“Neutrogena göz makyaj temizleyicisi” için 105 yorum

 1. bugüne kadar en sevdiğim göz makyaj temizleyicisi lakin şişesi asabımı bozuyor. o kadar geniş bir ağzı var ki pamuğa dökerken ürün ziyan oluyor zaten güçlü bir temizleyici pamuğa fazla ürün gelince de göz çevresinde inanılmaz bir yağlı his oluşuyor. sırf o mühendislik harikası(!) şişesinden dolayı tekrar almıyorum halbuki çok güzel temizliyordu. garnier deneyelim bakalım nasılmış. o da olmazsa şişe falan dinlemeyip kürkçü dükkanı hesabı geri döneceğim.

 2. aslında gece yatmadan önce -özellikle de eve geç geldiysem makyajımı- silmeye inanılmaz üşenirim. makyaj yapmaya daha ilk başladığımda (annemin ürünleriyle tabii) lancome’un şuan adını hatırlayamadığım mavi renkli bi temizleme suyunu kullanıyordum. hatta hala da gördüğümde alırım¸ o kadar şahanedir. ama şuan elimde olmadığı için yakın zamanda gratis’e gidip bu üründen aldım. almaz olaydım! ben hayatımda bu kadar göz yakan başka bir ürün kullanmadım. üstelik düzenli olarak lens takan biri olarak gözlerimi alerjik reaksiyona sokması beni gerçekten korkuttu. birkaç saat boyunca yanma ve batma hissi geçmedi. belki benim gözlerimin hassasiyeti fazladır ama her halukarda bir daha asla kullanmak isteyeceğim bir ürün değil.

 3. Her ne kadar şişe/kapak tasarımı çok fonksiyonel olmasa da¸ açık ara kullandığım en iyi göz makyajı temizleyicisidir.Yağlı yapısı nedeniyle sonrasında cildi başka bir temizleyiciyle arındırmak gerekebilir.Kolay kolay değiştirmeyeceğim bir üründür kendisi.

 4. en çok kullandığım kozmetik ürünü. onun dışındaki makyaj temizleyiciler¸ makyajı çıkarmadaki başarısızlıkları nedeniyle gözümü hırpaladı hep. fiyatı 12-14 arasında bulduğumda stoklayarak alıyorum. üzerinde kullandıktan sonra durulayın demesine rağmen¸ senelerce yıkamadan kullandım ve sorun yaşamadım. son bir buçuk şişem kaldı¸ o da bitince bioderma h2o’ya sırf merakımdan geçiş yapacağım.

 5. Malesef ambalajının ağız kısmı Keban barajı gibi açık olan temizleyici. Nasıl olursa olsun bu ambalajla benim için islevsiz¡¡¡

 6. Çevremde herkes çok sevsede benim bir türlü sevmediğim temizleyici. Göz kalemi eyeliner ve rimelleri yeterince çıkartmıyor. Yani bende etkisi bu yönde. Çok yağlı vıcık vıcık. Yemeklik ayçiçek yağıyla silmiş gibi oluyor bunu kullanınca gözüm. Bide herkesin şikayetçi olduğu gibi ağız kısmı neden o kadar açık anlam veremedim ben.

 7. bunun çift fazlı olanını çok severek kullanıyorum.ağzının açık olması benim için de bir avantaj zira kulak çubuklarını da kirpik diplerini temizlemede kullanıyorum ben.buna batırıp çıkartıyorum hemen hazır.ama ağzı kapalı olanlardan kulak çubuğuna dökmekse tam bi işkence.

 8. drug storelardan alınabilecek en başarılı makyaj temizleyici. nivea¸ loreal ya da maybelline çift fazlı temizleyiciler eyeliner ve maskarayı temizlerken neutrogena kadar yumuşak ve nazik olmuyorlar. bununla hiç zorlanmadan her şeyi çıkarabiliyorum. hafif yağlı bir his bırakmasına rağmen göz çevresinde bir beze oluşumuna neden olmadı bende¸ belki de kullandıktan sonra mutlaka yüzümü yıkıyor olmamla ilgilidir. indirimlerde stok yaptığım nadir ürünlerden biridir.

 9. çift fazlı olanı makyajı oldukça nazik bir şekilde temizler. çalkalandıktan sonra ayrışma süresinin uzun olması kesinlikle avantaj. ben kullandıktan sonra gözlerimi durulamama rağmen ne yağ butonu oluştu ne de uağlı bi kalıntı bıraktı ki özellikle göz kapaklarım çok yağlıdır. birkaç dakika sonra ellediğimde göz çevremde gayet normal bir his oluyor. ancak ne zaman makyajımı temizledikten sonra banyo yapsam çıktığımda göz altımda hafif bir siyahlık oluyor. hazır gözlerimi yakmayan bir temizleyici bulmuşken üşenmeyip hafifçe durulasam oldukça memnun kalabilirmişim aslinda.

 10. Envayi çeşit misel solüsyon¸ hele de onların şahı Bioderma h2o çıkmadan önce drugstoreda kendisine muadil olarak temizleyici tanımazdım. Gün olur devran döner¸ bioderma çıktı çıkalı kullanan sayısı bayağı azaldı bu tarz çift Fazlı ürünleri. Temizlemesi kesinlikle güzel fakat yağlı ürün sevmeyenin kullanmaması gereken temizleyici.

 11. özellikle rimel kullanılmış göz makyajı için üretilmiş en başarılı ürünlerden biri.denediğim 3-4 marka içerisinde en iyi performans aldığım ürün. pamuk yerine disk veya yuvarlak makyaj temizleme pamuklarıyla uygulanmasını tavsiye ederim.

 12. İlk başlarda aşk yaşadığım fakat daha sonra dökülen kirpikleri makyaj temizleme diskinde görünce soğuduğum makyaj temizleme suyu. Ürün gerçekten makyajı temizlemede çok başarılı. Temizledikten sonra çok fazla yağlı bir his bırakıyor ama makyajımı neyle temizlersem temizleyeyim daha sonra suyla yüzümü yıkadığım için pek sorun olmadı. Gözleri yakmıyor. Bir eksi özelliğide kapağı. Diske ilk başlarda makyaj temizleme suyunu dökmeye çalışırken şapır şapır yere döküldüğü oluyor.

