“Neutrogena visibly clear yağsız yüz nemlendiricisi” için 83 yorum

 1. bu seriyi kullandığım için ve yağlı cildime uygun olacağını düşündüğüm için aldım normal nemlendiricilerden çok farklı yüzünüz mentollü sakız çiğnemiş gibi oluyor gözeneklerinizden mentol fışkırıyor ve hatta benim alerjik rinit dolayısı ile tıkalı burnumu bile açtı

  6
  4
 2. Karma cildime nemlendirici aradığım dönem Nurbilenyavuzer’in tavsiyesiyle aldım. Çok kuruyan alın bölgeme duş sonrası başka bir ürün kullanıyorum. Bunun dışında nemlendirmesi yeterli geliyor bana. Ambalajıda hoşuma gidiyor. Temiz kalıyor. Uygun fiyatlı nemlendirici arayanlara duyrulur.

 3. 8 liraya alıp pişman olduğum krem. nemlendirmesini gayet iyi bulmama rağmen sürdükten 30 saniye sonra bıyık bölgesi ve yanaklarda yanma yaptı. norveç diye sempati duyardım¸ bir daha neutrogena ürünü gördüğümde düşünürüm. alerjik bir cildim de yok anlam veremedim bu işe.

  6
  1
 4. Henüz yeni bitirdiğim yüz kremi. Karma cilt tipine sahibim¸ nemlendirmesi benim için yeterliydi hafif yapısı sayesinde özellikle yazın çok severek kullandım. Çok çabuk emiliyor¸ parlama yapmıyor ve uzun süre o neme doymuş his devam ediyor. Sürdükten sonra gelen serinlik hissini ben çok sevmiştim. Ancak neutrogena markasının hayvan deneyi politikası yüzünden başka ürünlere yöneleceğim artık.

 5. karma bir cildim var. uzun zamandır cildimi yağlandırmayacak ama nem ihtiyacını da giderecek bir ürün arıyordum. yaptığım araştırmalar sonucunda neutgonena’da karar kıldım.kullanmaya başlayalı 1-2 hafta geçti geçmedi. ağız çevremde ve çenemde sıkıntılar baş gösterdi. daha önce çıkmayan sivilceler¸ beyaz-sıkılmayı bekleyen noktalar vs. gözeneklerimi kötü doldurdu anlayacağınız. üstelik temizlenmiş cilde sürüyordum.hemmencecik bıraktım. nemlendirici arayışım devam ediyor gençler.

 6. Migros indiriminden 5 tl gibi bir fiyata aldığım krem. Yağlı cildimdeki parlamayı azaltıp ferahlama hissi uyandırması nedeniyle çok sevdim herhangi bir sivilce problemi de yaşamadım fakat diğer cicişler gibi ben de makyajı kusmasından dolayı baz olarak kullanmıyorum bu yüzden gece kremi olarak devam edeceğim bir ürün.

 7. Normalde nemlendirici kullanmıyorum. Çünkü bütün kremler benim yüzümde sivilce yapar. Bu sene yüzümün makyaj çıkarmak için yıkamaktan kuruduğunu hissetmeye başladım. Bende pembe greyfurtlusunu kullanmaya başladım. 1 haftadır kullanıyorum şimdiye sivilce çıkması gerekiyordu ama çıkmadı.Nasıl kullandığıma gelecek olursak¸ ten makyajı yapmıyorum ancak rimeli çıkarmak için bebe şampuanıyla gözümü ve yüzümü yıkadıktan sonra elime çok az kremden alıp birazcık elime sürüyorum. Elimde kalan kremi yanaklarıma¸şakak kemiğime¸ağız etrafıma sürüyorum.yani kısacası yüzümde kuruluk hissettiğim yerlere sürüyorum. Krem çok hafif hemen emiliyor. Cildime çok iyi geldi gerçekten sonunda aradığımı bulduğum için çok mutluyum.

  1
  2
 8. yağsız kelimesi beni cezbetmişti. çünkü eğer hafif bir şeyse makyaj altına kullanabilirim diye düşünüyordum. ama düşündüğüm gibi olmadı gayette yüzüm parlıyor bunu sürdüğümde. bitsin diye artık bakıyorum. çünkü benim için bir artısı yok. kötü bir sonuçta elde etmedim ama sevemedim çünkü beklentimi karşılamadı.

  1
  1
 9. yüzüme sürdüğüm tüm nemlendiriciler sivilcelenme yaptığı için nemlendirici kullanmayı bırakmıştım ta ki bu kremle tanışana kadar. pembe greyfurtlusunu aldım ve tam 2 kutu bitirdim. sabah akşam yüzümü temizledikten sonra sürüyorum. yağlı cildimi gayet güzel nemlendiriyor. kokusunu da çok seviyorum. ayrıca fiyatı da gayet uygun.

