda hala sivilcelerimden ve siyah noktalarimdan kurtulamamış biri olarak her yeni şeyi büyük bir hevesle deniyorum..Hevesi kursaginda kalması konusunda master yapmış biri olarak nip+fab i de deneme kararı aldım. .Önce pedleri bi kullandım ve cok beğendim..Beğenme sebebim tabiki sivilce yapmamasiydi ama onun haricinde hiç bir şey gozlemlemedim.. Peelingini bu cesaretle denedim ve BINGO! Yüzümdeki sivilcelere ve siyah noktalara bir etkisi olmadı ama inanılmazyacak şekilde güneş lekelerimi geçirdi.. Her iki yanagimin üzerinde çok ufakta olsa küçük lekelerim vardı. Sağ yanagimdakini fondöten sürerken gittikçe azaldığını farkettim.. başlarda bana öyle geliyor sanıyordum lakin ablam ve çevremdeki herkeste lekelerin gitmiş diyince tamam dedim..sol yanagimdakini de geçirmesini bekliyorum..Biraz daha koyu bir renk sol yanagimdaki gecirmese bile rengini açması bile rahatlatiyor beni.. Dünyaların parasini yatirmadan %40 indirimle aldığım peeling benim şimdilik mucizem. ..

 9. Şu son indirimlerden renkli kozmetik adına sadece ve sadece maybelline brow drama kaş şeysini aldım. O da elimdeki bitmek üzere diye. Kendime inanamıyorum. Bunun dışında cilt bakımına daha çok yatırım yapmaya başladım sanırım. Kadıköy bahariye caddesine yeni açılan watsons’ta öylesine gezerken nip fab ürünlerini gördüm. Sözlüğe girip yorumları okudum ve sonuç olarak pedlerini¸ scrubını¸ gece serumunu ve sanırım yeni çıkan bir serisi var venom onun göz altı için bir zımbırtısı var onu aldım. İsimleri çok uzun şu an yazmaya üşendimPedler¸ scrub ve serum ile ilişkim iyi başladı. Scrubı bir kez uyguladım bende herhangi bir iritasyon olmadı. Ped ve serumu her gece uyguluyorum. Gerçekten yüzümde ekstra bir aydınlık ve pürüzsüzlük var. Düzenli kullanmaya devam edeceğim.

 10. İstanbul Anadolu yakasında olan cicişler için şu an watsonsta her ürünün stoğu oldukça fazla ve indirimde. Scrubun güncel indirimli fiyatı 23.92

 11. Peeling padini ve scrub’ını kullandığım marka. pedler¸ glikolik asiti cilt bakımına hafiften sokmaya başlamak isteyenler için ideal içindeki asit miktarı %3 bile değil. Fakat iki kutu kullanımın ardından söyleyebilirim ki evet sivilce izlerimi açtı ve ürünü oldukça sevdim. Şimdi yeni çıkan ve %5 lik versiyonu onu extrem’i alacağım. Scrub ise pek özelliği olmayan küçük partiküllü bir scrub. Olsa da olur olmasa da

 12. yurtdışında yaşarken çok merak ettiğim ama türkiye fiyatları daha uygun olduğu için bugün istanbul historia’daki watsons’dan günlük pedlerinden ve peelinginden aldım. yüzde 30 indirimle de birleşince resmen y.dışı fiyatının yarısına geldiler. şu sıra güneşe çıkacağım için ve sivilce yapar diye korktuğum için hemen başlamak istemiyorum. he bunu niye yazdım: herkes zor bulunduğundan filan bahsediyordu¸ ben de kesin kalmamıştır diyordum ama reyonda markanın her ürününden en az 20’şer tane vardı.

 13. Peelingi düzenli kullandım (haftada 3 defa) bitirdim. Hiçbir etkisini görmedim.Her uyguladığımda yüzüm kızardı ve 30 dakika Kadar kırmızı kaldı. Kek gibi 2 tane aldığımdan¸ diğeri ile ne yapacağımı bilemiyorum şu an. Demek ki neymiş her duyduğuna atlamayacakmışsın.

 14. Çok beğenildiğini görünce scrub ını aldığım marka. Biraz sert tanecikleri de şeker gibi hassas ciltler çok sevmez gibi. Ayrıca temizleme jelleri peeling vb. Ürünleri kullandıktan sonra mutlaka yüzümü sabunla yıkayıp nemlendirmem gerek yoksa yanar ama bunda hiç öyle bir şey olmadı. Yüzümü yıkadıktan sonra gayet nemlendirilmiş gibiydi. Kokusu da çok hoş.

 15. bugün ankara-panora watsonstan glycolic fix pedlerinden ve scrubindan aldim. 45+35 tl odemem gerekirken bayram indirimiyle 23.70tl daha az ödemiş oldum. şimdi gelelim kullanımına¸ ben scrubı diğer markalarda yaptığım gibi haftada 1 sivilcesiz yuzume uygulamayı¸ pedleri de örneğin 2 günde bir akşamları uygulamayı düşünüyorum (güneşte kalmamak ve akşama doğru da olsa dışarı çıkarken güneş kremi kullanmak kaydıyla). yalnız pedleri alırken watsondaki görevli hanımefendilerden biri ‘her gün kullanılacak bir ürün değil kullanmayı biliyor musunuz? dilerseniz anlatalım.’ dedi. ben de zaten daha önce araştırmış olduğum için bir de buradaki ‘watsons çalışanları’ başlığından etkilendiğimden olsa gerek kibarca teşekkür edip kullanımını bildiğimi söyledim. söyledim söylemesine de içime kurt düştü kesin bilmem gereken ekstrem bir şey var mıydı ki diye? mesela 2 günde bir akşamları uygulamak cildimi yorar mı ki? yani kadın kuş kondurmayacaktı tabi ama bi dinlesem de fena olmazmış. kullanan cicişler normal cilt için en ideal kullanım aralığını yazsa da ben de rahatlasam:)) edit: pedleri her akşam olmak üzere günde 1 kez¸ scrubı da haftada 1 gün kullanmaya karar verdim. yardımcı olan tüm cicişlere teşekkürler 🙂

 16. yüz temizleme jeli ve peelingini edindiğim marka. ne zamandır yazacağım ama suçu ürünün üzerine atmamak içinbir süre bekledim¸ hala da tereddütlüyüm¸ (çünkü benim hormonal döngüm¸ o dönem yediklerim¸ stresim vs de etkili olmuş olabilir) ama malesef peelingini uyguladıktan sonra üstteki birkaç girdide bahsedildiği gibi bende de sivilceler çıktı. ilkinde faturayı ürüne kesmek istemedim. sivilceler geçti. derken yine bir duşta kullandım. ertesi gün alnımda ve yanaklarımda bana günaydın diyen yeni sivilcelerle uyandım. ve şuanda korkar oldum kendisini uygulamaya. yüz temizleme jeline gelince¸ bence orta düzeyde bir ürün. kesinlikle kötü değil¸ cildimi kurutmadı¸ kokusu rahatsız edici değil¸ verdiği temizlik hissi iyi düzeyde. ama bahsedilen yüzü aydınlatma¸ cilt lekelerini giderme vb etkileri henüz gözlemleyemedim. bitirene dek kullanacağım bakalım¸ fikrim değişirse bu girdiye not düşeceğim.

 17. temizleme kremini glycolic fix scrub ını ve yine gylicolic fix temizleme pedlerini bir hafta önce aldım. temizleme kremi açıkçası makyajımın m’sini bile temizlemedi¸ yüzümü ovalayıp durdum sadece. acaba ben mi yanlış kullandım¸ aydınlatırsanız sevinirim. pedlerden ve scrubdan şimdilik memnunum. özellikle pedler çok derinlemesine temizlik sağlıyor. bütün makyajımı güzelce temizleyip yıkadığımı düşündüğüm zamanlarda bile pamuğa kalıntı gelebiliyor. şimdilik ilk izlenimlerim bu şekilde.

