“Nars velvet matte lip pencil dolce vita” için 102 yorum

 1. neredeyse tüm renklerini kullandığım ama sadece bu renkten memnun kalmadığım kalem rujdur kendisi. yapısında sorun yok sürüşü rahat ama renk silik belki de ben hep koyu sevdiğim için heyecan vermiyordur.

 2. denemeden internetten satın aldım ve gerçekten ba-yıl-dım. böyle bir renk olamaz ya bilmiyorum tam olarak dupe’u var mıdır ama cidden çok çok çok kullanışlı bir renk. kargo ile birlikte 86 lira gibi bir fiyata geldi ve ekonomimi çökertti ama pişman mıyım? asla. bittikçe alacağım rujlardan biri oldu çünkü hem kalem formunda olması hem de mat yapıda olması ve dudak renginin bi tık şeftalimsisi ya da pembemsisi olması beni inanılmaz cezbediyor. bunu sürdüğümde cidden yüzüm canlanıyor¸ bir renk geliyor yani nasıl tarif edebilirim bilmiyorum ama bence buraya kadar okuduysanız çoktaaan anlamışsınızdır ben bu ruja hayran oldum ve daha da övmüyorum…

 3. bugün denedim kendisisini neymiş bakalım bu çok övülen renk diye. sonuç hüsran. benim dudaklarımda lisede kullandığım nivea cherry lip balm etkisi yarattı. tanesini 5 tlden hesap edersek 16 tane nivea alırım allah ömür verirse 500 sene kullanırım.

 4. eğer bu ürün kalemtraşla açılmasaydı¸ kesinlikle basardım o parayı amma velakin kalemtraşla açılıyor¸ ürün boşa gidiyor :((

 5. Nars’ın velvet matte lip pencil serisi zaten çok güzel. Dolce vita da günlük kullanım için harika bir renk. Bende dudaklarımın kendi renginden 1-2 tık daha koyu duruyor¸ ama ince mat yapısıyla dudakta bangır bangır ben burdayım da demiyor. Dudaklarımı daha belirgin ve dolgun gösteriyor. Her türlü makyaja da uygun. Bu seriyle tanışmak isteyenlerin ilk tercihi olabilir bence.

 6. dayanamayıp bugün denemek gibi bir hata yaptığım ruj. bir renk en fazla bu kadar güzel olabilirdi. adeta benim için “al bacım senin dudağının bir tık daha üst versiyonu.” diye üretilmiş. o parayı kalem bir ruja veremeyip tırım tırım çıktım ama saatler geçtikçe yapısı ve kalıcılığıyla hepten bayıldım. flormar 212’im var bu arada ikisi çok alakasız duruyor benim dudağımda.

 7. çok zamandır merak ettiğim ruj ama istekler hiç bitmez diyerek kendimi tutmaya çalışıyorum. kalemtraşla açılabilir olması da beni engelleyen sebeplerden biri olabilir.

 8. sevgili lumiere ile yaptığımız güzel takas sonucu edindiğim kalem ruj.dün sabah elime geçti ve elime geçer geçmez kullandım¸ akşam dışarı çıkarken bu ruju sürdüm. elimde kendisine dupe olarak gösterilen flormar 212 de var ve onu da çok severek kullanıyorum. fakat şöyle bir şey fark ettim¸ flormar 212’yi çok az kullanıp dağıttığınız vakit dolce vita’ya yakın bir renk elde ediyorsunuz evet¸ ama yine de flormar dolce vita’dan bir tık daha canlı ve pembe bir renk bırakıyor dudağınızda. üstelik ancak ruju dağıtarak bu rengi elde ettiğiniz için¸ dolce vita’daki kadifemsi duruşu yakalayamıyorsunuz. ben dolce vita’yı sürdükten sonra bir şey yemedim ama içtiğim şeylere çok güzel dayandı¸ bu anlamda kalıcılığından oldukça memnun kaldım diyebilirim. dişleri olduğundan daha beyaz gösterdiğini de söylemeden geçemeyeceğim.kısacası¸ flormar 212 canlı renginden dolayı bana bahara daha çok yakışacak bir renk gibi geliyor fakat dolce vita’yı her daim kullanabilirsiniz. asil bir renk gerçekten. ben bu tarz renkleri kullanmayı normalde pek sevmezdim. sarı saçlarımla birleşince verdiği duruş daha ziyade “sevimli” olduğu için hoşlanmıyordum kullanmaktan fakat dolce vita hakikaten hem şık hem de spor¸ çok kararında bir renk. zaten çok ünlü bir ruj¸ hazır sephora’larda indirim varken bir bakılabilir.

 9. Severek kullandığım dudak ürünlerimden biri¸ yalnız hızlı bitiyor gibi geldi bana¸ bu kadar güzel olmasa yenisini almam ama black kart indiriminde yedekleyeceğim gibi.

 10. Bir yıldır bütün sephoraları karış karış gezip kalemini arıyorum (arkadaşımda denemiştim ve bayılmıştım). En sonunda pes edip rujunu aldım. Kaleminden çok farklı olmasına karşın rujunu da çok beğendim¸ biraz ıslak bitişli¸ rengi çok tatlı hafif bir pembe. Kalıcılığı ortadan biraz düşük. Sade bir makyajla gündelik kullanıma uygunken¸ koyu göz makyajıyla da çok güzel bir gece makyajının tamamlayıcısı olabiliyor. Favorilerimden kendisi.

 11. Seve seve çok uzun zamandır kullandığım harika bir dudak ürünü. Kremsi yumuşak bir yapısı var¸ diğer bir çok dudak kalemi gibi kuruma yapmıyor ancak kalıcılığı biraz az. Rengi dudağın doğal rengine göre değişiklik gösterebilirse de oldukça yumuşak ve doğal bir görüntüsü var. Günlük kullanıma uygun olmakla birlikte yoğun göz makyajıyla gece de rahatlıkla kullanılabilir. Kendimde tecrübe ile sabitlediğim bir konuyu da aktarayım yeri gelmişken¸ kremsi bir yapısı olduğu için altına dudak kremi (lip balm) uygulandığında kalıcılığı çok daha az oluyor. Zaten kuruma yapmadığı için dudak kremi ile kullanılmasına gerek yok kanımca.

 12. her güzel şey gibi kısa süren (hem kalemtıraşla açıldığı için ürün çabuk bitiyor hem de dudaktaki kalıcılığı az) kalem rujdur.

 13. Nars tamam çok güzel renk yapmışsın tamam ama hiç kalıcı değil ya bir şey yemesem bile siliniyor bende valla. Nars şu dolce vitanın kalıcı mat likit rujunu falan çıkarda bizde rahat edelim.