 10. yaklaşık 4-5 aydır kullandığım ürün. her ne kadar karma cilt tipine sahip olmamdan dolayı nemlendiricilere soğuk baksam da havaların soğumasıyla yüzümde¸ özellikle ağız kenarlarım ve yanaklarımda artan kuruluklar doğrultusunda nemlendirici arayışına girmiştim ve uygun fiyatlı olmasından dolayı bu ürüne yöneldim. genelde sabahları cilt temizliğimden sonra ve akşam da aynı şekilde makyajımı sildikten sonra ya da direkt cilt temizleme işlemimden sonra olmak üzere günde iki kere az miktarda hatta genelde sadece kuru bölgelerime sürerek ürünü tükettim daha doğrusu şu an bitmek üzere¸ daha bir iki hafta götürür beni.beklenti olarak sadece cildimdeki kuruluğu almasını ummuştum ve bu işlevini yerine getirdi herhangi bir sivilcelenme ile ya da alerjik bir reaksiyonla da karşılaşmadım. bu yüzden üründen memnunum fakat yine de hassas ciltlerin nemlendiriciyi sürdükten sonra hissedilen o serinlik¸ gerilme karışımı histen memnun kalıp kalmayacağını kestiremiyorum.

 11. Yağlı cildimde özellikle kış aylarında severek kullandığım nemlendirici. Cilde ilk sürüldüğünde biraz yanma yapabiliyor¸ nemlendirmesini sevmeme rağmen içeriğinden dolayı tekrar almayı düşünmüyorum.

 12. yağlıya dönük karma cildimde sivilce yapmadığı için şu an severek kullandığım nemlendirici. nemlendirme açısından bana uygun geldi açıkçası. bir sorun yaşamadım. makyaj altına da kullanıyorum. yağsız denilmiş ama yapısı öyle durmuyor sanki. yine de yağsızdır tabi ama sebamed in gündüz kremi de yağsız mesela onun yapısı çok çok daha hafif bence. ama ben bu kremi sebamed’in kreminden daha çok sevdim o ayrı.

 13. Karma-kuru arası hassas cildimde birçok nemlendirici sivilceye neden olduğu için bir de bunu deneyeyim diye indirimde almıştım. İki çeşidi bulunuyor. Turuncu ambalajlısı ve pembe greyfurt içeren pembe ambalajlısı. Her gratis watsons ziyaretimde reyondaki önüme gelen personele ikisi arasındaki farkı¸ farklı cilt tiplerine etkilerini sordum. Hepsinden aynı cevabı aldım: koku farkından başka bir şey yok. Ben de ambalajı daha tatlı geldiği için pembe olanı aldım. Gece bakım rutinimin son adımı olarak bunu uyguladım. Yüzümde yoğun bi yanma hissi oluştu ve çok korktum kötü bir etki edecek diye. Meğerse hassas ciltlere greyfurt içerikli ürünler önerilmiyormuş. Çünkü ciltte hassasiyet ve yanma oluşturuyormuş ki yaşadım gördüm. Bin defa sormama rağmen beni doğru yönlendirmeyen personellere saygılar… ayrıca ürünü sabah ve akşam rutinlerimde ve makyajın altına ince bir şekilde uygulayarak kullanıyorum. Ben aldığıma memnunum¸ yalnızca bir dahakine turuncu ambalajlı olanından alıcam.

 14. İçeriğindeki mentol nedeyle ciltte yanma benzeri his yaratması normal korkmayın. Ben bu ürünün en çok kokusunı seviyorum. Cildim çok kuru olduğunda sürünce yeterli geliyor. İlk başta çok yağlı gelmişti ama kuruyup emilince kadife gibi oldu cildimde.

 15. Yapısı ve nemlendirmesi açısından çok çok başarılı bir ürün mentollü olduğu için serinlikte veriyor ilk kez kullananlar bu histen tedirgin olmuş galiba çevremdende duydum ama normal birşey bu his. Bende galiba sivilce yaptı emin olamıyorum öyle bariz birşey değil bir garnier nemlendirici gibi yüzümü mayın tarlasına çevirmedi ama biraz reaksyon gösterdi sanırım zaten kardeşimindi dahada kullanmadım cildiniz çok çok hassassa bence tüm yüzünüzden önce bi kısmına sürüp reaksyon verip vermemesini deneyin derim çünkü bu tarz drugstore markalar çok geniş bi kitleye hitap ettiği için bazı ciltler tepki gösterebilir ama hassas bi cildiniz yoksa çok başarılı uygun fiyatlı bi nemlendirici bende çoğu nemlendirinin aksine yağlanmada yapmamıştı.

 16. yağlı cildimde hiç parlama yapmayan¸ sürünce bir ferahlık hissi veren bir nemlendirici. sürüldükten sonra çabuk emiliyor ve hiç yağlı his bırakmıyor. yüz temizleme jeli ve toniği ile birlikte kullandığımda siyah noktalarında azalma oldu ve cildim daha sağlıklı görünmeye başladı.

 17. karmadan yağlıya doğru bir cildim olduğundan ve greyfurt serisinin yüz temizleme jelinden çok memnun kaldığımdan ötürü nemlendiricisine de bir şans vermek istedim. ambalajı çok kullanışlı¸ cam kavanozlardan ziyade bu tür ambalajları daha hijyenik buluyorum her ne kadar sonu için kesmek zorunda kalsam da. ilk birkaç gün yüzüme minik minik sivilce çıkarmıştı bir iki tane. sonra cildim sevmeye başladı ama bana tekrar aldıracak kadar sevdirmedi kendini. sıradan bir ürün.

