“Nars velvet matte skin tint spf 30” için 42 yorum

 1. türkiyeye gelip gelmediği merak edilen tinttir. bilen ve bana haber verebilecek olan hayır sahibi bir ciciş kardeşim var mıdır acaba? hayır ona göre minik (!) tatlış popişimi kaldırıp gidip bakacağım. yoksa evde ders çalışacağım da.

 2. ülkemizde hala satışa çıkmamış ürün olur kendileri. sözde şubat sonu gibi satışa çıkacaktı. mart’a girdik eyy nars!

 3. Bugün bağdat caddesindeki mağzasında denediğim ürün. kapatıcılığı ve kalıcılığı çok başarılı ancak tüm gözenekleri kapatan muhteşem kadifemsi bi görüntüsü yok. sanırım günlük kullanıma daha uygun ve fiyati 130 lira

 4. 38 euro’yu gözden çıkararak sipariş ettiğim ve 1 hafta içerisinde kargo ücreti de ödemeden elime ulaşan harika ürün. oldukça sıvı bir yapısı var¸ öyle kremsi ve kıvamlı değil. hafif çalkalayıp¸ kapağı açıp elime doğru çevirdiğim anda neredeyse dökülecekmiş gibi hissediyorum ama neyse ki çok ufak da olsa tüpü sıkınca bir miktar ürün geliyor ele. çok az miktarda bir ürün yüzde yeterince büyük bir bölgeye uygulamaya yetiyor. ben daha sadece çok az bir şekilde 1 sefer göz altlarıma ve burnumun üzerine uyguladım. Üzerine ise hiçbir şey sürmedim. Erkek arkadaşım beni durdurup durdurup gözlerime baktı tüm gün¸ bir değişiklik olduğunu farketti ama bir şey sürdüğümü pek anlamadı. ¸) Sabah 8’den aksam 7’ye kadar yüzümde durdu ve sonuç gerçekten de tatmin ediciydi. en azından benim gibi göz altları mor birisi için yok kapatıcıydı yok aydınlatıcıydı yok üzerine pudrası diye uğraşmak yerine güzel bir alternatif gibi görünüyor şimdilik. tüm yüzüme uygulamayı herhalde özel günler dışında yapmayacağım gibi duruyor¸ bu da ürünü oldukça uzun süre kullanabilme olanağı sağlayacak¸ ki bir kadın daha ne ister! bendeki ton alaska. ten rengim o kadar açık olmasa da yakın¸ ürünü sürdüğümde ise tenimle güzel bir uyum yakalıyor. öyle aşırı göze batmıyor yani. tavsiye edilesi¸ kullanışlı bir ürün.

 5. istanbul’daki nars butiklerine gelmiş ama sephoralara henüz gelmemiş üründür kendisi. sephora’ya gelmesini bekleyemeyip alıp kullanan cicişlerden detaylı bir izlenim yazısı bekliyorum. takipteyim.

 6. dün nars butik’ten dayanamayarak finland rengini almış olduğum mat renkli nemlendirici.nars’a ten ürünleri konusunda çok güveniyorum¸ ve hiçbir ten ürünü bana memnuniyetsizlik yaşatmadı bugüne kadar. yağlı ciltli olmama rağmen pure radiant tinted moustrizer’ını bayıla bayıla kullanıyorum (yine finland renginde)¸ bu durumda bunu almama gibi bir seçeneğim yoktu yine 50ml’lik kauçuk ambalajlı şık bir tüpte¸ 30 spf içeriğiyle geliyor ve renk skalası pure radiant ile aynı. ben henüz yüzüme sürmedim¸ ama elimde denediğim kadarıyla en çok hoşuma giden özelliği makyajlı gibi hissettirmemesi¸ hatta adeta yok gibi oluşuydu. yanımdaki erkek bir arkadaşım dahi bunu fark etti ve hiç bir şey sürülmüş gibi değil¸ yumuşacık¸ ne güzel dedi. gerçekten de yumuşacık ve pürüzsüz bir kadifemsi his bırakıyor ciltte¸ transfer olmuyor hiç¸ sanki kendi cildiniz gibi hissettiriyor. tabi el ile yüz birbirinden farklı ama ilk izlenimimi paylaşmak istedim. yarın kullanınca mutlaka detaylı yorumlarımı yaparım 🙂

 7. makyaj trendine de gelmiş ¸makyajtrendi.com/yeni-neler-var/color-collection/nars-velvet-matte-skin-tint-kendi-teniniz-gibi-dogal-ve-cekici

