“Nars radiant creamy concealer” için 108 yorum

 1. bitmesin diye kullanmaya korktuğum ama bir yandan da onun yerini kimse tutmuyor napayım deyip hergün elime aldığım kapatıcım. Oldukça geniş renk yelpazesinin olması da büyük avantaj. ben online olarak Vanılla rengini almıştım biraz da tereddüt etmiştim alırken ama renk cildime oldukça güzel uyum sağlıyor.

 2. İnternetteki yorumlardan sonra mac pro long wear ile bunun arasında kaldım ve bunu aldım. Bendeki vanilla rengi. Göz çevrem baya kuru¸ ama nemlendirmem yetti. Yani cakey olmadı¸ fakat kapatıcılığı ve kalıcılığı öyle aman aman olan bir ürün değil. Bu arada göz altlarım baya koyu. Açıkçası muhteşem değil. L’oreal kapatıcıdan pek bir farkı yok.

 3. Ben bunu cok seviyorum¸ aşk yaşıyoruz. İyi-orta kapatıcılıkta¸ fazla birikme yapmayan¸ tuhaf bir kokusu olmayan kapatıcı arayışındaysanız bence düşünmeyin fiyatını zira uzuuun bir süre kullanılıyor kendisi.

 4. Maalesef hiç memnun kalmadığım kapatıcı.Evet¸ gerçekten çok pigmentli ve kapatıcılığı çok yüksek bir ürün. Ama maalesef göz altları için yapısının çok ağır olduğunu düşünüyorum. Cilt üstündeki kusurları kapatmak için fena değil.Eğer yinede göz altına uygulamak istiyorsanız çok hafif sürülmeli çünkü çok sürüldüğünde çizgilere dolup ağır bir görüntü oluşturabiliyor.

 5. son 4 aydır en sık kullandığım kapatıcı¸ büyük ihtimalle en sevdiğim.göz altlarım genetik olarak baya koyu. şimdiye kadar ya kendi tenimde renkler kullandım. tenimden daha koyu bir şeyler almam gerekiyordu ama corrector tarzı kıvamlı şeyler yazın külfet geliyor. bu serinin 10 rengi var¸ süper ötesi. ginger rengini aldım ben. ürün fırçaya o kadar az geliyor ki¸ oha nası kapatıyım şuncacık şeyle dedim ilk açtığımda. alışmışız tabi foşur foşur prolongwear pompalamaya. azıcık hali bile çok etkili. yapısı o kapatıcılığa göre hafif¸ çizgilere dolmadı bende. bir ton açığı biscuit ti sanırım¸ pembe alt tonlu dediler. belki o da iyi dururdu ama 2 adet alamadım tabi. yurtdışında daha ucuz ise açık tonundan da alacağım yazın.

 6. Kullandığım en başarılı ve güzel kapatıcıdır kendisi. Göz altını nemli tutar¸ çizgilere dolmaz ve muhteşem bir kapatıcılık verir. Tekrar tekrar alınası…

 7. mac pro longwearla beraber hayatımın kapatıcısı olan¸ yoğun kapatıcı¸ az kurutma yapan¸ çizgilere dolmayan kapatıcı. özellikle pro longwearla uğraşmaya üşendiğimde¸ sür çık ürünüm kendisi. ben custard rengini kullanıyorum ve tam benim rengim¸ ne açık ne koyu. en güzel beauty blender süngerle dağıtılıyor ama parmaklarımla uyguladığımda da sonuçtan memnun kaldım. sadece kullanırken göz altlarınızı düzenli nemlendirmeyi unutmayın yeter.

 8. dün sevgilim sayesinde benim olan harika ötesi kapatıcı. çok fazla övgü duyuyordum kendisiyle ilgili ama bu kadar iyi olabileceğini tahmin etmemiştim. malum fit me ve age rewind kapatıcıları da övgülerden dolayı alıp pek de beğenmemiştim. yani isteklerimi karşılamadılar. ama bu bambaşka.fit me ye bunun dupe’u diyenlerin kalbini kırarım. çünkü haksızlık bu kapatıcıya. sadece ambalajları uzun dikdörtgen prizma(!?!) şeklinde evet o konuda muadil olabilirler fit me çok daha likit bir yapıda nars’a göre ve yüzde kesinlikle işe yaramıyor. nars’ı bugün sivilce izlerime ufacık dokundurdum ve bammm! pürüzsüz bir cilt. alttan kesinlikle kırmızılık görünmüyor. pullanma yok. yerinden oynama yok. göz altlarımda da muhteşemdi. tüm gün bozulmadı.yalnız sürdükten sonra sabitlemezseniz ellediğinizde parmak izinizi görebilirsiniz göz altlarınızda o biraz tuhaftı sadece. ama sabitledikten sonra oynama olmuyor. bendeki vanilla rengi bu arada. mac jargonuyla söyleyemeyeceğim cilt tonumu zira hiçbir ürününü kullanmadım. ama giorgio armani lasting silk uv fondöten in 2 yani en açık rengini kullanıyorum ve yüzümle birebir uyuyor. bundan sonra bu kapatıcıdan şaşmamm!!

 9. yüksek kapatıcılıkta olan¸ gece gündüz ders çalışan benim gözaltlarımı adam etmiş concealerdır. bendeki honey rengi ve açık buğday tenimle oldukça uyumlu görünüyor. gramajının düşük olduğu söyleniyor¸ ben 2 aydır kullanıyorum¸ henüz bitmedi- umarım yakın zamanda bitmez¸ çünkü oldukça pahalı.

 10. eğer çok sorunlu göz altlarınız yoksa bu kapatıcının sırrı “az uygulamak”tır. sorunlu göz altlarınız varsa da bir corrector kullanıp yine elinizi hafif tutmanızı önereceğim.vanilla rengine sahibim. bir ay kadar olmuştur kullanmaya başlayalı. ilk sürdüğümde daha önceki kapatıcı tecrübelerimden yola çıkarak baya fazla sürmüşüm¸ beklediğim randımanı güzel duruşu yakalayamadım pek tabii. eh işte¸ dedim. akabinde gözlerimin iç taraflarına daha çok olacak şekilde çok az uygulamaya başladım ve ta tam. bu renk pembe alt tonlu ki benim işime geliyor çok¸ gün içinde hiçbir yere oynamıyor. eğer biraz uzun olursa ömrü¸ favori kapatıcım olabilir.ilk ve tek nars ürünümü alkışlarla uğurluyoruz.

 11. Bu kapatıcıyı kullanana kadar¸ niye kapatıcı kullandığımızı pek anlamıyordum. Çok sorunlu göz altlarım yok ama okul dönemi erken kalktığımda yorgun bir görüntü oluyor¸ ona biraz etkisi olur diye¸ birde rutin yerini bulsun¸ aman aman ben eksik kalmayayım herkes kullanırken diye birçok farklı markanın kapatıcısını kullanıyordum.Ta ki bu ürün elime geçene kadar. Kullandım ve aman tanrım didim! Hatta o kadar etkisinde kaldım ki hala her uygulayışımda instagram kızları gibi bir tarafa uygulayıp hayranlıkla diğer tarafla farkını izliyorum¸ fotoğraf çekip paylaşma arzusu duyuyorum.

 12. Kadifemsi bitişi olan çok yoğun bir kapatıcı. Doğru rengi seçip aydınlatıcı amaçlı değilde kapatıcı olarak kullanırsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ayrıca bu şekilde daha bereketli olacaktır. Dipnot “nars radiant creamy concealer” da dahil ben henüz çizgilere dolma yapmayan kapatıcı kullanmadım.

 13. çok sevdiğim kapatıcım. ben bu kapatıcıyı diğer tüm kapatıcılar gibi mosmor göz altlarıma corrector üstüne uyguluyorum¸ ama öyle olmasa bile kapatıcılığı çok yüksek ve muazzam yoğun bir kapatıcı. (bu da kendisini çok bereketli kılıyor¸ kullan kullan azaltamadım bile) çok kalın uygularsanız çizgilere dolma yapma ihtimali çok yüksek¸ ve üstüne pudra geçmek de şart. öbür türlü maskarayı kremsi yapısı yüzünden çözdürüp göz altınızı siyah siyah bırakabiliyor.bunun dışında aydınlık duruşu benim kendisini sevmemi sağlayan özelliği¸ ismindeki o radiant kelimesi boşa değil. içten içe aydınlatıyor göz altlarımı¸ hele corrector üstüne resmen çok sağlıklı göz altlarım varmış gibi görünüyor:) dağıtmasının zor olduğunu söylemeden geçmeyeyim¸ fırçayla ya da parmakla zor¸ en iyi yöntem ıslak süngerle uygulamak¸ denemeyenlere tavsiye ederim bu yöntemi.