 13. Makyajla pek aram yokken bundan 3-4 sene önce kullandım ama hiç memnun kalmamıştım. O zamanlar yaptigim tek makyaj bir eyeliner bir rimeldi ama onu da temizleyemiyordu. Sabahlari panda gibi kalkıyordum gözaltlarım simsiyah oluyordu.

 14. Hiç memnun kalmadığım bir temizleyici. simsiyan eyeliner ve rimeli pamukta görünce hepsi çıkmış zannetmiştim ilk kullandığımda bundan 5 sene önce. sonra yastığıma bulaştığını gördüm. yani acele ettiğiniz zamanlarda ve üstünden tekrar yıkamak istemediğinizde hiç kurtarıcı değil. ayrıca çook yağlı bir yapısı var. çift fazlı olup da böyle olanı hiç görmemiştim.

 15. Senelerdir kullandığım temizleyicim. Her türlü makyajı kalıntısız temizliyor evet bazen çok fazla mascara sürdüğümde kirpik diplerimde kalıyor ama ben artık uğraşmak istemediğim için yoksa ne var ne yok temizler kendileri. Sevmeyenler için Garnier’nin çift fazlı temizleyicisi iyi bir seçenek.

 16. Yıllardır severek kullanıyorum. Ama cildim çok kuru olduğundan dolayı sanırım yağlı bir his bırakmıyor bende. Bunda sonrasında yüz temizleme köpüğü ile yüzümü bolca yıkamamın da etkisi olabilir tabi ki.

 17. Yeter artık şu şişeye pompa takarak üretsinler artık bu şişenin de yarısını dökerek bitirdim dediğim performansı mükemmel üründür

 18. açıkçası ben kapağından şikayetçi değilim¸ disk pamuk kullanıldığında hiçbir dökülme yaşamadım¸ hidrofil pamuk kullanmadım hiç zaten ben göz için hidrofil pamuk taraftarı değilim gözün içine iplikçikler kaçıyor sonra uğraş dur çıkarmak için cicişlere tavsiyem disk pamuk ile deneyin 🙂

 19. Gerçekten çok başarılıdır. Ancak makyaj temizleyicisine az ya da çok para dökünce içine oturanlardanım. Ne yazık ki egzamadan muzdarip olan ben ve benim gibiler her türlü ürünü kullanamamaktalar¸ ancak irritasyon mutlak minimumda. Yine de¸ daha başarılı bir alternatif önerebilirim¸ epeydir bunu kullanıyorum¸ çok memnunum¸hindistancevizi yağı!bazı aktarlarda koca koca kavanozlarda organik hindistancevizi yağları satılıyor¸ ama ben onlardan değil¸ zamanında destek marka almıştım bir aktardan. katı halde oluyor hindistancevizi yağı oda sıcaklığında¸ ancak ele değdiği anda erimeye başlıyor. o sıvı halde satılan mis kokulu olanlara kanmayın¸ onlar sahte. gerçek hindistancevizi yağının kokusu gerçekten kendine has bir koku. koklamanız lazım.uygulamasına gelirsek¸ öncelikle fındık tanesi kadar hindistancevizi yağını alıp yüzümüze gözümüze sürüp iyice ovuşturuyoruz. bu aşamada cidden suya girmiş de makyajı akmış bülent ersoy’a benziyor insan. ama etkileyici kısmı¸ resmen o kalın kalın waterproof rimellerin ovuşturulurken eridiğini hissediyprsunuz¸ kirpikleriniz yumuşacık oluyor. ayrıca besliyor da. her neyse¸ iyice yüzümüzü ovuşturup bütün makyajın eridiğini hissettiğiniz zaman kullanmayı sevdiğimiz¸ cildimizi rahatsız etmeyen ve köpüren herhangi bir yüz yıkama jeliyle yüzümüzü güzelce köpürterek yıkıyoruz. ardından da pamuğa döktüğüm gül suyuyla yüzümü bir güzel siliyorum ben. özellikle kuru ve hassas ciltli cicişler için hayat kalitesi arttıran bir makyaj temizleme tekniği olduğunu söyleyebilirim¸ şahsen benim için kesinlikle öyle oldu.

 20. Göz makyaj temizleyicisini denedim beğendim 1 aydır kullanıyorum. Hassas cildim olmasına ve oldukça yağlı bir ürün olmasına rağmen suya dayanıklı göz makyajını pek çok üründen daha iyi temizlediğini düşünüyorum. 162 ml. İçinde aloe vera ve salatalık özü bulunuyor¸ Kullanımı kolay iyice çalkalamak ve ılık suyla gözleri durulamak gerekiyor. Bir diğer dikkat ettiğim nokta da kullanım süresi: 6 ay. Fiyatı 15.90’a internetten almıştım.

 21. kulandıktan sonra vıcık vıcık yağlı his bırakan ürün.yüzde doksanı beşi duruyor.bu aralar çok siyah eyeliner kullanmamama rağmen sadece maskara çıkarırken bile o kadar dağıttı o kadar etkisiz kaldı ki panda olduğumla kaldım.üzerinde kullandıktan sonra ılık suyla durulayın yazıyor fakat suyun o yağı çözmesinin imkanı da yok.sevmedim¸hiç sevmedim

 22. tepesinde delikli tıpası olmayan¸ ama güzel makyaj temizleyen çift fazlı solüsyon. çoğu zaman tıpası olmadığını unutup¸ şişeyi ters çevirmemle büyük kısmını yere döktüğüm olmuştur.delikli tıpa şart.

 23. yıllardır değiştirmeden kullandığım bir ürün olduğu halde artık kullandıktan sonra gözaltlarımı pul pul yapmaya başladı. formülü mü değişti ne olduysa bilmiyorum ama sanırım yollarımızı ayırmanın vakti geldi.

