“Neutrogena pembe greyfurt yüz temizleme jeli” için 55 yorum

 1. t bölgemin kesinlikle iplemediği ama yanaklarımın da fazlasıyla iplediği yüz yıkama jeli. ama seviyorum be. düzenli kullandığınızda da siyah noktalarınızı gerçekten küçültüyor¸ gözle görebilirsiniz. kokusunu da anlamsızca seviyorum¸ hani bulaşık deterjanı gibi ya aşırı temizliyomuş yüzüm aşırı mis oluyomuş gibi geliyo ruh hastasıyım galiba.

 2. yüzü güzel temizleyen¸ ferahlık hissi veren yağlı/karma ciltler için ideal bir ürün.tek kötü özelliği kokusu.

 3. iki haftalık sabah-akşam kullanımım sonucu gerçekten siyah noktaları azalttığını fark ettim. fakat benim normal cildimi aşırı kuruttu. ağız ve burun kenarım kabuk kabuk kavladı zor toparladım. birde unutmadan reklamlarda falan kokusunun güzelliğinden bahsediyordu alırken ona aldandım koklamadan aldım¸ gerçekten bulaşık deterjanı gibi kokuyor ama birkaç güne alışıyorsunuz

  1
  1
 4. Nispeten sorunsuz olan cildimi 3 hafta içerisinde sivilce tarlasına çevirmeyi başarmış yüz temizleme ürünü. Kullanırken başta anlamamıştım fakat sonrasında özellikle çene bölgemde iltihaplı ve ağrılı sivilceler çıkmaya başlayıp bir türlü sönmeyince burada soru-cevap kısmında da sorunumu dile getirmiştim ve problemin bu üründen kaynaklı olabileceği cevabını almıştım. kullanımı kestikten bir hafta sonra sivilcelerim söndü. kaldı ki cildim alerjik ya da bu şekilde reaksiyon veren bir cilt te değildir. ona rağmen ilk defa böyle bir sorun yaşadım.tekrar asla almayacağım bir ürün oldu.

 5. kokusundan nefret ettiğim ama işlevini beğendiğim ürün. kullandığım dönemde cildim yağlıya dönüktü ve minik sivilceler vardı yüzümün bazı noktalarında. yağ dengesini sağlama ve sivilceleri kurutma konusunda oldukça başarılıydı. hatta kokusunu sevmediğim için heralde isteksiz kullanıyordum¸ şaşırmıştım cildim düzeldiğinde. şu an misket limonlusunu kullanıyorum¸ kokusu harika ama pembe greyfurt daha başarılıymış gibi geldi. elimdeki bitince tekrar pembe greyfurt olanı almayı düşünüyorum.

 6. Kokusu çocukluğumda zorla içirilen şuruplara fazlasıyla benzediği için el sabunu olarak kullanıp çarçabuk bitmesini sağladığım ürün.

 7. burayı okuyunca bende de sivilce yaptığını fark ettiğim ürün. ürünü kullanmadan öncede mükemmel bir cildim yoktu ama dönemsel olarak sivilcelerim çıkardı¸çıkan sivilcelerde çok köklü olmayan regl dönemi sonunda giden sivilcelerdi. ürünü kullanmaya başladığımdan beri köklü¸iltihaplı¸ağrılı sivilcelerim çıkmaya başladı.doktora gitmeyi bile düşündüm. ürünü bir haftadır kullanmıyorum ve sivilcelerimde büyük oranda bir iyileşme oldu. her gün yeni bir sivilce çıkaran cildimde bir haftadır sivilceden eser yok.

 8. Nisanlimin yuz yikama jeli bitince bunu vermistim. Bende hazir vardi. Son 1 hafyadir yuzunde sivilce goruyorum demek nedeni buymus. Adama kobay muamelesi yapar gibi oldu biraz ama bilemezdim sevgilim¸ bilemezdim…Tanim: Bundan sonra benim icin sivi el sabunu olan urundur.

 9. aşırı yapay kokusu ile koku konusunda hassas olanların içini bayabileceğini düşündüğüm yüz yıkama jeli. bir de çoğu karma cilt için özellikle kış mevsiminde yüzünüzü kurutabilir. karma cildin parça parça kuruması çok daha korkunçtur aman dikkat.

