“Maybelline total temptation maskara” için 32 yorum

 1. bugün ilk defa kullandım. öncelikle kirpiklerim uzun ancak uçları sarı¸ hacim olarak da fena değil diyeyim. bir maskaradan beklentim hacim ve siyahlıktır.bu maskara içinde hindistan cevizi yağı barındırıyor besleyici olması açısından ve mis gibi kokuyor ancak bence bu yağlı yapısı kirpiklerin kaşın altında değdiği yerlere bulaşmasına sebep oluyor. hacim olarak çok bayılmadım¸ l’oreal paradise bundan daha fazla hacim veriyor. ama günlük olarak tercih edebileceğim kadar hacim veriyor hakkını yemeyeyim.kirpikleri güzel uzatıyor¸ o anlamda memnun kaldım. siyahlığı da yeterli.temizlemesi çok kolay¸ çift fazlı olmayan sıradan bir misel su ile kolayca çıkıyor ama buna rağmen akma yapmıyor¸ bence gayet iyi bir özellik.fırçası biraz sert geldi bana¸ bir de ikinci katı geçmek istiyorsanız hızlı olmalısınız çünkü kuruduktan sonra üst üste sürülmüyor.indirimde şans verilebilir¸ ama ben şahsen indirimsiz fiyatını hakettiğini düşünmüyorum.3-4 kere kullandım editi:anlayamadığım bir biçimde sürerken göz kapağımın saçma sapan yerlerine bulaşıyor. hayır yılların maskara kullanıcısıyım ilk defa oraya bulaşmış maskara gördüm. göz makyajımı mahvediyor 2 gündür çok öfkeliyim 😀 sanırım fırçasının kılları uzun ama sık olmadığı için kirpiklerin arasından geçip gözkapağına ulaşıyor ayy bilmiyorum aşırı saçmaalt kirpiklerimden akma yaptıeyeliner sürmediysem kirpiklerimdeki duruşunu seviyorum ama eyeliner’a bence daha hacimli kirpikler yakışıyor¸ bu maskara biraz cılız gösterdi kirpiklerimi.son fikrim: bence indirimsiz almayın üzülürsünüz 🙁

 2. rossman indirimden 17-18₺ civarına aldığım maskara. İndirimsiz fiyatı 30 küsür yazıyordı öncelikle o parayı zerre kadar hak etmez onu söyliyeyim. Bunun dışında 18₺ye alınabilecek ortalama bir maskara. Benim en sevdiğim olay kolay çıkması oldu. Dökülmüyor. Rengi ve verdiği dolgunluk güzel ancak kirpik kıvırıcısı kullandığım için uzatmasına falan bir şey söylemeyeceğim. Beni tatmin etti. Ek olarak ise hafif hindistan cevizi kokusu alıyorsunuz ancak kokladığım bütün testerlar çok çok kötü kokuyordu umarım kullanım süresince o hafif hindistan cevizi kokusu gidip yerine o iğrenç koku gelmez. Ha bir de ben mağazaya essence bir maskara almak için gitmiştim baktım ikiside 17-18₺ civarında dedim bari normalinde pahalı olan olsun (bkz: Fakirliğin anlaşıldığı anlar)  bu fiyatta olmasa almayacaktım.

 3. içinde yağ olduğu için pek güvenmediğim maskara. içinde yağ olan maskaralar bana etkiyi nötrlüyor gibi geliyor.

 4. Benim gözlerimde inanılmaz hassasiyet ve yanlardan akma yaptı.Aslında hem fırçası hem kokusu nefis.Ancak maybelline markasının çok daha hacim veren veya uzatan daha güzel maskaraları var diye düşünüyorum.

 5. Nasıl oldu anlamadım ama bu ürün parça parça olup gözümün içine döküldü ve gözümün içinde dökülen parçalardan oluşan nuhut büyüklüğünde bir çapak yaptı. Batma hissiyle aynaya baktığımda “aha bu ne lan” diye kalp krizi geçirtti bana. Keşke bunu yapmasaydı¸ kokusu çok güzel bir kere¸ sürümünü de çok sevmiştim.