 18. çok amaçlı temizleme kremini aldım dün 19.90 tl ye¸ diğer ürünlerinden memnun kalmıştım¸ bunu da beğenirim diye umuyorum.

 19. Glycolic acid scrubini denedim ve ertesi güne 2 sivilcem oldu.. Direk çöp oldu benim için.. Hiçbir ürününü denemem artık..

 20. Nip + Fab Glycolic Fix Facial Peds aşırı denemek istediğim bir ürün ama ne yazık ki online sitesi olmadığından ve bulunduğum şehirde watsons gratis gibi mağazalar bulunmadığı için bir türlü sahip olamadığım marka. Temin edebileceğim başka bir yer var ise lütfen yeşillendiriniz teşekkürler 🙂

 21. watsonsta bakınırken çalışanın bu markada en çok bunu alıyorlar bence bunu alın dediği bir ürün olan peelingi seçtim¸ şu ana kadar 5-6 kere uyguladım. ilk seferden itibaren bayıldım. şöyle açıklıyım¸ yüzü gerçekten aydınlatıyor¸ siyah noktaları çok büyük oranda temizliyor¸ pürüzsüz bir his bırakıyor ardında. haftada iki kez yaptım¸ yaptıktan sonra bile kurutmadı yüzümü nemlendirici sürme ihtiyacı hissetmedim ( cildim normal bu arada ). eksi yönü ise tahammül edemediğim korkunç augmentin kokusuna sahip olması. tabi kokusu yüzünden vazgeçmem ama keşke hiç kokusu olmasaydı. ölü derilerden de çok iyi arındırdığını düşünüyorum çünkü cildimin rengi dengelendi ve biraz açıldı. bu açılmanın sonucunda güneşe çıkmak istemediğim için gece kullanıyorum. kısacası bence hemen alın. diğer ürünlerini de denemeyi düşünüyorum.

 22. peelingini iki gün önce aldım¸ akşamına uyguladım. nemlendirme adetim yoktur pek cildim kuru olmadığı için o yüzden uyguladıktan sonra kuruluk hissetmediğim için nemlendirici kullanmadım. uyguladıktan sonra cildim bebek gibi oldu¸ 5 dakika yüzümde bekletip yıkadım bu arada. ertesi gün dışarı çıkmam gerekti¸ güneş de cayır cayır yakıyodu korktum biraz o yüzden. 50 faktör güneş kremi üstüne 30 faktör bb krem sürdüm akskskfldlfgdkg. güneş kremini sürerken alnımda hafif bi soyulma gözlemledim bu peelingle mi alakalı bilmiyorum. gün içinde de güneşte kaldığım zaman yanaklarım kaşındı hafiften. yaz aylarında az sıklıkla ve güneşten iyi korunarak uygulanması gereken bir ürün. cildi bebek yapıcaz diye bilinçsizlikle kullanıp başa bela almayalım cicişler dikkatedit: bulamayan arkadaşlara yardımcı olabilmek adına: mağaza mağaza gezmek yerine watsons sitesinde hangi şubelerde bulunduğuna bakıp¸ size yakın şubelere telefon ederek stok durumunu öğrenebilirsiniz ben şahsen öyle yaptım

 23. glikolik asitli serumunu ve temizleme pedlerini severek kullandığım marka. umarım türkiye’den hiç gitmez…

 24. Ben de scrub’ını aldım ve hiç bir peeling bana nip+fab’in verdiği etkiyi vermedi. kadifemsi yumuşacık bir etki bırakıyor. genelde scrublar aşırı bir kuruluk yaratırken bu ürün sanki nemlendirici sürmüşsünüz gibi bir etki yaratıyor¸ ama yine de uyguladıktan sonra nemlendiricimi sürüyorum tabii ki. bu haftasonu watsons’da indirimdeydi¸ 34tl’den 27’ye inmişti.

 25. bulunabilirliği olması gereken hint kumaşı.gerçekten öyle ama.. 2 aydır forum bornova satılıyor diye gidiyorum ama hala bulabilmiş ve alabilmiş değilim.yaygınlaştırın şunu da herkes nasiplensin. ne var bu kadar mıymıylamaya anlamış değilim ¸ watsons senden soğuyorum!

 26. pedleri meshur olunca almak icin gittim bulamadim simdiki akıbetini bilmiyorum ancak %2.8 glikolik asit düşük bir derişim. içerik listesini görmedim¸ sinerji yaratan bir madde var mı bilmiyorum ancak %8-10 altındaki glikolik asitten harika sonuçlar beklemek ütopik.derişim arttirildiysa eğer alirim ama o noktada watsons’ta satılmasını yanlış bulurum.

 27. Türkiye’de Watsons’da satılan dermokozmetik marka Bir aydır glycolic fix pads¸ glycolic fix serum¸ glycolic scrub fix¸ gylcolic fix yüz temizleyici ve dark circle fix göz kremini kullanıyorum. Eskiden karma olan cildimi son iki yıldır oldukça kuruydu nip+fab ürünlerinden sonra yine cildim karmaya dönmeye başladı ama buna gelen yaz aylarının ve bu dönemde çok düzenli cilt bakımı yapıyor olmamda neden olmuş olabilirGlycolic fix pads ben bu ürünü sadece akşamları makyajımı temizledikten sonra tonik yerine kullanıyorum bitince yine alırım.Glycolic scrub fix bu peeling bende sürdükten bir 10 dk sonra soyma yapıyor ve yüzümü çok yakıyor hafta da 2 kere kullanıyorum bitince yine almayabilirim.Glycolic fix yüz temizleyici bence olmasa da olur bitince krem olanını denemeyi düşünüyorum Glycolic fix serum bana göre serinin en etkilisi akşamları nemlendiriciden önce sürüyorum sabah kalktığımda daha aydınlık bir cilt sağlıyor Glycolic dark circle benim göz altı morluklarım genetik o yüzden hiç bir ürün çok etkili olmasa da aşırı kuru olan göz altlarımı gün boyu nemli tutuyor kiehl’s avokadolu göz kremim bittikten sonra bunu kullanmaya başladım bence hem nemlendirme olarak hem de f/p olarak daha iyi bir ürün. Bitince alırım ama benim göz altı morluklarım için krem arayışım asla son bulmaz.

 28. bir dönem hiçbir yerde bulunmuyordu pedleri bir gün peelingi capitolde buldum hatta çok komikti hastaneden çıkmıştım bir şeyler yemek için capitole girdim watsonsun onunden geçerken çok ciddiyim yanımdaki arkadaşımı bırakıp (nasıl gördüysem peelingi gördüm uzaktan mavi mavi bana selam çaktı) aaaa diyip watsonsa koştum aşırı komik bir andı sonra sıraya baktım çok fazlasıydı ve kan şekerim düşmüştü kan verdiğim için napıcam derken oradaki kadın ben sizin için saklayayım dedi normalde hiç yapmam böyle şeyler ama 😛 sonra koştur koştur almıştım. en son maske şeklinde olan temizleyicisini aldım şimdi yorumlarıma geçiyorum.pedler ilk kullanmaya başladığımdı her gece düzenli şekilde kullandım çok değişik ürünler hiçbiri cildi kurutmuyor peeling pedlerinin içinde sanki nemlendirici losyon var cildimi siliyorum emilmesini bekleyeyim öyle nemlendirici süreyim diyorum sonra baktım unutmuşum çünkü cidden nemlendirici ürmüşüm gibi etki ediyo. bence seride en az başarı veren bu pedler çok farklarını görmedim biraz ciltte aydınlanma o kadar. (cildimi çok kızartıyo lekeniz varsa bundan sonra deli gibi belli oluyor)peelingi: bu en başarılısı kokusu şurup gibi ama etkisi mükemmel tanecikler büyük ve sivilceniz varsa geçmeden uygulamayın cildi gerçeeekkten en pürüzsüzleştiren bu ürün mutlaka bunu alın.temizleyicisi ile kavanozda olan şuan yüzümde hatta çok güzel temizliyor cildi sakinleştiriyor. en beğendiğim ikinci ürün bu olducyrene ile karşılaştıracak olursam bende toniği vardı ve cildi zımpara gibi kurutuyordu hatta bence sivilce yapıyordu ne leke ne siyah noktaya iyi geldi sadece cildimi aydınlattı ama çok çok kurutarak o yüzden cyrene ile karşılaştırırsam bu ürünler çölde su gibi bir şey. hem indirime de giriyorlar stok sıkıntısı artık yaşanmıyor.