 24. sanayi tipi makyaj çıkarıcı.iddia ediyorum¸ suratınızdan tinerle sökemeyeceğiniz boyayı bu sökecektir¸ o derece.

 25. Çoğu insanın bayılarak kullandığı ve milyon kişiden tavsiyesini duyduğum ürün. Ama anlamadığım bir şekilde gözlerimi daha da hassaslaştırdı. Gür kirpiklerimi hatta kaşlarımı bile hafiften döküyor. Göze kaçınca yıkayın diyor ama kaçtığını bile hissedemediğim için bir gözümü alerji yaptı —–> daha iyisi vardır¸ var.

 26. ilk şişeyi bitirmek üzere olduğum¸ mükemmel bir ürün.gözlerimi ovuşturmak zorunda kalmadan rahatlıkla tüm makyajı temizliyor. göz çevrem kuru olduğu için yağlı olmasından memnunum. kullandıktan sonra ılık suyla yıkamazsam kuruyup beyaz kalıntı gibi bir şeyler oluyor. yıkayınca geçiyor ama.

 27. 5 senedir tek kullandığım göz makyaj temizleyicisidir. Indirim dönemlerinde kalmayınca ve ihtiyacım olduğu için bioderma¸ nivea¸ yves rocher ve diadermine’i denedim bunun yanından geçemez. Belki bunu alamazsam nivea’yı alabilirim ama belki (!) Ve o da küçücük. Bu o kadar büyük ki. 5 senedir kaç şişe bitirdim bilmiyorum¸ indirimli bulamadığım için indirim yokken alıyorum mecburen. 18 tl civarı bir fiyatı vardı sanırım indirimsiz.Edit¸ son kullandığım şişesi ya bozuktu ya da formülü değişmiş gibiydi yalnız. Makyajımı tek hamlede çıkartamıyordu ve 5 sene sonra ilk kez kaşlarımı kirpiklerimi döküyordu ya da başka birşey sebep oldu buna bilemedim.

 28. bu ürün sayesinde gözlerimi ovuşturmadan makyajımı kolayca çıkarıyorum.zor çıkan maskaraları kolayca çıkarıyor ben daha çok yoğun göz makyajı yaptığım günler bunu kullanıyorum daha hafif makyajlarda nivea veya sephora tercih ediyorum.optik lens kullanıyorum ve gözümü yakmıyor

 29. Ben beğenerek kullanıyorum tavsiye ederim. Temizlerken aşındırmıyor ancak daha sonra yıkamanız gerekiyor yağlandırıp yağ bezesi oluşturmaması açısından. Loreal de güzel ancak pamuğa rahat dökemediğim için neutrogena tercihimdir.

 30. iyi ürün de ambalajı kötü. tek seferde fazla ürün geliyor¸ onun dışında pek uğraştırmadan makyajı sökebilmesi açısından iyi.

 31. Bu ürünün şişesinin ağzı neden su şişesi gibi kocaman açıkta anlamış değilim. Başına iş gelecek de dökülecek diye korkuyorum. Ayrıca waterproof ürünlerdeki performansı yves rocher temizleyici kadar değil. Yağlı his bırakmama olayına gelirsek gerçekten başarılı. Vıcık vıcık yapmıyor ama ben bu özelliği ile ilgilenmiyorum. Çünkü makyaj temizlerken mutlaka gözümü bebek şampuanı ile yıkarım. Ama korkunç göz yakan Nivea¸ bir işe yaramayan diadermin¸ sudan farksız rival de loop¸ gözden çıkmayan avon kullanmış biri olarak tavsiye edebilirim. Tekrar alınabilir. Avantajı ise fiyatıdır.

 32. rahat iki üç belki üç dört tane bitirdiğim üründür. buna rağmen aman ne harika aman ne muhteşem onun gibisi yok diyemeyeceğim. ancak bu fiyata en güvenilir ve en işe yarar bulduğum ürünlerden biridir. çoğu kez de indirim dönemlerinde satın almışımdır. ancak garnier kusursuz makyaj temizleme suyunu kullanmaya başladığımdan beri buna veya herhangi ayrı bir göz makyaj temizleme ürününe ihtiyaç duymadım henüz. tabii bu ihtiyaç duymama durumumda¸ garnier kullanmaya başladığımdan beri henüz hiç çok ağır bir göz makyajı yapmamış olmamın etkisi olabilir mi onu bilemiyorum.

 33. temizledikten sonra mutlaka yıkama isteği oluşturan temizleyici. bir de waterproof ürünleri çıkarmada başarılı bulmadım.

 34. gratis indiriminden aldığım göz makyajı temizleyicisi. daha önce yves rocherin temizleyicisini kullanmıştım ki o da gayet başarılı¸ tek suçu biraz yağlı olması ancak gözde ne var ne yok söküp atıyordu. bir de neutrogenayı deneyeyim dedim ki iyi ki de almışım diyorum. hem o kadar yağlı değil hem de gayet güzel şekilde çıkarıyor makyajı. indirimde 10 tl gibi bir fiyata sahip olabiliyorsunuz. fiyat performans açısından çok başarılı bulduğumu söylemeliyim. hiç öyle yüzlerde lira verip makyaj temizleme yağları filan almaya gerek yok. bu da aynı işi görüyor. tavsiye edilir.

 35. çok önceleri kullandığım göz çevremde yağ butonlarına sebep olduğunu düşündüğüm makyaj temizleyicisi. Ben bırakınca bir süre sonra geçirdim ama annem yıllardır severek kullanıyor. Belki de bende bir hassaslık var ama yine de bıraktığı histen dolayı çift fazlı ürün kullanmayı sevmem.

 36. loreal’den daha başarılı olmadığını düşündüğüm temizleyici. loreal’in çift fazlısı makyajı daha düzgün ve nazik temizliyor. neutrogena ile biraz gözü zorlamak durumunda kalıyorsunuz ve buna rağmen tam temizlediğini düşünmüyorum.yani yoklukta gider¸ ama loreal varsa gitmez.

 37. gözümü gerçekten yakmayan tek şey. diğerlerinde yüzümü yıkama isteği oluyordu. rahatça oturamıyordum. bunun öyle bir sıkıntısı yok.