 6. Dolgunlaştırma konusunda çok başarılı olan ama kirpiklerinizde kirli bir görüntü yaratan maskara. Kirpikleriniz böyle pütür pütür görünüyor. Verdiği yoğun görüntünün sebebi de bu zaten ama ben yine de pek sevemedim. Daha az dolgun ama temiz görünen kirpikleri tercih ederim.

 7. Maskaranın kokusunu cidden umursarım ve deborah olsun¸ alix avien olsun¸ kore markaları olsun hepsinin de inanılmaz kimyasal bir kokusu var ve sürerken rahatsız ediyor. Bu maskara gerçekten çok güzel kokuyor mis gibi. Ayrıca çok güzel kayıyor kirpiklerde. Doğal bir görünümü seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Kalıcılığı güzel ve kirpikleri diğer maskaralar kadar yapıştırmıyor. Benim favorim oldu bu maskara¸ bittikçe tekrar alırım.

 8. Kirpiklerim nispeten gür ve uzun olduğu için her maskara ile aram iyi sayılır. Kolay temizlenip akma dökülme vs yapmaması ve fırça yapısının tam sevdiğim şekilde sert olması üstelik hindistan cevizi yağı<3 indirim oldukça alacağım maskara

 9. .Bu maskara Hindistan cevizi kokuyor 💃 Maskaralarda o yoğun kimyasal kokusundan nefret ederim ben ve bu maskaradaki koku beni her sabah çok mutlu ediyor. Dolgunluk vermesini çok beğendim ama fırçası fazla tombik gibi geldi bana¸ bulaşma oluyor az da olsa göz kapağıma o yüzden. Şu an için tek sorunum bu sadece. Ama yine de bir Black Drama edemedi benim gözümde. Black Drama benim aşkım zaten. Maybelline’in maskaralarını teker teker deniyorum¸ aram kıl fırçalarla çok daha iyi. İhtiyacım olduğu zaman indirimdeyse seve seve alırım¸ indirimde değilse de normal fiyatını vermem şahsen. İndirimde 27 liraya gördüm geçen gün¸ 39 lira sanırım şu an indirimsiz fiyatı. Aradaki 12 lira benim yemekhanede neredeyse 5 günlük yemek param oluyor. Vermem¸ vermeye değer görmem

 10. Tek farklı yanı kokusu bence. Birçok maskaranın kimyasal kokusundan sonra bu ürün sanki doğalmış gibi hindistan cevizi kokuyor. Ancak başka hiçbir özelliği yok bana göre. Fırçası çok sıradan ve benim kısa-seyrek kirpiklerimde iyi bir etki yaratmadı

 11. hiç sevmediğim maybelline maskarası. Son indirim döneminde hadi bu da yeni çıkmış bir deneyeyim diye aldım. Her zaman olduğu gibi aldığım gün açık bıraktım ki biraz kendine gelsin. genel olarak maybelline maskaralarını severim (one by one hala kalbimdesin) ama bunu hiç sevmedim. Bir kere bir etkisi yok bence¸ kirpiklerim tam anlamıyla siyah olmuyor¸ kıvırmıyor¸ gürleşmiyor sanki kahverengi maskara ya da şeffaf bir rimel sürmüşüm gibi. bilemiyorum benim rimelden beklentim gürleştirmesi ve birleştirmemesidir bu istediğim hiçbir şeyi yapmadı. Sanırım sınırlı üretim falanmış cidden isabet olmuş.

