“Nars all day luminous weightless fondöten” için 29 yorum

 1. içinde ki pompayı aldıktan 4 ay sonra keşfettim 🙂 içinde pompa var cicişler kapağın içinde. ben şans eseri çıkarmıştım.

 2. Blog satışıma koyduğum fondöten. Benim gibi incecik¸ az örtücü fondötenleri seviyorsanız bu tam bir özel gün fondöteni olur sizin için de.Cildimin kuru bölgelerini daha ön plana çıkardığı için anlaşamadık. Kalıcılığı ise gerçekten iyiydi¸ 16 saat kullanmadım ama 10 saat gayet yerli yerindeydi mezuniyetimde. Ben yine de cildimdeki renk eşitsizliklerini gidersin ama kapatmasıncılardanım. Öyle işte. Tanım: kullanmadan önce çok fazla çalkalanması gereken fondöten.

 3. çok sıvı fondötenleri sevmediğim için mi yoksa nars’ın bu ürününe mi özgü bilemem ama cildime oturmadı tam. krem sürdüğümde bile cildimde ki o yağlı his bu tarz sıvı fondötenlerde de mevcut oluyor maalesef. her ne kadar emiyor kadife hissi veriyor ince tabaka dense de bende ki hissi¸ vıcık vıcık.edit: kullandıkça alışma durumu var¸ fırça yahut parmak yerine süngerle sürünce daha iyi bir oturuyor cilde.

 4. Dior nude serisini kullanırken buna geçtim cildim karma bir cilt kışın kuru yazın yağlıya daha meyilli siberia rengi bana tam oluyor diye bunu denemek istedim bende nedense biraz sarıya kaçtı yada diordan sonra öyle geldi kapatıcılığı gerçekten iyi hafif bir yapısı var fakat iyi kapatıyor yine kıyaslamak gerekirse dior’un nude ve forever serilerinden daha çok kapatıcılığı sahip fakat nedense benim yüzümde pul pul durdu iyice nemlendirmeme rağmen o kadar pul pul bir görüntü oluşturdu ki yüzümde hiçbir şey yokken daha iyi duruyordu cildi¸m bu yüzden benden her ne kadar ton olarak uyuşsa da kapatıcılığını beğensem de sınıfta kaldı tabi bu benden kaynaklanıyor da olabilir

 5. too faced born this way¸ mufe ultra hd çıkmadan önce 2015’in ilk yarısında çok ses getiren iddialı fondötenlerden biri. likit¸ ince yapılı¸ orta-üst kapatıcılığa sahip¸ yüze ışıltı vermeden aydınlık veren¸ 16 saat dayanmasa da oldukça kalıcı bir fondöten. çok seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok olan bir ürün.kişisel tecrübelerime gelirsek¸ almadan önce yüzümün bir yarısına bunu diğer yarısına nars sheer glowu denettirip¸ all day lumi kızarıklıklarımı tamamen kapattığı için onu tercih etmiştim. kullanımına gelirsek¸ yüzüme bir süredir peeling yapmamışsam ve fırçayla sürmüşsem¸ kuru veya pütürlü bölgeleri belli ediyor. ama o gün cildimde problem yoksa ve iyi nemlendirmişsem çok iyi sonuç veriyor. fotolarda yüzüme filtre uygulamışım gibi harika çıkıyor. bir çok arkadaşım da ne kullandığımı soruyor. en iyi sonucu parmak uçlarıyla ısıtıp uygulayıp ya da beauty blender ile alıyorum.uzun lafın kısası¸ fondöten ve rimel bana riskli ürünler gibi geliyor. 1 kişide harika dururken ötekinde facia ile sonuçlanabiliyor. almayı düşünenler varsa hele kuru ciltliler ise¸ denemeden almasın bence.

