“Nars sheer glow fondöten” için 31 yorum

 1. kapatıcılığı orta seviyede¸ kalıcılığı güzel¸ çok doğal bitişli bir fondöten. normal ve kuru ciltler için daha uygun olduğunu düşünüyorum. yağlı ciltlere sahip olanlarda gün içinde parlama yapabilir. benim için tek sorunu pompasız şişesi¸ neden böyle bir ambalaj yaptıklarına anlam veremedim. isterseniz pompasını ayrıca nars’ın kendi mağazalarından satın alabiliyorsunuz. ne yazık ki sephoralarda artık pompası satılmıyormuş.

 2. Birkaç hafta önce büyük bir merakla satın aldığım fondöten. Öncelikle narsın şık ve sade tasarımlarını çok beğendiğimi söylemeliyim. Yani içeriğinden çok ambalajı çekti beni. Fakat temiz cildime nemlendirici¸ primer ve yüzümün sorunlu bölgelerini correctorla kapattıktan sonra ıslak bir süngerle uyguladığımda mükemmel bir sonuç elde ettim. Kesinlikle verdiğiniz paraya değecek bir ürün. Sadece pompasız olması uygulama esnasında ürküttü beni her seferinde ay aman dökülecek! diye korkuyor insan. Benim cildim için kapatıcılığı oldukça iyi¸ ışıl ışıl canlı bir görünüm veriyor hatta öyle ki otobüste hiç tanımadığım birinden cildiniz ne kadar güzel parlıyor diye iltifat bile alabilirsiniz ¸)

 3. kapatıcılığı yüksek¸ ne sheer ne glow olan ilginç bir fondöten. benim cildim bu fondötenden nefret etti¸ resmen bunu atmak için ekstra ekstra yağ salgıladı kuru cildim. çok pudralı ve kalın bir fondöten. pütür pütür duruyor¸ es kaza göz altına sürerseniz toplanıyor loreal true match muadil olarak gösteriliyor. kesinlikle katılıyorum keza cildim ondan da nefret ediyor.iki fondötenin de övgüsü bol¸ makyözlük yaparken gözlemledim ki hemen herkesin cildinde gerçekten güzel duruyor. (bkz: sorun sende değil bende )

 4. Kendisini büyük ümitler be hayallerle almama rağmen bana çok büyük bir hayal kırıklığı yaşatan fondötendir. Kuru/karma ciltler için önerildiğini duyduğumd gözlerim ışıldamıştı ama sürdükten neredeyse birkaç dakika içinde yüzümde pul pul bir görüntü oluşturduğunu söylemeden edemeyeceğim. Kısacası parama yazık oldu diyebilirim.

 5. maske gibi durmayan tek fondotenim. bendeki mont blanc rengi¸ light 02 olarak da geçiyor. aslında nars mağazasındaki uzman siberia rengini önermişti ancak hortlak gibi görünmek istemediğimi söyleyince mont blanc rengine karar kılmıştık. mükemmel bir pembe sarı dengesi var. ne çok sarı ne çok pembe tonlu sanırım bu yüzden rengi epey doğal duruyor turunculuk da içermiyor. göz altına bile uygulamak problem olmuyor. orta kapatıcılıkta ancak gün içerisinde yüzdeki o aydınlık görüntü uçup gitmiyor. rt buffing brushla uygulaması epey keyifli.

 6. Kurudan karmaya dönük cildimde¸ öncesinde iyi bir nemlendirmeyle çok başarılı bulduğum ürün. Öyle yaldır yaldır bir parlaklık vermiyor¸ hatta bende nispeten mat durdu bile diyebilirim (cildimin nemsiz yapısından dolayı sanırım). Ama sağlıklı bir renk ve duruş verdiği kesin. Orta kapatıcılıkta olduğu için aşırı sorunlu ciltlere uygun olmayabilir. Sıvı yapısından dolayı bb ile uygulamada¸ sünger fazlaca emdiği ürün yüzünüze tam yerleşmeyebiliyor. City’s NARS mağazasındaki çalışan mutlaka el ile uygulama tavsiye ettiklerini söylemişti ama ben yine denemek istedim. Kesinlikle el ile sürülmeli¸ zaten nemlendirici gibi rahat yayılıyor. Tek sorun Bakırköy’de 3 Sephora dolaşmama rağmen Light 1 ve 3 renklerinin bulunmayışı¸ Nişantaşı’na gitmek zorunda kaldım. Üstelik Sephora çalışanlarının sanki ürünün bitmesi ve tazelememeleri normalmiş gibi tuhaf¸ ilgisiz tavırlarına da değinmeden geçemeyeceğim. (bkz: Sephora Çalışanları )Sonuç olarak Light 1 Siberia’nın çoğu kişi için çok açık olduğunu düşünüyorum. Sarı alt tonlu beyaz tenliyim ve Light 3 Gobi tam oturdu.