 29. Metrocity Watsons’tan tüm ürünleri edinebilirsiniz¸ pedleri 1 aydır kullanıyorum ve bana oldukça iyi geldiğini söyleyebilirim. Yapışkan his bıraktıkları doğru ama işe yaradığı için kullanmaya devam ediyorum.Bugün de bahsi geçen jel ürününü aldım kokusu çok güzel kullandıkça yazarım işe yarıyor mu diye 🙂

 30. Ne yazık ki her Watsons’ta satılmayan ve benim bu aralar çok merak ettiğim¸ takip ettiğim bloggerların da önerdiği marka.

 31. Yaklaşık 1 aydır peelingini kullandığım ve bir peelingin gerçekten işe yarayabileceğini ilk defa bana kanıtlamış marka. Gün içinde bb krem/fondöten vs. kullanan bir insanım ve her akşam eve geldiğimde yüzümü nemlendiriciye bularım ki ertesi sabah makyajım pul pul durmasın¸ fondöten yüzüme tam otursun. Bu peelingi ilk kullandığımdan beri 1 kere bile nemlendirici kullanma ihtiyacı duymadım ve kullanmadım. Artık yüzümdeki ölü deriyi mi tamamen temizledi yoksa ne yaptı bilmiyorum ama her ne yaptıysa harika yaptı. Bu arada benim derimi soymadı da tahriş etmedi de. Her gittiğimde reyonları kontrol ediyorum Allah korusun üretimden satıştan falan kalkarsa korkusuyla. Sonuç olarak¸ bayıldığım marka.

 32. Geçende o ünlü glycolic scrub fixini aldım. Bi kere içine ucuza gidilsin diye şeker konmuş herhalde öyle sert peeling parçacığı mı olur cicişler? Asla sivilce çıkmayan yüzümde bi 8 tane falan çıktı bi de çeneme doğru alerji gibi minik minik pütürler oldu hiç alerjik değilimdir belki ben peelingi yaptıktan sonra yüzümde 5 dk bekletiyorum diyedir bilinmez ama herkes öyle diyodu asitin etkisini göstersin diye. Sonuç olarak sevdim mi sevmedim mi 34 lira verdiğim icin sevmeye çalışıyorum soyucu etkisine gelirsek bir gram bile soymadı haftada iki falan kullanmışımdır. O sert tanecikleriyle de pütür varsa yüzünüzde ezip geçiyo o yönünün hakkını yememek lazım

 33. bir watsons çalışanından duyduğum kadarıyla 15-16 yaşında genç kızlar yüzümde sivilce var bunu gördüm alcam diye watsonslara akın etmiş. çalışan da onlara bu ürünün onlar için tehlikeli olduğunu¸ sivilcelerin ergenlik sivilcesi olduğunu ve 19-20 yaşlarına geldiklerinde böyle ürünler istiyorlarsa almalarını söylemiş. çünkü evet yüzü soyma özelliğini biliyorlarmış ama güneş kremi falan hak getire. lütfen çevremizdeki genç kızları uyaralım cicişler. gencecik ciltlerine sağdan soldan duyup cildimin rengi açılsın sivilcem geçsin diye bu yaşta kimyasallar kullanmasınlar. böyle ürünleri en azında akabinde gerektirdiği bakıma dikkat ederek kullanmak gerekiyor.herkese ciciş günler diliyorum.

 34. pedleri fena değil ama yüz scrubı resmen hiç sivilce çıkmayan bölgelerde bile sivilce çıkarttı. geçirene kadar akla karayı seçtim… cilde bi aydınlık verdiği falan da yok. nasıl meşhur oluyor bu ürünler ben anlamış değilim bir ay sonra gelen güncelleme : pedler kesinlikle işe yarıyor. scrubı hala sevemiyorum.

 35. Halihazırda neostrata kullanıcısıyım¸ bilen bilir marka yüksek oranlı aha içerikli ürünleriyle meşhur. Yani cildim alışkın. Nip+fabin de aha içerdiğini ve neostrata fiyatlarının 1/3 ü olduğunu öğrenince bir heves gidip pedlerini ve temizleme jelini aldım. 6 aydır neostrata sayesinde sivilce çıkmayan suratım sivilce tarlasına döndü arkadaşlar. Jel kesinlikle temizlik hissi vermiyor bir kere¸ zaten temizlemiyor da. Çift fazlı makyaj temizleyici ardından o yağlı hissi gidermek için kullanıyorum¸ cildim yine yağlı kalıyor. Pedler başta mantıklı geldi¸ ama kuruyunca cildimde yapışkan bir tabaka bıraktı hemen yıkadim. Tek beğenmeyen benim sanırım. Neostrataya maalesef korkunç rakamlar dökmeye devam edeceğim bozulan cildimi yeniden toplamak için.

 36. Peelingi’nin¸ clarins one step peelingine muadil oldugunu dusunuyorum. Fakat nip+fab daha iyi. Cildin rengini aciyor¸ siyah noktalari guzel temizliyor ve ayni zamanda yumusacik yapiyor. Peeling asamasi siyah noktalar ve yag kontroli icin cok onemli. Ideal peelingimi buldugum icin mutluyum.

 37. 1 yıl önce roaccutane belası ile savaşmış ve tedavi görmüş olan ben cildimde bazı lekelerle uğraşırken bu marka yerli/yabancı vlogger ve bloggerlar tarafından önerilince içeriğine bakıp doktor kuzenime sorarak deneme şansı verdim. bugün glycolic fix cleansing pads ve scrub fix aldım. deneyimlerimi ay ay paylaşacağım diğer cicişlere de bir fikir oluşturması için. hep birlikte göreceğiz sevgili cicişler.not: tedavi öncesi karmadan yağlıya dönük cildim varken artık karma-kuru bir cildim var. yurtdışında olunca geç gelen edit : hala kullanıyorum siyah nokta oluşumunu engellediğini düşünüyorum. her gece pedleri kullanıyorum haftada 2 kez de peeling. cildimi nemlendirdiğini ve izlerin görünümünü azalttığını¸ cildi yenilediğini düşünmekteyim.

