“Nilera okyanus sabunu” için 23 yorum

 1. Bu ürünü bu sene yaza girmeden almıştım. Çünkü cildimde geçmeyen küçük değişik ismini koyamadığım sivilceler vardı. Eczaneden aldım nerden karşıma çıktı bilmiyorum ama herkes sivilceler için birebir diyordu. Aldım denedim güzel arındırıyor¸içeriği temiz (öyle yazıyor) kokusu bana biraz detarjanı hatırlatsanada rahatsız etmiyor ferah fresh bir koku. Ve en önemli kısım isotrexinle beraber kullandığımda gerçekten o sorunları cildimden kaldırdı. Suan minnacık kaldı hala kullanıyorum arada ama bu sabunu düzenli kullanmak gerek bana göre ayrıca makyajı söküp atıyor. Bitince tekrar almam çünkü çok şükür cildimde bir sorun yok ama aklımda olur arada kullanılabilir. Sivilce sorunu yaşayan herkese tavsiye ederim.Not: annem arada kullaniyordu bayildi. Bende alicam nereden aldin diye sordu hep.

  2
  3
 2. sözlük sayesinde tanıştığım sabun. temmuz gibi aldım sanırım ama araya giren tatillerde düzenli kullanamadım tembelliğimden.mucize yarattığını söyleyemem sivilcelerim hala var o yüzden birde limonlusunu denemeyi düşünüyorum bu bitince.ayrıca kokusu tam bir yer temizleyici ama alıştım artık.

 3. 6 senedir makyaj çıkarmada¸ cildimi temizlemede¸ ferahlatmada kullandığım yegane sabunum. sabun deyince herkes korkuyor¸ fakat bence içinde envai çeşit şeyler bulunan temizleyicilere dünyanın parasını saymaktansa içinde gliserin bulunduran¸ cildimi ferahlatıp¸ yağlı cildi dengeleyen¸ cildi yıpratmayan sabunu tercih ederim. ergenlik sivilcelerimi söndürdü¸ şimdi ergenlik sonrasında hem temizlik¸ hem koruma amaçlı her gün kullanıyorum. 6 sene önce 12 liraydı¸ şimdi ise 23 lira olduğuna baya şaşırdım

  1
  2
 4. surp pırgiç hastanesinin meşhur dermatologu tarafından önerilmiş harika kokulu kötü içerikli bir sabun. 2 adet kullandım¸ ilk kullanımdan itibaren yüzümü kuruttu geçti¸ doktora aşırı güvendiğim için kullanmaya devam etmiştim. bugünkü aklım olsa iki haftadan fazla kullanmazdım.

 5. YüZümü ölümüne kurutan sabundur kendisi. İmex sydnet çok çabuk bitince bunu denemek için bi çılgınlık yapıp almak istedim. Kulladığım dönemde yanağımın alt kısımları¸ ağzımın kenarları öyle bir kurudu ki. Cildmin ph’ını bozup sivilceye neden oldu. İmex’de öyle kuruma hiç yaşamadım¸ cildin ph’ını güzel koruyordu. Bu sabun olmamış. Cildim karma. Çok yağlı ciltler sever belki¸ bilemiyorum.

 6. hayvan deneyi yapmıyor.bunu kullanmaya başladığımdan beri herhangi bir makyaj temizleyicisi ya da cilt bakım ürünü arayışım olmadı. Cildin yağ dengesini çok güzel koruyor¸ siyah noktalara (bi dereceye kadar) uzun vadede ateş ediyor ve bence makyajı da çok güzel temizliyor.hayvan deneyi yapmıyor. leaping bunny logosu var. çok güzel kokuyor.tek sıkıntısı gün geçtikçe fiyatı artıyor. geçen hafta 27¸5 liraya aldım.

 7. 23 aralıktan beri kullanıyorum.ben 25 tl civarında bir fiyata almıştım.doktorum vermişti bana da ve yeni sivilce oluşumunu minimuma indirdiğini söyleyebilirim bu sabunun.cildi kurutmadan güzel temizliyor fakat ben malesef siyah noktalara bir etkisini göremedim.bitince elimde çok fazla temizleyici birikti onları eritmeye çalışırım çünkü içindeki palm yağı beni düşündürüyor ha ama eğer sivilcelerimde bir artış olursa bu sabuna dönerim direk.