 10. Karma cilt için bile oldukça kurutucu bir etkiye sahip yüz temizleme jeli. Kuru ciltliler koşarak kendisinden uzaklaşabilir. Kendisini bir ürüne benzetecek olsam bu cif olurdu sanırım¸ koku hassasiyeti olanlar bakımından gercekten kimyasala yakın temizleyici kokusu. Kendisi de yağ çıkartma konusunda o kadar iyi ki¸ yüzünüzü kuruladıktan sonra geriye kağıt gibi bir şey kalıyor.

  1
  2
 11. kokusunu da temizlemesini de beğenerek kullandığım üründü. burayı okuduktan sonra yüzümde çıkan birkaç sivilceye sebep olabileceğini düşündüm. bitene kadar kullandım. sivilcelerim azaldı ama tam olarak geçmedi. sırada yeşil olanı var bakalım o nasıl. 🙂

 12. yazın tatilde kullandığım miniş boy effaclar jelin lönk diye bitmesiyle ortada kalmamak için gratise girip bir yüz temizleme jeli aranırken bi şans vereyim diyip almıştım. şu ana kadar kullanıp gerçekten kin beslercesine nefret ettiğim tek ürün oldu. o nasıl alerji yapmak? bir de sevimli görünüyor ki¸ insanın o tüpün tipine falan baktıkça sürünüp sürünüp yıkanası geliyor çılgınca. yüzüme yaramayınca bari duş jelimsi şekilde kullanıp bitireyim dedim ve vücudumda da alerji yaptı. hayır greyfurtla mı sıkıntım var diye düşündüm o da değil¸ başka bir şey içeriğindeki. seveni de çok biliyorum üstelik. kısacası¸ bir daha asla tek bir partikülünü dahi tenime değdirmeyeceğim neutrogena’nın yüz yıkama jeli.

 13. Yeşil olan pore&shine i ne kadar seviyosam bunu da o kadar sevmiyorum çünkü kendisi belki de cildi en çok kurutan yuz temizleme jelidir. Allahım o nasıl bir kurutma nasıl bir gerginlik anlatamam¸kokusu ise aşırı yapay çok kotu maalesef :(birinci şişenin sonunda gelen edit: bunu kullanmaya başladığım günden beri yani yaklaşık 20 25 gündür yüzümde tek bir sivilce çıkmadı. ama 10 gün öncesine kadar sivilce ilacı kullanıyordum o yüzden de sivilce çıkmamış olabilir yan etkileri yüzünden bırakmak zorunda kaldım. ilaçsız geçen yaklaşık 1 haftada da sivilce çıkartmadığım için kokusuna katlanıp kullanmaya devam edeceğim

 14. Kullanmayı tamamen bıraktığım yüz temizleme jeli. İlk başta çok sevmiştim. Kokusu falan baya hoşuma gitmişti. Ama 1 hafta falan sonra sivilcelenme başladı. Ufak ufak olanların yanında hemen her gün yeni ve kocaman bir sivilcem olur hale geldi. İlk başta bu üründen olduğunu düşünmemiştim çünkü cildimi kurutuyodu fakat bırakmamla sivilcesiz suratıma merhaba demem bir oldu.

 15. iki kutu kullandım ben bundan¸ yüzü kurutuyor evet¸ ama düzenli nemlendirilirse problem olacağını zannetmiyorum. ilk kullanmaya başladığımda kaşımın yanında bir sivilce vardı uzun süredir geçmeyen¸ onu geçirmişti ve kullandığım dönemde de sivilce oluşumunu azaltmıştı bence. gözenekleri temizlemesi de idare eder ama bunun misket limonlu olanının gözenekleri daha iyi temizlediğini düşünüyorum. onun kokusu buna nazaran daha güzel ama ben pembe greyfurtlu olanın daha etkili olduğunu düşünüyorum 🙂