 38. glycolic fix yüz pedini ve aynı serinin yüz temizleme jelini sonunda bugün alabildim. Ankara’da artık bir çok şubede var. İlk izlenimim olumlu oldu. Güzel temizledi¸ kurutmadı¸ t bölgemde ekstra bir yağlanma yapmadı . Kokusunu çok sevmedim acı acı greyfurt kokuyor .Yüz temizleme jeli 26 ¸ pedleri ise 45 tl idi (biraz pahalı). Olumlu veya olumsuz etkilerini zamanla yazarım . Edit : kullanmaya başlayalı bir ay oldu . Yüzümde çok belirgin bir sivilce lekesi ve bir ağda yanığı vardı . Artık yok . Ben alırken en çok dudak kenarlarındaki renk eşitsizliklerini giderir ümidi ile almıştım ama ne yazık ki şuana kadar öyle bir etki gözlemleyemedim. Bence kuru ve normal ciltliler bu seriyi çok sever cildi hiç kurutmuyor ama benim gibi karma bir Cildiniz varsa sabah bunları kullanıp evden dışarı çıkamazsınız. Ben akşam makyajımı sildikten sonra kullanıyorum. Göz çevresine değdiği zaman kurutuyor .benim gibi göz çevresi kuru olanlar dikkat etmeli . Benim cildimdeki etkileri böyle oldu .Edit 2: dudak kenarlarındaki renk eşitsizliklerinide hafifletmeye başladı ama yaz mevsimi olduğu için yagli cildime bu ürünleri kullanmak tam bir işkence olmaya başladı.

 39. bende nip + fab glycolic fix daily cleansing pads ile debutsünü yapmıştır.cildime çok iyi gelince sırasıyla peelingini¸cleanserını ve serumunu da almış bulunuyorum.serumu geceleri kullanıyorum malum ilkbahar’da olduğumuz için¸cilt lekelenmeye açık.peelingini banyodan banyoya¸cleanserını da gündüz ve gece kullanıyorum.ağız kenarı pigmentasyon bozukluguma iyi geldiğini ve lekelerimin renginde açılma gözlemledim¸cildim kendini toparladı ve aydınlık bir hava geldi .thank you cicişler ve cicişsözlük!siz olmasanız bu marka asla dikkatimi çekmezdi…

 40. son dönemin en çok aranan cilt bakım markası. uzun süredir aklımda olan meşhur nip + fab glycolic scrub fix¸ nip + fab glycolic fix serum ve nip + fab glycolic fix daily cleansing pads ürünlerini aldım bugün¸ ne zamandır hiç bir yerde bulamıyordum. ben fatih’teki historia avm’den aldım¸ peeling’ten ve serumdan vardı 5-6 tane.

 41. oh be sonunda watson’s nip + fab stoklarını yenilemiş cicişler!diğer watsons ları bilmem ama nişantaşı city’s watsons’ta nip + fab glycolic fix daily cleansing pads lerine ulaştım ve mesudum.

 42. night versiyonunu kullanıyorum ancak etkisini pek gözlemlemedim. Hatta yüzümde minik bir pütürcük çıktı sebebi de olabilir. Biraz daha kullanıp editleyeceğim.

 43. benim için glikolik asit oranı yeterli gelmeyen ürün. daha önce kullandığım acnecinamide mendiller çok daha başarılı geldi. pratik olmasına pratik ama tekrar tercih etmeyeceğim¸ daha etkili bir ürün tercihim olur. watsonstan başka bir yerde satılsa bile almayacağım kendisini

 44. (bkz: nip + fab glycoliç cleansing fix ) ile birlikte günlük olarak kullandığım¸ daha yarısına gelmeden yedeklediğim¸ şimdi de 2. setime başlıyacağım¸ haftanın 5 günü kesinlikle kullandığım cilt temizleme rutinim…jelle temizledikten sonra pad kullanıyorum. ben padlerine bayılıyorum. cildimi tüm kalıntılardan arındırıyor¸ yumuşacık bir tabaka gibi sarıyor. bunu kullandığımda bazen yağ bile sürmüyorum¸ soğuk günlerde bile nemi yeterli geliyor. cildimi pırıl pırıl yapıyor. çok memnunum. kış bitene dek cilt bakım rutinimde kalacak padlerdir¸ canlarımdır 🙂

 45. İçerisindeki glikolik asit yüzdesi oldukça az olan ve böylece ilk defa kullanacaklar için daha uygun olan yüz temizleme pedleridir. Hassas ve sürekli kızaran bir cilde sahip olmama rağmen bende herhangi bir sıkıntı¸ hassasiyet yaratmadı. Ben geceleri yatmadan kullandım. İlk sürdüğünüzde yapış yapış oluyor cildiniz¸ biraz sinir bozucu ama yarım saate geçiyor. Ekstra nemlendirici sürmedim hiç kendisi bana yeterli geldi. Sabah uyandığımda cildim aydınlanmış¸ nemli ve böyle nasıl desem dolgun görünüyor. Sivilcelere olan etkisine gelirsek¸ önceden var olan izlerimi oldukça hafifletti düzenli bir şekilde kullanınca ve ben iki hafta her gece kullandıktan sonra bir 5 gün ara verdim. Sonra tekrar iki hafta kullandım¸ bitene kadar bu şekilde devam ettim. Var olan sivilcelerim daha hızlı iyileşti mi bilmiyorum ama hiç iz bırakmadan iyileştiler ve yeni alttan böyle ağrılı ağrılı geliyorum diyen sivilcelerim hemen kurudular. Hiç korkutucu büyüklükte bir sivilcem olmadı bu ürünü kullandığım süre boyunca. Ama ürün bittikten sonra tekrar almadım çünkü ben %40 indirimle yirmi liraya almıştım. Şimdi aynı indirimde otuz lira olmuş sinir oldum almadım. Bıraktığım gibi bir hafta içinde eski haline döndü cildim yani kullandınız süre boyunca memnun kalacağınız ama uzun vadeli olmayan bir ürün.

 46.  şu girdimde bahsettiğim üzere suratımı sivilce tarlasına çevirmişti. ben inat ettim ve  şu entry üzerine bir süre cildimi rahat bırakıp sivilcelerin geçmesini bekledim. sivilcelerim geçtikten sonra alıştıra alıştıra haftada 2-3 günden her güne çıkardım 1¸5 ay içinde. sonuç olarak sivilce oluşturması olayı azalarak bitti. henüz çok mucizevi bir etkisini görmesem de cildime hafif daha aydınlık bir görüntü verdiğini ve burnumun üstündeki yazdan kalma çillerin silikleştiğini söyleyebilirim. bir de sabahları kalktığımda yüzümde kızarıklık falan olmuyor ancak bu ürün kaynaklı mı bilmiyorum. hala günlük kullanıma devam ediyorum o yüzden devamında ne gibi şeyler eklenir bu faydalara bilemiyorum ancak benim gibi ürünü kullanıp sivilce problemi yaşayanlara aynı yöntemi öneriyorum. yöntem için de ayrıca neferkitty’e teşekkür ediyorum. not: ben cilt bakım rutinimde bu pedlerin yanında (bkz: himalaya herbals arındırıcı neem özlü maske) kullanıyorum sadece bu arada.

 47. Ürünü yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Karma ve akneye meyilli hassas bir cildim var. Öncelikle sivilce yapmadı¸ tahriş etmedi. Geceleri yatmadan önce kullanıyorum. Yüzümü iyi nemlendiriyor.Ben böyle çok aşırı bir değişiklik görmesem de etrafımdakiler yüzümde bir aydınlanma olduğunu söylüyor. Çok hızlı olmasa da yavaş yavaş cilt lekelerimin rengini açtığını düşünüyorum. Bazılarında sanırım soyulma ve yakma yapmış fakat ben böyle bir şey gözlemlemedim.

 48. yaklaşık 2 haftadır her gece kullanıyorum lekelerin açılması namına bir değişiklik farketmedim ama gerçekten iyi nem veriyor yumuşak yapıyor cildimi. ilk haftanın sonunda çıkan sivilcelerimi bu üründen sorumlu tutuyodum ama şu an bilemedim hormonal bi durum da olabilir. ilerde lekelerimde de açılma görürsem yine alabileceğim bir ürün kendisi.