 18. öğrenci bütçesiyle alınabilecek iyi bir nemlendirici bence yağlı ciltliler için.başka yağsız yüz nemlendiricisi denemedim şimdiye kadar ama kullandığım nemlendiriciler arasında en iyisi bu oldu diyebilirim.ayrıca pembe greyfurtlusunu değil de normal turuncu ambalajlısını alırsanız (koku açısından) tadından yenmez.

 19. gece cildimi temizledikten sonra kullanıyorum ferah bi his bırakıyo ama sabah kalktığımda normalden fazla yağlı uyanıyorum.makyaj altında da kusma parlama yapıyo kısacası yağlı olan cildime iyi gelmedi sözlük-bugün fondötenimle karıştırıp kullandım ve bayıldım

 20. son birkaç haftadır bu nemlendiriciyi kullanıyorum. kokusu beni rahatsız etmiyor hatta kokusunu almadım bile. cildimi sürdüğümde kadife gibi yapıyor özellikle makyaj altına çok güzel bir baz oluyor. kışın nemlendirmesi az kalabilir ama şu an tam kıvamında. rossmandan 17 tl ye almıştım sanırım. bende sivilce vs o türde bir şey yapmadı beğenerek kullanıyorum.

 21. Özellikle cilt tipi yağlı olanlara önerebileceğim¸ karma ciltlilerin de t bölgesine uygulayabilecekleri¸ herkesin bütçesine uyabilecek¸ nemlendirme bakımından orta düzeyde bir nemlendiricidir.

 22. Bir bayram ya da yılbaşı indiriminden 5 tl gibi komik bir fiyata aldığım¸ yüzü serinletip çok ağırlık yapmayan bir nemlendirici. Müthiş evet hayatım boyunca bunu kullanacağım tarzı bir ürün olmasa da¸ 70 tl verip paramla rezil olduğum¸ sürdüğümde yüzümü yapış yapış yapan topicremden hem fiyat hem de kullanış açısından bin kat daha iyi. Hafif olduğu için makyaj altına ya da yazın kullanmak için ideal. Kışın başka bir ürün tercih etmek isteyebilirsiniz tabi. Genel olarak kuru ciltler hiç beğenmeyecektir.

 23. Severek kullandigim nemlendiricim¸ yagli olan cildime yagsiz bir nemlendirici ararken birkac sene once denk gelip hemen kapmistim o zamandan beri bircok kutu bitirdim hala da kullaniyorum. Nemlendiriciler beni hep korkutmustur pek az sivilce yapmayaniyla karsilasiyorum senelerdir bu urunu kullanma sebebim de o yuzumde sivilce¸ alerji¸ hassasiyet yapmadi bittikce yenisini alirim ama t bolgesinde parlama yaptigina da katilmaktayim.

 24. Kullandığım dönemde bana sivilce yapmadı ve nemlendirmesi de çok yeterliydi. En güzel yanı da sürünce böyle bir ferahlık hissi alıyordum sanki cildim nefes alıyormuş gibi.

 25. kullandığımda yüzümde kaşıntı ve sivilce yapan ürün. kokusu da bi garip geldi belki de üründe bir problem vardır.

 26. Yapısı jel olmasa da hafif ve mat yapılı fena olmayan nemlendirici fakat çok hassas ve problemli cilde sahip biri olarak benim için tek çözümün dermo kozmetik ürünler olduğuna karar verip kullanmayı bırakıp avene nemlendiricime geçtiğim ürün. Cildiniz hassas ve problemli değil ama yağlı ise bir bakın derim.

 27. Cildim karma öncelikle bunu söylemek istiyorum. Ancak nasıl olduysa herkesin memnun olduğu ürün bende ters tepki yaptı. Nemlendirme kısmında söyleyeceğim şey sabaha kadar yüzümü parlatması ben hayatımda böyle bir yağlı cilt görmedim yahu. İkinci olarak ise benim cildimi ferahlatmayı bırak¸ yüzümü cayır cayır yaktı. Suratım kıpkırmızı oldu. Hatta dayanamadım gittim yüzümü yıkadım tekrardan. Kesinlikle bana iyi gelmeyen bir ürün. Neutrogena markasını severim ancak bu turuncu renkli serisi bana hiç iyi gelmedi. Edit:Cümle düşüklüğü

 28. Watsons indiriminden alıp bir köşeye attığım bir üründü taa ki kutuda varlığını farkedip deneyene kadar. şunu belirtmeliyim ki¸ ilk kullandığımda keşke almasaydım dedim çünkü yüzümü hafif yakmıştı ama ikinci üçüncü sürüşten sonra bu yanma hissi geçiyor. yanmasını içindeki mentole bağlıyorum. Kendisi pembe greyfurtlusu ile şimdilerde favorim. bittikçe alırım¸ net.

 29. sol yanak bölgemde 2 tane kocaman¸ uçsuz sivilce çıkmasına sebep olan ürün. içeriğine bakmak nice sonra aklıma geldi ve 5 çeşit paraben ihtiva ettiğini görünce aklım çıktı. nemlendirmesi de (gayet karma bir cildim var) çok yetersizdi¸ şu an çöpte¸ bir daha markayı eve sokmam.