 12. yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. fırçası kocaman kıl fırça. standart fırçalara göre gerçekten büyük. benim gibi küçük gözleriniz varsa biraz zorlanabilirsiniz. bulaştırmamak için cidden ekstra dikkat etmek gerekiyor. hindistancevizi kokuyor denmiş ama derinden çok hafif bir koku var. rahatsız etmiyor. gözde alerji de yapmadı genel olarak maybelline maskaralar bende sorun yapmadı. bu da aynı şekilde. dolgunluk ve hacim etkisini veriyor evet ama ben 2. katı sürersem direkt yapıştırmaya başlıyor. ya tek kat sürüyorum ya da alta başka – genelde max factor false lash effect – rimel sürüp üstüne tek kat bunu geçiyorum. ya da sadece rimel sürüp çıkacaksam tek kat bunu sürüyorum¸ öncesinde kıvırıcıyla kıvırıyorum. bir de şunu fark ettim. normalde kirpiklerim kıvrıktır ancak bu rimeli direkt sürdüğümde düzleştirdi sanki. hacim veriyor ama düz gösteriyordu bu nedenle öncesinde ekstra kıvırıyorum. en sevdiğim yanı sertleştirmiyor. dokunduğunuzda hala yumuşak oluyor kirpikler. fiyatına göre fena değil ama daha iyi performans veren maybelline rimelleri dururken bunu tekrar almam.

 13. çıktığı günden beri lash sensitional kullanan ve hiçbir maskara arayışına girmeyen ben¸watsons kampanyasından faydalanmak için bir tane edindim.ilk sürüşüm facia gibi olsa da (göz kapaklarıma bulaşması kirpiklerimin yapışması vb… gibi) ertesi gün aslında o kadarda kötü olmadığını¸ aksine lash sensitionalden daha fazla hacim verdiğini keşfettim.evet kesinlikle kirpik uzatma etkisi yok.fakat çok güzel bir biçimde kirpikleri dolgunlaştırıyor.ilk kez bir rimelin böylesine güzel koktuğunu gördüm.mis gibi hindistan cevizi kokuyor.sanırım böylece bakım yapmak gibi bir etkisi de olacak.ayrıca çok kolay çıkıyor.gün içinde kaş altıma yada göz altıma akma bulaşma yapmadı.tüm gün benimleydi.diğer rimelimde bu sorunu çok yaşıyordum.fakat uzun görünmeyen kirpklerim beni rahatsız etmesin diye şu sıralar ilk katı lash sensatinonal sürüp kirpiklerimi uzatıyorum.ikinci katı ise total temptation geçip uzun kirpiklerimi gürleştiriyorum.ben o muazzam uzun ve gür kirpik görüntüsüne böyle ulaştım kızlar.deneyin derim 🙂

 14. Bir süredir kullandığım maskara. Hatta diğerleri kuruyup çöpe gidince şu ara elimdeki tek siyah maskara. Henüz kurumadığından başka bir maskaraya ihtiyaç duymuyorum. Beklentilerimi tamamen karşılıyor anlamında değil bu¸ ama kötü bir maskara da değil. Alırken daha fazla beklentim vardı¸ kıvırması uzatması dolgunluk vermesi bakımından ama hepsi idare eder kıvamda. ben bu maskarada en çok kokusunu sevdim. Ama Performansına bakılırsa Tekrar alacağımı sanmıyorum¸ sadece idare ediyor kuruyana kadar. 

 15. Tek başına kullandığımda ıslaktı ve hacim¸ uzatma gibi bir durum olmadı. Ama elimdeki max factor ün 5x volume maskaraya beraber kullandığımda tam istediğim görüntüyü elde edebiliyorum.  İlk başta total temptation sürüp üstüne max factor sürüyorum. 

 16. maskarayı alalı 3 hafta oldu ve gerek kirpikleri tek tek ayırmasını gerekse verdiği hacim benim için yeterli¸ siyahlığını da kokusunu da sevdim. fakat tek problemi birkaç saat sonra dökülme yapması ve beni maskarayı tekrar almaktan alıkoyan tek özellik. bitirince o muhteşem kokusuna rağmen tekrar almam muhtemelen.

 17. hafif¸ güzel kokusu olan maskara. performans olarak beklediğimi bulamadım kendisinden. (bkz: benefit they’re real maskara) ve (bkz: maybelline the colossal big shot maskara) sonrası kirpiklerimde etkisi zayıf kaldı. yine de bitene kadar günlük olarak kullanmaya devam ediyorum. 