 14. Gözaltları çok koyu olanların bile çok rahat kullanabileceği bir ürün¸ kremsi ve yoğun yapısına rağmen şaşırtıcı bir şekilde yüzünüzde ağırlık yapmıyor. Hassas ciltler için de çok uygun. Çizgilere dolma sorunu yaşamamak için üzerine mutlaka transparan bir pudra geçmek gerekiyor bunun için mac select sheer pudrayı tavsiye ederim gerçekten harika bir sonuç ortaya çıkıyor. Aradığınız şey yoğun kapatıcılık ve aydınlık bir görünüm ise¸ kesinlikle memnun kalacağınız bir ürün.

 15. cilt ürünlerimi mac’ten tercih ediyorum. ancak¸ radiant creamy concealer’la resmen aşk yaşıyorum. çok nemlendiren bir yapısı olmasa bile kuruya dönük cildimde gerçekten harika sonuç veriyor. fırçayla değil¸ beauty blender ile uygulamayı tercih ediyorum¸ fırça kullanacaksam da mac’ten 286 numaralı fırçayı kullanıyorum. incecik yapısıyla muhteşem bir örtücülük sağlıyor. mac prolongwear concealer ile muadil sayılabilir¸ ben ikisinin arasından radiant creamy concealer’ı tercih ediyorum¸ daha az mat çünkü. ayrıca prolong çok kurutabiliyor¸ altına cidden çok sağlam bir nemlendirici kullanmak gerekebiliyor ki tek eksisi bu bana göre.

 16. bir senedir bu kapatıcıyı kullanıyorum¸ seviyorum da ama sanki o kadar da abartılacak bir özelliği yok gibi yada ben kötü kapatıcıya denk gelmedim.

 17. iki gündür uygulama fırsatı bulduğum krem kapatıcı. hem yüze hem de göz altına uygulamaya müsait bir yapısı var. o yüzden tam tenimin renginde hatta bir tık koyu rengini aldım çünkü göz altlarımın beyaz beyaz durmasından nefret ediyorum. göz altlarımda aşırı bir morluk olmasa da morluk mevcut ama ben kat kat uygulama yapamadığımdan altına corrector uygulamıyorum. yapısı oldukça yumuşak bb sünger ile hemen göz altlarıma oturdu ve buraya kapatıcı sürüldü diye bağırmadı. benim ilk kapatıcım mac prolongweardı o oldukça yoğun bir kapatıcı göz altımda kendini belli ediyordu¸ note kapatıcım da aynı şekilde kendini çok belli ediyordu. bunda renk tonlarının açık olmasının da etkisi vardı tabi ama bunun yapısı diğerlerinden çok çok daha hafif ve yumuşak. üzerine pudra da kullanmadığım halde kalıcılığını başarılı buldum.

 18. Tek kelime ile bayıldığım kapatıcı. Ten rengim nc30 ve naratan biscuit rengi gözaltıma cuk oturdu. Beyaz beyaz durmaması¸ yprgun gorunumu alması ve epey kapatıcı olması benim isteklerim. Çok koyu gorunumlu gözaltlarımı bu isteklerim doğrultusunda kapatıyor ve çizgilere dolmuyor. Mac prolongwearı bırakın direk bunu alın. Ondan daha doğal ve kremsi duruyor.

 19. custard rengine sahip olduğum kapatıcı. ismindeki “creamy” ibaresine güvenerek göz altlarımı nemli tutan bir kapatıcı bekliyordum fakat öyle olmadı. göz altlarımda kuruluk problemi yaşamadığım ve göz kremiyle nemlendirdiğim halde maalesef tek başına uyguladığımda kurutma yapabiliyor bende. benim kullanma şeklim¸ daha nemli ve hafif bir tutuşu olan rimmel london wake me up kapatıcıyı hafifçe uygulamak¸ daha sonra da bu kapatıcıyı nokta şeklinde dokundurup dağıtmak. fazla pigmentli bir ürün olduğu için hafif dokundurmak yeterli oluyor. ten makyajı sonrası yüzdeki kusurları kapatmakta ise çok başarılı buluyorum. bu amaçla daha çok kullanıyorum diyebilirim hatta. sırf bunun için tekrar satın alabilirim.edit: bir de youtuber’ların yaptığı gibi gibi yoğun bir şekilde sürmemek gerekiyor çünkü dağıtımı zorlaşıyor. yukarıda da dediğim gibi zaten az bir miktar yeterli oluyor.

 20. Bu ve clarins instant light concealer arasında kalmıştım. Cidden benziyolar. Clarins daha bi yoğun kıvamda sanki. Ama renk çeşitliliği açısından kesinlikle üstün nars. Tam bir beyaz tenliyseniz Vanilla’nın bi üst rengini de öneririm.

 21. Sonunda aldığım kapatıcı. Bundan önce mufe’nin hd kapatıcısını kullanıyodum ama o kadar çabuk bitti ki inanamadım. Kapatıcılığı iyi ama çok fazla göz altı morluğum yok zaten. Hd kapatıcı kadar aydınlatmadı ama bunun kapatıcılığı daha iyi kesinlikle. Tek sıkıntım göz altı çizgilerime birikmesi. Onu da mufe’nin hd transparan pudrasıyla çözmeye çalıştım ama o pudra flashlı fotolarda adeta facia nereye sürdüyseniz fotoda bembeyaz çıkıyo. Çok çok az kullanmak lazım ama o da sabitlememe yetmiyor ya da benim elimin ayarı yok. Çizgilere birikme konusunda yardımcı olabilecek cicişler ulaşırsa sevinirim 🙂

 22. Mimik çizgilerine dolmayan ve doğal duran nadir kapatıcılardadır. Çok likit olmayışı da benim gibi kremsi kapatıcı sevenler için avantajdır. Denediğim zibilyon adet kapatıcının içerisinde La Prairie’nin kapatıcısından sonra en en en beğendiğim kapatıcı¸ bittikçe sürekli alacağım sayılı ürünlerden olacak. (Yeni ürün denemeye çok meraklı olduğumdan kafaya takıp sürekli aldığım ürün sayısı çok fazla değildir.)

 23. hakkında epey bir araştırma yaptıktan sonra bugün satın almaya karar verdiğim kapatıcıydı. lakin denediğim anda bunun bana uygun olmadığını net şekilde anlamış oldum. göz altlarımdaki bütün pütürleri ortaya çıkardı ve anında kuruttu. göz çevresi kuru olanlar bence bu ürünü almayı kesinlikle düşünmesinler.

 24. likit olmasına rağmen yoğun bir kıvamı olan kapatıcı. bu yüzden kullanmadan önce göz çevresinin iyi nemlendirilmesi gerekiyor. çizgilere dolmadığını düşünmüyorum. çok derin çizgilere sahip olmamama ve pudrayla sabitlememe rağmen benimkilere biraz doluyor en azından. benim kullandığım renk custard. çok sarı-beyaz bir ten rengim olduğu için hoş durdu. bir de ben kapatıcıları göz çevremde de tenimle aynı renk kullanmayı seviyorum. zaten aynı kapatıcıyı kızarıklıklarıma da dokunduruyorum. bence bu kapatıcı¸ yüzde göz altından daha iyi sonuç veriyor.

 25. Problemsiz göz altlarına sahipseniz memnun kalabileceğiniz bir ürün. Gayet de çizgilere doluyor ve morlukları kapatmada yetersiz. l’oreal true match kapatıcı candır.

 26. Bana bir türlü iyi gelmedi. İyi gelsin¸ favori kapatıcım olsun çok isterdim ama olmadı üzgünüm. Ne kadar nemlendirici kullansam da işe yaramıyor¸ kuruma yapıyor¸ çizgileri belirginleştiriyor¸ morlukları yeterince iyi kapatamıyor. Mac pro longwear ile yapısını benzetsemde¸ Mac’inki bende çok daha iyi duruyor.