 8. 2 ay kadar önce doktor tavsiyesiyle almıştım ve kullanan var mı diye sizlere de sormuştum. Hiç kötü yorum gelmemişti aksine birçok kişi çok memnun olduğunu söylemişti Bu sabunu ben de çok sevdim ve biri daha tam bitmeden hemen yenisini aldım Gözenekleri çok güzel bir şekilde temizliyor ve benim cildimde herhangi bir kurutma yapmadı Ayrıca düzenli kullanıldığında sivilce oluşumunu da önlediğini düşünüyorum

 9. hafif bir kurutma yapsa da çok güzel temizleyen ve ferahlatan bir sabun. bana da sivilcelerim için vermişti doktor. asla düzenli kullanmadığım için sivilceye faydası nedir bilmiyorum ama yüz temizleyici arayanlar nileranın farklı çeşitlerini de deneyebilir.

 10. Ben geçen sene 18 liraya almıştım¸ cildi temizlemede başarılı makyajı falan güzel çıkarıyor ama benim siyah noktalarıma çare olmamıştı. Kokusu da güzel¸ cildi yumuşacık yapıyor. Ama güncel fiyatı 28 tl olmuş bu fiyata almanızı tavsiye etmem.

 11. geçen günlerde bir facebook grubunda gördüğüm ve beni dehşete düşüren sabun.içerisinde bildiğim bütün sülfat çeşitleri var. Sülfat zararları bilinirken bunu bir de cilt doktorlarının verdiğini okudum dahada şok oldum.Ne gibi bir faydası olursa olsun cildinize sülfat ve sülfat çeşitlerini kullandığınızda cildinizin bariyerini bitirirsiniz.Çok ciddi kanserojen olduğu zaten biliniyor.hormon bozukluğu¸ göz bozukluğu¸ gibi bi çok zararlı durumla karşılaşılabilir. Bu sadece tek çeşit sülfatın bulunmasında olanlar içeriğinde sülfatın her çeşidi olan bir sabunu diil ellerime kullanmak evimi bile temizlemem

 12. Bana da bir dematoloğun verdiği sabun. İki hafta boyunca zorlaya zorlaya kullanıp sonra attım. Cildimi aşırı gerdi hiçbir nemlendiriciyle toplayamadım. Öyle ki yüzüm parça parça olmuştu. Üstüne daha fazla sivilce çıkarttım¸ önermiyorum.

  2
  2
 13. Kışın kullanılmasını önermediğim¸doktorumun yazdığı ve bununla beraber bol bol nemlendirici kullanmam gerektiğini söylediği sabun. Çok kuvvetli bir ürün¸ ama cilt yeterli nemlendirilirse mucizeler yaratır. Cilt tonunu eşitler¸ sivilcelerin daha hızlı iyileşmesini sağlar. Siyah noktalara bir etkisini göremediğim doğrudur. Çok bereketli bir ürün. Ama işte cildi çok kurutuyor. Kuruluk çekenler için okyanus dışındaki çeşitleri öneririm¸ bebekler için olanı örneğin bol nemlendirme de vadediyormuş. Limonlusu da iyidir

 14. bana sabun kullanmayı sevdiren ve alıştıran sabundur.bunu kullandıktan sonra bir daha jellere dönmedim.iki tane bitirdim okyanus sabunundan ¸ sabah akşam kullanıyordum daha sonra cildimi nemlendiriyordum.cildime zarar vermedi.yağlı ciltli olduğumu da belirteyim.ben arkadaş tavsiyesiyle başlamıştım.bundan sonra sebamed ve dove sabun da kullandım öyle aman aman bi fark görmüyorum aralarında.Şu an doğal sabunlara yöneldim tüm sabun çeşitlerini deneyeceğim bu gidişle.