 18. Indirimden aldim. Henuz kullanma firsatim olmadigi icin hala kapali duruyor. Umutlarimi yiktiniz susluler. Biz kisa ve duz kirpikli kadinlar ne yapacagiz¸ hic mi gulmeyecegiz:((

 19. Hiç ama hiç sevmedim.Ambalajını ilk açtığımda fırça kılları birbirine yapışıktı ve biraz kuruydu. Kirpiklerimde dökme yaptı ve beklediğim etkiyi alamadım maalesef.

 20. kokusu ile beni kendine bağımlı yapan maskara. ilk kullanımlarda gün içerisinde hafif hafif gelen hindistan cevizi kokusu ile küçük mutluluklara yol açıyor. tek sıkıntısı gün içerisinde gözünüz ıslandığı an kirpikler birbirine yapışıyor bunun sebebi ise kirpiklerin hep yumuşak olması. diğer maskaralar kirpikleri sertleştirirken bunda asla böyle bir şey yaşanmıyor ve çok geç kuruyor

 21. Gözkapağına çok ama çok ama çok bulaşan maskara. Göz makyajını bozuyor bu yüzden¸ açık renk far sürdüğümde koyulaşıyor. Kokusu eh işte çok da sevmedim ama kötü de değil. Hacim iddiasında başarılı. Hacim verdi¸ ayırdı dipten uca sürünce kirpikleri kaldırdı. Ama gün içinde o kaldırma etkisini kaybediyor ve kirpikler düşüyor.İlk sürdüğümde dedim ki tamam bu benim günlük maskaram. Artık başka bir şey almayayım. Bulaşmasını da yeni açmış olduğum için nispeten ıslak yapılı olmasına bağladım. Sürüp okula gittim kirpiklerin barbie kirpiği gibi olmuş denildi¸ ayrı mutlu oldum. Ama her sabah her sabah bunu temizlemekle uğraşmak ister miyim bilmiyorum. Ayrıca diğer maskaralarla kombine de kullanamadım¸ kipriklerim yapıştı tutkal sürmüşüm gibi iğrenç durdu.Bu bitene kadar yerine başkasını bulmazsam verdiği hacim ve ayırma için tekrar alabilirim.

 22. Colossal big shot maskaradan sonra deneyip sevdiğim ikinci kıl fırçalı maskara bu oldu. Klasik rimel kokusundan uzak¸ hafif ve hoş kokusu var. Kendiliğinden biraz kıvrık¸ uzun¸ seyrek kirpiklerimi neredeyse tek tek ayırıyor¸ kaşlarıma değecek kadar uzatıyor ve dolgunluk veriyor. Kirpik kıvırıcı kullanmadığım halde sağladığı etki birkaç saat sürüyor. Olumsuz tek yanı gözlerimi maskara kurumadan kırpınca kaşlarımın altına bulaşmasıydı¸ onu da bir süre bekleyerek hallediyorum. Bitince yine alacağım.

 23. 6 ay olmuştur heralde alalı. ürün ambalajında açıldıktan sonra 6m içinde kullanılması gerekir sembolü var. ondan mıdır bilmem şu sıralar kirpiklerimi dökmeye başladı. o yüzden attım bende:/ malesef göz kapağına da bulaşıyor ama hacim vermesi gayet iyi. bir daha alır mıyım sanmam.

 24. Son zamanlarda kirpik dökülmesi yaşıyordum¸ bunu alınca azaldı ama bunda ürünün etkisi var mı yoksa sadece stresli bir dönemi atlattım diye mi böyle oldu bilmiyorum. Ama zaten bunun dışında da çok güzel. Çok uzun ve biraz da dolgun gösteriyor. Maybelline’in diğer maskaraları bayağı bir zor çıkıyordu¸ bu öyle de değil. Kısaca güzel¸ bir daha alınır.