 30. BU KREMİN NEMLENDİRMESİ ÇOK YETERSİZ. HATTA İLK UYGULAMADA YÜZÜMÜ YAKTI GİBİ. HAFİF BİR SIZI OLUŞTURUYOR. EN SON DİBİNDE BİRAZ KALMIŞTI EVDE Bİ YERLERDE. AKLIMA GELMİŞKEN KULLANİİM DE BİTSİN GİTSİN

 31. Çok büyük umutlarla aldığım krem. Sürer sürmez inanılmaz yumuşak adeta kaymak gibi yaptı. Fakat birkaç gün içinde sivilcelenmeye başladım. Sebebinden emin oladığımdan kreme devam ettim¸ bıraktım¸ devam ettim. Sonuç olarak bu krem bende sivilcelenme yaptı. İçeriğine de bakınca kullanmanın mantıklı olmadığına karar verdim.

 32. Her ne kadar 229839384 kere nemlendiricinin herkes tarafından kullanılması gerektiğini okusam da sıksan yağını alırsın derece de ki yağlı cildim için nemlendirici hala bir tabu. Yüzüme ekstra yağ ekliyorum gibi geliyor ve medikal olmayan cilt bakım ürünlerden uzak duruyordum taa ki……Şaka şaka şimdi neutrogena’nın hayatımın nemlendiricisi olduğunu söylemeyeceğim çünkü zaten başka bir kozmetik markasının nemlendiricisini denemedim. Ama üzerinde ki yağsız yazısını görünce denemek istedim ve tabi ki de yine indirimden 9-10 lira gibi bir fiyata aldım. Ben kokusunu rahatsız edici bulmadım baya krem gibi kokuyor¸ yüzünüzde yağlı¸ vıcık vıcık bir his de bırakmıyor kısacası yok gibi bir ürün. Çok gerekli mi? Bilemiyorum. Bana olsa da olur olmasa da olur bir ürün gibi geldi ama ucuz¸ hafif bir nemlendiriciye ihtiyacınız varsa alıp deneyebilirsiniz.

 33. bugün indirimle beraber 3. paketimi almış bulunmaktayım. birincisi tamamen bitti ve ikincisi de neredeyse bitecek. böyle bir nemlendirici olamaz cicişler. karmadan yağlıya dönük cildimde bir gün bile yağlı bir görüntü bırakmadı. gece yatmadan önce sürmüyorum artık¸ çabuk bitmesin diye başka bir krem kullanıyorum. içinde paraben vs bulunduğu için bırakmayı düşünmedim değil ama dayanamazdım herhalde. uzun süreli ve düzenli kullanımda cildi düzgünleştirdiğini açıkçası ben düşünüyorum ama yanında kullandığım ürünlerden de olabilir emin değilim. fakat kesinlikle alınmalı. özellikle yağlı/karma ciltler.

 34. Cilt bakımına yeni yeni kafa yormaya başladığım zaman o dönem yağlıya yakın karma cildime uygun bir nemlendiricim olsun diye aldığım nemlendirici. İlk kullanmaya başladığımda kendisiyle aşk yaşasam da yarısına geldikten sonra cilt tipimin de karmadan normale dönmesiyle nemlendirmesi az gelmeye başladı. Bir de şöyle bir şey farkettim yüzün daha kuru olan bölgeleri olan burun ağız kenarlarına sürünce bende yanma yapıyordu. E oraya da süremeyeceksen niye nemlendirici kullanıyım ki? Son olarak yüzüme hergün sürdüğüm şeyin içinde 3 çeşit parabenin olduğu gerçeğini de göz önüne alarak başka bir nemlendiriciye geçiş yaptım.

 35. Kokusundan pek hoşlanmadım açıkçası. Sanki 10 km koşmuşsun da terlemişsin gibi. Ayrıca nemlendirmesi de yeterli değil.bittikten sonra tekrar almayacağımdan eminim.

 36. Uygun fiyatlı nemlendirici kullanmak istediğim için pembe greyfurtlusuna şans verdiğim ürün. Cidden kötü kokuyor¸ çok hızlı emiliyor ama bunu bile sevemedim çünkü sanki hiçbir şey sürmemişim gibi hissediyorum. Önceki nemlendiricimi sürdükten sonra cildime dokununca yumuşacık gelirdi. Hafif yanma hissi oluşturması beni rahatsız etmedi. En önemlisi¸ Kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde sivilcelendim. Normalde sadece regl döneminden önce sivilcem olur ve öyle bir dönemde değildim¸ yeni bir ürün de kullanmadım¸ o yüzden bunun sebep olduğuna karar verdim. Biraz ara verip tekrar denemeyi düşünüyorum ama korkuttu beni¸ belki de direkt arkadaşıma veririm¸ o sorun yaşamamış bu kremle.

 37. Bu ürün bende alerji yaptı. Kuru ciltliyim. Yağsiz hemen emilir filan diye makyaj altina kullanmak için almıştım. Surdugum yerler ozellikle yanaklarim burna yakin olan kisim ve çenemde kaşıntı ve kızarıklik oldu. Kaşınti filan geçtikten sonra pembe kirmizi mercimek buyuklugunde kizarikliklar bir hafta kadar kaldi. Kardeşim karma ciltli o kullaniyor memnun. Ben birdaha kullanmam. Nemi de çok yetersiz.