 6. Aydınlık gösteren diyip¸ dediğini yapamamış bir fondöten benim için. Nasıl bu kadar seviliyor anlayamadım. Karma cilde sahip olmama rağmen yüzümü aşırı kurutuyor. Anında sabitlendiği için çok hızlı davranmak gerekiyor. Rengi yüzünüzde 1 ton koyulaşıyor. Çizgilere aşırı dolma yapıyor. Dudak üstünde maske gibi duruyor. Ve bunların hepsini şişeden alınan minicik 1 pompa yapıyor. Işıltılı bazlarla karıştırarak da denedim¸ hafif su bazlı face and bodyle karıştırarak da denedim ama bir türlü sevemedim. Boşa verdiğim bir para benim için.

 7. Amerika ziyaretimde heyecanla denediğim¸ ama hayal kırıklığı yaratan fondötendir. Evet sanki cildinizde fondöten yokmuş gibi hissettiriyor ama bence kapatıcılığı çok başarılı değil ve benim yüzümde 2-3 saat sonra parlama yapmaya başlamıştı bile.

 8. Üçüncü kez kullandığım ve bugüne kadar almış olduğum fondötenler arasında en pahalı olanı. Sebebi ise uzun sayılabilecek bb krem kullanımımdan sonra doğal ama güzel bir kapatıcılığa sahip olan bir fondötene olan özlemimdi. Aslında Sephora’ya make up for ever hd fondöteni almaya gittim fakat makyaj artistine cildime kesinlikle sivilce yapmamasını istediğim bir fondöten istediğimi söyledim ve kendisi de bana bu fondöteni önerdi. Ben yüzümün bir tarafına hd’yi bir tarafına da bu fondöteni uygulattım ve bu daha hoşuma gitti. aklım hd’de kalmasına rağmen. O sivilce kremlerinden sonra cildimde sivilce oluşmasına izin veremezdim. Şu ana kadar bir sivilce problemi yaşatmadı ama yüzüme uyguladığımda pütür pütür bir görüntü yarattı. Tatilde olduğumdan cilt bakımıma çok önem vermediğimi düşünerek her gün cildimi temizlemeye ve nemlendirmeye dikkat ettim ancak bundan sonra da aynı sonucu aldım ve acaba bir de beauty blender alıp onunla mı uygulasam dedim çünkü en yapısını beğenmediğiniz fondöteni bile mükemmel gösteriyor diyorlar bu sünger hakkında. Buradan da okuyup öğrendim ki karma ciltlerde çok iyi nemlendirdikten sonra uygulanmalıymış. Bundan sonra öyle uygulayıp gerekirse buraya editlerim. Su gibi ince yapısını herkes söylemiş. iki pompa benim yüzüme gayet güzel yetiyor da artıyor bile. kızarıklarımı da çok güzel örtüyor bunun üzerine allık¸ bronzer vs bu yüzden güzel duruyor.

 9. seni alacağım oolum seni alacağım. tükürdüğümü yalıyorum¸ mufe ultra hd fondöten yanında testerı verilen all day luminous u denedim ve bayıldım böyle incecik su gibi bi yapıya sahip ama bi o kadar kapatıcı ağırlık yapmayan yağlandırmayan şu an 6. saati bitirdim ve gram birikmedi. Şu an daha önce seni denememiş olduğuma öyle pişmanım ki. Sıradaki fondötenim bu olacak kesinlikle.

 10. 2 hafta önce sephoradan aldım¸ 10 kez falan kullanmışımdır. sivilce izlerim ve halihazırdaki aknelerim sebebiyle clinique’in antiblemish setini kullanıyorum¸ işe de yaradı ancak yüzümde bazı bölgelerde kuruluklar meydana geldi. bu fondöten o kurulukları alıyor¸ resmen yerden yere vurup ben burdayım diye bağırıyor. peeling¸ nemlendirme¸ kil maskeleri vs hiçbir şeyler işe yaramadı. pul pul durup yüzümü daha da gergin hissetmeme sebep oluyor. bir de renkleri biraz garip¸ fazla sarı kaldı suratımda (aslında ton olarak uysa da). mağazada deneyip de almıştım¸ o zaman da kurulukları farketmiştim ancak sevgili sephora çalışanı şu an terden veya peelingsizlikten böyle durduğunu¸ cildimi temizledikten sonra kullandığımda mükemmel olacağını söylemişti. mükemmelin m’sine bile yaklaşamadı. ürün eminim bazı insanlarda çok güzel göstermiştir kendini¸ beklentileri tatmin etmiştir ama benim için 140 liraya aldığım koca bir fiyasko oldu.