 25. Cuma günü indirimden aldım. Hacim verir diye umarak aldım¸ merak ettiğim bir üründü. Uzun bir süre geçtikten sonra tekrar edtilerim burayı. Üç günlük kullanıma göre¸(Kirpiklerim uzun¸ seyrek¸ füme (?????) tonlarında)- Kirpiklerimi çok güzel kaldırdı¸ ortadakiler kaşlarıma değiyordu. Kirpik kıvırıcı ile daha yüksek bir seviye elde edebilirim diye düşünüyorum.-Çıkarması çok kolay. Kirpiklerimi aşırı kurutmadı. Dökülme yaşamadım.-Kokusu nispeten güzel.-Verdiği siyahlık benim için tatmin edici. Genellikle siyahlık versin diye özellik aramam ama arasam güzel olurmuş. Beğendim.- Yeni kullandığım için olsa gerek¸ oldukça ıslak. Hacim vermek gibi bir özelliği var ise de kirpiklerimi birbirine yapıştırdığı için gözlemleyemedim. Biraz kuruması için ağzını açık tutma riskine de girmek istemiyorum. Çünkü ürün çok hafif. Sanki hemen bitecekmiş gibi. Kıvamını tutturmak için önerisi olan var ise lütfen bilgilendirsin beni.-Günlük kullanıma uygun olduğunu düşünüyorum-Ben kıl fırça çok tercih etmediğim için alışık değilim sanırım kullanmaya. Göz kapaklarıma ve diplerime çok bulaştırıyorum. Ancak çok kolay çıkıyor. Parmağınızla veya bir ürün kullanmadan bile kuru kulak çubuğu temizlemek işinizi görür. (Göz kapaklarım yağlı.)Şimdilik gözlemlerim bu kadar. İleride editlerim. “Wow” etkisi yaratmadı bende. İndirimli hali 22.95 idi. Daha fazlasını hak etmez. Sarışınlar¸ kumrallar¸ siyahlığından dolayı memnun kalabilirler diye düşünüyorum :)Edit: Yazım hatası

 26. Satışa çıktığından beri aldığım tek maskara. Baya siyah yapıyor ve hacim veriyor ve uzatıyor. Çok kıvırmıyo o yüzden kirpik kıvırıcı şart. Hindistan cevizi yağlı olduğu için de kirpiklerim gözle görülür bir biçimde arttı. Biraz ıslak yapıda o yüzden arada göz kapağıma bulaşıyor 

 27. Herkes kokusundan bahsetmiş¸ ben koku almadım. Şayet hindistan cevizi kokusunu sevmiyorsanız bu sizi rahatsız etmeyecektir. Kıl fırça¸ kirpikleri ağırlaştırmadan dolgunlaştırdığını söylüyor yalnııııız gün içinde kirpikler dolgunluğunu kaybediyor.

 28. yumuşak¸ topaklanmıyor¸ güzel kokuyor ve kolay temizleniyorözellikle kirpikleriniz biraz uzunsa çok rahat kullanırsınız

 29. watsons web sayfasında 20tlye düştüğünü ve kargonun da bedava gördüğümde şans vermek istedim. ilk sürümümde sabah 8den akşam 9a kadar gözümde kaldı ve ben gerçekten çok beğendim. uzun zamandır görüşmediğim çoğu kişiden kirpiklerin çok güzel gözüküyo iltifatını duydum. kokusu ve yapısını beğendim hece çıkarırken hiç zorlanmadım ve kirpiklerimi dökmedi.fakat indirimsiz alınabilir mi açıkcası pek emin değilim.

 30. Uzun suredir lash sensational kullaniyorum ve artik yetersiz geldigini farketmem sonucu yeni bir maskara denemek istedim. Gratis indirimi sirasindayken big shot ve totalı inceleyip testerlarini denerken arkamdaki totali tavsiye etmesi sonucu aldim. Hindistan cevizi kokusu benim cok hosuma gitti oncelikle. Onun disinda kirpiklerime cok guzel hacim verdi uzatti. Lash sensationaldan daha iyi geldi. Silmesi de cok rahat bulasmadan kolaylikla temizleniyor. Yeni favori maskarami buldum <3

Siz ne düşünüyorsunuz?