 27. chantilly rengi istanbul city’s avm’deki nars butiğinde kolayca bulunabiliyor¸ ben zamanında sephora sephora gezip bulamamıştım¸ arayanlara duyurulur. onun dışında ben bu kapatıcının yapısını biraz ağır bulduğum için göz altında beğenmiyorum¸ doğal durmuyor ama diğer tüm kapatıcı ihtiyaçlarımı (sivilce¸ kızarıklık vs) çok şahane bir şekilde karşılıyor sağolsun. cildim oldukça kuru¸ onu daha da kurutmuyor¸ kapatıcılığını da yeterli buluyorum. zaten kullanmaya başlayalı 4 yıl falan oldu sanırım¸ bittikçe hiç düşünmeden alıyorum¸ kesinlikle tavsiye ederim.

 28. vanilla rengini kullanıyorum. eğer çok mor göz altlarınız yoksa bu kapatıcının doğal durmasının sırrı mümkünse ıslak süngerle çok çok az uygulamak. ama bahsettiğim miktar gerçekten küçük küçük dokunuşlardan ibaret. ben bu yolla hem uzun süre¸ hem de günlük olarak çok rahat kullanıyorum. sanırım üretildiği sürece değiştirmeyeceğim bir ürün¸ verdiği aydınlığa resmen bayılıyorum.

 29. Evet biraz pahalı ama kesinlikle değer derim. Kapatıcılığı iyi¸ne çok sıvı ne çok kuru ve toplanma pek yapmıyor(en azından bende) Bir kaç drugstore kapatıcısı alıp hayal kırıklığı yaşayana kadar bundan bir tane alıp kullanmayı öneririm.

 30. Radiant creamy concealeri¸ göz altlarını müthiş kapatıyor fakat sivilce izi cilt lekesi gibi daha koyulukta olan yerlerde o kadar başarılı değil. Halbuki yapısı da bayağı yoğun. Ama çizgilere dolma¸ kurutma gibi sorunlar yaşatmadı bu açıdan bile tekrar tekrar alınası bir ürün.

 31. yapısı çok yoğun. cidden çok yoğun böyle dağıtamıyorum göz altlarıma. bir de aşırı çizgilenmeye meyilli. daha yeni kullanmaya başladım bakalım bi şekilde anlaşacağız seninle dostum. orta yol bulmak zorundayız elimde patlamana izin veremem

 32. 2 haftadır kullandığım için yorumlayabilirim sanırım artık. Göz altlarım koyu¸ genelde kapatmada başarılı¸ ama çok az uyuduğum günün ertesi kapatmaya yeterli gelmiyor¸ grileşiyor ki bunun için kapatıcıyı suçlayamam (kader oyunu değil bu¸ bu benim suçum). onun dışında burda çizgilere doluyor denmiş ben öyle bir problemle karşılaşmadım¸ belki 22 yaşında olduğum içindir¸ bir fikrim yok açıkçası. Uzun bir süredir gözaltı sabitlemesini bırakmıştım¸ fakat bu kapatıcıyı iki türlü de denedim ve yine gözaltı sabitlemenin gereksiz bir şey olduğuna karar verdim. ayrıca gözaltını yumuş yumuş yapıyor. Tek sorunu gözaltı dışında kapattığım yerler-burun kenarları gibi¸ alında bulunan sivilce lekesi gibi- aşırı ama aşırı yağlanıyor ve pudralarsam üstünü ağır hissediyorum¸ suratım katman katmanmış gibi. O yüzden sadece gözaltında kullanmaya karar verdim.İşin özü oldukça güzel bir ürün¸ ama 90 lira eder mi o konuda şüpheliyim.edit: kız nesini eksiledin bunun¸ yaşıma mı sinir oldun? kapatıcıya fazla para vermeme mi? yoksa göz altım seninki kadar kırışık değil diye mi? ksdfl çok garipsiniz <3

 33. Chantilly yeşil alttonlu dediler diye denemeden vanilla rengini aldım. Bembeyaz değilim ama vanilla göz altlarımda çok koyu kaldı¸ yüzümde bile loreal true match kapatıcı ile bir ton açarak kullanabiliyorum¸ yazın daha iyi olacaktır. Ilk eleştirim ardışık iki renk Arasında bu kadar ton farkı olmamalı. Yüzümde fondöten sürmek istemediğim günlerde kullanıyorum¸ kapatıcılığı ve kalıcığı beni tatmin ediyor. 3 aylık bi kullanımla sanırım yarısına gelebildim¸ ama yoğun kullanımda bereketli olmayacaktır¸ gramajı az¸ üstelik paketinin ergonomik olmamasından dolayı çok ürün kaybı oluyor. Bi alışverişimde denk gelirse Chantilly ‘i denemek istiyorum¸ göz altlarıma daha iyi uyum sağlarsa alabilirim. Ama 90 liralık fiyatına göre az bir ürünü ancak özel günlerde kullanırım¸ gündelikte elim gitmez sanıyorum.

 34. Yeterli kapatılığa sahip¸ örtücü olmasına karşın kesinlikle göz altlarını yormayan canım kapatıcım. Bendeki vanilla rengi. Pudramsı bir bitişi var. Çizgilere dolmaması için sabitlemek şart. Sıfır makyaj gezeceğiniz günlerde göz altı morluklarınız sizi rahatsız ediyorsa uygun rengi bulduğunuz takdirde sür çık yapabileceğiniz bir ürün.

 35. birkaç gündür yeniden keşfettiğim bir kapatıcı. birkaç aydır başka kapatıcılarımı bitirmek için kastığımdan kullanmıyordum. bu hafta yeniden narsa döndüm ve hatırımda kalandan daha güzelmiş etkisi bayılarak kullanıyorum. bendeki rengi custard. baya yoğun bir kapatıcı bence göz altına öyle üçgen yapmalık falan değil. zira 3 nokta koyuyorum göz altıma göz kapağım dahil her yere yetiyor bu miktar. ben parmağımla tampon hareketlerle dağıtıyorum çizgilerime dolma ya da kurutma sorunu yaşamadım. pudrayla sabitlemiyorum. kendisi zaten süper likit bir ürün değil bence pudrayla kuru bir etki oluşturuyor. edit: ambalajı ve ürün miktarı hakkındaki eleştirilere katılıyorum. ürün miktarı 6 ml zaten. verilen para da düşünülürse son damlasına kadar kullanamamak üzücü. ama dediğim gibi 3 nokta 3 nokta kullanarak kolay bitiremem ben bunu.

 36. Bendeki vanilla rengi birkaç aydır kullanıyorum¸ten tonumla aynı renkte. kapatıcılığı orta düzeyde¸ göz altımda çok morluk yok¸ benim için yeterli geliyor. 24 yaşındayım mimiklerimden dolayı gözümde kırışıklıklar var. Transparan pudra ile sabitliyorum ancak birkaç saat sonra çizgilere dolma yapıyor. Ben de parmak ucumla onları dağıtmaya çalışıyorum. Tamamen bittiğinde başka bir marka deneyeceğim büyük ihtimalle

 37. kapatıcılığını ve ciltle bütünleşmesini çok beğendiğim tuzlu fiyatlı concealer. hakkında tek şikayetim renk skalası olacak¸ cilt tonum tam vanilla ve custard renklerinin arasında ve bu yüzden ikisini karıştırıp kullanmak zorunda kalıyorum. birkaç tane daha ara ton çıkarsalar keşke.

 38. Göz altı morluklarıma ilaç olan grileşmeyen çok çok sevdiğim hatta stokladığım bir ürün¸ çizgilere doluyor tabi ama kapatıcılığının yanında lafı olmaz bence

 39. birkaçgirdi üstte bahsetmiştim biraz¸ an itibariyle 2 aydır kullanıyorum ve söylemeliyim ki benim için asla ve asla 90 lira edecek bir ürün değil. evet fena kapatmıyor evet yumuşacık adı gibi¸ ve evet kalıcı bence¸ ama… koca bir ama. deli gibi yağlanıyor karma cildimde. göz altlarım dışında sürdüğüm yerlerde yağlanma yapıyor demiştim ama gözaltımda da yağlanıyor¸ üstünden transparan pudrayla geçince de o eski görüntüsünden eser kalmıyor mimik yaptığınızda korkunç gözüküyor. kendime daha güzel bir kapatıcı bulup yola onunla devam edicem gibi gözüküyor¸ belki bunu aydınlık görüntüsünü beğendiğim için bir nokta şeklinde asıl kullandığım kapatıcının üstüne kullanırım. diğer türlü ı-ıh.