 8. Fikir olarak çok güzel bir ürün ve ayrıca fondotenlere göre bereketli olduğunu belirtmekte fayda var çünkü bir şişesi 50 ml.Karma ciltli ve bu ürünü 2 haftadır kullanan birisi olarak sizinle fikirlerimi paylaşmak istiyorum.Öncelikle silikonlu likit ürünleri cildinizde kullanmayı sevmiyorsanız bu üründen kesinlike uzak durmanızı öneririm. Yapısı aynı silicon içerikli fondoten bazlarına benziyor.Kapatıcılığı orta diyebilirim¸ yani renkli bir nemlendiriciye göre baya güçlü bir kapatma özelliği var.Bu ürünü kesinlikle fırça değilde sünger gibi ürünlerle dağıtmakta fayda var¸ çünkü yapısından dolayı yüzde fırça izi bırakabiliyor.Kalıcılığına ve duruşuna gelecek olursak¸ maalesef benden geçer not alamadı. Öncelikle benim yanaklarım normal ve t bölgem yağlı. Kesinlike 3 saat gibi bir süreden sonra t bölgenizde parlama yapıyor¸ ve burun kenarlarında toplanma yapıyor. Hatta yanlışlıkla yüzünüzü falan kasırsanız ürünün kolayca ellerinize bulaşıyor. Yani bu ürünü sürdükten sonra kesinlikle bol bol pudra uygulayıp sabitlemek lazım¸ hatta gün boyu tazelemeniz gerekebilir.Ürünü yağlı ve karma ciltlerden çok kuru ve normal ciltlerin seveceğini düşünüyorum¸ maalesef yapısı yağlı ve nemlendirme özelliği çok olan bir ürün.

 9. iki gündür kullanmakta olduğum ürün.dedikten sonra¸ öncelikle biraz daha deneyimleyip yazmak isterdim diye başlamak isterim ilk izlenimlerime. ama şu an denemek¸ almak isteyen¸ yorum bekleyen pek çok kişi olduğundan ve tanıtması için gönderilen youtuberlar dışında kimse bu ürünü yorumlamadığından (onların ne kadar objektif olduğu meçhul¸ malum)¸ kısaca bir iki ufak noktaya değinmek isterim. ilk girdimde de bahsettiğim gibi¸ ürünün yapısı yumuşacık¸ adının hakkını veren bir kadifelikte¸ dokunulası bir cilt sunuyor. bu açıdan sevdim. ayrıca bulaşma yapmıyor¸ başka bir yere transfer olmuyor. sürümü pure radiant kadar kolay olmasa da kolay¸ ince ve hafif bir yapısı var. rahat dağılıyor ve çok rahat hissettiriyor ayrıca. cildinizde ürün olduğunu fark etmiyorsunuz bile. duruşu da çok çok mat olmasa da mat¸ buraya koymak istemesem de instagramda son makyajımda kullandım kendisini¸ matlığı epeyce yansıdı fotoğrafa. bunun dışında spf 30 içermesi¸ 50 ml ürün içerip pigmentasyonunun bolluğundan ötürü bereketli oluşu diğer artı özellikleri. pigmentasyon demişken¸ kapatıcılığının da orta olduğunu söyleyebilirim. epeyce örtücü yani. yalnız renk seçerken pure radiant nemlendiricideki renginize göre seçecekseniz bir tık daha açık duruyor¸ söylemek isterim. eksi yönleri de var tabii¸ ilk olarak mikro kurulukları¸ ölü derileri¸ derideki pullanmaları anında ortaya çıkarıyor¸ asla affetmiyor. o yüzden iyice peeling yapılıp nemlendirilmiş cilde uygulanması şart. kuru ciltliler bu yüzden denemeden almasın derim¸ sonuç pek iyi olmayabilir. yağlı ciltliler sevecektir ama bu ürünün yağlanmaya çare olmadığını da belirtmek isterim. zira yağlanmayı geciktirse ve biraz azaltsa da gün sonunda yine yağlıydı cildim. şimdilik düşüncelerim bu kadar¸ umarım almayı düşünenlerde bir fikir oluşturmuştur:)

 10. günlük kullanım için fazla kapatıcı olduğunu düşündüğüm ürün.ilk versiyonu olan pure radiant tinted mouisturiser gibi yapısı hafif bir ürün değil maalesef.

 11. kullanıcılarının fondöten muamelesi yaptığı ürün.1. bu ürün süreyim 8 saat kıpırdamasın ürünü değil. renkli nemlendiricilerin birçoğunun kalıcılık vaatleri yok öncelikle bunu hanenize yazın. sabah 8’de sürülüp akşam mesaisinin bitimine kadar aynı kalabilen renkli nemlendirici diye bir şey yok.2. adından anlaşıldığı üzere mat bitişli. fazla sürülünce çizgilere doluyor. burun kenarında birikiyor. yağlanmayı hızlandırıyor. tüm yüze bezelye tanesi kadar miktarı elinizle sürmeniz gerekiyor. fırça ve süngerlerle beklenen randımanı alamazsınız nars’ın ten grubunda.3. ölü deriyi ve sivilce kabuklarını ziyadesiyle vurguluyor. cildindeki ölü deriyi kuruluk sanan kişilerin beğenmemesi normal. bu kişiler öncelikle temizleme adımlarını değişmeliler. kuru cilt¸ kabuklu cilt demek değildir. kuru cilt nemsizlikten gerilen cilttir. yeterli nemlendirme sağlanmayıp¸ ölü deri temizliği yapılmazsa kabuklanabilir lakin aynı durum yağlı cilt için de geçerlidir. dolayısıyla temizleme adımına takılanlar bu ve buna benzer mat ürünler yerine¸ yağlı cilt ise saten¸ kuru ise ıslak bitişli ürünlere yönelmeliler. mat sonuç herkese göre değil.