 49. düzenli kullanımda etkisini gerçekten gösteren ve sivilce lekelerimin rengini solduran üründür kendisi. ancak¸ yağlandırıyor. neden bilmiyorum cicişler bunu uygulayıp yattığım gecelerin sabahında yüzümde oluşan yağlanmayla ufak bir yağ golü oluşturabilirim¸ o kadar yağlandırıyor. etkisi nedeniyle bitene kadar kullanmaya devam edeceğim sanırım¸ ama bittikten sonra tekrar alır mıyım bilemiyorum.

 50. düzenli kullanmaya sadece bir hafta dayanabildiğim üründür kendileri.sürdüğümde yapış yapışlık hissi saatlerce geçmiyor bende¸hatta hiç geçmiyor.faydalı olacaksa dayanırım dedim ama her sabah yağlı bir cilde uyanmam da var.Ve de minnoş minnoş bir sürü sivilce .ben bu aşkın ızdırabını diyerek yollarımızı ayırdık .şu an derin bir boşluktayım yine ve yine doğru bir ürün bulamadım sözlük.

 51. bir çeşit tonikli pamuk olan bu pedler bence oldukça etkili ve vaatlerini yerine getiriyor. şöyle ki yaklaşık bir aydır her gece yatmadan önce yüzümü yıkadıktan sonra bu pedle yüzümü siliyorum¸ bir beş dakika içinde yapışık hissi geçiyor. hassas ve çabuk kızaran bir cildim olmasına rağmen herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşmadım. bir aylık kullanma süremin ardından yaklaşık iki yıl önceden yüzümde kalan hafif kırmızı morumsu minik sivilce lekelerimin rengini fark edilir bir şekilde açtı. cildinin ihtiyacına göre olan toniğini henüz keşfedememiş¸ tonik kullanmayı cilt rutini haline getirememiş ve getirmek isteyen cicişlere tavsiye ederim.

 52. Bir haftadır kullandığım ürün. Ama cildime ıslaklık hissi vermesi dışında hiçbir etkisini göremedim. Yani nemli bir pamuğu yüzüme sürüyormuşum gibi hissediyorum. Bilmiyorum bu bir tek bende mi oluyor? Her gün de kullandım. Tampon hareketlerle uyguladım¸ silme şeklinde uyguladım¸ olmadı yattım telefonla uğraşırken yer yer yüzümde beklettim. Hayır aşırı ölü tabakalı bir cildim olsa neyse. Her gün yıkayıp haftada birkaç kez peelingimi¸ maskemi yapıyorum. Normal bir cildim var yani. Ama bu şey bende yanma bile yapmadı. Çok ilginç.

 53. ergenliğimde hep sivilcelerimle oynadığım için geniş gözeneklerim ve sivilce izlerim var¸ çok büyük hevesle aldım¸ ikinci haftaya giriyorum ama pek bi farkını görebilmiş değilim hatta sivilce yaptı bana 🙁 belki çok erken konuşmak için ama şimdilik böyle fikrim

 54. öncelikle şunu söyleyeyim ben bunu Görke Karman da gördüm. kendini çok beğenmesem de yorumlarını son derece dürüst ve aydınlatıcı buluyorum. Adım kullanmaya başladıktan sonra gerçekten bir aydınlanma veriyor ama mucizevi bir etki beklemeyin derim. sivilceler üzerinde etkili ve kullanırken boynunuza kadar indirin bence.

 55. İçinde alkol var mı merak ettiğim sevilen bir cilt bakım ürünü.bunun bi de gece versiyonu çıkmış ama ben yeni başlayacağım için bunu almayı tercih ediyorum bu arada nasıl kullanmam gerektiği hakkında beni aydınlatırsanız çok sevinirim cicişler.

 56. Edit yapmayı bilmediğim için (öğreneceğim umarım) yeni bir girdiyle karşınızdayım. Açıkçası yazın tatildeyken sivilce yapabilir düşüncesiyle kullanıma ara verdim fakat sivilcr yapması pahasına keşke kullanmaya devam etseydim çünkü bıraktığım gibi cildimde uyuyan pütürler uyanmaya ve kuruluk başgöstermeye başladı. pedleri kullandığımda verdiği o parlaklık canlılık gitti eski cansız cildim geri geldi. ben kullanımını bu sebeplerle tavsiye ederim.

 57. çok düzenli kullanamasam da cildimde iyileşmeler gözlemlemeye başladım gerçi bitecek diye de korkmuyor değilim. fiyat performans açısından şimdilik fiyatının fazla olduğunu düşünüyorum tamamını bitirdikten sonra bakacağız artık ikincisini alıp almayacağıma

 58. Henüz ürünle ilgili yorum yapabilecek kadar kullanamadım 1 hafta oldu alalı ve dün watsonsta night versiyonunu gördüm. Üzüldüm açıkçası çünkü ben alırken yoktu. %5miş onun oranı. Yeterli bilgim olmadığından başlığını açmadım ama bilginiz olsun. İndirimde daily 37 tl idi¸ night 37¸5 tl idi.

 59. Destekleyici mucize diyebilirim.Bu ürünü tek başına kullanmadım o yüzden serinin diğer ürünlerinden ayrı yorumlayamam. Ama birlikte kullanıldığında evet başarılı. Ben akşam eve gelip makyajımı misel suyla temizleyip¸ jel ile yüzümü yıkadıktan sonra kullanıyorum. Üstüne de yine nip + fab serum sürüyorum. Nemlendiriciye ihtiyacım kalmıyor. Her akşam aksatmadan kullandım pedleri yaklaşık 1 ay oluyordur. Temizliğin son aşaması olarak gerekli olduğu kanısına vardım. Misel su ve jelden sonra bile pedlerde makyaj kalıntısı görüyorum nadir de olsa. Yüzümün tamamını sildikten sonra boyun bölgemi de siliyorum. Orda da ufak pütürler vardı¸ yok etti. Stokçu değilim ama bu ürünü stoklarım gibi geliyor.

 60. Watsonstan padlerini indirim ile 30 tlye aldığım¸ gerçekten çok çok memnun kaldığım bir ürün. Öncelikle sivilce izlerimi 8. kullanımda farkedilir derecede azalttı. Sizde sonuç nasıl olur bilmiyorum ama sanki yeni sivilce oluşumunu da önlüyor bende. 3 günde 1 ara vererek kullanıyorum ve bitince kesinlikle yenisini almayı düşünüyorum

 61. İki günden beri serumu ile birlikte kullanıyorum. Yani aslında yorum yapmak için erken. Güneş ve sivilce lekelerimi açsın diye kullanmaya başladım. Şu ana kadar hissettiğim etki ise yumuşak ve biraz daha parlak bir cilt. Memnun kalacağımı düşündüğüm bir ürün. Bu arada fiyatı 50 tlden % 40 indirim ile 30 tlye düşmüştü.

 62. Bir tek ben ve Hassas cildim sevemedik bunu galibaÖnce acaba dedim iyi mi geliyo ne¸ sonra baktım pek bi değişiklik yok cildimde¸ kutunun sonuna doğru sanki hassasiyetim ve kızarıklıklar arttı¸ sabah uyandığım zamanki beyaz ve nispeten pürüzsüz cildimden eser yokBen de bıraktım

 63. Etkisini görmeye başladığım ürün. Bugün 4. günümdeyim ve az önce aynaya bakarken inanamadım cicişler. elmacık kemiklerimin yanlarına doğru aydınlatıcı sürdüğümüz yerde kahverengi lekelerim vardı. lekeleri şuan ayna görmekte zorlanıyorum. resmen baya baya açılmış lekeler.