 11. orta seviye kapatıcılığa sahip olan ve fotoğraflarda muhteşem çıkan¸ aldığım ilk fondöten. başta hiç ama hiç sevmemiştim¸ altına baz uygulamazsam gözeneklerimi daha çok belli ediyor mesela. ama doğru baz ile sadece 1 pompa fondöteni ıslak süngerle uygulayınca ortaya çıkan sonuç beni çok memnun ediyor

 12. kesinlikle parmaklarınızla sürülmesi gereken bir ürün¸ her ne kadar süngerle mükemmel olduğu düşünülse de tam randıman almak istiyorsanız parmaklarla sürülmesini tavsiye ederim. o zaman gözeneklere de dolmuyor¸ tek bir pompa¸ en fazla 1¸5 pompa ile gayet doğal bitiş sağlayan bir fondöten.

 13. Ben bu ürünü yapisi cok hafif oldugu icin aldim. Makyaj trendinden 145 tl*yapisi gerçekten cok ince su gibi.*bendeki rengi silberia*tonu bana cok iyi uydu.*1 pompadan az kullandim. Tum yuzume yetti hatta arti bile*rt expert ve rt sponge ile denedim bence en güzel elle yayiliyor. Ustunden islak sponge ile gectigimde gerçekten cok guzel oluyor.*kuru yerleri belli ediyor oncesinde guzelce peeling yapmaniz gerek guzelce nemlendirmeniz gerekiyor.*Şuan bunlar ilk izlenimlerim. Gelistikce yazacağım.

 14. Iyiki tester istemişim dediğim fondöten. Ismiyle hiç uyuşmuyor. Yapış yapış bi his Bıraktı¸ kolay dağılmadı¸ kuruluklara yapıştı ve pul pul göründü¸ aydınlık görüntü değil oldukça kalıp gibi bi görüntü oluşturdu¸ gün sonuna doğru Parça Parça döküldü. Denemeden almaya baya niyetliydim¸ büyük hayal kırıklığı olacakmış. Testeri bile ancak 1 kere kullanmaya tahammül edebildim. Kısaca denemeden almayın¸ bir de kuru/ karma ciltliyseniz düşünmeyin bile.

 15. ben bu ürüne gerçekten bayıldım. hem kuru hem yağlı karma bir cildim var çene yanak bölgelerim kuru oralarda çok kötü duracağını düşünmüştüm ama öyle olmadı. yapısı şu gibi incecik özellikle bu yüzden bayıldım. çünkü misshanın bb kreminin yanında yok gibi missha o kadar kalın ki bu fondotene göre. cildimin üzerinde kendini hissettirmiyor yok gibi. kendim için güzel bir seçim yapmışım ben internetten almıştım silberia ligt 1 rengi. ben ıslak süngerle uyguluyorum ve yağla karıştırıyorum bazen bb krem gibi oluyor öyle kapatıcığı kat kat sürseniz bile pütür putur olmaz uygulama şekli çok önemli ıslak sünger ve yağla bb kremden bile az kapatıcı oluyor mesela benim kızarıklıklarımı kapatmıyor ama cildime çok güzel bir aydınlık ve eşit görüntü veriyor sivilce lekeleriniz varsa fırçayla inceltmeden sürmelisiniz o şekilde denemedim ama aslında lanse edildiği gibi süper bir kapatıcılığı yok bence daha çok sorunsuz ciltleri daha iyi göstermek için üretilmiş bana göre. kısaca çok memnun kaldım ama beni şaşırtan çok çok az kullanmamama rağme 4 ay olddu alalı ama taş çatlasa 10 kere kullanmışımdır ve 1 pompadan az suan baya çeyreği bitmiş gibi duruyor anlamadım. biterse tekrar alır mıyım? alınabilir guerlain’ın baby glowunu merak ediyorum ve dior’un nude air’ını ama tekrar alınabilir çünkü hakketten duruşu çok güzel verdiğiniz parayı hak ediyor.