 38. Yeterince deneyip yorum yapmak istedim.-öncelikle çok kötü bir ambalajı var¸ürün israf ediyor-fazla ürün geldiği zaman yani pamuk tamamen ıslanıyor ya hani¸gözümü çok yakıyor.ama normal bir şekilde de gelse pamuk hemen kuruyor gibi geliyor yani daha fazla ürün istiyor -temizledikten sonra çok yağlı kalmıyor ancak yıkama isteği uyandırıyor-makyajı tam olarak temizleyemiyor¸kirpik diplerinde kalıntılar oluyor Bu yani.nivea’nın vasat göz makyaj temizleyicisinden sonra ilaç gibi gelmiştr amma ve lakin bir süre sonra bu etkileri farkettim.tekrar almam

 39. Pamuğu kafasında tutup ters çevirince gayet az ve yeterli miktarda ürünü pamuğa bırakan¸ ürün israf etmeyen¸ biraz yağlı yapısı varmış gibi olan¸ ama adam gibi temizleyen tek makyaj temizleyicim. Biraz yakıyor bazen ama benin göz çevremi bir gün bi ürün yakmazken ertesi gün yıllar yılı kullandığım bir ürün yakabiliyor. Sonraki kullanımda gene güllük gülistanlık. Garnier micellar halt ediyor bunun yanında¸ indurimde büyük boyunu almıştım keşke tekrar bunu alsaymışım.

 40. Bu Ürünü ağzı tıpalı başka bir şişeye transfer etmek yapılacak en mantıklı davranış olur. Özellikle benim gibi uykulu halde pamuğa uzaktan foş diye şişenin yarısını boşaltan şaşkalozlara tavsiyen budur.

 41. yıllardır severek kullandığım temizleyici hatta favorim. eskiden daha yağlı bir yapısı vardı sanki¸ kuruyup beyazlık bırakırdı¸ şu an o kadar yağlı gelmiyor. yanma veya tahrişe neden olmadı bende. makyajı gayet güzel temizliyor. disk pamuk kullandığım için kapağıyla bir problem yaşamıyorum. bazen pamukla sildikten sonra yaptığım makyaja göre kirpik diplerimde makyajımdan kalıntılar olabiliyor¸ bunları da kulak çubuğuyla temizliyorum. şişesinin ağzı açık olduğu için kulak çubuğunu şişeye batırıp ürün almak da kolay oluyor. stokladığım ve bittikçe aldığım ürünler arasında.

 42. normalde bu tip makyaj temizleyicilerden bıraktığı yağlı histen nefret ederim¸ hatta elimdeki bu tip ürünlerin hepsini toplayıp en yakın arkadaşıma vermiştim. geçenlerde annem almış¸ nasılsa sevmem ama bir deneyeyim dedim ve kesinlikle ürüne aşık oldum. normalde oldukça hassas gözlerim var ama ben de herhangi bi sorun yaratmadı. bıraktığı histe beni çok rahatsız etmedi. şu ana kadar kullandıklarım arasında en başarılısı diyebilirim. bittiğinde başka ürün denemeden tekrar alırım sanırım.

 43. göz makyajı temizleme dünyasında açık ara en iyi olduğunu düşündüğüm temizleyici. en zor çıkan benefit they’re real maskaray bile kendi removerından daha iyi çıkarttı desem yeridir. neden vlogerlar tarafından övülmüyor şaşırıyorum açıkçası. bu ürünle ilgili tek sıkıntım paketinin dayanıksız olması. seyahat çantası için asla uygun değil bi şekilde dökülüyor her seferinde. bir de pamuğa dökülürken kontrol sıkıntısı olabiliyor.

 44. Bunun formülünü bulan kişiye¸ şişe tasarımını yapan kişi büyük kazık atmıştır. Hit the pan’i bir dalgınlığa bakan güzel ürün.

 45. müjdemi isterim sözlük ahalisi bugün yeni şisesini inceledim¸ sonunda damlalık koymuşlar!göz makyajını çok güzel çıkarıyor ama inşallah gözaltımdaki butonlar bunun yüzünden değildir kırılırım.

 46. göz makyajım¸ maybelline color tattoo nun siyahı (eyeliner olarak) ve golden rose un bir maskarasından oluşuyor. yani waterproof bir durum yok öncelikle onu söyleyeyim.garnier kusursuz makyaj temizleme suyundan biraz daha iyi temizliyor ama yine de tertemiz yapmıyor. hafif yağlı bir his bırakıyor. garnier gözümü yakıyordu.garnier göz makyaj temizleyicisi express çift etki gözlerimi çok yakmıştı ama bunda öyle aşırı bir yanma olmadı. temizleme konusunda hemen hemen aynılar bence.çok çabuk azalıyor. ama bunun ağzından kaynaklandığını sanmıyorum¸ genel olarak çift fazlı temizleyiciler böyle gibi. çünkü garnier çift fazlı da çok çabuk bitmişti.sonuç olarak bayılmadım. bundan sonra niveanın çift fazlı temizleyicisini deneyeceğim. sonra belki garnier nin yeni çıkardığı çift fazlı micellar suyu denerim. eğer bunlarda da aradığımı bulamazsam neutrogenaya dönüş yapacağım.edit: diardermin çift fazlıyı da kullandım. onu görürseniz koşarak kaçın¸ çok işlevsiz. içlerinde en kötüsü oydu bence.

 47. çift bazlı temizleyiciler içinde uygun fiyatıyla açık ara önde. Fazla yağlı değil¸ kalıntı bırakmıyor. göz çevrem hassas ama yıpranma¸ tahriş gibi sorunlar yaşamadım. damlalık da koymuşlar şükürler olsun.

 48. Çift fazlı yani yağlı bir üründür. Alırken bunu bilmiyordum keşke bilseydim. Makyaj çıkarma performansı gayet iyi lakin fazla fazla yağlı bir ürün. Kullandıktan sonra gözlerimi iyice yıkıyorum ki yağlar gitsin. Gözümde yağ bezesi oluşsun istemiyorum zaten özel günlerde yaptığım makyaj için ihtiyacım oluyor ondan dolayı olsa da olur olmasa da ama eğer çok kullanıcam derseniz bence daha iyi muadilleri olabilir.