 40. kaç zamandır ihtiyacım olan şey buymuş meğersem. kapatıcılığı¸ renk tonları hepsi harika. hiçbir şekilde yüzde ağırlık yapmıyor. pudrayla sabitliyorum ve tamam. tüm gün çok rahatım. gerçekten fondöten gibi kullanasım geliyor bazen. hayatım boyunca kullanacağım bir concealer olduğuna eminim. parasının hakkını veriyor.

 41. Gözaltlarım mor değil yüzümde leke yok sivilce izim yok(çok şükür) ama ne akla hizmet ben gidip de bu ürünü aldım bilmiyorum. bazı günler bb krem sürmeden sadece bunun fırçasını tek sefer kapatıcıdan çıkarıp çıkan ürünü yüzümün orta kısımlarına alnıma çeneme burun kenarlarıma falan uyguluyorum verdiği görüntü inanılmaz güzel ve pürüzsüz dağıtma açısından ben sıkıntı yaşamadım çizgilere de dolmadı.

 42. Sephora’da ginger renginin tam bir nude olduğunu ve custard’dan daha çok nötralize (?) edip daha çok kamuflaj sağlayacağına ısrar etmelerinden sonra benim de hadi ya hımm hiç öyle düşünmedim ama sizin dediğiniz olsun diyip aldığım¸ çeyreğine bile gelmeden gidip bi de custard rengini aldığım ürün. Ginger¸ üçgen tekniği kullanan ben için akşamları bir nebze kullanabilecek kıvamda olsa da gün içerisinde güneş ışığında hafif bir bronzer etkisi gösteriyordu ve strobing ile ayrı dünyalarda geziyordu maalesef.. full coverage concealer’lardan beklediğimiz üzere¸ nars kamuflaj üzerinde en iyi markalardan biri ve aynı zamanda beauty blender ile cilde çok güzel uygulanabiliyor. eksileyeceğim tek noktası sanırım kuruluk hissiyatı olabilir ama ben bu olayını da jel kıvamında primer veya yine hafif bir nemlendiriciyle atlatabiliyorum. ben mimik çizgisi görüntüsünü yaşamadım nemlendirici ile ama çok olası bir durum dikkat etmek lazım gerçekten çünkü kıvamı ve kuruluğu gereği kat üzerine kat yapılabilecek türden bir yapısı yok. Azı karar ve yeterli bi ürün..

 43. Sephoradaki çalışanın önerisiyle önce ginger rengini aldığım ama daha sonra kullanamayıp honey rengini aldığım kapatıcı. Göz altım çok koyu. Sephoradaki çalışan da o yüzden ginger ı uyguladı. Mağazada hoşuma gittiği halde evde kendim uyguladığımda rengini çok koyu buldum ve bir daha kullanamadım. Sonra gidip pembe alt tonlu olan Honey yi aldım. Sabah ilk uyguladığımda problem yok harika duruyor ama saatler sonra sanki göz altlarım kapatıcıyı kusuyor gibi hissediyorum. Göz çevrem kuru olmamasına ve nemlendirmeme rağmen ayrıca (bkz: nars light reflecting pudra) ile sabitlesem bile yine de göz altlarım acayip duruyor. Yanlışlık bende mi üründe mi bilmiyorum ama hala şu göz altıma bir çözüm bulamadım 🙁

 44. Hiç beğenmediğim inanılmaz ağır yapılı olduğunu düşündüğüm gözaltımı hunharca kurutan kapatıcı. Kaç kere denedim temiz nemlendirilmis gözaltına¸ üstüne narsin transparan pudrasiyla da geçtim sade kendi halinde de kullandım ama bence grilesen (3-4 farklı rengini denedim) gozaltlarimi çok yoran¸ zaten hemen bitecek 90 liralık fiyatını asla haketmeyen dandik bir kapatıcı. Dünya kadar güzel kapatıcı var buna gelene kadar. İyh iyh¸ sivilce üstünde fe saolsun cakey durmaktan öteye gidemedi. İyi ki asla almadım dediğim bir ürün. Her seferinde gittim denedim bikaç saat gozaltimda dolaştım sonuç hüsran. Mualara da surdurttum gene aynı yani. İğrençlik abidesi bi ürün bana göre. Aynı kıvam aynı caciklik Estee Lauder double wear kapatici için de geçerli. Mac prolongwear uygularken daha kremsi ve bunun gibi asla çizgilere dolmuyor. Ha ama o da kurutuyor. Kesinlikle bu kapaticilar günlük kullanıma uygun değil. 3 kapatıcı içerisinde (mac¸ nars ve Estee Lauder) mac en iyisi¸ ama tabi günlük kullanım için değil. Hatta bence loreal True matchin performansı narstan kat kat iyi. Buyrun bir süredir pek eksilememistiniz.Günlük akarsiz kokarsiz kapatıcı arıyorsanız da rimmel match perfectiondan şaşmayıniz

 45. verdiğim paraya değecek mi diye merak ettiğim¸ içindeki ürünün azlığı ve denememiş olsam da videolardan ve yorumlardan anladığım kadarıyla piyasada daha ucuza yakın performansta ürünler bulunduğunu düşündüğüm nars’ın sürekli internette övülmüş olan kapatıcısı

 46. çok uzun süre kullanmış biri olarak itiraf etmeliyim ki adında geçen “kremsi” yapısını açıldıktan sonra kısa süre içinde yitirmektedir. ilk 15 gün kullanırken çok kolay dağıtılıp¸ ciltle bütünleşebiliyorken zaman içerisinde epeyce yoğunlaşmakta. bu da görünümü ağırlaştırıyor. bi nevi içindeki suyun çekildiğini düşünün. yedirmek zorlaşıyor. aplikatörü sürdüğünüz yerden dağıtmanız zaman almaya başlıyor. nemli süngerle elbette duruşunu hafifletebiliyorsunuz ama yapısının bozulması keyif kaçırıyor.özellikle her gün kapatıcı kullanan biri değilseniz almaya değmez diyebilirim. alternatifi olmayan bir ürün değil.

 47. göz altı morluğu probleminden muzdarip biri olarak full coverage’a karşı koyamadım¸ aldım. kapatıcılık süper¸ nemlendiriciyle kuruluğu da aştığımı söyleyebilirim. lakin sorun sabitlemede. sabitlenmemesi gibi bir şey bence mümkün değil¸ anında çizgilere doluyor. sabitlemek için de sephora baked (nude) kullandım rengini bozdu¸ gosh prime’n set loose pudra kullandım pütürcük yaptı. sırf sabitleme sorunu yüzünden henüz insan içine çıkmak nasip olmadı kendisiyle. nars light reflecting alasım var ama ona da olumsuz yorumlar yapılmış. çok çaresizim.

 48. Kapatıcılığından ve kremsi yapısından oldukça memnun kalmama rağmen saçma bir şekilde benimki çok çabuk bir şekilde bitti kimse buna değinmediğine göre sadece benim başıma mı geldi bu olay anlamadım. Galiba yoluma mac prolong wear ile devam edeceğim. Yada heyecan arayıp Urban Decay Naked Skin denerim.

 49. Clinique airbrush concealer’den sonra kullanmaya başladığım bir ürün. En iyi tarafı kesinlikle clinique’e göre çok daha fazla kapatıcı özelliği var. Yüzdeki kızarıklık ve sivilceleri de çok iyi kapatıyor ve kalıcılığı pudra kullanmamama rağmen oldukça iyi. Ama en büyük eksisi göz altlarını çok fazla kurutması. Bunun altına kiehl’s in avokadolu nemlendiricisini sürmem gerekiyor (ki bu baya yoğun bir nemlendirici). Yoksa kuruttuğu yetmezmiş gibi bir de çizgilerin içine doluyor. Bence bunu kullanırken pudrayı da kurutmaması açısından çok fazla kullanmayın derim.