 7. nars all day kullanmıştım bir süre. mükemmel kadife bir yapısı vardı fakat yüzümde toprak gibi parça parça duruyordu. İki seneden sonra tekrar almaya gittim gobi rengi yoktu¸ ben de bunu aldım. all day ile kıyaslarsam¸ ona göre daha ince¸ daha kapatıcılığı az¸ daha az mat ama bu da mat fakat all day kadife gibi¸ bu yumuşak.kuru ciltler için daha uygun. 2-3 kat sürdüğümde sivilce izi kapanabilir. etrafa bulaşmayan¸ yapış yapış olmayan bir fondöten all day kadar kalıcı değil gün içinde bunun için transparan pudra istiyor bence. ben beğendim¸ transparan pudrasını alırsam daha seveceğim.

 8. mont blanc (light 2) rengi tenime birebir uyduğu¸ son derece aydınlık bir görüntü verdiği¸ gözeneklerime dolmadığı ve kıvamında örtücülüğü olduğu için dönüp dolaşıp aldığım fondötenim. gün içerisinde bölgesinde parlama yapabiliyor ama kesinlikle yukarıda saydığım özelliklerin yanında bir önemi yok. bu sefer pompasını da aldım ama pompayı takınca kapak oturmuyormuş¸ hesaba katamamışım. pompayı yan çevirince basamıyorsunuz tabi ki¸ bu nedenle çantada sıkıntı yaratmaz¸ yine de kapak otursaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum. artık pompalı versiyona geçmeliler.

 9. 5 dakika içersinde karar vererek aldım. Sanırım hayatımda verdiğim en doğru kararlardan. İlk fondötenim¸ son da olacak. Sadece daha fazla artmasın fiyatı:( not: bu arada glowla alakası yok¸kapatıcılığı orta yani doğal duruşlu bi şeyler istiyosanız budur cicişler:3

 10. Kapatıcılığı beni tatmin etmese de sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt görünümü veriyor. Normal şartlar altında tercih edeceğim bir fondöten değildi ama siberia rengi beni benden aldı. İlk defa tenim kadar açiķ renkli bir fondöten buldum. Çünkü ne yazık ki Türkiye’de bulunan her markada renk problemi yaşıyorum. Eğer sizde aynı sorundan müzdaripseniz siberia rengine kesinlikle bakmalısınız.

 11. ne sheer ne glow bir fondöten¸ yüzümde hissedebiliyorum ve baya rahatsız oluyorum onun ağırlığından yarısını bile kullanamadım keşke pompasını da hiç almasaydım..

 12. türkiyeden müfe hd’ler çekilince nikahımda kullanmak için narsa yönelmiştim. Yüzümde hafif bir blur etkisi yaratsın istedim. Tabi bir hd fondoten değil ama yine de ciltle bütünleşmesi ve teninizde bıraktığı his muhteşem. Kalıcılığı da bence yüz güldürücü

 13. gobi rengini aynı gün taksim sephora¸ nişantaşı city¸ nişantaşı sephora¸ şaşkınbakkal nars’ da arayıp bulamadım. sanırım artık türkiye’ye sınırlı renk gönderiyorlar :/

 14. kapatıcılık beklentiniz yoksa alınabilir. ama bende non comedogenic olmasına rağmen siyah nokta yaptı ve bb kremden farkı yok. cildim karma sürdükten 2 saat sonra parıl parlamakta cabası. kuru ciltler için harika olabilir ama ben sevemedim.

 15. Normal bir cildim var ve ben bunu kış fondötenim olarak kullanıyorum. Benim yüzümü parlaklık vermiyor ama sürdüğümde yüzümde bir aydınlanma oluyor diyebilirim. Kapatıcılığı orta-yüksek arası benim için ama arada sivilcelendiğimde onları kapatamamıştı. Kalıcılığı gayet yerinde bir ürün. Her makyajımdan önce baz kullanıyorum zaten ama en uzun yaklaşık on saat kadar yüzümde kaldı. Eve geldiğimde hale iyi durumdaydı. Bence bu büyük bir artısı. Eksisi ise benim için pompası yok. Bazen istediğimden fazla ürün alıyorum ziyan oluyor. Uygun bir üründe değil.