 38. Bir dönem aşk yaşadığım fakat içinde her türlü parabenin kol gezdiğini öğrendiğimde severek ayrıldığım nemlendirici 🙁

 39. Karma ve sivilceye meyilli bir cildim var bu sebeple özellikle yanaklarım için iyi olacağını düşünüp ¸ yağsız ve uygun fiyatlı oluşunuda bir avantaj olarak görüp aldım. Nemlendirmesi yanak ¸ ağız çevrem için asla yeterli değil. En önemlisi sivilce yaptı bende ki sivilce oluşumunu düzenli kullanımda azalttığını vaat ediyordu ama tabii ki saçmalık. Düzgün kullanımda nemlendirmeyen ve sivilce oluşturan bir nemlendirici bence.

 40. hiçbir vaadini yerine getirmeyen ve aksine akneye sebep olan nemlendirici..Karmadan yağlıya dönük olan cildim için hem akneleri yok etmek hem de nemlendirmek için almıştım¸ ama tam bir fiyasko. Aksine cildimde daha da akneye sebep oldu..içeriğinin de vukuatlı olduğunu görünce zaten çöp oldu ..

 41. içerik konusunda bilgilenmeden önce aldığım nemlendiricidir. t bölgem yağlı olduğundan almıştım. nemlendirmesi yetersiz. içinde yanlış hatırlamıyorsam 3 çeşit paraben türevi bulunuyor. bunu öğrendikten sonra çöp olsu kendisi. şuan yves rocher’nin hydra vegetal serisinin nemlendircisini kullanıyorum.

 42. Yağsız ve uygun fiyatlı diye denemek için aldım fakat bende de yağlanmaya ve sivilceye sebep oldu. Aslında bu markanın yüz yıkama jellerini seviyorum ama nemlendiriciyi bir daha almam.

 43. Pembe greyfurtlusunu denemek için aldım ama o koku nedir ya¸bitsin diye kullanacağım ve bir daha almayacağım.Çocukken annemin zorla içirdiği mor renkli kutusu olan calpol şurubu tadında.Nefesimi tutarak uyguluyorum :/

 44. sanırım karma ciltliyim jelinden memnun kaldığım için görünce bunu da denemek istedim ilk kutuyu bitirince gratis indiriminden 2 kutu daha yedekledim. benim cildime nemlendirmesi yeterli geliyo sivilce veya alerjik bir reaksiyon yaşamadım ama bi tanıdığım 2 kez kullanmış ve cildinde birsürü sivilceye sebep olmuştu.

 45. nemlendirici arayışındayken aldığım yüzümde garip beyaz noktalar çıkartan ürün. alalı bi sene olmadı yani kullanma tarihini doldurmadı henüz¸ bi hafta denedim ama baktım olacak gibi değil koydum kenara. az önce çıkarttım dedim bari elimi nemlendirsin¸ sürdüğüm gibi yanmaya ve kaşınmaya başladı. yüzümde böyle bi sorun yaşamamıştım.

 46. Ben de turuncu olan serinin tüm ürünleri var birlikte kullanıyorum ama nemlendiriciyi ayrı da kullandığım oldu. Garnier matlaştırıcı etkili olan nemlendiriciyle kıyaslamam gerekirse garnieri almanızı tavsiye ederim. Bunu oldukça sevmeme rağmen ağız kenarları ve göz çevresine yanaştıkça bir alev alma durumu söz konusu. Cildim hassaslaşınca çok yanıyor ama garnieri göz kapaklarıma bile uygulamama rağmen bir yanma olmadı.

 47. yüzümü nemlendirdikten 5 dakika sonra deli gibi kuruyan ürün. Yağsız olan bütün ürünlerin olayı bu sanırım¸ sürünce iyi güzel ama bir süre sonra kuruyup yapışkan bir yapı bırakıyor yüzümde. Parabenli olması benim için de bir soru işareti olmuştu¸ bir kenara koyup pure beauty denemeye karar verdim. fakat nedense o yüzümde sivilcelenmeye yol açtı¸ geri döndüm eski dostuma. daha sonradan araştırdığımda ise parabenin hasar görmemiş¸ soyulmamış deriden emiliminin çok az olduğunu öğrendim. o yüzden artık içim biraz daha rahat.

 48. yağlı bir cildim olduğu için dikkatimi çeken ürün. sanırım üçüncü ya da dördüncü kez yenisini aldım. başka nemlendiriciler alsam dahi bunu da uzun süredir kullanıyorum. hatta çoğunlukla bu ürünü kullanıyorum diyebilirim. bende şimdiye kadar hiç sivilce problemi yapmadı. fakat ciciş yorumlarını okuyunca psikolojik olarak yüzüm yerinden çıkacakmış gibi hissettim. umarım öyle şeyler yaşamam cicişler:(

 49. kremsi bir nemlendirici yoğunluğu orta derece. benim yağlı cildimi nemlendirmek için yeterli oldu fakat maalesef cildimde sivilce yaptı onun için sabah akşam kullanmamaya dikkat ediyorum banyodan sonra ideal. ayrıca sürdükten sonra yüzünüzde oluşan kadifemsi doku uzun bir süre kalıyo buna bayıldım ve fakat parlama yapıyo ve yağlı bir görüntü oluşturuyo dışarda kullanmak için tavsiye etmem. bu arada kokusu da hoş rahatsız etmiyo.