 16. Make up forever hd’nin kapatıcılığını yeterli bulmadığım için aldığım fondöten. Sephora’dakiler kapatıcılığından çok memnun kalacağımı söylemişti ama yüksek bir kapatıcılık beklememek lazım sanırım. Ben nemli bb süngerle uyguluyorum. Çok hafif bir fondöten¸ cildinizde hiç ağırlık hissetmiyorsunuz. Yukarıda da yazılmış¸ bazsız sürüldüğünde gözenekleri daha da belli ediyor. Ciltteki kırmızılıkları eşitliyor ama benim gibi fazla kapatıcılık arayanları çok tatmin edecek gibi değil. En sevdiğim özelliği¸ aşırı yağlı T bölgemi biraz daha sakinleştirmesi. Özetle¸ o mükemmel kapatıcılı¸ aynı zamanda hafif hissettiren fondöteni aramaya devam.

 17. Yağlı cilt için kullandığım en iyi fondöten. Yağlanma süresini oldukça geciktiriyor ve bitişi buna rağmen yarı mat. Kapatıcılığı yüksek ve arttırılabiliyor. Azcuk indirim neyin olsa da bi dahakini ucuza alsak 🙁

 18. bu fondötenden sonra ne kullandıysam olmadı aklım hep onda kaldı… cilt kuruluğuma uygun bir nemlendirici ile çözüm bulunca gidip alacağım¸ kadife gibi duran fondöten.

 19. Yapısı neredeyse mac face and body kadar ince olmasına rağmen örtücülüğü oldukça yüksek bir fondöten. Sephora çalışanın gazabına uğrayıp tenimden üç ton koyu rengini almış olmama rağmen the body shop shade adjusting drops renk açıcı damla ile karıştırıp kullanıyorum. İçinde spf olmadığı için fotoğraflarda oldukça güzel çıkıyor¸ karma cildimde transparan pudra kullanmazsam birkaç saat sonra t bölgemde parlama yapıyor. Genel olarak memnunum¸ tenime uygun rengi alabilmiş olsaydım daha da memnun olurdum. Karma ciltli¸ ortadan yükseğe artırılabilen kapatıcılıkta fondöten arayan cicişlere tavsiye ederim.

 20. Zamanında Duygu Özaslan’dan görüp almıştım. Tabi o zamanlar reklam falan yaptığının farkında değildim. Kullandığım en kötü fondoten¸ evet kapatıcılğı iyi ama bir türlü cildime oturmadı. Elle denedim fırçayla süngerle denedim olmadı. Cildim normal zaman zaman karmaya dönebiliyor ona rağmen kuru kuru durdu. Her kullandığımda bi bekletiyle kullandım ama yok fondoten çok kötü. O paraya gider gratışten 3-4 tane indirimden mis gibi fondoten alırdım.

 21. Cildime en çok iltifat aldığım fondöten¸ asla varlığını belli etmiyor 🙂 Aşırı pigmentli olduğu için az miktarda ürün bile kusurlarınızı kapatıyor. Fakat aşırı çabuk sabitlenmesi gibi bi durum var¸ o yüzden en iyi sonucu direk elimle uygulayarak aldım¸ hatta içinden çıkan kılavuzunda da öyle uygulanması gerektiği yazıyor¸ çok isterseniz sonrasında nemli beauty blenderla geçebilirsiniz. Kalıcılığı gayet iyi¸ hafif¸ mat ama ışıl ışıl (tuhaf ama gerçekten de öyle) bir fondöten.