 16. Adına aldanıp glowy bir bitiş bekleyip hayal kırıklığına uğrayanlardanım ben de. Fakat yine de ciltle bütünleşmesi ve kalıcılığı açısından başarılı bulduğum bir fondöten oldu. Ayrıca non comedegenic ve parfümsüz olması sebebiyle de tercih sebebimdir kendisi. Bu arada karma ciltliyim.

 17. Kuruya dönük karma cilt tipine sahibim ve bu fondöten hayatımın fondöteni oldu. Cildimde pul pul durmayan tenimle bütünleşen bir ürün. Ayrıca parfümsüz ve non-comodegenic olmasıyla da tercih sebebim.

 18. aşırı kuru ciltliyim. bence benim gibi çok kuru ciltli insanlar için çok güzel bir fondöten. sivilce yapmadı¸ kapatıcılığı hafif-orta¸ kuru ciltler için bir fondöten olmasına rağmen kuruluklara tutunuyor ilk bir on dakika ama sonra geçiyor. kalıcılığı iyi. hiç bir şekilde yağlandırma¸ parlama yapmadı bende ama dediğim gibi benim cildim çorak iç anadolu toprağı gibi. normal kuru ciltli insanlar için güzel bir ışıltı vericektir eminim.

 19. Kapatıcı almak için girdiğim Nars’ta satıcı çok övünce alarak çıktığım fondöten. Benim ilk fondötenim olmasına rağmen memnun kaldım. Elle sürülmesi öneriliyor ama ben real technique fırçayla sürüyorum ve güzel dağılıyor. Bu fondöteni sevmemin nedeni çok doğal durması. Yüzde hiç ağırlık yapmıyor ve tenle bütünleşiyor. Kadifemsi bir görüntü oluyor. Yağlı değil parlak bir duruşu var (cildim karma bu arada.) Kapatıcılığı orta derece. Çok kırmızı sivilceleri kapatamıyor sadece sivilcenin rengini daha solgun gösteriyor. Tek sevmediğim özelliği var o da bulaşma yapması. Mendil vs kullandığınızda anında peçetede görebiliyorsunuz tüm fondöteni. Başka fondötenler de deneyeceğim ama bundan iyisini bulamazsam yine nars sheer glow devam.

 20. Bugün light2 rengini aldım tam ismini hatırlamıyorum. Bence tam kış fondöteni. Aslında var kışın kullanmak için başka stoklarım ama çok istiyordum aldım. Rengi çok güzel resmen suratıma sürünce kayboldu gibi. Bulaşma¸ yapışkanlık hissi yok. Edit: birincisi ciltteki o mumumsu parlaklığını çok sevdim. Zor dağılıyor kesinlikle nemli sünger kullanılmalı. Kalıcılığı gayet güzel. Ama her gün banyoda burnuma özellikle güzelce peeling yapıyorum yoksa biraz ordaki ölü deriyi belli edebilir. 