 64. her akşam uyumadan önce düzenli bi şekilde kullanıyorum ancak öyle büyük bi faydasını görmedim sadece makyajımı temizledikten sonra tonik niyetine kullanmak iyi oluyor cildimdeki bütün kalıntıları temizliyor.

 65. Temizleyicisiyle beraber geçen gün indirimden aldığım ürün. İlk kullanım sonrasında cildimde bir yumuşaklık bir pütürsüzlük oldu. (yatmadan önce sürdüm sabah yıkadım) Hani yeni peeling yapınca yumuşacık olursa öyle bir histi. İşin güzel yanı ertesi gün de o şekildeydi. Son zamanlarda peeling de yapsam ertesi gün ten ürünü sürdüğümde cildimde pütür pütür duruyordu. Ölü deri gidince o görüntüden de kurtuldum. Çıkar gibi olan sivilcem de hemen sönmüştü. Daha 2 kere kullandım ama hoşuma gitti. Yağlı cildimdeki etkilerini zamanla yazarım. Şimdiden dedikleri kadar varmış dedim.

 66. temizleyicisiyle birlikte her gün kullanmaya başladığım ürün. görkem karmanın bitmek tükenmek bilmez övgüleri sebebiyle almıştım. bugün 3. günümdeyim. sonuçları bu girdiye editleyeceğim. bakalım ten rengim sahiden açılacak mı ve cildim parlayacak mı.cilt tipi: karmacilt rengi: esmere dönük buğdaycilt problemi: yok (burun ucunda siyah nokta)

 67. Biraz korkarak ilk defa dün denedim. Cildim hassas olmasına rağmen hassasiyet ve kızarıklık yapmadı ancak öyle cildim neme doydu gibisinden bir şey de olmadı. Tonikle temizlemek gibi bir histi açıkçası¸ pedle yüzüme minik hareketlerle pitpit masaj yaptım¸ bekletip uyumadım. 10-15 dakika beklettikten sonra yüzümün kurumasını bekledim ve sonrasında nemlendirme ihtiyacı duydum. Erkek arkadaşımın cildi yağlı ona da ped verdim ve uyguladık. Sabah da güneş kremi sürme kısmını ihmal etmedik. Sabah uyandığımda her şey yolunda gözüküyordu sivilce filan yapmadı ancak ilk uygulamada bariz bir fark da henüz oluşmadı. cildim açık ton¸ hassas ve sadece burun ucumda siyah nokta var. İlk başta cildimi alıştırarak kullandığım için serumu ve scrub’i henüz denemedim. Ancak pedler öyle korkutacak bir şey değilmiş¸ buradaki bazı yorumları okuduğumda korkmuştum açıkçası 🙂

 68. ben bu pedleri sanırım arada boşluklarla falan 1 aydır kullanıyorum. açıkça söyleyebilirim ki her akşam kullanıp cildinizi buna alıştırırsanız bıraktığınız günün ertesi pütür pütür olup sivilceleniyorsunuz. bir de şöyle bir şey gözlemledim: bi kere kullanıp ertesi gün kullanmasanız bile etkisi 2-3 güne kadar sürüyor. kullanmadığım günler bile cildimdeki lekelerin iyileştiğini gördüm. o yüzden artık gün aşırı ya da iki günde bir kullanmaya karar verdim¸ hem cildimi kimyasallarla yormamak hem de pire için yorgan yakmamak için. kim bilir belki suratım ilerde daha kötü olur ve cildim bu ürüne bağışıklık kazandığı için işe yaramaz.

 69. yüz temizleme ritüelim sephoranın çift fazla makyaj temizleyicisi izle gözleri temizlemeki sonra da neutregena’nın turuncu deep clean yüz temizleyicisi ile yüzümü yıkamak idi. yaklaşık 3 ay önce bu ürünü aldım ve toplam 4 defa kullandım(yüzümde). ilk seferde sadece yüzümü yaktığı için 1 ay ara verdimi hatta iri taneli olduğu için bacaklarımı jiletlemeden önce peeling olarak bile kullandım. sonra cildimi çok iyi görmediğim zamanlarda haftada 1 olmak üzere 3 defa daha kullandım. sonrasını keşke fotoğrafta buraya koyabilecek cesaretim olsa. her yerimden HER YERİMDEN kapalı komedonlar fırtladı. çenem¸ alnım¸ burnumun bittiği dudağımın başladığı yerde bile sivilce çıktı. en son pazartesi günü dermatoloğuma gittim acnetan isminde kimyasal peeling benzeri bir şey yaptırmak zorunda kaldım¸ şu an tüm suratım soğan kabuğu gibi açıldıkça açılıyor¸ soyuldukça soyuluyor. kıssadan hisse¸ kışları neredeyse egzamik denilebilecek kuruluktaki suratımda iltihaplı aknelere ve sayısı 30+ olan komedonlara ve seansı 500 lira olan bir cilt tedavisine başlamama neden oldu.böyle yakıcı asitler içeren ürünleri gerçekten ve gerçekten dermatologa danışmadan kullanmamak lazımmış zor yoldan öğrenmiş oldum.

 70. Hazırsanız Blogger girişi ile başlıyorum entryme¸ ben bu ürüne ba-yıl-dım. Peeling beni biraz korkutan bir uygulama. Cilt için şart olduğunu düşünüyorum ama işte taneciklilerin çizme riski¸ ovuşturularak çıkarılan krem tarzda olanların da yüzü ova ova çıkarılması hep acaba cildime zarar mı veriyorum uzun vadede faydadan çok zarar mı görürüm diye endişelendiriyordu. Bunun da tanecikleri biraz sert evet ama eğer elinizi hafif tutarsanız sorun olmayacağını düşünüyorum. Ben henüz iki kere kullandım. Bütün kurulukları giderip çok güzel temizliyor tazeliyor. Üstelik temizleme jeli kadar bile kurutmuyor. Uygun fiyatlı¸ işe yarar etken maddeler içeren bir peeling. Keşke nip fab satan yerler çoğalsa¸ watsons tekelinde kalmasına sinir oluyorum.

 71. Hassas cildimden korktuğum için 15 günde bir uyguluyorum¸ herhangi bir sivilcelenme ya da alerji yapmadı¸ cildimi ferahlatıyor¸ gözle görülür bir parlaklık veriyor¸ tek kötü yani tuz ruhu gibi kokması¸ yüzüme temizleyici sürmüş gibi hissediyorum¸ ama çok fazla yüzde tutmadığımdan sorun olmuyor. Umarım en kısa zamanda gratis- eve gibi diğer kozmetikçilere de gelir.

 72. Watsonsdaki facia olmadan cevahirden almıştım.Roaccutane sonrası cildimde az ve öz sivilceler çıkarken bu ürüne ne kadar beddua edeceğimi bilemedim.alnımda bir sivilce ordusu çıkarttı ki hala uğraşıyorum!!!Cildimi ne temizlenmiş hissettiriyor¸ne de aydınlatıyor.Granülleri çok sert cilde homojen dağılmayan bir scrub.karma/hassas cildimle hiç sevmedim.Belki kuru ciltli olanlarda benim yaşadığım sorunlar olmaz.Yani inanın bazen eleştirdiğim garnier’i bunun yanında öpüp başımın üzerine koydum.Sadece bu serinin pedleri düzenli kullanımda lekelerin renginin açılmasını sağlıyordu.bunun dışında bu ürün çöp.Zaten çöpü boylayalı çok oldu.