 16. bundan önce kullandığım neutrogena visibly clear yağsız temizleyici jel’den memnun kalınca bi de bunu deneyeyim diyerekten almıştım. ilk aldığımda bende de ağrılı sivilceler oldu¸ burda okuduklarımdan sonra da o ürünle ilgili olduğuna karar verdim ama yine de emin olmadan önce 1-2 hafta daha denemem gerektiğini düşündüm. bu süreçte sivilce yapmadı ve olan sivilceler de kayboldu. yağlıya dönük karma cildim var ve bu ürün yalnızca ağız çevremi kurutuyor¸ o da her üründe yaşadığım bi problem zaten. onun dışında kurutma problemi yaşamıyorum. önce yüzümü kükürtlu sabunla yıkayıp sonra watsons’in silikon yüz pediyle bunu uyguluyorum ve yumuşacık ve ay parçası gibi oluyorum adeta sjdjbjssj demek istediğim eğer kullanmaya çekiniyorsanız bi şans daha verebilirsiniz. ayrıca kokusu beni rahatsız etmedi ama visibly clear oil free’nin kokusunu daha çok sevmiştim bundan sonra ona da bi şans daha verebilirim.

 17. yüzüm yağlı ama çabuk kurur. ve bu ürün kuru ciltler için olmasına rağmen yüzümü aynı anda hem kuruttu hem de normalde çıkandan daha fazla sivilce çıkartmayı aynı anda başardı. ilginçtir.

  1
  1
 18. Bende sivilce yapmadı ama karma cildimi oldukça kuruttu.Hatta yüzümde en çok yağlanan burun bölgemde bile deri soyulması yaptı ¸dönemsel olduğunu da düşünmüyorum çünkü ilk defa böyle bir şey yaşadım.Ama bittikçe alır mıyım derseniz evet alırım çünkü o kurutma sayesinde t bölgem güneş gibi parlamıyor artık en azından.

 19. Ürünü arkadaşım tavsiyesi ile almıştım¸ ilk başlarsa gerçekten çok etkiliydi ancak aradan biraz zaman geçtikten sonra yüzümde sivilcelerin arttığını fark ettim. Ardından bırakmak durumunda kaldım.

 20. yüzümü gerçekten temizlediğine inandığım temizleme jelidir kendisi¸ her akşam mutlaka makyajımı temizledikten sonra 1.5 pompa kadar alıp ıslak yüzümde köpürtüyorum sonra da watsons’in pembe yüz temizleme pediyle iyice yıkıyorum yüzümü. karmadan yağlıya sivilceli cildim kendisiyle çok iyi anlaştı bu aralar.küçük bir not: bende aşırı bir kuruluğa neden olmadı kullandıktan sonra hemen tonikleyip nemlendiriyorum cildimi ancak alerjik problemler yaşadığım çene bölgem bu aralar yine bi rahatsız bununla bi ilgisi var mı çözemedim daha.

 21. hem bu jeli hem de aynı serinin scrub ini bitirene kadar kullandım. bence ikisi de bereketli ürünler. özellikle jelin pompalı olması büyük kolaylık sağlıyor. kendine özgü greyfurtlu bir kokusu var. ben kokusundan memnundum ancak çevremde kokusunu çok rahatsız edici bulanlar da vardı. ben sivilce problemi yaşamadım ama bu serinin scrub ini kullanan arkadaşım ciddi sivilcelenme yaşamıştı. jelin köpürmesi ve verdiği temizlik hissi bence başarılı. yüzümü de fazla kurutmadı. bu seriden tekrar alacağım kadar memnun olmadığım için neutrogena nın yine visibly clear serisinin yeşil renkli pore&shine yüz temizleme jelini satın aldım. kullanınca yorumlarım 🙂

 22. yazları cildim yağlı olduğunda kullandığım yüz temizleme jeli. sivilce geçiriyor mu bilmem ama çıkarmadığı kesin. kokusu zaten muhteşem. indirimde yedeklenir.edit: cruelty-free değilmiş¸ bizim iş yattı.

 23. Yüzümü gerçekten temizlediğini hissettiğim yegane temizleme jeli.O mis gibi kokusu¸ köpürdükçe verdiği temizleme hissine bayılıyorum ama benim kuru cildimi adeta zımparaladığı için kullanamıyorum maalesef…

 24. şimdiye kadar kullandığım en güzel kokulu yüz temizleme jeli. amma velakin karma cildime iyi gelmedi doğrusu. t bölgemde sıkıntı yaratmadı¸ yani yağlı ciltlere tavsiye edebilirim ama yanaklarımda hemen pütür pütür sivilcelerim çıkmaya başladı. hayır çıkan sivilceleri kurutsa bir şey demeyeceğim. sıkıntısı kendi dağıttığını toplamaması. öyle çıkardı sivilceleri bırakıverdi. ama bir şişesinin dörtte üçünü kullandım¸ bir daha almam. şimdi kalanını arada kokluyorum¸ mis gibi çok taze bir koku. parfümü olsa kesin alırım.