 50. nemlendirmesi yeterli olmayan¸ tatlı greyfurt kokusu bi süre sonra çok ağır gelmeye başlayan ve kullanıldığında yüzü gerim gerim geren nemlendirici. şimdilerde bitsin diye el kremi olarak kullanıyorum (bkz: swh)

 51. Pembe greyfurt olanını bitirdim¸ cildim yağlı ve bence çok fazla nemlendirmiyor. Ben makyaj altında kullanıyorum yağsız olduğu için ve bu konuda memnunum. Pembe greyfurt olanı çok güzel kokuyor. Akneye meyilli cildimde Sivilcelenme yapmadı bende. Makyajdan önce kullanırken yüzümdeki kızarıklıkları hafif beyazlatıyor. Elimde biri pembe biri turuncu iki kutu daha var¸ turuncuyu da deneyip bitirdiğim zaman aylar sonra editlerim burayı :d

 52. Nemlendirmesi yetersiz.İlk sürdüğünde vıcık vıcık sonrasında fazla kuru tuhaf bir dengesizliği var.Yüzdeki mentollü etkisinden hiç hoşlanmadım üstelik göze geldiğinde bir süre gözde de aynı mentollü etkiyi gösteriyor ki ne kadar rahatsız edici bir şey olduğunu söylememe gerek yok sanırım.10 üzerinden 2.

 53. bunun çok eskiden pompalı şişe şeklinde üretimi vardı.atrık yok galiba bana dermotoloğum tavsiye etmişti karma cildime.daha sonra buna devam ettim joker nemlendirici gb kremim kalmamışsa yada bi yerlere gitmişsem cildim bozulmuşsa bu kreme dönüyorum hemen her koşulda uyum gösteriyor.

 54. Kokulu olması içerisinde parfüm olmasıyla mı sağlanıyor bilmiyorum ama kremi sürüp uyuduğumda sabaha gözlerim şişmişti. Onun haricinde cildimi hafifçe yakıyordu diye de hatırlıyorum. Alerjik ve çok hassas gözleriniz varsa alırken düşünün derim. Gerçi ben bu alerji sorunu neutrogena’nın el kremlerine varana kadar tüm kremlerinde yaşıyorum. 

 55. Cildimde hiç sivilce yokken¸ küçük küçük bissürü sivilce çıkmasına sebep olan ürün.Belki o dönem başka bir şey sebep olmuştur ama tekrar deneyip yüzümün sivilcelenme riskine cesaretim yok ama ben suçu bu nemlendiricide buldum.

 56. karma olan cildimde hiçbir nemlendiriciyle barısamayan ben¸ bu kremi tavsiye eden arkadaşım sayesinde artık yüzüm nemlendirici gördü 🙂 su bazlı olması sebebiyle rahatsız edici bi his oluşturmuyor. bende sivilce falanda yapmadı. galiba uzun bi süre bu kremle devam edeceğim. zaten o kadar bereketli bi ürünki baya uzun bi süre gidiyor bana 

 57. Yağlı ciltler için çok uygun bir ürün. Sürüldüğünde çabuk emiliyor ve ardından gelen ferahlık hissi <3

 58. bol sürüldüğünde kusma yaptığını farkettim. yüzümde yanaklarım¸ dudak kenarlarım gibi kuru bölgelere biraz daha fazla¸ diğer yerlere ise tabiri caizse damla damla sürüyorum ve artık problem yaşamıyorum. 2. kutuyu kullanıyorum pembe olandan¸ paraben konusunun ise çok abartıldığını düşünüyorum. kozmetik ürünün 1 yıl raf ömrü olacak da içinde zararlı madde olmayacak mümkün mü? paraben çok biliniyor diye “parabensiz” pazarlaması yapmaya başladılar. onun yerine paraben gibi başka bir şey kullanacaklar. zorundalar.

 59. Cildimin bazı bölgeleri yağlı olduğundan yağ içeren bir nemlendirici kullandığımda bu yağ durumu iyice artıyor¸ sivilceye sebep oluyor. Yağsız bir nemlendirici arayışına girdiğimde ilk karşıma çıkan Neutrogena oldu. Fiyatı da uygun olduğundan denemeye karar vermiştim. O günden beridir vazgeçemediğim nemlendiricim oldu. Üç kutu bitirdim¸ dördüncüsünü yeni stokladım. Paraben içermesi beni çok üzüyor¸ ama cildime tek iyi gelen nemlendirici olduğundan vazgeçemiyorum. İki çeşiti var. Birisi turuncu paket olan diğeri pembe pakette olan. Pembe olanın kokusu turuncu olanına göre daha kötü. Bu yüzden bir kere pembe olanını deneyip ondan sonra hep turuncu olanını aldım. O paraben olayı da olmasa tadından yenmez.