 12. Satışa çıkar çıkmaz sipariş vermiştim¸ yorumlayacak kadar kullandım sanırım.mac de nc 25 civarıyım¸ alaska rengi cildime tam oldu.Bu ürün beni heyecanlandırmıştı¸ çünkü bb kremleri hiç sevmiyorum ve hatta sözlükte savaş açmıştım (bkz: bb krem yalanı)Yapısı çok güzel¸ çok kolay sürülüyor¸ ben en iyi sonucu el ile uyguladığımda aldım¸ hafif pudralı bitişi olduğu için ıslak süngerle anlaşamıyor pek¸ fırça ile de yapısı inceliyor.Kapatıcılığı ortanın bi tık üstü¸ orta kapatıcı bir fondoten gibi nerdeyse. Ama dediğim gibi¸ el ile uygulanmalı¸ sorunlu bölgelere tampon şekilde hatta.Spf 30 içeriyor¸ bu da bir artısı¸ altına ayrıca spf kullanmıyorum.Mat bitişli ama aşırı pudra pudra değil¸ tahminimce her cilt tipi kullanabilir¸ kurutan bir yapısı yok çünkü. Benim cildim yağlı¸ gayet iyi anlaştık.Kalıcılığı iyi¸ ancak miktarı fazla kaçırdığınızda cakey durup daha çabuk kusma yapabiliyor. İlk sürdüğünüzde transfer olmuyor¸ my skin but better görüntüsü var¸ ancak 3-4 saate telefona bulaşmaya başlıyor.Özetlemem gerekirse çok sevdim. Nihayet biri yağlı ciltleri düşünüp mat bitişli bir ürün yapmış. Fiyatı 135 lira¸ 30 ml olsaydı düşünürdüm ama 50 ml olduğu için normal fondotenlerin nerdeyse 2 katı¸ bereketli olacağını düşünüyorum. Görüşlerim değişirse iş bu entry kendi kendini editler¸ sevgiler 🙂

 13. az önce sipariş verdim cuzco rengini. keşke önce burayı okumak aklıma gelseydi diyorum şimdi. hep böyle oluyor¸ önce alıyorum sonra aklıma yorum okumak geliyor.kullandıktan sonra gelen edit: berbat. ben böyle bir ten ürünü daha önce kullanmamıştım¸ rengi resmen turuncu. medium bir renk olamaz yani bu. bundan bir tık açığı da çok açık. hadi rengi denemeden alan benim fakat yapısı da çok kötü. hiçbir şekilde eşit sürülmüyor. yorumları okudum ettim elle sürdüm ama yok yani¸ eşit olmuyor. gün içinde resmen aktı turuncu turuncu. saç diplerime¸ kaşlarıma garip bir şekilde yapıştı temizleyemedim falan. fiyatının 135 lira olması da karnıma ağrılar soktu. almayın aldırmayın.

 14. 1 aydır kullanıyorum artık her sabah kalktığımda elim direkt kendisine gidiyor. mufe ultra hd’yi unutturdu oysa kendisini yeni almıştım. vaad ettiği her şeyi yerine getiriyor. nemlendirmesi¸ ciltte parlama yapmaması ve orta kapatıcılığı ile gönlümü fethetti¸ tabii ki kokusunu unutmamak lazım. cildimde kesinlikle hissetmiyorum¸ ağırlık hiç yok¸ yazın favorisi olacak üründür kendisi.

 15. Beklentilerimi yüksek tuttuğum için beni hayal kırıklığına uğratan üründür. Nars’ın pure radiant tinted moisturizer’ını kullanan feci şekilde karma ciltli über beyaz ten renkli biri olarak bunu duyduğumdan beri bekliyordum. Makyaj trendi.com’dan aldım direk en açık rengini. En az orta kapatıcı¸ pure radiant’tan net daha fazla örtücülüğü. İlk sürüldüğünde dokusu çok hoş ama çok dikkatli sürmek lazım¸ hemen birikebiliyor. Yağlanmayı azalttığını hiç sanmıyorum¸ gün içinde en az iki defa blotting yapmam gerekiyor mat pudraya rağmen. Bi de yanaklar. Glikolik asitli DDF tonik kullanıyorum¸ yanaklarımda ölü deri olduğunu sanmıyorum yani¸ sadece kuruluk. Ama arkadaş¸ hiç sürmesem o kuruluklar o minik sivilcemsi şeyler daha az göze batar. El insaf bu kadar mı belirginleşir silikleşmesi gereken şeyler. Herşeye rağmen haftada bir falan sürüyorum belki yanılıyorumdur diye. Bazla falan da denedim. Yok. Üzdün Nars.