 25. Bir dönem kullandığım¸yüzümü kurak toprak eden yüz yıkama jeli.Kokusu deterjanı anımsatıyor ve cildiniz çok yağlı değilse¸kuruysa ama sivilceniz varsa fayda sağlar diye kullanmayın.Cildinizin dengesi bozulduğunda üzülürsünüz

 26. yaklaşık 3 haftadır sabah akşam kullanıyorum. son iki haftadır sivilce (yüzeysel ama dokununca ağrıyan cinsten) sorunu yaşıyorum. hadi suçu bu jele atmayayım ama benim sivilcelenmemi önleyemediği veya mevcut sivilceleri geçiremediği ortada. kokusu bence gerçek greyfurta çok benziyor. değişik bir koku ama hafif olduğu için hiç rahatsız olmuyorum. bir pompadan azı cildimin iyice temizlenmesine yetiyor. hem bu jeli hem de peelingi arındırmak kolay değil. bu yüzden de fazla ürün kullanmamaya çalışıyorum.

 27. 2 yıla yakındır kullanıyorum. sivilceyi geçirmiyo bu bir gercek ama cıkarmıyoda bu da benım için artı bir özellik serinin diğer ürünüyle birlikte kullanıyorum. Verdiği temizlik hissi hoşuma gidiyor fakat 15 dk dan fazla sürmuyor o his : indirimde yedekliyorum. Normal fiyatı 15 TL indirimde 7 ye kadar düşüyor

 28. Kesinlikle nefret ediyorum. Başta her şey iyiydi¸ güzeldi. Sonra baya sivilcelenmeye başladım. Zaten sivilceli bir cildim var¸ sivilcem çıkınca yediğim şeylerden falan çıktığını düşünüyordum. Ta ki annemin kullanıp¸ kızım yüzümü çok kötü yaptı sivilce çıkarttı diyene kadar anlamamıştım bu üründen olduğunu. Ki annemin ayda yılda bir sivilcesi çıkar. Neyse ben bunu anlayınca tabi kullanmayı kestim¸ garnierin jeliyle temizledim gayet güzeldi – hala onu kullanıyorum muhteşem-. Sonra tekrar neutrogenayi kullanayım dedim ve ilk günden yüzümde sivilceler çıkarttı. Velhasıl kelam bu ürün bende baya bi sivilcelenme yaptı. Zaten kokusu da ağır geliyordu bana. O günden sonra elimi sürmedim. Not: işin kötüsü 1 alana 1 bedava kampanyasından almıştım 1 paketi full duruyor.. Hayir birine de veremiyorum onda da aynısı olur diye

 29. aşırı yağlı cildimi temizleyen jel ancak bir daha alır mıyım bilemiyorum¸ o kokusu… gerçekten de bulaşık deterjanı gibi ve fiyat/performans yüzdesine bakarak çok da uygun fiyatlı olduğunu düşünmüyorum.

 30. İçimden bir ah çekmeme sebep olan ürün. Bundan önce lrp kullanıyordum bitti ve bu defa dermokozmetik almasam diye düşünüp bu rengi güzel ürünü aldım. Ancak yalnızca rengi güzel. Lrpden tam anlamıyla memnun olduğum söylenemezdi fakat herhangi bir sivilce yapma gibi durumu olmamıştı. Bu ürünü kullandığım süreçte sürekli çenemde ağrılı deri altında iri sivilceler ve ufak ufak beyaz başlı bir sürü sivilcem oluyordu. Aklıma bu üründen olacağı hiç gelmemişti içindeki salisilik asite nasıl güvenmişsem. Artan ve sürekli içinde bulunduğum yoğun strese ve ani hava değişimlerinden dolayı kuruyan cildimi kat kat nemlendirip yağ sürmemdendir diyordum. Çünkü normalde çenemde hiç ama hiç sivilce çıkmaz ki ağrılı sivilce nedir asla bilmezdim. Geçenlerde bu ürün bitti ve demem o ki bu ürünü bıraktığım an o sivilceler de bitti. Neutrogenaya olan sempatim bitti gibi :<

 31. sabah kullanılacak ürünlerin arasında. derinlemesine bir temizlik sağlamıyor cildimi de yormuyor sadece sabah rutini için cildimi yüzeysel arındırma konusunda yardımcı ürünlerden.