 60. Karma ciltliyim. Surdukten 10 dakika sonra cildimi yaglandirsin sonrada sivilce cikarsin diyorsaniz dusunmeden alin.el kremi olarak piyasaya ciksaydi sevebilirdim.

 61. Arkadaşlar benimde cildim yağlı fakat bu kremi 2 aydır kullanıyorum bende herhangi bir sivilcelenme yapmadı.Özelliklede makyaj yapmadan önce kullanıyorum.Memnunum.

 62. normalden karmaya dönük cildimin anlaşabildiği tek nemlendirici. bugüne kadar ne nemlendiriciler denedim (highend ürünler dahil)¸ hiçbiri cildimi bu krem kadar iyi yatıştırmıyor.diğer cicişlerin aksine bende asla sivilce yapmayan kremdir¸ aşk yaşıyorum adeta.

 63. Karma bir cilde sahip olan ben bu ürünü bayılarak kullanıyorum. Şöyle ki bundan önce yüzümün bi kısmı pul pul olur diğer kısmı yağlı dururdu. Nemlendirici kullansam sevilce yapardı kullanmasam dökülmeler olurdu. Yağsız kelimesi görünce dedim ki ‘Hadi bi deneyelim zaten bi sen kalmıştın umarım sivilce yapmazsın…’ Büyük umutlarla almıştım yani 🙂 O gün bugündür bitmeden alırım yenisini.

 64. Bu krem evet yağlı yüzler için yapılmış bayadır kullanıyordum fakat bir süre sonra yüzümü inanılmaz yakmaya başladı. Kremi sürüyorum nereye sürsem cayır cayır yanıyor. Zaten kullanma tarihi de geçmişti attım bir kenara daha almayı düşünmüyorum

 65. bende ne sivilcelerin azalmasına yardımcı oldu ne de sivilce çıkardı. eczacı arkadaşım üstüne basa basa çok pahalı bir nemlendiriciye ihtiyacım olmadığını¸ başta cilt tipime uygun ucuz bir ürüne şans verebileceğimi söyleyince alıverdim. ilk bir hafta pudra kullanmama rağmen burnum yağ küpüne batmış gibiydi¸ onun dışında ilerleyen zamanlarda bu sorun düzeldi ve verdiği hissiyatı sevdiğimi bile söyleyebilirim. çoğu neutrogena ürünü gibi paraben yuvası olduğu için ikinci kez almam. aman bir kere gelmişiz dünyaya bırakın en azından la roche posay falan kullanalım¸ değil mi?

 66. Cildim çok kuru olduğundan büyük umutlarla aldığım nemlendirici.Kutusunun arkasında ilk kullanımdan itibaren sivilceleri temizlemeye yardımcı olduğu¸cildin yeni sivilce oluşumuna karşı daha dirençli hale gelmesini sağladığı¸sivilce izlerini azalttığı¸nemlendirmeyi gözenekleri tıkamadan yaptığı¸ton farkının daha az olduğu bir görünüm sağladığı yazıyor.Vadettiklerini karşılıyor mu?Bence hayır.Bir haftadır kullanıyorum.Evet¸güzel nemlendiriyor ama bunun dışında bir faydasını görmedim.Aksine sivilce iyileşme sürecini kötü etkilediğini düşünüyorum.Normalde 3-4 günde iyileşen sivilcem 1 haftadır iyileşmemek için direniyor adeta.Birkaç gün daha yüzümde kullanacağım¸fayda etmezse yeni el kremim olacak.Bitince tekrar almayı düşünür müyüm?Hiç sanmıyorum.

 67. girdilere baktım¸ herkes pembe greyfurtlu olanından bahsetmiş genel olarak. ben turuncu paketli olanını kullanıyorum yani klasik olanı oluyor sanırsam. aldıktan sonra yorumları okudum ve dedim ki aman allahım ben nasıl bir şey aldım böyle falan ama yine de kullandım. etkilerini kendim görmek istedim diyelim. kokusu başta güzeldi de artık rahatsız etmeye başladı beni. ama ne sivilce yaptı ne de başka bir şey. yani sivilceyi engelledi mi bilemem ama yüzüm gayet ak pak şu an.bıraktığı hissi de çok hoşuma gidiyor üstüne üstlük. ben şahsım adına öneririm cicişler.

 68. Hakkında bu kadar olumsuz yorum olmasına rağmen severek kullandığım nemlendirici. Ürün özelliklerinde kolay emilen bir yapısı olması ve sivilce yapmadığını öne sürmüşler. Bu ikisini de yerine getirebiliyor benim karma cildimde. Karma cilt tipine sahibim ne t bölgem çok aşırı yağlı ne de diğer bölgelerim çok kuru ona rağmen nemlendiriciler çok kolay sivilceye sebep olabiliyor. Çare olarak sivilce karşıtı nemlendirici ararken aldım¸ denedim memnun kaldım yaklaşık bir yıldır kullanıyorum.