 73. 3. Kutumu kullanmaktayım o kadar beğenmekteyim yani..her banyomda kullanmama rağmen karma cildimde bir sivilcelenme yapmadı..pürüzsüz ve siyah noktaları temizlemiş bir cilt vaad ediyor lakin benim pütürcüklerime ve siyah noktalarıma bir etkisi olmadı..peki öyleyse neden kullanıyor derseniz yerleşmiş güneş lekelerimi azalttı yeni çıkanları ise “yok etti”.. aynı zamanda pedlerini kullanmama rağmen yüzümde soyulma işlemi olmadığı için yaz aylarında da kullanıyorum..ayrıca bir başka kullanma sebebim ise cildi kesinlikle aydınlatıyor ve kullandıktan sonra suratınızda gerilme hissetmiyorsunuz..

 74. Yaklaşık 3 haftadır ve ortalama 2-3 günde 1 şeklinde kullanmakta olduğum scrub. Öncelikle harika ve ferah bir greyfurt kokusuna sahip ki normalde parfümlü ürünleri çok ağır bulan ve sevmeyen ben bayılıyorum gerçekten. Granülleri nispeten sert ama çok büyük ve yıpratıcı değil. az bir miktar tüm yüze yetiyor ve biraz masajla ovalama işlemini gerçekleştirip¸ içindeki gilikolik asitin iyice nüfuz etmesi açısından bir 5 dakika kadar bekledikten ve sonrasında da soğuk suyla duruladıktan sonra cildin pürüzsüz bir hisse kavuşmasını sağlıyor ve hiç bir kuruluk yaratmıyor. Hem kimyasal hem de mekanik peeling yapması ve böyle ferah ve pürüzsüz bir his bırakmasının yanında benim gibi alerjik bir ciltte dahi herhangi bir reaksiyon¸ sivilce¸ kızarıklık v.b.’ye neden olmaması da en büyük artıları.

 75. uygulama sonrasında verdiği his güzel¸temizledi duygusu oluşuyor. lekelere gelince¸ içeriğindeki glikolik ve salisilik asit nedeniyle yüzeysel¸hafif lekeler üzerinde uzun süreli/düzenli kullanımda fayda sağlayacağını düşünüyorum ama eğer benim gibi derin güneş lekeleri varsa bundan pek bir fayda beklemeyin derim. yine de normal yüz temizleme jellerine¸ peelinglere göre daha iyi sonuç alınabilir. içerikteki etken maddeler ürünü kurtarır.ama hafif iz¸leke gibi sorunlara yönelik bir ürün aramıyorsanız başka ürünlere yönelebilirsiniz.

 76. sanırım bende de sivilce yapan ürün. bunu kullandığım zamanlarda yüzümün olmadık¸ pek sivilce çıkmayan yerlerinde minicik beyaz başlı sivilcemsi yapılanmalar oluşuyor. inat ettim hala haftada iki falan kullanıyorum ama sanırım kalan kısmını yalnızca burun ve alın kısmımda kullanıp bitireceğim.

 77. tanecikleri çok iri olan scrub. uyguladıktan sonra yüzümde yumuşak bir his bırakıyor ancak sivilceye sebebiyet verdi. yine de birkaç kez daha denedim fakat sonuç değişmedi. şimdi yalnızca boynumda ve göğsümde kullanıyorum¸ bu bölgelerde sivilceye neden olmadığı gibi¸ pürüzleri de ortadan kaldırıyor.

 78. Kuru ve atopik cildime şimdilik bir zarar vermemiş peeling¸ ben fındık kadar alıp hiç baskı uygulamadan böyle seviyor gibi minik dokunuşlarla yaptım¸ zira bayağı büyük partiküller var¸ duştan çıktığımda yüzüm her zamanki gibi aşırı kuruydu¸ tabii kremi boca ettim¸ ama benim için normal bir durum. Bunun dışında sivilce çıkarmadı¸ hassasiyet yaratmadı be ellediğim zaman yüzümdeki ölü deriyi götürdüğünü fark edebiliyorum¸ 3 defa kullandım şimdilik memnunum.

 79. lekelerim için¸ glycolic pedleriyle birlikte düzenli olarak kullandığım nip+fab ürünüydü. ama bir daha da kullanmam.ilk kullandığımda nasıldı hatırlamıyorum da birkaç kullanımtan sonra yanaklarımda şişlikler fark ettim. sonra bunlar kızardı¸ içleri doldu ve sivilceye dönüştü. şu an yüzümde yaklaşık 4 adet sivilce var hepsinin sorumlusu bu. cilt bakım rutinime eklediğim sadece bu scrub olmuştu ve de pedler. pedleri hala kullanıyorum sorun yok ama scrub içler acısı.cilt tipim: karma¸ t bölgesi yağlı.

 80. Yeni kullanmaya başladığım ürün. 2 hafta falan oluyor ben haftada bir falan değil her banyoya girdiğimde uyguluyorum (yani haftada üç falan) hiçbir sorun yaşamadım. Çıktığımda cildim bebek gibi ve nemli oluyor. Kokusu cidden kötü ama bence önemli olan performans. Bence ürünü hassas ciltliler kullanmamalı. Ben zaten karma ve güçlü bi cilde sahibim. O yüzden benim sadece burnumda olan minik siyah noktalarım için başarılı. Ama cildi hassas olanlar cidden ya cildini pedleri haftada bir kullanarak cildini güçlendirmeli ya da ürünü kullanmamalı. Glikolik asit cild güçlendiren ve etkili bir madde ama her cilt tipi ha diye uyum sağlayamıyor maalesef.

 81. Bu ürün gerçekten benim için mucize. Mayıs ayında almıştım¸ burnumun ortasında lise zamanından kalma geçmek bilmeyen bi nokta vardı yara olup sürekli oynadığım için¸ 2 hafta içinde kayboldu resmen kaç senedir orda duran şey¸ küçük bi ben gibiydi. Cildim pürüzsüzleşti ablam cildine naptın diye sorup duruyodu. İlk yapışta bile ciltteki daha aydınlık pürüzden arınmış hissi görebiliyosunuz. Olumsuz yorumları görünce acayip şaşırdım bu cilt işleri herkeste farklı işte. Yazın ara vermiştim şimdi tekrar başladım kullanmaya. Sonuç: bikaç sivilce lekem vardı yine yüzüm aydınlanmış ve sivilce izleri hemen solmaya başladı bile. Seviyorum <3

 82. Karmadan yağlıya dönük cildimde sivilce olmayan noktalarda bile sivilce çıkarmayı başarmış peelingtir.ayrıca siyah noktaları hiçbir şekilde temizlemedi¸kısacası pek beğenemedim maalesef.

 83. Anladığım kadarıyla 2 grup var ya gerçekten iyi gelenler yada hiç bir şekilde anlaşamayanlar.Ben ilk gruptayım çünkü gerçekten ne siyah nokta ne sivilce izi ne de komedon kalmadı yüzümde. Sadece hafta da 1 gün çok bastırmadan ancak hafif hissedecek kadar dairesel hareketlerle uyguladım bu arada ben pedlerini ve serumu vs. kullanmiyorum. Sadece peeling i kullanıyorum. Benim için pedler olmasada olur zaten. Cildim hem karma hem hassas bu ürünle nasıl anlaştı ben de anlamadım ama gercekten denenmeli beğenmezseniz takasa koyarsınız ben alırım.