 14. dün sephoradan nars light reflecting pudrayı bulamamam üzerine bir çılgınlık anıma denk gelip aldığım dudak kalemi. hangi akla hizmet asansörlü olmayan bir dudak kalemine 89 lira verdim bilmiyorum. ama o kadar bebeksi bir renk ki. kalıcılığı çok yüksek diyemem. ama hemen öyle silinip gitmiyor bence. dudaklarımda dolce vita varken yemek yedim. birkaç bardak çay içtim. rengi hafif soldu ama tam olarak silinmedi. birkaç saat olduğu gibi kaldı. makyajımı çıkarırken de hala duruyordu hatta. sürekli kalemtraşla açmak gerekeceğinden çabucak bitmesinden korkuyorum. kullanmalara kıyamam ki ben bu bebeği ya.

 15. Kalemtraşla açılarak çabuk tükendiğinden birkaç gün bile olsa fazladan kullanabilmek için ben şöyle yapıyorum. sürülemeyecek kadar tükendiğinde ucu iyice düzleşene kadar dudak fırçası ile rengi alıyorum.böyle bir iki gün daha kullanıp sonra göz yaşları içerisinde tekrar açıyorum

 16. sonunda dayanamayıp aldığım ruj. epeyce mücadele ettim kendimle ama aklımdan çıkmadı kendisi ama şöyle diyeyim söylenildiği kadar varmış¸ çok beğendim¸ duruşu çok doğal tam da istediğim gibi. açık buğday tenli ve beyaz tenli cicişlere özellikle tavsiye ederim.

 17. bugün sonunda muradıma erdim.böyle güzel bir renk¸ böyle doğal bir bitiş olamaz. daha ilk günden favori rujum oldu diyebilirim. onca şey yiyip içtim silinmedi¸ çizgilere dolma yapmadı ve dudaklarımı kurutmadı. her şey iyi güzel de ben şimdiden kalemtıraşla açarken heba olacak diye üzülmeye başladım ama olsun.

 18. muadil gösterilen flormar supermatte 212 belki renk açısından muadil olabilir ama dolce vita’nın esas alametifarikası olan “utanmışcasına doğal pembelik” duruşuna muadil olamayacağını düşünüyorum. bağımsız olarak 212 çok başarılı bir üründür¸ hakkını yiyemem.

 19. Bu ürüne yapılan sonsuz iltifatlara kanıp 85 tl verip son kalan nars dolce vita kalemi aldım sephoradan. (Allahtan 20 tl puanım vardı da içim yine bir nebze rahatladı.) Ben size bu kalemin aynı renginin formülünü vereyim¸ nivea cherry lip balm alıyorsunuz¸ dudaklarınıza bir güzel sürüyorsunuz ve üstüne transparan pudra sürüyorsunuz. Ta taaa dolce vita! Ne kadar abartılmış bir ürünmüş valla almadan arkadaşıma övdüm durdum alınca sürdüm arkadaşım da himm bu muymuş dedi hayretle. Güzel bir renk ama bu parayı hak ediyor mu? HAYIR.

 20. Geçenlerde sephorada testerını görünce denediğim ruj. Esmerlerde göründüğü gibi güzel bir gül kurusu durabilir ama benim tenim beyaz dudaklarım da açık renk olduğundan olsa gerek ben de bildiğiniz çingiş pembe gibi durdu. Yapısı ise yumuşak yokmuş gibi bir his veriyor. Ama 100 liraya alabileceğiniz özel renkte çok güzel rujlar var. Yapısı da rengi de çok muazzam değil bence.

 21. Hem aşırı nem veriyor hem de çok favori aslında. Biraz fiyat olarak pahalı olsa da o tonu başka markalarda ben dudak rengimle yakalayamıyorum maalesef.

 22. ben de bu ruj var¸ muadil gösterilen flormar supermatte vintage pink ve loreal color riche matte erotique ruju da hepsini kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki nars dolce vita gibi değil hiçbiri birebir ancak flormarın vintage pink’inden ise lorealin erotique’inin çok çoook daha iyi bir muadil olduğunu söyleyebilirim hem sürüm açısından hem de renk tonu açısından¸ flormarınki kendi içerisinde güzel bir ruj olmakla birlikte loreal ve nars kadar doğal bitişli değildir.narsın dolce vittasına gelecek olursam da renk tonu gerçekten çok iyi¸ kalıcılık kötü ve gerçekten bayağı bereketsiz bir ürün. yani bu ruju günlük ruj yapacaksanız 1 ayda belki daha kısa sürede biter.bu sebeple nars dolce vitta bittikten sonra büyük ihtimalle almam ve yoluma lorealin erotique rujuyla devam ederim.

 23. bunun muadilinin kesinlikle loreal’in erotique rujunun olduğunu düşünüyorum. sürekli flormar 212 numarası yazılmış ama o bundan daha canlı kanlı bir renk. pastel chocolate’ın ise alakası yok. erotique alın erotique.

 24. yaz için elimin en çok gittiği favori rujum. loreal erotique’in dolce vitaya muadil olduğunu düşünmüyorum. en azından ikisinin de bendeki duruşu çok farklı. erotique bende çok daha şeftalimsi dururken -ki erotique de çok güzel- dolce vita çok daha kırmızı-pembe duruyor. flormar super matte milk chocolate kahvemsi bir ruj ama içinde hafif bir kırmızılık da var. hafif hafif pıt pıtlar yaparak sürüldüğünde dolce vitaya çok benzer duruyor bende. ama dolce vita daha canlı ve pembemsi. milk chocolate kendi başına da çok güzel bir ruj¸ tavsiye ederim. dolce vitaya muadil arayanlar da bir bakabilir.

 25. Charming’i parmagimla dağıtıp ayni bu goruntuyu elde ediyorum. Bu olay beni 85 tlden kurtardi. Tabi herkeste farkli durabilir ama bende ayni dolce vita gibi durdu cok beğendim. Bir öneri olarak burada dursun.

 26. Favori rujumdur kendisi. Çantamdan bir an olsun bile ayırmam. Kuruluk yaptığı zamanlar altına nemlendirici sürdüğüm zaman hiç bir problem olmuyor. Dudaklarımı canlı göstermesi en sevdiğim özelliği. Açık tenliler de daha kırmızımsı koyu tenliler de ise daha pembe durduğunu düşünüyorum. Kısacası her ten renginde mükemmel duruyor. Kadifemsi dudaklara sahip olmak istiyorsanız bakın derim

 27. bahar ve yaz aylarına çok yakıştırdığım¸ sürümü kolay¸ kadife bitişli¸ pek çok ten rengine yakışacak tona sahip olduğunu düşündüğüm¸ tombul dudak kalemi formunda ruj. maalesef eksi noktası sadece kalemtıraşla açılabilmesi¸ ki bu da çok fazla ürün ziyanına sebep olmakta. fiyatının tuzlu taraflarda olduğunu düşündüğümüzde ürün ziyanı can acıtıyor haliyle. çok kalıcı olmaması da bir başka eksisi. ancak dudaklarımı kurutmaması (matımsı olmasına rağmen)¸ rengi ve bitişiyle bittiğinde tekrar alınacak ürünlerden bir tanesi oldu benim için.