 49. bugün ilk defa denediğim ve ilk izlenimlerimin olumlu olduğu göz makyaj temizleyicisi. aslında neutrogena’nın ürünlerini sevmem ama normalde kullandığım bodyshop’un camomile waterproof eye and lip makeup remover’ı (niye böyle ingilizce uzun uzun adını yazdım bilmiyorum) bittiği için evde bunu bulup kullandım. body shop’unki kadar tek hamlede temizlemiyor ama yine de makyajımı gözümü tahriş etmeden gayet güzel temizledi. yapısı çok yağlı duruyor bu beni rahatsız etmedi çok gerçi çünkü bb krem vs yi makyaj temizleme yağı ile çıkardığım için alışkınım yağlı temizleyicilere. şişesi kesinlikle çok kullanışsız. ben ürünün kapağını açana kadar gerçekten böyle bir tasarımı (tasarımsızlığı mı demeliyim?) olduğunu bilmiyordum. millet haklıymış şikayet etmekte. ama şu an şişenin tasarımını değiştirmişler sanırım. fiyat performans açısından alınabilecek bir ürün. yine de benim kullandığım en başarılı göz makyaj temizleyicisi kesinlikle body shop’unki.

 50. İlk kullandığımda çalkalamamıştım¸ gözlerim çok fena kurudu¸ aman dikkat edin. Kullandıktan sonra bıraktığı yağlı hissi sevmiyorum¸ yıkamak gerekiyor sanırım¸ bunu uğraştırıcı buluyorum. dalin şampuana geçtim hem kokusu da güzel hih.

 51. bir youtuber tavsiyesiyle garnier çift fazlı göz makyaj temizleyicisini de bulamadığım bir gün satın aldığım makyaj temizleyicisi. kapak tasarımı korkunç¸ ürünü istediğiniz miktarda pamuğa aktarmak imkansız. garnieri pamuğa biraz bolca döküp kaşımı ve kirpiklerimi kare pamuklar sayesinde tek seferde temizleyip ikinci bir pamukla tamamen arındırıyordum. bunda kullanışsız kapak tasarımı yüzünden hem ürün ziyan oluyor hem de benim sinirlerim bozuluyor. makyaj temizlerken aradığım şey¸ günün yorgunluğunu kanepede atarken kolaylık sağlayan ürünlerle daha fazla yorulmadan makyajımı çıkarmamı sağlaması. ikinci şişeyi almayacağım. onun yerine body shop ya da yves rocher e bir şans vermeyi düşünüyorum.

 52. Daimi göz makyaj temizleyicim.Seni garnier le aldattım çok pişmanım . Gözümde çok pişman ki hemen Arpacık çıkardı . Beni affet asla seni aldatmayacağım bir daha 🙁

 53. 2-3 yıl Biotherm waterproof göz makyaj temizliyicisini kullanıp aralarında pek bi fark olmadığını keşfettikten sonra geçiş yaptığım üründü. O maskara artıklarından kurtulamayacağıma kendimi inandırmıştım ta ki sabahları panda gibi uyanmak canıma tak edene kadar. Geçici olarak saf %100 zeytinyağı ile hayatıma devam ederken gerçekten işe yarayan ürün aramaya devam ediyorum.

 54. Numaralı lenslerimden dolayı genelde waterproof rimel kullanırken nivea ile yaşadığım büyük hüsran sonrası keşfedip sarıldığım ve hiç bırakmak istemediğim¸ kaç şişe bitirdiğimi unuttuğum göz makyaj temizleyicisi 🙂 tek kusuru bence ağzında tıpa olmamasıydı ki yeni şişesinde o da giderilmiş. 10 üzerinden 9’ken 10 üzerinden 10 puanı hakediyor 🙂 Bu hafta yine Watsons’tan 9.90₺’den 2şer kutu aldım¸ mutluyum ¸)

 55. Ambalajı ve içeriği değişmiş. İçerik listesinin fotoğrafını çekmiştim evdeki ile kıyaslamak için eskisinin içeriği temizdi¸ yenisinin içeriği bambaşka.

 56. Kupkuru gözkapaklarımdan makyajı çıkarabilen tek üründü kendisi.Yenisini hiç bakmadan aldım.Sadece ambalajı değişmiş sandım¸yapısı da değişmiş.yine çok kötü değil ama eskisi daha iyiydi.edit: sonrada gözkapağımda sivilce çıkardı.

 57. bu ürünle ilgili düşüncelerim şu yöndeydi¸  böylesonra ambalaj değişimini bilmeden farklı bir ürün daha çıkartmış sanırım diye elimde de temizleme ürünüm olmadığı için satın aldım bunu. yok sıradan temizleyiciler gibi dedim başladım bunu aramaya. sonra bir çalışan demez mi o ürün değişti bu oldu. nasıl hayal kırıklığı nasıl mutsuzluk anlatamam. piyasada ki en sevdiğim şeyin içine etmişler resmen. tekrar temizleyici arayışına başlayacağım. sanırım loreal falan övülmüş onu denerim bu lanet şişe bitince. eskiden tek pamukla temizlediğim göz makyajım şuan abartısız 3-4 pamuk. sevimsiz şey ya.

 58. umarım bu ürünü heba ettikleri gibi tek adımda temizleme jelinin içine etmezler. onu da çekmişler piyasadan¸ ambalaj değiştirecekler sanırım. inşallah sadece ambalaj değişir tabi.