 50. Şu ana kadar kullandığım en iyi concealer. Bitmesin diye uzun zamandır kullanmıyordum¸ 1 haftadır tekrar kullanmaya başladım ve ne kadar çok sevdiğimi hatırladım. Göz altlarımda koyu halkalara sahip olmama rağmen correctorsız uyguladığımda kapatıcılığından oldukça memnunum. Pürüzsüz bir sonuç sağlıyor. Asla kurutmuyor ve çizgilere de pudrayla sabitlediğimde neredeyse hiç dolmuyor. Sabitlemediğimde uzun bi’ günün sonunda tabi ki çizgilere dolma oranı artıyor. Fiyatı bir hayli yüksek ama paraya kıyıp bittikçe alacağım bir ürün. Bendeki rengi vanilla.

 51. Kapatıcılığı yüksek ama göz altında ince çizgilere dolan bir ürün. O nedenle yüzdeki kızarıklık vs gibi kapatılması gereken yerlere uygulamayı tercih ediyorum.

 52. Gozaltlarimdaki morluklri kapatan ve aydinlik veren harika otesi kapatici. Benefit Erase paste ve Nars in bu krem yapidaki kapaticisi benim icin makyajin vazgecilmezlerinden.

 53. Şimdiye kadar kullandığım en başarılı kapatıcı .. üstelik yüze çok soft ¸ temiz ve aydınlık bir ışık da veriyor. Çizgilere dolmaya gelince ¸ çizgilerle savaşmak zor

 54. nedense nars’ın bu tip ürünleri benim tenime tam oturmuyor ne kadar nemlendirirsem nemlendireyim böyle nokta nokta¸ dışa kusan bir hal oluşuyor¸ asla bütünleşmiyor. beğenmeyi çok isterdim amma ve lakin hayır kendisiyle bi türlü anlaşamadık.p.s: bu entry’de subliminal mesaj vardır.

 55. nemlendiricinin ne kadar önemli olduğunu fark edemediğim zamanlarda hiç sevmediğim¸ şimdi işe bayıldığım kapatıcı sivilce lekeleri ve kızarıklıkların üstüne de uyguluyorum bazen. mat¸ pudra görünümlü bir bitişi var¸ sabitleme gereği duymuyorum. kuru¸ iyi nemlendirilmemiş ciltte gerçekten kötü¸ pul pul durabiliyor fakat güzel nemlendirilmiş bir ciltte mü kem mel. yani cildiniz karma/yağlı ise bayılacağınızı düşündüğüm kapatıcıdır kendisi. kuru ise de iyice bir kremlendikten sonra kullanmanızı tavsiye ederim 🙂

 56. Ben bu ürünü aldığımda 85 liraydı şu an sanırım 115 lira olmuş . Ginger rengini kullanıyorum esmer tenliyim. Çok sık gözaltlarımı kapatmadığım için ne kadar süre gittiği hakkında çok sağlıklı bir yorum yapamayacağım. Bu entriyi yazma sebebime geleyim. Öncelikle göz altlarım ne kuru ne de yağlı. Sadece esmer tenli olmamdan kaynaklanan çok az bi koyuluk var göz altlarımda aşırı sorunlu diyemem kesinlikle. Kapatıcılığı iyi evet. Teninizle aynı renkte bile olsa ürün ışığı yansıtıyor aydınlık bir görünüm veriyor bu da güzel. Yalnız kocaman iki ama’sı var bu ürünün. Birincisi geçen gün ürünü sürdükten 2-3 saat sonra güzel ışıklı bi aynada yüzüme bakma fırsatı buldum ve yutkunamadım resmen göz altlarım pütür pütür olmuş nasıl anlatsam nokta nokta böyle tövbe estağfurullah yüzüme nolmuş böyle dedim duruşu o kadar kötüydü ki. Zaten kalın yapılı bir ürün aman diyeyim ince uygulayın. Pastelin kapatıcısı abartmıyorum çok daha iyi bence. Bir de aydınlatmak için uygun değil yani gözenekli bir cildiniz varsa gözaltınıza o ters üçgeni çizmeyin burnunuzun aşağısına kadar çünkü kalın yapısından dolayı hem kötü görünüyor hem de gözenekleriniz size el sallıyor. Yarı fiyatında satışa sunulsaydı evet alınabilir ama bu fiyatı kesinlikle hak etmiyor.

 57. nars all day luminous weightless fondöten lie birlikte deneyimlemiş olduğum kapatıcıdır kendisi. sanırım muadil olarak loreal true match kapatıcıyı örnek gösterebilirim. göz altları çok kuru olmayan herkesin iyi bir nemlendirme ile kullanabileceğini düşünüyorum. parasını da sonuna kadar hakeder. çok güzel aydınlık bir görünüm verir. eğer çok koyu göz altlarınız var ise correcter ile nötrleyip üzerine bu concealerı sürerseniz mükemmel göz altlarına kavuşursunuz.

 58. Fiyati disinda gorunumu¸ ambalaji¸ kivami bana cok da mucize olusturmayacagini dusundurmustu ancak cok cok az bir miktar uyguladigimda bile gozaltlarimi o zombi halinden kurtardi. Hadi kapatti bir de aydinlik bir gorunum verdi ve ben bundan sonra baska kapatici aramayacagima kendi kendime soz verdim. Memnun kalmayanlar bir de cok az bir miktarla tekrar denesinler derim ben.

 59. 02 light vanilla rengini buradaki yorumlara güvenerek satın almıştım fakat benim için tam bir hüsrandı.öncelikle kesinlikle beyaz tenliler için uygun değil¸ hem de ben öyle çok beyaz tenli olduğumu düşünmüyorum. üstelik pembe alt tonlu. kullansam kullansam renk düzenleyici olarak kullanabilirim. kuru olmayan göz altlarımı da inanılmaz kuru gösteriyordu. oysa çok büyük hayallerle satın almıştım. iyi ki beğenmemişim bugün gördüm 100 küsur olmuştu fiyatı.

 60. Benim göz altlarımı çok kuru gösterdi¸pütür pütür yaptı.zorla bitirdim.yapısı çok kalın.fırçayla¸elimle¸bb süngerle denedim.ama her şekilde çok kalın tabaka şeklinde durdu.bence kuru ciltli olanlara pek uygun bir kapatici değil.

 61. yapısından aşırı memnunum ama satıcı ginger medium 2’nin uygun olacağını söyledi ve sonuç facia. sapsarı duruyor göz altlarımda. napmak lazım?

 62. ilk tüpümü yarıladığım ve ilk izlenimlerimin kesinlikle değiştiği kapatıcı. aldığımda hunharca sürüyordum gözaltlarımın koyuluğu nedeniyle ve hem pütür pütür duruyor hem de çizgilere doluyordu. daha sonra 2 nokta göz pınarlarıma yakın bir şekilde koyup çok iyi bir şekilde yüzük parmağımla dağıtmaya başladım. efsane! gerçekten hiç bitsin istemiyorum fiyatı çok pahalı ama her kuruşuna değiyor kullanmasını bilince. sabitlemeden kalıcılığı da 8-9 saat sürüyor. en başarılı kozmetik ürün.

 63. bana göre aşırı pudralı kapatıcıdır. göz altlarımı aşırı kuruttu pul pul duruyor:(ha o kadar para verdim bitirene kadar kullanıcam tabi.

 64. Bugüne kadar kullandığım en başarılı kapatıcı. Ne çok kuru ne çok nemli bir yapısı var. Ben pudrayla sabitlemeden kullanıyorum¸ buna rağmen tüm gün göz altlarımda kalıyor. Kalın bir yapısı olmamasına rağmen yüksek bir kapatıcılığı var. Ben light 1 siberia rengini kullanıyorum. İlk bakışta çok açık görünse de az kullanıldığında nötr alt tonlu beyaz tenimle çok güzel bütünleşiyor.

 65. favori kapatıcımdır kendisi. Fiyatı biraz pahalı kabul ama gerçekten çok başarılı. mor olan göz altlarımı çok güzel kapatıyor ve kuru göz altlarımı daha fazla kurutmuyor. çok fazla çizgilere de dolmuyor e daha ne isteyeyim ? birçok drugstore kapatıcı kullandım ama hiçbiri bu kadar tatmin etmedi beni. maybelline fit me bu ürüne muadil gösteriliyor ama türkiyede satılmadığı için deneyemedim. Bence pahalı da olsa fiyatını hak eden bir ürün <3

 66. ben bu kapatıcıyı beğenmeyip bir kenara atarak haksızlık etmişim. geçen sene kullandığımda çok cakey durmuştu ve gün içinde kuru duruyordu. yaklaşık 6 ay (bkz: kiehl’s creamy eye treatment with avocado) kullandıktan sonra dün tekrar denedim ve ba-yıl-dım. evet kalın ve ağır yapılı ama çok güzel örttü koyulukları. demek ki iyi nemlendirilmiş göz çevresi önemliymiş.