 15. Hepimiz aynı dermatoloğa mı gidiyoruz diye sordurtan sabun 🙂 bana da dermatoloğum önermişti. Evet cildi geriyor ama ben sabahları kullanmıyorum¸ akşamları kullanıyorum sadece¸ gün boyu güneş kremiyle ve kirle yağlanmış olan cildimi iyi temizliyor. Eşim de kullanıyor sabunu ve biz gayet beğendik temizlemesini. 

 16. 2. regl dönemimde de sivilce oluşumuna engel olayı başarmış sabun. Genel görüşün aksine kokusundan hoşlanmıyorum deterjan gibi kokuyor bu da bizlere içeriği hakkında bilgi vermeye az çok yetiyor diye düşünüyorum.Buna rağmen biterse yine alırım¸ öyle de sevdim kendisini.

  1
  1
 17. Bir kaç sene önce geçmeyen ergenlik sivilcelerim için doktorumun önerdiği yüz yıkama sabunuydu. O zamanlar kullandığımda ciddi faydasını gördüm¸ ferahlama¸ yüzümün aydınlanması ve en önemlisi sivilcelerimde ciddi azalma meydana geldi. İçeriğini tam olarak hatırlamasamda kokusu inanılmaz hoşuma gidiyordu¸ bildiğiniz okyanus kokuyor adındanda anlaşılacağı üzere. Şu an elimdeki sabun bitsin geri dönüş yapacağım nilera’ya.

 18. bioderma yüz yıkama jeli (pembe-kırmızı şişedeki) bitince buna başladım¸ birkaç gündür kullanıyorum. gözlemim şu kısacık süre için şu ki¸ cildimi bayağı bir yumuşattı ve yüzümü temizleyip nemlendirici sürdüğümde normalde yağlı cildim kusma yaparken bu sabunda pek olmadı. şimdilik güzel.

 19. Limonlusu ve frambuazlısını kullanıyorum. Her duşa girdiğimde yüzüme ve sırtıma sürüp duruluyorum. Sırtımda sivilce problemi var ve iyi geldiğini yağlanmayı da önlediğini düşünüyorum. Diğer sabunlar gibi cildi kurutmuyor. Kokularına gelirsek de limonlusu bile fena değil. Frambuazlı daha güzel tabiki:)

 20. Bu ürün bana dermatoloğum tarafından verildi.Fakat benimki ELMA isimli olanı cildimi kurutmadan temizliyor¸ferahlatıyor¸düzenli kullanımda sivilcelerime faydası pek olmadı ama siyah noktalarımı fazlaca temizledi.Kokusundan ben memnunum ama parfümsüz olsa daha iyi olabilirdi kesinlikle öneriyorum.Ben eczaneden indirimle beraber 30 TL’ye almıştım.

 21. Sözlük sayesinde tanıştığım ve iyiki tanışmışım dediğim yüz temizleme sabunu. Aman allahım ilk birkaç günde bile karma ve yağlı cildimi o kadar güzelleştirdi ki keşke daha önce tanışsaymışım. Bayramda 1 haftalığına şehir dışına çıktım¸bu ürünü yanımda o kadar çok aradım ki. 1 hafta arada bile yüzüme sivilce dolmaya başladı. Yüzü gerçekten çok güzel temizliyor¸o temizlenmiş hissini veriyor. Ben kuruluk yaşamadım ama yine de ürünü kullandıktan sonra hafif bir nemlendirici kullanmakta fayda var. Ürünü eczanelerde bulabilirsiniz¸yalnız eczaneye göre değişiyor fiyatı. Bir eczane bana fiyatı 40 lira derken¸başka bir eczanede 24 liraya uygun fiyata alıyorum.Aylar sonra gelen edit: Bu ürünü kullanmaya hala devam ediyorum. Cildimi sadece temizlemekle kalmıyor aynı zamanda yüzümü de aydınlattı.Beni yüksek kapatıcılı fondotenleri bırakıp onun yerine incecik fondotenleri kullandırtabilen üründür kendisi.

  2
  1

Siz ne düşünüyorsunuz?