 59. bu ürünün seveni kadar nefret edeni de var. ben nefret eden taraftayım.sanırım ambalajıyla beraber formülü de yenilenmiş¸ ama ben eski ambalajını kullanmıştım onunla alakalı yorum yapacağım şimdi.bir kere o şişede neden bir tıpa yok ya? hayır masraftan mı kaçtınız¸ malzemeden mi çaldınız o ne öyle açık damacana ağzı gibi? öyle kullanması çok kullanışsız olduğu için biten sephora makyaj temizleyicisinin tıpasını buna takmıştım ben¸ tam oturdu. ağzından şikayetçi olan cicişler elinizde şayet herhangi bir sephora ürünü varsa onu takabilirsiniz¸ uyuyor.performansına gelecek olursam¸ berbat bence. ya çift fazlısın sen¸ nasıl oluyor da bioderma gibi misel sudan bile kötü bir performans sergileyebiliyorsun ki? benim göz makyajımı hiç çıkartmadı¸ ovalamak (hatta kazımak) zorunda kaldım¸ kirpiklerimi de bi hayli hırpaladım bu yüzden. bende çok yağlı bir his bırakmadı¸ yani bir sephoranınki kadar yağlı değildi bence¸ gözlerimi de yakmadı evet ama makyajı çıkartmayacaksan bu özelliklere sahip olsan nolur¸ olmasan nolur.nihayet bitti ve kurtuldum¸ büyük bir törenle çöpe attım. asla bir daha eve sokmam. sephoradan daha berbatını deneyemem herhalde diyen bana lafımı yedirdiği için kendisine teşekkür ediyorum. garnier ile yoluma devam ediyorum. adamlar yapmış¸ olmuş. macera aramaya gerek yok.

 60. ambalajıyla birlikte formülasyonunun da değiştiğini düşündüğüm göz makyaj temizleyicisi. bu kadar seveni varken¸ neden formülasyon değiştirme gereksinimi duyuldu anlamış değilim. eski ambalajındayken göz makyajını temizlemesi olsun gözümde hassasiyet yaratmaması olsun en sevdiğim göz makyaj temizleyicisiydi. evet¸ yağlı his bırakıyor ama onu artık sorun olarak saymıyorum çünkü çift fazlı ürünlerin hepsi böyle. neticede yeni olanı¸ gözlerimde hassasiyete sebep oldu¸ makyajı eskisi kadar iyi çıkarmıyor ve gözü deli gibi yakıyor. hatta öle yakıyor ki¸ saatlerce geçmiyor.

 61. eski versiyonunu seviyordum fakat kapak sorunu yüzünden pek kullanışlı bulmuyordum. kapağı değiştikten sonra içeriği de değişmiş ve aşırı yağlı bir his bırakıyor kullanımdan sonra.

 62. Eski versiyonunu kullanmadım ve bilmeden yeni versiyonunu aldım geçen hafta¸ gözümü diadermine bile yakmıyordu ama bu feci yakıyor yağlı his bırakıyor zaten waterproof maskara kullanmıyorum¸ benim için olmamış bir üründür kendisi

 63. Eski versiyonunu bayılarak kullanıyodum hangi akla hizmet değiştirdiler hiç bir fikrim yok. Keşke stoklasaymışım 🙁 çok yağlı bir his bırakıyor ve çok yakıyor gözümü maalesef kullanamadım

 64. annemle beraber yenisini kullanıyoruz ve ikimizde de miliaya sebep oldu.siz de şüpheleniyorsanız hemen bırakın derim çünkü iyileşmesi uzun süre alıyor.bir de en iyi marka bu diye satmışlar anneciğime:(

 65. Eskisini senelerce hiç macera aramadan sadık bir şekilde kullanmaya devam ettim¸ herkesin şikayetçi olduğu şişesinin pratik olduğunu düşünüyordum hatta. Geçen hafta yeni çıkanını aldım içeriği çok da değişmemiştir herhalde diye¸ ama bu nedir ya? allah aşkına nedir? Asit midir nedir? Yaklaşık 1 saat önce kullandım üstüne duş aldım falan hala gözlerim cayır cayır yanıyor ve bir de o kadar yıkamanın üstüne hala yağlı his bırakabilmesi de cidden şaşırtıcı. Şaşkınım valla.

 66. İlk kez sevgililer günü indiriminde görüp almıştım ve o gün itibaren göz bebeğim olmuştu. Ne göz yakıyordu ne yağlı bi his bırakıyordu ne de yağ bezesi yapmıştı. Artık yoluma onunla devam etmeye karar vermiştim Ta ki içeriğinin değiştiğini öğrenene kadar.. Eski içeriğine bayılan her kim varsa içerik değiştikten sonra nefret eder oldu. Tabi bunları duyduktan sonra almaya cesaret edemedim. Şuan kara kara düşünüyorum ben bunun boşluğunu Nasıl dolduracağım 🙁

 67. ya ben anlamıyorum gerçekten.büyük bir çoğunluğun çok beğendiği bir ürünün var.paketlemesi beğenilmiyor.sonra bunu değiştiriyorsun mantıklı evet.peki içeriğini neden değiştiriyorsun?ben bunu anlayamadım ya hangi pazarlama çalışmasına uyuyor gerçekten anlamlandıramadım.gözüm yandı yanmasını geçtim aktı durdu yatana kadar ya.tebrikler gerçekten

 68. İzmir dikili kipada eski versiyondan 6-7 tane vardı fiyatı 16 lira olması lazım arayan cicişler varsa bildiriyorum 🙂

 69. Eski versiyonu iyiydi hoştu da çok yağlı bırakıyordu. Bir de o ilkel ambalajı kullanmayı zorlaştırıyordu. Garnier¸ nivea ve rival de loop’la aynı seviyede¸ ürün temizleme açısından¸ bana göre.

 70. yeni hali hayvan gibi göz yakan temizleyici. sevilen bi ürünün içeriğin neden değiştirirsiniz ki. bi de miktarını da azaltmislar. daha ucuza daha fazla olan onca ürün varken bildiğim severek kullandığım bu diye bunu aldım. mahvediyor gözlerimi her kullanışımda. daha da asla almam. kimse de almasın.

 71. Eski formülü nasıl bilmiyorum ancak bu yeni formülü de benim kullandıklarım arasından en az gözümü yakan ve en iyi sonuç veren temizleyici oldu. Daha önce garnier çift fazlı ve loreal çift fazlısını kullandım.

