“Narciso Rodriguez parfüm” için 20 yorum

 1. Keskin çiçek kokularını içinde barındıran¸ çok seksi bir koku. Yıllardır edp versiyonunu kullanıyorum fakat erkek arkadaşım bugün yıl dönümü hediyesi olarak edt setini hediye olarak almış. Büyük ihtimalle kutusu pembe olduğu için kafası karıştı. Çünkü edp versiyonunun kutusu simsiyahtır içinden toz pembe bir şişe çıkar fakat edt olanının kutusu toz pembe şişesi simsiyahtır. Böyle biraz buruk hissetmekle birlikte değiştirsem acaba ayıp olur mu falan diye düşünmekteyim. Siyah ve pembe şişeyi daha önce kullanan ve aralarındaki farkları ve benzerlikleri bana anlatabilecek cicişler varsa çok yardımı dokunur 🙂

 2. ilk sıkıldığındaki kokusu ile teninize oturduğundaki kokusu farklıdır (edp versiyonundan bahsediyorum). bana temizlik ve pudra kokularını anımsatıyor. ne çok çiçeksi ne de çok tatlı bir koku. nedense beyaz tenli başak burcu kadınlarına çok yakıştırıyorum bu parfümü ben.

 3. siyah şişedeki edt olanını kullandığım parfüm. oldukça iddalı¸ farklı¸ ancak bu iddasını diğer çoğu parfümün aksine baharat-tatlı notalardan değil keskin çiçek kokularından alıyor. sıktığınızda oldukça keskin ve yoğun çiçek kokularıyla başlayıp sonradan biraz daha yumuşuyor. sıktığımda bana çok yoğun geldiğinden ve edt olmasına rağmen çok kalıcı olduğundan baş ağrım sebebiyle pek fazla kullanamadım. bir de o minimal şişesi çok klas duruyor ancak içini göremediğim ve ne kadar kaldığını tam bilemediğimden dolayı sinir etti beni

 4. pudra kokan¸ zarif bir parfüm.hem kışa hemde yaza yakışacağını düşünüyorum. şekerli de değil¸ çiçeksi de değil¸ tam anlamıyla pudralı bir parfüm.

 5. 2015 sonlarında piyasaya çıkan ve kışa daha uygun¸ bordo ambajlı Narciso Rodriguez For Her L’Absolu’nün alt notalarında¸ sandal ağacı¸ paçuli ve amber¸ üst notalarında ise yasemin özü¸ orta notada ise Narciso Rodriguez’in imza içeriği misk bulunuyor. Freeshop’a Armani Code femme alma niyetiyle gitmiştim. bu çekici parfümde indirim olduğunu görüp denedim ve aldım.evet¸ narciso rodriguez parfümlerini seven çok seviyor¸ sevmeyen mesafeli yaklaşıyor.fakat parfüm bence bir alien gibi karanlık ve güçlü yönünü vurgulayarak gizemli ve asi şehir kadınını temsil ediyor.asla yumuşak değil¸ çekince duyulan ve merak uyandıran bir kadın…

 6. Vanilya asigi bir insan olarak içinde pudra ve narenciyelerde bulunduran aşık olduğum bir parfümdür¸kalıcılığı üst seviyededir fakat benim için gelmiş geçmiş en güzel parfüm olan MEMO LALIBELA ‘nin indirimine denk gelemediğim zamanlarda aldığım kurtarıcımdır çünkü fazlasıyla benzerlik gösterir ama LALIBELA yogunluk ve kalıcılık olarak kendisine baya fark atar.

 7. Sabah sıktığımda¸ akşamına hala kıyafetlerimde kokan parfümdür. İlk sıkışta çok ağır gelmişti burnuma. Ama sonrasında kalan o çiçek kokusuna bayıldım. Yaz kış kullanılabilir bana göre. Ağır parfümleri hiç sevmem bu yüzden aldıklarım kalıcı olmaz pek uçar gider. Ama bu öyle mii¸ şimdi bitecek diye karalar bağladım. Benim kullandığım siyah şişeli edt olanı.

 8. Kendime yeni iş hediyesi olarak pembesini alarak tanışmıştım bu fıstıkla. Sürekli yeni parfümleri keşfetmeye çalışan hep daha güzelini bulmaya çalışan biriyim ta ki onunla tanışıncaya kadar. Piyasada o kadar çok aynı koku varki sürekli birbirini tekrar ediyorlar. Ama bu parfüm o kadar farklı ki tarif edilemez bir kere koklamak gerekir. Üzerinize sıktığında bariz bir şekilde kendini belli etmez herkesin beğenenileceği bir koku değil kesinlikle tarz sahibi. Kalabalık içinde kimseyi sıkmadan baymadan kullanabilrsiniz. Kesinlikle bu parfüm beyaz ten kokusu maalesef esmerlerde beyaz sabun gibi kokuyor( benim fikrim tabiki kişiden kişiye değişebilir) kalıcılık konusında 10 üzerinden 7 diyebilirim.