 69. çok uzun süre severek kullandım¸ belki iki yıldan fazla. Daha önce bir girdi yazdım mı hatırlamıyorum. 7 aydır falan sivilcelenme sorunu yaşıyorum daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Asla geçmeyen¸ iz bırakan¸ içi dolu dolu sivilceler. Dediğim gibi uzun zamandır kullandığım için hiç bu kremden dolayı olacağını düşünmemiştim. En son her şeyi denedikten sonra kremi bıraktım¸ bıraktım ama %100 eminim ondan olmadığına. Bir baktım sivilceler geçiyo¸ yenileri çıkmıyo. Bir hafta oldu şuan cildim iyi durumda. Tekrar kötüye giderse bu girdiyi editler ve nitricüna severlerden özür dilerim

 70. ürün salisilik asit içeriyor yani sivilcelerle savaşan bir asit. yüzümün pul pul kuruyan kısımlarını sivillce çıkarmadan harika nemlendirdi ve ürünün hafif tatlı kokusuda hoşuma gitti. indirimden migrostan 10tl ye aldım. ve çok beğendim bitince hemen yenisini alacağım. öneririm.

 71. Turuncu olanını bir kaç hafta kullandım bende ufak ufak sivilce ve siyah nokta yaptığını gözlemledim bir kenarda öyle duruyo şimdi

 72. Asla sivilce çıkmayan yüzümde sivilce yaptı ya. Gözeneklerimi kocaman yaptı bir de. Fondöten sürsem daha kardaymışım. Rezalet bir ürün gerçekten.

 73. Sadece yağsız olduğu için almıştım. Kullandıkça hem kokusunu hem de hafif yapısını çok sevdim. Ama arkasını çevirip içeriğine bakınca işler değişti. İndirimden 10 liraya aldığım bir ürünün temiz içerikli olmasını tabi ki beklemiyorum ama bu kadarı çoktu sanki.. Nem konusunda ise çok bişey söyleyemem çünkü yüzümün kuru kuru olup nemlendirici sürünce rahatladığı bir dönem yok. sırf her cildin nemlendiriciye ihtiyacı olduğu söylendiği için nemlendirici kullanırım normalde. 

 74. uygun fiyatlı ve hafif olduğu için tercih ettiğim nemlendirici. cildim yağlı olduğu için ben sevdim ayrıca sivilce de yapmadı.fakat içeriğinin kötü olması nedeniye kendisiyle vedalaşacağım

 75. Eger cildiniz cok hassas degilse yaz aylarinda falan kullanilabilir bence. Ay ama goz cevremde yakma yapiyodu benim ya vazgectim suan gereksiz bisey

 76. fiyat performans acisindan bence cok guzel bir urun. annem kuru ciltli ve onda sivilce yapti(ki normalde kolay kolay sivilce cikmaz annemde) ben ise karma ciltliyim ve cildime cok iyi geldigini¸ tam kivaminda nemlendirdigini dusunuyorum.

 77. karma cilde sahibim. uygun fiyatlı nemlendirici ararken karşıma çıktı bu krem. kullanmaya başladıktan 2 gün sonra yüzümde sivilceler oluşmaya başladı. ilk başta ürüne yormak istemedim. beslenme düzenim¸ hava değişimi falan diye düşünürken en sonunda nedeninin bu olduğunu anladım. normalde yılda 4-5 tane sivilce çıkan yüzümde aynı anda 5 tane sivilce görünce direkt çöpü boyladı tabi. evet fiyatı bir nemlendirici için uygun. ama almadan önce bir kere daha düşünün derim. sivilce çıkarmaya fazla meyilli olduğunu düşünüyorum.

 78. içinde her türlü paraben bulundurması beni çok korkutuyor açıkçası. Cildi yumuşacık yapıyor ama verdiği mentolümsü hissi hiç sevmiyorum. Normalde bu kadar umursamam ama içeriğine dikkat ettikten sonra yanına bile yaklaşamıyorum niyeyse

 79. Bir paket bitirip içeriğini öğrendikten sonra “kezzap kullansam anca bu kadar yüzüme zararı olurdu” dediğim nemlendirici (kimyasal silah)

 80. Karma/ yağlı cilde sahipseniz ve bu nemlendiricinin cildinizi yağlandırmadan nemlendireceğini düşünüyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız.Nemlendirdiğinden bile emin değilim. Sürüldükten sonraki ilk yarım saat nemli ve yumuşak hissettiriyor ama sonrası meçhul. Ayrıca yağlanmayı hızlandırmamasını umut etmiştim ama bu konuda da beklentimi karşılamadı. Aldıktan sonraki ikinci haftada kullanılmayan boş ürünler arasına giren (genelde aldıklarımı kullabırım) Para harcanmaması gereken bir ‘nemlendirici(?!)’..

 81. Karma cilde sahibim¸yüzüme bakım yapıp nemlendiriciyi sürdükten sonra mentolümsü bir his geliyor bir oh çekiyorsun ama yarım saat¸ en geç 1 saat sonra T bölgesi yağdan ışıl ışıl parlıyor. Yağsız olduğuna inanmadığım yüz nemlendiricisi.Bu arada karma ciltler için iyi bir nemlendiriciye ihtiyacım var¸sağlıklı ve iyi bir önerisi olan cicişlerden mesaj bekliyorum

Siz ne düşünüyorsunuz?