 72. Garnier’nin göz makyaj temizleme suyundan sonra bir de bunu deneyeyim diye almıştım ama zaten alerjik olan gözümü fazlasıyla yaktı öyle böyle değil. Garnier ve yves rocher’den şaşmayacağım gelecek sefere.

 73. Eskisi mükemmeldi¸ makyajı çok güzel çıkarıyordu ve gözümde hiçbir hassasiyet yapmıyordu. Yağlı his tabiki de bırakıyordu ama bu sorun değil benim için zaten hemen yüzümü yüz temizleme jeliyle yıkıyorum. Yenisini kullandığım an gözlerim cayır cayır yandı yaşlar aktı çok fena ve yarım saat oldu nerdeyse hala hafif bir yanma var. Makyaj çıkarma olarak çok bir fark göremedim güzel çıkardı yine makyajı yağlı his biraz daha fazlaydı sanki ondan emin olamadım. Bitirebilirsem eğer yenisini almam

 74. Deep clean yazan yeni çıkanı sanırım çamaşır suyuyla temizlesem daha az yanardı gözüm.Tanım : Neutrogena nın ambalajını ve içeriğini yenilediği göz yakan göz makyaj temizleyicisi

 75. deep clean yazanı hakkında söylenenlere katılıyorum. 4 kere inatla denedim lakin her seferinde inanılmaz bir yanma ve sulanma oluştu gözlerimde. sulanma çok uzun devam etti ve sabah gözlerim çapaklar içinde ve kan çanağı halinde uyandım. çöpü boyladı bile.

 76. Sephoranin cift fazli temizleyicisini severek kullaniyordum bir de bunu deneyeyim dedim o bitince ama denemez olaydim. İki gundur goz makyajimi bu urunle cikariyorum¸ gozlerim cayir cayir yaniyor. 5dk once yine kullandim yaslar akiyor suan gozumden:/ hemen sephoraya tekrar donecegim. Bu da çöp olacak mecburen.

 77. bende bu kadar çok övülünce almıştım tam da aldığım dönemde ambalajı da değişmişti tabi ben ilk defa aldığım için farkedemedim. sonra bir kullandım allahım o nasıl göz yakmaktır gözlerimi yıkasam bile geçmiyordu resmen eziyet oldu bana. tabi sonra bitirmeden çöpe gitti.

 78. bugün aldığım(yorumları okumadan) ama yorumları okuduktan sonra eyvah keşke almasaydım dediğim meraktan hemen gidip denediğim ürün. İlginç bir şekilde benim gözümü yakmadı ayrıca önceden kullandığım niveanın çift bazlı temizleyicisi kadar da rahatsız eden yağlı his bırakmadı. Göz makyajı olarak eyeliner ve rimel kullanıyorum ben genelde. Niveanınki her yere bulaştırıyodu iki kez temizlemem gerekiyodu ayrıca çok yağlıydı.bugün gözümde sadece eyeliner vardı ve bununla temizleyince ne rahatsız eden yağ hissi bıraktı ne etrafa yayılıp iki defa silmeme neden oldu. Belki nedeni rimel kullanmadığımdan olabilir ama şimdilik görüşlerim olumlu gibi.

 79. Ambalajı değişene kadar Yıllardır tek değişmezimdi. Çünkü simsiyah eyeliner ve maskara takıntım var. Sonra ambalajı küçüldü ve ne oldu bilmiyorum içeriği de değişti bana göre çünkü ilk kez içindeki yağının donduğuna ve beyaz beyaz pütürleştiğine şahit oldum. Kahretsin ki elimdeki ürün bitmeden yenisini almama takıntım yüzünden çalkalayarak filan kullandım ama bir daha almak için elim gitmedi. Şimdi garnier ile Gül gibi geçinip gidiyorum.

 80. çok memnun kaldığım bir ürün. özellikle fiyat performans açısından bence gayet başarılı. fakat kullandıktan sonra yüzümü yıkama isteği uyandırıyor ben de. yağlı bir his bıraktığı konusuna katılıyorum. ama benim açımdan kesinlikle bir sorun teşkil etmiyor. diadermine da kullanan birisi olarak diyorum ki kesinlikle makyajı güzel çıkarıyor. ben gayet memnunum¸ şu yağlı bir his bırakma olayı da olmasa kesinlikle gözüm kapalı tavsiye ederim. gerçi düşününce çift fazlı bir ürün sonuçta ne kadar çözülebilir ki bu olay. bilemiyorum. yine de fiyat performans açısından benim gönlümü kazanmıştır.

 81. Kullandığım en kötü göz makyaj temizleyicisi. Bir kere satın aldığım ve ilk denememde gözlerimi cayır cayır yakmasıyla bir daha asla dediğim bir üründür. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Artık sadece eyeliner fırçamı temizlemek için kullanıyorum.

 82. Bu kadar övgü aldığı için şaşırdığım temizleyici. Ama sanırım ambalajında bir değişiklik olmuş ve içeriği de eskisi gibi değilmiş diye duydum. Sevgililer günü indirimindeyken rossmandan 11.90 tl ye aldım. Eve gelince hemen denedim¸ gözlerimi aşırı yaktı ve bir süre bu yanma hissi geçmedi. Ertesi gün makyaj yapamadım artık siz düşünün! Ayrıca ürün kullanımdan sonra o baştaki 2 renkli haline dönmedi¸ içinde pelte pelte köpükler olduğunu gördüm. Aldığım yere götürdüm¸ ürünün bozuk olduğunu düşündüğümü söyledim¸ değişim yapmayı kabul ettiler. Yeni verdikleri pakette o pelte görünüm olmuyor ama köpüklü görünüm de gitmiyor yani o kullanmadan önceki görünüme bir daha dönmüyor. Bu seferki ürün gözümü pek yakmadı ama lash sensational maskarayı kesinlikle çok çok zor çıkarıyor. Gözüm tahriş oldu makyajımı temizleyeceğim diye. Kısacası aldığı övgüleri artık hiç haketmeyen¸ temizlemesi çok yetersiz¸ yanma batma gibi etkilere sebep olabilen uygun fiyatlı temizleyici.