 84. 2 kez kullandım şimdilik ve asla sivilce çıkarmayan bünyemde anında devasa bir sivilceye sebep oldu.Ne gözeneklerimi sıkılaştırdı¸ne pütürleri yok etti.Henüz 2 kez kullandığım için bir de benim cildim afedersiniz eşek derisi gibidir swh ¸kolay kolay tahriş olmaz bu nedenlerden kullanmaya devam edeceğim.Aynı zamanda yüz temizleme pedini de kullanıyorum.Uzun süreli etkisinde burayı editlerim ama şimdilik olumsuz maalesef ¸bu koca sivilce de geçmek bilmiyor 🙁

 85. Yeni basladim kullanmaya¸bana henuz dokunmadi.sivilcelenmeyi baslattiysa o is tamam demektir cunku en alt katmandaki sivilceyi rahatsiz ediyoruz ve oda tepki veriyo.eninde sonunda bu savasi kazanacaksiniz.sabit devam edin ciddi bir sorun yoksa sayet.Not:Eksi veren arkadas bunda ne buldu cok meraklandim.bi mesaj kutusuna beklerim.

 86. denildiği gibi¸ çok sert partikülleri var.ben sadece burnumda ve alnımda kullanıyorum ama pek bir olayını göremedim maalesef. ne alnımdaki pütürler gitti ne de burnumdaki siyah noktalar.

 87. Tanecikleri gerçekten çok sert ama bastırmadan uyguluyorum tahriş yapmadı. Yüzümde etkisi sıradan bir peeling gibi tek farkı kurutmuyor. Yüzümde bekletmediğim için glikolik asitin işe yaradığından emin değilim. Bir de kokusu limonlu ve kokusunu hiç sevmedim.

 88. haftada bir sadece burun ve alın bölgeme uyguluyorum. aynı zamanda aynı serinin pedlerini ve serumunu da kullandığım için midir bilemiyorum ama oldukça memnunum. derinlemesine temizlediğini hissediyorum cildimi. tek kötü yanı kokusu bana göre¸ nefesimi tutuyorum resmen uygularken.tanım: %3 glikolik asit içeren iri tanecikli peeling.

 89. Büyük umutlarla alıp beklentimi karşılamayan peeling. Aslında kullandığım gün bıraktığı etkiyi beğeniyorum . Yüzüme dokununca pürüzsüzlük hissediyorum ama tamamen yüzeysel. Bahsedildiği şekilde minik kabartıları ya da siyah noktaları yok edemedi. Uzun zamandır az su içtiğim için cildimden genel olarak memnun değilim zaten ama bu ürün de bana tekrar aldıracak kadar olumlu etkide bulunmadı.

 90. suratımı toparlayan nadide peeling.Cildim karma olmasına rağmen çok hassas¸ hemen iritasyon hemen küçük küçük sivilceler olur ne zaman ürün denesem. Korkarak denerim¸ buna gelene kadar da ancak la roche posay duo+ ve effaclar jel dışında rutinime hiçbir ürün ekleyemiyordum. Yves rocher kayısılı peeling denedim¸ iritasyon olmadı ama pek bir faydası olduğunu da görmedim anlık bir temizlik hissi dışında.Sonra bu peeling hakkında yorumları okudum. Tanecikleri çok büyük¸ hassas ciltlere göre değil vs denmişti kesin mahvedicem suratımı dedim ama yine de aldım bi ümit. İyi ki ümit etmişim ya. Böyle bi ürün olamaz. Cildim apaydınlık¸ leke problemim yok ama kızarıklıklar eşitlendi tamamen. Düzenli kullandığım için de yüzüm hep yumuşacık. Bütün pütürleri¸ küçük sivilceleri falan ilk kullanışta süpürüyor. Hatta geçen hafta bahsettim pure beauty bb kremin bozmak üzere olduğu cildimi topladı hem de tek gecede! Bilmiyorum cilt bakım ürünlerine milyarlar döksem şu sonucu alabilir miydim acaba? Çok memnunum.

 91. Bende sivilcelenmeye sebep olan peeling. Defalarca denedim ama sonuç hep aynı.kokusunu ve uygulamadan sonra bıraktığı hissi sevdim.uyguladıktan sonra hemen yıkamayıp bir süre bekletiyordum bu şekilde daha çok işe yarayacağını okumuştum.

 92. cildim hassas olmasına rağmen bende hiçbir tahrişe neden olmadı¸ aksine yumuşacık yapıyor. yazıldığı gibi haftada 2 kezden fazla yapmamaya gayret gösteriyorum. pedlerini kullandığım gün peelingi yapmıyorum¸ genel olarak seyrek uyguluyorum bu nedenle sivilce gibi bir durumla karşılaşmadım. temizlemesi çok başarılı¸ peeling olarak başka ürün arayışına girmem artık.

 93. yaklaşık bir aydır haftada bir temizleme pediyleberaber kullanıyorum ve net olarak söyleyeceğim gerçekten cilt rengini açıyor. ancak kullanımdan hemen sonra verdiği o pürüzsüzlük hissinden ertesi gün eser kalmıyor. siyah noktaları da anlık geçiriyor lakin gelin görün ki yine bir sonraki gün her zamanki siyah noktalarınız her zamanki yerlerinde takılıyorlar… ah ulan siyah nokta.

 94. İndirimde yakalayıp aldığım ürün.24 liraya almanın sevinciyle yatmadan denedim. İlk izlenim olarak çok başarılı buldum yüzümü yumuşacık yaptı ¸ dokunmadan duramıyorum :’)Sabah göreceğiz (bkz: solait ) güneş kreminden olmamasını umduğum sivilcemde etki yaratacak mı. hassas ciltlerin kullanmaması gerek bence¸ baya kum tanesi gibi tanecikli yapısı var.Düzenli kullanımda burayı editleyeceğim

 95. Burun estetiğinden sonra burnumun üzerinde soyulmalar oluşmuştu ve zamanla büyük oranda geçti ama bir kaç bölgede inatçı¸tekrarlayan soyulmalar vardı. Ürünü duşta uyguladım ve burun bölgemde ekstra ovdum yaklaşık 3-4 dakika yüzümde beklettim ve şu ana kadar kullandığım en iyi peeling diyebilirim. Tanecikler çok sert fakat çok bastırmadan uyguladığınız sürece sorun olacağını düşünmüyorum¸ temizleyici olarak da Acnecinamid temizleme jeli kullanıyorum

 96. Cildimi kurutmadan peeling yapan nadir ürünlerden. Pürüzleri çok iyi gideriyor yalnız bağımlılık yapıyor sanki ya. Kullandıkça pürüzlerim arttı galiba bilemiyorum bana mı öyle geliyor? Önceki postlarda belirtildiği gibi hassas ciltlerin dikkatli kullanması gereken tanecikleri sert peeling.

 97. Kışın kullanmıştım bu ürünü. Banyoda haftada 1 ya da 2 defa kullanıyordum. En sevdiğim etkisi ölü deriyi kaldırmasıydı. Bun kullandığım zamanlarda makyaj yüzüme inanılmaz güzel oturuyordu. Kurumuş pul pul olmuş cilt goruntusunden nefret ederim ve tüm o pullanmayı alıp götürüyordu. Ben yüzümü ovalayıp maksimum beş dakika bekleterek uyguluyordum o yüzden tüm lekelerimi aldı götürdü diyemem ama yüze çok güzel bir aydınlık veriyordu. Puturleri de çok azalmıştı. Kış gelsin yeniden kullanmaya başlayacağım. Çok başarılı bir peeling bence.

 98. Kısa bir süre önce forum Bornova watsons’tan 40tl’ye aldım. Peeling gibi peeling valla. Tanecikleri ciltte fazla fazla hissediliyor ama sert taneciklerine rağmen cildimi kesinlikle tahriş etmedi. Bir de yüzü yıkadıktan sonra nemli bir his bırakıyor¸ cildi kurutmuyor. Şimdilik baya beğendim.

Siz ne düşünüyorsunuz?