 22. Bir sephora uzmanının bu Türk tipi cilde değil daha çok zencilerin mermer gibi cildinde muhteşem duran bir fondoten dediği fondöten. Eskiden kullanıyodum ve kesinlikle nefret etmiştim¸ bide o zamanlar cildim yağlıydı hani¸ şimdi düşünemiyorum. Kuruluklara dolan fakat aynı zamandada yağlı cildi parlatan çirkin bi şey bu. Vasat bile değil.

 23. ya aşkım yaaa 🙂 o derece seviyorum arada bi heycan gidip başka fondetenler deniyorum 2 gün sürmüyo buna geri dönüşüm. cildim karma¸ bende siyah nokta sivilce yapmayan tek fondeten. renk skalasıda oldukça fazla tam renginizi bulmamanız imkansız. özellikle beyaz tenlilerin mutlaka bakması lazım ben sabah sürüyorum akşam nerdeyse aynı halde yüzümde. tek eksisi çok çabuk sürmeniz lazım ciltle çok çabuk bütünleşiyor. fiyatı 160 oldu ama bi kez alınca en az 8-9 ay kullandığımdan normal karşılıyorum.

 24. nişanımda kullanmak için aldığım fondöten. yağlı ve gözenekli bir cildim olduğundan nars ın gözenekli ciltler için olan makyaj bazı üstüne kullanmıştım¸ kalıcılığını hiç etkilemediğini söyleyebilirim. evet mat pudralı bir görüntü veriyor ama uygulama öncesinde cildi iyi nemlendirmek gerekiyor¸ bu aşamada eğer yüzünüz sıvıyağ sürülmüş kadar aşırı yağlı değilse-ki benimki bile bunun bir tık altıdır- baz olarak asla bioderma pore refiner ile kullanmamanızı öneriyorum. ama bence isminin aksine hiç hafif bir yapısı yok özellikle yazın 1-2 saate parlama yapmaya başlıyor. telefona vb bulaşma da yapıyor. kapatıcılığı yüksek bence o yüzden tam anlamıyla makyaj yapmayayım fresh bir görüntüm olsun dediğimde nemli bir süngerle tek pompa ürünü yüzüme yayıyorum¸ zaten sünger tek pompanın yarısını emiyor anca öyle doğal bir görünüm elde edebiliyorum. benim için en önemli artısı sivilce yapmaması. ve renk skalası da oldukça geniş.

 25. Bu ürün sadece markası için satın alınan ve övülen bir üründür. Hiçbir şekilde kalıcı değil 2-3 saat içinde yok oluyor ve cildin kuru yerlerini soyulmuş gösteriyor diyeceksiniz ki bu ürün zaten yağlı ciltlere öneriliyor daha da kötüsü yağlı olan cildimi daha da yağlandırdı ve eğer pürüzsüz cildiniz yoksa bu fondöten cildinizi daha da pürüzlü gösterecektir.

 26. 2¸5 senedir kullanıyorum. İnce ama kapatıcı bir yapısı var. Yoğun pigmentli olduğu için az az uygulanması gerekiyor. Cilt tipim yağlı ve izlerim var. En memnun kaldığım fondötendir bu. Ama benim gibi çok yağlı bir cildiniz varsa pudrayla sabitleseniz bile 3 saat sonra yağlanıyor. Yinede daha iyisini bulamadığım için bittikçe alıyorum. 

 27. Heves güves alıp kullanınca hayal kırıklığına uğradıgım fondoten- bir kere pudralı pudralı duruyor bu nasıl luminous . Her yere de bulaşıyor. Cildim karma ve kendisi bir daha sürülmeyecek fondoten mezarlığımda yerini aldı bile

Siz ne düşünüyorsunuz?