 28. dün şeyatana uyup sephoradan %20 indirim var ya alayım ben bunu deyip bir göz dönmesi sonucu aldığım ruj. öncelikli olarak cidden rengi çok güzel. doğal dudak rengi ama böyle tatlı bir pembelik veriyor. her makyaja gidecek joker bir renk. matlığı da oldukça hoş. kalıcı değil denmiş ama bende baya kalıcı. şuan 3 saattir dudağımda ve çay kahve falan da tükettim. ben zaten zamk gibi dudağa yapışıp¸ yemek yedikçe ortalarından açılan¸ tazelemesi zor olan rujları sevmiyorum. o yüzden kalıcılığı hoşuma gitti. sürümü çok pratik. velhasıl kelam ben baya sevdim ya hiç pişman değilim. bitince alacağım bir ürün oldu.

 29. geçen ay kendime doğum günü hediyesi aldığım ruj¸harika ötesii tek eksi yanı kalemtraş ile açmak olsa gerek normal ruj formundaki ile aynı renk değil tabi ve bence loreal erotique ile asla muadil olamaz loreal dha pembemsi bir renk dolce vita bambaşka alt tonu daha çok kırmızı kiremit arası bir renk¸her cicişde olması gereken bir ruj bence 🙂

 30. gelmiş geçmiş en sevdiğim ve bittikçe alacağım tek ruj. eğer aklında şüpheleri olan varsa direkt alabilir bence. yapısı mükemmel¸ sanki dudakta hiç ruj yok ve doğal olarak kızarmış gibi yapıyor. benim için kalıcılığı da yeterli. ayrıca kesinlikle bir muadil bulamadım¸ üstte yazılanları falan hep denedim ama bende asla aynı¸ hatta benzer bile durmuyor. yalnız keşke kalemtraşla açılmasa ve keşke bu kadar pahalı olmasa..

 31. bayılıyorum rengine¸ çok doğal duruyo ama çabucak bitiyo haliyle.. bende bunun yerine denemeden 640 almıştım fakat bende hiç dolce vita gibi durmadı çingene pembesi gibi bir renk aldı dudaklarımda.

 32. Rengi¸ kadifemsi dokusu¸ tenimle uyumu mükemmel bir ruj. Ama kalıcılıkta sınıfta kaldı. Sürdükten sonra bir saat geçmeden ortadan açılıp dudak çizgilerine doluyor. Bir de neden asansörlü değil Allah aşkına!

 33. ben bu rengi dudaktaki duruşunu çok beğeniyorum. ince bir katman halınde duruyor dudakta sanki kendi dudak renginizmiş gibi çok sevdim. fakat kalemtraşla açılması benim için olumsuz yanı

 34. Sirf kalemtirasla acildigi icin almadigim ruj. Killercoloursta gormus ve vurulmustum. Ama 85 liranin en az 20 lirasini kalemtirasla birlikte cop kullaniyormus gibi geliyor. Keske sunu asansorlu yapsalar. En az 2 tane alirdim.

 35. Nars’ın kalem formunda¸ 0¸09 oz yani 2¸55 gram ürün içeren¸ kadifemsi yumuşaklığa ve mat bitişe sahip rujudur. Güncel fiyatı 95 tl (bkz: makyajtrendi ). Kalem yapıda olduğundan kalemtraşla her açtığınızda kenarlardaki ürünler boşa gidiyor. Bu sebeple 2¸55 gram olan rujun da bir kısmını kullanamamış oluyorsunuz. Fiyatı çok yüksek.. Fakat benim gördüğüm kadarıyla yapı ve renk bakımından muadili yok¸ bu yüksek fiyata rağmen kendini aldırtıyor. Bugüne kadar aldığım/denediğim hiçbir rujun böyle yumuşak bir yapısı olmadı. Hiç yapışkan değil¸ ağır değil¸ dudağınızda ruj var mı yok mu hissetmiyorsunuz. Kadife gibi duruyor gerçekten. Ruj sürmeden önce nemlendirilmiş bir dudakta çizgileri¸ kusurları belli etmiyor. Kadifemsi duruşu ve görünüşünün sebebi de sanırım pudramsı yapısı (talc içeriyor). Rengi çok özgün¸ tam anlamıyla joker bir renk¸ her makyaja – makyajsız yüze – günün her saatine uygun. Kokusu beni rahatsız etmedi¸ buradaki şikayeti okuyunca koktuğunu fark ettim. Ününden haberdar değilken¸ tamamen tesadüf eseri testerını deneyerek almıştım¸ iyi ki almışım. Muadil gösterilen ürünlerin beklentimi karşılamadığını belirtmeliyim. Bana kalırsa bir ruj sadece renkten ibaret değil. Beni rahatsız eden bir kokusu olmaması¸ ağır veya yapışkan yapısı olmaması¸ rengi¸ görüntüsü¸ bitişi¸ kusurları ortaya çıkarmaması¸ dudakları kurutmaması gibi birçok özelliği ile bir ruj güzeldir ya da değildir. Bu sebeple muadillerini kullanmak yerine 2-3 tane ruj almayıp 1 tane kaliteli ve beğendiğim ruju almayı tercih ediyorum artık. (loreal erotique’i denemeden aldım ve beğenmedim¸ param boşa gittiği için çok üzüldüm¸ bir daha da yapmadım böyle birşey). Bu sebeple fiyatı benim bütçem için de yüksek olsa bile bittiğinde yine Nars alırım.

 36. Nars’tan aldığım ilk ruj. Benim gibi nw15 olup hiçbir ruj yakışmıyorsa joker bir renk. Bugüne kadar bana sadece mac mehr ruj dışında hiçbir renk yakışmadı. Ama dolce vita aşırı doğal duruyor. Dedikleri gibi çilek yemişsin de kızarmış gibi. Ayrıca bende mac’in rujlarından daha kalıcı duruyor.

