“Neutrogena oil free moisture nemlendirici” için 13 yorum

 1. Normalde karma ve hassas bir cilde sahibim. Ancak havaların soğumaya başlamasıyla karma bir cilde sahip olmama rağmen özellikle burun çevremde aşırı kuruluk oluşmaya başlamıştı. Pul pul dökülüyodu resmen. Düzenli peeling yaptığım halde geçmedi. Yani gerçekten kuruluktu. Dermatoloğa gitmeye karar vermiştim arkadaşımla konusurken ben şu nemlendiriciyi kullanmaya başladım şans eseri çok iyi şunu bi denesene eğer bu nemlendirici de iyi gelmezse o zaman gidersin dedi tamam ne kaybederim ki diye gittim aldım. Ürün yağsız bir nemlendirci olmasına rağmen benim o cildimin kuru olan kısımlarına öyle iyi geldi ki anlatamam. Pul pul dökülmelerden eser kalmadı. Yaklaşık 3-4 haftadır düzenli olarak kullanıyorum ve cildimdeki etkisine bayıldım. Evet içeriği temiz bir ürün değil ancak bu güne kadar kullandığım nemlendiricilerin hiçbirinden bu etkiyi alamadığım için kullanmaya devam edicem.

 2. pembe olanını kullandığım ve pürüzsüz cilt vaadini gördüğümde kahkahayı patlattığım nemlendirici. çünkü her sürdüğümde yüzümde kocaman ve dokununca acıtan sivilceler çıkıyor. artık içeriğindeki bir şey mi alerji yaptı bilemem ama her seferinde yüzümde önce kızarıklıklar oluyor¸ sonra da sivilceler çıkıyor.

 3. Yağlı ve aynı zamanda kuru cildime iyi gelen bir nemlendirici krem. Yağsız bir krem olmasına rağmen nemlendirmesi oldukça başarılı. Fiyatı da uygun. Sanırım hayatımın nemlendiricisini bulmuş bulunmaktayım 🙂

 4. ben böyle içinde şu var bu vardan kimyasal tabirlerden pek anlamıyorum ama buna ne koymuşlar ya? böyle suratıma erimiş plastik sürüyorum hissi veriyor. yani nemlendirici deyince insanın aklına gelen klasik nivea¸ dove falan kıvamından bayağı uzak bir şey bu. ben banyodan çıktığımda makyaj öncesi yüzümde kuruyan yerlere sürmek için aldım (yanaklar sivilceli ama aslında cilt kısmen kuru müthiş tezat) ama sürerken beni rahatsız ediyor kıvamı. hani böyle nemlendirici sürersin suratın bebek poposuna döner yanaklarını sevesin gelir. ı ıh bunda olmuyor o.

 5. sevgili ciciş arkadaşlarım bu kremin greyfurtlusunu¸ pembe ambalajlı olanını kullanıp da yüzünde böyle akneli olmayan ancak isilik gibi sivilce problemi yaşayan oldu mu acaba?olduysa bana mesajla ulaşabilirse çok memnun olurum¸ cildim son 2-3 ayda daha önce hiç olmadığı kadar sivilceli¸ kullandığım bütün ürünlerimi değiştiriyorum¸ bu kremden de şüphelendim açıkçası¸ kullanmayı bıraktım ama belki aynı problemi yaşayan başka ciciş de vardır diye sormak istedim.

 6. hassas ciltler için olanını severek kullandığım nemlendirici. kesinlikle yapış yapış bir his bırakmıyor ve losyon şeklinde olduğu için ıslak¸ sağlıklı bir görüntü veriyor. emilimi çok kolay bu nedenle de karma/yağlı ciltler severek kullanabilir. tek eksik yanı spfsiz olduğu için yaz aylarında kullanımı kısıtlı. bir de son zamanlarda hiçbir yerde bulamıyorum. elimdeki bitmek üzere ve internet sitelerinde bile stok yok. bu nedenle aynı etkileri verecek losyon şeklinde bir nemlendirici arayışına girdim. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum cicişler.

 7. neutrogena yağsız nemlendirici. karma fakat akneye meyilli cildimle iyi anlaştı fakat bazen verdiği nem yetersiz kalabiliyor ama napalım başkası da sivilce yapıyor¸ daimi nemlendiricim bu diyebilirim.

 8. düzenli olarak¸ içime sine sine kullandığım¸ tek yüz nemlendiricim. çoğu nemlendiricinin aksine sürdükten sonra yüzde yapış yapış bir his bırakmıyor tam tersi cildimde ferahlık hissediyorum. ben sabah ve akşam elime nohut büyüklüğünde sıkıp tüm yüzüme yayarak uyguluyorum. kısa sürede emiliyor¸ kokusu da benim hoşuma gitti. nemlendirmesi kuru ciltler için yeterli olmayabilir benim karma cildimle iyi anlaştı. bittikçe alıyor-dum. içeriğinde paraben mi varmış? :'(edit:yazım yanlışı

 9. Bildiğiniz üzere yağlı ciltler için bu seri¸ yani kuru ciltliyim kötü demenin mantığı yok. ciltten cilde reaksiyonu da farklı. benim cildim karma¸ son 3 aydır kullanıyorum. la roche possay’e 50 küsür bayılmaktan iflahım kurudu (öğrencilik zor zanaat). bunu sevgililer günü indiriminden 4 liraya falan almıştım. Sivilce izlerimi açtı¸ dönemsel sivilcelerimi sakinleştiriyor. Daha çok gece kremi gibi kullanıyorum¸ sürdükten sonraki o ferahlık o sıkılık hissi paha biçilemez.

 10. Migros indiriminde 4.95 gibi bir fiyata alınabilecek en iyi nemlendirici. Yağlı ciltler için kış gününe uygun olabilir. Yağlı ciltliyim ve yaz aylarında bu nemlendiriciyi kullanıp dışarıya çıktığımda hatrı sayılır bir miktar parlama oluyor. Ama kötü mü tabi ki değil. Tek sevmediğim yanı eğer göz kremi de kullanıyorsanız önce Göz kremi daha sonra bu nemlendiriciyi sürmenizi tavsiye ederim zira bundan sonra göz kremi sürdüğüm zamanlar göz çevrem alev alev yanıyor.

 11. En sevgili nemlendiricilerdendir.Sürünce ferahlatır¸cildiniz kuru ama sivilceye meyilliyse nemlendirme açısından yetersiz kalsa da benim cildinde sivilceye neden olmadı 🙂 tavsiye ederim

 12. Sevdiğim bir nemlendirici. Hızlı emilimi de artı puan. Fakat parlaması bazen hoşuma gitse de cidden bir süre sonra çok parlak görünüyor. Bu sebeple daha çok gece kremi mantığı ile kullanıyorum. Hoş¸ gündüz kullanılınca da yüze o parlaklığı ile taze bir görünüm de kazandırıyor bir nebze.Uyguladıktan birkaç dakika sonra yüzü hafif yakıyor ama problem yaratacak boyutlarda değil elbette. Minik kızarıklıklarımı ve sivilcelerimi söndürdü fakat ardından yeniden çıktılar ve yeniden çıkanlar çıktıkları ile kaldılar. Bir süredir kullanmayarak sivilce sorununu test ediyorum¸ bakalım ne olacak…

Siz ne düşünüyorsunuz?