 16. Nars radiant tinted moisturizerı almaya gittiğimde bunu da deneyeyim diye yüzümde denemiştim. Yüksek derecede kapatıcı. Mat ama aydınlık mat. Bende saatlerce akmadı. T bölgem yağlı sayılır fakat kalan kısmım kuru. Pudrayla kullanılacak bir ürün değil bence çünkü cakey durabilir. Zaten maske etkisi yapmıştı yüzümde. Kadife gibi duruyor cidden ancak bana yapay gelmişti tüm kusurlarımı tek renge indirmesi.edit: light 0 terre neuve rengi nötr ve nc 10-15 civarı ten rengi için çok uygun.

 17. Bendeki finland rengi. cildim de karma. kendisiyle aşk yaşıyorum. adı üstünde bir renkli nemlendirici. bunu bilerek kendisini satın aldığım için yüzümde saatlerce sabit kalmaması beni çok da germedi. benim için kapatıcılığı yeterli. pudra pudra bir matlık sağlamıyor cildinize ama yüzüm yine de yağlıydı diyorsanız altına baz olarak biodermanın sebium kremini kullanabilirsiniz o şekilde denediğimde de beğendim ben. güneş korumasının olması da günlük kullanım için tercih etmemde çok büyük etken oldu. genelde renkli nemlendiriciler yüzümde sivilce yaparken bu öyle bir reaksiyona yol açmadı. son olarak bir uyarı bol bol almayın ürünü aman çünkü miktarı fazla kaçırdığınızda yüzünüze oturmayıp birikme yapabiliyor.

 18. 2 aydir kullanim sonucu memnun kaldigim urun. Bendeki rengi finland¸ beyaz tenliyim ve cildim karma. Cok kuru olan yanaklarima yaymakta zorlaniyorum biraz¸ urunun yagsiz olmasindan kaynaklanan bir durum. Ve kuru bolgeleri iyi nemlemdirmezseniz pul pul gorunuyor. Yagli olan T bolgemde ise kadifemsi bir matlik yaratiyor. Donuk bir goruntu olusturmamasini ve cok yumusak bi matlik vermesini gercekten sevdim. Gun icinde parlama elbette yapiyor ama altina uyguladiginiz baz bu sureyi arttirmada oldukca etkili. Ben baz olarak nivea after shave balsam kullaniyorum. Uygulamak icin de beauty blender oldukca iyi fakat usendigim zamanlar elimle de uygulamak gayet iyi sonuc veriyor. Bu urunu fircayla dagitmak oldukca zor. Ilk versiyonu olan pure radiant tinted mouisturiser’den cok daha mat olmasi ve parlama suresinin uzun olmasi bu urun icin buyuk bir arti diye dusunuyorum.

 19. bu ürünü ilk duyduğumda çok heyecanlanmış¸ almak için gün saymıştım.nars’ın bu renkli nemlendiricisi isminden anlayabileceğiniz üzere mat bitişli. yağlı ciltler için üretilen mat bitişli renkli nemlendirici&bb krem oldukça az. bu yüzden kendisine bir şans verdim. yapısı sıvı değil¸ kıvamlı bir ürün. ama sürümü asla zor değil. normalde mat bitişli ten ürünleri ciltte bir ağırlık bırakabiliyor. bu ürünü ilk sürdüğümde “ben acaba demin bir ürün sürmüş müydüm?” diye düşünmeme neden oldu. cildimde hiçbir ağırlık bırakmadı. gerçekten yok gibiydi. yok gibi diyorum ama kapatıcılık açısındanda bence iddialı bir ürün. en azından bir renkli nemlendirici için. kapatıcılığına orta seviye diyebilirim. yüksek bir kapatıcılığı yok ama arttırılabilir. kapatıcılığı yetersiz gelen yerlere biraz daha ürün uygulayabilirsiniz. macera aramadan şuana kadar hep beauty blender ile uyguladım. ama parmaklarınızlada iyi sonuç alırsınız diye tahmin ediyorum. içinde spf30 olması ise gayet işlevsel. flashlı fotoğraflarda bende bir patlamaya sebebiyet vermedi. zaten bu yeni nesil spflerde böyle bir sorun yok. oil free olmasıda yağlı ciltler için bir nimet. kalıcılığına gelecek olursak bir renkli nemlendiriciden gün boyu kalıcılık beklemek komik olur tabii. öyle gün boyu süren bir kalıcılığı yok. gelelim en kritik noktaya. arkadaşlar bu ürün yağlı ciltlerin sevebileceği bir ürün. cildiniz kuru ve buna bağlı olarak kabuklanma sorunu yaşıyorsanız bu ürün kusurlu noktaları çok çabuk belli edebilecek nitelikte. bu ciltteki kabuklanma sadece kuru ciltlere has bir şey değil tabii. yağlı ciltli olup ölü deri sorunu yaşayan arkadaşlar eğer düzenli bir temizleme&arındırma rutinine sahip değillerse yine aynı şekilde bu ürün o sorunlu yerleri ortaya çıkartır. peki¸ bu ürünü kimler alsın/almasın?- cilt tipiniz karma veya yağlı ise alın. cilt tipiniz kuru ise uzak durun.- cilt bakım rutininizde ölü derileri arındırma aşamasına yer veriyorsanız alın. cilt bakım rutininizde ölü derileri arındırma aşamasına yer vermiyorsanız uzak durun.- mat bitişten hoşlanıyorsanız alın. ıslak bitişli bir ürün arıyorsanız uzak durun.- orta kapatıcılık yeter diyorsanız alın. yüksek kapatıcılıkta bir ürün arıyorsanız uzak durun.- gün boyu yüzümde kalmasada olur diyorsanız alın. ben sürdüğüm ürünün gün boyu yüzümde kalmasını istiyorum derseniz uzak durun.özetle¸ yağlı ciltli ve ölü deri sorunu yaşamıyorsanız¸ günlük kullanabileceğiniz¸ spf içeren orta kapatıcılıkta mat bitişli bir bb krem tarzı ürün arıyorsanız gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.*ürün 50 ml. fiyatı 135tl gibi bir şeydi.