 9. Edp’sine sahip olduğum koku kendisi arkadaşlarımın bu koku sensin dedikleri imza kokumdur. Çok farklı çok karakteristik olduğunu düşünüyorum. Yaz hariç tüm mevsimlerde kullanılabilir bence. Ayrıca edp’si edt’sinden çok daha güzel daha zariftir. Edt’sinin muadili için: zara bright rose

 10. erkek arkadaşımın hediye etmesiyle yıllardır kullandığım giorgio armani acqua di gioia parfümüme ara vermeme sebep olan muhteşem koku. Parfümün kokusu hiç değişmiyor¸ ilk sıktığınız anda da aynı kokuyu hissediyorsunuz 2 gün sonra kıyafeti kokladığınızda da hiç bir değişiklik olmadığını fark ediyorsunuz. yaklaşık 5 aydır kullanıyorum şişenin içini pek göremesemde hala dolu gibi. Kışın sıktığınızda sanki bahar gelmiş gibi hissettiriyor.Pembe şişesi siyah kutuda¸ siyah şişesi ise pembe kutuda satılıyor bilginize.

 11. yapılan yorumlardan anladığım kadarıyla sanırım bir tek benim tenimde kalıcı değil kendisi. Elbette siyah şişe¸ yani edt’sinden bahsediyorum. Ama kokusu mükemmel¸ böyle saatlerce aralıksız koklayabilirim. İlk sıktığınızda çok ağır ve yoğun gelebilir ama kendisine 5 dakika verin sonrası harika.Ben shower gel ve body losyonuyla almıştım. duş jeli daha çok erkek duş jeli gibi koksa da ona da bayılıyorum.

 12. Sevenin çok sevdiği sevmeyenin nefret ettiği parfüm.Ortasını hissedeni bulamadım.Bana Tester’ı hediye geldi ben de Angelina Jolie kullanıyormuş bunu bee havalarıyla dolanıyorum sürekli bi iltifat bekleyen gözlerle sarılıyorum insanlara neyse. En son bi erkek arkadaşımın araba parfümü gibi kokuyosun demesiyle beynimde şimşekler çaktı. Biraz düşündüm¸ kokladim kokladim ve hakikaten de benzettim ben de biraz.bu yorumdan sonra gel de sık.

 13. başta temkinle yaklaştığım ama ilk sıkışta aşk yaşadığım parfüm. üstelik parfüm konusunda çok seçici olan sevgilimin de çok beğendiği¸ seksi bulduğu bir koku oldu. günlük kullanmaya kıyamayıp özel zamanlara saklıyorum kendisini. parfümü (siyah şişe olan) yılbaşında vücut losyonuyla birlikte set olarak almıştım¸ losyonu henüz denemedim. adeta losyon yiyen bir insan olduğum için hemen biteceğine eminim (ufak bir ambalajı var) o yüzden onu da özel zamanlara saklayacağım 🙂

 14. bugün parama kıyıp aldığım parfüm. edt olanını aldım¸ kalıcılığı bence mükemmel şöyle ki bileğime sıktım ve sıktıktan 3 saat sonra duşa girdim¸ özellikle liflenirken bileğimi fazla fazla yıkadım¸ çıktım duştan bileğimde çok hafifçe kokusu vardı. şaştım kaldım. kokusu durdukça güzelleşiyor sabahtan beri sapık gibi bileğimi kokluyorum. 30 yaş üstü için denmiş ama ben zaten 60 yaşında hissettiğim için sorun olacağını sanmıyorum. şişesi de çok güzel <3

 15. Uzun bir sure ofisim çok yakın olduğundan her öğlen yemek sonrası aktivite olarak farklı farklı parfüm denedim. Sonunda işte bu dediğim kokuyu buldum. Bence de Edt si EDP yi döver. Edt olmasına karşı kalıcılığı gayet iyi. Biraz kafa karıştırıcı kısmı Edt siyah şişede ve pembe karton ambalajda¸ EDP ise pembe şişede ve siyah karton ambalajda.

 16. Herkesin övgüsüne takdirine inanarak koklamadan sipariş ettiğim çok ağır ve beni hayal kırıklığına uğratan babaanne kokusu (edt olanı)

 17. Kokusu bende kalıcı olmadı mı yoksa ben sabah çıktıktan sonra kendimde kokuyu mu almıyorum bilmiyorum. Son zamanlarda Jesus Del Pozo Helloween favorimdi ancak bitmişti kuzenimden edp si hediye gelince bunu kullanmaya başladım ama özlüyorum seni jdp 🙁

 18. 3 senedir kışları benimle birlikte olan sadece 2 fıs sıkınca bile kalıcılığı tatmin edici biricik parfümüm. Çoğu kişi edt olanını (siyah şişeli olan) daha çok severken benim favorim edp (pembe) olanından yana. Tek ofsayt yanı şişesinden parfümün bitip bitmediği anlaşılmıyo.

Siz ne düşünüyorsunuz?