 37. nars dolce vita kalem ruj ile loreal 640 arasındaki ton farklılığı bilekte denendiği zaman anlaşılsa da açık renk dudaklarda hemen hemen aynı rengi veriyorlar. bereketli bir ürün olmaması ve açarken ziyan olması nedeniyle dolce vita’yı ruj olarak değil dudak kalemi niyetine kullanıp kalan dudak içi kısmına loreal 640 ı bir kaç kez bastırıp parmaklarımla dağıtarak kullanıyorum. böylelikle açıldığı zaman ziyan olan çabuk biten dolce vita’nın da kullanım ömrünü uzattığımı düşünüyorum. Elinde ikisi de mevcut olan cicişler deneyebilir.

 38. Hissi dudakta yok gibi.fakat benim dudak rengimi değiştirmiyor.sadece bir tık daha saglıklı gösteriyor.o kadar paraya bir tık saglıklı duruş değer miydi?gerçekten bi fikrim yok.dragon girl çok güzel.

 39. bugün sleek’in dudak kalemlerinden birini denedim chestnut rengi¸ dudaklarımın orta kısımlarına nokta vuruşlar yapıp elimle dağıtarak dolce vitaya yakın bir renk elde ettim. flormar¸ loreal gibi muadillerden memnun değilseniz bi de bunu deneyebilirsiniz ^.^

 40. Narstan tek bir ürün seç deseler gözüm kapalı bunu seçerim¸ki Narsın memnun kalmadığım hiçbir ürünü yok şu ana kadar.Benim için dünyanın en ama en güzel rujudur kendisi. Yapısı¸rengi¸sürüşünün kolaylığını başka hiçbir rujda bulamadım. Her sürdüğümde ilstisnasız iltifat alıyorum. Benim gibi no make up make up severler için kesinlikle olmazsa olmaz!

 41. Kendisi ciciş sözlüğün bana kazandırdığı en güzel ürün olabilir. Öyle bir renk ki¸ pembe ama pembe değil¸ nude hiç değil. Dudaklarımı ısırıp kızartmışım gibi . Tam bir çilek dudak rengi. Fakat bence övülmesi gereken diğer bir şey ise bu rujların yapıları. Dudağıma sürdüğümde üstünde bir katman oluşturmayan¸ sadece rengini veren bir yapısı var ve doğal durmasını sağlayan özelliklerinden birisi de bu yapısı bence. benim alacağım zaman mağazada tester yoktu ve buğday tenli olduğum için beyaz tende durduğu gibi kendini güzel gösteremeyeceğinden endişelenmiştim. Korktuğum gibi olmadı¸ rengini tenimde çok güzel belli etti. Bu ruj yüzünden kullanmayı bıraktığım için 3-4 tane rujumu elden çıkardım siz düşünün. Almamı sağlayan cicişlere teşekkür ederim 🙂

 42. boşuna efsane olmamış diye düşündüğüm kalem ruj. bugün öylesine girdiğim sephora’dan alıp çıktım. görevli hanım tester rujun ucunu güzelce açıp denemem için verince sürüp aşık oldum. hatta biraz abartıp diğer tüm rujlarımı gözümde sıfırladığını söyleyebilirim. mat ama çok kolay sürülüyor ve ağırlık yapmıyor. rengi doğal hafif pembe dudak rengi. bitince kesinlikle yenilerim.

 43. Sanırım en sevdiğim rujum olur kendisi. üzerine birkaç damla benefit benetint damlatınca tam soğuktan kızarmış dudak rengi oluyor bende. Ancak tekrar alacağımı düşünmüyorum¸ yaklaşık 4-5 ay önce aldım ve şuan bitmek üzere kısacası bereketli bir ürün değil kesinlikle.

 44. geçen pazar dayanamayıp nars light reflecting pudra -pressed- ile beraber aldım. (bkz: miras gömmek) fakat arkadaş o nasıl renktir¸ internet swatchlarında gördüğümden bir tık açık olmakla beraber benim tenimde şeftali-pembe-kahve durdu. olabilecek en iyi mlbb tonu. fakat çok yumuşak bir kalem olduğu ve ben galiba dudağımdan çıkarmadığım için şimdiden açtım bile. 3 aya biter bu.

 45. Kesinlikle tek bir ruj hakkım olsa düşünmeden bu ruju seçerdim. Rengi¸ yapısı¸ duruşu mükemmel! Bitirip bitirip almaya devam ediyorum ancak bence asansörlü olsa çok daha iyi olurdu.

 46. Sağlıklı no make up make up günlerinin olmazsa olmazı. Pırıl pırıl parlayan bir cilt artı dolce vita. Gelsin iltifatlar gitsin komplimanlar. Şeytan diyor evde de sür¸ sonra aklıma ev kirası geliyor..

 47. hayatımda kullandığım en ama en mükemmel ruj. nars’ın mağazasında denediğimde aşık olmuştum ama ne yalan söyleyeyim¸ kalem yapıda olması beni gerçekten çok üzüyor. açınca ürünün yarısı gidiyor resmen… ürünü açtıktan sonra dökülen ruj parçalarını küçük bir kutuya koyuyorum bu arada. çöpe gitmelerine içim gidiyor çünkü¸ bir gün eritip fırçayla sürerim dudağıma. allığına da sahibim bu arada¸ rujunu da almayı düşünüyordum ama sheer yapıda olduğunu görünce vazgeçtim.

 48. bir sene önce aldığım ve çok sevdiğim kalem ruj. az kaldığı için aklımda yenilemek vardı. fiyatı 100 lira olmuş bu arada bir ruj için oldukça yüksek bir rakam bence ki gramajı da normal rujlara göre az neyse yine de çok sevdiğim için aldım. benim söylemek istediğime gelince bir sene önce almış olduğum dolce vita şeftali tonlarına daha yakın (o haliyle de çok sevmiştim) ama bugün aldığım dolce vita ise içinde hafif bir kırmızılık barındırıyor şeftali renginden ziyade hatta şeftali tonlu olanı aldığımda görsellerde gördüğüm rengi vermemişti demek ki benim dudak rengim farklı diye düşünmüştüm ama alakası yokmuş aynı şeyi walkyrie’de yaşadım tester’ını denemeden almak istememiştim ama orada denediğim walkrie içinde hafif kırmızılık barındıran hoş bir mürdümdü eve geldiğimde karşılaştığım ton ise kırmızı olmayan daha çok mora yakın bir tondu o yüzden beğenerek aldığım ruja o kadar elim gitmiyor onda da bana öyle geldi mağazada diye düşünmüştüm ama işin aslı öyle değilmiş uzun lafın kısası aynı ruj farklı ton verebiliyor aklınızda olsun

 49. Elimde muadil gösterilen erotique de var var ve erotique biraz daha koyu¸ yoğun fakat daha kalıcı. Renk olarak ise bence hiç benzemiyorlar. Dolce Vita çok daha ince yapısı¸ dağılışı çok daha homojen. İlk katta kendi dudağımın bir tık daha canlı halini elde ettim. Yoğun uygulamayla bile homojenliği bozulmuyor. Yapısının tanımı kesinlikle “kadifemsi”. Renk olarak bahsetmeyeceğim zira ince yapılı bir ruj olması sebebiyle bence dudak renginize göre değişim gösterir. Bende internette ki görsellerinden daha farklı durdu. Kalıcılık olarak ise maalesef kullandığım en kötü ruj olabilir. 