 21. en sevdiğim fondöten. kaç yıldır kaç tane bitirdim bilmiyorum¸ yine buna döndüm. kuru ciltler için tavsiye edilse de son derece yağlıya dönük karma bir cildim var ancak yüzümde çok kuru bölgeler de mevcut. bu fondöten kadar her kısımda güzel duran başka ben bulamadım malesef. benim için makyajda tek dayanamadığım ürün fondöten¸ şuanda aktif olarak kullandığım 4-5 tane açık da var ancak hiçbirisi bunun kadar iyi değil. spf içermemesi benim için avantaj ¸çünkü gündüz zaten güneş kremi veya spf içeren bir baz kullanıyorum. spf içermemesi gece de rahat bir şekilde kullanmamı sağlıyor. sheer glow kısmı yanıltmasın¸ ne sheer ne de glow bir fondöten. tamamen orta kapatıcılıkta¸ üst üste uygulanabilir¸ yarı mat bir yapısı var. ayrıca çok doğal duruyor¸ yapay bir tene sahip olmuyorsunuz. kalıcığı çok iyi¸ yüz ürünü yemiyor¸ bulaşmıyor ancak yağ kontrolü yok parlama yapabiliyor¸ ancak pekçok fondötende olduğu gibi kusmuyor¸ yani parlasa da bozulmadan parlıyor. 24 saat yüzümde kaldığı oldu yine kabul edilebilir bir seviyedeydi¸ dalgalanma¸ parça parça görünüm yapmadı. gözenekler için aman da aman bir etkisi olmasa de kesinlikle renk eşitliği sağlıyor. hafif bir oksitlenme gözlemliyorum ancak turuncumsu bir oksitlenme değil. genellikle fondöten ilk sürüldüğünde bir yapay duruşu vardır¸ 1-2 saat içerisinde daha doğallaşır. sheer glow bu bakımdan da efsane¸ ilk sürüldüğü anda güzel durmaya başlıyor. genellikle özel gün fondöteni olarak yorumlanır¸ bunun sebebi de bence uzun süre mat kalamaması. Bendeki rengi stromboli (yaza tam uyuyor¸ kışın hafif koyu kalıyor ancak her mesim için ayrı renk almıyorum¸ eldekilerle karıştırıyorum genelde) macte nc30-35 civarına denk geliyor. markanın tek dezavantajı cruelty free olmaması.

 22. Yaklaşık bir haftadır bir kaç farklı kullanım şekliyle denediğim fondöten. Herkes yapısından bahsetmiş isminin anlamından vs. Ben sadece kendi cildimle etkileşiminden bahsetmek istiyorum. Cildim kuru¸ hatta bundan bir kaç hafta önce kuruluktan kafatasımı terketmek üzereydi de yağlar serumlar bepanthollerle adam ettim şuan pamuk gibi. Arayışım ne mat ne ıslak bir fondötendi çünkü ışıltılı görüntü sevmeme rağmen telefona bulaşma işinden nefret ettiğim için face and body kullanamıyorum. Nars sheer glow da tam anlamıyla böyle¸ kuru ve mat değil ama ıslak hiç değil ve asla bulaşma yapmıyor. Ben sigma f80le¸ bb ıslak sünger ve kuru süngerle¸ altına bazla ve içine mac strobe cream karıştırarak kullandım ve en çok fondöten içine strobe cream karıştırıp ıslak bb ile uygulanmış halini beğendim. Kapatıcılığı orta ama strobe creamle inceliyor dolayısıyla hem rengi açılıyor hem de kapatıcılığı. Bu haliyle benim için yeterli oldu ve telefona bulaşma yapmadı ayrıca ışıl ışıl durdu. Sade kullanıldığında da simsiz ama parlak bir görüntüsü var ama çok kuru ciltte cilde tam oturmuyor. Çok iyi nemlendirme istiyor. Ben bu fondötenin normal karma cilt fondöteni olduğunu düşünüyorum ama joker bir fondöten de gibi. Kuru ciltte nemlendirici ya da yağla karıştırıp yağlı ciltte de pudrayla istenen görüntü yakalanabilir diye düşünüyorum. Ben beğendim ve memnun kaldım açıkçası iyi bir indirim olursa tekrar alacağım bir fondöten oldu.mufe hd fondötenden sonra buna geçtim ve kapatıcılığı beni daha çok tatmin etti. Bendeki rengi medium 1¸ light 6 alacaktım ama yoktu¸ strobe creamle rengini açınca daha iyi oturdu. Fiyatı yüksek bir fondöten ama iyi bir indirimle şans verilmeli diye düşünüyorum.

 23. normalde begenmedigim highlighterlar bu fondotenin ustunde gercekten cok guzel gozukuyor. yuze aydinlik katiyor. 2-3 saat icerisinde cildim bu fondoteni yiyiyor¸ hicbirsey kalmiyor yuzumde. kaliciligina puanim 0.