 20. benim oldukça memnun kaldığım bir ürün oldu. ben bir bezelye tanesi kadar ürünü tüm cildime yayıyorum¸ ve orta kapatıcılığa sahip ve yeterli oluyor. elinizle tüm yüzünüze uygulamanız aşırı derecede rahat.cildim t bölgesi yağlı bunu kullanıca cildin hiç parlamıyor mu yağlanmıyor mu derseniz belli bir süre sonra evet parlama oldu ama kusma olmadı¸ çamurlaşma olmadı… bunu nasıl tam olarak ifade edebilirim bilmiyorum :)ek olarak ben kokusunu da çok sevdim… gramajı ve günlük olarak yeterli miktar oranı bakımından da bayağı bereketli olacağa benziyor.

 21. nisan civarı almıştım. yeteri kadar kullandım belki size faydam olacak bilgiler yazarım diye görüşlerimi yazmak istedim.normal cilde sahibim ne çok yağlı ne de çok kuru. ürün denildiği gibi baya net bir matlık sağlıyor bu görünümü sevenler için ideal olsa da ilk başlarda hoşuma giden beni biraz soğuttu. neden çünkü mat olduğu için yüzde kabuklu gibi olan ya da hafif soyulmuş gibi olan yerlerde çok belli oluyor. elimle¸ süngerle ve fırçayla uyguladım hepsinde de sonuç aynı o pütürlü ifade gitmiyor. bunun dışında kapatıcılığı kesinlikle bb kremlerden fazla hatta ortadan üstte. telefonla konuşurken telefona transfer oluyor. üzerine başka ürün pek sevmiyor toz belki olurken tekrardan krem yapıda bir ürün sürüldüğünde çok katman duruyor. ilk sürüşte de biraz rahatsız edici bir kokusu var ama hemen geçiyor.hep kötü özelliklerini söyledim gibi oldu ama renginizi bulduğunuzda ve cildinizde kabuklu bir yer yoksa kadife gibi bir görünüm sağlıyor. güneşten koruması da oldukça artı.fiyatına bakılırsa almadan önce yüzünüze sürüp en azından 2-3 saat geçmesini bekleyip öyle alın derim.

 22. kuru ciltli olanlar uzak dursun çünkü bir kuru ciltli olarak söyleyebilirim ki ben bunu süremedim. resmen yüzüme oturmadı bb ile denedim¸ parmaklarım ile denedim yine sevmedim. açıkcası bunu kullanan kuru ciltli varsa önünde saygıyla egilirim. beyaz tenlilere söyliyeyim numarası 0 dan başlıyo gidip 1 almayın koyu kalabilir. kapatıcılığı bir fondoten kadar başarılı¸ yağlı cildi olan ablam severek kullanıyo

 23. kuru ciltli olduğum halde mat görünümden çok hoşlandığım için bugün akasya sephoradan tester’ını istediğim ürün¸ ilk izlenim: o ne koku be ğğöh

 24. abartıldığı kadar olmadığını düşünüyorum. Binbir heyecanla aldım ama bildiğin bb kremin yoğun versiyonu. Yine bir blogger hatası…

 25. Uzaktan kozmetik harikası gibi duruyor¸ farkındayım. Hem makeup hem skincare. Nars bundan bir tane yapmıştı zaten¸ bir de mat olanı yapayım¸ yıllardır eksik olan buymuş¸ O boşluğu doldurayım dedi. Maalesef bebeklerim¸ mat nemlendirici olmaz.sevgili nars bolca alkol koymuş içine matlaştırsın diye. Duyguyla ayşegülün nemlendireceğim diye kuruttuğu ciltlerini¸ kılcaldamar görünümünü¸ renk eşitsizliklerini shiseidolarla lazerlerle düzeltecek parası olabilir¸ benim yok.