 50. bende flormar vintage pink ile çok benzer duran ruj. hediye aldırtmıştım kendime. yapısı mükemmel bu arada. kalıcılığı maalesef az ama dudak rengim olduğu için silikleşmiş ruj gibi durmuyor. evden çıkarken bu ruju sürüyorum¸ flormar ile tazeliyorum. hatta bu ruju belirsiz bulan varsa flormarı daha sevecektir. dediğim  gibi müthiş bir yapısı var bence ruj sürdüm hissi olmuyor. bir daha almam 95 lira verip (ki zamlanır da şimdi) bi de ruju açamam yani %25i falan ziyan oluyor. zaten narsla yolları ayırdık o çine ben flormara… not:beyaztensoğukalttonspor. 

 51. muadil gösterilen hiçbir ürünle alakası olduğunu düşünmediğim harika bir olay kendisi . İçinde bence çok hafif kahverengilik bulunduran bir gül kurusu. Yapısı dudağı kurutacak cinsten değil. Flormarın muadil gösterilen rujuyla ton olarak az bir fark içeriyor. Ama flormar dudağı çok kuruturken nars da bu sorunu yaşamadım.

 52. Dolce vita’yı açarken ziyan olduğuna üzülen cicişleri okuyup dururdum. Alma planları yaptığım için bu sorunun önüne nasıl geçilebileceğini de düşündüm bu arada.. Alınca Açma zamanı gelene kadar Merakla bekledim ve uygulayınca işe yaradığını gördüm. Şimdi bu çok basit çözümü sizinle paylaşmak istiyorum.Ben sephora marka kalemtıraşı aldım. Çünkü satıcı onu verdi. Ellerinde nars kalemtıraş kalmamış mıydı bilemiyorum ama yarı fiyatını ödediğime de memnunum bir yandan..Kalemi buzdolabında tuttuğum yerden alıp cam bir çay bardağı altlığının üzerine açtım. İsteyen kapaklı kutuya da açabilir. Sonra kalemtıraştaki kalıntıları da dikkatlice bardak altlığına geçirdim.O günkü makyajımın rujunu işte bu açılmış kısımlardaki kalıntılardan parmağım ile alarak yaptım. Zerresi bile ziyan olmadı. Tavsiye ederim.

 53. her almaya niyetlendiğimde daha da pahalandığını gördüğüm “my lips but better” ruju. hala hayallerimi süslese de bu sevdadan vazgeçeceğim sanırım.

 54. Gul kurusu¸ dudak rengi tonlarinda bir kalem ruj. Fiyatini hak ettigine inanmiyorum¸ kaliciligi cok dusuk¸ ayrica bir mat ruj kadar olmasa da benim dudaklarimi kurutuyor. Bu kadar begenilmesinin sebebi renginin cok dogal bir pembe olmasi olabilir ama o da piyasada essiz bir ton olmasindan kaynaklanmiyor bence. Loreal 640’in hafif surulmus hali bu ruja oldukca benziyor. 

 55. Buradaki yorumları okuyup aldığım canım rujum <3 bunu aldığımdan beri neredeyse başka hiç ruj sürmedim diyebilirim. Dudak renginize göre dudakta duruşu çok değişiyor fotoğraflardan anladığım kadarıyla. Koyu renkli sayılabilecek dudaklarım var ama baya my lips but better görünümü oluyor. En sevdiğim tarafı hem şeftalilik içerip hem de bazı şeftali rujlardaki çiğ görünümünün olmaması¸ yıllardır şeftalilik içeren bir ruj arıyordum ama hiçbiri mi yakışmaz¸ işte dolce vita burada yardımıma yetişti. Dokusu da çok hafif¸ neredeyse varlığını unutuyorsunuz. Eksisine gelirsek de herkesin dediği gibi kalemtraşla açılması 🙁 keşke asansörlü olaydı insan üşeniyor acele acele makyaj yaparken. Ama olsun seviyorum seni dolce vita <3 kızlar sizi de seviyorum iyi ki yazmışsınız da biz de haberdar olmuşuz <3

 56. Yüzümde kırmızı lekeler çıktığından beri beni canlı gösterecek ve yüzümde patlamayacak bir ruj arıyordum. Sephora da tamamen göz makyajı temizleyicisi ararken tesadüfen denedim. Aman Tanrım! Oldum resmen.Bunca zamandır popüler olmasına rağmen hiç bakmadım çünkü¸ilgilenmedim. Ufacık kaleme o kadar para vermeye değmez dedim ama tüm lafları yuttum. Renge gelirsek şahane. Doğal ama canlı. Bir şeyler yiyip içmeden 2 saat sonra bende yok olup gidiyor. Kalıcı değil yani.  Rengine muadil henüz bulamadım. Bir daha alır miyim diye kendime soruyorum. Muadili bulursam almam. Ama bulamazsam yüzüme nur verdiği için kiyip alırım.

 57. Narstan aldigim ilk dudak urunum. O kadar guzel ki. Cok cok dogal. Kadifemsi cogu kisiye gore benim dudaklarimda asla kuruma yapmadi. Kalemtras ile acilmasi gercekten cok kotu bi yani. Loreal erotique cok cok az daha pembe kaliyor yaninda ama cok dikkatli bakarsaniz onun disinda loreal idare edecektir ama dolce vitanin yerini tutar diyemem

 58. Dudağımda kadife gibi his bırakan¸ sürdüğüm günlerde aktı mı? başka yere bulaştı mı? diye düşünmeyerek kendimi çok rahat hissettiğim canım rujumdur kendileri 🙂 Fakat az kaldı be sözlük 115 lira da biraz fazla geliyor şu an için vermeye. dudağımda hafif soluk kırmızı duruyor benim mlbb dediğimizden ..çok severek kullanıyorum ürünü açtığım zaman siyah kısmı zaten ayrılıyor¸ kalemtraşta kalan ruj kalıntılarını da ayrı bir tester kabına koyuyorum böylelikle ürün ziyan etmiyorum..