 67. Loreal true match maybelline affinitone bobby Brown corrector +concealler goz altlarim için şimdiye kadar kullandığım ürünler. Ama hepsini üst üste sürsem nars kadar kapatmaz kullaninca anladim. Çok Sevdim.

 68. Ben bu kapatıcıya denemek için içinde 3-4 kullanımlık olanını zebramodan aldım. Gözaltılarım çok kuru oldugu için ilk başta sevdim gibi de sevmedim gibi de. Sonra bir iki kez sivilce izlerimi kapatıp bazı yerlere de rastgele sürünce baya sevdim ama ne yazık ki Bende çizgilere dolma yaptı sabitlediğimde de. Bir de ben aydınlatma etkili sevmiyorum bunda hafif vardı benim aldığım renkte. Suan elimde armani var Ve memnunum. Ama bir gün biterse belki yine de gidip Nars alabilirim.

 69. tek kelimeyle süper ! reklam gibi oldu bu ifade farkındayım ancak gerçekten çok memnunum. light2 vanilla rengini nemli beauty blender ile uygulayınca çok güzel oturuyor. çizgilere dolma yapmıyor diyemem ama minimum dolma yapıyor diyebilirim. çok doğal bir aydınlanma vermesi de cabası.

 70. geçenlerde girdiğim sephorada elimin üzerinde ufak miktarda deneyip yaydım. evde makyajımı çıkarttıktan sonra hala elimin üzerinde durduğunu fark edince sabunla ovuşturdum geçmedi. hemen hemen bütün makyajı çıkartan temizleyicimi sürüp ovaladım ve hala tam çıkmadığı belliydi. kapatıcılığının yükse olduğu belli¸ fakat elimin üzerinde hırpalamama rağmen çıkmaması göz altında yarattığı etkiyi düşündürmedi değil.

 71. Bende vanilla rengi var ve herkes gibi iyi nemlendirilmiş göz çevresine uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Ancak uyguladıktan bir kaç saat sonra gözaltlarım pütür pütür gözüküyor. Az miktarda beauty blenderla uyguluyorum genelde fırçayla denedim yine aynı sonucu aldım. Kapatıcılığı güzel¸ az miktarda uygulama yetiyor ağırlık oluşturmuyor ama bu pütür pütür durma olayı hiç hoşuma gitmedi. 3 ay oldu alalı henüz bitmedi bittiğinde nyx hd concealeri deneyeceğim benziyorlarmış birbirlerine bakalım o nasıl sonuç verecek.

 72. birkaç ay önce çok beğenerek aldığım ve hala memnun olduğum ürün. sadece gittiğim sephorada bana en açık renginin verilmesi ile dumura uğramam ve kış ayları dışında pek kullanamayacağımı düşündüğüm ürün. yapı olarak çok güzel¸ özellikle kuru göz altlarınız varsa çok beğeneceğinize eminim ama benim biraz çizgilerime doldu¸ bu sebeple hala favorim maybelline age rewind olsa da bu kapatıcının nemlendiriciliği daha iyi. parasına değer mi bence değmez ancak illa bir kapatıcım olsun iyi olsun diyorsanız ve derin göz altı çizgileriniz yoksa tavsiye ederim. rengini denemeden almayın!

 73. Aydınlatıcı¸ pudralı¸ Akışkan¸ kalıcı¸ renk slakası geniş…Akışkan olduğu için kapatıcılıktan uzak biraz¸ daha çok kalıcı ve aydınlatıcı özelliği ağır basıyor¸ teni çıkan matte serisininde kapatıcı özelliği öncelikli. Göz altları sorunsuz olanlar sadece aydınlatmak isteyenler bunu¸ kapacılıkda istiyorum diyenler son çıkan crem matte serisini düşünebilirler…

 74. Nars’tan kullandığım makyaj malzemelerinin arasında beni hayal kırıklığına uğratan tek ürünüdür. Bu markadan aldığım her şeyden şimdiye kadar çok memnun kaldım¸ gözaltı morluklarım bana göre biraz fazla olduğu için bunu da denemek istedim. Methini çok okudum sözlükten de¸ kapatıcılığı yapısı konusunda. Kapatıcılığı öyle çok muhteşem değil en başta. Kötü diyemem ama bu ayarda çok daha uygun fiyatlı ürünler var. Corrector ile kullanmadığınızda grileşen bir ürün bence. En kötü yanı da çizgilere dolması oldu. Nars loose powder ile sabitlememe rağmen çizgilere doluyor ve kuru kuru görünüyor. Üstelik altına nem bombası olarak bilinen kiehls avıkadolu göz kremi sürmeme rağmen. Hani birlikte kullandığım ürünleri de özellikle yazdım¸ bunlar dahi kurtarmıyor durumu anlayın. Toparlarsam kötü bir ürün değil ama fiyatını hakettiğini de düşünmüyorum. Yüksek fiyatına rağmen bütçesini zorlayıp almayı düşünen cicişlerin dikkatine. Olmazsa olmaz bir ürün asla değil.

 75. hayatımda kullandığım en iyi kapatıcı 3. senemizi dolduracağız yakında. doğuştan koyu renkli göz altlarımı bir tek bu kapatabiliyor bir de öyle kalıcı ki yazın koyu rengini denizde¸ havuzda kullanıyorum çıkmıyor bile mis.

 76. Hakkında olumlu yorumları okuduktan sonra özel günlerde kullanmak için aldığım ortalama üstü performansa sahip bir kapatıcı. Gözaltlarım çok mor değil¸ ancak çok fazla damar var. Bu kapatıcıyı sürdüğümde damarların neredeyse hepsi başarılı bir şekilde kapanıyor. Ürünle ilgili emin olamadığım tek şey çok fazla aydınlık vermiyor oluşu. Ancak bu durum benim seçtiğim ton ile de alakalı olabilir. Sonuç olarak ben memnun kaldım.

 77. Piyasadaki yüksek fiyatlı ve uygun fiyatlı hemen hemen tüm kapatıcıları deneyen biri olarak ¸ en sevdiğim kapatıcıdır. Güzel kapatan¸ çizgilere dolmayan ve yokmuş hissi veren yapısıyla gönlümü fethetmiştir. Tek eksi yönü ürünün tamamının kullanılmaması açısından fırçalı olması olabilir. Bendeki rengi light2 vanilla ¸ bittikçe alıyorum. Seviyoruz merkez:)

 78. renk olarak yanlış rengi almışım. chantilily rengini aldım¸ o çok açık tenli ama cilt alt tonu sıcak olanlara uygunmuş. ben gibi çok açık tenli ama alt tonu soğuk olanlara vanilla daha iyiymiş¸ nars’ın makyaj sanatçısı öyle dedi. çok problem olmadı zaten diğer kapatıcım üstünde kullanıyorum¸ hafiften beyaz kaldı sadece.kapatıcı olarak değil aydınlatıcı olarak görmek lazım bu ürünü. göz altlarınız ben gibi koyuysa kapatmıyor. sağlam bir kapatıcılık istiyorsanız Nars Soft Matte complete kapatıcı daha uygun. nars’ın sitesi de ona yönlendiriyor tam kapatıcılık için.aydınlatıcı olarak bence başarılı. az bir miktar yetiyor dolayısıyla uzun zaman dayanır. bana 1 seneden fazla gider¸ fiyat o kadar aşırı olmuyor öyle düşününce. ama sık kullanacaksanız¸ yani ürünün ömrü fazla olmayacaksa o paraya değmez bence.

 79. kesinlikle fiyatına değmeyen ürün bence. çizgilere dolma yaptı ben de¸ bir de renk tonunu bi türlü tutturamadım ben bu concealerin¸ ben de mi sorun yoksa tonlardamı bilmiyorum ya çok koyu geldi¸ ya çok açık. kapatma konusunda da sınıfta kaldı bence aşırı kuru yapısı var zaten sürülünce böyle kuru görünen ürünler göz altını daha yorgun gösteriyor. bu parayı pro long wear’a veririm daha iyi.