 32. ben bu ürünü duştayken watsons ın yüz temizleme keselerini kullanarak uyguluyorum. karma ciltliyim¸ ne kadar doğru bilemiycem ama bu ürünü günlük olarak her gece kullanmama gerek yok diye düşündüm. sanki her gün kullansam cildimin dengesini bozarmış gibi geliyor. normalde diadermie göz temizleme suyu ve garnier yüz makyaj temizleme suyu ile makyajımı sildikten sonra rival de loop yüz temizleme jeli ile yüzümü yıkıyorum.

 33. Benim cildim karma ve kullandığım zaman geriliyor yüzüm. Temizlik hissi veriyor evet ama germesi pek hoş değil. Her gün kullanmak istemediğimden duşa girdiğim zamanlar kullanıyorum.

 34. Karma-normal bir cildim var ve bu ürün resmen pul pul döküyor cildimi.3 kullanımdan sonra isyan ettim ve fırça falan yıkarken kullanıyorum.Yağlı ciltlere iyi gelebilir belki ama normal ciltlerin uzak durması gereken bir ürün kesinlikle.

 35. yüz jeli olarak değil ama duş jeli olarak kullandığımda beni oldukça mutlu eden ürün. aynı şekilde peelingini de vücut peelingi olarak kullanıyorum. diğer 150 ml olan vücut peelinglerine göre de oldukça uygun bir fiyatı var. hele ki indirimlerde alınırsa çok çok uygun. memnun kalmayan arkadaşlara bu şekilde kullanmalarını tavsiye ederim.

 36. Bir aydan uzun bir süredir her gün makyajımı çıkarmakta ilk basamak olarak kullandığım ürün. Cildim karmadan kuruya dönük¸ normalden fazla bi kurutma gözlemlemedim. Ben makyajımı suyla şöyle bi çözüp ardından bir pompa bu jelden alarak yüzümü yavaş yavaş ovalıyorum. gerçekten güzel temizliyor bence ama yine de temizleme köpüğü ve tonik kullanıyorum sonrasında. Aynı serinin yağsız nemlendiricisini de kullanıyorum¸ ikisi de çok memnun kaldığım ürünler.

 37. Karma cildimi neredeyse kese kağıdına çeviren ve doğal dengesini bozan ürün. Ben hiç memnun kalmadım¸ gerçekten çok yağlı ciltlerin memnun kalacağını düşünüyorum.

 38. karma bir cildim var¸ T bölgesi oldukça yağlı¸ yüzümde biraz gerilme ve kızarıklık yaptı diyebilirim¸ kokusunu çok seviyorum¸ yüzümde kullanmayı çok tercih etmediğim için boyun ve üst vücuda uyguluyorum son zamanlarda¸ uygun fiyatlı şuanda oldukça memnunum.

 39. bunun yeşil ve turuncu olanını kullandım henüz bunu kullanmadım ama iki renginden de memnun kaldığıma göre bundan da kalırım diye düşünüyorum. kışın çok değil ama yazın sabah akşam olmak üzere iki kere kullanıyorum yüzümde. hatta gün içinde üç kere olduğu da oluyor. eğer yağlı bir cilde sahipseniz kullanmanız gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum. günlük cilt bakım rutinimde kesinlikle bulunan bir üründür kendileri. severek kullanıyoruz efenim.

 40. Güzel temizliyor¸bende sivilce filan da yapmadı ama kullandıktan Sonra yüzü çok kurutuyor cildim kuru da değil aslında hafif yağlı cildim var. bu yüzden bitince almam tekrar. Ve kokusu da bulaşık deterjanı gibi

 41. bu ürünü nip fab tonik ¸ ve peeling ile beraber kullanıyorum¸kokusu aynısanki nip fab ın serisi gibi… cildimi güzel temizliyor¸ ve sivilce oluşmasını engelledi severek kullanıyorum hemde uygun fiyatlı..

 42. pürüzsüz cildimde sivilce çıkartan ürün. baya önce almıştım¸ param boşa gitmesin diye sügerimi ve fırçalarımı temizlemekte kullanıyorum şimdi.