 59. baharda seyahat boyunu edinebilmiştim¸ o günden beri kendimi en iyi hissettiğim ruj bu benim. benzer tonda çok ruj var evet ama hiçbiri o kadifemsi duruşu ve o tonu tutturamıyor. bir de bakır saça çok yakıştırıyorum ben bu ruju¸ eğer açık bakır kullanıyorsanız bir deneyin derim. geldik amasına. ama o fiyat ne öyle gerçekten? güncel fiyatının 115 tl olması kalbimi kırıyor. elimdeki bitmek üzere. şimdi ben sensiz ne yapacağım dolce vita diye diye kullanmaya kıyamıyorum. sanırım elimdeki tüm rujları satıp¸ boyner indirimi kovalayıp kendisini yenileyeceğim.

 60. Gerçekten velvet matte¸ yumuşacık¸ sürme stiline göre hem var hem yok olabilen harika renkli kalem ruj. Dudaklarım ince olduğundan bir türlü kendime yakıştıramadığım tüm rujlarımdan kurtulma ve onların yerine dolge vita’lar doldurma isteği uyandırıyor. Fiyatı çok pahalı¸ temmuzda aldığım dolge vita’m bitmek üzere¸ hastasıyız¸ üzgünüz.

 61. nars’ın arzu nesnesine dönüşen bu kalem rujunun sağladığı kısa süreli mutlulukla (sürdükten sonra ilk 10 dk güzel¸ peki ya sonra?) fiyatının hakkını vermediğini düşünüyorum. hem pahalı hem kalemtıraşla açıldığı için çok çabuk bitiyor hem kalıcı değil hem de dudakla iyi bütünleşmiyor-kurutuyor. tamam renk tatlı ama 115 tl’ye çok daha iyisini almak mümkün olsa gerek. almadan önce bir kere daha düşünülmesi tavsiye edilir.

 62. Sürdüğümde dudaklarda bu kadar yokmuş hissi veren¸ ağırlık yapmayan bunun yanında dudakları kanlı canlı gösteren başka bi rujum daha olmadı. Bitecek yakında diye sevdam ağlıyor. Keşke biraz daha kalıcı olsan be güzellik. edit: artık çok çok az kalmışken aklıma yine düştü gece gece. sözlüğe nasıl açmadan ve ziyan etmeden kullandığımı anlatmak istedim. kalem rujun arkasında renkli plastik bi bölüm var onu çıkarıp (biraz zor olabiliyor dikkat etmek lazım) kalemin arkasından kulak temizleme çubuğuyla içindeki ruj kısmını kullanacağım kadar ittiriyorum. kullandıkça açıp ittire ittire ilerletebilirsiniz. tek eksisi o plastik kısım artık tam olarak oturmuyor yerine¸ düşüp duruyor ama kalemi açmaktan iyidir diye düşünüyorum. ben bunu baya kullandıktan sonra fark ettim ama artık yeni aldıkça böyle kullanıcam çünkü açmak zorunda olmuyorsunuz. 

 63. Şimdi bu tarz rujların şöyle bir sıkıntısı var: oda sıcaklığında yada mevsim yaz ise bu ruj donmaz daha kremsi daha kıvamlı olur ve rengini verir.. Tabii rengi daha sıcak olur.. Ancak hava soğuksa ruj da katılaşıyor ve rengi daha soğuklaşır.. Sanki katıyağ sürmüş gibi…Bu üründen 1 tane bitirdim.. Benim gözlemim bu..Yani içinde her tene gitmeyecek bir pembelik var..Ve bir diğer sıkıntı da hiç ama hiç kalıcı değil..Tekrar tekrar sürersiniz.. Bittikçe açar ve çöpe giden ruj parçalarına acırsınız… Almadım bir daha..ruj olanını almayı düşünüyorum ama

 64. hayatımın ruju olmayı başarmış ancak fiyatı ve kullanışsızlığı ile de bir o kadar üzen ürünüm…aramadığım muadil kalmadı sonunda vazgeçtim ¸kendisine teslim oldum:)

 65. Sayesinde loreal 640 erotiquei keşfettim desem yalan olmaz bendeki yeri bu şekilde bigün sephorada denemiştim sonra kalem şeklinde olduğu için sürekli açmak gereken ve nerdeyse hergün kullanacağım bi ürüne +100₺ veremem deyip ciktim 

 66. Mağazada denediğimde hayran olduğum¸ ilk zamanlarda çok severek kullandığım ancak artık gözüme sıradan görünen renk… Gerçekten çok tatlı ve doğal bir görüntüsü var fakat vazgeçilmez değil ki bence birçok muadili bulunabilecek bir ürün.

 67. Öncesinde erotique’i denemiş biri olarak söylüyorum ki bana göre erotique’yi döven kalem ruj.Erotique¸ benim dudağımda asla bu rujun verdiği tatlı¸ canlı pembeliği vermedi¸ çok açık ve ‘cart’ durmuştu. Dolce vita ise bir günlük rujdan istediğim o mükemmel canlı rengi verdi¸ kalbimi de kazandı.Kalem formundan ötürü kuru bir yapısının olmasını beklemiştim fakat dudakta çok iyi kayıyor¸ ikinci katı uygulamaya da gerek kalmıyor. Kalıcılığını henüz test edemedim¸ sabahtan sürdüğüm bir gün editlerim. Tatlı mı desem çiçekli mi desem bilemedim fakat ürünün kokusu da hoşuma gitti.Fakat nars¸ yıl olmuş 2018¸ neden hala asansörsüz kalem¸ neden yani?Çok sevsem de beğensem de hala erotique dışındaki alternatiflerine açığım ama¸ 105₺ çok para günlük kullanılacak bir ruj için¸ şimdiden biterse içim nasıl yanar hissedebiliyorum.

 68. Benim için doğal bir makyajın en tamamlayıcı yumuşacık ipeksi rujudur kendileri.Fiyatı birazcık tuzlu olsada almaya değer yinede.Muadil olarak birebir aynısı olmasada Flormar color up croyan serisinden  010 caramel diyebilirim.Dudağınızı blistex tarzı bir balmla nemlendirirseniz gayet de Narsa yakın bir görünüm elde edersiniz.Kalıcılık derseniz her ikisi de aynı.