 80. Fiyatına değdiğini düşünmediğim kapatıcı.Öncelikle göz altı kullanımı için yapısını ağır ve kurutucu buluyorum. yüzdeki lekelere uygularım ben diyorsanız başarılı bir kapatıcı¸ yüzde duruşunu beğeniyorum ve lekeleri gerçekten iyi kapatıyor ancak Göz altlarımı korkunç ötesi gösterdiği için bitince bir daha almam¸ sadece yüzde kullanmak için bu kadar para vermeye gerek yok birçok alternatif mevcut. Kısaca benim için hayal kırıklığı.

 81. göz altı için herkesin dediği gibi ağır ve kurutucu bir yapısı var. özellikle göz altlarınız benimkiler gibi kuruysa hiç önermiyorum. ama sivilce izlerini¸ yüzdeki herhangi bir lekeyi çok güzel kapatıyor bana kalırsa. günlük olarak yüzüme fondöten sürmeyi sevmediğim için bu yöntemi yaparak cildimi eşitliyorum.

 82. bence concelarların şahı¸ efendisi. kendisini nemli süngerle göz altıma¸ fırçayla da burun kenarlarıma ve sivilce¸ leke bişey varsa üstlerine sürüyorum¸ fondöten bile sürmeme gerek kalmıyor. çok seviyorum seni ama çok pahalısın¸ sakın zamlanma yoksa alamam ve bu aşk böyle bitemez¸ bırakma terk etme beni şarkısı ikimiz için çalar arka planda. sakın aşkım.

 83. bayağı yoğun bir kapatıcıdır kendisi. bu yüzden her ne kadar çizgilere dolmaz dense de bir miktar doluyor illaki. renk aralığı çok geniş. nc15 e vanilla rengi tam oluyor. en sevdiğim yönü de kolayca dağıtılabilmesi. boyut olarak küçük gibi geliyor insana ama fazla kapatıcı ve az kullanıldığı için gayet güzel yetiyor. fiyatını hakettiğini düşündüğüm bir ürün. 

 84. light1-chantilly rengini kullandığım ve bayıldığım ürün. hem aydınlık duran hem yüksek kapatıcılığa sahip

 85. Kullandığım en iyi kapatici. Gözaltılarımı inanılmaz güzel ve doğal aydinlatiyor. Tek kotu yani ömrünün kısa olması¸ çok çabuk bitiyor. Daha önce mac pro longwear da kullandım ama ikisinden birini seçecek olursak kesinlikle nars!

 86. Kızımın anneler günü için aldığı hediye^^..Mağazada deneyip çok beğenmiştim fakat alamadım.Kızım büyük sürpriz yaptı bana:)Yorumuma gelince¸çok beğendim.Bendeki vanilla rengi.Cildimle bu kadar bütünleşen başka kapatıcım olmadı.Gün içinde asla oksitlenmiyor.Çizgilere dolduğunu yazan cicişler var.Olabilir çünkü yapısı müsait.Fakat bende böyle bir sorun olmadı.Çok iyi nemlendiriyorum göz altımı belki ondandır.Bir de göz çevreniz ve cildiniz kuruysa pullanma yapabilir.Almadan önce deneyin hatta 1 gün kalsın değerlendirme yapabilesiniz.En sevdiğim özelliği kapatıcılığının yanında çok güzel aydınlatıyor.Göz altlarım pırıl pırıl görünüyor.Ben çok memnun kaldım cicişler.Mac prolongwear’ın pabucunu dama attı.Gerçekten çok başarılı bir ürün.Bana öyle¸aaa cildin çok güzel görünüyor ne yaptın”falan diyen olmaz.Nars’ı kullandığım günlerde biri mutlaka bugün çok farklı görünüyorsun diyor.Teşekkür ederim canım kızım:))

 87. Bende nars soft matte complete concealer varken bunu da aldım¸ diğerini satarken kuruysa göz altınız almayın demişlerdi ama öyle bir problemim olmadığı için severek kullanıyorum. Creamy concealer a gelirsek çizgilere aşırı aşırı doluyor ve diğerinden daha başarılı bulmadım.Şimdi duygu bacı soft matte olanı iki videodur cahıl cahıl yorumluyor. Bu narsın suçu sen git renkli ürünleri bedeveye gönder bu tarz devamlı satacağın ürünleri bu influencer hatuna anlatma. Pes.

 88. 3 ay kadar önce vanilla rengini aldım. Denildiği gibi çizgilere dolmaya çok müsait o yüzden göz altıma uygulamadan önce çok iyi nemlendirmem gerekiyor. Ayrıca hızlı kuruduğu için vakit kaybetmeden dağıtmak gerekiyor. Yapısını loreal true match kapatıcısına benzettim. Kullandığım en kalıcı kapatıcı olabilir.

 89. Fondöten kullanmayı bıraktım bırakalı Nars’ın ten ürünlerine aşırı sarmış durumdayım. Tabii ki en favori ürünüm radiant creamy concealer. Bendeki rengi M-1 Costard. Renk skalası oldukça geniş. Kapatıcıyı göz altlarımdan ziyade lokal olarak sivilce lekelerimin üzerine uygulayıp dağıtıyorum. Fırçada kalan ürünü tüm yüzüme gezdiriyorum. Fondötene ve BB Cream’e göre çok daha az yağlanma yapıyor.Radiant creamy concealer ile soft matte complete concealer’ı karşılaştırmak gerekirse¸ soft matte lokal kullanımlar için çok daha uygun. Ama ince çizgilere kesinlikle dolar. Yapısı haliyle radiant creamy’ye göre daha yoğun. Haliyle daha kuru bir görüntü bırakıyor. Ben radiant creamy’yi daha hijyenik buluyorum. En azından her kapağını açtığımda toz girme olasılığı yok. Bu yüzden de radiant creamy’den vazgeçemiyorum.Radiant creamy’nin kapatıcılığı son derece yüksek. Kat kat uygulama gerektirmiyor. Cildi makyaja güzelce hazırladıktan sonra kullanırsanız pürüzsüz bir görünüm elde etmeniz mümkün.Radiant creamy’nin aplikatörü de gayet makul bir boyutta. Tarte – Shape Tape’in aplikatörü gibi büyük değil yani fazla ürünü silmenizi gerektirmiyor.Şişesi cam. Şık bir görüntüsü var.Güncel fiyatı : 145 TL (BEYMEN)

 90. kullandığım en başarlı resmen mucize kapatıcı. 3. şişemi bitiricem yakında başka kapatıcıya da değişmem. denize havuza giderken bile kullanabilirsiniz çık-mı-yor.

 91. elimde bundan başka concelar olmadığı için mecbur kullanmaya başlamıştım ilk izlenimlerim¸-günlük kullanım için fazla ağır -çizgilere dolma eğilimi var-yağlı ciltliyseniz göz çevresi pütürlerinizi gösteriyor-yüz lekelerinizi çok iyi kapatıyor ben daha çok onun için kullanmaya başladım-bu kadar yoğun olmasına rağmen kapatıcılığı buna nazaran fazla değil çok problemli göz altlarınız varsa size yetmeyecektir ve altına corrector geçmek zorunda kalabilirsiniz (ekstra bilgi¸sorunlu göz altınız varsa ve açık tenliyseniz creme brulee rengini öneririm içinde somonluk oldugu için güzel örtüyor)sonuç olarak e zaten ürün yoğun altına bi kat daha bişey geçersek daha da yoğun oluyor ayrıca dolmasın diye pudra da sürüyoruz oldu bize katman katman gözaltı.ben çok az uygularım gözaltı problemim yok derseniz iyi bir tercih olabilir aydınlatıcı anlamında.piyasada çok fazla alternatifi vardır diye düşünüyorum ben aldığımda 110₺ idi güncel fiyatı 145₺ ye ulaşmış durumda asla hak eden bir ürün oldugunu düsünmüyorum cicişler

 92. bugün satın aldığım concealer. normalde gözaltlarım problemli değildir ama uykusuz olduğumda kapatma ihtiyacı duyuyorum. Bundan önce rimmel london’ın match perfection concealerını kullanıyordum fakat çok da memnun değilim. daha önceleriyse maybelline age rewind (bitirmeden çöpe attım)¸ mac select moisturecover (hiçbir işe yaramayan bir concealer isterseniz mutlaka alın) kullandım. en sonunda da nars’i denemek istedim. bendeki vanilla rengi mac’te de nc15 kullanıyordum. bir pıt sürdüm¸ ilk izlenim olarak kokusu hafif ve hoş bir koku¸ yayılması kolay (parmakla yaydım)¸ kapatıcılığı güzel¸ normalde hiçbir şey kullanmıyorum o yüzden ağır da gelmedi (tarte’ı bu yüzden denemekten çekiniyorum) bakalım kalıcılığı ve çizgilere dolup dolmama durumu nasıl olacak. (çizgi dolma olayı bence tamamen nemlendirmeyle alakalı o yüzden sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. özetle şu an benden iyi not aldı. edit: ben böyle çizgilere dolma görmedim yaw. nemlendirme falan hak getire sözlük. üstünden pudra geçince sorun kalmıyor da çantaya at çık olmadı pek pudra mutlaka istiyor. 