 26. yıllardır hiç çıkarmadığım kadar büyük ve ağrılı¸ kapalı sivilceler çıkarmama neden olmuş başarısız ten ürünü.iade etmek istediğimi söyleyip ürünü geri götürdüğümde makul bir süre daha denememi istediler¸ dediklerini yaptım¸ sorun devam etti¸ iadesini aldılar. bu üründen memnun kalmayan ilk müşterimizsiniz dediler ama buralar memnuniyetsiz müşteri kaynıyor görüldüğü üzere.üstelik performansı da hiç iyi değildi¸ oldukça kalın yapılı¸ tenle bütünleşmiyor¸ tabaka gibi kalıyordu. nars’ta ilk ve tek fiyaskom.

 27. Testerdan bir kaç kullanımlık almıştım onu denedim bugün ilk defa. Cildim karma yanaklarım normal t bölgem yağlı. Ben çok sevdim bu ürünü. Daha 1 saattir yüzümde. Bitişi gerçekten kadife gibi. Kapaticiligi hafif yani normal minik minik şeyleri kucuk lekeleri kapatiyor. Cildi çok güzel gösteriyor dokusuna bayıldım. Annem çok yakışmış çok duru duruyor yüzün dedi görür görmez. İçindeki spf gayet yeterli. Sivilce kremi kullanıp bitirdim o yüzden yüzümde aşırı şekilde soyulma vardı. Burun bölgemi çok bariz pul pul gösterdi mesela. Ama sebebinin kullandığım krem olduğunu bildiğim için çok takmadım. Kuru ciltli olsam asla almazdım sanırım. Kışın da burun kenarlarım ağız çevrem pul pul olur o zaman peelingsiz kullanamam kesin. Cildini düzenli nemlendiren peeling yapan biriyseniz hoşunuza gidebilir. Tam boyunu almayı düşünüyorum ama bakalım.Kalıcılığını gün boyu parlama yapıp yapmamasını test edemedim tabiki ama sonuçta bb krem çok umudum yok bu konuda. Almayı düşünüyorsanız önce bir deneyin kesinlikle

 28. İlk kutum bitmek üzere. Kesinlikle mat ve kesinlikle kapatıcı bir ürün. Çok sivilceli bir ciltte süper kapatmaz ama böyle renk eşitsizliği olan¸ ufak tefek sivilce izleri olan bir ciltte gayet kapatır tüm kusurları. Renkli nemlendirici demek zor baya ağır bir ürün BB krem veya renkli nemlendirici gibi adlandırmak için. Yine de bence en büyük sorunu ince fondötenler gibi güzelce ciltle bütünleştiğini düşünmüyorum. Bir kalıp gibi durma durumu var. Ayrıca pul pul olmaya eğilimli bir cildiniz varsa kesinlikle önceden bir test edip (nemsiz normal ciltle) görmek lazım¸ o pul pul görüntüyü ortaya çıkartıyor. Kokusu beni rahatsız etmiyor ama bunun sebebi ürünü hep sabahları sürmem ve sabah nezlem dolayısıyla burnumun sabahları hep tıkalı olması. Ama demek ki ilk sürünce kokusu var ve sonradan kalmıyor. Bitince sanırım tekrar almayacağım. Mat renkli nemlendirici yokluğunda bir hevesle aldım¸ Yine de bir kenara atmam kullanır bitiririm. Bu arada bence kesinlikle kışa daha uygun bir ürün.

 29. Cildim yagli¸ mat oldugu icin ve yuksek gunes faktoru de icerdigi icin yazlari gunluk olarak kullanirim diye almistim. Ancak tam bir hayal kirikligi oldu benim icin. Oncelikle sunu soyleyeyim gercekten cilt bakim rutinine cok dikkat eden biriyim duzenli peeling maske yapiyorum¸ nem maskesi yaparim kuruluk olmasin diye. Bu urunu ne zaman kullansam cildimde daha once orada oldugunu farketmedigim puturlukler¸ olu deriler ortaya cikiyor. Cildim yakindan cok cok kotu gorunuyor. Fircayla denedim beauty blenderla denedim elimle denedim homojen yayilmiyor bu urun. firca cizgi cizgi iz birakiyor¸ beauty blenderin o incecik dokusunun bile izi cikiyor. Cilde tam oturmuyor¸ her an bir yerlere bulasiyor hatta elimle yuzume dokunsam bozuluyor direk. Gozeneklerimin icine girip daha da kotu gosteriyor. Kapaticiligi gunluk kullanim icin cok yogun. Kokusu cok rahatsiz edici yapay bir kokusu var. Bu urunde sevdigim tek bana uyan rengi. Onun disinda al cope at. İade aldiklarini okudum ve ilk isim goturup iade etmek olacak. Bosuna o kadar para vermeyin sakin.