 69. çok severek ve kapitalizme kurban giderek almıştım bu dudak kalemini¸ nars diye sayılayarak gezdiğim zamanlarda. o zamanlar param bol tabii harçlığın hepsini kozmetiğe yatırırdım¸ şimdiki aklım olsa dönüp bakmayacağım bir ürün :)rengi güzel¸ yapısı/kalıcılığı fena değil hemen çıkmıyor ve mat bir dudak kalemi kadar kalıyor¸ doğal duruşlu vs vs ama fiyatı bunları biraz aşağı çekiyor. sıradan yani¸ olmazsa olmaz değil. fiyatı daha ucuz olsa düşünülür fakat dediğim gibi bir özelliği yok bence. mat bitişli¸ doğal kızarık dudak görünümü veren nars markasının dudak kalemi :)ayrıca dudak kalemi oluşu da ürünün çoğunun çöpe gidişine sebep oluyor. bir daha almam 🙂

 70. Geçtiğimiz günlerde Sephora’da denedim ve hayal kırıklığına uğradım. Evet¸ bu ürünün amacı dudak rengi olması ancak hiç mi hiç bir renk vermedi. Öyle üzgün hayal kırıklığı ile baka kalmışım ki mağaza görevlisi gelip¸ “Hanımefendi o dudak rengi ” dedi. Hmm evet dedim ve çıktım. Yok yani veremem ben 115 TL buna. Gider fuşya rengi ruj alırım o para ile¸ ardından dudaklarımda cayır cayır rengini belli eder. He işte derim 115 TL nin hakkını veriyor derim. Ama inanın ki¸ bu rujun aynısı 20 TL olsa veririm..

 71. makyaj çantamın olmazsa olmazıdır. televizyonda oyuncuların dudaklarında görüp yıllarca bu rengi aradım¸ bir gün bir dergide adına rastladım ve o günden bu yana bitmeden yenisini alırım. muadiline hiç rastlamadım. en azından bendeki duruşuna benzer bir duruşu başka bir ürünle yakalayamadım. ancak birçok kez ifade edildiği gibi kalem formatında olması ürünü hem kullanışsız hem de bereketsiz hale getiriyor. zira bu kadar çabuk biten bir ürün için fiyat oldukça yüksek. stick versiyonunun ise lip pencilin duruşu ile uzak yakın ilgisi yok. bir de kokusunu çok beğendiğimi söyleyemem. tam tarif edemiyorum ama sigara kokusuyla baharatlı bir parfümün kokusunun karışmış hali gibi¸ değişik¸ ağır bir kokusu var. ama o efsane¸ hem natürel hem de capcanlı duran renk için almaya devam edeceğim.

 72. Çok sevdiğim ve benim dudak rengimden dolayı renk olarak muadilini bulamadığım rujum. Elimde flormar 212 de var. Oldukça benzer renk ama flormar çok daha canlı bi ton yapısının farklılığından bahsetmiyorum bile. 80 tl olarak başladım almaya¸ Geçen hafta 115 tl ye aldım bugün baktığımda 130 tl ye çıkmış. Bir daha asla almayı düşünmüyorum bu kdar da zam olmaz

 73. ilk rujum hatta dudak kalemim. rengi ve dokusu çok güzel keşke pahalı olmasa. Hafif kadifemsi bir yapiya sahip gibi. Ancak kalemtrasla ucunu actikca eriyor sanki. Daha dogrusu cabuk kiriliyor. Dikkatli kullanmak lazim. 

 74. bir türlü açacak kalemtıraş bulamadığım rengi yapısı efsane olan ruj. yani şunu yapamadınız mı mis gibi asansörlü falan¸ gerçekten bi tane ruju açmak için kalemtıraşa 35 lira mı verelim bu ne? bunun dışında renksiz nerdeyse beyaz olan dudaklarıma doğal bi pembelik veren kalemdir kendisi¸ açabilsem başka ruj kullanmam heralde.edit: kendisini dudak fırçasıyla kullanıyorum açamadığım için¸ hem daha keskin bi uygulama sağlıyor hem de kalemtıraşım yok diye ağlamak zorunda kalmıyorum.

 75. Nars’ın en sevdiğim ürünlerinden biri. söylenene göre yeni doğmuş bebeklerin ağız içi renginden esinlenerek üretilmiş. hem renginin doğallığına hem yumuşaklığına ama en önemlisi de kalıcılığına hayranım. sahip olduğum en güzel nude ruj diyebilirim. Söylenebilecek negatif şeyler ise kalemtraşla açmanız gerekmesi ve bence yumuşak yapısından dolayı çok çabuk biten bir ürün olması. iki kere kalemtraşla açmamla yarısına geldim bile. hal böyle olunca fiyatı daha da çok gözünüze batıyor.

 76. normalde kendisine ruju yakıştıramayan biriyim. ama bu ruju çok severek kullanıyorum. dudaklara çok doğal bir renk veriyor. bittiğinde tekrar alırım¸ canlı bir doğallık istediğim günlerde yanımdan ayırmam.

 77. once¸ nedir bu kalemi bu kadar unlu yapan diye nars’ta bir deneyeyim dedim¸ ilk surdugumde aman allahim! overrated dedim¸ insanlar kafayi yemis neyi begenecegini sasirmis dedim¸ siradan ve dandik geldi¸ ruj gibi degildi cunku¸ sonra dudagimda kaldi eve geldim aynaya baktim¸ goruntum hosuma gitti¸ asla bu parayi haketmez dedim¸ her nars’a ugrayisimda surdum¸ surdukce goruntum hosuma gitti¸ ve aldim.. aldiktan sonra surdukce insanlar sordu begendi derken ben de asik oldum.. ruj gibi degil¸ kadife gibi¸ kendi dudagin gibi ama degil¸ boyle anlatilmaz bir kalem gercekten.. yapisi coj farkli¸ kadifemsi.. ama cok bereketsiz¸ alali bir ay olmadi ama yarisindan cogu tukendi. 

 78. Dudağıma sürdüğümde¸ “Aranan kan bulundu!” dediğim kalem ruj. Alırken fiyatı nedeniyle “Acaba mı?” dedirttiyse de kendisiyle çok iyi anlaştık. Çünkü birçok kalem rujun aksine dudağı kurutmuyor. Hafifçe dudağınızın kenarlarına sürüp iç kısımlara doğru yaydığınızda¸ çok doğal bir dudak efekti veriyor. Henüz kalemtraşla bir münasebeti olmadı ama o gün de gelecek maalesef 🙁

 79. My lips but better¸ dudakta hem renk hem yapı olarak bu kadar doğal duran bir ruj hiç kullanmamıştım. çoğu cicişnün yazdığı kalemin yarısının açılırken gitmesi¸ ürünün fiyatı gibi konularda benim de şikayetlerim var ama bütçe ayırıp yeniden alırım diye düşünüyorum. 

 80. avuç dolusu para verip aldığım ve bir simit yememle tamamen çıktığını görünce dağlara taşlara haykırmak istediğim kalem ruj. Tanım: rengi güzel olup asla dudakta kalmayan nars’ın sırf ‘narsistim ben’ demek için alınan ruju. 

 81. Dudak rengini en doğal sağlayan ancak parasını hak etmediğini düşündüğüm dudak kalemi.İlk aldığımda mucize gibi gelmişti sonrasında kalemi açtıkça ürün boşa gitmeye başladı. Kalemtraştaki ürünü gördükçe acıdım ve çok çabuk bitti zaten kalem. Bu fiyatıyla bir daha almayı düşünmüyorum.