 93. üstüne kapatıcı tanımadığım¸olmazsa olmazim¸ makyajımın demirbaşı canım kapatıcım <3 cildimde bölgesel olarak sorunlu yerlere ve gözaltlarıma kullanıyorum. gözaltını aydınlatması ve cildimle bütünleşmesi harika. sivilce izi ve lekeleri kapatması da gayet yeterli. benim için tek kötü yani çok bereketsiz bir ürün ve maalesef çok pahalı 🙁

 94. Çok bereketli bir ürün. 6 aydan daha fazla süre kullandım -her gün kullanıyordum-. Göz altım mor olduğu için çok çok kapatıcı diyemem ama bir corrector ile iyi iş çıkarıyor. Göz kremi uygulayarak kullandığımda sorun yaşamadım ama pudra ile sabitleyince pul pul durabiliyor. Tekrar almak isteyeceğim bir kapatıcı.

 95. Gözaltlarınız nem durumuna göre rezil de olabilirsiniz vezir de. Benim gözaltlarım ne yağlı ne de kuru. Günden güne uyku/beslenme durumuna göre ciddi fark edebiliyor ama nem durumu. ‘Kötü’ günlerimde bir tekme de bu arkadaş vurur ve göz altımdaki o derin çizgiye birikir de birikir. Ama uykumu almışsam da zerre dolma yapmıyor. Yapısı kalın olduğu için dağıtmak kolay değil ama oldukça pigmentli bir ürün. Kulağınıza kadar hunharca sürmeyin bülent ersoy gibi gezmek zorunda kalabilirsiniz. Kısacası hangi durumda nasıl kullanılacağını anlamak için bir deneme süresi isteyen ürün. Parasını hakeder mi derseniz¸ ben uygun fiyatlılar arasında muadilini bulamadım bitse yine alırım.

 96. Benim rengim chantilly¸ mac concealer’larını sollayacak kadar güzel bir yapısı ve kapatıcılığı var. yüzümdeki sivilce sıkmam yüzünden kalan küçük kırmızı yarayı mac select moisturecover’ı kaç kat sürüp kapatamadım ama nars direk kapattı. Bayıldım.

 97. Göz altı mor olanların hafif pudrayla kullandığı sürece başka bir kapatıcı arayışına girmiceğini garanti verebilirim. 30dan fazla kapatıcı dendmiş biri olarak catrice ve nars’ı tek geçerim..

 98. ben bu kapatıcıyı uzun süredir kullanıyorum¸ ürünleri sevdiğimde hiç heyecan aramadığımdan 5 kereden fazla almış olmalıyım. dolar yükseldikçe öncelikle mahvolan geleceğime ve yerin dibine doğru ilerleyen hayat standartlarıma üzülüyorum¸ sonralıkla nars’a gelen zamlara bakıp bir de ona üzülüyorum xd ilk aldığımda¸ yanılmıyorsam 80 tl civarı bir şeydi¸ az önce baktım 165 tl olmuş.türkiye’de yaşadığımız gerçeğini bir saniye unutursak da¸ ilk aldığım zamanlar hiç sevmemiştim ve kendisinden vazgeçmiştim çünkü çok ağır bulmuştum. sonra keşfettim ki direkt temiz cilde kullanıldığında berbat bir kapatıcı¸ badana gibi. ama ben hep güneş kremi sürüp 15-20 dakika bekledikten sonra kullanıyorum¸ o zaman müthiş işte¸ gerçekten creamy oluyor. şimdi sadece göz altlarıma kullanıyorum¸ sivilcelerim ve lekelerim varken onlara da sürerdim¸ lekelerde kendi tonunuzu bulursanız başarılı¸ sivilcelerde cakey duruyor¸ tavsiye etmem o bağlamda.kutusu çok saçma sapan¸ benim deneyimim şu yönde¸ atıyorum elimdeki ürün 10 ayda bitiyor ortalama¸ 5 ay fırçasıyla rahatça alıyorum¸ geri kalan 5 ay dibini sıyırmak için teknikler geliştirmem gerekiyor. yani fırçasıyla alamamaya başladığınızda ürün bitti sanıp atmanız büyük yanılgı olur¸ daha yarısı duruyor çünkü.

 99. tam rengim olduğu için sürekli kullandığım tek lüks makyaj ürünü -idi. güncel fiyatıyla bunca yılın ardından sanırım vedalaşma vaktim geldi. bir tüp kapatıcının ederi 165 tl mi gerçekten…

 100. Doğru bir ciltte oldukça işe yarayan renk kapatıcı. Doğru derken onun tanımı ise¸ beyaz tenli iseniz ve göz altınız mor ise bu ürün kendini belli edebilir. 

 101. Başta alma amacım özel günlerde göz altı kapatıcısı olarak kullanmaktı. Ancak hem satış danışmanının doğru tonu vermemesinden¸ hem de bir süre sonra çizgilere dolmasından dolayı sivilce izlerimi kapatmada kullanmaya başladım ve gerçekten memnun kaldım. Benim kırmızı izlerimi büyük oranda kapatıyor. Ancak fiyatının sürekli artmasından dolayı bitince daha uygun fiyatlı bir kapatıcıya yönelmeyi düşünüyorum. 

 102. hiç memnun kalmadığım ve birkaç kullanımdan sonra zorlamayıp kullanmaktan vazgeçtiğim kapatıcı. bende chantilly rengi var. ne kapatıcılığından hoşnut kaldım ne de kıvamından. epey kurutuyor gözaltlarımı ve sürdükten yarım saat geçmeden oksitlenip koyulaşmaya başlıyordu. şöyle sürerken tereyağ gibi akıp giden yumuşacık bir kıvamı yok. bunu sevemediğim gibi muadil gösterilen maybelline fit me kapatıcıyı da sevememiştim. muadil gibi muadil yapmışlar demek ki. 

 103. 4 kutu kullandığım vazgeçemediğim kapatıcım¸ göz altlarım ciddi manada mor¸ ışık dolgusu yaptırdım ancak bildiğiniz üzere bunun morluklara hiçbir etkisi olmuyor sadece çöküklüğü gideriyor. her neyse denemediğim kapatıcı kalmadı sonra nars radiant creamy i bir denedim bayıldım. bendeki rengi vanilla kışın tam uygun oluyor bana bu renk ama yazın pek bir beyaz kalıyor. özellikle ıslak bb sünger ile uyguladığımda sonuç şahane. bu ürünü kullandığımdan beri insanlar bi güzelleştin noldu sana filan demeye başladı. yalnız son dönemlerde corrector sız kullanamaz oldum sanki eski performansını vermiyor gibime geliyor¸ bilemedim :/ ama kendi düğünüm dahil olmak üzere pek çok özel güne ve gecede kullandım memnun kaldım sonuç olarak. ancak fiyatı artmaya devam ederse maybelline fit me ye geçeceğim sanırım.

 104. Yoğun kapatıcılığı olan ve kalıcılığı başarılı bir kapatıcı. Göz altı morluklarımla bir sıkıntı yaşamadığım için sadece yüzümdeki sivilce izlerine ya da o günkü kızarıklıklarım için kullanıyorum. Ayrıca öyle kolay kolay bitmiyor. 

Siz ne düşünüyorsunuz?