 24. Light02 mont blanc rengini kullandığım ve beğendiğim fondoten. Bu ürünle özel bir günde kullanmak için fondoten ararken tanıştık. sadece bir gece için fondoten almak istemiyordum bu yüzden hem gece hem de günlük kullanabileceğim bir fondoten arayışındaydım. Korkarak da olsa aldım ve kendisinden çok memnunum.Ben parmaklarımla çok ince bir şekilde uygulamayı tercih ettim ve ince haliyle de kapatıcılığı beni tatmin etti. Hem maske gibi durmadı hem de tenimi çok duru gösterdi.  Yanak bölgesi normal-kuru ve t bölgesi yağlı bir cilde sahibim. Gece boyunca sık sık kontrol etmeme rağmen cildimde çok fazla kusma yapmadı. Fotoğraflarda da çok güzel göründüğünü düşünüyorum¸ flaşla çekilenlerde bile.Üzüldüğüm tek nokta¸ kapağın pompanın üstünden kapanmaması. Çantaya koyup taşımak için pompayı çıkarmak zorunda mıyım yani¸ gereksiz bir çile¸ keşke bir çözümü olsaydı.Girdinin sonuna ekleyeyim¸ güncel fiyatı 195₺. 

 25. bu fondotenle iyi anlaştığın zaman sonuç efsane olabiliyor. sadece rt expert face le güzel sonuç alabildim. sürüldüğünde hemen dağıtılması gerekiyor bunu da en güzel ve iz bırakmadan bu fırçayla başarabildim. her ne kadar sheer glow olsa da aldanmamak gerekir çünkü hafif pudralı hafif saten bitişli bir ürün. kapatıcılığı ortadan biraz yükseğe doğru diyebilirim. kalıcılığı ve bulaşmaması çok çok iyi. duruşu gerçekten vaad ettiği gibi aydınlık ve muntazam. benim için gündüz kullanıma uygun olmadığı için sadece özel günlerde ve bazen de akşam dışarı çıkarsam kullanırım. bitince yine alırım. 

 26. sephora da ısrarla yağlı cildim olmasına rağmen bu fondöteni vermişler.renk olarak mont blanc verdiler.cilt rengimden bi ton koyuydu ama çok sırıtmadı.sivilce lekelerini güzel kapatmasına rağmen sağa sola bulasması yuzunden vedalaştım.

 27. yaklaşık 2-3 haftadır kullandığım¸ etkilerini iyice gözlemleyip hakkında yorum yazmaya sonunda karar verdiğim nars markasının parlak/saten bitişli fondöteni.cildim karma hatta yağlı. her ne kadar yağlı görünmeyi sevmesem de artık o beton gibi fondötenlerden bunalmıştım¸ buradaki yorumları okuyunca da bir şans vermek istedim. bitişi çok güzel¸ az sürüldüğünde renk eşitsizliklerini gideriyor ve çok doğal duruyor. hiçbir kuruluğu belli etmedi bende. (yağlı ciltli de olsam cok minik kuruluklarım oluyor kaş aralarımda) kat kat sürerek kapatıcılığını istediğiniz kadar artırabiliyorsunuz. bende 3-4 saat sonunda pudra ile sabitlesem de parlama yapıyor ama daha onu yapmayan bir cilt ürünü kullanmadım malesef¸ yani o kadar da dert etmiyorum tekrar pudralıyorum. asla sivilce yapmadı ki çok meyillidir cildim. bende oksitlenme gibi bir durum da yaşanmadı.fiyatı almış başını gitmiş¸ son zamanlarda iyi olsun 1 tane olsun diyerek almaya karar verdim ama ilk başta korkarak aldım ya iyi çıkmazsa diye¸ neyse ki memnun kaldım. yalnız pompanın ayrı satılması bir dezavantaj¸ ben şahsen pompayı almayı tercih etmedim. yapısı su gibi değil o yüzden elimin üstüne göz kararı döküyorum gerekirse biraz daha ekliyorum.

 28. 0.Günlük veya özel günlerde kullanılabilecek orta kapatıcılıkta islak bitişli canım fondötenim. Yüzüme tam oturması¸ sağlıklı doğal bir ışıltı vermesiyle vazgeçilmezim olmuştur. Ancak bu fondötenin patladığı zamanlarda sivilce yaptığı yönünde yorumlar mevcuttur. Akne problemim olması ve 3 yıldır akne tedavisi görmemden dolayı bu konuyla ilgili sağlıklı bir yorum yapamacağımı belirtmek isterim. Yinede alın aldırınız zira çıldırıyorum kendisi için😍😍

 29. kuruya dönük karma cildim için en sevdiğim fondötenlerden biri. bazsız kullanabiliyorum ve bende kuruluk bırakmıyor. sünger kullanmayı sevmediğim için mac’in 196 numaralı fırçası ile kullanıyorum ve bence ikisi güzel bir uyum sağlıyorlar.

Siz ne düşünüyorsunuz?