 82. Dudak kalemi şeklinde olana ba yı lı yor um. Her ne kadar ucunu açarak kullanmak zorunda olmak bir dezavantaj olsa da o renge değer! Diğer cicişlerimiz gibi ruj şeklinde olanının malesef aynı rengi verdiğini düşünmüyorum.

 83. Şuana kadar en sevdiğim dudak ürünü desem yeridir. Yapısı ve yumuşak sürümü çok güzel. Rengine zaten diyecek yok. Ancak diğer cicişlerin de dediği gibi çok çabuk bitiyor ve benim dudaklarımda hiç kalıcı olmadı. Hal böyle olunca¸ uygun fiyatlı muadil arayışlarına girdim. Erotique almıştım ama alakası yoktu. En son geçenlerde kikonun mat serisindeki 316 numaralı rujunu aldım. Şu ana kadar denediklerim içinde en yakını buydu. Görsellere eklerim. Kikoyu pıt pıt sürüp dağıtınca baya benziyorlar dudağımda. ilgili medya: 1

 84. O kadar övüldüğünü duyunca Nars mağazasına girip denediğim ve rengine aşık olduğum bir rujdu kendisi. İçinde kırmızılık bulunan bir pembe. Tam bir doğal ve sağlıklı dudak rengi. Kadife gibi pürüzsüz görünümüyle de beni benden almıştı. Fiyatının aşırılığına rağmen değeceğini düşünüp aldım fakat çoğu cicişnün de söylediği gibi kalıcılık konusunda oldukça başarısız bir ürün olduğunu düşünüyorum. Kalem şeklinde olduğu için açıldıkça ürün kaybı yaşamak da biraz canımı sıkıyor açıkçası. Üstelik aynı rengi Mac Mehr ruj ve kırmızı bir dudak kalemini karıştırarak elde edebildiğimi ve daha çok kalıcılık sağladığımı gördükten sonra asla fiyatını hakettiğini düşünmüyorum. 

 85. Almamak için çok direndim ama herkesin dudağında çok güzel durduğu için dayanamayıp temmuz ayında 120tl gibi bir fiyata aldım. Fakat hiç memnun kalmadım. Ruj çok güzel ama dudaklarım neredeyse beyaza yakın bir renk olduğu için bende sıradan nude rujlar gibi durdu. Hiç o doğal kırmızılık gelmed. Üstelik çok çabuk bitiyor nadir kullanmama rağmen neredeyse yarıladım. Çok büyük hayallerle almıştım ama hiç öyle durmadı dudağımda

 86. 185₺ olmuş¸bir de üstüne kurşun kalem gibi kalemtraşla açılan bir ruj için artık bu parayı vermeye değmez.Evet rengi¸yapısı¸duruşu çok güzel ama el insaf yahu insan asansörlü yapar şunu¸açarken rujun bir kısmı çöpe gidiyor zaten.Muadilleri için flormarda çok güzel ruj serileri var cicişler¸bir göz atın derim.Edit:eksileyen cicişler! Zamı ben yapmadım¸ülkenin enflasyonuyla bir alakam yok sakin olun¸siz yine gidin alın ekonomi canlandır belki.

 87. Bu ruju ilk denediğimde yapısına inanamamıştım. Yumuşacık¸ kayarcasına adeta pudra sürer gibi sürülüyor. Kırmızı alt tonlu¸ inanılmaz sağlıklı gösteren bir renk. Ama bu parayı asla hak etmiyor. Bir kere kalıcı değil¸ saniyesinde siliniveriyor. Ayrıca sürekli kalemtraşla açmak hiç kolay kullanıma uygun değil ve ruj adeta eriyip bitiveriyor.

 88. Bir ciciş alix avien rosewooda çok benzediğini söylemişti. Evet benziyor ama rosewood biraz daha açık ve pembe alt tonlu. Biraz önce bendeki rosewoodun kalan kısmını bir çorba kaşığına çıkarttım. İçine 1/5 oranında atomic red kırmızı rujumdan koyup karıştırarak kısık ateşte eritip bir ruj kabına boşalttım. Elimde dolce vitadan da olduğu için şunu söyleyebilirim. Renk birebir dolce vita oldu.Tek fark malesef dolce vitadaki kadifelik yok.

 89. Dudak rengine yakin ama bende biraz daha koyu durdu. Gunluk makyajimi sadece ruj ve rimelle ile yaptigim icin parasina degdigini dusunuyorum. Dudaklarim cok kuru degil ama her ruj bu kadar kusursuz durmuyor¸ mesela mac´in hangi rujunu denesem kupkuru pul pul duruyor¸ bazi markalar cok isiltili geliyor. Bana kalirsa Nars¸ Dolce Vitayla gunluk makyaj icin ideal bir renk ve kivami yakalamis.

 90. Yapısı en başarılı mat ruj bana göre budur. Adamlar incecik yapılı mat ruj yapmışlar daha nolsun derken fiyatlar uçmuş. Lakin bence muadil gösterilen rujlar buna muadil değil¸ örn:Loreal Erotique. Loreal buna göre daha canlı bir renk. Biterse almak isterim ne yalan söyliyim¸ topu topu kaç ruja bayılıyorum?

 91. Büyük heveslerle aldığım ama kalıcılığı 5 dakika civarında olan kalem ruj. Renk çok güzel¸ kesinlikle dudağı kurutmuyor ama bir ruj nasıl bu kadar çabuk uçup gider anlayamıyorum 🙁

 92. Önce minik duosunu alıp çok beğenip büyük boyunu indirimde stoklamıştım. Hafif ışıltılı pembe renkli¸ her ten rengine yakışacak bir tonu var. Kalıcılığı iyi denebilir¸ günlük olarak kullanılabilecek en iyi ruj bana göre¸ fakat bu fiyatlardan sonra bir daha alır mıyım bilmiyorum.

 93. yılbaşı çekiliş hediyesi vesilesiyle yeni tanıştığım ve ilk günden bebeğim olan rujum. bittikçe yenisi alınır kesinlikle. buradaki girdileri okuyorum da muadili yok demisler kesinlikle doğru. bu tarz bir renk gerçekten hiç rastlamadım. çok sevdim çok beğendim. umarım çok zamlanmaz da uzun yıllar keyifli bir arkadaslıgımız olur :))

 94. hastalık ve özellikle kışın solan yuzu bir anda aydinlatan¸ hafifçe uygulandığında no make up make up makyajlar için çok güzel bir ruj. tek başına bir rimel ile uygulanınca günü kurtarıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?