 43. Cildimde küçük kırmızı pütürlerin çıkmasına sebep olan ve gerginlik hissi yaratan vasat yüz yıkama jeli.

 44. Yüze sürüldüğünde kokusu değişiyor gibi geldi pek sevmedim. Problemli bir cildim olmamasına rağmen bana temizlik hissi vermedi.Merak edip almıştım ama bitince yenisini almayacağım gibi gözüküyor.

 45. sivilcelere karşı aman aman etkili olduğunu düşünmüyorum fakat makyajdan ve kirden güzel arındırdığını söyleyebilirim. karma ya da yağlı ciltlere göre bir ürün gün içinde yüzümdeki yağlanmayı azaltıyordu. bu arada almadan önce mutlaka koklayın derim çünkü ya çok seversiniz ya da nefret edersiniz kokusundan. ben seviyordum kokusunu özellikle yüzümü yıkadıktan sonra fresh bir koku kalıyordu yüzümde.

 46. Ne zararını ne hayrını gördüğüm ürün.Cildim kurudur¸ T bölgem hariç (karma cilt tipi deniliyor sanırım). Mevsime ve gece ya da gündüz olmasına göre dönüşümlü temizleme ürünü kullanıyorum. Bu ürün de genelde yazın sabah kalktığımda kullandığım bir ürün(akşam yatmadan daha etkili bir temizleyici kullanırım¸ gün içinde cildimde oluşan birikintinin daha iyi temizlenmesi için) Bir sıkıntı yaşamadım ama 2 şişe kullandıktan sonra da tercih etmedim. Olmasa da olur ürünü benim için.

 47. ciktigi gunden beri bikmadan¸sikilmadan kullandigim temizleme jelim. ergenlik donemimde¸lisede¸universitede surekli bir adet yedek bulundurdum. peelingi ile birlikte kullaniyorum. peelingini de yillardir asla birakmadim. cildime cok hos bir aydinlik veriyor¸cok guzel temizliyor. cildim asiri derecede kuru ve yer yer egzamali ancak hic kotu bir reaksiyona neden olmadi. ustelik cilt tipime uygun bir urun degil. kullanirim bundan sonra da piyasadan kalkmadigi surece.

 48. Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum bittikçe aldığım tek temizleme jeli. Düzenli kullandığım zamanlarda cildimde sivilce çıkmıyo ve olanları da geçiriyo oldukça memnunum. Yıkadıktan sonra biraz gerilme hissi oluyo ama ben çok rahatsız olmuyorum¸ kokusunu ve verdiği temizlik hissini de seviyorum.

 49. 2 sene önce yarısına kadar kullanmıştım fakat kuruluk hissi dışında pek bir etkisini görememiştim. yağlı ciltler sevecektir diye düşünüyorum ama benim gibi sadece burnu yağlanan normal ciltliler için önerebileceğim bir ürün değil. ben yarım kalan kısmıyla fırçalarımı yıkamıştım yüz için memnun kalmayanlar bu şekilde değerlendirebilir.

 50. Neutrogena nın diğer temizleme jellerine kıyasla daha iyi sayılabilecek jeli. Kokusunu biraz bulaşık deterjanı kokusuna benzetsem de ürünü bitirebildim.Ürünün vaatleri : – ciltten yağı arındırır. – içindeki salistik asitle siyah noktaları önler.- cildi kurutmaz.- sivilce oluşumunu azaltır. Gerçekten yağdan arındırıyor hatta o kadar arındırıyor ki resmen yüzüm geriliyor. Siyah noktaya etkisi var gibi yok etmese de yenilerinin oluşmasını önledi. Sivilce içinse net birşey söyleyemem bence sivilceye bir artısı yada eksisi yok.

 51. İflah olmaz yagli cildime kullanmadigim urun kalmadi resmen. hepsi bir iki saatligine etki gösterdi bir de neutrogenanin greyfurt özlü olan yuz yıkama jelini denemek istedim ama denemez olaydim. Sadece regl dönemlerimde 1 en fazla 2 sivilcem cikiyorken bunu kullanmaya baslayinca yanagim ve çenemde 4 5 tane sivilce olustu. Attım köşeye duruyor oyle. Yine yeni arayislar icine girdim..

Siz ne düşünüyorsunuz?