 30. drugstore urünlerden high end’e geçiş yapmak istediğim için alıp aşırı pişman olduğum fondötendir. fondöten bu ya skin tint falan değil minicik uygulasam bile mat maske gibi duruyor. parıl parıl parlayan yağlı bir cildim var ne kadar peeling yapsam da bi şekilde mikroskopik gözeneklerimi bulup yerleşiyor oralara çizgi şeklinde. kuruluğundan bahsetmiyorum bile zaten…kısacası almayın¸ aldırtmayın değmez

 31. Nemlendirici değil resmen fondöten. Puanla almasam sinirden oturup ağlayabilirdim. Yıllardır nars dışında allık almam buna farı¸ fırçası vs vs dahil yani markayı değil ürünü sevmiyorum. (bkz: overrated)Daha uygun fiyatlı hem mat tutan¸ hem hafif¸ hem 30 spf¸ hem de sivilce yapmayan ürün için (bkz: mac prep+prime cc colour correcting spf 30 cc krem)

 32. Bütün olumsuz yorumlara¸ alma bunu israf edersin diyenlere rağmen risk budur diyip aldığım ürün. Benim cildim yazın yağlı kışın kuru bir cilt¸ henüz kışın kullanmak nasip olmadı fakat yaz kullanımı için çok memnun kaldım. Evet bir donuk duruşu var. Ama ben mat bitişli ürünleri seviyorum¸ o yüzden sıkıntı yaşamadım. 5 6 saat boyunca akma parlama yaşamıyorum fakat ilerleyen zamanlarda tazelemek¸ pudrayla üzerinden geçmek gerekiyor. SPF 30’da yanımıza kar kalıyor.Kullanım: Temiz cilde¸ spf 50 içeren nemlendiricim¸ üstüne Nars velvet matte skin tint 4 saat sonra da bir pudra geçilirse mis gibi.Fondotenlere yüklenilen misyonu yüklemezseniz bence yazın temiz gider.

 33. Ben kendisini 1 seneden beri kullanıyorum. Groenland – Light 3 rengi var. Makyaj yapmadan önce cildime nemlendiricimi sürdükten( cildin emmesini bekliyorum tabiki de ) sonra kullanıyorum. Gayet güzel bir şekilde yüze oturup ¸ hoş bir görüntü veriyor. Klasik t-bölge sorunum olduğu için 3-4 saat sonra mutlaka bir pudralamak gerekiyor. Seviyoruz ! 🙂

 34. Adı renkli nemlendirici fakat ortadan yükseğe bir kapatıcılığı var.yazın almıştım.şuanda bendeki rengi medium ve çok çok turuncu duruyor.spf 30 olması da gündüz kullanıma elverişli hale getiriyor.ayrıca göz altlarınıza da sürebilirsiniz.en sevdiğim şey ise kokusu.parfümünü yapsalar kesin alırım.temiz bronzluk kokuyor resmen.bronz tenini özletiyor insana.bir tutkusu var.

 35. bir ay önce edindiğim ürün. yüzü oldukça yağlı biriyim. ilk kullandığımda aşırı beğenmiştim. finland rengini aldım. yüzümü böyle pamuk gibi yumuşacık ¸ dingin görünümlü yapmıştı. o gün öğlen sürdüm ¸ akşam anca çizgilere dolmaya başlamıştı. ama nedense sonraki kullanmalarımda o iş öyle olmadı.sabah sürüp evden çıktım mesela bugün. daha öğlen olmadan ağız çevremdeki çizgilere doldu. alnımda da aynı şekilde. elimle biraz dağıtayım dedim iyice cildimden ayrıştı resmen. üzülüyorum:/ oysa ki rengi¸ duruşu ne güzeldi. transparan pudra ile üstünden geçtim şuan düzeldi görüntü ama biliyorum ki bir kaç saat sonra gene aynı şey olacak. nars pure radiant tinted moisturizer finland rengi de var bende. o hiç üzmüyor beni valla. sürdükten sonra üstünden transparan pudra ile geçiyorum ve akşam eve gidene kadar bu yukarıdaki sorunları yaşamıyorum. ama bunun rengi velvet matteninki kadar güzel durmuyor gibi hissediyorum. galiba aynı renk olmasına rağmen velvet matte bir ton daha açık duruyor.