 83. normalde göz makyajımı temizlemek için ya garnier çift fazlı göz makyaj temizleme suyunu ya da bioderma sensibio h2oyu kullanırım. geçenlerde neutrogenanın indirimde olduğunu görünce bir de bunu deneyeyim diye aldım. almaz olsaydım. göz çevrem ve gözüm çok hassas değildir ama sürer sürmez cayır cayır yaktı. gözlerim yaşardı ve yarım saat boyunca bulanık gördüm her yeri. aman diyeyim kızlar kör falan eder bu sakın alıp kullanmayın..

 84. eski şişeli olanı yaklaşık 4 sene boyunca kullandım ve çok beğeniyordum. gerçi hala çok beğeniyorum ama şişesi değişince formülü değişti mi bilmiyorum. bazı cicişler yaktığını söylemişler. bu ara garnier’nin çift fazlı temizleycisini kullanıyorum¸ indirimlerde ona denk geldiğim için. elimdekiler bitince yeni halini alıp bir deneyeceğim.

 85. Eski formüllü olan versiyonunu kullanmadım ama ben hiç mi hiç beğenmedim benim Misel sudan beklentim yağlı his bırakmadan su gibi makyajı temizlemesi bu ürün hiç sevmediğim yağlı bir his bırakıyor ekstra yüzümü yıkama isteği duyuyroum e o zaman ne anladım ben bu işten zaten yüz makyajı yapmıyorum sadece gözlerimi iyice temizlemesi yeterli ama maalesef şimdi makyaj yaparken falan rimel bulaşıyorsa  kullanıyorum bitirmek için garnierin pembe kapaklı olanının kıymetini anladım indirimde geri aldım 

 86. İçeriğini ikinci kez değiştirmişler sanırım. Son versiyonunu deneyen cicişler başlığa bir el atsa güzel olur 🙂

 87. reklamlarından gına gelen ürün. youtuberlar eş zamanlı o kadar reklam yaptıki ve bu reklamlar o kadar sert karşılandı ki. çünkü hepimiz şu konuda hem fikirdik: ilk şişesi çok güzeldi yıllarca kullandık¸ ne zaman şişesi değişti formulü kötüleşti¸ gözlerimizi yaktı ve bıraktık. bu kadar reklamını görüncede delirdik¸ hep yorumlarda kötüledik. yani neutrogena imajını değiştirme çalışırken daha da batırdı. çünkü hiç birimiz yeni şişenin formulünü eskiye çevirdiklerni anlamadık. yeni berbat formülü olan şişeyi övüyorlar sandık. eğer şöyle bir reklam yapsalardı¸ “hatamızı kabul ediyoruz işieyle birlikte formülü bozduk¸ ama şuan ilk haline döndük” o zaman bu kadar tepki görmez¸ hatta sevineni çok olurdu. gerçi gerçekten çevirebildiler mi bilmiyorum denemedim henüz.

 88. eskisini yıllarca kullanmış ve formülü değiştikten sonra yerini dolduramamış biri olarak ‘yeniden eski haline döndü!’ söylentilerine dayanamadım gratiste kasa arkası ürünlerde de görünce risk budur diyip aldım. 3-4 gündür kullanıyorum kesinlikle eski formülüne dönmüş asla gözlerimi yakmadı¸ makyajımı kolayca çıkardı. tek kusuru yağlı his bıraktı eskisi de bırakıyordu zaten. ben makyajımı temizledikten sonra yüz yıkama jeliyle yüzümü yıkadığım için o sorun olmuyor. hadi hayırlı olsun.

 89. Gözlerimi yakmayan¸ çift fazlı¸ temizlemesini çok çok sevdiğim¸ ve bugün migros indiriminde iki tanesi 8.95’e aldığım eski formülü geri dönmüş canım temizleyicim. Performansı waterproof rimellerde bile bayağı iyi¸ yağlı etki bırakıyor evet ama ben sonrasında zaten yüzümü temizleyiciyle yıkadığım için benim için bir sorun değil.

 90. Şişesi değişmiş ama gramajı da azalmış. Önceki şişesi 162 ml şimdiki 125. Bütün bunlar gizli zam değil de nedir? Neyse ki Migros’tan çiftini 8¸95’e aldım ben de. 

 91. Waterproof makaraları¸ en ağır makyajları bile uğrastirmadan çıkarmada üzerine tanimam lakin sonrasında göz makyaj temizleyicisini de temizlemeye çalışmak can sıkıcı

 92. Eski formülünden bahsedildiği için şans vermek istedim olmadı anlaşamadık. Gözlerimi çok yaktı¸ kipriklerimi döktü ve bu kötü etkilerinin yanında makyajımıda çıkarmadı. En fazla 3 kere kullanmışımdır¸ duruyor kıyıda köşede

 93. Gözlerimi yakan¸ içindeki yağın sıvı yağ olduğundan şüphelendiğim göz makyaj temizleyicisi.Göz makyajını da öyle aman aman temizlemiyor ve yağlı bir his bırakıyor.Fiyatı uygun sadece.Bende kirpik dökülmesi vs yapmadı.

 94. Göz makyajımı güzel temizliyor diye seve seve kullanıyordum fakat daha sonra aldığım şişemde fark ettim ki gözümü yakmaya ve göz kapağımda lipomlar oluşturmaya başladı. Bunun üstüne kullanmayı bırakmıştım. İlk formülüne geri döndüyse ikinci bir şans vermeyi düşünüyorum.

 95. Eskisi çok daha iyiydi. Yeni şişesini ya da formülünü hiç ama hiç sevmedim. Gözlerimi yaktığı gibi doğru düzgün temizlemedi. Öylece kenarda duruyor. Arasıra rujumu temizlemek için kullanıyorum :s

 96. kullandığım zamanlar kirpiklerimi aşırı döken ürün. bana aşırı yağlı geliyordu¸ buğulu görüyordum gözlerimi sildikten sonra. nefret ettiğim bir ürün kesinlikle.

Siz ne düşünüyorsunuz?