 36. shiseido bb kremim yaklaşık 1 ay önce bitince havalarda ısınıyor zaten bu iyi gider diye bi çılgınlık yapıp çok da araştırmadan aldım. öncelikle teşekkürler istanbul¸ beni ne ara en açık tonu kullanacak kadar güneşten mahrum bıraktın. asıl konuya gelirsek¸ ben mağazada uygulandığında baya beğendim ama sanırım ben uygulamakta çok da başarılı olamadım. ne zaman sürsem pul pul durdu yüzümde¸ belki de aceleden elimle sürdüğüm içindir¸ bir de fırça ve süngerle deneyeceğim. onun dışında yapı olarak beğendim ben gerçekten mat ama bb kremden sonra çok kuru geldi bana daha fondotenimsi gibi. bilmiyorum pişman mıyım değil mi şu an oturup hakkıyla bi makyaj yapacak zamanı pek bulamıyorum şu sıralar. ancakşu an için of napcam ben bunu da demiyorum¸ yazın mutlaka gider inş rengi çok açık gelmeye başlamazsa

 37. 3 hafta önce satın aldığım ve o günden beri her günden beri kullandığım ürün. renkli nemlendirici olarak geçmesine rağmen¸ fondöten kadar kapatıcılık sağlıyor ki ilk kullandığımda çenemde çıkan kırmızı sivilceyi sanki yokmuşçasına göstermesi beni oldukça şaşırtmıştı. yapısı gerçekten de kadife gibi¸ bu yapı nars’a özel sanki. nars’ın kalem rujlarında da aynı bu yapıyı görüyorum. bu arada mat deyince aklınıza estee lauder double wear gelmesin sakın¸ bu matlık sürünce yüzünüzü özgürce oynatabileceğiniz¸ çatlama ve kuruma yapmayan bir matlık. kalıcılığına gelecek olursak nars’ın light reflecting pudrası ile sabitleyince 7-8 saat kadar sabit kalıyor yüzümde ancak t bölgemde parlama yapıyor tabii ki. memnunum fakat fiyatı… keşke 145 tl olmasaydı. p.s: finland light 1 kullanıyorum.

 38. açık ara en kötü nars ürünü. yağsız nemlendirici fondöten kadar cildimi yormaz güvenilir de bi marka diye büyük bi beklentiyle aldığım fakat maske gibi duran¸ ciltteki bütün kusurları¸ pütürleri belli eden buram buram alkol kokan bi ürün. parama yazık bitsin diye kullanıyorum resmen!

 39. Hakkındaki tüm kötü yorumlara rağmen günlük kullanılabilecek¸ spf içeren¸ parabensiz ürün arayışımı geniş renk seçeneğiyle en iyi şekilde sonlandıran ürün oldu. Cildim son zamanlarda normal kışın biraz kurumaya yazında biraz yağlanmaya eğilimli oluyor o yüzden yapısı bu sıcak havalarda cildime çok iyi geldi tam kararında tutuyor. En açık rengi nc 15 cildimede tam oldu. Gelelim uygulamaya daha önce mağazasında denediğimde tuhaf bir fırçayla kalın bir katman halinde uygulamışlardı ancak fırça yerine nemli bir sünger daha yumuşak bir hava veriyor bazen rt expert fırça ile de uyguluyorum ama kalın görüntüsü beni rahatsız ediyor nemli sünger varken macera aramaya gerek yok. Extra kapatıcı kullanmak yerine lazım olan noktaların üstünden bir iki dokunuş daha yaptığımda tam kapatıcı oluyor. Üstüne pudra ile sabitlemiyorum gerek olmuyor. Ancak dediğim gibi günlük bir ürün gece makyajımda tercih etmem. Özel zamanlar ya da uzun günler için guerlain lingerie benim bebeğim.

 40. benim bayıldığım ürün oldu. hem mat¸ hem parlamayı kontrol altına alıyor¸ hem de renk benim cildimle inanılmaz güzel örtüştü. ne oksitlenme ne de akma oldu benim cildimde¸ hele sıcak yaz günlerinde bir numaralı kurtarıcım. favorim oldu diyebilirim¸ yağlı karma cilt için en iyi ürün elimdeki.

 41. Radiant versiyonuna bayıldığım ancak yağlı cildimden dolayı kullanamadığım için koşa koşa aldığım ve yine hüsrana uğradığım ten ürünü. Şöyle ki orta kapatıcılığa sahip¸ sürdüğünüzde tam bir kadifemsi cilt yaratıyor¸ doğal bir aydınlık veriyor¸ üstelik spf30/pa+++. Daha ne olsun! Ancak maalesef benim yağlı cildim sabah sürdüğüm bu ürünü öğlen kustu. O pudramsı doku cildimin üzerinde öyle sırıttı ki sanki çok ağır bir fondöten sürmüş gibiydim 🙁 belki uygun bir makyaj bazıyla güzel olabilir bilemiyorum.Bu arada narsın renk skalası beni hep çok memnun ediyor. Sarı alt tonlu açık buğday tenli biri olarak cildime bu kadar uyumlu çok az ürüne rastladım bugüne kadar. Alaska(yaz aylarında) ve alaska light( kış aylarında) tam benim rengim. Ancak maalesef bir daha alır mıyım? Hayır.

 42. gosh cc krem/fondöten muadili bulunamazsa alınabilecek üründü ve içim yanarak aldım¸ inşallah 6 ay falan dayanır klsjksk

Siz ne düşünüyorsunuz?